unpy's journal

> jaunākie ieraksti
> kalendārs
> draugi
> par sevi
> 20 vecākus

Wednesday, May 25th, 2016
13:51 - Technloģiju vērotāja piezīmes.
Biju pie bračkas ieskrējis. Cita starpā, ievērtēju arī brilles, ko šis iegādājis. Ne parastās brilles, ne saulesbrilles, bet slavenās virtuālās realitātes brilles. Tas ir /latviešu valodā nevaru piemeklēt vārdu/ kaut kāds. Visa veida 3D ir absolūts, absolūts nekas, salīdzinājumā ar šito. Sajutos kā slavenajā Matrixā ievilkts. Ir gan tā, ka izšķirtspēja nav pilns HD, bet klātbūtnes efekts un telpiskums ir /tas pats vārds/ kāds. Šis jau nu toč ir civilizācijas beigu sākums. Pamatīgi ievelk. Un sajūtas, piemēram, kad stāvi uz nogrimuša kuģa klāja un tev metra garumā papeld garām pilnizmēra valis, ir neaprakstāmas. Ai, tur viss ir tāds, īsti neaprakstāms.

Jākrāj nauda.

(11 comments | ir ko piebilst)

Tuesday, May 24th, 2016
14:28 - Spama vērotāja piezīmes.
Ielūkojoties spama folderī, atklāju, ka esmu palaidis garām ievērības cienīgu piedāvājumu. Pats kam tādam esmu par konservatīvu, taču gan jau kādam no jums noderēs:

(11 comments | ir ko piebilst)

Thursday, May 19th, 2016
15:42 - Atkārtošana - zināšanu vecāks.
liberāls -ais; s. -a, -ā;
1. Brīvdomīgs, bez aizspriedumiem; tāds, kas spēj saprast un respektēt citu domas un jūtas.

Jā, es to jums, aizspriedumu pilnie vīzdeguņi:))

(17 comments | ir ko piebilst)

12:57 - Es to zināju, es to jutu.
Pastarās tiesas diena tuvojas, ja:

laucinieki sāk masveidā pārvākties uz pilsētām,
sabiedrībā nesamērīgi palielinās tirgoņu un rakstnieku skaits,
pieaug ierēdņu īpatsvars,
vīrieši kļūst līdzīgi sievietēm, bet sievietes - vīriešiem,
visur gozējas dziedātājas,
cilvēki paliek resni,
gaušanās par pārāk maziem ienākumiem ir ierasta padarīšana,
vīrieši vairāk klausa savām sievām, nevis mātēm

un vēl visādi sīkumi.

(7 comments | ir ko piebilst)

Tuesday, May 17th, 2016
22:41 - Neviļus ienāca prātā.
Ja es izlasītu tavu bakalauru, kas tur būtu interesants?

(43 comments | ir ko piebilst)

Monday, May 16th, 2016
14:00 - Laika vērotāja piezīmes.
Auksts, tumšs un lietains periods. Vai tamdēļ uz barikādēm stāvējām?

(7 comments | ir ko piebilst)

Sunday, May 15th, 2016
10:32 - Eirovīzijas vērotāja piezīmes.
Ne bez zināma prieka secināju, ka Eirovīzijai vēl esmu par jaunu. Vienīgais, ko varēja saukt par dziesmu, bija gruzīniem.

(3 comments | ir ko piebilst)

Friday, May 13th, 2016
19:41 - Laika sitēja piezīmes.
Un, nē, lietainās brīvdienas mani neuztrauc nemaz.

(4 comments | ir ko piebilst)

Thursday, May 12th, 2016
12:25 - Nedaudz par valstisko mārketingu.
Latvijas simtgade tuvojas milzu soļiem, taču Propagandas Kultūras ministrija acīmredzami nav uzdevumu augstumos, nejūt kaut kā to tuvumu, neredz arī aktīvu, patriotiski noskaņotu privātā biznesa un privātpersonu līdzdalību. Cerams, ka uz tuvākajiem valsts svētkiem tas viss atplauks kā koši sarkanbalta begonija. Mums ir piemēri, uz kuriem tiekties.

(11 comments | ir ko piebilst)

Wednesday, May 11th, 2016
14:00 - Īsi par terminoloģiju.
Vispār no tās ņemšanās ap konvenciju ir savs labums, termins "ekonomisko ciešanu pārņemtās" ir tīri tā neko.

(12 comments | ir ko piebilst)

10:08 - Vairāk jautājumu nav.

