Draugi

About Draugi

burti par rising world30. Jan 2015 @ 05:44
[info]martcore
Mana ieinteresētība mainkrafteros nav saistīta ar survival žanru kā tādu - neteiktu, ka esmu liels fanāts bezgalīgajām sudmaliņām ar nedzīvo pilsoņu ordām (vienīgais, labprāt pats paspēlētu par zombiju, ar draugiem ietu palīgoties pa ielām vai izliktos par beigtu uz noliktavas grīdas, lai pēkšņi iekostu kājā kādai fifīgai brunetei). Nē, tā ir saistīta manu dziļo nemīlestību pret SimCity seriālu, kas ir sitībīldinga negals, posts un dedends, ja agrāk bija vienkārši viss slikti, tad tagad tā jau ir diskotēka psihiatriskajā slimnīcā tiem, kam pāri divarpus. Laba sitībīldinga nav vispār, tāda, kas detalizēti ļautu no skreča saprast, kā funkcionē dažādas dzīvi nodrošinošas sistēmas (vienīgais labais, par ko varu pateikt vārdus - kā tropico strādā enerģētika, protams, drausmīgi brutāli un primitīvi, bet vismaz kaut kāda ideja ir aiz muguras). Šajā sakarā pa atomiem izjaucamās un saliekamās mainkrafteru konstruktorpasaules varētu būt vispateicīgākais placdarms manai vēl neatmestajai cerībai, galvenais, virzīties uz konstruēšanas pusi, nevis miroņiem pamestajā benzīntankā.

Idejas ir izmētātas pa visurieni, bet pamatuzstādījumu ziņā vistuvāk tēmai atrodas vācu izstrādātāju veidotais Rising World, kas ir un vēl ilgi būs early acess alpha utt, taču sākotnējie developu principi ir daudzsološi, runa iet par evolūciju no ogām/medībām līdz pat dzelzceļiem, un tas ir tikai sākums - tālāk vairs vienīgi bezgalība. Nu čo,pastāstīšu par iespaidiem. Kas ir vairāk nekā savādi.Pirms Olimpa dievi mūs no helikoptera iemetīs cilvēces neapdzīvotos džungļos nežēlīgajā survival modē (šķiet, jau ar kaut kādām drēbēm, tas nav Rust, kur visu pasākumu nākas pavadīt ar pliku pakaļu vārda tieš.noz.), paralēli apbruņojot ar cirvi un cērti (tāds c&c generals, jā), vēlos ieminēties par parastajām starta stratēģijām šādos gadījumos. A stratēģijas parasti ir tādas, ka mēs meklējam kaut ko līdzīgu konservbundžai vai vismaz lapu tūtiņai, kur varētu ieliet ūdeni, pēc tam kaut kur meklējam uguni, lai šo pašu ūdeni uzvārītu (jo, biedri, zemes ēšana un dzeršana no peļķēm noved pie dizentērijas, tas tā ir!), lai beigās četrrāpus rītu nepazīstamas ogas tieši no pudura, moš, paveiksies. Skaidrs, ka ne par kādām medībām nevar būt ne runas, kamēr mēs nevaram uztaisīt vismaz cilpu kādam trusim-invalīdam. Pirmais, kas mani sveicināja Risen World bija..
... )

30. Jan 2015 @ 03:31
[info]usne
Brokoļi ir zaļi, to nekad nevaig aizmirst. /Baņuta/
Kartupeļus un sīpolus var cept atseviški. /Usne/

30. Jan 2015 @ 00:57
[info]anonymous
Uzrāvāmies uz regulāri Elizabetes/Dzirnavu/Elizabetes/Jeruzalemes ielu kvadrātā sirojošo Ceļu policijas ekipāžu. Lika pūst trubā, tad paziņoja, ka esot 0,59, rezultātu neparādīja, bet mēģināja iestāstīt, ka vai nu jāmaksā 600, vai arī sods 800 kopā ar "tiesības nost". Kad izlikos neko nesaprotam, lika gaidīt 15 minūtes. Otrajā reizē mudināja kāpt uz pūšanu laukā, bet šoreiz aicināju man piebiedroties arī mašīnā sēdošos likteņa biedrus. Pūtu ar fotografēt gatavas [info]blond atbalstu, un tūliņ pat saņēmām laimīga ceļa novēlējumus un atvadas. Kāds bija rezultāts otrajā reizē, tāpat neparādīja.

