Jauns neatjēdzīgs skatījums uz lietām
 
[Most Recent Entries] [Calendar View] [Friends]

Below are the 20 most recent journal entries recorded in extranjero's LiveJournal:

  [ << Previous 20 ]
  Thursday, March 23rd, 2023
  7:59 am
  Man ir sajūta, ka daudzi Latvijā pret satiksmes normām spriež nevis pēc noteikumiem, bet pēc sajūtām un padomju laikos apgūtās prakses.

  Par šo atšķirību par attieksmi pret gājējiem padomju laikos un puvušajos rietumos es lasīju jau vēl kā bērns, kad auto tiesības bija tāls sapnis. Reiz grupa fiziķu bija dabūjuši iespēju pieredzes apmaiņā aizbraukt un pastrādāt ASV. Saprotams, ka toreiz tā bija mūža vienīgā iespēja, tāpēc viņiem radās plāns nopirkt auto un apceļot visu ASV. Sacīts darīts, tikai toreiz ASV neatzina viņu vadītāju apliecības, un vienam no grupas nācās nolikt vietējās tiesības. Nu lūk, ar visu pieredzi un papildu kursiem, viņš tās lika 3 reizes, jo pirmajā eksāmenā viņš bija nopietni sadusmojis eksaminētāju – nogriežoties krustojumā (tur bija rakstīts: viņam ierastajā vadīšanas manierē), viņš nepalaida gājēju, kurš bija tikai gatavojies iet pāri.

  Šis princips, ka pret gājējiem kā mazāk aizsargātiem ir jābūt īpaši uzmanīgiem, beidzot pamazām tiek ieviests Latvijā. Jā, arī viņiem ir pienākumi un jāievēro noteikumi, bet kliegt uz viņiem autovadītājs drīkst tikai tad, lai novērstu tūlītēju negadījumu.
  Tuesday, March 21st, 2023
  9:25 pm
  Vispārīgi mūsu problēmas, salīdzinot ar tām, kādas šobrīd piedzīvo Ukraina, ir tīrais sīkums. Viņiem krievi ne tikai nāks, bet ir jau atnākuši.
  Monday, March 20th, 2023
  2:28 pm
  Es piekrītu, ka Liāna Langa ir rupja. Tieši pateikt, ka Latvijā veikalos un citur publiski jārunā latviešu valodā, ir rupji, nekā citādi tas nevar būt. Tai pašā laikā pat vislabākā klientu apkalpošanā nākas saskarties ar Kārenām, kurām nākas tieši un rupji atteikt – nē, nevaram iedot šo atlaidi. Nē, vadītājs šobrīd ar jums nerunās, jo ir aizņemts utt.

  Jūs vienkārši visi baidāties paši pateikt, ka Latvijā uzrunāt neidentificētus klientus krieviski ir nepieņemami. Pārāk ilgi jau esam ar to samierinājušies, ka galu galā kādam ir jākļūst rupjam, citādi lietas nekad nemainīsies.

  Ukraina gāja cauri labvēlības periodam, līdz beigās konstitucionālā tiesa paziņoja, ka nevar būt nekādas citas oficiālās reģionālās valodas un ukraiņu valoda ir vienīgā valsts valoda. Protams, daudzi ukraiņi vēl neprot ukrainiski, un privāti jau katrs var runāt, kā grib. Krieviju tas tikai pamudināja iekarot Ukrainu, jo viņi saprata, ka ar to Ukraina ir pavisam zaudēta Krievijas kultūras telpai. Ja Ukraina būtu izgājusi uz kompromisu, tad daļa Ukrainas būtu pilnībā pārkrievojusies un nekāds karš nebūtu vajadzīgs – iedzīvotāji paši nobalsotu par iestāšanos Krievijā, kā to izdarīja Krimā.

  Tāpēc tie, kas tagad iebilst Liānas Langas (rupjajai) retorikai, būtībā atbalsta Krievijas imperiālismu.
  Sunday, March 19th, 2023
  9:47 pm
  http://klab.lv/users/zazis/404744.html

  Šoreiz zazim ir pilnīga taisnība. Vadītājs nedrīkst bļaut pat tad, ja kāds ir pārkāpis satiksmes noteikumus. Arī ne uz gājēju, kurš iet vai skrien pie sarkanās gaismas. Bļaušana ne tikai neko nedos, bet var radīt road rage, kas ir vēl bīstamāka lieta. Var uzpīpināt, lai pievērstu uzmanību, un tas būs pat pilsētā atļauts, ja tā ir kritiska situācija.

