Velkamists
 
[Most Recent Entries] [Calendar View] [Friends]

Below are the 20 most recent journal entries recorded in extranjero's LiveJournal:

  [ << Previous 20 ]
  Saturday, March 17th, 2018
  8:58 am
  Šis ir ļoti labs piemērs, kas raksturo tiesu sistēmas absurdumu jau pašos pamatos – tā ir cilvēku izdomāta sistēma, kurai realitāte ir mazāk svarīga par pašu sistēmu. Dzīvs cilvēks ierodas uz tiesu, bet tā kā ir nokavējis termiņu, lai apstrīdētu savu nāvi, tad nu neko – oficiāli viņam jāpaliek mirušam.
  Saturday, February 24th, 2018
  11:50 am
  Prieks, ka ABLV ir nolikta pie vietas.

  Bet ceru, ka arī Norvik Banka tiks aizklapēta ciet. Tas ir neatkarīgi no tā, ka domāju, ka Rimšēvičs tāpat ir sagrēkojis. Šobrīd Norvik mazgā sevi baltu, cenšoties pataisīt sevi par godīgajiem vīriņiem uz ABLV fona, bet realitātē tā ir tikai fasāde, lai īstie mazgātāji tur varētu darboties.

  Man pašam bija saķeršanās ar šo banku, ne naudas mazgāšanas sakarā, bet tajā, ka bija palicis tukšs kartes konts. Norvik man zvanīja uz Angliju, lai atgādinātu, ka konts ir mīnusos. Es viņiem prasīju, ok, ieskaitīšu tos pāris eiro, bet lai kontu ver ciet. Šie pretī, ka aizvērt nevar, nevarot mani identificēt un nevarot arī nomainīt telefona numuru (sms autentikācijai) uz to, uz kuru viņi zvana un stāsta visu par manu konta informāciju. Un arī kodu karte, kuru es joprojām varu izmantot, lai pieteiktos kontā un veiktu pārskaitījumus, nav arguments. Vienīgā iespēja, ka man jābrauc uz Latviju un jāiet uz viņu filiāli. Nekādi drošie elektroniski paraksti utt. nav viņu kompetencē. (Dīvaini priekš bankas, kas sevi pozicionē, kā norvik.EU). Bet kā tad viņi var man zvanīt, ja nav identificējuši?

  Aizrakstīju FKTK, ka dīvaina situācija – banka zina manu jauno kontaktinformāciju (telefona numuru), bet oficiāli nevar to nomainīt. Tad jau arī kāds var atvērt kontu Latvijā, un pēc tam pārcelties uz Ziemeļkoreju un veikt no turienes darbību pretēji visām sankcijām, un banka varēs teikt, ka oficiāli par to nekā nezina. FKTK atbildēja, ka jā – tas ir ok, un bankai nemaz nav tiesības iejaukties un atjaunināt kontaktinformāciju.

  Ja godīgi, tad man radās iespaids, ka FKTK ir uz vienu roku ar šiem atmazgātājiem. Smieklīgākais, ka amerikāņi arī izteicās, ka ABLV ir pārkāpusi Ziemeļkorejas sankcijas. Jautājums, vai tad FKTK to tiešām nezināja, vai arī tikai piesedzās ar likumu, ka drīkst to nezināt? Mans teorētiskais arguments izrādījās dzīves realitāte, par kuru FKTK nekā nav darījusi. Un tagad kad ECB beidzot ir pateikusi, ka pietiek, FKTK atbild – mēs neko neesam saņēmuši. LOL.
  Monday, February 19th, 2018
  10:38 am
  Es saprotu, ka pirmdiena ir grūta diena, bet tomēr pastāstiet, kas atkal ir ar Latvijas bankām, ka pat BBC ir ieinteresējies?

  No malas izskatās ļoti drūmi. Rimsis aiz restēm. It kā iesaistīts Norvik, it kā ABLV afērās, bet neviens neko nezina. Toties Sprūds palaists vaļā par pusmiljonu (bet viss ir ok, jo esot apliecināta naudas legāla izcelsme). Vai Sprūds izlaists, jo devis liecību pret Rimšēviču?

