Jauns neatjēdzīgs skatījums uz lietām
 
[Most Recent Entries] [Calendar View] [Friends]

Below are the 20 most recent journal entries recorded in extranjero's LiveJournal:

  [ << Previous 20 ]
  Wednesday, June 22nd, 2022
  9:24 am
  Ko lai tādu patriotisku uz svētkiem uzraksta? Varbūt to, ka ilgtermiņā pēc PSRS sabrukuma par spīti visām krīzēm un grūtībām Baltijas valstis kopā ar Austrumeiropas valstīm ekonomiski ir vislielākais veiksmes stāsts.

  Pat Ķīnu nevajag īpaši apbrīnot. Tā ir nozīmīga tikai lielās valsts dēļ, bet kopējā izaugsme nepārsniedz Latvijas.  Ir daži izņēmumi, bet kopumā Ukraina, Moldova, Gruziju, Armēnija, Baltkrievija, Tadžikistāna u.c. ir attīstījušās daudz lēnāk, dažkārt pat vispār nav gājušas uz priekšu. Citos avotos Noass salīdzina ar Latīņamerikas valstīm un arī tajās ir bēdīga aina. Meksika, Brazīlija u.c. ir bijusi ļoti vāja izaugsme. Arī tas pārsteidz, jo bieži ir nācies dzirdēt par Brazīlijas fenomenu, ka pat eiropieši gribētu uz turieni emigrēt. Acīmredzot, tomēr tas ilgtermiņā nav sevi pierādījis, un Eiropas Savienība, UK un ASV joprojām ir vienas no labākajām vietām pasaulē, kur dzīvot no ekonomiskā viedokļa. Savukārt uzņēmējiem, kuriem patīk izaugsme, Austrumeiropas un Baltijas valstis ir viena no perspektīvākajām vietām.

  Cerams, ka šī tendence tiks novērota arī turpmāk. Ar to arī visus apsveicu!
  9:08 am
  Par šo jautājumu Latvijā ir uzsākta konstitucionālā tiesa – par deputātu, kuram ir izslimošanas sertifikāts, bet jau ir pagājuši 6 mēneši, tāpēc neļauj piedalīties Saeimas sēdēs.

  Zinātne ir tāda, ka šādai diskriminācijai nav pamata. Interesants jautājums – vai valdība un tiesa ieņems antizinātnisku pozīciju?
  8:12 am
  Man kaut kas notika ar elektrības rēķiniem, kuri kopš pagājušā gada oktobra no £30/mēn. uzlēca uz £100/mēn. (izlīdzinātais maksājums) pie apmēram tāda paša patēriņa kā agrāk.

  Painteresējos, vai nav kaut kas nepareizi, vai nevajag mainīt piegādātāju. It kā nē, viss ir pareizi, un tagad ir izmaiņas, elektrība pīķa stundās maksājot ap 0.30-0.40 £/kWh – jo tagad lielāka daļa ir atjaunojamo resursu (vējš, saules baterijas) un tas viss ir dārgāks.

  Gribu atpakaļ tos rēķinus, kur lielākā daļa saražotās elektrības bija no AES. Antiprojekcija tagad ir nosvīdis ar saviem murgiem par AES neizdevīgumu un vēja enerģijas lētumu. Laikam ir saņēmis savu komisiju no pārdotā bitkoina un tagad ieņirdz par visiem nabagiem, kas ir nopirkuši ponzi shēmas pašā augšdaļā.

  Vislabākās vēlēšanas būs tās, kurās cilvēki sapratīs, cik ļoti zaļie ņirgājas par viņiem un viņu ģimenēm.
  Monday, June 20th, 2022
  7:51 am
  Sakarā ar dabasgāzes deficītu Vācija atsāk dedzināt ogles: https://archive.ph/ONAwp

  Pilnībā saprotams, jo galu galā elektrība ir vajadzīga un ar tukša gaisa solījumiem to nenodrošināsi. AES tiek slēgtas, gāzi Krievija nogriež, saules un vēja enerģija nav pietiekama, atliek vecās un pārbaudītās vērtības – ogles.