  Šeit varētu būt vienīgā atruna, ja zazis nebūtu redzējis mašīnu, kas brauc no otras puses, un vadītājs būtu satraucies, ka šis idiots paskries tai apakšā, tāpēc izlēmis uzbļaut. Labāk būt muļķim un uzbļaut nevietā, nekā visu mūžu pārdzīvot, ka neuzbļāvi un ļāvi cilvēkam paskriet zem riteņiem.

  Ilgiem vadītājiem rodas tāds brīdis, kad viņi sāk braukt autopilotā, vairs īpaši nedomājot. Tad viņi pārstāj saprast savas kļūdas, un viņiem būtu laiks no jauna apmeklēt vadīšanas kursus. Masveidā tos organizēt nav praktiski, tāpēc ceļu policija parasti to piedāvā tikai pieķertiem pārkāpējiem, piedāvājot sodu aizstāt ar kursu apmeklēšanu.

  Labas braukšanas kultūra ar laiku mainās, bet braucēji ar lielu stāžu to neapgūst automātiski. Piemēram, daudzi dusmojas un pīpina tiem, kas divu joslu saplūšanas gadījumā aizbrauc līdz slēgtās joslas galam un tad gaida, kad ielaidīs, nevis cenšas atrast vietu, kur iespraukties jau agrāk. Patiesībā tagad tā ir pareizā metode, jo ļauj maksimāli izmantot ceļu kapacitāti un mazināt sastrēgumus. Kad saplūst divas joslas, tad blīvā satiksmē jāpārkārtojas tikai pašās joslas beigās pēc skujiņas jeb rāvējslēdzēja principa, neatkarīgi, kurai joslai ir priekšroka.

  Ir mainījusies arī vadītāju kultūra pret gājējiem un riteņbraucējiem, bet ne visi vadītāji to vēl zina. Piemēram, mašīnai apdzenot velosipēdistu, jāietur nevis tikai 1 vai 2 metru distance, bet pilnībā jāiebrauc blakus joslā, it kā velosipēdists būtu mašīna, kas aizņem visu joslu. Dažās vietās tas jau ir pieņemts kā likums, un citur vēl nav, bet tā tagad ir pareizā kultūra visur Eiropā.
  1:10 pm
  Vispārīgi šķiet, ka vācieši ir mainījuši viedokli par kodolenerģiju.

  https://twitter.com/Nuklearia/status/1636799552039550996

  Jaunākās aptaujas: 75,7% vecumā no 18 līdz 29 gadiem vēlas turpināt izmantot kodolenerģiju.
  8:08 am
  Kad Latvija atguva neatkarību, tad bija tāda eiforija, ka ar krievu pasauli viss ir cauri. Latvija droši iet Eiropas virzienā. Bija neskaitāmas problēmas, kā korupcija, nabadzība, attīstības sāpes, bet tas bija sagaidāmi, jo visu jau nevar gribēt uzreiz.

  Bija izpratne, ka tas pats notiks arī citās pēcpadomju valstīs. Tagad atskatoties, ir redzams, cik naivs bija šāds viedoklis. Redzam, cik ļoti Ukraina svārstījās – tauta gan gribēja, bet elites vilka atpakaļ. Baltkrievija šo cīņu zaudēja jau pavisam drīz. Šobrīd par Gruziju un Moldovu arī vēl nekas nav skaidrs, jo ir redzams, cik ļoti tur līderi velk atpakaļ uz krievu pasauli.

  Vispārīgi arī Latvijā pat starp pilsoņiem ir milzīgs spiediens novērsties no Eiropas un iet atpakaļ uz Krievijas kultūras sfēru. Visi iebildumi par TV Rain aizliegšanu par atbalstu Krievijas armijai Ukrainas karā, ziedu likšana uz iznīcināto okupantu tanku, pretestība atbalstam ukraiņiem ar ieročiem, iznīcinātājiem, signalizēja, ka joprojām vēl sirds velk atpakaļ uz Krieviju.

