unpy's journal

> jaunākie ieraksti
> kalendārs
> draugi
> par sevi
> 20 vecākus

Wednesday, May 6th, 2015
23:12 - Visa kā rekomendētāja piezīmes.
Nav jau "Ugunsgrēks", protams, taču tāpat diezgan interesants seriāls pārītim īsu, bet aukstu pirmspavasara vakaru. Tiesa, iespējams, vairāk piemērots bērniem un tiem, kas bērna prātā. Man patika, sen ko tik jauku nebiju redzējis.

(1 comment | ir ko piebilst)

Sunday, May 3rd, 2015
19:20 - Kamēr/tikmēr.
Kamēr Latvijā arī pēc nedēļas būs +14, +13 un +12 ar visiem ierastajiem nokrišņiem, tikmēr Vācijā bruņurupucis pastaigājas neparastā vietā.

(6 comments | ir ko piebilst)

Thursday, April 30th, 2015
19:14 - Kas zvana?
Vienam cīņubiedram iezvanījās telefons, kamēr šis pats bija izgājis. Ieskatījos ekrānā, skatos, zvana "Mīļums". Godīgi sakot, riktīgi nobrīnījos. It kā solīds kungs, no kura nevējo romantika pa gabalu nekādā veidā, bet, edz kā, savu šībrīža civilsievu par mīļumu telefonā nodēvējis.

Tikpat labi var būt, protams, ka tā ir tāda sabiedrībā pieņemta norma, par kuru neesmu bijis informēts, iztiekot ar vārdiem un uzvārdiem, tādejādi būdams raupjš un savādāk nepatīkams.

Kā jums telefonā ir nodēvēts otrās/trešās/ceturtās vai vēl kādas citas puses tālruņa numurs?

(34 comments | ir ko piebilst)

11:08 - Darbs nav grūts, bet atbildīgs.
Nav arī diez ko labi apmaksāts, no citas puses - gan jau, ka dzīvošana un ēdināšana par brīvu, arī pasta adrese laba.

(2 comments | ir ko piebilst)

Wednesday, April 29th, 2015
19:21 - Sakarību sakarības meklējot.
Balstoties uz [info]zazis atklāto aizdomīgo sakritību, pajautāšu:

Poll #20385 Kreisie liberāļi un citi oposumi.
Open to: All, results viewable to: All

Tu esi kreilis?

View Answers

jā, tātad nepatīkams pederasts
2 (6.5%)

nē, tātad vēl nepatīkamāks debiliķis
21 (67.7%)

mana vecmāmiņa ir galdnieks
8 (25.8%)

(33 comments | ir ko piebilst)

02:00 - Nedaudz par Liepājas katoļiem.
Tiešām ar interesi izlasīju rakstu "Liepājas katoļi izstādē saskata zaimus; dome lemj par tālāko rīcību".

Gribēju būt visai skarbs, bet atcerējos, ka esmu katolis tomēr, lai arī dranķīgs. Tiešām lūdzu visus manus draugus, paziņas un pat nedraugus neņemt vērā šo, manuprāt, imbecilo ņemtni ap kāut kādiem tur attēliem. Tā ir Liepāja. Katoļu garīdzniekiem grūti, jāmēģina piejaucēt dažādus dīvaiņus. Dažkārt, acīmredzot, nesanāk. Un metodes šaubīgas, taču to arī var saprast, vispārēja labuma vārdā visādās tur āfrikās ir pieņemts, ka Kristus bijis melnādains un kas tik vēl ne.

Mēs, katoļi, tādi neesam. Un slavenie 168 Liepājas kristieši, acīmredzot, nav katoļi, bet sūdabrāļi kaut kādi. Žēl.

(5 comments | ir ko piebilst)

Friday, April 24th, 2015
22:32 - Jāpieraksta, ir atcerēšanās vērts
"Viņš saņems diplomu, uzvarētājaministrijas krūzi un desmit hematogena batoniņus".

