I am the nigger of Sviesta Ciba
 
[Most Recent Entries] [Calendar View] [Friends]

Below are the 20 most recent journal entries recorded in extranjero's LiveJournal:

  [ << Previous 20 ]
  Saturday, September 12th, 2020
  2:34 pm
  Runājot par atsauksmēm par Netflix Cuties – Gandrīz 85% tai piešķīra vienu zvaigznīti, bet 3% skatītāju tai deva vērtējumu 10 no 10.

  Tagad ir skaidrs arī bez plašiem socioloģiskiem pētījumiem, ka 3% cilvēku sabiedrībā ir pedofili un to atbalstītāji.

  Gan jau ka kāds iebildīs, ka es uz to skatos tikai kā autists un neesmu pietiekami woke. Atliek vienīgi pateikt, pārfrāzējot šo stulbo joku, ka there is nothing wrong with being an autist...
  Thursday, September 10th, 2020
  5:31 pm
  Kā tur īsti ir ar to VDAR likumu? Ar kādām tiesībām kaut kāds delfi var iegūt ziņas par cilvēku no arhīva bez viņa piekrišanas?

  https://www.delfi.lv/news/national/politics/arhiva-izzina-apliecina-medina-dienestu-psrs-armija-afganistanas-veterans-domigs.d?id=52457763

  Man likās, ka tas ir atļauts tikai uz publiski pieejamiem datiem. Vai tiešām tava dienesta vai mācību ieraksti tādi ir? Un šajā gadījumā es arī neredzu, ka tam ir kaut kāds sabiedrisks labums. Vienkārši dažu cilvēku ziņkārība par lietām, kas nav būtiskas.

  Man šķiet, ka bija pat gadījums ar Jutu Strīķi (nu jau mirušu), kad daudziem bija neskaidras viņas vārda maiņas un viņi pieprasīja no universitātes, lai sniedz ziņas, ar kādu vārdu viņa ir saņēmusi diplomu vai tamlīdzīgi, un universitāte viņus pasūtīja. Privātas ziņas un nav sabiedriska labuma, tāpēc nesniedzam.

  Vai dienests nav kaut kas līdzīgs kā izglītības iestāde? Ok, noteiktām valsts iestādēm varbūt tas ir vajadzīgs, bet ne jau publiski katram ziņkārīgajam būtu tas jāatklāj.

  Turklāt šie dati nav neko par sliktu Mediņam, tāpēc nederēs iebildumi, ka par viņu atklāja kaut ko nepatīkamu tāpēc cenšas aizsegties ar likumu. Šis ir tieši vislabākais piemērs par principu, kad datu privātumam ir jēga.
  4:35 pm
  Kāpēc visās bildēs par vakcināciju rāda acīmredzami nepareizu tehniku, ka visdrīzāk tie pat nav ārsti, bet tikai aktieri, kas tajās bildēs ir redzami.

  Lūk, piemēram šis: https://www.tvnet.lv/7059564/astrazeneca-covid-19-vakcina-varetu-but-gatava-jau-si-gada-beigas Vispār izskatās pēc insulīna s.c. adatas.

  Vai šis Astra Zeneca vakcīnai – ar nenoņemtu vāciņu un nepareizā vietā: https://www.theguardian.com/business/2020/sep/10/oxford-covid-19-vaccine-is-still-possible-this-year-says-astrazeneca-chief

  Un tāpat šis (Moderna): https://www.nytimes.com/2020/09/02/health/covid-19-vaccine-cdc-plans.html?campaign_id=60&emc=edit_na_20200902&instance_id=0&nl=breaking-news&ref=cta®i_id=41935825&segment_id=37354&user_id=d0750f79eb40032a92cea2a6ef2c01d9

  Kā lai nekļūst par antivax, jā mēdiji mūs šādi muļķo?
  Sunday, September 6th, 2020
  7:56 am
  Policija nogalināja Elijah McClain tāpēc, ka viņš bija autists, nevis tāpēc ka viņš bija melnādainais. Viņš vienkārši gāja pa ielu, maskā, klausīdamies mūziku un iegrimis sevī, bet cilvēkiem tas likās aizdomīgi tāpēc viņi izsauca policiju. Policijai tas arī likās aizdomīgi, tāpēc mēģināja viņu aizķert aiz rokas. Kā autistam Elijam nepatika pieskārieni, tāpēc viņš lūdza tā nedarīt, un tas policiju saniknoja vēl vairāk, un sāka viņu vēl vairāk fiziski aizskart, lai apcietinātu bez jebkāda iemesla.

