Sātana advokāta piezīmes
skepse un infantilitāte
par atbrīvošanu 
6.-Mar-2012 09:58 am
Pīpojot, radās jautājums. Pēdējos 20 gadus gana regulāri pasaules sabiedriskā doma ar lidmašīnām, tankiem, dažkārt ar padomniekiem un embargo, dodas glābt kādas zemes iedzīvotājus no apspiedējiem. Nu neizbēgami, kur koku cērt, tur skaidas lec, jebšu nevar uzcept omleti, nesasitot olu - tb glābšanas procesā nereti cieš arī paši glābjamie. Nu lai piecieš koplabuma saulainās nākotnes vārdā, c'est la vie. Arī tas, ka tuvākajā laikā pēc starptautiskās glābšanas operācijas glābjamajiem neiet saldi, arī saprotams: infrastruktūra sagrauta, sociālā struktūra, ekonomika arīdzan, pilsoņu kara elementi u.tml. Bet jautājums: vai ir kaut viens šāds projekts, par kuru var teikt, ka pasākums izdevās, ļaunos noslaucījām no zemes virsas un šobrīd tāda un tāda izglābtā tauta dzīvo labāk, drošāk, komfortablāk un laimīgāk, nekā slikto valdīšanas laikā? Tb sistēma pārbaudīta, strādā, rezultāts pozitīvs un varam droši taisīt nākošo glābšanas operāciju. Ir kāds piemērs?

UPD:
Kaujinieku grupējumu sadursmēs Lībijas dienvidos 20 bojāgājušie
Comments 
6.-Mar-2012 10:31 am
Serbija?
6.-Mar-2012 02:39 pm
Vo nezinu, vai Serbijas piemērs derēs, jo tur tikai tika sagrauta militārā un rūpnieciskā infrastruktūra, bet valsts iekārta, pārvalde Serbijā nemainījās (nu līdzīgi kā 1. Līča karā, kad sakāva Irākas armiju, bet Sadams un baas palika pie varas, tb pa lielam nekas nemainījās). Savukārt Kosovā pēc atbrīvošanas operācijas sekoja vietējā etniskā tīrīšana, albāņiem izdzenot visu citu etnisko grupu iedzīvotājus (pāris ciemi vairs tik palikuši, zilo ķiveru apsargāti), tb vienu etnisko tīrīšanu nomainīja cita - pagrūti to nodēvēt par pozitīvu rezultātu, ko varētu minēt kā piemēru. Man tā šķiet.
6.-Mar-2012 10:34 am
Otrais pasaules karš neder? Es domāju - Rietumeiropa, kuru atnāca atbrīvot PSRS + sabiedrotie?
6.-Mar-2012 02:42 pm
Nea, es domāju pēdējo desmitgažu starptautisko politiku, veicot militāras akcijas pret valstīm, kuru valdības nejauki izturoties pret saviem iedzīvotājiem.
6.-Mar-2012 10:34 am
aptuvens citāts no kino par miera miera uzturētājiem: "viņi karo jau tūkstots gadus, bet mēs esam šeit lai uzturētu mieru?"
6.-Mar-2012 10:46 am
Imho, karš ir karš un vienīgais rezultāts ir kāds sagrābts vai nosargāts resurss (nafta, zelts, zeme, ūdens, vaska ritulīši, baltā kaza, whatever). Vai tevi nošauj kapitālists, komunists vai bērnības draugs, kāda šķirba?

Tobiš, man liekas, ka nekādu kaifu nevienam nesagādā ne "internacionālie miera sargātāji" (demokrātijas vai komunisma vārdā, pofig), ne "psihojošie lokālie diktatori". Nu, kādam jau sagādā, bet ne visiem, tas noteikti.
6.-Mar-2012 02:44 pm
Es tikai par pasākumu, kas turpinās, teorētisko pamatojumu, jo praksē, kā jau parasti, vienam māte, vienam meita, bet trešajam kleita pie sirds.
6.-Mar-2012 11:26 am
Diez vai kādam īpaši uztrauc atbrīvojamie. Tik vien lai šamie neatbrīvotā veidā nekļūtu par diktatora/bandas vadoņa/prezidenta uzticamiem kareivjiem/pašnāvniekiem/hakeriem/... .
Pēc atbrīvošanas pabarot viņus tik daudz, lai tas būtu lēti un atbrīvotie badakāši nenāktu uz atbrīvotāju dzimto zemi maizi prasīt (izņemot dažādu jomu speciālistus).

Kopumā domāju ka visa šī atbrīvošanās no diktatoriem ir ļoti savtīga spēcīgāko valstu rīcība, kas iespējams novērš kāda uzbruka draudus, bet kopumā ir domāta spēcīgāko labklājības celšanai/uzturēšanai uz atbrīvoto rēķina, konkurentu likvidēšanai tad kad tas ir iespējams.
6.-Mar-2012 02:48 pm
Nu neviens tak nesaka, ka vo uzbruksim Irākai tāpēc, ka šie pārstājuši naftu par dolāriem pārdot, vai Lībijai tāpēc, ka šie izsludinājuši zelta dināru un sākuši ar saldūdeni apgādāt visas kaimiņvalstis, veido Āfrikas savienību. Pret nedemokrātiskiem režīmiem vērstā politika, ja nekļūdos, tiek pamatota ar brīvības un demokrātijas nešanu apspiestajiem. Tāpēc ar interesanti, vai pat pie vislojālākā skatījuma ir kāds pozitīvs nešanas piemērs?
6.-Mar-2012 07:51 pm
Nākamajā reizē kad kautkur uzstāsies ASV vēstniecības darbinieki var viņiem tīrā latviešu valodā šo jautājumu uzdot, vai uz e-pastu "Vēstniece labprāt saņems jūsu komentārus e-pastā: ambassador-riga@state.gov "

