Jauns skatījums uz lietām
 
[Most Recent Entries] [Calendar View] [Friends]

Below are the 20 most recent journal entries recorded in extranjero's LiveJournal:

  [ << Previous 20 ]
  Friday, February 26th, 2021
  7:32 am
  republikāņi kļūst par strādnieku partiju
  Skots Aleksandrs ir atgriezies un jaunais raksts par to, ka demokrāti pārstāv augšējo vidusšķiru, bet republikāņi aizstāv strādnieku šķiru, šķiet, ir diezgan dziļas atskārsmes.

  Šajā iedalījumā ienākumu līmenis ne vienmēr labi korelē ar šķiras piederību. Nabadzīgs vēstures students var būt vidusšķira, bet labi pelnošs lidmašīnas pilots joprojām ir strādnieku šķira.

  Vidusšķira ir woke kultūra, žurnālisti, masu mediju pārstāvji, regulatori un sociālo tīklu cenzētāji.

  Zīmīgi, ka kā vidusšķiras interešu aizstāvību piemin demokrātu izvirzīto prasību visiem bērnu aprūpē iesaistītajiem iegūt universitātes izglītību. Cibā jau pieminēja, ka arī Latvijā medmāsām turpmāk nebūs iespēja praktizēt ar profesionālo izglītību un būs jāmācās universitātē. Aizstājot profesionālo izglītību ar akadēmisko, darba kvalitāte neuzlabojas, taču dod lielākas iespējas vidusšķirai atrast siltas darba vietas, kur galvenā prasība ir augstskolas diploms.
  7:08 am
  Kārtējās ES pretrunas. No vienas puses sūdzības, ka AZ nepiegādā pietiekami daudz vakcīnu, bet no otras puses – esošās ir izlietotas tikai par 20% un faktiski ir aizliegtas lietot prioritārajām grupām (virs 65 gadiem) Vācijā un vēl dažās valstīs.

  Varbūt ja Vācija un Francija negrib AZ vakcīnu, tad lai atdod tās Latvijai un citām valstīs, kas tās grib. Bet to jau arī laikam nedrīkst, jo ES izpratnē solidaritāte nozīmē visiem vienādi neatkarīgi no spējām vai vēlmēm tās izlietot. Nu gluži kā padomju laikos, kad daudzas preces bija deficīts, bet citas veikalos krājās kaudzēm, jo bija jāpiegādā visiem vienādi pēc plāna nevis pēc reālā pieprasījuma.
  Wednesday, February 24th, 2021
  2:07 pm
  Derības pieņemtas
  Ja pēc ierobežojumu atcelšanas, inficēšanās nepieaug, tad Levitam jādemisionē, pretējā gadījumā ministriem: https://www.delfi.lv/news/national/politics/levits-ja-pec-ierobezojumu-atcelsanas-augs-saslimstiba-ar-covid-19-japrasa-ministru-demisija.d?id=52965267
  10:06 am
  Tātad Navaļnijs ir ticis kancelēts.

  Un galvenais, ka par 20 gadus seniem izteikumiem, kurus neviens vairs neatceras un droši vien bija diezgan mēreni, ja neskaita to, ka tie bija iebildumi pret imigrāciju.
  Friday, February 19th, 2021
  10:40 am
  Šīs ir lietas, kuras jau bija skaidras pašā sākumā, bet valdības baiļu dēļ izrīkojās nepareizi.

  Domāju, ka tieši tas pats notiek arī šobrīd ar veikalu ierobežojumiem. Cilvēki tikai vēl vairāk pavada laiku iekštelpās, vēl vairāk infekciju.
  Saturday, February 13th, 2021
  3:26 pm
  Vakar zvanīju mātei, kura kādā brīdī pajautāja, bet kā tas ir ar vakcīnām – vai tās ir drošas veciem cilvēkiem?

  Es atbildēju, ka tās ir drošas, jo šīs vakcīnas ir tikai proteīni (Pfizer) vai nekaitīgi vīrusi (AstraZeneca), kas aktivizē imūnsistēmu tieši tāpat kā īstais kovida vīruss, bet neko daudz ķermenim nenodara. Tomēr šī aktivizēšana var radīt īslaicīgas problēmas, kā temperatūru, galvassāpes, un vecāki cilvēki ar vājāku ķermeni to var izjust nedaudz stiprāk.

