unpy's journal

> jaunākie ieraksti
> kalendārs
> draugi
> par sevi
> 20 vecākus

Wednesday, October 14th, 2015
01:28 - Tehnoloģiju vērotāja piezīmes.
Gūgles hrome sāka neuzvesties, izdomāju pamainīt defaulto pārlūku pret ko citu. Visādi ņēmos, rūpīgi pētīju, proti, salīdzināju MS Edgi, Operu un Fairfoksi, pēc vairākām stundām eksperimentu esmu spiests secināt, ka man piemērotākais ir Fairfoksis. Edgem arī nav ne vainas, ja par ātrdarbību runā, bet, ja skatās ērtības un draudzīgu attieksmi pret lietotāju, tad nē. Nu tā, ka galīgi nē.

(9 comments | ir ko piebilst)

Monday, October 12th, 2015
20:45 - Modes blogera piezīmes. Ieskats 1901. gadā.

(6 comments | ir ko piebilst)

10:28 - Šie sarežģītie attiecību līkloči.
Vakar sanāca uzklausīt bēdīgo stāstu par to, kā ir, kad bijusī zvana topošajai un sastāsta tai visādas cūcības. Šādu stāstu dzirdu ne pirmo un gan jau, ka ne pēdējo reizi. Atturoties no situācijas morāli ētiskā vērtējuma, ieinteresējos - esat dzirdējuši vai ņēmuši dalību arī tādos stāstos, kur tas gendera griezums ir otrāds? Nu, kad bijušie zvana topošajiem un stāsta visādus baisus stāstus?

(22 comments | ir ko piebilst)

Sunday, October 11th, 2015
13:07 - Vai ir dzīvība uz Marsa?
Par to neko nezinu, bet nu jau pamazām sāku apzināties, ka mēdz būt dzīve pēc uzdzīves pat tad, ja tā uzdzīve ir bijusi ļoti pilnvērtīga un vairākas dienas pēc kārtas. Paldies visiem iesaistītajiem, degot ellē, kliegšu jūsu vārdus.

(4 comments | ir ko piebilst)

Saturday, October 10th, 2015
20:29 - Bābanu kari.
Palasīju pārīti vakardienas ierakstu un, kas pats bēdīgakais, arī komentārus zem tiem, biju spiests skumji secināt, ka vakar, acīmredzot, ne tikai Mēness aiz Tukuma bija aizgājis, bet tur to būs apēdis ja ne Šlopsterklopsters, tad kāds Dolārs Cīča jau nu noteikti.

(1 comment | ir ko piebilst)

Thursday, October 8th, 2015
16:10 - Pa [info]sirdnas iemīto taku.
Poll #20517 Meresjevs.
Open to: All, results viewable to: All

Tev kaut ko izsaka lidotājs Meresjevs?

View Answers

jā, un pat zinu ko
28 (40.6%)

nav ne jausmas
30 (43.5%)

ej dirst, bļaģ, esmu dzejnieks
11 (15.9%)

(51 comments | ir ko piebilst)

14:49 - Ziemas mīļotāji.
Tas tomēr ir interesants fenomens - visi šitie ziemas mīļotāji, tie, kuri 8. oktobrī vaid par to, ka vēl ar vien nav -20C un viņi nevar velt sniegavīrus un uz lāstekām spēlēt polonēzi ksilofonam ar arfu. Agrāk tiešām domāju, ka tie ir tie resnie izlaisteņi, kuru bērnība pavadīta rūpīgu vecāku ietuntulētiem tiktāl, ka speķainās acis vien vīd ārā tajā sīkajā pārvēlienā no silta automobīļa līdz pārkurinātas mājas lievenim un vienkārši Džeka Londona uz viņiem trūkst vai vismaz lidotāja Meresjeva. Proti, ne reizes nav bērnībā aiz izmisuma raudājuši, jo ārā ir tie -20, viss esi sasalis ledū, bet līdz mājai caur sniegu jābrien vēl kilometrus desmit, ja vien necaurredzamajā putenī, kurš saujām triec sejā asi dzelošus ledus kristālus, neesi apmaldījies. Taču paliku vecāks un sapratu, ka nē. Ir taču redzēti cilvēki, kuri lien kaut kādos tur kalnos, nosaldē nost kājām, rokām pirkstus, nosaldē nost degunu, taču lien un lien tejos ledus kalnos vēl, savu aizsalušo Voldemorta seju iekonservējuši apņēmības pilnā grimasē. Acīmredzot, ir kaut kāds procents ziemorientētu cilvēku, tā jau viņiem nav ne vainas, diezgan nekaitīgi, tikai dažkārt drusku kaitina ar savu kunkstēšanu, it kā ceļojumus uz poliem kāds būtu šitiem amundseniem aizliedzis.

