OK Boomer
 
[Most Recent Entries] [Calendar View] [Friends]

Below are 20 journal entries, after skipping by the 20 most recent ones recorded in extranjero's LiveJournal:

  [ << Previous 20 -- Next 20 >> ]
  Thursday, January 9th, 2020
  9:36 am
  Kanādā legālās marihuānas tirdzniecība piedzīvo neveiksmi.

  Neveiksmi piedzīvo arī žurnālistika, kas uzraksta it kā detalizētu rakstu, bet iemanās tajā visā nenosaukt pašu galveno cēloni, kāpēc tas tā ir noticis. It kā mēģina pateikt, bet tomēr izvairās no tiešiem vārdiem. Tur jau ir minēts, ka ir pārāk maz legālu tirdzniecības vietu, piemēram, Toronto tie ir tikai pilsētas centrā. Nav pateikts, ka tas ir tāpēc, ka valdība nedod licences citu tirdzniecības vietu atvēršanai. Loģiski, ka bez tā nekas nevar notikt.

  Ja valdība no vienas puses saka jā legālai marihuānai, bet no otras puses atsakās atļaut tās tirdzniecību vajadzīgajās vietās, tad tā nav nekāda legalizācija. Valdības var būt neparedzamas, bet vēl pārsteidzošāk ir tas, ka žurnālisti baidās tiešiem vārdiem kritizēt šo valdības lēmumu. Tas ļoti atgādina sociālismu, kurā valdības kritika bija ļoti riskants pasākums.
  Wednesday, January 8th, 2020
  8:49 pm
  Cits skatījums uz Austrālijas ugunsgrēkiem: daudzus no tiem aizdedzina nevērīgi vai apzināti ļaunprātīgi cilvēki. No vienas puses jau ir saprotams, ka planēta sasilst un tas rada problēmas. Tomēr šādi ugunsgrēki tur vienmēr ir bijuši un kāpēc lai ar viņiem nevarētu tikt galā arī šoreiz? Šķiet, ka ne tikai atsevišķi cilvēki, bet arī valdība ir bijusi ļoti nolaidīga savu uzdevumu pildīšanā.

  Kad es biju Kubā un tur nebija ūdens vai elektrības, tad lielus jautājumus tas neradīja, jo ko tad citu no sociālistu valdības varētu sagaidīt?! Lai gan arī viņi atsaucās uz reālām grūtībām – nabadzības un ASV embargo, kas neļauj ievest naftu no Venecuēlas utt. Bet Austrālija taču ir bagāta un demokrātiska valsts? Kur ir problēma? Vai tiešām jau ir panākuši, ka pirmajā vietā ir katras sniegpārsliņas diversitāte un tikai pēc tam prasmes un kompetences?
  Tuesday, January 7th, 2020
  10:08 am
  Nu re, tagad mēs visi maksāsim vairāko nodokļos – Eiropas Savienība gatavojas iekasēt plastmasas nodokli

