unpy's journal

> jaunākie ieraksti
> kalendārs
> draugi
> par sevi
> 20 vecākus

Tuesday, December 12th, 2017
16:41 - Tīri tā, informācijai.
LPB ir tiesības izstrādāt un pārraudzīt izglītības standartus psihoterapijā, noteikt psihoterapeitu kvalifikācijas un sertifikācijas prasības. Vienlaicīgi LPB atzīst, ka šīs darbības personām, kuras nav LPB biedri, nav obligātas un nevar būt piespiedu kārtā saistošas;

Un vēl daudz interesanta.

(2 comments | ir ko piebilst)

11:29 - Nedaudz par Viesturu Rudzīti.
Viestura Rudzīša kults ir viens no spilgtākajiem manā sociālo tīklu redzamības lokā. Ir dāmas, kas par viņu elš no sajūsmas, ir - kas no sašutuma, bet elš. Pašam par viņu nav viedokļa, neinteresējos, neesmu arī lasījis viņa literāros darbus, vispār uzskatu, ka lielā mērā velkama vienādības zīme starp psihoterapiju, homeopātīju un prastu pūšļošanu, taču ieinteresēja to Rudzīša fanu, kas par šo fano negatīvā nozīmē, bieži piesauktais arguments, ka šis nav nekāds psihoterapeits, bet blēdīgs viltvārdis. Izlasīju viņa autobiogrāfiju un varu teikt, ka, piedodiet, ir gan. Ja vien tur nav meli sarakstīti, protams.

(171 comments | ir ko piebilst)

Monday, December 11th, 2017
11:45 - Rituālu vērotāja piezīmes.
Šīs brīvdienas bija īpašas ar to, ka meloju baznīcā. Nav tā, ka principiāli iebilstu pret melošanu, pats reti meloju tikai un vienīgi tālab, ka tas ir pārāk sarežģīti, taču baznīcā melot, manuprāt, īsti nav fenšuj. Nu, jā, cilvēki, kuriem nevaru atteikt, uzaicināja piedalīties rituālā, kura laikā vajadzēja ne tikai skaitīt tēvreizi, kas ir nieks, kurš tad to nezin, bet arī izteikt visādus ticības apliecinājumus. Gods kam gods, katoļi savu lietu zin, tie ticības apliecinājumi formulēti tā, ka pat glumi izmanīgs agnostiķis pēc tam savā priekšā īsti izlocīties nevar, nekāds tur "gan ticu, gan neticu" cauri neiet. Iepriekšējo reizi šādā pasākumā biju bijis pirms daudziem gadiem, tālab arī neko no tā visa neatcerējos, ja būtu pirms visas ņemtnes iepazīstināts ar scenāriju, būtu atteicis arī cilvēkiem, kuriem atteikt nevaru, dikti jau nu šitais neiepatikās. Nekad vairs.

(17 comments | ir ko piebilst)

Friday, December 8th, 2017
04:40 - Filmu vērotāja piezīmes.
Dažkārt arī man paslīd acs un noskatos ko romantisku, "par attiecībām". Tā arī šoreiz noskatījos itin jauku gabalu, manuprāt, tieši tādam vispār vajadzētu būt kīnō visās nozīmēs. Pirms gadiem desmit plaši rekomendētu, tagad esmu vecs un piesardzīgs, īsti vairs nezinu, kam tieši ko šādu rekomendēt un kam labāk ne. Tāpat gan jau visi redzējuši The Lobster.

Citās ziņās - "10EUR, uzlīmē un ir!"

(15 comments | ir ko piebilst)

Thursday, December 7th, 2017
10:33 - Ziemassvētki - pārdomu laiks.
Leģendārais Ulmaņu Kārļa teksts par trim karotēm cukura būtu pavisam savādāks, ja viņš būtu lietas kursā par šugaringa eksistenci.

(6 comments | ir ko piebilst)

09:13 - ***
"Par saudzigu attieksmi pret dabu. Ludzu, apsveriet, vai so e-pastu ir nepieciesams izdrukat."

LOL. Nau verc.

(2 comments | ir ko piebilst)

Wednesday, December 6th, 2017
11:10 - Nedaudz par kristietību.
Kristietība savā ziņā ir ļoti racionāla un sabiedrībai kopumā noderīga štelle. Evolūcijas ceļā, acīmredzot, cilvēkiem kā augsti sociālām būtnēm ir izstrādājusies nepieciešamība tik nekritiski pakļauties kādai autoritātei, idejai vai to kopumam, ka tā pati pielūgsme vien sanāk. Šobrīd izskatās, ka Jēzus ar biedriem ir viena no sociumam nekaitīgākajām koncepcijām, kur šo pielūgsmi izlādēt.

