unpy's journal

> jaunākie ieraksti
> kalendārs
> draugi
> par sevi
> 20 vecākus

Saturday, October 18th, 2014
17:07 - Laika vērotāja piezīmes.
Mierinu sevi ar domu, ka jau pēc astoņiem mēnešiem būs siltāks.

(3 comments | ir ko piebilst)

Friday, October 17th, 2014
18:00 - Lepns mans tēva novadiņš.
Man pat še daudz nav, ko komentēt. Vienīgais, patiesi ceru, ka tieši šis teikums jau sācis cirkulēt dažādās svešzemju ziņu aģentūrās, jo ziņa tiešām ir tāda pamatīga - "Pie Sabiles lietavas izkustinājušas nelielu kalnu un tur noticis zemes noslīdējums".

(5 comments | ir ko piebilst)

Wednesday, October 15th, 2014
15:11
Padomāju pie tā, vai reliģijas jāpin skolas apmācību programmā, palika interesanti, cik ļoti cibiņi, kas ir mūsu laiktelpas prāts un sirdsapziņa, ja ne gods, orientējas kādās diezgan elementārās lietās. Esat godīgas, dāmas, jo kungi jau ir godīgi pēc definīcijas. Tātad?

Poll #20184 reliģija, reliģija, tu man gauži nodarīji
Open to: All, results viewable to: All

zinu,

View Answers

kā atšķiras bauslība katoļiem, luterāņiem un pareizticīgajiem
9 (30.0%)

kāda saistība aškenaziem ar hasīdismu
7 (23.3%)

kāds kašķis hinajānai ar mahajānu
5 (16.7%)

cik ļoti krišnaīti draudzējas ar vaišnavistiem un šaivistiem
3 (10.0%)

kas jādala šiītiem un sunnītiem
15 (50.0%)

pfe, zinu pat, ar kādiem automobīļiem mazdaisti braukalē!
9 (30.0%)

zinu, bet neteikšu, ka Vanags ir mans pravietis.
10 (33.3%)

(48 comments | ir ko piebilst)

Monday, October 13th, 2014
13:01 - Neliela aptauja speciālajai dienai par godu.
Šodien jau kuro gadu arī pie mums tiek popularizēts, ka 13. oktobris - diena bez krūštura.

Poll #20179 Bezkrūštūru diena
Open to: All, results viewable to: All

Šodien krūšturi uzvilki?

View Answers

Jā, uzvilku, taču tikai tālab, ka nezināju, ka šodien varu nevilkt.
9 (12.5%)

Jā, uzvilku, vienmēr velku, bez krūštura nav smuki.
6 (8.3%)

Jā, uzvilku, tā jau nevilktu, bet ļoti ērta padarīšana.
10 (13.9%)

Nē, neuzvilku, tas labi, ka ir šitāda diena.
1 (1.4%)

Nē, neuzvilku, nelietoju šo uzparikti arī citās dienās.
10 (13.9%)

Attopies, ir pirmdiena, knapi sevi uzvilku, nav ne jausmas, kur man krūšturis, kur man kas!
13 (18.1%)

Esmu vīrietis, bet ļoti interesē tā lieta.
23 (31.9%)

(14 comments | ir ko piebilst)

Friday, October 10th, 2014
22:32 - Dāvana vientuļam cilvēkam, neprecizējot dzimumu.
Izskatās, ka ne visi ievēro daiļdarbu sērijas "Kad Anniņa bija Maigonis" paradigmas par to, ka bērni ir bezdzimuma būtnes. Pavej, kādas bērniem nometnes arvien tiek organizētas. Tur, edz, kamēr puikas kačā bicepsus, meitenes spriedelē par četriem gadalaikiem un lako nagus. Sniedzu iespēju karojošajiem genderu vienādotājiem šos bezatbildīgos nometes organizētājus nolīdzināt līdz ar zemi.

(11 comments | ir ko piebilst)

16:41 - Latvijas īpašais ceļš.
Geju tiesību aizstāvju pulks ir varen sacepies par Igaunijā notikušo. Tik ļoti, ka viens otram un arī man visos sociālajos tīklos stāsta, cik liels tagad pie estīpoisiem ir fenšujs un cik slikti ir tas, ka mums līdz šādam fenšujam vēl tāls, iespējams, mīnēts ceļš ejams. Godīgi sakot, nekādu īpašo jēgu no šīs brēkas neredzu, lai gan, ej nu sazin, var jau būt, ka ilgtermiņā tas kaut kā nostrādās uz plašo vienaldzīgo masu un drīz mēs vienosimies lielā, kopīgā praidā, lai tak beidzot pieņem tos no mana viedokļa mazsvarīgos likumus, tā teikt, mīļā miera labad.

