About this Journal
Current Month
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Aug. 15th, 2016 @ 11:22 am (no subject)
Mani ļoti apbēdina Marks & Spencer aiziešana no Latvijas. :(
About this Entry
Jul. 26th, 2016 @ 09:33 pm (no subject)
Mēs šodien pa Klaipēdu.
About this Entry
Jul. 22nd, 2016 @ 05:56 pm (no subject)
Man atvaļinājums, jē! Plānā šovakar notestēt pēdējo man no Norvēģijas atvesto aliņu, smaidīt un priecāties par dzīvi. :)
About this Entry
Jul. 15th, 2016 @ 02:49 pm (no subject)
Tā, šī trakā, trakā, trakā, trakā, trakā, trakā, trakā nedēļa tuvojas beigām. Lai es beidzot liktos mierā, Excel uzkārās un aizvēra visu ciet. Tātad jāliekas mierā.
About this Entry
Jul. 8th, 2016 @ 09:11 am (no subject)
Mīļā Planēta, novēlots, bet sirsnīgs sveiciens Tev dzimšanas dienā! :) Paldies par to, ka Tu esi un ka dalies ar mums savos brīnišķīgajos stāstos! :) Lai Tev katrs nākošais gads ir tāds, par kuru Tu saki, ka šis ir tas vecums, kurā Tu gribētu palikt mūžīgi! :)
About this Entry
Jul. 6th, 2016 @ 02:21 pm (no subject)
Ir daļa ierēdņu, kuri runā vai raksta, lietojot sarežģītas valodas struktūras, izmantojot pēc iespējas daudz svešvārdu. Citējot direktīvas pa labi un pa kreisi. Ja viņam uzdod konkrētu jautājumu, konkrētu atbildi parasti sagaidīt nevar. Grūti ar tādiem. Vēl trakāk, ja viņi iedomājas (un viņi parasti iedomājas), ka ir tik ļoti gudri, ka nu tikai. Viņu mīļākais teksts ir par to, ka attiecīgais jautājums nav viņa kompetencē. Viņiem patīk ražot plānus no tādas sērijas - ja mums vajag lai dārzā neaug nezāles, tad ir jāuzraksta vai jāpieņem saistošie noteikumi par to, ka dārzā nezāles nedrīkst augt. Un kad šie noteikumi ir pieņemti, tad plāna punkts ir izpildīts.

Slimi tas viss kaut kā ir. Un liela daļa šādu ierēdņu ir vadošajos amatos. Jo viņi tur noturas, jo nav neērti vēl augstākiem vadoņiem. Jo viņi nejautā, kāpēc mēs šito murgu darām vai arī neierosina kaut ko uzlabot un sakārtot (jo sakārtotās sistēmas jau vieglāk var pamanīt visādas šmuces).

Brīžiem es jūtos nogurusi. Un izdegusi. Tagad vēl tās veselības problēmas. Bet vispār man patīk strādāt. Man tikai nepatīk darīt bezjēdzīgus darbus. Jo pasaulē taču ir tik daudz nedarītu jēdzīgu, nozīmīgu un sakarīgu darbu.
About this Entry
Jun. 30th, 2016 @ 05:58 pm (no subject)
Daudz laimes dzimšanas dienā, mīļā Milda! :)
About this Entry
Jun. 29th, 2016 @ 12:04 pm (no subject)

