Draugi

About Draugi

23. Jun 2018 @ 14:50
[info]vistu_zaglis
Vispār tāds kā mazliet patriotisks lepnums pārņem, kad redzi, ka viena maza tautiņa jūras krastā spēj sapist vīkendu pusei Eiropas, jo nav jau tā, ka šitas te nolāpītais aukstums un lietus varētu kaut kā satilpt jāņojošās valsts robežās, jācieš visiem, kas vairāk vai mazāk tuvumā. Bet neko, starptautiskais cibas festivāls nopūtās, vairākkārtīgi noskuma, bet tomēr devās apmeklēt festivālu.

Jo festivāli dalās divās neproporcionālās kategorijās: vieni liek jums pērties uz kaut kādām jebeņām, vadīt dienas izdzīvošanas režīmā, salt teltīs, dzert overpriced spirdzinošos dzērienus, jo aizej un pameklē lētāk!, vārd'sakot kaut kādus ar normāliem dzīvības procesiem nesavietojamus apstākļus. Tikmēr citi notiek až pilsētas centrā un piedāvā pat speciāli atvēlētu tramvaja maršrutu, nemaz nerunājot par to, ka pēc pasākuma vari mierīgi aiziet iedzert iecienītajā barčikā un pēc tam ērti un omulīgi migt pats savā šai nodarbei iegādātajā mēbelē. Lūk, šīs otrās kategorijas festivālus es ļoti, ļoti atbalstu, atšķirībā no.

Bet par šaitanu detaļās. Un par to, kā vismazākie sīkumi var izrādīties sasodīti nozīmīgi. Iekļūšana festivālā vilkās apmēram 40 minūtes, vārdiem – četrdesmit. Un stāvot un gaidot uz iekļūšanu tu domā, ka nu kā, nu kā var šis process vilkties tik jau nu nožēlojami ilgi?, bet kad pats nonāc līdz šai procedūrai – saproti, cik absurdi ir iemesli. Vei, viņi tur šogad izlēmuši būt visi tādi progresīvi ar RFID čipiem aprocē, ko var izmantot maksāšanai par dzērieniem, iešanai iekšā-ārā, utt, lieliski, vai ne?, bet aproce ir tāda, kur bantīti kopā satur plastmasas huiņa ar samērā asām malām. Un meitēns, kurš tev viņu liek virsū, mēģina it kā pieklājīgi smaidīt, bet no kustībām un grimasēm redzi, ka viņai nupat jau nenormāli, nenormāli sāp īkšķis, ar kuru to plastmasas hreņ jāuzbīda virsū. Nu skaidrs, ka cilvēki pārāk nesteidzas, viņi pat varbūt labprāt darītu to savu darbu ātrāk, bet nevar!

Rezultātā papisām až pusi no Zrní performances, bet tas netraucēja nekavējoties atplaukt priecīgā smaidātm, jo tie jaunieši ir tik ļoti, ļoti neaprakstāmi kļovi un draivīgi, nu tik ļoti, ka jā, man, pa visādiem gigiem aktīvi staigājošam, jāsecina, ka šitā nevienam nezināmā čehu indie blice ir viens no labākajiem dzīvajā performējošajiem kolektīviem pasaulē, viņi prot, viņi aizrauj, viņiem pašiem patīk, viņi katru reizi vairo prieku pasaulē. Nu un pēc tam, pēc vairāku gadu neredzēšanās, Massive Attack, kas atkal jau nonesa jumtu ar savu performanci, sākumā nīgrojies par tiem cilvēku miljoniem apkārt, no kuriem puse nav sapratusi, kur vispār atnākuši, bet viss šovs ir tik hipnotisks, ka pārstāj vispār reaģēt uz apkārtējo realitāti, uh, tur tiešām nav vērts pat mēģināt kaut ko sākt stāstīt.

Un vēl ir ļoti lieliski, ka pašā vecpilsētā ir savējo barčiks, kurā kādu laiku jācieš un jāfeispalmo par kārtējo britu tūristu grupu, bet tad tiek aizslēgtas barčika durvis, un vakars var beidzot sākties, omulīgi, mierā un klusumā var uzņemt atspirdzinošos dzērienus, lūk tādi ir pareizi festivāli, jo es jums atgādināšu, ka ārā pūš un līst, un ir visādi citādi izteikti pretīgi.