Palasīju to jūsu konvenciju:

"ar terminu „vardarbība pret sievietēm” tiek saprasts cilvēktiesību pārkāpums un sieviešu diskriminācija, un ar to apzīmē visus ar dzimumu saistītus vardarbības aktus, kas sievietēm rada vai var radīt fizisku, seksuālu, psiholoģisku vai ekonomisku kaitējumu vai ciešanas, kā arī šādu vardarbības aktu draudus, piespiešanu vai patvaļīgu brīvības atņemšanu neatkarīgi no tā, vai šāda vardarbība notiek sabiedriskajā vai privātajā dzīvē;"

"ar terminu „vardarbība ģimenē” apzīmē visus fiziskas, seksuālas, psiholoģiskas vai ekonomiskas vardarbības aktus, kas notiek ģimenē vai mājās, vai starp bijušajiem vai esošajiem laulātajiem vai partneriem neatkarīgi no tā, vai vardarbības izdarītājs dzīvo vai ir dzīvojis vienā dzīvesvietā ar vardarbības upuri;"

"Saskaņā ar šīs Konvencijas noteikumiem par diskrimināciju netiek uzskatīti īpašie pasākumi, kas vajadzīgi, lai novērstu ar dzimumu saistītu vardarbību un aizsargātu sievietes no šādas vardarbības." Proti, jebkādi vīriešu tiesību ierobežojumi par diskrimināciju uzskatīti netiks, ja vien sievietēm tiks mazinātas ekonomiskās ciešanas :))

Vienvārdsakot, viss, kā jau biju domājis, genderfašisms tīrā formā.

Un, jā, protams, ka tur ir iezīmēts lērums siltu amata vietu personām ar "augstu morālo stāju", un atzītu kompetenci šādās jomās – cilvēktiesības, dzimumu līdztiesība, vardarbība pret sievietēm, vardarbība ģimenē utt., skaidrs, ka uzdrošināties vispār kaut uz sekundi apšaubīt šī pasākuma lietderību ir kā veselam žūksnim cibiņu maizes kumosu no mutes izraut :D

(105 comments | ir ko piebilst)

01:47 - Ja pavisam īsi.
Man jau tomēr šķiet, ka patiesi inteliģentiem cilvēkiem nav pašsaprotamu lietu.

(5 comments | ir ko piebilst)

Tuesday, May 10th, 2016
22:00 - Nedaudz par apstambulēšans.
Atkal visu laižu garām, bet kāds man var izstāstīt, kāda tās slavenās Stambulas konvencijas jēga? Lasot kaut kādas diskusijas sapratu, ka, ja šo Latvija paraksta, tad vīri vairs neklapē savas sievas, bet, ja neparaksta, klapē vēl gaužāk, nekā iepriekš - nez vai tik vienkārši tur ir. Tur ir teikts kaut kas arī par to, ka sievas savus vīrus ar rabarberiem sist nedrīkst? Ja ne, tad sūds vien ir no tās konvencijas.

(62 comments | ir ko piebilst)

00:39 - Pagātnes vērotāju vērotāja piezīmes.

Nu jau esmu tik vecs un sagrabējis, ka diezgan droši varu prognozēt - līdz galam nekad nesapratīšu gremdēšanos pagātnē kā tagadnes balstu. Tas attiecas uz 4. maiju, uz 9. maiju un citiem līdzīgiem pasākumiem. Tagad feisbūkos izlasu, sasodīts, ka kaut kādi nīkuļi un ņergas vēl ņemsies ālēties 15. maijā, suminot Ulmaņa apvērsuma gadadienu. Visu cieņu Kārlim Ulmanim, esot bijis riktīgi žiperīgs un izdarīgs kungs, bet tagadējiem dirkšžākļiem*, kuri grib no šitā savākt kaut kādus politiskos bonusus, ar jebkādu politisko darbību vispārējam labumam ir tieši tikpat daudz saistības, cik šodien novērotajiem apaļvaidzīgajiem viegli pēcpusaudžiem slavenajās kolorādo lentēs ar karu.

*darināts no vārdiem dirkš un žāklis.

(5 comments | ir ko piebilst)

Monday, May 9th, 2016
15:37 - Hokeji šmokeji.
Ziniet, bet es negribētu, lai sanāk tā, ka Krievijas hokeja izlase šodien zaudē Latvijas valstsvienībai. Šodien tomēr ir daudzcietušās padomju nācijas supersvētki un tā nu ir sanācis, ka daudzcietušā padomju nācija, kuras pārstāvju netrūkst nevienā no bijušajām brālīgajām republikām, sevi asociē ar Krievju. Un šie svētki tiem, kuri sevi arvien vai jau atkal uzskata par proletariāta impērijas pārstāvjiem, ir pēdējais salmiņš, pie kura turēties, lai neiekristu skarbajā realitātē, kurā pārāk jau nu labi redzams, ka viss šis padomju hanāts ar šī uzticamajiem pavalstniekiem ir lielākie 20. un nu jau izskatās, ka 21. gadsimta lūzeri. Nav glīti sist pa cilvēku ilūzijām, pat tādā štrunta hokejā ne.

