unpy's journal

> jaunākie ieraksti
> kalendārs
> draugi
> par sevi
> 20 vecākus

Friday, February 15th, 2019
23:42 - ***
Ļoti labi.

"7 iemesli, dēļ kuriem amerikāņi vairs neuzticas viens otram" - angļu valodā; krievu valodā.

Šis viss labi sasaucas ar manām pēdējās nedēļas pārdomām par lapsu. Nu, par slaveno vīnogu lapsu un to, kālab gan mums būtu jāsmīkņā par To lapsu un Tām vīnogām, ja Tā lapsa varbūt citudien atnāks pēc Tām vīnogām ar trepēm, bet mēs esam pilnīgi citā dimensijā, mums, visiem tādiem gudriem un attapīgiem, pie Tām vīnogām netikt jebkurā gadījumā.

(2 comments | ir ko piebilst)

Thursday, February 14th, 2019
12:06 - Valentīnu diskursu vērotāja piezīmes.
Valentīnsvētki mūsu postpadomju telpā ienākuši salīdzinoši nesen, ir sanācis šos pašus un pavadošo ņemšanos vērot no pašiem pirmsākumiem. Palēnām, bet gan jau likumsakarīgi publiskajā telpā šie ir beiguši savu pāreju no divu mīlētāju svētkiem uz tīriem sieviešu svētkiem, līdzīgiem 8.martam. Ir vīrieši, kuru pienākums ir sarūpēt dāvanas un izklaides savām pusēm vai vismaz ceturtdaļām un ir sievietes, kuru pienākums ir apvainoties, ja dāvanu un specifisku izklaižu nav.

Attēlam ilustratīva nozīme:

(6 comments | ir ko piebilst)

Tuesday, February 12th, 2019
11:08 - Humora vērotāja piezīmes upd.
Tātad, biju uz Sieviešu stendapu. Iepriekš nebiju bijis stendapos, tagad man šī pieredze ir un šo atzīstu par labu esam. Jo īpaši tālab, ka šis tomēr bija tāds pasākums, kur savu atjoko 10 cilvēki, faktiski, sanāk 10 maziņi stendapi par 0,4EUR gabalā, kas tiešām būtu labs darījums pat tad, ja 10 cilvēki pēc kārtas skaitītu Valda Luksa dzeju. Nu, labi, drusku pārspīlēju.
Humors ir ļoti plaša spektra sociāla parādība, subjektīvi tiešām varu uzteikt:

1. Ļoti afroizcelsmes jaunieti Lidiju, viņa bija jauka un atbrīvota, jokoja viegli un nepiespiesti, var jau būt, ka man tā likās, jo jokoja viņa angļu valodā, kura man ir pašvaka, ne visus teikumus pēc kārtas sapratu. Protams, jokoja par nēģeriem Latvijā, bet arī par latviešiem Latvijā un par ziņu sūtīšanu mirušām meitenēm. Pat tad, ja strikti distancējas no visa veida eksotikas, radās iespaids, ka jaunkundze zin, ko dara, viņai sanāk un izdodas.

2. Džemmu Sudrabu. Labi, godprātīgi paveikts jokošanas darbs, priekšnesumu bija patīkami vērot un klausīties, bija tā jaukā sajūta, kāda pārņem, piemēram, kad redzi labu amatnieku virpojam podu. Viņš ir sagatavojies, viņam ir māls, virpa, sapratne par darāmo un tavā acu priekšā bez pārcilvēciskas piepūles tiek izvirpots pods, ko mierīgi vari likt uz kumodes.

3. Aleksandru Margoļinu. Mūsu, lokālais krievu puisis, kuram "uz sienas nav Ušakova portreta, jo visu sienu paklājs aizņem". Ļoti labi, kas arī ir saprotams, apskatījos - viņš tomēr salīdzinoši ir profesionālis, pilnīgi cita svara kategorija. Tiešām bija smieklīgi, humors bija viegls, bet dziļš un izsmalcināts. Skaisti.

Par pārējo - nu, tā. Iztēlojaties, ka piepeši sanāk kopā Maija Kūle, Māra Zālīte un Sandra Kalniete ar mērķi pasmīdināt publiku. Lai pasākumā būtu vairāk humora, pieaicina Svetlanu Bless. Gan jau sanāktu kas ļoti līdzīgs, tikai augšminētās kundzes noteikti būtu rūpīgāk sagatavojušās.

(4 comments | ir ko piebilst)

Monday, February 11th, 2019
22:03 - Humora vērotāja piezīmes.
Biju uz Sieviešu standapu. Gan jau kaut kad uzrakstīšu izvērstu, bet tikai viedokli.

(3 comments | ir ko piebilst)

12:55 - Technoloģiju vērotāja piezīmes.

