unpy's journal

> jaunākie ieraksti
> kalendārs
> draugi
> par sevi
> 20 vecākus

Friday, December 9th, 2016
16:26 - Cibas vērotāja piezīmes.
Paldies lietotājam [info]krishjaanis, pateicoties viņam, uzzināju, ka ciba ir kristīgāka, nekā iepriekš bija šķitis, nav jau tā, ka būtu pārāk daudz cilvēku, kuri būtu ar kristietību pārņemti, bet tie kādi seši, kuri ik pa laikam pie augšminētā lietotāja ir dažādu kritietības šķautņu satraukti un, kuriem, acīmredzot, Dievs no prāta neiziet tik ļoti, ka reizēm šķiet pilnībā piemeklējis, ir gana izteiksmīgi, īsti Dieva kalpi.

(5 comments | ir ko piebilst)

10:39 - Laika vērotāja piezīmes.
Šobrīd ir ideāla ziema šiem platuma grādiem. Manis dēļ šitāda varētu vilkties arī līdz maijam vai līdz kuram laikam tur parasti mums ziema ir.

(2 comments | ir ko piebilst)

Wednesday, December 7th, 2016
20:52 - Ko frizieri jums nestāsta.
Dienas prieks. Tiklīdz ūdens uzmet burbuļus, turpina to vārīt 5-6 minūtes. Pēc tam noņem katliņu no plīts un gaida līdz mikstūra atdziest.

(9 comments | ir ko piebilst)

15:00 - Pirmsziemassvētku bardaka vērotāja piezīmes.
Šķiet, ka mūsdienās nepelnīti aizmirsta iespēja, ka Ziemassvētku vecītis prasītās planšetes vietā žagarus atnes.

(8 comments | ir ko piebilst)

Tuesday, December 6th, 2016
13:35 - Atgādinājums pašam sev.
Vajadzētu tomēr kāddien aiziet uz kādu no tiem standapiem, vismaz saprastu, kas ir smieklīgi mūsdienās.

(13 comments | ir ko piebilst)

Monday, December 5th, 2016
23:58 - Vieta reklāmai.

(9 comments | ir ko piebilst)

Sunday, December 4th, 2016
12:21 - Īsi par kultūras štampiem.
Nezkālab atausa atmiņā, ka manā saulainajā 20. gadsimta bērnībā plaši tika tiražēts pieņēmums, ka, kad sieviete vīrietim iecērt pļauku, tas ir ļoti ok uzvedības modelis, bet otrādi - galīgi nē. Pēdējos gadu desmitos šis štamps no aprites, kā izskatās, ir izņemts. Laikam jau vairs nav par ko vīriešiem cirst tās pļaukas, ko vērtēju kā diezgan nozīmīgu feminisma uzvaru.

(16 comments | ir ko piebilst)

Saturday, December 3rd, 2016
14:41 - Ētikas vērotāja piezīmes.
Vajadzības nests, ieklīdu "Mēness aptiekā", izrādās, viņi dod atlaidi, ja ir tā slavenā rīdzinieka karte. No vienas puses, protams, normāli - atlaižu sistēmas un kartes ir dažendažādākās, kālab ne. No citas puses tomēr drusku neētiski šķiet. Lepnais un turīgais rīdzinieks dabon zālēm atlaidi, kamēr nabadzīgais, no laukiem ieklīdušais students dabon maksāt pilnu cenu.

(15 comments | ir ko piebilst)

Friday, December 2nd, 2016
09:25 - Par samodificēto.
Poll #20887 Cienīgi lēnīgais, durstīgi dzēlīgais un ģenētiski modificētais
Open to: All, results viewable to: All

Tavs viedoklis ir, ka

View Answers

no pārtikas ar ĢMO jāturas pa gabalu
16 (28.6%)

pārtika ar ĢMO ir nekaitīga
28 (50.0%)

pats muļķis
12 (21.4%)

(99 comments | ir ko piebilst)

Thursday, December 1st, 2016
08:21 - Nedaudz par kristiešu pasākumiem.
Traki tiem kristiešiem. Ir kaut kāds pasākums jauniešiem, kura gaitā Latvijā saradīsies lērums kristiešu jauniešu, lai jodelētu, jandelētu un vienotos kopīgā dziesmā, taču problēma ir tāda, ka visiem tiem 10000 - 15000 neapšaubāmi patīkamo jauno cilvēku tā ēst gribās, ka pat pārgulēt nav kur. Uz doto brīdi no tā lēruma tikai kādi 650 esot naktsmājas atraduši, kā liecina visa veida palīdzības saucieni soctīklos.

