Jauns neatjēdzīgs skatījums uz lietām
 
[Most Recent Entries] [Calendar View] [Friends]

Below are 20 journal entries, after skipping by the 40 most recent ones recorded in extranjero's LiveJournal:

    [ << Previous 20 -- Next 20 >> ]
    Monday, December 25th, 2023
    9:59 am
    PVO dati – 25% pieaugums mentālo traucējumu izplatībā
    PVO ir pamatoti kritizēta par pandēmijas politikām, tomēr jāatceras, ka tai īsti nav ietekmes uz attīstītām valstīm. Zviedrija darīja to, ko tās epidemiologi ieteica, un UK darīja to, ko tās neeksperti ieteica.

    Globāli PVO ir nozīmīga loma datu ievākšanā un apkopošanā. Dati ļauj labāk veidot politikas.

    Nu lūk, PVO dati ir, ka no psihiskiem traucējumiem cieš kaut kur 15% iedzīvotāju, un pandēmijas ierobežojumu dēļ ir pieaugums par 25%. Tātad kaut kur 4 no 100 cilvēkiem mājsēžu un citu ierobežojumu dēļ ir psihiski traucējumi jau ceturto gadu. Tie pamatā būs jauni vai pusmūža cilvēki, jo reāli neviens ārsts daudz nesatraucas par senioru depresiju. Labākajā gadījumā senioriem paraksta antidepresantus vai antipsihotiskos līdzekļus, kas viņus padara miegainus, un aizsūta mājās gulēt uz dīvāna.

    Savukārt jauniešiem un darba vecuma cilvēkiem depresija ir ļoti nopietna problēma. Nekas no iespējamā kaitējuma, ko būtu radījusi saslimšana ar kovidu, nav ar to salīdzināms. Šeit jāpiebilst, ka arī tas, ko daudzi sauc par ilgo kovidu visbiežāk patiesībā arī ir īpaša veida mentālās problēmas, jo vairums cietējiem no ilgā kovida nav nosakāmas nekādas fizioloģiskas atšķirības (tas ir, fiziskā izturība, plaušu kapacitāte utt.), izņemot samazināta oža.

    Es jau paredzēju, ka tā būs, tāpēc ļoti iestājos pret nevajadzīgajām mājsēdēm, skolu slēgšanu vai masku un vakcīnu mandātiem. Pat ja daži piesardzības pasākumi varēja būt atzīti kā noderīgi, tie nedrīkstēja būt uzspiesti, jo nodarītais kaitējums no piespiedu pasākumiem varēja būt lielāks nekā no kovida (izņemot senioriem un riska grupām).
    Friday, December 15th, 2023
    7:29 am
    Investīcijas Pfizer akcijās nemaz nav bijusi tik laba izvēle.

    Protams, kā jau vienmēr, viss ir atkarīgs no tā, kurā brīdī pārdod. Arī ar bitkoina burbuli var labi nopelnīt, ja zini pareizos brīžus, kad pirkt un pārdot (neiesaku). Bet nopietnas ilgtermiņa investīcijas (piemēram, pensijas papildināšanai) tomēr ir cita lieta nekā spekulatīva tirgošanās biržā.

    Daudziem tas šķitīs paradokss – Latvija maksās Pfizer desmitiem miljonu eiro par nevajadzīgajām vakcīnām, un kopā ES noteikti pārmaksās miljardus. Tai pašā laikā Pfizer akciju vērtība tuvojas zemākajam punktam pēdējā desmitgadē, tiek atlaisti darbinieki, uzņēmums cieš zaudējumus utt.

    Patiesībā skaudrā realitāte ir tāda, ka kovida vakcīna bija mazāk noderīga nekā daudziem šķiet. Tā bija ieguvums senioriem un riska grupām, bet lielākajai daļai cilvēku, it īpaši jauniešiem un bērniem, no tās varēja būt lielāks kaitējums nekā ieguvums.

    Visi burbuļi agrāk vai vēlāk pārplīst. Pret realitāti neko nevar daudz iesākt. Var uz laiku to noliegt, politiķi var to ignorēt, sabiedrības maldi var uzturēt mītus ļoti ilgi. Pats galvenais faktors – kovids veseliem cilvēkiem, jauniešiem un bērniem bija tikai neliels risks.

    Tiem, kas apzinās šo vienkāršo patiesību, Pfizer akciju burbulis nešķiet nekāds paradokss.
    Sunday, December 10th, 2023
    9:36 am
    Šim es pilnībā piekrītu. Regulācija ir vajadzīga, bet reizēm tā var būt arī pārmērīga.

