Velkamists
 
[Most Recent Entries] [Calendar View] [Friends]

Below are the 20 most recent journal entries recorded in extranjero's LiveJournal:

  [ << Previous 20 ]
  Saturday, October 14th, 2017
  11:14 pm
  kas jāņem vērā
  Ja globālā sasilšana palielinās viesuļvētru skaitu, tad ir svarīgi pilnībā nepāriet uz e-naudas norēķiniem un vienmēr turēt rezervē nelielu skaidras naudas daudzumu. Īsti nevar saprast, vai globālisma adepti, kas aicina pilnībā pāriet uz bezskaidru naudu, vienkārši netic globālajai sasilšanai, vai arī nav tik gudri, lai aizdomātos vairāk par diviem soļiem uz priekšu, bet tik un tā iesaku ikvienam nedaudz turēt skaidro naudu un ik pa reizei arī maksāt ar to, lai neaizmirstas, kā tā izskatās ;)
  10:42 am
  globālisma paradoksi
  Ķīna tiecas kļūt par uzvarētājiem zaļās enerģijas attīstībā. Šis vēlreiz parāda, cik bezjēdzīgas ir Kjoto vai Parīzes vienošanās, kas ir tendētas uz biznesa (arī zaļā biznesa) bremzēšana, kamēr pasauli izglābs tieši pretējais – inovācijas un konkurence par vislabākajiem risinājumiem.

  Tas vēlreiz liek aizdomāties, ka globālismu visbiežāk piesauc megakorporācijas, kuras patiesībā cenšas ierobežot cilvēku brīvības. Vislabākais piemērs ir izklaides industrija, kas lobē autortiesību un patentu likumus, lai ierobežu cilvēku iespējas brīvi patērēt saturu. Es atceros vēl tos labos laikus, kad Netflix bija DVD piegāde pa pastu (ASV teritorijā). DVD formātā parasti bija izvēle starp vairākām ieskaņotām valodā un subtitriem. Eiropiešiem jau patīk skatīties filmas oriģinālvalodā un lasīt subtitrus. Pieļauju, ka nepatika pret anime dauziem ir tikai tāpēc, ka viņi nekad nav klausījušies anime japāņu valodā. Pat subtitru oficiālie tulkojumi vienmēr ir bijuši tik pliekani un nebaudāmi salīdzinājumā ar fantranslations.

  Tagad Netflix ir pieejams internetā, bet.. un Tas ir ļoti liels BET.. Parasti tikai vienā valodā un pat bez subtitriem. Sanāk, ka interneta attīstība un legālas filmas internetā ir ierobežojusi mūsu iespējas. Nesen pamanīju youtube ļoti jauku Kolumbiešu seriāla 1. sēriju – La Hipocondriaca. Tas ir viss, kas vajadzīgs – spāņu valoda, medicīnas kļūdas, cilvēku reakcija uz tām, komēdija utt. Bet Netflix to piedāvā tikai Meksikā! Ir pat īpaši proksi serveri, kas piedāvā apiet ierobežojumus, taču galu galā tas ir pārāk sarežģīti, un interneta pirātisms ir vēl aktuālāks kā nekad agrāk.

  Šis nedaudz saskan ar gnidrologa rakstu, ka nevajag ticēt, ka globālisms vienmēr ir mūsu labā.
  Thursday, October 12th, 2017
  9:54 pm
  Arī neirologi uzskata, ka pūļa histērija ir visvairāk iespējams skaidrojums Kubas "soniskajiem ieročiem".

  Citās ziņās Dogo barībā karbamīdu neatrod. Ceru, ka arī ar šo tiks pielikts punkts šai pūļa histērijai, kas turklāt bija tendēta uz savējo uzņēmumu nolikšanu.
  Wednesday, October 11th, 2017
  7:15 am
  Stigmas aptauja
  Poll #21083 Par stigmu runājot
  Open to: All, results viewable to: None

  Vai tu gribētu uzsākt (seksuālās) attiecības ar personu, kurai ir HIV?

  View Answers


  0 (0.0%)


  5 (55.6%)

  Nezinu, tad jau redzēs
  4 (44.4%)

  Friday, September 29th, 2017
  10:33 am
  Dogo sāga uzņem jaunus apgriezienus
  Dogo sāga uzņem jaunus apgriezienus. Vēl viens pierādījums, ka pret Tukuma Straume notika raganu medības, jo pēc tam ar to pašu metodi pārbaudot rietumu brendu barību, vismaz divos tiek atrasts karbamīds.

