friends [entries|archive|friends|userinfo]
باب

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

All-american boy Dr. Jekyll and Mr. Hyde [Apr. 6th, 2020|07:27 pm]

artis
LinkLeave a comment

labākā statistika pasaulē [Apr. 6th, 2020|07:17 pm]

heda
[Tags|]

Zviedrijas galvenais epidemologs par nāves gadījumu no Covid-19 statistiku: "Mēs koordinējam visus gadījumus un redzam, vai tie parādās mirušo reģistrā, to nevar izdarīt visās valstīs. Zviedrija un vēl dažas citas valstis to var. Tādējādi gribu apgalvot, ka mūsu nāves gadījumu statistika, iespējams, būs augstāka un labāka nekā jebkurā citā valstī."
https://web.archive.org/web/20200405140352/https://www.expressen.se/nyheter/coronaviruset/formodligen-varldens-basta-dodsstatistik1/
Salīdzināt viņu un Ugu Dumpi, ir kā salīdzināt neprātu ar saprātu.
Link1 comment|Leave a comment

[Apr. 6th, 2020|08:10 pm]

zazis
Beidzot ārā silts.
LinkLeave a comment

[Apr. 6th, 2020|08:01 pm]

teja
kas super cute, mana mikrorajona baznīca ir nolēmusi katru vakaru zvanīt zvanus tieši tad, kad visi atver logus lai aplaudētu mediķiem.

vēl viens scenārijs, ko vēroju katru vakaru - pensionāru pāris ar sunīti, kas nāk uz balkona. kad visi sāk applaudēt un dauzīt pannas, sunītis protams sāk riet, un visi jau sen ir beiguši, bet sunītis turpina riet vēl pusstundu.
LinkLeave a comment

[Apr. 6th, 2023|06:41 pm]

snorke
pirmoreiz jaunie keisi < 4000 ! ups, jasteidz baudit karantina kamer vel ir
Link2 comments|Leave a comment

[Apr. 6th, 2020|07:18 pm]

teja
labi pamēģināsim no otras puses, priekškam vispār ir vajadzīga sarunāšanās?
Link2 comments|Leave a comment

[Apr. 6th, 2020|05:53 pm]

pelnufeja
Es domāju, kāds gan visa šī situācija ir vājprātīgs trigeris tiem cilvēkiem, kuri, piemēram, cieš no kādas atkarības vai psihiskas saslimšanas, vienalga vai tā būtu šizofrēnija vai vienkārši nekad līdz galam nepārejošas skumjas, un viss, kas ir pa vidu un ap. Izolācija, kas no cilvēces glābšanas viedokļa, protams, ir absolūti saprātīgs un pareizs lēmums, tomēr ir bumba ar laika degli. Es domāju, par to, kādas trakas lietas visi tie cilvēki, kas tagad savos dzīvokļos un mājās slepeni jūk prātā vai ir slepeni jukuši prātā jau ilgāku laiku, varbūt jau gadiem, bet tagad šis viņus ir katapultējis pa taisno iekšā trakuma epicentrā, varētu izdarīt vai drīzumā izdarīs. Ko traku mēs visi kopā, bet katrs atsevišķi varētu izdarīt? Ārā ir silta, maiga diena, un man liekas, koki saprot, par ko es runāju, tas ir, domāju, viņi arī redz veselu baru traku cilvēku, no kuriem daļa ārpusē varbūt ir daudz maz veiksmīgi izlikušies, ka ar viņiem viss ir kārtībā, bet patiesībā viņi domā, ka koki ar viņiem sarunājas bez vārdiem, ka visur ir kaut kādas zīmes; šo dažādu pakāpju trakuma cilvēku armiju, kas slēpjas vai staigā apkārt, cenšoties ieturēt divu metru distanci, vai necenšoties. Tās nav veselīgas domas, lietderīgas vai adekvātas domas. Bet, ziniet ko, man nav nekāda pienākuma domāt veselīgas un adekvātas domas. Droši vien adekvāta nav arī sajūsma, ar kādu es priecājos par šādiem teikumiem grāmatā "Skaistās": "Iedomājos, ka varbūt ar visām tām jogām un meditācijām es vienkārši aizpildu laiku, lai nenosistu cilvēkus, kuri mani ir nodevuši. Un varbût Budam bija tâpat? Vienkārši aizpildīts laika posms, kurā varētu atriebties, cirst galvas, šķelt cirvjus rokās un kājās, asinīm šķīstot." Nē, es nevienu neplānoju nogalināt, un citiem arī ļoti neiesaku, tā nebūs tā trakā lieta, ko es varētu izdarīt. Man vienkārši ļoti patīk šī doma. Un veids, kā tā ir formulēta. Kopumā gan man galvā noteikti ir pārāk daudz visādu domu, jo es veikalā atkal kaut ko aizmirsu. Vegānu saldējumu.
Link2 comments|Leave a comment

