OK Boomer
 
[Most Recent Entries] [Calendar View] [Friends]

Below are the 20 most recent journal entries recorded in extranjero's LiveJournal:

  [ << Previous 20 ]
  Tuesday, January 21st, 2020
  7:46 am
  Kāds zina kaut ko vairāk par šīm krāsu psiholoģiskajām sistēmām, kurām zviedri noticējuši uz vārda?

  Šķiet, ka no Zviedrijas pēdējā laikā nāk pārāk daudz muļķību.
  Monday, January 13th, 2020
  2:14 pm
  Jauks raksts par to, kā austrāliešu aborigēni prata daudz labāk pārvaldīt krūmāju dedzināšanu nekā mūsdienu politiķi/zinātnieki.

  Protams, laiki ir mainījušies – apdzīvotās vietas, īpaštiesības utt. – apstākļus sarežģī. Bet tā maināmā bilde labi parāda, cik tā bija labi kontrolēta agrāk, un par kādiem nekoptiem biezokņiem tas ir pārvēties tagad.
  Sunday, January 12th, 2020
  1:39 pm
  atslodzes diena
  Ja nepatika skatīties Witcher, tad iesaku seriālu Mesija. Tur pat ir pieminēta Latvija, kad ASV prezidents uzdod padomniekam dabūt pētījumu par to, kas notiks, ja ASV aizvāks savus spēkus no Latvijas.

  Pēc tam sāku skatīties joku seriālu Police Doctors. Un šoreiz jau vesela sērija bija veltīta Latvijai, kur varoņi devās, lai noķertu bioteroristu Nikolaju. Pasmējās gan par latviešu "nothin' special" angļu valodas uztveri, gan vecmāmiņām, kas baro ar sīpolu salātiem ar grauzdiņiem. Nez kura bija tā latviešu auklīte, kas režisoram ieteica izvēlēties Latviju :D
  12:23 pm
  ok boomer
  Kāpēc 1. janvārī UK nestrādāja Lloyds Banka? Bija tehniskas problēmas, kuras konkrēti neizpauž, bet šķiet, ka iemesls ir tas, ka Y2K datorproblēma tika novērsta ar īslaicīgu risinājumu, kas bija derīgs tikai līdz 2020. gadam. Laikam toreiz neviens negaidīja, ka šīs sistēmas tiks lietotas vēl vismaz 20 gadus. Bet tagad pēc Lindy principa ir iespējams, ka šīs sistēmas tiks lietotas vēl 20 gadus vai vairāk.

  Nevar teikt, ka bankas šo 20 gadu laikā nebūtu modernizējušās. Tagad visām bankām ir mobilās lietotnes un norēķini UK iekšienē notiek dažu sekunžu laikā. Bet es piekrītu uzņēmēju attieksmei, ka lietas, kuras strādā, nevajag aiztikt. Labs piemērs ir Windows 7, jo šķiet, ka vairums uzņēmēju joprojām to lietos, kamēr vien tas būs iespējams. Jaunās tehnoloģijas ne vienmēr ir labākas, jo tajās mēdz būt vairāk kļūdu, tajās mēdz būt izmaiņas, kas ir bez skaidra pamatojuma vai ieguvuma. Savukārt vecās sistēmas var būt ilgstoši praksē pārbaudītas un problēmas labi izprastas un apgūtas. Un protams izmaksu jautājums – kāpēc maksāt par jaunām, daudz dārgākām sistēmām, ja tās nesniedz nekādu pievienoto vērtību?
  Saturday, January 11th, 2020
  12:03 pm
  Kad Irāna sākotnēji paziņoja, ka raķetes iešaušana nelaimīgajā ukraiņu lidmašīnā ir zinātniska neiespējamība, visi droši vien nogrozīja galvas, dzirdot šādu bulšitu. Protams, drīz vien tikai pierādīts, ka iespējamība ir un Irāna atzina, ka kļūdījusies.

