Jauns neatjēdzīgs skatījums uz lietām
 
[Most Recent Entries] [Calendar View] [Friends]

Below are the 20 most recent journal entries recorded in extranjero's LiveJournal:

  [ << Previous 20 ]
  Wednesday, November 30th, 2022
  4:59 pm
  6:44 am
  totalitārisma atbalstītāji
  Progresīvie, kas atbalstīja Ķīnas totalitārās metodes.

  Šis ir ilustratīvi, cik ātri nelielu baiļu dēļ cilvēki var nosvērties totalitārisma virzienā. Kad viņiem skaidri pasaka, ka šī metode neder, jo mūsu sabiedrībai ir citas vērtības, sākas žonglēšana:
  - ne jau viss, ko Ķīna dara, ir slikti
  - šīs vērtības mums neder, ja no tām mirst cilvēki
  - viņi nepieļauj anarhiju, ko daudzi pie mums sajauc ar demokrātiju
  - Ķīnā situācija ir normālāka nekā pie mums
  - ķīnieši domā ilgtermiņā

  It īpaši pēdējais ir melna padarīšana par baltu. Tieši Zviedrija domāja, kā ilgtermiņā sadzīvot ar kovidu. Mums nebija tik traki, ka metinātu ciet mitekļu durvis, kā Ķīnā (pamatā tie bija naudas sodi, kuri tagad tiek atcelti), bet daudzi šeit gribēja arī to. Vēl var saprast, ka cilvēki gaidīja līdz vakcīnai senioriem, un tā patiešām drīz atnāca, un līdz ar to visiem ierobežojumiem vajadzēja tikt atceltiem. Bet tas nenotika, jo Ķīnas stila totalitārisms politiķiem jau bija “iegaršojies”, un turpināja ar stingriem ierobežojumiem un pēc tam ar vakcīnu mandātiem.

  Jau toreiz bija skaidrs, ka kovida risks pieauga eksponenciāli pēc vecuma, un bija jēga aizsardzības pasākumus vērst tieši uz senioriem. Protams, pilnībā to nevarētu ierobežot, bet pat Zviedrija varēja būt rīkojusies aktīvāk un labāk šajā aspektā. Bet absolūti nebija nekādas vajadzības ierobežot bērnu un jauniešu izglītību un āra aktivitātes.

  Šeit kādam bija jautājums, kā varēja būt, ka kāds saprātīgs cilvēks mani bloķēja WhatsApp tikai tāpēc, ka es iebildu pret mājsēdēm? Izklausās galīgi neticami, un tikpat neticami, ka kāds saprātīgs cilvēks varēja mani cibā nosaukt arī par psihopātu vai fašisma ideju paudēju tikai tāpēc, ka es iebildu pret mājsēdēm un ceļojumu ierobežojumiem (būtībā tikai atbalstot Zviedrijas īstenoto politiku). Man šķiet, ka pašiem saucējiem tas šodien šķiet tikpat neticami, kā šajā tvitera pavedienā Ķīnas totalitārisma atbalstīšana. Bet tas tiešām tā notika.
  Sunday, November 27th, 2022
  5:25 pm
  Tas, kas šobrīd notiek Ķīnā ir tieši tas pats, kas notika Kanādā gada sākumā. Dzelžaini ierobežojumi, kas balstīta nulles kovida politikā, kura nav saprātīga un tikai nodara vēl lielākus kaitējumus nekā saprātīga uz senioriem mērķēta aizsardzība. Šobrīd mums Ķīnas politika šķiet pilnībā absurda, taču kad protesti bija Kanādā, lielākā daļa cilvēku atbalstīja valdības rīcību, kā arī protestu apspiešanu.
  Saturday, November 26th, 2022
  8:16 am
  Tiešām neticami, ka nelielu krāpniecību atklāj un notiesā nieka 6 gadu laikā. Vēl tikai mazliet, un Truksnis būtu ticis sveikā noilguma dēļ.

  Man jau prieks, ka beidzot ir vismaz kaut kāds progress. Tas ir jāapzinās visiem, ka ir jāpieliek ļoti daudz enerģijas un apņēmības, lai bīdītu lietas uz labo pusi, un jābūt gataviem uz daudzām neveiksmēm un kavējumiem.

