unpy's journal

> jaunākie ieraksti
> kalendārs
> draugi
> par sevi

Saturday, August 19th, 2017
21:13 - Glītu vārdu vērotāja piezīmes.
Man tomēr ir pašvaks vārdu krājums, ar vārdu "limanda" šodien pirmo reizi saskāros. Riktīgi glīts vārds, ja man būs meita, saukšu viņu par Limandu.

Poll #21055 Limanda
Open to: All, results viewable to: All

Zini, kas ir limanda?

View Answers

Skaidra lieta, ka zinu
1 (2.6%)

Nepavisam nezinu
32 (84.2%)

Bērnībā vecāki reizēm, savā ziņā, mani mēdza dēvēt par limandu
0 (0.0%)

Gribu dziedāt, negribu atbildēt
5 (13.2%)

(3 comments | ir ko piebilst)

Friday, August 18th, 2017
18:27 - Savu aizspriedumu vērotāja piezīmes.
Kā jau daudzi tumši ļautiņi, esmu aizspriedumu pilns. Tajā skaitā, ir atsevišķi portālu zīmoli, kuru pieminēšana vien man izsauc sāju smīnu. Taču šodien pamanīju, ka nav nemaz tik traki. )

(6 comments | ir ko piebilst)

Thursday, August 17th, 2017
18:45 - Dīvainību vērotāja piezīmes.
"Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) uzņēmuma "Tukuma straume" ražotajā barībā "Dogo ar mājputnu gaļu" konstatējis neatļautu vielu – karbamīdu, "MansDraugs" informē PVD pārstāve Ilze Meistere.(...)Urīnvielu parasti pievieno barībā atgremotājiem – govīm, aitām, kazām. Viņām ir īpaši kuņģi, kurā dzīvo mikroorganismi, kas urīnvielu pārstrādā proteīnā. Gaļēdājiem, tāpat kā cilvēkiem, visēdājiem, urīnviela proteīnā nepārstrādājas, tāpēc tai barībā nevajadzētu būt."

Eeeeeeee. Ja precīzāk, E927b.

(21 comments | ir ko piebilst)

11:11 - Preses relīžu kā mākslas vērotāja piezīmes.
Kas, nez, šis varētu būt par mākslas virzienu?

"Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietnieks A. Draudiņš informē par saņemto biedrības „Atvērtā pārvaldības partnerība Latvijā” 2017. gada 10. augusta vēstuli Nr. 37, kurā vērsta uzmanība uz sekojošo:

„Eiropas Komisija izsludināja 24.05.2017. sabiedrisko apspriešanu – līdz 16.08.2017. aicinot visus ES pilsoņus (tajā skaitā Latvijas pilsoņus) izteikt aptaujā viedokļus par nepieciešamiem atvieglojumiem Eiropas Padomes un Parlamenta 16.02.2011. regulā (ES) nr.211/2011 par pilsoņu iniciatīvu. Publicēts CVK lapā https://www.cvk.lv/pub/public/31214.html sadaļā „Eiropas pilsoņu iniciatīvas”, (https://ec.europa.eu/info/consultations/public-consultation-european-citizens-initiative_lv). Biedrība sagatavoja informatīvu vēstuli un jūlija nogalē nosūtīja Latvijas visu 119 pašvaldību izpilddirekcijām un pagastu pārvaldēm par iespējām parakstīt CVK izsludinātos likumprojektus. Aptauja noslēgsies šodien – 16.08.2017.”"

(1 comment | ir ko piebilst)

10:36 - Sausā atlikuma vērotāja piezīmes.
Tikai tajā brīdī, kad cilvēki savu attieksmi pret jebko sāks formulēt ar jautājumu sev pašam "kā tieši tas ietekmē tieši manu dzīvi?", suga būs pelnījusi lepno, bet stipri pārsteidzīgo apzīmējumu Homo Sapiens Sapiens. Līdz šim nekas neliecina par to, ka evolūcijā būtu tikts tālāk par Homo Habilis Erectus labākajā gadījumā.

(3 comments | ir ko piebilst)

Tuesday, August 15th, 2017
08:41 - Laika vērotāja piezīmes.
Izgāju ārā. Nosalu.

(6 comments | ir ko piebilst)

Saturday, August 12th, 2017
23:10 - ***
Teju vai piemirsu visas cibas Klāras apsveikt vārdadienā. Suminātas!

