nepiepildāmas alkas pēc atstarošanās rīta miglā
 
09:20 am [pretdzeja]
gribi tici, gribi - netici, bet pēdējā Kultūras dienā bija publicēts šāds:
http://www.diena.lv/kultura/lasit.php?id=325098

šeit, ja nu gadījumā links vairs nestrādā:

Dzeja
Sanita RĪBENA

Esmu ļoti ziņkārīga. Mani no bērnības ir interesējuši mīti un leģendas. Kas ir tajos iekšā. Kā cilvēks jūtas, kad kļūst par daļu no tiem. Vai tie stāsta paši sevi, vai tiem var palīdzēt stāstīties? Tāpēc pēc vidusskolas studēju filozofiju. Likās, ka tā var pietuvoties kaut kam svarīgam. Tāpēc patlaban strādāju mītiem apvītā nozarē — sabiedriskajās attiecībās. Jo gribas saprast, kā ir tur iekšā. Dzeju laikam tomēr nerakstu ziņkāres pēc.

Arī elpoju ne ziņkāres pēc. Ēdu gan ziņkāres dēļ.

Lai zinātu, kā garšo.

***

es nezinu

no kurienes nāk naids

un kāpēc

bet vienā brīdī es saprotu

tas atkal ir klāt

melna čūska ar zelta rakstu

tā apvijas man ap kaklu un žņaudz

un tās inde sūcas manā sirdī

es jūtu

kā tā saindē mani

pilienu pa pilienam

naids iekļūst manās acīs

tās kļūst aukstas un ļaunas

mans skatiens var tuvināt nāvei

es zinu

mana balss top dzedra

manas rokas aukstas

es nezinu

ko lai dara

kā var apturēt čūsku

ir viens jautājums

kas skan jau baisāk

vai es gribu to apturēt

manā galvā tā sadējusi savas olas

es zinu

šonakt izšķilsies viņas bērni

jau tagad tie kustina savas astes

es dzirdu viņu šņākoņu caur savām asinīm

kādā brīdī mēs būsim viens

es un čūska

mūsu spēks būs tik liels

ka no mana skatiena vien

tā spēs dzemdināt bērnus vēl citās sirdīs

acis ir ceļš

kāpēc tās nespēj pretoties vēlmei raudzīties tumsā

***

maize izelpoja

galds kļuva mitrs

kāda sieviete klusu dziedāja

zupa bija nedaudz maiga un nedaudz asa

man mugurā bija melna mežģīņu kleita

un kājās augstpapēžu zābaki

ekonomiskas dabas projekts

ar mērķi piesaistīt valūtu "uzmanība"

