Draugi

About Draugi

Beidzot galīgi sapiņķerējos latviešu gramatikā.26. Nov 2015 @ 14:16
[info]unpy
Kā jau jebkuram nelatvietim, arī man latviešu gramatika šķiet diezgan grūta un nemaz ar šo tik labi neiet. Jau tā sarežģītā latviešu gramatika un literārā valoda mainās un visādi tiek uzlabota tikpat bieži un strauji, cik lokālie nodokļi un nu jau jūtos galīgi atpalicis, neliegšos, pat drusku tā kā izmisis. Apstāstiet man lūdzu, ja šeit ir kaut viens labs cilvēks - virsrakstā "Rīgā vīrietis ar cirvi pamatīgi 'apskādē' guļošo draudzeni" - kas ir tās pieturzīmes abpus vārdam "apskādē" un kādos gādījumos šīs jālieto?

26. Nov 2015 @ 14:09
[info]zin
šodien izzinošajās pusdienās bijām uz "pasēdēt" (tur, kur kādreiz bija sarkans)
man patika vieta kā tāda
pusdienu piedāvājums (5.30) gan ne pārāk iejūsmināja- blenderēti šampinjoni (tip krēmzupa), treknas ribiņas un kalns ar vārītiem kartupeļiem. āunjā- viena karotīte tip šķovētu kāpostu, pēc būtības kā no dimdiņtrauka pa taisno paņemti. kolēģi teica, ka esot labs.

Adnan's kittens26. Nov 2015 @ 14:03
[info]marle
Inside The Weird World of an Islamic 'Feminist' Cult

26. Nov 2015 @ 13:53
[info]ripp
A. darba specifikas dēļ mums regulāri ienākas jaunas grāmatas zviedru valodā. tematika ir visdažādākā. tā nekad (vismaz līdz šim nav gadījies) nav kaut cik kvalitatīva daiļliteratūra, bet citādi ir daudz viskaut kas. kā tamborēt rotaļlietas, kā adīt visdažādākos cimdus (bez pirkstiem, ar vāciņiem, ar kaķīšiem, ar vilnīšiem, vasarai, ziemai, darbam utt utt), deserti, čemtreilu teorijas, sazvērestību teoriju atspēkošana, imigrantu sieviešu receptes, ko ilustrācijas ir viņu pašu izšūtas utt utt utjpr.
cimdu grāmatu došu mātei, tamborzvēriņu grāmatu - a. audzinātājai. recepšu grāmatas paturēšu. gandrīz vai gribētos taisīt desertu grāmatas kulināro vakaru, bet no desertiem vien, diemžēl, paēdis nebūsi. no citas puses, atkal, būtu forši uztaisīt 5 desertus un tad tos pa bišķim degustēt :D

desertu grāmatā, btw, arī ir vairākas bildes ar autoru, vienā no tām viņš brauc ar riteni. tā laikam tāda zviedru mode, rādīt, ka kulinārās grāmatas autors spēj kko padarīt ārā, ne vien rosīties pa virtuvi, hehe

Tikumības deficīts latviešu dzīvesziņā26. Nov 2015 @ 13:50
[info]hedera
Un es, naivā, līdz šim uzskatīju, ka par Vispasaules Latviešu Dīvaināko Seksuālo Fantāziju Popularizētāju Biedrības himnu atzīta dziesma "Tev piedzims bērns". Tak nē, esmu nepiedodami alojusies. Tikko veikalā izdzirdēju dziesmu ar vārdiem: "Māsa upe palīdz meitenēm kļūt par sievietēm".

26. Nov 2015 @ 13:02
[info]rasbainieks
par to vakardienas trīru runājot
man liels prieks, ka
a) no besas lomas pēdējā brīdī noleca bonema kārtere, jo viņai piestāv ugunīgas psihopātes, nevis naivas un sirdsšķīstas psihopātes (emīlija vatsone foreva! un ka tik nav tā, ka viņa ir vienīgā aktrise, kura pēc tam nespļauj uz trīru ugunis un nepārmet viņam visus pasaules grēkus?)
b) paspēju sagatavot visu tieši tik un tā, cik un kā vajag, ar nelielu optimizāciju "no klientmītinga pa taisno uz tinto, jo citādi būs auzas" ar dialoglapām vienā rokā un bībele.lv otrā
esmu šausmīgi vīlusies, ka
c) seansā neviens neesot apraudājies (tiem cilvēkiem tak nav sirds!)
d) trīra daiļrades pārskatos nekad netiek pieminēta mana mīļākā un viņa dzīvespriecīgākā filma, ofiskomēdija par pašu galveno priekšnieku
smieklīgi bija, ka
e) visi dabūja uz lielā ekrāna aplūkot ditas rietumas torentu folderi

