Pilnmēness nogurdinātie

About Jaunākais

In other news20. Sep 2019 @ 21:21
Vai zinājāt, ka kaķiem neoperē nierakmeņus?

Un, jūsu konsiderācijai, dziesma, kas ir viena no < piecdesmit singliem pasaulē, kas pārdoti vairāk kā 10 miljonos fizisko eksemplāru:


Chirpy bloody cheep

Vienmēr bija likusies tāda galīgi baisa.

10. Sep 2019 @ 10:10
Šis bija lieliski, paldies:
- Pesimists ir tāds vīrs, kas tikai tad laimīgs, kad viņam drausmīgi slikta oma; pat tad vēl viņš nejūtas īsti labi.
Tags:

Luck is my middle name7. Sep 2019 @ 22:09
Sir Lack, of Common Sense.

We bear gifts5. Aug 2019 @ 08:35
Es nevaru teikt, ka uzskatu to par kaut ko sliktu, bet nez kāpēc, ieraugot šo gleznu, es sāku skaļi smieties.> [..]es satiku kādu Latvijā dzīvojošu ķīniešu diplomātu, kurš pastāstīja par Li Peng - Pekinas uzņēmēju. Viņš, aizejot pensijā, pievērsies jaunības dienu vaļaspriekam - gleznošanai. Pirms trim gadiem Li nejauši uzzinājis par Latviju un sācis par to pastiprināti interesēties. Mūsu valsts viņu uzrunājusi tik ļoti, ka tapusi glezna, kurā savijas Rīgai un Pekinai simboliski kultūras un urbānie motīvi, tostarp arī Gaismas pils. Tas viss būtu jauki un saprotami, ja neizrādītos, ka Li Latvijā nekad nav bijis.

The Great Pretenders4. Aug 2019 @ 00:01
How many of you are walking around right now saying, "She/he would love me if she/he only knew what an interesting person I am!" Really? How do all of your interesting thoughts and ideas manifest themselves in the world? What do they cause you to do? If your dream girl or guy had a hidden camera that followed you around for a month, would they be impressed with what they saw? Remember, they can't read your mind -- they can only observe. Would they want to be a part of that life?
Other entries
» Mīlīgi
Oh, wait, did I forget to mention that part? Yeah, whatever you try to build or create -- be it a poem, or a new skill, or a new relationship -- you will find yourself immediately surrounded by non-creators who trash it. Maybe not to your face, but they'll do it. [..] Trashing other people's work is another excuse to do nothing. [..] As long as they never produce anything, their work will forever be perfect and beyond reproach. Or if they do produce something, they'll make sure they do it with detached irony. They'll make it intentionally bad to make it clear to everyone else that this isn't their real effort. Their real effort would have been amazing.
// Cracked's 6 harsh truths

» Éric Chahi wannabe

» As above so below
Esmu vienmēr stāvējis tālu no spektatoru sporta. Pat ja es ik pa brīdim spēlēju badmintonu, tas man neliek skatīties šī sporta veida pasaules sacīkstes vairāk par kādām 2-3 minūtēm (ar ko, starp citu, pietiek, lai saprastu, cik tieši tālu jebkurš no mums ir līdz tam).

Iepriekšējo reizi es biju uz sporta pasākumu laikam ap 1997. gadu, kad ar [info]capslock, [info]kosmonavtovich un kurš tur vēl bija, aizgājām uz kaut ko Sporta pilī. Man kaut kā šķiet, ka visiem tā bija teju pirmā reize, lai gan droši vien kļūdos. Neatceros, vai tas bija hokejs, bet, ja atmiņa neviļ, drīz pēc tam puse no attiecīgās kompānijas iemiesojās Hattrickā. Mani kaut kā nepārņēma kāre pēc sporta komandu menedžēšanas virtuālajā vidē. Toreiz es to skaidroju ar to, ka labprātāk spēlēs daru to, ko dzīvē izdarīt ir principiāli (nevis tikai praktiski) neiespējami.

Taču nule kā nelāgas sagadīšanās pēc mans paziņa no Izraēlas bija izdomājis, ka, kad viņš atbrauc ciemos uz Rīgu, mums par visām varītēm vienai no izklaidēm jābūt Latvijas fudbōla izlases sacīkstei pret Izraēlas valstsvienību. UEFA kvalifikācija, un tā joprojām.

Spēle man bija trieciens. Man kā sporta neinteresentam bija ļoti grūti saprast, pat nevis to, vai Izraēlas komanda ir tik laba, bet kāpēc mūsējie (man kā nespeciālistam) izskatās tik ļoti tizli. Sākot ar to, ka izraēļi varēja atņemt mūsējiem bumbu piecreiz biežāk, bet pats trakākais bija redzēt, kas notiek, kad mūsu spēlētājiem bumba tomēr tiek. Izkatījās, ka katrs no viņiem ir negaidīti apstulbis, un tādēļ no piecām reizēm četrās (es nepārspīlēju), nezinot, ko darīt, padod bumbu atpakaļ aizsargiem, kuri tad tai (lēnītēm!) ļauj iziet goda pusapli no viena aizsarga pie otra, līdz bumba nonāk pie otrās puses malējā aizsarga. Uz to brīdi izraēļi jau ir pārgrupējušies, un pēdējam aizsargam nekas cits neatliek, kā bumbu steidzami iemīcīt sazin kur pa vidu. Kāpēc viņi tā darīja, tiešām nesaprotu.

