per silentium ad as†ra mille [entries|archive|friends|userinfo]
باب

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[May. 23rd, 2019|01:42 pm]
Nōrvēģijā uz šo dienu trūkstot 5600 medicīnas māsu. Lēš, ka uz 2035. gadu iztrūkums pieaugs līdz 28 000. (viņi, ko tur – visi plāno uz nespējnieku namiem un ģiftnīcām pārcelties?)
No mana egōģeōcentriskā skatpunkta tās ir labas ziņas: tā kā man nav plāna B, un arī Ā ir visai neskaidrs, patīkami apzināties, ka jebkurā brīdī varu pacelt naktsmici un šaut uz Karalisti ziemeļmeitām dibentiņus apmazgāti. Varbūt man pat penziju stāžā atjaunotu iepriekšējos gadus – būtu nogalē par ko greznu kompostējamo zārku pasūtināt.
Ā plāna ietvaros šodien saņēmu mazu nekrolōgu – nobankrotējis liels partneruzņēmums, praktiski – neliela pilsētiņa. Droši vien pārbūvēs to par milzīgu poliklīniku. Pagarinās klīnisko nāvi.

Kultūras ziņās uzzināju, ka Montai Kromai jubilejā veltīts vairāk pasākumu kā Rainim. Paņēmu Neputnā viņas antolōģiju. Un Rokpelni – jaunieši izķerot kā siltus plācenīšus.
Ā, un vakar esot bijusi pirmizrāde Brūveres filmai par Uldi. Vai kāds jau paguva? Jāaiziet būs nedēļas nogalē. Sidu arī paķēru, drošības labad biju to jau pastellējis tīklā. Un tad aizrāvu līdz Biķerniekiem, kur beidzot izņēmu kihelkonnas grāmatiņu, ko biju iegādājis vēl pagāšgad. Zvaigzne mani tikai caur Interpōla meitas uzņēmumu atrada.
Link6 comments|Leave a comment

[May. 22nd, 2019|03:03 am]
Grebis maija noskaņās pievērsies bastarasta pumpiņrasai, nomainījis brilles un noalgojis pirotehniķi.

at vaševa bessiļstva zagarajetcca bumaga
Link3 comments|Leave a comment

nērs, nērs, nārsto [May. 21st, 2019|03:17 pm]
ja tev pietrūkst eņģeļu un angļu, ō Pitagōr, iznāc no savas stūra mājas.

Nurse with Wound
Link1 comment|Leave a comment

[May. 18th, 2019|07:42 am]
ZENITH
This is the metamorphosis of the Arabic construct phrase سمت الرأس (samt ar-ra's), which means the way overhead, from الرأس, the head, and سمت, way.

ZERO
The infinitive şifr of the Arabic verb صفر, which means to be empty, became the zephyrum of the medieval Latin translators, and zephyrum was mutilated into zero.
LinkLeave a comment

totalizādōrs [May. 16th, 2019|02:42 pm]
uzmini manu skaitli.

42 nav. tur nav 6- un 7-nieku. cipari divi. kopā 13.

man vakar bija viena no vecajām/otrajām dzimene. 15. maijs. 30 gadus iepriekš pārnācu no okupacionālā dienesta.
rīt dzimene Uldim un Nōrvēģijai. un gan jau ka vēl kādam šamanim.

nu ta', cik ta'?
Link3 comments|Leave a comment

Pēra Ginta motīvs [May. 16th, 2019|12:42 pm]
tonakt, kad nōrvēģu Aftenpostenā izlasīju par Princeses romantisko sakaru ar šamaņu rex'u Dūreksu (iedomājieties! šodien nepateicīgā vikingu tauta jau pieprasa, lai Princese atsakās no sava titula!), avīzē dziļāk paslēptu izlasīju vienu pavisam citu stāstiņu, kas šīs dienas negrib iziet no prāta un mētā tur visādus līkloču ričuračus.