Ja šādas, pietiekoši abstraktas, salīdzinoši stacionāras un diezgan visaptverošas koncepcijas nav, tad cilvēki metas īstenot šo savu dziņu "pēc kā augstāka" kur nu kurais, savās iracionālajās izpausmēs, ja ne nodarot kādu kaitējumu sociumam vai pašiem, tad diezgan droši kavējot gan pašu, gan sabiedrības kopumā attīstību. Galu galā, mūsdienu informācijas pārsātinājuma laikmetā iespējas atrast sev patīkamu ideju, subjektu vai objektu kopu nekritiskai pielūgsmei nudien nav grūti. Visos laikos aktuālajai tendencei dievināt vecākus, bērnus, vadoņus vai vienkārši valsts pārvaldes aparātu ir nākusi klāt iespēja meklēt glābiņu mājdzīvnieku glābšanā, feminisma idejās, hipotētisku bēgļu nīšanā vai zinātniskajā metodē.

Taču visvairāk kristietība, manuprāt, noderētu tiem, kuri, pārliecinošu alternatīvu trūkuma dēļ, ir metušies sevis pielūgsmē. Nabaga cilvēki, viņi tik daudz spēka patērē, atkal un atkal rokoties savā pagātnē, meklējot pierādījumus savai unikalitātei un pārrakstot savas atmiņas, velkot un velkot ārā jaunus un jaunus pierādījumus savu bezgalīgo ciešanu leģitimizācijai, pēc tam uzrādot šo ciešanu paketi kopā ar pretenzijām apkārtējiem, ka tīri elementāri pietrūkst laika un spēku uzlabot savu pašsajūtu, baudot dzīvi iespēju robežās tūlīt un tagad. A tā - uznāk vēlme ciest savas unikālās un tālā pagātnē balstītās ciešanas, bet tur - hops! Jēzus ērkšķu kronī piesists pie krusta glūn caur pieri, domādams "aha, ko gan zini par ciešanām" un atkal viss kārtībā, var ciešanu vietā sev uzcept pankūkas ar aveņu ievārījumu.

(49 comments | ir ko piebilst)

Tuesday, December 5th, 2017
13:51 - Apsveikumu vērotāja piezīmes.
Visiem tiem, kuri visiem citiem novēl priecīgu adventi ar vienu vai vairākām izsaukumzīmēm, atgādinu, ka advente tiek saistīta ar gavēni, mieru, klusumu un pārdomām, tādejādi, lai sasniegtu plašākas iedzīvotāju masas, ne tikai tos, kuri apmēram nojauš vārda "advente" jēgu, aicinu savu prieka vēlējumu izteikt šādi - "Priecīgus gavēni, mieru, klusumu un pārdomas!!!"

(10 comments | ir ko piebilst)

Monday, December 4th, 2017
20:23 - Simtgades diplomātija.
Tiešām interesants dokuments - Latvijas valsts simtgades Publiskās diplomātijas programma.

(6 comments | ir ko piebilst)

15:40 - Kaķumīļu vērotāja piezīmes.
Kaut kā neviļus aizdomājos par to, cik, kopš piereģistrējos feisbūkā, esmu redzējis tādu kaķu attēlus, kuriem steidzami nepieciešamas jaunas mājas. Lēšu, ka savus pāris tūkstošus vismaz. Nekādi nesaprotu, no kurienes šie visi rodas. Jūs viņus paņemat dēļ aizkustinošiem sludinājumiem, turat pāris mēnešus, tad, kad visi kakti nočurāti, liekat savu žēlīgo sludinājumu, lai tiktu no kārtējā mura vaļā, taču smadzeņu parazīti jau jūs ir pārņēmuši un jau pēc brīža tiek sagādāts jauns čurātājs un tā pa riņķi vien?

(12 comments | ir ko piebilst)

Sunday, December 3rd, 2017
18:42 - Beidzot.
Beidzot sapratu, par ko gribu kļūt. Par vizuālo fasilitatoru.

(10 comments | ir ko piebilst)

Friday, December 1st, 2017
09:10 - Tēžu vērotāja piezīmes.
Pamanīju interesantu tēzi - "puikas uzslavē par kaušanos". Tātad:

Poll #21115 Puikas un kaušanās
Open to: All, results viewable to: All

Puikas uzslavē par kaušanos?

View Answers

ir pieredzēts
12 (32.4%)

nav pieredzēts
18 (48.6%)

tēzei ne piekrītu, ne nepiekrītu, izvērsīšos komentāros
1 (2.7%)

ai, da nu
6 (16.2%)

(20 comments | ir ko piebilst)

08:41 - Laika vērotāja piezīmes.
Iepriekšējo reizi šogad bridu pa sniegu 10. maijā. Šorīt, kad sētniecei teicu labrītu, atbildē saņēmu tikai padrūmu skatienu. Gan jau arī viņai šis rīts nešķiet nemaz tik labs.

