Velkamists
 
[Most Recent Entries] [Calendar View] [Friends]

Below are the 20 most recent journal entries recorded in extranjero's LiveJournal:

  [ << Previous 20 ]
  Thursday, August 17th, 2017
  8:41 pm
  Divi stāsti par selfijiem un feminismu.

  1) Universitātē bija viena meitene ar klīnisku aptaukošanos, BMI jau noteikti pāri 35 vai cik, viņai noteikti bija kaut kāda vielmaiņas slimība. Bet viņa nēsāja t-kreklu ar uzrakstu – “Ikviens var kļūt par feministi”. man patika, ka tā ir jauka uzdrošināšanās netieši pateikt, ka nevajag nosodīt feministes, sorry, resnos cilvēkus, jo var būt gadījies mantot sliktu ģenētiku vai saslimt ar kādu vielmaiņu ietekmējošu kaiti, kas rezultātā izraisa pārmērīgu ķermeņa svaru.

  2) Universitātes izlaidumā dažas meitenes pie diploma saņemšanas spiežot roku universitātes prezidentam uzņēma selfijus. Skatītāji par to, protams, skaļi ieņirdza. Un tas bija tik jauki. Šeit laikam ir tas moments, ko nesaprot cilvēki bez humora izjūtas. Paņirgšana ir domāta nevis, lai nosodītu vai atturētu cilvēkus no kādas lietas, bet tieši otrādi – padarītu par sociāli pieņemamām lietas, pret kurām sabiedrībai ir aizspriedumi.
  Wednesday, August 16th, 2017
  4:42 pm
  Vakar pie Dunkirkas paņēmu divus stopotājus, kuri devās uz Bristoles mūzikas festivālu. Viens no viņiem bija latvietis un izskatījās apmēram kā ulvs ;)
  12:43 pm
  Mans pirmais Android telefons ir beidzot galīgi nomiris, un laiks iegādāties jaunu. Pēc James Damore fiasco vairs negribas pārāk uzticēties Google produktiem, tāpēc jautājums, vai ir kādas citas alternatīvas? Man vislabāk patika Blackberry, taču tā tagad ir vēsture. Paliek vēl iPhone ar kuru man ir biju nelāga pieredze pirms 3 gadiem, jo nopirktajam telefonam pogas slikti spiedās, ka es atdevu veikalam atpakaļ. Varbūt tagad ir labāki modeļi? Kāda ir jūsu pieredze?
  Saturday, July 22nd, 2017
  6:16 pm
  kontrindicēts – 2
  Liels paldies visiem, kas atbildēja aptauju. Šis bija ļoti noderīgi.

  Man gribējās pētīt zāļu instrukciju lasāmību kā maģistra darbu, taču projekta vadītājs neļāva. Viņš teica, ka nav eksperts šajā jomā, tāpēc šāda veida projektus atdeva vājākajiem studentiem, bet mani ielika laboratorijā pētīt nanodaļiņas, kas skaitās advancētāki. Man tas galīgi nepatika, kaut vai tāpēc, ka biju spiests iet katru dienu uz laboratoriju un strādāt ar vielām. Uz cibiņi vēl ņirgājās – bet tu tikai pamēģini, tev patiks!

  Bet sistēma tagad ir skaidra – intrukcijas bieži ir ļoti grūti saprotamas, jo to lasāmība ir atstāta pēdējā vietā un uzticēta nesekmīgajiem studentiem, kas neko citu darīt nav spējīgi.
  1:39 pm
  kontrindicēts
  Poll #21045 Aptauja par saprotamību
  Open to: All, results viewable to: All

  Vai tev ir skaidrs, ko nozīmē vārds kontrindicēts?

  View Answers

  Jā, skaidrs kā diena
  8 (50.0%)

  Varbūt, bet neesmu līdz galam drošs
  4 (25.0%)

  Nav ne jausmas
  4 (25.0%)

  Cits (paskaidrošu komentāros)
  0 (0.0%)

  Sunday, July 9th, 2017
  11:52 am
  kas ir feminisms :)
  feminisms (lat.) – sievietes īpašības (ķermeņa un psihes) vīriešiem, sevišķi homoseksuālistiem

