10 Septembris 2021 @ 10:01
 
Šorīt radio stacijā, kuras rašanās šaubīgas dikcijas un satura cienītāju vidū tika uzņemta visai naidīgi, pēdējo reizi izskanēja Pieci rīti.
Sāku klausīties pirms gadiem četriem. Kādu rītu, dirnēdams sastrēgumā, reklāmu laikā pārslēdzu staciju, nejauši uztrāpīju, un kopš tās reizes tie bija mani pavadoņi ceļā uz darbu.
Vēlāk atklāju raidījuma ierakstus podkāstos, un pasāku skrējienos klausīties rīta agrumā, kad parasti vēl guļu vai rosos pa māju, runāto.
Iespējams, tas bija labākais, kas noticis radio.
 
 
09 Septembris 2021 @ 17:18
 
Kakatlons

Vīriešu dzimtes 1. deklinācijas lietvārds; parasti formā: vienskaitlis.

Bezkontakta sporta spēle.

Vēsture
Par spēles izcelsmes vietu un laiku domas dalās, īpašu uzplaukumu K. piedzīvoja pēc tam, kad plaši pieejams kļuva internets.

Dalībnieki
K. sacenšas divas komandas. Komandas dalībnieku (kakatlonistu) skaits neierobežots.

Mērķis
K. mērķis ir savākt vairāk punktus nekā pretinieks.

Uzsākšana un norise
Spēle sākas jebkurā laikā, vienai no komandām izdarot savu gājienu. Spēli drīkst uzsākt vai atsāk bez brīdinājuma, pat ja pretinieks nav tam gatavs. Kad vienas komanda zaudējusi sparu, interesi vai pārlieku ilgi bremzē, gājiena tiesības pāriet otrai komandai.

Punktu skaitīšana
Par veiksmīgu gājienu (žargonā - apdiršanu) komandai tiek ieskaitīts punkts (+1 punkts). Par neveiksmīgu gājienu (nevienam nerodas interese spuroties pretīm), punkts ieskaitīts netiek. Punkts tiek ieskaitīts tikai par oriģinālu apvainojumu. Piemēram, ja viena komanda otru nosaukusi par homofobiem, tad otrai komandai jāsaka kaut kas cits, piemēram, pedofīli. Ja komanda atkārto pati savu gājienu, tas neskaitās veiksmīgs un punkts netiek ieskaitīts (0 punkti). Ja komanda atkārto pretinieka gājienu, piemēram, viena komanda pārmet otrai “kancelēšanu”, tad otri komandai, ja šo pašu apvainojumu tā veltīs pretiniekam, punkts tiek noņemts (-1 punkts).

Spēles beigas
K. nebeidzas nekad. K. var iestāties sezonāli pārtraukumi, pēc kā spēle tiek pēkšņi atsākta. .

Citi noteikumi
Noteikumu nav.

Izcili kakatlonisti un augstākie sasniegumi
Tiks papildināts.
 
 
07 Septembris 2021 @ 22:41
 
Kā iedzīvotāji var iesaistīties balto stārķu izmitināšanā?
(no ziņu virsrakstiem)

Nezinu, vai te kāds, gaidot kad ieradīsies afgāņu bēgļi, savas brīvās platības izīrējis stārķiem, bet mūsu ciema apkārtnē tie savairojušies kā nekad agrāk. Par spīti tam, ka sabūvētas mājas un industriālie objekti, un transporta satiksme kļuvusi aplam intensīva.
Nespēju vien beigt brīnīties, kā tie spēj noturēt līdzsvaru vējā snaužot uz vienas kājas laternas galā.
Bet štrunts par tiem stārķiem. Pagājušonedēļ skrienot tepat ciemā ieraudzīju bradājam pa grāvi baltu (!!!) dzērvi. Pelēkās, tālāk prom, tuvāk purvam, gadījies sastapt ik p alaikam, bet baltās līdzšim nekad nebija gadījušās.
 
 
06 Septembris 2021 @ 22:30
 
Pirmā diena darbā. Kaut ko vajadzētu uzrakstīt - ne ta pirms atvaļinājuma ieteikto lūgumu pielikt pie algas, ne ta atlūgumu.
 
 
04 Septembris 2021 @ 08:35
 
Trešdien futbola spēles translācijas laikā izskanēja, ka Ronaldu kļuvis par izlašu spēlēs visvairāk vārtus guvušo. Izrādās, tā nav gluži taisnība. Viņam aizvien priekšā ir... 8 sievietes.

... tālāk ... )
 
 
03 Septembris 2021 @ 22:06
 
Raimond' Paula vecās dziesmas, Rolling Stones vecās dziesmas... phe... Ko jūs sakāt pat ABBA jaunajām dziesmām... pēc 40 gadiem?
 
