About this Journal
Current Month
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Sep. 27th, 2016 @ 01:15 pm (no subject)
Vietējā Lata veikaliņā uzgāju SIA Rosība ražotu plūmju džemu. Varu ieteikt - ļoti garšīgs (kam nu garšo zilo plūmju ievārījums). Man ir topā ar kefīru- jogurta vietā, kā arī ar saldējumu. Kāpēc iesaku? Tāpēc, ka man garšojošās lietas bieži vien mēdz pārstāt ražot, jo pēc tām laikam nav pietiekoši liela pieprasījuma. :)
About this Entry
Sep. 27th, 2016 @ 12:31 pm (no subject)
Briesmīgi sakārojies dejot. Nu tā, ka Briesmīgi. Es pat darbā vienu dienu pie kafijas automāta gaitenī izdomāju uzraut vīnes valceri, ko domās tobrīd dungoju. Kādreiz trešdienās gājām ar draudzenēm uz Četriem Baltiem Krekliem.
About this Entry
Sep. 26th, 2016 @ 08:11 am (no subject)
Brīvdienās biju laukos. Aizbraucot likās, ka ir šausmīgi auksti - pamēru sev temperatūru - uh, gandrīz 37. :( Atceroties iepriekšējo reizi, kad tieši tā sākās mana saslimšana, kas izvērtās uz divām nedēļām, antibiotikām un darbnespējas lapu, veicu visas nepieciešamās darbības, lai nesaslimtu - sadzēros karstu tēju, sadzēros lielos apjomos C vitamīnu, kā arī galvenais - izkarsēju kājas karstā sinepju ūdenī. Piereze rāda, ka šis paņēmiens tiešām labi strādā. Pusi nakts gulēju tā kā slims cilvēks, toties otrā rītā pamodos spirgta un vesela. :)

Mums mājās ir tik daudz visādu krāmu un krāmiņu, ka tur traks var palikt. Bet vienā brīdī es sapratu, ka nav ko citiem izteikt savu neapmierinātību ar to, kā ir. Tā vietā, lai pukotos, ka starp tiem daudzajiem krāmiem var prātā nojukt, es tagad gandrīz katru reizi, kad aizbraucu uz laukiem, kaut ko sakārtoju - šoreiz tas bija plautiņš sienas skapī. Šīs lietas man ir grūtāk kārtot, jo tur ir daudz visādu sīku dzelzīšu un visādu štruntiņu, par kuru pielietojumu man nav ne mazākās jausmas, bet nu tos tad es liku atsevišķā kastītē. Nagliņas atsevišķi, skrūvītes ar strpiem galiem - atsevišķi, skrūvītes ar asiem galiem - atsevišķi, dībeļus - atsevišķi, parējo - lielākā kastītē kopā. Līdz neizkristalizēsies, kas tie tādi vispār ir.

Vispār - ieviest tur kārtību ir īsts piecgades projekts, bet... es esmu pacietīga. Ne visur, bet daudzās lietās.
About this Entry
Sep. 23rd, 2016 @ 01:22 pm (no subject)
Tags:

Atradu! Vienā šūnā cipars bija ierakstīts kā teksts. :( Bet tajā pašā laikā es visu to lauku biju iezīmējusi un uzlikusi, lai ir Number, bet tāpat nebija sapratis. Tā iet, kad kopē sazin no kurienes un sazin kā.
About this Entry
Sep. 23rd, 2016 @ 12:47 pm (no subject)
Tags:

Šodien, taisot to excel tabulu, lai kolēģei normālāk datus izdotos savākt, nevaru atrast kļūdu. (Es parasti taisu kļūdu meklētājus ar loģiskajām funkcijām - tam un tam ciparam jāsakrīt ar to ciparu summu u.t.t.). Bet šodien nevaru atrast, ko es esmu palaidusi garām. Varbūt šodien jāmet miers un nākošnedēļ jāķeras klāt ar svaigu galvu.

Žēl, ka man darbā nav vēl kāda cilvēka, kurš arī pārzinātu tās tabulas - divas galvas kopā tomēr būtu gudrākas.
Kaut gan - no otras puses - zinot, ka ar to, kas ir, jātiek galā tev pašai, radošā domāšana raisās. :)
About this Entry
Sep. 22nd, 2016 @ 01:11 pm (no subject)
Iesakiet, lūdzu, jauku teātra izrādi (vēlams - ne pārāk smagu), uz kuru varētu aiziet arī gados vecāka kundze.

