unpy's journal

> jaunākie ieraksti
> kalendārs
> draugi
> par sevi
> 20 vecākus

Friday, October 31st, 2014
17:10 - Sarunabaltsarkanās lentītes norādījumu žņaugos.
"Lāčplēša dienu gaidot, Aizsardzības ministrija (AM) aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju nēsāt pie apģērba sarkanbaltsarkano lentīti, kas norāda uz 1919. gada 11. novembri, kad tika izcīnīta izšķirošā uzvara pār Bermonta karaspēku"

Šeit ir daudz latviešu, visādos veidos Latvijas patriotu un vienkārši cilvēku ar zināšanām vēsturē, kāds man var paskaidrot, kā tieši sarkanbaltsarkanas lentītes nēsāšana pie apģērba ir saistīta ar 1919. gada 11. novembra izšķirošo uzvaru, jo nevarētu taču būt tā, ka Aizsardzības ministrija nērš kaut kādas stulbības par pie apģērba nēsājamām lentītēm Latvijas karoga krāsās?

Papildjautājums - nēsājat/grasaties nēsāt šādu lentīti? Norādīsiet uz ko?

(37 comments | ir ko piebilst)

13:28 - Tā diena.
Ahā, tad šodien ir diena ar iespēju, ja vakarā pie durvīm zvanās kaut kādi dīkdieņi, sakliegt uz šiem diktā balsī - "Kādi, pie velna, heroīni? Lasaties prom, nolādētie narkomāni, kamēr policiju neesmu izsaucis!"

(3 comments | ir ko piebilst)

Thursday, October 30th, 2014
10:09 - Dīvainību vērotāja piezīmes.
"Mūsu pētījums apstiprina, ka atlases process valdēs ir ļoti necaurspīdīgs. Visbiežāk tās locekļus izvēlas īpašnieki, bet uzņēmuma darbiniekiem nav skaidrs atlases process".

Tiešām interesanti, iekš kādām konsultācijām ir specializējies konsultāciju uzņēmums Safege Baltija un kā šis uzņēmums ieteiktu izvēlēties valdes locekļus uzņēmumos. Aizklātās darbinieku vēlēšanās?

(12 comments | ir ko piebilst)

Wednesday, October 29th, 2014
07:50 - Pēcnāves dzīve, ha.
Šonakt sapnī mani nošāva. Tieši galvā. Īsi pirms nospriedu, ai, nekas, vismaz pieredzēšu, kā tad ir ar to pēcnāves dzīvi. Uzreiz pēc padomāju - tā, interesanti, apziņa ir. Diskomforta arī nekāda. Bet, pag, škiet, ka arī elpoju, tātad tas ir tikai sapnis. Un tikai tad pamodos ar tādu ļoti lielu vilšanās sajūtu.

(8 comments | ir ko piebilst)

Saturday, October 25th, 2014
15:53 - Gājieni nāk.
Viena jauka cibiņa nopopularizēja gājienu tradicionālās ģimenes atbalstam, kas notiks šosvētdien. Manuprāt, jauks pasākums, jo īpaši, ja ņem vērā, ka būšot pieejams hēlijs.

Vienīgais, kas mani interesē, kā notiek šobrīd tā seksuālo attiecību popularizēšana un reklāma bērnu izglītības un aprūpes iestādēs? Vai tiešām skolotāja audzināšanas stundās tādā viegli piesmakušā balsī mēdz teikt skolēniem - "bērni, no sirds iesaku pamēģināt seksu, tā tik ir štellīte"?

(6 comments | ir ko piebilst)

14:50 - Nedaudz par publisko retoriku un ārlietu ministriem.
Ar interesi izlasīju ziņu par to, ka Rinkēvičs melnajā sarakstā iekļāvis Krievijas aktieri Ohlobistinu par domugraudiem "nāvi ukraiņiem" un "gejus jādedzina krāsnīs".

Izlasīju un riktīgi nosmīkņāju. Ko tad Rimkēviča kungs gribētu, kādi ir viņa ieteikumi? "Nemirstību ukraiņiem"? Ko, reāli? Par ko tad tieši ukraiņiem? Kādā tad veidā? Kur mūsu ārlietu ministrs gribētu dedzināt gejus? Bedrēs? Visus citus, edz, krāsnīs, bet gejus kaut kur citur? Par ko?

