unpy's journal

> jaunākie ieraksti
> kalendārs
> draugi
> par sevi
> 20 vecākus

Tuesday, March 31st, 2015
17:58 - Valodas vērotāja piezīmes. Nedaudz par drošumspēju.
Kādā ierakstā, bet aiz aizslietņa, tika uzdots pamatots jautājums "kas ir drošumspēja?". Pašam šķita, ka šādi jaundarinājumi jāvērtē pēc vecā homeopātijas principa "cilvēki jūk prātā līdzīgi", tālab pieņēmu, ka termins veidots līdzīgi "dīgtspējai". Man nebija taisnība, [info]starro(un man nav šaubu par atbilstošu kompetenci) šo terminu definē šādi - "Pakāpe kādā saglabā prasībām atbilstošas īpašības vai stāvokli". Intereses pēc iegūglēju lietojumu.

Cilvēka drošumspēja (human securitability – a form of resilience) ir starptautiski zināms jēdziens, kas raksturo cilvēka adaptācijas spēju strauji mainīgā vidē. Cilvēks ar augstu drošumspēju ir par sevi drošs, radošs cilvēks, spējīgs parūpēties par sevi un citiem, pielāgoties apstākļiem.

Šis viss štrunts, bet ļoti uzrunāja nākamā rindkopa. kas veltīta visiem, kuri ir plānojuši nodzīvot līdz 2020. gadam. "Līdz ar to viens no NAP2020 mērķiem radīt spēcīgu vidusšķiru un arī nodrošināt tautas ataudzi Latvijā – valstī, kur ikkatram cilvēkam ir iespējas gādāt par savu, savu tuvinieku un Latvijas labklājību. Tas ir nesaraujami saistīts ar iespēju īstenot NAP2020 virsmērķi – ekonomikas izrāvienu."

Esmu jūtīgs pēdējā laikā un tiešām līdz asarām aizkustināja valstiskais plāns izveidot Latviju kā valsti, kurā ikvienam cilvēkam būs tomēr kādas nebūt iespējas gādāt par savu, savu tuvinieku un Latvijas labklājību. Ir uz ko tiekties.

(3 comments | ir ko piebilst)

16:25 - Elektriskās cigaretes lietotāja piezīmes. Pirmā smēķšķidruma pudelīte kaput.
Pirmā smēķšķidruma pudelīte beidzās vakar, 30. martā. 10 dienās viena pudelīte, tātad.

Šajās 10 dienās esmu izpīpējis 2,2 cigaretes, nudien nav vērts. Pirmo nopīpēju dzerstiņa laikā kādā ceturtajā ēgaretes lietošanas dienā, likās ne pārāk jēgpilns pasākums, otro tā paša dzerstiņa laikā pametu, tikko aizpīpējis, jo sametās šķērmi. Vēl vienu nopīpēju vakar, jo, dzerot kafiju(ko daru ļoti reti), ļoti sagribējās īsto cigareti pie kafijas. Nebija tā vērts, tiešām sajūta tāda, it kā kūpinātu ēgareti + lupatu vīkšķi.

Visādi savādāk nekādus īpašos uzlabojumus veselībā vai kur citur neizjūtu, ir nedaudz uzlabojusies oža, kas, Rīgā dzīvojot, nevar tikt uzskatīts par bonusu, drīzāk otrādi.

P.S. Šī nekādā veidā nav ēgarešu reklāma, par šo reālo ietekmi uz organismu nekas nav zināms, pilnīgi iespējams, ka šīs ir kaitīgākas par parastajiem smēķiem vai pat par šo kaitīguma vispārpieņemto priekšstatu.