Tai brīdī šķita -- skaidrs jau, ka "Latvija ir maza valsts, jada, jada", bet vai tiešām tas ir viss, ko mūsējie var?

Un tad, vakar, braucot mājās, pa radio dzirdēju interviju ar, cik saprotu, Latvijas fudbōla federācijas prezidentu. Un man šķiet, man atausa gaisma. Tas ir, es, protams, nevaru cieši apgalvot, kā lietas ir, bet tas reāli izklausījās pēc tā, ka vīrs ir aizkavējies attīstībā 90ajos. Un tad ir bijis politiķis, kas nācis no padomju nomenklatūras. Uz katru intervētāja jautājumu sekoja labi nostādītā balsī sniegta apburbuļojoša atbilde, kura aiz pārliecinātā un mierīgā toņa neko īsti nepateica, bet no kuras bija skaidrs, ka nav īsti labi, bet viss tiek darīts, un ka ir tā kā ir, un ka skatīsimies. Izklausījās pēc tādas riktīgas sovjetu valsts iestādes uzstāšanās, kādas vēl šur tur var sadzirdēt arī šobrīd.

Un tas man lika domāt, ka droši vien tas viss saistīts ar naudu. Precīzāk, ar valsts naudu, un to, ka ļoti izskatās, ka tie, kuri pie šīs (droši vien necilās) naudiņas sēž -- vai nu tā būtu fudbōla izlase pati, vai federācija, vai visi -- ir tikuši robiņā, kur maksā lielā mērā par vietas aizpildīšanu. Ar visām no tā izrietošajām sekām, vienas no kurām, protams, ir tas, ka elkoņi jālieto, lai nelaistu pie šīs, iespējams, mazās, bet drošās silītes citus.

Lai vai kā, viens ļaunums no visa šī ir. Tagad, kad gadās kaut ko dzirdēt par futbolu, tas vairs automātiski nepaslīd garām apziņai. It kā man jau nepietiktu lietu, kuras nepaslīd garām.
» Humānā kondīcija
Kas dažkārt besī, tā ir cilvēku saprotamā, bet šad tad par tālu ejošā vēlme atbalstīt "savējos", pat, kad tie nes huiņu, ko diez vai tikpat dabiski uztvertu no citiem.

Bet tur neko nevar darīt, tas notiek gan starp korumpantiem, gan liberāļiem, gan konservatīvajiem, gan progresīvajiem; principā visur, vai ne?

//Es neapšaubu, ka arī es pats tā daru, es tikai cenšos to maksimāli apzināties un pēc iespējas nedarīt.
» Screws of the world, unité
in other news, viskijs ar apelsīnu sulu var būt ļoti pat jauks, proporcijā ne-Švarcnēgera 1:5.
» Svētdienas as they should be (sometimes, at least)

» When you expect the next gadget drooling and get this.
Technically, I guess, it could go as interesting bioengineering. Or could it.


» Extramural

» Pirmais jautājums


Un nākošais jautājums, vai kāds zina, vai tas ir kāds pirmskara projekts jeb padomjlaiku? Tur kopā ir kādas 6-7 mājas vismaz, un netālu vēl viens puduris ar tādām laikam.
» (No Subject)
Nez kāpēc mani pēdējā laikā sākuši kaitināt vācu vārdu iespraudumi latviešu valodā, īpaši rakstītajā.

Angļu tā nekaitina, droši vien tāpēc, ka savulaik mācoties angleni, tie pašam gāja dabiski (un vēl tagad nereti gadās, ko slēpt).
Bet franču arī nekaitina, varbūt jau būt tāpēc, ka reti gadās lasīt tādus.

Bet, kā es ieraugu "aber", it īpaši teikuma sākumā sulīgi uzsvērtu, tā mana roka stiepjas pēc nagana.

Katram savs vecuma marasms, acīmredzot.
» improvements of one's lot (shed included)
Tas brīdis, kad tu pēc pusstundu ilgas vēdināšanas -- ārdurvis + viss otrais stāvs -- izej ārā, ievelc gaisu dziļi krūtīs un neizelpo līdz viesistabai, lai saprastu, vai tur no otrā stāva nākusī krāsas smaka pa nakti būs tik traka, ka no rīta nepamodīsies, vai tomēr varēs mēģināt gulēt.
» (No Subject)
The vast majority of people that Mr. Mancini and his colleagues studied — almost 80 percent — already reported high levels of well-being before getting married, with no significant increase afterward. More often, marriage seems to be a reward for having a high level of well-being than a route to attaining it.

// When numbers mislead
» As seen on Prime
I have come to understand the spectrum of friendship to be; an acquaintance will send you an email congratulating you on your move. A friend will bring you a house-warming gift. A good friend will help you move. Your best friend will help you move a body.
» (No Subject)
:(
» 100 years of sci-fi (nosacīti)
Ja nu kāds, ko varētu interesēt, nav redzējis:

http://app.openmappr.org/play/100YrsOfSciFi

Zinātnieki paņēmuši no GoodReads visas scifi/fantasy grāmatas un izvilkuši visus keywordus un tagus, ko par tām ir sarakstījuši GoodReads lietotāji.

Sanāk gan karte, kur redzams, kuri stāsti (pēc keywordiem/tagiem) ir tuvāki citiem, gan kuras ir populārākās gan tagad, gan pirms 100 gadiem izdotās grāmatas, gan vēl viss kas.
Top of Page Powered by Sviesta Ciba