unpy's journal

> jaunākie ieraksti
> kalendārs
> draugi
> par sevi
> 20 vecākus

Sunday, July 5th, 2015
15:35 - Informācija polārajām mitrenēm.
IrkutskāVorkutā putenis un rīt uzsākšot apkures sezonu. Izklausās pēc labas vietas, kur pārlaist derdzīgo Latvijas karstumu pāris nedēļu garumā tā vietā, lai par to vaimanātu, vai ne?

Jauki taču tagad būtu jums būt tur, nevis šeit - https://youtu.be/EM1jTLtlVis

(9 comments | ir ko piebilst)

Friday, July 3rd, 2015
21:10 - Laika vērotāja piezīmes.
Vakar ap šo laiku bija tik dzestrs, ka sivēnu sauļot nevarēja. Šodien var. Ceru, ka varēs arī rīt un parīt.

(22 comments | ir ko piebilst)

08:28 - 10 padomu lasītāja piezīmes.
Paldies cien. [info]antons_v, biju kaut kā aplami iepriekšpieņēmis, ka interneti mūs, vīriešus, īsti nelutina ar padomiem, ko ar sievietēm iesākt randiņos tak jau tamdēļ, lai šīs gultā ievilktu. Tā nav, padomus atrast var. Lielākā daļa izskatīto rakstu bija pagalam pavirši, padomi tādi nekvalitatīvi, piemēram "aizved to jaunuvi nevis uz kino un kafetēriju, bet kaut kur citur" vai "ir labie signāli un sliktie signāli, ko sūta sieviete, par labajiem ta vēl tā, bet ja tu pamanītu sliktos, tas gan būtu labi", to, kas tad tie signāli vispār ir, paturot noslēpumā.

Taču viens raksts izskatās sakarīgs, lasīju vairākas reizes, uzskatu, ka visu nepieciešamo tagad esmu apguvis. 10 padomi vīrietim: kā fiziski satuvināties ar sievieti. Esmu švaks randiņotājs ar visai nelielu pieredzi, daudz kas no vienkāršā nudien nebija ienācis prātā.

Piemēram:
"Nākamreiz, kad kopīgi ieturēsiet maltīti, nejauši uzziediet viņai uz rokas putukrējumu no deserta vai mērci no makaroniem. Tad ar nelielu ironiju atvainojieties un lēni nolaiziet uzziesto ēdienu, skatoties viņai acīs."
Šiten man vajadzēs drusku patrennēties. Jau iepriekš lūdzu atvainot visas tās jaunietes, kurām man nesanāks nejauši to mērci uzziest tieši uz rokas ar pirmo mēģinājumu, būsim reāli, gan jau, ka arī ar trešo ne, esmu diezgan patizls, bet tas nekas, gan jau kaut kādā brīdī arī uz rokas trāpīšu. Līdz ar to, uzreiz brīdinu, iespējams, nav jēga uz randiņu ar mani apvilkt savas pašas smalkākās drēbes, ka nesanāk man pēc tam jau citām jaunietēm skatīties acīs caur vienu savu ļoti uzpampušo aci.

Labs padoms ir arī "Tā vietā, lai uzreiz sniegtu skūpstu, pamēģiniet apburt ar vārdiem. Sacītajam nav nozīmes(izcēlums mans) – vienkārši dariet to mierīgā balsī, runājiet lēnām un ļaujiet savām lūpām viegli skart dāmas auss ļipiņu."
Nu, jā, bet tik labs improvizators arī neesmu, kaut kāds teksts tomēr jāizdomā. Ko jūs man ieteiktu tādiem gadījumiem, kad sacītajam šā kā tā nav nekādas nozīmes?

(73 comments | ir ko piebilst)

Thursday, July 2nd, 2015
23:47 - Reklāmas pauze.

(2 comments | ir ko piebilst)

17:54 - Valsts ķengātāja piezīmes.
Kā jau daudziem, man patīk ķengāt mūsu valsti un visas iespējamās tās institūcijas. Taču šis tas mums mēdz negaidot nostrādāt manā izpratnē ļoti pareizā virzienā. Šodien, piemēram, Satversmes tiesa atzinusi, ka administratīvajā kodeksā paredzētais sods par Latvijas karoga nepacelšanu pie mājas neatbilst Satversmei.

