Aug. 11th, 2020 @ 11:40 pm (no subject)
Mazās aprindās zināmi ļauži. Varbūt tās aprindas ir lielākas ne kā dažs labs kolhozs.
About this Entry
[info]zum
Aug. 11th, 2020 @ 09:37 pm (no subject)
Zombijs. Bet zombijs, kurš darbā bija 7:30.
Dzīvo no kafijas. XL mājās. XL cirkulī. M mājas.
No rīta saplīsa krekls. Gultu nesaklāju. Ku**a. Pusdienās nebiju. Tā vietā laboju zāles pļāvēju.
About this Entry
[info]runcis
Aug. 11th, 2020 @ 08:54 pm Kārie policisti.
https://www.delfi.lv/news/national/criminal/idb-aiztur-divus-celu-policistus-par-medus-pieprasisanu-kukula-vieta.d?id=52369995
Kihelkonna, nedod viņiem medu! :D
About this Entry
[info]bozena
Aug. 11th, 2020 @ 06:33 pm (no subject)
Tags: ,

About this Entry
[info]mazeltov
Aug. 11th, 2020 @ 07:22 pm (no subject)
bija silts un mierīgs rīts, jūra rāma kā aizmidzis bērns, peldēju kā dīķī, vingroju siltās smiltīs.
tā arī nodzīvojām dienu, saulē un jūrā, pa vidu izrakāmies līdz gruntsūdeņiem un spēlējām basketbolu bez noteikumiem
About this Entry
[info]az
Aug. 11th, 2020 @ 06:30 pm Pietura Esplanāde
Tags:

Vai no pieturas "Esplanāde" uz Pārdaugavu mūsdienās brauc 336. mikriņš? Jautāju tāpēc, ka viendieniņ tur ierados un aplauzos - nebija ne uzraksta, ka tas tur pietur, ne arī paša mikriņa. Google maps un "Satiksme Rīgā" aplikācija apgalvo, ka pietur. Vai man vienkārši nepaveicās?
About this Entry
[info]p_petersons, posting in [info]pajautaa
Aug. 11th, 2020 @ 05:13 pm Interesantā dziļurbumsūkņu pasaule 2
Vārdu sakot - sūknītim viss labi. Līdz ar jaunu Spiedkatla Membrānu par nieka 11 eur (tā pareizi sauc to, ko es jums nosaucu par Spiedienkatla zeķi) atgriezās dzīvesspars.
Bet nu pagaidīsim, pagaidīsim vakaru...
About this Entry
[info]bozena
Aug. 11th, 2020 @ 02:55 pm : gurķu marinēšana
no laukiem man atveda maisiņu ar gurķiem, ir nopirktas burkas un garšvielu maisījums, saldētāvā no pagājušā gada un no šī gaida sasaldēti diļļu kātiņi, plauktā no pagājušā gada gaida metāliskie vāciņi, šodien likšu mērcēties ūdenī, lai ir kraukšķīgi (c), un plānoju taisīt ar pārliešanas metodi. vispār es gan neesmu sajūsmā par darbošanos ar verdošu ūdeni - bērnībā taisīju tēju, tējkannai nokrita vāciņš un, tam ta ram, kaut kā pusi plaukstas aplaucēju. atceros, brālēns vēl teica, ka tur man tagad uz visu mūžu paliks rēta. but it didn't. nu lūk, bet jautājums, lūk, kur - vēršos pie tiem, kas izmanto šo metodi - apleju tos pa trīs lāgiem, un tad pie tās trešās reizes viņi mainīs krāsu, kļūs blāvāki or smth? kā es sapratīšu, ka process notiek pareizi?

es jau pāris gadus briestu marinēt, bet šogad, iespējams, tas nudien beidzot izdosies. ziemas vakaros man ļoti patīk pagrauzt marinētus gurķīšus un uzdzert tomātu sulu. nebūtu slikti, ja būtu savi.
About this Entry
[info]f
Aug. 11th, 2020 @ 12:00 pm (no subject)
Es gan nedomāju, ka pirmā vakcīna būs tā labākā. Skaidrs, ka citas vakcīnas, kas nāks vēlāk, būs uzlabotas un vairāk izvērtētas no dažādiem aspektiem. Bet kādam ir jābūt pirmajam, un tas, ka pirmā vakcīna mudina pārējos parādīt vēl labākus rezultātus, arī ir svarīgi.

Es arī nesatrauktos par antivakcīnistiem saistībā ar mazāk izpētīto vakcīnu. Man šķiet, ka būs tieši otrādi. Antivakcīnistu idejas gūst atbalstu pie nepietiekamas informācijas, kad tiek apgalvots, ka vacīnas ir pilnīgi drošas, bet realitātē vienmēr ir nelieli riski ar jebko, kaut vai nāvējošu anafilaksi vienā gadījumā no miljona. Ar mazāk pētītu vakcīnu daudz labāk tiek paziņots, ka riski ir, un tā ir tava brīva izvēle uzņemties šos riskus pretstatā iespējamam ieguvumam. Ja vakcīna netiek uzspiesta, tad ir normāli arī atteikties.
About this Entry
[info]extranjero
Aug. 11th, 2020 @ 11:27 am (no subject)
Vēl tas liek atcerēties par skandāliem HIV zāļu pētījumos. Kad pirmās HIV zāles jau uzrādīja labus rezultātus pētījumos, daudzi HIV slimnieki tās gribēja iegūt, lai varētu nenomirt, bet valdība tās neļāva viņiem lietot, jo zāles vēl nebija reģistrētas. Tad daži HIV slimnieki uzpirka pētniekus, kas viņiem nelegāli pārdeva šīs eksperimentālās zāles.

