Jauns skatījums uz lietām
 
[Most Recent Entries] [Calendar View] [Friends]

Below are the 20 most recent journal entries recorded in extranjero's LiveJournal:

  [ << Previous 20 ]
  Saturday, November 28th, 2020
  9:57 pm
  Jau pieminēju, ka šodien Londonā bija (nelikumīgi) protesti pret lokdaunu. Tur tika arestēti cilvēki, no kuriem daži pretojās, bija iereibuši vai sapīpējušies, apsaukāja policiju (kuri tikai darīja savu darbu), bet kopumā viss bija mierīgi. Nekas netika dauzīts, grauts vai dedzināts.

  Pavisam citāds skats bija Parīzē un citās Francijas pilsētās: https://www.youtube.com/watch?v=hCMA8Vqqsr8

  Var redzēt degošas mašīnas, barikādes, asaru gāzes patronu šāviņus utt. Arī cilvēku šķiet ir daudz vairāk, un nemieri ir vērsti pret policijas patvaļu un pārmērīgi lielām piešķirtajām pilnvarām. Tomēr ir sajūta, ka šie protesti ir tieši par to pašu – cilvēki vairs nevar izturēt lokdaunus. Tikai šoreiz ir atrasts iegansts iziet uz ielas un iestāties par taisnīgu lietu. Tā ir Eiropas versija BLM protestiem.
  7:08 pm
  būšu nepopulārs, bet teikšu, ko domāju
  Tam, kurš uzrakstīja depešu par sn, visdrīzāk primārā motivācija bija bailes par saviem radiniekiem. Tās ir ļoti spēcīgas emocijas.

  Man pašam dažeiz uznāk grūtsirdība no apziņas, ka mani vecāki kādu dienu nomirs. Tas visdrīzāk nebūs no kovida, jo pat 80 gadu vecumā mirstība no kovida ir tikai ap 8%. Tomēr iedomāties par viņu nāvi ir ļoti skumji. Man ir paveicies, ka viņi joprojām ir dzīvi – daudziem vairs nav šīs iespējas satikt savus vecākus un es jūtu viņiem līdzi. Tomēr es nevaru apturēt savu dzīvi, lai turpmāk viņu atlikušo mūžu pavadītu kopā ar viņiem. Man pašam ir sava dzīve un vecāku vēlme ir, lai bērni to pilnībā izdzīvotu, pat ja ne vienmēr šo vēlmi izsaka vārdos.

  Šajā gadījumā gan valdības, gan žurnālisti ir radījuši un kāpinājuši šīs bailes līdz nesaprātīgam līmenim. No kovida vajag piesargāties un saprātīgi pasākumi ir atbalstāmi, taču apturēt mūsu dzīves ir pārmērīga prasība. Tas ir nožēlojami, ka UK policija apcietina 72 gadus vecu sievieti, kura skaidri pasaka, ka pat viņai pilnvērtīga dzīve ir svarīgāka nekā tās apturēšana, lai mazinātu iespēju saslimt ar kovidu.

  Ja mūsu vecāki ir tik drosmīgi, tad kāpēc mūs ir pārņēmušas tik lielas bailes no neizbēgamās radinieku un pašiem savas nāves, ka mēs vairs nezinām, ko darām, un esam pārstājuši dzīvot?

  Es arī ļoti daudz laika esmu baidījies dzīvot, bet jo mazāk gadu mūžā atliek, jo vairāk saprotu dzīves vērtību. Mana vislielākā nožēla ir tieši, ka es nebiju pietiekami drosmīgs, lai dzīvotu. To es varu arī novēlēt citiem – nebaidieties no sāpīgiem momentiem dzīvē, jo bez tiem nevar iztikt, ja vēlaties dzīvot patiesi un dziļi.
  8:55 am
  Tās, protams, ir veltas pūles, jo fakti nevienu nepārliecina (un ja pārliecina, tad kā nesen parādītajā karikatūrā – tās visdrīzāk ir cilvēka izliktās lamatas), bet es tomēr nespēju noturēties nepateicis, ka cibas nesenie uzbrukumi dažiem ceļotājiem nāk no nepareizas risku novērtēšanas. Par to rakstīja pat Financial Times: https://archive.is/uNzFR Priekā!