purngrāmata29. Jan 2015 @ 23:56
[info]lemurs
ok, nav smalki uzdot jautājumus par FB cibā, bet.
man purngrāmatā ir pazudusi visu to sīko un vairāk vai mazāk nenozīmīgo jaunumu sānu josla (news ticker) labajā pusē. ir vienīgi iespēja izstiept pa visu labo sānu uz augšu čata joslu. un nekā citādi.
neviens no viņu helpā ieteiktajiem padomiem neder, jo man vienkārši nerādās vai nav tādu vietu, aiz kurām tur iesaka pavilkt, pastiept, ieklikšķināt.
arī forumos sagrābstītie padomi izdzēst kukijus, atvainojos, sīkdatnes, izlogoties, restartēties utt. nelīdz.
zinu, kas stulbi, zinu, ka sīkums un laika apēdājs, bet man patīk, ja tā josla tur ir, un es viņu gribu atpakaļ. sakiet, lūdzami, kā. a?

29. Jan 2015 @ 21:51
[info]tvarj
vakar biju uz Soņu.
brīnišķīga izrāde, mēģināt to aprakstīt būtu nepiedienīgi. esmu Āboliņa fane un ar katru izrādi iemīlos viņā aizvien neglābjamāk. nu gandrīz kā Bella Edvardā, jā :>

par Krēslu runājot, izrādās esmu šo grāmatu dāvinājusi (!) Alvim (!!) 2009. gada v-dienā (wtf?!). (jums jādod man kredīts, tas bija mirkli pirms vispasaules popularitātes sprādziena un es domāju, ka dāvinu viņam vienkārši kaut kādu viegli lasāmu fantastiku) tagad pārlasu pati un jāsaka godīgi man tiešām patīk. tāds smadzeņu sanitaizeris, pilnīga bezdomu izklaide un tulkojums ļoti baudāms.

upd/ brīnišķīga dziesma no izrādes
https://www.youtube.com/watch?v=aTkmHbcCi38

29. Jan 2015 @ 21:21
[info]anonymous
Labākā šodien nejauši noklausītā tālruņa saruna uz ielas: "You are fucking psycho! You are giving me stress! Enjoy your fucking saturday!"

P.S. Pēc tam man pretī pa ielu smaidīdams (vai varbūt smiedamies, ja arī bija dzirdējis aiz manis nākošās meitenes teikto) nāca pazīstamais ilustrators Reinis Pētersons, sasveicinājāmies, un es pazaudēju pavedienu.

uiņa29. Jan 2015 @ 16:40
[info]jan09
Strēlnieks - tas ir vēlviens zodiakāls pizģec. Strēlnieka personīgajam viedoklim jākļūst par patiesību priekš visiem, kas atrodas no viņa netālu. Stāsta to pat tad, kad viņam uzstājīgi iesaka to nedarīt vai arī vispār sola par to sadauzīt seju. Nedomā par to, ka uz viņu var apvainoties. Vispār, maita, ļoti veiksmīga zīme, kas nedaudz kompensē pastāvīgu naudas trūkumu. Strēlnieku, neskatoties uz muldēšanas caurejas nosliecēm, mūzīgi piebaro un apsilda. Tas viss tikai tāpēc, ka viņš māk izlikties par mīlīgu, it īpaši, kad mute aizņemta ar ēdienu. Galvenais mīnuss - nekādīgi nevar aizvērties, stāstot citiem taisnību par visiem, tāpēc var izmuldēt lieku, par ko atkal var dabūt pa seju. Noslieces uz visām narkotiskajām atkarības formām, reliģiozu fanātismu, kas pēc idejas ir viens un tas pats. Labsirdīgs, bet huj to uzreiz sapratīsi.

