per silentium ad as†ra mille [entries|archive|friends|userinfo]
باب

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[Nov. 17th, 2018|12:00 pm]
Laibach
LinkLeave a comment

īpaši apdauzītajiem (kam nav[,] ko darīt) [Nov. 14th, 2018|09:42 pm]
Blinkenas 56. §
Palīgteikumus, resp., atkarīgas predikatīvas vienības, var veidot dažādas konstrukcijas, kuru centrā ir darbības vārda n e n o t e i k s m e.

izcēlums nav mans.
jā, vellos, tas sūdiņš-jautājumiņš izrādījās cietāks rieksts agrās rūsas skartajām smadzenām, nekā rīta pusē likās. pirmkārt, es vispār aizpeldēju no tēmas, sekojot vien respondentu pieejām un sastatot tās ar savējām. otrkārt, man te turpinās genocīds pret laputīm, tā ka darīt man vispābā ir ko, ja? treškārt, es bišku pazaudēju interesi. tāpēc gāju pie Autoritātēm.
kāds tad bija pareizais jautājums, kas jāuzdod? – vai tur ir palīgteikums vai nav. pareizi. uzšķiram Blinkenas Palīgteikumu sadaļu un uzmeklējam paragrāfu, kas attiecas uz (allegedly) iespējamā palīgteikuma tipu – ar infintīvu (darīt) centrā.

Tā kā darbības vārda nenoteiksme kopā ar citiem vārdiem var iekļauties teikumā arī kāda teikuma locekļa funkcijā, tad pieturzīmju lietošana nenoteiksmes un ar to saistīto vārdu atdalīšanai ir atkarīga no nenoteiksmes un ar to saistīto vārdu sintaktiskās funkcijas, kā ari no to vārdu morfoloģiskās un semantiskās dabas, uz kuriem nenoteiksme attiecas.

nu ko es jums teicu – esam uz īstās takas. vienīgi tas paragrāfs ir uz lappusēm piecām, nesāks jau te pārdurkāt. atvadoties iekopēšu tik piezīmi no pašām beigām.

Piezīme. Ja nenoteiksmes savienojums ar vietniekvārda akuzatīvformu ko lietots vajadzības izteiksmei tuvā nozīmē, tas kopā ar palīgdarbības vārda (ne)būt finītajām formām uzlūkojams par vienkopas teikuma sastata galveno locekli un komats ko priekšā nav liekams, piemēram,
Par niekiem nu pavisam nav ko runāt ( = nav jārunā, nav vērts runāt). A. U. 1,96.
Tādu nav ko glaudīt, bet vajag sist. PJ 68, 132.
Te nav ko gaidīt (= nedrīkst gaidīt), jārīkojas ātri.
Bet:
Par niekiem nu pavisam nav, ko runāt (= nav nekā, ko teikt).
Man nav, ko glaudīt (= man nav neviena, ko glaudīt).
Te nav, ko gaidīt (= nav, kas varētu atnākt).

tobiš, jāprasa vien pašam Kuldam – kā viņš to ko domājis – tuvu debitīvam (man vēl ir daudz kas jāizdara) vai nē. atā, alavakar.
Link16 comments|Leave a comment

[Nov. 14th, 2018|12:42 pm]
– tuk, tuk.
– kas tur?
– rīgasdomesīpašumadepartamentaīpašumaatsavināšanaspārvaldespriekšniekavietnieceīpašumaiegādesjautājumoselita

http://www.delfi.lv/news/national/politics/rigas-dome-piekrit-nakotne-ar-merks-iemainit-zakusalas-krastmalu.d?id=50573553
Link1 comment|Leave a comment

punktiņš, punktiņš, kompotiņš [Nov. 14th, 2018|10:42 am]
[Tags|]

Avīžu ziņa.
Edgars Kulda: man Latvijas izlasē vēl ir, ko pierādīt

jautājums grammārnažiem – vaig tur to komatu vai nevaig?

es divreiz nelieku, bet trešajā, skatos, esmu ielicis. pārsvarā jau man pō, bet ja nu kādam noder?

gribēju jau pēc jautājumzīmes likt punktu, bet tad uzmācās dīvaina sajūta, ka mēs par līdzīgu jautājumu jau spriedām 8. klasē ar skolotāju Daci, zīmējot teikumu sintaktiskās shēmas. ja es tagad galīgi nemaldos, es sentencē Man ir ko teikt teikuma priekšmetā biju iecēlis verbu teikt. kad 10 gadus vēlāk iestājos lingvistikas pirmziemniekos, pasniedzēji tur bija šausmīgi pārsteigi, ka padomju savienībā mazi bērni ir mocīti ar tik advancētām, vien Čomska ģeneratīvistiem piedienīgām metōdēm, bet es novirzos. tad vajag vai nē?
Link26 comments|Leave a comment

Ace is base, and Jah is Acid [Nov. 11th, 2018|07:42 pm]
runājot par diētām un depresīvām agrikultūras norisēm, draugs gaŗāmejot izmeta, ka šodien nu gan nestrādāšot, iešot klausīties mūziku.
Aptiekā Mācītājs on Acid. kamēr Anša Anatōla ajatollas ben Bērziņa tētis tulko īsto Sidu, jelkas asidisks un anabāzisks man nebūs svešs.
pieduo.

