Velkamists
 
[Most Recent Entries] [Calendar View] [Friends]

Below are the 20 most recent journal entries recorded in extranjero's LiveJournal:

  [ << Previous 20 ]
  Saturday, January 19th, 2019
  5:14 pm
  Redzu, ka cibā daudzi fano par globālismu, kurā mazo uzņēmēju VID izdrāž par nodokļiem, kamēr lielās korporācijas kā Google un Amazon pilnīgi legāli nemaksā gandrīz nekādus nodokļus.

  Globālisma ķēdes, ar kādām Big Pharma organizē zāļu ražošanu ir maz saistītas ar tehnoloģiju vai ekonomikas uzplaukumu. Vienā gadījumā šī ķēdīte ir šāda:

  1) aktīvo vielu saražo Ķīnā – jo tur ir zemāki vides aizsardzības standarti un drīkst vairāk piesārņot
  2) pēc tam šo aktīvo vielu pārsūta uz gala apstrādi uz Singapūru – jo tur standarti ir augstāki un var dabūt sertifikātu, kas derīgs visā pasaulē.
  3) pēc tam vielu pārsūta uz Brazīliju, lai izveidotu tabletes. Vienkārši tāpēc, ka tur ir uzņēmumam ir brīvas jaudas un lēts darbaspēks.
  4) pēc tam tā tiek nosūtīta uz Puertoriko, kur faktiski neko nedara, varbūt formāli nopulē šīs tabletes – jo tur šādi apstrādes uzņēmumi var dabūt nodokļu atlaides.
  5) visbeidzot gatavās tabletes nosūta uz Īriju iepakošanai – lai varētu legāli rakstīt “Made in EU”.

  Un tās vēl ir tikai ķēdes, kuras regulatoriem ir izdevies atšifrēt. Neregulēts globālisms dod iespēju uzņēmumiem darīt gandrīz visu – piesārņot vidi Ķīnā un pārdot gala zāles ar “Made in EU”, liekot cilvēkiem domāt, ka viss ir noticis pēc stingrākajiem vides aizsardzības standartiem. Un pa vidu darot visu, lai gandrīz neko nesamaksātu ne algās strādniekiem, ne arī nodokļus valstij. Varat vien turpināt brīnīties, kāpēc dzeltenās vestes trako Francijā un citur, jo globālismā vietējo francūžu labklājība pat viņu prezidentam neinteresē.
  Sunday, January 13th, 2019
  10:03 am
  Sunday, December 23rd, 2018
  5:25 pm
  Getvikas drons, kura dēļ gandrīz 2 dienas tika slēgta lidosta, varbūt nav bijis. Tā šobrīd man šķiet visticamākā versija, jo grūti iedomāties, ka mūsdienās, kad katram kabatā ir mobilais, neviens nebūtu to nofilmējis. Tā vai nu ir bijusi masu psihoze vai arī apzināta valdības rīcība, lai sagatavotu valsti no deal breksita gadījumam.

  Raksta: An officer investigating the drone chaos at Gatwick Airport says there is no footage of the device which sparked it and it is "a possibility" there never was one.
  Wednesday, December 19th, 2018
  10:48 am
  bitkoins kā signalizēšana
  Visabsurdākais bitkoinā bija tas, ka bitkoina vērtība, pārfrazējot nespeciālista valodā, rodas no tā, ka tu sasit savu mašīnu vai nodedzini savu māju. Tā ir kā sacensība par to, kurš ir viskrutākais džeks ciemā. Tā ir signalizēšana ar to, ka tas, kurš var atļauties tāpat vien tērēt naudu par niekiem, varbūt pat publiski saplēst kādu naudaszīmi, vai vēl labāk sasist savu vāģi, ir ietekmīgākais, un viņu var pārsist tikai tas, kurš var nodedzināt savu villu utt. Jo šī signalizēšana strādā uz to, ka šiem džekiem noteikti ir vēl daudzas citas mašīnas un villas, tāpēc viņiem ir jābūt ļoti ietekmīgiem.

