unpy's journal

> jaunākie ieraksti
> kalendārs
> draugi
> par sevi

Friday, April 28th, 2017
21:03 - Pavisam īsi par feminismu.
Feminisms kļūst vienkāršs un pilnīgi saprotams tajā brīdī, kad feministēm tiek uzdots vienkāršs jautājums - kādas konkrēti izmaiņas likumdošanā jūs gribētu, lai sasniegtu savus mērķus?

(31 comments | ir ko piebilst)

12:54 - Laika prognožu vērotāja piezīmes.
Aizvakar

Šodien

(20 comments | ir ko piebilst)

Thursday, April 27th, 2017
13:38 - Tautastērpu vērotāja piezīmes.
Ja par godu valsts simtgadei vairāk pozicionētos kā čangalis, nevis polis, ebrejs vai budists, tad, sekojot iniciatīvai "Katram savu tautastērpu", man būtu jādarina kaut kas šāds:Laikam tomēr nē, ko tādu viegli nošmulēt tomēr. Ir gan arī pozitīvais - šāds tērps kārtējo reizi liecina par to, ka senie latgaļi dzīvojuši visnotaļ sterilos apstākļos un neko smagāku par šmakovkas glāzīti nav cilājuši. Tas daudz ko izskaidro.

Savus tautastērpus varat nolūkot šeit - http://www.katramsavutautasterpu.lv

(19 comments | ir ko piebilst)

11:52 - Latvijas simtgades ievērotāja piezīmes.
Pateicoties cien. [info]anonymous lieliskajam dzejolim, aizdomājos par savu attieksmi pret izslavēto Latvijas simtgadi. No vienas puses, šķebina urrāpatriotisms kā tāds un diezgan pamatīgi purina katru reizi, kad neviļus uztrāpos ziņai no sērijas "Par godu Latvijas simtgadei taps gardāko kūku recepšu grāmata" vai jau šur tur pamatoti apsmietajai, bet valstiski oficiāli atbalstītajai iniciatīvai "Katram savu tautas tērpu". No citas puses, nav jau slikti, ja ik pa brīdim valsts iedzīvotāju nauda tiek pārdalīta "apkultūras ļaudīm" nedaudz lielākā apjomā, nekā allaž, no vēl pavisam citas - drusku žēl visus tos cilvēkus, kuri savas radošās aktivitātes vai tikai to nosaukumus būs spiesti kaut kā piemērot šim sviestam tikai tamdēļ, lai dabūtu kādu papildus finansējumu.
Nu, jā, bet es jau daudz ko nesaprotu no sociuma aktivitātēm un jo īpaši no patriotiskās audzināšanas. Kā jums šķiet?

Poll #20995 Simts gāāādūūū
Open to: All, results viewable to: All

Latvijas simtgades pasākumi:

View Answers

attīstīs patriotismu
4 (9.5%)

veicinās kultūras dzīves uzplaukumu
7 (16.7%)

ir tizlas un neveiksmīgas propogandas paraugs
8 (19.0%)

ir prasta naudas izplakarēšana
10 (23.8%)

uzskatāmi parāda, ka mūsu valsti pārvalda pensionēti skolotāji un senili bibliotekāri visās sliktākajās nozīmēs
3 (7.1%)

drusku vairāk naudas ienesīs personīgi interesantā nozarē
6 (14.3%)

ir tāds naivs, bet mīlīgs projekts bez īpašām sekām
16 (38.1%)

neinteresē nemaz, jo neskar ne mazākajā mērā
10 (23.8%)

ir kaut kas pavisam cits, izvērsīšos komentāros
3 (7.1%)

(8 comments | ir ko piebilst)

Wednesday, April 26th, 2017
14:41 - Laika prognožu vēotāja piezīmes.
Šitik nu jau varbūt arī izcietīšu.