  Šis raksts vēlreiz apstiprina, ka riska pieaugums no kovida ir aptuveni divkāršs.
  Monday, November 23rd, 2020
  11:03 pm
  Interesantākās lietas politikā notiek, nevienam tās nemanot. 3. novembrī vēlēšanās Kalifornijā vēlēja ne tikai par, jūs jau zināt ko, bet arī par vairākām praktiskām lietām ar vietēju nozīmi, bet kurām parasti rodas sekotāji pārējos štatos un pat globāli visā pasaulē. Šoreiz uzvaru svin tie, kas vēlējās:

  1) noraidīt obligāto diversitāti (http://archive.is/r3B7q). Apsveicu viņus ar šo uzvaru pār rasismu, kurā ādas krāsai ir lielāka nozīme par kvalifikācijām,

  2) noraidīt valdības aizliegumu koplietošanas auto pakalpojumu sniedzējiem (kā Uber, Lyft) būt pašnodarbinātajiem: https://www.latimes.com/business/technology/story/2020-11-13/how-uber-lyft-doordash-won-proposition-22

  Otrais bija īpaši zīmīgs ar to, ka vairums melnādaino un latīņu balsoja par iespēju būt par pašnodarbinātajiem pretstatā baltajiem, izglītotajiem liberāļiem, kuri balsoja ar attieksmi: ja nabagiem nav ko ēst, tad lai viņi ēd kūkas ja viņiem nav naudas, tad lai atrod labi apmaksātu balto apkaklīšu darbu ar visām privilēģijām.

  Un vispār, kas tie par liberāļiem, kas balso par lielāku valdības kontroli?
  Friday, November 20th, 2020
  6:09 pm
  Uzjautrināja šis raksts, kā valdība iepirka maskas, kas neizgāja pārbaudes, tāpēc nolēma pasūtīt rezultātus citā laboratorijā, kamēr dabūja vēlamos.

  Tas viss ir ļoti absurdi, jo:

  1) cenšanās ievērot ES normas, nevis tādas, kas būtiskas vietējiem apstākļiem,
  2) masku kvalitāte tiek mērīta pēc baktēriju filtrācijas, bet kovids ir vīruss un būtu loģiski pamainīt kritērijus,
  3) ja maskas ir paredzētas iedzīvotājiem nevis ārstiem tad vēl vairāk var apšaubīt konkrēto robežu pamatojumu,
  4) ja masku efektivitāte nav lielāka par 20%, tad plus mīnus neliela atšķirība neko nemaina, un tā ir tikai lieta, par ko birokrātiem strīdēties.

  Slepenība gan šajā lietā ir noziedzīga, un tiem, kas tā ir darījuši, ļoti vajadzētu padomāt, cik viņu rīcība ir ētiska.

  Kopumā var secināt: ja valdība saka, ka aizsardzības līdzekļi vai pasākumi tiek ieviesti saskaņā ar veselības aprūpes ekspertu rekomendācijām, tad visdrīzāk ir bijis tā, ka valdība pajautā vieniem ekspertiem, pēc tam citiem, kuri iesaka citas lietas, un beigās izvēlas tās rekomendācijas, kuras pašiem patīk.
  Monday, November 16th, 2020
  9:17 pm
  Šoreiz es pat neesmu šokēts, bet smejos par to, kā cilvēki lokās līdzi jebkuram vējam:

  Tātad pirms kāda laika Latvijā aizliedza sejas aizegus musulmanēm:
  https://skaties.lv/zinas/latvija/sabiedriba/islama-kulturas-centra-vaditajs-sejas-aizsegu-aizliegums-latvija-ietekmes-tikai-divas-sievietes/

  Var strīdēties, vai aizliegums bija pareizā izvēle (es personīgi to neatbalstu, jo uzskatu brīvību par svarīgāku), bet ministrija balstījās uz vietējiem profesoriem šajā jautājumā: ”Ne vairāk par 7% musulmaņu sieviešu nēsā šos sejas aizsegus sauktus nikābs, burka, parandža. Tas ir tieša norāde uz radikālismu,” likumprojekta prezentācijā teica Taivāns.

  Ko lai te vēl piebilst, gudrāki cilvēki ir runājuši un lēmuši.

