Tālab bij zvēriem Daugaviņas rakti?
20 most recent entries

Date:2019-08-14 11:53
Subject:Is there an app for that?
Security:Public
Mood:gražīgs

Ja mājās ir nekārtība, var uzlūgt mājāzi un mājāzis visu nospodrina un sakārto un rodas kārtībiņa. Ar laiku kārtībiņa ieietas un mājāzi vairs nevajag, jo nekārtība nerodas, lead by example un šitais te viss.

Ja skapī ir nekārtība, arī var ielūgt burvju feju un voila.

BET KO DARĪT, JA NEKĀRTĪBA IR DATORĀĀĀĀ un visos tajos mākoņstumšanasuzglabāšanas pakalpojumos? Pat nevis "ko"darīt, bet kurš beidzot to postu ar mapēm un mapju apamšmapēm un sērdieņfailiem "pied_strat_V9_zim" sakārtos, izliks tā, ka es beidzot zināšu, kas man dropboksā, kas aiklaudā un kas, pie joda, vondraivā.


Te lūk, ir brīva vieta latentajiem bibliotekāriem jaunu pakalpojumu attīstībā- kataloģizācijas feja on demand. Es nesaprotu, kā mēs esam dadzīvojušies līdz vegānai majonēzei, baterijas dzītiem stāvričiem, bet mākslīgais intelekts manā vietā kārtīgi mapītēs neko nesaliek, pašai viss jāatceras. Nav godīgi :(.

7 comments | post a commentDate:2019-06-27 11:44
Subject:kur tavam ogleklim ir akumulators?
Security:Public

Vakar šķērsoju Akmens tiltu un posmā Vecrīga- LNB dienasvidū saskaitīju 3 velosipēdus parastos, bet 6 e-skrejriteņus, dažādās satiksmes noteikumu/veselā saprāta lietojuma stadijās. Gāju un atcerējos par revolūciju, movementu un pārmaiņu sākumu un to, ka apvērsumi nenotiek, kad cilvēkiem tiek izdalīti jauni ieroči, bet tad, kad tie apgūst prasmes tos lietot un jā, nodomāju, redz, vēl debates un 18063830 darba grupas par velo satiksmes vietu pilsētā nebija noslēgtas, kad jauns progresa rullis dragā pār galvaspilsētas bruģi, e-skūteristi, kuri diezgan svabadi apskādētā pabērna lomās atstāj arī velosipēdistus parastos un tagadiņ katrs var vēl izvērstāk iejusties lomā "kaut kas no kaut kurienes lido garām."
Būs mums visiem tolerances un vērīguma treniņi un varbūt, dienasbeigās, peļamie un pulgojamie autovadītāji pat nešķitīs tie lielākie kretīni ielās un avēnijās.

9 comments | post a commentDate:2019-06-19 11:17
Subject:
Security:Public

"galvenā rozīnīte – tā tiks pilnībā celta no koka."

post a commentDate:2019-06-05 11:25
Subject:vakardienas sakars ar šodienu
Security:Public

Biju es uz "Zem diviem karogiem" iekš NT un man gan dramaturģija, gan režija šķita gluži laba un priecīga- lielākais nospiedums, šķiet, ir par nejaušību. Nejaušību, kādā viens kolhozs nopērk blakus sovhozam sintezatoru, cilvēki nejauši meklē, kas būs viņu mūzika- lai patiktu sev un citiem; smalki izvērptā Dižkača un dīvāna līnija, īpaši tās trio izskaņa ar tukšo gaļasmašīnu un nejauša, apjukusi atgriešanās no ASV tūres ar mikroviļņu krāsni uzreiz pēc 4.05. Tāds konstants bezplāns, sevis meklēšana tausototies un nepārejošs DIY, iespējams, grupas dinamika tāda, iespējams, arī laiks un konteksts, kurā tā arī viss izdevās. Ārkārtīgi patika rūpīgie aktierdarbi, ieskaitiet mani Celma un Siliņas fāņklubā.