Jānis Ozoliņš [Apr. 6th, 2020|05:52 pm]

artis
https://www.cia.gov/library/readingroom/docs/OZOLS%2C%20JANIS_0024.pdf
LinkLeave a comment

Huh? [Apr. 6th, 2020|05:31 pm]

artis
Link1 comment|Leave a comment

[Apr. 6th, 2020|05:09 pm]

artis
"In a rare peek at official thinking, James Bullard, president of the St. Louis Fed, told Bloomberg last week that the jobless rate could climb to 30% next quarter and that the economy could contract by 50%. That was not counting for the impact of hundreds of billions of dollars thrown at companies by Congress as support to hold on to their workers. But even so, private estimates after the legislation are similar — Goldman Sachs forecasts a 34% economic contraction and 13.2% unemployment in the second quarter, and Deutsche Bank 33% and 12%.

Although no one placed the forecasts in historical context, if we reach anywhere near those numbers, it will be far worse than the Great Recession, and nearly the magnitude of the Great Depression.

[..] In a recent piece in Foreign Affairs, Branko Milanovic, an economist at the City University of New York, describes a new global order characterized by such economic aloneness. It would be “a different world — deglobalization,” Milanovic said in an interview. In what he calls self-sufficient “natural economies,” countries would try to take care of all their needs themselves, and do business as little as possible with other countries. Milanovic foresees the potential for this future to cascade catastrophically: Economies would shrink, living standards would drop, and social glues could consequently break down, leading to the risk that those left jobless turn violent against people who are better off."

https://marker.medium.com/this-looks-like-a-depression-not-a-recession-16a123f966d8
Link1 comment|Leave a comment

[Apr. 6th, 2020|05:43 pm]

rugetta
"pavasara brīvlaiks" pirms gada un "pavasara brīvlaiks" šodien. ak. toreiz man brīvlaiki likās vienīgais jēdzīgais un labais laiks/posms/veids, kā dzīvot. toties dažas naktis atpakaļ murgoju, ka jālido atpakaļ pabeigt mācību gadu, es lūdzos mammai, vai varu palikt mājās, jo tur taču man nebūs ko ēst, tukši veikali. kaut kur tā trimda man laikam vienmēr turpinās rēgoties, tikai katru reizi ar citu nozīmi.
LinkLeave a comment

[Apr. 6th, 2020|05:07 pm]

neraate
Franči pamanās padarīt elegantu pat diršanos internetā. Pārsteidza arī - ne tikai ķengas, slengs un apvainojumi, bet arī..subžonktīvs.
LinkLeave a comment

[Apr. 6th, 2020|04:57 pm]

brookings
Šis Profs (Knut Wittowski), saka, ka berniem ir jāiet uz skolu un mums ir jāiet ārā.