Protams, ka tie saucieni, kā jau ierasts, pamazām sāk ieņemt tādu virzienu, it kā Latvijas(šajā gadījumā - Rīgas) iedzīvotāji būtu vainīgi pie kaut kā(nav gana viesmīlīgi), taču te gan iebildīšu un pateikšu, ka organizatori ir ļauni, nepatīkami, stulbi un gan jau, ka neglīti.

Pirmkārt, pasākums ir no 28. decembra līdz 1. janvāra pēcpusdienai. Organizatori var ticēt, var neticēt, bet pie mums ir pierasts 31. decembra nakti pavadīt draugu vai/un radu lokā, nevis krāmēties ar kaut kādiem nepazīstamiem cilvēkiem, lai cik viņi kristīgi nebūtu. Nevis vienkārši pavadīt, bet bieži vien no sirds, ar seju rosolā un tādām lietām, daudzām, ārkārtīgi daudzām ģimenēm ir šāda skaista tradīcija, kuras neievērošanai jau nu būtu jābūt lielākam stimulam par vēlmi izpalīdzēt kaut kādiem tur jauniešiem bez naktsmājām.

No tā izriet otrkārt - viņi taču vēl jābaro ir. Ar brokastīm, bet 1.(!!!)janvārī ne tikai ar brokastīm, bet arī ar pusdienām. Es pats sevi, sasodīts, nebaroju ar brokastīm un gan jau, ka daudzi citi ar. Par 1. janvāri pat nekomentēšu. Pie tam, diezgan daudziem pārītis kristiešu jauniešu, kuri kā minimums(jo varot ierasties arī divas dienas ātrāk) četrus rītus rīs brokastis + kā minimums vienas pusdienas, ir nozīmīgs ne tikai morāls, bet arī finansiāls slogs. Mums ir nabadzīga valsts tomēr.

Treškārt, velti apelēt pie kristīgiem principiem, nav mums te kristiešu Eiropas izpratnē, nu, gandrīz nav. Līdz ar to, neāķē tie kristīgie saukļi daudzus cilvēkus, principā, lielajam vairumam Latvijas iedzīvotāju "kristīgie jaunieši" izklausās tikpat, ja ne vēl aizdomīgāk par "narkomāniem".

Ceturtkārt - jautājums organizatoriem. A viņi pie krievvalodīgās auditorijas ir vērsušies? Rīga tomēr ir krievvalodīgo pilsēta, starp viņiem gan kristiešu vairāk, gan arī viesmīlības. Ja nav - ļoti slikti un kārtējo reizi apliecina, ka organizatori nav uzdevumu augstumos.

Jebkurā gadījumā, izskatās, ka organizatoriem nāksies vien palūgt pāris skolu zāles kristīgo jauniešu izmitināšanai, gluži kā to dara vietējie, kad Rīgā vajag dziesmusvētku dalībniekus izmitināt. Kaut kā dziesmusvētku organizatoriem pat prātā nezkālab nav ienācis viesģimenes meklēt, kas būtu gan vienkāršāk, gan lētāk, gan arī riktīgi attaisnojami patriotisma un sociālās integrācijas vārdā.

(107 comments | ir ko piebilst)

Wednesday, November 30th, 2016
16:23 - 3. nedēļa.
Ir iestājusies 3.nedēļa kopš traģiskākā notikuma pasaules vēsturē - amerikas zeme iz savām dzīlēm dzemdinājusi uzurpatoru un patvaldnieku, uz kura fona Čingizhans izskatīsies pēc drusku nebēdnīga knēveļa ieplēstās īsbiksēs un nošmulētu degunu. Jau pavisam drīz valstīs, kas tik savienotas, sāksies bads, posts un iznīcība, vispārējs terors un inkvizīcijas atdzimšana. Kukluksklans raus zarā nēģerus, bet sievietēm atņems visas tiesības, nosauks par cūkām un izbaros musulmaņiem. Tikai galīgi vientieši vai ļaunākie no ļaundariem to vēl izliekas nemanot.

(12 comments | ir ko piebilst)

Tuesday, November 29th, 2016
22:39 - Muzīkas vērotāja piezīmes.
Noklausījos tās jūsu "Rīgas Modes". Tiesa, tikai vienu dziesmu. Un to pašu ne līdz galam, godīgums, tā sacīt, pāri visam. Ko lai saka, latviešu popmūzikā kopš "100. debijas" laikiem jūtams spēcīgs kritiens, manuprāt.