Vārd'sakot pasākums šķiet izdevies, šodien ies turpināt.
Garastāvoklis:: Miegains
Mūzika: Zrní / Nízko letí ptáci

23. Jun 2018 @ 13:46
[info]kakjux
kā cibas festivāls gāja uz festivālu.

protams, ka vakar bija (un šodien turpina būt) ļ pretīgi laikapstākļi. tomēr, radošie kolektīvi Zrní un Massive Attack piedabūja mūs ar VZ un EtF saņemties un aizdoties uz to tur parku. piezīmēšu, ka festivāla organizatori laikam nekad nebija bijuši nevienā masu pasākumā, kur nu vēl actual festivālā. ierodoties nācās pamatīgi noskumt, jo iekšā laišanas procedūra bija ne tikai lēna, bet arī ļ lēna, līdz ar ko rinda bija gara un ļ masīva. bet nu neko. izstāvējām.

nokavējām Zrní sākumu, bet nu to, ko nu tur redzējām, tas ļ priecēja. iešūpoja nelielā dejā un bija līksmi. stāvējām salīdzinoši tuvu skatuvei un vērojām vijolnieku. patika, nu tā patika. uhti!

pēc nelielas tehniskās pauzes bija arī headlineri.
Massive Attack taču ir tik ļ uhti! nu tur bija tik epic. nu āāā! tiešām labi cilvēki. ekrānā arī rādīja diez gan jestras lietas. tur grūti kaut kā jebkā atstāstīt, tāpēc vēlreiz teikšu uhti un viss.

toties tā tīri esot publikā, nācās daudz un dikti secināt, ka cilvēki ir.. nu. kā to pateikt? neciešami. gan visi tie randomie staigātāji, gan dzērieniem pakaļ gājēji, gan visi tie hipiji, kas nezināja, kur nokļuvuši. gan arī visi, visi pārējie. drusku bojāja experience brīžiem. bet tad es pamanīju vienu dredainu jaunieti, kurš bija redzami aizgājis astrālā un vispār viss exp gāja uz augšu.

nu un pēc tam jau aizgājām pie Jiržika (bez Jiržika un bez Daniškas). atkal attapāmies ieslēgti barčikā. tad kaut kad jau nācās iet uz tuvāko diennaktnieku, vai nu kas tur bija. bija neaprakstāmi dīvaini tas, ka bija jau gaišs, kad nokļuvām atpakaļ rezidencē. don't ask. hehe.

a ko nu?
Garastāvoklis:: ko darīt aukstā sestdienā?
Mūzika: Zrní
Tags: , ,

Sarah Manguso23. Jun 2018 @ 13:51
[info]sirualsirual
Those who claim to write about something larger and more significant than the self sometimes fail to comprehend the dimensions of self.

23. Jun 2018 @ 10:22
[info]kbrgs_, posting in [info]pajautaa
Draugi cibisti, līgo! Vai te ir kāds, kurš varētu saformatēt Word doķi no teksta angliski (man tētim vajag darba pamācību uzdrukāt skaisti), līdz 4dienai? apmēram 80 lpp., tikai teksts. Zinu, super short notice, bet tā mans tētis funkcionē...

Masu pasākumu vērotāja piezīmes.23. Jun 2018 @ 09:18
[info]unpy
Vidēji reizi trijos gados atgados kādā publiskā pasākumā. Vakar Mēness atkal bija aizgājis aiz Tukuma un Šaitans mani ievilināja Doles salā uz Dabas koncertzāli. Sev par lielu brīnumu atzinu, ka šis, iespējams, ir man pats piemērotākais masu tusiņa formāts - daudz vietas, iespēja pirms koncerta apskatīt visādas sīkas populārzinātniskas performances par tēmu "hloroplasts", tiešām patīkama, netraucējoša publika. Pašam koncertam arī nebija ne vainas, pieteicēji vien bija ko vērts - dāma ar Kanādas latvieša akcentu un kungs, kas bija varbūt rokeris, varbūt zinātnieks, runāja kaut ko par hloroplastu apmēram tā, kā to dara cilvēki, kuri tikko pētījuši, kas notiek, ja specifiskas hloroplasta formas spēcīgi sapīpējas. Tiešām bija mīlīgi un ne tik ilgi, lai sāktu krist uz nerviem. Muzikālā pasākuma daļa arī tīri tā neko, tajos senajos laikos, kad vēl klausījos muzīku, itin bieži liku pašmāju projektu, kura nosaukumu neatceros, kaut kas bija par putniem, apmēram tas pats, gan jau mūziķi tie paši. Faktiski, vienīgā neērtība bija paša radīta, nebiju sagatavojies tam, ka temperatūra strauji nokritīs līdz +10C, kas manā izpratnē ir jau dziļi mīnusi, tālab pamatīgi nosalu. Toties, tā milzīgā apmierinājuma sajūta, kad pamet pasākumu, lai dotos mājās, siltumā! Un tas brīdis, kad esi vai gatavs apraudāties no laimes, jo siltumā esi tomēr nokļuvis! Ikdienā, parastiem līdzekļiem tādu nedabūt gatavu.

