Pegijas · Lī · interjers


Livoniana multidentata

Entries · Archive · Friends · Profile

* * *
Vīrietis Mārtiņa ielā, tāds Ogriņa tips: "partner, var cigareti nošaut?"
* * *
trepju rēgs: "bet vai kāds padomāja par eventuālajiem mežabrāļiem, kad bīdīja tās jaunās kailcirtes?"
* * *
O, šo es nezināju -- britu Pārstāvju palātas zālē visiem locekļiem nemaz nepietiekot vietas. Un Čerčils uzstājis, ka tā arī jāpaliek, kad pēc kara postījumiem bija doma to paplašināt un mainīt izkārtojumu. Jo uz tehniskajām ikdienas debatēm tāpat nenākot visi, un lielas zāles pustukšība tās tad darītu vēl nomācošākas, savukārt, pārbāzts kambaris, kad jāstrīdas par patiešām būtisko, vēl vairāk pasvītrojot situācijas svarīgumu.
* * *
Biju Arkādijā, Kaspara Aleksandra vārdiem sakot.
* * *
"Nezināja, ko iesākt ar atlikušo laiku" ir burvīgs Pjatigorska pašnāvības eifēmisms.
Bet divas lappuses iepriekš viņš par savu pirmo operas apmeklējumu divos teikumos pateica tā, kā tikai prasmīgākie par seksu zina pateikt: "pirmo reizi mūžā ieraudzīju tevi [..] [pēc tam] bijām abstulbuši, noguruši."
(Labi, piekrītu, runāju tikai no savas gadījuma sakaru pieredzes.)
* * *
Man ir viss tas pats, kas citiem cilvēkiem
* * *
Vēl kaut kad tīnībā dzirdēju no neatceros kā, ka pieauguši vīrieši publiski nevalkā šortus, un kā stila padoms tas joprojām atbilst "paša" gaumei. Jo -- pievērsiet uzmanību -- cik neglītas lielākoties ir to kājas tiem, kas visi nupat ir izmetušies šortos.
Es šo to zinu par skaistām vīriešu kājām, un man tādas ir (ne tāpēc, ka pašam tā šķiet, bet ka ir tā teikuši.)
Tomēr šortus tā senā padoma dēļ publiski nekad neatļaušos. Un ne jau tāpēc, ka vajadzētu ko slēpt.
* * *
"Krievu kultūra, krievu kultūra, nu, kas tā ir – tā vienmēr bijusi dažu izsmalcinātu intelektuāļu piesegs pretīgajai krievu dzīves īstenībai. (C) Pavlovskis, (pārstāstā.)
Bet kura kultūra tāda nav, un ir kas vairāk? Iztēlojieties nepatīkamāko un varbūt pat ne pašu nepatīkamāko kaimiņu urlu ar ieroci rokās. (Ne krieviju kā LV "kaimiņu" un pat ne krievu no savas vai blakusmājas. Bet to ikdienas kaimiņu, kas mēdz ņirdzīgi uzdirst garāmejošai sievietei vai jebkuram citam, kas nav līdzīgs pašam, uzšķērst kaķi joka pēc un pēc tam apmīzies izgulēties pieturā. Puškina kultūra, ha, Dostojevska kultūra (abus tagad ķidā kā lielkrievu šovinistus, pat Čaikovskim vēlreiz par viņa 1812 tiek), bet vai mums te ir kaut kāda pirmā eiropieša Raiņa visaptverošā kultūra? Un Tīrona jau nu nav ne tik. Šķidrs gurnauts tā kultūra virs vāji slēptā izvarotāja rīka.
* * *
"Mēs vai nu izdzīvosim, vai neizdzīvosim. Abos gadījumos Darvinam būs bijusi taisnība." (c) Gļebs Pavlovskis.
"Sobčaka, dzīvelīgā maita, ir ideāls sūdu barometrs. Ja viņa piš prom un klusē, tad arī jums jāpiš prom un jābeidz dirst." (c) Čičvarkins
* * *
pagaidām labākais, ko cilvēce ir izdomājusi, nav nedz valdnieku apmaksātā augstā māksla, nedz pazemoto izdzīvošanas stratēģijas, nedz zinātne, un pilnīgi noteikti ne reliģija, bet varas dalīšana. Pirmais solis šitās pagaidām ļoti jaunās un postošās sugas ceļā uz sapratni par to, kā pasaule darbojas.
* * *
vakara pastaigas laikā atvēru grainderi un tūlīt pat nopisos uz līdzenas vietas.
* * *
ir kaut kas, ko visi citi geji prot, bet es nē.
* * *