  Māte bija pārsteigta, ka neviens no valdības nebija spējis to tik vienkārši un skaidri pateikt. Viņa, kā jau pensionārs laukos, nekur apkārt nestaigā un pamatā klausās radio vai skatās TV, un tur ir visādas ziņas, bet ne skaidra, nomierinoša informācija.

  Varbūt tā arī ir problēma, ka cilvēki un valdība var runāt par visu ko – kāpēc cilvēki ir antivaxx, un kāpēc mums ir jābaidās kaut ko darīt, jo tas varētu palielināt antivaxx noskaņojumu sabiedrībā. Taču tā arī nepateikt pašu galveno, kas visiem it kā prātā ir – kā tad vakcīnas īsti darbojas.

  Varbūt valdības vienkārši darbojas pārāk augstā juridiskā līmenī, un vairs nespēj runāt normālā cilvēku valodā. Tas pats bieži ir vērojams ar ārstiem, kuri ir daudzus gadus skolā un praksē iekaluši medicīniskos terminus un žargonu, ka vairs nespēj problēmu pārtulkot parastiem cilvēkiem saprotamā valodā.

  Šis ir viens no iemesliem, kāpēc es gribu kļūt par medicīnas rakstnieku. Šī ir sfēra, kur ir milzīgs neaizpildīts robs un liels izaugsmes potenciāls.
  2:51 pm
  ne tikai Latvijā
  Mēs jau zinājām, ka Ņujorkas gubernatora Kumo rīcība, sūtot ar kovidu inficētos atpakaļ uz veco ļaužu aprūpes namiem, bija krimināla. Bet viņu aizstāvēja daudzi savējie. Beidzot burbulis ir plīsis un nu jau pat demokrāti pieprasa viņa atkāpšanos un lietas izmeklēšanu, jo izrādās, ka viņš bija apzināti slēpis datus par mirstību šajos veco ļaužu aprūpes namos.

  Ceru, ka līdzīgas izmeklēšanas tiks veiktas arī citur, jo ir skaidrs, ka valdības ir rīkojušās ārkārtīgi bezatbildīgi.

  Arī Eiropā daudziem būs jāatbild, ko sadarījuši.

  Es nepiekrītu, ka kavēšanās ar vakcīnas reģistrāciju nozīmē, ka netiek panākts kompromiss starp drošumu un potenciālo ieguvumu. Kompromiss ir vienmēr, un nekas dzīvē nevar būt pilnīgi droši. Jautājums ir tikai par to, kur mēs novelkam līniju. Tieši šī baltmelnā domāšana ir novedusi pie muļķīgiem ierobežojumiem, kas ir nodarījuši vairāk ļaunuma nekā ieguvuma. Bet attiecībā uz vakcīnām ASV joprojām nav apstiprinājusi AstraZeneca vakcīnu, pēc kā varētu apgalvot, ka ES ir rīkojusies bezatbildīgi un ar kompromisu par cilvēku drošību, kas ironiski ir tieši tas, par ko Leiena apsūdz UK.
  Thursday, February 11th, 2021
  5:59 pm
  Kāpēc Latvija neiepirka vairāk Pfizer vakcīnu?

  Pēc NRA ziņām atbilde šķiet ir šajā teikumā:

  Tajā pašā dienā ZVA vadītājs Svens Henkuzens izvērsti skaidroja valdības sēdes slēgtajā daļā, kāpēc BioNTech/Pfizer vakcīnu loģistika ir pārāk sarežgīta — ražotājs «izdarot spiedienu» uz lēmumu pieņēmējiem, vēlas piegādes nodrošināt tieši uz vakcinācijas kabinetiem, «nevis uz lieltirgotavu, kā tas ir normāli».

