Velkamists
 
[Most Recent Entries] [Calendar View] [Friends]

Below are the 20 most recent journal entries recorded in extranjero's LiveJournal:

  [ << Previous 20 ]
  Sunday, May 21st, 2017
  2:48 pm
  Pēdējais Doctor Who bija ļoti labs:
  1) uzspridzināja CERN, LOL
  2) pierādīja, ka simulēta realitāte, tomēr vēl nav pilnīga realitāte, jo kaut kas iztrūkst (dvēseles?)
  3) Protams komiskie momenti – When I’m on a date, when a rare and special thing happens in my real life, do not, *do not*, under *any* circumstances, put the pope in my bedroom!
  Sunday, May 14th, 2017
  5:13 pm
  neuzticamie modeļi
  Doctor Who pēdējā sērija Skābeklis tieši bija par šo tēmu, kad paļaušanās uz datormodeļiem biznesā var novest pie ļoti smagām sekām. Mūsu realitātē sekas no uzticēšanās modeļiem ir bijušas vēl smagākas un radīja Lielo Recesiju. Bet kā zināms, cilvēi nemācās no savām kļūdām...
  3:19 pm
  kognitīvā disonanse
  Nekad nebūtu ticējis, ka cilvēkiem tā piemīt tik lielā mērā. Komentāri zem šodienas komiksa to ilustrē tik lielā mērā, ka ir vēl uzjautrinošāki par pašu komiksu. Tik daudzi nopietni cilvēki nespēj ieraudzīt atšķirību starp "ekonomiskiem modeļiem" un "globālās sasilšanas zinātni" ir apbrīnas vērta, vienlaikus atgādinot, cik gan maz mēs tomēr zinām par cilvēku dabu.
  Friday, May 12th, 2017
  8:58 am
  Ierobežojumi reizēm palīdz (2litreņu mārketings)
  UK bija problēmas ar bezrecepšu zāļu nepareizu lietošanu un tā izraisītām biežām blakusparādībām, tāpēc UK valdība nāca klajā ar ideju, ka noteiktas sāpju remdinošās zāles vajadzētu tirgot tikai ierobežotā daudzumā. Farmaceitu mafija un tās neapzinīgie līdzskrējēji, protams, uzreiz kritizēja šo ideju, sakot cilvēki jau nav muļķi – ja gribēs, tad tāpat ieies aptiekā divreiz vai aizies uz citu aptieku vai lielveikalu.

  Rezultāti vēlāk parādīja, ka kritiķiem nav taisnība – šie ierobežojumi ievērojami samazināja nelabvēlīgās blakusparādības. Domāju, ka tas pats būs ar 2litrenēm. Iespējams, ka neviens pat šo ietekmi vēlāk nepētīs, bet vismaz ir zināms, ka šis ierobežojums ir tā vērts, lai to izmēģinātu.

  Žetons arī tam cibiņam, kurš nolēma netulkot mārketinga mafijai. :)
  7:27 am
  negaidītas atzīšanās
  Obama saka, ka ASV prezidenta amats ir kā atrašanās mīkstā cietumā. Kas būtībā nozīmē, ka it kā tu formāli esi pasaulē ietekmīgākās valsts prezidents, bet reāli tu esi cietumnieks un dari to, ko tev liek cietumsargi (tie droši vien ir lielo korporāciju lobētāji). Tramps droši vien savu amatu neuzskata par cietumu un dara to, ko pats grib un kas pašam ienāk prātā. Kas protams, šausmīgi sanikno "liberāļus" – kā viņš to uzdrošinās? Vai tad viņš nezina, ka atrodas cietumā un viņam jādara tas, ko mēs (lobisti) pavēlam?
  Thursday, May 11th, 2017
  8:13 am
  Muļķīga man liekas situācija, ka mobilo telefonu kompānijas lobēja ES, lai nepieļautu brīvo roumingu (pašreizējais ir tikai tūrisma nolūkiem uz 3 mēnešiem) ar argumentu, ka citādi lētākajiem plāniem nāksies celt cenas, jo visi varēs nopirkt lētos plānus Latvijā un lietot tos dārgākās valstīs. Viņi panāca šos ierobežojums, bet cenas kā izrādās tiek celtas tik un tā, un izskatās, ka nav kaut cik nozīmīgi atšķirīgas no UK. Uzmetiens vienā vārdā! Un ES līderu feils, ka tik viegli pakļāvās lobijam.
  Wednesday, May 10th, 2017
  10:14 am
  Be careful what you wish...
  Komēdijas komēdijas galā. Pirms pusgada Trampa pretinieki pieprasīja Komeja demisiju. Tramps to beidzot izdarīja, bet nu atkal nav labi.
  Tuesday, May 9th, 2017
  11:11 am
  Tramps laikam ir pirmais prezidents, kas publiski paziņo, ka Austrālijas veselības aprūpe ir labāka nekā amerikāņu. Vai nav ironiski, ka to nevarēja pateikt profesionāls politiķis Obama, kurš tik daudz darīja, lai uzlabotu amerikāņu sistēmu? Protams, Obama tagad lasa lekcijas par 400K dolāru, kas pēc SSC domām ir atalgojums par korporāciju labā pieņemtajiem lēmumiem.

