About this Journal
Current Month
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Nov. 25th, 2015 @ 11:25 am (no subject)
Man ir iepatikusies šī vietne - https://www.quora.com/ - tāda kā pasaules mēroga "pajautā" vai drīzāk - "gribam zināt". Es tur šad un tad kādus rakstus par politiku un ekonomiku palasu.
About this Entry
Nov. 25th, 2015 @ 07:46 am (no subject)
Vakar šķita, ka es tramvajā esmu pazaudējusi savu ilglaicīgo telefonu, tāpēc vakar nopirku sim karti un kā telefonu izmantoju telefonu ar skārienjūtīgo ekrānu (zvanīšanai un ziņu sūtīšanai mans vecais telefons šķiet ērtāks). Šodien izrādās, ka telefons tomēr palicis darbā. :) Nu, ko, viss forši. :)
About this Entry
Nov. 17th, 2015 @ 09:28 am (no subject)
Vakar sanāca paskatīties to krievu attiecību šovu - Dom 2. Mani secinājumi - kaut ko tādu laiku pa laikam cilvēkiem ir ieteicams paskatīties. Lai paskatītos uz sevi no malas. Lai vairāk novērtētu savas attiecības. Lai saskatītu, cik bieži cilvēki runā un nedzird viens otru, jo ieslēdzas emocijas. Kādas manipulācijas izveic. Kā izprovocē viens otru. Kā nedzird labus padomus, ko citi viņiem sniedz. Kā veiksmīgāk vai neveiksmīgāk risina konfliktus un mēģina atrast kompromisus. Vismaz tas ir tas, ko es tajā šovā saskatīju.
About this Entry
Nov. 16th, 2015 @ 11:27 am (no subject)
Reizēm man liekas, ka dators un Excel faili arī ir dzīvas būtnes. Šodien uztaisīju vienu jaunu failu un tas jau paspējis reizes trīs uzkārties. Tagad pārstartēju datoru, redzēs, kā būs.
About this Entry
Nov. 13th, 2015 @ 03:03 pm (no subject)

2037 grāmatas.
About this Entry
Nov. 13th, 2015 @ 01:34 pm (no subject)
Un vēl tur bija suns. Suns, kurš lielāko daļu mūsu ciemošanās laika sēdēja pie manām kājām, uzlicis galvu man uz ceļiem, kamēr es mierīgi glaudīju viņa galvu un ausis. Saimnieks - tēta māsīcas vīrs teica, ka viņš nebūt neesot tik draudzīgs. Būtu priecīga, ja mums laukos arī uzrastos suņuks - tāds īsts, kārtīgs lauku suns.
About this Entry
Nov. 13th, 2015 @ 01:11 pm (no subject)
Sestdien mēs bijām aizbraukuši uz svecīšu vakaru pie tēta. Sakopām kapiņas, aizdedzām svecītes, satikām tēta brālēnu un māsīcu. Pie māsīcas mēs pēc tam iebraucām paciemoties - iedzert kafiju. Viņa parādīja veco fotogrāfiju albumu. Dažas no tur redzētajām bildēm mums nebija - piemēram, no tēta māsas kāzām. Es nofotografēju tās ar telefonu, bet laikam kādu citu reizi vajadzēs pie viņas iebraukt ar normālāku fotoaparātu, lai sanāktu labākas kvalitātes bildes. Jāpiezvana viņai kādu dienu, lai noprecizētu kaut kādus faktus par dzimtu.
Dzimtas koks un dzimtas vēstures pētīšana vispār man liekas kas tāds, kas katrā ģimenē jāmāca bērniem. Jo tā ir pieredze, no kuras var mācīties. It īpaši tāpēc, ka visbiežāk problēmas vienā dzimtā mēdz atkārtoties. Un kad jaunā paaudze pavēro, kā ar kaut kādu problēmu ir tikuši (vai netikuši) galā senči un kā pēc tam ir izvērtusies viņu dzīve, viņiem ir vēl viena iespēja paskatīties, kā viņu dzīve var izvērsties vēlāk.
About this Entry
Nov. 12th, 2015 @ 08:29 am (no subject)
Tā, esmu atpakaļ darbā pēc trīs dienu semināra.
About this Entry
Nov. 6th, 2015 @ 02:04 pm (no subject)
Mīļie cibiņi, kur internetā ir labs resurss, lai pārbaudītu onlainā angļu valodas pareizrakstību? Man uzdeva gatavot ļoti, ļoti specifisku prezentāciju ar veselu lērumu visai sarežģīta teksta.
About this Entry
Nov. 3rd, 2015 @ 12:21 pm (no subject)
Sagribējās šokolādi.
About this Entry
Oct. 26th, 2015 @ 11:47 am (no subject)