  Faktiski ražotājs nevis sarežģīja loģistiku, bet centās to atvieglot ar tiešo piegādi. Šai vakcīnai ir sarežģīti transportēšanas apstākļi, tāpēc pēc iespējas būtu jāsamazina starpnieku skaits. Katram no tiem būtu jāievieš īpašas procedūras, jāiepērk īpaši ledusskapji, kas tikai palielina risku.

  Bet tas arī nozīmē, ka šīs zāļu lieltirgotavas kā starpnieki nevarēs nopelnīt un Latvijā tas nekādi neies cauri. Viņiem ir pārāk liels lobijs valdībā. Nezinu, kas lobēja ZVA un Viņķeli, bet tas ir acīmredzami pat tik naivam cilvēkam kā man.

  Daži bailēs no kovida aizliedz tirgot švammes, bet citi kāps pāri līķiem, lai tikai uz to nopelnītu par katru cenu.
  Thursday, February 4th, 2021
  1:31 pm
  Ha-ha. Bija brīdis, kad cilvēki izpirka tualetes papīru. Laikam viņiem bija milzīga caurejas krīze.
  Wednesday, February 3rd, 2021
  11:39 am
  Nenostrādāja
  Slovākijai bija ideja, ka vajag notestēt pilnīgi visus valsts iedzīvotājus, pozitīvos ielikt karantīnā, un koronavīruss būs pieveikts. Viņi to paveica divreiz.

  Pēc līknēm var apmēram redzēt ieplakas, kas norāda uz datumiem, kad viņi šo masu testēšanu bija veikuši. Varbūt tas ir devis nelielu ietekmi, taču kopumā izplatība ir turpinājusi iet savu ceļu kā iepriekš.
  Tuesday, February 2nd, 2021
  11:52 pm
  Ir jāuzraksta neliela atskaite par pagājušo gadu
  Jau pirms gada likās, ka cilvēki varētu ļauties panikai un visu gadu nodzīvot bailēs. Diemžēl, tas ir piepildījies. Turklāt īpaši ir izcēlušās valdības ar nespēju racionāli rīkoties, bet ļoti aktīvas dažādu lokdaunu un ne visai efektīvu ierobežojumu uzspiešanā. Īpaši cietusi ir rietumu vārda un izteikšanās brīvība.

  Zviedrija joprojām ir saprātīgs izņēmums. Pārsteidzoši ir tas, ka būtībā nekas nav mainījies gada laikā. Joprojām bez īstiem lokdauniem tur izplatības līmenis ir turējies augsts, bet nedaudz zemāks nekā citās Eiropas valstīs (kā UK, Spānija, Francija). Šobrīd Latvijā ir lielāks infekcijas līmenis par spīti tirdzniecības ierobežojumiem.

  Vēl apstiprinājums tam, ka lokdauniem nav noteicošā loma, ir tieši 3 Baltijas valstis. Mirstība Igaunijā ir aptuveni puse no Latvijas līmeņa, savukārt Latvijā ir aptuveni puse no Lietuvas līmeņa. Šīs valstis pēc ieviestajiem pasākumiem, kultūras un sabiedrības struktūras ir ļoti līdzīgas. Nelielas kultūras atšķirības varētu būt īstais iemesls, bet ir ļoti grūti pateikt, kas tieši ir šīs atšķirības.

  Vēl skumjāk ir tas, ka valdības neko nav mācījušās no šiem piemēriem, un nav pietiekami drosmīgas to atzīt. Pat pati ideja, ka, piemēram, grāmatu tirgošanas aizliegšana varētu nopietni ietekmēt saslimušo skaitu, ir vienkārši smieklīga. Bet te nu mēs esam – muļķu karaļvalstīs.

  Cits skumjš secinājums ir, ka valstis ir norobežojušās no ārpasaules, ne tikai fiziski, lai ierobežotu infekcijas izplatību, bet norobežojušās arī ideju līmenī. Es neesmu vienīgais, kurš pamana, cik ļoti tas atgādina PSRS laikus, ar dzelzs aizkaru, kurā nozīme bija tikai iekšvalsts līderu idejām. Kādreiz bija doma, ka PSRS laikā problēma bija tajā, ka toreiz nebija interneta. Tagad es zinu, ka tas neko nemainītu.

