Velkamists
 
[Most Recent Entries] [Calendar View] [Friends]

Below are the 20 most recent journal entries recorded in extranjero's LiveJournal:

  [ << Previous 20 ]
  Saturday, October 13th, 2018
  6:02 pm
  Tas ir smieklīgi – Vējoņa uzrunas lapu aizpūš vējš... Bet ko tad citu jūs gaidījāt no prezidenta ar tādu uzvārdu? :D
  Thursday, October 11th, 2018
  12:54 pm
  Lol, UK Augstākā Tiesa attaisnoja arī Z.Īrijas kūku cepēju uzņēmumu, kas atteicās veidot gejiem tīkamo uzrakstu. Un visi mēdiji tagad raksta, cik tas pareizi, ka tiek aizsargātas tiesības uz vārda brīvību un ka tas nav pret gejiem, bet tikai pret konkrēto pasūtījumu. Kas ir viss ir loģiski un sakarīgi, un man prieks, ka veselais saprāts šoreiz uzvarēja – bet... Kāpēc tad šie mēdiji dziedāja citu dziesmu, kad zemākā līmeņa tiesas nosprieda par kūku cepēju vainu?

  Citās ziņās pat pēdējais vēl kaut cik cienījamais Bloomberg ir iegāzies ar “uz anonīmiem avotiem” balstītu rakstu, kurā it kā ķīnieši esot ražotāja serveros iemānījuši spiegu čipus un pārdevuši Apple un Amazon. Tikai problēma, ka šai lietai nav nekādu pierādījumu. Jā, ir daudz ziņu par uzlauztām programmām un spiegošanu, bet tā ir ikdiena, kas labi visiem zināma. Tā nu paiet pasaules godība :(
  Sunday, October 7th, 2018
  11:58 am
  Varu tikai pievienoties, ka vēlēšanu rezultāti ir ļoti apmierinoši. Es nepievērstu tik lielu uzmanību partijām, jo skaidrs, ka LV nav nekādas divpartiju sistēmas, un partiju nosaukumi ir ļoti mainīgi, ka lielāka nozīme ir personībām nevis partijām. Bet galvenais ir tas, ka šobrīd prognozē, ka 2/3 deputātu parlamentā nebūs iepriekšējie. Tas parāda, ka pat ar zemo aktivitāti vēlēšanās iedzīvotāji vairumā nav bijuši apmierināti ar pašreizējiem politiķiem un ir izteikuši vēlmi tos nomainīt. Protams, kā jau vienmēr, ar jauno sastāvu ir sagaidāmi lieli kašķi, tirgošanās, konflikti un nodevības. Bet tā ir arī iespēja kaut ko izmainīt. Lai veicas!
  8:40 am
  Kavanaugh gadījums ir ļoti līdzīgs Amanda Knox situācijai – dziļas emocijas par seksu un vardarbību un to, ka par to kāds ir jāsoda, bet bez skaidriem pierādījumiem. Daudziem patiktu savus spriedumus balstīt uz sajūtām, jo tas liek justies daudz labāk. Tomēr daudz labāka ir sabiedrība, kurā vainu atzīst tikai ar skaidriem pierādījumiem. Ja šādu pierādījumu nav, tad arī nav pamata kādu sodīt, tikai pamatojoties uz kāda izteicieniem. Un vēl jo mazāk būtu psiholoģiski jāanalizē apsūdzētā uzvedība šīs apsūdzības laikā, jo tā nav nekāda zinātne, kas varētu kalpot par pierādījumiem.

  Man atsūtīja rakstu, kurā apgalvots, ka Kaveno meloja, runājot par savā kalendārā ierakstītajām Devil's Triangle un boofed nozīmēm. Šeit arī nav nekādu pierādījumu, ka viņš būtu melojis, jo slengs mēdz būt ļoti mainīgs un ar ļoti daudzām nozīmēm, un ne visi cilvēki apzinās visas iespējamās nozīmes. Kas ir vēl interesantāk, ka urban dictionary atbalsta Kaveno versiju par boofed, seksuālās atsauces ir pievienotas tikai nesen, turklāt saistībā ar Kaveno vārdu. Ir skaidrs, ka kāds to ir darījis ar aizspriedumiem pret Kaveno.

  Bet vispārīgi es piekrītu vienā aspektā – alkohola lietošana ir liela problēma sabiedrībā un noved pie daudzām sliktām sekām.
  7:10 am
  Vēlēšanu rezultāti ir ļoti likumsakarīgi. Neteikšu, ka bija viegli paredzami, bet likumsakarīgi gan.