(5 comments | ir ko piebilst)

15:35 - Nedaudz izbrīnīta vēstures un propogandas vērotāja piezīmes.
Par godu latviešu strēlnieku vienību izveides simtgadei ir uzbliezta piemiņas medaļa.http://baltnews.lv/riga_news/20150418/1013742576.html

Kas ir šo medaļu kalēju virsvadībā:

Центральный штаб:
Путин, Владимир Владимирович — председатель ОНФ
Говорухин, Станислав Сергеевич — сопредседатель ЦШ ОНФ
Бречалов, Александр Владимирович — сопредседатель ЦШ ОНФ
Тимофеева, Ольга Викторовна — сопредседатель ЦШ ОНФ

Iz šejienes.

(3 comments | ir ko piebilst)

Sunday, April 5th, 2015
17:38 - Elektriskās figņas smēķētāja un kulinārijas vērotāja piezīmes.
To figņu, kurā gāž iekšā smēķējamo šķidrumu, nomainīju vakar, proti, prognozētais pārdevēja "parasti no divām nedēļām līdz mēnesim" izrādījās teju vai patiess, apmēram divas nedēļas sanāk, tiesa gan, labāk būtu orientēties uz dienām divpadsmit, tad man radās pirmās aizdomas, ka šo, iespējams, vajag nomainīt. Gan jau, ka pavisam glamūrīgi būtu šo mainīt vienlaicīgi ar kārtējās 15ml bonzeles nomaiņu, gan jau, ka tas tā arī ir domāts. Uzreiz vidējais cipars kļūst pieticīgāks, ja pie 10 dienu patēriņa 5EUR vērtā šķidruma pieskaita arī 3EUR vērto iemuti. Sāka šķist, ka arī baterija sāk turēt īsāku laika periodu, šo sajūtu gan var norakstīt uz to, ka pāris dienas pūtu tvaiku, cik vien intensīvi iespējams, jo biju tādā dziļai Latgalei piestāvošā vairākdienu talkā, kur salīdzinoši daudz strādā un krietni dzer bez salīdzināšanas.
Pamēģināju visādas "garšiņas", secināju, ka tabakas garša tomēr patīk vislabāk, kas nav nekāds pārsteigums, vistomēr šo pasākumu lietoju smēķēšanas, nevis ābolu, persiku vai plūmju ēšanas vietā.

Par kulināriju - tagad zinu, kā jāgatavo vistas buljons*. Veikalā, stāvot rindā, appētīju "Gaļinas Blankas" vistas buljona kubiņu sastāvu, kaut kā uz nostaļģiju pavilka, atcerējos, ka šitā Gaļina bija spēcīgs zīmols trūcīgajos 90ajos. Tāds brīnumaino kubiņu folksvāgens, ja pieņem, ka "Vegeta" bija opelis. Vienvārdsakot, pietiek iegāzt katliņā augu eļļu, piebērt klāt sāli, nātrija glukomātu, tās sīpolu mizas, kas palikušas pāri no olu krāsošanas, pāris konservantu, ja grasaties to saglabāt aiznākamai paaudzei, sojas pienu, "vēžveidīgo un liellopu atliekas" un visu vārīt uz lēnas uguns. Vistu traucēt nevajag. Īpašiem feinšmekeriem ieteiktu piesviest arī kādu kartupeļu mizu un mirtes zariņu no vecmāmiņas kāzu vainaga.
*neesmu precīzs, sastāvu rakstu pēc atmiņas, kuras man nav, bet jēdzieniski sastāvs ir apmēram tāds. Vista pieminēta tur nav, mirte gan arī.

Kaut kad sen, pirms gadiem, Zemkopības ministrija tomēr "Rīgas Miesnieku" piespieda izņemt no pārdošanas ap 100t produkcijas no visas Latvijas teritorijas 3 dienu laikā(tas bija tik sen, ka precīzi neatceros daudzumu, manuprāt, tas bija lielāks, bet arī 5 līdz augšai piekrautas fūres neizklausās slikti) ar nosaukumu "Cūkgaļas doktordesa", jo izrādījās, ka cūkgaļas tur nav vispār, ir arī reklāmas likums, kurš paredz, ka patērētājus klaji maldināt nav brīv, taču tas nevienam mūsdienās nerūp, bet žēl un drusku bailīgi. Negribētos nopirkt un izdert pudeli šnabja, kurai pakaļpusē sīkiem burtiem rakstīts "augstas kvalitātes metilspirts, šis uzraksts, iespējams, ir pēdējais, ko lasiet savām acīm".