  Šī ir laba mācība nepaļauties uz nākotnes solījumiem, bet turēt rezervē esošās tehnoloģijas. Tāpēc es atbalstu arī jaunu AES celšanu, jo pat pie lielākām izmaksām, tehnoloģija jau darbojas un ir labi apgūta daudzu desmitgadu laikā. Tās vienmēr noderēs kā rezerves variants. No visiem veidiem ogles ir visnetīrākā enerģija, uz kuras mēs varam paļauties tikai pilnīgi bezcerīgā situācijā.
  Sunday, June 19th, 2022
  12:00 pm
  Veselības Ministrija ir ierosinājusi zālēm samazināt PVN likmi līdz 5%. Daudzi šo ieteikumu kritizē, bet es to pilnībā atbalstu, jo zāles ir ļoti būtiskas veselības aprūpē, un nav pareizi tās aplikt ar PVN. Es pat ieteiktu šo likmi noteikt 0%, ja iespējams.

  Es tāpat neatbalstu idejas (kuras izteicis Apinis un Edgars Labsvīrs) šo likmi diferencēt attiecībā uz recepšu un bezrecepšu zālēm. Diferenciācijai nav pamata, jo kategorijas – recepšu un bezrecepšu zāles – nav balstītas zālēm piemītošajās īpašībās, bet tikai ārstēšanas sistēmas sekundārajos aspektos. Šo kategoriju izvēlas nevis pēc zāļu efektīvitātes vai bīstamības, bet pēc iespējamā riska – ja nepareizas lietošanas risks ir mazāks, tad zāles var apstiprināt kā bezrecepšu. Dažas ļoti bīstamas zāles var būt bezrecepšu, ja cilvēki šo risku labi apzinās un praksē ļaunprātīgas lietošanas risks ir nenozīmīgs. Ir noteiktas zāles, kurām var būt vienlaicīgi noteikts bezrecepšu un recepšu statuss tikai atkarībā no izrakstītās devas. Vairums recepšu zāles lieto bez izrakstītām receptēm – piemēram, slimnīcās. Bezrecepšu zāles arī nenozīmē, ka tās ir mazāk efektīvas, un ir bieži gadījumi, kad cilvēkiem tās ir ārkārtīgi nozīmīgas viņu veselības aprūpē.

  Tā kā PVN kategorija būs jāvērtē VID ierēdņiem, kuri nekad nesapratīs visas šīs nianses, vienīgais saprātīgais risinājums ir noteikt zemāku PVN likmi pēc statusa – tās ir zāles vai nav. Ja tās reģistrētas kā zāles kādā regulatīvajā iestādē (centrāli EMA vai Latvijā ZVA), tad ir piemērojama zemāka likme. Ja nav reģistrētas, tad produktam varētu būs pārtikas piedevu statuss, un attiecīgi likme nav piemērojama. Viss ir skaidri un vienkārši.

  Šoreiz pārsteidz, ka profesionāļi, kuriem it kā vajadzētu zināt šīs nianses par to, ko nozīmē recepšu un bezrecepšu zāļu klasifikācija, to ir aizmirsuši vai nav ņēmuši vērā. Lai cik man būtu iebildumi pret pašreizējo Veselības Ministriju, šoreiz viņu ideja ir pareiza un atbalstāma.

  Cits pretarguments bija, ka dažkārt cilvēki bezrecepšu zāles lieto nepareizi, pārāk ilgi vai pārāk lielā devā. Šis jautājums galīgi nav risināms ar augstāku cenu līmeni bezrecepšu zālēm, jo pat alko vai smēķēšanas ierobežošanā augstākām cenām ir ļoti nenozīmīgs efekts. Bet zāles nav alko – to pareiza lietošana var būt labvēlīga. Nepareizu bezrecepšu zāļu lietošanu var mazināt ar labāku pacientu informētību, zāļu reklāmas aizliegšanu un farmaceitu konsultāciju veicināšanu. Farmaceitiem nav tikai jāpārdod zāles, bet arī jāizskaidro pacientiem, kā tās pareizi lietot, jāiesaka labākās vai jāiesaka noteiktos gadījumos zāles nelietot. Valdībai būtu kaut kādā veidā jāfinansē šie farmaceitu pakalpojumi, lai novērstu interešu konfliktu, kad farmaceits ir ieinteresēts pārdot vairāk un dārgākas zāles nevis domāt par pircēja veselības uzlabošanu.
  10:17 am
  kā ieturēt dzīvē mērenību?
  Tikko atnāca ziņa no Futuur, kas esmu vinnējis 4000 virtuālās naudiņas par derību, ka bitcoins 2022. gadā nokritīsies zem $20.000. Es pat vairs neatceros, ka tādu derību būtu veicis, bet visdrīzāk tas bija pēc kāda interneta strīda ar kripto ekstrēmistiem, kas uzskata kripto par finanšu sistēmas glābēju. Es neesmu nekāds gaišreģis, vienkārši daudzās lietās var nedaudz vinnēt, izvairoties no ekstrēmiem viedokļiem un liekot derības pret tiem.

