About this Journal
Current Month
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Sep. 22nd, 2021 @ 11:11 am (no subject)
Man ir tik mīļa mamma. Ar saviem stiķiem un niķiem reizēm, protams. Bet tik mīļa. Paldies Dieviņam, ka viņa man ir tieši tāda, kāda viņa ir. Kamēr viņai bija tās veselības problēmas, viņai bija pazudis, bet nu atkal ir atgriezies tas, kas viņā ir pats brīnišķīgākais - pozitīvisms un tāda mūžīgā jauneklība. Man patīk mūžam jauni cilvēki. Nevis infantili, bet mūžam jauni. Tādi, kas mācās kaut ko jaunu, tādi, kuri ir drosmīgi un kaut ko maina savās dzīvēs. Tādi, kuri saņemas pārvarēt rutīnu un parādīt sevi pasaulei. Ir daudzas lietas, kurās es gribētu būt līdzīga savai mammai.
Pozitīvismā, mūžīgajā jauneklībā, zinātkārē, empātijā, dzelzs gribā un cīnītāja garā - kas varbūt uzreiz nav redzami, bet tad, kad ir jārisina patiešām nopietni jautājumi - parādās un ir. Un dzīvošanā saskaņā ar savu sirdsapziņu.
About this Entry
Sep. 22nd, 2021 @ 10:08 am (no subject)
Mīļās cibiņas, vai Jūs esat izveikušas tādu procedūru kā skropstu laminēšana? Ja jā, varbūt Jūs varat ieteikt kādu labu meistari - vēlams kaut kur Rīgas centrā vai Čiekurkalna - Teikas galā? Un cik tāda procedūra Jums izmaksāja?
About this Entry
Sep. 20th, 2021 @ 12:14 pm (no subject)
Vakar pieķēros pie grāmatu plaukta tīrīšanas. Izmetu laukā strēķi ar grāmatām - pārsvarā no studiju laikiem - neaktuāli tiesību akti, slikti uzrakstītas grāmatas latviešu valodā par vadības teoriju, projektu vadību, psiholoģiju u.c. Lai piedod man latviešu autori, bet savulaik - kad es rakstīju maģistru darbu - man vieglāk bija saprast angļu valodā rakstītas grāmatas (lai gan toreiz es angļu valodu sapratu daudz, daudz sliktāk nekā šobrīd), nekā latviešu valodā. Jo latviešu autori, manuprāt, bieži vien paši līdz galam nesaprata, par ko raksta.

Bet - ja sāk kaut ko krāmēt, tad sāk krāmēt - rezultātā izrevidēju arī apavu skapi un šķīros no vairākiem pāriem apavu. Šobrīd istabā haoss - bet tā tam jābūt - kad kaut ko sāk kārtot pamatīgi un pēc būtības, vienmēr sākumā ir lielāks haoss nekā pirms tam, toties vēlāk ir kārtība. :)
About this Entry
Sep. 15th, 2021 @ 08:09 pm (no subject)
Bijām šodien uz "Tizlenēm". Mēs ik pa brīdim ar dzīvesbiedru ķiķinājām par tur redzamajiem tēliem :) Mani favorīti bija Zariņa un Grauba, bet no pusaudžiem - meitene, kas tēloja krievu meitenīti. :) Tagad es saprotu, kāpēc visās iepriekšējās atsauksmēs bija pieminēti nēģi. :)

Režisorei neapšaubāmi ir talants. Un pēc filmas palika tāda pozitīva pēcgarša un iedvesma darīt ko radošu. Gaidu jaunus darbus. :)
About this Entry
Sep. 15th, 2021 @ 06:47 pm (no subject)
Kino Alfu ziepēs! Esam Tizlenēs, bet mums pēkšņi izrubī bildi. :(
About this Entry
Sep. 15th, 2021 @ 09:22 am (no subject)
Man dažādos laika posmos kopumā ir bijušas 13 istabiņas biedrenes. No viņām divas bija tādas, ar kurām es nevarēju sadzīvot un rezultātā mūsu ceļi šķīrās. Kamēr nebija nekas tāds īpašs, tikmēr es laidu pār galvu. Bet pienāk tāds brīdis, kad tu saproti, ka bez tā cilvēka tava dzīve būs foršāka.
Un dažkārt ir sanācis novērot, ka cilvēks pats pat neapjauš, ka ar savu uzvedību viņš biedē visus projām. Viņa viedoklim vairs neviens neiebilst, jo klusībā domā - nu, ko tur strīdēties un tērēt savu laiku un enerģiju. Tikai sāk vairāk izvairīties un viss.
About this Entry
Sep. 14th, 2021 @ 07:18 pm (no subject)
Kāpēc mans pēdējais ieraksts pēkšņi iepostojies trīs reizes? Kas tie cibai par gļukiem? :(
About this Entry
Sep. 13th, 2021 @ 08:33 pm (no subject)
Ļoti sakarīga un interesanta intervija ar epidemiologu trešajā paaudzē - vēl pirms covid laika - 2019.gadā.

