per silentium ad as†ra mille [entries|archive|friends|userinfo]
باب

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[Dec. 9th, 2019|01:13 pm]
vel divas nedēļas, un tad važojam un vojažējam.

SenČā jeb Mērkaķu kalna bambusu birztala
Link2 comments|Leave a comment

[Dec. 6th, 2019|08:42 pm]
Džonam ar savu balsi vajadzētu lasīt laika ziņas zvejniekiem un jūrmalniecēm, bet viņš lasa garlaicīgas grāmatas.
šī gan ir diezgan interesanta nodaļa.

Tragedy and Hope
LinkLeave a comment

entomolōgi-etimolōgi Johari logos [Dec. 3rd, 2019|06:42 pm]
[Tags|]

J.Tupesis (pie frakcijām nepiederošs deputāts; LR 5. Saeimas ārkārtas sēdē 1995.gada 22.februārī).

– Mēs visi zinām, ka Latvijā mēs varam braukt uz kuru katru debespusi, un es jums atradīšu, ja jūs paši nevarat, vēlētājus, kuri tāpat nav lietas kursā, politiskā lietas kursā, par to, kas notiek Latvijā. Tātad ir Latvijā tādi, kas zina un kas nezina, un arī ārzemēs ir tādi, kas zina un kas nezina.

diezgan precīzi 7 gadus vēlāk, ārzemēs, biedrs Ramsfelds nāk klajā ar slaveno neōgnostiķa neōliberālo grēksūdzi:

Reports that say that something hasn't happened are always interesting to me, because as we know, there are known knowns; there are things we know we know. We also know there are known unknowns; that is to say we know there are some things we do not know. But there are also unknown unknowns—the ones we don't know we don't know. And if one looks throughout the history of our country and other free countries, it is the latter category that tend to be the difficult ones.

ko es šodien brīvvalstī uzzināju no pēdējā Džōharija loga:

U.S. President George Bush, Vice President Dick Cheney and Secretary of Defense Donald Rumsfeld may not all get a library, airport or highway named after them. But each has a slime-mold beetle named in his honor. Bush thanks entomologist.
Two former Cornell University entomologists who recently had the job of naming 65 new species of slime-mold beetles named three species that are new to science in the genus Agathidium for members of the U.S. administration. They are A. bush, A. cheneyi and A. rumsfeldi.
The entomologists also named some of the new species after their wives and a former wife, Pocahontas, Hernan Cortez, the Aztecs, the fictional "Star Wars" villain Darth Vader ("who shares with A. vaderi a broad, shiny, helmetlike head"), Frances Fawcett (their scientific illustrator) and the Greek words for "ugly" and "having prominent teeth" and the Latin word for "strange."
avots

Slime-mold beetle. hmm, latviski tas nav pat sūdbambelcebuls. Gļotainā pelējuma vabuļs kaukāds. bet tak jau zvēriņš. diezgan amizants.

LinkLeave a comment

[Dec. 3rd, 2019|01:42 pm]
mans jaunpieņemtais botānikas un ģeolōģijas guŗū dalās ar paidogōģiskiem materiāliem un pārdomām par dzīves jēgu.

botānika

Botany in a Day man jau ir, tagad jāpielasa pārējās.

ģeolōģija

ar joni tuvojas izbrauciens uz siltajām zemēm – būs vismaz kaut kas konkrēts, ar ko nodarboties.
LinkLeave a comment

[Dec. 3rd, 2019|12:42 pm]
ak tu viens! māšele vakar bijusi uz Gaismu ateljē pavērot van Gogu, Japāņu sapņus un vēl kaut kādu astrō- un metafizisku illumināciju.
izstāde labu labā, vienīgi aplauziens sekoja Ateljē grāmatu un suvenīru bodē, kur izrādījies, ka šai izstādei videōversija nav pieejama, jo kastur-kotur sakašķējušies par autōrtiesībām, klauni-ipsētāji, johaidī!
izstāde veras ciet 5. janvārī. kolaidara-kolaidara? tiešām sēsties zemcenu aviōkolaiderī un aizfigačīt uz vienu žirgtu kvikendiņu uz Lielo Rīgu? labāk jau why-not nekā kādu atkalā vainot.
LinkLeave a comment

[Dec. 3rd, 2019|07:42 am]
natø 70-gadei par godu, šonakt izlēmu iestāties zemessardzē, kā arī aiziet uz kādu no prōzas lasījumiem.
ar pirmo apņemšanos aplauzos nekavējoties. es nekvalificējoties pēc paša pirmā un praktiski vienīgā punkta.
ar otro lauzīšos pakāpeniski, bez panikas.
šodien pirmā stūrēšanas nodarbība pastiprinātas slīdamības apstākļos. man ir ļoti labs instrukdōrs. viņš nez kāpēc domā, ka esmu mākslinieks (mati, moška?), tālab lielu daļu instrukciju īsprōzā nodod caur glezniecības, krāsu teōrijas un kalligrāfijas prizmu, neapejot arī feņ-šuj un latvisko dzīvesziņu.
Link6 comments|Leave a comment