  Grūti saprast, kāpēc tik daudzi it kā gudri cilvēki pavilkās uz bitkoina māniju (es nedomāju tos, kuri pakāsa naudu). Laikam jau signalizēšana, lai cik tā absurda nebūtu, ir psiholoģiski dziļi iekšā.

  Lai gan bitkoinam varētu būt neliela noderība maksājumos, kurus neatļauj pašreizējā vara – piemēram, narkotiku iegādē, vai pārskaitījumiem uz Irānu vai Kubu. Taču galu galā bitkoins nav slepens, un ja esošā vara gribēs tevi sodīt par šādiem darījumiem, tad atradīs veidu, kā sodīt arī tad, ja šajos darījumos lietosi bitkoinus.
  Saturday, December 8th, 2018
  9:19 am
  Man aizrāda, ka es lietoju cibu nepareizi, rakstot tikai par globālām lietām, nevis savu personīgo dzīvi “sadirsto un velto”. Tāpēc jālabojas un jāieraksta kaut kas personāls. Un tā mans lielākais pārsteigums dzīvē UK ir tas, ka nēģeri nemaz nav salīgi un visi sastaptie bez izņēmuma dod priekšroku aukstumam nevis siltumam. UK jau nemaz nav siltas vasaras. Pagājušā bija varbūt 25 vai 28°C uz kādu laiku, un pat tad visi melnādainie draugi no Āfrikas sūdzējās, ka nevar paelpot un ka ziema viņiem patīk daudz labāk. Un nav jau tā, ka es pats būtu liels siltummīlis. Kad virtuvē termometrs rāda +17°..+16°..+15°C, dzīvoklī vēl apkuri neslēdzu. Un tik un tā Āfrikā dzimušie strīdā par termostata pārgrozīšanu balsos par zemāku temperatūru nekā es. Varbūt Āfrikā nemaz nav tik karsts klimats?
  Tuesday, December 4th, 2018
  9:28 am
  Vēlreiz gribas atgriezties pie Francijas nemieriem. Makrons ir grūtā situācijā, jo protestētāji nav īsti organizēti un nav līderu, ar kuriem varētu vienoties, uzpirkt vai kā citādi ietekmēt.

  Bet interesantākais, kāpēc vispār vajadzēja celt nodokļus degvielai? Oficiālais valdības skaidrojums ir klimata aizsardzība – lai mazāk lietotu fosilo kurināmo un vairāk elektrisko mašīnu. Es īsti neticu, ka tas ir īstais iemesls, bet ja tā patiešām ir, tad tā tiešām ir neracionāli domājoša valdība. Tas ir līdzīgi tam, kā aizliegt Bangladešā celt ar oglēm darbināmu elektrostaciju, kas ievērojami uzlabotu šī reģiona ekonomisko stāvokli, un tā vietā pieprasīt viņiem turpināt dzīvot nabadzībā bez elektrības, jo viņi nevar atļauties investēt modernos vēja ģeneratoros vai saules baterijās.