Taču tad mēs jau atkal būsim tikai sekotāji tik ļoti liberālajai Igaunijai, pat varētu teikt, visa liberālisma priekšvadnim, ja vien nebūtu tā, ka citas valstis eiropās šādus likumus pieņēmušas jau šī gadu tūkstoša pašā sākumā. Līdz ar to, redzu lielisku iespēju riktīgi iekabināt visiem mūsu konkurentiem visa veida brīvībtiesībās un vienkārši atcelt laulību kā civiltiesisku aktu ar kaut kādām tiesiskām sekām pavisam. Tiešām nesaprotu, kālab valstij vispār vajadzētu būt kaut mazākajai interesei par to, kurš ar kuru kopā guļ, dzīvo vai audzina bērnus. Kaut kādas mantiskās attiecības? Lūdzu, līgums pie notāra. Dikti patīk svaidīties ar līgavu pušķiem, kost ābolā un visādi citādi neadekvāti izdarīties neērtos tērpos? Lūdzu, to taču neviens neaizliedz, šādus karnevālus taču var rīkot kaut katru dienu.

Vispār, ir kādam kāda praktiska ideja par to, kālab šitās laulību lietas būtu valstij kaut kā jāregulē?

(18 comments | ir ko piebilst)

Wednesday, October 8th, 2014
21:09 - Modes blogera piezīmes.
Īsti modes blogeri ne tikai spriedelē par apģērbu un aksesuāriem, bet ik pa laikam paši arī kaut ko iemēģina. Ir situsi arī mana stunda. Kārtējo reizi saplīsa biksēm siksna(jau kāda trešā 15 gadu laikā!), sapratu, ka siksnām vairs neuzticos, jāiemēģina bikšturi, iegādāju tos. Uzreiz paveras daudz interesanta, uzpeld dažādi iepriekš neskatīti jautājumi, piemēram - kautri slēpt šādu mantu zem žaketes, vai būt revolucionāram un laist tomēr pa virsu? Aber, ja bez žaketes vēl ir veste? A, ja nu tikai džinsas un džemperis uz plikas miesas, ko tad? Pagaidām man bikšturi ļoti patīk. Arī pašlaik, rakstot šo visu, sēžu, viss tāds bikšturos ietērpts. Tiesa, ne tikai.

Iz citām, paralēlajām ziņām, tieši dēļ vajadzības pēc bikšturiem ieklīdu Stokmancentrā un pagadījos tur "trakajās dienās". Nav nemaz tik traki, vīriešu nodaļas salīdzinoši tukšas, ne jau tā kā allaž, kad no katra pretimnācēja nedaudz satrūksties, kā no sveša sēņotāja mežā stipri aiz Dagdas, bet rindā pie kases biju ceturtais, pirms manis stāvēja trīs nomocīti kungi ar savām otrajām pusēm. Visi jau to zin, bet man tas bija jaunatklājums, ka šitajās smagajās dienās tiek izliktas kastes ar visādu pilnīgu figņu, kuru ikdienā pat prātā cilvēkiem neienāktu pirkt, bet tajās kastēs cilvēki rokas līdz pleciem, nudien. Matu sprādzes(ja pareizi saprotu, dīvainība no vara stieples ar dziju apsieta), tikai par 2,99! Ūberduper kopšanas līdzeklis apģērbam, apaviem, matiem, sejas ādai un jaundzimušiem kucēniem tikai par 7,99!

Tiesa gan, pie kastēm, uz kurām bija rakstīts kaut kas no sērijas "ūberpiedāvājums! Boša siksnas vīriešiem tikai par 39,96!" nekādu lielu drūzmu nemanīju, tajā īsajā brīdī, ko, pilnīgi samulsis, skatījos šo kastu virzienā, redzēju pāris vīrišķus, kuri šīm kastēm apgāja ar diezgan lielu līkumu, tā, it kā tur būtu bijis rakstīts "siksnas, darinātas no cūkām, kas mirušas ar mēri" un pārīti sieviešu dzimuma interesentu, kurām, gan jau, ka ir reflekss skatīties visās kastēs.

(36 comments | ir ko piebilst)

Tuesday, October 7th, 2014
02:00 - Interesants vakars.
Pilnīgi neviļus sanāca iepazīties šodien ar Alekseju no Sanktpēterburgas. Pazīšanos nekādā veidā nemeklēju, biju vienkārši iznācis pie krodziņa uzsmēķēt, šis piesējās visā savā krievu laipnībā. Piezīmēšu, ļoti jaukā un patīkamā laipnībā, sīkāk netaujāju, bet ir redzams, ka tā tomēr ir Sanktpēterburga savās labākajās tradīcijās, visas turpmākās trīs vai četras stundas interesantu sarunu par vēsturi, politiku, ekonomiku un mākslu pavadījām, viens otru uzrunājot uz "jūs".

