Sātana advokāta piezīmes
pesimisms, skepse un infantilitāte
pēdējais 
3.-Nov-2017 07:07 am - Jēziņ, nu ko var cepties par to frīku šovu TV? Moto tur ir viens: pelnīt naudu.
Arī analogais šovs "Saimnieks meklē sievu" nenodarbojas vis ar lauku sadzīves demogrāfijas uzlabošanu un savešanu, bet gan naudas pelnīšanu, un viena pati slavenā Magone atsver 50 kārtīgas meičas, kas sapņot sapņo par govju ganāmpulku, bērneļu baru un vīru pie sāniem, tb daudz ideālākas kandidatūras. Tās neviens neskatīsies, bet Magoni zina visi, pat tie, kas TV neskatās.

Visi ir apmierināti: skatītāji, šausmās un pretīgumā sastinguši, vēro punduru un bārdaino dāmu cirku, raidījuma veidotāji sajūsminās par reitingu kāpumu un reklāmdevēju ieinteresētību, aber frīkainās dalībnieces ir nonākušas kurortā - spa, kosmetologi, vizāžisti u.tml., - kādu pašas saviem spēkiem nepiedzīvotu nekad. Taču nē, sākas sašutušo darbaļaužu vēstules partijas komitejai aizliegt konkrēto šovu "par raidījuma dalībnieču goda un cieņas aizskaršanu, cilvēktiesību pārkāpumiem un bērnu tiesību apdraudējumu".

Un man nezin kāpēc visai lielas aizdomas, ka visi šie martu un hannu centri savas sašutuma vēstules raksta un aizliegt pieprasa nevis tāpēc, ka liela rūpe par šova dalībnieču labturību (kā nekā visas pieaugušas sievietes, rīcīb- un lemtspējīgas), bet gan tāpēc, ka viņu jaukajā, tējas, jogas un pseidointelektuālu sarunu aizpildītajā zemkupola pasaulītē, kur lielākais ekstrēms ir jaunajos gumijniekos pabradāt ar fotoaparātu rokā pa Sedas purvu, caur TV ekrānu ielauzusies derdzīga ārpasaules realitāte. Tas rada riebumu. Pagrūti ignorēt un izlikties, ka kas tāds ir izņēmumi, ko vairāk vai mazāk pārklāj socdienesti un palīdzības grupas, bet tāda ir liela, pat ļoti liela iedzīvotāju daļa. Jo trakoti nepatīkami tak, ka kā ko pašsaprotamu rāda cilvēkus, kas "ir no augsta sociālā riska grupas un ir uzskatāmas par upuriem, proti, viņām ir fiziskas, seksuālas un emocionālas vardarbības pieredze, viņas cieš no dažāda veida atkarībām, viņām ir zems izglītības līmenis, kā arī, iespējams, psihiska vai garīga rakstura traucējumi". Gluži kā Kašperovskis, kurš ārstēja no attāluma, arī Martas centrs no attāluma diagniosticē: "raidījuma dalībnieces, kaut juridiski ir pilngadīgas, dažādu iemeslu dēļ nespēj pieņemt adekvātus lēmumus", tb neesot pilnvērtīgi un lemtspējīgi cilvēki. Savukārt "neadekvātas uzvedības epizodes, kuru publiskošana medijā nav savienojama ar cieņpilnu attieksmi pret šīm sievietēm", tb aicinājums pielaut publiski rādīt tiaki smukas, gudras un šarmantas sievietes pēc rūpīgas atlases, lai pasarg dies, kādam nerastos no TV iespaids, ka sievietes ir dažādas, daudzas ir arī prastas un neizglītotas. Tāpēc pirmā reakcija ir nevis jautājums "Kāpēc pastāv pietiekami plaša mērķauditorija, kam kas tāds tiek veidots?", bet gan vienkāršāk: pasludināt šova dalībnieces par garīgi nepieskaitāmām un aizliegt ko tādu rādīt – no acīm prom, no sirds ārā.
30.-Okt-2017 10:55 pm - #MeToo - Par dažu laulības sadzīves tradīciju senumu
Tā kunga 1670. gadā “bajāra dēls Nikifors Skorjatins sita pieri pret zemi par savu sievu Pelageju, bet lūgumrakstā vēstīts: sūdzība, valdniek, mana par nevaldāmo savu sievu Pelageju: tai 176. gadā iekoda viņa, mana sieva, mana ķermeņa plecā ar zobiem, knaibīja manu rumpi un bārdu izplūkāja. Es, kalps tavs, situ pieri pie zemes, vēršoties pie tevis Meistaru Palātas Prikazā, un iesniedzu lūgumrakstu okoļņičijam Vasīlijam Jeropkinam Mihaila dēlam. Un tavu kalpu Meistaru Palātas Prikazā uzklausīja djaks Ivans Vzimkovs, aplūkoja manas sievas un viņas zobu pēdas uz mana ķermeņa, un šajā viņas ļaundarībā neko nosodāmu nesaskatīja. Un 178. gadā mana sieva Pelageja gribēja mani, tavu kalpu, ar cirvi nosist, man nācās glābties, atgaiņājoties, taču viņa pāršķēla man labās rokas apakšdelmu, un es knapi dzīvs no viņas cirvja izglābos, pametot savu sētiņu un begot uz Meistaru Palātas Prikazu, kur situ pieri stoļņika Fjodora Sokovņina Prakofjeva dēla priekšā. Un stoļņiks Fjodors Sokovņins Prakofjeva dēls lika aprakstīt manā rokā šķelto brūci, un no šī pāršķēluma radīto skādi. Taču arī turpmāk mana sieva draudēja man nāves draudus, un pēc tava, mans valdniek, rīkojuma ietupināta mana ļaunprātīgā sieva aiz atslēgas. Bet viņa, arī sēžot aiz atslēgas, savā negantībā turpina brūķēt muti un draudēt man nāves draudus. Visužēlīgais valdniek, žēlo mani, liec manas sievas negantībai un audzināšanai savu rīkojumu izdot un ļaut man no viņas šķirties, lai mani no viņas rokas nākotnē nāve priekšlaicīga nepienāktu.”
... )
24.-Okt-2017 09:51 am