  Vēl šajā sakarā man ļoti patika frāze, ka universitātēs nemāca gūt neveiksmes. Tas tiek uzskatīts par sliktu lietu. Taču ceļš uz panākumiem nevar būt bez neveiksmēm. Tāpēc ir ļoti svarīgi cilvēka spēja piedzīvot neveiksmes, un pat uzņemties risku, kurā neveiksmes ir neizbēgamas. Tramps var būt slikts prezidents, bet tieši šo spēju no viņa var mācīties ikviens. Uzdrošināties darīt neparastas lietas, un tikt pāri neveiksmēm un iet vēl tālāk un turpināt uzdrošināties darīt lietas.
  Thursday, May 4th, 2017
  8:16 am
  Ušakovs atkal 100% uzvarēs Rīgā
  Viņš varbūt nav izcils līderis, bet paklausoties TVnet patriotu spēles, ir skaidrs, ka viņš vienīgais saprot fišku, ka ir vismaz jāsignalizē par to, ka rūp vēlētāju intereses.

  Jautājums ir par zālēm un to pieejamību. Rīgas domes koalīcijas ideja veidot pašvaldības aptiekas ir uzdrošināšanās. Varbūt tā nav saprātīga no biznesa viedokļa, varbūt nav pareizi to risināt pašvaldības līmenī, un tā nekad neīstenosies, jo farmaceitu mafija to nepieļaus. Bet šī ideja vismaz vēsta, ka Ušakovs saprot, kādas problēmas ir cilvēkiem – zāļu cenas un pieejamība –, un ir gatavs riskēt ar nosodījumu un rīkoties, lai kaut ko šīs problēmas labā darītu.

  Ideja, ka ir jābūt vienai aptiekai vismaz 3 km attālumā nāk no PVO standartiem, kas nosaka, ka cilvēkiem ir jābūt pieejamai aptiekai 1 stundas gājiena attālumā. Šie standarti ir paredzēti Āfrikai, nevis Rīgai, kur grūti iedomāties kādu ar artrītu slimu pensionāru, kurš sestdienas vakarā uz kruķiem vismaz stundu klibos uz tuvāko aptieku, jo viņam būs beigušās pretsāpju tabletes.

  Un tad vēl jautājums par zāļu cenu, kur vienkāršu ibuprofēnu mana māte pērk aptiekā par €5, kamēr es varu nopirkt lielveikalā par 25 pensiem. TVnet bija farmaceitu mafijas nopirktais raksts par to, cik liels ļaunums būtu bezrecepšu zāļu tirgošana lielveikalos ar veselu rindu melīgu argumentu: – ka šīs valstis, kur tas pieejams, domā par to atcelšanu (UK tā nedomā), ka zāles būs pieejamas bērniem (UK bērniem tās nepārdod), ka bez farmaceita skaidrojuma pacienti pārdozēs zāles (kas ilustrēts ar piemēru, ka zāles ir pārdozējuši cilvēki, kas iegādājušies tās aptiekā). Reāli lielveikalos pārdod tikai 2 pretsāpju zāļu iepakojumus, kas ļoti samazina pārdozēšanas risku, un uz paciņas ir lieliem burtiem uzrakstīti brīdinājumi, ko grūti nepamanīt, atšķirībā no lietošanas instrukcijas, kas nodrukāta uz maza papīra gabaliņa ļoti mazā drukā.
  Friday, April 28th, 2017
  10:01 am
  cilvēku burbuļi
  Man ir ļoti liela sociālā trauksme un grūti uzsākt runāt ar cilvēkiem, un uzsākot sarunu, trauksmes dēļ ir grūti koncentrēties. Un īpaši grūti tas ir tāpēc, ka man šausmīgi patīk dažādi eksotiski cilvēki, patīk klausīties viņu stāstus un pieredzes, iedomāties viņu kultūras, valodas, reliģijas un atklāsmes. Esmu ļoti pateicīgs par to, ka man bija iespēju studēt kopā ar tik daudziem eksotiskiem cilvēkiem no dažādām pasaules malām.