  ABLV uzliktas ASV sankcijas un ECB aizliegums veikt operācijas. Banka pati atzīst, ka 90% klientu ir riska grupa, kuriem citās bankās kontus nemaz neatvērt. Īsumā, banka, kas radīta, lai atmazgātu Krievijas naudu. Sistēmiskas ietekmes uz LV ekonomiku nav, bet LB tik un tā saka, ka jāpalīdz (čomus nedrīkst uzmest). Ieguldīšot naudu un tā. Salīdzinājumā, kāpēc Krājbanku, kurā tiešām bija daudz vietējo uzņēmumu un pat pašvaldību un privātpersonu nauda (Raimonds Pauls nāk prātā), tā neglāba?

  Pag, kad īsti ir vēlēšanas? Man šķiet, ka var jau sākt likt likmes uz cibiņu Indulgence (JKP). :)
  Saturday, February 10th, 2018
  11:16 am
  Par feminismu un algu atšķirībām runājot, uber ir izanalizējis, cik daudz saņem viņu taksisti. Un lūk, sievietes izrādās caurmērā saņem mazāk nekā vīrieši. Feministes uzreiz iesauksies – bet mēs taču teicām, ka diskriminē. Taču šīs atskaites rakstītājiem tas gan nebija īpaši saprotams, jo uber lietotne nekādi neidentificē, vai vadītājs būs sieviete vai vīrietis. Dziļāka analīze parāda, ka sievietes strādā mazāk stundu, parasti neizvēlas nakts maiņas, brauc lēnāk(!) utt., citiem vārdiem izvēlas mazāk riskantus apstākļus, kas attiecīgi ietekmē arī samaksas apjomu. Bet kā zināms uzņēmējdarbībā – jo lielāks risks, jo lielāka peļņa. Loģiski, ka sievietes pēc savas dabas ir mazāk uz risku tendētas, tāpēc arī caurmērā zemāka samaksa ir pilnīgi normāla parādība.
  Thursday, February 8th, 2018
  10:57 pm
  Ja reiz mēs par autismu runājam, tad šis ir ļoti satraucošs ziņojums par brutālu apiešanos ar autistiem Francijā. Cibiņam watt varētu būt taisnība vismaz dažos gadījumos, ka valsts atņem bērnus, nevis lai labāk par viņiem parūpētos, bet lai ideoloģijas vārdā viņus mocītu.

  Tai autistiskai meitenei, kuru ielika “Ainažos” vēl bija paveicies, ka tas notika Latvijā, jo Francijā viņa visdrīzāk vispār netiktu no turienes izlaista.
  1:47 pm
  Lasot par mindbound nedienām atcerējos vienu citu gadījumu, kas rada diskomforta sajūtu. Tie, kas lasa SSC, zina, ka bija ikgadējā aptauja, kurā varēja arī iziet dažādus testus personības novērtēšanai. Es tos intereses pēc arī izgāju, un gandrīz katrā kategorijā dabūju viduvējus rezultātus, tā ap vidu 50% +/-10%. Vienīgā novirze bija ekstraversija (6%, kas automātiski nozīmē 94% introversiju), un autisma tests 31 punkts (26-32 punkti norāda uz vieglu autismu). Bet tas nebija nekas pārsteidzošs vai tāds, ko jau es tāpat nebūtu par sevi zinājis.

  Taču vēlāk diskusijās daudzi bija šokēti, ka kategorijā agreeableness (rakstura patīkamība vai kaut kas tamlīdzīgs) ir saņēmuši ārkārtīgi zemu vērtējumu. Dažiem pat bija 0 punktu. Šeit jāpiebilst, ka zemāka patīkamība ne vienmēr ir slikta lieta. Piemēram, uzņēmējiem vai politiķiem noteikti nevajag būt pārāk patīkamiem, jo naudas pelnīšanas vai politikas vide ir nežēlīga, un veiksmi vairāk garantēs bardzība, nevis pieklājīgums. Un tomēr, bija zīmīgi, ka šie cilvēki paši neapzinājās savu narcisismu vai pretīgumu. Ja pieņem, ka SSC lasītāji ir racionālie altruisti, transhumānisti vai citādi progresīvie viedokļu līderi, tas rada pavisam neomulīgu sajūtu, ka mūsu nākotni noteiks psihopāti, kas paši uzskata, ka ir dieva dāvana cilvēcei.
  10:57 am
  Bija skumjš stāsts par tiem parastajiem darbarūķiem, kas ieguldījuši visus uzkrājumus bitkoinā, un tagad būs to visu zaudējuši.