vienvārdsakot Café Christiania, vienā no greznākajiem miesta šeņķiem, iepretim saeimu namam, Lielajai Lietai jeb Stūrtingam viņdien sapulcējās visa Karalistes biznesa un parlamentārā elite, lai pie kaviāra kanapēm un 1905. gada pavasara božolē glāzēm uzklausītu kaut kāda slavena angļu profesōra lekciju par zaļo nākotni un tās digitālo dīgtspēju. nezinu, vai industriālās Šefīldas lepnais dēls un kalpa zēns Pōls Koljē, kurš nu jau ir aizkalpojies līdz Sera titulam, viņiem bija iepriekš izsludinājis īsu lekcijas pauverpojntu, bet viņu žokļi atkaras jau pirmajās rindkopās, kad sirmais vīrs sāk viņiem „lasīt lekciju” pārnestajā nozīmē. Sāk mazgāt galvu, bērt pelnus bitīt matos, ļečīt, bočkas mincīt-kaķīt un vispārīgi nostāda viņus – viskrutākos no krutākajiem – par grēkāžiem un Strēlnieku zvaigznāja pārmijniekiem.

Jo augstāka cilvēku izglītība, jo vairāk tie pārņemti vien ar savu „success stōriju”. Urbānās elites ir egoisti, kas neko nedod atpakaļ sabiedrībai.
Koljē uzskata, ka augstākā izglītība ir radījusi morālu plaisu, kas iet cauri visam politiskajam spektram: izglītotie uzskata sevi par morāli pārākiem un ar šo pārākuma sajūtu noraugās lejup uz plebsu un lūzeriem, spiežot tikai uz tādām politiskām pārmaiņām, kas nāks vienīgi pašiem par labu. Šai sakarā profesōram galīgi nešķiet dīvaini un savādi, ka daudzviet eirōpieši dumpojas. Viņš visus tos dzeltenvestotos un breksitmiksētos protestus skata kā attaisnojamas dusmas par to, ka puse no populācijas, neaugstākizglītotā, ir tikusi atstāta ekonōmiskā, politiskā un sociālā novārtā.

es te tikai atstāstu ievadu no lasītā. tur jau vēl visādas diskutējamas lietas saskrīverētas. pats klāt nebiju, medalu nedzēru.
Stefanam uz sienas stāvēja rakstīts Горе от ума, pirmsnāves vēstulē uz promenādē pie heroīna dīlera atrastas Bībeles margīnām, ja nemaldos, arī.
Mammas dzediņš esot mēdzis teikt: kai nazynuotu, ka gudris, dūmuotu, ka galeigi glupš.
a kuo ta' viņi paši mani tajās gudrajās školās sūtēja? nezināja, ka vihlaps būs niecīgs un pills ar cē ō divi un citām indēm.

uzlikšu ka Anitras deju.
Link7 comments|Leave a comment

[May. 16th, 2019|11:42 am]
teritoriāli totalitārā ferma.

kad 90to sākumā ar Viesīti un Aldi runājām ar saviem jaunajiem aizjūru draugiem par soociōpolītiskām un agrō-kulturālām tēmām, mēs regulāri tikām pārtraukti un pielaboti neprecīzā vārda zemnieks pārlikumā.
peasants ir slikts vārds. pie mums tagad visi ir fārmeri.
– jawohl, mein Gruppenführer! mēs salutējot kapitulējām, bez īstas pārliecības
Link2 comments|Leave a comment

[May. 16th, 2019|07:42 am]
teritoriāli totalitārā reforma
Link25 comments|Leave a comment

Vox populi, vox sasper diaboli [May. 15th, 2019|07:04 am]
Delfi būs maķenīt pārķēruši ar to tiešo demokrātiju – lūgt Tautu komentāros uzdot jautājumu LR hokenrola ģenerālsekreterim Kalvītim. what could go wrong?
pat es nolēmu iekāpt peļķē un anonīmi atskaņot savu trīspromiļu saukli Sivēn, atdod Abreni!, bet tas viss, dabiski, tur jau bija priekšā, tā ka iztiku bez bļaustīšanās.
redzēs šodien, vai būs Pučem pautu nolasīt aptaujas pagaidām populārāko jautājumu, tīri unpy'jiskā stilā:

