Sātana advokāta piezīmes
pesimisms, skepse un infantilitāte
pēdējais 
23.-Okt-2016 05:54 pm - augstākā izglītība
Augstskolas uzdevums nav mācīt amatu vai profesiju, bet tikai iemācīt:
- noteikt, cik relevanta ir tā vai cita informācija apspriežamajā tēmā;
- nodalīt racionālos un emocionālos argumentus;
- nodalīt faktus no viedokļa;
- noskaidrot apstākļus, kas var mazināt vai apšaubīt argumentu spēku;
- pamanīt argumentācijā pretrunas un vājās vietas, noteikt papildu informācijas nepieciešamības apjomu;
- noteikt visas ieinteresētās puses;
- fiksēt loģiskās kļūdas argumentācijā;
- analizēt faktus un informāciju;
- savstarpēji saistīt un analizēt faktus un informāciju no dažādiem avotiem;
- apstrādāt pretrunīgu, neadekvātu vai divdomīgu informāciju;
- formulēt derīgus, loģiskus, secīgus un saistītus argumentus, pamatojoties uz faktiem, nevis viedokļiem;
- veidojot argumentāciju, ņemt vērā kontekstu;
- izvairīties no pārspīlētiem secinājumiem;
- atzīt, ka problēmai var nebūt viens patiesais risinājums, vai viennozīmīgas atbildes;
- apzināties un apzināt alternatīvus skatījumus, salīdzināt tos lēmumu pieņemšanas procesā;
- korekti un objektīvi izmantot informāciju savas nostājas pamatošanai;
- izvairīties no liekvārdības, veidojot pierādījumu argumentācijas sistēmu.

Ja students to apguvis, visu pārējo izvēlētajā nozarē nepieciešamo viņš var iemācīties pats. Ja nav apguvis, tad nekad nekļūs labs speciālists, kaut izlasītu visu iespējamo attiecīgajā nozarē.

(B.N. Moore, R. Parker. Critical Thinking. 2012)
21.-Okt-2016 07:13 pm - atšķirībā no P.Strautiņa, šo k-dzi vērts paklausīties
Par gaidāmo bezdarbnieku pieaugumu, un iedzīvotāju ienākumu strauju samazināšanos, kad drīzumā masveidā sāks atlaist visus, kas strādā uz pusslodzi, kā arī par citiem cunduriem...

21.-Okt-2016 07:06 pm - iz zelta uzvedības grāmatas
ПРИКАЗЪ
По Суздальскому Мушкатерскому полку
Ковно 20 августа 1807 г. №372

По случаю назначеннаго сего числа у Польскаго князя Сангушскаго бала и приглашенiя на таковой всъх Штабъ и Оберъ-Офицеров ввереннаго мне полка, предписываю принять къ руководству и непръменному исполненiю слъдующее: Всъмъ Штабъ и Оберъ-Офицерам быть одътымъ в новой парадной формъ при знакахъ, шарфахъ и ранцахъ.
Явиться к Польскаму князю на балъ ровно въ 8 час. вечера.
Прибывъ на балъ осмотръеть исправность своей амуницiи, дабы не было видно сквозь проръзы въ соблазнительных местахъ голое тъло.
Пришедши въ покой не сморкать на полъ, а иметь для того цълые платки.
По стенамъ покоевъ похабныхъ надписей не дълать и соблазнительныхъ членовъ человъческаго тъла не рисовать.
Когда явятся польския женщины, вести себя какъ можно скромнъй. Жопой къ лицу дамъ не поворачиваться, при разговорахъ съ красивыми шляхетками рукъ въ карманахъ панталоновъ не держать и членовъ не наяривать.
Во время танцевъ и контредансовъ ногъ своим дамамъ не подставлять, чтобы падали, къ себъ на колени не сажать и за жопы дамъ не щупать.
Въ буфетахъ до пьяна не напиваться, по углам комнатъ не плевать и пальцами не высмаркиваться.
Во время ужина за столомъ поганныхъ словъ не произносить и под столомъ соседнимъ дамамъ членовъ въ руки не класть. После ужина на балконъ срать не выходить, а отправляться для этого въ отхожiя мъста.
При прощанiи съ дамами дълать трижды поклонъ на французскiй манеръ и вообще вести себя на время бала прилично, яко подобаетъ образованному русскому офицеру.

