Muļķības Citi muļķi Muļķības vēsture Muļķis Iepriekšējais Iepriekšējais
Le dîner de cons
Muļķa piezīmes
Add to Memories
Tell A Friend
Par reliģiju un morāli
Jaunāko pētījumu īss rezumē: Nav saskatāma korelācija starp reliģiskumu (vai tā neesamību) un morāles standartiem.
Sevišķi aizkustināja šīs rindiņas: Studies conducted among American Christians, for example, have found that participants donated more money to charity and even watched less porn on Sundays. However, they compensated on both accounts during the rest of the week. As a result, there were no differences between religious and nonreligious participants on average.
Add to Memories
Tell A Friend
Citāts iz latvju kino klasikas
Es varētu sacīt, ka tie ir meli. Teikšu tikai, ka tā nav taisnība.
Add to Memories
Tell A Friend
Пиздец! Мы все умрём!
Arī Leonīds Broņevojs devies uz labākiem medību laukiem.
Add to Memories
Tell A Friend
Statistika über alles
Jau vairākas dienas Blobels sūtīja teilkomandas ārpus Kijevas tīrīt mazpilsētas - Perejaslavu, Jagotinu, Kazeļcu, Černigovu un daudzas citas. Bet teilkomandas vadītāji bija izmisumā - pēc akcijas iegriezušies šajos miestos atkārtoti, viņi atrada vēl vairāk žīdu - tos, kas bija noslēpušies un pēc viņu aizbraukšanas atgriezušies savās mājās. Viņi sūdzējās, ka tādējādi tiekot salaista grīstē visa statistika.

Džonatans Litels "Labvēlīgās"
Add to Memories
Tell A Friend
Valsts kancelejas cīņa ar vējdzirnavām
Vai kādu pārsteidz tas, ka pašas ministrijas nav sajūsmā par vēlmi mazināt valsts pārvaldē nodarbināto skaitu? :) Un izmantojot nodarbināto skaitu, kā kritēriju, nekaitētu ķerties klāt nevis mazajām, bet gan tieši lielākajām iestādēm - ministrijām. Lai nu kur, bet tieši tur mēdz būt visuzpūstākā birokrātija un vislielākā beztolka papīru stumdīšana.
Add to Memories
Tell A Friend
Mani 2 centi par svaigāko cepeti
Realitātes šovi vispār mēdz būt izteikti neētiska padarīšana. Bet tajos kā izklaides objektus izmantot mazaizsargātu sabiedrības grupu pārstāvjus ir hitting a new low.
Add to Memories
Tell A Friend
PieGdieniski
Add to Memories
Tell A Friend
I knew it!
Add to Memories
Tell A Friend
Lūk tas gan kļūst interesanti
Satversmes tiesa šorīt pasludinājusi spriedumu ar kuru t.sk. Solidaritātes nodokļa likme tiek atzīta par neatbilstošu Satversmes 91.pantam (saskaņā ar spriedumu, tās atcelšana gan stāšoties spēkā tikai 2019.gada 1.janvāra). Atcelšana pamatota ar tādējādi, ka atšķirīgu nodokļa likmju piemērošanai jābūt pamatotai ar objektīvām atšķirībām nodokļa subjektu starpā un valsts budžeta ieņēmumu lielums, kas tiek iekasēts no solidaritātes nodokļa, nav uzskatāms par atšķirīgas attieksmes leģitīmo mērķi.

Citiem vārdiem sakot, Satversmes tiesa neiestājoties pret progresīvo nodokļu likmi kā tādu (atšķirībā no vairuma minētā nodokļa kritiķu), norāda ka konkrētajā gadījumā problēma slēpjas apstāklī kā likumdevējs (tb Saeima) pamatoja konkrētās nodokļa likmes nepieciešamību. Akmens likumprojekta autoru un Saeimas dārziņā.

Šī ir pirmā reize kad Satversmes tiesa kādu nodokli atzinusi par Satversmei neatbilstošu.

upd. Pilns sprieduma teksts.

upd2. Spriedumā par galveno problēmu atzīts fakts, ka solidaritātes nodokļa maksātājiem noteiktas atšķirīgas likmes, ņemot vērā riskus, kuriem persona ir apdrošināta un Satversmes tiesas ieskatā šī atšķirība nav pietiekami pamatota. Savukārt lielāko daļu no pieteicējo argumentiem Satversmes tiesa (visai prognozējami) atzinusi par nepamatotiem.

upd3. Arī konstituciononālo tiesību eksperti Pastars un Pleps atzīst, ka valsts faktiski ir uzvarējusi solidaritātes nodokļa lietu.
Add to Memories
Tell A Friend
Īss rezumē (dažu labu izpildījumā)
Ejiet dirst, neko negribam dzirdēt, mums ir Trauma.
Muļķīgais ģīmis
François Pignon
User: [info]pinjons
Name: François Pignon
Muļķības vēsture
Back Decembris 2017
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Saites