(2 comments | ir ko piebilst)

12:18 - ***
LNT: Šodien visā pasaulē svin Starptautisko dienu sievietēm un meitenēm zinātnē

Interesanti, kā tas izpaužas.

(16 comments | ir ko piebilst)

Friday, February 8th, 2019
14:31 - Dienas prieks.
- Vai tas dzīvoklis ir pirmskara mājā?
- Pagaidām vēl ne.

(12 comments | ir ko piebilst)

03:11 - ***
Ir 3 naktī un man nav atbildes uz jautājumu, kālab, tā vietā, lai ietu gulēt, lasu rakstu "Sakaru suņu un pasta baložu aizsardzība pret kaujas gāzēm".

(7 comments | ir ko piebilst)

Monday, February 4th, 2019
18:09 - Dzīvnieku mīļošanas vērotāja piezīmes.
Kaimiņienei, sīciņai, bet žiperīgai kundzītei, vienai no tām, kuru, par spīti it kā atbilstošam vecumam, kaut kā galīgi negribās saukt par večiņu, bēdas. Kaķis pazudis. Diezgan glīts, no tiem spalvainajiem, tumši brūnajiem ar rudiem iestarpinājumiem un ciešu pārliecību par to, ka ir pasaules centrs. Pirmo reizi, kad viņu sastapu, kāpu pa trepēm augšup tieši tajā pašā brīdī, kad viņš devās lejup. Kad mūsu maršruti krustojās, viņš uz mani domīgi paskatījās, tā varētu skatīties lords Bairons, kurš, staigājot pa saviem īpašumiem un šķetinot kārtējā soneta pavedienu, ir piepeši teju vai uzkāpis viņa priekšā sakņupušam vietējam skrandainim, un tagad nevar saprast - kāpt pāri, apiet apkārt, pabakstīt ar spieķi vai uzklausīt kaut kādas tur žēlabas. Skaidrs ir tikai tas, ka domu pavediens pārtrūcis un sonets neglābjami sačakarēts. Pēc īsas saminstināšanās pakāpos sānis un ceļu atbrīvoju.

Nosacītajai saimniecei uz laika maiņām sāpēja kājas, tālab bieži kaķis no vai uz dzīvokli ceļu mēroja pats, bieži bija sastopams pacietīgi gaidām vienā vai otrā pusē ārdurvīm uzrodamies kādu no aizmāršīgajiem sulaiņiem, kurš labdzimtīgo augstību izlaidīs ārā vai gluži otrādi. Ārā viņš parasti apdzīvoja teritoriju kādu 300 m radiusā, tiesa, no tiem trīs kādi divi simti metru viņa teritorijas pārklājās ar blakusmājā dzīvojoša kaķa teritoriju, tas mēdza izvērsties retās, bet ļoti skaļās diskusijās ar mainīgiem panākumiem. Klaiņojošu bezsaimnieka kaķu mums šeit nav, arī klaiņojošu saimnieku kaķu ir ļoti maz, apkārtējo namu iedzīvotāji konkrēto kaķi pilnīgi noteikti pazina daudz labāk, nekā viens otru.

Nu, jā, un tagad viņš ir pazudis. Visticamāk, rajonā būs bijuši ieklīduši dzīvniekus mīlošie hipsteri no galvaspilsētas, sev vien saprotamu iemeslu dēļ izdomājuši, ka viņš ir pazaudējies, izmests, noklīdis vai savādāk nelaimīgs, savākuši sev līdz un tagad kaut kur feisbūkā viņam tiek meklētas jaunas mājas.

(8 comments | ir ko piebilst)

Friday, February 1st, 2019
17:18 - Dienas prieks.

(6 comments | ir ko piebilst)

Monday, January 28th, 2019
18:37 - Dienas prieks.
Kārtējais mīlīgas restaurācijas piemērs, šoreiz Maskavā:

(4 comments | ir ko piebilst)

10:45 - Kultūras patērētāja piezīmes.
Esmu viens no tiem 90+ procentiem Latvijas iedzīvotāju, kuri reizēm mēdz patērēt kultūru. Ne vienmēr tā, ka ar nolūku, daudz biežāk tas gadās neviļus. Tā arī šoreiz dabūju redzēt televīzijas konkursu, kurā tiek atlasīti dziedoņi riktīgai civilizētās kultūras ejakulācijai - Eirovīzijai. Strikti norobežojos no muzikālās daļas izvērtējuma, neko tur nesaprotu, īpaši šķībi neviens nedziedāja un viens ansamblis pat likās tīri pieņemams, liels paldies par to pašu. Pasākuma vadība gan man sagādāja pārpasaulīgas skumjas, līdz ar to jautājums viszinošajiem līdzbiedriem - kurš rakstīja scenāriju? Tas ir tas pats cilvēks vai cilvēku grupa, drīzāk banda, kurš vai kuri pamatīgu nospiedumu Latvijas kultūras mantojumā atstājis vai atstājuši ar lugu seriālu par žurku Kornēliju vai kāds cits/-i, kurš/-i savā prieka batiskafā tikai uzsākuši savu ceļu pretim humora dziļvagai?