cauris kan
Link5 comments|Leave a comment

i put this shit together, one by one, and then polish them. repeatedly [Nov. 11th, 2018|05:03 pm]
bikecicle
LinkLeave a comment

[Nov. 11th, 2018|04:42 pm]
dzimtcilvēks un dzemdbudists
abi sēž aizkrāsnē
lāčplēsis ar mello kaujas
pēterupes pagultnē
lai vai kur kāds sūdiņš notiek
iznākums būs pozitīvs
tur kur divi duras duras
viens kā minimums būs stīvs
beigās tikai abi līvi
šajā klajumā būs dzīvi
mīšus mēzīs mizkastes
rīmēs glīšas sonetes

jo mampiemēram vienam jau zajebala to darīt
Link2 comments|Leave a comment

[Nov. 9th, 2018|07:42 pm]
nu, paskat, ku' mīlīgi!
Delfu sadaļā Viņa –> Attiecības –> Ģimene & Draugi atrodu savu jauko videnes klasesbiedreni Sarmīti, ar jaunāko klašu skolēnu Valdi.
Sarmīte bij' pavasarī atnākusi uz klases salidojumu, miļards gadu neredzēta. riktīgi forši divatā uz terases izrunājāmies par dzīvi. saviesīgos pasākumos jau tā bieži negadās. baigais esamības vieglums viņā.
Link2 comments|Leave a comment

beigas labas, viss slapjš [Nov. 9th, 2018|04:42 pm]
[Tags|]

Ansim cietumsods beidzas 30. novembrī.
Ansis jau nebūs Ansis, ja šai sakarā viņam nebūtu kas jautājams cietuma administrācijai.

– „Tā un tā, cienījamie kungi, lūdzu nodrošināt manu brīvlaišanu š.g. 1. decembrī plxt. 00:01ā.”
– „Pateicamies par interesanto jautājumu! Rūpīgi izvērtējusi visus apsvērumus, cietuma administrācija atrod par neiespējamu apmierināt Jūsu vēlmi pēc brīvlaišanas vēlā nakts stundā, jo šāda veida aktivitātes nav savienojamas ar pārējo ieslodzīto konstitucionālajām tiesībām uz netraucētu naktsmieru.”

domāju, ka sarakste nav galā. ko par šo domā citi nodokļu maksātāji? no ārstnieciskiem punktiem taču, kā dzird, met laukā penzionārus, kas nevar apmaksāt nakti stacionārā. sanāk, ka Tauta regulāri apmaksā veselu nakti viesnīcas tipa istabiņā un pēdējās brokastis tūkstošiem līdzpilsoņu, kam šie pakalpojumi pēc tiesas un kārtības vairs nemaz nepienākas…?
Link26 comments|Leave a comment

[Nov. 9th, 2018|02:42 pm]
[Tags|]

daudzus svarīgus sitienus, nopūtas un žestus ierindas tenisa treneris jums nemaz neierādīs.
paldies Teodōram, mūsdienu amatieri jūķūbē var papildināties profiņu ciešā vadībā.
lai jūs nemulsina, ka darba valoda šai nodarbībā ir austriešu – mierīgi var izlīdzēties ar ai-ģenerētiem subtitriem.

Tennis-Ärger-Kurs

ar Senseju Aleksanderu Antoniču iepazināmies Jūrmalas kortos '84. gada 13. jūlijā, kad biju bumbiņpuika Deivisa kausa sacīkstē starp Austriju un PSRS. ja mammu dikti palūgtu, viņa noteikti no kāda antresōla izceltu rūpīgi naftalinizētu sarkanbaltsarkanu frotē rokas sviedru apsēju (?? mēs to, šķiet, par dvielīti saucām), ko toreiz uzdāvināja Antoniča jauniņais komandas biedrs Tomass Musters. ceturtajā minūtē, starp citu, var redzēt dažas aizraujošas figūras Alekzandera un blondā grēka Tomasa izpildījumā.
tāds hokejs mums ir vajadzīgs.
LinkLeave a comment

gabs, bitšūts un dēķūbs [Nov. 9th, 2018|12:42 pm]
vai kāds no jums izmanto:

https://gab.com
https://www.bitchute.com
vai
https://d.tube/#!/v/styxhexenhammer/8evnn8gg
Link3 comments|Leave a comment

[Nov. 4th, 2018|10:42 am]
vienā brīdī te nočirkstēja tālrunis, un es, pie labas omas, nolēmu aplūrēt, kas klauvē rīta agrumā.
a raksta man ĀĪ:

Weekly Report Available:
Your screen time was down 80% last week, for an average of 8 minutes a day.

nu, vai tā kāds uzrunā nodokļumaksātāju svētrītā? Your screen downtime was UP… – tā derētu uzsākt sarunu.