(17 comments | ir ko piebilst)

Sunday, March 22nd, 2015
19:51 - Elektriskās cigaretes lietotāja piezīmes. Trešā diena.
Pirmās dienas vakarā sanāca apmeklēt pasākumu, kas bija saistīts ar pārmērīgu alkohola patēriņu. Pozitīvais ir tas, ka iztiku bez parastās cigaretes lietošanas, taču ēgareti kūpināju vienā kūpināšanā, pieļauju, ka tajā naktī uzņēmu pietiekoši nikotīna, lai visa Čingishana armija paliktu kājniekos. Par spīti tam, sestdienas ļoti nosacītā priekšpusdiena bija vieglāk panesama, nekā citreiz pēc līdzīgām izpriecām, salīdzinoši normālu pašsajūtu sasniedzu ātrāk, taču ēgareti tvaicēju tāpat diezgan bieži, bet vairāk tā, pa diviem "dūmiem". Tiesa, šāda veida pašsajūtas un šo noregulēšanās nav īpaši objektīvi izmērāmas, iespējams, tas viss uz tīras pašsuģestijas pamata.

Šodien kūpinu nedaudz mazāk, nevienu pašu brīdi nav ienācis prātā "eh, ka derētu parasto cigareti uzpīpēt", par šādu teorētisku iespēju atcerējos tikai tagad, radot šo ierakstu. Pagaidām esmu diezgan apmierināts, izskatās tiešām laba alternatīva smēķēšanai vulgaris, proti, gana ērta ir iespēja laist dūmu mutuļus kā tvaikonim, īpaši neuztraucoties par laiktelpas piedūmojumu un Kioto protokolu. Par ko citu spriest ir pāragri, pārveselīgs nejūtos, krosus skriet arvien nevelk, nejūtu arī kādas psiholoģiskas izmaiņas, ēdot speķi, neraudāju par konkrētās cūkas likteni un arvien nav principiālu pretenziju pret tiem, kuriem jāraud.

Izmaksu ziņā izskatās labi, smēķējamais šķidrums tērējas lēnām. Kādu pirmo kopsavilkumu varēšu izveikt tik pēc kāda mēneša, taču jau tagad ir skaidrs, ka sanāks ievērojami lētāk par parasto cigarešu smēķēšanu pat tad, ja neizmantošu [info]thel ieteikto inawera.com.

(27 comments | ir ko piebilst)

Friday, March 20th, 2015
12:58 - Elektriskās cigaretes lietotāja piezīmes. Pirmās sešas stundas.
Vakar izsmēķēju pēdējo cigareti, kas cigerete parastā, šo dienu sāku jau ar ēgareti. Tiesa, nesāku pilnīgi no nulles, jau vakar paeksperimentēju, lai saprastu, kā sadabūt gana kuplu dūmu. Liriska atkāpe. Smēķēju cigaretes parastās teju vai 30 gadus, ilgākais atmešanas laiks ir bijis nedēļu/pusotras/divas reizes četras visā šajā laika periodā. Vidējais patēriņa daudzums - ap paciņu cigarešu dienā, pēdējā gada laikā - ap puspaciņu. Stiprums - pēdējos gadus piecus no pavisam vieglā gala.

Pēc pirmajām sešām stundām varu teikt, ka nikotīna organismam netrūkst diezgan droši, fiziski izjūtu, ka esmu šo uzņēmis stipri vairāk, nekā šo būtu dabūjis smēķējot, kā ierasts. Tiesa, patērēju to apšaubāmo šķīdumu, kas domāts spēcīgo cigarešu patērātājiem. Drošs paliek nedrošs. Un tomēr kaut kas ļoti nav tā, parasto cigareti uzsmēķēt gribās. Tiesa, ne nepārvarami, iespējams, liela jēga psiholoģiskajam faktoram, proti, ēgaretei ir tā apšaubāmā priekšrocība, ka šo nevajag iet lietot tam speciāli atvēlētā vietā, var jau būt, ka trūkst kaut kas no paša rituāla.

Pagaidām varētu uzstādīt sev mērķi uzņemt nikotīnu netradicionālā veidā kādu mēnesi, pagaidām tas šķiet reāli, nez kā būs rīt.

(36 comments | ir ko piebilst)

Wednesday, March 18th, 2015
15:00
Palasīju par valodu zinātājiem, gramnaciķiem, Ībļa nezinātājiem un tamlīdzīgi, palika interesanti.