  Tad policija lūdza paramediķus viņam injicēt ketamīnu, un paramediķi tā arī izdarīja, lai gan pēc tā nebija nekādas klīniskas vajadzības. Iespējams, ka tas arī nonāvēja Eliju, jo viņš bija citāds un arī viņa reakcija uz sedatīvo līdzekli bija citāda.

  Šis gadījums ļoti labi parāda cilvēku rasismu pret autistiem. Daudzi protestēja par viņa nāvi policijas rokās, bet tas neguva lielu atbalstu, jo kuram gan gribas aizstāvēt dīvainus autistus? Daudz vieglāk ir tikumsignalizēt par tādiem noziedzniekiem kā Floids vai Bleiks, jo lai gan viņi bija izdarījuši sliktas lietas, kuru dēļ bija pelnījuši tikt apcietināti, viņi vismaz nebija autisti. Cilvēku izpratnē autists ir daudz sliktāks par izvarotāju vai sievas sitēju.
  Wednesday, September 2nd, 2020
  10:49 pm
  Tātad Austrālijā sieviete (Zoe Lee) tiek apcietināta par šādu publikāciju Facebukā?

  “As some of you may have seen the govt has gone to extreme measures & are using scare tactics through the media to prevent the Melbourne protest...End lockdowns. Stand for human rights. We live in a *free* country.”

  https://www.newsweek.com/pregnant-woman-pajamas-arrested-facebook-live-allegedly-inciting-anti-lockdown-protest-1529148

  Deja-vu, tu vēl dzīva? Vari dot kādas ziņas, kas pie jums tur notiek?
  Sunday, August 30th, 2020
  7:44 am
  Mans respekts pret baltkrievu opozicionāriem ir krietni pieaudzis pēc tam, kad viņi atteicās no ES naudas. Tas vairo cerības, ka brīdī, kad patiešām izdosies nomest Lukašu, viņi rīkosies saprātīgi un neizlaupīs valsti. Ukraiņi jau noteikti būtu šo naudu paņēmuši un tūlīt sabāzuši sev kabatās.

  Tāpat zīmīgi ir tas, ka ES šo naudu deva Covid-19 apkarošanai. Baltkrievi ir saprātīgi un ir brīvi no panikas. Ja viņiem būtu satraukums var kovidu, tad nekādos protestos neviens neietu. Stingrie ierobežojošie pasākumi var ļoti kaitēt – šobrīd Baltkrievija ir krietni mazāk kovida skarta nekā demogrāfiski līdzīgā Krievija. Baltkrievu opozīcija vislabāk saprot, ka nedrīkst ierobežot brīvību kovida dēļ, un viņiem ES piedāvājums radīja riebumu, jo ir pretrunā cilvēku brīvības vērtībām.
  Friday, August 28th, 2020
  11:37 am
  Par to, kas patiesībā notika Kenošā
  Apollo tagad ir uzrakstījis kārtējo propagandas rakstu, par traģisko gadījumu Kenošā, kur 17 gadu jauns puika (Kails Ritenhauss) nošāva divus cilvēkus un ievainoja trešo.

  Tas ir ļoti traģiski. Es arī neaizstāvu Ritenhausu, jo ierocis nebija legāls, ierasties tajā vietā un aizstāvēt pilsētu no demolētājiem nebija viņa uzdevums. Ierasties tur bija uzprasīšanās uz šo traģēdiju, un rezultāts bija paredzams.

  Bet tas, kā to attaino Apollo, ir ļoti nožēlojami. Puse raksta ir spekulācijas par kaut kādu facebook grupu, par kuru beigās tiek pateikts, ka nav zināms, vai Ritenhauss tajā vispār ir piedalījies.