    Labs piemērs ir, kad ES ieviesa obligāto QR kodu skenēšanu zāļu iepakojumiem, lai novērstu zāļu viltojumus. Jau pašā sākumā bija skaidrs, ka tā nav Eiropas un attīstīto valstu problēma. Šādu sistēmu būtu bijis vērts ieviest Āfrikā vai Indijā, bet ne Latvijā. Taču ES prasības ir obligātas, tāpēc Latvijā tika radīta vesela valsts institūcija, kas nodarbojas ar šo jautājumu, tika iecelti iestādes vadītāji, darbinieki, izstrādātas datubāzes un IT nodrošinājums, maksātas regulāras algas un piešķirts finansējumus, kura citādi ļoti trūkst veselības aprūpes sistēmai.

    Un kāds ir rezultāts? Līdz šim ar šīs sistēmas palīdzību Latvijā nav atklāts neviens zāļu iepakojuma viltojums. Daži ir atklāti Eiropā un UK, bet tas ir maznozīmīgi. Vēl jo vairāk, šī sistēma pat īpaši nepalīdz, ka pacientiem reizēm tiek izsniegtas nepareizās zāles. Vienam pacientam aptiekā izsniedza nepareiza stipruma rivoraksabanu, lai gan ar QR skenēšanu un e-recepti tam tā nevajadzētu notikt. Iespējams, ka aptiekās darbinieki šo sistēmu izslēdz, jo varbūt tā kavē darba procesu.

    UK gatavojās šīs direktīvas ieviešanai, bet aptiekas negribēja ieguldīt līdzekļus. Tad pienāca breksits un visi par to aizmirsa. Tad industrija izdomāja, ka QR kodi uz iepakojuma jau tāpat ir nodrukāti, tāpēc tos var integrēt zāļu izsniegšanas procesā, lai mazinātu zāļu izsniegšanas kļūdas. Jaunajās aptiekas sistēmas tagad ir jāskenē visi iepakojumi, un tas ir ļoti palīdzoši. Tas viss ir noticis bez regulējuma, bez valsts finansējuma, bez jaunu institūciju radīšanas.

    Kā redzams, QR kodu regulējums un finansējums nav palīdzējis Latvijai, savukārt UK bez regulējuma un valsts finansējuma pārbauda QR kodus uz zāļu iepakojumiem.
    Saturday, December 9th, 2023
    10:32 am
    Tātad Satversmes Tiesa ir pateikusi, ka nevakcinētiem neļaut strādāt, ir tiesību pārkāpums.

    Tur vēl ir daudzas zinātniskas muļķības, kas nepārsteidz. Pētījumi parāda, ka tikai 20% ārstu ir spējīgi saprast elementāras statistikas lietas.

    Vairāk šokē tas, ka lieta tika ierosināta tikai par deputātiem. Tas ir tāpēc, ka ZZS atteicās parakstīt pieteikumu tiesai, jo tad nākšoties maksāt kompensācijas atlaistajiem. Izklausās pēc tipiskas diktatūras retorikas, kur cilvēktiesību ievērošana ir mazāk svarīga par nelielām naudas summām valsts mērogā.
    Tuesday, December 5th, 2023
    7:11 pm
    farmaceitu nākotne
    Futorologu jājamzirdziņš ir pareģot, kādas profesijas nākotnē nebūs vajadzīgas. Klišejiski tiek minēts, ka, attīstoties AI un mašīntulkošanai, tulkotāju dienas ir skaitītas. Patiesībā tulkotāju profesija ir visstabilākā, jo tulkotāji ir atbildīgi par galateksta jēgu nevis burtisku vārdu vai teikumu pārcelšanu citā valodā. Bet tā ir taisnība, ka ikvienam būs jāmācās kaut kas jauns un nevarēs darbus darīt tieši tāpat kā agrāk.

    Viena no profesijām, kurai ir pienācis gals, ir farmaceiti, tikai ne visi to vēl apzinās. Šī profesija pašreizējā izpratnē jau neeksistē vairākus gadus. Daudzi iedomājas farmaceitu kā ķīmiķi, kas jauc dažādas mikstūras, ziedes un pulverus un tirgo tās cilvēkiem. Mūsdienās to nedara gandrīz neviens farmaceits.

    Kad es sāku farmaceita studijas, kaimiņš reiz izteicās, ka farmaceita darbs ir garlaicīgs, jo tā ir tikai tablešu skaitīšana. Arī tā vairs nav farmaceita darbības sfēra.

