Tālab bij zvēriem Daugaviņas rakti?
20 most recent entries

Date:2023-03-08 11:54
Subject:šo šodien likšu visur, jo joprojām to vajag
Security:Public

saitē- kas ir laba, aktuāla un pārdomāta 'virtuāla kolekcija' un stāsti.
pie sievietēm kultūrā ir sievietes zinātnē, veselības aprūpē un vides aktīvismā, jo tā gluži vienkārši ir , bet mēs jau to zinām.
tikmēr šur un tur galvaspilsētā un apriņķos tu, būdama eksperte ar grādiem, uztītu pieredzi odometrā kā redzamiem darbiem un asu nazi pie jostas, utt joprojām esi meitene, kas rāda smukas bildītes veciem ūsainiem āžiem no kolhoza. un neesi tik bēdīga, meitenīt, pasmaidi.https://artsandculture.google.com/project/women-in-culture

4 comments | post a commentDate:2023-02-14 18:11
Subject:streinč, streinč
Security:Public

Nesaprotu, kā tas tā izgadās, bet kopš pērnnedēļas jau otro reizi manu feisbuka ekountu deaktivē dēļ "neatbilstības kopienas standartiem." Neko iesākusi tur neesmu, arī nekomentēju vai citādi nevairoju neatbilstošu vai naidrunpilnu saturu, kaut daudzviet būtu pelnīts; paroles drošas un mainītas.

Nieki vien vai tā tagad notiek un vispār- kam man tas fosbuks?

5 comments | post a commentDate:2023-01-16 20:36
Subject:Tekstilšķiedras, 2023
Security:Public

Viena no manām praktiskajām apņēmībām šogad- samazināt savu tekstila atkritumu pēdu, cikvientāl iespējams, pārejot uz videi un pašai draudzīgākām šķiedrām.

Tas nozīmē ne vien tādus samērā vienkāršus uzdevumus kā "nepirkt fast fashionu" vai "valkāt to, kas jau ir",
bet, ņemot vērā, ka esmu diezgan labi pavirzījusies paššūtā un paškūrētā gardeorobē: nevairot poliestera un neilona klātbūtni savā gardeorobē, izņemot sporta apģērbu grupu, kur likras, spandeksi, softshelli n other plastic shit ir vietā, jo dara savu ķīmisko, funkcionālo darbiņu un zeķubikses-zeķes-veļa, jo gluži vienkārši, alternatīvu ir maz. Ir, bet maz un katru dienu jau gluži zīdā vai merino nepavadīsi. (Bet hei,  ecovero/liocell zīmolu viskoze ienāk dažādās formās arī te, atliks pagaidīt.)

Par, vai drīzāk, pret poliesteru un to briesmīgi kriminālo parādību - akrila šķiedru- kas "pēc skata siltus vilnas džemperus, bet īstenībā akrila" padara nejēdzīgus (tie nesilda),
ir daudz vieglāk domāt, ja iztēlojies, ka katrs poliestera slānis ir (iztēles nolūkos primitivizēšu) viena PET pudele visā ķermeņa garumā.
Tātad, veļa un zeķes- viena pudele; pirmais apģērba slānis,
nākamā, siltais slānis (džemperis, žakete) - vēl viena;
mūsu klimatam obligātās
virsdrēbes- vēl divas pudeles (jo odere+ izstrādājuma audums, ja vēl poly siltinājums, tad 3).
(Arī kokvilna nebūs draugs dēļ nesamērīgā resursu patēriņa (gan jau
zināmais fakts-  viena T krekla trikotāžas auduma saražošana paģēr 2700 litrus ūdens, ar to pietiktu vienam cilvēkam 900 dienām). 
Bet kokvilnas labākā īpašība gan ir tāda, ka tos vecmāmiņas antresola blata palagus vēl nezinās, kur likt arī maz-mazmeitiņas, vienīgi izmēri (gultasveļai)
mainās, bet citādi - plate nenodrāžama.)


Taču modīgi vai vienkārši- kaut kā apģērbies cilvēks- ieskrūvē sevi kā mazāko matrjošku iekš 4-5 PET pudeļu slāņiem,  normālas vielmaiņas dzīts izveido tur iekšpusē sev raksturīgo un svešniekiem nereti jūtamo organoleptisko buķeti un iet viss tāds, sprakšķēdams un sprēgādams. Tad LED gaismas un parafīna sveču (vai vaska, bet tad ar "stiprām smaržiņām")
stiprinātā jogas klasītē uz lamināta dēļiem un naftas paklājiņa uguns elpā mantras mieram/dabai/līdzsvaram skandēdams. .

