Pilnmēness nogurdinātie

About Jaunākais

Commentary on Isaac3. Jun 2023 @ 22:43
Tags:

Neveselīgums1. Jun 2023 @ 21:30
Vienas konkrētas īpašības izvilkšana un padarīšana to par (sev) galveno, pēc kuras vērtēt cilvēku.

To those recently turned 4022. Maijs 2023 @ 15:33
Congratulations!

The first half of your life is now done!

The remaining extent of your life is now officially shorter than the one you've already lived.

By now you have accumulated sense impressions, memories, patterns of behavior and conditioned responses that will become more prevalent in your mind as you age.

Are you happy with the way you spent it? Are you content with the choices you've made?

Are you ready to start the gradual slide into old age?

We hope you did and do.

But if not, don't worry. It's too late anyway.

Actual lifespan and quality of life may vary depending on genetic buildup, lifestyle and other choices and random events. Future terms & conditions may apply. The World™ will not be held legally or otherwise responsible for accidents, miracles, infections, wars, famines, rains of farmhouses or any other events, apocalyptic or otherwise, that may influence the actual extent of time you'll spend conscious.

atl19. Maijs 2023 @ 08:24
«[...] the Buddhist answer to the question of the self is that it is an illusion—not that you don’t exist, but that you don’t exist in the absence of others. A famous Zen Buddhist koan asks, “What is the sound of one hand clapping?” One solution to this riddle is that any sound would be an illusion—it would become real only if you added your other hand to make the clap. It’s a metaphor for the self without others. Your individual existence, in isolation, is empty; it is made full only by the presence of other people.»

***12. Maijs 2023 @ 09:17
You don't really understand your failings until your kids start to grow up.
Other entries
» (No Subject)
"Alas, you can detect the degradation of the aesthetics of buildings when architects are judged by other architects."
// N.N.Taleb, "What do I mean by Skin in the Game? My Own Version"[1]

» Right-o
To make the principles clearer, we shall use an example that is loaded with prejudices for many people: “Mr. Miller is a Jew".

... tālāk ... )
» if at first you succeed, then failure is just around the corner
Kad tu esi sev stāstījis, ka tāpat mosties ap 7iem, līdz ar to jābeidz šī augšnakšņošana, un beidzot gājis gulēt laicīgi, novārtījies gultā no 23iem līdz 02iem, un beidzot vari aizmigt ap 3iem.» Ko ārsti tev nestāsta
Ir diezgan viegli sākt domāt par konspirācijas teorijām, kad klausies par Ķīnas līdera vizīti pie VVP.

Piemēram, nebūšu tik izbrīnīts kā gribētos, ja izrādīsies, ka Putins ir personiski pārdevies Ķīnai un būtībā šobrīd realizē tās ilgtermiņa mērķus Krievijā.

1. Jo, skaties kā gribi, Ķīnas problēma #1 ir demogrāfija. Gadu desmiti ar viena bērna politiku *kopā* ar ļoti izteiktu puiku kultu, kad bija tik svarīgi, lai tas viens bērns būtu vīrietis, noveda pie ļoti kroplām situācijām un, cik lasīts, pat nemaz ne tik retiem abortu vai par zīdaiņu slepkavības gadījumiem.

Rezultātā Ķīnā šobrīd ir katastrofāls sieviešu trūkums -- īpaši reproduktīvajā vecumā. To jebkurā gadījumā nevar atrisināt pāris gadu laikā, bet no kurienes tam vispār radīsies risinājums?

Un te mums ir Krievija, kurā jau tā bija zināms sieviešu procents lielāks nekā vīriešu, un tagad, ar katru Putina kara lēmumu šis procents kļūst arvien lielākas.

Pie tam, it īpaši nabadzīgajos reģionos, kur cilvēkiem dzīvot vienam ir vēl sarežģītāk.

Nebūšu izbrīnīts, ja tuvākajos 5 gados vai nu pastiprināsies ķīniešu emigrācija uz šiem rajoniem (jo ģimenes radīšana Ķīnā tiešām esot liela problēma), vai arī būs kaudze ar sludinājumiem par to, lai sievietes pārceļas uz Ķīnu, ar garantētu vīru. 🤷‍♂️

2. Nu, un Putina vēlmē izvietot atomieročus Baltkrievijā, neuzdotais jautājums ir -- no kurienes šī ieroči tiks pārcelti?

Ja no robežas ar Ķīnu, viens pluspunktiņš konspirācijas teorijām.
» Ommmmmmmm...
Kā ieliec dažus cibas leitestus filtrā, tā Krievijas apmaksātās propagandas satura pārstāsti samazinās par 90%.
» (No Subject)
full moon face
» (No Subject)
I guess in the end I just have no time for no-nonsense people.
» (No Subject)
So that is what ChatGPT does: in response to a prompt, it puts together an answer that is composed of words in its training material organized based on the statistical probability that those words appear together and the degree to which they are related to the prompt (processed through an extremely complex language model).