  No Medicīnas svešvārdu vārdnīcas, Sakārtoja: Rūta Vinķele. Izdevniecība Avots 2007
  Sunday, May 21st, 2017
  2:48 pm
  Pēdējais Doctor Who bija ļoti labs:
  1) uzspridzināja CERN, LOL
  2) pierādīja, ka simulēta realitāte, tomēr vēl nav pilnīga realitāte, jo kaut kas iztrūkst (dvēseles?)
  3) Protams komiskie momenti – When I’m on a date, when a rare and special thing happens in my real life, do not, *do not*, under *any* circumstances, put the pope in my bedroom!
  Sunday, May 14th, 2017
  5:13 pm
  neuzticamie modeļi
  Doctor Who pēdējā sērija Skābeklis tieši bija par šo tēmu, kad paļaušanās uz datormodeļiem biznesā var novest pie ļoti smagām sekām. Mūsu realitātē sekas no uzticēšanās modeļiem ir bijušas vēl smagākas un radīja Lielo Recesiju. Bet kā zināms, cilvēi nemācās no savām kļūdām...
  3:19 pm
  kognitīvā disonanse
  Nekad nebūtu ticējis, ka cilvēkiem tā piemīt tik lielā mērā. Komentāri zem šodienas komiksa to ilustrē tik lielā mērā, ka ir vēl uzjautrinošāki par pašu komiksu. Tik daudzi nopietni cilvēki nespēj ieraudzīt atšķirību starp "ekonomiskiem modeļiem" un "globālās sasilšanas zinātni" ir apbrīnas vērta, vienlaikus atgādinot, cik gan maz mēs tomēr zinām par cilvēku dabu.
  Friday, May 12th, 2017
  8:58 am
  Ierobežojumi reizēm palīdz (2litreņu mārketings)
  UK bija problēmas ar bezrecepšu zāļu nepareizu lietošanu un tā izraisītām biežām blakusparādībām, tāpēc UK valdība nāca klajā ar ideju, ka noteiktas sāpju remdinošās zāles vajadzētu tirgot tikai ierobežotā daudzumā. Farmaceitu mafija un tās neapzinīgie līdzskrējēji, protams, uzreiz kritizēja šo ideju, sakot cilvēki jau nav muļķi – ja gribēs, tad tāpat ieies aptiekā divreiz vai aizies uz citu aptieku vai lielveikalu.

  Rezultāti vēlāk parādīja, ka kritiķiem nav taisnība – šie ierobežojumi ievērojami samazināja nelabvēlīgās blakusparādības. Domāju, ka tas pats būs ar 2litrenēm. Iespējams, ka neviens pat šo ietekmi vēlāk nepētīs, bet vismaz ir zināms, ka šis ierobežojums ir tā vērts, lai to izmēģinātu.

  Žetons arī tam cibiņam, kurš nolēma netulkot mārketinga mafijai. :)
  7:27 am
  negaidītas atzīšanās
  Obama saka, ka ASV prezidenta amats ir kā atrašanās mīkstā cietumā. Kas būtībā nozīmē, ka it kā tu formāli esi pasaulē ietekmīgākās valsts prezidents, bet reāli tu esi cietumnieks un dari to, ko tev liek cietumsargi (tie droši vien ir lielo korporāciju lobētāji). Tramps droši vien savu amatu neuzskata par cietumu un dara to, ko pats grib un kas pašam ienāk prātā. Kas protams, šausmīgi sanikno "liberāļus" – kā viņš to uzdrošinās? Vai tad viņš nezina, ka atrodas cietumā un viņam jādara tas, ko mēs (lobisti) pavēlam?
  Thursday, May 11th, 2017
  8:13 am
  Muļķīga man liekas situācija, ka mobilo telefonu kompānijas lobēja ES, lai nepieļautu brīvo roumingu (pašreizējais ir tikai tūrisma nolūkiem uz 3 mēnešiem) ar argumentu, ka citādi lētākajiem plāniem nāksies celt cenas, jo visi varēs nopirkt lētos plānus Latvijā un lietot tos dārgākās valstīs. Viņi panāca šos ierobežojums, bet cenas kā izrādās tiek celtas tik un tā, un izskatās, ka nav kaut cik nozīmīgi atšķirīgas no UK. Uzmetiens vienā vārdā! Un ES līderu feils, ka tik viegli pakļāvās lobijam.
  Wednesday, May 10th, 2017
  10:14 am
  Be careful what you wish...
  Komēdijas komēdijas galā. Pirms pusgada Trampa pretinieki pieprasīja Komeja demisiju. Tramps to beidzot izdarīja, bet nu atkal nav labi.
  Tuesday, May 9th, 2017
  11:11 am
  Tramps laikam ir pirmais prezidents, kas publiski paziņo, ka Austrālijas veselības aprūpe ir labāka nekā amerikāņu. Vai nav ironiski, ka to nevarēja pateikt profesionāls politiķis Obama, kurš tik daudz darīja, lai uzlabotu amerikāņu sistēmu? Protams, Obama tagad lasa lekcijas par 400K dolāru, kas pēc SSC domām ir atalgojums par korporāciju labā pieņemtajiem lēmumiem.