(38 comments | ir ko piebilst)

09:53 - Laika vērotāja un skaitītāja piezīmes.
Šonakt nosala seja un vienbrīd bija tāda pārliecinoša sajūta, ka vajadzētu ieviet biezāku segu. 209

(4 comments | ir ko piebilst)

Wednesday, October 7th, 2015
13:06 - Šī sarežģītā mūsdienu pasaule.
Pēdējo gadu desmitu, pateicoties internetu un sociālo tīklu attīstībai, daudzkāršojoties gan informācijas aprites ātrumam, gan intensitātei, gan apjomam, ir interesanti sekot imagināro sociālo grupu tikpat imaginārajai stratifikācijai. Cilvēki vairs nespēj* izveikt kaut niecīgu notikumu, parādību vai apstākļu analīzi, nemaz nerunājot par primitīvu informācijas avotu izvērtējumu, kas ir tikai normāli, jo cilvēka smadzeņu kapacitāte ir gana ierobežota un tai pietiek arī tīri funkcionālu uzdevumu, kuri tāpat paliek arvien sarežģītāki ar katru gadu. Lūk, un tamdēļ, bet ne tikai**, mūsdienu cilvēki daudz uzkrītošāk metas valdzinošajā klišeju pasaulē, godprātīgi izbaudot iespēju ļauties dabiskajam piederības instinktam. Sociologiem šis varētu būt īsts zelta laikmets, mēģinot izcelt dažādas grupas un mēģinot tās definēt pēc kaut kāda pamata bināro klišeju komplekta. Pietiek sastādīt tabuliņu ar pēdējos gados cilātākajām tēmām tajā pašā tviterī, lai varētu saprast, ka pamatā būs divas lielas grupas, kuru locekļi savu nostāju kādā no jautājumiem ne tik ļoti spēj pamatot ar kādiem faktiem vai argumentiem, cik ar to, ka otrai grupai ir pretējs viedoklis. Gluži tāpat kā Saeimā notiek - lielajā vairumā gadījumu koalīcijas likumprojekti tiek iebalsoti tālab, ka tos ir ierosinājusi koalīcija, bet opozīcijas - izbalsoti tālab, ka tos ir ierosinājusi opozīcija, īsti neiedziļinoties ne vienos, nedz otros.

Proti, tā ļoti vienkāršojot, dzīvot cilvēkiem bez ciešas pārliecības un bināras domāšanas paliek arvien sarežģītāk. Piemēram, teju vai jebkurā kompānijā ir teju vai neiespējami pateikt "starp gejiem arī mēdz būt pedofīli", "vairums bēgļu ir slikti audzināti, reliģiozi noskaņoti urlas", "nez vai būtu smalki "Kleever" pārsaukt par "Bļaģ"" vai tamlīdzīgus apgalvojumus, kas drusku izkrīt ārpus strikta monohromatiska pasaules redzējuma, lai neizsauktu kaut kādas dīvainas debates. Sarežģītāk, bet interesantāk.

*nav gan zvanīts, ka iepriekš ir spējuši
**protams, liela loma ir arī lielākai iespējai socializēties

(11 comments | ir ko piebilst)

Tuesday, October 6th, 2015
23:04 - Kulināra piezīmes.
Sanāca tā, ka tālajā veikalā(nu, tajā, līdz kuram kādi 150 m) pamanīju glītas žāvētas cūku ribas. Smadzenēs saslēdzās visādi slēdži, un izdomāju uzvārīt pupiņu zupu. Izdomāju, uzvārīju. Pirmo zupu ne no pusfabrikātiem mūžā, sanāca vienkārši lieliska. Riktīgi sātīga, spēcīga un trekna, vienkārši ideāla. Tiesa, bez padomu prasīšanas neiztiku, taču tāpat jūtos ļoti ar sevi apmierināts, jo nebija nekādas tur ņemšanās ar precīziem svariem vai daudzumiem, viss bija "uz aci".

Ieviesu arī kādu know-how. Tās ribas bija pabrangas, vajadzēja kaut kā salauzt. No esošā virtuves instrumentārija bija pieejams tikai kaut kāds vieglmetāla instruments, kurš tikai pēc izskata atgādināja cērtamrīku, ar rokām vienkārši salauzt nesanāca, spēka un masas par maz. Ņēmu talkā roratslēgu un viss sanāca.

(31 comments | ir ko piebilst)

Monday, October 5th, 2015
23:36 - Laika skaitītāja piezīmes.
212

(4 comments | ir ko piebilst)

12:48 - Rudens. Labo padomu ražas laiks.
Tiek ziņots, ka galvaspilsētas mērs esot atklājis labo padomu sezonu. Mums taču katram ir dzīves laikā uzkrāta pieredze par to, ko un kā darīt nedrīkst. Tamdēļ lūdzu jūs neturēt degošus priekšmetus zem ugunsnedrošiem priekšmetiem un bliezt šos padomus ārā līzbiedriem par zināšanu. Tikai vēlamais formāts būtu ar visu paskaidrojumu, kālab tieši kaut ko nedrīkst, lai neizklausās pēc pavisam tukšas muldēšanas.

