Pilnmēness nogurdinātie

About Jaunākais

R-r-right30. Sep 2016 @ 21:35
Es zināju, ka ir vēl viena Pračeta grāmata, ko kādreiz esmu lasījis, bet kuru nez kāpēc nevaru atrast. Un salīdzinoši nesena, pie tam, I mean, nav no 90iem.

Gribēju pārlasīt, man šķita, ka man ir uz Kindles... nav. Skatos, kā viņa precīzi varētu saukties Pračeta Discworld sērijā... Discworld sērijā pēc Unseen Academicals nekā tamlīdzīga nav!

Drusku nobijos, meklēju kopējā Pračeta bibliogrāfijā -- neieraudzīju neko līdzīgu.

Vāku, galvenais, atceros. Ka esmu lasījis, atceros. Par ko tur ir -- aptuveni atceros.

Bet atrast nevaru. Bet bija!

Pagūglējot tomēr atradu, bet paranoja jau bija paspējusi pavērt vāku.

On certain aspects of unbearable lightness29. Sep 2016 @ 18:54
The three states of being are alive, dead and Being Worried.

Being Worried as a separate state can be quite easily deduced both from the general descriptions of the state ("half-dead with worry", "worried to death", etc), as well as the demeanor of the people who are Truly Being Worried. In past, people Being Worried were sometimes classified as undead — nowadays, we can see that the so-called "undead" are simply people Being Too Worried to be able to die properly, thus occupying the Third State semi-permanently.

Nedēļas novērojums23. Sep 2016 @ 19:15
Liec Youtube kādu latviešu mūziku gribi, atstājot savā vaļā, Youtube agri vai vēlu uzliks Mārtiņu Freimani.

We can do a bit of weird, too19. Sep 2016 @ 14:01
Naktī vēroju, kā uzņem pornofilmu kaut kādā saulainā zālājā.
Režisore izmisusi skraidīja apkārt lielam tēvainim, kurš vispār neko nesaprata, kas viņam jādara un vienkārši stāvēja un raudzījās apkārt neizpratnē.
Tad atnāca un saliekamajā krēslā fonā apsēdās Deivids Linčs, izrādījās, ka scenārists. Gulēja atgāzies savā krēsliņā, tikai ik pa brīdim atverot acis, lai izliktos, ka seko līdzi notiekošajam.
Operatore bezcerīgi bija nolaidusi kameru, jo līdz filmēšanai tur netika, kur nu vēl līdz brīdim, kad kāds izģērbtos.
Dienas beigās režisore ar operatori apmainījās ar pārgurušiem vārdiem, no kuriem varēja saprast, ka pa dienu ir nofilmētas piecas sekundes.
Visi pakojās un brauca prom.

Laid mūs tur laimē diet15. Sep 2016 @ 22:28
Padomju laikiem stipri vairāk nekā tagad, šķiet, raksturīgs tas, ka bērnu bija ievērojami vairāk, nekā vēlēšanās pēc tiem.
Other entries
» 1. septembris: LV valsts iestāžu diena
http://klab.lv/users/tante/1187585.html
http://klab.lv/users/penny_lane/1764567.html
http://klab.lv/users/jan09/341665.html
» RIP Gene Wilder
Viens no mīļākajiem aktieriem, ko iepazinu no Mela Brūksa The Producers, Blazing Saddles un, protams, lieliskā Young Frankenstein.

Arī, protams, sākotnējais Willy Wonka, ko tā arī vēl neesmu redzējis.


» A View from Montserrat

» Visu zemju solipsisti, izdomājiet savu bērnību!
The biggest mystery is not why we can’t remember our childhood – but whether we can believe any of our memories at all.

// BBC on why you can't remember being a baby
» Parc del Guinardó

» Sveicieni visiem Latvijā


gaiss 28,ūdens 25.

šodien drusku pavēss-- saule aiz viegla mākoņu plīvura.
» Wiedźmin
Mani principā līdz šim neinteresēja baigi "nopozicionēties".

Bet man pašam šķiet ļoti skaidra robeža starp nekaitīgu psihosomatiku, maģiju, astroloģiju, citām "alternatīvām" ticībām un lietām, kuras nedrīkst pieļaut valsts līmenī.

Un tas, ko nedrīkst pieļaut, ir apstiprināt un atbalstīt gan klajus melus, gan nepārbaudāmas lietas veselības jomā oficiālā līmenī.

Medicīna mēdz kļūdīties, dažkārt pat ilgstoši. Un tas, kas ir biedējoši, ir tas, ka, kad kļūdas mēģina apstrīdēt, pie tām pieradušie medicīnas pārstāvji no šīs apstrīdēšanas mēdz atgaiņāties, tā vietā, lai vienkārši papētītu, kāpēc šī apstrīdēšana notiek. Un šajā -- savā sliktākajā punktā -- medicīna maksimāli tuvinās homeopātijas un citu "alternatīvo medicīnu" skatupunktam.

