Velkamists
 
[Most Recent Entries] [Calendar View] [Friends]

Below are the 20 most recent journal entries recorded in extranjero's LiveJournal:

  [ << Previous 20 ]
  Friday, April 28th, 2017
  10:01 am
  cilvēku burbuļi
  Man ir ļoti liela sociālā trauksme un grūti uzsākt runāt ar cilvēkiem, un uzsākot sarunu, trauksmes dēļ ir grūti koncentrēties. Un īpaši grūti tas ir tāpēc, ka man šausmīgi patīk dažādi eksotiski cilvēki, patīk klausīties viņu stāstus un pieredzes, iedomāties viņu kultūras, valodas, reliģijas un atklāsmes. Esmu ļoti pateicīgs par to, ka man bija iespēju studēt kopā ar tik daudziem eksotiskiem cilvēkiem no dažādām pasaules malām.

  Es arī nesaprotu, kāpēc cilvēki tiecas dzīvot burbulī, kāpēc skaitās nepieklājīgi interesētiem par citiem tikai tāpēc, ka viņi ir eksotiski. Es nespēju lasīt cilvēku intervijas žurnālos, jo tas ir tik pastarpināti, tik neīsti, ka viss eksotiskums ir pazudis. Cilvēku eksotiskums ir jāizbauda tieši – kad kopā ar viņiem strādā vai mācās, kad kopā gaida vienā pieturā un brauc vienā tramvajā utt. Viņu stāsti ir jādzird pa tiešo, lai būtu pārliecinoši. Katram ir kāds stāsts, piemēram, stāsti par to, kā viens ir nopircis viltotu pasi, lai iekļūtu valstī un pieprasītu patvērumu. Vai to, ka šī brīnišķīgā indiešu meitene vilcienā studē raķešu zinātni. Bet savukārt tai irānietei ļoti fascinē krievi. Vai tas indiešu puika no Kanādas ir bijis tajā pašā Harē Krišnas templī Bombejā. Man vajadzēja ilgas psihoterapijas sesijas daudzu mēnešu garumā, lai es vispār uzdrošinātos pieiet viņiem klāt un kaut ko pajautāt.

  Varbūt tas ir nepieklājīgi, es to nezinu, jo sociālā ziņā esmu atpalicis. Tomēr man šķiet, ka šī tieksme nodalīties burbuļos ir tā, kas rada problēmas sabiedrībā, jo tā noved pie dažādām kopienām, kas it kā ir tie paši valsts pilsoņi, bet sociāli ir nošķirtas un viena par otru neinteresējas. Teiksim musulmaņu kopienas UK vai Francijā. Vai melno kopienas ASV. Pat Latvijā krievvalodīgā kopiena, kas patiesībā nav valodas nošķirtība, bet tas, ka cilvēki neuzrunā viens otru tramvajā. Manuprāt, tas būtu tikai normāli pajautāt musulmaniska izskata vīrietim metro, vai viņš lūdzas 5 reizes dienā. Vai Latvijā krieviska paskata cilvēkam, vai viņš atbalsta Putinu. Varbūt pasmejoties, ar humoru, bet nenosodot. Tas būtu daudz labāk nekā ledusaukstā ignorance aizbildinoties ar formālo pieklājību.
  Wednesday, April 19th, 2017
  2:53 pm
  Kad sāls uzturā var būt laba?
  Kamēr jūs te diskutējat ka, kāds kādu ir ne tā uzrunājis, es atradu tiešām ļoti noderīgu pētījumu praktiskai dzīvei.

  Nešķiet (n=10), ka lielāks sāls patēriņš palielina slāpes. Korelācija ir pat otrāda – vairāk sāls liek ķermenim vairāk saglabāt ūdeni un samazināt ūdens patēriņu. Sālij izrādās ir cita ietekme – tā palielina izsalkumu, jo vajag vairāk enerģijas sāls izvadīšanai. Kas ir slikti, ja cilvēkam ir liekais svars, taču varbūt to pat vajadzētu palielināt uzturā tiem, kam vajag uzbaroties.

