unpy's journal

> jaunākie ieraksti
> kalendārs
> draugi
> par sevi
> 20 vecākus

Tuesday, January 17th, 2017
12:18 - Prettrampampisti.
Štrunts par Trampu, no vienas puses, tā ir ļoti laba zīme, ka ir cilvēki, kuri arvien vēl šūmējas par to, ka savienotajās amerikās par prezidentu ievēlēts kungs, kurš, viņuprāt, nav gana cienīgs, lai ar šo saviesīgi un ļoti daudznozīmīgi mēļotu par Jaunā Rīgas teātra pēdējo izrādi. Tas tāds Zadornova cienīgs gājiens, stāstīt par to, cik ļoti amerikāņi ir stulbi, tā liekot noprast, ka šepat vien, teju vai pāris sprīžu attālumā, ja skatamies pasaules karti, mājo vispasaules intelektuālā elite, kas šito neatbalsta ne drusciņas.

Bet, ko nu tur. Kā dumjie amerikāņi sadarījušies, tā tagad būs jādzīvo, ak vai. Pavisam citādi ir pie mums, tur, kur zin, kā ir pareizi. Jo pie mums jau nu gan par politiķiem tiek vēlēts tikai tad, ja šie kaut Tīronu diskusijā par jebkuru tēmu var nolikt uz lāpstiņām trijos teikumos. Pie mums gan vēl, piemēram, par tādiem intelekta milžiem kā....eeeee...vecums, alcheimers, esmu piemirsis uzvārdus, jaukais prettrampampist, vari atgādināt, par ko, piemēram, vēlēji pēdējās vēlēšanās?

(9 comments | ir ko piebilst)

Friday, January 13th, 2017
11:39 - Nedaudz par skaitli 13.
Skaitlis 13 skaitās nelaimīgs arī tālab, ka ir sens ticējums - ja pie viena galda sapulcējas 13 cilvēku, vienam jāmirst. Tam ir ļoti loģisks izskaidrojums. Ja pie viena galda sapulcējas tāds lēvenis cilvēku, skaidrs, ka vienā brīdī šie iesilst tiktāl, līdz sāk spēlēt viesību spēles. 12 cilvēkiem ir ērti sadalīties komandās - uz pusēm, pa trijiem, četriem vai pāros, savukārt, tam vienam, trīspadsmitajam, nekas cits neatliek, kā kļūt par tiesnesi. Tiesāt 12 iereibušus cilvēkus ir dikti nepateicīgs darbs ar diezgan iepriekšparedzamu iznākumu.

Attēlā - viesību spēle, četras ar tiesneša lēmumu neapmierinātas komandas pa trim un tiesnesis pats.

(7 comments | ir ko piebilst)

Tuesday, January 10th, 2017
17:37 - Par visu uzzinu pēdējais.
Senie latvieši Sīriusu esot saukuši par Spuļģi.

(3 comments | ir ko piebilst)

12:11 - Mūsu civilizācijas dīvainības.
Nudien nesaprotu, kamdēļ rotaļu zirgam nedrīkstētu būt dzimumorgāni, tas tiešām ir viens no dīvainākajiem mūsu "rietumu civilizācijas" tabu.

(35 comments | ir ko piebilst)

Monday, January 9th, 2017
09:46 - Nedaudz par Ziemeļeiropu.
Jau kādu nedēļu soctīklos valda tāds kā neliels saviļņojums par godu tam, ka ANO Latviju ir ieskaitījusi Ziemeļeiropā. Tas, protams, ir ļoti pagodinoši, jo neesam vairs mēs nekādi nožēlojami austrumeiropieši kā čehi vai slovāki, bet esam vienā draudzīgā saimē ar dāņiem, norvēģiem un britiem. Riktīga win-win situācija. Mēs tagad varam justies lepni, bet visās statistikas atskaitēs līderu pozīcijas atkal stabili ieņems Rietumeiropa, jo uzpūtīgās Ziemeļeiropas valstis ir dabūjušas statistisko dunci mugurā mūsu paskatā. Tāds, lūk globālais PR.

UPD. Nekas tāds neesot noticis, Pabriks vienkārši izlielījies, ka mēs esam Ziemeļeiropa un soctīkli uzreizi šo uz urrā uztvēruši kā ziņu, ka mēs tikai tagad esam Ziemeļeiropa. Lieliska mācība par to, ka pat šitādām štrunta ziņām nedrīkst uzticēties ne mazākajā mērā un teju vai katrai ziņai atsauces jāpārbauda.

(9 comments | ir ko piebilst)

Saturday, January 7th, 2017
09:33 - Mēness nodilums.
Poll #20918 Dilumpieaugums
Open to: All, results viewable to: All

Kā tev bērnībā mācīja atšķirt dilstošu mēnesi no pieaugoša?