(7 comments | ir ko piebilst)

Tuesday, March 31st, 2015
17:58 - Valodas vērotāja piezīmes. Nedaudz par drošumspēju.
Kādā ierakstā, bet aiz aizslietņa, tika uzdots pamatots jautājums "kas ir drošumspēja?". Pašam šķita, ka šādi jaundarinājumi jāvērtē pēc vecā homeopātijas principa "cilvēki jūk prātā līdzīgi", tālab pieņēmu, ka termins veidots līdzīgi "dīgtspējai". Man nebija taisnība, [info]starro(un man nav šaubu par atbilstošu kompetenci) šo terminu definē šādi - "Pakāpe kādā saglabā prasībām atbilstošas īpašības vai stāvokli". Intereses pēc iegūglēju lietojumu.

Cilvēka drošumspēja (human securitability – a form of resilience) ir starptautiski zināms jēdziens, kas raksturo cilvēka adaptācijas spēju strauji mainīgā vidē. Cilvēks ar augstu drošumspēju ir par sevi drošs, radošs cilvēks, spējīgs parūpēties par sevi un citiem, pielāgoties apstākļiem.

Šis viss štrunts, bet ļoti uzrunāja nākamā rindkopa. kas veltīta visiem, kuri ir plānojuši nodzīvot līdz 2020. gadam. "Līdz ar to viens no NAP2020 mērķiem radīt spēcīgu vidusšķiru un arī nodrošināt tautas ataudzi Latvijā – valstī, kur ikkatram cilvēkam ir iespējas gādāt par savu, savu tuvinieku un Latvijas labklājību. Tas ir nesaraujami saistīts ar iespēju īstenot NAP2020 virsmērķi – ekonomikas izrāvienu."

Esmu jūtīgs pēdējā laikā un tiešām līdz asarām aizkustināja valstiskais plāns izveidot Latviju kā valsti, kurā ikvienam cilvēkam būs tomēr kādas nebūt iespējas gādāt par savu, savu tuvinieku un Latvijas labklājību. Ir uz ko tiekties.

(5 comments | ir ko piebilst)

16:25 - Elektriskās cigaretes lietotāja piezīmes. Pirmā smēķšķidruma pudelīte kaput.
Pirmā smēķšķidruma pudelīte beidzās vakar, 30. martā. 10 dienās viena pudelīte, tātad.

Šajās 10 dienās esmu izpīpējis 2,2 cigaretes, nudien nav vērts. Pirmo nopīpēju dzerstiņa laikā kādā ceturtajā ēgaretes lietošanas dienā, likās ne pārāk jēgpilns pasākums, otro tā paša dzerstiņa laikā pametu, tikko aizpīpējis, jo sametās šķērmi. Vēl vienu nopīpēju vakar, jo, dzerot kafiju(ko daru ļoti reti), ļoti sagribējās īsto cigareti pie kafijas. Nebija tā vērts, tiešām sajūta tāda, it kā kūpinātu ēgareti + lupatu vīkšķi.

Visādi savādāk nekādus īpašos uzlabojumus veselībā vai kur citur neizjūtu, ir nedaudz uzlabojusies oža, kas, Rīgā dzīvojot, nevar tikt uzskatīts par bonusu, drīzāk otrādi.

P.S. Šī nekādā veidā nav ēgarešu reklāma, par šo reālo ietekmi uz organismu nekas nav zināms, pilnīgi iespējams, ka šīs ir kaitīgākas par parastajiem smēķiem vai pat par šo kaitīguma vispārpieņemto priekšstatu.