Godīgi sakot, domāju, ka ļoti populāra aktiera iekļaušana kādos melnajos sarakstos gan ir naida kurināšana un pilnīgi nevajadzīgas spriedzes izraisīšana tieši starptautu, nevis starpvalstu attiecībās. Tas taču ir tikai aktieris, mākslinieks, tā sakot. Pilna galva figņas. Ja Rimkēvičs ir ukraiņu gejs un viņu personīgi ir tik ļoti aizskāruši šie izteikumi, viņš pilnīgi mierīgi var vērsties tiesā. Ja viņš, savukārt, grib taisīt kādus sarakstus, lai ir korekts un saliek tur pēc iespējas vairāk tādu ekstrēmu teicienu cienītāju ne tikai no kaimiņvalstīm, bet arī no savējās. Vietējiem gan būs grūti aizliegt pie mums iebraukt, taču varētu liegt šiem no mums aizbraukt. Nav, ko apgrūtināt pārējo pasauli, viņiem savu grūtgalvju pietiek. Pirmkārt, jau Alvim Hermanim ar viņa "lumpeņiem", koalīcijas partneriem, kuri vēlēšanu naktī tiešajā televīzijas ēterā no visa spara dziedāja "mēs sitīsim tos utainos, pēc tam tos zili pelēkos", par Dimiteru pāri pat nerunājot.

Lai saraksti būtu pilnāki, publiski novēlu Rimkēviča kungam nāvi bez liekām mocībām, kā arī to, lai, ja pēc tās viņu dedzinās, labāk lai dedzina krāsnī, nevis bērnudārzā vai uz šķūņa jumta.

(20 comments | ir ko piebilst)

Thursday, October 23rd, 2014
13:37 - Iepirkumu vēstis.
Viss tāds ziemassvētku noskaņās, beidzot atradu, ko dāvināt šajos kristīgajos svētkos jaunākiem radiniekiem un viņu vecākiem. Tiešām svētīga lieta.

(9 comments | ir ko piebilst)

13:30 - Lūgums valodniekiem
vai citiem jaunvārdu darinātājiem. Būšu ļoti pateicīgs tam, kurš izdomās trāpīgu apzīmējumu visiem tiem ļaudīm, kuri uzskata, ka jebkurš rakstu darbs tikai tad ir ievērības cienīgs, ja tajā proporcionāli ir sastopams CAPS LOCKS, bolds, itālika un underlains, kas mēreni atšķaidīts ar šī visa KOMBINĀCIJĀM

 Šim jaunvārdam būtu jābūt tādai izteiktai nepatikas un viegla riebuma piegaršai.

(18 comments | ir ko piebilst)

Wednesday, October 22nd, 2014
03:47 - Lielie brāļi, mazie brāļi un visi citi huligāni.
Ar visai lielu interesi izlasīju rakstu par to, cik ļoti tieku izspiegots. Tāds visai norūpējies, ar bažām, ka tūdaļ izkārsies uzraksts "pirms piecām stundām iegādājās 2kg kartupeļu veikalā "Lats"", atvēru šo lapu un atvieglots secināju, ka Viņiem nekā par mani nav. Par jums ir?

(30 comments | ir ko piebilst)

Tuesday, October 21st, 2014
18:39 - Nedaudz par diskrimināciju.
Tikko biju liecinieks vienai no baisākajām diskriminācijām, kāda mūsdienās sastopama. Diskriminācija vecuma dēļ. Biju veikalā iepirkt pankūkas un šnabipārtiku, pirms manis stāvēja divi puiškāni pirmspusaudžu vecumā. Iepirka visādas pirmspusaudžu lietiņas, kaut ko ne ļoti ēdamu un dzeramu manā izpratnē. Tad, kad šiem vajadzēja izdot atlikumu(kādus 50+ eirosantīmus), pārdevēja šiem visu izdeva melnajās monētās. Puiss, kurš bija šo spiests saņemt, lūdza, lai iedod kādas prātīgākas monētas, taču pārdevēja viņam lepni attrauca "tā arī ir nauda". Patiesi ceru, ka uz šo veikalu kāddien ieradīsies šī pati kompānija, iepirks savas gardumfigņas tā pa riktīgo un norēķināsies tikai melnajās monētās, jo "tā taču arī ir nauda".

(7 comments | ir ko piebilst)

Saturday, October 18th, 2014
17:07 - Laika vērotāja piezīmes.
Mierinu sevi ar domu, ka jau pēc astoņiem mēnešiem būs siltāks.

(4 comments | ir ko piebilst)

Friday, October 17th, 2014
18:00 - Lepns mans tēva novadiņš.
Man pat še daudz nav, ko komentēt. Vienīgais, patiesi ceru, ka tieši šis teikums jau sācis cirkulēt dažādās svešzemju ziņu aģentūrās, jo ziņa tiešām ir tāda pamatīga - "Pie Sabiles lietavas izkustinājušas nelielu kalnu un tur noticis zemes noslīdējums".