[Dec. 1st, 2019|12:12 pm]
https://ltv.lsm.lv/lv/raksts/30.11.2019-dzimtaskoks.-jansons.id173930/
Link1 comment|Leave a comment

Hello, wordl! [Nov. 30th, 2019|09:42 pm]
sadaļā Joko akadēmiķi šodien piefiksēsim stāstu par džeku, kurš Ņūkāslas universitātē nostrādā veselas 4 dienas, iekams tiek atlaists par rasistisku izlēcienu.
spellčeks viņa rakstīto uzrunu kolēģei, kuru džeks vēl vispār nav paguvis satikt, pārveido par

Hi Hash Brown,

un, var teikt – gudbaj!
http://www.mirror.co.uk/news/uk-news/man-sacked-racism-after-calling-20987580
Link3 comments|Leave a comment

[Nov. 29th, 2019|01:13 pm]
kā visnepareizāk fritēt sēnes. somu biedri turpina dedzināt.

can's on da roof, and da roof is on fire
Link1 comment|Leave a comment

Koka klucis korpolīts [Nov. 25th, 2019|09:42 pm]
kāds sakars slimam vīkingam ar Lloyd's banku, jautāsiet?

The reason it’s named after Lloyds Bank isn’t some weird corporate branding exercise. The hefty deposit, measuring 8″ x 2″ (20 cm by 5 cm), was found beneath the site of the famous bank in 1972. And here’s a fun fact for the day – “Coprolite” means fossilized human feces! Paleofeces is also a term used to describe ancient human droppings found as part of archaeological expeditions.

Those thinking that the excrement-based exhibit might lead a boring existence are wrong. In fact it’s faced potential disaster. 2003 is a significant year for the Lloyd’s Bank Coprolite, as it had a brush with destruction courtesy of an unsuspecting educator. A Guardian report from the time writes that “all was well until two weeks ago when its display stand collapsed in the hands of an unfortunate teacher and, crashing to the floor, the rock-like lump broke into three pieces.”

https://www.thevintagenews.com/2019/10/02/lloyds-bank-coprolite/
Link4 comments|Leave a comment

[Nov. 25th, 2019|04:42 pm]
ar šitādu nebūtu bail bebriem pretī stāties.

stradivāri vai nevari
Link4 comments|Leave a comment

we came, we sawed, he died [Nov. 25th, 2019|03:03 pm]
foršs(mažōrīgs) tomēr tas islandiešu akcents!

Link3 comments|Leave a comment

[Nov. 25th, 2019|12:42 pm]
Jūlija Latīņina labi nokurina par klimata šausmām un gaišajām rītausmām:
būs jau labi
Link23 comments|Leave a comment