(Vēl jau varētu ievērot, ka izrāde, ļoti netieši, netieši skāra labas izglītības nozīmi un lomu:
jo domāju, ka piemēram, Pērkons savos veikumos bija daudz konsekventāki, skaļāki (?) un eeee...dziļāki, vai? Kā nekā, solus delfējuši mūziķenēs un akadēmijās mazliet cītīgāk/ilgāk, aiz tam, šaubām un sevis meklēšanai bija citi paņēmieni, taču visiem kopīgs ir astoņdesmito - deviņdesmito DIY zīmogs.)

Tas, vai izrādes režijas paņēmiens atgādina popielu vai skolas koncertu - ikvienam un visiem kopā iekš sabiedrības audekla ir neglītstulbo pusaudzības gadu posmi: pumpas, tizlas drēbes, jēlas proprocijas, ilgas/alkas, kuras remdēt nevari pat sapņos (divmetrīgs foto ar aigaru grāveru) vai- Ļoti Progresīvās Grupas koncertos skatuves pieticīgās gaismas, tautasdejotāju figūrcirtņi fonā, finierparkets un protams, tizlie džemperi.

Tā mēs izaugām visi tādi šodien skaisti un gudri un liberāli- un izrāde, manuprāt, viegli un priecīgi un līksmi terapēja tieši to- kolektīvās pieaugšanas traumas.

3 comments | post a commentDate:2019-05-30 13:39
Subject:stila rubrikās
Security:Public

Modēs, protams, ir deviņdesmitie - skatīt labas modes, sūdīgajos piemēros skatīt Dainis Turlais kā Rīgas mērs ,
bet ja apmeklēt BonJovi koncertu Tallinā liekas pārāk sieraini (es tā arī nevaru sevi samotivēt, jo Džons BondžOOOvijs, kā teica trendsetere (varbūt stilrāde?) Gitiņa, "nebija mans tips"- pārāk saldens un klipos un balāžvārdos muļļājās, pārsvarā nespējot izdomāt "ar kuru meiteni lai labāk draudzējas"- vecīt, saņemies un vienkārši dari, ja un vispār tās , tad man patika guns&r un metālika, tad jau,

toties mani gauži ielīksmoja ziņa, ka Helsinku Uni šogad piešķīra goda doktora titulu arī IronMaiden solistam B.Dikinsonam.
Viņš gan, tiesa, nepagodināja svinīgo ceremoniju ar cilinriem un zobiniem un polonēzi, tas tāds mīnusiņš, bet metāls, Somija un izglītība, tas ir gandrīz vienādmalu trijsstūris, tīri smalks strat-com gājiens, jā.


(ha, un kuram no LV neprof/neakad. mūzikas scēnas varoņiem goda doktora titulu piešķirtu Tava Alma Mater?
RSU varētu godāt A. Virgas kungu un nevis dēļ vokālajiem fenomeniem, bet universitātes pamatprofila lauka dēļ.)

4 comments | post a commentDate:2019-05-14 11:58
Subject:diena ir dāsna, jo
Security:Public

Pavei, ne katru dienu sanāk ieraudzīt tik daudz skaistuma, kā šodien. Vienā kanālā mani priecē sieviešu-līderu IEDVESMAS forums "Līdere"* , tur ir daudz par daudz visa kā un pat tas labais ņem un ielīp lētā cukura un augutauku štopkūkā un poļturku dīvānkostīmā. Bet par sieviešlīderforumu mazliet vēlāk, lai pirmais nāk un parādās lūk, šis te jaukais grafiskās identitātes produktiņš, logoelis,

kad klients tev palūdz "uztaisi kaut ko jauniešiem tādu, stilīgu, bet par drošību", tad tu nekad nedari tā, dārgais, tuvredzīgais cirka afišu māksliniek. Akjelē, akjelē, "tiem bērniem", "tajās skolās", "tai jaunatnei", utt.

https://pbs.twimg.com/media/D6gf4A5WsAElrdT.jpg:large*akurāt tagad īsajās "dīvānprezentācijās" uzstājas veikala "SexyStyle" mārketinga vadītāja, kura mēģina noskaidrot, "kurš no kuras puses mūs ir kā saticis." Mēreni žilbinoši.
Vēl bija lēdija no Centrālās laboratorijas un Moet Šandon zīmola vēstnesis ar šlipsi līdz ceļgaliem un to "ķiķiķi, te tik daudz sieviešu apkārt, ķiķiķi", nu foins tāds, salidojums- zaļumballe.