It thus assembles words from its big bag of words in a way that looks like the assemblages of words it has seen in its training and which its human trainers have ranked highly.

And if all you want ChatGPT to do is precisely that: somewhat randomly assemble a bunch of words loosely related to a topic in a form that resembles communication, it can do that for you.

I’m not sure why you want it to do that, but that is the one and only thing it can do.

[...]

But there are a lot of content mills online which are really looking to just supply large amounts of vaguely relevant text at the lowest possible cost hoping to harvest views from gullible search engines.

For those content mills, ChatGPT potentially has a lot of value but those content mills provide almost no value to us, the consumer.

Far from it, they are one of the major reasons why folks report declining search engine quality, as they crowd out actually useful content.

// https://acoup.blog/2023/02/17/collections-on-chatgpt
» Ides
Rajona runči ļooti sparīgi debatē par teritoriju un dāmām. Man kaut kā bija šķitis, ka parasti tas tomēr notiek vairāk martā?
» Nuns on the Run
Viens no blakusefektiem tam, ka ikdienas kino ir daudz atklātāka vardarbība vai uz pliku adrenalīnu sitošas ainas nekā pirms gadiem 30, ir tas, ka pieaugušo kino arvien vairāk nodalās no bērnu.

Nu, piemēram, es skatījos padomju Šerloka Holmsa seriālu gados 7-10. Tas bija exciting, bet, atskaitot vienu sēriju, nekas baiss. Bet bērnam tādā vecumā es Kamberbača Holmsu rādīt nevaru. Bērni, protams, ir dažādi. Bet tomēr, tomēr.
» Right-o!

» Revelations, 13:3
Let me rain on your parade.
» Giving Things Names


Attēlā ir 8 objekti. Pieņemsim, ka tie ir dzīvnieki - 4 lieli, 4 mazi; citi 4 ar apaļām galvām un 4 ar kantainām; vēl citi 4 ar taisnām astēm un 4 ar astēm ritulī. Pieņemsim, ka šo veidu dzīvnieki skraidelē pa jūsu ciematu, bet tā kā sākotnēji viņiem jūsu dzīvē nav nozīme, jūs tos ignorējat. Jūs viņiem pat nedodat vārdus.

Taču reiz jūs atklājat, ka mazie dzīvnieki rij jūsu graudus, bet lielie gan nē. Starp dzīvniekiem jūsu izpratnē nu ir ievērojama atšķirība, un, saprotot, kas kopīgs A,B,C un D, jūs tos nosaucat par "go go". Kamēr E,F,G un H jums netraucē un jūs to nosaucat par "gigi". "Go go" jūs cenšaties aizbaidīt no saviem labības laukiem, bet "gigi" liekat mierā.

Tikmēr jūsu kaimiņam ir bijusi citādāka pieredze ar šiem dzīvniekiem; viņš ir atklājis, ka tie ar kantainajām galvām kož! Bet apaļagalvainie nē. Līdz ar to viņš kantgalvjus dzīvniekus (B,D,F,H) sauc par "da ba" un apaļgalvjus (A,C,E,G) par "dobo". (UPD. Tā kā no mana tulkojuma acīmredzot nav bijis skaidrs, tad še tiek pieņemts, ka kaimiņi nelieto un nezina viens otra vārdus šiem dzīvniekiem)

Vēl cits kaimiņš atklāj, ka skruļļaino astu dzīvnieki nogalina čūskas, bet taisnastainie nē. Līdz ar to viņš savukārt sauc skruļļastainos par "busa", bet taisnastainos par "busana".

Tā nu sanāk, ka jūs visi kaimiņi tusējat kopā un garām paskrien dzīvnieks E. Jūs iesaucaties "Rekur gigi!"; jūsu pirmais kaimiņš saka: "E, kāds dobo aiztesa!"; un jūsu otrais kaimiņš novelk: "Tā neko sev busa!"

Nekavējoties ir iespēja uzsākt kārtīgu strīdu. Kas tad tas īsti ir par dzīvnieku, gigi, dobo vai busa? Kāds ir tā īstenais vārds?


// S.I.Hayakawa, Language in Thought and Action.

» Objet trouvé
The capacity to see things better is not sufficient to be better at doing them.
» tbd
* kad tik sen neesi jokojis, ka vairs nejūti pareizo pakāpi :-/

* Izrādās Baušķenieka "Klusais okeāns" ir dabonams uz bandcamp (never used that one before). Spotify nav (tāpat kā daudz kā cita), turklāt, ņemot vērā, ka Spotiņš ir visu laiku mīnusos, nav izslēgts, ka šis serviss pamazām aizies pa burbuli. Jāsāk būs atkal krāt mūzika pie sevis?
Top of Page Powered by Sviesta Ciba