  Bet rakstā teikts, ka upuru vārdi nav atklāti. Var jau būt, ka oficiāli policija to nav izdarījusi, bet arī tos nepateikt ir absurdi, jo vārdi jau ir labi zināmi vismaz pāris dienas, piemēram, viens šeit.

  Kāpēc tāda slepenība? Tāpēc, ka tagad izrādās, ka visi 3 upuri ir vairākkārt sodīti noziedznieki. Pirmais ir sēdējis par pedofiliju un vardarbību. Otrs upuris arī ir bijis sievas sitējs un narkotiku tirgotājs. Trešais ievainotais bijis ieradies ar ieroci, lai gan arī bijis notiesāts tieši par vardarbību.

  Lai gan visas dzīves ir svarīgas, man nav nekādu simpātiju pret šiem upuriem. Un ne jau tāpēc, ka viņi šoreiz bija baltie. Ja visi trīs upuri ir noziedznieki, tad statistiski visdrīzāk tur vairums bija tādi paši. Viņi tur nebija ieradušies, lai miermīlīgi protestētu pret rasismu pret melnādainajiem. Viņi bija atnākuši ar skaidru mērķi radīt problēmas, dedzināt, laupīt, uzbrukt un graut, kā nu iespējas pavērsīsies. Ar pilnu nesodāmības sajūtu viņi jau iepriekšējā dienā bija to darījuši. Tagad viņi bija ļoti negaidīti pārsteigti par to, ka pretī stāvēja jauns puika ar ieroci. Savā stulbumā un neaizskaramības sajūtā viņi paši eskalēja situāciju līdz tās loģiskajam iznākumam.

  Tas ir traģiski un nožēlojami, ka jūsu līdzatbalsta dēļ tiek izplatīts naratīvs, ka tie bija tikai miermīlīgi protesti, tādējādi iedrošinot šīs noziedzīgās bandas veikt grautiņus. Viss sākās ar to, kā mēdiji jau sākotnēji skaidri nenorādīja, ka Bleku sašāva tāpēc, ka viņš nepakļāvās policijas norādījumiem un radīja situāciju, kurā policistiem bija iemesls justies apdraudētiem par savu dzīvību.

  Attopieties cilvēki un mēdiji! Ja jūs aizstāvat šos “protestētājus”, jūs aizstāvat noziedzniekus un viņu ļaunās darbības. Jūs kļūstat līdzvainīgi tajā postā, ko viņi izdara. Vai tiešām tie daži klikšķi, ko jūs saņemat, ir tā vērti?
  Thursday, August 27th, 2020
  10:44 pm
  Galvenokārt mierīgi protestējošu orku ielenkumā: https://babylonbee.com/news/orcs-march-on-minas-tirith-in-mostly-peaceful-protest
  Tuesday, August 25th, 2020
  4:51 pm
  Ļoti pamācošs grafiks no Marginal Revolution par to, cik mirstība no Covid-19 ir niecīga pat pasaulē visvairāk skartajā vietā – Ņujorkā. Tur bija ap 1600 nāves gadījumu uz miljonu iedzīvotāju. Salīdzinoši Zviedrijā ir tikai 575 gadījumi uz miljonu.

  Mirstība faktiski nav lielāka par tādu, kāda tā bija pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados. Pat Spāņu gripa bija ļoti nenozīmīga vienība, salīdzinot ar iepriekšējām holēras epidēmijām. Tās pārvarēja ar dzeramā ūdens attīrīšanu un filtrāciju.  Citās ziņās raksta, ka Spānija vēl tagad grīļojas no iepriekšējās karantīnas (kura patiesībā neko nedeva, jo vairums mirušo bija no veco ļaužu aprūpes namiem), un neko tādu vairs neuzdrošinās atkārtot. Tas jau bija zināms, ka sacelt tik lielu paniku nebija vajadzīgs, taču daudziem cilvēkiem ļoti gribējās tikumsignalizēt, tāpēc esam iebraukuši dziļā purvā.
  Friday, August 21st, 2020
  9:58 am
  Paldies Brookings par jauko video.