  Bija dati, ka ASV, kas izstājās no Parīzes nolīguma par klimata pārmaiņām, pretēji gaidītajam, ir guvusi vislielākos izrāvienus zaļo enerģiju attīstībā. Piemēram, Īlons Masks ir atvēris daudzas ražotnes (ieskaitot arī akumulatoru ražošanu) pašā ASV, pretstatā tam, ka vairums ražotāju cenšas pārnest visas ražotnes uz Ķīnu vai Indiju. Idejā attīstīt ražošanu pašiem savā valstī tomēr kaut kas ir. Saprotams, ka tirdzniecībai un savai specializācijai ir jābūt, bet nevar veidot nākotnes ekonomiku uz to, ka visu ražosim Ķīnā. Un ja vajag zaļu ražošanu vides aizsardzības nolūkos, tad lai tā būtu, bet tajā valstij ir jāiegulda liels darbs – sākot no izglītības, līdz kārtīgai nozares atbalstīšanai. Nevis tā vienkārši – uzliksim augstus izmešu nodokļus un cerēsim, ka viss pats no sevis attīstīties. Tāds globālisms nestrādā, un ir pienācis laiks domāt lokāli.
  Sunday, December 2nd, 2018
  2:35 pm
  Ar to Franciju Makrona vadībā labāk nepaliek, ka jau runā par ārkārtas stāvokļa ieviešanu. Dīvaini taču, jo visi priecājās, ka nav ievēlēts populists – kā ASV vai Brazīlijā un nav nobalsots par Breksitu, kā UK. Bet varbūt labāk būtu šie populisti, kas visiem gan nepatīk, bet vismaz ir racionāli domājoši, tāpēc kaut kā nebūt tomēr pieciešami, nekā šādi centristi, kas neko nejēdz.

  Makrons, starp citu, ir arī tā garumzīme, ko latviešu valodā liek virs patskaņiem.
  Sunday, November 25th, 2018
  3:04 pm
  Makronam tiešām ir muļķīgi sanācis. Francijā ir augsts bezdarbs, un var jau būt, ka pārmērīga sociālisma politikas ir vainīgas. Ja uzņēmumiem ir grūti atlaist strādniekus, tad arī viņi necentīsies pieņemt jaunus darbā, jo kur pēc tam viņus liksi, ja ražošana būs jāpielāgo? Bet tā vietā, lai veicinātu uzņēmējdarbību vai palielinātu patēriņu, ko var izdarīt ar nodokļu samazināšanu, viņš nodokļus tikai vēl vairāk palielina.


  Tramps vai Breksits nav nekāda sviestmaize, bet vismaz pareizi ir tas, ka tiek tieši mērķēts uz vietējās uzņēmējdarbības attīstību.
  2:23 pm
  Ziņās lasāms, ka Rigvir uzņēmumu apelācijas tiesa attaisnoja sūdzībā par nereglamentēto (off-label use) indikāciju pieminēšanu reklāmās. Noteikti aktīvisti pirms kāda gada vai diviem par to bija krietni sacepušies, lai gan bija redzams, ka viņu argumenti bija nepamatoti. Tas nav par to, vai rigvir kā zāles ir vai nav vērtīgas un nav par to, ka par zāļu reklamēšanas pārkāpumiem nebūtu jāsaņem sods. Tas ir tikai par to, ka norādes par off-label lietošanu ir standarta prakse medicīnā un grūti būtu iedomāties situāciju, kāpēc lai viens uzņēmums par to pieminēšanu būtu jāsoda, bet citi var atļauties to darīt.
  Thursday, November 22nd, 2018
  8:08 am
  Kāpēc īsti nav jēgas no Faktu pārbaudītāju lapām. Piesaistīja uzmanību šis: https://fullfact.org/health/diabetes-prescriptions-cost-billion-year/

  Tātad NHS paziņo, ka diabēta zāles nodokļu maksātājam ir izmaksājušas miljardu. Tagad no faktu pārbaudītāja tiek sagaidīts apstiprinājums, vai tas tā varētu būt, vai arī tā ir propaganda. Bet tā vietā viņu atbilde ir izvairīga – mēs nevaram zinām precīzu summu.

  Manuprāt, lasītājam jau arī ir vienalga, vai tā summa bija 999345987.34 mārciņas vai 1023346981.19 mārciņas. Šeit vienkārši būtu pieticis pateikt, ka +/-10% robežās tā arī ir.