  Bet droši vien, ka būsiet pamanījuši, ka situācija ir nedaudz mainījusies, un sejas aizsegu lietošana daudzās vietās sabiedrībā tagad ir pasludināta par obligātu. Tas daudziem nepatīk un rodas iebildumi, tāpēc ir jāmēģina tautu pārliecināt, ka tas nav tik traki:

  https://www.delfi.lv/news/arzemes/faktu-parbaude-arabu-sejas-aizsegus-neieviesa-apspiesanai.d?id=52518201

  Un kurš tad ir gudrākais šajā jautājumā, ja ne Taivāna kungs:

  Savukārt sejas apsegs šajā kultūrā parādījies tikai ap 7. gadsimtu, bet varbūt pat vēlāk, skaidro Teivāns. "Tas nav bijis obligāts un nav tāds arī šodien. Par hidžāba izcelsmi ir daudz pētījumu, bet neapšaubāmi, ka tā izcelsme nav obligāti saistīta ar islāma dogmatiku. To var uzskatīt par "dievbijīgu paražu", kas ir kļuvusi par zināmu modi pagājušā gadsimta pēdējās trīs dekādēs," norāda profesors.

  Izcēlums mans. Kas pirms dažiem gadiem bija viennozīmīga radikālisma izpausme, šodien ir “dievbijīga paraža” vai pat tikai jaunākā mode.
  10:58 am
  Covid-19(84)
  Oksfordas studenti sāk antilokdauna kustību: https://www.oxfordstudent.com/2020/11/14/oxford-students-start-anti-lockdown-movement/

  Tāpat Borisa pašizolācija ir idiotisms augstākā mērā. Ja viņš jau ir izslimojis, tad viņa risks vēlreiz saslimt un aplipināt citus ir ārkārtīgi niecīgs. Rules are rules ir idiotisms, ja tas nevienam nav vajadzīgs. Manis pēc viņš var pilnībā pašizolēties uz visiem laikiem un atkāpties jau tagad, jo kā līderis viņš ir kļuvis par izsmieklu.
  Saturday, November 14th, 2020
  9:40 am
  Mēs tiekam biedēti arī ar ļaunā mākslīgā intelekta apokalipsi. Pat progresīvo cilvēku elks Īlons Masks ir šajā pulciņā.

  Man tas nešķiet pamatoti, jo mākslīgais intelekts vēl ne tuvu nav līdz tādam līmenim, lai tas būtu saprātīgs un neatkarīgs. Taču ir ļoti iespējams, ka pašu cilvēku stulbums, uzticoties jebkuriem MI sniegtajiem datiem vai prognozēm, iznīcinās cilvēci.

  Tas jau daļēji notiek šobrīd. UK daudzi pastnieki tika ielikti cietumā it kā par naudas piesavināšanos, lai gan patiesībā tā bija tikai IT sistēmas kļūme: https://www.dailymail.co.uk/news/article-8947777/IT-staff-Post-Office-scandal-face-perjury-probe.html

  Kā tu mūsdienās vari pierādīt, ka tu neesi kamielis, ja dators saka, ka esi? Dators vai MI taču vienmēr ir gudrāks par cilvēku un nekad nekļūdās, vai ne?
  Tuesday, November 10th, 2020
  11:00 am
  Vēstule no veselības aprūpes profesionāļiem pret lokdauniem: https://usforthem.co.uk/open-letter-from-health-professionals-and-scientists-to-the-prime-minister
  Monday, November 9th, 2020
  11:55 pm
  Jānis Ošlejs: Zviedrijas piemērs rāda, ka slēgt ciet ekonomiku nedrīkst
  https://neatkariga.nra.lv/intervijas/329419-janis-oslejs-zviedrijas-piemers-rada-ka-slegt-ciet-ekonomiku-nedrikst

  Pamazām pat sākotnējie lokdauna piekritēji sāk atzīt, ka tomēr tie nebija pareizā izvēle.
  Sunday, November 8th, 2020
  4:34 pm
  Beidzot viens konkrēts aprēķins, ka lokdauna rezultātā nomirs vairāk cilvēku nekā no kovida: https://www.spectator.co.uk/article/is-the-cost-of-another-lockdown-too-high-

  Ir sagaidāms, ka lokdauna dēļ UK tiks zaudētas 560 000 dzīves. Šīs “zāles” ir kaitīgākas par pašu slimību.
  11:42 am
  Kāpēc Vācijas koronavīrusa stratēģija vairs nestrādā –
  https://www.cnbc.com/2020/11/06/why-germanys-coronavirus-strategy-doesnt-appear-to-be-working.html

  Īsumā, tā bija balstīta uz kontaktu izsekošanu, bet šobrīd ap 75% inficēto nevar noteikt inficēšanās avotu.