Naktī pamodos no tās drausmīgā pērkona spēriena. Miegs pārgāja acumirklī. Man ir bail no negaisiem, it īpaši tāpēc, ka senos laikos zibens iespēra mūsu vecāku būvētajā māja - par laimi, tur pie skursteņa bija dzelzs stieple, kas to novadīja zemē. Bet nu tā vētra arī bija šausmīga - vēl tagad atceros tēti uz smagās mašīnas kravas kastes augšas, apsedzot siena kravu, bet fonā - pelēki melnas debesis. Tad drausmīgs lietus un tik spēcīgas vēja brāzmas, ka norāva dēļu glabāšanas nojumei jumtu un uzmeta to mājas jumta stūrim. Un brālis, kurš rāpjas iekšā pagrabā pa logu.

Vakar tas arī iespēra kaut kur pavisam netālu, jo es dzirdēju, kā sāk gaudot sirēnas un spēriens izklausījās vairāk pēc sprādziena, ne pēc spēriena. Un arī zibens bija tik spožs, ka žilbināja.
About this Entry
Oct. 25th, 2015 @ 07:01 pm (no subject)
Ja šeit es varu rakstīt samērā atklāti, tad Facebook ir sajūta, ka ja ierakstīsi kaut ko, tad tūlīt nomētās ar akmeņiem.
About this Entry
Oct. 21st, 2015 @ 12:48 am (no subject)
Pie šī kaķa video es joprojām smejos.:)
https://m.youtube.com/watch?v=5sy1MDHZ27M
About this Entry
Oct. 20th, 2015 @ 11:13 pm (no subject)

Šodien biju baznīcā, kora mēģinājumā un pēc tam pie brāļa - svinēt viņa dzimšanas dienu. Kopā ar brāļa meitām un viņu brālēnu 20 minūšu laikā uzvedām Sarkangalvīti, es biju teicēja un vecmāmiņa. :) Diena nav nodzīvota velti. :)
About this Entry
Oct. 20th, 2015 @ 07:49 am (no subject)
Šorīt no rīta gāju uz darbu, mazliet nokavējusies, tāpēc uz tālāko trolejbusa pieturu. Eju gar brāļa māju, redzu, ka no kāpņu telpas kāds iznāk - tā kā pazīstams. Izrādās - mans brālis, kuram šodien dzimšanas diena. Sasveicu šamo, drusku papļāpājām.
Tie cilvēki, kas saka, ka cilvēki nemainās, alojas. Mainās gan. Nepārtraukti. Ja domā līdzi savai dzīvei, tad mainās uz labo, ja nē - tad uz slikto pusi. Mans brālis taču agrāk nekad laicīgi piecelties nevarēja. Bet tagad ejot vakarā gulēt ap desmitiem - vienpadsmitiem un laicīgi ceļoties. Un brāļa meitām attiecīgi arī režīms uzlabojies. Ir par ko būt pateicīgai. Par mammucīti es arī jūtos pateicīga - par to, ka viņa cenšas turēties un dzīvot un kaut ko pa drusciņai arī dara. Es jūtos tik pateicīga tiem cilvēkiem, kas, neskatoties uz dzīves grūtībām, tomēr cenšas turēties. Ir grūti, jā. Bet ne neiespējami.
About this Entry
Oct. 15th, 2015 @ 03:13 pm (no subject)

Sarakstā 1975 grāmatas. Bet daudzas bērnu grāmatas kaut kur nozūmētas. Bet tas nekas - gan jau, pamazām taisot mājas inventarizāciju, atradīsies.
About this Entry
Oct. 14th, 2015 @ 08:34 am (no subject)

Šonakt sapnī redzēju, ka mūsu mājās atgriežas tētis. Viņam vienkārši bija salūzusi mašīna vai nu kas tur vēl - un viņš atkal atgriezās mājās - jauns, spēka pilns un skaists. Un mums bija vēl viena iespēja izturēties citādi - daudz vairāk mācīties no viņa un tā.
Un vispār šorīt sajūtu tādu tuvuma sajūtu ar tēti.