  Šeit der atzīmēt, ka analīze par oglekļu kvotām un saistītajiem maksājumiem liecina, ka tas nav nekādi samazinājis kopējos izmešus. Tā ka tas bija 100% naudas iekasēšanas projekts bez jebkāda labuma planētai. Ar ko arī visus apsveicu.
  Sunday, December 29th, 2019
  12:21 pm
  Tā nu bija sanācis, ka pēdējās 3 nedēļas pavadīju Kubā (neprasiet kāpēc). Daži ir teikuši, ka viņiem ceļojums uz Kubu nemaz tik ļoti nav paticis, bet man šķiet, ka viņi nav kaut ko pareizi sapratuši – Kubai nav jāpatīk. Tieši otrādi – Kubai ir jābūt ļoti nepatīkamai, lai atgādinātu mums par nospiedošo dzīvi padomju laikos un atbrīvotu mūs no vēlmes kaut ko līdzīgu atkārtot. Cilvēku atmiņas ir ļoti īsas un mēs cenšamies aizmirst par visu slikto pagātnē, tāpēc ir vajadzīgs reizēm atkal pieredzēt lietas, lai zinātu, ka no tām vajag izvairīties. Kuba ir viena no šādām iespējām. Tikai nevajag izvēlēties all inclusive ceļazīmes uz Varadero baltajām pludmalēm ar žogu apkārt, kas aizsedz vietējās dzīves reālismu. Pastaigas pa Havanas priekšpilsētām, kā Bahia vai Alamar, atklās to, kāda varētu būt bijusi dzīve modernajā Padomju Latvijā kopā ar jaunākajiem viedtelefoniem un instagramu.  Ceļojuma laikā grūtības radīja tas, ka ūdens miteklī tika pieslēgts tikai noteiktās stundās un dažreiz arī uz visu dienu pazuda elektrība. Savukārt pēc atgriešanās UK mani sagaidīja lietavu izraisīti plūdi un elektrības atslēgšana dažās vietās. Painteresējos, vai pasaulē ir vēl kādas valstis, kur nav sociālisma, bet kur regulāri iedzīvotājiem atslēdz komunālos pakalpojumus? Izrādās tāda vieta ir Dienvidāfrika, kur elektrību katram rajonam ieslēdz uz noteiktu laiku, un šim taupības režīmam ir pat tehnisks nosaukums – load shedding. Elektrības ražotāja mazspēja esot radusies no tā, ka valdība īsteno sociālo taisnīgumu, pieprasot, ka vismaz pusei darbinieku ir jābūt melnādainajiem, un līgumos par ogļu ieguvi dod priekšroku mazāk efektīviem uzņēmumiem, kurus vada minoritātes un sievietes.

  Nez kādas būs sekas tam, ka mūsu izslavētā vārda brīvība pamazām tiek ierobežota, lai neaizskartu minoritātes, un viens izteikums nevietā par to, ka ir tikai divi bioloģiski dzimumi, var beigties ar atlaišanu no darba (psiholoģiski vesels cilvēks taču zina, ko un kad drīkst vai nedrīkst teikt, he, he).

  Lai visiem laimīgs jaunais!
  Wednesday, December 25th, 2019
  12:50 pm
  Cilvēks apzog banku un naudu izdala garāmgājējiem!

  Priecīgu Ziemassvētkus visiem!
  Thursday, December 12th, 2019
  4:45 pm
  Ceru, ka Grētas fani izlasīs šo un apdomās, ka politiku daudz spēcīgāk var ietekmēt (izņemot galēju revolūciju gadījumos) ar labu izglītību, kas dod iespēju nonākt ietekmīgos amatos.
  Thursday, November 21st, 2019
  10:41 am
  kad realitāte dedzina
  Vāciešiem rodas grūtības ar vēja ģeneratoriem.

  Pietrūkst Grētas, kas viņus nokauninātu – kā jūs uzdrošinaties?

  Aizvērt visas atomelektrostacijas vēl pirms ogļu stacijām? Nez kuram ģēnijam ienāca prātā šī doma?
  Wednesday, November 20th, 2019
  8:03 am
  Šeit ir interesanta diskusija, kādā valodā Latvijā būtu jāraksta PhD diplomdarbi. Tas laikam sākās ar šo vēstuli. Pārliecinoši argumenti ir gan vienā, gan otrā pusē. Zinātnes starptautiskā valoda ir angļu, tāpēc darbs angliski dotu lielāku ietekmi. No otras puses, labi rakstīt zinātniskus tekstus angliski nav viegli un darbu kvalitāte cietīs, ja nevarēs rakstīt savā dzimtajā valodā.

  Kā risinājums tiek piedāvāts vairāk finansēt atbalstu tekstu rediģēšanai un tulkošanai.
  Saturday, November 16th, 2019
  7:39 am
  atzīšanās
  Bieži raksta par sociālo zinātņu replikācijas krīzi un tukšlielību, bet arī STEM nozares var būt uzpūstas.

  Uzzināju, ka ir publicēts šis raksts, kurā esmu norādīts kā līdzautors, un tas lika aizdomāties par akadēmiskās vides korupciju.

  Manuprāt, šis raksts ir tapis tikai tāpēc, ka manam projekta vadītājam bija vajadzīgs šis ķeksītis par kārtējo publikāciju. Jo, kā zināms, publikācijas akadēmiskajā vidē ir viss, un jo vairāk, jo augstāks tavs statuss. Protams, rakstu kvalitāte arī ir svarīga, bet droši vien raksts ar zemāku reitingu ir vairāk nekā tad, ja vispār nav raksta.

