Tālab bij zvēriem Daugaviņas rakti?
20 most recent entries

Date:2018-07-13 13:17
Subject:
Security:Public

"The president of the European Commission, Jean-Claude Drunker"

4 comments | post a commentDate:2018-07-06 14:45
Subject:vēl par kultūrām mazliet
Security:Public

Gliemežu kolonijai, kura netraucēti mīt komposta laukumā arī pienāca savs simtgades hailaits: kopš mēs tur (vasarsmājā, ne kompostā) mitināmies, viņiem ir visīstākās orģijas.

Ja sākumā mūsu mazie, glumie un mazliet nespodrie draugi nesteidzīgi žļēbāja kasnutāsparzaļāmpuķītēm un viņu dzīvē, jā paties, nebija nekā jauna, viss pazīstams, ne kabača dēstu, ne ķibīša stādu, viss pašiem jādara, viss rēns un paredzams, vienīgi tās žagatas, maitas,....tad te pēkšņi, pēkšņi- jūlijs, bitīt matos - baudu vulkāns, kārpiņu eksplozija (nepārdodiet šito saviem pārtikas klientiem, labi?)- zemenes tādas un šitādas, ķiršu atliekas, puķpāpostu serdītes, gurķumizas, mon amour, kafijas biezumi, tēju atliekas, siera miziņas, nu viss tāds gardumiņš, zaļumiņš , trešajā dienā jau mājaiņu armijai namiņi sāka mirdzēt un starot, tie gandrīz pretīm lidoja manam nācienam ar laimīgo "kompostbļodu", bet, līdzīgi kā lielajos Dziesmusvētkos tur, Rīgā, arī te sanāca Drāma.

Jo es aiznesu uz komposto veģetārā indiešu rīsēdiena atliekas. Rīsus! Gliemežiem! Viņi novērsās teju jaušamā netīksmē, fuipē, kumīns, rīsi, bweee, kur tad tās zemenes, ko?
Un tomātserdītes, beigušās, ja? Rīsi! Tas nav gliemeža cienīgi, viņi atstājot spožas sliedes pēc sevis, ar aizvainotām mugurām devās prom no svaigā kompoststūra uz veco, pie kasnutāmparpuķītēm.
"Ka nav, ta nav", "kas, mums vēl nozīmītes pašiem būs jāpērk?", "mums ir tiesības uz jūsu zemenēm" un tādā garā, jautu nopūtas un heštagus vietējā tvīterī.

Kā jau māmuļa mācīja, "sagribēs ēst, atgriezīsies", šorīt skatos, ka līdekļi ir Pieņēmuši Situāciju, Norijuši (rīsu) Rūgtumu un atkal jau gatavi strādāt un kompostēt. Tad nu pārsteigumam atstāju tiem brāķētos Dobeles ķiršus (starp citu, pasaulē labākie Latvijas ķirši, piegādā A. Upīša vārdā nosauktais Dobeles augļkopības institūts), prognozēju, ka līdz vakaram ķirši būs vai nu savelti vienkop, tādā kā nocietinājumā vai apēsti.


Tā ka šitie te jūsu rīsi, tie ne dziesmusvētkos, ne gliemežiem. Ēdiet paši, laktoglutēnvegāni! Un vispār, alus tik dārgs, trīspiejēznt, kur paliek KŪLTŪRA?!

2 comments | post a commentDate:2018-07-03 17:40
Subject:kalei- pavei
Security:Public

Tā, cilvēki ar labo atmiņu, nāk nu paļeigā.

Lūdzu, nosauciet man kaleidoskopa, padomjlaiku rotaļlietas, uzbūvi "stikliņu galā."

Kā bija sastiprinātas trīs spoguļšķautnes, graudiņi un matētais stikls?
Otrkārt, mums taču bija stikliņi, nevis plastmasas tūdiņi, vai ne?

Varbūt, kādam ir saglabājies oriģināls?

