About this Journal
Current Month
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Oct. 17th, 2017 @ 08:16 pm (no subject)
Šodien mana māmiņa ir aizgājusi pie citas ģimenes ārstes. Jaunā ģimenes ārste (viņa aŗi man bērnībā bija pediatre) uzreiz mammu saistībā ar viņas sūdzībām par galvas reibšanu nosūtīja uz galvas datortomogrāfiju, tad uzrakstīja nosūtījumu, lai pārbaudītu asinsvadus un vēl kaut ko. Esot mierīga, laipna un forša daktere. Kaut nu Dieviņš dotu atrast kaut kādu nelielu vainu, ko varētu arī izārstēt un mammucītis atkal varētu darboties.
About this Entry
Oct. 16th, 2017 @ 02:46 pm (no subject)
Es pagājušajā nedēļā apaukstējos, ar visādām tējām u.t.t. ārstējos, bet nu bieži vien pēcpusdienā man temperatūra bija ap 37 (man tas nav normāli) un drausmīgi sāpēja galva, bija slikta pašsajūta. Šorīt pamodos no tā, ka biju nosvīdusi pilnīgi slapja (man mājās nav baigais karstums), bet vakar trijos naktī pamodos no tā, ka man šaušalīgi sāpēja galva, kas drusku pārgāja tikai pēc tam, kad iedzēru ibustar un degunā iepūtu kaut kādu speciālo dārgo pūšamo, ko man iepriekšējā reizē, kad bija problēmas ar degunu, ieteica lors). Tad nu aizgāju pie ģimenes ārstes. Un viņa saka, ka iesnas man drusku esot, bet galvassāpes trijos naktī sestdienā esot no sēdoša darba. Un cikla vidū galvassāpes arī esot sēdoša darba dēļ. Un analīzes es esot nepareizi nodevusi, tāpēc tur esot vairāk leikocītu nekā jābūt. Viss. Šodien pie viņas biju pēdējo reizi. Turpmāk iešu pie kādas no vietējām ārstēm. Kā būs, tā būs.
About this Entry
Oct. 12th, 2017 @ 09:03 am (no subject)
Aizvakar mammas māsai bija dzimšanas diena, piezvanīju viņai. Aprunājāmies. Lai cik stulbi arī nebūtu, mammai ir taisnība - mēs ar mammas māsu kaut kādā ziņā esam līdzīgas.
Tad vēl ienāca prātā doma, ka varbūt mūsu ģimene vienkārši ir ļoti nesabiedriska. Jāmācās man kļūt sabiedriskākai. Vispār daudz kas jāmācās.

Šodien esmu pusvesela. Uz darbu gan atnācu, bet šķaudu vienā laidā un arī prasās Islandes ķērpja tēju padzert.
About this Entry
Oct. 10th, 2017 @ 09:51 am (no subject)
Drusku temperatūra, galva dulla un kakls sāp. Bet darbā, bļin, mani tak neviens neaizvieto manos darbos. :( Labi, lielāko daļu vakar izdarīju, ja izdosies ātri uztaisīt līdz galam, tad varēšu zust kokos un tempt tēju lielos daudzumos.
About this Entry
Oct. 9th, 2017 @ 08:20 am (no subject)
Pēc šīs nedēļas nogales jūtos ļoti, ļoti sagurusi. Šodien būs jāiet mājās un laicīgi jāiet gulēt. Sestdien desmit stundas pieskatīju brāļa meitas, vakar no rīta nopirkām grīdas līstes, bet pēcpusdienā - gājām ciemos. Un naktī es sapņoju, ka esmu spēlītes sastāvdaļa - kaut kāds tēls, kuram ir ar stratēģijām jāspēj izdzīvot, cīnoties pret kaut kādu ļauno, kurš mani grib nomedīt. Un viss tas jādara astoņu dimensiju spēlītē. Vienīgais labums, ka es vienā brīdī tajā spēlītē iemācījos lidot. Un kamēr ļaunais pa dažādiem stāviem mēģināja mani panākt, es lidinājos pa kāpņu vidusdaļu - augšup, lejup.
Bet nu miegs nāk šaušalīgi.
About this Entry
Oct. 7th, 2017 @ 11:22 pm (no subject)
Šodien desmit stundas pavadīju ar savām brāļa meitām. Lai gan tagad ir nogurums un tā, bet emocionāli es jūtos pat tā mierīgāk un labāk nekā daudzus citus vakarus. Kad es vecākajai brāļa meitiņai uzdāvināju vienu lielāku pleimobile kasti un divas kastītes ar figūriņām, viņa paturēja lielāko kasti, bet abas mazākās atdeva savai jaunākajai māsai (es biju vienu figūriņu nopirkusi arī jaunākajai māsai).
About this Entry
Oct. 6th, 2017 @ 05:39 pm (no subject)
Seriālu How I met your mother es brīžiem skatījos arī kā attiecību veidošanas mācībstundu - konkrēti - Maršala un Lilijas attiecības. Vēlāk noskaidroju, ka Lilija prototips esot seriāla veidotāja sieva.
About this Entry
Oct. 5th, 2017 @ 07:50 am (no subject)
Vakar Pirkumiņā nopirku brāļa meitai Playmobil virtuvi un vēl pāris figūriņas ar atlaidi (beibi smukā kleitā un džeku, kas spēlē ģitāru (viņām tētis spēlē ģitāru, tāpēc domāju, ka tas viņām varētu patikt), kā arī vēl vienu pārsteiguma figūriņu - otrai brāļa meitai (es parasti uz jubilejām dāvinu kaut ko lielāku jubilārei un kaut ko drusciņ - otrai māsai). Bet pie kases pārdevēja man bonusā piešķīra vēl trīs figūriņas - kaut kādu ceļu strādnieku, pirātu un romiešu karavīru. Jūtos ļoti apmierināta.
Nedēļas nogalē brāļa meitas laikam vienu dienu pavadīs pie manis. Baigās ugunskristības, jo tik ilgi es viena ar viņām neesmu dzīvojusies, bet gan jau izdzīvošu. Ja tā lieta aizietu, tad vispār būtu forši, tad viņas varētu arī ar mani kādreiz uz mūsu laukiem aizbraukt un tur padzīvoties, būtu pārmaiņas manai mammai.
About this Entry
Oct. 4th, 2017 @ 12:34 pm (no subject)
Pagājušajā mēnesī es esmu nogļukojusi ar finansēm, jāseko vairāk līdzi saviem tēriņiem, šitā nedrīkst palaisties.
About this Entry
Oct. 4th, 2017 @ 09:30 am (no subject)
Tags:

Naktī sapņoju, ka stāvu pie autobusa pieturas, lai brauktu uz laukiem, bet tur ir šausmīgi liels pūlis un beigās man ir jāstāv kājās. Kad iekāpju autobusā, tur visi ir sasēdušies pa vietām, bet tad es pamanu, ka sievietes, kas stāv man priekšā, kaut kur aiziet dziļāk autobusā. Es arī tur eju un pēkšņi konstatēju, ka autobusa vidū pēkšņi atrodas tāds paliels placis, kura vidū ir tāda kā atpūtas zona - tur ir galds, uz kura atrodas laikraksti, avīzes un galda spēles, krēsli un soli. Kaut kur tālāk - vispār - ēdnīca. Vienā lielā vitrīnā kāda darbiniece cītīgi krāmē iekšā no bundžām siļķu - biešu salātus.
Un es nevaru saprast, kā tajā autobusā tas viss var ietilpt.
About this Entry
Oct. 3rd, 2017 @ 12:23 pm (no subject)
Ir tādi glāsti - no attāluma. Kad kāds cilvēks iedomājas par tevi un rīkojas, piedomājot par tevi. Tad ir tāda sajūta, it kā silta roka noglāstītu muguru. :) Ja nesanāk pa tiešo, tad glāstiet no attāluma savus mīļos vismaz šādi.
Mani tikko tā paglaudīja un tā pelēkā diena vairs neliekas tik pelēka. :)
About this Entry
Oct. 3rd, 2017 @ 08:34 am (no subject)
Šodien mums darbā bija pikets - uz viena plakāta bija uzkrasts, ka skaitītājus tādos termiņos nomainīt esot nerāli. Paskatījos ziņās - tie esot taksometru vadītāji, kuri saka, ka mēneša laikā (kā likumā paredzēts) to nevarot izdarīt. Mani jau sen nepārsteidz tas, ka likumā tiek paredzētas lietas, kuras reālajā dzīvē un noteiktajos termiņos nav iespējams izdarīt. Un tāpēc jau esam tur, kur esam.
About this Entry
Oct. 2nd, 2017 @ 10:01 pm (no subject)
Kur Rīgā rotaļlietu veikalos var nopirkt Playmobile? Visur ir Lego, bet Playmobile īsti neatceros manījusi.
About this Entry
Oct. 2nd, 2017 @ 09:46 am (no subject)
Vispār es esmu pieradusi, ka dzīvē man nekas nenāk tā īpaši viegli. Es neesmu pārāk attapīga, pārāk apķērīga. To, ko es esmu izdarījusi, es esmu paveikusi ar pacietību un neatlaidību. Ar mēģināšanu atkal. Un atkal. Un atkal. Ar nolikšanu malā. Un mēģināšanu atkal.
About this Entry
Oct. 2nd, 2017 @ 09:01 am (no subject)
Brīvdienās laukos es sešas stundas vācu ābolus - diemžēl - nevis labus un glabāšanai, bet galīgi sabojājušos, kurus vairs īsti par āboliem nenosauksi - lai aizvāktu projām no ābelēm. Mums ir kādas 16 ābeles, no kurām 6 - baltās dzidrās. Un šogad ir ābolu gads. Lūdzu brālim atstāt tikai divas, bet pārējās cirst nost. Un pāris citas ābeles arī. Nu, reāli. Tur laukos tāpat ir simts un viens darāmais darbs. Kamēr mēs nonāksim līdz tādai fīčai kā sulu spiešanai, mums jauna ābeļu paaudze paspēs izaugt (esmu reāliste). Un es nevaru piebraukāt uz turieni, lai tos ābolus novāktu.