  Pozitīvais pagājušajā gadā ir tas, ka paspēju pabūt 4 dažādās valstīs. Tas bija arī ļoti vērtīgi, jo personīga klātbūtne ļāva tieši ieraudzīt, cik ļoti katra valsts dzīvo kā noslēgta sala, bez intereses par citu valstu pieredzi un to izpratni par globālām problēmām. Bija sajūta, ka katrā valstī pandēmiju redz tikai kā savas valsts problēmu, nevis to, ka tieši tādas pašas problēmas ir katrai valstij, tāpēc ir vajadzīga vēl lielāka sadarbība un savstarpējs atbalsts.

  Neliels progress ir panākts attiecībā uz vēlmi farmaceitiem uzticēt vakcinācijas. Tas drīz būs ieviests Lietuvā. Latvijā par to vēl diskutē, bet tas jau ir pirmais solis uz priekšu.

  Tagad arī ir vakcīna, bet vēl nav pietiekamu krājumu, lai visiem pietiktu. Tieši tāpat kā pirms gada bija bažas, ka vīrusa izmaiņas varētu padarīt vakcīnu neefektīvu, šīs bažas pastāv arī tagad. Iespējams, ka vakcīnas būs jāmaina, un tad būs vajadzīgas ikgadējas vakcinācijas līdzīgi kā ar gripas vakcīnām. Tā ir dīvaina sajūta, ka lai gan gada laikā ir sasniegts liels progress izpētē un jaunu vakcīnu izstrādē, kopējā izpratne nav neko daudz mainījusies. Koronavīruss ir saaukstēšanās vīruss, un mēs uz to slikti reaģējam tikai tāpēc, ka tas ir jauns paveids, kuru mēs neesam bērnībā izslimojuši. Riski ir lielāki noteiktām riska grupām, bet kopumā visi ierobežojošie pasākumi bija pārspīlēti un ir nodarījuši lielāku kaitējumu nekā pati infekcija.

  Daudzi paziņas un radinieki ir bijuši inficēti, bet nevienam nav bijušas nopietnas sekas. Es personīgi esmu dziļā depresijā un noteiktu apstākļu dēļ šis gads ir pilnībā zaudēts no manas dzīves. Depresijas dēļ mans mūža ilgums arī būs kādus pāris gadus īsāks. Joprojām neesmu saķēris kovidu, lai gan testēts esmu vairākkārtīgi. Taču domāju, ka pat ilgais kovids nebūtu atņēmis tik daudz laika un veselības no manas dzīves. Dažreiz cibā piemin, ka sabiedrībā netiek pievērsta pietiekama uzmanība garīgajai veselībai, bet diemžēl vairums to joprojām neuztver nopietni.
  11:03 am
  Teicamnieks Valdis Dombrovskis ir padarīts par peramo zēnu. Es varu iedomāties, ka viņam nekad nav bijušas drosmes iebilst, kad acīmredzami tiek veidota slikta politika.

  Es negribu šobrīd kādu konkrēti vainot, jo tas nav produktīvi. Taču to, kāpēc ES iet sliktāk ar vakcīnām, labi parāda šīs atšķirības investīcijās vakcīnu izstrādē.  Protams, atpakaļejoši ir viegli kritizēt. Un tomēr, šie skaitļi šķiet ārkārtīgi mazi visām valstīm, salīdzinot ar zaudējumiem no lokdauniem.
  Sunday, January 31st, 2021
  9:29 am
  finansējums
  Lai gan valstis finansēja vakcīnu izstrādi, AstraZeneca gadījumā šī daļa nav nemaz tik liela – vismaz pēc Zvi sniegtajiem datiem. Ieraksts arī interesants par to, ka Bills Geits neizpildīja savus solījumus ieguldīt vairāk vakcīnu izstrādē.