(Dažas naftas par daudz, ne)
Ja tā PE lieta vismaz kalpo ilgi- gadus piecus/desmit- nnnnulabi, vēl paliek tā mirkoplastmasu bēda mazgājot,  kop, tīri, labo un novalkā, bet kopumā,  poliesterizācija, tāpat kā lēts cukurs, palmu tauki un draņķīgi kviešu milti- šīs izvēles nepadara mūs labākus.

Ar šūšanas hobija domubiedrēm jau ieviesām sakāmo-  "smuki tev šis pudeļaudums krīt",  tas,  lai mobilizētu pašas (pie iespējas)  izvēlēties citas alternatīvas no krājuma. 

Taču šī ieraksta mēŗkis,  lūk, sākas šeit- šķirojot savus audumus, atklāju megacūcību: pāris "smalkās viskozītēs", ar visu smalko viskozīšu izcelsmes birku dedzinot atklājās sasodīti tīrs polītis vai māksl. zīds. 

Smieklīgākais piemērs (ar pašas aušību gan) - uz tausti itinkā labam oderes audumam gar visu eģes malu ir lepni zelta marķējumā rakstīts "100% SILKy", tieši tādā veidā. Nu un kādā šūšanas grupas jezgas brīdī un nevērībā arī es esmu pastellējusi "izcilu viskozi ar zīdu" no paunu tirgones, bet tas silk nav silks, tas lētākais un vissūdīgākais polītis parastais. un no viskoozes- ne vēsts.

Ne mazāk aizraujoša aina paveras manā mīļākajā- vilnas pasaulē. Jo vilna, pirmkārt, ir dažāda pēc šķiedras ("mata") garuma un smalkuma (to labiem audumiem norāda "supernumbers", ja tādi ir ieausti eģē), taču ja vilna ir ar piemaisījumu- viskoze, poliesters vai kāds liocels, tad vecais triks ar dedzināšanu vairs nav tik vienkāršs: ja polītis ir jau apmēram 15%, dedzinot audums "mūk prom no liesmas", kaut (līdz zināmai piemaisījuma pakāpei) smaržo joprojām tā, kā smaržo īsta vilna un ogli neveido. Īsāk sakot, tas PE vai akrils labos audumos nav pieausts klāt kā atsevišķs diegs (kurš, vaļas brīdī un zem 30% proporcijas ir pirmais, kas uztaisa pazīstamos bumbulīšus), tad nemaz tik vienkārši šamo nepieķert. Un, ja cik gadus vajadzēja, lai pircēji kaut mazliet sāktu lasīt pārtikas etiķetes, tad cik gados nonāksim pie uzticamiem audumu/izstrādājumu atšifrējumiem un izpratnes par to visu? Šķiedrmaldināšana, ir tāda lieta, lūk. ASV jau ir daudz keisi un termins "bamboozing", bambusēšana, bambu-sēšana, lai joprojām neilgtspējīgās un nedraudzīgās šķiedras vai to izstrādājumus patērtāju acīs padarītu tīkamākus.


Par to dedzināšanu, bez tā, ka poliestera kleita (pat visdārgākā n tā) ir un paliek PET pudele visa ķermeņa garumā (lai arī tā var būt pārstrādāta),
ir vēl viena mazliet atvēsinoša atziņa tā nevalkāšanā: tas, ka aizdegoties, poliesters kūst. Vilna, zīds, kokvilna, lins, tie nedeg vai gruzd, bet polīši- forši piekūst. Un es šo atziņu es stabilizēju aizvakar- aizdedzināju vienu auduma gabaliņu, pincetes tieši šajā eksperimentā man nebija (meld. "jo keramiķu meitām rokas nedeg") un tas krītot pielipa man tieši uz stilba.
Tagad man ir mācība, maza čūla un gočpendel, pie ugunskura*, malkas vai gāzes pavarda ar šito te, sarkano amoralles mājas kleitu, es labprāt nestāvētu vis.