(5 comments | ir ko piebilst)

Wednesday, October 15th, 2014
15:11
Padomāju pie tā, vai reliģijas jāpin skolas apmācību programmā, palika interesanti, cik ļoti cibiņi, kas ir mūsu laiktelpas prāts un sirdsapziņa, ja ne gods, orientējas kādās diezgan elementārās lietās. Esat godīgas, dāmas, jo kungi jau ir godīgi pēc definīcijas. Tātad?

Poll #20184 reliģija, reliģija, tu man gauži nodarīji
Open to: All, results viewable to: All

zinu,

View Answers

kā atšķiras bauslība katoļiem, luterāņiem un pareizticīgajiem
9 (30.0%)

kāda saistība aškenaziem ar hasīdismu
7 (23.3%)

kāds kašķis hinajānai ar mahajānu
5 (16.7%)

cik ļoti krišnaīti draudzējas ar vaišnavistiem un šaivistiem
3 (10.0%)

kas jādala šiītiem un sunnītiem
15 (50.0%)

pfe, zinu pat, ar kādiem automobīļiem mazdaisti braukalē!
9 (30.0%)

zinu, bet neteikšu, ka Vanags ir mans pravietis.
10 (33.3%)

(48 comments | ir ko piebilst)

Monday, October 13th, 2014
13:01 - Neliela aptauja speciālajai dienai par godu.
Šodien jau kuro gadu arī pie mums tiek popularizēts, ka 13. oktobris - diena bez krūštura.

Poll #20179 Bezkrūštūru diena
Open to: All, results viewable to: All

Šodien krūšturi uzvilki?

View Answers

Jā, uzvilku, taču tikai tālab, ka nezināju, ka šodien varu nevilkt.
9 (12.5%)

Jā, uzvilku, vienmēr velku, bez krūštura nav smuki.
6 (8.3%)

Jā, uzvilku, tā jau nevilktu, bet ļoti ērta padarīšana.
10 (13.9%)

Nē, neuzvilku, tas labi, ka ir šitāda diena.
1 (1.4%)

Nē, neuzvilku, nelietoju šo uzparikti arī citās dienās.
10 (13.9%)

Attopies, ir pirmdiena, knapi sevi uzvilku, nav ne jausmas, kur man krūšturis, kur man kas!
13 (18.1%)

Esmu vīrietis, bet ļoti interesē tā lieta.
23 (31.9%)

(14 comments | ir ko piebilst)

Friday, October 10th, 2014
22:32 - Dāvana vientuļam cilvēkam, neprecizējot dzimumu.
Izskatās, ka ne visi ievēro daiļdarbu sērijas "Kad Anniņa bija Maigonis" paradigmas par to, ka bērni ir bezdzimuma būtnes. Pavej, kādas bērniem nometnes arvien tiek organizētas. Tur, edz, kamēr puikas kačā bicepsus, meitenes spriedelē par četriem gadalaikiem un lako nagus. Sniedzu iespēju karojošajiem genderu vienādotājiem šos bezatbildīgos nometes organizētājus nolīdzināt līdz ar zemi.

(11 comments | ir ko piebilst)

16:41 - Latvijas īpašais ceļš.
Geju tiesību aizstāvju pulks ir varen sacepies par Igaunijā notikušo. Tik ļoti, ka viens otram un arī man visos sociālajos tīklos stāsta, cik liels tagad pie estīpoisiem ir fenšujs un cik slikti ir tas, ka mums līdz šādam fenšujam vēl tāls, iespējams, mīnēts ceļš ejams. Godīgi sakot, nekādu īpašo jēgu no šīs brēkas neredzu, lai gan, ej nu sazin, var jau būt, ka ilgtermiņā tas kaut kā nostrādās uz plašo vienaldzīgo masu un drīz mēs vienosimies lielā, kopīgā praidā, lai tak beidzot pieņem tos no mana viedokļa mazsvarīgos likumus, tā teikt, mīļā miera labad.