  Kāds te runāja par to, ka drīz reklāmas vairs nebūs aktuālas, kamēr realitātē tās ir vēl svarīgākas nekā iepriekš, jo “faktiem nav nozīmes”. Tas ir, tiem ir kaut kāda nozīme, bet ir daudzi citi faktori, kas padara tos mazāk nozīmīgus. Piemēram, feiko ziņu aģentūras (Reuters, BBC, NYTimes u.c.) apvaino Amazon par aicinājumu mājās taisīt spridzekļus, un Amazon pat necenšas taisnoties, jo saprot, ka tas galīgi nav vērts. Aizspriedumainos cilvēku prātus nepārliecināsi. Labāk uzsākt mārketingu, ka viņi izmainīs algoritmu un viss būs vēl superīgāk nekā agrāk.

  Dilberta komiksi ir vēl aktuālāki kā nekad agrāk. :D
  Thursday, September 21st, 2017
  11:11 am
  Kubas “akustiskie ieroči”
  Par šo neliekas ticami, ka tur ir izmantoti kādi super ieroči. Visticamākais skaidrojums šobrīd ir tāds, ka nekā tāda nav un ir vienkārši sākusies pūļa panika. Pēc tam, kad kāds vēstniecības darbinieks ir saslimis ar tinītu vai smadzeņu audzēju vai vienkārši saindēšanos no slikta kubiešu ruma, sagaidāms, ka arī citi darbinieki būs nobažījušies un sāks izjust līdzīgus simptomus. Šāda situācija jau ir izspēlēta Dr. Hausa seriālā, tajā lidmašīnā. Tagad atliek tikai palaist pīli par vēl kādu jaunu simptomu, piemēram, izdalījumiem no kreisās auss, un negaidīti šis simptoms parādīsies vēl kādam bariņam darbinieku.
  Tuesday, September 12th, 2017
  6:34 pm
  Ziņās raksta, ka Džordžs Klūnijs uzņēmis pie sevis mājās Irākas bēgli, un visi to pieņem kā nezin kādu sasniegumu. Toties es vairākas naktis mitinājos pie Irākas bēgļa. Beat that, ha!
  Thursday, September 7th, 2017
  9:10 pm
  kā darbojas apziņa... un kāpēc kristietība var saturēt dažas atbildes par to
  Ir taču sācies jaunais mācību gads, tāpēc pienāktos apgūt kaut ko jaunu, nevis turpināt cepties par tām pašām mūžsenajām tēmām... Nu, lūk, SSC piedāvā predictive processing teorijas apskatu, kas var izskaidrot gandrīz visu par smadzeņu darbību. Tā nav nokritusi negaidīti visiem uz galvas, jo idejas, ka smadzenes strādā Beiziāna statistiskajā režīmā jau bija izteiktas krietnu laiku iepriekš. Pamatideja ir tā, ka mūsu uztvertā realitāte nav jutekļu uztveres izveidota, bet mūsu prognozējošo iedomu radīta, kuru tikai pēc vajadzības piekoriģē jutekļi. Ja jutekļi aptuveni apstiprina mūsu prognozes, tad smadzenes nemaz nepūlas iedziļināties uztverē, bet pieņem, ka lietas ir tādas, kādas tās ir iedomātas. Tagad daudzas lietas ir saliktas kopā un mēģināts arī izskaidrot, ar ko šis procesings atšķiras autistiem vai šizofrēniķiem.

  Man visnozīmīgākais secinājums šķita atziņa, ka konflikta situācijās mēs vienmēr par zemu novērtējam to, cik stipri mēs kaitējam pretiniekam, salīdzinājumā ar to, cik stipri mums kaitē pretinieks. Jo mēs jau iepriekš paredzam savas rīcības un ja viss izdodas, tad nepiešķiram tam lielu vērību. Savukārt, citu rīcības var būt negaidītas, kas prasa lielāku iedziļināšanos, kā dēļ tas tiek novērtēts vairāk. Tāpēc konfliktu rezultāts bieži ir vardarbības eskalācija.

  Domājot par iespējamiem šo biasu risinājumiem prātā ienāca vienīgi kristiešu pazemības maksima. Varbūt tieši tajā ir visa jēga – ka formula piedot citiem vai pat pagriezt otru vaigu tiem, kas sit, ir tikai formula smadzeņu biasu kompensācijai, lai sabiedrībā mazinātu konfliktus. Tas nav jāuztver absolūti, jo ja ienaidnieks uzsāk genocīdu, tad ir jācīnās pretī. Un tomēr, varbūt tajā slēpjas atbilde, kāpēc noteiktā laika periodā kristiešu valstis strauji attīstījās, kamēr islāma valstis regresēja. Pat pie vienāda sākumstāvokļa un līdzīgas tiesu varas stingrības, kristieši vēl praktizēja pazemību, kas noveda pie lielākas sadarbības un sabiedrības uzplaukuma. Savukārt valstis, kurās valdīja princips “acs pret aci, zobs pret zobu”, pieredzēja tikai vardarbības eskalāciju.