Cita starpā, ja jau par latviešu muzīku. Neatceros, esmu šeit licis vai nē, savulaik kaut ko gribēju sameklēt un uztrāpījos uz šo kolekciju.

UPD. Mēģināju citu dziesmu noklausīties, atkal neizturēju līdz galam, nezinu, kā viņiem tas izdodas.

(8 comments | ir ko piebilst)

Monday, November 28th, 2016
06:30 - Tāda diena.
Šodien ir gada 333. diena un līdz gada beigām atlikušas 33 dienas. Ar to jūs visus arī apsveicu.... tālāk ... )

(28 comments | ir ko piebilst)

Sunday, November 27th, 2016
16:00 - Jaunievedumi zoles pasaulē.
Cita starpā, atzīmējot Brusa Lī, Borisa Grebenšķikova, Ivara Godmaņa un [info]sirdnas dzimšanas dienas(lai viņiem daudz visa kā, nu, labi, Godmaņa kungam tā kā jau mož pietiek un Lī kungam neko vairs nevajag), tika izgudrots jauns princips zoles "solīšanā". Proti, ja apiet riņķis un neviens tā arī nav sagribējis būt "lielais", tad iet nākamais riņķis, kurā likmes jau ir par punktu augstākas. Tā maksimums četras reizes, pēc tam gan tiek "galds" spēlēts. Tas zolē ievieš tādu kā nelielu pokera elementu, bija diezgan interesanti.

Šim zoles variantam tika dots arī kāds specifisks nosaukums, to gan vairs neatceros.

(23 comments | ir ko piebilst)

Thursday, November 24th, 2016
23:54 - Nedaudz par budžetiem.
Deputātu kvotas ir garlaicīgi, tajās ikviena "Panorāma" var visādas dīvainības atrast, tālab jau tādas deputātu kvotas ir, lai visādi pamuļķi koncentrētos uz to, cik tieši un kā apgūt savus pārdesmit tūkstošus kapličai vai mirušu mūziķu fotoalbūmiem tā vietā, lai līstu iekšā "normālajā" budžetā un jauktos valdības darīšanās.
Tīri piemēram, tā, lai lasītājs saprastu, kas ir budžets un kā tas veidojas, paņemsim uz kopējā fona pavisam nelielu, bet ļoooooti tipisku piemēru, kas ilustrē ne tikai budžetu, bet mūsu valsts pārvaldi kopumā. Tātad, dāmas un kungi, jūsu uzmanībai priekšlikums Nr.75: gari, garlaicīgi, stipri par daudz ciparu humanitāro zinātņu maģistriem un doktoriem )

(23 comments | ir ko piebilst)

13:46 - Par ziemassvētku dāvanām.
Ja esat no cītīgiem visu apdāvinātājiem, bet sāk trūkt ideju, rekomendēju vērst skatu Lindner kalendāra virzienā. Vairākus gadus sekoju viņu...hmmm...daiļradei, pats gan pasūtījis līdz šim neesmu, varbūt šogad sev uzdāvināšu.

(11 comments | ir ko piebilst)

12:11 - Politikas vērotāja piezīmes.
1.Ja tā padomā, štrunts par tiem mikrouzņēmumiem un pusslodzēm, ekonomika ir tāda lieta, kurā nav grūti kļūdīties prognozēs, jo īpaši tādā ekonomikā kā Latvijas - mikroekonomika it kā īsti nav, jo drusku lielāka par vidēju apmēru dārzeņu veikalu, taču līdz klasiskai makroekonomikai arī nedavelk - ir žūksnis nozaru, kurās rādītājus nosaka viena vai uz vienas rokas pirkstiem skaitāmu uzņēmumu labklājība, pie tam, bieži vien šie uznēmumi īsti nepakļaujas tirgus likumiem. Būtu štrunts, ja vien kaut ducis no tiem deputātiem, kuri nobalsoja par izmaiņām, kuras lielajam vairumam ekonomikā tieši iesaistīto šķiet muļķīgas, kaut drusku sajēgtu no tā, par ko ir balsojuši. Diemžēl, varu garantēt, ka tā tas nav vis. Ja kādi žurnālisti izķertu pa vienam tos balsojušos un prasītu viņiem pastāstīt, par ko un kamdēļ šie balsojuši, atbildes būtu visnotaļ īpatnējas. Un tas ir ļoti, ļoti skumji.