  Vēl šajā sakarā man ļoti patika frāze, ka universitātēs nemāca gūt neveiksmes. Tas tiek uzskatīts par sliktu lietu. Taču ceļš uz panākumiem nevar būt bez neveiksmēm. Tāpēc ir ļoti svarīgi cilvēka spēja piedzīvot neveiksmes, un pat uzņemties risku, kurā neveiksmes ir neizbēgamas. Tramps var būt slikts prezidents, bet tieši šo spēju no viņa var mācīties ikviens. Uzdrošināties darīt neparastas lietas, un tikt pāri neveiksmēm un iet vēl tālāk un turpināt uzdrošināties darīt lietas.
  Thursday, May 4th, 2017
  8:16 am
  Ušakovs atkal 100% uzvarēs Rīgā
  Viņš varbūt nav izcils līderis, bet paklausoties TVnet patriotu spēles, ir skaidrs, ka viņš vienīgais saprot fišku, ka ir vismaz jāsignalizē par to, ka rūp vēlētāju intereses.

  Jautājums ir par zālēm un to pieejamību. Rīgas domes koalīcijas ideja veidot pašvaldības aptiekas ir uzdrošināšanās. Varbūt tā nav saprātīga no biznesa viedokļa, varbūt nav pareizi to risināt pašvaldības līmenī, un tā nekad neīstenosies, jo farmaceitu mafija to nepieļaus. Bet šī ideja vismaz vēsta, ka Ušakovs saprot, kādas problēmas ir cilvēkiem – zāļu cenas un pieejamība –, un ir gatavs riskēt ar nosodījumu un rīkoties, lai kaut ko šīs problēmas labā darītu.

  Ideja, ka ir jābūt vienai aptiekai vismaz 3 km attālumā nāk no PVO standartiem, kas nosaka, ka cilvēkiem ir jābūt pieejamai aptiekai 1 stundas gājiena attālumā. Šie standarti ir paredzēti Āfrikai, nevis Rīgai, kur grūti iedomāties kādu ar artrītu slimu pensionāru, kurš sestdienas vakarā uz kruķiem vismaz stundu klibos uz tuvāko aptieku, jo viņam būs beigušās pretsāpju tabletes.

  Un tad vēl jautājums par zāļu cenu, kur vienkāršu ibuprofēnu mana māte pērk aptiekā par €5, kamēr es varu nopirkt lielveikalā par 25 pensiem. TVnet bija farmaceitu mafijas nopirktais raksts par to, cik liels ļaunums būtu bezrecepšu zāļu tirgošana lielveikalos ar veselu rindu melīgu argumentu: – ka šīs valstis, kur tas pieejams, domā par to atcelšanu (UK tā nedomā), ka zāles būs pieejamas bērniem (UK bērniem tās nepārdod), ka bez farmaceita skaidrojuma pacienti pārdozēs zāles (kas ilustrēts ar piemēru, ka zāles ir pārdozējuši cilvēki, kas iegādājušies tās aptiekā). Reāli lielveikalos pārdod tikai 2 pretsāpju zāļu iepakojumus, kas ļoti samazina pārdozēšanas risku, un uz paciņas ir lieliem burtiem uzrakstīti brīdinājumi, ko grūti nepamanīt, atšķirībā no lietošanas instrukcijas, kas nodrukāta uz maza papīra gabaliņa ļoti mazā drukā.
  Friday, April 28th, 2017
  10:01 am
  cilvēku burbuļi
  Man ir ļoti liela sociālā trauksme un grūti uzsākt runāt ar cilvēkiem, un uzsākot sarunu, trauksmes dēļ ir grūti koncentrēties. Un īpaši grūti tas ir tāpēc, ka man šausmīgi patīk dažādi eksotiski cilvēki, patīk klausīties viņu stāstus un pieredzes, iedomāties viņu kultūras, valodas, reliģijas un atklāsmes. Esmu ļoti pateicīgs par to, ka man bija iespēju studēt kopā ar tik daudziem eksotiskiem cilvēkiem no dažādām pasaules malām.

  Es arī nesaprotu, kāpēc cilvēki tiecas dzīvot burbulī, kāpēc skaitās nepieklājīgi interesētiem par citiem tikai tāpēc, ka viņi ir eksotiski. Es nespēju lasīt cilvēku intervijas žurnālos, jo tas ir tik pastarpināti, tik neīsti, ka viss eksotiskums ir pazudis. Cilvēku eksotiskums ir jāizbauda tieši – kad kopā ar viņiem strādā vai mācās, kad kopā gaida vienā pieturā un brauc vienā tramvajā utt. Viņu stāsti ir jādzird pa tiešo, lai būtu pārliecinoši. Katram ir kāds stāsts, piemēram, stāsti par to, kā viens ir nopircis viltotu pasi, lai iekļūtu valstī un pieprasītu patvērumu. Vai to, ka šī brīnišķīgā indiešu meitene vilcienā studē raķešu zinātni. Bet savukārt tai irānietei ļoti fascinē krievi. Vai tas indiešu puika no Kanādas ir bijis tajā pašā Harē Krišnas templī Bombejā. Man vajadzēja ilgas psihoterapijas sesijas daudzu mēnešu garumā, lai es vispār uzdrošinātos pieiet viņiem klāt un kaut ko pajautāt.