Подписалъ
Командиръ полка, Полковник Зорублёвъ
----------------------------------------------------------------------
Protams, ka feiks – šajā laikā pulka komandiera vietas izpildītājs, bija apakšpulkvedis Pjaterikovs (Пятериков Василий Ильич), bet pulka šefs bija ģenerālmajors Šenšins (Шеншин Федор Михайлович), savukārt tāda pulkveža Zarubļova nekad nav bijis, – taču vienalga smieklīgi, jo katrā pasaciņā ir sava daļa patiesības. :)
20.-Okt-2016 08:49 am - neizpratne
Jūzeris [info]hilda noskatījies dokumetālo filmu "Home" un min, ka "Ēģiptes armijā HIV pozitīvi ir 85% jauniesaukto". Pats fakts mani maz interesē, jo ne ar vienu ēģiptiešu jaunkareivi kniebties negrasos, taču interesanti šķiet, kur viņi to rāvuši, ja pirms kāzām pie seksa netiek, aber pēc tām tikai ar sievu?
20.-Okt-2016 08:22 am - noziegums un sods, jeb apvainošanās/neapvainošanās
Iekš FB ļautiņi cepas, ka par kasē atrastiem € 3 uzņēmējam piespriež € 300 sodu. Uz valsti nez kāpēc ļaudis apvainojas, kaut VID, PVD u.c. represīvo iestāžu pamatfunkcijas ir visiem veidiem palielināt šī brīža ieņēmumus valsts kasē. Savukārt tālajos 90. gados, kad tieši tāpat ieradās skūtgalvji treniņbiksēs un, izmantojot niecīgāko iemeslu, iekasēja soda procentus, neviens neapvainojās – samierinājās ar neizbēgamo, nočortojās, samaksāja un centās kā nebūt dzīvot tālāk. Tb apmierinātība/neapmierinātība, apvainošanās/neapvainošanās ir ļaužu galvās, nevis ārējos faktoros.
17.-Okt-2016 07:10 am - tā mīlīgi un trāpīgi :)
14.-Okt-2016 02:20 pm - tolerance
"У Шолом-Алейхема была классификация дураков: есть зимние дураки – когда человек входит, снимает шапку, шарф, шубу, галоши... и только тогда видно, что он дурак. И есть летние дураки – это когда человек входит и сразу все видно.
Сегодня дурака распознать гораздо проще. Если человек употребляет слова «либераст», «дерьмократ» или «толераст» – вы можете быть уверены – перед вами стопроцентный настоящий патентованный дурак."

Via: http://mi3ch.livejournal.com/3530236.html
12.-Okt-2016 10:20 am - viens par māti, otrs par meitu, trešais par kleitu
Man trakoti patīk paša izdomātas analoģijas (citi tās nemāk tik labi piemeklēt, tb vienmēr aplami šiem sanāk), kas palīdz labāk ilustrēt problēmu.

Nu par to pēdējo kultūrcepienu. Man aizdomas, ka kultūrprocesos iesaistītie īsti nesaprot lielas daļas "no malas" neapmierinātību, savukārt tie pa lielam nenoformulē precīzi, tb nenodala mušas no kotletēm. Proti, iedomājamies situāciju, kad kategorijā "medicīnas pakalpojumi" ir gan medicīnas sistēmas darbinieki, gan visādi svami sekotāji, reikisti, zīlnieki, astrologi u.c. šamaņi, pie tam veidojot lielāko daļu nozarē iereģistrēto, un barojoties no siles "valsts finansēta medicīna", uzskatot sevi par slēpto zinšu adeptiem, tautas veselības sargātājiem un paģērot, ka viņiem jāsaņem finansējumu neatkarīgi no tā, vai kādam viņu pakalpojumi patiesi vajadzīgi. Izveidojusies vesela subkultūra, kuri tusē savos krodziņos, viens otru slavē par īpaši veiklu Taro kāršu maisīšanu, rīko seminārus, hepeningus, akcijas. Aber valstij nāk virsū krīze (principā jau sākusies, tikai kā parasti, žurnālisti par to uzzinās vieni no pēdējiem), un ekonomisti sāk pukstēt, ka tajā medicīnā pārāk liela liekēžu varza, vajadzētu samazināt dotēšanu. Nedaudzie ārsti bez darba nepaliks - sabiedrībai viņu prasmes ir vajadzīgas, - taču sašūtums protams ir, jo pie finansējuma samazināšanas samazināsies medikamentu, speciālistu pieejamība, speciālistiem samazināsies tehniskās iespējas un tā. Savukārt reiki adeptu koris sāk kaukt skaļāk par visiem, piesaucot Hipokrātu un Stradiņu, ka lūk, bez medicīnas visi apmirs (lai gan, ja godīgi, viņiem ar piesauktajām vērtībām un medicīnu nekāda sakara). Bet problēma jau tieši tajā, ka bez nūjotāju pulciņu finansēšanas, finansējumu novirzot onkologiem, medicīna nebūt nesabruks. Taču nodalīt liekēžu varzu no nozares speciālistiem ekonomisti nemāk, tāpēc uz problēmu raugās no eksceļa tabulu skatu punkta.