Taču tad mēs jau atkal būsim tikai sekotāji tik ļoti liberālajai Igaunijai, pat varētu teikt, visa liberālisma priekšvadnim, ja vien nebūtu tā, ka citas valstis eiropās šādus likumus pieņēmušas jau šī gadu tūkstoša pašā sākumā. Līdz ar to, redzu lielisku iespēju riktīgi iekabināt visiem mūsu konkurentiem visa veida brīvībtiesībās un vienkārši atcelt laulību kā civiltiesisku aktu ar kaut kādām tiesiskām sekām pavisam. Tiešām nesaprotu, kālab valstij vispār vajadzētu būt kaut mazākajai interesei par to, kurš ar kuru kopā guļ, dzīvo vai audzina bērnus. Kaut kādas mantiskās attiecības? Lūdzu, līgums pie notāra. Dikti patīk svaidīties ar līgavu pušķiem, kost ābolā un visādi citādi neadekvāti izdarīties neērtos tērpos? Lūdzu, to taču neviens neaizliedz, šādus karnevālus taču var rīkot kaut katru dienu.

Vispār, ir kādam kāda praktiska ideja par to, kālab šitās laulību lietas būtu valstij kaut kā jāregulē?

(18 comments | ir ko piebilst)

Wednesday, October 8th, 2014
21:09 - Modes blogera piezīmes.
Īsti modes blogeri ne tikai spriedelē par apģērbu un aksesuāriem, bet ik pa laikam paši arī kaut ko iemēģina. Ir situsi arī mana stunda. Kārtējo reizi saplīsa biksēm siksna(jau kāda trešā 15 gadu laikā!), sapratu, ka siksnām vairs neuzticos, jāiemēģina bikšturi, iegādāju tos. Uzreiz paveras daudz interesanta, uzpeld dažādi iepriekš neskatīti jautājumi, piemēram - kautri slēpt šādu mantu zem žaketes, vai būt revolucionāram un laist tomēr pa virsu? Aber, ja bez žaketes vēl ir veste? A, ja nu tikai džinsas un džemperis uz plikas miesas, ko tad? Pagaidām man bikšturi ļoti patīk. Arī pašlaik, rakstot šo visu, sēžu, viss tāds bikšturos ietērpts. Tiesa, ne tikai.

Iz citām, paralēlajām ziņām, tieši dēļ vajadzības pēc bikšturiem ieklīdu Stokmancentrā un pagadījos tur "trakajās dienās". Nav nemaz tik traki, vīriešu nodaļas salīdzinoši tukšas, ne jau tā kā allaž, kad no katra pretimnācēja nedaudz satrūksties, kā no sveša sēņotāja mežā stipri aiz Dagdas, bet rindā pie kases biju ceturtais, pirms manis stāvēja trīs nomocīti kungi ar savām otrajām pusēm. Visi jau to zin, bet man tas bija jaunatklājums, ka šitajās smagajās dienās tiek izliktas kastes ar visādu pilnīgu figņu, kuru ikdienā pat prātā cilvēkiem neienāktu pirkt, bet tajās kastēs cilvēki rokas līdz pleciem, nudien. Matu sprādzes(ja pareizi saprotu, dīvainība no vara stieples ar dziju apsieta), tikai par 2,99! Ūberduper kopšanas līdzeklis apģērbam, apaviem, matiem, sejas ādai un jaundzimušiem kucēniem tikai par 7,99!

Tiesa gan, pie kastēm, uz kurām bija rakstīts kaut kas no sērijas "ūberpiedāvājums! Boša siksnas vīriešiem tikai par 39,96!" nekādu lielu drūzmu nemanīju, tajā īsajā brīdī, ko, pilnīgi samulsis, skatījos šo kastu virzienā, redzēju pāris vīrišķus, kuri šīm kastēm apgāja ar diezgan lielu līkumu, tā, it kā tur būtu bijis rakstīts "siksnas, darinātas no cūkām, kas mirušas ar mēri" un pārīti sieviešu dzimuma interesentu, kurām, gan jau, ka ir reflekss skatīties visās kastēs.

(36 comments | ir ko piebilst)

Tuesday, October 7th, 2014
02:00 - Interesants vakars.
Pilnīgi neviļus sanāca iepazīties šodien ar Alekseju no Sanktpēterburgas. Pazīšanos nekādā veidā nemeklēju, biju vienkārši iznācis pie krodziņa uzsmēķēt, šis piesējās visā savā krievu laipnībā. Piezīmēšu, ļoti jaukā un patīkamā laipnībā, sīkāk netaujāju, bet ir redzams, ka tā tomēr ir Sanktpēterburga savās labākajās tradīcijās, visas turpmākās trīs vai četras stundas interesantu sarunu par vēsturi, politiku, ekonomiku un mākslu pavadījām, viens otru uzrunājot uz "jūs".

