unpy's journal

> jaunākie ieraksti
> kalendārs
> draugi
> par sevi
> 20 vecākus

Monday, December 10th, 2018
10:00 - Laika vērotāja piezīmes.
Piemājas krūmam piemetušies pumpuri. Šāda ziema mani pilnīgi apmierina, ceru, ka krūms nav bijis pārsteidzīgs.

(1 comment | ir ko piebilst)

Saturday, December 8th, 2018
22:51 - Dīvainību vērotāja piezīmes.
Agrāk domāju, ka kaunīgie kungi un kundzes, kurus mēdzu sastapt diennakts tumšajā laikā, meklējot pudeles piemājas miskastē, to dara, lai kaut kur tās apmainītu pret naudu. Sāku šaubīties, vai pareizi esmu sapratis viņu nolūkus.

(3 comments | ir ko piebilst)

10:38 - Valsts pārvaldes vērotāja piezīmes.
E-pastā iekritusi ziņa no PMLP, ka pasei februārī termiņš beigsies. Sīkums, bet patīkami.

(3 comments | ir ko piebilst)

Friday, December 7th, 2018
19:11 - Jaunās ekonomikas vērotāja piezīmes.
Nav nekāds noslēpums, ka mūsdienu ekonomika strauji mainās. Uz katru hektāru zemes vairs nav nepieciešams pa arājam, mūsdienu rūpniecībā ir arvien mazāks pieprasījums pēc cilvēkresursa, pamazām sarūk nepieciešamība izmantot cilvēkus arī citās jomās, drīz vien pilnībā automatizēti veikali un mākslīgā intelekta vadīts transports izsviedīs darba tirgū pamatīgas cilvēku masas, kuras īsti nebūs kur likt.

Faktiski, šobrīd tai cilvēces daļai, kas pārstāv nosacīto rietumu civilizāciju vai slaveno zelta miljardu, pilnīgi pietiek resursu, lai visiem šīs civilizācijas pārstāvjiem nodrošinātu slavenās Maslova piramīdas apakšējos divus līmeņus, izņemot seksu, tas tāpat allaž bijis rokas stiepiena attālumā. Tas teorētiski, kā ir praktiski, ikviens var pajautāt biedrībā "Palīdzēsim viens otram" vai līdzīgā organizācijā.tiešām gari, tiešām neinteresanti )

(11 comments | ir ko piebilst)

Wednesday, December 5th, 2018
09:35 - Gavēnis, miers, klusums un pārdomas.
Poll #21265 Advente
Open to: All, results viewable to: All

Tev ir adventes vainags?

View Answers

Jā, protams!
10 (17.9%)

Nē, bet gan jau būs
4 (7.1%)

Gribētu, bet nedrīkstu
2 (3.6%)

Skaidrs, ka nav, nesaprotu šito
32 (57.1%)

Ne gluži vainags, bet sveces jau visos piecos stūros saliktas, atliek tik iedegt
8 (14.3%)

(24 comments | ir ko piebilst)

Friday, November 30th, 2018
11:30 - Svētku vērotāja piezīmes.
Bērnībā dikti brīnījos par to apbrīnojamo faktu, ka ir tādas valstsnācijas, kurām nav pieņemts vārda dienas svinēt. Kad paaugos, uzzināju, ka tādu valstsnāciju ir diezgan daudz, bet sīkāk neinteresējos. Nu jau esmu vecs un nīgrs, ieskatījos vikipēdijā. Tur teikts "Mūsdienās vārda dienu svinēšana izplatīta daudzās Eiropas un Latīņamerikas valstīs" un nosauktas astoņas valstis, no kurām neviena nav Latīņamerikā.

Ļoti dīvaini svētki, teiktu, ka paši dīvainākie no visiem, ko cilvēki sev sagudrojuši.

(7 comments | ir ko piebilst)

Tuesday, November 27th, 2018
13:22 - Laika ritējuma vērotāja piezīmes.
Jau pilnā sparā tiek tirgotas Ziemassvētku egles.

(6 comments | ir ko piebilst)

Monday, November 26th, 2018
15:52 - Sociālo tīklu vērotāja piezīmes.
Agrāk pietika kādā no kaimiņu sādžām piedzimt cālim ar divām galvām, lai būtu pilnīgi skaidrs, ka Antikrists mūs ir piemeklējis un pēdējā stundiņa klāt. Un staigāja cilvēki viens pie otra, dziļdomīgi kratīja galvas, stāstīja viens otram, cik tieši tas nav uz labu, vienvārdsakot, vienās lustēs pavadīja vairākus mēnešus, līdz tam pašam brīdim, kamēr kaimiņu Andžs, galīgi sadzēries, dievkalpojuma laikā parādīja cienīgtēvam pigu, jo tad bija skaidrs, ka konkrētais, cāļa izraisītais pasaules gals ir pienācis, var ar nepacietību gaidīt nākamo.

