Sātana advokāta piezīmes
pesimisms, skepse un infantilitāte
pēdējais 
24.-Feb-2021 11:28 am - Šī diena vēsturē
Tālā 1582. gada 24. februāra rītā Viņa Svētība pāvests Gregors XIII uzklausīja Viņa Eminences kardināla Pesimisto Drūmelli ziņojumu, ka tuvākajā laikā visai pāvestībai un Baznīcai gaidāms totāls lokdauns un turpmāka mājsēde.
- Jūsu priekšgājējs Vinoveritass V īsi pirms nāves parakstīja līgumu ar gešeftterapijbanķieri Dolāru Žīdmasonu no Venēcijas, saskaņā ar kuru aizņēmās miljonu zelta dukātu. Jāatdod pusotru miljonu, jo uz jūdiem neattiecas aizliegums augļot. Neatdošanas gadījumā visai Baznīcai jākonvertējas jūdaismā.
- Jopcikmizīt! - Gregors XIII aš aizrijās. - Kur tas minjons palicis?
- Nevis minjons, bet miljons. Tika izsniegts Vinoveritasa V minjoniem, to startapiem. Diemžēl jaunskungi pēc laiciņa pasludināja maksātnespēju.
- Ēēēē… aber jāatdod kad?
- Šogad, laikā no 5. līdz 14. oktobrim - deviņu dienu termiņš ir gadījumam, ja Žīdmasons ceļā aizkavējas. Mūsdienās ar sabiedrisko transportu pa laikam ir problēmas.
- Bet naudastanau?
- No kurienes lai tā rastos? - Drūmelli aš apvainojās.
Pāvests brīdi klusēja, apdomājot jaunumus. Tad vaicāka:
- Ēēēē… bet šiem tur… nu tai jūdaismā kāds Telavivas pāvests ir?
- Nav vis, jūsu svētība, - Pesimisto noplātīja rokas.
- Tātad šis variants atkrīt… Hmm… Tātad raksti bullu: Mēs, Romas pontifiks un tā tālāk, informējam visas ticīgo draudzes. Proti, jau labu laiku kūrijas slieksni deldē visādu zinātnieku delegācijas, žēlojoties, ka seno pagānu astronomu un herētisko ampiratoru tumsonības dēļ mūsu kalendārs par 10 dienām atpaliek no dievišķā kalendāra. Tāpēc mēs, Romas pontifiks un tā tālāk pavēlam reformēt nebūšanu, proti, tūdaļ pēc 4. oktobra nākošā diena šogad būs 15. oktobris…
4.-Feb-2021 11:42 am - Почему мой профессор не чёрный?
"(..) Прошедшим летом меня попросили отрецензировать рукопись одной палеонтологической статьи, которая поступила в редакцию журнала Proceedings of the Royal Society B. Казалось бы, что может быть дальше от BLM-движения, захлестнувшего улицы США, чем тихий научный междусобойчик, где неспешно обсуждают морфологию древних насекомых? Но вот на днях от Лондонского королевского общества, которое издаёт этот журнал, мне пришло письмо с просьбой поучаствовать в опросе. Помимо моего пола, возраста и наличия инвалидности, устроителей опроса интересовало, к какой расе и этнической группе я принадлежу. Может быть, я чернокожий? Или азиат индийского происхождения? Или цыган? Или китаец? Или, на худой конец, белый? Всего на выбор мне было предложено шестнадцать ответов – весьма детальная анкета, которая словно вышла из-под пера какого-нибудь специалиста по расовой гигиене времён Третьего рейха. Но теперь подобные тестирования проводятся, наоборот, под предлогом борьбы с расизмом – и борьба эта в научных кругах набирает всё новые обороты. (..)"
2.-Feb-2021 12:55 pm - par jēdzieniem
Rezignēti vērojot no malas sociuma gāganu karus (latviski izsakoties, haipus), interesanti, kā ar vienu un to pašu vārdu bieži vien apzīmē visnotaļ atšķirīgus jēdzienus. Senāk tā tas bija ar "fašisms", ko izmantoja kā apzīmētāju gan nacismam, gan n-tajiem autoritārisma paveidiem, kuriem ar fašismu kā tādu maz kopīga. Mūsdienās, man tā subjektīvi šķiet, ka ar jēdzieniem "liberālisms" un "konservatīvisms" apzīmē parādības, kurām visai maz sakara ar liberālismu un konservatīvismu kā pasaules skatījuma virzieniem 20. gadsimtā, un nekāds ar liberālismu un konservatīvismu 19. gadsimtā.
Interesanti, vkad enciklopēdisti attapsies šķirkļos sākt pie definīcijām pierakstīt "atkarībā no laika posma"?
31.-Jan-2021 11:57 am - Var ēzeli ienest strauta vidū, taču pats šaitans nespēs to piespiest dzert, ja pats negribēs
Pagaidām visa tā izglītības reformu gaita izskatās pēc haotiskām spazmām, kur svarīgākais ir procesa imitācija, nevis rezultāts. Taču gan jau ar laiku putas nosēstos un viss ieietu sliedēs. Ja vien nebūtu kāds bīstams zemūdens akmens, par kuru neesmu manījis publiskajā sfērā spriežam.