Citādi - šodien noskaidroju, ka Latvijā reģionālais iedalījums mainās no tā, kāda iestāde to nosaka. :D Satversmē minēts, ka Latvija sastāv no Vidzemes, Kurzemes, Latgales un Zemgales - bet sīkāk atrast, kas katrā reģionā ietilpst - normatīvajos aktos atrast nevarēju. Šķita, ka tam vajadzētu būt Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā, bet nekā tamlīdzīga - paralēli tam, ka tur ir noteikts, ka Latvija iedalās apriņķos (priekš kam tādus vēl vajag?) Republikas pilsētās un novados, nekas sīkāk nebija komentēts.
Vēlēšanu apgabali ir nevis četri Satversmē minētie - bet pieci - te nāk Rīga klāt. Savukārt statistikas reģionos vēl vairāk- te vēl nāk klāt Pierīga, kurā ir iekļauta, piemēram, Kandava un Jaunpils, kas ir Zemgales vēlēšanu apgabals. Kaut kā ne pārāk loģiski man liekas.

Bet vēl savādāk - šodien darbā drusku pamainīju mēbeļu izkārtojumu - painteresējos, vai gadījumā nav pieejami mazāki skapīši, uz kuriem varētu likt augus, izrādījās - ir pieeajmi. Tā nu sarunāju, ka vienu lielo skapi paņems viens kolēģis, kuram kā reiz vajadzēja slēdzamo skapi krimināllietām. Visi apmierināti. :)
About this Entry
Sep. 21st, 2016 @ 08:35 pm (no subject)
Skolā man ļoti patika kultūras vēsture. Bet ar parasto vēsturi attiecības bija tādas, kādas nu bija. Piektajā klasē es nesapratu, kāpēc vienu brīdi mums māca par Divupi, tad pēkšņi par Ēģipti, tad pēkšņi kaut kur ir Grieķija. Es vispār biju tāds ne pārāk advancēts bērns, kuram- lai iemācītos - ir nepieciešams saprast. Es nesapratu, kāpēc mēs vienu brīdi runājām par Ēģipti, bet pēc tam par citām valstīm - kāpēc tad par Ēģipti vairs nē? Man vispār pietrūka tādas sapratnes - kā viens mācību priekšmets kā puzles gabaliņš saliekas kaut kurā brīdī ar citiem priekšmetiem, kā viss kopā izveido loģisko - savstarpēji saistīto sistēmu. Vēsturi vispār saviem bērniem vajadzētu mācīt sākot ar savu ģimeni, tad ar savu tautu un valsti un tikai pēc tam - pasaules vēsturi. Jo to pasaules vēsturi tāpat veido tādi paši cilvēki kā mēs - ja papēta šo cilvēku ģimenes un personīgo vēsturi - tad bieži vien var atrast atbildes, kāpēc tajā vai citādā brīdī viņi ir rīkojušies un pagriezuši vēstures ratu tā, kā to pagriezuši (bet ne visos gadījumos, protams).
Vēsturi ir jāmācās tāpēc, ka tā ik pa laikam atkārtojas. Nomainās tehnoloģijas, ieroči, ar kādiem viens otru iet galināt nost, bet cilvēciskās attiecības un sabiedrības uzbūve vēsturiskos posmos kāda ir bijusi, tāda ir palikusi.
Šobrīd tamborējot klausos šo te vēsturisko filmu ciklu par Krievijas vēsturi - https://www.youtube.com/watch?v=EXrwEAZwGcM&index=48&list=PL7E4BD6B408040139 .
About this Entry
Sep. 21st, 2016 @ 01:34 pm (no subject)
Man ir iepatikusies  dziedātāja no Echosmith. Gan viņas izskats, gan arī viņu dziesmas.

About this Entry
Sep. 21st, 2016 @ 08:27 am (no subject)

Vakar bija lieliska tikšanās ar draudzenēm - ar runāšanu un smiešanos un pozitīvām emocijām. :) Sarunājām, ka nākošgad vasarā viņas brauc pie manis uz laukiem, savukārt Ziemassvētku nedēļā mēs ar otru draudzeni ejam ciemos pie tās draudzenes, kas dzīvo Rīgā uz bilžu skatīšanās vakaru. :)
About this Entry
Sep. 19th, 2016 @ 03:00 pm (no subject)
Šodien atnāca darbā vēstule ar ideju, ka iestādē tiks veidotas iekšējās mācības. Cik saprotu, doma tāda - mums tepat iekšienē ir cilvēki, kas kaut kādā darbam noderīgā jomā var sniegt zināšanas citiem. Tad nu šie cilvēki varētu mācīt citus - lai palielinātu zināšanu līmeni cilvēkiem iestādes iekšienē. Manuprāt, ļoti sakarīga ideja. Ja kādam galīgi nebūtu nekādu zināšanu par ekseli, es arī varētu mēģināt kaut ko parādīt un paskaidrot.
About this Entry
Sep. 15th, 2016 @ 01:02 pm (no subject)
Vakar cilvēki pret mani bija laipni. Kāds kungs novēlēja man "Uz veselību!" pēc tam, kad es tramvajā biju nošķaudījusies. VSAA darbiniece bija laipna un neko neteica par to, ka es biju aizmirsusi B lapai klāt iesniegumu pielikt - vienkārši atsūtīja man ziņu - es piezvanīju un mēs sarunājām, kā es to visu izdarīšu. Tādiem jābūt ierēdņiem valsts iestādēs.