Nu lūk, tai kultūras sfērā, man subjektīvi šķiet ir tieši tāpat: uz 20-30% radošiem ļaudīm, kas reāli veido to kultūrvidi, ir savi 70-80% ļautiņi "ap kultūru" – armijai par tizlu, universitātei par stulbu, – neko radīt īsti neprot, taču uzskata sevi par potenciāli radošiem. Pie tam šiem patīk grozīties vidē, pa laikam pārpratuma pēc iespraukties kādā izstādē ne tikai par klapītes klabinātāju, bet pat piedalīties ar amatierisku objektiņu, sēdēt krodziņos un splīnīgi spriest par smalkām lietām, tb justies kultūras dzīves virpulī. Tie tad arī ir tie skaļākie bļāvēji, piesaucot Bēthovenu un Brēgeli, ka lūk bez viņiem kultūra iešot bijā, tb jebkurš, kurš nevēlas viņus uzturēt tāpēc, ka šie tādi labi cilvēki, ir kā ISIS teorrists pret da Vinči mantojumu. Tb principā runa ir nevis par kultūras kā tādas apcirpšanu, bet gan par to, kā reformēt finanšu plūsmu, atsijājot "inteliģentos bezdarbniekus" nahļebaļņikus, kas vienkārši veģetē, jo sabiedrība apmaksā šamo hobiju būt pie kultūras. Citādi šobrīd cienījams ōperas solists vienā maisā ar uz stūra ģitāras grabinātāju ielikts. Aber naudas dalītājiem ekonomistiem ta kritēriju nav, kā atšķirt mutesbajāru, kurš figurē apritē tik dēļ personiskajiem sakariem, no talanta.

Nu kaut kā tā. Vēl jāpadomā.
11.-Okt-2016 09:00 am - Latvijas vārds Holivudā
Ja kāds kolekcionē Latvijas pieminēšanu Holivudas produkcijā, tad iesaku seriāla "Scorpion" 1. sezonas 18. sēriju (Scorpion, season 1, episode 18), kur sērijas pamattēma ir briestošais karš starp Lietuvu un Latviju no vienas puses, un Baltkrieviju no otras puses, savukārt IQ ģēniju komanda izmisīgi cenšas uzminēt, kura Latvijā sastopamā indīgā čūska (tādu esot vairāki desmiti sugu) der pretindes seruma izgatavošanai, lai glābtu saindētu politiķi:

"Watch Scorpion Season 1 Episode 18 Online to see Paige school everyone on the customs and government of Lithuana, Belarus, and Lithuania. She wrote a report and is super proud of it. A border conflict has broken out among those three countries, and in order to try to come to a peaceful conclusion, leaders from all three countries agree to meet in the US for a peace summit. Paige suggests that the negotiations begin by drinking mead wine. Too bad the wine was posioned, and a leader falls ills. Thankfully, Paige did a thorough report and realized that the poison was the venom from a snake. There was a whole historical background to it. Seriously, history can be useful. Cabe uses his fanboy knowledge to sneak Happy, Walter, and Paige out of the compound. Now, these three just have to get to the animal sanctuary. They steal a car. Then, they plan on stealing the snake. Meanwhile, Toby and Sylvester are monitoring communications inside the compound. They stumble across an ambigious text revealing who the poisoner is. All they have to do is send an ambigious text back so there isn't any suspicion. Too bad they don't know the code word. On the compound, it is a chase to track down the bad guy. At the animal sanctuary, Walter ends up in a snake pit, and then decides the best way to figure out which snake is the right one is to get bitten. Are we sure he is a genius? Thankfully, it was the right snake, and they grab a ferret to be the host body to build antibodies. When they get to the compound, Paige loses the ferret. Don't worry, Happy tracks it down, and later Toby names it Ferret Bueller. A peace treaty is signed! Huzzah!"
10.-Okt-2016 10:26 am - rokas nost no kultūras!
Hehehe: http://klab.lv/users/unpy/1178982.html

Autors noteikti nekā nejēdz no kultūras (kā zinām, kultūras izpratne piemīt tikai un vienīgi tai grupai, kas to rada, bet sabiedrībai sava dzīve). Taču tīri labi zina cilvēka dabu un ir ar pietiekami plašu paziņu loku, lai nonāktu pie priekšstata, ka kultūra un ļaudis, kas barojas pie kultūrai atvēlētās naudas siles, nebūt nav viens un tas pats (lai kā šie apgalvotu pretējo). Dažbrīd pat šķiet, ka savi 80% no tiem vispār nekādu pienesumu nedod, taču naudu "cilvēka cienīgai dzīvei" prasa, jo neprot neko tādu, par ko kāds būtu gatavs maksāt (kā padomju laikos teica: armijā iet negrib, universitātei par stulbu, būs dzejnieks). :)

Tb tai kultūrā ir kā cūku kūtī: tie sivēni, kas tikuši pie pupa, tie zīž un klusē, aber kas nav tikuši, tie kviec. ;)
This page was loaded Okt 25. 2016, 11:54 pm GMT.