Pilnmēness nogurdinātie

About Jaunākais

Nespēju nepadalīties23. Apr 2014 @ 22:13
Kamēr [info]ventilators stūrī nervozi pīpē, "Mana grāmata" braši ķeras jau pie PIECPADSMITĀ dzejas sējuma izdošanas.

... tālāk ... )


Paldies [info]unpy par linku.
Tags:

pēcsvētku bezpaģiru paģirnoskaņums22. Apr 2014 @ 13:28
What wouldn't we do to do the things we wouldn't dare to do.

Uzmini, nu, kas tas ir.15. Apr 2014 @ 14:17
Vēstulnieks.

V. K. (Valkā) Kg3—Kd4×3 pēc 1 ... Zd3 duāls
2. Ze6+— Ke4 5. Tel vai f4×, kā ari 2. Ze6+
vai Tf4+. K. V. (Kalvenē). Ka4—Kf5 nav ne
tēmatiska, ne oriģināla satura. Arī otrajā div-
vilcī maz satura — viens grimšavs + K atvelko-
šie vilcieni — tas ir par maz. Vairāk ekono-
mijas!

Upd: teksts no ... tālāk ... )

This could be a beginning of a beautiful something13. Apr 2014 @ 23:51
Starp citu, lai arī stipri novēloti, bet atzīstu, ka man jau kādu laiku ir Hippos of Ankh, courtesy of [info]src triperi uz Gambiju. Žēl tikai, ka renderējot uz JPEGu, bildē nekādi nesanāk īpaši vairāk par melnu figņu.

Tags:

Indiana Jones and the Fate of Atlantis28. Mar 2014 @ 09:13
Tie, kas, visticamākais bērnībā, lasījuši šo Konan-Doilu, droši vien atceras aizraujošos piedzīvojumus un zinātnes popularizāciju grāmatas stāstos: dinozauru atrašana Amazones džungļu plato "Zudušajā pasaulē", Zemes iziešanu cauri nelāga "ētera" joslai "Indīgajā joslā", un, protams, drosminieku nolaišanos Atlantijas okeāna dzelmē batisfērā un zemūdens Atlantīdas ar visiem iedzīvotājiem atrašanu titulstāstā.

Tad, lūk, pārlasot "Marakota bezdibeni" angliskajā epubā, izrādās, ka latviski tulkotajā stāstā ir izmesta pēdējā nodaļa, kas apraksta, kā ceļotāji savā Atlantīdas apmeklējuma laikā sastop ne vairāk ne mazāk kā spirituālu un ēterisku velnišķīgu nemirstīgu būtni, kas attēlota kā visa totāla morālā pagrimuma iemiesojums un kura ir bijusi pie vainas Atlantīdas nogrimšanai (Dieva dusmu rezultātā), savukārt, pirms un pēc tam dažnedažādu nejaucību musināšanā: Atillas ordās, vergu tirdzniecības veicināšanā, u.t.jpr.

Būtne, kā jau nemirstīga, joprojām eksistē, tikai tagad pārvākusies uz Krieviju (sic), kur tai esot lielākas izklaides iespējas. Neskatoties uz to, tā spēj atsaukties uz tās tempļa apmeklējumu nogrimušajā Atlantīdā un teikt aptuveni: "Ā, jūs par mani atcerējāties? Tagad laiks jūs piebeigt, biju jau pavisam aizmirsis, ka te vēl daži izdzīvojuši".

Tā kā būtne ir ēteriska un spirituāla, lasa domas jebkurā attālumā un sadzird katrreiz, kad par viņu iedomājas, tad situācija rādās bezcerīga, līdz profesors Marakots pēdējā brīdī iziet ārpus saviem zinātnes rāmjiem un sāk raidīt tuvajā apkārtnē lūgšanu, kā rezultātā viņā iemiesojas senais Atlantīdas operators, kurš jau nogrimšanas laikā bija sagatavojis savas zemes taisnajiem izglābšanos no dēmoniskās radības izraisītajām dieva dusmām, un kurš tagad sniedz Marakotam daļu sava spēka, lai tas varētu darboties ne vairs fiziskajā, bet ēteriskajā plāksnē un nokomandēt dēmonu pazust tartaros. Ko pēdējais arī promptly izdara.

Tāds, lūk, pavērsiens par 190 grādiem. Es biju lasījis, ka Konan-Doils bērnībāvecumdienās kļuva par aizrautīgu spiritistu, bet, jāsaka, šis bija drusku šokējoši. I'll never look at a teddy bear the same way again. Ir arī diezgan skaidrs, kāpēc padomjlaiku tulkojumā šo pēdējo nodaļu izgrieza, taču, godīgi sakot, tulkojums no tā tikai ieguvis.
Other entries
» Paranoimia
Trīsdesmit gadi daudz kam.