  Nesaku, ka obligāti jābūt reliģijai. Tomēr ir vērts padomāt, ka daudzās pagātnes kultūrās slēpjas liela gudrība, un ka mēs bez izpratnes varam noraidīt kādu tumsonīgu tradīciju, bet pēc tam piedzīvot negatīvas sekas, ko radīs šo tradīciju neapdomāta noraidīšana.
  Thursday, August 17th, 2017
  8:41 pm
  Divi stāsti par selfijiem un feminismu.

  1) Universitātē bija viena meitene ar klīnisku aptaukošanos, BMI jau noteikti pāri 35 vai cik, viņai noteikti bija kaut kāda vielmaiņas slimība. Bet viņa nēsāja t-kreklu ar uzrakstu – “Ikviens var kļūt par feministi”. man patika, ka tā ir jauka uzdrošināšanās netieši pateikt, ka nevajag nosodīt feministes, sorry, resnos cilvēkus, jo var būt gadījies mantot sliktu ģenētiku vai saslimt ar kādu vielmaiņu ietekmējošu kaiti, kas rezultātā izraisa pārmērīgu ķermeņa svaru.

  2) Universitātes izlaidumā dažas meitenes pie diploma saņemšanas spiežot roku universitātes prezidentam uzņēma selfijus. Skatītāji par to, protams, skaļi ieņirdza. Un tas bija tik jauki. Šeit laikam ir tas moments, ko nesaprot cilvēki bez humora izjūtas. Paņirgšana ir domāta nevis, lai nosodītu vai atturētu cilvēkus no kādas lietas, bet tieši otrādi – padarītu par sociāli pieņemamām lietas, pret kurām sabiedrībai ir aizspriedumi.
  Wednesday, August 16th, 2017
  4:42 pm
  Vakar pie Dunkirkas paņēmu divus stopotājus, kuri devās uz Bristoles mūzikas festivālu. Viens no viņiem bija latvietis un izskatījās apmēram kā ulvs ;)
  12:43 pm
  Mans pirmais Android telefons ir beidzot galīgi nomiris, un laiks iegādāties jaunu. Pēc James Damore fiasco vairs negribas pārāk uzticēties Google produktiem, tāpēc jautājums, vai ir kādas citas alternatīvas? Man vislabāk patika Blackberry, taču tā tagad ir vēsture. Paliek vēl iPhone ar kuru man ir biju nelāga pieredze pirms 3 gadiem, jo nopirktajam telefonam pogas slikti spiedās, ka es atdevu veikalam atpakaļ. Varbūt tagad ir labāki modeļi? Kāda ir jūsu pieredze?
  Saturday, July 22nd, 2017
  6:16 pm
  kontrindicēts – 2
  Liels paldies visiem, kas atbildēja aptauju. Šis bija ļoti noderīgi.

  Man gribējās pētīt zāļu instrukciju lasāmību kā maģistra darbu, taču projekta vadītājs neļāva. Viņš teica, ka nav eksperts šajā jomā, tāpēc šāda veida projektus atdeva vājākajiem studentiem, bet mani ielika laboratorijā pētīt nanodaļiņas, kas skaitās advancētāki. Man tas galīgi nepatika, kaut vai tāpēc, ka biju spiests iet katru dienu uz laboratoriju un strādāt ar vielām. Uz cibiņi vēl ņirgājās – bet tu tikai pamēģini, tev patiks!

  Bet sistēma tagad ir skaidra – intrukcijas bieži ir ļoti grūti saprotamas, jo to lasāmība ir atstāta pēdējā vietā un uzticēta nesekmīgajiem studentiem, kas neko citu darīt nav spējīgi.
  1:39 pm
  kontrindicēts
  Poll #21045 Aptauja par saprotamību
  Open to: All, results viewable to: All

  Vai tev ir skaidrs, ko nozīmē vārds kontrindicēts?