10 comments | post a commentDate:2018-05-24 18:09
Subject:paspēlēsim ģeogrāfijās
Security:Public

Poll #21197 aso-asociācijas
Open to: All, results viewable to: All

Saku - inovācijas, redzu

View Answers

Singapūru
12 (21.8%)

Dienvidkoreju
15 (27.3%)

Ķīnu
3 (5.5%)

Igauniju
7 (12.7%)

Amēērikas rietumkrastu
18 (32.7%)

Saku - kvalitāte, domāju

View Answers

Vācija
33 (60.0%)

Japāna
22 (40.0%)

Saku mode (apģērbi, stils, tendences), tai kājas aug

View Answers

Parīzē, Francijā
13 (23.6%)

Milānā, Itālijā
19 (34.5%)

Londonā, Lielbritānijā
13 (23.6%)

Ņujorkā, ASV
10 (18.2%)

Saku - smalka, bagātīga ēdiena kultūra, garšu daudzveidība, gardēdība

View Answers

Francija
24 (44.4%)

Itālija
10 (18.5%)

Tuvie austrumi
10 (18.5%)

Austrumi tālie
10 (18.5%)

Saku – makten demokrātiska dzīvošana sabiedrībā, domāju

View Answers

Dānija
39 (73.6%)

Vācija
7 (13.2%)

ASV
3 (5.7%)

Francija
3 (5.7%)

Spānija
1 (1.9%)

Saku, eu šitie nu gan dara vienīgo, pareizo gaišo alu

View Answers

beļģi
15 (28.3%)

vācieši
7 (13.2%)

čehi
9 (17.0%)

briti
1 (1.9%)

tērvete piebaga užava bauskē
9 (17.0%)

mazie brūzīši ar visām nezālēm
12 (22.6%)

5 comments | post a commentDate:2018-05-22 11:04
Subject:22. maijs- visu kalendārā neierakstīto un nesaprasto vārdu diena
Security:Public

Kamēr pēc tēva līdakas pavēles atšuvu viņa jaunajām džinsenēm galus, viņš nolēma nosvērties.
Diemžēl, melnais, apaļais putekļu sūcējrobots nekam neder, jo kunga svaru nerāda.

13 comments | post a commentDate:2018-05-10 08:07
Subject:Somu zinātnieki nav nekādi briti
Security:Public

NA un citu ceturto-piekto atmodu apvienību censoņi – jums uz šejieni, metalurģijas vasaras skola pašā sirdī!

post a commentDate:2018-05-07 15:14
Subject:fešen is pešen
Security:Public

Dažbrīd tomēr pārsteidz, cik gan ļoti stulbums un/vai nepadomāšana parastā bez robežu var būt un daiļi paklupt gadās ne tikai cītīgiem jauniešiem, bet kantoriem ar zināmu vēsturi un lodēm, kuras iešaut sev kājās. Tāpat, reti uzskatāmi var redzēt, cik maksā vienas tirgus daļas dabūšana un sačakarēts (reputācijas) mundieris uz ilgu laiku.

Adi Daslera korporācijai allaž paticis flirts ar post/padomju telpu un jādomā, ka šī gājiena iedrošināti, Hugo Boss un Bayer R&D nodaļu prāti paņem mapīti "WW-I/WW-II" un dodas uz ražošanas sanāksmi. Jo arī viņiem ir savas vēsturiskās atsauces, vai ne, vai ne un vintidžs un retro ir mūsu, milleniāļu viss un mēs taču spējam pret vēsturi izturēties brīvi un to vienkārši interpretēt .

15 comments | post a commentDate:2018-04-23 11:51
Subject:daidžestā par daidžeššenu, ir taču sezona
Security:Public

Kamēr es te raksturakstus, pastāstiet man, lūdzu, kopsavilkumā, kādi jauni uztura virzieni tagad modē?

Tas garlaicīgais "eat good food, not too much, mostly plants" ir pārāk svabads, gribu dzirdēt kaut kādus influenceru atklājumus. Kāds statuss proteīnam, in vai jau out? Joprojām keto? Smūtiji, kur jūs?