Tagad pasaules gala gaidītājiem daudz grūtāki laiki pienākuši. Pasaules gala sākumu arvien paredzēt nav grūti, tagad, piemēram, ir diezgan skaidrs, ka šis iestāsies, jo Vējoņa kungs ir Gobzema kungam valdību pamēģināt sastādīt uzticējis, bet ar tām beigām mūsdienu daudzredzējušā interneta sabiedrībā galīgi čābīgi, pat zeķes sandalēs teju vai legalizētas, kas vēl trakāks varētu notikt, man tiešām grūti iztēloties.

(4 comments | ir ko piebilst)

10:42 - Trauksmes vērotāja piezīmes.
Un tomēr tā trauksmes sirēnu pārbaudīšana ir trauksmaina lieta. Šorīt kā reizi biju atvēris logu pavēdināt telpas, kad tika iedarbināta trauksmes sirēna, kas atrodas kādu 50 m attālumā. Ziņu par to, ka tiks pārbaudītas sirēnas, biju palaidis garām, kamēr ziņu par to, ka vakar noticis incidents starp Krieviju un Ukrainu, kā rezultātā Ukrainā grasās ieviest kara stāvokli, pamanīju gan. Šī visa rezultātā tomēr iespringu un ieslēdzu LR1, kur tomēr nebija nekāda paziņojuma par kara sākšanos, vien kārtējā nesakarīgā murmulēšana par kaut kādu figņu. Un tas, manuprāt, nav pareizi, ka pēc tam, lai pārliecinātos, ka kara tiešām vēl nav un nāksies turpināt garlaicīgo darba dienu, dabūju meklēt internetos ziņas par trauksmes sirēnu pārbaudi. Ja jau pārbauda, tad vajadzēja pārbaudīt arī sakabi starp valsts plašsaziņas līdzekļiem un šitām gaudojošām drausmām, savādāk man, piemēram, nudien nav pārliecības, ka tāda sakabe ir, tā kaut drusku strādā un visa veida raidstaciju darbiniekiem ir zināms, kas viņiem jādara.

(13 comments | ir ko piebilst)

Friday, November 23rd, 2018
16:41 - Pasākumu vērotāja piezimes.
Pateicoties sociālajiem tīkliem, ik pa brīdim uzzinu, ka visapkārt notiek lērums pasākumu, kuros labprāt un gandrīz ar kaismi piedalos. Tie gan parasti ir visai specifiski pasākumi un, lai arī ļoti vērienīgi, notiek visai ērtās, man pieejamās vietās un nemaz tik dārgi nemaksā. "Neiešu uz salūtu", piemēram. Šodien pamanīju, ka esmu ticis pāri lokālajai aprobežotībai un ar lepnumu varu jums pastāstīt, ka ņemu dalību arī riktīgi globālā, ļoti drosmīga protesta pilnā notikumā. "Diena bez iepirkšanās" saucas.

(4 comments | ir ko piebilst)

00:54 - ***
Tāda diena.

(2 comments | ir ko piebilst)

Wednesday, November 21st, 2018
12:41 - Patriotisma mērītāja piezīmes.
Pirms lielajiem svētkiem KM neskopojās ar ieteikumiem simtgades sagaidīšanai. Ieinteresēja, cik no šī visa jums sanāca realizēt. Tātad:

Poll #21260 18. novembris
Open to: All, results viewable to: All

18. novembrī tu:

View Answers

Saullēktā sveici Latviju, daudzinot mūsu valsti dabā vai pie svētku brokastu galda
1 (2.0%)

Kopā ar tuvajiem nostiprināji Latvijas valsts himnas vārdus
6 (12.2%)

Cēli godā Latvijas karogu
7 (14.3%)

Apsveici draugus, radus un kaimiņus Latvijas dzimšanas dienā
11 (22.4%)

Apciemoji un godinātji Latvijas valstij svarīgu piemiņas vietu
3 (6.1%)

Uzvilki siltus, rakstainus cimdus
4 (8.2%)

Pateici paldies un apsveici svētkos kādu, kurš todien strādāja
5 (10.2%)

Sāki Latvijas otrā gadu simta pirmo dienu ar labu darbu
7 (14.3%)

Sapulcējies ap svētku galdu, lai izbaudītu kopā būšanas prieku un spēku
22 (44.9%)