  Šajā sakarā man joprojām nav skaidrs, kā pirmās instances tiesa varēja viņu attaisnot? Nebija iesniegti visi pierādījumi vai arī tiesa vienkārši paskatījās – nu, šis ir foršs džeks, tāpēc attaisnosim?

  Visa tā spriešana par to, ko tad īsti nozīmē viltots dokuments, ir kā no Ostapa Bendera folkloras. Vienkāršā izpratne ir tāda, ka viltots dokuments ir jebkurš oficiāli izdots dokuments, kurā apzināti ir iekļautas realitātei neatbilstošas ziņas. Ja viņš lika izdot dokumentu ar rīkojumu doties komandējumā, kurā viņš nekad nedevās un nebija plānojis doties, bet tikai lai attaisnotos par darba kavējumu, tad tas ir pietiekami uzskatīt, ka tā ir krāpniecība un dokumenta viltošana.

  Šis ir vēl labāks. Truksnim absolūti nav nekādas nožēlas. Viņš atzīst, ka ir krāpies, bet turpina apgalvot, ka tas neko nenozīmē, jo formāli šādu dokumenta izdošanu nevar uzskatīt par viņa vainu. Bet vēl interesantāki ir komentāri, ka tas viss ir tikai politiskais pasūtījums, atriebība, ka Truksnis ir tik labs mērs, ka ir jāpiedod utt. Jā, var piedot tam, kurš nožēlo un atzīst, ka ir kļūdījies. Truksnis neapstrīd faktus, bet joprojām uzskata, ka šādi krāpties ir pieņemami. Kamēr sabiedrība atbalstīs šādu domāšanu, kamēr atbalstīs skaidru krāpšanos, progress nebūs iespējams.
  Tuesday, November 22nd, 2022
  7:22 am
  ģenētiskais determinisms (par māti – hederai nelasīt)
  Manai mātei ir dvīņu māsa, kura izskatā ir tik līdzīga, ka padomju laikos, kad manai mātei bija jāiet kārtot lietas uz dažādām iestādēm, viņa to varēja darīt manas mātes vietā. Interesanti, ka arī vecuma slimības viņām ir līdzīgas, lai gan abas ir dzīvojušas diezgan atšķirīgu dzīvi. Mana māte apprecējās, dzīvoja laukos, laida pasaulē 8 bērnus, ir daudz strādājusi, kamēr viņas māsa dzīvoja tikai Rīgā, nekad nav precējusies un viņai ir tikai 2 bērni un ar fizisku darbu īpaši nav aizrāvusies.

  Šis vēl vairāk pastiprina ideju, ka vismaz 30% no mūsu fiziskās veselības ir ģenētiskā loterijā iegūta. Pārējie ir dzīvesveids un veselības aprūpe apmēram vienādās daļās. Šī nav kontroversiāla ideja.

  Interesantākais ir, ka manas mātes un viņas māsas raksturs ir ļoti atšķirīgs. Viena ir pēc rakstura aktīva, stingra, nedaudz valdonīga, ar lielu motivāciju sasniegt mērķus, ļoti čakla, reizēm neiejūtīga, tomēr vienmēr aktīva runātāja un arī nedaudz trauksmaina. Savukārt otra dvīņumāsa pēc rakstura ir ļoti mierīga, laipna, nekad nepacels balsi, daudz nerunā, arī mazāk aktīva, daudzi pat teiktu paslinka, tomēr ar pietiekamu interesi izmēģināt jaunas lietas.

  Vai tas varētu liecināt, ka ģenētiskais profils ietekmē raksturu vai mentālo stāvokli daudz mazākā mērā nekā fizisko ķermeni? Es nezinu, kāpēc tāda atšķirība, bet tēlaini runājot raksturs ir kā programma, kuru ielādē smadzenēs noteiktā bērna attīstības posmā.

  Kāpēc es šo rakstu? Iebraucot Latvijā, var ļoti just, ka latvieši ir daudz lielākā mērā rupji attiecībās nekā citās Eiropas valstīs, kā UK vai Spānijā. Nedomāju, ka tas ir tautas ģenētiskais vai kultūras mantojums, drīzāk jau kultūras trūkums. Īpaši mani kaitina, kad Stradiņu slimnīcā, ejot vizītē pie kardiologa B3 korpusā, pie ieejas sēž pārbaudītāji, kas ar apmeklētājiem runā ļoti rupji. Es ar to nedomāju rupjus vārdus, bet tādu nepieklājīgu uzrunāšanu, piemēram, ko tu gribi? Es nekā nesaprotu? Tā ir tipiska padomju laika attieksme, kurai nav vietas Eiropas sabiedrībā.