  Bet citādi es nedomāju, ka šis raksts bija jāpublicē, jo iegūtie dati nav neko nozīmīgi. Mana daļa šajā rakstā ir tieši par vara benzoāta nanodaļiņām, un tā bija tikai dažu nedēļu ilga paspēlēšanās laboratorijā, no kuras vairums laika aizgāja dažādu aparatūru lietošanas apguvē. Pirmkārt, budžets bija ļoti mazs, un bija paredzēts, ka projekta vadītājs pasūtīs nanodaļiņas, bet kaut kāda iemesla dēļ viņš to neizdarīja, un man nācās tās pašam ģenerēt ar sentēvu metodēm.

  Vienīgais, par ko man ir prieks, ka projekta vadītājs ielika rakstā manu ūdens piliena bildi, mērot kontaktleņķi, lai izrēķinātu vara benzoāta lipofilicitāti. Es to uzņēmu ar savu mobilo telefonu, jo nekādu citu piemērotu rīku uz vietas nebija. Izskatās pat nedaudz mākslinieciski.

  Saturday, November 9th, 2019
  2:19 pm
  Beidzot pirmā, lai gan nedaudz paveca analīze no gudriem cilvēkiem attiecīgajā jomā par to, kādas ekonomiskās sekas varētu būt globālajai sasilšanai. Būtībā nekas traģisks nav gaidāms, un kopumā tas pat varētu būt izdevīgi.
  8:03 am
  Latvijas zaļie, izrādās neesot pietiekami košeri Eiropai.

  Es jau padomāju, ka tas ir par kūdras purvu norakšanas atbalstu vai atteikšanos no Tunbergas dusmīgās sejas izlīmēšanas reklāmās (ak, nabaga meitene).

  Bet nekā – izrādās, ka nav pietiekami politkorekti. Esot atbalstījuši mācības tikai latviešu valodā, stingrākas prasības bēgļu izvērtēšanā un neesot balsojuši par Stambulas konvenciju. Tātad rasisti, cilvēknīdēji un homofobi.

  Ja vēl mani vajadzēja pārliecināt, ka mūsdienu zaļās partijas ir 100% tikai par SJW politiku nevis dabas aizsardzību, tad šim tas ir izdevies.
  Wednesday, November 6th, 2019
  9:46 am
  Talebam bija interesants vērojums par Franciju, kurā gribēja attīstīt reģionus, tāpēc izbūvēja ātrgaitas dzelzceļus. Rezultāts bija tāds, ka reģioni panīka vēl vairāk, jo visiem kļuva daudz vieglāk aizbraukt uz centru.

  Vai kaut kas līdzīgs mūs negaida ar RailBaltica, ja šo projektu tomēr veiksmīgi īstenos? Visi aizbrauks prom. ;)
  Saturday, November 2nd, 2019
  9:52 am
  Ja jau ANO būtu nopietni ētikas standarti, tad svenskterror (piedod, nespēju atcerēties visas tavas metamorfozes, un tava identitāte pat nav būtiska) te vairs negānītos, vai ne?

  Visi taču atceraties Rudzīti. Nav svarīgi, ka viņš būtībā runāja patiesību. Tas satrauca cilvēkus un profesionālās ētikas komisijas spriedums bija ātrs un nesaudzīgs. Psihoterapeiti ir bogus nozare, bet viņi vismaz cenšas ievērot profesionālus standartus, lai uzturētu savu reputāciju. Starp ārstiem publiski arī neviens nemuld, jo viņi paši sevi regulē.

  Ulva problēma ir tā, ka viņam ir personīgs konflikts. Man mērķis bija tikai palīdzēt ANO reputācijai. Es zinu, ka sūdzētāji nevienam nepatīk, bet kādam tas ir jādara. Es tusējos ar tiem ANO darbiniekiem, kas reāli strādāja Āfrikā, Ugandā, bēgļu nometnēs, kur sniedza veselības aprūpes pakalpojumus. Man ir ļoti žēl, ka viņu ļoti vērtīgo un pašaizliedzīgo ieguldījumu apkauno lielā korupcija ANO iekšienē.
  Saturday, October 26th, 2019
  11:17 am
  Vai jums neliekas jocīgi, ka latviski nemaz nav tik viegli pārtulkot tādu vārdu kā “dating”?