Teiksim, es zinu, kas ir šīgada putns, zinu arī krāsu paleti,
bet manā burbulī nav pienākušas ziņas, kas ir šīgada superfūds?
Tāpat, trendwatchings klusē, kas ir so-2018- attiecībā par supersportiem? Kas tagad tāds karstāks un mustdo? Endurance, intervals, high intensity? Vajadzētu būt tā, ka klasīšu lēkāšana ir kaut kas virstrenda.

43 comments | post a commentDate:2018-03-30 12:19
Subject:katram savas kolekciju īpatnības. Siluetus meklēju.
Security:Public

Vēlos iegādāties Tallinas modeļu nama izdotos modes žurnālus Siluett, ar visām piegrieztnēm, var būt igauniski un arī krieviski.
Ja nu kādam plauktos ir šāds mantojums - priecāšos uzzināt. Paldies!

post a commentDate:2018-03-08 12:30
Subject:kā iet mūsu lietas
Security:Public

Gribas iebāzt galvu smuko un sulīgi kraukšķīgo ziedu vāzēs, iekārt jaunos auskarus,
uzkost vēl pāris zirņu dīgstus un ticēt, ka apmēram šitik labi ir visurviet.

Daudzviet ir, bet visur nav, bet arī jūra nav sasukāta un var izdarīt tikai tik, cik iraid iespējams.
Priekā par iespējām!

post a commentDate:2018-02-15 18:33
Subject:
Security:Public

es zinu, ka daži no jums šo novērtēs.
http://www.openculture.com/2018/02/read-a-classical-dictionary-of-the-vulgar-tongue-a-hilarious-informative-compilation-of-early-modern-english-slang-1785.html
un te: https://archive.org/details/b2876190x

3 comments | post a commentDate:2017-12-09 15:40
Subject:Mælē visu, ko jūt!
Security:Public

Tā, tā, kur ieteiksiet ēst Liepājā?

12 comments | post a commentDate:2017-11-28 12:15
Subject:nepūt man miglu acīs
Security:Public

Jau savlaicīgi atvainojos par personīga un nepopulāra viedokļa paušanu,

bet nieks ar "Betijas, aktīvistes un izglītotājas" kadra un tēla pohujistisko trašīnesu*, kā arī to paštaisno pirksts-acī balss toni,
mani vairāk skumdina (?) vai tramīgu dara fakts, ka ar X. novada debašu čempionāta līmeņa saturu ir tāda kā cerība, tāds kā solījums, citēju, "atbalstot nekomerciālas, sabiedriski nozīmīgas žurnālistikas radīšanu medijos, kuras uzdevumi ir stiprināt Satversmē noteiktās vērtības, valstisko apziņu, latvisko kultūrtelpu, kritisko domāšanu, veicināt mediju atbildīgumu un kvalitāti, kā arī sabiedrības saliedētību uz latviešu valodas pamata ceļā uz Latvijas valsts simtgadi, neatkarīgi no medija veida un izmantotās platformas, vienlaikus nodrošinot demarkāciju ar sabiedrisko pasūtījumu."