    Kad sāku studijas, jau vienā no pirmajām nodarbībām starp studentiem bija diskusija – vai farmaceitam būtu jāņem asins paraugi analīzēm. Daži teica, ka nē, tas ir pārāk riskanti un īsti nav farmaceita pienākums. Es teicu – kāpēc gan ne? Tas būtu ērtāk pacientiem. Šobrīd gan farmaceiti neņem asins paraugus, bet visdrīzāk tāpēc, ka tam nav biznesa jēgas. Ir laboratorijas, kas to spēj paveikt izmaksefektīvāk.

    Taču kad es tikko biju reģistrējies par farmaceitu, aptieku īpašnieki norādīja – mums ir vajadzīgs farmaceits vakcinētājs, kas var vakcinēt riska grupas gripas vakcinācijas sezonā. Sacīts darīts – 3 stundu nodarbība un rokā ir vakcinācijas sertifikāts (nevis sertifikāts par vakcināciju, kas ļauj iepirkties veikalā, bet tāds, kas ļauj vakcinēt citus :D).

    Vakcinācija bija tikai iesākums. Farmaceitiem šodien ir jākļūst spējīgiem diagnosticēt un ārstēt vieglas slimības, parakstīt antibiotikas urīnceļu iekaisumam utt. Valdības plāns ir, ka no 2025. gada visiem farmaceitiem ir jābūt neatkarīgiem zāļu parakstītājiem kādā jomā (diabēts, astma, sirds slimības utt.). Tie nebūs tikai 3 stundu ilgi kursi. Jaunie farmaceiti tos apgūs jau augstskolā un praksē. Pārējiem būs jāiet apmēram pusgadu līdz gadu ilgos kursos un praksē pie ģimenes ārsta. Man īsti to negribas darīt, bet citu variantu nav.

    Šķiet, ka ASV jau šāda sistēma darbojas. Tur šādus noteiktas jomas speciālistus sauc par viduslīmeņa mediķiem (midlevels). UK iezīme ir tikai tā, ka par tādiem ir kļuvuši farmaceiti, kas sāka savu karjeru kā tablešu skaitītāji un ir saglabājies tikai farmaceita nosaukums.

    Tāpēc es saku, ka farmaceita profesija ir mirusi. Latvijā aptiekās reāli nav farmaceitu, ir tikai pārdevēji, kas skenē zāļu iepakojumus. Daži var konsultēt par slimībām, bet par šo darbu neviens viņiem nemaksā – ne valsts, ne pacients, ne aptiekas īpašnieks. Ir daži farmaceiti slimnīcās, bet kopumā profesija nevar eksistēt bez atbilstošas samaksas. Tad tas ir tikai tukšs nosaukums. Domājams, ka pēc dažiem gadiem arī Latvija pārņems citu valstu pieredzi, farmaceitiem uzņemoties noteiktas ārstu funkcijas.

    Lai dzīvo farmaceiti!
    6:26 pm
    Es negribu celt paniku un teikt, ka ir jāceļ trauksme, bet tomēr gribētos, ka Latvija nostiprina robežu, palielina savas aizsardzības spējas un izstrādā plānus un rezerves iespējamam karam.

    Ir skaidrs, ka Krievijas iebrukums ir ļoti iespējams. Es nezinu, kad un kādā scenārijā, bet ir daudzi varianti, kuros Krievija var izmantot mūsu vājumu un vienkārši ieriebt. Viens variants ir, piemēram, ātri uzbrukt Daugavpilij. Kamēr NATO organizē pretuzbrukumu, vietējie atbalstītāji apbruņojas, saņem gūstā amatpersonas un ierīko bāzi slimnīcā. Vai NATO metīs bumbas uz Daugavpils slimnīcu? Ļoti šaubos, jo vairums latviešu būs žēl savu nevainīgo civiliedzīvotāju.

    Venecuēla tikko nobalsoja (noviltoja vēlēšanu rezultātus), ka tā ir gatava iekarot Gajānas Republiku. Gajāna nav liela valsts, bet tajā ir daudz derīgo izrakteņu. Ne jau derīgie izrakteņi padara valsti bagātu, bet spēja tos pārvaldīt. Arī Venecuēlā ir daudz naftas, bet pie varas esošā nedemokrātiskā valdība ir novedusi valsti līdz bankrotam un tagad mēģina uzturēt ekonomiku ar citu valstu izlaupīšanu.