https://m.youtube.com/watch?v=bL2jOdlOGXU&t=2085s

Fascinē cilvēki, kuri tik labi pārzina savu tēmu, ka pat sarežģītās lietas prot pastāstīt vienkārši. Un atraktīvi. :)
About this Entry
Sep. 10th, 2021 @ 11:51 am (no subject)
Šodien Nordeka autobsa šoferis bija dikti nervozs/stervozs - kā uz to paskatās. Izrādījās, ka man nav sīknaudas, tāpēc es kāpu autobusā, turot 10 EUR banknoti rokā (parasti es cenšos samainīt, bet šoreiz nebija sanācis. Tā kā pirms manis autobusā jau parasti ir kādi 30 pasažieri, cerēju, ka varēs samainīt.
Bet šoferis jau pirms manis kādai pasažierie sāka teikt, ka viņam neesot naudas, ko izdot. Un ka viņa varēšot iet kājām - nevedīšot.
Nu, neko - ieliku banknoti makā, izvilku bankas karti.
Bet šoferis, to ieraugot, uzvilkās un paaugstinātā tonī teica, ka viņš tagad manas bankas kartes dēļ desmit minūtes stāvēšot.
Tas mani arī drusku nokaitināja (it īpaši tāpēc, ka viņš jau pirms manis tai nabaga sievietie bija uzbraucis) un es viņam tādā pašā tonī pateicu, ka ciematā taču nav bankomāta, kur sīkāku naudu sadabūt. Tonis viņam kļuva rāmāks, tomēr viņš vēl nosūkstījās, ka viņiem lēni strādā karšu lasītājs autobusā. Uz to es atteicu, ka tad lai prasa savai vadībai, lai maina pret labākiem. Uz to viņš atbildēja, ka pie tā esot vainīga valsts?! Uz to es atteicu, ka viņi taču ir privāta kompānija un gāju projām.
Vismaz pret nākošajiem pasažieriem viņam vairs pretenziju nebija.

Es esmu mainījusies. Ja kādreiz es mierīgi noklausītos šos te murgus, tagad - ja domāju, ka man ir taisnība, runāju pretī.
About this Entry
Sep. 10th, 2021 @ 11:49 am (no subject)
Tags:

Bet vispār es šonakt sapnī redzēju cilvēku, kuru komā ar trubiņām veda uz vai no lidmašīnas. :( Riebīgs sapnis. Izstāstu to šeit, lai nepiepildītos.
About this Entry
Sep. 10th, 2021 @ 11:40 am (no subject)
Latvijā jau izsenis pastāv obligātā vakcinācija. Šobrīd spēkā esošie "Vakcinācijas noteikumi" stājās spēkā 30.09.2000. - un pat jau pamata versijā 3.pantā bija noteiktas obligāti vakcinējamās personas - tajā skaitā arī personas - pēc saskares ar dzīvniekiem vai cilvēkiem, kuri ir slimi vai tiek turēti aizdomās par saslimšanu ar trakumsērgu.
Noteikumi pieejami te - https://likumi.lv/ta/id/11215#piel1 .