  Domāju, ka Satoši bija pietiekami gudrs, lai paredzētu vismaz bitkoina fakapa iespējamību, tāpēc izvēlējās palikt anonīms, lai nebūtu personīgi jādzird apmānīto zaudētāju lāsti.
  Monday, January 29th, 2018
  9:42 am
  Mana teorija ir tāda, ka svenskteror aka jebalaitung (nu jūs zināt kas) šobrīd cibā ir pieklusis, jo viņam par to vairs nemaksā. Pavisam nesen viņš rakstīja, ka ir sapelnījis pietiekami daudz naudas, un taisās (vismaz uz laiku) šo darbu pamest. Darbu maina daudzi, bet kaut kā nepārsteidzošā kārtā tas sakrīt ar viņa imigrācijas politikas atbalstīšanas noplakumu cibā.

  Man par rakstīšanu naudas dēļ principiāli nav iebildumu. Gan jau ka daudzi šeit strādā reklāmā vai PR un ikdienā raksta lietas, kurām īsti paši netic. Ēst ikvienam gribas un ģimene arī ir jābaro, un ja nerakstīsi tu, tad to izdarīs cits. Un tomēr gribētos lielāku caurspīdīgumu šajās lietās. Vismaz pievienotu atsauci, ka šis ir reklāmas raksts u.tml. Pat facebook un tviteris dabūja trūkties un identificēt krievu propagandas rakstītājus. Bet ciba kā īpaši nekomerciāls projekts arī nedrīkst tikt piesārņots ar apmaksātu propagandu.
  Thursday, January 25th, 2018
  8:23 pm
  Slatestarcodex man patīk ar to, ka viņš bieži raksta par acīmredzami absurdām lietām sabiedrībā un jautā, kā tas iespējams, ka sabiedrības vairākums pieņem šos absurdus? Un tad retoriski jautā – vai nu es kaut kur dziļi kļūdos, vai arī viss, ko mēs par to zinām, ir nepareizi?

  Nu lūk, viens no šādiem absurdiem, kuru visi bez kurnēšanas pieņem, ir lidostas drošības pārbaudes. Tās ir tikai teātris, lai cilvēki varētu justies droši, jo kas gan vēl varētu mums justies vēl drošāk par to, ka mūs lidostā apčamda par minimālo algu strādājoši seksuālie perverti? Reālais drošības līmenis vislabāk parādās šādos gadījumos, kad mentāli slima vecene, kurai pases nav, izbēg no trako nama un ielavās translatlantiskā reisā.
  7:50 pm
  Dr Who
  Atgādināja par Dr. Who and pēdējā sērijā dialogs bija tik ļoti seksuāli eksplicīts, turklāt parādot attieksmes atšķirības paaudžu starpā un kā mainās teiktā nozīmes. :)

  Bilija (jeb drīzāk viņas atmiņu reprezentācija): You're an arse. Do you know that? You're a... You're a stupid bloody arse.

  Vecais doktors: If I hear any more language like that from you, young lady, you're in for a jolly good smacked bottom.

  Jaunais doktors: Can we just pretend that that never happened?

  Bilija: I'm a broad-minded girl - I mean, I know we have this whole professor/student thing going on...

  Jaunais doktors: Can we never, ever talk about this again?