Kā bija atdot Abreni, sarokoties ar putinu, pēc tam iegūt krēslu krievu "Rīgas Balzāmā", pēc tam nomest no krievu "Latvijas gāzes" valdes Dāvi un ieņemt viņa vietu, un pēc tam, pēc krievu spiediena nomest Lipmanu un ieņemt LHF prezidenta vietu? It kā jau man vienalga, DELFI paši gribēja, lai es uzdodu jautājumu.

https://www.delfi.lv/a/51086667
Link2 comments|Leave a comment

novadu ziņas no KODU frontes [May. 14th, 2019|08:42 pm]
Divpadsmitajā LATVIJAS LĪDERES KODĀ 28 Valkas novada uzņēmējas un vadītājas noguldīja 50 sev svarīgas vērtības. Starp tām visbiežāk minētas: Ģimene, Cilvēks, Laiks, Mīlestība, Daba, Attīstība, Darba mīlestība, Domubiedri, Godīgums, Labsirdība, Pienākuma apziņa, Pozitīvas emocijas un Prieks.

Katrā LĪDERES KODA domnīcā tiek noguldītas ar vien jaunas, vēl iepriekš neminētas vērtības. Valkas novada pienesums ir gana bagātīgs, tostarp: Atsaucība, Būt formā, Dabiskums, Domubiedri, Labsirdība, Loģika, Māksla, Paaudzes, Pienākuma apziņa, Valoda.

Kopā LĪDERES KODĀ noguldītas jau 11 novadu un 1 valsts nozīmes pilsētas vērtības. Ir apkopotas 357 anketas, kurās minētas 301 dažādas vērtības, kas ir vairāk kā metienu skaits pa Itālijas vārtiem.

LĪDERES KODS tiek īstenots pateicoties bankai “Citadele”.

Link16 comments|Leave a comment

[May. 14th, 2019|09:09 am]
man jau šķita, ka neesmu īpaši ļaunatminīgs, taču piefiksēšu sev un jums par draudzīgu biedinājumu, ka nekǎ: manī gruzd nepatīkams prieks par to, ka viena persōna ir aizvesta roku dzelžos. ar saltu smīniņu uz lūpām, tak bailēm vai vismaz nedrošību acs kaktiņā.
Link3 comments|Leave a comment

[May. 13th, 2019|10:21 am]
šorīt pamodos ap trijiem un nekavējoties uzzināju, ka nōrvēģu princese Marta Luīze sev par bojfrendu ir paņēmusi kaut kādu bezkaunīgu mello šamani. bezkaunīgu tāpēc, ka neviens sevi cienošs šamanis sev vārdā neliks vārdu „šamanis”.
no otras puses, zimpatiski, ka otrais vārds pēc šamaņa viņam ir Dureks. ķipa, eks-dooora. viņa mitolōģijā dūr ir gaisma vai kaut kas tikpat jauks.
mēs 90tajos ar Viesīti bieži strīdējāmies, kurš no mums apprecēs princesi Martu, reizēm pat saplūcāmies, tomēr izlēmām, ka mūsu draudzība ir svarīgāka par karaļnama stabilitāti.

nabaga Ķēniņš, es viņu neapskaužu. viņš ir jauks frukts, sorrī – džentlmenis. un pieļauju, ka viņam ir viena otra politnekorekta pārdoma par Holivudas selebritiju golddiggeru ienākšanu vikingālajā azotē.

var jau būt, ka es vienkārši esmu skaudīgs ras-sists un potenciāls naz-sists

par Ķēniņiem runājot, es te vakarējot uzliku hokeja spēli. mija paceļ galvu vienā brīdī no sava komputādōra un iezviedzas – ko? viņiem tur ir hokejists Ķēmiņš?! tas jau ir no mūsu sabiedrības tad.
piezīmēju, ka Ķēmiņš ir ar krītošo intonāciju jeb ķīniešu ceturto toni, kamēr Ķēniņš ir ar stiepto – pirmo, pie ķīniešiem.
Link9 comments|Leave a comment

