Tālab bij zvēriem Daugaviņas rakti?
20 most recent entries

Date:2018-10-09 11:11
Subject:mijas un iedarbes
Security:Public

Lūk, ko tikko sapratu.

Ja neiet gludi ar laika un resursu saplānošanu un izsekošanu tiem, nākas kļūt par priekšzīmīgu krīzes vadītāju.

post a commentDate:2018-10-01 17:49
Subject:dontbeownedbythings
Security:Public

un beidzot, beidzot tiks noskairoti TOP influenceri jeb infuenceru influenceri,
kodola kodols un koda pirmkods. ja nu kas ir patiešām būtiski laikā, kad "cilvēki joprojām vairāk uzticas nepastarpinātai komunikācijai ar citiem cilvēkiem, nevis reklāmai medijos" un laikā, kad "uzņēmumiem kļūst arvien sarežģītāk saprast, kurus izvēlēties par savu produktu vēstnešiem", tieši tad mums visiem talkā steigs šis maģiskais un dabiskās inteliģences un mākslīgā intelekta simbiozē tapušais mērījums. inšallā.

jo influencei ir jābūt influentai.

6 comments | post a commentDate:2018-09-25 12:31
Subject:ja šis nav lieliski, tad kas vēl ir lieliski?
Security:Public

Igaunijā ar katolicismu ir, kā ir (igauņu kolēģi ilgi domāja, ka jokoju par vakardienas brīvdienu), bet tāpēc jau neies palaist garām iespēju- https://twitter.com/KerstiKaljulaid/status/1044493343093391361

10 comments | post a commentDate:2018-09-07 10:36
Subject:Par to, ko negribējās zināt/ kur ir mans satooooriiiii un zen?
Security:Public

Aiz izbrīna noriju svilpi un būtu makten smieklīgi, ja ne traģikomiski - biju palaidusi garām titānisko Noras X-10 un Bu- Rozītes sadursmi jautājumos par politiskajām izvēlēm, meklēt vienā vai otrā feisbukā.

dieviņtētiņ, tas ir kas?

Izbrīnīja divas lietas- NX10 putojošā ticība (?) un emocionāli buldozeriskā degsme par KPLV un tas, ka šķiet, pirmoreizi redzēju, ka Burve-Rozīte gluži cienījami izvelk maču.

Kā tieši pie šī varēja nonākt un tik žiperīgi? Kur tad lietussargi, N.? Kur ideāli? Vai nu tiešām ir tik akli, dedzīgi un kaisllatdevīgi jāseko vecajām maldugunīm, amourfou?
Kaut kādā brīdī taču pāriet tie vecie kairinātāji, pāriet, ne, nāk jauni ziedi mūsu pļavās (c) un iestājas zināma apziņa, ka ja esi balss, tev pieder vārdi, kuros mēdz ieklausīties un jābūt neeeeenormāli atbildīgam par katru pušplēsto šajā specifiskajā gaisotnē? yesbuthow yesbuthow cilvēks, kurš sort-of-plēš matus par demokrātiju, taisnību, liberālismu saiet iekš kaut kā tik konstruktā bīstama, populismiznīcībā velkoša? Tehniski saprotu, "panākumu kontekstā" droši vien gribas savu baznīciņu ap sevi vien, bet....šis gadījums līdz komiskumam devalvē agrāk pašas lietoto un kūrēto "radošās inteliģences balsi/ publisko sašutumu par jautājumu X/Y/W." Jo katrs jau mēs drīkstam un varam domāt un izvēlēties visu, ko vēlamies, sākot ar diētas veidu, dzīvesbiedriem un politiskajām pārliecībām, vien, vai nu vajag par visu mēģināt skaļrunī un pie rupora rauties, pat tad, ja šķiet, ka lielākā vai mazākā ciematā "visi tevi zina", "visi tevi skatās", "visi tevī klausās."

OMG.


p.s.
jā, bet kā? kā tas tā notiek, m?

p.p.s. un pavisam bīstami/ stulbi ir tas, ka mēs visi esam tik maz, viss tik personīgs, ka ko teikt nozīmē atraut personīgus izvirdumus un klausīties zemjostās. gribas šīm kaislībām nosūtīt dronu ar atmodinošu, acis atverošu vēsu kompresi, varbūt palīdz.

53 comments | post a commentDate:2018-08-13 18:41
Subject:viss ir vilnī
Security:Public

Tie gan tādi jēldati un špekulācijas, jo vēl nav noslēgušās visas uzņemšanas, bet ar acu kaktu manīju, ka pieaudzis pieteikumu skaits humanitāro zinātņu (!) maģistra līmeņa studiju programmās no tiem, kas studē atkārtoti: īpaši izcēlās vēsturnieki, arī filologiem klājas neticami (no STEM skatpunkta) labi, piemēram, klasiskā valodniecība un pat, mīļojaciņ, visu mūsu pedagoģija! Mežonīga hipotēze- tie, kas nav aizbraukuši, vēlas "kaut ko sev" un dzīvo savā mazajā, skaistajā burbulī, tie vēlas saprast? Tas labi, (labi, ka ir auditorija, kas tomēr tiecas pēc sistematizētām zināšanām), par to paldies populismam un diy/apgarotības meistarklašu karnevālistiem.