Un te nu es redzu neatbilstības mērķu/snieguma kvalitātē , jo ja Satori ar teiksim, Ījaba vai Zandera slejām niecīgajā "mediju telpā" ienes tādu kā politisko, sabiedrisko procesu skaidrojuma/kritikas/ dvesmu, jēdzienu un terminu korektumu, liberāli ļaujot kultivēt jēgu un validēt to pret vērtībām (kā Satversmē ierakstītajām, tā individuālajām) pašiem lasītājiem, tad wiki līmeņa definīcijas ("šā es jums, mazajiem, izskaidrošu, kas ir vardarbība, tā lai katrs saprot") ir krietni vulgarizēts piegājiens nišas auditorijas sasniegšanai un uzrunāšanai vienas 200 dienas pirms gaidāmajām vēlēšanām, kurās kā-vēl-nekad svarīgi ir pie urnām aizvirzīt 18- 25 (un plus) gadīgos "tīmekļa kritiskos domātājus", kuriem pašlaban trūkst motivācijas un zināšanu par ekonomikas vai sabiedriskajiem/politiskajiem procesiem un mijiedarbību, jo pšlakam, es tirgoju dizainu etsijā/behansā, strādāju frīlansā no Cēsīm, bijusi man nebijusi tā jūsu Latvija ar saviem ZZS traktoristiem un šlāgeriem un vispār, kam mums parlamentāra republika un kaut kāda tur ekonomika, lai dzīvo kreisums . Tāpēc atļaušos teikt, ka vieglprātīgs un bezvēstījuma "aktīvisms" ir drīzāk bīstams, jo nesatur ne lāses "kritiskuma", "domāšanas", bet ar veco labo, top-down "atomisko pieeju" močī jābūtības/kābūtības un kur "pret-esības" degsme un "oxford dictionary says/"Žils Verns sēdot pie rakstāmgalda Amēēriku redzēja šādi"" ir galvenie instrumenti. Būtu paties interesanti, ja "aktīviste un izglītotāja" Betija satiktu šova "No ērkšķiem uz..." dalībnieces un tā sacīt, "vecinātu izpratni un uzvedības/rīcības maiņu" šīs savās dzīves izvēlēs iestrēgušās sievietes. Citādi, tas viss ir Dosia pulvera žanrā "žournalizm iz īzī, jū džast teik kamera and stārt recording jour opinjon, jē. Ze seim iz politiks, jū džast sei "everīsing saks jū suker marūns" and hiar vī go." Bīstami, šķiet.

Pie viena, apzinoties, ka Delfi piesaukšana pozitīvā tvērumā iekš Cibas ir vēl sliktāks tonis, kā Satori nopulgošana (bet nu johaidī, kur palikusi kvalitāte un doma**?),
vēlos teikt, ka Vēlēšanas/Vaidalote/Latvija 2030/ 99 stāsti un Domburs kvalitātes un jēdzīguma dēļ ir pelnījis ne vien klikšķus un acu laiku, bet "ja grib, tad var" vimpeli un visus nākamos KKF finansējuma projektus.


*vēl lielākam fšokam un provokācijas mērogam var krāsot tos ar briljantzaļā šķīdumu. Pamācības, kopā ar norādēm džinsu vārīšanā, izlasāmas žurnāla "Draugs" 1985. gada marta numura slejā "Pusaudžu Protests".
** Droši vien "virknes iemeslu dēļ", no kuriem dažus sauc par Žmaigu, bet citus - par naudas trūkumu kultūras medijiem, Satori pokemonizācija jau labu laiku izskatās tikpat bēdīgi, kā tad, ja RL sāktu ielauzties "Ievas Stāstu" nišā un publicētu recepšu un 101 padoma nedēļglances. Man žēl redzēt, ka "auditorijas paplašināšanas" vārdā tiek zaudēta seja/stāja/paškritika un, kāda dabas drauga- atkritumbiznesa lobiera vārdiem runājot, "oijohaidī, šitādu upi pieķēzījām." Paškritkas un kvalitātes grožus ir izrāvuši user-generated content no savas nabas skatupunkta un triceklīgā kadra meistari ar neiztrūkstoši violetajiem matiem, ot, lūk, tāds laiks un tikumi.

42 comments | post a commentDate:2017-11-10 12:12
Subject:november reeein
Security:Public

Bet ir, ir pasaulē viss mierīgi, saule lec un riet pat tad, ja mēs to nesatiekam.

Jo skat, tagad mums būs zināma vieta, kur saule aust (jo jūs taču zināt, kas ir vieta, kur saule nekad neiespīd), ek, konotācijas, šmonotācijas.

Un gaidot ganz and rouzes Tallinā, mūžam dzīvais roka rietumkrasts piedāvā: Līvi "bez štepseļiem" kultūras namā Wiktorija.

jā, zinu, atceros, solīju dažam mēēēdijam reiz uzrakstīt par reģionālo zīmolradīšanu, jo pašvaldības- tas ir spē(a)ks.

post a commentDate:2017-11-02 11:34
Subject:dilstošais un nedilstošais
Security:Public

Ir tādas dažas ilg(i)spējošas lietas.