(6 comments | ir ko piebilst)

16:23 - Padomu vērotāju piezīmes.
Man tomēr šķiet, ka šī ir haltūra, proti, tēma nav pietiekoši plaši izvērsta. Arī topošā akcija "katram savu tautastērpu" šķiet aizdomīga, varu derēt, ka piedāvājumā nebūs nedz poļu, nedz ebreju tautastērpi.

(8 comments | ir ko piebilst)

14:31 - Esiet piesardzīgi, izdalot pentanolu.
Sirseņi līdzīgi kā citas sabiedriskās lapsenes, spēj mobilizēties un aizsargāt pūzni, dzeļot ienaidnieku, pat, ja pašiem sargiem ir jāmirst. Uzbrukuma feromoni sirseņiem izstrādājas, ja briesmās ir to pūznis vai, lai iezīmētu ceļu līdz medību vietai, piemēram, bišu ligzdai. Saimes pārējie sirseņi spēj saost iezīmēto ceļu un atrast atzīmēto medību vietu.[7] Sirseņiem nepieciešamības gadījumā izdalās 3 ķīmiski aktīvas vielas: 2-pentanols, izoamilspirts un 1-metilbutil-3-metilbutanoāts. Ja izstrādājas tikai 2-pentanols, tad sirseņi kļūst viegli nervozi un gatavi aizsargāties, bet, ja izstrādājas vēl otras divas ķīmiskās vielas, tad sirseņi kļūst agresīvi.[7] Ja pūžņa tuvumā tiek nogalināts kāds sirsenis, pārējiem izstrādājas uzbrukuma feromoni. Arī materiāli, kas saskārušies ar uzbrukuma feromoniem, piemēram, drēbes, āda vai sirseņu nogalināta bite, var izraisīt sirseņu agresivitāti. Sirseņus uzbudina un provocē arī dažu augļu smarža, piemēram, banāni un āboli, kā arī smaržas, kas satur C5 spirtu un C10 esterus.[7]

https://lv.wikipedia.org/wiki/Sirse%C5%86i

(2 comments | ir ko piebilst)

13:52 - Par skaņām, kas uzbudina.
Kad kaut kur aiz muguras dzirdu lidojoša irša izteiksmīgo dūkoņu, jau paliek tā smagnēji ap sirdi, bet tad, kad šī dūkoņa tuvojas un tuvojas un tad pēkšņi apklust, sāku pārklāties aukstiem svedriem.

(12 comments | ir ko piebilst)

Wednesday, July 1st, 2015
21:00 - Netulkotāja piezīmes. Krievu valoda.
Kā jūs iztulkotu latviešu valodā vārdu "хам"?

(23 comments | ir ko piebilst)

19:25 - Par ko interneti jums nestāsta.
Atgriezies no galvaspilsētas nu jau ierastajā meža vidū, aiz sajūsmas, prieka un aizkustinājuma gandrīz apraudājos. Pirmkārt jau, protams, par to, ka manas prombūtnes laikā kaimiņi nav nozaguši neko vērtīgu, nu, vismaz neko tādu, kas uzreiz būtu pamanāms. Ciena, tātad. Varbūt, ka pat drusku baidās. Otrkārt, daudzi kvadrātkilometri zaļuma visapkārt pret pārdesmit kvadrātmetriem mūru ir acij daudz patīkamāka proporcija par otrādo. Treškārt, ir tomēr jauki, kad kājām noej 6 kilometrus, to varonīgi nepostēdams kādā tur aplikācijā, bet itin visi sastaptie divi cilvēki tevi šā vai tā pasveicina. Rīgā šitā nesanāk.