  Bet kad Tet valdes priekšsēdētājs paziņo “Tāpat jāsaprot, ka fizikas likumus neviens nav atcēlis, attiecīgi internets caur optisko kabeli vienmēr būs ātrāks nekā mobilais internets”, tad tas ir tieši tāds pats bulšits, kas krāpj potenciālos akcionārus.

  Cik atceros no vidusskolas fizikas, gaismas ātrums gaisā ir lielāks nekā blīvākos materiālos. Internets pat palīdz pateikt priekšā, ka 1,5 reizes lielāks. Turklāt optiskie vadi parasti nav novilkti taisni, tāpēc būs garāki nekā tiešās redzamības bezvadu sakari.

  Protams, var būt daudz dažādu iemeslu izmantot optiku 5G tīklu izbūvē. Ātrums noteikti tas nav. Finanšu spekulanti, kas izmanto high frequency trading, dažos gadījumos izveidoja mikroviļņu sakarus, lai apsteigtu konkurentus pieteikumu iesniegšanā, jo internets caur optiskajiem vadiem viņiem ir par lēnu.
  Thursday, January 9th, 2020
  12:48 pm
  Dejavu raksts par Austrālijas ugunsgrēkiem bija ļoti labs. Tajā ir teikts:

  1) Šis nav lielākais ne pēc platības, ne bojā gājušo skaita. Tādi ugunsgrēki Austrālijā ir bijuši un būs.

  2) Valdība, šķiet, dara ļoti maz. Valsts finansējums regulārām apkopēm ir samazināts, ekspertu līmenis ir krities, iespējams, mazāka finansējuma dēļ, un viņi vairs neprot ne īsti modelēt, ne ieteikt efektīvu rīcības plānu.

  3) Izejot no valdības mazspējas, tiek aicināts ziedot tieši brīvprātīgo organizācijām, jo tās dara vairāk nekā valdība.

  Skaidrs, ka šobrīd visi sauks – šausmas, šausmas, un tā arī ir, jo katra traģēdija ir smaga.

  Mans jautājums bija, kāda loma šajā ir tieši klimata sasilšanai? Mana izpratne ir, ka ja atrisinātu problēmas ar valdības neizdarību tieši ugunsgrēku prevencijā vai seku likvidēšanā (kaut vai nodrošinātu, lai apdrošinātāji sedz zaudējumus tiem, kam tas ir būtiski), tad skatījums uz problēmu būs pavisam citāds.

  Šādā kontekstā pieprasīt tik mazspējīgai valdībai kaut ko darīt, lai veiktu pasākumus CO2 izmešu samazināšanā ir pilnīgi nevietā. Ja valdība nespēj nodrošināt cilvēku aizsardzību lokāli, tad pieprasīt lai tā vietā viņi rūpētos par globālām problēmām ir absurdi. Pirmkārt, šķiet, ka globālās sasilšanas devums ugunsgrēkos ir pavisam neliels. Otrkārt, ja nepārdomātu nodokļu dēļ samazināsies ekonomika un nodokļu ienākumi, tad valdības iespējas kaut ko darīt būs vēl mazākas.
  9:36 am
  Kanādā legālās marihuānas tirdzniecība piedzīvo neveiksmi.

  Neveiksmi piedzīvo arī žurnālistika, kas uzraksta it kā detalizētu rakstu, bet iemanās tajā visā nenosaukt pašu galveno cēloni, kāpēc tas tā ir noticis. It kā mēģina pateikt, bet tomēr izvairās no tiešiem vārdiem. Tur jau ir minēts, ka ir pārāk maz legālu tirdzniecības vietu, piemēram, Toronto tie ir tikai pilsētas centrā. Nav pateikts, ka tas ir tāpēc, ka valdība nedod licences citu tirdzniecības vietu atvēršanai. Loģiski, ka bez tā nekas nevar notikt.