  Tās bija pārdomas, kas radās no šī raksta. Turklāt latviešu kultūra būtībā ir rietumu kultūra. Pieņemu, ka tālākām kultūrām deitinga koncepts ir vēl mazāk pazīstams.

  Bet tas netraucē pētniekiem sociālajās zinātnēs pieņemt, ka deitings ir kaut kas fundamentāls pusaudžiem un jau būvēt veselas teorijas no tā un pēc tam brīnīties, ka šīs teorijas praksē neapstiprinās.
  Saturday, October 19th, 2019
  11:47 am
  Tagad bija nedaudz vairāk laika palasīt par šiem ekoteroristiem Londonā un viņi tiešām ir ļoti smieklīgi un bez smadzenēm. Kāda jēga ir kavēt uz elektrību darbināmo vilcienu kustību? Tas taču skaitās vistīrākais transports. Vai tad būtu labāk ja šie braucēji sakāptu automašīnās ar benzīna dzinēju un vairotu piesārņojumu un sastrēgumus ielās?

  Pat Guardian tagad raksta, ka vairums no šiem protestētājiem ir izlutinātās vidusšķiras bērni, kuriem nav jādomā, kā izdzīvot no mēneša algas un kuriem liekas, ka tikt arestētam ir cool.

  Un lai gan es pats vienmēr esmu iestājies, ka strādnieki ir uzmesti, algas pat netiek līdzi inflācijai, es neredzu, kā anarhisms vai ekonomikas bremzēšana varētu viņiem palīdzēt. Tieši regulēts (bet ļoti prasmīgi regulēts) kapitālisms ir devis vislielāko labumu strādniekiem, kamēr sociālisms un padomju sistēma ir bijusi tīrās šausmas.

  Tieši šajā arī izgāžas pēdējais zaļo arguments, ka klimata pārmaiņas vissmagāk ietekmēs tieši nabadzīgos. Tas tā varētu būt, bet šobrīd kapitālisms palīdz miljoniem cilvēku izrauties no nabadzības pat Indijā, Ķīnā un citās valstīs. Ja globālā sasilšana radītu viņiem, piemēram, 20% dzīves līmeņa pazemināšanos, bet kapitālisms radītu 100% vai pat 200% vai 300% uzlabojumu, tad noteikti ir vērts viņiem attīstīt ekonomiku un pieņemt grūtības, kas saistītas ar klimata izmaiņām, nekā nobremzēt attīstību un palikt esošajā nabadzības līmenī.
  Friday, October 18th, 2019
  7:31 am
  Nav daudz laika rakstīt, bet pieminēšau, ka eko teroristi atkal uzdarbojas. Par laimi tauta ir gatava pati ar viņiem tikt galā: https://www.dailymail.co.uk/news/article-7586393/Londoners-fed-XR-matters-hands.html
  Sunday, October 13th, 2019
  10:19 am
  vairāk skepticisma svētdienas rītā
  Ja palasa šādus rakstus, tad izklausās ļoti traki. Izlūkdienesti ir atklājuši būstiskas krievu vienības, kas destabilizē Eiropu.

  Bet pēc tam izlasi rakstu par to, ka Francijas kriminālpolicija pat nevar laicīgi pārbaudīt cilvēku, kurš tiek turēts aizdomās par slepkavībām, tad saproti, ka liela daļa izlūkdienesta darbības ir feika un šādi ziņojumi ir tikai miglas pūšana, lai neatņemtu finansējumu. It īpaši jau tāpēc, ka specdienestu darbība ir slepena un nepārbaudāma, tāpēc jebkura kritika par tās sliktajiem rezultātiem ir prakstiski neiespējama.