(2 comments | ir ko piebilst)

Tuesday, November 28th, 2017
09:05 - Mārketingu vērotāja piezīmes.
Pirms laika, vajadzības spiests, piereģistrējos draugiem.lv. Vajadzība pārgāja un par piereģistrēšanās faktu veiksmīgi aizmirsu. Draugiem.lv apsveikumu ražošanas robots gan nē, saņēmu vēstuli "Dāvinātā ādiņa - Skaista ādiņa tieši Tev". Šito nudien ir grūti pārspēt, savs laiks ādiņas griezt nost, savs - dāvināt, jeb dāvātai ādiņai zobos neskatās.

(4 comments | ir ko piebilst)

06:31 - Diena kā diena.
2348. otrdiena, ja neko nejaucu. Lai tiek sumināti Viljams Bleiks, Frīdrihs Engelss, Klods Levī-Stross un Māris Kučinskis dzimšanas dienās, kā arī abas Vitas, viena Rita un neviena Olita, ko zinu, vārdadienās!

Cita starpā, tā runā, ka senlaikos visādas tur dzimšanas dienas svinēja tikai ēģiptiešu faraoni un tiem pielīdzināmi oligarhi, parastie ļaudis ar šitādām lietām neaizrāvās, gan jau tālab, ka nebija īstas skaidrības, kad kurš dzimis, "kādas pāris nedēļas pēc lielās kartupeļu talkas" vistomēr nav dikti precīzs datums. Pie tam, ko tad tāds vienkāršs cilvēks var par lustēm saorganizēt - tik, cik piedzerties, pārkrist pāri balkona margām un tādejādi iekļūt kāda "Birzgales vēstneša" annālēs. Cita lieta, kad tāds solīds kungs ķeras pie svinēšanas. Tetrarhs Hērods Antipa, piemēram, savā jubilejā esot sev un apkārtējiem uzdāvinājis Jāņa Kristītāja(tā, kurš Jēzum otrās pakāpes brālēns) galvas nociršanas pasākumu, a tagad ne mums tetrarhu, ne jestru izklaižu.

(28 comments | ir ko piebilst)

Sunday, November 26th, 2017
13:06 - ***
- Jopta! - viņš padomāja.
- Bļaģ! - un pasniedzās pēc cigaretes.
- Nemīz! - viņš vērsās pie dzīvesbiedres, kas gulēja uz grīdas sarāvusies čokurā un šņukstēja - Es noskatījos to Betijas video!

(13 comments | ir ko piebilst)

Friday, November 24th, 2017
10:03 - Technoloģiju vērotāja piezīmes.
Strauji progresēju. Knapi pagājuši septiņi gadi kopš projekta palaišanas un jau izdomāju apskatīties, kas tad ir tas slavenais instagrams, kas vistomēr ir sociālo internetu topā až trešais populārākais. Iesakiet man, lūdzu, ko tādu tur varētu aplūkot, lai izprastu šī pasākuma burvību visā tā krāšņumā?

(42 comments | ir ko piebilst)

Thursday, November 23rd, 2017
16:10 - Laika un bērnu vērotāja piezīmes.
Tie mūsdienu bērni mūsu joslā galīgi izlaidušies. Pavei, polāro mitreņu paradīzē bērniem uz skolu jāiet pie -50C.

(5 comments | ir ko piebilst)

Tuesday, November 21st, 2017
17:47 - Par visu uzzinu pēdējais.
Izrādās, ja man ienāk prātā taisīt diagrammu, kurā tiek atspoguļotas manu eritrocītu grimšanas ātruma izmaiņas gadsimtu griežos, tad varu caur banku ielogoties www.datamed.lv un par samaksu saprāta robežās datus šādai diagrammai iegūt.

Pilnīgi cits, bet vismaz tikpat interesants fakts ir, ka manas veselības visnotaļ sensitīvie dati ir pie kaut kādas visnotaļ aizdomīgas privātas struktūras, kura man šādus maksas pakalpojumus sniedz.

(14 comments | ir ko piebilst)

09:03 - Senču lietas.
Pilnīgā bezsakarā sākšu ar sludinājumu, kas patrāpījās, kad atvāzu sociālos tīklus - "KLĀJAM BĒRU GALDUS NE TIKAI “LAIMES LIGZDĀ”, BET ARĪ JEBKURĀ JŪSU IZVĒLĒTĀ VIETĀ".

Ja par tēmu, ienāca prātā - ko, nez, mēģinam viens otram pateikt, kad svinīgām sejām pieminam kaut kādus senču piedzīvojumus no sērijas "ģed vojeval"? Nu, bija senčos tā, ka kāds karojis par vai pret kaut ko, bijis izsūtīts, nodevīgi nošauts vai nokļuvis citās nepatikšanās, kas no tā? Citējot kādu cibiņu - tas ko nozīmē? To, ka esi labs precību materiāls? Kādu tieši ziņu ar visu šito viens otram nododam?

(25 comments | ir ko piebilst)


> 20 vecākus
> uz augšu
Sviesta Ciba