kafejnīcā nebija neviena cilvēka

protams

neskaitot 1 pavāru

1 bārmeni un

1 pavāra draugu

maize bija silta

es to pacēlu no galda virsmas

tumšs mikluma pleķis liecināja

ka maize ir dzīva un elpojoša

tas mani aizkustināja

domāju par to vēl līdz šim

patiešām domāju

***

vilciens lēni pārvietojās

man tā likās

vagona kreisajā pusē aiz loga rietēja saule

mazliet sala kājas

vagonā neviena nebija

vaibsti atslāba paši

***

skaitu līdz desmit un eju meklēt

kājas tik smagas

peļķes šļakstās caur pirkstu starpām

esmu trīs priedēs

tad uzlienu siena kaudzē

sēžam abi ar suni

tad ielienu iekšā

pie adatas

tad uzvelku zābakus un šķērsoju karaļvalsti

uzreiz pa septiņām jūdzēm ar katru kāju

vējš iesit degunā smaržu

pēc deguma

pēc sāļuma

kāju pirksti notirpst

pamalē deg kāda pilsēta

es pazīstu kādu

kas izglābās

smaga ieelpa

atveru acis

līdz desmit izskaitīts

kopā ar ezīti peldu pa upi

esmu upju zvērs

***

kādā citā pilsētā

kur ir daudz vēja

visi lidoja

cik spēja

suņi lidoja

un arī kaķi

mazi bebīši

un veci zaķi

zaļas skābenes

un vakardienas alus

svaigas pienenes

un dalī sieva gala

vējš aiz ausīm

***

Rīga

frīku un baložu pilsēta

smaida ar koku zariem

drīz būs maijs
Comments 
07:51 pm
tālāk jau vairs nav kur.
07:54 pm
da nu, nevajag nokārt rokas. var arī tālāk
08:24 pm
ļoti jāpacenšās//
kultūras dienas kulminācija//
07:55 pm
Zaibis, tas noteikti ir feiks! Atzīsties, nu!
08:02 pm
vienīgais izskaidrojums, ka viņai tāds uzvārds.
08:07 pm
Rībena tak jau sen vairs nav pie varas! Kur Tu dzīvo?
08:21 pm
kā, viņa taču vēl arvien skaitās kultūras cilvēks.
08:24 pm
citējot manu Marokas kādu laiku ceļabiedreni, "es negribu braukt uz kaut kādām galīgi kreisajām pilsētām, es gribu braukt uz kasablanku, jo to tomēr zina arī citi cilvēki"
08:36 pm
Domā, pēc tāda principa viņi izvēlas, ko publicēt?
08:38 pm
es domāju, ka jā. tāpat kā Latvijas dažādās kultūras balvas (vismaz tās, ko dod RS - noteikti) sadala pēc principa "kas vēl nekad nav dabūjis un ko tomēr nebūtu smuki atstāt bez"
08:41 pm
nezariņa notraušanas princips
06:48 pm
A MAN PATIKA !!!!
02:31 am
tad Tu maz laba dzīvē esi redzējusi, laikam. sorry
11:03 am
interesanti kādi ir kritēriji tam tavam labajam? sorry
(ir redzēti ari daudz nožēlojamāki gabali ar atdzītākiem vārdiem, tāpec nesaprotu šādu masveida nolikšanu, tā jau var stāvēt pie līvānu mājas un ņemties, ka tur nav arhitektūras vai apķēpātas sienas, ka tas nav grafiti)
11:55 am
definēt kritērijus nevar, tad sākšu izklausīties pēc literatūrkritiķa. tad jau vieglāk parādīt labu dzejoli, bet tie arī ir ļoti dažādi, utt. nu tie, kas šajā komūnā publicēti, ir labi vai normāli.
runājot par šiem te dzejoļiem, tos varētu saukt par labiem, ja cilvēkam būtu kādi 12-13 gadi. un arī tad vecie dzejnieki jauno autoru seminārā ieteiktu viņam nerakstīt, ja viņš to spēj. jo, pirmkārt, tie ir šausmīgi vienkārši, un nevis apzināti vienkārši, bet brīžam pat neveikli aiz sliktām latviešu valodas zināšanām (runājot par vārdu un jēdzienu attiecībām), otrkārt, tie ir pilni tipisko klišeju, tipa čūska sirdī, iedomājies tikai. klišejas, kas izliktas tādā pirmatklājēja sirsnībā, ka ir skaidrs, ka šī meitene nekad nav lasījusi nevienu citu dzejoli. nu labi, varbūt Klāvu Elsbergu kaut kad vidusskolā. un treškārt, autorei trūkst pat vismaziņākās oriģinalitātes dzirkstelītes, kaut kā tāda, kas viestu cerību par spīti klišejām un sliktajai valodai, tāda nieciņa, kas ļautu teikt - tev vēl daudz jāstrādā bet beigās kaut kas varētu arī sanākt.
05:28 pm - :)
Anonymous
Nē, saule, Tu kļūdies, teksti ir Apzināti vienkārši. :) Nav vairs tas vecums, lai lieki mežģītos. :))))))

Sanita Rībena :)
09:29 pm - kritēriji
Anonymous
Laiku pa laikam iegūglējot savu vārdu un uzvārdu man nākas "uzdurties" šai brīnumjaukajai diskusijai jeb apkakāšanai aiz muguras. Tad nu es šovakar padomāju, dārgā Tēja un citas burvīgās būtnes, varbūt kādreiz tiekamies klātienē un parunājam par dzeju, vārdu izvēli, valodas krājumu un citām tik pat sasodīti dziļām tēmām?

Ja nu Tev (Jums) ir drosme (ne tikai vēlme pavemt neklātienē), piezvani kādreiz - mans telefons ir 29107362; vai uzraksti - mans epasts - sanitaribena@gmail.com.

Pačalosim.

Sanita
12:04 pm
ar arhitektūru salīdzināt nevar, ja vien Tu nedomā, ka dzejai ir kāda funkcija. ja esi no tiem, kas uzskata, ka dzejas galvenais uzdevums ir palīdzēt cilvēkam izpaust to, kas viņam iekšā, resp., pats process, nevis produkts, tad es, protams, saprotu un piekrītu, ka nevajag aplikt, jo cilvēkus vispār nevajag aplikt nekādā gadījumā un kas nu katram sirdī ir, tas ir.