  Es domāju, ka pacientu apmierinātību par veselības aprūpi nosaka ne tikai speciālistu profesionalitāte, bet arī saskarsme ar personālu. Lūk, šajā gadījumā to varētu ļoti uzlabot bez lieliem ieguldījumiem. Nebūtu vajadzīgas ne dārgas iekārtas, ne telpu remonts, bet tikai vajadzīgs nomainīt vai apmācīt šos darbiniekus, kas sagaida apmeklētājus.

  Es atceros laikus, kad lielveikalos pārdevējiem tika doti norādījumi sveicināt pircējus, un sākumā tas daudziem likās ļoti neierasti, un pat neērti, jo viņi nezināja, kā uz to reaģēt un kā atbildēt. Nu lūk, šobrīd pircēji jau dabiski atņem kasieres sveicienu. Varbūt tam bija vajadzīgi 10 gadi, bet ir panākts liels progress attiecību kultūrā. Kad nu cilvēki būs iemācīti sasveicināties, lielveikali varēs droši pāriet uz pašapkalpošanās kasēm :) Protams, tas nav ideāli, bet no inflācijas samazināšanas viedokļa es varu saprast, kāpēc lielveikali grib samazināt darbaspēka izmaksas. Maximā Siguldā viena pārdevēja pārbīdīja mūs uz pašapkalpošanās kasēm un lēnām un ar lielu pacietību mācīja, kā svērt un noskenēt katru nopirkto produktu. Šīs pārdevējas prasmes būt pieklājīgai pat ar šķietami bezcerīgiem pircējiem šim veikalam ilgtermiņā noteikti atmaksāsies.

  Citās vietās vēl šī apkalpošanas kultūra ir jāuzlabo. Es atceros, ka pat padomju laikos bērnībā, kāpjot autobusā, sveicinājām autobusa šoferi, jo tā bija pieņemts. Gadījās, ka nesen braucu ar autobusu no Siguldas, un šoreiz autobusa vadītājs bija ļoti nerunīgs. Pie skolas kāpa iekšā bērni un sveicināja viņu, bet viņš pat neatņēma sveicienu. Manuprāt, neatņemt sveicienu ir ļoti rupja uzvedība. Protams, viņam darba līguma droši vien nebija ierakstīts, ka ir jāatņem pasažieru sveiciens. Bet mēs atgriežamies pie tā, ka cilvēku apmierinātība ar transporta pakalpojumiem nav tikai par to, ka viņus nogādā no punkta A uz punktu B. Arī pakalpojuma sniedzēja attieksme ietekmē šo vērtējumu, un sveiciena atņemšana (vēl labāk jau uzreiz sveicināt pasažierus) prasa vismazākās pūles un no tās būtu vislielākā atdeve.
  Sunday, November 20th, 2022
  5:00 am
  NFT ir vienkārši skams, kurš jau ir zaudējis popularitāti.

  Es nesaprotu, kāpēc cilvēki cibā tik maz runā par FTX bankrotu. Iespējams, tas ir tāpēc, ka tad būtu jāatzīst, ka principā visas kriptovalūtas ir tādas pašas ponzi shēmas. No tām nav nekādas ekonomiskās atdeves un to vērtība ir balstīta tikai cerībā, ka kāds par tām maksās vairāk. Bet varbūt arī tāpēc, ka SBF uzpirka (ar reāliem dolāriem nevis kripto) žurnālistus un politiķus, daudz ziedoja dažādām labdarības programmām utt. (Šeit jājautā mazeltov, ar kādu krāpniecību nodarbojas tie, kas uzpērk satori – bet tie jau droši vien ir tādi krāpnieku pasaules sīki gariņi).

  Šeit ir tāds video, kur SBF atklāti pastāsta, ka viņš nodarbojas ar ponzi shēmas krāpniecību, bet intervētājs vienkārši to pieņem kā biznesa ģēniju. Kāds neievērojams kanāla komentētājs vienkārši nespēj noticēt, ka pat pēc tam, kad SBF izstāsta, kāda ponzi shēma tā ir, tas tiek uztverts kā gudra biznesa taktika, nevis paziņots policijai.