Šito izdomāju, šķērsojot Uzvaras parku, cilvēku daudz, bet viss pa smuko, redzēju tikai pārīti viegli iereibušu un tikai katram trīsdesmitajam vai pat mazāk bija piesprausta tā strīpanā bante. Pieļauju gan, ka lielākais tusiņš sāksies vakarpusē.

(3 comments | ir ko piebilst)

Sunday, May 8th, 2016
16:05 - Laika un laikmeta vērotāja piezīmes.
Laiks ārā lielisks, šādu vajadzētu visu gadu. Aizgāju līdz Uzvaras parkam, tur pilnā sparā notiek gatavošanās supersvētkiem, kuri, cik noprotu, sākas jau šodien. Saslietas teltis un izlejamā alus stendi, gatavojas šašliks un saldējuma kokteiļi, uzslieta pamatīga skatuve, no kuras skanēja dziesmas par landišiem. Cilvēku ar muļķīgajām lentītēm bija maz, simpātiska blondīne uzdāvināja margrietiņas, apēdu saldējumu "Vēsma", beidzot tiku nofotografēts uz ziedošo sakuru fona, dzīve ir izdevusies. Nez vai tā man šķitīs rīt, kad būšu spiests šo pašu teritoriju šķērsot, dodoties uz vecpilsētu un atpakaļ.

(22 comments | ir ko piebilst)

Saturday, May 7th, 2016
10:20 - Mūsdienas.
Mūsdienas tomēr ir labākas par ulmaņbrežņevlaikiem, tajos man neienāktu prātā brīdī, kad stāvvads nomainīts, bet ūdensvads līdz galam nav pievilkts, no rīta pēc ūdens kafijai uz veikalu aiziet. Šitās remontu padarīšanas mani nohipsterēs pavisam, pamazām jau sāku domāt par iespēju apmeklēt kaut kādu branču jeb kā to jūsu brokastošanu ārpus mājas sauc.

(4 comments | ir ko piebilst)

Thursday, May 5th, 2016
11:05 - Īsi par nacionālpatriotismu.
Tās pāris reizes gadā, kad patriotisms manā tēvzemē īpaši uzbango, jūtos kā veģetārietis, kurš nejauši iekļuvis kanibālu dzīrēs. Maijs ir interesants ar to, ka nedēļas ietvaros pamanās izpriecāties až veselas divas, ne pārlieku savstarpēji draudzīgas ciltis.

(4 comments | ir ko piebilst)

Tuesday, May 3rd, 2016
15:21 - Laika vērotāja piezīmes.
Pirmā diena šogad, kad izvilkos ārā bez virsdēbēm un tas man nav nodarījis gauži. Ir gada 124. diena, līdz ziemas sākumam 182 dienas, kas nav nemaz tik maz.

(3 comments | ir ko piebilst)

01:43 - Ak, jā, par satiksmi ceļos un neceļos.
Šito gribēju jau kaut kur pa dienu ierakstīt, bet nebija laika, bija virtuvē grīda jāuzlauž. Tātad, biju uz brīdi izskrējis Rajonā, pie Milzu Krustojuma pacietīgi gaidu zaļo gaismu, te, piepeši "vīīīvīīī", satiksme sastingst, jo pie apvāršņa parādās ugunsdzēsēju dampji pilnā ātrumā. Satiksme sastingst, bet ne visa, jo ir divas kundzītes, kuras vēl vaigā Raini redzējušas un kuru darīšanas ir tik nepārprotami svarīgas, ka tieši tobrīd jāmetas šķērsām pāri ielai. Nu, kundzītes, nekas liels, viņām brāļus mežabrāļi atņēmuši, viņām tēvus gestapovieši spīdziņājuši un gan jau, ka pašu pašu brālēni no drošības komitejas daļu radu sasēdinājuši, ko tur vairs. Bet to blondo beibi, kura teciņiem metās pāri krustojumam pakaļ kundzītēm, labi redzot, ka aiz ugunsdzēsējiem ar līdzīgu "vīvī" nesas ātrie, gan nesapratu. Viņai līdz tām kundzītēm vēl gadus 40 jānodzīvo, ne mazāk. Ko viņa varēja nokavēt, ko paspēt, nav skaidrs. Nedariet tā, tas ir dikti ērmīgi.

(4 comments | ir ko piebilst)


> 20 vecākus
> uz augšu
Sviesta Ciba