  Arī iepriekš pētījumi nespēja īsti pierādīt, ka par daudz sāls uzturā varētu novest pie paaugstināta asinsspiediena vai citām slimībām. Negatīva ietekme bija tikai tiem, kam jau ir kādas nieru vai sirds problēmas.
  Thursday, March 16th, 2017
  9:47 am
  Mana vīzija par ideālo Latviju ir tieši pretēja watt. Tajā būtu mazāk iedzīvotāju Rīgā, bet stiprākas būtu mazpilsētas. Hruščovkas pilnībā ir likvidētas, jo visi dzīvo privātmājās ar savu apkuri, ūdensapgādi. Varbūt pat saules bateriju paneļiem un siltumsūkņu apkuri. Laukos dzīvojošie cilvēki ir pārticīgāki, visbiežāk strādā kādu augsti kvalificētu teledarbu, bet tusēties aizbrauc uz rajona centru ar savu e-auto. Jo mazpilsētās nav tik lielu problēmu ar sastrēgumiem vai parkingu.

  Latvieši vienmēr ir tiekušies pie sava stūrīša zemes, tikai turpmāk tur nevajag audzēt tomātus, bet var eksperimentēt ar dārzu un ainavu iekopšanu. Laukos ir augstāka dzīves kvalitāte, labāka veselība un draudzīgākas attiecības starp cilvēkiem.

  Rīga un Ventspils paliek kā loģistikas centri, bet darba vietas atrast ir grūti, jo vairums darbu ir robotizēti. Ir uzlabota pasta sistēma, jo pastu izvadā mašīnas, kuras vada robots. Vairumā cilvēku laukos nemaz nebrauc iepirkties, bet pasūta visu internetā.

  Nu kaut kā tā. Var papildināt ar savām idejām.
  Monday, March 13th, 2017
  12:29 pm
  Es atbalstu eitanāziju kā principu, bet jābūt ar to piesardzīgiem. Jāņem vērā, ka eitanāzijas priekšlaicīga atbalstīšana arī nolaupa cilvēkam iespēju legāli lietot heroīnu un potenciāli pat LSD. Skaidrs, ka veseliem vai nedaudz slimiem cilvēkiem šīs substances nav vēlamas, jo ilgtermiņā tas nav panesami. Taču ja cilvēkam vairs nav ilgtermiņa, tad tas būtu tikai racionāli izbaudīt vēl pēdējo, ko var dot šis ķermenis.
  Friday, February 24th, 2017
  7:27 am
  Pewdiepie skandāls parāda arī to, ka mēs paši vien esam tie vecie dusmīgie penši. :D
  Thursday, February 23rd, 2017
  8:21 am
  precību materiāls
  Vai cilvēks, kurš nevar atbildēt, kuri punkti ir patiesi un kuri nepatiesi, ir precību materiāls?

  1. Some processed food items, including most Kraft cheese products, contain methylarachinate, an additive which causes a dangerous anaphylactic reaction in 1/31000 people who consume it. They have been banned in Canada, but continue to be used in the United States after intense lobbying from food industry interests.

  2. Commonly used US-manufactured wood products, including almost all plywood, contain formaldehyde, a compound known to cause cancer. This has been known in scientific circles for years, but was only officially reported a few months ago because of intense chemical industry lobbying to keep it secret. Formaldehyde-containing wood products are illegal in the EU and most other developed nations.

  3. Total S.A., an oil company that owns fill-up stations around the world, sometimes uses slave labor in repressive third-world countries to build its pipelines and oil wells. Laborers are coerced to work for the company by juntas funded by the corporation, and are shot or tortured if they refuse. The company also helps pay for the military muscle needed to keep the juntas in power.

  4. Microsoft has cooperated with the Chinese government by turning over records from the Chinese equivalents of its search engine “Bing” and its hotmail email service, despite knowing these records would be used to arrest dissidents. At least three dissidents were arrested based on the information and are currently believed to be in jail or “re-education” centers.

  5. Wellpoint, the second largest US health care company, has a long record of refusing to provide expensive health care treatments promised in some of its plans by arguing that their customers have violated the “small print” of the terms of agreement; in fact they make it so technical that almost all customers violate them unknowingly, then only cite the ones who need expensive treatment. Although it has been sued for these practices at least twice, both times it has used its legal muscle to tie the cases up in court long enough that the patients settled for an undisclosed amount believed to be fraction of the original benefits promised.