  Kopumā daudzās valstīs bija “ticība” par dažādu pasākumu efektivitāti.

  – sākumā bija milzīgs uzsvars uz roku mazgāšanu, dezinficēšanu ar roku gēlu, ieejot katrā veikalā. Tagad to vairums vietu vairs nedara vai nekontrolē, jo netiek uzskatīta par būtisku infekcijas pārnešanas avotu.

  – hidroksihlorohīns bija standarta terapija. Tagad no tās ir pilnībā atteikušies kā neefektīvas.

  – remdesivīrs tika nosaukts par milzīgu progresu. Jaunākie pētījumi parāda, ka attiecībā uz pacientiem, kas jau ir hospitalizēti, tās visdrīzāk ir ļoti maz efektīvas zāles.

  – kontaktu izsekošanu, ieskaitot lietotni, un testēšanu uzskatīja par efektīvu kontroles līdzekli. Ar šo rakstu izskatās, ka pat Vācijā tas nenostrādāja.

  – Sejas masku lietošana šķiet ir zināmā mērā efektīva, bet nav palīdzējusi izvairīties no lielas izplatības ne Spānijā, ne Francijā.

  Ja atceraties vēl kādus sākotnēji ticamus faktus, kas izgāzušies, tad esat laipni lūgti pierakstīt komentāros. Kopumā šis ir par mūsu ticību valdības rīkojumiem.

  Manā izpratnē šis vēl vairāk pārliecina, ka jebkuriem pierādījumiem ir jābūt ļoti pamatīgiem. Visi viegli noplūcamie augļi jau ir paņemti, tāpēc jebkuras jaunas zāles nenāks tik viegli kā agrāk. Tāpat arī jaunas efektīvas metodes vai pasākumi u.tml.

  Šeit laikam varētu pieminēt daudzu ticību vakcīnai, ka tā spēs atrisināt visas koronavīrusa radītās problēmas. Kas to lai zina, bet ir vairāki iemesli nebūt tik ļoti cerīgam – 1) vēl vakcīna nemaz nav apstiprināta, 2) nav zināms, kāda būs tās efektivitāte, 3) visu cilvēku vakcinēšana ir grūti izdarāma, un redzot, cik haotiski valdības darbojas, tas nenotiks ātri. 4) vīrusa mutācijas var padarīt šo pasākumu par diezgan neefektīvu.
  10:48 am
  Covid-19 pārtop par jaunu reliģiju ‒ kvazireliģiju
  Šoreiz ļoti precīzi: https://neatkariga.nra.lv/komentari/juris-paiders-3/329352-covid-19-partop-par-jaunu-religiju-kvazireligiju
  Friday, November 6th, 2020
  8:55 pm
  piektdienas zāles
  Vēl ziņās bija, ka Latvija ir iepirkusi remdesivīru: https://tautaruna.nra.lv/rasols/329015-rozentale-latvija-sanemusi-zales-covid-19-arstesanai/

  Pārsteidz rakstā minētie apgalvojumi, ka šis ir milzīgs progress.

  Jau tad, kad zāles tika reģistrētas, pētījumi liecināja, ka remdesivīram nav ietekmes uz mirstību, bet varētu nedaudz saīsināt hospitalizācijas laiku. Kas ir labi, bet tas nav milzīgs ieguvums.

  Jaunākie pētījumi norāda, ka remdesivīram nav pat ietekmes uz slimošanas laiku: https://science.sciencemag.org/content/370/6517/642

  Varbūt tie ir pārāk pesimistiski vērtējumi, bet kopumā efekts visdrīzāk ir vājš. Kā izprast ārstes sajūsmu un Infektoloģijas centra galvenās ārstes Baibas Rozentāles teikto: “Zāles pret Covid-19 ir atrastas”, kas ir pretrunā informācijai, kas iegūta no pētījumiem?

  Abas lietas nevar būt patiesas un šoreiz ir jāsecina, ka emocijas un vēlēšanās ķerties pie salmiņa pat daudzām atbildīgām personām neļauj adekvāti izvērtēt situāciju. Es uzskatu, ka saprātīgākiem cilvēkiem ar nosvērtāku attieksmi ir steidzami jāiejaucas šajos darījumos. Tā nav tikai veltīga naudas tērēšana, lai padarītu big pharma vēl bagātākas. Neefektīva terapija arī apmāna profesionāļus un traucē meklēt labākus risinājumus.