    Nav zināms, kad notiks šis iebrukums, bet ir skaidrs, ka notiek nopietna gatavošanās tam. Kurš aizstāvēs Gajānu? Visdrīzāk jau ka neviens.
    Saturday, December 2nd, 2023
    10:17 am
    atomenerģija
    Lasu, ka daudzas valstis būvēs jaunas AES. ASV un UK patiesībā atpaliek ar savām 2 vai 3 jaunām AES. Zviedrijā tās būs 5, Ķīnā 50, un citas valstis paraksta vienošanos, ka jābūvē vēl.

    Tas viss kopā ar oglekļtīrajiem avotiem – saules paneļiem un vēja ģeneratoriem.

    Vienīgi Vācija spītīgi atsakās un turpinās dedzināt ogles.

    Atceros diskusijas cibā, kur marksisti argumentēja, ka nevajag AES. Nebiju domājis, ka jaunākie notikumi tik ātri parādīs, ka viņiem nebija taisnība.

    Arī Igaunija plāno celt AES, bet Latvija ir ļoti noraidoša par šiem plāniem. Es gan uzskatu, ka ir jāatbalsta Igaunija un varbūt pat jāpiedalās projektā. Baltijas valstīm ir jābūt vismaz vienai AES.
    Friday, December 1st, 2023
    5:25 pm
    Francijā šobrīd 56% jauniešu atbalsta priekšlikumu, ka dzīvē katram pilsonim atļaut tikai 4 lidojumus ar lidmašīnu.

    Man jāatzīstas, ka es būšu pārsniedzis šo limitu jau šogad vien.

    Pagaidām tās ir tikai idejas, bet katra brīvības ierobežošanas politika sākas ar ideju. Bažas par 15 minūšu pilsētām varbūt ir reālas, tikai tās netiks realizētas tieši kā aizliegums pamest pilsētas, bet kādā citā veidā, kas nopietni ierobežo parastā cilvēka pārvietošanās iespējas.

    Protams, tas nekādi neattieksies uz bagātniekiem vai pašiem politiķiem ar privātajām lidmašīnām. Pārmetumi Kariņam par privāto reisu izmantošanu ir vienīgi par valsts naudas tērēšanu nevis to, ka tas galīgi neatbilst zaļās politikas kursam.

    Tāpat tviterī no progresīvo gala daudzi lielās ar savām ekoloģiski celtajām mājām, kuras atrodas dabas parkos, izmaksā miljonus un patērē desmitiem reižu vairāk resursu nekā caurmēra māja vai dzīvoklis. Katrs tērē savu naudu kā grib, bet tikai bagātnieki savu izšķērdību un dabas postīšanu drīkst likt zem dabas taupīšanas zīmola.
    11:31 am
    UK Lloyds ir beidzot slēdzis savu aptieku ķēdes biznesu un vairums aptieku tagad ir pārdotas individuālajiem uzņēmējiem. Lloyds tiešām bija tās slikti pārvaldījis jau vairākus gadus. Kas parāda, ka korporācijām ar konkurenci ir citādas attiecības nekā mazajiem uzņēmējiem. Slikti korporatīvi lēmumi var noturēties ļoti ilgi, jo tiem ir dziļas kabatas.

    Tai pašā laikā Itālijā ir noticis pretējais – Lloyds ir nopircis visas individuālās aptiekas, pateicoties izmaiņām likumos, kas to tagad atļauj. Ļoti dīvaini tas viss, bet šobrīd šīs aptiekas strādā lieliski. Laikam jau korporācijas ir atkarīgas no to vadītājiem un vadītāji UK nav tie paši cilvēki, kas strādā Itālijā.
    4:18 am
    šoreiz viss ir citādi...
    kopš kura laika būt par marksistu ir normāli?
    Sunday, November 26th, 2023
    7:17 pm
    Fredijs ir marksists, bet viņš atšķirībā no vairuma citu marksistu ir intelektuālis.