Otrā ausī man skan šīrīta joks, kur A/S Orkla gana labi apmaksātais ekseļ-menedžments "izsaka bažas", ka ir nāvīgi grūti atrast darbiniekus zemkvalficētajam darbam, kam maksā 450 eur/mēnesī. Rēcīgā un rēcamā daļa nav 450 eiro, joka daļa ir tāda, ka tādām pozīcijām biržas uzņēmumos (!) nevajadzētu būt per sē un par ko šādu publiski drīkstētu sūkstīties, es nez, nelielas cūku fermas vetārsts Atašienē, nevis FMCG milzis, kurš spēlē, tipa, civilizētā ekonomikā. (Ieraksts turpinās ar snobiskām nopūtām, rakstītām ar neredzamo tinti, ka ko gan var gribēt no laimassseglasstaburadzes, čipsiemunspilvas, kādas jums burciņas, tādas bažiņas, LĒTAS UN NEGANDARĪJOŠAS!)

16 comments | post a commentDate:2018-08-06 14:14
Subject:seperate wheat from the chaff
Security:Public

Šajā rakstā ir tik daudz košu raksturlielumu, ka empātija plīst pušu.
Auzas modē gan.

Lai arī, piensaimniecība ir viena briesmīgi šmucīga un dārga padarīšana, co2, dzīvnieku labturība, šķērsubsīdijas, utt utt, betiņās, mūsdienu graudkopība- tā nu tomēr varbūt ir pustoni tīrāka vien, līdz ar to, man arguments par "videi turpinošāku"izvēli nešķiet īstais, jo īstais tomēr ir "abet es tā gribu/mums ir izvēle", izņemot medicīniski pamatotus gadījumus, kādi, minēšu tomēr ir mazākumā.

34 comments | post a commentDate:2018-08-02 20:09
Subject:Pāri upei, koku ènu dodiet jel
Security:Public

Zinu, nav populāri, bet nupat jau pietiek versmes. Lūgtum, biš pieregulēt un nofiksèt uz leju, tā lai smadzenes spēj uztvert un apstrādàt uzdoto.

14 comments | post a commentDate:2018-08-01 15:04
Subject:Cibiņ, iesver savu VIEDOKLI
Security:Public

Lūk, maģiska iespēja Valsts kontroles aptaujā PATEIKT VISU, KO DOMĀ, NEDOMĀJOT, KO SAKI par "satiksmes infrastruktūru R. pilsētā." Brīdinu, ka auto, velo un gājējiem ir atsevišķas sadaļas, pie katras var izpausties.


https://www.visidati.lv/aptauja/1377685672/done

4 comments | post a commentDate:2018-08-01 13:54
Subject:(vai es atkārtojos?)
Security:Public

Es ceru, ka ellē ir kāds īpaši silts piķa katla kambarīt's paredzēts tiem apģērbzīmolu/ ražotņu pavēlniekiem, kuri lina kleitām/svārkiem iešuj acetāta oderi, arī par šo, ne vien ķīnas bērnu nodarbināšanu un patērētāju maldināšanu jūs lēni gruzdēsiet lavsāna smirdoņā, sweatšopu ekonomisti un leiblu piešuvēji. Nekrietnās maffkas, vienā vārdā sakot.


Otrā vārdā sakot, man laikam ir vēl viens jauns (sen aizmirsts) hobijs nostiprinājies.
Atbilst standarta hobija aprakstam - dārgs, izšķērdīgs pret laiku, meistari to visu dara daudz gudrāk un vēl ilgi būšu lēns amatieris, bet toties tāāā priecē process un rezultāts- šūūūūūt ir tik forši.
Meklēju overloku. (Jā, jā, "divi fotogrāfi sarunājas, eu, a es vakar nopirku zobārsta krēslu. Leica lampas, vai nav kruti?")Vēl man ir jaunums dzīvē, kaut kas sen nebijis un gandrīz mazliet piemirsts: man PĒĢŠŅI ir DEDLAINS. Iedomā? Notici?
Kā tur bija jādara, jāpagaida, lai pagruzd, lai uzņem prominenci, vai uzreiz sasteigti jāmetas ar krūti liesmu pašā sākumā?

post a commentDate:2018-07-13 13:17
Subject:
Security:Public

"The president of the European Commission, Jean-Claude Drunker"

4 comments | post a commentDate:2018-07-06 14:45
Subject:vēl par kultūrām mazliet
Security:Public

Gliemežu kolonijai, kura netraucēti mīt komposta laukumā arī pienāca savs simtgades hailaits: kopš mēs tur (vasarsmājā, ne kompostā) mitināmies, viņiem ir visīstākās orģijas.