  Man ir aizdomas, ka līdzīgi rezultāti būs attiecībā uz maskām. Noteiktas valdības ir pārāk daudz investējušas tajās, lai spētu atzīt, ka to efektivitāte ir ierobežota. Jā, tās varētu palīdzēt, bet cik daudz? To arī ir svarīgi zināt, jo pārlieku paļaušanās uz tām var arī kaitēt netiešā veidā. Es neizsaku nekādus konkrētus spriedumus šajā ziņā, bet gaidu pierādījumus par to efektivitāti. Mani neapmierina paziņotais, ka maskas palīdz, bet pierādījumus iegūt nav iespējams.

  Papildināts: Although the agreement with Gilead locks EU members into a price of about $2400 for a full course of remdesivir, it does not obligate any countries to purchase the drug, the Commission spokesperson says. – Lai gan līgums ar Gilead nosaka, ka ES dalībvalstīm cena ($2400 par pilnu remdesivīra kursu) nav maināma, nevienai valstij nav pienākuma iegādāties šīs zāles.
  7:39 pm
  Vēl piektdienas sviests
  Viena no interesantākajām lietām, ko šobrīd lasu citās diskusijās, ir par veselības aprūpes profesionāļu nevēlēšanos pirmajiem saņemt jauno potenciālo kovida vakcīnu (pēc 3. fāzes pētījuma beigām). Viņi uzskata, ka tā vēl nebūs pietiekami pārbaudīta. Taču valdības plāni ir viņus vakcinēt pirmos, jo loģiski, ka viņiem ir lielākais infekcijas risks.

  Tāda ir cilvēku daba – no vienas puses viņi baidās no kovida sekām paši vai caur sevi “nogalināt vecmāmiņu”, bet no otras puses negrib uzņemties mazāku risku, lai to novērstu. Šis arī parāda, ka kovida risks ir pārvērtēts, jo citādi jau izvēle būtu daudz vieglāka, it īpaši profesionāļiem, kuriem ir zināšanas šos riskus izvērtēt.

  Man pamācoša likās arī attieksme pret medicīnas vadlīnijām, kas tagad ierobežo hormonu aizstājterapiju menopauzes sievietēm, jo tā nedaudz palielina noteikta vēža risku. Vēzis jau nav nekāds kovids, no kura var izveseļoties. Tomēr daudzas sievietes vēlas saņemt šo terapiju par spīti ārsta rekomendācijām, jo uzskata, ka ieguvums atsver riskus. Menopauzes simptomi arī nav nekāda medusmaize. Skaidrs, ka cilvēkiem reizēm jādod iespēja pašiem izlemt, kas viņiem ir svarīgāks, nevis tikai stingri jābūt vadlīniju vergiem.

  Bet kas ir interesanti – tie paši ārsti, kas negrib saņemt jauno vakcīnu, ir ar mieru to saņemt 3. fāzes pētījuma ietvaros. Šeit redzams, cik spēcīgs ir ietvara efekts. Ja vakcīnas saņemšanu nosauc par pētījumu, tad riski šķiet daudz pieņemamāki. Tas nevar būt izskaidrojams tikai ar vēlēšanos palīdzēt zinātnei. Arī pēc pētījumu beigām jaunās vakcīnas tiek uzraudzītas un ārsti labi zina, kā iesniegt pēcreģistrācijas ziņojumus par novērotajām blakusparādībām. Varbūt tā ir finansiālā puse, jo, piedaloties pētījumā, apmaksā patērēto laiku. Bet diez vai rietumu ārstiem tas ir tik būtiski. Šis visdrīzāk ir emocionālais aspekts no šķietamā formulējuma – piedalīties pētījumā ir labi un puslīdz droši, savukārt līdz galam nepārbaudītas vakcīnas nav drošas. Vārdiem un emocijām ir milzīgs spēks un nekāda ārstu izglītība to nespēj pārvarēt.
  4:20 pm
  Piektdienas tukšruna
  Aizvien vairāk ačgārna modernajā pasaulē šķiet pieeja intīmajām lietām un politikai. Intīmas lietas ir par seksu, mīlestību, attiecībām utt., kuras patur ģimenes vai tuvu draugu lokā, bet politika ir tā, par ko runā krogā vai diskutē ar svešiniekiem internetos. Un šīs divas lietas parasti nejauc. Pie varas esošais prezidents vai valdošā partija nekādi neietekmē to, kas notiek ģimenē vai attiecībās. Savukārt, politikai ir nozīmīga ietekme uz plašākām lietām, uz biznesu, uz algu vai pensiju aprēķinu vai uz plašākām brīvībām, kādas vari īstenot, izejot no mājām utt.