  Pilnīgi piekrītu, ka vakcīna neko neatrisinās šajā baiļu epidēmijā. Visiem taču būs zināms, ka vakcīnas nav 100% efektīvas, un par gaidāmo vakcīnu var tikai minēt, bet pieņemsim, ka ta būs 60%..70%, varbūt pat 90% efektīva. Kas nozīmē, ka vismaz 10% vakcinēto nebūs aizsargāti un būs iemesls daudziem joprojām izjust nāves bailes.
  Friday, August 14th, 2020
  8:09 am
  Cepiens pret Ždanoku ir tipisks tribālisms, vajadzību pēc kura es laikam nekad nesapratīšu. Viena lieta ir nacionālisms – šī ir mana valsts un mēs visi kopīgi darbojamies, lai to padarītu labāku. Dažreiz ķīvējamies un paužam dažādus viedokļus, bet tik un tā visi esam savējie. Un vai tad tas arī nav tipisks literārs piemērs politikā – šis sliktais darbonis ir kuces dēls, bet viņš tomēr ir mūsu kuces dēls!

  Bet pašreizējā attieksme tomēr rāda, ka tribālisms kļūst aizvien spēcīgāks, un cilts identitātei jau ir lielāka nozīme par valsti vai pilsonību.
  Tuesday, August 11th, 2020
  12:00 pm
  Es gan nedomāju, ka pirmā vakcīna būs tā labākā. Skaidrs, ka citas vakcīnas, kas nāks vēlāk, būs uzlabotas un vairāk izvērtētas no dažādiem aspektiem. Bet kādam ir jābūt pirmajam, un tas, ka pirmā vakcīna mudina pārējos parādīt vēl labākus rezultātus, arī ir svarīgi.

  Es arī nesatrauktos par antivakcīnistiem saistībā ar mazāk izpētīto vakcīnu. Man šķiet, ka būs tieši otrādi. Antivakcīnistu idejas gūst atbalstu pie nepietiekamas informācijas, kad tiek apgalvots, ka vacīnas ir pilnīgi drošas, bet realitātē vienmēr ir nelieli riski ar jebko, kaut vai nāvējošu anafilaksi vienā gadījumā no miljona. Ar mazāk pētītu vakcīnu daudz labāk tiek paziņots, ka riski ir, un tā ir tava brīva izvēle uzņemties šos riskus pretstatā iespējamam ieguvumam. Ja vakcīna netiek uzspiesta, tad ir normāli arī atteikties.
  11:27 am
  Vēl tas liek atcerēties par skandāliem HIV zāļu pētījumos. Kad pirmās HIV zāles jau uzrādīja labus rezultātus pētījumos, daudzi HIV slimnieki tās gribēja iegūt, lai varētu nenomirt, bet valdība tās neļāva viņiem lietot, jo zāles vēl nebija reģistrētas. Tad daži HIV slimnieki uzpirka pētniekus, kas viņiem nelegāli pārdeva šīs eksperimentālās zāles.

  Šobrīd HIV zālēm ir ļoti daudzas blakusparādības – šādā ziņā tās nav labas zāles. Tomēr tās veiksmīgi nomāc HIV vīrusu, un ir dzīvības vai nāves jautājums šiem slimniekiem. Ja mēs gaidītu uz zālēm vai terapijām, kas ir pilnīgi drošas, tad joprojām HIV būtu nāves spriedums inficētajiem. Par laimi ārsti tomēr prot izvērtēt ieguvumu un risku šajā gadījumā.
  11:15 am
  Krievijas apstiprinātā vakcīna visdrīzāk ir droša. Ja no 100 cilvēkiem nevienam nav bijušas sekas vai vēl jo vairāk neviens nav nomiris no tās, tad var pieņemt, ka šī vakcīna ir daudz drošāka par covid-19 slimību. Jo covid-19 gadījumā no 100 cilvēkiem vairāki būtu nonākuši smagā stāvoklī slimnīcā un varbūt pat kāds būtu nomiris.