Tiesa, arī Rīgai ir savi milzīgi bōnusi. Ir tādi cilvēki, kuri mani vēl piecieš un uzņem ciemos, īpaši nesatraucoties par to, ka esmu sasodīti īgns Kremļa un Dimiteru pāra aģents, kurš ieradis pilnīgi visiem apkārtējiem mācīt pareizi dzīvot. Tajos ciemos mani piebaro kā kaujamu sivēnu ar ēdieniem, kurus atpazīstu. Smejas par maniem apšaubāmajiem jokiem un cenšas izskatīties visādi savādāk apmierināti ar manu klātbūtni. Un! Kas nav mazsvarīgi, no šādas viesošanās mūždien tieku bagātināts ne tikai ar speķa kārtu tai nepiemērotās vietās, bet arī ar zināšanām, kādas mežvidos nesadabūt, piemēram(sāku ar svarīgākajām):

1.Ir notikusi Bakuganu sacelšanās.
2.Sekss. Beidzot uzzināju, kas ir tas jūsu sekss. Tas ir tad, kad divi gultā bučojas.
3.Ir tāda diēta, kurai nosaukumu neatceros, bet man tā izklausās pēc kaut kāda sāta un kauna izjūtu pazaudējuša čangaļa diētas. Doma ir tāda - ēd gaļu tik daudz, ka tev pat kartupeļi sāk riebties. Pamēģināju šito pasākumu, až ausīs iesāpējās kā dziļūdens akvalangistiem, kad par strauju dziļumos nolaižas, tik strauji svaru pazaudēju. Ja varētu atļauties, ideāla diēta, manuprāt.
4.Juridiskās lietas par ļoti daudz ko apmēram manu pusgada ienākumu apmērā, detaļās neiedziļināšos, nav interesanti, bet ir patīkami un riktīgi izdevīgi parunāt ar patiesi kompetentu cilvēku( [info]oblica, piedod, naudas man nav, cīši apnemos šito visu kaut kā kompensēt, bet tikai riktīgi tikumīgā veidā!)

(12 comments | ir ko piebilst)

14:28 - Nedaudz par galvaspilsētu.
Saidbūbus tā arī neatradu, lai kā skatījos, pat nostaigāju garām centrālajai LU ēkai, kura tobrīd no savām iekšām spļāvā ārā jaunizceptos daudzološos un ļoti perspektīvos. Ieklīdu pat Vecrīgā, kur pamanīju tikai vienu pārstilīgu neļķi pilnbriedā, tā pati izrādījās no Viķebskas. Bat tā jau nav ne vainas, ir mums galvaspilsētā saglabājušies arī klusi un mierīgi atpūtas stūrīši )

(9 comments | ir ko piebilst)

13:46 - Par aktuālo.
http://www.cafeastrology.com/compatibilityrating.html
Mani dati ir 1972.11.28. , lūdzu komentāros atzīmēt saderības procentu, lai varu saprast, kurus tikai jāatdraugo, bet kurus vispār jāizbano nafig.

(91 comments | ir ko piebilst)

10:54 - Vai visas modes ir glītas?
Ja arī kaprīzes un tirdzniecības aprēķini, jaunām modēm rodoties, apģērbu rūpniecībā spēlē svarīgu lomu, viņi tomēr nav tik noteicoši iemesli, kā to mēdz domāt. Lielās modes, sevišķi tās, kuras ir par iemeslu stiprai ģērbšanās veida pārmaiņai, radušās pa lielai daļai pateicoties atsevišķu viņas radījušu personu vēlēšanai noslēpt sava ķermeņa trūkumus.
Tā piemēram Ludviķa XI meitas, kuras sev par lielu apbēdināšanu no dabas mātes bij apveltītas ar ļoti lielām kājām, izgudroja garus pa zemi velkošos svārkus un Filipa III sieva, lai slēptu savu pārāk garu un neskaistu kaklu, ieviesa augstu līdz smakrim sniedzošos apkakli.
Skaistā aktrise Feronīre, kurai pieres vidū bija nejauka rēta, apklāja to ar dārgakmeņu rotu, kura bija piestiprināta ar lenti, apsietu ap galvu un izvilktu cauri matiem, pie kam viņai bija prieks redzēt daudzus šīs modes pakaļdarinātājus.
Slīpi pleci tika laboti ar uzpūstām aprocēm, kuras bija modē ilgu laiku.
Bet mode ne tikvien kalpoja, lai glabātu miesas trūkumus, viņai bija arī jāgādā, lai pastrīpotu tās skaistumu. Tā Austrijas ķeizariene Anna, mēģināja griezt vērību uz savām ievērojami skaistām rokām ar īsām aprocēm. Ludviķis XIV, saukts par saules karali, pavēlēja visiem nēsāt parūku, jo viņam bija uz galvas ekzēma. Garie papēži tika ieviesti no Pampadūras, kura pati bija maza no auguma.
Šim aprakstam vēl pieder ausis apsedzoša frizūra, kura tika ar lielām sekmēm ieviesta no skaistās Kleo de Merod, kurai bija daudz iemeslu glabāt no pasaules savas sakropļotās ausis.
Interesanta arī gludinātās bikšu vīles modē nākšana, kurai par iemeslu bija karalis Eduards VII. Lai gan viņam bija garderobē simtiem bikšu, viņam gadījās medībās tā saplēst savas bikses, ka, nespēdams piegādāt jaunas no savas garderobes, viņš bija spiests nopirkt tādas tuvējā veikalā. Veikalā visām gatavām biksēm bija gludinātas zaldes, kuras citādi nemaz nebija modē. No zaldēm varēja pazīt, ka viņas nebija šūtas no drēbnieka pēc mēra, bet drīz vien visi švīti nēsāja bikses ar gludinātām zaldēm.