Poll #20357 Kā māku, tā maunu
Open to: All, results viewable to: All

Teicienam, "kā es māku, tā es maunu" īsteno nozīmi

View Answers

zināju
40 (74.1%)

nezināju
1 (1.9%)

vēl tagad nesaprotu, par ko stāsts
9 (16.7%)

gribu par šo pakašķēties komentāros
4 (7.4%)

(34 comments | ir ko piebilst)

14:40 - Izgāju ārā.
Aber tur - maz no ziemas. Kā bērnības maijos. Nākamnedēļ gan vēl būšot ziema, taču nedēļu pārsēdēt nudien nav grūti. Visādā citādā ziņā, palasīju cibu, īsti nav ko komentēt, varu tik piekrītoši māt ar galvu. Visiem taisnība, tā arī ir. Izņemot dažus sūdabrāļus, bet arī tos saprotu, pats ne labāks.

(3 comments | ir ko piebilst)

Thursday, February 19th, 2015
20:21 - Vēstures un ne tikai vērotāja piezīmes.
Šodien [info]hedera iepublicēja visos veidos vērtīgu ierakstu "Par arheoloģiju un mantračiem". [info]hedera ir arheologs un, protams, zin, par ko raksta. Atšķirībā no manis, kurš nav speciālists nekur(nu, labi, nebūšu pārpieticīgs, savulaik biju tiešām labs elektroiekrāvēja vadītājs) un vēsturē, iespējams, pat mazāk, nekā kaut kur citur. Taču man arvien šķiet, ka tai arheoloģijai, ko iespējams izveikt Latvijas apstākļos, ir visnotaļ neliela nozīme kaut kādā vispārējā vietējās teritorijas vēstures izpratnē. Nedaudz parunājām par to, [info]hedera tā nešķiet gan, kas ir tikai loģiski. Viņa veras no zinātniskā viedokļa, kamēr es no elektroiekrāvēja vadītāja viedokļa, proti, kāds tad ir tas vietējās arheoloģijas pienesums vēsturē. Manā izpratnē, ja tā nedaudz distancējas, tad, jā, kaut kādus bijušos procesus ir vērtīgi analizēt, lai uz to bāzes varētu zīmēt līknes par cilvēces un ne tikai attīstību, uz šādas bāzes būvētu kaut kādas prognozes un vēl visu ko. Gūt zinības, kā iegūt dzelzi pēc atomkara, galu galā. Proti, arheoloģijas nozīmi "vienkārši interesanti" neizskatu, vienkārši interesantas ir bārdainās dāmas, Vonnegūta romāni un pieci desmiti muļķīgu nokrāsu, tam visam zemi rakt nevajag.

Bet. Arheoloģija nesniedz nekādus priekšstatus par procesiem(pat tad, ja tiek atrasti kādi nebūt tīstokļi, ja kas), sniedz tikai faktus un, uzdrošināšos piezīmēt, visai mazsvarīgus faktus. Jau kurā tur gadsimtā šeit ganījušies kaut kādi cilvēki, jo atrasts apstrādāts kauls, par kura vecumu, starp citu, var būt pamatoti strīdi? Un kas no tā? Ir atrasta Āraišu ezerpils, kas liecina par to, ka jau 10.gs. cilvēki prata būvēt ēkas no koka? Ai, kāds pārsteigums. Viņiem bija koka un māla bļodas? Ak, vai, tiešām ne plastmasas? Ir atrasti simtiem apbedījumu, kuri izveikti tūkstots gadu laikā, jauki. Liecina par ko? Par to, ka apbedīja tikai tos, no kuriem baidījās, jo pārējos veda ragutiņās uz mežu, lai vilki viņus apēd, vēl ko citu? Tā pati Āraišu ezerpils, ko mēs zinām par tās iemītniekiem? Kas tie iemītnieki bija, kālab, kādi bija tur valdošie tikumi un loma tuvējā apkārtnē? Nezinām par to pilnīgi neko. Manā izpratnē, ne arheologu. Kuri, visu cieņu, allaž ir apveltīti ar sevišķi spilgtu iztēli un nopietnu pieņēmumu bāzi, kas radusies citu, tikpat apdāvinātu arheologu galvās.

