Velkamists
 
[Most Recent Entries] [Calendar View] [Friends]

Below are the 20 most recent journal entries recorded in extranjero's LiveJournal:

  [ << Previous 20 ]
  Thursday, May 3rd, 2018
  10:08 pm
  Par upuriem un rasismu runājot, man ļoti patika Kanjē Vesta paziņojums intervijā, ka – 400 verdzības gadu (!), [tik ilgs laiks] izklausās pēc izvēles! Tā ir tikai ātrumā izspļauta ideja, kas ir, lai aizdomātos, ka sevi bezgalīgi stādīt upura lomā, nav lietderīgi. Ir grūti izkļūt no pagātnes važām, tomēr tie, kas necenšas to darīt, būtībā izdara izvēli par labu verdzībai.

  Savukārt politkorektie un burtiskās nozīmes adepti jūk no tā prātā, jo viņi nevēlas atzīt, ka mūsdienu melnādaino problēmas visvairāk ir pašu melnādaino atbildība. Jā, pagātne ir bijusi, kāda tā ir bijusi, bet ja, piemēram, melno slepkavības visvairāk veic nevis policisti vai baltie, bet citi melnie, tad problēma nav rasismā.

  Vispār ASV ir lielas problēmas ar vidusskolas izglītību, un pat Bils Geits atzina, ka ir vieglāk samazināt zīdaiņu mirstību nabadzīgajās valstīs, nekā uzlabot vidusskolēnu sekmes pašā ASV. Arī SSC par šo rakstīja, norādot, ka ļoti grūti saprast iemeslus, kāpēc tieši melno vidū ir tik zemi rezultāti. Taču tā vai citādi pašiem melnajiem ir jāiegūst savas identitātes pašapziņa, un jāpārstāj uzskatīt sevi par verdzības upuriem un jākļūst par sava likteņa noteicējiem. Pat ja Kanjē Vesta izteiktā ideja ir triviāla un šokējoša, tās būtība ir izdarīt šo izvēli par labu labākai dzīvei. Jo mūsdienās melnajiem ASV un citās valstīs ir visas tādas pašas iespējas, tā ir tikai aizbildināšanas, ka pastāv sistēmisks rasisms. Vismaz UK tāda nav, lai gan melno kopienas daudzējādā ziņā ir atpalikušas no caurmēra līmeņa valstī.

  SJW, kas mēģina fokusēties, ka melno atpalicībā pie vainas ir rasisms, tikai izdara lāča pakalpojumu, nostādot viņus upura lomā, kas viņiem neļauj uzņemties pašiem atbildību.

  Papildinājums: Ironiski ir tas, ka beidzot viens ietekmīgs melnais brīvi izsaka savas domas, bet SJW uzreiz viņu nosoda un cenšas ieslodzīt viņu atpakaļ prāta cietumā. SJW ir vislielākie rasisti.
  Saturday, April 28th, 2018
  12:53 pm
  Vēl par demogrāfiju un dabas parkiem runājot – tieši tā ir Latvijas bagātība, ka tajā ir tik daudz dabas ar lielu daudzveidību, it īpaši purvi. Pie lielāka iedzīvotāju skaita tas nebūtu iespējams. Tāpēc varbūt iedzīvotāju skaitas samazināšanās ir ieguvums citā aspektā. Ja mēs šo aspektu augstu novērtējam, tad iedzīvotāju skaita palielināšana Latvijā ir pat ļoti nevēlama.
  11:33 am
  Vēl bija interesants Guardian raksts par Holandiešu dabas parku, kurā paredzēts atjaunot dzīvnieku populāciju, bargajā ziemā no bada nomiruši lielākā daļa zirgu, stirnu un govju.

  Dzīvnieku aizstāvji apsūdz parka veidotājus nežēlībā – ja reiz jūs šo parku izveidojāt, tad esat atbildīgi par to. Un šie aizstāvji nelikumīgi cenšas nogādāt siena ķīpas, lai zālēdājiem būtu ko ēst.

  Savukārt zinātnieki aizstāv šo ideju, sakot, ka tas ir dabiski un pat ja izdzīvos tikai maza daļa, tas tomēr vairo bioloģisko daudzveidību.