Piemēram, kad skolotājs stāsta par tēmu, cik grūti ir saprast Dantes “Dievišķo komēdiju”, ja nav lasītas Ransimena “Sicīlijas vesperes” un Makiavelli “Florences vēsturi”. Absolūtais vairums viņa skolēnu pie sevis neizpratnē prāto: “Kāda joda pēc mums vispār jāmācās par kaut kādu tur garlaicīgu senlaiku komēdiju?” Arī aizvien vairāk situācijā, kad jūs pie sevis šausminaties - “Jēziņ, kāda gūzma ortogrāfijas kļūdu, kancelārismu un dialektismu pārpilna valoda šim skribentam!”, - jaunieši sajūsminās: “Super sižets! Nekādas tur elsošanas, punķošanās un dabas skatu, nekādu garu teikumu ar komatiem! “

T.i. skolā skolotājs runā kultūrālu un izglītotu ļaužu valodā ar personām, kuras NEMAZ NEVĒLAS nonākt saskarsmē ne ar kultūru, ne izglītoties. Tas viss šiem ir emocionāli svešs, nesaprotams un, attiecīgi, šķiet nevajadzīgs. Savukārt koncepcija “bērni ir pelnījuši laimīgu bērnību” automātiski paredz viņu pasargāšanu no jebkādas piepūles. Piepūle hipotētiskās nākotnes vārdā ir apgrūtinoša, tātad slikta. Savukārt mācīšanās neizbēgami nozīmē arī rutīnu un piepūli, tātad neinteresantu darbošanos miglainas nākotnes vārdā.

... )
20.-Jan-2021 12:26 pm - par rīglaicīgo
- Teksts, kas rakstīts kā neitrāls un analizējošs skats no malas, neizbēgami šķiet augstprātīgs un mudina tajā meklēt kādas kļūdas, neprecizitātes un pretrunas domā. Un ir tik patīkami, ja ko atrodi!
- Un te mēs rodam laifhaku. Ja vēlies padziļinātu un entuziasma pārpilnu kritiku, iepin savā tekstā mazliet augsprātības. Galvenais, savaldīt pateicību un neizrādīt savus patiesos nodomus, šo tekstu publicējot.
20.-Jan-2021 11:12 am - covid19
Dažbrīd rodas iespaids, ka politiskajai elitei tas covid nācis kā sengaidīta medusmaize. Proti, pirms pārtapt totāli merkantīlos ciniķos, lielākā daļa ļaužu iet politikā, lai ko mainītu un uzlabotu. Un pēc laika pārņem bezspēcības un sava liekuma apziņa, jo saproti, ka esi kādā frakcijā gribi,skandini jebkādus saukļus, bīdi kādus likumprojektus vēlies, balso vienalga kā - tā ekonomika un sabiedrība dzīvo neatkarīgi no valdīšanas, bet politiķi spēj ietekmēt tikai tās fasādes krāsojumu. Savukārt covid beidzot viņiem dod nozīmīguma un lietderības sajūtu, jo var visu ko izdomāt, ieviest, un uzreiz redzi sava darba ietekmi - reālas izmaiņas cilvēku dzīvē.
20.-Jan-2021 10:59 am - par egalitārismu domājot
Paradīze, kurā iekšā tiek visi, automātiski pārvēršas par elli.
19.-Jan-2021 11:35 am - ar novēlošanos rezumējums par aizgājušo 2020. gadu
Liela brēka, maza vilna.
This page was loaded Feb 27. 2021, 4:50 pm GMT.