  Man drīzāk ir šaubas par šīs vakcīnas efektivitāti reālajā dzīvē, jo ar 100 cilvēkiem to noteikt vēl nevar. Turklāt nav īpaši svarīgi, kā vakcīna darbojas uz jauniem cilvēkiem. Daudz svarīgāk ir zināt, kā tieši tā aizsargā vecos cilvēkus vai riska grupas.

  Bet to līdz galam nevar zināt arī ar zālēm, kas jau ir izpētītas 3 fāzēs. Pēc jaunu zāļu apstiprināšanas vienmēr ir pēcreģistrācijas novērošana, kas izvērtē zāļu ieguvuma un riska attiecību praksē, un attiecīgi reģistrācijas noteikumi var tikt mainīti.

  Šādā izpratnē Krievijas pieeja seko tieši šim pašam standartam, tikai ar to starpību, ka ir pabīdījuši par vienu fāzi tuvāk, ņemot vērā ārkārtas situāciju un samērojot, ka arī kavēšanās ar vakcīnas apstiprināšanu būs iemesls daudzu cilvēku nāvei. Ir zināms risks, bet ir 90% iespējamība, ka viņiem izdosies izglābt tūkstošiem cilvēku, pretstatā 9% riskam, ka nebūs nekādas starpības, un vēl pretstatā 1% riska, ka upuru skaits var nedaudz pieaugt. Tas ir tikai apsveicami, ka viņi spēja pieņemt šo lēmumu bez spriestspējas paralīzes, kas ir iestājusies daudzās citās valstīs.
  Monday, August 10th, 2020
  6:48 pm
  Šis ir vairāk tāds dienas smaids. Cibiņš slikts vienmēr rakstīja, ka marksisms ir mīts un konspirācijas teorija, lai nomelnotu progresīvos cilvēkus, lai gan reāli paši BLM līderi pauž, ka identificējas kā marksisti. Bija arī cibiņa rindra, kas citēja Marksa darbus.
  6:36 pm
  Tagad jautājums ir par to, ka bērniem drīz būs jāatgriežas skolās, bet skolotāji protestē, jo negrib riskēt. It kā jau var saprast, bet no otras puses visi mēs riskējam. Tieši tāpat riskē NHS darbinieki, pārdevēji, autobusu vadītāji un visi pārējie. Bērnu izglītība ir ļoti būtiska lieta, ka vēl vairāk to nedrīkst pasliktināt.

  Ļoti viedi ir zviedru padomdevēja vārdi. Nedrīkst lēkāt no vienas galējības otrā. Labāk ieviest saprātīgus ierobežojumus, kuriem cilvēki var sekot, pārmērīgi neciešot profesionālajā, izglītības vai veselības sfērā.

  Diemžēl cilvēkiem bija ļoti grūti saglabāk mieru un neļauties panikai, un tāpēc politiķi pieņēma ļoti daudzus nesaprātīgus lēmumus, kas ir ļoti kaitējis gan veselībai, gan ekonomikai. Ilgtermiņa pacietība sāk nest augļus tikai tagad.
  6:28 pm
  Ak, šausmas. Stingrās karantīnas dēļ var nomirt līdz 35 000 cilvēku, jo nav laicīgi saņēmuši ar covid-19 nesaistītu medicīnisko aprūpi – https://www.bbc.com/news/health-53300784

  Tikai nevajag melot, ka tas ir saistīts ar to, ka visi šie ārsti bija aizņemti ar covid pacientu aprūpi. Pirms dažām dienām NHS darbinieki izgāja demonstrācijās par to, ka viņiem ir smieklīgi maz palielinātas algas. Reāli ir pielikti tikai kādi £20 pie vienlaicīga 20% algas samazinājuma, kas bija radies darba trūkuma dēļ. Kas norāda, ka vairums ārstu un medmāsu bija noslogoti mazāk nekā parasti, un atšķirībā no daudzām citām profesijām viņiem neviens dīkstāves pabalstus nemaksāja.
  2:18 pm
  No pēdējās Bila intervijas tika pieminēts interesants moments par testēšanu. Nav vajadzīgs īpaši dziļi rakāties degunā līdz smadzenēm, ja tos pašus rezultātus var gūt ar parasto vates kociņu paurbinot degunu.