  Bet kā tad sanāk ar šiem mūsdienu dzīvnieku labturības likumiem? Ja kaimiņu Pēteris aizsvinas un viņa mājlopi nomirst no bada vai slāpēm, tad viņš tiek sodīts – var pat iesēdināt cietumā par to. Bet citus tieši par tādu pašu rīcību neaiztiek. No badā mirstošā dzīvnieka pozīcijas jau nav starpības – viņš izjūt vienādas ciešanas abos gadījumos. Atšķirība ir tikai cilvēka plānos – viens ir neplānots vai vismaz tāds, ko valdība nav paredzējusi. Otrs ir tāds, kam valdība piekrīt. Lai gan abas situācijas ir pilnībā cilvēku radītas.

  Es nesaku, ka kaut ko vajag mainīt, vismaz man šķiet pārāk sarežģīti šeit kaut ko ieteikt. Bet šie dzīvnieku labturības noteikumi man šķiet ir domāti nevis dzīvnieku labumam, bet cilvēku jūtu labumam. Kādu varētu aizskart, ka kāds dzīvnieks tiek nomērdēts badā, tāpēc tas ir jāaizliedz. Protams, līdz brīdim, kad šīs jūtas būs mazāk svarīgas par citām jūtām, ka bioloģiskā daudzveidība ir forša.
  11:23 am
  Kas tur bija ar to Zviedrijas vēstnieci, kas tagad pieprasa Latvijā palielināt iedzīvotāju skaitu?

  No vienas puses es to saprotu tā, ka latviešiem vajag kļūt labākiem vienam pret otru, un tad arī dzimstība pieaugs. Draudzīgāki cilvēki mazāk strīdas, tātad būs vairāk romantisku pāru, vairāk laulību un ciešās ģimenēs arī vairāk bērnu.

  Bet ja tas ir mājiens, ka Latvijā iedzīvotāju blīvums ir pārāk zems, mērot pēc kaut kādiem zviedru standartiem, tāpēc ir jāuzņem imigranti, tad tas ir galīgi garām, jo pašā Zviedrijā droši vien šis iedzīvotāju blīvums ir vēl zemāks. Arī atkarīgs, kurās vietās to uzskaita, jo ir blīvāk apdzīvoti reģioni un mazāk apdzīvotie. Tik un tā nedomāju, ka var uzlikt tādu standartu, ka, teiksim Latvijā ar šādu klimatu, reljefu un augsnes kvalitāti, būtu jābūt tik un tik iedzīvotājiem uz km2. Tā vienkārši nedrīkst rēķināt, jo cilvēku sabiedrības ir daudz sarežģītākas, lai tas būtu piemērojams kā bioloģijā. Es pat domāju, ka tāda attieksme ir ļoti aizvainojoša pret cilvēkiem.
  Saturday, April 21st, 2018
  6:45 am
  Miers ar Kolumbijas teroristiem tika panākts, vienkārši iedodot viņiem tiesības piedalīties vēlēšanās. Tas bija kontroversiāls lēmums, bet ir pagājis gandrīz gads, un miers ir noturējies un tas priecē. Ļoti gribētos kādu dienu apskatīties Kolumbijas skaistos nacionālos parkus.
  Saturday, April 14th, 2018
  10:50 am
  Autisms sievietēm tiek noteikts retāk nekā vīriešiem, lai gan tam īsti nav bioloģiska pamatojuma. Speciālisti tagad uzskata, ka izplatība autisma spektrā starp dzimumiem visdrīzāk ir vienāda, tikai sievietēm tas tiek retāk diagnosticēts, jo mūsdienu kultūrā sieviešu autisma simptomiem tiek pievērsta mazāka uzmanība. Kas ir ļoti interesanti, jo parasti tiek uzskatīts, ka tieši no sievietēm tiek sagaidītas lielākas socializēšanās prasmes. Sievietēm ar grūtībām socializēties vajadzētu daudz vairāk izcelties uz neirotipisko fona, turklāt sievietes biežāk apmeklē ārstus un psihoterapeitus, kuriem tad vajadzētu biežāk noteikt šo problēmu.