18 comments | post a commentDate:2019-04-18 11:18
Subject:Par blenderiem un bulletiem runājot
Security:Public

Reku, re cibiņa raksta, kā brangi blendē, man akurāt šodien jau 123 reizi jāmēģina ierakstīties Kitchenaid zalonā, lai beidzot samainītu pērn nopirkto un kopš lv100 pie viņiem atgriezto blenderkomplektu, kuru pirms nopirkšanas gana nenočekoju internetos, lai atskārstu, ka modelis dēļ nesk. faultiem amerikās atsaukts. Cerēju gan, ka man, protams, paveiksies, taču tā vis nebija, ierīce normāli nefunkcionēja ne sekundi - tai ir tāds motorkāts, kuram pievieno dažādus uzgaļus un paplašinājumus un lūk, motorkāta šneks nesavienojas ar uzgaļiem, negriež. Tā nu igauņi, kas kitchaid tîleri jau pusgadu mēģina izdomāt, ko man piedāvāt vietā, ir kombaini ar 1234 liekām fīčām pa visu skapīti vai vājš un parasts mikseris, bet par 170, taču viens no jaukākajiem sales pitchiem ir tāds mini-blenderis, ar kuru pēc pārdevējas vārdiem, var lieliski samalt visas vecās desas un sakaltušo sieru karstmaizēm un pat žāvēto vistu pastētē pārvērst (hmmm). Šajā sakarā esmu sapratusi, ka normālu blenderi atrast nav nemaz kinderšpīle, tādu, ar kuru tomātzupas malt, riekstus, pesto, dateles, ogas, pastētes ne no vecas desas un viss velk uz stollar,tagad Sage. Nu un mikseri, mikseri es par spīti nopirkšu to veco, kantaino Straumes, jo dizainiņš tam bija tik labs, ka neticu, ka Straume un manas kitchenaid eiforijas ir izsmeltas.

13 comments | post a commentDate:2019-04-15 20:33
Subject:ndp
Security:Public

Telefona sarunā kaut ko minēju par svilošo dedlainu un uztaisāmo slaidšovu, visa tāda, nevaļīga taisījos.
Te pēkšņi tviteris izmet ziņu par degošo #notredame.
Skaudri. Atceros to vakaru ar Rīgas pili, degoša vēsture un lielie/dižie pieminekļi, dzīvā bojājeja tiešraidē, live not live, ai, Parīze, turies.

14 comments | post a commentDate:2019-03-24 22:32
Subject:īpašumzīmes
Security:Public

Kā rakstīts senāk, Rīgas reisus ikvienā lidostā var pazīt pēc vismaz stundu iepriekš, laicīgi izveidotās un akurātās rindas, kuras kārtība tiek savstarpēji un modri uzpasēta,
bet šoreiz nostiprināju vēl vienu vērojumu.

Proti, kārtīgs Latvijas ceļotājs pasaulē dodas ar Statoil akcijā iekrāto Good Year un/vai RIMI uzlīmju akcijā iegūto Wenger somu/koferi. Akcijas, acīmredzot, bija gauži populāras un somām ir augsti sajaukšanas riski, tāpēc drosmīgie laikabiedri savai mantībai piešķir īpašu atšķirības zīmi- sarkanu atlasa lentīti, visbiežāk, 0.5 cm platu ("tādu smalkāku"), kuru uzsien akurātā mezglā (kungi) vai glītā pušķītī (dāmas) un piestiprina pie roktura kreisā furnitūras gredzena.

Tā nu atceļā Rīgas lidostā drosmīgie laikabiedri ar raksturīgo neuzticēšanās un "ka tik' kaut ko nepazaudēt" sejas izteiksmi metās virsū ilgi gaidītajām bagāžas lentām ("ka tik' somas nav izzagtas"), viens otram noceļot savus unikāli un droši marķētos bagāžas čemodānus un dažādi pierādot, ka EU,ŠITAIS MANĒJAIS.