  Acīmredzot ir cilvēki, kuru nekaunībai nav robežu. Arī mans strīds ar gedyminu nesākās, kad es pateicu, ka apšaubu mājsēžu efektivitāti (un man izrādījās taisnība). Tas iesākās jau tad, kad es apšaubīju kripto noderīgumu, un arī šajā man būs izrādījusies taisnība. Es neesmu par to, ka šīs lietas ir jāaizliedz vai jāpadara nelegālas, jo tās tikai turpināsies pagrīdē un nodarīs vēl lielāku kaitējumu, tāpat kā karš ar narkotikām. Šīs lietas ir jālegalizē, bet kontrolētā veidā, lai mazinātu nodarīto kaitējumu. Ir jāapmāca cilvēki vismazāk kaitējošos spekulācijas veidos ar bitcoinu, NFT un citiem kripto.
  Friday, November 18th, 2022
  8:42 am
  Atbalsojot Cthulhu teikto:

  The bending of that curve, he claims, constituted self-inflicted injury. Our midcentury dreams of future progress — flying cars, nuclear power too cheap to meter, moon bases and underwater cities — didn’t fail to materialize simply because we were lousy at guessing how technology would actually develop. They failed to materialize because the anti-Promethean backlash, aided by with loss-averse apathy, left them strangled in their cribs.

  He is especially convincing on nuclear power. My prior impression was that nuclear power had always been a high-cost white elephant propped up only by subsidies, but Hall documents that back in the 1950s and 60s, the cost of new plants was falling about 25 percent for every doubling of total capacity — a classic learning-curve trajectory that was abruptly halted in the 1970s by suffocating regulation. In 1974 the Atomic Energy Commission was abolished and the new Nuclear Regulatory Commission was established. In the almost half-century since then, there has not been a single new nuclear power plant approved and then subsequently built.


  no: https://marginalrevolution.com/marginalrevolution/2022/11/the-anti-promethean-backlash.html
  Tuesday, November 15th, 2022
  12:51 pm
  Es noteikti esmu pret šo iniciatīvu, jo tā diskreditē Manabalss kā tādu.

  Tur ir pareizi pieminēts, ka sirds mazspēju nav iespējams ārstēt. Tāpat ir pareizi, ka uztura, dzīvesveida izmaiņas, kā arī noteiktu zāļu lietošana var palīdzēt sadzīvot ar šo stāvokli, palēnināt tās progresēšanu un uzlabot dzīves kvalitāti.

  Mēs visi gribam, lai būtu zāles, ar kurām varētu ārstēt sirds mazspēju, bet diemžēl realitāte nepakļaujas mūsu vēlmēm. Savukārt zāles, kuras var palīdzēt, jau ir ar valsts kompensācijām to iegādei vai ir lētas – AKE inhibitori, bēta blokatori, kalcija kanālu blokatori, statīni.

  Iniciatīvā nekas minēts par to, kuras tad ir tās zāles, kuras valsts nefinansē. Es atļaušos minēt, ka tās ir meldonijs (Mildronāts), trimetazidīns (Preductal MR), etacizīns un tām līdzīgās. Jā, šīs zāles vairs valsts nekompensē, jo nav pierādījumu par to efektivitāti. Ir ārsti, kas tās joprojām paraksta, un dažreiz pacienti nesaprot, kāpēc gan viņiem par tām tik dārgi jāmaksā, ja tās ir tik labas zāles. Tas ir tāpēc, ka nav pierādījumu, ka šīs zāles palīdz viņu veselības problēmām. Par šo iniciatīvu visvairāk ir ieinteresēti farmācijas uzņēmumi, kuri grib palielināt savu peļņu. Tas nav ne pacientu, ne valsts interesēs, tāpēc tā nav atbalstāma.
  6:45 am
  palīdzība
  Sunday, November 13th, 2022
  7:08 am
  Nosauciet piemērus, kad banka jūs ir nopietni apkāsusi? Es nerunāju par kaut kādu nebūtisku gadījumu par nevietā noņemtu komisijas maksu dažu eiro vērtībā vai kartes nobloķēšanu nelaikā, kad jūs gribējāt veikt kādu pirkumu, bet tā pa īstam, kas jums radīja nopietnus zaudējumus vai lielas neērtības un ciešanas?