Tā, visus grāmatplauktus laukos esmu apzinājusi. Droši vien, ka vēl bēniņos vai pagrabā atradīsies kāda grāmata, bet nu lielais vairums tomēr jau ir apzināts. Šobrīd sarakstā ir 2643 vienības.
About this Entry
Jun. 27th, 2016 @ 01:06 pm (no subject)
Mani tracina, ka grāmatās vairs nemēdz norādīt tās izdošanas gadu. :( Un nevar saprast - kāpēc tā?
About this Entry
Jun. 20th, 2016 @ 08:51 am (no subject)
Vakar draudzenes dzimšanas dienā pēc ilgiem laikiem sanāca uzspēlēt ģitāru. Neesmu baigā ģitāras spēlētāja un cilvēkos ņemu to rokās tikai pēc tam, kad man īpaši palūdz to darīt.
Būtu interesanti uzzināt, kādas dziesmas jūs mēdzat dziedāt kompānijās vai arī - kādas dziesmas jums patiktu kompānijā uzdziedāt?
About this Entry
Jun. 16th, 2016 @ 10:41 am (no subject)
Lai savestu organismu kārtībā, man no pārtikā lietojamajiem produktiem uz pāris mēnešiem ir jāizslēdz piens un piena produkti (izņemto Gee sviestu), baltie milti un rīsi, cukurs, kā arī gaļa, raugs un kartupeļi. Zivis un sēnes dažkārt drīkstu ēst (ne biežāk kā pāris reizes nedēļā).
Un te nu es esmu izaicinājuma priekšā - ko īsti lai ēd? Jo pārsvarā manu uzturu veidoja dārzeņi, piena produkti, basmati rīsi. Atmest ar roku šim visam nav variants, jo es gribu atkal būt sprigana un veselīga, nevis tūkstoš un vienas kaites nomocīta.
Slikti tas, ka es nepārzinu visus tos garšvielu smalkumus un vispār - neesmu baigā pavāre, attiecīgi - man tie ēdieni var sanākt pliekani, kas savukārt var kādā brīdī likt man atmest ar roku tam visam (to es ļoti negribu).

Tāpēc tagad mēģinu atcerēties vienkāršu, bet garšīgu ēdienu receptes. Prātā nāk pelēkie zirņi vai arī šķelto zirņu biezenis ar ceptiem sīpoliem. Tomātu, avokado salāti ar citrona sulu. Varbūt dārzeņu krēmzupas varētu gatavot ar mandeļu vai auzu pienu? Bet bez siera garšos, droši vien, pliekani. :( Aijj, sarežģīti.
About this Entry
Jun. 13th, 2016 @ 02:06 pm (no subject)
Mana kolēģe gandrīz mēnesi ir slima. Kabinetā es sēžu viena pati, skatos uz restēm, kas sedz manu logu, un jūtos arvien depresīvāka. Šodien vismaz aizgāju un parunāju ar kolēģēm un kopā drusciņ pasmējāmies. Un pie kafijas automāta ar mani laipni parunājās viens kolēģis, kurš kādreiz mēģināja man piecirst kanti (bet es jau biju aizņemta). Vismaz kaut kādi cilvēki.
Manai drusku depresīvajai dabai vajag cilvēkus un darbošanos. Tad es jūtos vislabāk un apmierinātāk.
About this Entry
Jun. 9th, 2016 @ 02:00 pm (no subject)
Vakar biju vienos kursos par pareizu valodas lietojumu. Un tur atkal kārtējo reizi tika stāstīts par to, ka vārds "atgriezt" nozīmē - atdot atpakaļ, sūtīt atpakaļ ir rucifisms.
Tā kā biju dzirdējusi Preslija dziesmu "Return to sender" man radās šaubas par to, ka šādi šos vārdus lieto tikai krievu valodā, tāpēc es paskatījos, ko saka Google tulkotājs (izvēlējos tās valodas, kuras ienāca prātā).

Angliski: atgriezties, atgriezt (preci, sūtījumu) - return;
Lietuviski: atgriezties, atdot - sugrįžimas, atgriezt (nezinu, kādā nozīmē tulkots) - sugrįžti (sakne tāpat līdzīga);
Igauniski: atgriezties, atdot - tagasipöördumine;
Itāliski: atgriezties, atdot - ritorno.