  Acīmredzot, psihologu izpratne par to, kā vispār notiek socializēšanās sabiedrībā, ir ļoti ļoti nepilnīga. Sievietēm ir daudz vieglāk paslēpt savas sliktās prasmes, jo kautrība vai pat atklāta izvairīšanās no socializēšanos sievietēm tiek uzskatīta par ļoti normālu lietu, kamēr no vīriešiem tiek sagaidīta lielāka iniciatīva, uzdrošināšanās iziet uz konfliktiem, attiecīgi arī lielāka prasme dīlot ar šiem konfliktiem un vispār, ar sociālajām situācijām. Varbūt arī tas, ka tiek uzskatīts, ka sievietēm ir lielāks neirotisms, kas attiecīgi var labāk maskēt socializēšanās problēmu patieso cēloni.

  Domāju, ka šis liecina, ka caurmērā vīriešiem sociālās prasmes visdrīzāk ir tādā pašā līmenī kā sievietēm, tikai tās darbojas nedaudz citādā aspektā.
  Tuesday, April 10th, 2018
  11:37 am
  Travellers joprojām ir foršs seriāls, laikam tāpēc, ka piedāvā reālas, lai arī politiski nepareizas pieejas dzīves problēmām.

  Mana favorītākā loma ir Karli, kura ieceļoja sievietes ķermenī, kuru pēc zināmās vēstures nosita viņas boifrends Džefs. Viņš bija policists, kurš pēc darba mīlēja iedzert un alkohols padarīja viņu kašķīgu un agresīvu. Karli versija 2 izvairījās no nosišanas, vienkārši pasakot, ka viņam labāk ir doties prom. Un viņš arī uzreiz aizgāja. Nebija vajadzīgas nekādas kaujas mākslas vai zvanīšanas palīgiem, itin nekā. Šeit labi parādīts, ka ģimenes vardarbība pret sievietēm bieži ir līdzatkarība (ko protams ir grūti pārvarēt tāpat kā jebkuru citu atkarību). Bet skaidrs, ka darbs ar šīm līdzatkarībām ir daudz vērtīgāks nekā visas Stambulas konvencijas.

  Grūtības ar to gan nebeidzās, jo Karli palika ar mazu bērnu, kuru Džefs gribēja satikt biežāk nekā Karli to atļāva. Karli arī pieprasīja, lai tēvs maksā alimentus. Taču viņš kā policists ar savu ietekmi radīja visādas problēmas Karli un beigās bāriņtiesa viņai bērnu atņēma, atdodot to tēvam. Taču arī viņam īsti ar to negāja (galu galā viņš bija plencis), un beigās bāriņtiesa nolēma bērnu atdot adopcijai. Tā nu abi bērna vecāki nolēma sadarboties, lai pierādītu bāriņtiesai, ka viņi spēj laboties un rūpēties par bērnu kopā. Džefs arī apsolīja Karli vairs nenākt mājās iedzēris. Ģimenes konsultante skaidri redzēja viņu tēlošanu, bet piekrita atdot bērnu, jo ja viņi ir gatavi tēlot sadarbību bērnu dēļ, tad tas ir pietiekami, jo vairums tā saucamo veikmīgo ģimeņu ir tieši tādas pašas.

  Un protams, pirmā lieta, ko Džefs pēc tā izdara, ir atkorķē alkohola pudeli ar vārdiem “Šis ir jānosvin” – parādot, cik viegli ir atkal iekrist atkarībā.

  Tagad Džefs un Karli dzīvo kopā un, protams, lietas vienmēr neiet pārāk labi. Bet Karli ir bosīga un prasa no viņa kārtību, un varētu sagaidīt, ka Džefs tagad kašķēsies pretī – bet nē, viņš ir policists, radis pie stingra reglamenta, un viņš pieņem to. Un šķiet, ka starp viņiem beigās nodibinās patiesas attiecības.
  Monday, April 9th, 2018
  12:22 pm
  Citas Travellers idejas par to, kas gaidāms nākotnē:

  Nākotnes cilvēkiem nebija privātuma, bet ceļotāji akceptēja to, ka 21. gadsimtā cilvēkiem privātums ir ļoti svarīgs.

  21. gadsimta sievietes arī attēlotas, kā histēriskas būtnes, kas zāģē savus dzīvesbiedrus par nebūtiskām lietām kā kāzu gadadienas svinības.