Ar šo visu gribēju teikt tikai to, ka, jā, no tīrās arheoloģijas zinātnes viedokļa būtu labāk, ja visādi olšķindņi(tulkojums no krievu vārda мудозвон) nerakātos, kur pagadās, taču nekāds liels ļaunums no tā arī neradīsies.

(47 comments | ir ko piebilst)

16:33 - Noderīgo saišu vērotāja piezīmes.
Jau kaut kad še biju licis saiti, ar kuras palīdzību var izsekot jūsu paša vai, ja būsim precīzi, jūsu ierīču kustībai laikā un telpā. Resurss adme.ru apkopojis vairākas saites, kurās var apskatīties, kas par jums zināms lielajiem brāļiem. Nekā daudz par mani gūglei zināms nav, taču ar zināmu interesi papētīju savu profilu, nu, to, pēc kura gūgle izdomā, ar kādām reklāmām uzmākties un ar kādām labāk ne.

Sadaļā "Reklāmas Google tīklā" ierakstīts, ka manas intereses nav zināmas, kas ir pilnīga taisnība, jo pats neko nezinu par savām interesēm, taču līdzvērtīgā sadaļa "Google reklāmas tīmeklī" tomēr, manuprāt, nerada gluži pareizu prekšstatu, jo kā intereses uzrādītas "Aktivitātes brīvā dabā un vēl 33", kas ir pilnīgas muļķības, tiešām ar izbrīnu starp tām "vēl 33" atradu "apdrošināšana", "kosmētika", "iOS lietotnes", "Valentīna diena" un "Lomu spēles", lai gan, protams, iespējams, ka Google zin par mani kaut ko tādu, ko nezinu pats.

Šis un vēl kaut kas adme.ru sarakstā.

(10 comments | ir ko piebilst)

Tuesday, February 17th, 2015
16:45 - Cilvēki, ko es teju vai ienīstu.
Saraksts tiks papildināts.

1.[info]rasbainieks. Jo. Ar zināmu regularitāti man grauj pašapziņu, rakstot "kristaps bij krietni iesprindzis un sagādājis okru, kuru latvijā tā ikdienā dabūt nevar, un pagatavojis proper gambo". Skaidrs, ka man jūk visas šitās okras ar okeru, par gambo pat nerunājot, pēc katra trešā [info]rasbainieks ieraksta man nākas histēriski gūglēt, lai saprastu, ka esmu sagūglējis ko tādu, pēc kā jāpārkrustās atkal.

2.[info]sirdna. Jo. Šis daudz par mani vecākais sakārnis mēdz izlikties par mani asprātīgāks un kaut kādi cilvēki uz šo arī pavelkas. Naivie lūzeri pamatā, protams.

3.[info]kautskis. Jo. Labi pārzin jomas, kurās necik neorientējos un meitenēm patīk.

(33 comments | ir ko piebilst)

15:44 - Finanšu lietas.
Mēģinot izklaidei kaut nedaudz saprast globālo finanšu sistēmu, nu, piemēram, kāds segums un fiška ir spekulācijai ar dažādiem derivatīviem(melotu, ja teiktu, ka ļoti sapratu, patiešām ceru, ka kāddien [info]kautskis par šo uzrakstīs), nonācu pie secinājuma, ka, jo vairāk iedziļinos, jo mazāk saprotu, kas arī ir tikai normāli. Taču saistībā ar šo visu radās pusotrs jautājums:
1. Mantinieki manto arī visus mantojuma atstājēja parādus?
1,5. Ja mantinieks atsakās no mantojuma, viņš arī var uzspļaut visiem sava ellīgi tuvā radinieka parādiem?

(29 comments | ir ko piebilst)

Friday, February 13th, 2015
08:24 - Aprinķa priekšniekiem, lai būtu par ko spriest pie alus kausa.
Minskas vienošanās pilns teksts.

Salīdzinājumam - iepriekšējāspirmās, septembra vienošanās pilns teksts un uz tās pamata pieņemtā memoranduma teksts.

Tiešām rekomendēju salīdzināt, lai varētu spriest par to, cik milzīgs progress noticis.