Teiksim, oranži brūnās "Latvijas keramikas" māla bļodas, riebīgi smagas un nesmukas, bet nesasitamas. Atceros, kā oma tajā lika speķpīrāgus, kā tajā maisīju pirmo pankūku mīklu viņas uzraudzībā; visas manas raugamīklu nedienas arī tur ir (ne)rūgušas. Sen jau vairs tā nav smukā bļoda, kuru likt uz galda servēšanai, tā ir funkcionālā "jaukšanas bļoda" mīklām.

Nesenajā mēztiņā trīsreiz nošūpoju to virs mistkastes maisa - sak, glazūra saplaisājusi, viens robs izsists, nav jau tā, ka podnieku loks nebūtu par šo zobojušies un četras jaunas vietā uzdāvinājuši....bet tomēr, tā bļoda ir bijusi vēl pirms manis. Tajā rūga rauga mīkla, kura man joprojām nesanāk. Neizmetu. (Pagaidām.)

Vai, piemēram, Oxo dārzeņu nazītis.

To uzdāvināja viena amerikāņu apmaiņas studente, kura dzīvoja kādbrīd pie manis '96/97 gadā.
Šis ir pasaulē ideālākais dārzeņu mizotājs, zinu, ir cilvēki, kuri mizo dārzājus ar tiem kaķeņveida, ir tādi, kuri par pareizu tur mizotāju ar nekustīgu galvu, bet es (un kā laimīgi noskaidrojās, ne es viena) par vienīgo pareizo uzskatu tieši šo. Sanāk, ka tas man kalpoja 20 gadus, sestdien nopirku jaunu un bargi parēķinot, pavisam iespējams, ka dzīves laikā man pietiks ar 4-5 šādiem instrumentiem. Iedomā, cik pāri kurpju, tonnas zeķu, steri zobbirstu un visa kā cita izrotēs ap/gar/aiz/no, bet vidēji ņemtam mūžam, iespējams, pietiek vien ar četriem- pieciem dārzeņu nažiem. Ek, laika līnija - dzīve – un tajā ietilpst četri/ pieci dārzeņu nazīši. Baigi tā, pieticīgi ņemts, kā lai ar pāris dārzeņu nazīšiem pagūst uzbūvēt Romu?

Vissūrākās laikmetu veterānes ir rīves – kuram gan nav pilns iekšskapītis (ja ne pamatmājās, tad noteikti laukos/vasarnīcās)
ar piramīdām un tām vienplaknes skārda baisulēm (tādas, no spiediena ielocītu rokturi, ierūsējušas "citrusu zonā", bet pārējā - tieši pašā labumā un vēlajuvariztikt), uz kurām kopā ar rutkiem vismaz 3 paaudzes ir rīvējušas īkšķa falangas ādu un salātus servējušas aizdarītus ar krējumu un asiņu pili, ieslaucītu trauku dvielī, piemēram. Kā tādu izmest? ( meit, ar šo rīvi pirkstus apskādēja arī tava vecvecmāmiņa. vai nav cieši smalks mantojums, ko? )

Putu karote vispār droši vien ir mūžīga, domāju, apmēram viena uz dzīvi, putas un maldi, raidaidā.
Vai tortes lāpstiņa, labdien, smalkie sudrabi, tos tad svinībās uzpulierē, bet tās, pieklājībā un blatā dāvinātās melhiorenes, kuras neizvilktas apsūb kastēs, ak, piesārņojums, piesārņojums. Teiksim, kotlešpannas ar rūtoto dibenu izmešanas fineses reizumis tiek pārmestas no daža laba seniora, sakot, ka tik labas pannas jau pasaulē vairs būt nevar un ar šo savu stulbo pusaudzes neapdomību esmu pārcirtusi kotlešu izpratnes dzīslu nākamajām paaudzēm un kopš dienas tās nekas vairs nav līdz galam taisnīgi, jo tehniski ņemot, kotlešu pannu vajadzēja aizvest uz laukiem, kur tā, meistara piededzināta un ceplī atdedzināta, kalpotu vēl simtu gadu un BŪTU, bet tagad - tagad vairs NAV.