Mazāk ir vairāk,
labāk maksā dārgāk (arī, rēķinot ieguldītajā šūšanas laikā), bet kalpo ilgāk, apmēram tāds būs mans koncepts, redzēs, kā saies.


*un tieši outdoor apģērbos lielākoties viss ir viens labi kūstošs poliņš.

22 comments | post a commentDate:2022-10-07 11:50
Subject:viužuals
Security:Public

Pamanīju tvīterī šo bildi pie Vārdlija pavediena "Ok, hands up who thinks she’s a Russian plant "- https://twitter.com/alt_92/status/1578303684894547969/photo/1 un gauži izbrīnījos- no kura gada filmas gan paņemta Lilitas Ozoliņas bilde. Bet nē, nudien Trasas kundze.

post a commentDate:2022-09-30 22:05
Subject:pats tu intelekt esi mākslīks
Security:Public

Piektdienas vakarā, kad nu kāds teksts palicis pabeidzams, čau, ciešamā kārta, tā vien nagi niez pielaist visas stila un gaumes kļūdas, salikt komatus katrā vietā un nevietā, kurā apstājos ieelpot (jo kad raksta, tad neelpo, tas arī palīdz kraulam);
tad sparam vēl maķenīt (kā šitais ir C1/C2 angliski, šis maķenīt?) padauzīties ar vārdradi un tieši to darot komats spēji atcerēties, ka vispār jau tieši šis rakstāmgabals ir pabeigts pirms pāris nedēļām un rātni viss tāds izrediģēts dus mapītē citā, ak jel, ciešamā kārta.

Sen jau teicu, ka spēlējoties itin viss sanāk labāk,
ne smagi drāmas sliedi nesot.

(Attēlā: žilbinoši asprātīgi animēti .gif)

2 comments | post a commentDate:2022-09-06 23:38
Subject:
Security:Public

es diezgan droši minu, ka cibā šim būs gana precīzs trāpījums, tālab teikšu īsi:

tu, kas izdomā, raksti un filmē Attīstības/Par "tiktoku" klipus, esi nenovēršami turvredzīgs cilvēks. #blessings. (c)

Date:2022-05-30 15:36
Subject:
Security:Public

pameļdiskusija

post a commentDate:2022-05-09 10:29
Subject:
Security:Public

Jāsaka, Rotkho iekš Dailes- grandiozi, grandiozi labi. Skaļi, intensīvi, daudzlīmeņos. Gribas noteikt par obligāto apmeklējumu.

post a commentDate:2022-02-09 23:58
Subject:tā strīpiņa starp sākumu un finālu, tā dažāda garuma
Security:Public

ko tad nu gribas piekodināt:
neatliekam dzīvošanu, draugi.mīlēšanu, priecāšanos, rotaļāšanos, svinēšanu, blēņas.
arī sevis nopietno darīšanu.


(daļēji saistīts uzsaukums)
neatliekam arī, lūdzu un piekodinu,
regulāras veselības pārbaudes: onkoloģiskās, kardioloģiskās un visas pārējās.
jo nu. noderēs.

pašiem sev un citiem ar'.

Date:2021-12-14 16:37
Subject:Pilsētsurvival
Security:Public

Es ceru, ka visiem zināms ir tas triks, ka atkalas laikā virs zābakiem jāvelk kādas zeķes, tad slīd mazāk. Šito es iemācījos Berlīnē, pārliecinoši glāba kādziem.

14 comments | post a commentDate:2021-12-02 17:44
Subject:svarīgas lietas atgadās
Security:Public

Mana mīļākā un vienlaikus garākā latviešu tautasdziesma nu ir izdota pilnā godībā:
https://open.spotify.com/album/50wMxMhlXwBDrEYvKKvusE?si=pLuIYAv6StWKffGJSleFkw

post a commentDate:2021-10-18 09:46
Subject:1953. gadā dzimušās skolotājas Daces/ Skaidrītes/ Olitas pēdu meklējot
Security:Public

Un kādas falšas gudrības (lasīt- totālu sviestu, zināšanu robus) jums pamatskolā/videnē ir ielikuši skolotāji, ko vēlākajās mācību gaitās nācies spītīgi labot?