  Jo visi viņu aprakstītie faktori īpaši to izmainīt nevar.
  Patiesībā var palielināt, jo aptiekām vēl maksā līgumsummu par zāļu izniegšanu. Vienīgi to ir grūti sadalīt tieši uz pretdiabēta zālēm.
  Atlaides ir diezgan retas, un parasti nav lielas. Tās sauc par clawback un ir dažreiz uz atsevišķām pozīcijām, bet vairāk par 10% nav reāli.
  No pacientiem iekasētās maksas visdrīzāk ir nenozīmīgas, jo tur jau norādīts, ka diabētiķiem ir tiesības saņemt atbrīvojumu. Grūti iedomāties, kāpēc, lai to kāds nedarītu – ja nu vienīgi vēl nav paspējis vai aizmirsis nokārtot.

  Un šie vēl gaida ziedojumus par savu “faktu pārbaudi”.
  Monday, November 19th, 2018
  6:03 pm
  Pozitīvais par Latviju svētkos! :)
  https://twitter.com/nntaleb/status/1064235104598405121

  3) I am afraid that the only places that will be functional in ten years are small states that tasted socialism hence vaccinated (& are small enough for scaling), e.g. Georgia, Croatia, Hungary, Czech R, Slovenia, Montenegro, Serbia, Poland, Baltic states, ...
  Thursday, November 15th, 2018
  6:13 am
  Domājāt, ka alt-rigt vai vismaz gnidrs ir vainīgi pie sorosītu kritikas? Nekā nebija. Tas notiek daudz nopietnākā līmenī. Facebook noalgo PR firmu, lai bīdītu anti-sorosītu naratīvu. Un FB tagad vēl būšot tie, kas cīnīsies ar feikajām ziņām?! Ha, ha! :D
  Sunday, November 11th, 2018
  10:09 am
  Tiek lēsts, ka UK alkoholu nelieto jau ap 30% jauniešu. Tas varētu būt ticami, jo studiju laikā universitātē studentu čupošanās skaidri dalījās tajos, kas svinēšanas rīkoja, apmeklējot krogus, un otra grupa, kas stingri vai mazāk stingri izvairījās no alkohola lietošanas. Nebūs noslēpums arī, ka lielais alko nelietotāju skaits ir saistīts ar musulmaņu izplatību. Daudzi mani studiju draugi un pat prakses vadītājs bija stingrus principus ievērojoši musulmaņi. Un manuprāt, stingri reliģiski principi, vienalga, vai kristiešu, vai musulmaņu, vai Harē Krišna, reizēm ir ļoti pozitīvi, jo vairo veselīgu dzīvesveidu.

  Es saprotu, ka cibā tādas idejas nav īpaši populāras, jo vairums šeit ir tendēti uz alko vai citām substancēm. Dažreiz to var arī saprast, jo mentālas problēmas nav viegli risināmas.

  Taču dīvaini ir tas, ka cilvēki, kas paši bieži nav ne reliģiski, ne arī atturībnieki nekādos aspektos, reizēm mēdz nostāties islāmistu fundamentālistu pusē, kad runa iet par runas brīvību. Es konkrēti runāju par neseno Eiropas Cilvēktiesību Tiesas lēmumu par to, ka islāma kritika ir zaimošana, kas nav pieļaujama. Un automātiski visi, kas tam nepiekrīt, tiek nodēvēti par netolerantiem, islamafobiem un ko tik vēl nē. Tā tiešām ir pārmērīga pakļaušanās, bet kas tagad jau apdraud rietumu sabiedrības un demokrātijas pamatus.

  Arī paši musulmaņi ir satraukti un norāda, ka tas apdraud arī islāmu. Raksts Kāpēc ECT lēmums par Muhameda nievāšanu ir sliktas ziņas musulmaņiem paskaidro, kāpēc šādi tiesas lēmumi, kas kriminalizē zaimošanu, ir islāma fundamentālistu uzvara. Būtībā ar šo lēmumu tiek infantilizēts caurmēra musulmanis, it kā viņš būtu mazāk saprātīgs cilvēks, kas nav spējīgs tikt galā ar vārda brīvību, kas pieļauj arī teikt aizvainojošas lietas.

  Es nesaku, ka obligāti ir jāsaka aizvainojošas lietas – vienkārši tas pieder pie iespējamās vārda brīvības.