"Vecpuisis", Nr.7 (1925. gada 1. jūlijs)

(6 comments | ir ko piebilst)

Tuesday, June 30th, 2015
11:18 - Modes blogera piezīmes.
Kad sevišķi slepenā vietā izlasīju, ka "šovasar modē ir tērpi, kas eksponē sideboob", skriešus uz galvaspilsētu atskrēju. Teciņiem vien. Un nekā. Krustu šķērsu izstaigāju un nekā tamlīdzīga nav. Pamanīju ko citu - ir spēcīgi krities vidējais rīdzinieces augums, šobrīd cieņā kājās velkamas uzpariktes(apavi tie gluži nav) bez sprīdi augstiem papēžiem, tāda dīvaina sajūta, kad nav uz jaunietēm no apakšas jāskatās.

(31 comments | ir ko piebilst)

Monday, June 29th, 2015
16:59 - Dzīvnieku vērotāja piezīmes.
Stulbi izklausās, bet man ir morālas dabas dilemma. Ir pieklīdis kaimiņa suns. Ja pašā sākumā šis pieskrēja laiku pa laikam, tad tagad, kā izskatās, ir izdomājis, ka labāk sargās māju, kurā šobrīd mitinos, nevis pats savējo. Žēl tā suņa, visnotaļ izģindis un pilnīgi stulbs, bet absolūti labdabīgs, pamatā mani aizsargā no visa veida taureņiem un tamlīdzīgiem apdraudējumiem, rej uz ļoti reti garāmbraucošajiem automobīļiem, velosipēdistiem un vēl uz kaut ko naktī, gan jau, ka uz kurmjiem, ežiem vai līdzīgiem nezvēriem, kas mēģina man uzglūnēt tumsas aizsegā. Pie tam, cik varu saprast, pieklīdis viņš ir nevis tālab, ka viņu še kāds barotu(nu, pavisam retu reizi kaut kas tiek atmests, bet ne regulāri un stipri par maz tāda izmēra sunim), bet tālab, ka šeit uz viņu īpaši nekliedz un pat nesit. Par sišanu minu tālab, ka pietiek straujāk pacelt roku, ka šim jau aste pakaļā iespiesta, viena acs izskatās pamatīgi kaut kad satraumēta un mugurkauls krietni lielākos robos, nekā man.

Nu, lūk, žēl man viņa, tiešām izģindis. Līdz ar to, jautājums - ir jēga man tagad sākt pirkt kaut kādus suņu pārtikas maisus un sākt piebarot, ja labi zinu, ka šeit uzturēšos tikai līdz vasaras beigām? Vai tā nenodarīšu vairāk slikta, nekā laba?

UPD. OK - tādam vācu aitu suņa izmēra kustonim, cik tādam vajag kaut kādas vienkāršās rūpnieciski ražotās sausās ēdmaņas - kādu kilogramu dienā?