  Piemēram, es pat īsti nezinu, par ko mans tēvs ir balsojis. Man šķiet, ka pēdējo reizi viņš par to ieminējās pirms 10 gadiem un, ja nemaldos, tad runāja par ZZS, tātad par Lemberga partiju. Varbūt kādam tā nešķiet pati labākā izvēle, bet kāda man par to daļa? Tāpēc jau mums ir politiskā brīvība, lai katrs pats var brīvi izlemt. Bet ir citi jautājumi, kas man šķiet būtiski – piemēram, kāpēc mani vecāki apprecējās? Kādas grūtības viņiem ir bijušas attiecībās, kā katrs no viņiem tiek galā ar otra rakstura atšķirībām utt. Tās ir lietas zināšanai tikai ģimenes lokā un nav jēgas par tām stāstīt plašākai publikai.

  Bet cibā un citos sociālajos tīklos aizvien vairāk var redzēt pretējo. Cilvēki visos sīkumos stāsta ne tikai par savām attiecībām, par savu seksuālo dzīvi, savu masturbāciju, bet daži pat ieliek krāniņu bildes vai kailfoto. Un tai pašā laikā ļoti negribīgi runā par saviem politiskajiem uzskatiem. Ja arī runā, tad cenšas ieņemt woke pozīciju, lai izvairītos no pārmērīgas kritikas. Jo citādi ir risks, ka par netradicionālu politisko orientāciju tevi izbrāķēs kā potenciālo seksa partneri. “Lūk, šis džeks ir nošārējis Gobzema citātu – šausmas, kā ar tādu vispār skūpstīties!”. Skaidrs, ka pie tādas attieksmes daudzi slēps savus patiesos uzskatus. To arī apliecina pēdējās ASV vēlēšanas, kur aptaujas paredzēja Bidenam graujošu uzvaru, bet realitātē Tramps dabūja vairāk balsu nekā paredzēts un kautrīgais balsotājs (shy voter) ir realitāte. Lai gan Bidens tāpat šķiet ir uzvarējis, bet tas ir tikai, pateicoties pasta balsojumiem, jo tos parasti aizpilda mājās kopīgi un daudzi vairs nevarēja nodot balsi pilnīgi slepeni un viņiem bija kauns atklāt, ka patiesībā gribētu nodot balsi par Trampu.

  Savukārt attiecībā uz lietām, kam būtu jābūt intīmām un slepenām, visi priecīgi sociālajos tīklos klārē, kādas seksa pozīcijas viņiem ir ar partneri, un tad vēl piebilst, ka nav iebildumu, ja partneris iet uz orģijām un sekso ar visiem pēc kārtas, nosaucot to par poliamoriju utt.

  Sanāk, ka cilvēki precēsies nevis seksuālās saderības dēļ (jo ja tās nav, tad var jau vienmēr sarunāt atvērto attiecību modeli), bet pēc tā, par kādu partiju viņi balso? Un ja izrādīsies, ka dzīvesbiedrs ir bijis neuzticīgs šajā jautājumā un nošārējis feisbukā nepareizo politiķi un vēl, nedod dievs, nobalsojis par nepareizo partiju, tad tas ir skandāls, asaras un šķiršanās.

  Sauciet mani par konservatīvo vai galēji labējo (right-wingfar-right) vai fundamentālistu, kā jums labāk patīk, bet man tas viss liekas pilnīgi nepareizi un ievedīs mūs dziļā distopijā. Varbūt manām bažām nav pamata, jo cibā ir atlasījušies frīki. Es jau arī esmu frīks kaut kādā ziņā, bet šajā jautājumā man tomēr ir tradicionāli uzskati – politika ir domāta internetiem, bet personīgām intīmām lietām tajos nav vietas.
  Thursday, November 5th, 2020
  7:48 pm
  Pat regulatori beidzot ir pievērsuši uzmanību tam, ka visi prognožu dati ir bijuši mākslīgi sagrozīti un pārspīlēti:
  https://www.bbc.com/news/health-54831334