26. Nov 2015 @ 12:39
[info]penny_lane
mani biedē tā (internetā bieži sastopamā) cilvēku grupa, kas it kā cenšas apgūt dažādas padziļinātas zināšanas (tomēr it bieži tās ir pseidozināšanas), taču nespēj ar tām operēt un neaptver, ka to nespēj. viņi ir sirsnīgi pieķērušies stereotipos balstītiem uzskatiem un kaut kādiem nepamatojamiem apgalvojumiem, tipa - tā vienkārši ir. lielākā daļa cilvēku no strīdiem/sarunām ar viņiem iziet ar "labi, wutever", un viņi paliek ar tādu līksmu sajūtu, ka "eu, man bija taisnība, viņam vairs nav ko teikt!", neapjēdzot, ka viņu nespēja argumentēt un rīkoties ar loģiku otru cilvēku vienkārši ir nogurdinājusi un likusi apzināties sarunas bezjēdzību.

biedē, jo instinktu līmenī sajūti, ka tev "vienkārši gribas dot pa seju".

Lielais brālis, sekotājs.26. Nov 2015 @ 12:27
[info]unpy
Pēc žuļicīgā silikātielas masonu pakalpiņa [info]sirdna nevērīga ieteikuma, ieklīdu slavenajā Google+ apskatīties, kas tur notiek. Šie uzreiz sarosījušies, nav atstājuši šo faktu bez ievērības un iemetuši pastkastē vēstuli ar intriģējošu nosaukumu "pakalpojumā Google+ ir izliktas ziņas, kas varētu jūs interesēt". Ar patīkamu kņudu pakrūtē vēru vaļā un izrādījās, ka mani interesē "Čiekurvainags Nr. 21 ar sniega bumbiņām (35 cm, pieejams)".

Šķiet, viņiem vēl nedaudz par agru uz viņu rīcībā esošās informācijas bāzes mani interesējošās lietas uzreiz sūtīt pa pastu ar klātpievienotu rēķinu.

26. Nov 2015 @ 12:20
[info]penny_lane
košs rīts. iegāju darbā pirms ārsta, tad dabūju nesties uz sonogrāfiju, tāpat kavēju, bet trolejbusā tā lēni noplīvo lejā 20 eiro banknote, paceļu un (jā, zinu, pilnīgs zābaks) skaļi jautāju: kam šitais tikko izkrita?

tantiņa, kas zina visu par ļaužu un arī manu alkatīgo dabu, sagrābj manu delnu, tā ar nagiem un bīda klāt kaut kādam onkulim - saka, ka viņējais. nu labi, kas ta man, nav pat roka jākustina, tikai pirksti jāatslābina. onkulis ar likās, ka paņēma tik tāpēc, ka tante lika. un tad viņa uzreiz- a jūs ārā nekāpsiet? tur vēl ar nagiem to delnu, velk līdzi, es paklausīgi apjukusi izkāpju, protams, ne sūda tā nav mana pietura, bet šo faktu sāku apzināties tikai pēc laika.

tad izrādās, ka man nav līdzi nosūtījuma un jālūdzas, lai tomēr apskata mani visu, apskata mani visu, nopērku zāles, jūtos kā baigais varonis, es vienmēr nopērku zāles, nolieku plauktiņā, aizmirstu dzert, bet uzreiz veselāka jūtos.

un tad cita tantiņa, kad es rimčikā pērku biezpiena plācenīšus, tur divi tādi, viens pa 70 centiem, otrs pa 50, jautāju, kur atšķirība, viņa tādā sazvērnieciskā balsī saka: nu tie lētākie, tie ir no pārtikas fabrikas, jūs taču zināt, KAS ir pārtikas fabrika?

saku, ka nezinu vis, viņa tāda visa pikta purina galvu, un es arī ņemu un nopērku tos dārgākos, nu, godavārds, dura, jo "pārtikas fabrika".

jābeidz klausīt tantiņas, no matter, cik viņas skērī.