Bet vakar biju pateicīga par to, ka tad, kad mēs ar brāļa meitām spēlējāmies vienā istabā, viņš ar sievu mierīgi parunāja virtuvē. Un sajūta arī bija mājīga. Ir par ko būt pateicīgai.

Nezinu, kā pārējiem, bet man patīk frendlistes ieraksti par pateicīguma sajūtu. Es tik bieži neesmu novērtējusi to, kas man ir dots, pieņēmusi to kā pašsaprotamu lietu - piemēram, to, ka mana mamma vienmēr bija mūžīgā optimiste, kas vienmēr visus vilka laukā no viņu depresijām un citām ķibelēm.

Bet vēl ir baigā štelle ar to, kā mēs tomēr uzsūcam to, ko mums vecāki rāda priekšā ar priekšzīmi. Es vienmēr domāju, ka man nebūs istabas augu, jo es pat kaktusu jaunībā iemanījos nobendēt. Manai mammucītei savukārt visas palodzes bija nokrautas ar puķu podiem. Un ko domā - paiet gadi - un pēc pirmās veiksmīgās pieredzes ar orhideju Lorēnu, man mājās uzradās difenbahija Katrīna (paldies kemune), bet tagad man mājās ir jau septiņi podi ar augiem, bet darbā - trīs.
About this Entry
Oct. 13th, 2015 @ 10:10 am (no subject)
Tā, jāaiziet pēc kafijas, citādi vēl tā te sastrādāšu, ka pēc tam nevarēšu neko atstrādāt atpakaļ. :)
About this Entry
Oct. 12th, 2015 @ 09:06 pm (no subject)
Es šobrīd esmu ļoti, ļoti pateicīga Dieviņam par to, ka mammucim, šķiet, ir drusciņ labāk. Viņa, kad biju mājās, man pa drusciņai sāk palīdzēt gatavot ēdienus. Esot šodien arī laukā izgājusi kaut kādus darbiņus padarīt. Un viņa man šodien piezvanīja un interesējās, kā man iet un uz kādu koncertu mēs taisāmies iet Ziemassvētkos (uz Daiņa Skuteļa). Un balss viņai ir kļuvusi labāka, vairāk pēc sevis. Baigi priecāties,protams, pāragri. Bet būt pateicīgai ir par ko.

Un vēl viena atziņa, ko esmu sapratusi - ir pilnīgi bezjēdzīgi bēgt no sarežģītām situācijām dzīvē. Jo ātrāk ķeros klāt pie viņu risināšanas, jo labāk.
About this Entry
Oct. 11th, 2015 @ 10:02 pm (no subject)

Bet vispār šīs bija tiešām labas brīvdienas. :)

Vakar bija pirmais koncerts ar kori - tālu projām, pie Lietuvas robežas. Cilvēki tur ir tīri feini, vadītāji arī ok. Izskatās, ka es tur kādu laiku arī aizkavēšos. :) Šķiet, ka no dziedāšanas arī balss ir kļuvusi spēcīgāka un arī augstās notis sāku ņemt normālāk, nekā agrāk. Es jau neesmu dabisks pirmais soprāns, mani par tādu grib izaudzināt. :) Pēc tam pastaigājām pa kaut kādām vietējām dabas takām ar ļoti dzīvespriecīgu un optimistisku gidi.

Bet šodien drusciņ palīdzējām drauga mammai dārza darbos, arī bija forši un man patika. Būšana pie dabas vispār ir viens no labākajiem antidepresantiem. :)
About this Entry