20 comments | post a commentDate:2019-03-02 14:50
Subject:
Security:Public

lūdzu, tagad gan apstājieties mirt un doties mūžībā. pat nesāciet. lūdzulūdzu.

Date:2019-03-02 14:43
Subject:
Security:Public

nespēju noticēt. tas ir kā? ne-ap-tverami.

6 comments | post a commentDate:2019-03-01 17:13
Subject:ziemeļu ziņu rubrikās
Security:Public

Asprāši varētu vīzdegunīgi zoboties, ka šī diskusija ir tapusi speciāli mums igauņu kaimiņiem , bet ir vērts vismaz pāris iemeslu dēļ, kauč vai diskutēšana/domāšana/jautājumu atvēršana un kalibrēšana- Riina Sikkut, (oranžajā kleitā) ir labklājības ministre, Keit Pentus-Rosimannus, baltā kleita- deputāte, Yana Toom, džemperis- arīdzan.


Gandrīz vai nesaistīts jautājums, vai kāds ir dzirdējis monētiņu ramoniņu angliski runājam?

14 comments | post a commentDate:2019-02-14 11:52
Subject:hobīšneiderīn, vērotājpiezīmes
Security:Public

Kā stāv rakstīts iepriekš, esmu mazliet iegājusi šūšanas pasaulē un lasu/meklēju info/sijāju graudus visādās tiešsaistes vidēs.

Lūk, novēroju, ka amerikāņu forumos šuj lielākoties kundzes gados, diezgan nomaļos vai visnotaļ, ne intensīvās dzīves štatos un viņas pastellē visjaunāko Bernina vai Babylock modeli un tad jebkuru problēmu pārvērš par dīlera problēmu. Jebkas- netin spolīte, neceļ diegu, izlaiž dūrienus, savāda skaņa no jebkurienes: shall I visit my dealer?

Nē nu, ar laiku ir arī tēze "it was operators fault", bet kopumā, hobijšuvēja amerikā jūtas droši, ja tās 2-3 stundu braucienā (tātad, tuvu) ir viens/divi konkurējoši dīleri, kuri pievelk diegus, instruē, notur meistarklases (pērkot šumjašīnu, saņem tik un tik apmācību stundas). Labos gadījumos, ar laiku, pati māk ar skrūvgriezi rīkoties un tad viņa kļūst par Foruma Autoritāti. (Taisnības labad gan jāsaka, ka Bernina jaunākās un lielās šujmašīnas ir tiešām sarežģītas un tās ir datoroperētas, ne mehāniskas, tu, šuvējiņ, viss ko dari, ir paliec pareizu audumu zem pareizas ķepiņas (un problēmas jau sākas te)). Šuj diezgan, kā sākumā domāju, primitīvas lietas- teiksim, Tkreklus un legingus, bet pamazām saprotu arī kāpēc (lokācija, dzīvesstils, vajadzības) un vispār, uzšūt tiešām labu T kreklu no tiešām labas trikotāžas- tā ir cita lieta. Tomēr galvenās tēmas un interešu loks- iekārtu darbība, kā īstenot vienkāršus modeļus un ļoooti izteikta home decor un tekstilmozaīku (kviltinga) darināšana. Savā starpā dominē ārkārtīgi atbalstoša un iejūsminoša attieksme pret jebko, kas parādīts- šķības vīles netiek peltas, bet autore uzslavēta par centību, mudināta uzlabot vai padomiņi (dont look at the needle) un tā. Starp citu, ir kaudzēm vīriešu, kas darina arī tās tekstilmozaīkas un vīriešu techie viedoklis, protams, ir mazliet autoratīvāks, kā Sjūzenas, turklāt, viņi biežāk ir "dīlerkritiski" un visādi piesienas dīleru padarītajam. Šuvējas komplekts ir vismaz 3-4 mašīnas (parastā, overloks, plakanšuve (vai combo) un/vai izšūšanas mašīna un vēl kāda "vecā, " back up seger." Dominē dārgākie zīmoli, eiropoā grūti sagremojamais un dārgais Babylock un visur iemīļotā karaliene Bernīna, ļoti lepojas ar savām vecajām mašīnām, kuras arī strādā. Tā sadaļa man ir ļoti mīļa -vintage machines un kas ar tām tiek izpildīts (nevainojami.). Bet kopējā loģika- pasūti jaunāko/dārgāko, nepatīk- sūti atpakaļ, maini, jo patērētāju tiesības un neracionālais "ai, nebija laimes".