eye needs a lift [May. 13th, 2019|08:42 am]
sasolīju te homō lēgensam ieskicēt savu vienīgo čekas maisu epizōdi, bet brīvdienās, kurās pārsvarā biju nebrīvs, lai gan gana atbrīvojies, sapratu, ka ar manām atmiņām viss nav kārtībā.
līdz viesnīcai viss ir klārs. līdz tiem sasodītajiem kartupeļiem arī. tālāk aiziet viegla migliņa, bet vienalga – darbība norisinās tikai pirmajā stāvā. tad no kurienes tas fakinais lifts!? turklāt lejupbraucošs. kabīnē ar mani vēl ir viena sieviete un vācu vai austriešu tenisists ar savu treneri – abus pēdējos es pat varētu identificēt. man rokā ir mammas iedotais un tēva no aizjūrām atvestais brūni puķainais sieviešu izšaujamais lietussargs, kurš drīz vien arī izšauj, jo es sāku ap to nervōzi knibināties, lai nebūtu jāsarunājas, vai tāpēc, ka raustos stipri nekontrolējamos šermuliņu drebuļos. – ār jū ōkej? jū hev a fīvā! tēvišķi sabažās treneris rūpīgā vācu akcentā, liekot saprast, ka man nav jāatvainojas par to, ka esmu līdzbraucējus apšķaidījis ar japāņu lietussargā palikušajām lietus lāsēm. man mutē ir Sahāras smiltāji, es kaut ko primordiālu noīdu un pamāju ar galvu, ka viss ķipa būs štokos. es atceros, kā izeju no viesnīcas, atceros, kā aizeju līdz perōnam un apsēžos vilcienā Lielupes pusē. lietus ir beidzies. Latvijas PSR kūrortpilsētu steidz sasildīt rietumu saule. pulkstenis ir apmēram 17:17 pēc Maskavas dekrēta laika, svētdienā, 1983. gada 21. augustā pēc Kristus dzimšanas un vienu dienu pirms vissvētās Marijas debesbraukšanas. man ir 15 ar pusi, un manas starp ceļiem iežmiegtās rokas turpina drebēt.
Link3 comments|Leave a comment

[May. 9th, 2019|08:56 am]
es šo jau būšu minējis vairākkārt, bet neatlaiž prieks par šitik sekmīgu kikstārteri.
https://www.kickstarter.com/projects/paulwheaton/better-world-book/description
noliktais 8 860 usd slieksnis grāmatas izdošanai tika pārkāpts 3 stundu laikā no palaišanas.
nupat rit pirmspēdējā diennakts, un viņi ir savākuši 13× vairāk nekā prasīts, no 2 400 planētas apdzīvotājiem.
bōnusa bombondziņām, kas ik pēc kārtējā soļa sasniegšanas, ir birušas klāt, es vairs nespēju izsekot: drukātas un cipariskas grāmatas, audiōgrāmatas, rasējumi, filmas, piekļuve šīs un citu grāmatu manuskriptiem…

rudenī man būs 12 papīra eksemplāri. nāksies atvērt mazu bodīti blakus ziedu tantiņai.

nolūrēju šorīt divas sarunas.
tēva un dēla sarunu: Gābōrs Matē un Ārōns Matē.
America in denial: Gabor Maté on the psychology of Russiagate
...

un tā dēvētā klimata noliedzēja Pīrsa Kōrbina uzstāšanos Haidparkā
...
tur gan pēdējā ceturksnī atnāk viens antīantīsemīts un parāda, kā var sadirst jebkuru sarunu.
LinkLeave a comment

not 4 new bees, unnecessarily [May. 7th, 2019|06:42 pm]
[Tags|]

man ir samērā partikulārs smeķis uz mācību grāmatām. viskongruentāk es sadzīvoju ar tādām, kuru pirmās nodaļas sākas aptuveni šādi:

Cow Pussy, Yes, Cow Pussy

Let’s begin with . . . cow pussy. Or rather, 牛屄 niúbī, which literally translates to “cow pussy”, but means “fuckin’ awesome” or “badass” or “really fuckin’ cool.” Sometimes it means something more like “big” and “powerful,” and sometimes it can have the slightly more negative meaning of “bragging” or “braggart” or “being audacious,” but most of the time it means “fuckin’ awesome.”
The etymology of niúbī is unknown. Some say the idea is that a cow’s pussy is really big, so things that are similarly impressive are called cow cunts. Others say that it stems from the expression 吹牛皮 chuī niúpí, which literally translates to “blow up ox hide” and also connotes bragging or a braggart (someone who can blow a lot of air). In fact, the word for bragging is the first part of that phrase, 吹牛 chuīniú. Once upon a time (and you can still see this done today in countries like Pakistan), people made rafts out of animal hides that had to be blown up with air so they would float. Such an activity obviously required one mighty powerful set of lungs, and so it is thought that niúbī derives from chuī niúpí both because of the association with power and bigness and because the two expressions rhyme.
Some people merely use the shortened 牛 niú—that is, the cow minus the cunt—to mean “awesome” or “great.” Unlike niúbī, saying niú is not really vulgar, much like saying “that sucks” instead of “that fuckin’ sucks dick.”

Despite its generally positive meaning, niúbī is a dirty, dirty word—dirty enough that the character for “pussy” or “cunt,” 屄 bī, was removed from the Chinese character set years ago and cannot be typed on most computers.
Your average Chinese doesn’t even know how to write it; others do but choose not to write the real character because it is so dirty. When people use the word niúbī online, they often write 牛B or NB because N and B are the first letters of the pinyin syllables niú and bī. Roman letters are frequently used in this way, as informal abbreviations of Chinese words. For example, Beijing is often abbreviated BJ, and Shanghai SH, as it is easier than typing out the Chinese characters, which can be a somewhat arduous process.
You’ll also often see niúbī written 牛比 or 牛逼 instead of 牛屄. The characters 比 and 逼 are homonyms of 屄; they have completely different meanings but are also pronounced bee, and so they are used as stand-ins. Chinese has a huge number of homonyms—syllables that sound the same but have different meanings—and as you’ll see with many of the terms throughout this book, this makes for a lot of wordplay and puns.
Niúbī started out as Beijing slang but has spread enough that it is fairly ubiquitous throughout the country, in particular at any event involving a large population of punk rockers, hip young Chinese, or your average, beer-drinking man. Rock shows and soccer matches are especially prime hot spots. A really hot band or a particularly impressive sports move is 太牛屄 tài niúbī, “too fuckin’ awesome,” or 真牛屄 zhēn niúbī, “really fuckin’ awesome,” or—my own favorite construction— 牛屄死了niúbī sĭ le, which literally translates “fuckin’ awesome to the point of death.”

Those last few phrases point to one of the most satisfying things about the Chinese language: the modular way that everything—characters, words, phrases, sentences—is constructed. In that last phrase, niúbī sĭ le, the individual component 死 sĭ is itself a word meaning “die” or “death.” Adding the larger component 死了sĭ le after an adjective is a common way of amping up the meaning of the adjective. So we can swap out niúbī and plug other words into the phrase—for example 饿 è, which means “hungry.” If you are 饿死了è sĭ le, you are absolutely starving; that is, “hungry to the point of death.”
Almost every syllable in Chinese is itself a word, and larger words are constructed by simply linking these syllables together. The result is a remarkably logical language in which the components of a word often explain, very literally, the meaning of that word. Thus a telephone is 电话 diànhuà, literally “electric speech,” and a humidifier is 加湿器 jiāshīqì, literally “add wetness device.” (That said, you shouldn’t get too preoccupied with the literal meaning of every single word, as the components of a word may also be chosen for reasons unrelated to its meaning, such as pronunciation.)
Individual Chinese characters (that is, the symbols that make up Chinese writing) tend to be modular as well, composed of discrete components (or “radicals”) that may carry their own meaning and that often help explain the overall meaning of the character. The character for “pussy,” 屄 bī, for example, is constructed of the radical for “body,” 尸 shī, and 穴 xuè, meaning “hole” (which is why so many people are uncomfortable writing the correct character for this word—it just looks incredibly dirty).
Link1 comment|Leave a comment

[May. 7th, 2019|02:42 pm]
viens pasens sirdsdraugs ne no šā, ne no tā beidzamā laikgrieznī ir sācis mani saukt par badiju. kas vēl trakāk – referēt uz mani vsk. 3. persōnā ar šo pašu buddy.
es tagad nezinu, ko man darīt: iet izkauties vai likties mierā.