  Tiem, kas tagad sūkstās, ka pietrūka 2%. Atcerēsimies, ka tikai ID kartes bija 4%, bet vēlētāju kartes izņēma 1%, kas uz caurmēra 50% vēlētāju aktivitāti starp balstiesīgajiem, nozīmē, ka 1% tika piespiedu kārtā atturēts no vēlēšanām. Šis iztrūkstošais 1% visdrīzāk nebija Saskaņas atbalstītāji.

  Vēl var pieskaitīt 1%-2% no vēlētgribētājiem, bet nobalsot nespējīgiem pases īpašniekiem, kuriem šajā brīdī pase ir iesniegta kādā institūcijā vai arī mājās kaut kur noklīdusi, ka nevar atrast. Ironiski, ka Vējonis kaut ko runāja par atbildību iet vēlēt, jo citādi būs Tramps un Breksits (TM) – lietas, kuras izšķīra 1%. Bet kur bija Saeimas atbildība, tik viegli atsakoties vismaz no 2% balsu? Cerams, ka jaunā Saeima ieviesīs sakarīgāku vēlēšanu kārtību nākamajai reizei.
  Tuesday, August 21st, 2018
  10:41 am
  Nav jau tā, ka man patiktu Tramps vai Breksits. Šajās lietās ir daudz trūkumu un risku. Bet problēma ir tā, ka oponenti ir vēl lielāki nejēgas un absolūti ignorē reālās problēmas. Piemēram, eiro krīze vai bēgļu radītie fakapi ir nopietnas problēmas, un ja tās esošā vara ignorēs, tad loģiski, ka pie to risināšanas ieradīsies ambiciozāki cilvēki ar mazāku morālo aizspriedumu slogu.

  Bet par #metoo es pirms kāda gada runāju ar vienu musulmaņu meiteni UK, un viņa teica, ka tā visdrīzāk ir aktrišu atriebība par to, ka tagad viņas kļūst vecākas un vairs labas lomas nedod, tāpēc cenšas izspiest naudu, kā var. Un ja es to būtu reportējis cibā pirms gada, tad to norietu kā konspirācijas teoriju. Bet līdz ar Asjas Ardžento skandālu tas jau izklausās daudz ticamāk.
  Wednesday, August 8th, 2018
  7:34 pm
  He, he, es nebiju iedomājies, ka pinjons ir tāds stulbenis, ka joprojām nesaprot, ka nenoliedzu “procesuālus pārkāpumus” un vēl jo vairāk domātu, ka T. Robinsons būtu atzīts par nevainīgu. Tikai to, ka ikvienam domājošam cilvēkam šie rupjie pārkāpumi (saukt tos juridiskā terminā ir eifēmisms) jau uzreiz bija acīmredzami, bet, protams, tikai ne viņam. Ja kāds par to ir butthurt, tad tikai viņš pats.
  Tuesday, August 7th, 2018
  3:36 pm
  Grūti laiki pienākuši. Arī BBC ir parakstījies zem “konspirācijas teorijām”, ka Norvēģijā pārspīlē ar bērnu aizsardzību.
  Sunday, August 5th, 2018
  12:33 pm
  Kā stunda internetā atklāj patiesību ātrāk nekā tiesās pavadīti gadi. Ļoti pamācošs raksts par acīmredzamiem tiesas aizpriedumiem, kuri arī bija acīmredzami vairumam, kas bija patērējuši nedaudz laika, lai iedziļinātos šajā lietā. Ļoti interesanta šī un dažas saistītās diskusijas, kur pinjonveidīgs jurists cenšas argumentēt, ka viss ir čikeniekā un viss notiek pareizi un nav nekādu problēmu ne ar tiesas loģiku, ne arī ar to, ka ka meitene tika faktiski spīdzināta.

  Un šeit pat nevar teikt, ka galu galā lēnās apelācijas tiesas dzirnas atrada taisnību, jo viņai atstāja spēkā sodu par nepatiesu liecību, lai gan loģiski, ka ja nebūtu bijis šo “procesuālo pārkāpumu”, tad arī šāda liecība netiktu dota.
  Saturday, August 4th, 2018
  9:25 am
  Apelācijas Tiesa atbrīvo aktīvistu Tommy Robinson (kuru iesēdināja par apsūdzēto izvarotāju filmēšanu). Tiek atzīts, ka viņu praktiski notiesāja linča tiesā, nedodot ne laika sagatavoties aizstāvībai – notiesāja tajā pašā dienā, kad apcietināja, ne arī konkrēti norādot, kādas viņa darbības pārkāpa likumu. Ja atceros pareizi, tad cibas "juristi" aizstāvēja viņa notiesāšanu, sakot, ka viss bija košeri, kamēr vienīgie, kas iebilda, bija cibas "rupekļi".