  6. Ultrasonic mosquito repellents like those made by GSI, which claim to mimic frequencies produced by the mosquito’s natural predator, the bat, do not actually repel mosquitoes. Studies have shown that exactly as many mosquitoes inhabit the vicinity of such a mosquito repellent as anywhere else.

  7. Listerine (and related mouth washes) probably do not eliminate bad breath. Although it may be effective at first, in the long term it generally increases bad breath by drying out the mouth and inhibiting the salivary glands. This may also increase the population of dental bacteria. Most top dentists recommend avoiding mouth wash or using it very sparingly.

  8. The most popular laundry detergents, including most varieties of Tide and Method, have minimal to zero ability to remove stains from clothing. They mostly just makes clothing smell better when removed from the laundry. Some of the more expensive alkylbenzenesulfonate detergents have genuine stain-removing action, but aside from the cost, these detergents have very strong smells and are unpopular.
  Monday, February 20th, 2017
  10:24 pm
  Dogo sāga ir dīvaini pieklususi. Man nav stingra viedokļa ne vienā, ne otrā pusē. Tikai tas, ka šādā situācijā ir iespējama ļoti liela pašizlase, kas var neļaut iegūt uzticamus rezultātus. Un tieši par to ir bažas, ka no pēdējā pētījuma, par kuru vēl oktobrī tika skaļi bazūnēts, ka tūlīt būs gatavs un tas skaidri pierādīšot suņu barības ražotāja vainu, atkal čiks vien ir sanācis, bet pētījumam noziedotā nauda aizgājusi kāda uzņēmīga cilvēka kabatā. Tad jau droši vien kontroversija vēl ieilgs uz kādiem gadiem 5.
  9:15 am
  Es saprotu, ka Tramps daudziem nepatīk, bet Klintone ir nazi atbalstītāja un tas būtu vēl sliktāk. Lūk, neapgāžams pierādījums pēc augstākajiem MSM standartiem :D
  Sunday, February 19th, 2017
  1:23 pm
  Ha, ha, it kā mēdijiem jau nepietiktu ar Trampu. Tagad arī mileniāļi saceļas pret mēdiju feikajām ziņām. Nekad nebiju dzirdējis par tādu PewDiePie, bet acīmredzot viņam ir miljoniem sekotāju, kas skatās viņa jokus (katram savs). Savukārt mēdijiem tas nepatīk, bet visdrīzāk jau skauž, ka viņi zaudē skatītājus, tāpēc viņi cenšas izraut lietas no konteksta un celt apsūdzību, lai nosauktu viņu par nacistu un tādējādi ieriebtu viņam.

  Vai tad es neteicu, ka mēdiju kari būs brutāli?
  Saturday, February 18th, 2017
  12:41 pm
  Vēl par birokrātiju NASA vs. robežsardze. Šādās organizācijās neko nedara uz savu galvu, iepriekš tiek rakstītas garas instrukcijas vai SOP, kā pareizi rīkoties katrā paredzamā situācijā. Nu lūk, tur kādam birokrātam bija jāraksta instrukcija, ko darīt, ja darbinieka slepeno informāciju liek atklāt robežsardze. Iespējams, viņš vispār par to neiedomājās, bet varbūt padomāja, ka “robežsardze nav tādi idioti, lai liktu to darīt”. Savukārt, robežsardzei kādas birokrāts rakstīja instrukciju, ko darīt, ja kādam ceļotājam ir slepenā informācija, ko nedrīkst atklāt, un viņš tieši tāpat arī padomāja, ka “NASA jau nav tādi idioti, lai pret to iebilstu”. Katrs no viņiem dzīvo savā pasaulē, kuras nesatiekas. Un dažreiz tieši autisti ir tie, kas spēj ieraudzīt visu situāciju no malas, neiegrimstot vienā vai otrā ilūziju pasaulē.
  9:25 am
  Autisti ir daudz saprātīgi cilvēki nekā “normālie”, jo “normālie” parasti sacepas par kādu tēmu, piemēram, Trampa imigrācijas aizliegumu, bet pēc nedēļas jau viņi visu ir aizmirsuši un domā par kaut ko citu.

