Pilnmēness nogurdinātie

About Jaunākais

***25. Okt 2016 @ 18:11
Tags:

kursu laiks11. Okt 2016 @ 11:20


bet kursi labi.

Par augsto un zemo kultūru10. Okt 2016 @ 21:27
Šodien te neliels pusceplis, ja.

Par valsts tērēšanos kultūrai.

1. Šausmīgi abstrakti.
Cik es saprotu, valsts tēriņi kultūrai pamatā notiek caur KM (pašvaldības šeit neskaitu, jo katra pašvaldība pati izdomā, ko un kam tērēt, bet valsts lielo (haha) pīrāgu dala drusku centralizētāk).

Tad lūdzu, man nav laika meklēt, bet, ja kādam ir, lūdzu, apgaismojiet, lai varam runāt par konkrētām lietām.

Es zinu, ka KM budžetē pāris mūzikas un mākslas skolas un tamlīdzīgas vietas. Iespējams arī Mākslas akadēmiju, neesmu pētījis, vai tā ir zem IZM vai KM. Droši vien arī LKA.
KM uztur neredzīgo bibliotēku tīklu.
KM budžetē LNB.
KM budžetē LNO un droši vien kaut kādus teātrus(?).
KM budžetē arhīvus.
KM budžetē kaut kādus muzejus noteikti. Nacionālās nozīmes, es pieņemu.
KM budžetē VKKF.

Varbūt ir vēl kaut kādi lieli citi valsts budžeta izdevumi kultūrai, bet neesmu manījis.

2.
Par izglītības iestādēm neredzu nekādu pretrunu un naudas kaisīšanu cūkām, jo, grozies kā gribi, ļauži var nopelnīt arī kultūras jomā, līdz ar to ir loģiski, ka valsts atbalsta izglītību šai jomā. Neredzu ar ko kultūras izglītība būtu sliktāka par arodskolu metinātājiem. Vai, teiksim, LU juridisko vai ekonomikas fakultāti, kuras beidzēji, šodienas kursu vadītājas vārdiem, ir visbiežākie Nodarbinātības Valsts aģentūras klienti.

Par pārējām lietām varam diskutēt. Kas tieši būtu jālikvidē, kāpēc un vai.

Citādi sanāk tukša runa, kultūras darbinieki tur, tipa, nekas nav vai ir, bet reāli jau neko īsti valsts, manuprāt, nemaksā kultūras profesionāļiem, atskaitot iespēju izglītoties šai jomā + radīto mākslas un kultūras darbu saglabāšanu. Nē, nu, ir vēl LNO un VKKF, taisnība. Dziesmusvētki, labi.

Līdzības6. Okt 2016 @ 13:25

R-r-right30. Sep 2016 @ 21:35
Es zināju, ka ir vēl viena Pračeta grāmata, ko kādreiz esmu lasījis, bet kuru nez kāpēc nevaru atrast. Un salīdzinoši nesena, pie tam, I mean, nav no 90iem.

Gribēju pārlasīt, man šķita, ka man ir uz Kindles... nav. Skatos, kā viņa precīzi varētu saukties Pračeta Discworld sērijā... Discworld sērijā pēc Unseen Academicals nekā tamlīdzīga nav!

Drusku nobijos, meklēju kopējā Pračeta bibliogrāfijā -- neieraudzīju neko līdzīgu.

Vāku, galvenais, atceros. Ka esmu lasījis, atceros. Par ko tur ir -- aptuveni atceros.

Bet atrast nevaru. Bet bija!

Pagūglējot tomēr atradu, bet paranoja jau bija paspējusi pavērt vāku.
Other entries
» On certain aspects of unbearable lightness
The three states of being are alive, dead and Being Worried.