/pateicība autoram!

pārlapojot pagājušā gada RL29. Jan 2015 @ 18:15
[info]indulgence
RL: Es biju Ņujorkā, kad stājās spēkā smēķēšanas aizliegums restorānos. Kādu kaitējumu tas nodarījis sociālajai dzīvei?
Frana Lebovica: Milzīgu! Blumbergs to aizliedza, bet es viņu kaut kur satiku un jautāju: "Vai jūs zināt, kā sauc to, ka cilvēki sēž bāros, smēķē, dzer un sarunājas?" Viņš saka: "Kā?" Es viņam saku: "To sauc par mākslas vēsturi. Lūk, tā. (..) Restorāns iz privātīpašums, tas nepieder valstij. Ja kāds nopērk restorānu un cilvēki tajā grib smēķēt, viņiem būtu jāļauj to darīt. Ja jums nepatīk sēdēt starp cilvēkiem, kas smēķē, tad nenāciet iekšā. Tā es domāju. (..) tas izraisa neiedomājamu pašapmierinājumu. Vienīgie cilvēki, kurus amerikāņiem tagad ir atļauts neieredzēt, ir smēķētāji. Cilvēkiem ir milzum daudz visādu aizspriedumu, taču tos nav atļauts izpaust. Bet smēķētājus ienīst drīkst. Es to skaidroju tā, ka pretsmēķēšanas noskaņojums ir aizstājis prethomoseksuālisma noskaņojumu. Tie ir samainījušies vietām. Manā jaunībā homoseksuālisms faktiski bija ārpus likuma. (..) Tagad to pašu var teikt par smēķēštājiem. Ielās uz viņiem kliedz, tāpat kā kādreiz kliedza uz homoseksuāļiem. (..)

Via: Ar Franu Lebovicu sarunājas Arnis Rītups. // Rīgas laiks., 2014., augusts, 47. lpp.

Fran Lebowitz on Smoking: https://www.youtube.com/watch?v=aGcG7e03Nts

29. Jan 2015 @ 16:48
[info]usne
cik labi, būt izgulējušamies, brīvam no alko asinīs, distancējušamies no stresa, ar skaidru galvu, izdarijušam visus tos mazos darbus, uz kuriem neizskaidrojamu iemeslu dēļ jāsaņemas ir ilgāk kā izdarīšana!

29. Jan 2015 @ 16:35
[info]dhonass
Kolēģe, uz kuru man ir neliels krešs jau kopš manām nūba dienām birojā (tiesa gan, IT departamenta beibe joprojām saglabā stabilas līderpozīcijas), atnāca kaut ko saskaņot, pienākot man no mugurpuses un klusām sakot "Nebaidies", lieki piebilst, ka neuztvēru ne vārda no viņas teiktā.

Drīz būs -20, super, vsjo po planu.

29. Jan 2015 @ 15:47
[info]rasbainieks
zēni var aizgriezties
dāmas, vai jums ir kaut kas neprātīgi un neatvairāmi lielisks iesakāms no sejas mazgāšanas līdzekļiem? nu tāds, ka ne no šīs pasaules?

29. Jan 2015 @ 13:19
[info]martcore
birdman, protams, pilnīgi infernāls šapito un bufonāde
tomēr pirmā injaritu filma, pie kuras negribas gulēt vai sarkt režisora vietā

obligāti jāskatās kaut vai emanuēla ļubecka operatora darba dēļ (viņi laikam tur tomēr ir krietni pavilkušies no pēdējā noē)

karoče, oskars laikam izšķirsies starp boyhood, birdman un the imitation game - man nav nekādu iebildumu pret jebkuras no šīm trīs uzvaru. vispār labas filmas šogad, atskaitot īstvudu.

runājot par finčeru, lūk, cilvēks punkts punktā atkārtoja pagājušā gada sēderberga likteni - un it kā jāņem, un detektīvtrilleris pēc bestsellera, un viss baigi kļova, taču nominācijas nav, ejiet visi nahuj, es dodos uz televīziju. punkts punktā.

ps. jā, vēl divi aktieri, kurus es diezgan viegli varu saputrot - nortons ar kjūsaku. taču nortonam ir pumpa!