Aleksejs, tātad, ir resataurātors. Proti, nevis tas, kas restaurē senus kokgrebumus, bet tas, kurš viesnīcu tīklā atbild par restorānu kvalitāti, man nudien nav ne mazākās jausmas, kā to pareizi sauc latviešu valodā. Neatstāstīšu visu sarunu, tā bija pagara, minēšu tikai vairākas, manuprāt, interesantākās tēzes. Pirmkārt, viņš ir nemierā(pats precīzākais vārds) ar šī brīža Krievijas politiku, bet nopietni pieņem, ka lielākā vaina ir nevis Putina kungā, bet gan viņa pakalpiņos. Otrkārt, viņš minēja, ka, pēc viņa sajūtām, pēdējā pusgada laikā Krievijas iedzīvotāji strauji kļūst nabadzīgāki. Treškārt, viņš pastāstīja, ka mūsu zivju tirgoņi ir baisi spekulanti un zivju izvēle pie mums ir trūcīga. Par zivju cenām - laši pie mums šobrīd maksājot tik, cik Krievijā pēc sankcijām, proti, pirms sankcijām laši pie viņiem bija divas reizes lētāki, nēģi un zuši divas reizes lētāki Krievijā ir arvien. Tas viņu ļoti izbrīnīja. Tiesa, pie mums, savukārt, esot apmēram divas reizes lētāka vistas gaļa. Par pārējo - bija ļoti daudz visa kā interesanta, ko sadzirdēt no cilvēka, kas šobrīd, būtībā, ir no ļoti plānās Krievijas vidusšķiras. ASV arī piecus gadus nodzīvojis tomēr. Rīgā atrodas biznesa tūrismā, proti, ir kaut kāda starptautiskā mazmazītiņo pieczvaigžņu hoteļu asociācija, kuras ietvaros tad visi krustu šķērsu vizinās, šis izmantojis iespēju uz hoteli "Bergs" atbraukt.

Bija tiešām interesanti, speciāla pateicība [info]indulgence, kura stāstiem pateicoties, varēju paspīdēt arī ar kaut kādām vēstures zināšanām, lai gan visai cieši pārliecināts par savām interpretācijām neesmu. Aleksejs bija starā un izteica lērumu komplimentu par Rīgas iedzīvotāju krievu valodas prasmēm(man ir baiss akcents, bet diezgan labs vārdu krājums) un vispārējo zināšanu līmeni visās iespējamajās tēmās :))

(15 comments | ir ko piebilst)

Sunday, October 5th, 2014
17:36 - Pēc kautiņa dūres gan nevicina, taču, ja mazliet garāk.
Jā, arī esmu izbrīnīts par Reģionu apvienības sniegumu šajās vēlēšanās, ja visu pareizi saprotu, tad pilnīgi neatsverams ir Artusa Kaimiņa ieguldījums. Tiešām apsveicu un tiešām visu cieņu vēlētājiem, kuri novēlēja, neskatoties uz socioloģisko aptauju rezultātiem. Šis ir ļoti labs precedents, nudien. Nekādu citu baisu pārsteigumu nav - nebija Reformu partijas, kas varētu piesaistīt Vienotības elektorāta daļu, taču Vienotības sarakstos bija bijušie Reformu partijas politiķi, visai veiksmīgi izveidots Sudrabas - čekistes tēls un karš Ukrainā, kas tādiem NA un Vienotībai bija īsta debesmanna. Šaurā izvēles iespēja un skaļi propogandētās apokaliptiskās vīzijas lieti noderēja arī ZZSam, kuri tagad var laimē diet par rezultātu. Būtībā, var grozīt šādi un var grozīt citādi, manuprāt, ir trīs šo vēlēšanu veiksmes stāsti - Reģionu apvienība, ZZS un Straujuma personīgi.

Mani pašu rezultāti pilnīgi apmierina, apmierina gan tas, ka NSL pasēdēs opozīcijā, tas šo pasākumu pārbaudīs uz izturību, gan tas, ka Vienotības vēlētāji vairāk uzticējušies Straujumai, nekā Āboltiņai, līdz ar to partijas kongress varētu izvērsties visai interesants. Apmierina arī fakts, ka radošās un vīzdegunīgās tvitera inteliģences ietekme ir izrādījusies stipri mazāka, nekā pašiem šķistu godīgi. Paldies budam, Latvija arvien ir demokrātiska valsts, par to tad arī pārējam pilsoņu kopumam saku paldies.