  Bet es tagad domāju par to absurdo gadījumu ar NASA darbinieku, kuram ASV robežsargi lika atklāt noslepenoto informāciju, kas bija viņa mobilajā. NASA uzskata, ka darbinieks, to atklājot, ir rīkojies nelikumīgi, lai gan ASV tiesas ir apstiprinājušas robežsargu tiesības to darīt.

  Tas ir labs piemērs, kā birokrātiskas organizācijas dzīvo savā iedomu pasaulē, ignorējot apkārtējo realitāti. NASA var pasludināt kaut ko par nelikumīgu, bet kāda cita birokrātiska iestāde var pasludināt par nelikumīgu pretējo. Realitāte būs tā, kurā cilvēks būs spiests vai nu pārkāpt vienu likumu, vai otru. Abos gadījumos viņam būs ziepes. Tā valsts piekāš mazo (pat labi izglītoto) cilvēku.

  SSC raksta par Baumol cost disease it īpaši medicīnā un izglītībā, un vairums mērķē uz to, ka pie vainas ir lielā regulācija. Regulācija ir vajadzīga, bet ir tendence to supersarežģīt, ar tūkstošiem lappušu lieliem sējumiem. Viens cilvēks tos pat nevar izlasīt, un izmaksas aug eksponenciāli.
  Thursday, February 16th, 2017
  1:37 pm
  Te bija šaubas par brūkošajiem ASV tiltiem. Te viss ir pateikts.
  Monday, February 13th, 2017
  7:23 pm
  Lasot par to brūkošo dambi Kalifornijā, vai tiešām vēl ir kādam šaubas, ka ASV vajadzētu krietni palielināt ieguldījumus infrastruktūrā? Pat nerunājot par brūkošiem aizsprostiem un tiltiem, viņiem nav pat ne tādu autobāņu, ne arī ātrgaitas vilcienu.
  Friday, February 10th, 2017
  9:02 am
  Atgriežoties pie valodas eksāmeniem SEE rektoram un ekonomiku, šis ir interesants piemērs par to, cik pasniedzēji ir atrauti no dzīves.

  Tā pat varētu būt mazāk jēdzīga par psiholoģiju. Lai varētu studēt psiholoģiju doktora līmenī, valoda ir jāzina IELTS skalā uz 8.5, kas ir visaugstākās prasības starp visām citām programmām.

  Es arī esmu šaubīgs par mediķu apmācības kvalitāti Rīgā starptautiskiem studentiem angļu valodā. Kā viņi apgūst un praktizē saskarsmi ar pacientiem? Latvijā nav tik daudz angliski runājošo pacientu, lai tas būtu praktiski iespējams. Agrāk medicīnā komunikācijai ar pacientiem nepievērsa daudz uzmanības – ko ārsts parakstīja, tas bija labi. Bet jaunā paradigma prasa labāku komunikāciju un lielāku pacienta līdzestību ārstēšanas procesā.
  Tuesday, February 7th, 2017
  9:05 am
  Ciba, atzīstieties, kurš piespieda liljabrik izdzēsties?
  Sunday, February 5th, 2017
  9:12 am
  Nedēļas alternatīvo ziņu apskats
  1. ASV valdība atceļ aizliegumu iegādāties ieročus tiem, saņem pabalstus garīgās veselības problēmu dēļ. Daudziem tas bija kārtējais piemērs Trampa prezidentūras korupcijai, jo to atbalstīja NRA (Nacionālā šaujamieroču asociācija). Taču ziņās ļoti reti pieminēja, ka to atbalsta arī ACLU (Amerikas civiltiesību apvienība). Šāds automātisks aizliegums nav pamatots, jo garīgas slimības ir dažādas, vairums slimo nav vardarbīgi vai bīstami un nespēja strādāt vēl nenozīmē, ka nevar darīt citas lietas – vadīt automašīnu utt.