(50 comments | ir ko piebilst)

Sunday, March 22nd, 2015
19:51 - Elektriskās cigaretes lietotāja piezīmes. Trešā diena.
Pirmās dienas vakarā sanāca apmeklēt pasākumu, kas bija saistīts ar pārmērīgu alkohola patēriņu. Pozitīvais ir tas, ka iztiku bez parastās cigaretes lietošanas, taču ēgareti kūpināju vienā kūpināšanā, pieļauju, ka tajā naktī uzņēmu pietiekoši nikotīna, lai visa Čingishana armija paliktu kājniekos. Par spīti tam, sestdienas ļoti nosacītā priekšpusdiena bija vieglāk panesama, nekā citreiz pēc līdzīgām izpriecām, salīdzinoši normālu pašsajūtu sasniedzu ātrāk, taču ēgareti tvaicēju tāpat diezgan bieži, bet vairāk tā, pa diviem "dūmiem". Tiesa, šāda veida pašsajūtas un šo noregulēšanās nav īpaši objektīvi izmērāmas, iespējams, tas viss uz tīras pašsuģestijas pamata.

Šodien kūpinu nedaudz mazāk, nevienu pašu brīdi nav ienācis prātā "eh, ka derētu parasto cigareti uzpīpēt", par šādu teorētisku iespēju atcerējos tikai tagad, radot šo ierakstu. Pagaidām esmu diezgan apmierināts, izskatās tiešām laba alternatīva smēķēšanai vulgaris, proti, gana ērta ir iespēja laist dūmu mutuļus kā tvaikonim, īpaši neuztraucoties par laiktelpas piedūmojumu un Kioto protokolu. Par ko citu spriest ir pāragri, pārveselīgs nejūtos, krosus skriet arvien nevelk, nejūtu arī kādas psiholoģiskas izmaiņas, ēdot speķi, neraudāju par konkrētās cūkas likteni un arvien nav principiālu pretenziju pret tiem, kuriem jāraud.

Izmaksu ziņā izskatās labi, smēķējamais šķidrums tērējas lēnām. Kādu pirmo kopsavilkumu varēšu izveikt tik pēc kāda mēneša, taču jau tagad ir skaidrs, ka sanāks ievērojami lētāk par parasto cigarešu smēķēšanu pat tad, ja neizmantošu [info]thel ieteikto inawera.com.

(27 comments | ir ko piebilst)

Friday, March 20th, 2015
12:58 - Elektriskās cigaretes lietotāja piezīmes. Pirmās sešas stundas.
Vakar izsmēķēju pēdējo cigareti, kas cigerete parastā, šo dienu sāku jau ar ēgareti. Tiesa, nesāku pilnīgi no nulles, jau vakar paeksperimentēju, lai saprastu, kā sadabūt gana kuplu dūmu. Liriska atkāpe. Smēķēju cigaretes parastās teju vai 30 gadus, ilgākais atmešanas laiks ir bijis nedēļu/pusotras/divas reizes četras visā šajā laika periodā. Vidējais patēriņa daudzums - ap paciņu cigarešu dienā, pēdējā gada laikā - ap puspaciņu. Stiprums - pēdējos gadus piecus no pavisam vieglā gala.

Pēc pirmajām sešām stundām varu teikt, ka nikotīna organismam netrūkst diezgan droši, fiziski izjūtu, ka esmu šo uzņēmis stipri vairāk, nekā šo būtu dabūjis smēķējot, kā ierasts. Tiesa, patērēju to apšaubāmo šķīdumu, kas domāts spēcīgo cigarešu patērātājiem. Drošs paliek nedrošs. Un tomēr kaut kas ļoti nav tā, parasto cigareti uzsmēķēt gribās. Tiesa, ne nepārvarami, iespējams, liela jēga psiholoģiskajam faktoram, proti, ēgaretei ir tā apšaubāmā priekšrocība, ka šo nevajag iet lietot tam speciāli atvēlētā vietā, var jau būt, ka trūkst kaut kas no paša rituāla.

Pagaidām varētu uzstādīt sev mērķi uzņemt nikotīnu netradicionālā veidā kādu mēnesi, pagaidām tas šķiet reāli, nez kā būs rīt.

(36 comments | ir ko piebilst)

Wednesday, March 18th, 2015
15:00
Palasīju par valodu zinātājiem, gramnaciķiem, Ībļa nezinātājiem un tamlīdzīgi, palika interesanti.