  Šobrīd manam draugam ASV ir problēmas ar naudas nosūtīšanu uz Krieviju saviem vecākiem. Bet tas pat nav bankas dēļ, jo valdība ir izlēmusi, ka Krievija ir drauds un finanšu sakari ar šo valsti ir jāierobežo. It kā šī blokāde nav pilnīga, un ir vēl kanāli, kā veikt pārskaitījumu, tomēr parastam cilvēkam ASV nav tik viegli tos atrast. Es ieminējos par kripto, jo ir zināms, ka daudzi to izmanto, lai apietu sankcijas. Viņš teica, ka paziņas bija mēģinājuši un viņi tika apkrāpti un tikai zaudēja naudu. Arī kripto izmantošana šobrīd parastam cilvēkam ir pārāk augsts slieksnis un risks tikt apkrāptam ir ļoti liels. Bankas pamatā tomēr godīgi pasaka, ka šādus pārskaitījumus neveic, un vismaz savu naudu tu nezaudē.
  Saturday, November 12th, 2022
  6:36 pm
  Tiem, kas nezina, ar ko var aizstāt kripto valūtas, varu pačukstēt vienu noslēpumu: var atvērt bankas kontu, kurā nauda līdz 100 000 eiro ir apdrošināta bankas bankrota gadījumā. Dažām bankām ir pat mobilā telefona lietotnes, kurās uzreiz var redzēt, kad notiek kāds darījums jūsu kontā, un sekot līdzi konta bilancei. Tāpat bankas piedāvā kredītkartes, kas ļauj droši veikt darījumus ar papildu apstiprinājumu kādā praktiski neuzlaužamā veidā – ar kodu kalkulatoru vai apstiprinājumu no mobilā telefona. Ja tirgotājs jūs piekrāpj un neatsūta solīto preci vai pakalpojumu, tad varat pasūdzēties bankai un jūs saņemsiet šo naudu par neizdevušos pirkumu atpakaļ.

  Vai tās nav brīnišķīgas tehnoloģijas? Turklāt komisijas maksājumi vairumā banku ir ļoti zemi, parasti mēnesī ne vairāk par pāris eiro. Ko gan vēl var vēlēties?
  7:27 am
  maģiskā domāšana
  Vispārīgi jebkuriem aktīvistiem piemīt tieksme uz maģisko domāšanu. Ja kāda ideja saskaras ar fundamentālu ierobežojumu, kas neļauj sasniegt iecerētos mērķus, aktīvisti cenšas to ignorēt. Tas izpaužas ļoti dažādos veidos, un šeit ir daži piemēri ar ideju un tās fundamentālo ierobežojumu:

  1) vispārīgi kovida ierobežojumi, lai samazinātu mirstību – ierobežojumi nodara lielu ļaunumu bērniem un sabiedrībai, savukārt mirstība no kovida ir ļoti izteikta pēc vecuma.

  2) tūlītēja pāreja uz 100% vēja un saules enerģiju – jaudas līdzsvarošana ir grūti panākama bez AES.

  3) kripto valūtas glābs mūsdienu finanšu sistēmu – pārmērīgais enerģijas patēriņš tās rakšanai veicinās klimata krīzi.

  4) vakcīnu mandāti – pārkāpj cilvēku tiesības izvēlēties medicīniskās procedūras.

  5) vārda brīvības ierobežojumu pašu cilvēku labā – tas ir diktatoru modus operandi!

  6) atbalsts nepilngadīgām transpersonām ar hormonu zālēm un operācijām – liels risks sabojāt dzīvi bērniem, kas ir tikai uz laiku apjukuši savā dzimuma lomā.

  7) klimata pārmaiņu dēļ tūlītēja atteikšanās no fosilā kurināmā – risks nodarīt lielu kaitējumu ekonomikai, kas ierobežos jaunu tehnoloģiju attīstību un neļaus atrast risinājumus, ar kuriem novērst klimata pārmaiņu radīto krīzi.