 
03 Septembris 2021 @ 17:26
 
- I am never doing another nice thing.
- I say that every day. But we are who we are.
 
 
31 Augusts 2021 @ 09:09
 
QI - Quite Interesting
Word of the day: UNASINOUS - sharing the same amount of stupidity, united in stupidity.
 
 
27 Augusts 2021 @ 18:57
 
Rit atvaļinājuma 5. diena, un man aizvien kļūst nelabi, kad paskatos uz datoru.
 
 
25 Augusts 2021 @ 09:19
 
Kad rodas nepārvarama vēlme noskatīties kādu no Ridlija Skota filmām, izvēle ir acīmredzama - A good year.
Kādam varbūt radīsies jautājums kāpēc? Uz ko varētu atjautāt, vai nepietiek ar to, ka tur nav maniakālu slepkavu, zombiju, supervaroņu?
Nepietiek? OK! Tur ir briti, franči, vīns, mīla, Alliance of Woman Film Journalists nominācija Hall of Shame - vienu vārdu sakot, viss tas kāpēc tika izgudrots kino, un kāpēc mēs to mīlam.
 
 
24 Augusts 2021 @ 11:23
 
Kaut kādā bezsakarā atcerējos, kā reiz kādā ne pārāk populārā iestādē kārtoju formalitātes, tolaik viss vēl bija jākārto klātienē, un kontaktpersona uzdeva precizējošus, kā man likās, jautājumus. Pēc kārtējā "un kāpēc..." kāda vecāka viņas kokēģe, kura turpat netālu kaut ko lika mapēs, uzrūca "kas tev par daļu!". Un viss ātri nokārtojās.
 
 
23 Augusts 2021 @ 21:44
 
Noskatījos politiķu cepiena ierakstu. Brīžiem bija wtf, tas bija smieklīgi? Taču kopumā OK.
 
 
23 Augusts 2021 @ 08:44
 
Latviešu autoru derektīvromāni:
+ ticama sižeta līnija, noziegums mantkāres, naida vai nepieciešamības slēpt citu noziegumu dēļ. Nevis a davai sagriežam kādu gabalos, jo lasītājam noteikti patiks;
- dialogi. Nu nesarunājas neviens tā! T.i. varbūt kāds viens, bet ne jau visi pārējie, vienalga kas viņam nāk pretīm.
 
 
22 Augusts 2021 @ 19:17
 
Quite Interesting
After John Coltrane died in 1967, a small sect was founded in San Francisco called the Yardbird Temple which worshipped him as a god, and Charlie Parker as the equivalent to John the Baptist.
 
 
22 Augusts 2021 @ 11:16
 
Teorētiski vajadzētu varēt kādas 5 sekundes uz kilometru ātrā nekā pirms diviem gadiem Tallinā, taču viss atkarīgs no laika apstākļiem. Ja būs kā šodien, OK, bet, ja līs un zēģelēs vējs, kā te visu laiku sola, diez kas nav.
 
 
17 Augusts 2021 @ 21:12
 
Kā lasāms virsrakstos, Kivičš esot cietis no vardarbīga uzbrukuma. Vēsturiskajā kontekstā šī ziņa šķiet visai amizanta.
 
 
17 Augusts 2021 @ 09:53
 
Ja jums šķiet, ka sportā nav kaislību un drāmas, noskatieties vakardienas British Open maču starp Marku Alenu un Riannu Evansu. Nospoilošu tikai tik daudz, ka viņi ir eksi.
 
 
15 Augusts 2021 @ 12:26
 
Izgāju mazliet mierīgi paskriet, mežā novilku, garšļaukus uz akmeņiem, nospriedu, ka nav, ko tādam asiņainam klīst pa mežu, un steidzos mājup, tiesa, pa ieprieķš nodomāto maršrutu. Rezultātā sanāca itin ņiprs pusmaratons. Par laimi uznāca kārtīga lietus gāze, tāpēc nevienu nesastapu un nepārbiedēju.
 
 
14 Augusts 2021 @ 09:38
 
No rīta pamodos pirms septiņiem, un, ko citu lai iesāk tik agrā rīta stundā, saģērbos uz skriešanu. Tā arī sēžu pie loga, gaidot. Kopš mūs piemeklējis ciklons Belcebuls, apsveru, vai nebūs jāmeklē cits hobijs.
 
 
13 Augusts 2021 @ 20:23
 
Quite Interesting

‘Nuair a chacann gé, cacann siad go léir’ is an Irish proverb about group mentality that literally translates as ‘When one goose shits, they all shit’.