Poll #20357 Kā māku, tā maunu
Open to: All, results viewable to: All

Teicienam, "kā es māku, tā es maunu" īsteno nozīmi

View Answers

zināju
43 (75.4%)

nezināju
1 (1.8%)

vēl tagad nesaprotu, par ko stāsts
9 (15.8%)

gribu par šo pakašķēties komentāros
4 (7.0%)

(34 comments | ir ko piebilst)

14:40 - Izgāju ārā.
Aber tur - maz no ziemas. Kā bērnības maijos. Nākamnedēļ gan vēl būšot ziema, taču nedēļu pārsēdēt nudien nav grūti. Visādā citādā ziņā, palasīju cibu, īsti nav ko komentēt, varu tik piekrītoši māt ar galvu. Visiem taisnība, tā arī ir. Izņemot dažus sūdabrāļus, bet arī tos saprotu, pats ne labāks.

(3 comments | ir ko piebilst)

Thursday, February 19th, 2015
20:21 - Vēstures un ne tikai vērotāja piezīmes.
Šodien [info]hedera iepublicēja visos veidos vērtīgu ierakstu "Par arheoloģiju un mantračiem". [info]hedera ir arheologs un, protams, zin, par ko raksta. Atšķirībā no manis, kurš nav speciālists nekur(nu, labi, nebūšu pārpieticīgs, savulaik biju tiešām labs elektroiekrāvēja vadītājs) un vēsturē, iespējams, pat mazāk, nekā kaut kur citur. Taču man arvien šķiet, ka tai arheoloģijai, ko iespējams izveikt Latvijas apstākļos, ir visnotaļ neliela nozīme kaut kādā vispārējā vietējās teritorijas vēstures izpratnē. Nedaudz parunājām par to, [info]hedera tā nešķiet gan, kas ir tikai loģiski. Viņa veras no zinātniskā viedokļa, kamēr es no elektroiekrāvēja vadītāja viedokļa, proti, kāds tad ir tas vietējās arheoloģijas pienesums vēsturē. Manā izpratnē, ja tā nedaudz distancējas, tad, jā, kaut kādus bijušos procesus ir vērtīgi analizēt, lai uz to bāzes varētu zīmēt līknes par cilvēces un ne tikai attīstību, uz šādas bāzes būvētu kaut kādas prognozes un vēl visu ko. Gūt zinības, kā iegūt dzelzi pēc atomkara, galu galā. Proti, arheoloģijas nozīmi "vienkārši interesanti" neizskatu, vienkārši interesantas ir bārdainās dāmas, Vonnegūta romāni un pieci desmiti muļķīgu nokrāsu, tam visam zemi rakt nevajag.

Bet. Arheoloģija nesniedz nekādus priekšstatus par procesiem(pat tad, ja tiek atrasti kādi nebūt tīstokļi, ja kas), sniedz tikai faktus un, uzdrošināšos piezīmēt, visai mazsvarīgus faktus. Jau kurā tur gadsimtā šeit ganījušies kaut kādi cilvēki, jo atrasts apstrādāts kauls, par kura vecumu, starp citu, var būt pamatoti strīdi? Un kas no tā? Ir atrasta Āraišu ezerpils, kas liecina par to, ka jau 10.gs. cilvēki prata būvēt ēkas no koka? Ai, kāds pārsteigums. Viņiem bija koka un māla bļodas? Ak, vai, tiešām ne plastmasas? Ir atrasti simtiem apbedījumu, kuri izveikti tūkstots gadu laikā, jauki. Liecina par ko? Par to, ka apbedīja tikai tos, no kuriem baidījās, jo pārējos veda ragutiņās uz mežu, lai vilki viņus apēd, vēl ko citu? Tā pati Āraišu ezerpils, ko mēs zinām par tās iemītniekiem? Kas tie iemītnieki bija, kālab, kādi bija tur valdošie tikumi un loma tuvējā apkārtnē? Nezinām par to pilnīgi neko. Manā izpratnē, ne arheologu. Kuri, visu cieņu, allaž ir apveltīti ar sevišķi spilgtu iztēli un nopietnu pieņēmumu bāzi, kas radusies citu, tikpat apdāvinātu arheologu galvās.