(2 comments | ir ko piebilst)

13:41 - Ja pavisam īsi.
Otro izvēļu triumfs.

(4 comments | ir ko piebilst)

Friday, October 3rd, 2014
14:54 - Derības.
Mēs ar cien.[info]kinskis noslēdzām nelielas derības. Varbūt vēl kāds grib pieslēgties vienā vai otrā pusē? Var jau arī citā graudā vai prasti naudā. Baudā gan šoreiz ne.

(14 comments | ir ko piebilst)

11:42 - Nedaudz mulsina.
Nedaudz mulsina fakts, ka man ikkatrā sarakstā, kas pārvarēs 5% robežu un pārītī to, kuri šo robežu nepārvarēs, ir draugi un paziņas. Un neviens, pilnīgi neviens no viņiem ar tādu degsmi nenērš pilnīgas dīvainības par saviem politiskajiem konkurentiem, kā to dara lērums cibiņu, kuri politikai tuvāk par televizora ekrānu nav bijuši.

(17 comments | ir ko piebilst)

08:20 - Tiktāl nu gan.
Sapnī redzēju grāmatvedības aprēķinus. Šausmās pamodos. Piezīmēšu tik to, ka no grāmatvedības teju vai neko nejēdzu un it kā man ar visa veida grāmatvedības aprēķiniem ir tieši tikpat saistības kā jebkuram, kurš nav grāmatvedis.

(3 comments | ir ko piebilst)

Thursday, October 2nd, 2014
14:15 - Noklausītas sarunas
un atjautības uzdevums vienlaikus. Pieļauju gan, ka atjautības uzdevums diezgan vienkāršs, pats saausījos tikai tālab gan jau, ka sen neesmu ikdienā ar maziem bērniem komunicējis.

Tātad. Eju savā nodabā, pa priekšu iet solīda kundze gados ar mazu puišeli. Mazais puišelis jautā kundzei - "Vecmāmiņ, tu mani apraksi?"

Kāda bija atbilde?

(25 comments | ir ko piebilst)

Tuesday, September 30th, 2014
12:15 - Ak, jā, par tolerantajiem.
Ir mums viena partija, kas esot galvastiesu tolerantāka un iecietīgāka par parējām. Atļaušos atgādināt tolerances izpausmi visā tās krāšņumā nebūt ne tik senā pagātnē - http://www.youtube.com/watch?v=ZYvVOGVbzlk

(5 comments | ir ko piebilst)

02:11 - Man nudien palika interesanti.
Poll #20172 Kā tad iraid?
Open to: All, results viewable to: All

unpy ir Kremļa vai tam pielīdzināms aģents?

View Answers

Jā, protams.
12 (24.5%)

Nē, protams.
7 (14.3%)

Drīzāk ir, nekā nav.
3 (6.1%)

Drīzāk nav, nekā ir.
8 (16.3%)

Neko šitajā nesaprotu, lieciet man mieru.
15 (30.6%)

Man nu gan ir izvērsts viedoklis, kuru darīšu zināmu komentāros.
4 (8.2%)

(20 comments | ir ko piebilst)

Monday, September 29th, 2014
08:01 - Par Ebola vīrusu.
"Всемирная организация здравоохранения утверждает, что смертность от Эбола составляет до 90%. Вот я должна сказать вам, что это вранье. Причем вранье особого вида. Я долго искала название вранью умолчанием, вранью, когда вы говорите одно, что формально является правдой, а на самом деле ваш собеседник понимаем вас по-другому, и вы прекрасно понимаете, что он поймет вас по-другому, и вы на это и рассчитываете. Я рада сказать, что в исламе есть такой термин, он называется «таврѝя». Это, когда человек говорит нечто, что формально соответствует правде, но прекрасно знает, что поймут его не так. Вот до 90% - это вранье, потому что 90-процентной смертность Эбола достигла один раз – это было в 2003 году в Конго, тогда заболели 143 человека и погибли из них 128. Вот даже в нынешней эпидемии смертность составляет около 50%, бывали случаи до 25%. Правда, надо сказать, что есть разные вирусы Эбола и от них тоже зависит смертность.(...)Как распространяется эта страшна и ужасная Эбола, которая угрожает всему человечеству? Ответ: она не распространяется воздушно-капельным путем. То есть, она распространяется через контакт с кровью, она распространяется через контакт с рвотой, с поносом больного, то есть в переводе на русский эпидемия Эбола случается только в обстановке тотальной антисанитарии. И здесь нам ВОЗ тоже врет, потому что, если вы посмотрите методичку, то на первой странице вы обнаружите, что Эбола распространяется от человека к человеку. Еще раз: вирус, который передается только, если вы пользуетесь зараженным шприцом или заходите туалет типа сортир, не может стать эпидемией в развитой стране.(...)Знаете ли вы, какой главный фактор смертности при Эболе? Ответ: тот же, что при холере – обезвоживание. То есть, если вы дадите пациенту достаточно питья и главное, дадите ему физраствор, потому что вам надо восполнять не только воду, но вам надо восполнять: калий, магний, натрий – все элементы, которые абсолютно необходимы для жизнедеятельности организма, для нормальных реакций между клетками, то извините, ваши 90% смертности превратятся в 90% выживаемости."