Piemēram:
Nedrīkst bez biksēm nākt uz teātri. Nelaiž iekšā.
Nedrīkst mest ārā pa logu atkritumus. Sētnieks dusmojas.
Nedrīkst ēst zaļas plūmes. Sāp vēders.
Nedrīkst ar pildspalvu urbināt degunu. Pazūd uzgalis.

(25 comments | ir ko piebilst)

Friday, October 2nd, 2015
11:29 - Laika vērotāja piezīmes.
Nu, nekas, pēc kādām 215 dienām būs pavasaris.

(7 comments | ir ko piebilst)

Thursday, October 1st, 2015
17:37 - Svētku vērotāja piezīmes.
Šodien ir īstā diena, lai draudzenēm izsūtītu apsveikumus. Starptautiskā veco cilvēku diena kā nekā.

(14 comments | ir ko piebilst)

15:44 - Dziedniecības vērotāja piezīmes.
Īstai dziedniecei būtu jābūt vismaz divus pasaules karus pieredzējušai kundzei ar riktīgu kārpu uz deguna, melnu kaķi uz pleca un kaklā iekārtu ceturtā vīra galvaskausu. Taču sen jau viss ir sačakarēts, nekas vairs nav tik jauki kā ulmaņlaikos. Vai tad, piemēram, šitādai dziedniecei var uzticēties?

Starp citu, šāds izskatās tīrs astrāls pēc seansa:


bet šādi - tīrāms astrāls:

(18 comments | ir ko piebilst)

Wednesday, September 30th, 2015
16:22 - Bet, ja par tikumību.
Āgenskalna ģimnāzija jau izsenis ir bijusi tāds kā netikļu un citu brīvdomātāju ģenerators, to labi zinu, jo tur mācījušās gan mana māte, gan viņas māte. Neba velti padomju laikā, kad katrai skolai tika pa kādam svarīgam cīnītājam piekabināts klāt nosaukumā, toreizējai 5. vidusskolai tika piešķirta visnotaļ neviennozīmīgi vērtējamā pavieglas uzvedības varone Zenta Ozola. Beidzot varētu atzīt to oficiāli un iestādi nosaukt par Āgenskalna netikļu ģimnāziju. Jā, sākumā varbūt būtu grūtāk nokomplektēt pamatskolu, jo kārtīgi vecāki savas apkaltušās atvases taču nesūtītu tādā skolā, taču vidusskolēni gan visi kā viens par to vien sapņotu, lai tiktu tur mācīties.

Atkal visu sajaucu.

(5 comments | ir ko piebilst)

12:36 - Īsi par aktuālo.
Man tas dzejolis šķiet sūds.

(46 comments | ir ko piebilst)

Tuesday, September 29th, 2015
18:11 - Krogu vērotāja piezīmes.
Sanāca ieklīst Ogres krogā "Policijas akadēmija". Par spīti tam, ka bija pats pusdienlaiks, nedaudz pēc vieniem, arī apmeklētāju bija tikpat, proti, es un vēl viens. Kopējais novērtējums - normāli, tāds Vecrīgas vidējais balzāmbārs vai kas tāds. Porcijas izmērs saprātīgs, personāls laipns, negaršīgi nebija, bija gan tā, ka pusi šķīvja aizņēma kaudze visādu lapu ar tajās paslēptiem pavisam nedaudziem nanotomātiem, taču to visžēlīgi piedodu, citi vispār no tādām lapām vien pārtiek. Labāk lapas, nekā dekoratīvas strīpas no kaut kādas ne ļoti garšīgas mērces pa pusšķīvi, kā tas vairumā Vecrīgas ēstuvju pieņemts. Ja vēl kādreiz netālu izsalcis iegadīšos, varbūt ieiešu, bet varbūt arī nē.

(26 comments | ir ko piebilst)

07:00 - Šodien Miķeļi.
1.Miķeļos parasti kāva aunu, āzi vai sivēnu, kas tika barots īpaši šai dienai un saukts par Miķelīti.
2.Miķeļu laikā neprecētās meitas vērojušas kukaiņus, kas iemiesoja dabas auglību. Ja atrastais kukainītis bijis skaists, tad meitas teikušas, viņām būšot skaisti vīri.
3.Miķēļa vakarā jānokaun gailis, viņa asinis jātecina auzās un ar tām jāēdina zirgi, vislabāki kumeļi, tad tie izaug stalti kā gaiļi.
4.un pats svarīgākais - Mīkālī darīja alu, cepa karašu un nestrādāja.

(6 comments | ir ko piebilst)

Monday, September 28th, 2015
18:30 - Kultūras apskatnieka piezīmes.
Vispārējā redzesloka paplašināšanai brīvdienās noskatījos jaunākās neredzētākās filmas par Džeimsu Bondu. Traki būt par tādu aģentu, šitādu darbu negribētu gan. Visu laiku sāpīgi jākrīt un dikti jāsteidzas.

(2 comments | ir ko piebilst)


> 20 vecākus
> uz augšu
Sviesta Ciba