  Un pats galvenais, ka nākotnē visi cilvēki būs vegāni, kurus šķebinās dzīvnieku izcelsmes pārtika. :)
  Saturday, April 7th, 2018
  10:07 am
  Man šķiet, ka Travellers ir īstais seriāls, kuru skatīties nedēļas nogalēs.

  Pirmkārt, tajā galvenā persona(?) jeb vadītājs ir nākotnē izdomāts AI, par kuru īsti nevar saprast, vai tas ir labais vai ļaunais. Bet tā kā tas ir visgudrākais, tad nekas cits neatliek, kā darīt visu, ko viņš liek. Un protams, radīsies grupas, kas tam nepiekritīs un centīsies to sabotēt dažādos veidos. Tā arī paliek neskaidrs, vai tie ir teroristi vai brīvības cīnītāji.

  Ceļošana laikā gan vienmēr ir loģiskais strupceļš, bet tai var pievērst acis, ņemot vērā interesanto veidu, kādā tas ir realizēts – pārnest apziņu no nākotnes cilvēka uz kādu cilvēku, kuram tūlīt ir jāmirst. Un tad attiecīgi ieceļotājam no nākotnes ir jācenšas šo nāvi novērst, kas ne vienmēr izdodas. Un kā vienmēr, seriāls ir mazāk par šiem efektiem un vairāk par filozofisko domu – vai mēs esam savu apstākļu vergi, vai tomēr mums tikai pietrūkst zināšanu un prasmes, lai izdarītu vislabākās izvēles. Šīs filmas režisors laikam bija Dž. Pītersona fans, jo lieliski parāda, kā īpaši sagatavots cilvēks spēj atrast labāko risinājumu pat ļoti grūtās dzīves situācijās ;)

  Savukārt ir lietas, kuras nespēj pārvarēt pat superapmācīts spiegs no nākotnes, kurš misijas vārds ir gatavs katru brīdi riskēt ar savu un citu dzīvībām. Īpaši patika, ka tas bija mātes instinkts. Esošā ķermeņa hormoni liek rūpēties par bērnu vislabākā iespējamā veidā.

  Otra lieta ir atkarības. Ja ķermenim tā ir, tad cīņa ar to ir ļoti smaga pat jaunai apziņai, kas iemājo smadzenēs.
  Thursday, March 29th, 2018
  9:55 am
  Par Stambulas Konvenciju un sievietēm, kuras sit to dzīvesbiedri, SSC jau iepriekš rakstīja kā savā psihoterapijas praksē novēroto – ka ir noteiktas sievietes, kuras vienmēr izvēlas šādus vardarbīgus partnerus. Viņas nespēj izturēt attiecības ar nevardarbīgiem vīriešiem, jo šādi vīrieši šķiet pārāk garlaicīgi. Iespējams, ka tās ir bērnības traumas vai citas dzīvē iegūtās psiholoģiskās problēmas, bet tās nav viegli atrisināmas. Viņš vienīgi varēja ieteikt atrast pietiekami agresīvu vīrieti, kas spēj uzturēt interesi, bet ne tik ļoti vardarbīgu, lai tas apdraudētu veselību vai dzīvību. Pat ja ar Stambulas Konvenciju mēs panāktu, ka šādu vardarbīgu vīriešu vairs mūsu sabiedrībā nav, tad šīs sievietes ar to nebūs apmierinātas un centīsies tādus atrast no agresīvākām sabiedrībām.

  Es jau varu iedomāties cibas kultūrapgaismotos izsaucoties "tas viss ir huiņa". Tā patiešām ir dzīves huiņa, par kuru mēs visi labi zinām, un kurai nav nekāda skaista risinājuma. Ir cilvēki, kuriem ar šo huiņu ir jāstrādā ikdienā. Bet Stambulas Konvencijas propagandētāji kā likums nav šie cilvēki. Viņiem tā ir tikai skaista akcija, kurā izpelnīties kārtējo “kādi mēs esam foršiņi”.