Kopsavilkums - tāpat, protams, nesaprotu, kālab ļaudis vācas kopā uz šādiem pasākumiem, bet, ja jau ir tāda nepārvarama tieksme vākties baros, tad šis formāts ir viens no patīkamākajiem starp kopumā piedzīvotajiem.

22. Jun 2018 @ 18:40
[info]methodrone
Omg, es atradu kur Ļondonā var nopirkt Tarhūnu, baltos zefīrus, šprotes un rupmaizi. Bļe..♡, izskatās, ka būs bombīgi Jāņi.

22. Jun 2018 @ 19:22
[info]missalise
Štukoju, kur varētu svinēt Jāņus. Sāku pat drusku skatīties uz Dzegužkalna pusi - tur būs tie tradicionālie Jāņi - te sīkāk - http://travelnews.lv/index.php?m_id=18571&i_id=5&pub_id=111291
.
Un kur jūs svinēsiet?

22. Jun 2018 @ 16:24
[info]methodrone
Religion: an empty promise that does not deliver.

Es gribētu, lai ir tāda universitāte, kur māca ar psihedēliķiem par esību un apziņas dimensijām. Kur cilvēki lietotu dažādus augus, un tad pierakstītu un diskutētu par piedzīvoto. Tad arī varētu ievērot kopīgās pieredzes, kas atklātu ontoloģisku augstākās apziņas ainu. Tad rastos tādas grāmatas, kur ir aprakstīts katrs audziņš un kādu psihes nostūrīti tas aktivizē un atklāj. Būtu nodarbības, kur var iepazīt apziņas ēnainos stūrus, demonus, tumsu, un būtu nodarbības, kur var iepazīt varbūt dievišķas būnes un esības galotnītes. Tad cilvēki varētu droši iepazīt ļaunumu un Dievu, un saprast kas ir esība, un vairs nekļūdīties tik gauži, un neslapstīties.

22. Jun 2018 @ 17:50
[info]zazis
Mums tagad ir itālieši un brazīlieši. Gaidu franciešus, angliešus un krieviešus.

dīvainas izstādes latvijā un itālijā22. Jun 2018 @ 16:36
[info]kants
kamēr biennāle karājas kā sulīgs, piebriedis auglis uz zema zara, citās telpās spokojas parastā māksla.
neapšaubāmi labākais - golfKlayderman pilnasinīgā 90to dekonstrukcija aresenāla otrajā stāvā, rotaļīgs avangards pēc klasiskā postmodernisma.
arsenāla pirmajā stāvā - liela un dīvaina tekstila izstāde, kur daži darbi ir smuki un atjautīgi, daži pat laikmetīgi, bet liela daļa novecojusi līdz ar autoriem, kas ieslīguši materiālā formālismā un nespēj atspoguļot laikmeta progresīvo īstenību. un koncepts 'identitāte'? *&^$$# nu, kas tā dara? un vēl tie līdzjūtību izraisošie darbu apraksti.
krietni vairāk prieka sagādāja cita kura-putra, virspusēji saistot rituāla un mākslas jēdzienus plašā, anonīmā grupas izstādē nongrata/museum.lv tik daudz sliktas mākslas nebija redzēts kopš ainavu izstādes pētera baznīcā, bet vecie, apgleznotie šķīvji - priceless! pa vidu arī šis tas cits aizraujošs un smuks.
gluži kā padziļinot jaunās erotikas fotoizstādi fotomuzejā, mākslinieciskus jaunu sieviešu aktus viena fotogrāfe maigas soc. kritikas aizsegā ir izlikusi baznīcas ielā 9/11. smuki iepakots viens izteikums vienā interpretācijā. kāpēc lai tāds nebūtu kaut kur mākslas tirgus privātajā pusē?
privātais mecenātisms un erotiski motīvi bieži vien uzkrītoši saistās (vai nauda nav fallogocentriska?), ko labi ilustrē kārtējais privātais laikmetīgās mākslas muzejs - katānijas pilsētā, sicīlijā. kā kasiere brīdināja - tāda figurāla viņiem māksla. īpašnieka gaumes manifests ar nolieci un okultismu, fotoreālismu un heteroseksuālo kanonu.
cita veida dīvainība gaida laisku ceļotāju puļas rajona bari pilsētiņas pinakotēkā - pasaulē puritāniskākā mākslas kolekcija ar sešām kailām krūtīm, no kurām divas pie tam ir jaunavām marijām. ēka toties varens musolīnī māniju tīrradnis.