View Answers

ar imagināras strīpas palīdzību
56 (90.3%)

kaut kā savādāk, pastāstīšu komentāros
2 (3.2%)

īstenībā tur nekas nedilst un nepieaug, tā ir tikai tāda ilūzija
2 (3.2%)

es domāt ir januarris
0 (0.0%)

dedziet ellē ar saviem mēnešiem, nešķīstie musulmaņi!
2 (3.2%)

(20 comments | ir ko piebilst)

Friday, January 6th, 2017
14:48 - Lielā brāļa atpakaļvērotāja piezīmes.
Ir tāda interesanta vietne internetos, kas saucas https://myactivity.google.com . Rekomendēju apskatīties, kā tur izskatās, tiešām interesanti pavadīju laiku. Visi ģimenes fotoalbūmi un feisbūku atmiņas ir štrunts salīdzinājumā ar šo :)

(15 comments | ir ko piebilst)

Thursday, January 5th, 2017
23:17 - Filmu vērotāja piezīmes.
Noskatījos "Šerloka" jaunās sezonas pirmo sēriju. Nu, ko - pirmās trīs ceturtdaļas filma kā filma, tīri jauka, bet pēc tam scenārija autorus, acīmredzot, piemeklēja kāda baisa nelaime un sēriju pabeigt tika uzaicināts "Ugunsgrēka" un calis.lv apvienotais autoru kolektīvs.

(6 comments | ir ko piebilst)

17:34 - Jaungada apņemšanās.
Biju domājis iztikt bez apņemšanās, klusu un mierīgi dzīvot pēc iespējas rimtāku un nemanāmāku dzīvi, man atliku likām darba dzīvē sagādā sarežģījumus citu cilvēku piepešie enerģijas sprādzieni un neapvaldāmā vēlme visu mainīt un uzlabot uzreizi pēc jaunā gada, šitā kādreiz vecmamma ķērās pārbīdīt visas mēbeles, cirst sienās jaunas durvis un mūrēt ciet vecās, tur neko nevar padarīt, tā ir kaut kāda īpaša mentāla kaite, šitā vēlme visu samainīt vietām un tad justies tā, it kā kaut kas dikti būtu uzlabojies.

Bet tagad neviļus atcerējos, ka pirms krietnāka laika bija tāda kusla beztermiņa vēlme, to varētu apņemties īstenot šogad, proti, iemācīties uzdarināt ko šādu )

(19 comments | ir ko piebilst)

10:34 - Informācijai.

(28 comments | ir ko piebilst)

Wednesday, January 4th, 2017
12:43 - Laika vērotāja piezīmes.
Šo gadu sagaidīju, veroties sūnās, tagad sniega līdz bizei un nedēļas nogalē sola -30 pēc Celsija. Tā kā cenšos kļūt pozitīvāks, tad priecājos, ka ne pēc Kelvina. Nekā cita tik pozitīva nav.

(11 comments | ir ko piebilst)

Saturday, December 31st, 2016
15:25 - Par pāgājušo/nākamo.
Bija kā bija un izbija, būs kā būs, šodien normāli, ar to arī sevi apsveicu, visiem novēlu nekreņķēties un ikdienā atcerēties to, ka laime ir pamatīgas nelaimes neesamība.

(ir ko piebilst)

Tuesday, December 27th, 2016
10:10 - Nāves kults.
Viena no interesantākajām mūsu(ar "mēs" domāju sev pieejami redzamo cilvēces daļu) kultūras īpatnībām ir nāves kults. Jeb, precīzāk, tā acīmredzami nepieciešamā rituālā darbība, kas agrāk izpaudās tā, ka ap mironi sapulcējas raudātājas no tuvējās apkārtnes un gauži klaigā pāris dienas, par spīti tam, ka aizgājējs tām raudātājām nav bijis nedz rads, nedz draugs, bieži vien pat ne īpašs paziņa. Tagad, ar soctīklu attīstīstību, šīs apraudātāju aktivitātes kļūst uzkrītošākas un acīmredzami dīvainākas, pat ar tādu kā agresivitātes piedevu. Pietiek aiziet boldā kādam mūziķim vai aktierim, dziļas pseidosēras pārklāj visus internetus kā tāds cunami vilnis. Ja ar mūziķiem vēl tā, tad kādā "netaisnīgā" negadījumā vienkopus bojā gājušu cilvēku desmiti vai, nedod buda, nošautas lūšu mātes spēj izsaukt tādu šūmēšanos, ka tiem, kuri šitajā nepiedalās, var rasties sajūta, ka šī rituāla nepiekopšana ir kas teju vai noziedzīgs.