    Tāpēc atļaušos ielikt divus viņa rakstus:

    Kur ir raksti par skepticismu pret AI? – https://freddiedeboer.substack.com/p/where-are-the-ai-skepticism-stories

    Varbūt apsēstība ar AI ir tāpēc, ka dzīve ir pārāk garlaicīga un nav nekādu jaunu atklājumu? – https://freddiedeboer.substack.com/p/whats-left-for-tech
    Saturday, November 25th, 2023
    9:28 am
    Nedomāju, ka kādam cibā vispār interesēs šis raksts par to, ka arī ASV ir tendences bezjēgā tērēt naudu veselības aprūpei. Tas ir tāpēc, ka cilvēki nespēj pieņemt, ka ne visas slimības ir ārstējamas.

    https://www.sensible-med.com/p/should-insurance-companies-pay-for/

    ASV tērē 20% veselības aprūpei, bet apdrošinātāji gribētu, lai tie būtu 40%. Atgādinājums, ka ASV vidējais dzīves ilgums šobrīd nokrities un visi milzīgie tēriņi nav vai nebūs devuši nekādu reālu ieguvumu.
    Thursday, November 23rd, 2023
    7:03 am
    Baidieties, ļoti baidieties

    PVO paziņo par jaunu respiratoro vīrusu Ķīnā

    https://twitter.com/who/status/1727452971816935537

    Agrāk gan to vienkārši sauca par aukstā laika iestāšanos rudenī vai ziemas sākumā. Visas mirstības līknes izskatās pēc zāģa – ziemā augšā, vasarā lejā – un agrāk tas bija normāli. Tagad tā ir nepārtraukta trauksme un panika :D
    Friday, November 10th, 2023
    6:17 am
    eiforijas riski
    Ja cilvēkam ir atlicis dzīvot dažus gadus vai pat mēnešus, opioīdu lietošana, lai mazinātu sāpes, ir vislabākā izvēle. Nav satraukuma par to, ka šāds cilvēks varētu kļūt narkomāns.

    Bet ko darīt ar gadījumiem, kad cilvēkam ir pārejošas problēmas, kas rada milzīgas sāpes, bet opioīdu lietošana viņam var radīt neārstējamu atkarību? Neremdēt sāpes būtu cietsirdīgi, bet risks, ka radīsies atkarība, ir ļoti nopietns. Tā ir nopietna dilemma un atrast pareizo līdzsvaru ir neiespējami. Praksē ir narkomāni, kuri apgalvo, ka viņiem heroīna atkarība ir sākusies tieši ar ārstu parakstītajiem opioīdiem.

    Jau pirms kovida pandēmijas bija satraucoši dati, ka ASV vidējais dzīves līmenis ir samazinājies, un kā viens no galvenajiem iemesliem tika minētas nāves no opioīdu pārdozēšanas. Kā tas varēja notikt?

    Standarta stāsts ir par farmācijas uzņēmumu, kurš tirgoja ilgstošas darbības opioīdus, bet slēpa datus, ka tie rada atkarību tieši tāpat kā visi pārējie opioīdi. Šeit ir jāapbrīno naivums, ar kādu nozarē iesaistītie noticēja ražotāju apgalvojumiem. Visi opioīdi darbojas vienādi – tas, kā tie mazina sāpes, rada eiforiju un rada atkarību, ir cieši saistīts.

    Ja tev stāsta par vielām vai citām lietām, kas rada eiforiju, bet cenšas iegalvot, ka šoreiz tas ir citādi un pilnīgi droši – neticiet šiem stāstiem.
    Thursday, November 9th, 2023
    8:45 am
    Nedzenieties pēc eiforijas.

    Vislielākā eiforija ir no morfīna. Farmācijas studijās apmācības nolūkos pie mums reizēm nāca vēža slimnieki, kas detalizēti stāstīja par savu ārstēšanas pieredzi. Reizēm pēc ķirurģiskām operācijām atsāpināšanai dod morfīnu, un šie slimnieki visi kā viens stāstīja, ka morfīns ir bijusi vissvētlaimīgākā pieredze, kādu vien viņi dzīvē ir pieredzējuši. Tā ir īstena eiforija, kuru nevar iegūt nekur citur šajā pasaulē.

    Nav nekāds pārsteigums, ka heroīna (diamorfīna) atkarība ir viena no vissmagākajām atkarībām. Taču vai tas tiešām būtu tik slikti, ja cilvēks varētu kontrolēti regulāri lietot morfīnu, kas uzlabo viņa labsajūtu un rada svētlaimi?

    Tā tas tiek arī darīts. Katru dienu aptiekā izsniedzam kādiem 30 cilvēkiem precīzi nomērītu, individuāli pielāgotu metadona devu, lai šie cilvēki justos laimīgi un vairs nemeklētu papildu morfīna devu. Daži no viņiem ir jaunieši, citi jau pensijā. Dažiem pat izdodas strādāt algotu darbu, rūpēties par bērniem utt. Šis ir ļoti svarīgs pakalpojums šiem cilvēkiem.