  Latvijas neatkarība pirmajā periodā (1918-1940) ilga tikai 22 gadus. Tagad būs pagājuši 32 gadi kopš tās atjaunošanas (1991-2023). Bija sagaidāms jau lielāks progress iedzīvotāju lojalitātē Eiropas nevis Krievijas kultūrai, bet tās nav. Kad krievi ienāca 1940. gadā, cilvēki gāja un lika ziedus uz okupantu tankiem. Tas pats notiek arī šodien, kaut arī tanks ir iznīcināts. Piemēram, kā var būt tik daudz cilvēku, arī varas pozīcijās, kas neatbalsta Puškina pieminekļa novākšanu?
  Saturday, March 18th, 2023
  10:24 pm
  Par ekonomiku neko pat negribas komentēt, jo viss izskatās ļoti loģiski un tieši tā, kā tas bija sagaidāms. Kad stulbās politikas dēļ cilvēkiem maksāja naudu par sēdēšanu mājās bez darba, bija jārodas inflācijai. Inflācija radīja akciju tirgus burbuli un likmju celšanos. Tas savukārt rada paniku finanšu tirgos un arī banku krīzi. Recesija arī nav nekas neizbēgams.

  Manuprāt, mēs vēl viegli tiekam cauri šim visam, pateicoties centrālo banku un regulatoru saprātīgai rīcībai, kas cenšas maksimāli mīkstināt jebkuras sliktās sekas. Par visu ir jāmaksā, bet varēja būt vēl sliktāk, ja regulatori nebūtu rīkojušies.
  Tuesday, March 7th, 2023
  7:51 pm
  Slimnīcu noslodze Anglijā 2020. gadā:
  https://twitter.com/yinonw/status/1344628047266410499

  Visdrīzāk visur citur pasaulē ar dažiem izņēmumiem (kuri ir vienmēr, arī normālos laikos) dati būs līdzīgi.
  7:37 pm
  Kāda ir ideāla mājas aptieciņa?
  Tā ir tāda, kurā nav nekādu zāļu. Ja tu dzīvo valstī, kur vienmēr pieejama medicīniskā aprūpe un krānā ir tekošs ūdens, tad vienīgais, ko ir jēga glabāt mājās, ir plāksteri nelielām skrambām un marles saite lielākām traumām, kamēr tiek pie ārsta.

  Manuprāt, ideāla ir autovadītājiem paredzētā aptieciņa. Tur būs dažādi plāksteri, pārsienamie materiāli, šķēres, pincete, folija, saspraudes.

  Neko citu glabāt īsti nav jēgas, ja šobrīd konkrētu vajadzību nevar paredzēt, un jebkura lieta būs izšķērdība. Protams, ja konkrētam cilvēkam jau ir zināmas medicīniskas problēmas un zināmas konkrētas zāles, kas var ievajadzēties, tad ir jēga tās glabāt vajadzībai, lai nav nakts vidū jāskrien uz aptieku. Bet tās jau katrs zinās personīgi, un vispārīgi neko ieteikt nav vajadzīgs.

  Nevajag arī nekādus brūču sterilizējamos (jodu vai briljantzaļo), jo ar tiem var apdedzināt audus, kas tikai kavēs dzīšanu. Ja ir bažas par brūces piesārņojumu, tad var skalot ar tekošu ūdeni no krāna.
  3:19 pm
  Uzrakstīšu šodien par to, kā darbs notiek aptiekās Anglijā. Nerakstīšu par farmācijas lietām, par kurām cibā noteikti ir maza interese, bet tieši par organizatorisko pusi un kā tas salīdzināms ar Latviju. Nepretendēju uz visaptverošu un pareizu izklāstu, jo viss ir tikai mana ierobežotā pieredze. Tomēr tā kā mana pirmā pieredze bija tieši Anglijā, tā varētu būt daudziem interesanta.

  Anglijā aptiekā galveno darbu veic nevis farmaceits, bet palīgi, kuriem maksā varbūt kādu mārciņu vai divas virs minimālās algas. Bet farmaceits arī nav boss, viņš veic viņam noteiktās obligātās funkcijas – zāļu klīnisko izvērtēšanu, pārbaudi, konsultācijas, vakcinācijas utt. Savukārt visus mazāk atbildīgos, bet piņķerīgos darbus, kā zāļu piegādes saņemšanu, recepšu apstrādi, klientu apkalpošanu, zāļu ielikšanu kastītēs, tablešu skaitīšanu paveic palīgi.

  Latvijā oficiāli visi, kas strādā aptiekā ir farmaceiti, farmaceitu asistenti vai studenti, kas par tādiem taisās kļūt.