njā, secinām, ka vismaz nedēļu neesmu bijis drōnēt. pāris telefōna sarunas ar vecākiem, bet pārsvarā aparāts ir izmantots kā taimeris virtuvē. viedbļaķtaimeris. nekas, jaunnedēļ cipari būs spožāki, jo (at)sākšu izmatot Anki atmiņas kartiņas ķīniešu vārdiem, frāzēm un teikumiem.

vakar beidzot nopirku Pildegōviča Lielo ķīniešu – latviešu vārdnīcu. kruts ōpusss, nav vārdam vietas. es to 1000+ lappušu bībeli vairākkārt esmu grāmatbodēs apglāstījis, bet pa īstam jau tikai mājās un darbībā to var izvērtēt. īpašs prieks par 11 inčīgiem pielikumiem – gan par ģeogrāfiju un vēsturi, gan akupunktūras meridijāņiem un laika skaitīšanu. toties ievads vārdnīcas lietošanā gan tāds paknaps, viena pate lappusīte. nav nekāds brīnums, ka nekavējoties uzdūros saīsinājumam, kas nav iekļauts saīsinājumu sarakstā + pāris vienkārši jautājumi par navigāciju nav atspoguļoti, bet tie jau nieki. bišk neuzmundrinošāk bija ķīmisko elementu tabulā pamanīt trīs durkas kļūdas uzreiz – Kalifornijs kļuvis par Califormium, Nātrijs par Uatrium, bet Ūdeņradis par Hydrogmium. te pat īsti nepalīdz arguments, ka latīņu valoda nav šī izdevuma tiešās uzmanības priekšmets. maķetētājam gan vajadzētu pāris reizes pa pirkstiem! – nu kā var izrunas/piņjiņa fontā nepiefiksēt un nesaremontēt vairākus burtu pārus ar sadirstu kērningu (starpburtu atstarpi), maķvašu! tā vēl kļūšu par dikslektriķi vai būšu spiests sākt nēsāt acenes.
Link8 comments|Leave a comment

Zihnja & Mainja [Oct. 29th, 2018|09:42 am]
[Tags|]

leģitīmā cīņa ar laputīm nav galā, ziņoju jo padevīgi.
kokakōla, pepsikōla, tarhūns, kafijas biezumi, zaļās ziepes, zilās ziepes, bidē, tezē un nebeidzamas Šarkō dušas.
šonakt visu septiņdesmit vienu podiņu noturēju sētā uz autō jumta, vairākas stundas zem grāda zem nulles.
viņām pohuj.
ķeršos pie dinamīta diatomīta! man pietiek.

šānžē le mõd
Link4 comments|Leave a comment

[Oct. 24th, 2018|11:58 am]
vispār jau tas Hašogi ir Hašugdžī
Link8 comments|Leave a comment

specdienestu lapkritis [Oct. 23rd, 2018|12:42 pm]
vakar pastnieks atnesa jaunā Rotšīlda vēstules no jaunās pasaules tās pilsoņu kaŗa priekšvakarā, taču cerēto iepriecinājumu tās man nespēja sniegt.
jau nedēļas divas kā tāds Vanadziņš skumstu pēc sava jaunā (tikai 63 gadus vecā) norvēģu drauga, Karalistes ēnu pasaules proletārieša pusgadsimta garumā, vēstules.
viņš man zvanīja mēneša sākumā. tipa, lai pārliecinātos, ka mūsu, maigi sakot vētrainā, tikšanās kkc nav bijusi arterōsklerōtiska fatamorgāna.
– mēs ar cienīto tikko tev uzrakstījām vēstuli! viņš svinīgi uzsāka pēc mazas pauzes. – vienīgi izlēmām pa priekšu pārbaudīt, vai tu vispār esi, vai tu esi tu un vai numurs ir īstais…

šorīt man drauga vēstules vietā pastkastītē iekritis Select katalōgs. sakritība? domāju, ka nē.
Link5 comments|Leave a comment

Shakespeare: to be done or done not to be [Oct. 22nd, 2018|07:42 pm]
pūre pōesy
LinkLeave a comment

sēmojot pa perimetru [Oct. 22nd, 2018|02:42 pm]
pusgada biezumā virtuves stūrī noputējis samērā moderns un nupat jau nelegāli jaudīgs putekļusūcējs nav gluži hierōglifs, bet zīme gan
Link1 comment|Leave a comment

[Oct. 22nd, 2018|12:12 pm]
fake newses & fake historiesies make learning akin to gold-digging in seweriesies:

https://archive.org/details/ThePoisonedLoving-cupUnitedStatesSchoolHistoriesFalsifiedThrough_260/
LinkLeave a comment

[Oct. 20th, 2018|05:42 pm]
[Tags|]

man šitais Faka-yāmama riebās jau politmītolōģijas studiju laikā '92ajā, un riebjas vēl šobaltdien:
https://www.newstatesman.com/culture/observations/2018/10/francis-fukuyama-interview-socialism-ought-come-back
Link2 comments|Leave a comment

[Oct. 15th, 2018|01:42 am]
pirms 34 gadiem:
http://www.seva.ru/audio/rock/1982/r821203vv.mp3
Link5 comments|Leave a comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]