Vai ne, ka Rīgā sikspārņu ir palicis ļoti maz?29. Jan 2015 @ 12:31
[info]usne
Baņuta redz fb nošārotu bildi, kur stirnu bērns dzer no nošautas stirnu mammas un prasa, kas noticis? Īsumā pastāstu situāciju un B. saka, ka nedrīkst šaut dzīvniekus, jo tad tie paliks tik maz kā sikspārņi rīgā.

par to Grieķiju29. Jan 2015 @ 12:21
[info]indulgence
Tā īsti nesaprotu to cepienu par vēlēšanu rezultātiem un jauno valdību Grieķijā: visai mēreni bāli rozā krāsas sociāldemokrāti - neraugoities uz far-left frazeoloģiju, viņu programma ir mērenāka par britu The Labour Party vai vācu Sozialdemokratische Partei Deutschlands (SPD) programmām, kuras šie divi rietumpasaules sociāldemokārātijas pilāri realizēja vēl XX. gadsimta 70. gados (stratēģisko uzņēmumu nacionālizācija, indikatīvās plānošanas ieviešana ekonomikā utt.). Tb nekā īpaša.
Tags:

29. Jan 2015 @ 12:13
[info]helvetica
Skaitu pie sevis "mom, am I barbarian?", kā daži skaita om mantru.

...zemē kā vienmēr, valdīja liela rosība29. Jan 2015 @ 11:53
[info]indulgence
Dievzemītes grafiskajā dizainā jaunumi.
Tas nav ielūgums uz Nacionālā teātra Jāņu zaļumballi, bet gan LR jaunās pases dizains, kas kā pārsimt gadus vecs banalitātes muzeja eksponāts patīkami kontrastē uz 21. gadsimta Gejropas pasu fona.Jauki vismaz, ka ik lapā rēgojas Ziemeļkrievijas tradicionālais ornaments celaines tipa jostā, kāds mūsdienu Latvijas teritorijā kā liela eksotika bija sastopams tikai Jumpravas, Kastrānes, Krapes, Lauberes, Lēdmanes, Lielvārdes, Madlienas, Meņģeles un Rembates pagastos, t.i. teritorijā gar Daugavas ūdenceļu, plostnieku un strūdzinieku no Austrumiem apmetņu tuvumā. Tb "tautu draudzības" simbols. 3. lpp vajadzēja rezervēt fragmentam no "Lāčplēša", 4. lpp. ielikt lidojošas hokeja nūjas un šprotes, bet vienojošais motīvs varētu būt baltais kaķītis, kas pa līkumoto jostas rakstu ceļu no vienas lappuses caur nākošo dodas pie ķēniņa lūgt dzēst hipotekāro kredītu.

Tik vienu nesaprotu - kāpēc īsteni urrāpatriotiskais un banālais 19. gs latviskās dzīvesziņas buklets nosaukts par "pasi"?
Tags:

29. Jan 2015 @ 10:58
[info]zin
sex, drugs and not enough sleep
links atrats Kautska ierakstā par ticības mācību

Uzzinu pēdējais29. Jan 2015 @ 09:56
[info]kautskis
Jūs zinājāt, ka skolās — pirmajā klasē — ticības mācībā nestāsta par kristietību tā vienkārši aprakstoši, redziet, ir tāda grāmata, tur sarakstīts tas un tas (kā te mums mēģina ieskaidrot daži ļaudis, kas ar izviebtām acīm un putām uz lūpām sludina labo vēsti), bet gan māca, kā dievs visu radījis, kā mums viņš tagad jālūdz un kā vispār šitas viss ir šķīsta taisnība, kuŗu nedrīkst apšaubīt?!

Jā, labrīt, jūs teiksit. Labrīt, es atbildēšu, es tiešām domāju, ka tie ir drīzāk tādi Bībeles stāstiņi, un man tiešām nebija ienācis prātā, ka valsts skolā, kuŗu uztur par manu nodokļu naudu, bērnus pievērš kādai noteiktai reliģijai un liek atzīmes par to, cik ļoti viņi tic vienam noteiktam dievam.