  Bilija: I hope we talk about it loads. I hope we spend years laughing about it.
  Wednesday, January 24th, 2018
  7:58 pm
  sesija
  Viena lieta, ko es neesmu sapratis izglītības sistēmā, ir sesija. Varbūt tā ir LV augstskolu iezīme, jo UK, kur es mācījos, bija laiks, kad bija lekcijas, un tad bija brīvdienas (Ziemassvētku, Lieldienu un vēl citi), un tad pēc brīvdienām bija eksāmeni vai projektu aizstāvēšana utml. Bet kas ir tā daudzinātā sesija, par ko latviešu studenti tik bieži runā? Kāds nevar paskaidrot sīkāk?
  Monday, January 22nd, 2018
  8:10 pm
  Ketijas kļūda bija intervēt Pītersonu 4. kanālā (=4chan). Mēs taču zinām, ka 4chan nekad nav iestājušies par politkorektumu :D
  9:28 am
  kāpēc piesardzīga attieksme pret imigrāciju ir racionāla
  Lasīju par actekiem, kuri sakāva spāņu iekarotājus, bet vēlāk zaudēja, jo pāris gadu laikā 90% no vietējiem nomira no nezināmām slimībām. Šīs slimības no Eiropas bija atnesuši spāņi, un indiāņiem pret tām nebija imunitātes, tāpēc iznākums bija ļoti bēdīgs.

  Faktiski tas pats var notikt ar Eiropas sabiedrību imigrantu dēļ. Tās nebūs slimības, jo mūsdienās epidēmiju kontrole ir pietiekami advancēta. Mēs zināsim, ko darīt šādās situācijās. Taču tas, ko mēs daudz mazāk saprotam, ir sabiedrības stabilitāte. Rietumu sabiedrības progresivitāte un miers nav nekas tāds, kas jāuztver kā pašsaprotams. Daudzas valstis it īpaši Āfrikā vai Latīņamerikā ir regresējušas par spīti tam, ka tām ir pieejamas visas tās pašas tehnoloģijas un finanšu resursi. Mēs īsti nezinām tās nianses, kuru dēļ Eiropas valstis ir stabilas, bet ir ļoti iespējams, ka šī stabilitāte balansē uz naža asmens. Jebkura ārēja ietekme, kas pārsniedz kritisko līmeni, ko varētu atnest imigranti no citām kultūrām, var ļoti viegli izmainīt šo līdzsvaru un radīt vardarbības vai korupcijas viļņus, ar ļoti graujošām sekām. Tikai tāpēc ka mēs šo ietekmi nevaram redzēt (kā acteki nespēja redzēt baktērijas), nenozīmē, ka tās nav. Šeit cibas antropologi varētu mani papildināt.
  Friday, January 19th, 2018
  10:19 pm
  Runājot par to pašu video, nevar nepamanīt flirtu un seksuālo spriedzi starp Ketiju un Pītersonu. Tā jau ir, pat feministes alkst pēc vīrieša, kas spētu savaldīt viņas emocijas. Bet tam ir jābūt ļoti spēcīgam vīrietim un ne obligāti fiziskā ziņā. :)

  Šķiet, ar brood parādīšanos, Ciba ir kļuvusi dzīvīgāka :)
  Thursday, January 18th, 2018
  8:40 am
  Labākai dienas domai
  Dž. Pītersons ierodas UK, un viņa intervija atstāj feministi bez vārdiem.
  Tuesday, January 16th, 2018
  12:35 pm
  UI - 2. daļa
  Domājāt, ka testētāji būs mācījušies no Havaju feila? Nekā nebija! Japāņi uztaisa viltus trauksmi tieši tāpat tikai dažas dienas vēlāk. Pagaidām nav skaidrs, kas tieši bija pie vainas, bet nebrīnītos, ka tur arī kāds izvēlnē atlasījis ne to opciju. Varbūt pat tās sistēmas ir izstrādājis viens un tas pats piegādātājs, kā tas ar ļoti specifiskām sistēmām mēdz būt.

  unpy, pievieno šo savām apokalipses annālēm. Par neko labu šis neliecina ;)
  Monday, January 15th, 2018
  11:45 am
  lietojamības interfeiss
  Mana lielākā sāpe, ko gribu cibai atklāt, ir tas, ka IT sistēmu lietotāju interfeiss ar katru gadu kļūst sliktāks un sliktāks. Tas ir absurdi, ka vēl pirms 10 gadiem par to bija lielas diskusijas, kā veidot maksimālu lietojamības dizainu, bet šodien faktiski viss tiek veidots pa roku galam, neapsverot ne lietotāju ērtības, ne arī optimālu darbu. Funkciju izvietojums tiek patvaļīgi mainīts, ir jāveic daudzas liekas darbības, nemaz nerunājot par to, ka viss notiek lēnāk un ir mazāk pārskatāmi.