  Mēs uzskatām, ka Asjas Bibi notiesāšana Pakistānā it kā par Korāna zaimošanu (citi saka, ka tas bija pārpratums) ir barbariska, taču saskaņā ar ECT spriedumu tagad šāda zaimošana (ja pierādīta) būtu krimināla arī Eiropā. Pakistānas Augstākā Tiesa nesen atcēla Asjas Bibi notiesājumu un atbrīvoja viņu, tā ka tur lietas pamazām virzās uz pareizo pusi. Bet uz kuru pusi tagad virzās Eiropa? Šobrīd ES vārda brīvība ir briesmās.
  Friday, November 2nd, 2018
  11:05 am
  Te nesen bija saraksts ar pseidozinātnes tēmām. Nu lūk, Latvija ir labi izgaismojusies vienā aspektā. Tas ir par to, ka Latvija kopā ar Grieķiju un Ungāriju ieviesīs “melu detektora” ceļotāju pārbaudes sistēmu, kas balstīta uz mikroizpausmēm. Zinātniski šādas noteikšanas sistēmas efektivitāte nav pierādīta.
  Saturday, October 13th, 2018
  6:02 pm
  Tas ir smieklīgi – Vējoņa uzrunas lapu aizpūš vējš... Bet ko tad citu jūs gaidījāt no prezidenta ar tādu uzvārdu? :D
  Thursday, October 11th, 2018
  12:54 pm
  Lol, UK Augstākā Tiesa attaisnoja arī Z.Īrijas kūku cepēju uzņēmumu, kas atteicās veidot gejiem tīkamo uzrakstu. Un visi mēdiji tagad raksta, cik tas pareizi, ka tiek aizsargātas tiesības uz vārda brīvību un ka tas nav pret gejiem, bet tikai pret konkrēto pasūtījumu. Kas ir viss ir loģiski un sakarīgi, un man prieks, ka veselais saprāts šoreiz uzvarēja – bet... Kāpēc tad šie mēdiji dziedāja citu dziesmu, kad zemākā līmeņa tiesas nosprieda par kūku cepēju vainu?

  Citās ziņās pat pēdējais vēl kaut cik cienījamais Bloomberg ir iegāzies ar “uz anonīmiem avotiem” balstītu rakstu, kurā it kā ķīnieši esot ražotāja serveros iemānījuši spiegu čipus un pārdevuši Apple un Amazon. Tikai problēma, ka šai lietai nav nekādu pierādījumu. Jā, ir daudz ziņu par uzlauztām programmām un spiegošanu, bet tā ir ikdiena, kas labi visiem zināma. Tā nu paiet pasaules godība :(
  Sunday, October 7th, 2018
  11:58 am
  Varu tikai pievienoties, ka vēlēšanu rezultāti ir ļoti apmierinoši. Es nepievērstu tik lielu uzmanību partijām, jo skaidrs, ka LV nav nekādas divpartiju sistēmas, un partiju nosaukumi ir ļoti mainīgi, ka lielāka nozīme ir personībām nevis partijām. Bet galvenais ir tas, ka šobrīd prognozē, ka 2/3 deputātu parlamentā nebūs iepriekšējie. Tas parāda, ka pat ar zemo aktivitāti vēlēšanās iedzīvotāji vairumā nav bijuši apmierināti ar pašreizējiem politiķiem un ir izteikuši vēlmi tos nomainīt. Protams, kā jau vienmēr, ar jauno sastāvu ir sagaidāmi lieli kašķi, tirgošanās, konflikti un nodevības. Bet tā ir arī iespēja kaut ko izmainīt. Lai veicas!
  8:40 am
  Kavanaugh gadījums ir ļoti līdzīgs Amanda Knox situācijai – dziļas emocijas par seksu un vardarbību un to, ka par to kāds ir jāsoda, bet bez skaidriem pierādījumiem. Daudziem patiktu savus spriedumus balstīt uz sajūtām, jo tas liek justies daudz labāk. Tomēr daudz labāka ir sabiedrība, kurā vainu atzīst tikai ar skaidriem pierādījumiem. Ja šādu pierādījumu nav, tad arī nav pamata kādu sodīt, tikai pamatojoties uz kāda izteicieniem. Un vēl jo mazāk būtu psiholoģiski jāanalizē apsūdzētā uzvedība šīs apsūdzības laikā, jo tā nav nekāda zinātne, kas varētu kalpot par pierādījumiem.