  2. Pakistāna beidzot iegrožo bīstamu teroristu. Iespējams, es biju pārsteidzies ar secinājumu, ka aizliegums ieceļotājiem no 7 musulmaņu valstīm ir neproduktīvs. Iespējams, ka tieši tāds arī bija sākotnējais mērķis – iebiedēt šīs valstis, lai ieved kārtību. Tramps ir bulijs un no viņa cietīs daudzi nevainīgi cilvēki, bet ja viņš visvairāk vērsīsies pret tiem, kas to ir pelnījuši, tad kopējais efekts varētu būt pozitīvs.

  It's doubtful Trump actively pressured Pakistan to rein in Hafiz Saeed, but it's likely Pakistan's detention of Saeed was done with Trump in mind," Kugelman wrote. "We can read the house arrest, at least in part, as an effort by Pakistan to showcase its counterterrorism bonafides to the new U.S. administration, and to dissuade Trump from adding Pakistan to the list of countries that can't send their citizens to the United States for 90 days. Trump's chief of staff has suggested Pakistan could be added to the list."

  3. Alternatīvais viedoklis, kāpēc Trampam ir tik augsts atbalsts no Guardian.

  4. Bet Trampam taču ir viszemākais reitings? Šis varētu būt feikās ziņas, ko radījušas feikās aptaujas, kas uzrāda līdzīgu neatbilstību, kā pirmsvēlēšanu aptaujās un sekojošos rezultātos.
  Thursday, February 2nd, 2017
  10:22 pm
  Vēl par meta norādēm runājot, man ļoti patīk šis (ņemts no SSC ar piebildi, ka bloga autoram jāizvairās tieši no šādu bilžu publicēšanas):

  9:49 pm
  Wow, kautskis atbalsta Trampu! Tiesa gan, ļoti diskrēti un vienā noteiktā aspektā. Well done!
  Monday, January 30th, 2017
  6:20 pm
  Par ASV imigrācijas absurdumu
  Vēl bija tāds gadījums (Obamas laikā), kad sievieti, arī universitātes pasniedzēju, šķiet, ka pat ASV pilsoni, bet tik sīki neatceros, ne par ko ielika do not fly melnajā sarakstā un viņa netika atpakaļ uz ASV no atvaļinājuma Malaizijā. Tiesāšanās ilga gadiem un izmaksāja miljonus, kamēr paveicās, kad viens zaļš tiesnesis tomēr lika atklāt, par ko tad viņu tā izraidījuši. Izrādījās, ka viens aģents, aizpildot veidlapu, vienkārši bija nokļūdījies, ieķeksējot nepareizajā lodziņā. Patiesībā tādi cilvēki, kas nepelnīti atrodas do no fly sarakstā, noteikti ir vairāk, varbūt pat simti vai tūkstoši. Par to rakstīja viens vai divi laikraksti, bet šķiet, ka vairumam bija vienalga un nekādus protestus nerīkoja.

  Es uzskatu, ka Trampa aizliegums ir neproduktīvs tieši drošības ziņā, bet tas nebūs viņam liels mīnus. Drīzāk pat otrādi, viņš sevi parādīs kā stringrās līnijas uzturētājs, jo absurdi ASV imigrācijas sistēmā ir daudz, daudz lielāki, ka ceļotāji no šīm 7 valstīm ir tikai sīkums un valsts pārvaldē tas nevienu nekrata.
  Saturday, January 28th, 2017
  1:06 pm
  Šis atgadījums ar vecuma demenci slimas sievietes eitanāzija labi ilustrē iepriekš pieminēto mūsu izvēļu nepastāvīgumu. Jā, cilvēks var parakstīt kontraktu – nogaliniet mani, ja es vecumā kļūšu senils, jo šobrīd man šāda dzīve šķiet neiedomājami slikta. Bet, pienākot šim brīdim, apziņa pretosies un sauks: Es gribu dzīvot!

  Līdzīgi tam kā pašnāvnieki lec lejā no Zelta tilta, jo dzīve vairs nešķiet vērta, bet tajā mirklī, kad viņi reāli lido lejā, daudzi no viņiem pārdomā un vēlas izglābties.
[ << Previous 20 ]
About Sviesta Ciba