Apvienotās karalistes šuvējgrupās jau ir jaunāks un raibāks cilvēksastāvs, daudz jauno māšu, kuras šūdina drānu arsenālu mazuļiem, mazliet vienkāršākas tehnoloģijas un lielveikalu šujmašīnas, bet arī jāsaka- izteikti rūpīgāka, labāka apdares kvalitāte un raizes ap to. Savstarpējā satiksme joprojām gana komplimentējoša, ar britisko padomiņdošanas pieeju (piesardzīgi, uzmanīgi), relatīvi zema uzticība servisiem/dīleriem. Daudz uzmanības un pareizo (haute couture/ ready to wear) tehniku/ metožu pielietojumu, slieksme strādāt ar sarežģītākiem audumiem un modeļiem, turklāt, jā- piegrieztnes no mazajiem jaunajiem zīmoliem vai paškonstruētas, nekāds te mccall vai burda. (Ja gadījumā kāda autore ar šūšanu vai daļu no tā procesa pelna naudu, tad skaidri norāda, ka sponsorēts posts vai iekārta no dīlera. Vēl tīrāk šīs lietas nodalītas pie mūsu kārtīgajiem vācu draugiem.)

Krievija.....oooi, oiiii, pilnīgi cits kosmoss. Šujmašīnu testus ("tos, kam uzticēties") veic veči, šujot pofigā visu ar netīrām rokām un testētāja netiešā doma ir "kā apmānīt mašīnu". Tur cauri vijas "kak oņi eto zģelaļi -> a) vai nu polnij P-ec, aaaaa! vai nu a-jenna kruto", (un- kā gan to darītu MĒS, KĀ BŪTU PAREIZI, TEHNISKI PAREIZI, atsauces uz Tulas, Podoļskas vai Čaiku modeļiem- kā labākiem (ja esi gados) vai sūdīgākiem, ja esi jauns un progresīvs), tad vēl plūstošais dalījums vai šujmašīna, kas ražota Taivānā ir labāka par Ķīnas, tad vēl "nu eķi janponci-molodci" līnija (tā viņiem patīk, jo japāņi kaut kā nav tik liels apdraudējums vidusmēra krievu testētāja pašapziņai." Parametri- mehāniski, drīzāk uzbūves un konstrukcijas, motora jaudas (kam gan nav tieša sakara ar šūšanas ātrumu, piem, bet tas nekas), "plastmasa vai metāls", no kāda veida etaloniem "zagtas idejas."

Tomēr, kas pats iezīmīgākais- šie testi ir lielākoties no "mehāniķa skatpunkta" un lūk, Fjodrs Nikolajovičs ir viens no lielākajiem influenceriem, Ļenremont masķers ar visiem mužika propertijiem, pohainu seju, darbnīcu un mūžam nesaprastā meistara sāpi. Savukārt šie zeperi pretendē uz stilīgajiem apskatniekiem un tendenču zinātājiem, lol. Izvēles domforma aptuveni tāda- ja ietekmīgajam mehāniķim patīk- tad laba mašīna, vīrs atļauj pirkt. Vai arī, "es nopriku, jo Jaguāram bija ZZZ jaudas motors, bet Juki (ko viņi izrunā un raksta Džuki un tad ej un meklē, ja- tikai 2 LED spuldzes). Ne vēsts par dīleru servisu, ne vēsts un rūpes par garantijas servisu, jo visu remontē pati, vīriņš, tēvs. Vai Fjodors Nikolajovičs. Lietas funkcionālais dizains? Lietojamība? Ērtums? Nē, tīri parametri, tipa, mehānika un patīk/nepatīk.