Ar šo visu gribēju teikt tikai to, ka, jā, no tīrās arheoloģijas zinātnes viedokļa būtu labāk, ja visādi olšķindņi(tulkojums no krievu vārda мудозвон) nerakātos, kur pagadās, taču nekāds liels ļaunums no tā arī neradīsies.

(47 comments | ir ko piebilst)

16:33 - Noderīgo saišu vērotāja piezīmes.
Jau kaut kad še biju licis saiti, ar kuras palīdzību var izsekot jūsu paša vai, ja būsim precīzi, jūsu ierīču kustībai laikā un telpā. Resurss adme.ru apkopojis vairākas saites, kurās var apskatīties, kas par jums zināms lielajiem brāļiem. Nekā daudz par mani gūglei zināms nav, taču ar zināmu interesi papētīju savu profilu, nu, to, pēc kura gūgle izdomā, ar kādām reklāmām uzmākties un ar kādām labāk ne.

Sadaļā "Reklāmas Google tīklā" ierakstīts, ka manas intereses nav zināmas, kas ir pilnīga taisnība, jo pats neko nezinu par savām interesēm, taču līdzvērtīgā sadaļa "Google reklāmas tīmeklī" tomēr, manuprāt, nerada gluži pareizu prekšstatu, jo kā intereses uzrādītas "Aktivitātes brīvā dabā un vēl 33", kas ir pilnīgas muļķības, tiešām ar izbrīnu starp tām "vēl 33" atradu "apdrošināšana", "kosmētika", "iOS lietotnes", "Valentīna diena" un "Lomu spēles", lai gan, protams, iespējams, ka Google zin par mani kaut ko tādu, ko nezinu pats.

Šis un vēl kaut kas adme.ru sarakstā.

(10 comments | ir ko piebilst)

Tuesday, February 17th, 2015
16:45 - Cilvēki, ko es teju vai ienīstu.
Saraksts tiks papildināts.

1.[info]rasbainieks. Jo. Ar zināmu regularitāti man grauj pašapziņu, rakstot "kristaps bij krietni iesprindzis un sagādājis okru, kuru latvijā tā ikdienā dabūt nevar, un pagatavojis proper gambo". Skaidrs, ka man jūk visas šitās okras ar okeru, par gambo pat nerunājot, pēc katra trešā [info]rasbainieks ieraksta man nākas histēriski gūglēt, lai saprastu, ka esmu sagūglējis ko tādu, pēc kā jāpārkrustās atkal.

2.[info]sirdna. Jo. Šis daudz par mani vecākais sakārnis mēdz izlikties par mani asprātīgāks un kaut kādi cilvēki uz šo arī pavelkas. Naivie lūzeri pamatā, protams.

3.[info]kautskis. Jo. Labi pārzin jomas, kurās necik neorientējos un meitenēm patīk.

(33 comments | ir ko piebilst)

15:44 - Finanšu lietas.
Mēģinot izklaidei kaut nedaudz saprast globālo finanšu sistēmu, nu, piemēram, kāds segums un fiška ir spekulācijai ar dažādiem derivatīviem(melotu, ja teiktu, ka ļoti sapratu, patiešām ceru, ka kāddien [info]kautskis par šo uzrakstīs), nonācu pie secinājuma, ka, jo vairāk iedziļinos, jo mazāk saprotu, kas arī ir tikai normāli. Taču saistībā ar šo visu radās pusotrs jautājums:
1. Mantinieki manto arī visus mantojuma atstājēja parādus?
1,5. Ja mantinieks atsakās no mantojuma, viņš arī var uzspļaut visiem sava ellīgi tuvā radinieka parādiem?

(29 comments | ir ko piebilst)

Friday, February 13th, 2015
08:24 - Aprinķa priekšniekiem, lai būtu par ko spriest pie alus kausa.
Minskas vienošanās pilns teksts.

Salīdzinājumam - iepriekšējāspirmās, septembra vienošanās pilns teksts un uz tās pamata pieņemtā memoranduma teksts.

Tiešām rekomendēju salīdzināt, lai varētu spriest par to, cik milzīgs progress noticis.

(3 comments | ir ko piebilst)


> 20 vecākus
> uz augšu
Sviesta Ciba