Kāpēc tad latviešu valodā arī nevar lietot "atgriezt"? Šobrīd šī vārda vietā liek lietot "sūtīt atpakaļ, atdot atpakaļ" - viena vārda vietā divus. :( Vai tad valoda nav paredzēta, lai padarītu dzīvi vienkāršāku un palīdzētu cilvēkiem labāk komunicēt? Un kā tad ir tulkotājiem, ja viņiem, piemēram, jātulko teikums: "He returned the goods", ja tekstā tālāk nav norādīts piegādes veids?
About this Entry
Jun. 9th, 2016 @ 07:07 am (no subject)
Šorīt veicu darbības, kas ir pilnīgi pretējas darba kavēšanai. Atnācu uz darbu stundu agrāk nekā vajadzīgs. Tik agri, ka pusstundu vēl vajadzēja sēdēt uzgaidāmajā telpā (labi, ka ne laukā), līdz tiku savā darba vietā. Missalise - tas, ka telefonā otrais rādītājs rāda 30, nenozīmē, ka tev pa galvu, pa kaklu jāmetas ģērbties un taisīties. Paskaties, vai gadījumā pirmais cipars nav pieci, ja ir, tad turpini gulēt.
About this Entry
Jun. 2nd, 2016 @ 03:37 pm (no subject)
Mammucis šodien bija uz pārbaudi, viņai konstatēti žultsakmeņi. Nākošnedēļ pieraksts pie ārsta, ko tālāk darīt. Būs jāštuko, kā lai viņai dabū mazliet veselīgāku ēdienkarti.
Vispār - būtu baigi kruta, ja kāds uzrīkotu kulinārijas kursus, kuros apmācītu gatavot veselīgus ēdienus. Vēlams - no maksimāli daudz Latvijā pierastiem produktiem. Uz tādiem es tiešām labprāt aizietu. Pašai pēdējā laikā sajūta, ka ir pēdējais laiks sākt iespringt par veselības saglabāšanu.
About this Entry
May. 27th, 2016 @ 02:51 pm (no subject)
Vairāki kolēģi iet projām no darba, priekšnieks nomainījies. Pārmaiņas, pārmaiņas. Kaut kā beigas un kaut kā jauns sākums. Ikkatras beigas ir kaut kā jauna sākums.

Vēl es esmu sadzērusies šampi un tāpēc man ir drusku raudulīgs noskaņojums. Tāds apcerīgs. Bet nu dzīve jau nebeidzas. Tā ir jāveido mums pašiem.

Kad biju kārtējā darba grupas sanāksmē, viena no dalībniecēm izteicās, ka, iespējams, situācija mainās uz labo pusi. Tāpēc ka pēdējā laikā par visādiem bardakiem sāk atklātāk runāt. Un problēmas apzināšanās un atzīšana jau ir pirmais solis pareizajā virzienā.

Reizēm ir tik ilgi jādomā, lai sapratu, ko patiesībā vēlies. Ir tik grūti būt patiesam kaut pašam ar sevi.
About this Entry
May. 25th, 2016 @ 10:14 am (no subject)
Bet vakar apritēja tieši divdesmit divi gadi kopš mana pirmā ieraksta manā pirmajā dienasgrāmatā! Šobrīd papīra formā man iet 12 klade + vēl jau ir arī Ciba, kurai šogad būs 10 gadi.
About this Entry
May. 24th, 2016 @ 09:05 am (no subject)
Kur Rīgā visātrāk un sakarīgāk var iziet obligāto medicīnisko pārbaudi autovadītājiem?
About this Entry
May. 23rd, 2016 @ 12:27 pm (no subject)
Ak, manas veģetārās draudzenes. Viena no viņām, ar kuru šovakar sarunājām satikties, vairs neēdot arī piena produktus.
Vai, vai, vai. Visas manas domas par to, ko es gatavošu vakariņās - burkānu - zirnīšu sautējums, kartupeļu pankūkas vai vārīti kartupeļi ar biezpienu - pazuda. Beigās viņa pati pateica, ka paņemšot līdzi sev ēdienu.
Bet man vēl no vakardienas stāv zupas sagatave, kuru nepaspēju pabeigt plānu maiņas dēļ. Gaļas zupa, protams.
About this Entry
May. 21st, 2016 @ 09:08 pm (no subject)
Esmu uzgājusi tādu Kanādiešu seriālu kā Being Erica - http://filmix.net/serialy/7994-smotret-onlajn-byt-yerikoj-being-erica-2009.html. Man patīk- par savstarpējām attiecībām, sava ceļa meklējumiem, par kļūdām, piedošanu un paskatīšanos uz dzīvi no citu cilvēku skatu punkta.
About this Entry