Tiešām interesanti, kad un vai vispār mūsu nosacītā civilizācija nonāks līdz tam, ka nāve ir tikai nāve.

(20 comments | ir ko piebilst)

Sunday, December 25th, 2016
15:37 - Īsi par klasifikāciju.
Garāmejot, neviļus ielūrēju vienā zieķu-smāķu veikalā. Tur bija plaukti ar lieliem uzrakstiem. "Sejai", "Ķermenim", "SPA", "Vīriešiem".

(6 comments | ir ko piebilst)

Saturday, December 24th, 2016
22:38 - Tā sajūta,
kad it kā viss ir, bet prieka īsti nav.... tālāk ... )

(10 comments | ir ko piebilst)

19:15 - Par ko astrologi jums nestāsta.
One theory connects the biblical elements of Christ's life to those of a sun god. According to the scriptures, Jesus had 12 followers or "disciples", which is akin to the twelve zodiac constellations. When the sun was in the house of Scorpio, Judas plotted with the chief priests and elders to arrest Jesus by kissing him. As the sun exited Libra, it enters into the waiting arms of Scorpio to be kissed by Scorpio's bite.

https://en.wikipedia.org/wiki/Sol_Invictus

(1 comment | ir ko piebilst)

Friday, December 23rd, 2016
16:17 - Apokalipses vērotāja ziņojumi. Part 4 vai 5.
Esmu drusku apslincis regulāri publicēt ziņojumus par Ļaunā Dēmona centieniem panākt galēju un neatgriezenisku entropijas uzvaru, lielā mērā mani bremzē sajūta, ka nav smuki būt kā tādai sievai, kas zelta kāzu priekšvakarā vīram atgādina, cik šis nesmuki bija sadzēries ar kaimiņu Janku toreiz, pirms divdesmit trīs gadiem, četriem mēnešiem un divām dienām, taču ļoti grūti atturēties ielinkot ko šādu. Ar šo tad arī apņemos tēmu slēgt, lai visiem viss mierīgi, labs prāts un rāmi, bet cītīgi strādājošs kuņģis.

(18 comments | ir ko piebilst)

13:44 - Par vīriešiem un halātiem
Poll #20910 Halātvīri
Open to: All, results viewable to: All

Vīrieši halātos izskatās aseksuāli?

View Answers


4 (7.3%)


18 (32.7%)

Nemāku spriest, pats halātā jūtos ērti
19 (34.5%)

Nemāku spriest, pašam halāti riebj
5 (9.1%)

Lai tie vīrieši iet dirst
9 (16.4%)

(37 comments | ir ko piebilst)

12:44 - Īsi par lūšiem.
Strikta viedokļa nav, uzsildīšu brieža cepeti un padomāšu.

UPD. Padomāju, radās aizdomas, ka, ja lūša vietā būtu kāds "nesmukāks" dzīvnieks, hiēna, piemēram, ālēšanās būtu mazāka un daudziem būtu uzspļaut uz bez mātes palikušajiem hiēnu jaunuļiem.

(19 comments | ir ko piebilst)

Thursday, December 22nd, 2016
01:07 - Par personalizētajiem mārketingiem 3.
Pirms kāda laika izdomāju sevi ar dāvanām apbērt, aliexpresā iegādāju mugursomu(vecā saplīsa), pulksteni(vecais aizgāja nezināmā virzienā) un uz galvas nēsājamu lukturi(parocīga štelle, ja šajā sezonā sakārojas līdz elkoņiem kādā kontaktligzdā ielīst, kļūt par ogļraci vai vienkārši smukam izskatīties). Tagad no tā paša aliexpresa atnāca uzaicinājums svinēt ķīniešu jauno gadu, iegādājot, palūk, šīs te mantas par riktīgi labām cenām, kopā 21 gab. dažādu lietu. Seši mugursomu veidi(tajā skaitā no rozā mikimauša ādas ar visu trofejas galvu pakaļpusē), deviņi pulksteņu(rozā no tiem tikai viens) un četras uz galvas nēsājamu lukturu variācijas. HDMI kabelis(1 gab.) un pāreja no VGA uz HDMI vai otrādi(1 gab.).

Faktiski, ja tagad šito visu, izņemot kabeļus, iegādāšu, sanāks, ka man būs 7x10x5=350 dažādas mugursomu/pulksteņu/galvas lukturu kombinācijas, gandrīz visu gadu katru dienu varēšu izskatīties drusku savādāks. Faktiski, visu gadu, gan jau tās divas nedēļas gadā tāpat guļu ar seju kabeļos un nekā neizskatos. Labi visu sarēķinājuši tie mārketologi, malači.

(5 comments | ir ko piebilst)


> 20 vecākus
> uz augšu
Sviesta Ciba