Tagad ir skaidrs, no kā nomiršu.26. Nov 2015 @ 11:55
[info]unpy
Kā esot izziņojis vismaz tikpat pasaulslavens Hruščovs kā citi hruščovi, medicīnas zinātņu kandidāts, ārsts - naturopāts(no marketingu viedokļa tomēr ieteiktu citu nosaukumu) Viktors Hruščovs - baisākais mūsdienu izgudrojums ir šitā modernā maize, jo tajā ir sevišķi viltīgs raugs, kurš iekapsulējas, nevis atstiepjas cepšanas laikā, kā to dara normāli raugi, un, kad maizi apēd, šis izkapsulējas ārā, tiek asinīs, plazmā, taisnajā zarnā un visur citur, tur aprij pilnīgi visu lietderīgo un mums pašiem vajadzīgo un tik vairojas, pumpurodamies uz nebēdu, pārbāzdams mūsu organismu ar saviem toksīniem, kamēr tas plīst pa vīlēm kā pārpumpēta velosipēda riepa. Detaļās par šo cilvēces traģēdiju var izlasīt šeit.

Kas mums bija raugu pētnieks? [info]ezss? Lūk, tā tie zinātnieki, slēpdami savus mefistofeliskos vaibstus aiz zinātkāres maskas, laiž tautās masu iznīcināšanas ieročus vienu aiz otra. Kaunējušies būtu.

Nu, jā, un man bērnībā vecmamma vispār deva ēst tīru raugu. Gan jau, ka kādās koncentrācijas nometņu laboratorijās neuzspēja pabeigt savus eksperimentus un te es pa rokai trāpījos.

26. Nov 2015 @ 12:03
[info]klusais_okeans
un vēl par literārajām paralēlēm - lasu grāmatu, kurā Nadja lēnām mirst no diloņa, bet man pašai tikmēr ūdensrožu sajūta plaušās (gluži kā Kloē "Dienu putās") un īpaši nepatīkams klepus

26. Nov 2015 @ 11:39
[info]zin
amīšiem tītaru diena

26. Nov 2015 @ 11:37
[info]ripp
brokastīs nolēmu pamēģināt uztaisīt zucchini crust pizza. zināju, ka kaut kur virtuvē ir viens cukīnī. ko lai saka, ne velti viņi saka, ka divām nelielām picām vajadzīgs 4 glāzes rīvēta cukīnī. no viena gabala sanāca aptuveni 2ēk pagatavotas/nospiestas cukīņmasas. ko lai saka, brokastīs būs mikropiciņa. cerams, ka vismaz garšos labi.

26. Nov 2015 @ 11:05
[info]vilibaldis
vakar stipri piedomāju, ka vajadzētu satikt izbijušu kolēģi, jo citādi sakarā ar darba pamešanu velk uz "nekad vairs" un ko domājies šorīt satiku ar. Tāda daiļa sagadīšanās.

26. Nov 2015 @ 10:43
[info]dienasgramata, posting in [info]iztulko
kurš labi tulko no vācu (austriešu) valodas?

aaaw, cik mīļi. 26. Nov 2015 @ 10:04
[info]helvetica
Tāks, kur ir mans sagatavotais baltais palags?

visus šī rīta zvanītājus tematiski sagaidu ar "priecīgas testa sirēnas!"

26. Nov 2015 @ 09:55
[info]alefs
Ir klāt tās naktis, kurās nevari aizmigt, kaut vai tikai tāpēc, ka galvā skan, un tas mudina celties, iet un skriet, un tad nekādi nevar nomierināties. Bet tev nav, kur iet. Durvis ir vaļā, bet asfalts neved nekur uz priekšu kā tikai tumšā vēsumā, nekustīgi nogaidošā kā domuzīme. Tās neved uz cehiem, birojiem un staļļiem, kur kaijas ar vārnām dala maldos mērcētus faktus un pa kluso destilē konsensu no nonsensa. Un pilnīgi noteikti neved uz augšu, kur bēgošas zvaigznes rit pāri jumtu miklajiem deniņiem.

Tik vien, kā aiz žalūzijām atraut vaļā interneta pārlūka logu, lai ienāk svaigs gaiss, un pa to izvest saitītē savus sapņus pastaigāties. Bet iekšpusē tikmēr pūš vējš vītolos, gāž iekavas no kvadrātsaknēm ārā, uzlauž galotnes un beigās nolauž datortīklam stūri. Visiem ar vārdiem ir pilnas sejas, bet vārdi atlūp no teikumiem, teikumi plaisā, un doma zem kājām un virs galvas iebrūk. Te nu bija.