Ja sākumā mūsu mazie, glumie un mazliet nespodrie draugi nesteidzīgi žļēbāja kasnutāsparzaļāmpuķītēm un viņu dzīvē, jā paties, nebija nekā jauna, viss pazīstams, ne kabača dēstu, ne ķibīša stādu, viss pašiem jādara, viss rēns un paredzams, vienīgi tās žagatas, maitas,....tad te pēkšņi, pēkšņi- jūlijs, bitīt matos - baudu vulkāns, kārpiņu eksplozija (nepārdodiet šito saviem pārtikas klientiem, labi?)- zemenes tādas un šitādas, ķiršu atliekas, puķpāpostu serdītes, gurķumizas, mon amour, kafijas biezumi, tēju atliekas, siera miziņas, nu viss tāds gardumiņš, zaļumiņš , trešajā dienā jau mājaiņu armijai namiņi sāka mirdzēt un starot, tie gandrīz pretīm lidoja manam nācienam ar laimīgo "kompostbļodu", bet, līdzīgi kā lielajos Dziesmusvētkos tur, Rīgā, arī te sanāca Drāma.

Jo es aiznesu uz komposto veģetārā indiešu rīsēdiena atliekas. Rīsus! Gliemežiem! Viņi novērsās teju jaušamā netīksmē, fuipē, kumīns, rīsi, bweee, kur tad tās zemenes, ko?
Un tomātserdītes, beigušās, ja? Rīsi! Tas nav gliemeža cienīgi, viņi atstājot spožas sliedes pēc sevis, ar aizvainotām mugurām devās prom no svaigā kompoststūra uz veco, pie kasnutāmparpuķītēm.
"Ka nav, ta nav", "kas, mums vēl nozīmītes pašiem būs jāpērk?", "mums ir tiesības uz jūsu zemenēm" un tādā garā, jautu nopūtas un heštagus vietējā tvīterī.

Kā jau māmuļa mācīja, "sagribēs ēst, atgriezīsies", šorīt skatos, ka līdekļi ir Pieņēmuši Situāciju, Norijuši (rīsu) Rūgtumu un atkal jau gatavi strādāt un kompostēt. Tad nu pārsteigumam atstāju tiem brāķētos Dobeles ķiršus (starp citu, pasaulē labākie Latvijas ķirši, piegādā A. Upīša vārdā nosauktais Dobeles augļkopības institūts), prognozēju, ka līdz vakaram ķirši būs vai nu savelti vienkop, tādā kā nocietinājumā vai apēsti.


Tā ka šitie te jūsu rīsi, tie ne dziesmusvētkos, ne gliemežiem. Ēdiet paši, laktoglutēnvegāni! Un vispār, alus tik dārgs, trīspiejēznt, kur paliek KŪLTŪRA?!

2 comments | post a commentDate:2018-07-03 17:40
Subject:kalei- pavei
Security:Public

Tā, cilvēki ar labo atmiņu, nāk nu paļeigā.

Lūdzu, nosauciet man kaleidoskopa, padomjlaiku rotaļlietas, uzbūvi "stikliņu galā."

Kā bija sastiprinātas trīs spoguļšķautnes, graudiņi un matētais stikls?
Otrkārt, mums taču bija stikliņi, nevis plastmasas tūdiņi, vai ne?

Varbūt, kādam ir saglabājies oriģināls?

10 comments | post a commentDate:2018-05-24 18:09
Subject:paspēlēsim ģeogrāfijās
Security:Public

Poll #21197 aso-asociācijas
Open to: All, results viewable to: All

Saku - inovācijas, redzu

View Answers

Singapūru
12 (21.8%)

Dienvidkoreju
15 (27.3%)

Ķīnu
3 (5.5%)

Igauniju
7 (12.7%)

Amēērikas rietumkrastu
18 (32.7%)

Saku - kvalitāte, domāju

View Answers

Vācija
33 (60.0%)

Japāna
22 (40.0%)

Saku mode (apģērbi, stils, tendences), tai kājas aug

View Answers

Parīzē, Francijā
13 (23.6%)

Milānā, Itālijā
19 (34.5%)

Londonā, Lielbritānijā
13 (23.6%)

Ņujorkā, ASV
10 (18.2%)

Saku - smalka, bagātīga ēdiena kultūra, garšu daudzveidība, gardēdība

View Answers

Francija
24 (44.4%)

Itālija
10 (18.5%)