  Kādus vēl piemērus jūs varat nosaukt?
  6:45 am
  kriptovalūtu krahs
  Es vienmēr esmu bijis pret kriptovalūtām, jo tās vienkārši nav efektīvas no enerģijas patēriņa viedokļa. Tas ir pretrunā zaļo principiem, tāpēc bija neizprotams viņu biežais atbalsts kripto valūtām. Es nesaprotu, kāpēc daudzi racionālisti tās tik ļoti atbalstīja un visādi citādi centās tās popularizēt. Iespējams, ka tas bija kaut kā saistīts ar efektīvā altruisma naratīvu, ka nav svarīgi, kā nauda tiek sapelnīta, galvenais, ka tā tiek sapelnīta un ieguldīta altruistiskos mērķos.

  Es nemaz to nezināju, ka SBF bija viens no efektīvā altruisma līderiem. Tagad viņa izveidotā kriptovalūtas birža ir bankrotējusi, un tas jau bija sagaidāms. Kaut kādi kripto aktīvisti vēl paliks un turpinās dzīt sviestu, bet efektīvā altruisma kustībai šis būs liels trieciens. Tas vēlreiz parāda, ka nevienā projektā mēs nedrīkstam atkāpties no esošajām morāles un tiesību normām. Šeit es domāju arī vārda brīvību, kas tika ierobežota kovida un vakcīnu dēļ. Tas viss tika darīts it kā cildenu mērķu vārdā, bet beigās smagi izgāzās, jo jau no paša sākuma bija skaidrs, ka galvenā mirstība no kovida ir veco un smagi slimo cilvēku vidū un nav īpaši atšķirīga no mirstības, ko šiem cilvēkiem rada citas respiratorās saslimšanas, izņemot, ka šoreiz viņi bija īpaši ievainojami, jo iztrūka iepriekšējas imunitātes.
  Friday, November 11th, 2022
  4:05 pm
  čuhņa
  Man Latvijā ļoti patīk pašreizējā ņemšanās ap vārdu čuhņa. Ne jau tikai tāpēc, ka ar šo vārdu tagad dod dažādas atlaides, bet tāpēc ka tas vispārīgi parāda valodas relatīvismu. Sākotnēji to cilvēki uztver gluži kā apvainojumu, līdzīgi kā bauris vai pāķis, par ko rakstīju jau iepriekš. Taču vārdu radīts aizvainojums ir tikai subjektīvs viedoklis, jo to pašu vārdu var uztvert par joku, un tad jau vārds pamazām iegūst pavisam citu nokrāsu.

  Latvijā ir vispārzināma problēma, ka ir pārāk liela visa koncentrācija galvaspilsētā, un ir daudz vairāk jāattīsta čuhņas. Es lepojos ar to, ka esmu nācis no visdziļākās čuhņas un vienmēr palikšu tās piekritējs. Tā nu ir iznācis, ka esmu čuhņā mantojis nelielu zemes gabalu. Tas ir pārāk mazs, lai nodarbotos ar lauksaimniecību, bet pietiekami liels, lai tur uzceltu māju. Es nekad neesmu bijis pret dzīvokļiem. Bieži īrēti dzīvokļi ir tas labākais, lai varētu pilnībā koncentrēties uz savu darbu vai mācībām, nevis mājas uzkopšanu vai remontu. Bet tas laikam ir liktenis, ka man ir jāatgriežas čuhņā, lai tur uzceltu māju un kļūtu par pilntiesīgu viensētnieku, cibas progresīvo prātu biedu un reakcionāru.

  Lai dzīvo Latvija, čuhņa un viensētas!
  5:57 am
  Nu kā tur īsti ir ar tiem karšu maksājumiem par sabiedrisko transportu Rīgā? Vai tiešām tas nenotiek tāpēc, ka VID iespītējas un pieprasa, ka par to obligāti ir jāizdod čeks? Tas taču tā nevarētu būt, jo VID taču mums ir ļoti godīga un progresīva iestāde. Nesen gan bija daži korupcijas gadījumi, bet tie jau atsevišķi gadījumi – katrā ābelē var atrast kādu puvušu ābolu, vai ne?
  Tuesday, November 8th, 2022
  9:49 am
  http://klab.lv/users/gedymin/197451.html?thread=1689419#t1689419

  Their reply was:

  Es netaisos ar tevi runāt, sūd. Esmu jau to tev pietiekoši daudz
  reižu norādījis, aizmirsi? Tava izpildīšanās par kovid pandēmijas
  tēmām parādīja, kāds morālais kroplis tu esi. Nevarēs tā
  vienkārši izlikties, ka nekas nebūtu bijis.