  Es arī nesaprotu, kāpēc cilvēki tiecas dzīvot burbulī, kāpēc skaitās nepieklājīgi interesētiem par citiem tikai tāpēc, ka viņi ir eksotiski. Es nespēju lasīt cilvēku intervijas žurnālos, jo tas ir tik pastarpināti, tik neīsti, ka viss eksotiskums ir pazudis. Cilvēku eksotiskums ir jāizbauda tieši – kad kopā ar viņiem strādā vai mācās, kad kopā gaida vienā pieturā un brauc vienā tramvajā utt. Viņu stāsti ir jādzird pa tiešo, lai būtu pārliecinoši. Katram ir kāds stāsts, piemēram, stāsti par to, kā viens ir nopircis viltotu pasi, lai iekļūtu valstī un pieprasītu patvērumu. Vai to, ka šī brīnišķīgā indiešu meitene vilcienā studē raķešu zinātni. Bet savukārt tai irānietei ļoti fascinē krievi. Vai tas indiešu puika no Kanādas ir bijis tajā pašā Harē Krišnas templī Bombejā. Man vajadzēja ilgas psihoterapijas sesijas daudzu mēnešu garumā, lai es vispār uzdrošinātos pieiet viņiem klāt un kaut ko pajautāt.

  Varbūt tas ir nepieklājīgi, es to nezinu, jo sociālā ziņā esmu atpalicis. Tomēr man šķiet, ka šī tieksme nodalīties burbuļos ir tā, kas rada problēmas sabiedrībā, jo tā noved pie dažādām kopienām, kas it kā ir tie paši valsts pilsoņi, bet sociāli ir nošķirtas un viena par otru neinteresējas. Teiksim musulmaņu kopienas UK vai Francijā. Vai melno kopienas ASV. Pat Latvijā krievvalodīgā kopiena, kas patiesībā nav valodas nošķirtība, bet tas, ka cilvēki neuzrunā viens otru tramvajā. Manuprāt, tas būtu tikai normāli pajautāt musulmaniska izskata vīrietim metro, vai viņš lūdzas 5 reizes dienā. Vai Latvijā krieviska paskata cilvēkam, vai viņš atbalsta Putinu. Varbūt pasmejoties, ar humoru, bet nenosodot. Tas būtu daudz labāk nekā ledusaukstā ignorance aizbildinoties ar formālo pieklājību.
  Wednesday, April 19th, 2017
  2:53 pm
  Kad sāls uzturā var būt laba?
  Kamēr jūs te diskutējat ka, kāds kādu ir ne tā uzrunājis, es atradu tiešām ļoti noderīgu pētījumu praktiskai dzīvei.

  Nešķiet (n=10), ka lielāks sāls patēriņš palielina slāpes. Korelācija ir pat otrāda – vairāk sāls liek ķermenim vairāk saglabāt ūdeni un samazināt ūdens patēriņu. Sālij izrādās ir cita ietekme – tā palielina izsalkumu, jo vajag vairāk enerģijas sāls izvadīšanai. Kas ir slikti, ja cilvēkam ir liekais svars, taču varbūt to pat vajadzētu palielināt uzturā tiem, kam vajag uzbaroties.

  Arī iepriekš pētījumi nespēja īsti pierādīt, ka par daudz sāls uzturā varētu novest pie paaugstināta asinsspiediena vai citām slimībām. Negatīva ietekme bija tikai tiem, kam jau ir kādas nieru vai sirds problēmas.
  Thursday, March 16th, 2017
  9:47 am
  Mana vīzija par ideālo Latviju ir tieši pretēja watt. Tajā būtu mazāk iedzīvotāju Rīgā, bet stiprākas būtu mazpilsētas. Hruščovkas pilnībā ir likvidētas, jo visi dzīvo privātmājās ar savu apkuri, ūdensapgādi. Varbūt pat saules bateriju paneļiem un siltumsūkņu apkuri. Laukos dzīvojošie cilvēki ir pārticīgāki, visbiežāk strādā kādu augsti kvalificētu teledarbu, bet tusēties aizbrauc uz rajona centru ar savu e-auto. Jo mazpilsētās nav tik lielu problēmu ar sastrēgumiem vai parkingu.