Tu brīdi pasvārsti rokās salauztā tīkla gabalu, bet tad nomet atkal zemē, pasper prom un aizver logu ciet. Nav laika un vietas vairs šim, jo cauri smieklu milimetriem tevi ved satiksme uz satikšanos. Un tad tu stāvi tur centrā saticies, cieši turot rokās savas somā sapakotās dienas un stundas, un viss feisbuks tev iet garām, met skatienus acīs, bet neatpazīst. Un tev no tā paliek tik viegli un tik brīvi, jo tu esi savā telpā sevis paša īstumā, bez izlikšanās un mēģinājumiem ielīst drānās, kuras ir glītas, taču vairākus izmērus par lielu vai par mazu, un elektriskajos sociālajos kontaktos, kas ir tikpat glīti, taču kuros visi cits citam līdz apdegumam sit pa pirkstiem.

Savā izelpā tu redzi, kā tur tālāk garām aiziet elektrisks skārda dieviņš. Tāds ar slēdzīti azotē. Viņš nešēro un nesēro, nelaiko un nelaipo, bet viņa klātbūtnē sirdsēsti pārvēršas par sirdsdēstiem. Slēdzītis klikt, un viņš ir aizmirsis visu, kas tikko notika. Klikt, un viņš jau ir kaut kur citur.

Klikt, es esmu šeit. Labrīt.
Mūzika: Solution .45 — Winning Where Losing is All

diena izdevusies26. Nov 2015 @ 09:52
[info]zirka
man šorīt izdevās acīmredzamais-neticamais, gan pamosties, gan piecelties un gandrīz vai abus reizē
parasti izdodas vai nu viens, vai otrs, vai vispār neviens, bet abi reizē - varbūt tikai vasarā un brīvā dienā

tas laikam no tās pilnmēness gaismas, uz nakti atstāju aizkarus vaļā - ka neredz dienasgaismu, tad lai vismaz naktslampiņa logā spīd

26. Nov 2015 @ 09:24
[info]fjokla
Nu labrĕĕt. Ar mani akal viss ir kārtībă, pamodos atkal veca un nogurusi un nogulětu sprandu. un nogulětu tā, ka gandrīz invalīdisms un galva ar visu kreiso uzaci un tam pietuvinātiem dobuļiem săp tă, ka asras birst. Ļoti, tātad, noderīgs stāvoklis, lai pārstātu muļķoties un pievěrstos īstaj, sūraj un garlaicīgaij dzīveij. Un ko měs tur redzam, šorīt, pieměram, měs tur redzam to, ka šādas, iepriekšminětas, situācijas vispār ir noderīgas un krāšńo, jo kur tad lai tās manas antelopes gnu kārtīgi izskrienas, nunekur, pěc cīgām un atpakaļ. Tagad gandrīz visas, kā nu kura, cita kliba, cita vienace, cita, vispār, grūsna, akal atskrějušas mājě un guļ tagat, laimīgas un nogurušas. Mana mīļākā, saprotams, ir pastarīte, ja citas skrej tā ātri un cěli, ta šī lec uz visām četrām, luncina asti un smaida tā stulbi, ārkārtīgi aizkustinošs radījums. Pat tai nav spěka vairăk.Ja nu jūs man kautrějaties ko aizrādīt, varu atbildět, jā, paldies, vienreiz biju pie psihiatra prasīt vai gadījumā neesmu traka un vińš teica, ka nea, unja vajag var zīmogu arī uzspiest, takšto tā. Tušě, sootvetsvenno!

26. Nov 2015 @ 09:29
[info]sirdna
Lielais bŗāli, ko tev vajag?

Pirms miljons gadiem panesās tas google+ verķis, kam bija jāizbeidz feisbuks. Ne nu izbeidza, ne nu kā, bet aiz gara laika es uztaisīju profilu un par to aizmirsu. Profilam nav ne bildītes, ne draugu loka, ne interešu, ņifiga viņam nav. Bet. Kaut kādā vīzē tas neprofils ir savācis 4 287 skatījumus. Kādā vēzī un kādam mārrutkam, es jautāju un nerodu atbildes!
Top of Page Powered by Sviesta Ciba