  Nav grūti ieraudzīt, ka atbalsts bitkoinam ir ļoti ekstrēms viedoklis. Šī “nauda” prasa tik milzīgu enerģijas patēriņu, ka tā nekad nevar kļūt par noderīgu tehnoloģiju. Nekāda vārdiska žonglēšana nespēja apiet šo fizisko barjeru. Tās vērtības pieaugums ir tikai burbulis, kas agrāk vai vēlāk plīsīs. Vai tas notiks tagad vai pēc 10 gadiem, ir nebūtiski.

  Reālo naudu es vinnēju no tā, kad pagājušogad pēc tam, kad Eiropas Savienība iesūdzēja tiesā Astra Zeneca, es nopirku AZ akcijas. Bija skaidri redzams, ka ES dedzība sodīt uzņēmumu, kurš ražo vakcīnas ar bezpeļņas uzstādījumu, dalās ar šo tehnoloģiju ar nabadzīgajām valstīm utt., ir ekstrēma. Turklāt jau toreiz ES valstis sāka atteikties no AZ vakcīnas jaunākiem cilvēkiem ļoti reto trombu rašanās dēļ, kas vēl vairāk padarīja ES nostāju par apmātību. Faktiski es liku derības pret ES un vinnēju, kad pēc gada pārdevu AZ akcijas par cenu £104,20/akciju ar 35% peļņu.

  Tieši tāpat ekstrēmisti bija cilvēki, kas uzskatīja vakcīnu mandātus un pases par pamatotām, par spīti visiem pierādījumiem, ka tās ļoti maz ietekmēja senioru vakcinācijas rādītājus. Tieši tāpat viņi ignorēja faktu, ka senioriem risks no kovida ir vismaz tūkstoš reizes lielāks nekā jauniešiem, attiecīgi arī ieguvums no kovida vakcīnas senioriem ir proporcionāli lielāks, ka jēga bija tikai pasākumiem, kas veicina senioru nevis jauniešu vakcināciju. Es gan nezinu, kā to monetizēt, bet varbūt visam dzīvē nav jāgriežas ap naudu. Svarīgi ir rūpēties par nemateriālām lietām, kā mūsu brīvībām un saskaņu attiecībās.

  Mana pieeja ir tāda, ka es tomēr vēl ticu rietumu sabiedrības racionālismam, kas ļaus ar laiku atbrīvoties no tās ekstrēmajiem uzskatiem. Šī pieeja nestrādātu kaut kur Krievijā, bet rietumos ir tikai jāapbruņojas ar pacietību un viss ar laiku pienāks.
  Saturday, June 18th, 2022
  10:45 pm
  pridesplaining :D
  Friday, June 17th, 2022
  11:32 pm
  jautājums zinātājiem
  Kura partija Latvijā bija pret mājsēdēm un vakcīnu mandātiem?
  8:29 pm
  Kārtējais tvitera mēģinājums cenzēt cilvēkus ar kreiso ekstrēmistiem nepatīkamajiem viedokļiem: https://twitter.com/JenniferSey/status/1537274094076297216
  Sunday, June 12th, 2022
  6:10 pm
  Strīds par to, vai AES būs vai nebūs daļa no elektrības nodrošinājuma, tiks izšķirts nākotnē. Pagaidīsim 10 gadus un tad būs redzams. Šeit varbūt arī atšķiras, vai tavs oponents ir nopietns vai arī tikai nodarbojas ar bulšitu. Ja viņš negrib gaidīt un atjaunināt savas pārliecības beiziāna manierē, tad tas nav nekāds racionālisms.

  Man ļoti patika az atgādinājums par agrāku ierakstu jautājumā par to, vai tā bija Trampa vaina, ka ASV cieta no kovida.