  Papildinājums: Kā jau paredzēju, pinjons tūlīt sāks locīties, mēģinot novērst uzmanību un nesaprotot, ka probēma šajā gadījumā ir nevis tas, vai T. Robinsons ir vainīgs vai nē (to lai lemj objektīva tiesa), bet tikai tas, ka tiesa bija acīmredzami netaisna un neprofesionāla. Ja tu esi profesionālis šajā sfērā, tad tev tas būtu pašam pirmajam jāredz, nevis jāaizsedzas ar “procesuāli pārkāpumi”. Kauns pār visu ģīmi.
  Tuesday, July 31st, 2018
  1:12 pm
  Gruzīni tomēr ir viena attapīga tauta. Droši vien valdība paskatījās, ka tūristu ir palicis mazāk un derētu kaut ko izdomāt, lai papildinātu valsts budžetu. Tiesneši sanāca kopā un nolēma – davai, dekriminalizējam marihuānu. Lai viņiem veicas!
  Wednesday, July 25th, 2018
  8:39 am
  Having “thin privilege” and proud of it :)
  Tuesday, July 17th, 2018
  8:11 pm
  Gnidrolog, varbūt tas, ka tev melatonīns nepalīdz, ir tāpēc, ka pareizā deva ir 0,5 mg nevis 3 mg (vai pat lielāka deva), kā to parasti pārdod Eiropā bez receptes. Es šo nezināju, bet izrādās, ka lielāka deva strādā daudz sliktāk. Šis man pat pašam par nepatiku ir gadījums, kad zāļu regulācija ir ļoti pozitīva, jo ne tirgotāji, ne pircēji nav patstāvīgi spējīgi pieņemt informētu lēmumu par efektīvu zāļu lietošanu. UK melatonīns ir pieejams tikai ar receptēm 2 mg ilgstošas darbības tablešu veidā, kas ir līdzvērtīgs parastajai 0,5 mg devai, bet pagarināti visas nakts laikā.
  Tuesday, June 26th, 2018
  10:33 pm
  Nu re, pat Makrons padevies konspirācijas teorijām.
  Tuesday, June 19th, 2018
  2:57 pm
  nulmodems
  Vai tu zini, kas ir nulmodems?
  1:26 pm
  Šis ir iemesls, kāpēc visiem patīk Tramps (jā, arī jums, kas atklāti viņu noraida, bet klusībā apbrīno viņa tiešumu). Jo ir tik daudzi valstvīri, kuri pirms ievēlēšanas vai pēc amata atstāšanas spēj uzstāties ar drošām runām, bet, nonākot amatā, pēkšņi sāk pielīst esošajai valdības pozīcijai. Tramps šajā ziņā, lai gan bieži nesakarīgs, tomēr spēj būt konsekvents un teikt tieši, ko domā un ko uzskata par labāku.

  Par marihuānu arī nav divu domu – tās aizliegums ir izgāzies, un ir sen jāpārskata kaut vai kaitējuma samazināšanas nolūkos. Un lai gan visi tam piekrīt, nonākot valdībā politiķi pēkšņi zaudē savu racionalitāti un mēģina pieturēties pie status quo.
  12:29 am
  Es gribu zilo pasi. Tas varbūt nav tik būtiski, bet tā vairāk ir tāda sentimentāla vēlme. Dīvaini, ka Latvija, kas citādi ir tik ļoti sensitīva par visu, kas atgādina PSRS, tik viegli atteicās no zilās krāsas pases vāciņiem, lai atgrieztos pie PSRS standarta ar tumšsarkanajiem vāciņiem. Varētu teikt, ka tādi ir ES noteikumi, bet tomēr Horvātija tos nepieņēma un paturēja melno krāsu un viss bija iespējams.

  Ir stāsts par to, ka kādas attālas valsts vienā uzņēmumā par īpašnieku kļuva musulmanis, kuram nepatika kristieši, kas apliecināja savu ticību, nēsājot krustiņu. Viņš pavēlēja turpmāk visiem kristiešiem ierasties darbā bez krustiņa, un ka viņš tos, kas ieradīsies ar krustiņu, tūlīt atlaidīs no darba. Lielākā daļa nobijās un noņēma krustiņus (jo ģimene jābaro un jaunu darbu grūti atrast un tā). Bet viens tomēr tam nepiekrita un par spīti stingrajam noteikumam, ieradās darbā ar krustiņu. Tad musulmanis pateica, ka, lūk, šim cilvēkam ir patiesa ticība, tāpēc viņš var arī turpmāk nākt uz darbu ar krustiņu, bet pārējo ticība ir tikai ārēja, tāpēc viņiem tas nebūs atļauts.