Un es arī būtu to darba devēju vidū, kas darbiniecei, kuru sakodis svešs suns, bet kura atsakās iet vakcinēties pret trakumsērgu, teiktu "Vakcinējies vai arī es tevi atlaidīšu". Viņas dzīvība ir viņas izvēle, bet man ir jāatbild par pārējo darbinieku un savu klientu drošību.
About this Entry
Sep. 10th, 2021 @ 06:51 am (no subject)
Eh, šorīt no rīta kāds putns izdomāja izveikt savu rīta tualeti man virs galvas. Ceru, ka darbā ar ziepēm izdosies ko saglābt.
Brāļa izlaidumā neizdevās - uz gaiši rozā kleitas tā arī palika tāds zaļganīgs pleķis, tāpēc tā kleita tika vēlāk pārtaisīta par blūzi. Reiz šāds pats atgadīnuma notika, kad es gāju kopā ar jaunu cilvēku, kurš tolaik izrādīja man uzmanību. Tad trāpījums bija uz jaciņas, ko es novilku. Un reiz putns mēģināja aplaimot mani, bet netrāpīja. Bet trāpīja uz manis nestās dzimšanas dienas kūkas kastes.
About this Entry
Sep. 9th, 2021 @ 02:52 pm (no subject)
Tā iet, kad reti iet lasīt sarakstes feisbukā. :( Izrādās, ka nomirusi mana klases audzinātāja. Vispār kaut kāds trakums pēdējā laikā ar visādām miršanām. :(
About this Entry
Sep. 9th, 2021 @ 10:24 am (no subject)
Tags:

Šonakt sapnī es redzēju, ka es esmu kaut kādās neveselīgās attiecībās ar kaut kādu kretīnu, kas pret mani izturējās emocionāli sadistiski. Es ierados mūsu dzīvoklī, bet viņš kaut kur devās projām. Un es biju uz viņu tik ļoti aizvainota, ka teicu, ka es viņu pametīšu. Uz to viņš tikai sadistiski pasmīnēja un teica, ka es viņu nevarēšot pamest. 
Un tad es konstatēju, ka viņš vannasistabā ir noslēdzis kanalizāciju un vanna stāv kaut kur kaktā betona putekļu kaudzē. Un man rīt no rīta jāiet uz darbu. Es sakravāju savas mantas un devos uz blakus māju, kurā man bija dzīvoklis. Pēc tam viņš nāca un dauzījās gar šī dzīvokļa durvīm, bet es viņu nelaidu iekšā. Tā vietā es izdomāju iziet mājas pagalmā pa otru pusi. Bet kad es izgāju, izrādījās, ka tas ir nevis parasts mājas pagalms, bet gan brīnumskaista rudenīga kalnu ieskauta ieleja. Un tieši pie mājas atrodas milzīgs, rāms ezers. Apmēram tāds . 
Varbūt tas ir mājiens, ka tad, kad tu atsakies no kaut kā, kas tev nāk par sliktu, ir iespējams atvērt jaunas durvis uz kaut ko brīnišķīgu? 
 

About this Entry
Sep. 7th, 2021 @ 03:38 pm (no subject)
Mana mīļākā septembra dziesma jau n gadus Earth, Wind & Fire - September (Phats & Small Remix)- https://m.youtube.com/watch?v=wn5Q37qOiiA#menu
. :)
About this Entry
Sep. 7th, 2021 @ 11:08 am (no subject)
Es esmu izlēmusi pārtaisīt savu personīgo istabu no tādas, kurā ir ok dzīvot uz tādu, kurā ir forši dzīvot. :) Atcerieties, es jums teicu, ka man parasti šķiet simpātiski dzīvokļi ar grāmatām un/vai mūzikas instrumentiem? 

Nu, lūk, šodien es vēroju maza tipa dzīvoklīšus (LT un Hruščovkas), līdz uzgāju tādu, kurš man iepatikās - likās tāds dikti, dikti mājīgs - krāsu gamma patīk. Virtuve samērā līdzīga manējai - skapīši tādā pašā krāsā, izvietojums līdzīgs. 