Šobrīd HIV zālēm ir ļoti daudzas blakusparādības – šādā ziņā tās nav labas zāles. Tomēr tās veiksmīgi nomāc HIV vīrusu, un ir dzīvības vai nāves jautājums šiem slimniekiem. Ja mēs gaidītu uz zālēm vai terapijām, kas ir pilnīgi drošas, tad joprojām HIV būtu nāves spriedums inficētajiem. Par laimi ārsti tomēr prot izvērtēt ieguvumu un risku šajā gadījumā.
About this Entry
[info]extranjero
Aug. 11th, 2020 @ 11:15 am (no subject)
Krievijas apstiprinātā vakcīna visdrīzāk ir droša. Ja no 100 cilvēkiem nevienam nav bijušas sekas vai vēl jo vairāk neviens nav nomiris no tās, tad var pieņemt, ka šī vakcīna ir daudz drošāka par covid-19 slimību. Jo covid-19 gadījumā no 100 cilvēkiem vairāki būtu nonākuši smagā stāvoklī slimnīcā un varbūt pat kāds būtu nomiris.

Man drīzāk ir šaubas par šīs vakcīnas efektivitāti reālajā dzīvē, jo ar 100 cilvēkiem to noteikt vēl nevar. Turklāt nav īpaši svarīgi, kā vakcīna darbojas uz jauniem cilvēkiem. Daudz svarīgāk ir zināt, kā tieši tā aizsargā vecos cilvēkus vai riska grupas.

Bet to līdz galam nevar zināt arī ar zālēm, kas jau ir izpētītas 3 fāzēs. Pēc jaunu zāļu apstiprināšanas vienmēr ir pēcreģistrācijas novērošana, kas izvērtē zāļu ieguvuma un riska attiecību praksē, un attiecīgi reģistrācijas noteikumi var tikt mainīti.

Šādā izpratnē Krievijas pieeja seko tieši šim pašam standartam, tikai ar to starpību, ka ir pabīdījuši par vienu fāzi tuvāk, ņemot vērā ārkārtas situāciju un samērojot, ka arī kavēšanās ar vakcīnas apstiprināšanu būs iemesls daudzu cilvēku nāvei. Ir zināms risks, bet ir 90% iespējamība, ka viņiem izdosies izglābt tūkstošiem cilvēku, pretstatā 9% riskam, ka nebūs nekādas starpības, un vēl pretstatā 1% riska, ka upuru skaits var nedaudz pieaugt. Tas ir tikai apsveicami, ka viņi spēja pieņemt šo lēmumu bez spriestspējas paralīzes, kas ir iestājusies daudzās citās valstīs.
About this Entry
[info]extranjero
Aug. 11th, 2020 @ 10:25 am (no subject)
Labākā optika Rīgā?
About this Entry
[info]zhora, posting in [info]pajautaa
Aug. 11th, 2020 @ 09:58 am (no subject)

Turcija satur PP vitamīnu.
About this Entry
[info]lavendera
Aug. 11th, 2020 @ 08:55 am (no subject)
Beidzot visus satūma iekšā. Varbūt iedos kādu saldumu.
About this Entry
[info]zum
Aug. 11th, 2020 @ 08:50 am (no subject)
Tur ir riktīgi nikns bērnelis, visiem sadod.
About this Entry
[info]zum
Aug. 11th, 2020 @ 08:35 am (no subject)
Tur sistēma ļoti vienkārša. Sīkā aurodama mūk pa teritoriju, visus iekausta. Pašu bērni salien uz batuta un sāk lēkāt. Sīkā pieiet pie ābeles un izraudas. Kad ēst gribēs, iedos.
About this Entry
[info]zum
Aug. 11th, 2020 @ 08:00 am (no subject)
Tā, sākās. Raudas un vaimanas privātajā dārziņā.
About this Entry
[info]zum
Aug. 11th, 2020 @ 08:14 am (no subject)
Šonakt mēs ar Henriju Kevilu bijām ļoti mīlīgi un kaut kādā vilciena stacijā nolaidām vilcienu no sliedēm. Nekas mums par to nebija. Henrijs gan baigi jauks.

Pāris naktis iepriekš ar Ēriku Nortmenu bijām kaut kādos laukos. Kur duša bija liela, vismaz 5x6m aizkariem norobežota telpa dārzā.

Zemapziņa, tu man kko gribi pavēstīt?
About this Entry
[info]kisswithafist
Aug. 11th, 2020 @ 07:53 am (no subject)
Skatos uz pēdējo pelēkā filca gabalu (kas ir mazliet lielāks kā A4), un gribas raudāt.
21.jūlijā pasūtīju filcu no Korejas.
Ar EMS (kas maksāja 56usd) sūtīja uz UK.
Noliktavā UK saņemts vakar vakarā. 10.augustā. Trīs nedēļas, jptv.
Ebaypiegāde uz LV izbrauc pirmdienās, attiecīgi šonedēļ nebūs, izsūtīs tik nākamnedēļ - 17.augustā.
Kamēr atvedīs, kamēr atsūtīs man.. viiiismaz vēl viena nedēļa klāt (šņuk).
Labākajā gadījumā ap 25.augustu saņemšu.
Vairāk kā fucking mēnesis kopš pasūtīšanas - ar piegādi, kas man izmaksās vismaz 80usd.

Sūda pandēmija.
Pat nerunājot par papildus izmaksām, februārī tas prasīja 5 dienas.
About this Entry
[info]viipsna
Aug. 11th, 2020 @ 05:55 am (no subject)
Tādaas"zinātnieces, pētniece", kā Inga ar sūdainu mietu klapēt un 5 gadi pie kasēm divās maiņās. Vai Amacon noliktavā, lai stumj.
About this Entry
[info]zum