Šuj, savukārt, gana plašs demo spektrs, pieredzējušas meistarieņkundzītes un turīgas mājsaimnieces (pirmās, protams, vēlas ņemt mātišķā kontrolē un uzraudzībā-sodīšanā katru vienu un paspārnē izvīlēt, izskolot virtuāli par to KĀ IR PAREIZI un sākt no PAŠA SĀKUMA, atsauces tiek liktas krievijas impērijas galantēriskajā tradīcijā, fabrikās un cehos un kas gan ir visi šie ķīnas un rietumu mēsli TAGAD), tomēr visas gana līdzās pastāv un dāsni dalās tehniski diezgan sarežģītos un samežģītos risinājumos ar mērķi "nepirkt liekus papildmateriālus" (nu tur, grūtus audumus var fiksēt ar matu laku -> matu lakas traipus var izņemt ar kaut ko vēl- > ja visu tomēr sajāj, uzšuj labi košu fliteru aplikāciju. Tikmēr mierīgā pasaule nopērk stabilizatorus, vai nu pūšamus vai pielīmējamus un daudz nečakarējas. Nav dārgi, vien jānopērk.) Daudz šūšanas vlogeru un kundzīšu, kuras rīko videolekcijas un školiņas, viss kā jau pie slāviem- pilnā atvērumā un detalizācijā un protams, izstrādājumiem ir jābūt sievišķīgiem un izejamiem (lasīt- apspīlētiem, akcentējošiem, ņauņau, nekādi te tkrekli vai legingi, davišto.)

Savstarpēji parādās arī normāli mahači, gan klanu un reliģiju cīņas ( Janome vs Bernina) un dažādas slidena veida virzītā mārketinga injekcijas, cēlāk ir uzšūt kaut ko relatīvi glītu no sūdīga auduma, nevis laba/kvalitatīva, tāpat, jo vairāk visādu detaļiņu un akcentiņu, jo protams, labāk. (ko es tur iemācījos- sasveicināties ar teikumu "dobroje vremja sutok", forumos/vietnēs daudzas sarunas naktīs, jo šuj pa nakti, kamēr visi guļ). Visu cieņu, konstruēšanas padomi tur ir tiešām labā līmenī, acis iztek no liekas sarežģītības gan un sūdīgas materiālu izvēles, kā arī estētikas un vides fragmentiem.Pašmāju.... oi, bēdīgi, bēdīgi. Sarunas asas, valoda plakana, terminu nav - tas sūds/kātāvar/šitais sūds/tas dārgi-kātāvar/ar tādu pēcpusi tu sev šādus svārkus, mja?/ visi lohi, es saulespuķe. Nē, pašmāju grupiņās lāga nav, ko darīt, tāds kašķīgs ciematiņš tur sanāk.

Ā, vēl kas krita acīs- dabīgi, zināms, ka video ir ze formāts, cilvēki nelasa, cilvēki skatās, bet tas tomēr ir nežēlīgi, tie pašfilmētie, bezfokusa, tireklīgie "ieskati", es 10x mīļuprātāk lasītu "apskatus", bet kamēr nonācu pie saviem iekārtu lēmumiem, tikmēr nācās samierināties. Angliski runājošie jūtūberi cenšas fokusēt kameru uz iekārtu vai izstrādājumu, bet kreviņi neaizmirst fatāli skaisti izskatīties statīva priekšā, kamēr šujamais kaut kur tur torčī.

Tāds lūk, antropoloģisks ekskurss par viedokļu stūrēšanu kādā hobijā. Cik labi, ka ir pāris relatīvi "globālās"vietns, kur šis viss saplūst kopā un var izfiltrēt, investējot gana daudz laika, bet tas jau pie krietniem hobijiem pieder.


P.S. Vēl ir arī tāds vērojums: ir atsevišķas tehnikas, kuras ir atvasinātas no austrumu tautām raksturīgiem apģērbiem, teiksim, atlasa kantes iešūšana apkaklē un par šo ir kaudzēm video indiešu vai čainglišā. video ir, piedošan, nesmuki samontēti, tos ir grūti uztvert, līdz ar to, video maz skatījumu/nekāds te influenss un mēs to visu mācāmies no kārtīgām savstelpas matronām, lūk, te nu tā ir, līdzstāvēšana. no otras puses, iespējams, tur ir vēl kādi vērtīgi triki, bet tā izruna, ritms, tas nereti nogalina visas lakstīgalas.