 Un pēkšņi tur ir bilde ar skapi, kurā var redzēt, ka viens no iemītniekiem nodarbojas ar radošajām lietām - otas, krāsas, adatu spilventiņš, rotaļlietas (jūs jau zināt, ka man šad un tad patīk uztamborēt kādu rotaļlietu, kaut ko uzzīmēt vai uzšūt?). Un tad pēkšņi ir bilde, kurā ir basģitāra un kombītis (jūs jau zināt, ka es spēlēju basģitāru)?  Dzīvoklītis teAbout this Entry
Aug. 31st, 2021 @ 10:54 am (no subject)
Man vakar bija jāgaida pieraksts pie ārsta, tāpēc es iegāju turpat blakus esošajā kafejnīcā padzert kafiju. It kā nekas tāds, bet tomēr - cik tas ir forši. :) Bez manis iekštelpās bija tikai vēl viens apmeklētājs, kas sēdēja telpas otrā galā.
About this Entry
Aug. 31st, 2021 @ 10:16 am (no subject)
Tags:

Pēc datora pārinstalācijas man Excel sācis reāli gļukot. Es kaut ko rakstu - pēkšņi skatos - virsraksta ailē tukšs lauks. Es sākumā nodomāju, ka es kaut kādā prāta aptumsuma brīdī esmu ielikusi tukšu kolonnu. Bet nē - ja uziet uz šūnas, augšējā laukā saturs parādās. Tad nodomāju, ka varbūt esmu teksta krāsu nomainījusi nejauši. Nē. Vienkārš šūnu tekstu nerāda. :( Datoriķis tagad liek jauno ofisu, bet man tāda nepatīkama sajūta. :(
About this Entry
Aug. 30th, 2021 @ 08:59 am (no subject)
Sestdien biju uz JRT izrādi "Klāvas tantes skūpsts" - pašā pēdējā brīdī piezvanīja sen nesatikta draudzene un uzaicināja. Un tad jau pa lielam vienalga - uz izrādi, uz kafejnīcu, pa parku pastaigāt - ka tik var satikties.
Bet izrādi, ja godīgi, es nesapratu. Tāds depresīvs gabals - pa pusei krievu, pa pusei - latviešu valodā. Sižeta līnijas kā tādas īsti nebija. It kā es pārmaiņas pēc murgotu nevis pati savus murgus, bet sveša cilvēka murgus.
Un ir taču tāds teiciens - ja nomestu ķemmi no grīdas pacelsi - kaunu piedzīvosi. Tad, lūk - es tajā dienā divas ķemmes nometu zemē - un pacēlu, jo vajadzēja taču sasukāt matus. Un ko domā - pie mums pēc izrādes pienāca pārstāve no Latvijas Radio un paprasīja mūsu viedokli par tikko redzēto izrādi.

Manuprāt, krutāk ir tad, ja mākslas darbs vairo pozitīvo enerģiju - ja pēc tam cilvēkam sagribas dzīvot, strādāt, darīt, kļūt labākam.
About this Entry
Aug. 27th, 2021 @ 10:41 am (no subject)
Skatoties dzīvokļu sludinājumus, esmu ievērojusi, ka manu uzmanību piesaista un šķiet pievilcīgāki tie mājokļi, kuros ir grāmatplaukti ar grāmatām. Un ļoti bieži dzīvokļos, kuros ir grāmatplaukti, kādā citā istabā parādās kāds mūzikas instruments - vai nu ģitāra vai arī klavieres. Un parasti šajos dzīvokļos ir kaut kāda foršāka aura. Vispār - ja skatās pārdošanā esošos dzīvokļus - it īpaši tos, kuri nav pilnībā izkrāmēti no mantām, var stāstus rakstīt par to, kas varētu būt tur dzīvojuši.

Tad, kad es taisīju dzīvokļa remontu, es vispār mēdzu idejas smelties no pārdošanā esošajiem dzīvokļiem (gan to, ko vajag darīt un kas izskatās labi, gan to, ko noteikti nevajag). Turklāt var apskatīties tieši sava plānojuma dzīvokļu idejas.

Gribētu aptuveni tādus grāmatu plauktus laukos kā šajā dzīvoklī - pa visu sienu https://www.ss.lv/msg/lv/real-estate/flats/riga/imanta/gihkg.html#photo-3 .

Bet vispār - vai Cibā, Feisbukā vai kur citur Latvijā ir kāda populāra vietne, kurā tiek apspriesti visādi mājokļu uzlabošanas jautājumi? Gribētu tādā iesaistīties, jo tas mani vienmēr ir ļoti interesējis, bet neko tādu īsti atrast nevaru.
About this Entry