Viņam ir kaut kas iespaidīgs ap kaklu.
LinkLeave a comment

[Apr. 6th, 2020|04:37 pm]

tiga
[Tags|]

Aicina saglabāt liepu aleju pie Brasas tilta - tā pārbūvi ļoti labi var veikt bez koku ciršanas.

Līdz 15.04. var parakstīties pret minētās alejas ciršanu. Vairāk informācijas:
https://www.facebook.com/search/top/?q=%C5%A1reienbu%C5%A1a%20%2F%20%C4%8Diekurkalns&epa=SEARCH_BOX
Saite uz parakstīšanos - http://www.rpbv.lv/sabiedribas-lidzdaliba/7555/ jeb eriga.lv --> Sabiedrības līdzdalība, nospiežam lejā "Iepazinos" --> ielogojamies ar latvija.lv --> spiežam atkal Sabiedrības līdzdalība --> izvēlamies projektu par Brasas liepām.

Ja nezināt, kā pamatot viedokli:
1. lauciņš: Aplūkojot pieejamo informāciju, redzams, ka izstrādātais projekts konkrētajam pilsētvides objektam nav pārdomāts, un līdz ar to nav piemērots. Uz tilta paredzētas ļoti platas (3,8 m) braukšanas joslas. Šāds joslu platums ir ne vien neizdevīgs, jo tilta platumu palielina par 2,2 metriem, kas turklāt naudas izteiksmē ir vairāki simti tūkstoši izšķērdētu eiro, bet arī bīstams, jo veicina ātrāku auto braukšanu, kas šādos apstākļos noved pie auto sadursmēm un cietušiem to pasažieriem.
Uz tilta ieplānojot standarta 3 metru platas joslas tiktu ietaupīti ne vien vairāki simti tūkstoši eiro nodokļu maksātāju naudas, bet arī uzlabota vispārējā drošība, un būtu iespējams pasargāt un saglabāt saviem bērniem arī pilsētvidei vērtīgo vēsturisko liepu aleju.

2. lauciņš: Gan Rīgā, gan visā Latvijas teritorijā vēsturisko aleju kļūst mazāk, kaut arī tās kļuvušas par neatņemamu mūsu valsts ainavas identitātes sastāvdaļu. Lai saglabātu mūsu tipiskās ainavas, alejas pēc iespējas jāsaglabā nākamajām paaudzēm, tādā veidā arī veidojot kultūrvēsturisko tiltu no pagātnes uz nākotni. Ekoloģiskā ziņā - fakts, ka koki ražo skābekli, ir vispārzināms. Jo vairāk mums ir koku, sevišķi lielu, skaistu, vēsturisku, jo tīrāks gaiss pilsētā. Šīs liepas tāpat kā visi citi senāk un arī tagad stādītie koki grezno un uzlabo pilsētu un ir jāsaglabā.


Tajā pašā lapā iespējams parakstīties arī pret citām koku ciršanas iniciatīvām, piemēram, Bruņinieku 14, kur skairs, ka jāpaplašina stāvvieta, vai Marijas ielā 10, kur 57cm diametra liepu grib cirst tikai tāpēc, ka vēlas nomainīt segumu pagalmā, kā arī pie 49. vsk Valdemāra ielā 65.
LinkLeave a comment

[Apr. 6th, 2020|03:59 pm]

f
no vienas puses, protams, ir jau informācijas pārbagātība par to kōvidu, bet, kad (twitter vai facebook) lenti mēģina atsvaidzināt ar "kaut ko pozitīvu", galvā uzzib: "nopietni? who cares?!" un rullēju pāri. jātur sevi rokās.
LinkLeave a comment

[Apr. 6th, 2023|02:35 pm]

snorke
Kaa mani piemekleja Veiksme

tatad obligati jabut maskaam, bet aptiekaas masku nav un amazone sola uz maiju (bet ari atzisos, neesmu apzvanijusi visas Lombardijas aptiekas). Ja nav maskas, ari lakats tiek atzits par derigu, masku trukuma del.

sodien eju uz veikalu, pusceljaa attopos - kur lupata, ar ko muti aizsiet ? Lupatas ta nav. Sods cik tur tukstosi. Griezos atpakal.