  Anglijā ar retiem izņēmumiem, darbs ir ļoti aktīvs un nepārtraukts. Man lielākais pārsteigums Latvijā bija, ka bieži nebija ko darīt. Tu stāvi pie kases un neviens nenāk un tas tiek uzskatīts par normālu. Jā, ir pīķa stundas, bet visumā apmeklētāju nav tik daudz, lai visu laiku būtu jāstrādā.

  Anglijā visu laiku ir kaut kas jādara, jo darba vienmēr ir vairāk nekā darītāju. Latvijā aptiekā, kur strādāju, bija savs noliktavas pārzinis, kurš pieņēma preci un faktiski lielāko daļu laika neko nedarīja. Es nesapratu, kāpēc vispār ir šāda darba vieta, jo farmaceitiem bija pietiekami daudz brīvo brīžu, lai varētu preci pieņemt un salikt plauktos paši.

  Anglijā ir ļoti svarīgs darbinieku mikroklimats. Tā kā darbinieki ar lielu slodzi tiek ekspluatēti par minimālo algu, tad skaidrs, ka ir jābūt lielai motivācijai uz šo darbu vispār nākt. Tāpēc ir svarīgi vienam otru regulāri atbalstīt, uztaisīt tēju vai kafiju, pateikt kādu joku vai īso runu. Ja kaut ko izdara nepareizi, tad jābūt ārkārtīgi uzmanīgam ar jebkādu kritiku. Ir risks, ka pēc kritikas darbinieks bimbādams aizies mājās un rīt uz darbu vairs nenāks.

  Ja gadās, ka darbā ir pieņemti divi vienas tautības imigranti (divi latvieši retāk, bet divi poļi vai divi spāņi jau ir reāli), tad viņi bieži savā starpā sāk runāt savā valodā. Stop! Tā nedrīkst, jo traucē kolektīva mikroklimatam. Ja tie divi smejas par kādu joku, tad citi to nesaprot un tas viņus kaitina. Ironiski, ka Latvijā cēla trauksmi, ka neļaus darba vietās diviem krieviem krieviski sarunāties. Ha, Anglijā tā jau sen ir norma. Un tā ir pilnīgi loģiska. Šie par minimālo algu strādājošie izšķir visu. Es esmu redzējis, kā kašķīgs vai nevērīgs kolektīvs ātri noved aptieku līdz bankrotam.

  Kad es biju māceklis, ik pēc mēneša izvērtēja manus panākumus dažādās jomās. Vissliktāko novērtējumu es dabūju tieši prasmēs kolektīva mikroklimata uzturēšanā. Kas to būtu domājis, ka tevi vērtēs pēc tā, kā tu ar darbiniekiem spēj uzturēt īsās runas un dzīt jokus? Bet tā tas ir un es tagad saprotu, ka tas ir svarīgi. Es jau domāju, ka tā dēļ nekad nekļūšu par farmaceitu. Man joprojām ir lielas grūtības pateikt, kurā brīdī vajag kaut ko asprātīgu pateikt, kurā pasmaidīt, kurā paklusēt utt. Darbs gan ir ļoti interesants.
  8:04 am
  Viss ir vēl sliktāk nekā biju domājis: https://archive.is/r8YCA

  Matt Hancock’s plan to block funding for disabled children if MP opposed lockdown

  Mājsēžu ieviesējiem nebija nekā svēta, pat bērnu invalīdu aprūpe.

  Šo cilvēku nekaunība ir neizmērojama. Kad viņus tieši pieķer visā šajā negodprātībā, viņi izliekas, ka vainīgi ir visi citi.
  Sunday, March 5th, 2023
  7:09 pm
  https://www.theguardian.com/politics/2023/mar/05/hancock-plotted-to-oust-nhs-england-chief-simon-stevens-whatsapp-leak-shows

  Former health secretary conspired with Dominic Cummings to remove Simon Stevens in early 2020

  Ja palasa par viņi vikipēdijā, tad neko sliktu par viņu nevar atrast: https://en.wikipedia.org/wiki/Simon_Stevens
  11:47 am
  Pirms gada cibā mani apņirdza, kad es teicu: dodiet Ukrainai iznīcinātājus. Skaidrs, ka lieta ir nopietna ar visādām niansēm, bet varbūt tas, kas mēs toreiz nomīzām, ir vienīgais iemesls, kāpēc karš joprojām nav beidzies.
  Friday, March 3rd, 2023
  11:40 pm
  LOL – lauksaimniecības lobiji. Jā, tiem, kam ir liekais svars, varbūt šķiet, ka pārtikas ir par daudz. Bet reāli pārtika ir mūsu iztikas avots. Tā ir tik būtiska, ka nu nekādi nevaram no tās atteikties. Var jau būt, ka Nīderlandē tās izaudzē par daudz, bet reāli jau būs tā, ka, ja aizvērs fermu, tad līdzīgu atvērs kaut kur Amazonē, kur izcirtīs kārtējo hektāru mūžameža.