iz http://echo.msk.ru/programs/code/1407298-echo/

(18 comments | ir ko piebilst)

Friday, September 26th, 2014
12:33 - Atkārtošana - zināšanu māte.
Atkārtošu, pirmkārt, jau pats sev, to, ko rakstīju pirms iepriekšējām Saeimas vēlēšanām. Šajā ziņā nekas manā uzskatu sistēmā nav mainījies.

1.Nav jāiet uz vēlēšanām, ja nezini, par ko balsot. Šādi balsot ir stulbi.
2.Nav jākautrējas balsot par tiem, kuri šķiet simpātiskāki par citiem pat tad, ja visapkārt dažādu rangu kretīni klaigās par nepārvaramo 5% barjeru un balsu izniekošanām.
3.Balsot par draugiem, radiem, klasesbiedriem un paziņām ir tikai normāli un forši. Nebalsot par kādu spēku tikai tālab, ka sarakstos ir kāds paziņa - tas gan izklausās atbildīgi un latviski, taču tiešām vajadzētu padomāt - vai tieši šī ir tā nacionālā iezīme, kuru gribam izkopt līdz pilnībai.
4.Ja sakārojas nobalsot par mazāko ļaunumu, rēķinieties ar to, ka balsojat par ļaunumu kā tādu.
5.Balsojiet, lūdzu, "par", nevis "pret".
6.Vēlēšanas tāpat neko principiāli nemainīs.

(7 comments | ir ko piebilst)

Thursday, September 25th, 2014
15:20 - Aso, agresīvo apspiesto elkoņu uzvara
jeb atliek tik atsaukties uz klasiku:

Меня называют капуцином. Я за это, кому следует, уши оборву, а пока что не даёт мне покоя слава Жан-Жака Руссо. Почему он всё знал? И как детей пеленать, и как девиц замуж выдавать! Я бы тоже хотел так всё знать. Да я уже всё знаю, но только в знаниях своих не уверен. О детях я точно знаю, что их не надо вовсе пеленать, их надо уничтожать. Для этого я бы устроил в городе центральную яму и бросал бы туда детей. А чтобы из ямы не шла вонь разложения, её можно каждую неделю заливать негашеной известью. В ту же яму я столкнул бы всех немецких овчарок. Теперь о том, как выдавать девиц замуж. Это, по-моему, ещё проще. Я бы устроил общественный зал, где бы, скажем, раз в месяц собиралась вся молодёжь. Все, от 17 до 35 лет, должны раздеться голыми и прохаживаться по залу. Если кто кому понравился, то такая пара уходит в уголок и там рассматривает себя уже детально. Я забыл сказать, что у всех на шее должна висеть карточка с именем, фамилией и адресом. Потом тому, кто пришёлся по вкусу, можно послать письмо и завязать более тесное знакомство. Если же в эти дела вмешивается старик или старуха, то предлагаю зарубать их топором и волочить туда же, куда и детей, в центральную яму.

Я бы написал ещё об имеющихся во мне знаниях, но, к сожалению, должен идти в магазин за махоркой. Идя на улицу, я всегда беру с собой толстую, сучковатую палку.

Беру я её с собой, чтобы колотить ею детей, которые подворачиваются мне под ноги. Должно быть, за это прозвали меня капуцином. Но подождите, сволочи, я вам обдеру ещё уши!

(2 comments | ir ko piebilst)

Wednesday, September 24th, 2014
16:02 - Precizējums.
Viss izrādījās vienkāršāk, nekā biju domājis. Sanāk balsot par "Latvijas attīstībai". Pievilkšu krustiņus Lienei, Zanei, Inesei, Lienei, Artai, Kristīnei, Neldai un Ilgai, pārējos izstrīpošu nafig un būs man mierīga sirdsapziņa.

(11 comments | ir ko piebilst)


> 20 vecākus
> uz augšu
Sviesta Ciba