(3 comments | ir ko piebilst)

Wednesday, February 11th, 2015
13:13 - Nošķirsim deģenerātus no pelavām!
Inspirējoties no šī:

Poll #20319 Futboli
Open to: All, results viewable to: All

Esi futbola līdzjutējs?

View Answers


16 (19.0%)

Nē, bet jūtu līdz un orientējos biljardos, daiļslidošanās vai citos sportos
7 (8.3%)

Nē, bet jūtu līdz un orientējos dziedošo ģimeņu, ekstrasensu vai citās īpatnējās sacīkstēs
4 (4.8%)

Nē, bet jūtu līdz un orientējos hameleonu rotaļu ugunsgrēkos, šekspīros vai tamlīdzīgās kaislībās
0 (0.0%)

Nē, bet jūtu līdz kādai no pusēm ateistu un ticīgo diskusijās
4 (4.8%)

Nē, bet jūtu līdz līdzjutējiem
8 (9.5%)

Nē, jūtu līdz tikai savām personīgajām diskusijām ar Grigoriju Pereļmanu un līdzīgiem kungiem
1 (1.2%)

Nē, jūtu līdz tikai noklīdušajiem suņiem, kaķiem un palestīniešiem
9 (10.7%)

Nē, nejūtu līdz nekam un nevienam
32 (38.1%)

Sūdzības, ierosinājumus, papildinājumus un iebildumus izteikšu komentāros
3 (3.6%)

(6 comments | ir ko piebilst)

Tuesday, February 10th, 2015
14:52 - Ehhh. Hannas.
Pamanīju, ka jaunuves no soctīklu tumšākajiem nostūriem sajūsmā spiedz par kaut kādu joku. Ieinteresējos, izlasīju. Saskumu. Neko jau daudz no līdzbiedrēm negaidu, taču, ja jau maina stāsta varoņu dzimumus, vajadzētu to kaut kā vismaz pavisam nedaudz izsmalcinātāk paveikt.

(16 comments | ir ko piebilst)

Monday, February 9th, 2015
09:42 - Nedaudz par pornogrāfiju.
Pa acu galam vairākos tīklos manīju pārspriedumus par pornogrāfiju, kā jau parasti, ecējas tie, kuriem šķiet, ka pornoindustrija ir sātana izgudrojums, ar tiem, kuriem šķiet, ka pornogrāfija ir demokrātijas un liberālo vērtību stūrakmens. Ja apkopo, tad tie, kuri lieto pornogrāfiju, ir degradēti izvirtuļi, kuriem dziļi nospļauties par kādām vispārcilvēciskajām vērtībām, bet tie, kuri neskatās, ir izvirtuļi dubultā ar dubultu morāli, jo gan jau, ka tāpat skatās un piedevām vēl ar kaut kādām ļoti maniakālām novirzēm, jo liedzas kaut kādu aizdomīgu iemeslu pēc.

Pašam, kā allaž, nav strikta viedokļa, nekādu pārļaunumu īsti nesaskatu, pats gan neskatos, bet tikai tamdēļ, ka tās pāris reizes, ko esmu skatījies, neesmu juties aizkustināts, neievilka. Garlaicīgi un pietrūkst kaut kādas estētiskās šķautnes. Iespējams, ka vērtējums ir aplams un izvēles aplamas, varbūt esmu skatījies kaut ko pavisam nekvalitatīvu, kamēr ir pieejams arī kaut kas pat ļoti baudāms.

Tātad, ko jūs man ieteiktu noskatīties?

(38 comments | ir ko piebilst)

Friday, February 6th, 2015
10:26 - Kamēr/tikmēr.
Kamēr mazie puikas [info]po, [info]up un [info]auksts_entelekt šķindina kaut kādus dīvainus kausus ar nezināmas izcelsmes dziru tajos, sēžot sarkanos dermantīna dīvānos, tikmēr Pāru Bībeles Čempionāta komandas sapulcē...