  View Answers

  Jā, skaidrs kā diena
  9 (52.9%)

  Varbūt, bet neesmu līdz galam drošs
  4 (23.5%)

  Nav ne jausmas
  4 (23.5%)

  Cits (paskaidrošu komentāros)
  0 (0.0%)

  Sunday, July 9th, 2017
  11:52 am
  kas ir feminisms :)
  feminisms (lat.) – sievietes īpašības (ķermeņa un psihes) vīriešiem, sevišķi homoseksuālistiem

  No Medicīnas svešvārdu vārdnīcas, Sakārtoja: Rūta Vinķele. Izdevniecība Avots 2007
  Sunday, May 21st, 2017
  2:48 pm
  Pēdējais Doctor Who bija ļoti labs:
  1) uzspridzināja CERN, LOL
  2) pierādīja, ka simulēta realitāte, tomēr vēl nav pilnīga realitāte, jo kaut kas iztrūkst (dvēseles?)
  3) Protams komiskie momenti – When I’m on a date, when a rare and special thing happens in my real life, do not, *do not*, under *any* circumstances, put the pope in my bedroom!
  Sunday, May 14th, 2017
  5:13 pm
  neuzticamie modeļi
  Doctor Who pēdējā sērija Skābeklis tieši bija par šo tēmu, kad paļaušanās uz datormodeļiem biznesā var novest pie ļoti smagām sekām. Mūsu realitātē sekas no uzticēšanās modeļiem ir bijušas vēl smagākas un radīja Lielo Recesiju. Bet kā zināms, cilvēi nemācās no savām kļūdām...
  3:19 pm
  kognitīvā disonanse
  Nekad nebūtu ticējis, ka cilvēkiem tā piemīt tik lielā mērā. Komentāri zem šodienas komiksa to ilustrē tik lielā mērā, ka ir vēl uzjautrinošāki par pašu komiksu. Tik daudzi nopietni cilvēki nespēj ieraudzīt atšķirību starp "ekonomiskiem modeļiem" un "globālās sasilšanas zinātni" ir apbrīnas vērta, vienlaikus atgādinot, cik gan maz mēs tomēr zinām par cilvēku dabu.
  Friday, May 12th, 2017
  8:58 am
  Ierobežojumi reizēm palīdz (2litreņu mārketings)
  UK bija problēmas ar bezrecepšu zāļu nepareizu lietošanu un tā izraisītām biežām blakusparādībām, tāpēc UK valdība nāca klajā ar ideju, ka noteiktas sāpju remdinošās zāles vajadzētu tirgot tikai ierobežotā daudzumā. Farmaceitu mafija un tās neapzinīgie līdzskrējēji, protams, uzreiz kritizēja šo ideju, sakot cilvēki jau nav muļķi – ja gribēs, tad tāpat ieies aptiekā divreiz vai aizies uz citu aptieku vai lielveikalu.

  Rezultāti vēlāk parādīja, ka kritiķiem nav taisnība – šie ierobežojumi ievērojami samazināja nelabvēlīgās blakusparādības. Domāju, ka tas pats būs ar 2litrenēm. Iespējams, ka neviens pat šo ietekmi vēlāk nepētīs, bet vismaz ir zināms, ka šis ierobežojums ir tā vērts, lai to izmēģinātu.

  Žetons arī tam cibiņam, kurš nolēma netulkot mārketinga mafijai. :)
  7:27 am
  negaidītas atzīšanās
  Obama saka, ka ASV prezidenta amats ir kā atrašanās mīkstā cietumā. Kas būtībā nozīmē, ka it kā tu formāli esi pasaulē ietekmīgākās valsts prezidents, bet reāli tu esi cietumnieks un dari to, ko tev liek cietumsargi (tie droši vien ir lielo korporāciju lobētāji). Tramps droši vien savu amatu neuzskata par cietumu un dara to, ko pats grib un kas pašam ienāk prātā. Kas protams, šausmīgi sanikno "liberāļus" – kā viņš to uzdrošinās? Vai tad viņš nezina, ka atrodas cietumā un viņam jādara tas, ko mēs (lobisti) pavēlam?
  Thursday, May 11th, 2017
  8:13 am
  Muļķīga man liekas situācija, ka mobilo telefonu kompānijas lobēja ES, lai nepieļautu brīvo roumingu (pašreizējais ir tikai tūrisma nolūkiem uz 3 mēnešiem) ar argumentu, ka citādi lētākajiem plāniem nāksies celt cenas, jo visi varēs nopirkt lētos plānus Latvijā un lietot tos dārgākās valstīs. Viņi panāca šos ierobežojums, bet cenas kā izrādās tiek celtas tik un tā, un izskatās, ka nav kaut cik nozīmīgi atšķirīgas no UK. Uzmetiens vienā vārdā! Un ES līderu feils, ka tik viegli pakļāvās lobijam.
[ << Previous 20 ]
About Sviesta Ciba