  Nedaudz par šo joko, bet ja vakcīnas būtu sazvērestība, lai čipotu cilvēkus, tad nebūtu šādu kavējumu ar piegādēm. Tā vietā lietas būtu organizētas daudz efektīvāk un mūsu mobilajos būtu regulāri atgādinājumi ar precīzu norādi par laiku un vietu, kur jāiet saņemt šis čips, atvainojiet, vakcīna :)
  Friday, January 29th, 2021
  10:06 pm
  Man šobrīd ir žēl AstraZeneca. No vienas puses es saprotu, ka Eiropas Savienība ir izmisusi pēc vakcīnu piegādēm un dara visu iespējamo un neiespējamo, lai tās nodrošinātu. Bet tas nav labs solis draudēt un uzlikt eksporta aizliegumus. Nedaudz atgādina padomju laikos sankcijas “budžiem” par pārtikas slēpšanu. Šādi pasākumi noved tikai pie vēl lielāka trūkuma (un padomju laikos arī pie bada Ukrainā). AstraZeneca kļūda bija piedāvāt šīs vakcīnas kā bezpeļņas projektu (neviens labs darbs nepaliks nesodīts).
  Thursday, January 28th, 2021
  7:46 pm
  Gamestop sāga
  Šobrīd pietrūkst kautskis, kas varētu pastāstīt par gamestop sāgu. Es tik labi nemācēšu, jo finansēs esmu dunduks. Bet tomēr tas ir šokējoši, cik ļoti naudas maisi diktē spēles noteikumus sev par labu, ka kaut kas ir jāpasaka.

  Īsumā, Gamestop ir fizisko veikalu ķēde, kas tirgo datorspēles. Nav jābūt lielam pareģim, lai saprastu, ka šādiem fiziskiem veikaliem nākotnes prognozes nav īpaši labas, jo datorspēles tagad var ielādēt no interneta. Tomēr šie veikaliņi piedāvāja bonusus, atpērkot vecās spēles atpakaļ, kas daudziem patīk, tāpēc bizness viņiem vēl gāja tīri tā nekas.

  Tad pie apvāršņa parādās dažādi biržas spēlmaņi, kuri meklē iespējas nopelnīt, un viena iespēja ir šortot akcijas, kurām ir paredzama cenas krišanās. Šortošana jeb īsā pozīcija nozīmē aizņemties akcijas, tās pārdot par pašreizējo cenu, tad pagaidīt, kad cena nokrītas, un tad nopirkt par daudz lētāku cenu un atdot aizdevējam. Šortošana tagad ir pilnīgi normāla, tomēr tā ir ļoti riskanta, jo, ja esi pārrēķinājies un akciju cena nevis krītas, bet pieaug, tad zaudējumi ir praktiski neierobežoti. Nu lūk, noteikti hedžfondi tik ļoti bija pārliecināti par gamestop akciju neizbēgamo krišanos, ka nošortoja akcijas gandrīz 140% apjomā, tas ir, vairāk nekā faktiskais akciju skaits (kas iespējams, jo akcijas pārdod un aizņemas atkal). Kaut kādā ziņā šī darbība jau ir manipulācija, jo lielā apjomā pārdodot aktīvus, to cena biržā krītas.

  Nākošie spēlē iesaistās pašpasludinātie reddita “autisti” jeb retardi no r/wallstreetbets, kuriem varbūt nepatīk, ka viņu mīļākais uzņēmums šādi tiek izpostīts. Viņi sarunā, ka vajag iepirkt šīs akcijas (ar kodu GME), un tad akciju cenas celsies, un šortotāji dabūs pigu. Un ziniet tas nostrādā uz kādu laiku, GME akciju cena no $5 pieaug līdz kādiem $20. Hedžfondu menedžeri ir ļoti pikti, ka kaut kādi sīkaļas ir patraucējuši viņu plāniem, bet augstprātīgi iesaka viņiem vairs to nedarīt, jo viņi neko nesaprot no tirgus lietām un šajā spēlē viņi nevar uzvarēt.

  “Retardiem” tas ir tikai signāls vēl vairāk pirkt šīs akcijas un censties tās nepārdot (lai gan pieļauju, ka daudzi izmantoja iespēju labi nopelnīt), līdz akciju cena uzskrien pāri $100. Nelaimīgie hedžfondi ir spiesti beidzot aizvērt savas pozīcijas, ciešot milzīgus zaudējumus. Vienam no tiem ir vajadzīgs finanšu glābiņš kaut kur 3 miljardu dolāru apmērā. Nu bet paši vainīgi – vai tad mamma viņiem neteica, ka šortojot var apdedzināties?