(76 comments | ir ko piebilst)

Wednesday, February 4th, 2015
12:30 - Internetu vērotāja piezīmes.
Vieni no...hmmm...dīvainākajiem cilvēkiem ir tie, kuri sacer darba sludinājumus. Tik tiešām ticu, ka tie ir parasti, normāli cilvēki, liela daļa, iespējams, ir pat kādam rads, draugs vai paziņa. Varbūt pat ne normāli, bet lieliski - gudri, skaisti un labdabīgi. Teicami bērnu vecāki un labi bērni saviem vecākiem. Taču darba sludinājumos, acīmredzot, ir kaut kāds melnās maģijas spēks iekšā, kas jebkuru, kurš ķeras šāda sludinājuma sacerēšanai klāt, padara par pilnīgu idiotu ar uzkrītošām kretīna iezīmēm.

Pirms publicēt šo ierakstu, padomāju, ka varbūt tomēr pārspīlēju. Iegāju cv.lv un izlasīju uz labu laimi atlasītus trīs darba piedāvājumus. Nepārspīlēju gan.

(52 comments | ir ko piebilst)

Tuesday, February 3rd, 2015
14:04 - Pašdiagnosticētāja piezīmes.
Spriežot pēc tā, ka nekādā veidā vairs nemācos no pieredzes un nerodas kaut kādi nosacījuma refleksi, demence jau klauvē pie visām smadzeņu daivām. Ļauni ņirdzot un ar izteiksmi. To konstatēju šodien, kad jau nez kuro tūkstošo reizi pēdējo gadu laikā mobilo aplikāciju nepārtrauktās atjaunināšanas aparātā meklēju personas tālruņa numuru, truli ekrānā bakstīdams vārdu "Jānis". Mhm. Nezkālab ir pārliecība, ka arī nākamreiz darīšu tieši tāpat, pie nosacījuma, ka, atvēzējot bakstīšanai sagatavoto pirkstu, vispār atcerēšos, ko esmu gribējis darīt.

(8 comments | ir ko piebilst)

Monday, February 2nd, 2015
09:25 - ***
Un tomēr viskomfortablāk jūtos pats savā galvā. Ar nepacietību gaidu brīdi, kad iemanīšos tur ieslēgties un nekad vairs nenākt ārā.

(5 comments | ir ko piebilst)

Friday, January 30th, 2015
16:45 - Īsi par kristīgajiem abortiem.
Kristietība ir kas viennozīmīgi labs? Nē. Apkarojot kristietību, visiem paliks labāk? Nē.
Aborti ir kas viennozīmīgi labs? Nē. Apkarojot abortus, visiem paliks labāk? Nē.

Apkarojot apkarotājus gan varētu visiem palikt labāk.

Labi, tik īsi man nesanāks, bet, manuprāt, abortu apkarotāji vispār ir sabiedrībai bīstami cilvēki ar neapturamu vēlmi regulēt citu cilvēku privātās dzīves, pat vēl vairāk - dzemdes, uz ko itin nevienam nedrīkstētu būt nekādas tiesības. Ja šie cilvēki uzskata, ka šādas tiesības viņiem ir, viņi uzskata, ka citi cilvēki ir kaut kāds viņu īpašums. Nezinu, kur šāda pārliecība varētu būt balstīta, bet garīgajā veselībā nav pilnīgi noteikti. Katrs aborts, sasodīts, jau ir maza pašnāvība, neveic šos tālab, ka viss ir ļoti labi, ja to kāds nesaprot, tad lai iet ārstēt savu garīgo tizlumu tā vietā, lai ar šo uzplītos citiem.

(15 comments | ir ko piebilst)

Wednesday, January 28th, 2015
17:30 - Par sižetiem.
Ja kāddien ienāks prātā uzrakstīt kādu stāstu, neiespringšu uz sižeta gudrošanu, vienkārši ņemšu lokālo kriminālziņu virsrakstus un savirknēšu pareizajā secībā. Piemēram:

Daugavpilī sirmgalvis uz ezera salauž kāju
Vīrietim darba vietā uzkrīt konteiners
Vīrieti sakož aizšauta mežacūka
Krītot no mājas jumta, gūst smagas traumas
Gaidot ierodamies policiju, zaglis apsardzes telpā malko nule kā nozagto īru viskiju

un tā tālāk.

(10 comments | ir ko piebilst)


> 20 vecākus
> uz augšu
Sviesta Ciba