(6 comments | ir ko piebilst)

Friday, January 25th, 2019
18:14 - ***
Satori.lv: Arī 2018. gadā kultūru patērējuši vairāk nekā 90% Latvijas iedzīvotāju

(3 comments | ir ko piebilst)

Wednesday, January 23rd, 2019
18:10 - Politikas vērotāja piezīmes.
Apskatīju, kas tad būs jaunajā valdībā. Nu, neko. Man ir viens favorīts no jaunpienācējiem - Ilga Šuplinska, par ko no sirds turēšu īkšķi, visādi citādi ļoti interesanta kombinācija, visu cieņu Krišjānim Kariņam ar biedriem.

(4 comments | ir ko piebilst)

10:44 - Vecuma vērotāja piezīmes.
Šīs nedēļas bilance:

1.Aizmirsu bankomātā karti.
2.Aizbraucu uz sapulci vasaras čabatās, tajās, kurās parasti eju smēķēt.

(9 comments | ir ko piebilst)

Sunday, January 20th, 2019
21:32 - Laika vērotāja piezīmes.
Pirms diviem gadiem tika inaugurēts pašreizējais ASV prezidents Donalds Tramps. Jau pusi termiņa nolauzis.

(1 comment | ir ko piebilst)

Thursday, January 17th, 2019
17:28 - Sevis vērotāja piezīmes.
Jau kādu nedēļu pastiprināti gribās dzert kafiju, smēķēt un patērēt ko alkoholisku. Un nav tā, ka būtu ko atmetis vai sevi īpaši ierobežotu, visas šīs vielas lietoju apmēram tādos pašos apjomos un ritmā, kā parasti. Nav arī stresu vai citu neērtību dzīvē. Dīvaini.

(29 comments | ir ko piebilst)

Monday, January 14th, 2019
10:14 - Sociālo parādību vērotāja piezīmes.
Būtu interesanti saprast, kā radās un izplatījās tāda parādība, kā tabakas smēķēšana. Bija taču jābūt kādai ļoti dīvainai situācijai, kuras rezultātā kādam varēja ienākt prātā, ka ieelpot gruzdošas tabakas dūmus ir teicama izklaide.

Vēl tiešam gribētu redzēt kaut vienu cilvēku no tiem, kuri izdomā mūsdienu sociālajos tīklos pārpublicējamās sentences, piemēram: "Labi cilvēki bieži nežēlīgi. Kāpēc? Tāpēc, ka viņu dvēselēs bieži kāds noslauka savus dubļainos zābakus."

Man šķiet, ka abos gadījumos nevarētu būt mūsu sugas indivīdi pie vainas, tas ir pārlieku neparasti Homo Sapiensam pat bez papildus Sapiensa, ko šitādu var dabūt gatavu tikai pilnīgi svešas kultūras un konstrukcijas būtnes, agresīvi septiņdimensiju kubi, kuri domā ar melnās matērijas palīdzību vai kas tamlīdzīgs.

(22 comments | ir ko piebilst)

Friday, January 11th, 2019
10:14 - Izglītības reformu vērotāja piezīmes.
Izlasīju rakstu par izglītības sistēmu un skolēnu segregāciju kā vienu no labākas sistēmas stūrakmeņiem un aizdomājos, ka tas viss ir pilnīgi lieki, pamatskolas un vidusskolas izglītības nozīmīgums vispārējā personas attīstībā ir stipri pārspīlēts.

Ir te kāds, kurš tiešām var no sirds pateikt, ka ir tāds, kāds ir, tieši dēļ pamatskolas/vidusskolas?

Bonusa jautājums - kāds tad būtu tas gala produkts, tas ideālais jaunais pilsonis, kādu būtu jāizlaiž pamatskolai vai vidusskolai, ja jau pieņemam, ka tieši mācību iestāde ir tā, kas saņem cilvēka pusfabrikātu un dikti spēj iespaidot to, kas no viņa galā sanāk?

(62 comments | ir ko piebilst)

Thursday, January 10th, 2019
18:57 - Novecošanas vērotāja piezīmes.
Šodien pirmo reizi dzīvē iegāju dušā brillēs.

(8 comments | ir ko piebilst)


> 20 vecākus
> uz augšu
Sviesta Ciba