Pilnmēness nogurdinātie

About Jaunākais

they come... they come... how do they find me?15. Okt 2021 @ 10:48
Tukšie iepirkšanās centri ir superpatīkami, jo nav vairs rindas Cenuklubā vai Ksenukai, lai nopirktu pāris dībeļus -- 18:30 CK viss kā izslaucīts.

No otras puses, tas tikai norāda uz to, kur visi nevakcinētie tusēja.

Skynet -121. Sep 2021 @ 13:45
Principā sapratu, ka pirmie faktiskie ikdienas kiborgi būs diabētiķi.

Proti, ja mēs definējam kiborgu kā kaut ko tādu, kas organismu sakombinē ar mehāniku, lai uzlabotu kādu cilvēka esošo funkciju, vai izveidotu jaunu -- nevis tikai mēģinātu atjaunot kaut ko zaudētu, kā gadījumā ar protēzēm.

Jo diabētiķiem organisms neizstrādā insulīnu (kas nepieciešams gan, lai justu izsalkumu, gan, lai apēstais tiktu izmantots).

Līdz ar to, tikko mums būs praktisks, ikdienišķs zemādas čips, kas ražos insulīnu un pados to organismam, kad vajag -- un, ko varēs regulēt arī pats -- tā diabētiķi būs spēruši soli aiz organisma funkcijas atjaunošanas (ko lielā mērā dara tagad) un nonāks priekšā pārējai cilvēcei.

Jo varēs pateikt savam organismam -- tā, šodien es neko daudz nedarīšu -- samazini man insulīna ražošanu. Un, hrjasj, nejutīs izsalkumu.

Tas, ko diabētiķi patlaban dara ar šļircēšanu un pirksta dūrienu mērīšanu sanāks kopā un radīs biomehānisku, cilvēka kontrolējamu vadības bloku, kas aizstās esošo organisma Langerhansa saliņu darīto -- uzlabojot to.

sevindirici haber28. Aug 2021 @ 21:24
+32, saule, Vidusjūra, laika ziņas no mājām liek justies kā ļaunajai burvei Bastindai. Izbraucām dienā, pirms sākās lielie lieti. Atpakaļ? Bet varbūt Grieķijā ir vieta IT speciālistiem?

Mas Karpone!31. Jul 2021 @ 16:46
kad autocorrects uzraksta "šampūns un kondicionieris", bet tu esi rakstījis ko?

(atvērtais polls komentāros)

piektdienas pārsteigumi30. Jul 2021 @ 22:43
Well, I never!
Other entries
» Pasūtīju sev, jo e-booka laikam nav

» The most dangerous man in America was Walt Disney
Diezgan labs stendaps:

Almost all of us [are] addicts. Not injecting heroin as such.

We need to redefine what addiction is. I like to define addiction not in terms of the substance you're taking, in other words, "I am a heroin addict", "I am a cocaine addict", no.

Addiction is basically any pattern of behaviour whereby you cannot stand to be by yourself and certain of the more uncomfortable thoughts, and, more importantly, emotions, that come from being on your own.

And so therefore you can be addicted to anything so long as it keeps you away from yourself.

And most of us are addicts. And thanks to all sorts of technologies and distractions, we can have a good life where we almost certainly be guaranteed not to spend any time with ourselves.

And this is a disaster for your capacity to have a relationship with another person.

https://www.youtube.com/watch?v=-EvvPZFdjyk

» etymology, you say?
Vispār, ja mums ir vārds "kafejnīca", tad būtu loģiski pieņemt, ka tas radies no mūsdienās vairs praktiski nelietotās vārda formas "kafeja" (pēdējo reizi vairāk par pāris reizēm gadā periodikā redzēts 1950. gadā).

Vai tad kafejnīcas nebūtu jāpārsauc par kafijnīcām?
» Good news for fans of David Bowie:
Jonathan Warwick, 38, from South Shields, claims that the ghost of the rock legend has possessed him and wants to go into the studio to record new work. According to Warwick, ‘I woke up one morning feeling funny and I had no idea what it was until I picked up my lad Darren’s guitar and started strumming away. I’ve never even played guitar before. Turns out I’ve only been possessed by David bloody Bowie and he wants to record an album.’

Mr Warwick, however, does not share the enthusiasm of hardcore Bowie fans. He claims that he himself has no time for the Thin White Duke’s music: ‘I’m a big fan of hardcore techno – y’know, something you can get off your face to and just bounce about. Mind you, I like that “Jean Genie” song – I know that one.’

Mr Warwick’s family say that his behaviour has been entirely out of character and that he had previously shown no interest in becoming a musical legend.

‘I can’t be doing with all of this nonsense,’ says Mr Warwick. ‘I’ve got plumbing jobs on. If I’m hanging around the studio, engaging in free association, boundary-pushing musical experimentation, who is going to get Mary Daniels’ downstairs loo flushing properly? She can’t get upstairs these days with her hips, and her downstairs is causing her no end of problems.’