Being Worried as a separate state can be quite easily deduced both from the general descriptions of the state ("half-dead with worry", "worried to death", etc), as well as the demeanor of the people who are Truly Being Worried. In past, people Being Worried were sometimes classified as undead — nowadays, we can see that the so-called "undead" are simply people Being Too Worried to be able to die properly, thus occupying the Third State semi-permanently.
» Nedēļas novērojums
Liec Youtube kādu latviešu mūziku gribi, atstājot savā vaļā, Youtube agri vai vēlu uzliks Mārtiņu Freimani.
» We can do a bit of weird, too
Naktī vēroju, kā uzņem pornofilmu kaut kādā saulainā zālājā.
Režisore izmisusi skraidīja apkārt lielam tēvainim, kurš vispār neko nesaprata, kas viņam jādara un vienkārši stāvēja un raudzījās apkārt neizpratnē.
Tad atnāca un saliekamajā krēslā fonā apsēdās Deivids Linčs, izrādījās, ka scenārists. Gulēja atgāzies savā krēsliņā, tikai ik pa brīdim atverot acis, lai izliktos, ka seko līdzi notiekošajam.
Operatore bezcerīgi bija nolaidusi kameru, jo līdz filmēšanai tur netika, kur nu vēl līdz brīdim, kad kāds izģērbtos.
Dienas beigās režisore ar operatori apmainījās ar pārgurušiem vārdiem, no kuriem varēja saprast, ka pa dienu ir nofilmētas piecas sekundes.
Visi pakojās un brauca prom.
» Laid mūs tur laimē diet
Padomju laikiem stipri vairāk nekā tagad, šķiet, raksturīgs tas, ka bērnu bija ievērojami vairāk, nekā vēlēšanās pēc tiem.
» 1. septembris: LV valsts iestāžu diena
http://klab.lv/users/tante/1187585.html
http://klab.lv/users/penny_lane/1764567.html
http://klab.lv/users/jan09/341665.html
» RIP Gene Wilder
Viens no mīļākajiem aktieriem, ko iepazinu no Mela Brūksa The Producers, Blazing Saddles un, protams, lieliskā Young Frankenstein.

Arī, protams, sākotnējais Willy Wonka, ko tā arī vēl neesmu redzējis.


» A View from Montserrat

» Visu zemju solipsisti, izdomājiet savu bērnību!
The biggest mystery is not why we can’t remember our childhood – but whether we can believe any of our memories at all.

// BBC on why you can't remember being a baby
» Parc del Guinardó

» Sveicieni visiem Latvijā


gaiss 28,ūdens 25.

šodien drusku pavēss-- saule aiz viegla mākoņu plīvura.
» Wiedźmin
Mani principā līdz šim neinteresēja baigi "nopozicionēties".

Bet man pašam šķiet ļoti skaidra robeža starp nekaitīgu psihosomatiku, maģiju, astroloģiju, citām "alternatīvām" ticībām un lietām, kuras nedrīkst pieļaut valsts līmenī.

Un tas, ko nedrīkst pieļaut, ir apstiprināt un atbalstīt gan klajus melus, gan nepārbaudāmas lietas veselības jomā oficiālā līmenī.

Medicīna mēdz kļūdīties, dažkārt pat ilgstoši. Un tas, kas ir biedējoši, ir tas, ka, kad kļūdas mēģina apstrīdēt, pie tām pieradušie medicīnas pārstāvji no šīs apstrīdēšanas mēdz atgaiņāties, tā vietā, lai vienkārši papētītu, kāpēc šī apstrīdēšana notiek. Un šajā -- savā sliktākajā punktā -- medicīna maksimāli tuvinās homeopātijas un citu "alternatīvo medicīnu" skatupunktam.

Es atkārtoju. Sliktākais punkts, kurā var atrasties medicīna -- tipiski kāda tās daļa,-- ir tās tuvākais punkts "alternatīvajai medicīnai".

Jo zinātne nav un nevar būt perfekta. Nav divu pilnīgi vienādu cilvēku, nav iespējams vienai dzīvai būtnei apskatīt divus dažādus rezultātus: vienā iedodot zāles X, otrā dodot zāles Y. Bet tas, ko var izdarīt, un ko dara ar atzītajām zinātniskajām metodēm, ir daudzkārt. Daudzkārt. Labāks nekā nezinātniskās metodes. Lai radītu lietas, kas der maksimālam skaitam cilvēku. Tajā mērā, kurā tie ir pietiekami līdzīgi.

Un bīstamību "alternatīvās medicīnas" atbalstīšanā vai nenoliegšanā es saskatu tieši tajā, ka ierobežotu resursu ietvaros tā pretendē uz nodokļu maksātāju naudu, kuras jau tā mēdz nepietikt īstai medicīnai. Piemēri nav tālu jāmeklē.
» Sekundārie elementi

» ***

» btw
šodien saņēmu algas.lv aptauju rezultātu (amats: IT vadītājs).
lūdzu ievērtējiet korelāciju :D


» The Literary Friends of Mr. Cairo
Lūk, kas ir skumji.

Ka diez vai cilvēki jaunāki par ~20 vēl kādreiz varētu fanot par Kristi grāmatām.
Nē, nu, tas nav, protams, neiespējami, bet es kaut kā neticu. Skatos uz sīkajiem, kam tagad ir 5, 10 gadi, nowai. does not compute.

Dikensam vismaz ir tas, ka viņš droši vien vēl kādu laiku būs curriculumos, gan skolu, gan angļu lit.fak.Vecajām filmām tai ziņā varētu veikties labāk
Top of Page Powered by Sviesta Ciba