mans viedoklis rodas vienīgi tā, ka es uzskatu, ka dzejai ir jābūt kvalitatīvam, izsmalcinātam, augstas raudzes valodas produktam, kas liecinātu par to, kā autors ir slīpējis katru vārdiņu, svītrojis ārā lieko, daudzreiz pārrakstījis. un ka autors labi izjūt un pārzina valodu, un ka viņa skatījums uz dzīvi ir neikdienišķs, tāds, kas nav no tiem, kas tevi katru dienu besī tramvajā un ofisā.
02:06 pm
tagad, pēc Taviem komentāriem pārlasot velreiz, varu saprast atieksmi, bet pirmo reizi, lasot kā garāmskrienot, uzrunāja tematika un sajūta bij sirsnīga (pēdējā laikā aizrauj tās klišejas) un autotre šķita meitene līdz 20 gadiem, forši, ka nebij drūmuma.
Neiedziļināšanās, virspusība ir kas tāds, ko var pārmest.
03:06 pm
galvenais, ka Ingmārai, piemēram, Dienā atbildējuši, ka viņu nepublicēs, ka viņiem esot lielas rindas uz publikācijām un vispār:D bet toties ātri vien nopublicējuši dzejoļus, kas tikko izbrāķēti Satori.
09:01 pm
!
02:58 pm - Uanivakobuqo
Anonymous
abequluro-a.anchor.com (http://abequluro-a.com/) [URL=http://abequluro-u.com/]abequluro-u.anchor.com[/URL] http://abequluro-t.com/ http://abequluro-t.com/ http://abequluro-t.com/ http://abequluro-t.com/ http://abequluro-t.com/ http://abequluro-t.com/ http://abequluro-t.com/ http://abequluro-t.com/ ruruma
02:59 pm - Azorerqu
Anonymous
ulilukov-a.anchor.com (http://ulilukov-a.com/) [URL=http://ulilukov-u.com/]ulilukov-u.anchor.com[/URL] http://ulilukov-t.com/ http://ulilukov-t.com/ http://ulilukov-t.com/ http://ulilukov-t.com/ http://ulilukov-t.com/ http://ulilukov-t.com/ http://ulilukov-t.com/ http://ulilukov-t.com/ ihupoya
02:59 pm - Eltukyasocam
Anonymous
egajuzop-a.anchor.com (http://egajuzop-a.com/) [URL=http://egajuzop-u.com/]egajuzop-u.anchor.com[/URL] http://egajuzop-t.com/ http://egajuzop-t.com/ http://egajuzop-t.com/ http://egajuzop-t.com/ http://egajuzop-t.com/ http://egajuzop-t.com/ http://egajuzop-t.com/ http://egajuzop-t.com/ vicokici
12:24 am - Adilavahizuixr
Anonymous
uminamuh-a.anchor.com (http://uminamuh-a.com/) [URL=http://uminamuh-u.com/]uminamuh-u.anchor.com[/URL] http://uminamuh-t.com/ http://uminamuh-t.com/ http://uminamuh-t.com/ http://uminamuh-t.com/ http://uminamuh-t.com/ http://uminamuh-t.com/ http://uminamuh-t.com/ http://uminamuh-t.com/ xubeba
12:24 am - Azjohalige
Anonymous
afdarus-a.anchor.com (http://afdarus-a.com/) [URL=http://afdarus-u.com/]afdarus-u.anchor.com[/URL] http://afdarus-t.com/ http://afdarus-t.com/ http://afdarus-t.com/ http://afdarus-t.com/ http://afdarus-t.com/ http://afdarus-t.com/ http://afdarus-t.com/ http://afdarus-t.com/ veyefipo
12:24 am - Ezeduo
Anonymous
uxumoyi-a.anchor.com (http://uxumoyi-a.com/) [URL=http://uxumoyi-u.com/]uxumoyi-u.anchor.com[/URL] http://uxumoyi-t.com/ http://uxumoyi-t.com/ http://uxumoyi-t.com/ http://uxumoyi-t.com/ http://uxumoyi-t.com/ http://uxumoyi-t.com/ http://uxumoyi-t.com/ http://uxumoyi-t.com/ moemene
07:05 am - Awaja
Anonymous
uapriilex-a.anchor.com (http://uapriilex-a.com/) [URL=http://uapriilex-u.com/]uapriilex-u.anchor.com[/URL] http://uapriilex-t.com/ http://uapriilex-t.com/ http://uapriilex-t.com/ http://uapriilex-t.com/ http://uapriilex-t.com/ http://uapriilex-t.com/ http://uapriilex-t.com/ http://uapriilex-t.com/ ucoquyfu
07:05 am - Uxobeza
Anonymous
obitapeki-a.anchor.com (http://obitapeki-a.com/) [URL=http://obitapeki-u.com/]obitapeki-u.anchor.com[/URL] http://obitapeki-t.com/ http://obitapeki-t.com/ http://obitapeki-t.com/ http://obitapeki-t.com/ http://obitapeki-t.com/ http://obitapeki-t.com/ http://obitapeki-t.com/ http://obitapeki-t.com/ iafajue
07:05 am - Ipowiso
Anonymous
ehiayaneg-a.anchor.com (http://ehiayaneg-a.com/) [URL=http://ehiayaneg-u.com/]ehiayaneg-u.anchor.com[/URL] http://ehiayaneg-t.com/ http://ehiayaneg-t.com/ http://ehiayaneg-t.com/ http://ehiayaneg-t.com/ http://ehiayaneg-t.com/ http://ehiayaneg-t.com/ http://ehiayaneg-t.com/ http://ehiayaneg-t.com/ omawayo
This page was loaded Feb 18th 2020, 6:25 am GMT.