The Bowie estate for their part have clarified that the star is still dead and is unlikely to have possessed a plumber from South Shields.

//The Stranger Times

» In other (old) news
Kvantu mehānikā, rēķinot elementu ķīmiskās īpašības, jo smagāki elementi, jo vairāk jāņem vērā Einšteina speciālā relativitātes teorija. Tādēļ, ka elektroni atomos kustās jo ātrāk, jo lielāks atoma numurs (un līdz ar to arī atoma masa).

Jau zeltam (Au), piemēram, ārējās čaulas elektroni kustās ar ātrumu, kas nedaudz lielāks par pusi gaismas ātruma (0,58c). Tas nozīmē, ka zeltu kā ķīmisko elementu pietiekami iespaido relativitātes efekti, lai tie, piemēram, ietekmētu zelta krāsu.

Līdzīgi, neņemot vērā relativitātes efektus, alvas-skābes akumulatoriem būtu jāstrādā tikpat labi kā svina-skābes. Taču izrādās, ka 10V no 12V parastajos 6 elementu svina akumulatoros, kurus mēs lietojam, rada relativitātes efekti. Tā kā alvā (kā gandrīz divreiz vieglākā elementā) šie efekti nav tik izteikti, tad alvas-skābes akumulatori nav praktiski.

// https://physics.stackexchange.com/a/646118/158449
» (No Subject)
elpojiet dziļāk, mēs esam uztraukti.
» * * *

» Sezonas sākums

» Priekā!
Laikam sanāk 22 dienas kopš pirmās vakcīnas, kas nu esot tā kā vakcīnas pilnās iedarbības galapunkts. Atjaunošanas deva jūnijā.

Jāsaka kā ir, stresu samazināja jau uzreiz.
» joi joi
Maybe money can’t buy you happiness, but meaningfulness can help you offset any losses. In "Some Key Differences between a Happy Life and a Meaningful Life", the authors write:

“These findings illuminate the so-called ‘parenthood paradox,’ which is that most people want to be happy and want to become parents, but those two goals are in conflict insofar as becoming a parent often reduces happiness (e.g., Twenge, Campbell, & Foster, 2003; cf. Nelson et al., in press)

Baumeister (1991) proposed that the parenthood paradox can be resolved by proposing that people seek not just happiness but also meaning, and so they become parents because the gains in meaningfulness offset losses in happiness.

The present findings are consistent with that conclusion, which has broader implications for positive psychology, because they suggest that people will pursue meaningfulness even at the expense of happiness.”

// https://sourcesofinsight.com/happy-vs-meaningful-which-life-do-you-want/
» strange but true
Dažas sajūtas ir garenas.
» Nikola Tesla, dzīve un darbi
He put his little vibrator in his coat-pocket and went out to hunt a half-erected steel building.

// https://www.forbes.com/sites/davidbressan/2020/01/07/nikola-teslas-earthquake-machine/#743918be52c5
» route perdue

» Povídky z jedné a z druhé kapsy
Šobrīd ir laiks pārlasīt. Un kārtējo reizi pa rokai gadījās Čapeka "Stāsti no abām kabatām".

Nezinu, kā ar viņa popularitāti pasaulē; nu, atskaitot varbūt kā vārda "robots" autoru (lai arī viņš pats rakstīja, ka šo vārdu īstenībā izdomājis viņa brālis Jozefs). Padomju laikā viņš bija pietiekami populārs, pēc tam vēl latviski ir iznācis viņa "Dārzkopja gads". Man uz pamatskolas beigām klasesbiedrs uzdāvināja elegantu Maskavas izdevumu (no kurienes arī šī jūzerpikča, btw).

Bet īstenībā ne vien viņa kabatu stāstiņi ir kodolīgi un teicami trāpīgi (tāds kā O'Henri krustojums ar Marku Tvenu), bet arī uzbur tādu pilnīgu pagājušā gadsimta sākuma miera ainu, kur cilvēki nesteidzīgi dzer alu, pļāpā, mierīgi iet uz darbu un laicīgi uz mājām; tāda sakārtota dzīve, kur policisti ne vien zagļus ķer, bet arī ar tiem cilvēcīgi runājās; kur nesaprotama telegramma no meitas Francijā ir Notikums, bet ar ankambara apzagšanām nodarbojas tikai četri profesionāļi.

"Šveika" pirmskara daļā, protams, ir attēlots kas līdzīgs, un neba nu šie divi autori vien radīja priekšstatu par to laiku, bet šai nesteidzīgajā dzīves ritumā ar katru gadu ir kaut kas neglābjami pievilcīgāks, lai vai cik tas būtu izdomāts.
» Études in almost monochrome

Top of Page Powered by Sviesta Ciba