  There’s this thing where the health worker jams the deep turbinate, in the back of your nose, which actually hurts and makes you sneeze on the healthy worker. We showed that the quality of the results can be equivalent if you just put a self-test in the tip of your nose with a cotton swab. The FDA made us jump through some hoops to prove that you didn’t need to refrigerate the result, that it could go back in a dry plastic bag, and so on. So the delay there was just normal double checking, maybe overly careful but not based on some political angle. Because of what we have done at FDA, you can buy these cheaper swabs that are available by the billions. So anybody who’s using the deep turbinate now is just out of date. It’s a mistake, because it slows things down.

  Nav jau tā, ka tas būtu ļoti svarīgi, bet labi ilustrē, cik neefektīva un lēna ir regulatīvā sistēma.
  Sunday, August 9th, 2020
  2:08 pm
  10:31 am
  Vegāniem šķiet ir vāja izpratne par to, kam vajadzētu būt galvenajam viņu dzīvesveidā – par vegāniskas pārtikas aspektiem. Šķiet, ka viņu idejas vairāk ir balstītas uz to, ka dzīvnieki ir līdzvērtīgi cilvēkiem un varbūt pat dažkārt labāki par tiem. Daži šo ideju pat pavelk tālāk un ir atklāti cilvēku nīdēji.

  Tas ir pretrunā ar reliģisko veģetārismu, no kura hinduisms ir zināms visplašāk pasaulē. Hinduisti tradicionāli ir veģetārieši, taču par spīti popularizētiem priekšstatiem viņi neuzskata dzīvniekus par svētiem. Viņu skatījumā dzīvnieki ir nesaprātīgi, tumsonīgi radījumi, kas ir netīrīgi un izplata dažādas slimības. Protams, tas nenozīmē, ka tāpēc pret viņiem vajadzētu izturēties slikti. Dzīvnieki ir ļoti noderīgi un vajadzīgi gan kā daļa no ekoloģijas, gan kā mājdzīvnieki.

  Hinduisti visvairāk izvairās no govju ēšanas, un tas galvenokārt ir saistīts ar to, ka Krišna bērnībā bija govju gans un tā ir cieņas izrādīšana Krišnas spēlēm. Līdzīgi kā rietumu sabiedrībā neēd suņus, jo tie mēdz būt mīļdzīvnieki, vai UK neēd zirgus, jo jāšanas sports ir nacionālā aizraušanās.

  Bet ir arī cits, vēsturisks skaidrojums, kāpēc Indijā neēd govis. Senāk lauksaimniecība bija ļoti atkarīga no šiem dzīvniekiem – ar vēršiem ara, bet no govīm ieguva pienu. Tāpat govs mēslus izmantoja un pat šobrīd laukos izmanto gan kā kurināmo ēdiena gatavošanai, gan kā mēslojumu. Dzīve Indijā nav viegla un ik pa laikam sausuma, plūdu, kaitēkļu un citu problēmu dēļ, kad raža iet bojā, cilvēkiem ir jācieš bads. Bada laikā ir ļoti liels vilinājums apēst visus lopus. Diemžēl, ja tiek apēsti visi mājdzīvnieki, tad pēc sausuma perioda beigām vairs nav iespējams atjaunot lauku apstrādi. Sabiedrības labā būtu bijis vajadzīgs pieņemt likumu par būtisko dzīvnieku aizsardzību. Tā kā agrāk likums un reliģija bija viens un tas pats, radās šī reliģiskā norma nenogalināt dzīvniekus.

  Līdzīgi ir islāmā, kur ir stingra tradīcija neēst cūkas gaļu. Kādreiz ar cūkas gaļu izplatījās parazīti, un toreiz cilvēki tik labi neizprata parazītu dzīves ciklu, bet nojauta, ka tam ir kaut kāda saistība ar cūkām. Attiecīgi norādījums neēst cūkas gaļu bija efektīvs sabiedriskās veselības uzlabošanā.
[ << Previous 20 ]
About Sviesta Ciba