Es atkārtoju. Sliktākais punkts, kurā var atrasties medicīna -- tipiski kāda tās daļa,-- ir tās tuvākais punkts "alternatīvajai medicīnai".

Jo zinātne nav un nevar būt perfekta. Nav divu pilnīgi vienādu cilvēku, nav iespējams vienai dzīvai būtnei apskatīt divus dažādus rezultātus: vienā iedodot zāles X, otrā dodot zāles Y. Bet tas, ko var izdarīt, un ko dara ar atzītajām zinātniskajām metodēm, ir daudzkārt. Daudzkārt. Labāks nekā nezinātniskās metodes. Lai radītu lietas, kas der maksimālam skaitam cilvēku. Tajā mērā, kurā tie ir pietiekami līdzīgi.

Un bīstamību "alternatīvās medicīnas" atbalstīšanā vai nenoliegšanā es saskatu tieši tajā, ka ierobežotu resursu ietvaros tā pretendē uz nodokļu maksātāju naudu, kuras jau tā mēdz nepietikt īstai medicīnai. Piemēri nav tālu jāmeklē.
» Sekundārie elementi

» ***

» btw
šodien saņēmu algas.lv aptauju rezultātu (amats: IT vadītājs).
lūdzu ievērtējiet korelāciju :D


» The Literary Friends of Mr. Cairo
Lūk, kas ir skumji.

Ka diez vai cilvēki jaunāki par ~20 vēl kādreiz varētu fanot par Kristi grāmatām.
Nē, nu, tas nav, protams, neiespējami, bet es kaut kā neticu. Skatos uz sīkajiem, kam tagad ir 5, 10 gadi, nowai. does not compute.

Dikensam vismaz ir tas, ka viņš droši vien vēl kādu laiku būs curriculumos, gan skolu, gan angļu lit.fak.Vecajām filmām tai ziņā varētu veikties labāk
» ***

» stormin norman
Bažīgi, kā viņiem tur iet ar to Turciju.

Vispār tur militāri apvērsumi un apvērsumu mēģinājumi ir modē reizi dekādē (1960, 1971, 1980, 1993, 1997), tā ka faktiski šis ir bijis drusku overdue.

Bet pamatā bija radies iespaids, ka armija (savā ziņā diezgan unikāli) vēsturiski ir bijis tāds spēks, kurš "noliek valsti" uz sekulārisma un sakārtotības ceļa, kad tā sāk iet šreijā, sākot jau ar "Turcijas tēvu" (Ataturku) Mustafa Kemalu: armijas oficieri, kurš pēc Otomaņu impērijas sabrukuma 20.gadsimta sākumā piedalījās Turcijas neatkarības izkarošnā, kļuva par pirmo prezidenu un izveidoja Turciju kā sekulāru, nacionālu valsti, ieviesa tūkstošiem skolu, obligāto bezmaksas izglītību, sieviešu tiesības un visādus citus labumus.

Bet grūti saprast, vai un kam just līdzi, atskaitot, protams, mierīgos iedzīvotājus. No masu mēdijiem savukārt radies iespaids, ka Erdogans velk valsti no sekulāras uz reliģisku un autoritāru, tāpat arī te pirms kāda laiciņa viss tas viņa hajs ap Feisbuka aizliegšanu, cenzūru, demonstrāciju apspiešanu un ko neko.

Un apvērsuma organizatori jau bija arī teju vienīgajā messidžā, ko viņi bija spējuši ielikt kaut kur, referēja uz to, ka vēlas atjaunot demokrātiju.

Tai pat laikā izskatās, bet atkal jau, protams, no masu mēdijiem, ka tūkstošiem turku ir gatavi neapbruņoti iziet ielās, lai šo nepieļautu, kas šķiet pamatā stabils rādītājs tam, ka apvērsumam nav atbalsta.

No twittera: Turkish liberal friend of mine on attempted coup: "It seems like the only way to get rid of Erdogan but no thanks!"
4:56 AM - 16 Jul 2016 · Dubai, United Arab Emirates

Un, protams, Erdogans arī uzsver, ka jāatbalsta demokrātija, kur tad viņš dēsies.

Ankara-based photojournalist Piero Castellano tells the BBC that Turks surged onto the streets after President Erdogan appeared on TV to appeal for public support on Friday night.
"People rushed to the main square, to rush to the tanks and the armoured carriers - it was a bloodbath," he said.
"It was unexpected. There is a very strong link, or maybe there was until last night, there was a very strong link between the Turkish people and their military.
"So people were shocked when the military actually fired on the crowd."
» Markovian Parallax Denigrate
“One of the legacies of the Enlightenment is a methodology based on painstaking measurement of the material world,” Damien Thompson wrote in his book Counterknowledge: How We Surrendered to Conspiracy Theories, Quack Medicine, Bogus Science, and Fake History. “That legacy is now threatened. And one of the reasons for this, paradoxically, is that science has given us almost unlimited access to fake information.”
// Unraveling the Internet’s oldest and weirdest mystery, by Kevin Morris, Kernel Magazine.
» In the details

Top of Page Powered by Sviesta Ciba