  Tagad redzam, ka sākotnējais raksts bija vairāk par Trampa nīšanu nevis rūpēm par cilvēkiem. Nevienai valstij neizdevās izbēgt no 10-15% papildu mirstības. Interesanti, ka pat Austrālijai ne. Šobrīd pēc visām robežu slēgšanām un karantīnām tur ir ievērojama mirstība no kovida. Tas nav pārsteidzoši, jo vakcīnu efektivitāte aizsardzībai no nāves ir par kādiem 90%, kas attiecīgi pie pilnīgas kovida izplatības radīs to pašu 10% papildu mirstību pilnībā vakcinētā populācijā. Vienlaikus valstis ar stingrākiem ierobežojumiem pieredz daudz lielākas problēmas bērnu attīstībā, tagad arī ekonomikā u.tml. Savukārt valstīs ar mazākiem un saprātīgākiem ierobežojumiem papildu mirstība ir apmēram tāda pati kā citur, bet ar mazākiem zaudējumiem ekonomikā un citos nodarītajos zaudējumos.

  Paldies visiem, kas sekoja līdzi. Ar šo mana pārliecība, ka valdības rīkojās nepareizi, pārmērīgi ierobežojot cilvēku brīvības pandēmijas dēļ, tiek nostiprināta vēl vairāk. Šis viedoklis bija noformulēts jau pirms pandēmijas, jo tāda tobrīd bija arī PVO un citu sabiedrības veselības aprūpes organizāciju ieteiktā politika. Sākoties pandēmijai daudzi politiķi nobijās un noraidīja šo pieeju. Bet bija citi, ieskaitot Greitbaringtonas deklarācijas veidotāji, kas tomēr uzskatīja, ka nav datu, kas liktu atteikties no iepriekš daudzu desmitu gadu laikā izstrādātās politikas. Pandēmijas vidū vēl nebija īsti skaidrs, kuram ir taisnība, bet šobrīd jau ir skaidrs, ka taisnība nebija panikas cēlājiem. Kārtējo reizi uzvar zinātne nevis scientisms.
  Friday, June 10th, 2022
  9:45 am
  Hedera raksta: ...mums iespējams nepietiks laika.

  Kam konkrēti nepietiks laika? Šis vairāk izskatās pēc katastrofizēšanas – kad tiek nepamatoti pārspīlētas iespējamās sliktās sekas. Ļoti daudzi zaļo argumenti ir balstīti uz to, ka nākamo paaudzi sagaida pilnīga distopija, kurā nebūs normālas dzīves. Klimata izmaiņas var radīt daudzas nevēlamas sekas, dažās vietās lielākas nekā citur, bet kopumā vairumam pasaules iedzīvotāju dzīve būs tāda pati kā agrāk ar nelielām izmaiņām. Biedēt cilvēkus ar katastrofu ir pilnīgi nepamatoti.

  Zaļo idejas tiek aktīvi kritizētas, kad tās ir sliktas. Jautājums nekad netika pacelts tādā līmenī, ka AES atrisinās visas ar enerģiju saistītās problēmas. Tieši otrādi – vienmēr tika uzsvērts uz nefosilo enerģiju – saules un vēja – apgūšanu. AES ir vajadzīgas tikai, lai tās darbotos vēl labāk, nodrošinot bāzes jaudas, kamēr vēl nav citu risinājumu. Bet ko izdarīja zaļie? Ar katastrofizēšanu piespieda Vāciju, Itāliju un Lietuvu atteikties no AES vispār, līdz ar to palielinot tieši fosilā kurināmā īpatsvaru. Kritizēt zaļos šajā jautājumā ir pilnīgi pamatoti, un šobrīd jau daudzas zaļo partijas ir atzinušas savu kļūdu un iestājas par AES. Bet joprojām ir atsevišķi zaļie, kas vēl neko nav sapratuši, un aģitē pret AES ar dažādiem nepamatotiem argumentiem un jūtas ļoti aizvainoti, kad norāda uz viņu kļūdām.

  Neviens arī nesagaida, ka dzīve nākotnē paliks bez izmaiņām, un ir daudzi iemesli, kāpēc, piemēram, pašreizējā lopkopība nav videi draudzīga, un tas būs nākotnē jāmaina. Tomēr zaļo antizinātniskā pieeja ar cilvēku biedēšanu un dažkārt pat vardarbīgiem aktiem nav efektīva. Dažreiz tā var gūt īslaicīgus panākumus, bet viņu nevēlēšanas iziet uz dialogu un mācīties, tostarp, anti-ĢMO attieksme, tikai radīs vēl lielākas problēmas zaļo kustībai ilgtermiņā.
  Thursday, June 9th, 2022
  8:22 pm
  Lūk, šī ir situācija ukraiņiem kara frontē. Kad man jautāja – ko gan es vēl gribu, lai ukraiņi dabūtu? – atbilde ir: vairāk ieroču.