37 comments | post a commentDate:2021-09-27 22:38
Subject:kur skatās valdība, koe
Security:Public

vot, tā eiropa mums šito un to māca, kur kāja jāpievelk, kur roka jāpieliek, bet tautietim patiesi svarīgās lietas atrisināt nespēj, tāpēc lai apkopotas ēterā nu ir tautas patiesās vajadzības,
LŪK, ŠĀDU ULTIMĀTU Levitam un visim priekšniekiem,


jo kur tad ir visas tās jūsu pārgudrās urzulas un vanderstūli,

ja makaronu (jā, par pastu tā jāsauc, jā) paciņām tas vārīšanās ilgums norādīts katram citāds,
jo formai, ziniet tie itāāļi (ko viņi saprot, būtu kartupeļus mālā audzējuši) esot nozīme,
bet arī tas noteiktais vārīšanas laiks, ikona, zīme ir uzlikta katram savā vietā un ja vēl ir tā paciņa tik tizla, ka šito svarīgo regulu nogriez,
lai tiktu pie savas penne riggata jeb skrūvītēm,

tad stāvi pie katla kā idejots un domā, septiņas vai deviņas, vai augstākā labuma olu.

TĀPĒ PIEPRASĀM VIENĀDUS MAKARONU VĀRĪŠANAS LAIKUS VISIEM ARTIKULIEM!

un otrs, tikpat briesmīgs pazemojums mūsu svabadajam zemnieka garam ir tas,
nukadiemācies to rimi pašapkalpošanās kasi, pats sastādīt, ja

BET KA TOS SVĪTRKODUS TIE VISI MĀKSLINIEKI IELIEK KUR PAGADĀS
vienam garajā malā, citam priekšiņā, citam vispār, ļeckā. skolas formas varam uzvilkt bērniņiem smukas, bet svītrkodus, tos izkaisa pilnīgi pavirši.


šitais viss ir tikai tāpēc, lai tie eiropas kungi pazemotu mūsu krietnā zemtura, lai izsmietu, jo tas vien mums birztalās vairs brīvi ļauts, kā audzēt savus kraupainos ķirbjus skaistumam neierobežotā daudzumā. pat mušmiru šņabi, to aizliedz, eiropa, kur tā skatās, neskaties, bet dod šurp naudu, aizveries.

ja ultimāts netiks ņemts vērā,
tauta rīkos protestus un bloķēs lielveikalus un mazveikalus kā tādus.

3 comments | post a commentDate:2021-09-14 12:32
Subject:smukumiņa studijas
Security:Public

Smuki glezno Tabaka, Pīgoznis vai vecais Brekte, tie Vecrīgas akvareļi, bet nesmuki- šitais te jaunais Brekte un akdievstā Aija Zariņa, protams.
Smuks ir Rātslaukums, Melngalvju nams un Rīgas birža, bet kaut kā nesmuki ir visi tie jaunie šķūņi: tas melnais Siguldā, Ventspilī un akdievs, šķībais Rēzeknē.
Kuldīga ir smuka, Sigulda zelta rotās arī, ja ne vien tie melnie šķūņi.
Smuki komponē Raimonds Pauls un kādreiz arī imants kalniņš, taču tas Platons, nu tas nesmuki. Bet jaunajā mūzikā vispār viss ir pārāk sarežģīti, tāpēc kora dziesma un verdi opera ir kultūras kodols. Nekādas Tautumeitas, tās smukas, bet nesmuki uzvedas, Suitu sievas vai Senleja, tā īstā manta. Par to estrādi arī nevar saprast, tā jau smuki, bet vairs nav TAS, nav mūsu tradīcijas tomēr.
Smuki tajā Dailē un Nacionālajā, bet tas tie par Kvadrifroniem? Un Hermanim neļauj strādāt, nu nesmuki gan!
Smuki ģērbjas Ināriņa Mūrniecīte, bet tā Golubeva, nu kas tas vispār? Diktorītes arī LTV smukas, bet tie vīrieši gan tādi aizdomīgi tur. Smuks ir Bordāns, tāds inteliģents vienmēr, bet kas tam Kariņam?
Ā, smuks piemineklis, kaut maziņš ir Kārlim Ulmanim, bet kas tie par ķēmiem bija Daugavmalā un kas tā par jogas mildu, ko?
Smuki, kad parkos dobītes zied un pīlītes peld, bet vai tad drīkst sēdēt zālē? Kopš kura laika tad tā pieņemts? Nav smuki, sevišķi meitenēm.