  Tas bija attiecībā uz pirmo vilni.  Tieši tādi paši pārspīlējumi tiek piemēroti atkal. Es nesaprotu, kāpēc vairāk cilvēku neprotestē pret pilnīgu "plānotāju" patvaļu?
  Tuesday, November 3rd, 2020
  8:24 am
  Šis ir retais gadījums, kad es ielieku video (10 minūtes): https://www.lbc.co.uk/radio/presenters/maajid-nawaz/epidemiologist-on-cost-of-second-lockdown-coronavirus/

  Tas ir par to, ka SAGE epidemiologs nespēj atbildēt uz jautājumu, vai viņš ir izvērtējis lokdauna iespējamo kaitējumu dzīvības un naudas ziņā, un vai šo zaudējumu vietā nebūtu izdevīgāk ieguldīt līdzekļus NHS stiprināšanā.

  Tas ir tik surreāli, jo UK medicīnā parasti vienmēr apsver izmaksas pret ieguvumu kā QALY utt. Šajā ziņā NICE ir liela pieredze, zināma metodoloģija un eksperti, kas ar to nodarbojas.

  Taču pašreizējie politikas veidotāji ir aizmirsuši to visu, un šādus jautājumus uzskata par muļķīgiem.

  Kāpēc aizvien vairāk medicīnas profesionāļi iestājas pret lokdaunu? Tāpēc, ka ir milzīga garīgās veselības krīze, pašnāvības pieaug ievērojami un cilvēkiet iet ļoti smagi, ka tas ir daudz lielāks risks par kovidu: https://www.reddit.com/r/LockdownSkepticism/comments/jn0jzu/i_work_in_the_medical_field_and_i_changed_my_mind/

  Citās ziņās raksta, ka pirmais ar kovidu inficētais no UK, jauns čalis, ir miris. Nē, nevis no kovida, bet izdarījis pašnāvību, jo nespējis izturēt atkārtotos lokdaunus. Viņam sagadījās, ka bija Ķīnā mācījis angļu valoda, kur inficējās un ļoti ilgi nosēdēja karantīnā, pēc tam atgriezies un atkal karantīna utt.
  Thursday, October 29th, 2020
  3:19 pm
  Velsā ieviesa karantīnu un veikalos atļāva pārdot tikai pārtikas preces un šmigu. Pat tādas lietas kā tamponus sievietēm neuzskatīja par būtiskām precēm. Nācās dzirdēt, ka katram jāuzņemas šī atbildība pildīt valdības noteikumus, lai pieveiktu kovidu. Bet valdības attieksme ir kā stulbs joks – kāpēc sievietes neuzņemas atbildību un nepārtrauc mēnešreizes?

  Neviens nevar valdībā pateikt, kas cilvēkam var būt būtiski. Kādam varbūt saplīst pēdējais kurpju pāris un steidzami vajag jaunas un viss.

  Latvijā arī politiķi runā par cilvēku atbildību, bet paši noraida iniciatīvu viendzimumu partneru reģistrācijai. Kur ir politiķu atbildība?
  Wednesday, October 28th, 2020
  9:07 am
  Šī būs atkārtošanās, bet jāatgādina vēlreiz, jo cilvēkiem ir īsa atmiņa. Zviedrijas modelis nav neko nedarīt attiecībā uz kovidu – tās ir ļoti dziļas un ilgtermiņā īstenojamas uzvedības izmaiņas sabiedrībā. Tās ir tādas, kas rada minimālu apgrūtinājumu un ļauj cilvēkiem vieglāk piemēroties, panākot līdzīgu efektu kā brutālie lokdauni. Šie lokdauni spēj darboties tikai īsu laiku, radot milzīgu postu cilvēku garīgajai veselībai, ievērojami kaitē ekonomikai un iznīcina sabiedrības uzticēšanos.

  To var salīdzināt ar vecām (lokdauni) un jaunām (Zviedrijas pieeja) tehnoloģijām. Visi nez kāpēc izvēlas vecās tehnoloģijas, kas ir netīras un bieži pat nestrādā. Laikam vecā stila piekritējiem jaunās tehnoloģijas nešķiet nopietnas, jo ir pārāk vieglas un dzīvi atvieglojošas.
[ << Previous 20 ]
About Sviesta Ciba