  Un tad atnāk Džordans Pītersons, kurš pasaka šos klišejiskos, patētiskos un skaudros dzīves atgādinājumus “sakārto istabu”, “izdari savu darbu” nevis tikai pieprasi tiesības par to, ka tu esi tik unikāls, un kurus jau vajadzēja sadzirdēt no saviem vecākiem. Loģiski, ka dažiem tas izraisīs reakciju – meh (jo viņiem istaba ir sakārtota); kultūrapgaismotie savukārt kā vienmēr izsauksies “fuck you!”, bet vēl trešie, kuri agrāk tusējušies ar otrajiem, sāk aizdomāties, ka šī tusēšanās neko labu nav devusi un ka varbūt labāk patiešām iet sakārtot istabu un savu dzīvi nevis iet cīnīties par sociālo taisnīgumu minoritārajām diskriminētajām grupām.
  Saturday, March 17th, 2018
  8:58 am
  Šis ir ļoti labs piemērs, kas raksturo tiesu sistēmas absurdumu jau pašos pamatos – tā ir cilvēku izdomāta sistēma, kurai realitāte ir mazāk svarīga par pašu sistēmu. Dzīvs cilvēks ierodas uz tiesu, bet tā kā ir nokavējis termiņu, lai apstrīdētu savu nāvi, tad nu neko – oficiāli viņam jāpaliek mirušam.
  Saturday, February 24th, 2018
  11:50 am
  Prieks, ka ABLV ir nolikta pie vietas.

  Bet ceru, ka arī Norvik Banka tiks aizklapēta ciet. Tas ir neatkarīgi no tā, ka domāju, ka Rimšēvičs tāpat ir sagrēkojis. Šobrīd Norvik mazgā sevi baltu, cenšoties pataisīt sevi par godīgajiem vīriņiem uz ABLV fona, bet realitātē tā ir tikai fasāde, lai īstie mazgātāji tur varētu darboties.

  Man pašam bija saķeršanās ar šo banku, ne naudas mazgāšanas sakarā, bet tajā, ka bija palicis tukšs kartes konts. Norvik man zvanīja uz Angliju, lai atgādinātu, ka konts ir mīnusos. Es viņiem prasīju, ok, ieskaitīšu tos pāris eiro, bet lai kontu ver ciet. Šie pretī, ka aizvērt nevar, nevarot mani identificēt un nevarot arī nomainīt telefona numuru (sms autentikācijai) uz to, uz kuru viņi zvana un stāsta visu par manu konta informāciju. Un arī kodu karte, kuru es joprojām varu izmantot, lai pieteiktos kontā un veiktu pārskaitījumus, nav arguments. Vienīgā iespēja, ka man jābrauc uz Latviju un jāiet uz viņu filiāli. Nekādi drošie elektroniski paraksti utt. nav viņu kompetencē. (Dīvaini priekš bankas, kas sevi pozicionē, kā norvik.EU). Bet kā tad viņi var man zvanīt, ja nav identificējuši?

  Aizrakstīju FKTK, ka dīvaina situācija – banka zina manu jauno kontaktinformāciju (telefona numuru), bet oficiāli nevar to nomainīt. Tad jau arī kāds var atvērt kontu Latvijā, un pēc tam pārcelties uz Ziemeļkoreju un veikt no turienes darbību pretēji visām sankcijām, un banka varēs teikt, ka oficiāli par to nekā nezina. FKTK atbildēja, ka jā – tas ir ok, un bankai nemaz nav tiesības iejaukties un atjaunināt kontaktinformāciju.

  Ja godīgi, tad man radās iespaids, ka FKTK ir uz vienu roku ar šiem atmazgātājiem. Smieklīgākais, ka amerikāņi arī izteicās, ka ABLV ir pārkāpusi Ziemeļkorejas sankcijas. Jautājums, vai tad FKTK to tiešām nezināja, vai arī tikai piesedzās ar likumu, ka drīkst to nezināt? Mans teorētiskais arguments izrādījās dzīves realitāte, par kuru FKTK nekā nav darījusi. Un tagad kad ECB beidzot ir pateikusi, ka pietiek, FKTK atbild – mēs neko neesam saņēmuši. LOL.
  Monday, February 19th, 2018
  10:38 am
  Es saprotu, ka pirmdiena ir grūta diena, bet tomēr pastāstiet, kas atkal ir ar Latvijas bankām, ka pat BBC ir ieinteresējies?