  Zināms, ka ASV tagad piegādās vēl kaut ko, bet tas prasīs laiku. Tās valstis, kuras bija tuvāk, un kurām bija vairāk iespēju, bet to neizmantoja šoreiz ir nodevējas, nevis atbalstītāji.
  9:39 am
  Nekad neaizmirstiet par šīm zvērībām:
  https://twitter.com/DrEliDavid/status/1533484247343845376
  Wednesday, June 8th, 2022
  9:10 pm
  Kad mēs sakām “stulbā Krievija”, ir viegli aizmirst, ka Krievija kā valsts ir tikai abstrakcija. Šo stulbumu veido tās līderi, politiķi un arī tās iedzīvotāji, kas tos atbalsta. Tie arī nav nekādas abstraktas personības, bet cilvēki, ar kuriem esmu kopā dzīvojis un strādājis, piedalījies dažādos projektos.

  Dažiem tas var likties pilnīgi nesaprotami, kā it kā pat tuvi paziņas un draugi var aiziet citu ceļu. Bet atceroties visu pēdējo 20 gadu vēsturi, tur nekā pārsteidzoša nav. Cilvēki, kas atteicās no līderu korupcijas kritikas, ir nonākuši pie likumsakarīga iznākuma. Varbūt šis kritikas iztrūkums bija vienkārši mīļā miera labā – nu ko es tur iešu un tiesāšu citus, bet dažreiz arī apzināti – Putins vismaz ieviesa kārtību un nolika pie vietas oligarhus. Nu un tad, ka viņš ir kļuvis par diktatoru? Nav jau tā, ka šāda vienaldzība vienmēr beidzas tik slikti. Piemēram, Baltkrievijā arī ir diktators un lai gan valsts arī ir izolēta, viņi vēl nav uzsākuši agresijas karu un vārās tikai savā sulā. Vai arī Latvijā cilvēki maz interesējas par valdības korupciju, un nekas slikts nav noticis.

  Bet realitāte ir tāda, ka risks tomēr ir pārāk liels. Es neticu nekādām runām par “krievu ģenētisko mantojumu” utt., jo tas viss ir bulšits. Vai ukraiņi ir daudz ģenētiski atšķirīgi no krieviem? Risks tomēr ir no kultūras, kurā mēs pieņemam politiķu melus un pat atbalstām tos. Piemēram, kā tad, kad mēs ar klusēšanu atbalstījām vakcīnu mandātus vai pliku melošanu Ukrainas labā. Dažreiz no tā nekas slikts neradīsies, bet dažreiz tas var aizvest visu valsti neceļos. Pat ES valstis nav no tā pasargātas, jo, piemēram, kas ir noticis Ungārijā?

  Tāpat kā slimīgs resnums nerodas vienā dienā, bet ar to, ka cilvēks sāk ēst pārāk daudz un neko savā dzīvē nemaina, bet turpina risināt savas problēmas ar pārēšanos, līdz, skat, vienā dienā atklājas, ka resnuma dēļ pat nevar normāli pakustēt. Tas pats notiek ar valstīm – kāds politiķis sāk darboties totalitāri it kā ļoti vajadzīga iemesla dēļ (glābt valsti no izzagšanas vai ieviest vakcīnu mandātus pandēmijas dēļ), un neviens neprotestē. Un pēc 20 gadiem iedzīvotāji attopas pilnībā totalitārā valstī un visiem ir skaidrs, ka viņi paši šo valsti katru dienu ir tādu cēluši.

  Tā kā vēlreiz katrs individuāli padomājiet – vai tas, ko jūs šodien darāt, ko jūs atbalstāt vai nosodāt, bīda valsti uz totalitārismu vai demokrātisku tiesiskumu? Rezultāti būs redzami pēc 20 gadiem, un tajos vainīgi nebūs imigranti vai ļaunie rietumi vai krievi, bet tieši jūs paši.
  Tuesday, June 7th, 2022
  11:47 am
  Monday, June 6th, 2022
  7:32 pm
  Interesanti: https://twitter.com/KyivIndependent/status/1533870466099818496

  Ja viņi to pieņems, tad tas tiešām varētu veicināt rietumnieku biznesa attīstību Ukrainā. Kā biznesa valoda es iedomājos droši vien ir nodokļu lietas, saziņa ar valsts iestādēm, atļaujas u.tml.