  Komentāros jau bija kritika par jauno e-veselību, kur receptes izrakstīšanai sistēmā tiek patērēts daudz vairāk laika, kamēr uz papīra izdrukātai to ārsti var izdarīt 30 sekundēs. Ar to visu saprotot, ka e-veselība kā tāda ir ļoti noderīga, tomēr praksē medicīniskais personāls veltīs daudz vairāk laika attiecīgi sadārdzinot kopējās medicīniskās izmaksas, bez reāliem uzlabojumiem cilvēku veselībā.

  Bet tie vēl ir sīkumi. Arī feikās ziņas par raķešu trauksmi Havaju salās ir slikti izstrādātā lietotāja interfeisa dēļ.

  Varbūt hessin ir taisnība, ka IT vairs nestrādā gīki, tāpēc kreatīvu cilvēku un alkatīgu uzņēmēju dēļ, kuriem interesē tikai ceturkšņa peļņa, viss ir sapists.
  Sunday, January 14th, 2018
  11:24 pm
  blokķēdes un sadarbība bez uzticēšanās
  Es mēģinu saprast, kā tieši blokķēdes to spētu nodrošināt, un joprojām neredzu, kā tas varētu darboties.

  Paņemsim visvienkāršāko situāciju: preces iegāde internetā. Es uzticos, ka tirgotājs man atsūtīs pasūtīto, tāpēc nebaidos samaksāt pirms piegādes. Bez šīs uzticības nekādi darījumi nevarētu notikt. Principā tirgošanās varētu notikt arī bez uzticēšanās, jo tirgotāju motivē nauda. Attiecīgi, ja tirgotājs ir negodīgs, viņš var savākt naudu un preci neatsūtīt. Tāpēc tirgū ir starpnieki, piemēra, ebay vai Paypal, kuri izskata šādus jautājumus, un attiecīgi tirgotājam, kas neizpilda saistības, atņem naudu un atdod pircējam. Būtībā tas pārliek daļu uzticības no tirgotāja uz Paypal. Var būt situācijas, kurās tirgotājs var būt godīgs, bet pasta piegādes serviss slikti veic piegādi. Arī šajā gadījumā to var daļēji kontrolēt, piemēram, pieprasīt izsekošanas servisu, kurā saņēmējam ir jāparakstās par preces saņemšanu. Šeit ir svarīga uzticēšanās, ka pastnieks nenoviltos parakstu un nepievāks sūtījumu pats sev. Faktiski, piegāde ar paraksta saņemšanu ir dārgāka, jo obligāti jāsastop saņēmējs, iespējams, pat jāmēro ceļš uz mājām vairākas reizes utt. Tāpēc daudzos gadījumos tirgotāji iztiek bez paraksta, un uzticas, ka nosūtītājs godīgi atdos preci pircējam vai pircējs godīgs atzīs, ka preci ir saņēmis un necels pretenzijas.

  Bet savstarpēja uzticēšanās vēl ar to nebeidzas – piegāde var būt notikusi, bet atverot iepakojumu pircējs var secināt, ka atsūtītā prece ir brāķis. Vai arī otrādi – precei nav ne vainas, bet pircējs grib piešmaukt tirgotāju un paziņo, ka atsūtīta bojāta prece un gaida, kad Paypal izlems par labu viņam un atmaksās naudu.

  Cits gadījums ir kad pasūta dažādas drēbes, uzvelk vienā tusiņa un pēc tam nosūta atpakaļ, izmantojot 14 dienu pirkuma atteikšanās tiesības. Šeit ir uzticēšanās, ka pircējs neizmantos šīs tiesības ļaunprātīgi. Kontroles mehānisms ir tāds, ka veikals redzot, ka kāds pircējs ir pārmērīgi daudz sūtījis atpakaļ, nosūta viņam ziņu, ka vairāk viņš nevarēs izmantot šī veikala pakalpojumus, kas ir pieklājīgā veidā izteikta depeša, ka pircējs ir zaudējis tirgotāja uzticību.