  No malas izskatās ļoti drūmi. Rimsis aiz restēm. It kā iesaistīts Norvik, it kā ABLV afērās, bet neviens neko nezina. Toties Sprūds palaists vaļā par pusmiljonu (bet viss ir ok, jo esot apliecināta naudas legāla izcelsme). Vai Sprūds izlaists, jo devis liecību pret Rimšēviču?

  ABLV uzliktas ASV sankcijas un ECB aizliegums veikt operācijas. Banka pati atzīst, ka 90% klientu ir riska grupa, kuriem citās bankās kontus nemaz neatvērt. Īsumā, banka, kas radīta, lai atmazgātu Krievijas naudu. Sistēmiskas ietekmes uz LV ekonomiku nav, bet LB tik un tā saka, ka jāpalīdz (čomus nedrīkst uzmest). Ieguldīšot naudu un tā. Salīdzinājumā, kāpēc Krājbanku, kurā tiešām bija daudz vietējo uzņēmumu un pat pašvaldību un privātpersonu nauda (Raimonds Pauls nāk prātā), tā neglāba?

  Pag, kad īsti ir vēlēšanas? Man šķiet, ka var jau sākt likt likmes uz cibiņu Indulgence (JKP). :)
  Saturday, February 10th, 2018
  11:16 am
  Par feminismu un algu atšķirībām runājot, uber ir izanalizējis, cik daudz saņem viņu taksisti. Un lūk, sievietes izrādās caurmērā saņem mazāk nekā vīrieši. Feministes uzreiz iesauksies – bet mēs taču teicām, ka diskriminē. Taču šīs atskaites rakstītājiem tas gan nebija īpaši saprotams, jo uber lietotne nekādi neidentificē, vai vadītājs būs sieviete vai vīrietis. Dziļāka analīze parāda, ka sievietes strādā mazāk stundu, parasti neizvēlas nakts maiņas, brauc lēnāk(!) utt., citiem vārdiem izvēlas mazāk riskantus apstākļus, kas attiecīgi ietekmē arī samaksas apjomu. Bet kā zināms uzņēmējdarbībā – jo lielāks risks, jo lielāka peļņa. Loģiski, ka sievietes pēc savas dabas ir mazāk uz risku tendētas, tāpēc arī caurmērā zemāka samaksa ir pilnīgi normāla parādība.
  Thursday, February 8th, 2018
  10:57 pm
  Ja reiz mēs par autismu runājam, tad šis ir ļoti satraucošs ziņojums par brutālu apiešanos ar autistiem Francijā. Cibiņam watt varētu būt taisnība vismaz dažos gadījumos, ka valsts atņem bērnus, nevis lai labāk par viņiem parūpētos, bet lai ideoloģijas vārdā viņus mocītu.

  Tai autistiskai meitenei, kuru ielika “Ainažos” vēl bija paveicies, ka tas notika Latvijā, jo Francijā viņa visdrīzāk vispār netiktu no turienes izlaista.
  1:47 pm
  Lasot par mindbound nedienām atcerējos vienu citu gadījumu, kas rada diskomforta sajūtu. Tie, kas lasa SSC, zina, ka bija ikgadējā aptauja, kurā varēja arī iziet dažādus testus personības novērtēšanai. Es tos intereses pēc arī izgāju, un gandrīz katrā kategorijā dabūju viduvējus rezultātus, tā ap vidu 50% +/-10%. Vienīgā novirze bija ekstraversija (6%, kas automātiski nozīmē 94% introversiju), un autisma tests 31 punkts (26-32 punkti norāda uz vieglu autismu). Bet tas nebija nekas pārsteidzošs vai tāds, ko jau es tāpat nebūtu par sevi zinājis.