  Ja valdība no vienas puses saka jā legālai marihuānai, bet no otras puses atsakās atļaut tās tirdzniecību vajadzīgajās vietās, tad tā nav nekāda legalizācija. Valdības var būt neparedzamas, bet vēl pārsteidzošāk ir tas, ka žurnālisti baidās tiešiem vārdiem kritizēt šo valdības lēmumu. Tas ļoti atgādina sociālismu, kurā valdības kritika bija ļoti riskants pasākums.
  Wednesday, January 8th, 2020
  8:49 pm
  Cits skatījums uz Austrālijas ugunsgrēkiem: daudzus no tiem aizdedzina nevērīgi vai apzināti ļaunprātīgi cilvēki. No vienas puses jau ir saprotams, ka planēta sasilst un tas rada problēmas. Tomēr šādi ugunsgrēki tur vienmēr ir bijuši un kāpēc lai ar viņiem nevarētu tikt galā arī šoreiz? Šķiet, ka ne tikai atsevišķi cilvēki, bet arī valdība ir bijusi ļoti nolaidīga savu uzdevumu pildīšanā.

  Kad es biju Kubā un tur nebija ūdens vai elektrības, tad lielus jautājumus tas neradīja, jo ko tad citu no sociālistu valdības varētu sagaidīt?! Lai gan arī viņi atsaucās uz reālām grūtībām – nabadzības un ASV embargo, kas neļauj ievest naftu no Venecuēlas utt. Bet Austrālija taču ir bagāta un demokrātiska valsts? Kur ir problēma? Vai tiešām jau ir panākuši, ka pirmajā vietā ir katras sniegpārsliņas diversitāte un tikai pēc tam prasmes un kompetences?
  Tuesday, January 7th, 2020
  10:08 am
  Nu re, tagad mēs visi maksāsim vairāko nodokļos – Eiropas Savienība gatavojas iekasēt plastmasas nodokli

  Šeit der atzīmēt, ka analīze par oglekļu kvotām un saistītajiem maksājumiem liecina, ka tas nav nekādi samazinājis kopējos izmešus. Tā ka tas bija 100% naudas iekasēšanas projekts bez jebkāda labuma planētai. Ar ko arī visus apsveicu.
  Sunday, December 29th, 2019
  12:21 pm
  Tā nu bija sanācis, ka pēdējās 3 nedēļas pavadīju Kubā (neprasiet kāpēc). Daži ir teikuši, ka viņiem ceļojums uz Kubu nemaz tik ļoti nav paticis, bet man šķiet, ka viņi nav kaut ko pareizi sapratuši – Kubai nav jāpatīk. Tieši otrādi – Kubai ir jābūt ļoti nepatīkamai, lai atgādinātu mums par nospiedošo dzīvi padomju laikos un atbrīvotu mūs no vēlmes kaut ko līdzīgu atkārtot. Cilvēku atmiņas ir ļoti īsas un mēs cenšamies aizmirst par visu slikto pagātnē, tāpēc ir vajadzīgs reizēm atkal pieredzēt lietas, lai zinātu, ka no tām vajag izvairīties. Kuba ir viena no šādām iespējām. Tikai nevajag izvēlēties all inclusive ceļazīmes uz Varadero baltajām pludmalēm ar žogu apkārt, kas aizsedz vietējās dzīves reālismu. Pastaigas pa Havanas priekšpilsētām, kā Bahia vai Alamar, atklās to, kāda varētu būt bijusi dzīve modernajā Padomju Latvijā kopā ar jaunākajiem viedtelefoniem un instagramu.  Ceļojuma laikā grūtības radīja tas, ka ūdens miteklī tika pieslēgts tikai noteiktās stundās un dažreiz arī uz visu dienu pazuda elektrība. Savukārt pēc atgriešanās UK mani sagaidīja lietavu izraisīti plūdi un elektrības atslēgšana dažās vietās. Painteresējos, vai pasaulē ir vēl kādas valstis, kur nav sociālisma, bet kur regulāri iedzīvotājiem atslēdz komunālos pakalpojumus? Izrādās tāda vieta ir Dienvidāfrika, kur elektrību katram rajonam ieslēdz uz noteiktu laiku, un šim taupības režīmam ir pat tehnisks nosaukums – load shedding. Elektrības ražotāja mazspēja esot radusies no tā, ka valdība īsteno sociālo taisnīgumu, pieprasot, ka vismaz pusei darbinieku ir jābūt melnādainajiem, un līgumos par ogļu ieguvi dod priekšroku mazāk efektīviem uzņēmumiem, kurus vada minoritātes un sievietes.

