Sātana advokāta piezīmes
pesimisms, skepse un infantilitāte
pēdējais 
26.-Sep-2016 04:19 pm - Urbāno nomadu identitātes meklējumi
Buks Artis. Urbāno nomadu identitātes meklējumi. // Satori. 26.09.2016.

(..)Cilvēkam, kurš savu identitāti apzinās "līdz matu galiem", ir "tajā iekšā", nav vajadzības to meklēt, jo viņš šo identitāti nav nekur pazaudējis un, galvenais, nejūt nepieciešamību savu izpratni par to uzspiest apkārtējiem. Līdzīgi kā ar reliģiozitāti. Pazīstu pietiekami daudz patiesi ticīgu ļaužu, taču viņi savu reliģiozitāti patur pie sevis, un apkārtējie bieži vien par to nenojauš, jo tā ir viņu pašu darīšana, savukārt ar sludināšanu visbiežāk nodarbojas neofīti, kas nupat kā pievērsušies un nu jūt mesiānisku vēlmi to paust visai pasaulei. Zinu pietiekami daudz vienai vai citai tautai piederīgo, kas ir dzimuši un auguši savā kultūrā, citu nemaz tā īsti nepazīst un negrasās nevienam mākties virsū ar to, kādam jābūt īstenam latvietim, krievam, vācietim, lietuvietim vai kam citam. Savukārt, cik nu nācies novērot sadzīvē – iespējams, kļūdos, jo statistikas pētījumus neesmu veicis, – visaktīvākie nacionālās idejas sludinātāji nāk no etniski jauktām ģimenēm vai lokālmigrantiem, kas pazaudējuši pēctecības sakņu sajūtu un nu cenšas rast sev jaunu identitāti aktīvajā nacionālismā. Sanāk, ka ar identitātes meklēšanu un glābšanu nodarbojas tie, kas to vai nu kaut kur pazaudējuši, vai kam tā jākonstruē no jauna. Vecais, labais Hantingtons to skaidro ar pārāk strauju provinciālās sabiedrības modernizāciju un kardinālām dzīvesveida izmaiņām. (..)
26.-Sep-2016 10:20 am - par tautības ierakstu pasē
15. septembrī Saeimas deputātu vairākums nolēma nepieļaut Vārda, uzvārda un tautības ieraksta maiņas likumā iespēju mainīt tautību, pie kuras nepieder vecāki un vecvecāki. http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/627050-genetiski_nemodificetie_latviesi

Tb ar steigu visos biogrāfiju izdevumos un vikipēdijā ir jāpārraksta Kārļa Ulmaņa, Jāņa Cimzes, Zigfrīda Meierovica, Vilhelma Muntera, Rūdolfa Blaumaņa, Gunta Ulmaņa, Teodora Tverijonas un simtiem citu tautas dižgaru datus, kuri bija etniskie vācbaltieši, lietuvieši, poļi u.c., kas letonizējušies un nepamatoti uzskatīja sevi par latviešiem.

Nu un vajadzētu uzrīkot pārbaudi – katram, kuram vecmāmiņa vai vecvectētiņš ir kāds baltkrievs, vācietis, krievs, ukrainis, leitis vai polis, jāsvītro no pases "latvietis", jo tie tagad vairs nav latvieši. Pirmā pazīme jau ir nelatviski uzvārdi, kas skaidri norāda uz nelatvisku izcelsmi, pēc tam arhīva izziņa par ciltskoka tīrību 7 paaudzēs.
24.-Sep-2016 09:21 am - par atmiņu fiksēšanas nepieciešamību
Rakstīt/rekonstruēt PSRS ikdienas vēsturi ir tikpat grūti, kā rakstīt par dzīvi "zonā" (cietumā, koncentrācijas nometnē, izsūtījumā) vai karā frontē identisku iemeslu dēļ. Proti, nekas nenotika tā kā bija noteikts priekšrakstos, pārāk daudz bija dažādu situatīvu kompromisu un "ēnu" prakšu, kuras nekādi neatspoguļojas oficiālajos avotos (laikraksti, lietvedības arhīvi, statistika u.tml.), par kurām vispār nevar izstāstīt paradigmas un konstutīvo uzvedības paraugu līmenī. Tāpēc padomju laikus piedzīvojušie vai nu klusē, vai stāsta anekdotes, vai, visbiežāk kuļ kanonisku sviestu (disidentisku, vai ostalģisku, kas nu kuram tuvāka). Rezultātā, jo laika nogrieznī esam tālāk no padomju laika, jo grūtāk ir objektīvi rekonstruēt tā ainu.
23.-Sep-2016 08:57 am - pamanīju internetu ārēs
"Mums tā tīk iedomāties, ka esam lieli un pašā pasaules centrā. Mēs cīnamies pret miljons bēgļu ierašanos Latvijā, bet saskaitot secinam, ka te palikuši tikai divi, bet procesā esam jau paguvuši apgūt 15 milj. €.