  Taču vēlāk diskusijās daudzi bija šokēti, ka kategorijā agreeableness (rakstura patīkamība vai kaut kas tamlīdzīgs) ir saņēmuši ārkārtīgi zemu vērtējumu. Dažiem pat bija 0 punktu. Šeit jāpiebilst, ka zemāka patīkamība ne vienmēr ir slikta lieta. Piemēram, uzņēmējiem vai politiķiem noteikti nevajag būt pārāk patīkamiem, jo naudas pelnīšanas vai politikas vide ir nežēlīga, un veiksmi vairāk garantēs bardzība, nevis pieklājīgums. Un tomēr, bija zīmīgi, ka šie cilvēki paši neapzinājās savu narcisismu vai pretīgumu. Ja pieņem, ka SSC lasītāji ir racionālie altruisti, transhumānisti vai citādi progresīvie viedokļu līderi, tas rada pavisam neomulīgu sajūtu, ka mūsu nākotni noteiks psihopāti, kas paši uzskata, ka ir dieva dāvana cilvēcei.
  10:57 am
  Bija skumjš stāsts par tiem parastajiem darbarūķiem, kas ieguldījuši visus uzkrājumus bitkoinā, un tagad būs to visu zaudējuši.

  Domāju, ka Satoši bija pietiekami gudrs, lai paredzētu vismaz bitkoina fakapa iespējamību, tāpēc izvēlējās palikt anonīms, lai nebūtu personīgi jādzird apmānīto zaudētāju lāsti.
  Monday, January 29th, 2018
  9:42 am
  Mana teorija ir tāda, ka svenskteror aka jebalaitung (nu jūs zināt kas) šobrīd cibā ir pieklusis, jo viņam par to vairs nemaksā. Pavisam nesen viņš rakstīja, ka ir sapelnījis pietiekami daudz naudas, un taisās (vismaz uz laiku) šo darbu pamest. Darbu maina daudzi, bet kaut kā nepārsteidzošā kārtā tas sakrīt ar viņa imigrācijas politikas atbalstīšanas noplakumu cibā.

  Man par rakstīšanu naudas dēļ principiāli nav iebildumu. Gan jau ka daudzi šeit strādā reklāmā vai PR un ikdienā raksta lietas, kurām īsti paši netic. Ēst ikvienam gribas un ģimene arī ir jābaro, un ja nerakstīsi tu, tad to izdarīs cits. Un tomēr gribētos lielāku caurspīdīgumu šajās lietās. Vismaz pievienotu atsauci, ka šis ir reklāmas raksts u.tml. Pat facebook un tviteris dabūja trūkties un identificēt krievu propagandas rakstītājus. Bet ciba kā īpaši nekomerciāls projekts arī nedrīkst tikt piesārņots ar apmaksātu propagandu.
  Thursday, January 25th, 2018
  8:23 pm
  Slatestarcodex man patīk ar to, ka viņš bieži raksta par acīmredzami absurdām lietām sabiedrībā un jautā, kā tas iespējams, ka sabiedrības vairākums pieņem šos absurdus? Un tad retoriski jautā – vai nu es kaut kur dziļi kļūdos, vai arī viss, ko mēs par to zinām, ir nepareizi?

  Nu lūk, viens no šādiem absurdiem, kuru visi bez kurnēšanas pieņem, ir lidostas drošības pārbaudes. Tās ir tikai teātris, lai cilvēki varētu justies droši, jo kas gan vēl varētu mums justies vēl drošāk par to, ka mūs lidostā apčamda par minimālo algu strādājoši seksuālie perverti? Reālais drošības līmenis vislabāk parādās šādos gadījumos, kad mentāli slima vecene, kurai pases nav, izbēg no trako nama un ielavās translatlantiskā reisā.
  7:50 pm
  Dr Who
  Atgādināja par Dr. Who and pēdējā sērijā dialogs bija tik ļoti seksuāli eksplicīts, turklāt parādot attieksmes atšķirības paaudžu starpā un kā mainās teiktā nozīmes. :)

  Bilija (jeb drīzāk viņas atmiņu reprezentācija): You're an arse. Do you know that? You're a... You're a stupid bloody arse.

  Vecais doktors: If I hear any more language like that from you, young lady, you're in for a jolly good smacked bottom.

  Jaunais doktors: Can we just pretend that that never happened?

  Bilija: I'm a broad-minded girl - I mean, I know we have this whole professor/student thing going on...

  Jaunais doktors: Can we never, ever talk about this again?

  Bilija: I hope we talk about it loads. I hope we spend years laughing about it.
[ << Previous 20 ]
About Sviesta Ciba