11 comments | post a commentDate:2018-12-09 14:45
Subject:izraidītie, ko
Security:Public

Aii, meklēju jaunu mīļāko teātri.

Pēc "Cerību ezers. Aizsalis" gribēju rakstīt vai pateicu, kam gribēju, ka arī JRT tagadiņ ir (beidzot) viena izrāde ar DRAMATISKU KLIEGŠANU*.
Iekš "Jaunības putns ar skaļo saldo balsi" dramatiskā kliegšana papildinās ar Dramatiskiem Kritieniem un izrādei vērtīgu nospiedumu astāj pēdējā cēliena pēdējās divas ainas, ai, jā, visas tās izvēles, vientulīgums, thesameoldshit/kurš-kuru-kā-lieto, "laiks, mūsu kopīgais ienaidnieks", bet so what?


Man pietrūkst izrāžu un teātra, kurš ne vien novēro un profesionāli smalki/teicami nospēlē,
bet arī mīl cilvēku. Mīl to, par kuru stāsta un to, kuram stāsta un mīl arī to, kurš stāsta. Profesionalitāte ir diezgan aukstasinīga, bet meistarība, tā nezaudē cilvēcisko, silto.


* Kliegšana vispār, rādās, ir viens VN iemīļots paņēmiens, Mēdeja nebūtu Mēdeja, ja ne tas kliedziens un tā.

12 comments | post a commentDate:2018-12-03 11:49
Subject:
Security:Public

Atminu, reiz kādā intervijā Valērijs Parekss Kargins dalījās ar savām pārdomām, ka viņš cilvēkus un to izskatu izvērtē ļoti detalizēti un nekad neuzticēsies tiem vecajiem āžiem (varbūt pat tur bija rakstīts "perdeļi", bet es šaubos), kuri joprojām valkā Levis džinsus. Jo konservatīvi, baidās no pārmaiņām, u.c.

Āreče, mūsu lieldatu lieldraugs Кембридж аналитикс mīlēja paplānot arī šādi.

Nu re, Valērij.

5 comments | post a commentDate:2018-10-09 11:11
Subject:mijas un iedarbes
Security:Public

Lūk, ko tikko sapratu.

Ja neiet gludi ar laika un resursu saplānošanu un izsekošanu tiem, nākas kļūt par priekšzīmīgu krīzes vadītāju.

1 comment | post a commentDate:2018-10-01 17:49
Subject:dontbeownedbythings
Security:Public

un beidzot, beidzot tiks noskairoti TOP influenceri jeb infuenceru influenceri,
kodola kodols un koda pirmkods. ja nu kas ir patiešām būtiski laikā, kad "cilvēki joprojām vairāk uzticas nepastarpinātai komunikācijai ar citiem cilvēkiem, nevis reklāmai medijos" un laikā, kad "uzņēmumiem kļūst arvien sarežģītāk saprast, kurus izvēlēties par savu produktu vēstnešiem", tieši tad mums visiem talkā steigs šis maģiskais un dabiskās inteliģences un mākslīgā intelekta simbiozē tapušais mērījums. inšallā.

jo influencei ir jābūt influentai.

6 comments | post a commentDate:2018-09-25 12:31
Subject:ja šis nav lieliski, tad kas vēl ir lieliski?
Security:Public

Igaunijā ar katolicismu ir, kā ir (igauņu kolēģi ilgi domāja, ka jokoju par vakardienas brīvdienu), bet tāpēc jau neies palaist garām iespēju- https://twitter.com/KerstiKaljulaid/status/1044493343093391361

10 comments | post a commentDate:2018-09-07 10:36
Subject:Par to, ko negribējās zināt/ kur ir mans satooooriiiii un zen?
Security:Public

Aiz izbrīna noriju svilpi un būtu makten smieklīgi, ja ne traģikomiski - biju palaidusi garām titānisko Noras X-10 un Bu- Rozītes sadursmi jautājumos par politiskajām izvēlēm, meklēt vienā vai otrā feisbukā.

dieviņtētiņ, tas ir kas?