  Labāk tomēr būt pašnodrošinātiem ar pārtiku, jo nekad nevar zināt kādi globāli saspīlējumi sāksies, un pārtikas importa cenas var strauji pieaugt.
  1:00 pm
  par latviešu valodu
  Ko es rakstīju par valodas politiku pirms 3 gadiem.

  Es parunāju ar citiem un man ieteica nepārslēgties uz krievu valodu, pat ja klients sasveicinās krieviski. Es sākumā to uztvēru piesardzīgi, bet rezultāti bija ļoti pozitīvi – vairums tā saukto krievvalodīgo bija ļoti priecīgi turpināt sarunu latviski un pat izrādīt savas latviešu valodas prasmes. Bija daži gadījumi, kad cilvēki palūdza tomēr runāt krieviski, un es arī piekritu. Tas man nebija principa vai nacionālisma jautājums, bet domāts tikai drošai un efektīvai apkalpošanai, kurā ir svarīgi uzturēt vienu darba valodu. Izņēmuma gadījumos, ja klients tiešām citādi nevar, iespēju robežās var nodrošināt atbalstu arī citā valodā. Arī Anglijā es atsevišķos gadījumos runāju krieviski, ja klients angliski neprata.

  Būtu labi, ja šī prakse runāt ar visiem apmeklētājiem tikai latviešu valodā Latvijā būtu vēl vairāk izplatīta. Tas uzlabotu apkalpošanas kultūru, mazinātu darbinieku nogurumu un radītu lielāku drošību.


  Šķiet, ka tas ir gluži kā vakar. Es ļoti novērtēju, ka mana pirmā pieredze klientu apkalpošanā sākās tieši UK, citādi es nebūtu bijis spējīgs adekvāti novērtēt situāciju Latvijā.

  Kā redzams, šī joprojām ir liela problēma, ka Latvijā klientu apkalpošanā nevajadzīgi runājam krieviski. Ne jau velti Liāna Langa ir uzsākusi kampaņu, kas griežas acīm daudziem, kas vispār nekad nav strādājuši ar klientiem šādos apstākļos. Es jums iesaku to izmēģināt – veikalos joprojām ir vajadzīgi pārdevēji – un ziņot par rezultātiem. Es arī kādreiz biju pielaidīgāks šajā jautājumā līdz brīdim, kad pašam bija jāapkalpo klienti vienlaicīgi divās valodās.

  Var kritizēt Liānu Langu reizēm par retoriku, kas atgrūž. Bet pajautājiet sev – vai jūsu labvēlīgā pieeja ir nostrādājusi? Ja jūs vienmēr izrādat pretimnākšanu un runājat krieviski, jo jūs krievu valodu protat labāk nekā jūsu sarunu biedrs latviešu valodu, tad kāda motivācija ir lielai daļai iedzīvotāju Latvijā vispār apgūt latviešu valodu? Dažreiz ir vajadzīgs būt principiāliem un rīkoties ar nelielu diskomfortu šodien, lai sasniegtu labākus rezultātus ilgtermiņā.

  Šāda retorika, ka, noņemot krievu valodu slimnīcu vietnēs, mirst cilvēki, ir pārspīlējums un nerada uzticību.

  Arī šis par empātiju ir ļoti tuvredzīgs skatījums, jo pat ja šodien tu runāsi ar pacientu tikai krieviski, rīt viņam var būt vizīte pie ārsta, kurš krieviski nerunā, un viņš nebūs tam gatavs. Sāc runāt ar visiem latviski jau šodien.
  Saturday, February 25th, 2023
  8:03 pm
  Ko rakstīju par Kaveno 2018. gadā: http://klab.lv/users/extranjero/72275.html

  Tagad ir uzpeldējis, ka sieviete, kas sūdzējās par viņu, tagad atzīstas, ka ir melojusi, visu izdomājusi un nemaz nav viņu satikusi.