  Bet spēle ar to nav galā. Hedžfondi atkal uzliek īsās pozīcijas, jo ir skaidrs, ka šis ir burbulis. Bet lai retardi vairs netraucētu, sarunā, ka zemo komisijas maksu investīciju platformas, kā Robinhood un citas, vairs neļaus parastajiem cilvēkiem iepirkt šīs akcijas. Tiem, kam vēl ir pozīcijas, tās var pārdot, bet pirkt vairs nekādi ne. Tā jau ir atklāta tirgus manipulācija ar vienīgo mērķi ļaut šortotājiem nopelnīt.

  Pašreizējā GME cena ir pilnīgi atrauta no realitātes un to pirkt ir pilnīgs stulbums. Šī cena agri vai vēlu nogāzīsies lejā. Tomēr bitkoins ir labi parādījis, ka no realitātes atrauta cena tirgū var saglabāties ļoti ilgi. Diemžēl šortotāji nevar gaidīt mūžīgi, jo par pozīcijām ir jāmaksā komisija. Un kāpēc gaidīt, ja ir labi draugi augstās vietās, kuriem var piezvanīt, un kas visu nokārtos un izdarīs tā, lai tirgoties drīkstētu tikai tie, kas to dara “pareizi”.
  Tuesday, January 26th, 2021
  10:15 am
  Pirmajās Nīderlandes nemieru bilžu sērijās nekādi degoši auto nav redzami. Visdrīzāk tur bija tā, ka valdība domāja, ka protestus varēs viegli apspiest ar policijas spēka izrādīšanu. Taču, kā redzams, tas tikai saniknoja protestētājus vēl vairāk, un tad jau sākās dedzināšanas...

  Valdība tur ir vienkārši idioti, kas neprot pat savaldīt miermīlīgu pūli un tikai izraisa vēl lielākas nekārtības. Un vakcinācijas plāni šai valdībai droši vien ir pilnīgā haosā.

  Savukārt man ir prieks, ka Latvijā jaunizveidotais vakcinācijas birojs ir sācis darbību un paziņojis, ka e-veselība ir pilnīgs sūds un ir jātaisa jauna IT sistēma. Tā tas arī ir, un es ceru, ka viņi spēs arī izsist normālu budžetu šīm vajadzībām. Tā bieži vien ir milzīga problēma, ka valsts ierēdņi domā, ka šādas sistēmas var uztaisīt par sviestmaizi. Labas lietas maksā tik cik tās maksā, un vēl jāpierēķina tas, ka valsts pasūtījumos puse aiziet otkatos, tāpēc budžetam ir jābūt vēl lielākam. Es jau pamanīju gaudošanu, ka vakcinācijas biroja darbinieki saņems milzīgas algas. Patiesībā 5000 eiro nav nekas milzīgs, es pat teiktu, ka šāda līmeņa darbiniekiem tas pat ir par maz. Ar zemu algu nekādus spējīgus speciālistus piesaistīt nav iespējams, un ja normāli nemaksā, tad jēdzīgu rezultātu arī nebūs.
  Monday, January 25th, 2021
  9:42 am
  Lūk, Nīderlandē valdība ir visnolaidīgākā pasākumos, kas ierobežo kovidu.

  Bet valdībai vienmēr ir vieglāk ierobežot cilvēku brīvību nevis darīt kaut ko reālu, tāpēc nav brīnums, ka cilvēki protestē. Ja valdības tiešām būtu norūpējušās par kovida izplatību, tad uzsvars būtu uz ātrāku vakcīnu saražošanu un izplatību, nevis protestu apspiešanu ar ūdensmetējiem. Ja kas, āra pasākumiem ir vismazākā ietekme uz kovida izplatību. Problēmas ir ar pasākumiem iekštelpās.
  Sunday, January 24th, 2021
  2:11 pm
  Jauni pierādījumi, ka depresija saīsina dzīvi: https://www.webmd.com/depression/news/20171023/more-evidence-that-depression-shortens-lives

  To ir īpaši svarīgi apzināties saistībā ar ziņojumiem, ka lokdauni ir atstājuši lielu iespaidu uz jauniešu garīgo veselību.