Bija smuka bibliotēka, kas tā tagad ir tajā Daugavmalā? Maza un vispār neesmu bijis vēl, tur taču vienmēr tie samiti, atņēma man bibliotēku, kopš LVU Stučkas universitātes absolvēšanas gan negāju, bet bija vismaz.
Smukas bija mācību grāmatas kādreiz, ilustrācijas normālas, viss uzrakstīts saprotami, a tagad, kas šitās par burtnīcām, darba lapām un ekrāniem? Un vēl skolasformas, dažās skolās smuki ir, citās- nu nepakam. Nesmuki tomēr, uzreiz redz, kuram kur blati.

Kas vēl mums tāds smuks palicies?

46 comments | post a commentDate:2021-09-03 15:48
Subject:visu zemju velodrasti, ziņojiet
Security:Public

Pastāsiet man, "centra marginālim", kā dzīvībai droši ar velosipēdu (vai stāvdrāzi) ir jāškērso t.s. Kalciema ielas pārvalds, ja virzās no centra uz Spici? Tur ir kaut kāds triks, kuru es nezinu? Esmu pāris reižu netīšām braukusi pāri, tā laikam ir spēcīgākā pieredze, kuru labprāt neatkārtotu.

16 comments | post a commentDate:2021-09-02 08:53
Subject:par ieradumu spēka pārvarēšanu arhimēdos
Security:Public

Interesanti,
ko vainos un kādus "varējāt labāk uzbūvēt x pirms y" saklaigās galvaspilsētas iedzīvotāji un viesi, kad sāksies RailBaltica būvdarbi, kas faktski izslēgs pilsētas centra šķērsošanu pavisam?

4 comments | post a commentDate:2021-05-14 11:05
Subject:skaistumkopšanas rubrika, 2021
Security:Public

Pirms svarīgām prezentācijām iesakām lūpukrāsas toni piedzīt nevis pa vecai modei,
skatoties spogulī, bet kameras priekšskatījumā, jo katrai tomēr citas izšķirt-un-gaismas-un-grauda spējas.

Padomiņš nr2., ja vēlies arī pamosties notikumam un sajust adrenalīnu , tad šo var veikt MsTeams/Zoom uzgaidāmajā istabā.

3 comments | post a commentDate:2021-05-07 01:04
Subject:ļaujiet man to neturēt sevī un tā
Security:Public

iespējams, neviens to nav pateicis instagram fitnesa influencerēm un kouču koučām,
bet tā miesaskrāsas vai līķīgi pastelīgās elastīgi piekoriģējošās sporta drānas IZSKATĀS ŠAUSMĪGI, ŠAUSMĪGI SLIKTI un pateicoties krāsu gammai, rotā tikai tumšādainus cilvēkus.
Šīs, ja
https://www.prettylittlething.us/taupe-bike-shorts.html.


pateicu,
ceru, ka vietā nāks kāds jauns treds, šis ir baiss.

22 comments | post a commentDate:2021-04-19 15:15
Subject:Vēroju laikabiedrus velojoslā un brīnos: sisīc esmu es vai citi?
Security:Public

Poll #21441 viss ir galvā?
Open to: All, results viewable to: All

Braucot ar velosipēdu pa pilsētu, Tev

View Answers

ir galvā veloķivere
8 (21.1%)

nav veloķiveres galvā
30 (78.9%)

Tu [tā] dari, jo

View Answers

Tev vispār nav veloķiveres
24 (82.8%)

Tev ir, bet ļoti nesmuka ķivere
5 (17.2%)

nekā nebija, esmu malacis

View Answers

man ir smuka ķivere
6 (60.0%)

man ir droša/jauna/kruta ķivere
9 (90.0%)

man ir kaut kāda, lai tikai ir
2 (20.0%)

45 comments | post a commentDate:2021-03-29 15:55
Subject:nuvotšitiktālir
Security:Public

man tik gauži pietrūkst redzēšanās un emociju, mīmikas apmaiņas ar citiem cilvēkiem, ka gandrīz katru teikumu beidzu ar smaiļiku. Jāsāk rakstīt maģisteris, tas dziedē šo interpunkcijas sērgu.

7 comments | post a comment


browse
my journal