  Šķiet, ka tieši tāpat tika testēta latviešu ticība savām tradīcijām. Ja mēs nebūtu atkāpušies un pieprasījuši, lai pases būtu mums vēlamajā krāsā un naudai virsū būtu rakstīts EIRO, tad ES to pieņemtu, jo kāpēc gan ne? Un tas nav par naudaszīmēm un pases vāciņiem, bet par pašapziņu un spēju izlemt pašiem lietas, ieskaitot sentimentālās nianses.
  Monday, June 18th, 2018
  12:02 pm
  Lietas iet uz riņķi un pamazām atgriežas pie tradicionālā :)

  Es šoreiz par čekiem, kuru drukāšana Latvijā ir obligāta. UK gan ar bezkontaktu kartēm čekus drukā tikai tad, ja pircējs pieprasa. Nedomāju, ka tur ir liels ietaupījums, bet reāli papīra čekus visur izmētā un piesārņo vidi.

  Tas pats par plastmasas iesaiņojuma maisiņiem, kurus padomju laikos veikalos nedāļāja. Cilvēki izmantoja vien maisiņu atkārtoti, un iepirkumus krāva auduma tašās. Tad nāca brīvie maisiņu laiku, bet tagad atkal cilvēki atgriežas pie auduma tašām, jo dabas piesārņojums...
  11:08 am
  Ir pieņemts domāt, ka cilvēki jau piedzimst kā geji un visas problēmas ir tikai tajā, ka cilvēki viņus nepieņem. Un tomēr vai tā vienmēr ir? Bija atrasts interesants salīdzinājums, ka geju konversijas terapijas strādā apmēram tikpat (ne)sekmīgi kā alkoholisma ārstēšanas terapijas. Doma ir tāda, ka terapijas vispārīgi ir diezgan neefektīvas, un konversija patiesībā strādā noteiktā apjomā, kas liek aizdomāties, ka varbūt ne visi geji 100% par tādiem ir piedzimuši. Neviens par alkoholiķiem gan nesaka, ka viņi jau ir piedzimuši tādi (lai gan ģenētisku faktoru dēļ daudziem varētu būt lielāka nosliece).

  Arī medicīnā nelieto apzīmējumu gejs, bet tikai vīrieši, kuriem ir sekss ar vīriešiem (VSV). Tas ir tāpēc, ka ne jau visi VSV identificē sevi kā gejus. Daudzi VSV pat neuzskata šo seksu par kaut ko nopietnu. Šiem VSV acīmredzot nav problēmu ar sabiedrības attieksmi un viņi praidos neiet.

  Varbūt arī geju praids kaut kādā ziņā ir nepareizā pieeja, kas patiesībā tikai sajāj prātu? Kas būtu līdzīgi, ja alkoholiķi tagad ietu praidā un lepotos, kādi viņi ir lieli dzērāji. Nav taču tā, ka (rietumu) sabiedrībā alko lietošana būtu kā īpaši nosodīta. Mēs vienkārši cenšamies ierobežot tā negatīvās izpausmes (nedot bērniem, atturēt no braukšanas dzērumā, nepārdot pēc 22:00 utt.).
  Saturday, June 16th, 2018
  11:00 pm
  Labās ziņas: UK iekšlietu ministrs ir šodien izdevis ārkārtas licenci, lai atdotu bērna mammai kaņepju eļļu epilepsijas ārstēšanai. Cerams, ka tā palīdzēs.

  Šis vēlreiz parāda, ka šādām pilsoniskām akcijām ir liela nozīme, un tās var pārtraukt absurdas politikas. Protams, ne vienmēr tas izdodas, taču tas nenozīmē, ka neizdošanās gadījumā tā bija tikai trollēšana (kā to bieži dēvē cibas kreisi noskaņotie). Šeit svarīgi ir tas, ka veselības ministrs iepriekš teica, ka eļļu neatdos un par ko viņš ir pelnījis nosodījumu un atstādināšanu no amata. Savukārt iekšlietu ministrs (Sajid Javid) ir konservatīvais un musulmanis un visādi aizstāv cilvēku tiesības uz brīvību.

  Citās ziņās Terēza Meja ir apsolījusi, ka NHS saņems papildu 380 miljonu mārciņu nedēļā. Izskatās, ka būs piepildījusies Borisa pirmsbreksita kampaņas tēze, pat ja viņš nebija zinājis, kā to reāli izpildīs.
[ << Previous 20 ]
About Sviesta Ciba