Vispār, man patīk nevilšā sadzīves arheoloģija un lietu liecību stāsti, smeldzīgi sarkastiskais joks par kāzās dāvinātajiem virtuves kombainiem, kas, dienasbeigās, izrādās ilgstpējīgāki par laulību, jo Moulinex, čehu servīzes, neizmetamas bļodas un neglītas putu karotes turpinās ilgāk, kā cilvēki, kuriem cepi pīrāgus vai atputoji boršču. Seļavī, ja, dzīve turpinās, ura.


Netiešā ilgspēlēšana – laikam tieši šī apjausma mani beidzot pievērsa tam, lai izvēlētos tādas lietas, kuras nekaitina un ir labas pēc būtības, jo stāvēšana pie izvērsta virtuves skapīšu satura un mēģinājumi to visu nonest uz konteineri, ir labs brīdis mērķtiecīgai "timeless design masterpieces" domai, še jums mana sirds, skandināvi un pārējie.

Un jā, no šādas perspektīvas skatoties, sasodīti dārgās un labās lietas iegūst citu amortizācijas pakāpi.


Bet nopērciet Oxo dārzeņu nazīti. Vai vairākus. Stockmanī ir.

14 comments | post a commentDate:2017-10-17 22:05
Subject:un vēl par "me too"
Security:Public

Mani patiesībā pārsteidz "me too" apjoms un intensitāte, tas pat atmetot diskusiju "kurš vainīgs" un "kur ir robežas." Acis atveroši.

36 comments | post a commentDate:2017-08-28 18:57
Subject:Vidzeme, aber!
Security:Public

Tomēr uzskatu, ka šai ziņai pietrūkst vajadzīgās prominences, rezonanses un speciālreportāžas statusa. Vispār, dēļ darbojošamies personu uzvārdiem un argumentācijas te sanāktu arī krietns un nacionalistisks um novadgribīgs kino, iespējams, vairākās sērijās.

Man šķiet, ka Hugo Duksis ir acīmredzami bijis pirmoreiz ar pīpi uz jumta.

4 comments | post a commentDate:2017-08-24 12:26
Subject:perfume de traumpunkts
Security:Public

O, šī saulainā un siltā un tematiski virzītā diena liek atcerēties atgadījumus Rīgas bērnu stomotoloģijas poliklīnikā Engelsa/Stabu ielā nr.9.
Man jautājums biochem un medicīnās skolotajiem, vai dzīves rūdītajiem tāpat:

1. Kas tā bija par [asinis stindzinošo] smaržu padomju zobārstniecībās, tā "degošo zobu" smaka, bet kas tā skaitās ķīmiskibioloģiski?
2. Kas bija tālaika vietējā anestēzija- tas atvēsinošais kaut kas, ko bērnu zobārsti MELĪGI sauca par "SALDĒJUMIŅU"?

Un kādas aromtraumas ir jums?

14 comments | post a commentDate:2017-08-23 20:31
Subject:semiotika iesācējiem
Security:Public

Ir tādi rīti, kad pirmā lieta izkāpjot no gultas, ir aizvērt logus.

Tad tāda diena, otrā pēc kārtas, kad basās kājas nosalst vaļējās kurpēs, bet pievakarē iecienītais vīnveikals ir sarīkojis akciju pērnsezon iemīļotajiem zinfandeliem un štellenbošiem un vakarā skriet jāiet kreklā ar garajām piedurknēm un deviņos ir tumšs.

Ar to es gribu teikt, ka ātri dzīvoju ne vien esē, bet ātri dzīvo arī klimats.

1 comment | post a commentDate:2017-08-16 15:35
Subject:"un tomēr, viņa griežas"
Security:Public

Teicams virsraksts, ar attieksmi:
" Darbs pie ambiciozās dzimstības veicināšanas programmas 'Māras solis' ieiet finiša taisnē (18) " (Delfi)

3 comments | post a comment


browse
my journal