bija tā, ka šodien visu dienu piņņāju šitā dēļ:
https://www.bbc.co.uk/iplayer/episode/m00134jz/four-lives-series-1-episode-1
* * *
Romā tā arī vēl nekad neesmu bijis. Pat Milānā ne, jo visas četras reizes uz Venēcijas biennālēm lidoju gandrīz pa taisno. Un tikai vienreiz biju gana možs, lai vismaz līdz Vičencai aizbrauktu.
No pārējās Itālijas vēl tikai Liviņjo slēpošanas kūrortu zinu. Un Bormio sanatoriju, kas vienlaikus izskatās gan kā Manna Burvju kalns, gan kā Andersona Budapeštas hotelis. Kaut kad savas cibas pašā sākumā tiku par to jau rakstījis pa taisno no turienes.
Taču nerakstīju par zēnu no Liviņjo viesumājas blakusdurvīm.
Kamēr viss birojs slēpoja, es vai nu slaistījos pa istabu lasīdams, vai dirnēju kādā no tukšā ciema taxfree bāriem ar grāmatiņu padusē. Un kaut kur netālu, tāpat kā es ne uz kalna slēpošanas kūrortā, vienmēr uzradās tas zēns. Vienreiz pat pienāca palūgt cigareti. Kad nejauši biju bezmiega naktī izlavījies uzpīpēt. Itāliski palūdza. Bet es, austrumeiropietis skapī un vienā numurā ar priekšnieka pusaugu meitu, kaut ko nelaipni atcirtu. Un turpmākajās dienās viņu vairs neredzēju.
Pēdējās naktīs, 15 gadi pagājuši kopš tā gadījuma, esmu viņu sapnī redzējis jau divas reizes. Ceru, ka viņam visu šo laiku labi gājis un ka iet joprojām.
* * *
blakus visiem seriāliem, podkāstiem un tml ekrāna saturam jau dažus gadus varu stundām pazust arī klejošanā pa google streetview. Klausījos Čimamandu, piemēram, un klejoju pa Lagosu. Lasīju par Grīras mūžamežu atjaunošanas projektu Kvīnslendā un līkločoju pa turieni, vai pa Cidadu Huaresu, kad lasīju Bolaņjo, utt. Iesaku! Stundas paskrien nemanot!
* * *
Dmitrijs Muratovs: "karavāna iet tālāk tāpēc, ka suņi rej."
* * *
viena lieta ir būt noteicējam sava sīkā rādiusa mērogā – uzpūst elpu leduspuķei, notraust sniegu no pleciem, pārvilkt segu pār galvu ciešāk un tā tālāk.
Pavisam cita – klātienē, ar acīm redzēt, kā plašā apkārtnē strauji palecas temperatūra: kā pēkšņi izklīst visu dienu stāvējusī migla un kā pēkšņi pazūd sarma no visām virsmām, un zaigojošais stingums, kas pirms brīža vēl visu turēja nervozā, mobilizētā stopkadrā, atkal pēkšņi pārvēršas par pašam ar savu entropiju aizņemtā dūksnājā.
#vakarapastaiga
* * *
jums arī periodika.lv pēdejā laikā sākusi šitādu rādīt?
Your connection is not private
Attackers might be trying to steal your information from periodika.lv (for example, passwords, messages, or credit cards). Learn more
NET::ERR_CERT_COMMON_NAME_INVALID
.
.
.
Kas jādara, lai to labotu?
* * *
vai šībrīža kultūras situācijā vispār ir iespējams kaut ko pateikt bez metateksta iesaistīšanas? (Žēlabas par nespēju lasīt "daiļliteratūru" vai vēl traģiskāku nespēju nolasīt ironiju ir sīkums. Un runa nav arī par neveiklajiem "zinātniskuma" vingrinājumiem publiskajā runā – "esmu dzirdējis, ka ir tāds pētījums" un tādā garā – bet par jebkuru dalību kultūrā.)
* * *
Poll #21477 baudas
Open to: All, results viewable to: All

(Iepatikās Hārvarda profesora Pola Blūma tviteraptauja. Varētu arī te.) Ja dzīvē tas neko būtiski nemaina, tu papildus gribētu:

View Answers

vēl vienu īsu, bet lielu baudu (piemēram, orgasmu utml)
7 (35.0%)

daudz sīku prieku jebkurā laikā (piemēram, mentoleni utml.)
13 (65.0%)

* * *

Previous