Tad panemu masinu, jo nu, laika vairs nav, saulesbrilles ar pazudusas un saule griez acis.


Veikalaa - VISI maskas un tadas profesionaalas, daudzi tais specialajaas, bet neviens - neviens, Karl ! pasdarinaataa vai diesnedos lakataa!!

es iesienos lakataa un neuzkritosi tuvojos sargam (kas mera T), vins : KUR MASKA ??? nav masku ! KAA NAV ! nu nav, aptiekas nav ! varbut TEV IR MASKA ? uzdodu akigu jautajumu

un vins man iedod masku - tiesa tadu mazbudzeta variantu, ne tur snukisa vai korkisa, bet pilnigi pienemama maska, uzakejama uz ausim un nosedz visas problematiskaas zonas

Labi, nakamais risinamais - saules brilles, nevaru atrast, aaraa saule, man ir nosliece uz konjuktivitu no saules, camino di santiago ar visam saules brilleem tapu akla uz 2d, domaju, nekad neatgusos

sajos apstaklos - neko nevar nopirkt, iznemot partiku un ziepes, pat pukes nee, par saulesbrillem aizmirstiet ! amazone laikam nolemusi iedzivoties, viss dargs un piegade pati atrakaa nedelas laika

bet ko darit ? maja parmekleta, nav

labi, bet maska ir, priecajamies par to kas ir, nevis bedajamies par to, kas nav, ja ?
Link10 comments|Leave a comment

[Apr. 6th, 2020|01:38 pm]

artis
“The foundations of world peace are strengthening among all the civilised countries of the world,” Churchill said, “but there is one country that is outside these considerations, and that is Russia. Russia is incalculable, aloof and malignant.

All that line of small new States from the Baltic to the Black Sea are in lively apprehension of Russia. Finland, Estonia, Lithuania, Latvia, Poland and Rumania – every one is in great fear and anxiety about its neighbour.

All are strongly anti-Communist. They have gone through great internal stress and tension, and they have built themselves up on a Radical, democratic antithesis to Communism.

https://winstonchurchill.org/publications/finest-hour/finest-hour-053/churchill-and-the-baltic-part-i-1918-1931/
Link4 comments|Leave a comment

pirkumi LV interneta veikalos [Apr. 6th, 2020|02:33 pm]

pajautaa

[hmmm]
Kādas NEpārtikas preces un cik lielos iepakojumos visbiežāk mēdzat pirkt LV interneta veikalos? Ar nepārtikas precēm domāju saimniecībai nepieciešamās (veļas pulveri, pamperi, tualetes papīrs, utt), ne telefonus vai datorus.
Link5 comments|Leave a comment

[Apr. 6th, 2020|02:31 pm]

kisswithafist
Mani šodien viss ļoti kaitina. Tāpēc brīdī, kad apakšējie kaimiņi izdomāja, vismaz pēc skaņas spriežot, zāģēt griestu caurules (dīvaini, mums tādu nav, nez kur viņi tādas ņēma), es nolēmu, ka turpmāk staigāšu augstpapēdenēs pa māju. Skaļie remonti kaut kad jābeidz, bet augstpapēdenes ir forever. Ar klavieru ripināšanu pa sienu es tā kā varēju sadzīvot, mazliet pat atgādina pērkondārdus un ir epizodiski, bet griestu cauruļu zāģēšana man ir par daudz.
Link13 comments|Leave a comment

[Apr. 6th, 2020|02:27 pm]

alefs
Atziņa no tapešu līmēšanas svētdienas: ja nav nozīmes, kā izskatās tapešu salaidums aiz gāzes plīts vai kādā citā kaktā tāpēc, ka tur neviens nekad neskatīsies, tad vispār nekam nav nozīmes.
LinkLeave a comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]