Tuvie austrumi
10 (18.5%)

Austrumi tālie
10 (18.5%)

Saku – makten demokrātiska dzīvošana sabiedrībā, domāju

View Answers

Dānija
39 (73.6%)

Vācija
7 (13.2%)

ASV
3 (5.7%)

Francija
3 (5.7%)

Spānija
1 (1.9%)

Saku, eu šitie nu gan dara vienīgo, pareizo gaišo alu

View Answers

beļģi
15 (28.3%)

vācieši
7 (13.2%)

čehi
9 (17.0%)

briti
1 (1.9%)

tērvete piebaga užava bauskē
9 (17.0%)

mazie brūzīši ar visām nezālēm
12 (22.6%)

5 comments | post a commentDate:2018-05-22 11:04
Subject:22. maijs- visu kalendārā neierakstīto un nesaprasto vārdu diena
Security:Public

Kamēr pēc tēva līdakas pavēles atšuvu viņa jaunajām džinsenēm galus, viņš nolēma nosvērties.
Diemžēl, melnais, apaļais putekļu sūcējrobots nekam neder, jo kunga svaru nerāda.

13 comments | post a commentDate:2018-05-10 08:07
Subject:Somu zinātnieki nav nekādi briti
Security:Public

NA un citu ceturto-piekto atmodu apvienību censoņi – jums uz šejieni, metalurģijas vasaras skola pašā sirdī!

post a commentDate:2018-05-07 15:14
Subject:fešen is pešen
Security:Public

Dažbrīd tomēr pārsteidz, cik gan ļoti stulbums un/vai nepadomāšana parastā bez robežu var būt un daiļi paklupt gadās ne tikai cītīgiem jauniešiem, bet kantoriem ar zināmu vēsturi un lodēm, kuras iešaut sev kājās. Tāpat, reti uzskatāmi var redzēt, cik maksā vienas tirgus daļas dabūšana un sačakarēts (reputācijas) mundieris uz ilgu laiku.

Adi Daslera korporācijai allaž paticis flirts ar post/padomju telpu un jādomā, ka šī gājiena iedrošināti, Hugo Boss un Bayer R&D nodaļu prāti paņem mapīti "WW-I/WW-II" un dodas uz ražošanas sanāksmi. Jo arī viņiem ir savas vēsturiskās atsauces, vai ne, vai ne un vintidžs un retro ir mūsu, milleniāļu viss un mēs taču spējam pret vēsturi izturēties brīvi un to vienkārši interpretēt .

15 comments | post a commentDate:2018-04-23 11:51
Subject:daidžestā par daidžeššenu, ir taču sezona
Security:Public

Kamēr es te raksturakstus, pastāstiet man, lūdzu, kopsavilkumā, kādi jauni uztura virzieni tagad modē?

Tas garlaicīgais "eat good food, not too much, mostly plants" ir pārāk svabads, gribu dzirdēt kaut kādus influenceru atklājumus. Kāds statuss proteīnam, in vai jau out? Joprojām keto? Smūtiji, kur jūs?

Teiksim, es zinu, kas ir šīgada putns, zinu arī krāsu paleti,
bet manā burbulī nav pienākušas ziņas, kas ir šīgada superfūds?
Tāpat, trendwatchings klusē, kas ir so-2018- attiecībā par supersportiem? Kas tagad tāds karstāks un mustdo? Endurance, intervals, high intensity? Vajadzētu būt tā, ka klasīšu lēkāšana ir kaut kas virstrenda.

43 comments | post a commentDate:2018-03-30 12:19
Subject:katram savas kolekciju īpatnības. Siluetus meklēju.
Security:Public

Vēlos iegādāties Tallinas modeļu nama izdotos modes žurnālus Siluett, ar visām piegrieztnēm, var būt igauniski un arī krieviski.
Ja nu kādam plauktos ir šāds mantojums - priecāšos uzzināt. Paldies!

post a commentDate:2018-03-08 12:30
Subject:kā iet mūsu lietas
Security:Public

Gribas iebāzt galvu smuko un sulīgi kraukšķīgo ziedu vāzēs, iekārt jaunos auskarus,
uzkost vēl pāris zirņu dīgstus un ticēt, ka apmēram šitik labi ir visurviet.

Daudzviet ir, bet visur nav, bet arī jūra nav sasukāta un var izdarīt tikai tik, cik iraid iespējams.
Priekā par iespējām!

post a commentDate:2018-02-15 18:33
Subject:
Security:Public

es zinu, ka daži no jums šo novērtēs.
http://www.openculture.com/2018/02/read-a-classical-dictionary-of-the-vulgar-tongue-a-hilarious-informative-compilation-of-early-modern-english-slang-1785.html
un te: https://archive.org/details/b2876190x

3 comments | post a comment


browse
my journal