  Lūk, šādi runā tie, kas aicināja valdību pārkāpt visas cilvēktiesības, kā arī uzspiest pilnīgi nevajadzīgus pandēmijas ierobežojumus, kas ne tikai nesamazināja mirstību, bet arī radīja lielu atpalicību bērnu izglītībā (būtībā laupot viņiem labākas karjeras iespējas un pat saīsinot viņu dzīvi).

  Tā runā tie, kas atbalstīja vakcīnu mandātus, kas bija bezjēdzīgi un radīja cilvēkiem nevajadzīgas ciešanas un pats sliktākais – vispārīgi vairoja cilvēku bažas par vakcīnām, arī par tām, kas ir ļoti efektīvas un drošas.
  9:37 am
  Monday, November 7th, 2022
  8:09 am
  Man ir ļoti daudz jāmācās, kā uzturēt pareizo attieksmi pret komunikāciju Latvijā. To īpaši raksturo lielais troļļu un skauģu skaits, kas tevi apvainos bez jebkāda pamata vai pierādījumiem. Ļoti uzskatāms piemērs ir šajā notikumā ar Andri Kulbergu.

  Īsumā: viņš iekļūst avārijā ar frontālu sadursmi ar citu automašīnu. Ir cietušie, bet paldies dievam, visi ir palikuši dzīvi. Ir neskaidrības par to, kurš avārijā ir vainojams. Šajā situācijā loģiski būtu paklusēt un pagaidīt, kamēr izmeklēšana to noskaidros. Neatkarīgi no tā, kurš ir vainīgs, šis nav iemesls uzsākt raganu medības. Katrā ziņā tur šķiet nebija nekādu nopietnu pārkāpumu, nebija lietots alkohols vai narkotikas, nebija agresīvas braukšanas vai ceļa trakums (road rage). Kāds gan ir pieļāvis nopietnu kļūdu ar potenciāli nāvējošām sekām, bet pirms apstākļu noskaidrošanas nevajag kļūt par tiesnesi.

  Nu lūk, tā Latvijā nenotiek. Latvijā uzreiz sākas apmelošana, rupjības, nosodīšana. Un pat tagad, kad izmeklēšana ir skaidri pierādījusi, ka Andris Kulbergs nav vainīgs šajā avārijā, un otra mašīna nezināmu iemeslu dēļ iebrauca pretējā joslā un izraisīja šo avāriju, komentāros kāds raksta: “Es tev vienkārši neticu!”

  No Andra Kulberga savaldības var ļoti daudz mācīties. Tas nav vienkārši kaut kāds nepelnīts apvainojums sociālajos tīklos, bet arī lauzta kāja, kuras dēļ viņš vēl gadu nevarēs staigāt.
  Thursday, November 3rd, 2022
  7:04 pm
  EMWA apskats
  Medicīnas rakstnieku konferences ievads par medicīnas rakstniecību bija ļoti jauks. Žēl, ka neatnāca neviens cits latvietis, jo šī bija arī laba tīklošanās iespēja. Šeit varbūt derētu beidzot pateikt, ka medicīnas rakstniecība nav nekāda medicīnas apskatniecība, kā to daži bija iedomājušies, bet gan pamatā regulatīva rakstura tekstu rakstīšana – klīnisko pētījumu ziņojumi, pētnieka brošūra, zāļu reģistrācijas pieteikumi u.tml.

  Droši vien, ka daudzi bija nobijušies no tā, ka šis darbs prasa ļoti labas angļu valodas zināšanas (pamatā visi šie dokumenti tiek rakstīti angļu valodā). Piekrītu, ka sasniegt tik augstu angļu valodas prasmju līmeni ir ļoti grūti, bet tomēr tas nav neiespējami, un tagad jau daudzi Latvijā ikdienā lieto angļu valodu profesionālā līmenī. Turklāt uz konferenci bija ieradušies ne tikai tie, kam angļu valoda ir dzimtā, bet arī no daudzām citām valstīm. Ja viņi var, tad kāpēc ne mēs?
  6:04 am
  Šoreiz ielikšu tikai saiti, kurā labi apkopotas kļūdainās lietas pandēmijā (garš saraksts): https://twitter.com/VPrasadMDMPH/status/1587988403311718405

  Un bildīti “Zinātnes triumfa mirkļi”
[ << Previous 20 ]
About Sviesta Ciba