  Latvieši vienmēr ir tiekušies pie sava stūrīša zemes, tikai turpmāk tur nevajag audzēt tomātus, bet var eksperimentēt ar dārzu un ainavu iekopšanu. Laukos ir augstāka dzīves kvalitāte, labāka veselība un draudzīgākas attiecības starp cilvēkiem.

  Rīga un Ventspils paliek kā loģistikas centri, bet darba vietas atrast ir grūti, jo vairums darbu ir robotizēti. Ir uzlabota pasta sistēma, jo pastu izvadā mašīnas, kuras vada robots. Vairumā cilvēku laukos nemaz nebrauc iepirkties, bet pasūta visu internetā.

  Nu kaut kā tā. Var papildināt ar savām idejām.
  Monday, March 13th, 2017
  12:29 pm
  Es atbalstu eitanāziju kā principu, bet jābūt ar to piesardzīgiem. Jāņem vērā, ka eitanāzijas priekšlaicīga atbalstīšana arī nolaupa cilvēkam iespēju legāli lietot heroīnu un potenciāli pat LSD. Skaidrs, ka veseliem vai nedaudz slimiem cilvēkiem šīs substances nav vēlamas, jo ilgtermiņā tas nav panesami. Taču ja cilvēkam vairs nav ilgtermiņa, tad tas būtu tikai racionāli izbaudīt vēl pēdējo, ko var dot šis ķermenis.
  Friday, February 24th, 2017
  7:27 am
  Pewdiepie skandāls parāda arī to, ka mēs paši vien esam tie vecie dusmīgie penši. :D
  Thursday, February 23rd, 2017
  8:21 am
  precību materiāls
  Vai cilvēks, kurš nevar atbildēt, kuri punkti ir patiesi un kuri nepatiesi, ir precību materiāls?

  1. Some processed food items, including most Kraft cheese products, contain methylarachinate, an additive which causes a dangerous anaphylactic reaction in 1/31000 people who consume it. They have been banned in Canada, but continue to be used in the United States after intense lobbying from food industry interests.

  2. Commonly used US-manufactured wood products, including almost all plywood, contain formaldehyde, a compound known to cause cancer. This has been known in scientific circles for years, but was only officially reported a few months ago because of intense chemical industry lobbying to keep it secret. Formaldehyde-containing wood products are illegal in the EU and most other developed nations.

  3. Total S.A., an oil company that owns fill-up stations around the world, sometimes uses slave labor in repressive third-world countries to build its pipelines and oil wells. Laborers are coerced to work for the company by juntas funded by the corporation, and are shot or tortured if they refuse. The company also helps pay for the military muscle needed to keep the juntas in power.

  4. Microsoft has cooperated with the Chinese government by turning over records from the Chinese equivalents of its search engine “Bing” and its hotmail email service, despite knowing these records would be used to arrest dissidents. At least three dissidents were arrested based on the information and are currently believed to be in jail or “re-education” centers.

  5. Wellpoint, the second largest US health care company, has a long record of refusing to provide expensive health care treatments promised in some of its plans by arguing that their customers have violated the “small print” of the terms of agreement; in fact they make it so technical that almost all customers violate them unknowingly, then only cite the ones who need expensive treatment. Although it has been sued for these practices at least twice, both times it has used its legal muscle to tie the cases up in court long enough that the patients settled for an undisclosed amount believed to be fraction of the original benefits promised.

  6. Ultrasonic mosquito repellents like those made by GSI, which claim to mimic frequencies produced by the mosquito’s natural predator, the bat, do not actually repel mosquitoes. Studies have shown that exactly as many mosquitoes inhabit the vicinity of such a mosquito repellent as anywhere else.

  7. Listerine (and related mouth washes) probably do not eliminate bad breath. Although it may be effective at first, in the long term it generally increases bad breath by drying out the mouth and inhibiting the salivary glands. This may also increase the population of dental bacteria. Most top dentists recommend avoiding mouth wash or using it very sparingly.