  Nez kādas būs sekas tam, ka mūsu izslavētā vārda brīvība pamazām tiek ierobežota, lai neaizskartu minoritātes, un viens izteikums nevietā par to, ka ir tikai divi bioloģiski dzimumi, var beigties ar atlaišanu no darba (psiholoģiski vesels cilvēks taču zina, ko un kad drīkst vai nedrīkst teikt, he, he).

  Lai visiem laimīgs jaunais!
  Wednesday, December 25th, 2019
  12:50 pm
  Cilvēks apzog banku un naudu izdala garāmgājējiem!

  Priecīgu Ziemassvētkus visiem!
  Thursday, December 12th, 2019
  4:45 pm
  Ceru, ka Grētas fani izlasīs šo un apdomās, ka politiku daudz spēcīgāk var ietekmēt (izņemot galēju revolūciju gadījumos) ar labu izglītību, kas dod iespēju nonākt ietekmīgos amatos.
  Thursday, November 21st, 2019
  10:41 am
  kad realitāte dedzina
  Vāciešiem rodas grūtības ar vēja ģeneratoriem.

  Pietrūkst Grētas, kas viņus nokauninātu – kā jūs uzdrošinaties?

  Aizvērt visas atomelektrostacijas vēl pirms ogļu stacijām? Nez kuram ģēnijam ienāca prātā šī doma?
  Wednesday, November 20th, 2019
  8:03 am
  Šeit ir interesanta diskusija, kādā valodā Latvijā būtu jāraksta PhD diplomdarbi. Tas laikam sākās ar šo vēstuli. Pārliecinoši argumenti ir gan vienā, gan otrā pusē. Zinātnes starptautiskā valoda ir angļu, tāpēc darbs angliski dotu lielāku ietekmi. No otras puses, labi rakstīt zinātniskus tekstus angliski nav viegli un darbu kvalitāte cietīs, ja nevarēs rakstīt savā dzimtajā valodā.

  Kā risinājums tiek piedāvāts vairāk finansēt atbalstu tekstu rediģēšanai un tulkošanai.
  Saturday, November 16th, 2019
  7:39 am
  atzīšanās
  Bieži raksta par sociālo zinātņu replikācijas krīzi un tukšlielību, bet arī STEM nozares var būt uzpūstas.

  Uzzināju, ka ir publicēts šis raksts, kurā esmu norādīts kā līdzautors, un tas lika aizdomāties par akadēmiskās vides korupciju.

  Manuprāt, šis raksts ir tapis tikai tāpēc, ka manam projekta vadītājam bija vajadzīgs šis ķeksītis par kārtējo publikāciju. Jo, kā zināms, publikācijas akadēmiskajā vidē ir viss, un jo vairāk, jo augstāks tavs statuss. Protams, rakstu kvalitāte arī ir svarīga, bet droši vien raksts ar zemāku reitingu ir vairāk nekā tad, ja vispār nav raksta.

  Bet citādi es nedomāju, ka šis raksts bija jāpublicē, jo iegūtie dati nav neko nozīmīgi. Mana daļa šajā rakstā ir tieši par vara benzoāta nanodaļiņām, un tā bija tikai dažu nedēļu ilga paspēlēšanās laboratorijā, no kuras vairums laika aizgāja dažādu aparatūru lietošanas apguvē. Pirmkārt, budžets bija ļoti mazs, un bija paredzēts, ka projekta vadītājs pasūtīs nanodaļiņas, bet kaut kāda iemesla dēļ viņš to neizdarīja, un man nācās tās pašam ģenerēt ar sentēvu metodēm.