(3 comments | ir ko piebilst)

Thursday, August 10th, 2017
12:50 - Smaga darba vērotāja piezīmes.
Uzzvanīja man visa kā aptaujātāji un pētnieki, bija labs garastāvoklis, gribēju izdarīt labu darbu un ļāvos sevi aptaujāt. Tā kā aptauja bija par cigarešu zīmoliem, tad, ja tā iedziļinās, diez ko labs darbs nesanāca, bet piekusu gan. Trīsdesmit trīs minūtes un četras sekundes tapu iztaujāts. Cilvēkam, kura vidējais telefona sarunu ilgums ir kāda pusotra minūte, tas ir ellīgi daudz, tagad tuvākos desmit gadus jutīšos absolūti tiesīgs visa kā aptaujātājus atšūt bez kādas žēlastības. Bet nu briesmīgs darbs tiem intervētājiem gan.

(6 comments | ir ko piebilst)

Monday, August 7th, 2017
10:29 - Par ko dietologi jums nestāsta.
Ar interesi izlasīju vakardienas [info]kautskis tēzi, ka, ja kādam cilvēkam ir sāls dzirnaviņas, tad viņš ir pamuļķis. Tēzei piekrītu daļēji, galu galā, cilvēkiem mēdz piederēt sāls dzirnaviņas arī tālab, ka šīs nozagušās restorānā kopā ar piparu dzirnaviņām vai tās ir uzdāvinājusi ļaunā pamāte kopā ar saindēto ābolu. Priekšmeti mēdz uzrasties dažādos dīvainos veidos, man, piemēram, tagad ir mačete, bet ne jau tieši tamdēļ esmu pamuļķis.

Lasot augšminēto diskusiju, attālinātā saistībā atausa atmiņā kāda cita man diezgan mīļa pamuļķu grupa - cilvēki, kuri nopietnām sejām skaita kalorijas ēdienos. Slinkums iedziļināties detaļās, taču pati šī lieliskā sistēma ir izgudrota 1896. gadā un balstās uz tā brīža izpratni par bioķīmiju. Protams, ka cilvēkiem ir pilnas tiesības ārstēties, tinoties slapjos palagos, mācīties Latvijas Universitātē ajūrvēdu, ticēt tam, ka decimālā numeroloģija ir krutāka par bināro un, ka iekš Mēness ir cita, par Mēnesi daudz lielāka lode, taču būtu lieliski, ja vairums pārējo tomēr pārlieku nopietni šīs izklaides neņemtu.

Kā jau teicu, pašam iedziļināties detaļās slinkums, lūk, kur tā ļoti maigi krievu valodā par kalorijām, no sevis piebildīšu tik to, ka cilvēks tomēr ir savādāk par kamīnu uzbūvēts.

(95 comments | ir ko piebilst)

Sunday, August 6th, 2017
18:46 - Ekspertu vērotāja piezīmes.
Pēdējā laikā sanāk manīt divu veidu ekspertus. Vieni ir tie, kuriem ir melnā josta nozarē, bet otri ir tie, kuri ar Lielvārdes apjozti. To otro paliek arvien vairāk.

(10 comments | ir ko piebilst)

Friday, August 4th, 2017
15:58 - Jautājumu un atbilžu vērotāja piezīmes.
Jautājums: Uz kādām sievietes ķermeņa daļām drīkst skatīties, izvēloties līgavu?

Atbilde: Vairums mudžtahīdu uzskata, ka, izvēloties līgavu, vīrietis drīkst skatīties tikai uz viņas seju un plaukstām, jo ar to pietiek, lai rastos priekšstats par sievietes skaistumu un pievilcību. Abu Hanīfa šim uzskaitījumam pievienojis arī sievietes pēdas.

Pēc hanbalītu domām, vīrietis, kurš vērtē potenciālo līgavu, drīkst skatīties uz tām sievietes daļām, kas ir atsegtas brīžos, kad sieviete veic ikdienas mājassoli, proti, uz seju, kaklu, galvu, rokām un kājām no pēdas līdz celim.

Šafīti uzskata, ka vīrietim sieviete jāapskata tādā veidā, lai par to neuzzinātu nedz viņa pati, nedz viņas radinieki, citādi, ja vīrietis apskatīto sievieti nesagrib par sievu, viņas ģimene to var uzskatīt par aizvainojumu.

Malikīti, gluži otrādi, uzstāj, ka gan sieviete, gan viņas radinieki ir jāinformē par to, ka vīrietis grib apskatīt potenciālo līgavu, jo skatīties uz sievieti bez viņas ziņas ir makruhs.

no islam-today.ru

Informatīvs attēls:

(5 comments | ir ko piebilst)

11:38 - Aktualitāšu vērotāja piezīmes.
Klab.lv ir tāda kopiena [info]pa_leeto. Ceru, ka kopienas administratori [info]austrinjsh, [info]begemots, [info]liene un [info]rasbainieks ir sapratuši, kurp pūš dzimtenes vēji un pamazām jau sāk sūtīt e-pastus VIDam ar lūgumu vērst uzmanību uz sludinājumus ievietojušo cibiņu identitātēm, savādāk var nepatikšanas sagaidīt.

