Sātana advokāta piezīmes
pesimisms, skepse un infantilitāte
pēdējais 
9.-Jul-2017 12:12 pm - par izmaiņām pasaules skatījumā
Pieaugot indivīda pieredzei un saprātam, proporcionāli sarūk laika nogrieznis starp "tu esi idiots" un "hmm, par to ir vērts padomāt".
8.-Jul-2017 09:48 am - par paidagōģiju
- Pedagoģija nav zinātne.
- Kā tad tā? Izglītojas, raksta zinātniskus darbus, rīko konferences, saņem zinātniskos grādus!
- Jebkurā zinātnē, ja eksprimentu sērija neizdodas, secina, ka uzstādītais mērķis bijis aplams un noliekt to plauktiņā. Jebkurā, izņemot pedagoģiju. Pedagoģijā, ja rezultāti neatbilst teorijai, tad neviens pat negrasās pārvētīt teoriju un pieļaut, ka tā varētu būt aplama, bet maļ to pašu tālāk cerot, ka pasaule piemērosies teorijai, nevis otrādi.
1.-Jul-2017 09:29 am - Queen's Young Leaders 2017
Aizvakar, 29. jūnijā, Bekingemas pilī norisa "Queen's Young Leaders" balvu pasniegšanas ceremonija. Balvu iedibinājusi Viņas Augstība karaliene 2012. gadā, vēloties atbalstīt jaunos izcilākos zinātniekus un sociālo/kultūras jomu spīdekļus, tb talantīgos un perspektīvos.

1.-Jul-2017 08:22 am - visi bērneļi ir sīki, neaudzināti draņķēni, bet manējie ir ģeniāli
Rīts sākas ar īgnumu. Proti, kamēr mājinieki vēl pa gultām vārtās, nolēmu rimti ieiet jūtubē, lai pie kafijas un cigaretes randomā izvēlēties kādu no Satori sarunām, ko paklausīties (pa dienu jau nav laika nekam tādam). Un protams! Atkal randoma saraksta vietā rēgojas tikai viena ikona, kaut kāda bērneļa domas par teātri. Speciāli jāiet listē, lai sameklētu ko sakarīgāku. :/

Es, protams, saprotu, ka jaunās māmiņas čurā karstu brīžos, kad viņu atvases pasaka kādu saliktu sakārtotu teikumu, vai veiksmīgi samiksē no vesākiem dzirdēto jaunā versijā. Taču aizrādīšu, ka tas interesē tikai viņas pašas un viņu sirdsdraudzenes. Es pats sajūsminos par savu bērnu "atklāsmēm", taču apjēdzu un pieņemu, ka mana sajūsma ir individuāla un subjektīva, tb apkārtējiem ne visai interesanta.

Kāda joda pēc tagad kā vegānam skraidīt apkārt un visiem uzbāzties ar savu ēdienkarti? Pietika jau, ka Dimiters juniors visus honorārus iegrūda, lai spamotu internetos sava dēlēna "dzeju", tagad jau cita ģimenīte nēsājas ar savas atvases "oriģinālo skatījumu" (nezinu, par ko tur kinders runā - neklausījos, - taču tāpat skaidrs, ka neko mana laika vērtu, jo kaut kāda nebūt spriestspēja cilvēkā var parādīties, ātrākais, pēc 30 gadu vecuma sliekšņa sasniegšanas, līdz tam ir tikai replicēšana).

Saprotu arī to sabiedrības daļu, kam šāds bērnelis šķiet sasodīti interesants, jo lec ārā no vispārējā "bērnu valodas" konteksta tāpat kā, teiksim, lācis uz velosipēda, un neko vairāk (ja pieaugušais ko tādu runātu, publika neizpratnē paraustītu plecus un skatītos nākošo interviju). Kopš cirkus padarīts par pensionētu sporta vingrotāju klubiņu, kaut kā jau tautai jāizklaidējas – pundurus, bārdainās dāmas un volejbolu spēlējošus roņus jāaizvieto ar ko tikpat eksotisku. Taču es un mans paziņu loks pie tiem nepieder. Vēlme ir ko jaunu uzzināt, nevis lēto izklaidi.