  8. The most popular laundry detergents, including most varieties of Tide and Method, have minimal to zero ability to remove stains from clothing. They mostly just makes clothing smell better when removed from the laundry. Some of the more expensive alkylbenzenesulfonate detergents have genuine stain-removing action, but aside from the cost, these detergents have very strong smells and are unpopular.
  Monday, February 20th, 2017
  10:24 pm
  Dogo sāga ir dīvaini pieklususi. Man nav stingra viedokļa ne vienā, ne otrā pusē. Tikai tas, ka šādā situācijā ir iespējama ļoti liela pašizlase, kas var neļaut iegūt uzticamus rezultātus. Un tieši par to ir bažas, ka no pēdējā pētījuma, par kuru vēl oktobrī tika skaļi bazūnēts, ka tūlīt būs gatavs un tas skaidri pierādīšot suņu barības ražotāja vainu, atkal čiks vien ir sanācis, bet pētījumam noziedotā nauda aizgājusi kāda uzņēmīga cilvēka kabatā. Tad jau droši vien kontroversija vēl ieilgs uz kādiem gadiem 5.
  9:15 am
  Es saprotu, ka Tramps daudziem nepatīk, bet Klintone ir nazi atbalstītāja un tas būtu vēl sliktāk. Lūk, neapgāžams pierādījums pēc augstākajiem MSM standartiem :D
  Sunday, February 19th, 2017
  1:23 pm
  Ha, ha, it kā mēdijiem jau nepietiktu ar Trampu. Tagad arī mileniāļi saceļas pret mēdiju feikajām ziņām. Nekad nebiju dzirdējis par tādu PewDiePie, bet acīmredzot viņam ir miljoniem sekotāju, kas skatās viņa jokus (katram savs). Savukārt mēdijiem tas nepatīk, bet visdrīzāk jau skauž, ka viņi zaudē skatītājus, tāpēc viņi cenšas izraut lietas no konteksta un celt apsūdzību, lai nosauktu viņu par nacistu un tādējādi ieriebtu viņam.

  Vai tad es neteicu, ka mēdiju kari būs brutāli?
  Saturday, February 18th, 2017
  12:41 pm
  Vēl par birokrātiju NASA vs. robežsardze. Šādās organizācijās neko nedara uz savu galvu, iepriekš tiek rakstītas garas instrukcijas vai SOP, kā pareizi rīkoties katrā paredzamā situācijā. Nu lūk, tur kādam birokrātam bija jāraksta instrukcija, ko darīt, ja darbinieka slepeno informāciju liek atklāt robežsardze. Iespējams, viņš vispār par to neiedomājās, bet varbūt padomāja, ka “robežsardze nav tādi idioti, lai liktu to darīt”. Savukārt, robežsardzei kādas birokrāts rakstīja instrukciju, ko darīt, ja kādam ceļotājam ir slepenā informācija, ko nedrīkst atklāt, un viņš tieši tāpat arī padomāja, ka “NASA jau nav tādi idioti, lai pret to iebilstu”. Katrs no viņiem dzīvo savā pasaulē, kuras nesatiekas. Un dažreiz tieši autisti ir tie, kas spēj ieraudzīt visu situāciju no malas, neiegrimstot vienā vai otrā ilūziju pasaulē.
  9:25 am
  Autisti ir daudz saprātīgi cilvēki nekā “normālie”, jo “normālie” parasti sacepas par kādu tēmu, piemēram, Trampa imigrācijas aizliegumu, bet pēc nedēļas jau viņi visu ir aizmirsuši un domā par kaut ko citu.

  Bet es tagad domāju par to absurdo gadījumu ar NASA darbinieku, kuram ASV robežsargi lika atklāt noslepenoto informāciju, kas bija viņa mobilajā. NASA uzskata, ka darbinieks, to atklājot, ir rīkojies nelikumīgi, lai gan ASV tiesas ir apstiprinājušas robežsargu tiesības to darīt.

  Tas ir labs piemērs, kā birokrātiskas organizācijas dzīvo savā iedomu pasaulē, ignorējot apkārtējo realitāti. NASA var pasludināt kaut ko par nelikumīgu, bet kāda cita birokrātiska iestāde var pasludināt par nelikumīgu pretējo. Realitāte būs tā, kurā cilvēks būs spiests vai nu pārkāpt vienu likumu, vai otru. Abos gadījumos viņam būs ziepes. Tā valsts piekāš mazo (pat labi izglītoto) cilvēku.

  SSC raksta par Baumol cost disease it īpaši medicīnā un izglītībā, un vairums mērķē uz to, ka pie vainas ir lielā regulācija. Regulācija ir vajadzīga, bet ir tendence to supersarežģīt, ar tūkstošiem lappušu lieliem sējumiem. Viens cilvēks tos pat nevar izlasīt, un izmaksas aug eksponenciāli.
[ << Previous 20 ]
About Sviesta Ciba