  Pierādījumbalstīts ceļš!
  8:33 am
  Cochrane bija šadovbanots instagramā.

  https://twitter.com/cochranecollab/status/1463176215217463320
  Friday, February 24th, 2023
  9:00 pm
  Cochrane Deniers – lol
  Tuesday, February 21st, 2023
  11:11 pm
  kāpēc pandēmija bija mākslīgi radīta
  Es jau esmu rakstījis par savām kļūdām pandēmijas laikā, tāpēc ir tikai pareizi, ja es aprakstu arī kļūdas, kuras pieļāva sabiedrības veselības institūcijas. Tās ir šādas:


  • Slēdza pludmales
  • Slēdza bērnu spēļlaukumus un pusaudžu sporta vietas
  • Aicināja cilvēkus izvairīties no āra aktivitātēm
  • Meloja par to, ka maskas ir efektīvas
  • Lika valkāt maskas, dažās vietās arī uz ielas
  • Neveica randomizēti kontrolētus pētījumus par masku efektivitāti augstu ienākumu valstīs
  • Lika maskas valkāt maziem bērniem pretēji PVO rekomendācijām, pierādījumiem un veselajam saprātam
  • Lika nogalināt dzīvniekus kā iespējamus kovida pārnesējus
  • Izmantoja policiju, lai uzraudzītu mājsēdes
  • Neļāva cilvēkiem būt pie saviem mirstošajiem radiniekiem
  • Neļāva apmeklēt savus slimos vai mirstošos radiniekus slimnīcā
  • Slēdza skolas, izņemot privātās skolas
  • Izvērsa plašu testēšanu bez pierādījumiem, ka šāda testēšana ir efektīva
  • Bez pamata ieviesa 2 metru distancēšanos
  • Izdomāja muļķīgus noteikumus par roku dezinfekciju
  • Apstiprināja balstvakcināciju bez pietiekamiem pierādījumiem
  • Vakcinācijas kampaņā uzspieda vakcīnu jauniešiem, neizskaidrojot, ka vakcīna ir visnoderīgākā senioriem
  • Meloja par miokardītu, kad šis drošuma signāls tika konstatēts Izraēlā
  • Neizvērtēja, vai jauniešiem nebūtu labāk ar mazāku vakcīnas devu, lai samazinātu blakusparādības
  • Meloja par dabisko imunitāti no saslimšanas
  • Uzspieda balstvakcināciju visiem neatkarīgi no iepriekšējas izslimošanas ar kovidu
  • Turpināja ārkārtas stāvokli daudz ilgāk nekā tas bija pamatoti
  • Meloja, ka Zviedrijā stāvoklis ir daudz sliktāks, nevis līdzvērtīgs citām valstīm ar līdzīgu sabiedrību
  • Nevajadzīgi ieviesa vakcīnu pases
  • Diskriminēja cilvēkus pēc vakcinācijas statusa, piemēram, atlaida no darba
  • Neļāva Novakam Džokovičam piedalīties turnīros Austrālijā un ASV
  • Atlaida no darba veselības aprūpes speciālistus, kas bija izslimojuši ar kovidu, bet nebija vakcinējušies.
  • Neizmeklēja vīrusa izcelsmes apstākļus
  • Nelikumīgi manipulēja sociālos tīklus un plašsaziņas līdzekļus, liekot tiem cenzēt valsts politikas kritiku
  • Iztērēja 10 miljardus par Paxlovidu vakcinētiem cilvēkiem bez pierādījumiem, ka tas ir nodarīgs šai populācijai
  • Iztērēja daudz naudas par remdesivīru, lai gan bija skaidrs, ka tam nav nekādas efektivitātes.
  • Izmantoja testēšanu skolās, kurai nebija nekāda rezultāta.


  Ja izlasījāt līdz šai vietai, labi redzat, šīs ir ļoti garš saraksts, turklāt iekļaujot pilnīgi nekontraversiālas un pierādītas lietas. Šeit nav nekāda ivermektīna, vai tas, ka vakcīnas nogalina.
  2:49 pm
  https://twitter.com/nralv/status/1627904448633634818/photo/1

  Tagad satraucas, ka Facebook nelikumīgi ierobežo aktivitātes pret Krieviju. Nedomāju, ka ir tik svarīgi, vai Facebukā par šiem moderatoriem strādā Latvijas iedzīvotāji vai citi, svarīgs ir princips, ka tā darīt ir cūciski.
[ << Previous 20 ]
About Sviesta Ciba