Mēs cīnāmies pret sejas aizsegšanu musulmaņu sievietēm, bet tad secinām, ka tāda mums ir... aptuveni viena. Diena pat nointervēja "Latvijā zināmāko islāmticīgo sievieti Fatimu". Smējos balsī.

Un visa sabiedrība vārās un kasās kā negudra. Pajautājiet labāk mūsu Saeimas tūdaliņu frakcijai, kāds bija pēdējais sakarīgais valsts ekonomiku uzlabojošais likumprojekts, kuru viņi tur ir pieņēmuši."
20.-Sep-2016 08:13 am - aristokrātija
Lai nespamotu te (principā Ciba man ir zematslēgas citātu arhīvam domāta), uztaisīju feisbukā kopienu: https://www.facebook.com/groups/205967073154095/
19.-Sep-2016 06:06 pm - fotobise
Jautājums paziņām fotomīļiem – kur, kā un par kādu naudu var notirgot šādu te brīnumu (Zenit FS-12: fotoaparāts Zenit-12C, objektīvs Tair-3C, laide, tb pilns komplekts ar visu garantijas/instrukciju grāmatiņu)?UPD: Bildē redzamais ir vecākais modelis, bet man ir šāds te: https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/photo-sniper-zenit-12s-spiegelreflex-kamera-fotogewehr-obj-4-5-30/498804191-245-2452
13.-Sep-2016 09:36 pm - 16. aprīļa pučs
Landesvēra atsevišķā Latviešu brigāde savu nostāju par 16. aprīļa puča rezultātiem pauda visai skaidri: "Ja jauna valdības kabineta sastādīšana izrādītos nepieciešama, tad frontes priekšstāvji uzstāda kandidātus uz Apsardzības Ministra posteni. Jauna kabineta sastādīšana pēc frontes [virsnieku] vēlmes būtu uzdodama līdzšinējam Ministru Prezidentam K.Ulmaņa k-gam, ievērojot, lai [jaunā] kabineta sastāvā samērīgi nāktu iekšā [arī] Latvijas cittautībnieku priekšstāvji." – LVVA, 1468. f., 1. apr., 139. l., 111. lp.

Kas interesanti, A.Niedra kā vidutājs aprīlī ieradās vizītē pie gāztā Ulmaņa uz "Saratov" un piedāvāja tieši šo variantu - atgriezties pie varas, pielaižot valdības sastāvā arī vācbaltiešu, ebreju un latviešu sīkzemnieku pārstāvjus, - Ulmanis atteicās. Būtu piekritis, moš nebūtu nekādu Cēsu kauju u.tml. pretstāves.
13.-Sep-2016 08:40 pm - lielinieku partizāni Kurzemē
Leitnanta Sergeja Staprana (no 25.03.1919. LR Apsardzības ministrijas Informācijas un kontroles nodaļas priekšnieks) 1919. gada 5. maija ziņojums: Kurzemē frontes aizmugurē aktīvi darbojoties 7 lielinieku partizānu grupas, vidēji 15 vīri katrā.

LVVA, 1468. f., 1. apr., 139. l., 99. lp.
This page was loaded Sep 27. 2016, 11:39 pm GMT.