    Bet kopumā viņu dzīves ir ārkārtīgi nestabilas, pilnas traģisma, konfliktiem. Tā ir maksa par morfīna radītu eiforiju. Pilnīgi noteikti tā nav tā vērta.
    7:14 am
    Wednesday, November 8th, 2023
    9:32 pm
    Ja jaunajiem dokumentiem šādu atsauci pielikt varētu, tad vecajiem un
    jau apstiprinātajiem to izdarīt nevar.


    Ko nozīmē nevar? Tieši tā to arī dara ar vecajiem dokumentiem – pievieno līgumam grozījumu, ka visas atsauces uz iepriekšējo nosaukumu no tāda un tāda datuma sakarā var oficiālo nosaukuma maiņu tagad ir jāsaprot kā atsauces uz jauno nosaukumu. Jā, tas ir jāapstiprina abām līgumslēdzēja pusēm. Kāpēc gan, lai tās to nedarītu? Tas ir triviāls uzdevums.

    Attiecīgi, kā, pieņemsim,
    būvnieki varēs zināt, skatoties jau šobrīd apstiprinātajos
    dokumentos, kas domāts ar Maskavas ielu, ja tādas ielas faktiskajā
    situācijā nav?


    Ja būvnieks nav galīgs čoks, tad viņš būs labi informēts par nosaukuma maiņu un viņam nekādi jautājumi neradīsies.

    Es negribu trivializēt un man nav informācijas, vai process tiešām
    būtu tik sarežģīts, bet čujņiks saka, ka pisaks būtu gan – ļoti
    daudziem dokumentiem, kurus paredzēts izmantot visas izbūves laikā,
    būtu vajadzīgas atjauninātas redakcijas. Tas viss ir jāsaskaņo ar
    visām iesaistītajām pusēm, birokrātija prasa laiku.


    Ja domās, kā cibiņi, tad būs. Ja domās, kā uzņēmēji, kuriem galvenais ir peļņa par godīgi padarītu darbu, tad visas šīs formalitātes tiks nokārtotas maksimāli ātrā laikā ar triviālām izmaksām.

    Es ticu, ka birokrātija būvniecībā ir milzīga. Ne jau velti visas izmaksas ir ārkārtīgi pieaugušas. RailBaltic būs krietni pāri plānotajam budžetam. Bet nu šī nebūs tā lieta, kas radīs ievērojamas papildu izmaksas un kavēšanos.
    Saturday, November 4th, 2023
    6:48 am
    es ne par to, bet par to, kā nav brīnums, ka cilvēki lasa vienu un to
    pašu, bet izlasa pilnīgi atškirīgas lietas, un es aizvien nerunāju
    ne par izraēlu, ne par hamas, ne palestīnu, ne putinu, ne ukrainu. un
    ne par gnidrologu, just to be clear :D


    Arī par šo man joprojām nav nekādas jausmas, par ko cilvēks runā.

    Vairums manu musulmaņu kolēģu tiešos vārdus ir pret Izraēlu. Šajā jautājumā viņi ir tieši tādi paši kā gnidrologs. Bet viņi ir arī stingri Ramadāna ievērotāji, nelieto alkoholu (kas ir pozitīvi!) un vismaz vienam sieva parādās sabiedrībā tikai ar pilnībā aizsegtu seju. Bet citādi pilnīgi normāli darba kolēģi, ar kuriem var apspriest visas tēmas.

    Tā demonstrācija Londonā it kā Palestīnas atbalstam lielākoties bija vienkārši naids pret Izraēlu. Tiem, kas apšauba methodrone teikto, vienkārši nav nekādas pieredzes par dzīvi UK un viņi dzīvo naivās ilūzijās par pasauli ar rozā vienradžiem.
    Friday, November 3rd, 2023
    7:12 am
    SBF atzīts par vainīgu. Domāju, ka nevienu tas nepārsteidza. Ciniķi gan saka, ka viņu notiesāja tikai tāpēc, ka viņa krāpniecība bija tik liela, ka tā jau skāra dažus vienprocentniekus. Ja viņš būtu krāpis tikai vienkāršos cilvēkus, tad viņš joprojām būtu godājams kriptovalūtas guru.
    Thursday, November 2nd, 2023
    10:39 pm
    Šīs dienas, kad joku lapas vienīgās nebaidās no patiesības: https://twitter.com/TheBabylonBee/status/1719828944268960105


    :)
[ << Previous 20 -- Next 20 >> ]
About Sviesta Ciba