Pārlasīji Ojāra Vācieša "Tu esi Latvija" vai citu sev iemīļotu Latvijai veltītu dzejoli
0 (0.0%)

Sadarīji citas, vismaz tikpat patriotiskas lietas
15 (30.6%)

Sadarīji lietas, kurām ar patriotismu saistības nav, bet kauns tāpat
24 (49.0%)

الله أكبر
10 (20.4%)

(21 comments | ir ko piebilst)

Tuesday, November 20th, 2018
09:51 - Svētku vērotāja piezīmes.
Lai arī pavisam drusku, bija iespēja pavērot svētku svinēšanu TV ekrānā. Redzēju drusku parādes, tur bija teciņiem skrejoši laikam itāļi reāli krutās cepurēs. Redzēju dažu ārvalstu augto amatpersonu apsveikumus ar bibliotekas stalažām fonā, pie tam stalažas bija fokusā, bet tie apsveicēji galīgi ne, izskatījās pēc brīvā mikrofona brīdī, kad aparatūra ieslēgta, operators kaut kur aizgājis, tad nu šo brīdi izmanto dažādi ļaudis un pie kameras statīva stāsta, kas nu kuram sakrājies. Redzēju mazu brīdi no, šķiet, plaša pasākuma pie Brīvības pieminekļa, tur bija stāsts par asins šļākšanos un vairāki, cik noprotu, populāri sportisti drūmās balsīs paziņoja, ka viņiem neesot izvēles. Pavisam drusku redzēju, bet pilnībā dzirdēju svētku salūtu(sēdēju ar muguru pret TV) un dzirdēju pilnīgi visu svētku koncertu, kurā tika dziedātas top 10 valstiski svarīgās dziesmas, visas dziesmas atpazinu, pārsteigumu nebija.

Jau pēcsvētkos sociālajos tīklos manīju žēlošanos par to, ka bija dikti lieli cilvēku pūļi galvaspilsētas centrā savākušies, šīs žēlabas galīgi nesaprotu. Ja nepatīk pūļi, kālab tādos jālien? Īpaši jāatzīmē visi tie, kuriem nebija ērti krastmalā skatīties salūtu un pēc tam no tās skatīšanās tikt prom nevis tāpat vien, bet tālab, ka uz pasākumu bija aizdevušies ar maziem bērniem, tajā skaitā zīdaiņiem ratiņos vai suņiem. Garantēju, ka zinātnieki varēs iespringt, cik grib, viņiem neizdosies radīt tādu mākslīgo intelektu, kurš spēs reproducēt šo cilvēku spriedumu ķēdes.

(5 comments | ir ko piebilst)

Sunday, November 18th, 2018
15:48 - Latvijai 100.
Latvijas simtgadei par godu kodes ir nožļembājušas manam ziemas mētelim piedurkni.

(3 comments | ir ko piebilst)

Friday, November 16th, 2018
16:48 - ***
Русская футуристическая книга

(7 comments | ir ko piebilst)

15:35 - Dienas prieks.

(17 comments | ir ko piebilst)

11:10 - Svētku vērotāja piezīmes.
Tiešām nav nekas pret visu šo jancīgo ņemšanos ap Latvijai 100, šis tas pat tīri labi izklaidē un tiešām nav žēl, ja šogad mākoņos izšaus riktīgi vairāk, nekā citus gadus. Visapkārt, cik var saprast, ir svētku sajūtas pārpilni cilvēki, vispārēja līksme un patriotisms dzirksteļo, valstiskais lepnums plūst, pat brāžas kā sabangota upe un uzticības valstij apliecinājuma rituāli savā dažādībā varētu šokēt pat pašu izsmalcinātāko kultu piekopējus visas cilvēces vēsturē. Man šīs svētku sajūtas nav, nedaudz dziļāk aizdomājos, kamdēļ.

Pats esmu dzimis Latvijas PSR. Mani vecāki ir dzimuši Latvijas PSR, patēvs - Ostlandes reihskomisariātā. No vecvecākiem viens dzimis pirmās Latvijas Republikas laika parlamentārajā iekārtā, viens - autoritārajā režīmā, bet divi - Krievijas impērijas Vitebskas guberņā. Tas viss ir tā mana Latvijai 100, kam par godu būtu jābūt tādai visaptverošai svētku sajūtai. Nu, nav, nesanāk man šo visu aptvert kā kaut ko svinamu.

Vienīgie svētki, kas veltīti pārvaldei un ko vēl varētu saprast, būtu, ja, piemēram, nākamā gada 18. martā svinētu "parlamentārajai demokrātijai 28", bet tas jau pārāk sīki, pragmatiski un klasiskajām reliģiskajām fantāzijām nepiemēroti, bučojamo karogu šim nepašūsi, svētsvinīgu dziesmu nesacerēsi un stulbību par negrozāmo valstsgribu neuzpreambulēsi.

