Pilnmēness nogurdinātie

About Jaunākais

Visu zemju solipsisti, izdomājiet savu bērnību!26. Aug 2016 @ 17:13
The biggest mystery is not why we can’t remember our childhood – but whether we can believe any of our memories at all.

// BBC on why you can't remember being a baby

Parc del Guinardó24. Aug 2016 @ 22:09
Tags: ,

Sveicieni visiem Latvijā 16. Aug 2016 @ 16:14


gaiss 28,ūdens 25.

šodien drusku pavēss-- saule aiz viegla mākoņu plīvura.

Wiedźmin5. Aug 2016 @ 16:19
Mani principā līdz šim neinteresēja baigi "nopozicionēties".

Bet man pašam šķiet ļoti skaidra robeža starp nekaitīgu psihosomatiku, maģiju, astroloģiju, citām "alternatīvām" ticībām un lietām, kuras nedrīkst pieļaut valsts līmenī.

Un tas, ko nedrīkst pieļaut, ir apstiprināt un atbalstīt gan klajus melus, gan nepārbaudāmas lietas veselības jomā oficiālā līmenī.

Medicīna mēdz kļūdīties, dažkārt pat ilgstoši. Un tas, kas ir biedējoši, ir tas, ka, kad kļūdas mēģina apstrīdēt, pie tām pieradušie medicīnas pārstāvji no šīs apstrīdēšanas mēdz atgaiņāties, tā vietā, lai vienkārši papētītu, kāpēc šī apstrīdēšana notiek. Un šajā -- savā sliktākajā punktā -- medicīna maksimāli tuvinās homeopātijas un citu "alternatīvo medicīnu" skatupunktam.

Es atkārtoju. Sliktākais punkts, kurā var atrasties medicīna -- tipiski kāda tās daļa,-- ir tās tuvākais punkts "alternatīvajai medicīnai".

Jo zinātne nav un nevar būt perfekta. Nav divu pilnīgi vienādu cilvēku, nav iespējams vienai dzīvai būtnei apskatīt divus dažādus rezultātus: vienā iedodot zāles X, otrā dodot zāles Y. Bet tas, ko var izdarīt, un ko dara ar atzītajām zinātniskajām metodēm, ir daudzkārt. Daudzkārt. Labāks nekā nezinātniskās metodes. Lai radītu lietas, kas der maksimālam skaitam cilvēku. Tajā mērā, kurā tie ir pietiekami līdzīgi.

Un bīstamību "alternatīvās medicīnas" atbalstīšanā vai nenoliegšanā es saskatu tieši tajā, ka ierobežotu resursu ietvaros tā pretendē uz nodokļu maksātāju naudu, kuras jau tā mēdz nepietikt īstai medicīnai. Piemēri nav tālu jāmeklē.

Sekundārie elementi25. Jul 2016 @ 20:22
Other entries
» ***

» btw
šodien saņēmu algas.lv aptauju rezultātu (amats: IT vadītājs).
lūdzu ievērtējiet korelāciju :D


» The Literary Friends of Mr. Cairo
Lūk, kas ir skumji.

Ka diez vai cilvēki jaunāki par ~20 vēl kādreiz varētu fanot par Kristi grāmatām.
Nē, nu, tas nav, protams, neiespējami, bet es kaut kā neticu. Skatos uz sīkajiem, kam tagad ir 5, 10 gadi, nowai. does not compute.

Dikensam vismaz ir tas, ka viņš droši vien vēl kādu laiku būs curriculumos, gan skolu, gan angļu lit.fak.Vecajām filmām tai ziņā varētu veikties labāk
» ***

» stormin norman
Bažīgi, kā viņiem tur iet ar to Turciju.

Vispār tur militāri apvērsumi un apvērsumu mēģinājumi ir modē reizi dekādē (1960, 1971, 1980, 1993, 1997), tā ka faktiski šis ir bijis drusku overdue.

Bet pamatā bija radies iespaids, ka armija (savā ziņā diezgan unikāli) vēsturiski ir bijis tāds spēks, kurš "noliek valsti" uz sekulārisma un sakārtotības ceļa, kad tā sāk iet šreijā, sākot jau ar "Turcijas tēvu" (Ataturku) Mustafa Kemalu: armijas oficieri, kurš pēc Otomaņu impērijas sabrukuma 20.gadsimta sākumā piedalījās Turcijas neatkarības izkarošnā, kļuva par pirmo prezidenu un izveidoja Turciju kā sekulāru, nacionālu valsti, ieviesa tūkstošiem skolu, obligāto bezmaksas izglītību, sieviešu tiesības un visādus citus labumus.

Bet grūti saprast, vai un kam just līdzi, atskaitot, protams, mierīgos iedzīvotājus. No masu mēdijiem savukārt radies iespaids, ka Erdogans velk valsti no sekulāras uz reliģisku un autoritāru, tāpat arī te pirms kāda laiciņa viss tas viņa hajs ap Feisbuka aizliegšanu, cenzūru, demonstrāciju apspiešanu un ko neko.

Un apvērsuma organizatori jau bija arī teju vienīgajā messidžā, ko viņi bija spējuši ielikt kaut kur, referēja uz to, ka vēlas atjaunot demokrātiju.