Izbrīnīja divas lietas- NX10 putojošā ticība (?) un emocionāli buldozeriskā degsme par KPLV un tas, ka šķiet, pirmoreizi redzēju, ka Burve-Rozīte gluži cienījami izvelk maču.

Kā tieši pie šī varēja nonākt un tik žiperīgi? Kur tad lietussargi, N.? Kur ideāli? Vai nu tiešām ir tik akli, dedzīgi un kaisllatdevīgi jāseko vecajām maldugunīm, amourfou?
Kaut kādā brīdī taču pāriet tie vecie kairinātāji, pāriet, ne, nāk jauni ziedi mūsu pļavās (c) un iestājas zināma apziņa, ka ja esi balss, tev pieder vārdi, kuros mēdz ieklausīties un jābūt neeeeenormāli atbildīgam par katru pušplēsto šajā specifiskajā gaisotnē? yesbuthow yesbuthow cilvēks, kurš sort-of-plēš matus par demokrātiju, taisnību, liberālismu saiet iekš kaut kā tik konstruktā bīstama, populismiznīcībā velkoša? Tehniski saprotu, "panākumu kontekstā" droši vien gribas savu baznīciņu ap sevi vien, bet....šis gadījums līdz komiskumam devalvē agrāk pašas lietoto un kūrēto "radošās inteliģences balsi/ publisko sašutumu par jautājumu X/Y/W." Jo katrs jau mēs drīkstam un varam domāt un izvēlēties visu, ko vēlamies, sākot ar diētas veidu, dzīvesbiedriem un politiskajām pārliecībām, vien, vai nu vajag par visu mēģināt skaļrunī un pie rupora rauties, pat tad, ja šķiet, ka lielākā vai mazākā ciematā "visi tevi zina", "visi tevi skatās", "visi tevī klausās."

OMG.


p.s.
jā, bet kā? kā tas tā notiek, m?

p.p.s. un pavisam bīstami/ stulbi ir tas, ka mēs visi esam tik maz, viss tik personīgs, ka ko teikt nozīmē atraut personīgus izvirdumus un klausīties zemjostās. gribas šīm kaislībām nosūtīt dronu ar atmodinošu, acis atverošu vēsu kompresi, varbūt palīdz.

53 comments | post a commentDate:2018-08-13 18:41
Subject:viss ir vilnī
Security:Public

Tie gan tādi jēldati un špekulācijas, jo vēl nav noslēgušās visas uzņemšanas, bet ar acu kaktu manīju, ka pieaudzis pieteikumu skaits humanitāro zinātņu (!) maģistra līmeņa studiju programmās no tiem, kas studē atkārtoti: īpaši izcēlās vēsturnieki, arī filologiem klājas neticami (no STEM skatpunkta) labi, piemēram, klasiskā valodniecība un pat, mīļojaciņ, visu mūsu pedagoģija! Mežonīga hipotēze- tie, kas nav aizbraukuši, vēlas "kaut ko sev" un dzīvo savā mazajā, skaistajā burbulī, tie vēlas saprast? Tas labi, (labi, ka ir auditorija, kas tomēr tiecas pēc sistematizētām zināšanām), par to paldies populismam un diy/apgarotības meistarklašu karnevālistiem.


Otrā ausī man skan šīrīta joks, kur A/S Orkla gana labi apmaksātais ekseļ-menedžments "izsaka bažas", ka ir nāvīgi grūti atrast darbiniekus zemkvalficētajam darbam, kam maksā 450 eur/mēnesī. Rēcīgā un rēcamā daļa nav 450 eiro, joka daļa ir tāda, ka tādām pozīcijām biržas uzņēmumos (!) nevajadzētu būt per sē un par ko šādu publiski drīkstētu sūkstīties, es nez, nelielas cūku fermas vetārsts Atašienē, nevis FMCG milzis, kurš spēlē, tipa, civilizētā ekonomikā. (Ieraksts turpinās ar snobiskām nopūtām, rakstītām ar neredzamo tinti, ka ko gan var gribēt no laimassseglasstaburadzes, čipsiemunspilvas, kādas jums burciņas, tādas bažiņas, LĒTAS UN NEGANDARĪJOŠAS!)

16 comments | post a comment


browse
my journal