(25 comments | ir ko piebilst)

Monday, November 12th, 2018
19:46 - Kīno vērotāja piezīmes.
Ļoti spēcīgs dokumentālais kīnō - https://www.facebook.com/shoooric/videos/2007653455957942/

(ir ko piebilst)

16:27 - ***
Latvijas valsts simtgades notikumu izlase Vidzemē

Jau šonedēļ būs klāt ilgi gaidītais 18. novembris, kad ar plašu programmu visā Latvijā un pasaulē svinēsim Latvijas valsts dibināšanas 100. gadadienu. Daudzveidīgs pasākumu klāsts tiek piedāvāts gan Rīgā, gan Latvijas reģionos, bet pasaulē Latvijas vārdu godinās starptautiskā diplomātiskā programma. Svētku dienās gaidāmi vairāk nekā 900 daudzveidīgi notikumi, no kuriem lielākā daļa būs apmeklējami bez maksas. Veidojot pasākumu programmas, rūpīgi domāts, lai ikvienam cilvēkam būtu aktīvas līdzdalības iespējas un lai valsts dzimšanas diena ir personīgi īpašs notikums ikvienam. Ierosmei – ieteikumi, kas palīdzēs orientēties plašajā 18. novembra piedāvājumā Vidzemē.
18. novembra saullēktā, plkst. 8.11, ikviens aicināts pievienoties Latvijas rīta ieskandināšanai, kopā iesākot Latvijas valsts dzimšanas dienu un simboliski vēlot Latvijai saules mūžu. Šajā rītā ikkatrs aicināts ģimenes vai draugu lokā godināt Latvijas valsts karogu, nodziedāt Latvijas valsts himnu, kopā muzicēt un ieskandināt Latviju tās lielajā jubilejā. Kopīga Latvijas rīta ieskandināšana ar svētku programmu notiks Rīgā, Turaidā, Gaiziņkalnā, Cēsīs un citviet Latvijā un pasaulē.

Cēsu Vēstures un mākslas muzejā no plkst. 10.00 līdz 17.00 būs skatāma izstāde “Cēsu novada rakstainie dūraiņi” – eksponāti no muzeja kolekcijas un iedzīvotāju adīti cimdi, valsts simtgadi gaidot. Tāpat šajā laikā norisināsies interaktīva, izglītojoša izstāde „Pirmais gads”, kas vēstīs par pirmo Latvijas valsts gadu caur Cēsu pilsētas un novada prizmu, apzinot svarīgākās personības un notikumus, kam bija būtiska loma Latvijas valstiskuma izveidē no 1918. līdz 1919. gadam. Plkst. 11.00 Cēsu Sv. Jāņa baznīcā notiks ekumeniskais dievkalpojums. No plkst. 14.00 līdz 16.00 Vienības laukumā pie Uzvaras pieminekļa jaunsargi stāvēs goda sardzē „Brīvības sardzē”, lai parādītu, ka Latvijas jaunā paaudze ir gatava Latvijas nākotnes veidošanai. Plkst. 19.00 Vidzemes koncertzālē “Cēsis” norisināsies Svētku koncerts, bet plkst. 21.00 Vienības laukumā gaidāms Svētku salūts.

Svētku svinības Valmierā 18. novembrī sāksies plkst. 17.00 laukumā pie Valmieras kultūras centra ar pasākumu „Mūsu gaisma Latvijai” – tajā būs skatāmas no svecēm veidotas uguns spēka zīmes, kopīgi no svecēm tiks izveidota arī Latvijas kontūra. Savukārt plkst. 18.00 Valmieras kultūras centrā norisināsies Latvijas Republikas proklamēšanas 100. gadadienai veltīts koncerts, kurā piedalīsies vokālā grupa “Latvian Voices”, bet plkst. 21.00, pēc svētku koncerta, grupa “Apvedceļš” priecēs viesus Svētku ballē.

Jūrmalā valsts svētku svinību ietvaros plkst 10.00 Dubultu baznīcā norisināsies dievkalpojums, kurā piedalīsies ansamblis “Svīres”. Svinību programmas turpinājumā paredzēts pasākums “Gaismas ceļš” – vairāk nekā 8500 sveču veidots ceļš, kurš vīsies cauri Jūrmalai 20 km garumā no Lielupes tilta Bulduros līdz Ķemeriem. Plkst. 19.00 pie Kauguru kultūras nama norisināsies Latvijas Republikas Neatkarības proklamēšanas simtgades svētku koncerts un uguņošana un tiks pasniegta dižā svētku torte.