  Līdzīgai gāja Itālijas policijai, kura apcietināja un vairākus gadus turēja cietumā nevainīgu cilvēku, kuru uzskatīja par mafijas bosu vai kaut ko tamlīdzīgu, pat tad, kad DNS analīzes to neapstiprināja. Izrādās, ka apsūdzība bija balstījusies uz mafijas bosa sievas čatu ar šo cilvēku, kurā viņa pateikusi – man nevajag nevienu citu kā tikai manu vīru – ar to uzbūvējot teoriju, ka šis vīrietis ir viņas vīrs un pilnībā ignorējot visu pārējo kontekstu, ka viņš bija tikai ar viņu neveiksmīgi flirtējis.
  9:16 am
  Bija viena tāda Doctor Who sērija, kur cilvēkiem piesūcās parazīts un šie iemidzinātie cilvēki nonāca sapņu pasaulē. Un kā jau sapnī parasti lietas nebija diezgan loģiski saistītas, bet tas netraucēja cilvēkiem izteikt dažādus absurdus apgalvojumus un pamatot tos ar frāzi – tāpēc, ka zinātne.

  Tas man šķiet labi parāda arī mūsdienu klimataktīvistu spriešanas loģiku. Viņi saka: cilvēkiem nākotnē būs ļoti grūta dzīve, jo zinātne saka, ka CO2 atmosfērā aiztur siltumu. Es pat iedomājos, ka vairums lasītāju pusaizmiguši to izlasīs un teiks – bet tas taču ir loģiski, vai ne?
  Monday, September 30th, 2019
  9:19 am
  Grētas fenomena un psiholoģijas sakarā es gribētu pieminēt, ka daudz lielākas briesmas un nāves risks jauniešiem ir nevis no klimata pārmaiņām, bet gan no mentālām problēmām, ieskaitot, stresa, trauksmes, depresijas, atkarībām, dažādu vielu lietošanas un pašnāvībām. Ironiski, ka arī Grēta pati ir cietusi no depresijas un trauksmes, un tagad viņa to pavairos daudz plašāk.

  Varbūt ar to neko nevar daudz padarīt, jo cilvēcei vienmēr ir uzglūnējušas dažādas briesmas – bads, kari, dabas katastrofas – tāpēc stress un trauksme ir vajadzīgas lietas, lai mobilizētu cilvēkus nepārtraukti cīnīties par izdzīvošanu. Tie, kas stresoja vairāk, tie vairāk izdzīvoja. Tagad rietumu valstīs lielākā daļa ārējo risku vairs nepastāv, bet tieksme regulāri satraukties ir palikusi.

  Varbūt cilvēkiem visvairāk besī tas, ka viņi satraucas par kādu izdomātu lietu (piemēram, mani uzrunāja ne tajā vietniekvārdā), bet reāli viņi neko nevar izdarīt, jo neeksistējošas problēmas nav atrisināmas. Ja būtu bads vai karš, tad vismaz vēl var cerēt uz pozitīvu atrisinājumu, piemēram, pārtiku badacietējiem atvest no citas valsts, sakaut ienaidnieku un pabeigt karošanu utt. Bet šeit ir pilnīga frustrācija, jo paši saprot, ka ne jau vietniekvārdos ir problēma, tās ir tikai paša prāta radītās muļķības.

  Domāju, ka cilvēces garīgajai veselībai vispārīga globāla katastrofa tikai nāktu par labu, jo tad visu prāti tiktu nodarbināti šīs problēmas risināšanā un būtu mazāk laika nevajadzīgi satraukties par dažādiem niekiem.
  Saturday, September 28th, 2019
  12:33 pm
  Vai psiholoģija ir zinātne?
  Atbilde uz to ir mazāk svarīga par iemeslu, kāpēc mēs to jautājam. Šis pieredzes raksts man atgādināja, ka man ir paveicies, ka neizvēlējos studēt psiholoģiju. Tas arī atbildēja, kāpēc visi psihoterapeiti, ar kuriem dzīvē esmu saskāries, ir bijuši tik bezjēdzīgi. Katrā ziņā sickboy līmeņa (no offence) red pill ieteikumi ir daudz efektīvāki dzīvē nekā PhD psihologu konsultācijas.

  Mani visvairāk biedē tas, ka jebkura status quo kritika psiholoģijas iekšienē ir praktiski neiespējama. Sociālajās zinātnēs šīs lietas ir vēl sliktākas. Es gan apzinos, ka arī STEM jomas mūsdienās cieš no daudzām problēmām.
[ << Previous 20 -- Next 20 >> ]
About Sviesta Ciba