Tā kā, jopcik mizīt, mīļie vecāki: priecājieties, sajūsminieties par saviem ezrām, taču neaizmirstiet, ka priekš citiem vecākiem visinteresantākie ir viņu dārgumi, nevis jūsējais. Tb lielākā daļa ļaužu dzīvo pēc formulas - visi svešie bērneļi ir sīki, neaudzināti draņķēni, bet manējie ir ģeniāli – nebāziet man degunā savējos, man pietiek ar maniem. :/

Uff... vieglāk palika. :)
29.-Jun-2017 06:42 am - Kad ekonomika tiek pakļauta ideoloģijai, jeb kolhozu idejas nerealizētie aizmetņi Latvijā
"Manis vēl neizsludinātais plāns paredzēja algota darba samazināšanu, ja ne pilnīgu likvidēšanu lauksaimniecībā pakāpeniski lielsaimniecību samazināšanas ceļā, zemei pārejot katru gadu dažu tūkstošu jaunu saimniecību rokās mantošanas vai pārdošanas ceļā. (..) Sakarā ar ne visai apmierinošajiem brīvprātīgas kooperācijas rezultātiem nācās domāt par piespiedu kooperāciju."

Citēts no: Kārlis ulmanis trimdā un cietumā. Dokumenti un materiāli. - Latvijas vēstures insitūta apgāds: Rīga, 1994., 323.-324. lpp.
26.-Jun-2017 09:32 am - secinājums
Secinājums nāk brīdī, kad slinkums turpināt domāt nav pārvarams.
26.-Jun-2017 09:31 am - iz slēptajām augstskolu satversmēm
No nerakstītajiem iekšējās kārtības noteikumiem: "Aizliegts studentam par bakalaura darbu likt zemāku vērtējumu nekā "labi", lai psiholoģiski netraumētu bērnu.
24.-Jun-2017 02:38 pm - ko Kaurismeki zina par kaimiņiem
Līst kā jau pa Jāņiem, rezignēti vēroju Kaurismeki filmu "The Last Border" (Viimeisellä rajalla, 1993). Atķeksēju arhīvam galvenā varoņa teikto galvenajai varonei: ""Doila" ir vienīgais vārds, ko zinu latviski. Tas nozīmē "cerība"."
19.-Jun-2017 07:57 am - tautiski un komfortabli
Nupat pīpojot iešāvās prātā ideja par jaunu dievzemītes nokiju (jo ar grebtām koka karotēm un šūpuļzirdziņiem šaubos vai eksports pieaugs). Pie tam tautisku bez gala, kā jau tas pienākas, taču arī laika garam līdzi ejošu (vismaz tehnoloģiski).

Proti, varētu sākt ražot "govs pļekas", kurās tautiskā tradīcija prasa ganiņam kājas sildīt (jo ganiņiem Ulmaņpapus laikā pieejamais zābaciņu klāsts bija ierobežots).

Piemēram, uzskatei ir tāds totāli nelietderīgs produkts bērniem kā "gudrais plastilīns" (handgum). Lūk, ja šādu līdzīgas konsistences gēla pļecku uztaisītu lielāku, un silstošu - kad spaidi, tā silst, - taču nelipīgu (lai gruži nelīp klāt), tad sanāk makten nacionālajās tradīcijās ieturēts basu kāju sildītājs. Sēdi pie Jāņu ugunskura (bet Jāņos, kā zinām, mugurā tā pati jaka, kas Ziemassvētkos), pēdas iestūķētas tādā goviskā pļekā, kustini kāju pirkstus un pļeka tevi silda. Eksportēt varētu kā "made in Latvia" (gan jau , ka daudziem ķīniešu bērniņiem kājas no rītiem salst - moš Ķīnas izglītības ministrijas pasūtījumu varētu dabūt).

Idejas gan patentēt nevar, taču gan jau ceru, ka ja kāds uzsāks ražošanu, tad godaprāts šim liks arī man kādu procentiņu iešķiņķot.

This page was loaded Jul 26. 2017, 7:42 pm GMT.