Pats suns izskatās šitā

(90 comments | ir ko piebilst)

14:20 - Pēteru vērotāja piezīmes.
Ieskatījos lauksaimnieka jau nu gluži nē, bet tomēr kalendārā un attapu, ka man, kurš pazīst stipri vairāk cilvēkus par desmit, paziņu lokā ir riktīgi maz pēteru. Tik maz, ka pat īsti vārda dienā nav, ko apsveikt, ilgi domājot, sazīmēju trīs gabalus, no kuriem neviens nav tik labs paziņa, lai nosūtītu kaut īsziņu apsveikumā. Tas man tā vienam patrāpījies vai arī Pēteris ir stipri retāks cilvēku nosaukums, nekā man visu laiku nezkālab bija šķitis?

(12 comments | ir ko piebilst)

Saturday, June 27th, 2015
14:27 - Horoskopu vērotāju piezīmes.
Dzerot tēju, truli vēros feisbūkos un tikpat truli uzklikšķināju uz "indiāņu horoskopa", kuru kāda jauniete raksturojusi kā ellīgi precīzu. Šoreiz horoskopu izgudrotāji nav neko daudz iespringuši, struktūru un pat datumus atstājot tos pašus, vienkārši tradicionālos zodiaka nosaukumus nomainot uz meža zvēriem, kas, protams, ir stipri indiāniskāk.

Bet! Tajā brīdī, kad izlasīju "Vislabākā saderība: ar vanagu un lasi", biju spiests atzīt, ka kaut kas tajos horoskopos tomēr ir.

(5 comments | ir ko piebilst)

Friday, June 26th, 2015
13:23 - Modes blogera dienasgrāmata. Legingu vērotāja piezīmes.
Protams, ka legingi, gluži kā harēmbikses ir viens no pēdējiem sieviešu neatkarību demonstrējošiem ieročiem šajā vīriešu šovinisma nomāktajā pasaulē, par spīti ekspertu brīdinājumiem. Zinu, ka vīriešu viedoklis sievietes neinteresē itin nemaz, tomēr atļaušos izteikties. Nudien atbalstu sieviešu tiesības būt tik resnām un ļumīgām, cik viņām labpatīk, tas mani itin nemaz neuztrauc. Taču legingi tiešām izskatās idiotiski. Bet tikai melnie. Ja šos valkā vienus pašus, tad izskatās, it kā cilvēks būtu izskrējis no mājas, aizmirsis virs zeķubiksēm ko uzvilkt, bet, ja šiem ir kaut kādi svārki pa virsu, izskatās, it kā cilvēks treniņbiksēm pa virsu tos svārkus uzvilcis un šitāda eklektika ir kaitīga apkārtējo nenobriedušajiem prātiem, rada garāmgājējos tādu nelāgu sajūtu, ka ar cilvēku notikusi kāda personīga traģēdija - gluži tāpat kā, ja sanāktu ieraudzīt jaunkundzi garajā vakarkleitā, basām kājām un ar velosipēdista ķiveri galvā nesteidzīgi brienot kaut kur ar tradicionāli tukšu skatienu sejā gaišā dienas laikā.

Krāsaino vai balto legingu lietojums nekādas īpašas asociācijas nerada nezkālab. Pat leoparda rakstiem rotātās ne.

(37 comments | ir ko piebilst)

Thursday, June 25th, 2015
15:52 - Laika prognožu vērotāja piezīmes.
Nu, nē, nav jau viss nemazam ar tik slikti. Jau 3.jūlijā sola saulainu dienu un gaisa temperatūru, kas dienas laikā piepacelsies no tikmēr ierastajiem +13C uz veseliem +23.

Polārās mitrenes, pārlaimībā urkšķot, vēl nedēļu varēs dubļos vārtīties.

(9 comments | ir ko piebilst)

Friday, June 19th, 2015
17:19 - Seriālu vērotāja piezīmes.
Kāda seriāla 1. sērijas pārstāsts.

wtfwtfwtfwtfwtfwtfwtfwtfwtf o, divas beibes kniebjas! wtfwtfwtfwtfwtfwtfwtfwtfwtfwtfwtfwtf o, pīpē kaut kādu herņu, tad jau tūdaļ viss sāksies! wtfwtfwtfwtfwtfwtf. Titri.

(12 comments | ir ko piebilst)


> 20 vecākus
> uz augšu
Sviesta Ciba