unpy's journal

> jaunākie ieraksti
> kalendārs
> draugi
> par sevi

Monday, September 26th, 2016
14:44 - Populārzinātnisko rakstu vērotāja piezīmes.
Ceļā uz Latvijas "Nokiju" latvieši ir izdomājuši vikipēdijas šķirkli Pupa, kurā ir saite uz rakstu par to, kas ir pupiņas.

(12 comments | ir ko piebilst)

09:28 - Nedaudz par lielšovinismu.
Interesantā laikā dzīvojam, ir lieliska iespēja drusku no malas vērot visas dīvainākās un riebīgākās šovinisma izpausmes kaimiņu valstī, visu to gatavību ar visiem karot, "krimnašus" un tādas štellītes. Ir tomēr diezgan dīvaini, kā savā būtībā dažādi cilvēki spēj apvienoties ap kaut kādām lupatiņām mieta galā, ierakstiem pasē un dažādiem citiem no pirksta izzīstiem imagināriem ķinķēziņiem, lai radītu paši sev ko? Gan jau, ka kaut kādu varenības sajūtu, apziņu, ka, lai arī esi sīka draņķība, bet sīka draņķība lielā, nopietni uztveramā un citiem dikti bīstamā mehānismā, tātad nemaz tik sīka draņķība neesi vis. Nav jau arī nemaz kaimiņos jāmeklē - tepat pie mums sākas diža rosība, ja kāds ar kaut vārdu piemin, piemēram, iespējamo Latgales atdalīšanos. Šausmas, šausmas. Rodas iespaids, ka visa veida patriotiem tas šķiet, lai arī iedomāts, bet teju vai tik baiss notikums, kā kāju vai roku zaudēt, lai gan tīri pragmatiski domājot, ekonomiski tas varētu būt pat izdevīgi. Tas nozīmē tikai to, ka pie mums šāds "krimnaš" arī lieliski strādātu, tikai nav jau neviena tik vārgulīga kaimiņa, kam varētu ko atņemt, nākas savas impēriskās tieksmes apmierināt, pārceļot savu žogu par pusmetru tālāk kaimiņa dārzā.
Ja pieņemam, ka šāda apvienošanās lielākās grupās cilvēkiem ir nepieciešama kaut kādas komforta izjūtas radīšanai tīri dabas uzspiestu iemeslu dēļ, tad mūsdienu vispārējās globalizācijas laikos apvienošanās ap kaut kādu ģeogrāfisko teritoriju vai dzimto valodu škiet tāds novecojis paņēmiens. Interesantāk būtu, ja cilvēki tikpat dedzīgi apvienotos pēc profesionālās piederības, piemēram. Tāpat programmētāji varētu ienīst oficiantus un keramiķus, vēlēt paši sev kaut kādus vadoņus un pulcēties baros ap pieminekļiem visu algoritmu mātei, taču iespēja uz šī pamata organizēt kaut kādus slaktiņus, kas sagādā neērtības trolejbusu satiksmē vai uzsprāgušus pārtikas veikalus tiem, kuriem ar to nav ne mazākās saistības, būtu krietni vien mazāka.

(15 comments | ir ko piebilst)

Sunday, September 25th, 2016
09:51 - Laika vērotāja piezīmes.
Bez piecpadsmit sešos biju izgājis uzsmēķēt un ārā bija tik sasodīti tumšs, ka nopietni aizdomājos, vai neesmu atkal palaidis garām kādu pulksteņa grozīšanu un šis nez kur automātiski aizgrozījies.

(2 comments | ir ko piebilst)

Friday, September 23rd, 2016
17:06 - Dzīvās dabas vērotāja piezīmes.
Manuprāt, viens no glītākajiem dzīvniekiem:

(22 comments | ir ko piebilst)

10:56 - Kamēr/tikmēr.
Kamēr tautieši nevar izdomāt, kurš no abiem bēgļiem izskatās bīstamāks, tikmēr VID steidzamības kārtā bīda likumu, kurš šiem(VIDam, nevis bēgļiem) dos pilnvaras klapēt ciet internetus.

(12 comments | ir ko piebilst)

Wednesday, September 21st, 2016
09:29 - Aizdomājos.
Tomēr viens no pamatrādītājiem, kas liecina par to, ka Homo ne tuvu nav nekāds Sapiens, ir tā pārspīlētā ņemšanās ar seksu un tā nepelnīti īpašā vieta gan kultūrā, gan savstarpējās attiecībās.