2.Neesmu sekojis niansēm, bet šķiet, ka mūs var apsveikt ar nākamā gada budžeta pieņemšanu 8 065 928 117 EUR apmērā. Šī gada budžets bija 7 402 028 383 EUR. Ja kāds no deputātiem varētu paskaidrot, kamdēļ tik ļoti, ka vai asinis no deguna, valstij nākamgad ir vajadzīgs par 663 899 734 EUR(seši simti sešdesmit trīs, gandrīz četri miljoni) vairāk, nekā šogad un kādas no tā sāks tecēt piena upes, būtu ļoti līksms un pateicīgs. Lēšu, ka no deputātiem šo zin kādi seši/septiņi, no valdības locekļiem gan visi vai gandrīz visi, bet neskaidros. Un tas atkal ir ļoti, ļoti skumji.

3.Ja ieskatīsieties vakardienas Saeimas darba kārtībā, ierosinātu vērst uzmanību uz to, cik no likumprojektiem ir izskatāmi "Steidzamā" kārtībā jeb, citiem vārdiem - sasteigti. No vienas puses, lai jau pieņem savus "Strādāt par pedagogu ir tiesības personai, kas ir lojāla Latvijas Republikai un tās Satversmei" un citas stulbības, no otras - man izskatās, ka šī sasaukuma deputāti ir acīmredzami mūsu valstsnācijas ienaidnieki. Būsim reāli - viss mūsu tā dēvētais patriotisms šobrīd ir balstīts uz bailēm no Krievijas un tikai, nu jau liela daļa iedzīvotāju būtu itin priecīgi, ja mūs iekarotu, piemēram, Igaunija, par attīstītākām valstīm pat nerunājot. Šis sasaukums ar to vien nodarbojas, lai pieņemtu likumus, kuri mūs tuvina Krievijas politiskajai loģikai. Tiklīdz būs sasniegts gana līdzīgs līmenis, no kā mums būs baidīties?

(28 comments | ir ko piebilst)

Wednesday, November 23rd, 2016
11:30 - Modes vērotāja piezīmes.
Komentāru nav, nu tā, ka pavisam nav.No šejienes.

(28 comments | ir ko piebilst)

11:16 - 2. nedēļa.
Dienas kļūst īsākas, līdz izčākstēs pavisam, jo Ziemassvētku naktī kraukļu vilktā baklažānā pie katras ģimenes attrauksies Lietuvēns rudā parūkā. Un bāzīs viņš spalvainās rokas sirmmāmuļu pantalonos, un kliegs "Hohoho", un noraus no debesīm sidraba šķidrautu, un izsauks no aizmirstības Šlopster-Klopsteru, lai tas apēd Mēnesi. Tad pazudīs viss, kas latviešiem svēts. Tas viss nāk virsū ar joni, jau
17. datums iegāza nāciju sērās,
talkā atsteidza NATO kuģi,
tāpat sestdien vīrietim uzkrita traktors,
bet Lieni Kaijaku tika mēģināts savaldzināt ar savādu dziesmiņu.
Pirmdien kravas auto gandrīz iesprūda zem Akmens tilta
un vakar kāds kungs zibinājis savus labumus.
A ko darīt, jāzibina labumi, no aizokeānijas nāk baisas vēstis - Tumsas Valdnieks jau pamazām vāc kopā savus pakalpiņus , viens aizdomīgāks par otru. Kaimiņiem arī tā šķiet.

(ir ko piebilst)

Tuesday, November 22nd, 2016
14:01 - Budžeta vērotāja piezīmes.
Valsts budžetu vērot ir kā mandalā vērties, tur tiešām daudz krāšņuma un materiāla apcerei. Salīdzināt divu secīgu gadu budžetus - redzēt kā uzplaukst daiļš lilijas zieds.

Ir taču jauki uzzināt, ka ienākumi no naudas sodiem, ko uzliek Valsts valodas centrs, nākamgad plānoti tieši tādi paši kā šogad - 35 572 EUR un ne par vienu eirocentu vairāk vai mazāk, kamēr iecerētie ienākumi no naudas sodiem, ko uzliek Valsts policija par pārkāpumiem ceļu satiksmē, kas fiksēti ar Valsts policijai piederošajiem tehniskajiem līdzekļiem, ir paaugstinājušies. No 322 762 EUR uz 2 815 395 EUR jeb gandrīz 9(deviņas) reizes.

(31 comments | ir ko piebilst)


> 20 vecākus
> uz augšu
Sviesta Ciba