  Varbūt tas ir nepieklājīgi, es to nezinu, jo sociālā ziņā esmu atpalicis. Tomēr man šķiet, ka šī tieksme nodalīties burbuļos ir tā, kas rada problēmas sabiedrībā, jo tā noved pie dažādām kopienām, kas it kā ir tie paši valsts pilsoņi, bet sociāli ir nošķirtas un viena par otru neinteresējas. Teiksim musulmaņu kopienas UK vai Francijā. Vai melno kopienas ASV. Pat Latvijā krievvalodīgā kopiena, kas patiesībā nav valodas nošķirtība, bet tas, ka cilvēki neuzrunā viens otru tramvajā. Manuprāt, tas būtu tikai normāli pajautāt musulmaniska izskata vīrietim metro, vai viņš lūdzas 5 reizes dienā. Vai Latvijā krieviska paskata cilvēkam, vai viņš atbalsta Putinu. Varbūt pasmejoties, ar humoru, bet nenosodot. Tas būtu daudz labāk nekā ledusaukstā ignorance aizbildinoties ar formālo pieklājību.
  Wednesday, April 19th, 2017
  2:53 pm
  Kad sāls uzturā var būt laba?
  Kamēr jūs te diskutējat ka, kāds kādu ir ne tā uzrunājis, es atradu tiešām ļoti noderīgu pētījumu praktiskai dzīvei.

  Nešķiet (n=10), ka lielāks sāls patēriņš palielina slāpes. Korelācija ir pat otrāda – vairāk sāls liek ķermenim vairāk saglabāt ūdeni un samazināt ūdens patēriņu. Sālij izrādās ir cita ietekme – tā palielina izsalkumu, jo vajag vairāk enerģijas sāls izvadīšanai. Kas ir slikti, ja cilvēkam ir liekais svars, taču varbūt to pat vajadzētu palielināt uzturā tiem, kam vajag uzbaroties.

  Arī iepriekš pētījumi nespēja īsti pierādīt, ka par daudz sāls uzturā varētu novest pie paaugstināta asinsspiediena vai citām slimībām. Negatīva ietekme bija tikai tiem, kam jau ir kādas nieru vai sirds problēmas.
  Thursday, March 16th, 2017
  9:47 am
  Mana vīzija par ideālo Latviju ir tieši pretēja watt. Tajā būtu mazāk iedzīvotāju Rīgā, bet stiprākas būtu mazpilsētas. Hruščovkas pilnībā ir likvidētas, jo visi dzīvo privātmājās ar savu apkuri, ūdensapgādi. Varbūt pat saules bateriju paneļiem un siltumsūkņu apkuri. Laukos dzīvojošie cilvēki ir pārticīgāki, visbiežāk strādā kādu augsti kvalificētu teledarbu, bet tusēties aizbrauc uz rajona centru ar savu e-auto. Jo mazpilsētās nav tik lielu problēmu ar sastrēgumiem vai parkingu.

  Latvieši vienmēr ir tiekušies pie sava stūrīša zemes, tikai turpmāk tur nevajag audzēt tomātus, bet var eksperimentēt ar dārzu un ainavu iekopšanu. Laukos ir augstāka dzīves kvalitāte, labāka veselība un draudzīgākas attiecības starp cilvēkiem.

  Rīga un Ventspils paliek kā loģistikas centri, bet darba vietas atrast ir grūti, jo vairums darbu ir robotizēti. Ir uzlabota pasta sistēma, jo pastu izvadā mašīnas, kuras vada robots. Vairumā cilvēku laukos nemaz nebrauc iepirkties, bet pasūta visu internetā.

  Nu kaut kā tā. Var papildināt ar savām idejām.
  Monday, March 13th, 2017
  12:29 pm
  Es atbalstu eitanāziju kā principu, bet jābūt ar to piesardzīgiem. Jāņem vērā, ka eitanāzijas priekšlaicīga atbalstīšana arī nolaupa cilvēkam iespēju legāli lietot heroīnu un potenciāli pat LSD. Skaidrs, ka veseliem vai nedaudz slimiem cilvēkiem šīs substances nav vēlamas, jo ilgtermiņā tas nav panesami. Taču ja cilvēkam vairs nav ilgtermiņa, tad tas būtu tikai racionāli izbaudīt vēl pēdējo, ko var dot šis ķermenis.
  Friday, February 24th, 2017
  7:27 am
  Pewdiepie skandāls parāda arī to, ka mēs paši vien esam tie vecie dusmīgie penši. :D
[ << Previous 20 ]
About Sviesta Ciba