[Nov. 23rd, 2019|05:42 pm]
Lay me low
LinkLeave a comment

[Nov. 23rd, 2019|02:42 pm]
ēku, kas mūsdienās nes fon Stricka vārdu, padomju laikos bija okupējusi nopietna iestāde, ko mēs pazinām ar abreviadūru ОВИР, lai gan īsti nemācējām to atšifrēt. es tur ierados jau stiprā režīma norietā, '89. rudenī. pirmo reizi, lai iesniegtu ielūgumu no norvēģu drauga uz divām nedēļām apciemot Karalisti, kā arī dažādas rekomendācijas, raksturojumus un izziņu no armijas, ka nezinu visus nukleāros kōdus un slepeno točku atrašanās vietas. otro reizi, pāris nedēļas vēlāk, lai saņemtu izbraukšanas dokumentu, tā saukto ārzemju pasi. otrā reize, starp citu, varētu būt bijusi precīzi pirms 30 gadiem, skaidrā un sausā novembra dienā. es joprojām neticēju, ka jelkad spēšu šķērsot plašās dzimtenes robežu, viss notiekošais atgādināja fantasmagōrisku joku, bet, kas neriskē, nedzer šampānieti vai nedzer vispār. iespēros iekšā čīkstošā parketa priekšistabā un, stādījies priekšā, padevīgi ziņoju, ka esmu ieradies pēc dokumenta.
– tu ko, neredzi!? pusdienas pārtraukums! vēlāk pienāc, – man tālaika valsts valodā nīgri uzķērca panslāvisks babucis.
pulkstenis bija knapi 11 no rīta, es izgāju no vīzu daļas, piesēdu uz trotuāra maliņas un iegrimu pārdomās par to, cikos varētu būt vēlāk. no Mier-Tallinas krusta manā ģenerālajā virzienā klibodams kustējās vecāka gadugājuma vīrs (o'vīrs?), ik pēc pāris soļiem piestājot, animēti vēcinot gaisā savu spieķi un izkliedzot man nesadzirdamu sprediķi debesīs. viņš iecerēto trajekdōriju traversēja tik lēni, ka pirms mūsu kontakta paguvu aizdomāties vēl par vairākām nozīmīgām lietām – par meitenēm, studijām un nākotni vispārībā. vien, kad mūs šķīra kādi metri desmit, atkal palūkojos uz vecūksni. viņš bija pārpūlējis savas balssaites un sēca kaut ko pilnīgi nesakarīgu, varēju atšķirt tikai atsevišķas pieturzīmes, mātes mēlē izsacītas. tomēr nu jau šai situācijā jautās kas ominōzs. izskatījās, ka no visiem cilvēkiem pasaulē viņš runā tieši ar mani. pirmo virtuālo sitienu ar spieķi viņš man centās izdarīt no kādu 5 metru attāluma. jums tas tagad var šķist smieklīgi, bet es tai brīdī jau itin labi zināju, kāds spēks, apņēmība, izturība un nolemtība var mitināties vecos fronteniekos. labi vien bija, ka pierausos kājās, citādāk sekojošo sv. Vita deju es būtu izpildījis jau ar pāršķeltu seju. tagad jau es, protams, saprotu, ka viņš manā sēdošajā pōzā pie čekas tempļa saredzēja provokādōru-zaimotāju – nu, tādu proverbiālo anglosakšu tūristu, kas atvieglojas uz Brīvības pieminekļa pakājes, bet tobrīd man pat prātā nevarēja ienākt, ar ko tieši es tā varētu būt sarūgtinājis veco cīnītāju. nē, nekāda sadursme mums nesanāca, es vēl toreiz biju visai sprigans ķipars, kamēr večuks – no tiesas jau zārka ķirmjiem parādā. tomēr tieši šo epizōdi es proverbiāli vainoju tajā, ka uz tik ilgu laiku no šejienes notinos.
LinkLeave a comment

the importance of saulriets [Nov. 23rd, 2019|12:42 pm]
“We played this summer festival in Latvia in 2016 and we had his really great show, our first show where the crowd was just going crazy in a new way. It was bizarre to get that kind of reaction—where it feels like we’re Metallica or something—because the music is so relaxed. After we played, we were all on this nice, natural high, and we walked over to a beach that was part of the festival. At that time of year in Latvia, the sun goes down really late at night. We sat down and looked at this gorgeous sunset just going on for hours and hours. It was one of the most beautiful things I've ever seen. And I remember thinking to myself, ‘This is where I should be right now. This is the place I'm kind of meant to be.’ It was this moment of clarity, and I put it in the chorus of ‘Heavenly.’ I turned that feeling into something more romantic, but it came from the beauty of witnessing that sunset forever.”

Heavenly

dziesma ir so-so, bet lasīt šādus vārdus vienalga patīkami. ka tik neesmu saulrietu nacionālists.
Link3 comments|Leave a comment

reģeneratīvā lauksaimniecība [Nov. 23rd, 2019|11:42 am]
forša permas ferma Horvātijā

Pērkinss ceļo
LinkLeave a comment

silly things [Nov. 23rd, 2019|10:42 am]
klau, kas tur īsti ir ar to antisemītismu Britānijā? te viens onka brīvajā mikrofōnā sūkstās, ka visa tā Epšteina pedōštelle ir viena vienīga antisemītu konspirācija.

radio gaga

no angļu politikas es saprotu vēl mazāk kā no velsiešu valodas, turklāt arī Anglijā sen nav būts, bet nav jau iespējams izvairīties no visādām ziņu drumslām iz Albiōnas. un jau kādu krietnu gadu leibōristu līdera Kōrbina vārds allaž tiek pavadīts ar jew-hater/anti-semite birkām. tur ir kāds reāls pamats vai vnk. iekšpolitiskais business as usual? vakar ieraudzīju šādu te kaismīgi baismīgu jauniešu klipiņu un nonācu riktīgā neizpratnē. tiešām viss tik slikti?

institutional racists
Link19 comments|Leave a comment

zvuki aMu [Nov. 23rd, 2019|10:10 am]
Ōpītis Amu man ir viens no mīļākajiem ōpīšiem.
Mū viņa vārdā, starp citu, nozīmē vienu no pamatelementiem.
vajadzētu nākamgad Pļaviņā šādu uzbliezt, lai bebriem ir ko brīnīties.

koka tiltiņš
Link7 comments|Leave a comment

[Nov. 22nd, 2019|01:42 pm]
Good enough and better
Link1 comment|Leave a comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]