Film "Der Fangschuss" (1976): 1919 kämpft der preußische Offizier Erich von Lhomond im Baltikum gegen die Bolschewiken. Die hübsche Sophie von Reval, in deren Schloss er sich mit seinen Soldaten einquartiert hat, verliebt sich Hals über Kopf in den jungen Mann. Doch Erich weist sie ab. Um ihn zu provozieren, lässt sich Sophie wahllos mit anderen Soldaten ein. Als Erich keine Reaktion zeigt, läuft sie gedemütigt und enttäuscht zu den russischen Widerstandskämpfern über. Ein Vergehen, auf das die Todesstrafe steht. Als Sophie gefasst wird, verlangt sie von Erich, die Hinrichtung selbst vorzunehmen.
24.-Okt-2017 09:48 am - kultūrmarksisms
- Vai "kultūrmarksists" ir lamuvārds?
- Jā, nekulturālo marksistu leksikā.
24.-Okt-2017 09:41 am - terorisms
- Harkovā kāda meiča pie auto stūres ietriecās pūlī. 5 miruši uz vietas, 6 smagā stāvoklī slimnīcā.
- Skaidrs, ka nemāk braukt, nenovaldīja savu Lexus RX 350. Un gan jau, ka sadzērusies.
- Bet ja tas būtu noticis Parīzē?
- Tad katram īstam latvietim būtu skaidrs, ka islamiste teroriste.
19.-Okt-2017 09:29 am - par pēdējiem gāganu kariem, me too
Reiz tēvu/dēlu sarunā dēlam uzvaicāju, vai viņš, redzot uz ielas tādu meiču, ka mute paliek sausa un sirds lec ārā, ir mēģinājis iepazīties? Šis prātīgi atbildēja, ka ir tik daudz internetos redzējis meiču vaimanas, ka atkal kāds losis uz ielas uzbāzies ar iepazīšanos un komplimentiem, un cik tas ir derdzīgi, ka neies jau uz šī grābekļa kāpt – ar nepazīstamu meiču, kaut šī šķiet kā Afrodīte svaigi no putām, iepazīties neesot košeri.

Un principā es viņam piekrītu: lai neiegrābtos kārtējā "atšujies, nekauņa!" situācijā, labāk izlikties, ka nekādus mājienus nesaproti (tāpat 90% gadījumu izrādīsies, ka esi ne tā sapratis) un mierīgi nodarbojies ar savām lietām. Jāreaģē tikai tad, kad mājiens ir nepārprotams, tb meiča tevi saķer aiz krāniņa un velk līdzi (un arī tad pastāv risks, ka otrā rītā domas būs mainījušās, tāpēc nerviem labāk, ja vienkārši nodarbosies ar zinātni).
15.-Okt-2017 11:30 am
Interesanti, ka no vecās civilizācijas zemēm, tikai Austrija un Nīderlande iekļuvušas šajā jaunattīstības valstu saimē.

12.-Okt-2017 07:29 pm - Iz pašvaldības dzīves virtuves
Pagājušajā nedēļā satikos ar no JKP ievēlētajiem Rīgas domes deputātiem, papļāpājām par to, kā šiem tur iet.

Interesants bija viņu pārsteigums/šoks/izbrīns par darbu un savstarpējo saskarsmi šajā saskaņas un harmonijas pilnajā struktūrā. Vislabāk man patīk tradīcija, ka kad opozīcijas deputāts sagaidījis savas uzstāšanās brīdi un dodas uz tribīni, tad viņu, labākajās strādnieku rajona pamatskolas tradīcijās pavada saskaņas un gkr deputātu pusbalsī teikti vēlējumi a la “kaut tu nosprāgtu, cūka, mauka, kretīns”, kā arī daudzstāvīgi epiteti no kādas leksikas ziņā bagātākas austrumu kaimiņu tautas valodas. Mikrofoni to nefiksē, taču jaunajam tautas kalpam neļauj atslābt komfortā un aizmirst, kur esi. Kā arī ļauj atbrīvoties no ilūzijas, ka domē esošie, kaut dažbrīd pretējiem politiskiem uzskatiem, tomēr ir vienota mērķa vadīti, proti, atrodas tur vēlmē darīt visu, lai uzlabotu dzīvi pilsētā, kurā paši dzīvo. Tā tas nav – pilsētvides attīstība un komforts tur ir paši mazsvarīgākie jautājumi.

Visnotaļ esmu priecīgs, ka mani galu galā neievēlēja, jo šķiet, nespētu uzturēties vienā telpā un sarunāties ar tik prastu publiku kā NilAndra komandu, kurus civilizācija nu nekādi nav skārusi.
9.-Okt-2017 07:01 am - vienas monētas divas puses, jeb par pretējo galējību līdzīgumu
- Vienā ziņā komunisms un nacionālisms ir gandrīz vienādi.
- Kā tā?
- Teorijā abas ideoloģijas izskatās smuki un lieliski, bet visur, kur no vēstures zinām, ir mēģināts realizēt praksē, tur rezultātā sūdi vien sanākuši. Taču adepti tik un tā turas pie pārliecības, ka ja rezultāts neatbilst teorijai, tad pie vainas ir nevis aplamā teorija, bet gan kļūdas realizācijas procesā, un nākamreiz sanāks kā vajag.
This page was loaded Nov 24. 2017, 6:21 pm GMT.