Madonas Saieta laukumā plkst. 10.00 norisināsies svinīgs svētku pasākums “Tiekamies rakstainos cimdos”, savukārt plkst. 11.00 kinoteātrī “Vidzeme” būs skatāma animācijas filma “Saule brauca debesīs”. Rozes Stiebras veidotā animācijas filma ir par Latviju kā Saules meitu, kura piedzimst tumsā, tiek nozagta, bet vēlāk atbrīvota, lai uzplauktu kā skaists zieds mūžībā. Pēcpusdienā, plkst. 17.00, Saieta laukumā būs skatāms ugunsšovs un svētku uguņošana.

Valsts simtgades svinības Smiltenē tiks atklātas ar koncertu “Mūsu dziesmas Latvijai”, kas sāksies plkst. 15.00 Smiltenes Kultūras centra lielajā zālē. Koncertā piedalīsies Olga Dreģe, Rēzija Kalniņa, Aija Andrejeva, Ieva Akuratere un citi Latvijā pazīstami mūziķi. Plkst. 19.30 Baznīcas laukumā norisināsies Svētku sadziedāšanās kopā ar Smiltenes novada ansambļa un solistiem. Aptuveni 20.40 būs skatāms gaismas projekciju stāsts uz Smiltenes Ev. lut. baznīcas fasādes. Plkst. 21.00 turpat, baznīcas laukumā, norisināsies kopīga Latvijas himnas dziedāšana, Smiltenei vienojoties ar pārējo Latviju un visu pasauli, kā arī svētku uguņošana.

Limbažos iedzīvotāji aicināti 17. novembra vakarā plkst. 23.00 pulcēties Vienības parkā un iesaistīties Latvijas valsts simtgades sagaidīšanā ar savu veltījumu – publiski atskaņojot dzejas, prozas, dziesmu, mūzikas vai dejas priekšnesumu. Iedzīvotāju kopdarbs ir arī izstāde “Sirds cimdi Limbažos”.
Savukārt Valkas pusē īpašo cimdu stāstu vēstīs izstāde “Simts cimdu pāri Latvijas simtgadei” Vijciema tautas namā. Svētki tiks svinēti 17. novembrī, aicinot sasildīties pie jaunsargu iekurta ugunskura un godinot jauniešus „Brīvības sardzē” no plkst. 10.00 skvērā pie LPNP pieminekļa. Bet plkst. 16.30 Valkas pilsētas kultūras namā gaidāms svinīgais koncerts un balle.

Tiem, kuri vēlas nomodā sagaidīt arī jaunās simtgades pirmo dienu, no plkst. 23.00 būs iespēja dejot Simtgades klubu nakts pasākumos, kur tiks atskaņota tikai pašmāju mūzika. Sekojiet līdzi informācijai savā iecienītajā izklaides vietā.

18. novembrī ikviens aicināts doties uz svinīgajiem pasākumiem vai godināt valsti draugu lokā rakstainos cimdos. Svētku dienā velc rakstainus cimdus, sūti sveicienus draugiem, publicējot sociālajos tīklos lieto tēmturi #LV100. Plašāka svētku programma un informācija par 2018. gada 18. novembra notikumiem Kurzemē un citviet: www.LV100.lv/18novembris.

(1 comment | ir ko piebilst)

09:25 - Patriotisma vērotāja piezīmes.
Ja visu pareizi saprotu, tad šī būs tāda kā patriotisma ejakulācijas nedēļa, orgasms gan varētu nebūt tik kvalitatīvs kā cerēts, jo koitus ar Latvijai 100 tomēr ir stipri pārvilkts garumā, pārlieka centība no visu iesaistīto puses un uzspēlētas baudkāres pilnās ainiņas jau pašā priekšspēles sākumā pārliecinoši pārvarēja to nelielo attālumu, kas šķir māksliniecisku erotiku no bezgaumīgas pornogrāfijas. Situāciju varētu glābt pilsoniskā iniciatīva, Latvijas iedzīvotāji visu šo nedēļu savās ikdienas gaitās varētu doties ar degošām lāpām rokās, tas pilnīgi noteikti pievērstu mums visas pasaules uzmanību un pārējās nācijas mūs sāktu daudz vairāk cienīt, nekā pēc kārtējā mazlietoto bruņmašīnu iepirkuma vai akcijas "Cimdotā Latvija", kuru aprūpēt apņēmušies veikala „Hobbywool” meistari.

(15 comments | ir ko piebilst)


> 20 vecākus
> uz augšu
Sviesta Ciba