http://latvian.riga.usembassy.gov/lv/contact.html
7.-Mar-2012 10:05 am
To jau jājautā tam, kurš atkal aicinās kārtējo reizi sūtīt tankus mieru ieviest un ļaudis glābt.

Bet diemžēl dažkārt atbildes ilgi jāgaida. 2003. gadā es par to vaicāju Sabdrai Kalnietei, kad šī paziņoja, ka pierādījumu pret Irāku ir gana un, ja Vācijas un Francijas ārlietu ministri tos īsti neatzīst, tad acīmredzot īsti nespēj novērtēt (tb par muļķiem nosauca). Viņa man 500 cilvēku klātbūtnē apsolīja, ka tikko kā Irāka būšot savaldīta, tā viņa publiskošot pierādījumus, kas viņu paŗliecinājuši un likuši Latvijai pievienoties iebrukumam šajā valstī. Laikam lieki piebilst, ka Kalnietes atbildes turpinājumu uzticīgi gaidu vēl joprojām. :)
7.-Mar-2012 01:57 pm
Uzbrukuma pamatojuma autors varētu būt nato štābā, vai arī uzbrukuma ierosinātājvalsts "pamatojuma rakstītāji".

Iespēja pierakstīties uz NATO e-ziņām. Arī latviski.
http://www.nato.int/cps/en/natolive/e-mail_distribution.htm

un iespēja uzdot jautājumu, tam kas sūta tankus, mieru ievieš
http://www.nato.int/cps/en/natolive/contact.htm

Diemžēl nevaru iedot tā cilvēka kontaktus kurš tiešām izstrādā šādus materiālus, jo nav :).

Domāju ka atbildē būs kautkas vispārīgs par cilvēktiesībām, drošības garantiju, tā teikt oficiālais viedoklis, bet tas, manliekas, ir tas ko gribēji.
7.-Mar-2012 03:02 pm
Es jau tikai kautri interesējos, kurā no zemēm, kurās atnesta brīvība, tagad iedzīvotājiem klājas kudi labāk, šie dzīvo brīvāk, drošāk un ir labāk paēduši un ar optimismu raugās nākotnē.
7.-Mar-2012 03:05 pm
Igaunija.
7.-Mar-2012 02:12 pm
Mjā, jautājums bija par seku atbilstību sākotnējam pamatojumam, bet vienalga jājautā tiem kuri šos karus uzsāk, lai iegūtu oficiālo viedokli un savu kartotēkas šķirkli nato datubāzē.
6.-Mar-2012 11:56 am
Serbija laikam tiešām.

Bet principā jau pēc Irākas man ir tāda nojauta, ka poļubē principiāli var kļūt labāk tikai tad, ja ir plašs iekšējs masu atbalsts un kkāda kopīga vienotība. Tb tad, kad diktators jau pats jūt, ka tūlīt nebūs labi.
6.-Mar-2012 02:59 pm
Ne valsts iekārta, ne pārvalde Serbijā tak it kā nemainījās, tb par brīvības atnešanu tur grūti runāt. Bet vo tai pašā Ēģiptē bija masu atbalsts (nu vismaz pusei iedzīvotāju sistēma nepatika tik ļoti, ka šie bija gatavi iet ielās, kaut risks bija nopietnāks kā ar steku pa muguru dabū). Tagad kaut kā izskatās, ka tur iet vēl sūdīgāk, nekā Mubaraka laikā (nuss, varbūt ar laiku normalizēsies, lai gan izskatās, ka armija uztaisīs nākošo diktatūru, ja haoss ieilgs). Pie tam tā tautas vienotība parasti izrādās vai nu etniska (kā Lībijā, kur pat žurnālistiem šobrīd bail līst iekšā, jo iet visu karš pret visiem), vai reliģiska, tb diktatoru patriecot, vietā nāk fundamentālisti. Protams, visur var ko sliktu saskatīt, ko labu atrast, bet tādu piemēru, ko bērniem skolā varētu likt priekšā - izdevās, tagad ir kudi labāk!, upuri un tēriņi attaisnojušies, - kaut kā nevaru piemeklēt.
6.-Mar-2012 03:37 pm
Kā tad beidzās Čīlē? godīgi sakot es tam nesekoju....
6.-Mar-2012 04:50 pm
Vai tad pēdējās desmitgadēs starptautisko spēku koalīcija pielietojusi spēku, lai Čīlē mainītu valsts iekārtu? Būšu palaidis garām. Tā iet, ja avīzes nelasa. :(
6.-Mar-2012 01:31 pm
serbja un, iespējams, kaut kur āfrikā mellie viens otru mazāk slaktē.
This page was loaded Nov 19. 2024, 8:47 am GMT.