  Apkopojot, ir redzams, ka pat vienkāršs pirkums internetā ir saistīts ar plašu dažādu pušu sadarbību, kas strādā kā ieeļļots pulkstenis. Varbūt ne pārāk pārsteidzoši ir tas, ka pat globālas sistēmas, kā ebay vai Paypal sadarbojas dažādi ar dažādu valstu iedzīvotājiem (kā nesen noskaidrojām ar Lavenderu). Acīmredzot šīs sistēmas ir ļoti precīzi pieregulētas atbilstoši cilvēku uzticības kultūrai katrā valstī. Cilvēki nebūs pilnīgi godīgi nekur, bet sabiedrības tomēr atšķiras ar to, cik augsts ir šis uzticēšanās un godīguma līmenis. Pat ja kādreiz gadās, ka darījumā uzmet, cilvēks nepārstāj uzticēties citiem darījuma partneriem, jo apzinās, ka tas viens gadījums drīzāk ir izņēmums nevis norma.

  Nedaudz ne pa tēmu: šeit varbūt arī parādās galvenais iemesls, kāpēc netiek cienīti imigranti, it īpaši no valstīm ar zemāku uzticēšanās kultūru, jo šādi imigranti bieži izmanto šo uzticēšanos ļaunprātīgi.

  Tagad atgriežoties pie blokķēdēm, aprakstot to noderību sadarbības veidošanā būtu svarīgi ņemt vērā visas šeit aprakstītās nianses, ieskaitot atšķirības, kādas būtu svarīgi ievērot, izstrādājot tās dažādās valstīs. Kamēr šādas niansētas pieejas nav, es nespēju uztvert nopietni, ka blokķēdes vai kriptovalūtas spētu aizstāt kaut daļu no pašreizējā sarežģītā mehānisma, kas nodrošina sadarbību dažādos darījumos.
  Friday, January 5th, 2018
  10:27 am
  Ha, mana ideja, ka musulmaņu imigrantiem Eiropā vajadzētu mācīt redpill, ir īstenota praksē. Turklāt, pēc raksta var saprast, ka tas tiek darīts ar vismaz daļēju valdības finansējumu.

  Protams, ir heiteri, kam tas viss nepatīk. Kaut arī tas ir dīvaini un neloģiski, jo vai tad būtu labāk, ja šie imigranti, neprotot lietas, nodarbotos ar seksuālu uzmākšanos un pat izvarošanu?

  Paredzu arī, ka mana otra ieteikuma īstenošana – mācīt redpill jau skolās, vairs nav aiz kalniem. Ja skolās māca, kā uzvilkt prezervatīvu uz peņa, tad būtu dīvaini nemācīt, kā tad līdz tam nonākt visefektīvākajā veidā :)
  Tuesday, January 2nd, 2018
  5:27 am
  Lasu, ka Latvija ir ieviesusi e-receptes, kas ir saprotami un vajadzīgi. Daudziem tas būs ērtāk. Gan jau ar laiku pielāgosies un pieradīs pie jaunās kārtības un novērsīs esošos trūkumus. Pārsteidz noteikums, ka zāļu saņemšanai būs jāuzrāda personas dokuments – ID karte vai pase. Man tas šķiet galīgi nevajadzīgi, jo parastās zāles nav nekāds melnā tirgus produkts. Bet vismuļķīgākais šajā ir, ka starp atzītajiem dokumentiem nav pat iekļauta vadītāja apliecība. It kā šīs sistēmas radītāji neko nebūtu dzirdējuši par Latvijas pasta problēmām šajā sakarā, kas daudziem radīja lielas problēmas, ka valdība pēc ilgas tūļāšanās atļāva pastā izmantot vadītāja apliecības.

  Šī ir ļoti neprofesionāla rīcība, un birokrāti, kas to ir izbīdījuši cauri, ir pelnījuši atlaišanu no darba.
[ << Previous 20 ]
About Sviesta Ciba