  Latvijai arī tādu lietu vajadzētu ieviest.
  Sunday, June 5th, 2022
  5:20 pm
  Atkal dienesti izplata dezinformāciju un nevajadzīgi biedē cilvēkus. Hlorprofāms netiek uzskatīts par kancerogēnu. To visdrīzāk aizliedza endokrīnās ietekmes dēļ, un arī tāpēc, ka tas varētu kaitēt kukaiņiem. Turklāt pārdošanu aizliedza tikai 2020. gadā. Ņemot vērā, ka tad sākās pandēmija, ļoti iespējams, ka ne jau visi tirgotāji vai fermeri par to bija informēti, vai arī cilvēkiem vēl ir kādi uzkrājumi, kurus pamazām izlieto.
  1:11 pm
  Pirmie tiesas lēmumi pret vakcīnu mandātiem.

  Tagad komentāros katrs var ierakstīt (izņemot, zazi), ka viņi patiesībā vienmēr ir bijuši pret vakcīnu mandātiem :)
  Thursday, June 2nd, 2022
  12:53 pm
  patiesīgums
  Džonija un Ambēras kašķis man nelikās īpašas uzmanības vērts. Cik saprotu, abas puses savā uzvedībā bija pārkāpušas pieņemtās robežas. Par to īpaši viņus nenosodu, jo gan jau paši no tā ir diezgan cietuši, bet kopumā Ambēra bija uzvedusies sliktāk, turklāt mēģināja to noslēpt ar ideju, ka sievietes drīkst melot, un paļāvās, ka uz šī pamata ticēs viņai nevis vīrietim. Laikam tas arī bija galvenais iemesls, kāpēc žūrija nolēma par labu Džonijam.

  Melošana Kali jugā ir vislielākais grēks. Faktiski patiesīgums ir vienīgais tikums, kas vēl dažiem cilvēkiem ir saglabājies, jo uz pārējām lietām kā žēlsirdība, askētiskums vai tīrība (vairāk domāta garīga) mēs vairs neesam īpaši spējīgi. Simboliski to sauc par pēdējo dharmas kāju, uz kuras vēl pasaule turas. Ja mēs sākam melot un nocērtam šo kāju, tad viss ir zaudēts.

  Īpaši tas izpaužas Putina uzsāktajā karā Ukrainā. Krievijā ir daudz ezotēriķu, un es to vienmēr esmu vērtējis pozitīvi, jo dzīvē ir jādod kaut kāds pretstats materiālismam, kurā mēs domājam tikai par naudu un tās tērēšanu. Taču šobrīd ir tāds stulbums, ka gandrīz visi šie ezotēriķi dzen pilnīgu tuftu, ka karš Ukrainā nav nekāds karš Ukrainā, bet Putina cīņa ar rietumu melnajiem spēkiem. Vēl trakāk ir ar daudziem krišnaītiem, kuri uzskata Putinu teju vai par Dieva sūtni, kas cīnās pret ļauno Ameriku, rietumiem un NATO (lol, cīņa, kurā NATO uzvar, pat neierodoties uz kauju).

  Viens Harē Krišnas līderis guru statusā Krievijā izskaidroja, ka krišnaīti ir politiski neitrāli un nejaucas materiālistu cīņās. Vieni gaļēdāji karo ar citiem un atstrādā savu karmu. Bet tomēr jautājumos par dharmu un adharmu viņi vienmēr nostājas dharmas pusē. Ja tiek spīdzināti un nogalināti civiliedzīvotāji, tiek izvarotas un nogalinātas sievietes un pat bērni, tad tā ir vislielākā adharma un pat svētie un pārpasaulīgie vienmēr ieņems pozīciju pret šīm zvērībām un stāvēs dharmas pusē. Viņš gan nevienu konkrēti vārdā nenosauca, jo Krievijā tas ir bīstami. Kas zina, rīt atnāks un izdemolēs templi vai vietējā tiesa aizliegs organizācijas reliģisko darbību. Bet viss bija pilnīgi skaidrs, ko viņš bija domājis. Šim guru problēmas radās nevis ar varas iestādēm, bet tieši ar citiem krišnaītiem, kuri bija sašutuši, kā tā var kritizēt viņu elku Putinu.