  Man atsūtīja rakstu, kurā apgalvots, ka Kaveno meloja, runājot par savā kalendārā ierakstītajām Devil's Triangle un boofed nozīmēm. Šeit arī nav nekādu pierādījumu, ka viņš būtu melojis, jo slengs mēdz būt ļoti mainīgs un ar ļoti daudzām nozīmēm, un ne visi cilvēki apzinās visas iespējamās nozīmes. Kas ir vēl interesantāk, ka urban dictionary atbalsta Kaveno versiju par boofed, seksuālās atsauces ir pievienotas tikai nesen, turklāt saistībā ar Kaveno vārdu. Ir skaidrs, ka kāds to ir darījis ar aizspriedumiem pret Kaveno.

  Bet vispārīgi es piekrītu vienā aspektā – alkohola lietošana ir liela problēma sabiedrībā un noved pie daudzām sliktām sekām.
  7:10 am
  Vēlēšanu rezultāti ir ļoti likumsakarīgi. Neteikšu, ka bija viegli paredzami, bet likumsakarīgi gan.

  Tiem, kas tagad sūkstās, ka pietrūka 2%. Atcerēsimies, ka tikai ID kartes bija 4%, bet vēlētāju kartes izņēma 1%, kas uz caurmēra 50% vēlētāju aktivitāti starp balstiesīgajiem, nozīmē, ka 1% tika piespiedu kārtā atturēts no vēlēšanām. Šis iztrūkstošais 1% visdrīzāk nebija Saskaņas atbalstītāji.

  Vēl var pieskaitīt 1%-2% no vēlētgribētājiem, bet nobalsot nespējīgiem pases īpašniekiem, kuriem šajā brīdī pase ir iesniegta kādā institūcijā vai arī mājās kaut kur noklīdusi, ka nevar atrast. Ironiski, ka Vējonis kaut ko runāja par atbildību iet vēlēt, jo citādi būs Tramps un Breksits (TM) – lietas, kuras izšķīra 1%. Bet kur bija Saeimas atbildība, tik viegli atsakoties vismaz no 2% balsu? Cerams, ka jaunā Saeima ieviesīs sakarīgāku vēlēšanu kārtību nākamajai reizei.
  Tuesday, August 21st, 2018
  10:41 am
  Nav jau tā, ka man patiktu Tramps vai Breksits. Šajās lietās ir daudz trūkumu un risku. Bet problēma ir tā, ka oponenti ir vēl lielāki nejēgas un absolūti ignorē reālās problēmas. Piemēram, eiro krīze vai bēgļu radītie fakapi ir nopietnas problēmas, un ja tās esošā vara ignorēs, tad loģiski, ka pie to risināšanas ieradīsies ambiciozāki cilvēki ar mazāku morālo aizspriedumu slogu.

  Bet par #metoo es pirms kāda gada runāju ar vienu musulmaņu meiteni UK, un viņa teica, ka tā visdrīzāk ir aktrišu atriebība par to, ka tagad viņas kļūst vecākas un vairs labas lomas nedod, tāpēc cenšas izspiest naudu, kā var. Un ja es to būtu reportējis cibā pirms gada, tad to norietu kā konspirācijas teoriju. Bet līdz ar Asjas Ardžento skandālu tas jau izklausās daudz ticamāk.
[ << Previous 20 ]
About Sviesta Ciba