Tai skaitā Max Headroom, kas man pazīstams, pateicoties http://youtu.be/YubzvkNh .
» "Pudding—Alice: Alice—Pudding."
Ne tik vien es neizdzēsu nepiedienīgu ierakstu komūnā, bet pat, kad biju aizbraucis pakaļ nepiedienīgajā ierakstā minētajam, izrādījās, ka detaļās minēts tikai mājas numurs bez dzīvokļa nummura un detaļās minēto telefonu neceļ. Papildus tam, nevienā no atbildošajiem dzīvokļiem neko ne par kādām grāmatām vai kādu, kas tās sniegtu pēc pasaku izdevumiem alkstošam ļaužam, nezin.
» piezīmes uz diska malas
Tagad kvests ir, vai izdosies atrast LV sakarīgu internetveikalu, kur nopirkt Synology diskmasīvu.

Izskatās, ka ir vismaz pāris veikali (megamarket, tehnoshop), kuri tirgo par it kā ļoti normālām cenām, bet, lai arī preci uzrāda "noliktavā", īstenībā tā ir jāpasūta un jāmaksā 100% priekšapmaksa; pie kam ir sūdzības, ka ir tā, ka nogaida pāris nedēļas, preci tā arī neatved un atskaita naudu atpakaļ, tādā veidā, iespējams, izgrozot uz pāris nedēļām ekstra piķi.
» ProletariJāts
Tam vajadzēja kaut kur gadu vai divus pēc Occupy Wall Street sākuma, lai šī izpratne tiktu skaidri noformulēta kaut vai liberastu mēdiju lapu līmenī.

Bet nu vismaz kaut kas.
A meritocracy requires more than simply making it possible for people at the bottom to climb the ladder of opportunity. It also involves chutes of accountability for those at the top. These are two sides of the same coin: the skilled must be able to rise, but grandees caught with their snouts in the trough must also come tumbling down. “We cannot have a just society that applies the principle of accountability to the powerless and the principle of the forgiveness to the powerful,” writes Chris Hayes in his sweeping meditation on meritocracy, “Twilight of the Elites.” And yet: “This is the America in which we currently reside.”

// There is no meritocracy: It’s just the 1 percent, and the game is rigged, Thomas Frank, via Salon.


» Seriāli kā ļaunums
Pēdējos gadus ar zināmu riebumu uzlūkoju lielāko daļu daiļliteratūras. Vismaz jaunas un vēl nelasītas. Ir atsevišķi izņēmumi, bet visumā tāds 180°dīgs pavērsiens grāmatu tārpam. Es pat nezinu īsti, kāpēc. Pārlasu savu personisko klasiku. Konan-Doilu, Čestertonu, Le Karē, u.tml. Tie nekaitina. Kristi varētu vēl pārlasīt, ja jau nezinātu no galvas.

Visvairāk riebj doma par garām sāgām, grāmatām ar N turpinājumiem. Ieeju šodien man ieteiktajā bookdepository, skatos zem fikcijas slaš fantāzijas Džordža Mārtina opusus un jau noskurinos.

Manuprāt, tādiem SECĪGIEM notikumiem, to kopai un/vai vienai ciešai tēmai jāpietiek ar trim pabiezām grāmatām. Lūk, jums etalons: Gredzenu pavēlnieks. Pārspļaut nevarat, tad vismaz centieties līdzināties. Vēlaties rakstīt vairāk, tad jums aizgājis šīberis ciet un jūs strādājat uz tirgu un publiku, nevis uz sevi un stāstu.

Stross šinī ziņā ir lielisks. Pračets ir pārsvarā labs. Ir viņiem tēmas un apļi, bet pietiekami plaši, lai vienā atsevišķi ņemtā papīrmugurā izstāstītu sakarīgu stāstu.

Savulaik tas mani nekaitināja un riju garās hronikas, pārsvarā fantasy. Bet nu jau pietiek. Vienīgais, ko ir vērts lasīt garāku par 3 grāmatām fantasy žanrā, imo, ir Ambēras hronikas. Enough is enough.
» Maisiņš vajadzēs?
Negribu izraisīt jaunu trīšanos komūnā, bet joprojām nesaprotu, kā teju pusē no komūnas ierakstiem ~10% atlaide no veikala cenas kvalificējas kā [info]pa_leeto.
» How we market things to dumb people
Šodien mani iepazīstināja ar Lazdonas "diabētisko"(tā arī virsū rakstīts) jogurtu. Bez cukura un taukiem. Tā arī virsū rakstīts.

Izpētot etiķeti, kļuva skaidrs, ka par "diabētisko" šo jogurtu var nosaukt tāpēc, ka tas var veicināt diabēta rašanos.