(27 comments | ir ko piebilst)

Tuesday, September 20th, 2016
10:37 - Kultūru saplūšanas vērotāja piezīmes.
Viens no lietderīgākajiem svešu kultūru pienesumiem mūsējai tomēr ir zobu fejas fenomens. Pareizi ir - bērnus no mazotnes jāpieradina saņemt kompensācijas par savām detaļām, šīs iemaņas vēlāk noderēs darījumos ar nieru feju, piemēram.

(3 comments | ir ko piebilst)

Sunday, September 18th, 2016
00:36 - Apokalipšu vērotāja piezīmes.
It kā nekādas baisas apokalipses nav gaidāmas, mož kaut kādi sīki sarežģījumi, bet. Ja esi sataisījis bērnu puduri, kuru drusku žēl un pats gribi justies dikti nodrošinājies, tad, lūk, ko pateicu vienai labai draudzenei, kurai dikti gribās izvilkt vēl 20 gadus ar visiem pumpuriem.

1.Iegādā lauku īpašumu, ne obligāti lielu, bet tādu, lai būtu patālu no tuvākajiem kaimiņiem.
2.Mācies stādīt un novākt kartupeļus, tā ir ļoti laba meditācijas prakse.
3.Nepārspīlē ar stāvu daudzumu, 1 stāvs ir labākais, kas ar tevi var notikt.
4.Siltumapgādi taisi tikai un vienīgi tādu, lai bez elektrības var iztikt.
5.Nopērc divroku zāģi.
6.Dabon bisi.
7.Sarunā ar saviem labākajiem draugiem, ka krīzes brīdī viņi no savām sūda pilsētām dosies tieši pie tevis:)
8.Vienmēr, pilnīgi vienmēr paturi galvā to interesanto niansi, ka kaimiņš gribēs tevi nošaut/nosūdzēt/savādāk iznīcināt tīri dēļ tā tava divroku zāģa vai citiem labumiem, bet, ja būs gana tavu draugu uz vietas, tik vienkārši nebūs gan.

(39 comments | ir ko piebilst)

Saturday, September 17th, 2016
02:58 - Filmu un musulmaņu vērotāja piezīmes.
Visa veida holivudu filmās kā viens no obligātajiem mūsu civilizācijas pamatelementiem figurē bailes no nāves. Viss, ja tevi draud nošaut, tas ir dikti bailīgi. Drauds, ka tevi piepeši(un bez īpašām mocībām) iznīcinās, ir tik ļoti spēcīgs arguments, ka pārsit pilnīgi visas citas iedomātās vērtības, pie šitāda drauda sanīksti un esi ļoti satrūcies. Tas tiešām tā ir?

Poll #20822 Filmas/musulmaņi.
Open to: All, results viewable to: All

Tev ir bail no tā, ka tevi varētu nošaut pavisam beigtu?

View Answers


13 (33.3%)


17 (43.6%)

Nezinu
9 (23.1%)

(31 comments | ir ko piebilst)

Thursday, September 15th, 2016
15:50 - Atpakaļrāpeniskā evolūcija.
Ar lielu interesi izlasīju, ka liels žūksnis cibiņu citos laikos sen jau būtu miruši. Bet tagad, spriežot pēc visa, ir dzīvāki par dzīviem. Šitā ir baisa iejaukšanās evolūcijā tomēr, manuprāt. Ko tad tur brīnīties, ka katra nākamā paaudze dzimst arvien slimāki un slimāki un mūsdienu medicīna, aizelsusies, mēģina izskriet līdz, ceļot kājās arvien jaunus un jaunus teorētiski jau vairākās paaudzēs mirušo kalnus? Īsta zombiju apokalipse ir tā mūsdienu civilizācija, nekas cits.

(24 comments | ir ko piebilst)

Wednesday, September 14th, 2016
10:08 - Sociuma vērotāja piezīmes.
Ir tāda viena sociāla parādība, ko man skumji vērot. Tā ir tā nebeidzamā komunikācijas plūsma, ko savā starpā izvērš dažāda ranga draugi, ģimenes locekļi un tādi, kas par savstarpējiem ģimenes locekļiem kļūt tikai grasās. Visā tā sazvanīšanās vairākas reizes dienā ar sarunām až desmit un vairāk minūšu garumā, n bezsatura īsziņas visos virzienos un tā tālāk. Skumji tamdēļ, ka zinu un pat tā kā saprotu, ka tā vajag, bet pats šito visu nevaru. Telefona saruna, kas garāka par divām minūtēm, sagādā tīri fiziskas ciešanas un tajās īsziņās rakstīt neko šķiet ļoti grūts un nepatīkams darbs. Muļķīgākais ir tas, ka miglaini atceros agrīno pusaudzību, kad ar draugiem varējām augām dienām sēdēt un runāt un runāt. Par ko, to vairs neatceros un kur visas šīs spējas pazudušas, arī nav skaidrs.