(81 comments | ir ko piebilst)

Thursday, August 3rd, 2017
17:00 - VIDa vērotāja piezīmes.
Nu, ko, agrāk vai vēlāk tam bija jānotiek, VIDs meties karot ar internetbiznesiem pa nopietno. Kārtējais mazais solītis Ziemeļkorejas virzienā :)

(26 comments | ir ko piebilst)

Wednesday, August 2nd, 2017
14:00 - Latvijas simtgadei par godu.
Kāda braša jaunkundze feisbūkos atzīmējusi kārtējo paņirgāšanos par tā dēvēto Latvijas simtgadi, šoreiz to izveikšot Latvijas institūts - pa vēsturisko Baltijas ceļa maršrutu Latvija kaimiņvalstīm sūtīšot valsts simtgades kūkas. Man jau šis viss šķiet ļoti apsveicami, jo pārpompozā ņemšanās ap simtgadi jau sen ir pārspējusi visas gaumes robežas un novest šo līdz pilnīgam absurdam ir tikai svētīgi mums visiem. Domāju, nav tur ko kautrēties, ja jau, tad jau - "Delfi", piemēram, ikkatrā virsrakstā varētu iekļaut to, ka viss, kas notiek, notiek par godu, piemēram - "Traģiskā zēna nāve Kauguros ir vienkāršs nelaimes gadījums Latvijas simtgadei par godu, pārliecināts advokāts", "Šogad cilvēce Zemes gada resursu limitu ir iztērējusi Latvijas simtgadei par godu, ziņo 'Greenpeace'", "Latvijā reģistrēts lielākais zibens spērienu skaits pēdējos gados Latvijas simtgadei par godu", "'Lido' grupas zaudējumi sasnieguši 1,2 miljonus eiro Latvijas simtgadei par godu", "ASV necenšas Ziemeļkorejā mainīt režīmu Latvijas simtgadei par godu, paziņo Tilersons" un tā tālāk.

(20 comments | ir ko piebilst)

Tuesday, August 1st, 2017
12:24 - Formu baudītāja piezīmes.
Reti, ārkārtīgi reti sanāk uztrāpīties tekstam, kura forma sniedz patiesu baudījumu, tad nu vakar neviļus atradu tādu, kurā kaut kādā veidā sasniegts slavenais "zelta griezums". Lasīju, baudīju un acīs riesās patiesas prieka asaras, goda vārds. Saturam, protams, arī nav ne vainas:vai, taču tieši vēstījuma forma ir tuvu ideālai manā izpratnē.

Interesentiem - links

(1 comment | ir ko piebilst)

Friday, July 28th, 2017
18:17 - Valodas vērotāja piezīmes.
Poll #21047 Šīberis šīberī šīberēja
Open to: All, results viewable to: All

Cik nozīmes vārdam "šīberis" zini?

View Answers

vienu
2 (3.9%)

divas
16 (31.4%)

trīs
27 (52.9%)

vairāk
5 (9.8%)

mans tavs nesaprast, Allahs ir visuvarens, babāh!
1 (2.0%)

(20 comments | ir ko piebilst)

12:37 - Dīvaino faktu vērotāja piezīmes.
20. jūlijā pagāja pusgads kopš Trampa kunga inaugurācijas. Tā ir astotā daļa no viņa kopējā prezidentūras termiņa. ASV nav sabrukušas, pasaules gals nav pienācis.

(32 comments | ir ko piebilst)

Thursday, July 27th, 2017
13:25 - Visādu brīnumu vērotāja piezīmes.
Galvaspilsēta tās iedzīvotājus un viesus pakļauj nemitīgai kognitīvajai disonansei. Piemēram, ieraudzīju tramvaju ar uzrakstu "ērcei uzpurni nevar uzvilkt!" Un turpat milzīga ērces fotogrāfija. Uzpurnī. Kam lai tagad tic pēc šitā visa.

(2 comments | ir ko piebilst)

Wednesday, July 26th, 2017
12:57 - Osho sekotāja piezīmes.
Jo biežāk sev uzdodu jautājumu "tā tiešām ir mana darīšana?", jo dzīve kļūst komfortablāka.

(4 comments | ir ko piebilst)> uz augšu
Sviesta Ciba