  Skeptiķu pretarguments parasti ir, ka nevar novērot pašnāvību skaita pieaugumu. Šajā pētījumā ir paskaidrots, ka pašnāvības ir retas, tāpēc tas nav īstais kritērijs, pēc kura to var vērtēt. Bet depresija var darboties tādā veidā, ka cilvēki mazāk rūpējas par sevi, it īpaši ja viņiem ir kādas citas hroniskas slimības, piemēram, diabēts vai astma.

  Ilgtermiņā nāves riska pieaugums depresijas dēļ ir ļoti ievērojams – ap 50%. Pēdējā laikā no tā īpaši cieš sievietes.
  Thursday, January 21st, 2021
  9:03 am
  Lūk, Lietuvā drīz vakcinēt varēs arī farmaceiti aptiekās.

  Kas ir pilnīgi loģisks solis uz priekšu, jo farmaceiti var vakcinēt jau vairākās Eiropas valstīs. Latvijā pret šo ideju ir ļoti liela pretestība, un man īsti nav saprotams kāpēc. Viena lieta varētu būt tā, ka Latvijā farmācija ir ļoti lielā Big Pharma kontrolē, tāpēc valdība farmaceitus cenšas nobīdīt malā. Bet šī korupcija jau sākās pašā valdībā, no Belēviča, kurš veselības ministra amatā vairāk rūpējās par savu aptieku biznesu, nevis sakārtotu medicīnas sistēmu.

  Negribu teikt, ka viss ir atkarīgs tikai no viena politiķa. Iespējams, ka vairums cilvēku Latvijā negrib pieņemt šo ideju par farmaceitiem kā vakcinētājiem. Kad pirms vairākiem mēnešiem izteicu šo ideju cibā, reakcija bija noraidoša, sakot, ka pēc tā nav vajadzības. Kāpēc Latvijas cibiņiem negribētos saņemt vakcīnas aptiekās?
  Tuesday, January 19th, 2021
  8:45 am
  Kā breksita bažas nepiepildījās...
  Martā rakstīja:
  Brexit means coronavirus vaccine will be slower to reach the UK:
  https://www.theguardian.com/world/2020/mar/14/coronavirus-vaccine-delays-brexit-ema-expensive
  Īpaši tur rakstīts par ekspertiem, kas liecināja, ka breksita dēļ UK būs grūtāk ar vakcīnām.

  Un pēc tam jūlijā: https://www.theguardian.com/world/2020/jul/10/uk-poised-to-shun-eu-coronavirus-vaccine-scheme

  The UK’s decision not to join an EU plan to distribute a potential coronavirus vaccine to its most vulnerable citizens has been described as “unforgivable” and condemned by health charities and opposition politicians.

  Bet šodien ir raksts:
  https://www.theguardian.com/business/2021/jan/19/eus-covid-vaccination-debacle-is-down-to-institutional-inflexibility
  EU's Covid vaccination debacle is down to institutional inflexibility

  Atkal es nesaku, ka UK izdarīja kaut ko diži labāk vai pareizāk. Tāpat rīkojās pašplūsmā, kā visas valstis. Tomēr breksits ir palīdzējis, jo mazāka birokrātija ļauj dažām lietām notikt nedaudz ātrāk.

  Šeit vēl jāpiebilst, ka pret individuāliem pasākumiem vakcīnu pasūtīšanā bija milzīgi iebildumi. Eksperti nosodīja vakcīnu nacionālismu, un ieteica centralizēto pieeju kā efektīvāku un sociāli taisnīgāku. Bet rezultātā centrālie plānotāji ir nofeilojuši, un visi tagad ir bedrē. Ja tas būtu individuāls pasākums, tad dažas valstis būtu nofeilojušas, bet citas guvušas daudz labākus rezultātus.
[ << Previous 20 ]
About Sviesta Ciba