Šodien savukārt pabeidzu vienu vakar uzdotu palielu statistikas darbu. Salīdzināju savus datus ar kolēģes datiem - tie nesakrita. Izdevās atrast kļūdu kolēģes datos un tagad mums pat dati sakrīt - vispār feini. :)

Un foršākais - vakar ar mīļo bijām aizgājuši uz mūsu iecienīto kafejnīcu ēst mandeļu kruasānus un dzert vienu no labākajām (varbūt pat labāko) Latte Rīgā (Sala, KD un vēl viena maza kafejnīca netālu no Esporta ielas). Mēs tur ejam jau piecus gadus, bet kvalitāte joprojām ir lieliska.
About this Entry
Sep. 13th, 2016 @ 08:27 pm (no subject)
Man liekas, ka Pareto princips darbojas arī attiecībās. Domāju, ka 80% pozitīvo emociju es gūstu no 20% sev tuvo cilvēku, savukārt 80% manas enerģijas aiziet kā reiz tiem 20%.
Bet to es esmu apzinājusies un tagad mēģinu mainīt. Lai attiecības būtu veselīgas, došanai un ņemšanai vajadzētu būt līdzsvarā. Enerģijas apmaiņai vajadzētu notikt līdzīgā apmērā.
About this Entry
Sep. 13th, 2016 @ 07:31 pm (no subject)
Divas dienas biju Baltijas datoru akadēmijas Excel kursos lietpratējiem. Spodrināju zināšanas un tagad jūtos ļoti apmierināta. Protams, ir visai daudz vietas izaugsmei, bet arī pašreiz iemācītās fīčas pielietot darbā būs daudz. :) Vispār - labi kursi, ja kādam vajag - iesaku.
About this Entry
Sep. 7th, 2016 @ 07:38 am (no subject)
Mazliet skumji šorīt. Laikam pēdējā laikā par maz cilvēku satikts. It īpaši - tādu pozitīvi noskaņotu cilvēku.

Nevaru izdomāt, vai šajā nedēļas nogalē aizbraukt uz laukiem vai arī nē. No vienas puses - varētu tur kaut ko padarīt, mammu un brāli satiktu. No otras puses - iekšēji ir sajūta, ka vēl ar veselību nav īsti pilns rublis. Tā nu vēl pagaidām šaubos.
About this Entry
Sep. 4th, 2016 @ 08:38 pm (no subject)
Tags:

Kamēr slimoju, uztaisīju to, ko biju iecerējusi dāvināt brāļa meitai uz dzimšanas dienu - lelles līgavas kleitu ar visu plīvuru. Vispār - ja man ir brīvs brīdis, man dikti patīk kaut ko cakot. Tur vēl ir pāris mani jaunākie darinājumi - jenots un vienā bildē mazliet draiskā cūciņa. :D
http://fotki.lv/lv/pallaada/comments-44724352/
About this Entry
Aug. 31st, 2016 @ 08:57 pm (no subject)
Vakar manai cibai apritēja 10 gadi. Bet šodien aprit 24 gadi, kopš es sāku mācīties spēlēt basģitāru.
About this Entry
Aug. 15th, 2016 @ 11:22 am (no subject)
Mani ļoti apbēdina Marks & Spencer aiziešana no Latvijas. :(
About this Entry
Jul. 26th, 2016 @ 09:33 pm (no subject)
Mēs šodien pa Klaipēdu.
About this Entry
Jul. 22nd, 2016 @ 05:56 pm (no subject)
Man atvaļinājums, jē! Plānā šovakar notestēt pēdējo man no Norvēģijas atvesto aliņu, smaidīt un priecāties par dzīvi. :)
About this Entry
Jul. 15th, 2016 @ 02:49 pm (no subject)
Tā, šī trakā, trakā, trakā, trakā, trakā, trakā, trakā nedēļa tuvojas beigām. Lai es beidzot liktos mierā, Excel uzkārās un aizvēra visu ciet. Tātad jāliekas mierā.
About this Entry