(7 comments | ir ko piebilst)

13:01 - Cenu vērotāja piezīmes.
Kaut kur manīju, ka būšot, esot vai jau bijis sociālais eksperiments, kurā jaunietis mēģina iztikt ar 2EUR dienā. Man jau šķiet, ka mierīgi:

(6 comments | ir ko piebilst)

Monday, April 24th, 2017
15:45 - Tilpumu vērotāja piezīmes.
Frāze "mož aiziet pēc kāda puslitra vai pat litra?" tikko ieguva pavisam citu skanējumu.

(4 comments | ir ko piebilst)

11:42 - Biznesu vērotāja piezīmes.
Cita starpā, brīvdienās sanāca ieslīdēt zooveikalā. Tā ir tāda interesanta vieta, kurā cilvēki pērk savus mazos vergus un pārtiku viņiem. Tad nu, lūk, pamanīju, ka prastu bruņurupuci tur tirgo par 150EUR. Ienāca prātā, ka bruņurupuču pavairošana varētu būt man piemērots bizness. Jauka un patīkama nodarbe. Siltumā. Sēdi uz grīdas lotosa pozā un visapkārt lēnām un svinīgi pārojas bruņurupuči.

(4 comments | ir ko piebilst)

Sunday, April 23rd, 2017
14:13 - Ēstuvju apskatnieka piezīmes.
Šorīt bija baiss slinkums sev gatavot brokastis, izdomāju pabrokastot ārpus mājas. Diezgan bezmērķīgi klīstot pa rajonu un domājot, kur lai netikumu piekopj, pamanīju kafetēriju "Lapsas māja". Lai gan lapsas māja parasti ir pamesta āpša ala, nekas par to neliecināja ne no ārpuses, ne no iekšpuses. Telpas nelielas, it kā varētu šķist, ka kafetērija parastā, kur var apēst kādu smalkmaizīti, iedzert kafiju un viss, bet nē - tur ir pieejami arī normāli ēdieni. Sapriecājos, paņēmu kafiju un pasūtīju savam novārdzinātajam organismam tik daudzsološās angļu brokastis, šitās parasti tīri labi stiprina apgurušus čangaļus. Parasti pārsvarā ir bijis visādās viesnīcās dažādos pasaules nostūros, man kaut kā bija radusies pārliecība, ka, par spīti dažādām interpretācijām, angļu brokastis ir kaut kas tāds, iekš kā nav iespējams vilties. Tieši tālab sabrīnījos, kad man atnesa šķīvi, kura ceturto daļu aizņēma sēnes. Bija arī daudz zaļumu, pareizā kondīcijā izceptas divas olas, piciņa pupiņu un pāris tiešām nelielas šķēlītes uzsildītas neizteiksmīgi žāvētas gaļas bez taukuma. Nu, nez. Pie tā, ka nelietoju uzturā sēnes, protams, esmu vainīgs pats, vainīgs esmu arī pie tā, ka, pasūtot ēdienus, neesmu savā sirmajā vecumā izstrādājis pieradumu obligāti pajautāt par sēņu klātesamību un apjomu jebkurā pasūtītajā ēdienā. Rezumējot - ja ēstu sēnes, gan jau brokastis nosauktu par "normālām", kafiju par "normālu", dizainu par "normālu" un apkalpošanu par izteikti latviski normālu - nu, par tādu, ka nevar neko pārmest, taču rodas diezgan cieša pārliecība, ka tevi ienīst, bet no sirds cenšas to neizrādīt.

Faktiski, ja neskaita manu dziļi personīgo sēņu pārdzīvojumu, varētu teikt, ka sen nebiju bijis tik remdenā iestādē, kuru mēle neceļas nedz īpaši pelt, nedz slavēt, kas, protams, arī nav slikti.

(12 comments | ir ko piebilst)

Friday, April 21st, 2017
12:29 - Par semantisko slogu dizainā.
Pilnīgi nejauši uzgāju, esmu sajūsmā.

(2 comments | ir ko piebilst)> uz augšu
Sviesta Ciba