Tai pat laikā izskatās, bet atkal jau, protams, no masu mēdijiem, ka tūkstošiem turku ir gatavi neapbruņoti iziet ielās, lai šo nepieļautu, kas šķiet pamatā stabils rādītājs tam, ka apvērsumam nav atbalsta.

No twittera: Turkish liberal friend of mine on attempted coup: "It seems like the only way to get rid of Erdogan but no thanks!"
4:56 AM - 16 Jul 2016 · Dubai, United Arab Emirates

Un, protams, Erdogans arī uzsver, ka jāatbalsta demokrātija, kur tad viņš dēsies.

Ankara-based photojournalist Piero Castellano tells the BBC that Turks surged onto the streets after President Erdogan appeared on TV to appeal for public support on Friday night.
"People rushed to the main square, to rush to the tanks and the armoured carriers - it was a bloodbath," he said.
"It was unexpected. There is a very strong link, or maybe there was until last night, there was a very strong link between the Turkish people and their military.
"So people were shocked when the military actually fired on the crowd."
» Markovian Parallax Denigrate
“One of the legacies of the Enlightenment is a methodology based on painstaking measurement of the material world,” Damien Thompson wrote in his book Counterknowledge: How We Surrendered to Conspiracy Theories, Quack Medicine, Bogus Science, and Fake History. “That legacy is now threatened. And one of the reasons for this, paradoxically, is that science has given us almost unlimited access to fake information.”
// Unraveling the Internet’s oldest and weirdest mystery, by Kevin Morris, Kernel Magazine.
» In the details

» no shit
"Madonnas oriģināls ir spēcīgs kristiešu pielūgsmes objekts."

// Egils Zirnis, Diena.
» eternity issues
Vai kādam ir pieredze ar kapu kopšanas nodošanu kādiem kopējiem?

Cik tas aptuveni maksā un vai var uzticēties?
» mana kārta
Divas dienas uz kefīra un sausiņiem -- pašam par sevi tas nav ne vainas, ja nebūtu vēl tas, kāpēc šāda diēta. Kefīrs galu galā man garšo; ar ko Streips visvairāk palicis atmiņā ir tieši ar viņa kefīra noliegumu. Kokakolists nelaimīgais.

Ar zināmu depresiju gan domāju, vai vispār kādreiz vēl izdosies sajusties normāli, tas ir, tā, lai būtu cik necik enerģijas un dzīvesprieka un visa dzīve nešķistu vienkārši tāda bezjēdzīga, vājprātā nogurdinoša ņemtne; visi tie darbi un pienākumi -- tas, ka patlaban es viņus nedaru, nepalīdz, drīzāk iedzen lielākā stresā. Bet darīt savukārt ir iekšēja pretestība, no sērijas "a kam man to īstenībā nafig vajag?". Nu, jūs jau zināt. Viss diemžēl ir prātā, citādi jau nebūtu grūti iedzert kādu fenopromosupercenubarbitolu un patiesi līksmi smaidīt visiem pretimnācējiem.
» Just Desserts

» Breindamāž
Kāds negrib rītvakar uz Prāta spēlēm aiziet? Mums rīt viens spēlētājs iztrūkst pilnai spēlei.

https://www.facebook.com/prataspeles/

// Pasākums Čarlstona banketu zālē Blaumaņa ielā no 18:30 - ~21:30
» Sinestētika

» Nostaļģija


Uzdūros bēniņos diskiem. Atradu istabas plauktā pleijeri. Nebija lietots 15 gadus. Joprojām strādā no pirmā piegājiena.
Skaņa uz 5 eiro austiņām kudiš labāka nekā ar tām pašām austiņām uz kompja, klausoties 44kHz 128Kbit mp3.
Nujā, uz MD rakstīju savulaik pa tiešo no CD pleijera.

Palasījos internetā, daudzi piemin ar labu vārdu, un izrādās, šur tur vēl izmanto: dīdžeji ērtai miksēšanai, citi āra ierakstiem: esot lielisks mikrofons.
» Mangaļu šašliki


Vispār, pirms kāda brīža man radās sajūta, ka tas, par ko uztraucās vairāki mani draugi un paziņas: proti, ka ielas kaķiem Rīgā ir ne visai laba dzīve, nav risināms ar to, ka uz ielas kaķu nepaliek. Let's face it, cilvēks nevar nokontrolēt, vai viņa pilsētās ir vai nav dzīvnieki. Viņš vienīgi var nokontrolēt, KĀDI dzīvnieki te būs. No šī viedokļa labāk, lai pilsētas ielās dzīvo, piemēram, kaķi, nekā peles un lapsas, un viņš var atzīt kaķu nesto labumu, un radīt viņiem normālākas dzīves iespējas ielās. Pats vēl neesmu apskatījis, bet dzirdēju, ka netālajā parkā jau ir kaķu mājiņas, līdzīgas kā redzēju Maltā. Galu galā putnu būrīšus mēs taisām un zīlītes ziemā piebarojam, kāpēc netaisīt arī kaķu mītnes un drusku nepiebarot arī tos.
Top of Page Powered by Sviesta Ciba