Vakar galva sāpēja, dabūju dzert ripu, lai dabūtu sevi normā.
Labāk mazāks, bet kārtīgi apsaimniekots dārzs, nevis liels un bezjēdzīgs - tāds ir mans uzskats.
Vēl tur kanalizācija, ūdensapgāde un siltumapgāde iet pa pieskari, tās arī jālabo. Un viens vecais šķūnītis ir tik sašķiebies, ka var arī šo ziemu neizturēt -jājauc nost.

Protams, ir arī pozitīvās iezīmes laukos. Brālis drusku sācis manī ieklausīties un paklausīt. Pēc kreklu inventarizācijas viņš nav pircis jaunus kreklus. Pēc tēju inventarizācijas nav pircis jaunas tējas (es šonedēļ pat viņam palūdzu nopirkt savu mīļāko tēju, jo tā bija izbeigusies). Pieliekamais, kopš es tur ieviesu struktūru un kārtību, tādā kārtībā arī turas - noteiktā vietā burkas ar konserviem, putraimi, zirņi - sabērti burkās (līdz ar to arī pārtikas kodes izzudušas), eļļas pudeles pie eļļas pudelēm, garšvielas pie garšvielām, reti lietojamie trauki - nost no acīm, tuvumā - tie, kas lietojami ikdienā - tā, kā tam jābūt. Uzturēt kārtībā esošu sistēmu viņiem sanāk, bet pašiem ieviest - ne pārāk.

Vissmieklīgākais ir tas, ka lielākās grūtības man sagādā nevis kaut kādu sistēmu ieviešana, bet pārliecināšana par to, ka sistēmu ieviešana ir nepieciešama, ka plānošana ir nepieciešama, ka kārtība ir nepieciešama. Ka jaunievedumus es ieviešu nevis lai viņiem ieriebtu, bet lai viņiem pašiem vēlāk būtu vieglāk (un man arī - jo tur, kur sistēmas ir ieviestas, kārtību es varu ieviest ļoti ātri).
Un reizēm es nevaru saprast - kā vienā ģimenē var piedzimt tik dažādi bērni. Un vēl es domāju par to, cik dažāda es esmu attiecībās ar dažādiem cilvēkiem - šobrīd pret saviem brāļiem es esmu īsts Saturns, īsta knīpstanga, kura visu laiku atgādina nepatīkamās lietas - plānošana, kārtība, struktūra, atbildība, pienākums . Un tajā pašā laikā ar draudzenēm mēs runājam par dzīvi tādos gaišos toņos, jokojam, smejamies.
About this Entry
Oct. 2nd, 2017 @ 08:18 am (no subject)
Šorīt man mājās bija tik auksti, ka es no rīta nevilšus sāku dungot Labvēlīgā tipa dziesmu, tikai "ai-zai-zai-zai-zai-zai-zai" un "dzīves" vietā man bija teksts - Vai, vai, vai, vai, vai, vai, vai... Auksti!!! Vai, vai, vai, vai, vai, vai, vai. :D
About this Entry
Sep. 29th, 2017 @ 05:52 pm (no subject)
Starp citu, tajā bistro, kas pretī Bērzkroga Statoilam, garšīgi ēdieni un laipna apkalpošana.
About this Entry
Sep. 29th, 2017 @ 05:16 pm (no subject)
Braucu uz laukiem.
About this Entry
Sep. 28th, 2017 @ 10:51 pm (no subject)
Tags:

Diez, kādam mājās nav Andreja Kisiļeva mācību grāmatas - Algebra, ģeometrija, aritmētika? Vienas vāks zemāk.
Man laukos ir n-tās matemātikas grāmatas, bet viņa grāmatu nav. :(  


Kādas ir jūsu labākās grāmatas - par jebkādām tēmām - kādas esat izmantojuši, lai mācītos? 
No savas personīgās pieredzes varu ieteikt šīs Robinas Pīrsijas grāmtas. Ik pa laikam pārlasu un kad izdodas ievērot - jūtami dzīve iet uz augšu. 


Studentiem es ieteiktu izlasīt Umberto Eko - Kā uzrakstīt diplomdarbu. Pati ļoti mocījos, kad rakstīju savu maģistra darbu - jo man bija tēma, par kuru man nebija praktiskās pieredzes kā par savu iepriekšējo. Bet pēc šīs grāmatas izlasīšanas uzrakstīju pat tīri pieklājīgu. 

About this Entry
Sep. 28th, 2017 @ 09:45 am (no subject)
Lai gūtu kādas tīri praktiskas idejas dzīvokļa remontam, es mēdzu apskatīt reālos dzīvokļus SS, tur dažkārt var pasmelties kādu reālajā dzīvē piemērojamu ideju. Bet nu tur brīžiem parādās tādi dzīvokļu iekārtojumi, ka var reāli saprast, cik cilvēki ir dažādi un ko katrs uzskata par sev piemērotu dzīves telpu.

About this Entry