Tak liecies mierā, cilvēki ar putru galvā ālējas, piemērīdami jēdzienam "politisks" kaut kādas savas nozīmes, kuras, ja būsi pamanījis, pat nav centušies definēt kaut kā.
a) srkanās skudras ir metafora sarkanajiem partizāniem, melnās - narkomafijai b) liberālā elite barojas no koku izciršanas, kas bojā kopējo, tai skaitā deltas ekosistēmu - pievēršot uzmanību pēdējai, var panākt tādu pašu efektu, ka HES protesti LPSR norietā c) sociālisti un tehnokrāti uzskata, ka jāpēta tikai materiālu labumu tieši nesošas lietas, kamēr centrs domā ekoloģiski un globāli - pētījums tā atgriezeniski kļūst par politsiku apgalvojumu 4) etc.
tur var panesties nevāja politika. pētniekam jāizlemj, vai tās skudras ir aizsargājamas vai arī nezālēm līdzīgas. ja aizsargājamas, tad uz šo skudru pamata varēs cīnīties pret naftas termināli tajā salā. ja nezāle - nu tā arī ir sasodīta politika, izlemt, kuras sugas sargāsim un kuras nē, jo tas uzreiz skat teritorijas visā valstī, kur vieni grib sargāt dabu un otri kaut ko būvēt.
un viņam var nākties izlemt, lai arī viņš negrib, jo viņam pateiks, ka tur būs termināls, un tad viņam jāizlemj, vai likties vai nelikties zinis, un kādas tam būs sekas valsts mērogā.
nu es vismaz to sajūtu, kaut arī par to netiek runāts.
it kā. bet tad saskries citi cilvēki, kas par varas makti grib šo pētnieku izmantot kā ieroci. ņemt pētnieka rumpi un sist ar to kādam. izspiest no pētnieka informāciju kaut vai par to, vai šī suga valsts mērogā ir reta. tiklīdz viņš atzīsies, ka jā, liels bars entuziastu metīsies pieķēdētie pie tuvākā tankkuģa un tamlīdzīgi. vai sadosies rokās ap parlamentu. un visu laiku piesauks pētnieku. daļai viņš kļūs par nākotnes cerību, citiem par valsts ienaidnieku.
bet lielais jautājums tiešām ir kur (no kurienes un kurp ieskaitot)