  Vienīgais, par ko man ir prieks, ka projekta vadītājs ielika rakstā manu ūdens piliena bildi, mērot kontaktleņķi, lai izrēķinātu vara benzoāta lipofilicitāti. Es to uzņēmu ar savu mobilo telefonu, jo nekādu citu piemērotu rīku uz vietas nebija. Izskatās pat nedaudz mākslinieciski.

  Saturday, November 9th, 2019
  2:19 pm
  Beidzot pirmā, lai gan nedaudz paveca analīze no gudriem cilvēkiem attiecīgajā jomā par to, kādas ekonomiskās sekas varētu būt globālajai sasilšanai. Būtībā nekas traģisks nav gaidāms, un kopumā tas pat varētu būt izdevīgi.
  8:03 am
  Latvijas zaļie, izrādās neesot pietiekami košeri Eiropai.

  Es jau padomāju, ka tas ir par kūdras purvu norakšanas atbalstu vai atteikšanos no Tunbergas dusmīgās sejas izlīmēšanas reklāmās (ak, nabaga meitene).

  Bet nekā – izrādās, ka nav pietiekami politkorekti. Esot atbalstījuši mācības tikai latviešu valodā, stingrākas prasības bēgļu izvērtēšanā un neesot balsojuši par Stambulas konvenciju. Tātad rasisti, cilvēknīdēji un homofobi.

  Ja vēl mani vajadzēja pārliecināt, ka mūsdienu zaļās partijas ir 100% tikai par SJW politiku nevis dabas aizsardzību, tad šim tas ir izdevies.
  Wednesday, November 6th, 2019
  9:46 am
  Talebam bija interesants vērojums par Franciju, kurā gribēja attīstīt reģionus, tāpēc izbūvēja ātrgaitas dzelzceļus. Rezultāts bija tāds, ka reģioni panīka vēl vairāk, jo visiem kļuva daudz vieglāk aizbraukt uz centru.

  Vai kaut kas līdzīgs mūs negaida ar RailBaltica, ja šo projektu tomēr veiksmīgi īstenos? Visi aizbrauks prom. ;)
  Saturday, November 2nd, 2019
  9:52 am
  Ja jau ANO būtu nopietni ētikas standarti, tad svenskterror (piedod, nespēju atcerēties visas tavas metamorfozes, un tava identitāte pat nav būtiska) te vairs negānītos, vai ne?

  Visi taču atceraties Rudzīti. Nav svarīgi, ka viņš būtībā runāja patiesību. Tas satrauca cilvēkus un profesionālās ētikas komisijas spriedums bija ātrs un nesaudzīgs. Psihoterapeiti ir bogus nozare, bet viņi vismaz cenšas ievērot profesionālus standartus, lai uzturētu savu reputāciju. Starp ārstiem publiski arī neviens nemuld, jo viņi paši sevi regulē.

  Ulva problēma ir tā, ka viņam ir personīgs konflikts. Man mērķis bija tikai palīdzēt ANO reputācijai. Es zinu, ka sūdzētāji nevienam nepatīk, bet kādam tas ir jādara. Es tusējos ar tiem ANO darbiniekiem, kas reāli strādāja Āfrikā, Ugandā, bēgļu nometnēs, kur sniedza veselības aprūpes pakalpojumus. Man ir ļoti žēl, ka viņu ļoti vērtīgo un pašaizliedzīgo ieguldījumu apkauno lielā korupcija ANO iekšienē.
  Saturday, October 26th, 2019
  11:17 am
  Vai jums neliekas jocīgi, ka latviski nemaz nav tik viegli pārtulkot tādu vārdu kā “dating”?

  Tās bija pārdomas, kas radās no šī raksta. Turklāt latviešu kultūra būtībā ir rietumu kultūra. Pieņemu, ka tālākām kultūrām deitinga koncepts ir vēl mazāk pazīstams.

  Bet tas netraucē pētniekiem sociālajās zinātnēs pieņemt, ka deitings ir kaut kas fundamentāls pusaudžiem un jau būvēt veselas teorijas no tā un pēc tam brīnīties, ka šīs teorijas praksē neapstiprinās.
[ << Previous 20 ]
About Sviesta Ciba