(10 comments | ir ko piebilst)

Monday, September 12th, 2016
23:25 - Dienas prieks.
Abi jauki, bet otrs sevišķi mīlīgs.

(ir ko piebilst)

Tuesday, September 6th, 2016
11:36 - Šmēgļi un šmēgliņi.
Izlasīju stāstu par TV sižetu, par bēgliem, kuriem grūti un par politiķiem, kuri nesaprot un drusku sasmīnējos, gan jau, ka apmēram šādi arī bēgļu kampaņotāji redz tās lietas, kā būtu jāaizkustina sabiedrība(nerunāsim par to, kāda mārrutka pēc vispār tas būtu jādara, jo tur gan skaidrs - piķis iedalīts un tas ir jātērē).

Poll #20814 Trakas lietas.
Open to: All, results viewable to: All

Ir bēdīgi, ka bēgļiem ir visai problemātiski ar valsts atbalstu tikt pie vienistabas dzīvokļa ar virtuvi un televizoru?

View Answers


18 (45.0%)


12 (30.0%)

Mans tavs nesaprast, sīrijs šaut aiaiaiai
10 (25.0%)

(27 comments | ir ko piebilst)

Monday, September 5th, 2016
11:56 - Vārdadienu vērotāja piezīmes.
Neaizmirstiet apsveikt gaviļniekus. Šodien vārdadienas Klaudijām, Persijiem un Vaidām.

(12 comments | ir ko piebilst)

Sunday, September 4th, 2016
12:28 - Debespušu vērotāja piezīmes.
Šķiet, ka tagad zinu, kur ir dienvidi, tikko mežonīgā tempā pāri pārtesa dzērvju kāsis, skaļi klaigādams savā pārākumā.

(ir ko piebilst)

Saturday, September 3rd, 2016
13:40 - Īgnuma vairotāja piezīmes.
Da nu. Tie nebūt neesat jūs, kas kaut ko tur rakstīja pirms desmit gadiem. Tie bija pavisam citi cilvēki, varbūt gudrāki, varbūt dumāki, varbūt resnāki, varbūt tievāki, varbūt cerīgāk vai bezcerīgākāk noskaņoti, bet pilnīgi noteikti jaunāki un no kaut kādām liekām pieredzēm brīvāki.

Kamēr man tika tā iespēja valkāt jaku, kuru nēsāju tad, kad man bija 18, arvien vēl der, tātad pats gan esmu palicis tāds pats.

(16 comments | ir ko piebilst)

Thursday, September 1st, 2016
12:41 - Ko Panorāmā jums nestāsta.
Šodien katoļi un ne tikai atzīmē svētā Egidija jeb svētā Žila, visu kropļu aizgādņa dienu. Viņš dzīvojis septītajā gadsimtā dienvidfrancijā pilnīgā vientulībā, ja neskaita kopdzīvi ar briežumāti. Starp citu, viņš bijis veģetārietis arīdzan. Kādu dienu lokālā karaļa mednieki šāvuši tai briežumātei, bet trāpījuši svētajam kungam, kas nav nekāds brīnums, atsevišķos gadījumos un pustumsā ar briežumātēm kopdzīvi piekopjošie mēdz pēc kentauriem izskatīties. Karalis patiesā nožēlā par notikušo svētajam Egidijam jeb svētajam Žilam, jeb latviešu valodā svētajam Edžum uzcelis benediktiešu klosteri, kurā šis abata amatā laimīgi nodzīvojis līdz mūža galam, ik pa brīdim izspļaunot pa kādam nerātnam brīnumam. Par briežumātes tālāko likteni ziņu nav. Jauks un patīkams svētais, manuprāt, jo īpaši tālab, ka ir viens no retajiem, kurš tajos laikos nav bijis nekāds moceklis.

Attēlā - pirmais no kreisās.

(4 comments | ir ko piebilst)

Wednesday, August 31st, 2016
18:48 - Dienas skaudība.
Skatos šo, kā arī citus vides objektus un neslēpšu, man pamatīgi skauž. Man nekad nebūs nedz tādas radošās dzirksts, lai ko tādu iecerētu, nedz izdomas materiālu izvēlē, nedz tīri mākslinieciskās drosmes ko tādu realizēt.

(8 comments | ir ko piebilst)

Wednesday, July 20th, 2016
19:20 - Interesanti.
Un kādu vārdu šajā dzirdi tu?

(23 comments | ir ko piebilst)> uz augšu
Sviesta Ciba