  Viņi jūtas aizvainoti, jo ir nocirtuši jau šo pēdējo dharmas kāju – patiesīgumu. Daudzas Ukrainā notiekošās lietas cilvēkiem no malas ir neskaidras. Ir tik daudz dažādu viedokļu par to, kas notika 2014. gadā Donbasā. Bet ir skaidrs, ka patiesība ir viena, un pretējs apgalvojums visdrīzāk ir meli. Tikai kā lai zina, kurš ir kurš? Kad kāds sāk melot, tad tas parasti izpaužas sistemātiski. Par Donbasu pirmais jautājums bija par to, kurš tad notrieca malaiziešu civilo lidmašīnu. Izmeklēšana jau ir pierādījusi, ka tas tika izdarīts ar Krievijas ievestu raķešiekārtu, ar konkrētu militāristu dotajām atļaujām utt. Tas pierāda, ka tur nebija vienkārši pilsoņu karš, bet milzīgs Krievijas atbalsts plašiem nemieriem. Tāpēc ir apmēram skaidrs, kura puse šoreiz melo un kurai mēs varam vairāk uzticēties. Kad viena puse apgalvo, ka Bučas slaktiņu veica Krievijas armija, bet otra puse vainu uzveļ uz ukraiņiem, ir uzreiz jāzina, kurā pusē nostāties.

  Patiesīgums kara laikā ir vēl jo īpaši nozīmīgs, un simboliski šis ir karš tieši par to. Ja mēs esam godīgi, tad lietas var atrisināt. Ja melojam, tad brienam vēl dziļāk purvā. Kaut kā jau visiem ir savi aizspriedumi. Pat zinātnieki pētījumos cenšas vairāk aizstāvēt savu hipotēzi nekā tas pienāktos. Tāpēc vienmēr ir vajadzīgi kritiķi, kas izvērtē un norāda uz šiem aizpriedumiem un kļūdām. Tas ir dabisks process, jo absolūto patiesību mēs neviens nezinām, un vēsture vienmēr ir dažādi vērtējama. Un tomēr mēs varam diezgan droši pateikt, kurš ir vainīgs Bučas slaktiņā.

  Ja kāda puse ir izpelnījusies uzticēšanos, tad tā nedrīkst pievilt ar meliem. Ir ļoti svarīgi nemelot arī par labu Ukrainai. Tas nepavisam nav ne mūsu, ne Ukrainas interesēs. Ir saprotams, ka ne jau visu šobrīd var atklāt. Nebūtu saprātīgi godīgi pateikt, kur atrodas ukraiņu armija un kādi ieroči ir tās rīcībā, jo šīs ziņas izmantotu ienaidnieks. Bet nedrīkst arī nodarboties ar propagandu vienkārši tāpat vien, jo tas grauj uzticību, un šobrīd uzticība ir visspēcīgākais Ukrainais ierocis. Daudzas lietas Ukrainā ir kontroversiālas – cik liela ir Azovas bataljona nacistu problēma? Kāpēc nošāva vienu Minskas delegācijas dalībnieku? Viens viedoklis, ka viņš bija nodevējs, savukārt ministrijas lapā ir teikts, ka viņš bija varonis un nomira varoņa nāvē. Kāpēc Porošenko saņēma atļauju izbraukt no valsts, bet robežsargi veselu dienu kavējās izlaist viņu? Es nezinu, kas tur notiek, bet ir aizdomas, ka Ukrainā nav vienotas valdības, bet noteiktas valdības iestādes ir savstarpēji konkurējošu oligarhu kontrolētas. Mēs neviens negribētu, ka ukraiņi ar milzīgām grūtībām izcīna uzvaru šajā karā, lai atkal nonāktu oligarhu pakļautībā. Esiet patiesi, pat ja tās ir nepatīkamas ziņas! Nesakiet man, ka jūs nepiš, ja kāds melo Ukrainas labā.
  Sunday, May 29th, 2022
  8:57 am
  Negaidītās vakcīnu mandātu, sertifikātu un ierobežojumu sekas: https://gh.bmj.com/content/bmjgh/7/5/e008684.full.pdf

  Šis jau vairs nav pat tikai politiskas dabas jautājums. Tagad jau ārsti ir satraukušies.
[ << Previous 20 ]
About Sviesta Ciba