Holy basil, fawlty towers

Dienas priekā, šis portrets:
https://www.delfi.lv/tavamaja/pret-straumi/50986603_bijusais-ridzinieks-dod-kokiem-otro-dzivi-saimniekojot-meza-vidu
LinkLeave a comment

[May. 7th, 2019|10:42 am]
Sveiciens jums un jūsu ģimenei!
Lūdzu, mūsu bankā ir līdzekļi, kas pieder jūsu novēlotajam radiniekam.
____________________________
Kā viņi uzzināja, kurš tieši mūsu dzimtā ir viskavējošākais un novēlotākais radinieks? Čeka nesnauž, džeki strādā? Es te akurāt nesen uzdūros sava novēlotā drauga man izrakstītajam čekam par pusļimōnu. Dolāru. Kanādiešu, bet vienalga patīkami.
Link2 comments|Leave a comment

pirms/pēc [Apr. 28th, 2019|09:42 pm]
pirms ∞8∞ pavasaŗiem mēs ar miju kā rōzīgs zīlonis Baltijas sniegs no Holandes uz nedēļiņu uzkritām virsmā tautas dzejniekam Uldim, kurš Islandes laukos, bēdas nezinājis, tulkoja poētisko Eddu.
te neliels iepriekš nepublicēta vbloga fiksējums no mūsu ceļojuma uz tuvīno božņeicu:
pagrīdes apustuļu psalmi
Mija nu saka – Tu jau 20. sekundē pateici „Idilles”. Es saku – nē, es teicu: „idillītes”. Idilles teici TU! (ap 20. sek.; tālāk var neskatīties, turklāt es tur bezdievīgi kraukājos)

pēc 2 mēnešiem mūs arestēs. bet neizārstēs.
Link4 comments|Leave a comment

tāda kā, timba kā, dundurā dur [Apr. 28th, 2019|05:42 pm]
[Tags|]

šodien tāda kā dzimenes sajūta. tāda kā bērnībā, ne gruzīgajā grounapā, fantōmajā ōpapā. savādi, jo nav ne piektdiena, ne sestdiena, nedz trīspadsmitais.
varbūt pie vainas tas, ka pirmiņ, meklējot viena bijušās trimdas dzejnieka uzstāšanos LR vēstniecībā Parīzē, pilnīgi negaidīti uzdūros uz mūsu sprieduma nolasīšanas pirātierakstu. es ij nezināju, ka toreiz bijām izlikuši arī šādu novērošanas kameru un ka tamlīdzīgs video ir saglabājies. vareni! baigi dīvāni bija tos brīžus pārdzīvot. mums virs galvām tikšķ apaļais stacijas Rīga–Jāņavārti pulkstenis, pat ierakstā minūtes velkas mokoši lēni, un es te pat nemēģināšu atstāstīt, kādas sajūtas ir realkā. trīs ceturtdaļas no sprieduma aizņem viss tas nelūgti virsū uzgāztās kriminālās zaftes apraksts. inčīgi, ka dažas, īpaši spraigas, epizōdes/detaļas es atceros pagalam citādāk. tā jau mēs tur turamies itin braši, akmenscietām sejām rāmi raugoties restotās nākotnes dūmakainajās debesīs, lai arī gar cisku tek stipri silta virtuālā urdziņa.
tagad tikai dzejnieks jāatrod. pārējais, pārejošais viss man ir.

across the tundra, tandoori, dooo
Link2 comments|Leave a comment

[Apr. 26th, 2019|11:25 am]
šodien lenčā Kalijūgas recepte. es gan to nedaudz modificēju, vienkārši un trīskārši saīsinot gatavošanas laiku:

https://www.delfi.lv/tasty/receptes/cisini-spageti-juga.d?id=43622119
Link2 comments|Leave a comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]