Proti, nezinu, kas izdarīts jogurtā ar piena taukiem, bet sastāvdaļas tajā ir, uz 100g:

2,75g olbaltumvielu
0g tauku
9,86 ogļhidrātu, no tiem 8g cukuri.
0g šķiedrvielu
0,105g nātrija (interesanti kā: tīrā veidā kā "mīksts, sudrabaini-balts augsti reaktīvs metāls"? jeb tomēr nātrija hlorīds jebšu sāls parastā?)

Ar "cukuriem", spriežot pēc pārējās etiķetes daļas, acīmredzot domāts tāds sava laika modes kliedziens kā fruktoze jeb augļu cukurs.

To vēl tagad var sastapt vairākos lielveikalos nopērkamos, parasti ārzemju, produktos un ir cilvēki, kas tos lieto, uzskatīdami, ka tas ir kaut kādā veidā labāk, nekā lietot parasto cukuru.

Nu, ja jums jau ir diabēts un gribas panašķoties, tad pie zināmiem nosacījumiem jā. Līdz ar to ir loģiski to sastapt pie dažādiem šokolādes batoniņiem un tamlīdzīgām lietām.

Bet pozicionēt to kā JOGURTA uzlabotāju un padarītāju par diabētiķiem piemērotāku produktu par parasto jogurtu, kurš, jāpiezīmē, savā bezpiedevu variantā ir pats par sevi ļoti sakarīgs produkts, ir pilnīgi neizprotama huiņa (es šeit gribēju ielikt kādu salīdzinājumu, bet nespēju izdomāt kaut ko tik tizlu).

Salīdzinājumam, vikipēdijas ieraksts par jogurtu norāda, ka tipiskam pilnpiena jogurtam uz 100g ir:

4,7g ogļhidrātu
3,3g tauku
3,5g proteīnu

Respektīvi, niecīga daudzuma taukus (kas visā visumā organismam arī ir vajadzīgi) izņem, un to vietā sabāž divreiz vairāk cukura nekā jogurtā būtu dabiski, tad to nosauc par "diabētisku". Un pie tam nekaunās pieminēt vārdu "jogurts". Fuck you in the ass, that's why. Pie kam, kas ir interesanti, fruktoze ir daudzkārt saldāka par parasto cukuru, so, kāpēc tā jāgāž klāt dubultā, vispār ir jautājums.
» Sub rosa

» A rose by name
Jāpiezīmē, ka "Lulū pica" pieder SIA Later Ltd., savukārt picērija "Makss un Morics" SIA "3 REBES".
» Mūžu dzīvo, mūžu brīnies.
Izrādās, šerijs var būt arī par sausu.
» Priekšvadnis
bigpic )
» No prokuratora līdz prokuroram
Jeb kā dzīvo(ja) Ukrainas ģenerālprokurors Pšonka:http://avmalgin.livejournal.com/4352619.html

(neatceros, vai cibā redzēju pirmoreiz, vai FB)
» Nolens volens
Nav īpašumu, nav problēmu — esi brīvs, kā putnis debesīs.

A tikko tev, teiksim, dzīvoklis, tā jāuztraucas. Vai nu kaimiņi nolej griestus, vai, ja dzīvo augšstāvā, sniegs tek cauri jumtam.

Tas pats ar mašīnu. Te tu mierīgi liec savā pusslēgtajā pagalmā un tad izrādās, ka pa nakti kāds lunis ir izsitis durvju stiklu. Un galvenais, kāpēc? Nekas tak nav paņemts un nebija jau arī, ko ņemt. Un sestdien tu to stiklu nekur arī neieliksi, un kur lai tagad plēvi uz sitiena centrā dabon. Pasaule, tu bēdu leja, es saku. A viņa neklausās.
» Heinleins deliverē, kā parasti.
My sister wife Tamara [..] is the epitome of sex appeal … yet she is not especially pretty and no one who has slept with her talks about her technique. But their faces light up when they see her and their voices throb when they speak of her.

I asked Jubal Harshaw about Tammy because Jubal is the most analytical of my husbands. He said, Mama Maureen, quit pulling my leg. You of all people know the answer.
I denied it.

All right, he said, but I still think you are fishing. Sex appeal is the outer evidence of deep interest in your partner's pleasure.
// R. Heinlein, To Sail Beyond the Sunset

» Par pasaules lielāko rotaļlietu firmu
Under Alan's initiative in the late 1980s, Hasbro moved to increase international sales by taking US market failed toys overseas and selling them for as much as four times the original price. This increased international sales from $268 million in 1985 to $433 million in 1988.[3]

// Wikipēdija
Top of Page Powered by Sviesta Ciba