22. Jun 2018 @ 16:22
[info]panacea, posting in [info]pajautaa
Kāpēc PSRS iedzīvotājiem nebija mikroviļņu krāsnis?

22. Jun 2018 @ 13:36
[info]vistu_zaglis
Pelēkā Cūka atrada uz grīdas naudu. Būtu jau labprāt savācis sev, vismaz mēģināja, bet viņš ir kaķītis, viņam ķepiņas, nu un kabatu jau arī īsti nav, kur iebāzt. Noskuma, aizgāja uz savu happy place – pagulēt uz somas.

Nesaistītās ziņās, dārgie Metronome festivāla rīkotāji, kaut jūs nomirtu kur jums bija prāts rīkot pasākumu jāņu vīkendā, nu varējāt taču pajautāt, es uzreiz būtu pateicis, ka būs auksti, līs un pūtīs, nu ko tur vispār varēja gaidīt, tur tak viss zaudēts jau pašos pamatos!
Garastāvoklis:: Die, birch, die
Mūzika: Anna Calvi / I'll Be Your Man

22. Jun 2018 @ 13:40
[info]sirdna
Ielīdu tīklos meklēt sevi un, ko domājiet, atradu. Dzimis 1783.gadā, viss kā pieklājas. Manā prātā tais laikos latviešiem uzvārdus nedeva...kamēr šitam kungam vēl ir atzīmēti senči, no kuriem senākais ar visu savu uzvārdu ir dzimis Latvijas teritorijā vēl 17.gadsimtā. Tas drusku iesit bukti teorijai, ka manu mazlatvisko uzvārdu uz Latviju atnesa Napoleons, hm.

Mana dubultnieka kontu regulē kāda kundze, kura, kā izrādījās, ir mana visai tuva radiniece. Serviss nepaslinkoja un pat radīja mūsu radniecības precīzu aprakstu : your ex-wife's great aunt's ex-husband's niece's ex-husband's ex-wife's father's wife's ex-husband's first cousin once removed's ex-husband's sister's husband's sister's husband's niece.

Zāļu tirgus22. Jun 2018 @ 13:28
[info]vilibaldis
Spiestā kārtā izgāju cauri t.s. Zāļu tirgums, viens no dīvaināk organizētajiem for ever, bet ne par to stāsts.
Cibas jaunā paaudze var droši nomētāt mani ar akmeņiem, bet... muzikālai fons ir vienkārši baiss. Kaut kāda gan jau ka zināma zvaigžņu grupa minūtes trīs skaļruņos aurē ... "tikai mana stulbā oma nāk!" vai "Jāņos meitas grābstīsim!" BRRR! Pretīgi! katrā ziņā vēlmi aizkavēties neveicināja nemaz.

22. Jun 2018 @ 12:42
[info]dooora
viņnakt piecēlies, tā īsti pamodos, kad, vecajā Straumītē maļot robustās pupiņas, izsitu korķus visam stāvam. strāvas vads pirms salaiduma ar korpusu bija tik izdilis, ka jābrīnas, kāpēc es vēl nebiju dabūjis pa pirkstiem.
beidzamās dienas tālab pupiņas beržu lielajā piestā. rezultātā sanāk fjūženķipa čillī dzēriens ar fenheļa, kumina, kafijas, koriandra, kardamōna un attālu anīsa garšu.
divus tādus no vietas nevar izdzert.
dzeršu sidru. ļeigū!

22. Jun 2018 @ 12:47
[info]tvarj
mēs esam ideālais pāris - vegāns un krosfitere

22. Jun 2018 @ 12:43
[info]khosmos
Vēl man riebjas visas pretīgās skaudības izraisītās projekcijas, ar kurām esmu saskārusies apmēram pusotra gada laikā. Viss, ko jūs tur bijāt sadomājuši (piemēram, ka dzīvoju zem tilta vai mans boifrends ir debils), ir kaut kāds vājprātīgs atejas kontents. Kāpēc jūs nerūpējaties par Savu dzīvi?
Tags:

22. Jun 2018 @ 12:36
[info]khosmos
Tā, next... Ja tu man patīc, tas nenozīmē, ka patīc kā potenciālais līgavainis. Drīzāk kā apziņas vienība attiecībā pret kopu.
Ā, un domā, es nezinu, ja tu mani redzi tā?

22. Jun 2018 @ 12:34
[info]khosmos
Gribi dāvanā piepūšamo Džastinu Bīberu? Pastāsti kādam, ka mums ir bijis sekss (kopā), lai gan nav.
Tags:

22. Jun 2018 @ 11:46
[info]khosmos
Mīli sevi kā apziņas vienību, un dievs tevi mīlēs, dēls!
Top of Page Powered by Sviesta Ciba