Aleksejs, tātad, ir resataurātors. Proti, nevis tas, kas restaurē senus kokgrebumus, bet tas, kurš viesnīcu tīklā atbild par restorānu kvalitāti, man nudien nav ne mazākās jausmas, kā to pareizi sauc latviešu valodā. Neatstāstīšu visu sarunu, tā bija pagara, minēšu tikai vairākas, manuprāt, interesantākās tēzes. Pirmkārt, viņš ir nemierā(pats precīzākais vārds) ar šī brīža Krievijas politiku, bet nopietni pieņem, ka lielākā vaina ir nevis Putina kungā, bet gan viņa pakalpiņos. Otrkārt, viņš minēja, ka, pēc viņa sajūtām, pēdējā pusgada laikā Krievijas iedzīvotāji strauji kļūst nabadzīgāki. Treškārt, viņš pastāstīja, ka mūsu zivju tirgoņi ir baisi spekulanti un zivju izvēle pie mums ir trūcīga. Par zivju cenām - laši pie mums šobrīd maksājot tik, cik Krievijā pēc sankcijām, proti, pirms sankcijām laši pie viņiem bija divas reizes lētāki, nēģi un zuši divas reizes lētāki Krievijā ir arvien. Tas viņu ļoti izbrīnīja. Tiesa, pie mums, savukārt, esot apmēram divas reizes lētāka vistas gaļa. Par pārējo - bija ļoti daudz visa kā interesanta, ko sadzirdēt no cilvēka, kas šobrīd, būtībā, ir no ļoti plānās Krievijas vidusšķiras. ASV arī piecus gadus nodzīvojis tomēr. Rīgā atrodas biznesa tūrismā, proti, ir kaut kāda starptautiskā mazmazītiņo pieczvaigžņu hoteļu asociācija, kuras ietvaros tad visi krustu šķērsu vizinās, šis izmantojis iespēju uz hoteli "Bergs" atbraukt.

Bija tiešām interesanti, speciāla pateicība [info]indulgence, kura stāstiem pateicoties, varēju paspīdēt arī ar kaut kādām vēstures zināšanām, lai gan visai cieši pārliecināts par savām interpretācijām neesmu. Aleksejs bija starā un izteica lērumu komplimentu par Rīgas iedzīvotāju krievu valodas prasmēm(man ir baiss akcents, bet diezgan labs vārdu krājums) un vispārējo zināšanu līmeni visās iespējamajās tēmās :))

(15 comments | ir ko piebilst)

Sunday, October 5th, 2014
17:36 - Pēc kautiņa dūres gan nevicina, taču, ja mazliet garāk.
Jā, arī esmu izbrīnīts par Reģionu apvienības sniegumu šajās vēlēšanās, ja visu pareizi saprotu, tad pilnīgi neatsverams ir Artusa Kaimiņa ieguldījums. Tiešām apsveicu un tiešām visu cieņu vēlētājiem, kuri novēlēja, neskatoties uz socioloģisko aptauju rezultātiem. Šis ir ļoti labs precedents, nudien. Nekādu citu baisu pārsteigumu nav - nebija Reformu partijas, kas varētu piesaistīt Vienotības elektorāta daļu, taču Vienotības sarakstos bija bijušie Reformu partijas politiķi, visai veiksmīgi izveidots Sudrabas - čekistes tēls un karš Ukrainā, kas tādiem NA un Vienotībai bija īsta debesmanna. Šaurā izvēles iespēja un skaļi propogandētās apokaliptiskās vīzijas lieti noderēja arī ZZSam, kuri tagad var laimē diet par rezultātu. Būtībā, var grozīt šādi un var grozīt citādi, manuprāt, ir trīs šo vēlēšanu veiksmes stāsti - Reģionu apvienība, ZZS un Straujuma personīgi.

Mani pašu rezultāti pilnīgi apmierina, apmierina gan tas, ka NSL pasēdēs opozīcijā, tas šo pasākumu pārbaudīs uz izturību, gan tas, ka Vienotības vēlētāji vairāk uzticējušies Straujumai, nekā Āboltiņai, līdz ar to partijas kongress varētu izvērsties visai interesants. Apmierina arī fakts, ka radošās un vīzdegunīgās tvitera inteliģences ietekme ir izrādījusies stipri mazāka, nekā pašiem šķistu godīgi. Paldies budam, Latvija arvien ir demokrātiska valsts, par to tad arī pārējam pilsoņu kopumam saku paldies.

(2 comments | ir ko piebilst)

13:41 - Ja pavisam īsi.
Otro izvēļu triumfs.

(4 comments | ir ko piebilst)


> 20 vecākus
> uz augšu
Sviesta Ciba