Šitie paši labās vēsts sludinātāji labprāt piesauc Satversmi. Nu ko, es arī varu piesaukt Satversmi. Jūs neticēsit, bet Satversme nesastāv tikai no 110. panta, tur ir arī 99. pants, kur ļoti skaidri ir ierakstīts, ka baznīca ir atdalīta no valsts. Šāda ticības mācība pavisam skaidri un nepārprotami ir antikonstitucionāla, un, ja es jebkad izdomāšu sākt polītisko karjeru, man jau ir skaidrs, ar ko es sev pievērsīšu sabiedrības uzmanību.

Ļoti gribētos zināt, ko šie pirmklasnieki darīs vēlāk, kad viņi atšķirs bioloģijas mācību grāmatas, kur cilvēka rašanās būs skaidrota mazliet citādāk nekā viņu ticības mācībā. Lai gan es to, protams, uzzināšu, jo, pavei, viena mana mazā radiniece ar tagad mācās ticības mācību un, ko domā, jau iemācījusies pirms ēšanas skaitīt lūgsnas.

Aizķēra, ziniet. Jo tu tak tomēr gribi, lai tavi radinieki izaug par gudriem un veiksmīgiem cilvēkiem, nevis kristiešiem, kas nešauboties iemācījušies pieņemt visādas muļķības. Lai gan droši vien Latvijai nav vajadzīgi gudri un veiksmīgi cilvēki, viņi taču lieto narkotikas un nodarbojas ar seksu.

PS Vispār ir kaut kas tāds ļoti nepatīkams tādos komentāros kā "nēnu protams, reliģija ir pilnīgas muļķības, bet ko tur cepties, bērni taču tiks tam pāri". Ja sensenos laikos aprobežoti bronzas laikmeta ļaudis būtu izdomājuši, ka maziem bērniem vajag vienreiz salauzt kāju, lai iepazīst sāpes un izaug par īstiem cilvēkiem, iespējams, ka līdz šai baltai dienai Īsteni Ticīgie ļaudis lauztu saviem bērniem kājas (galu galā, mazus bērnus taču apgraiza joprojām, vai ne?) Un droši vien arī atrastos ļaudis, kas stāstītu, nu, ko tu cepies, smieklīgi taču, kauli tak atkal saaugs kopā.

Mazu bērnu reliģiskā indoktrinācija ir vardarbība pret bērniem. Iespējams, ka viņi tam tiks pāri. Bet tas nenozīmē, ka tāpēc to vajadzētu darīt.

29. Jan 2015 @ 09:31
[info]alefs
Man pastāstīja situāciju.

Puisis un meitene naktī no krogus gāja mājās. Viņi devās cauri parkam, un pretī nāca jauniešu bariņš. Brīdī, kad viņi gāja viens otram garām, viens no jauniešiem ar plecu pagrūda meiteni (kas tikpat labi var būt bijis tīšām, kā netīšām). Puisis domāja, ka tas bija speciāli, un pie jauniešiem gāja skaidroties — un pārliecinoši dabūja pa muti. Nākamajā dienā meitene viņu pameta. Viņas skaidrojums — tas par stulbumu, lienot kauties, jo kautiņa iznākums tikpat labi varēja būt smags viņiem abiem.

Kā Tu būtu rīkojies šādā situācijā? T.i., meitenes par meiteņu perspektīvu un puikas par puiku, lūdzu.

Ja esi meitene, kādu puiša rīcību Tu sagaidītu pēc tam, kad tevi pretimnācējs ir aizskāris?

28. Jan 2015 @ 22:57
[info]ripp
šodien [info]bagdarama tik iedvesmojoši stāstīja par skriešanu, ka gandrīz vai sagribējās atsākt skriet :) vispār gribētos pāris reizes nedēļā skriet un pāris reizes nedēļā kaut ko ar jogu. bet šobrīd kaut kā nav iekšā. par spīti tam, ka principā man patīk gan skriet, gan joga.

šovakar klausos sigur ros un mācos. mazliet traucē stulbas iedomas par to, kā "visi" domā par mani sliktu, bet es cenšos turēties pretī ar loģiku un racionālo saprātu.
Top of Page Powered by Sviesta Ciba