lavendera

> Recent Entries
> Archive
> Friends
> User Info
> previous 20 entries

Links
cigun
acis - kaplans
jy kakao
patiesi
ģeodati
horoskopi
slikta reklama

December 14th, 2017


04:01 pm
No Aleksandra Cipkina grāmatas (brīvs pārstāsts):

Sēž krogā divi vīreļi pie alus kausa, skatās, ka uz viņiem met aci glītas jaunietes minisvārkos un ar iespaidīgiem dekoltē. Viens saka otram: - Ejam iepazīties?
- Vai tu traks? Drīz Ziemassvētki, tad Jaunais gads, pēc tam Valentīndiena un galu galā astotais marts! Tā tak izputēt var! Es tieši otrādi - tagad visas mīļākās izdzenāju, uz marta vidu sākšu lasīt atpakaļ. Šos trīs mēnešus gadā esmu uzticīgs vīrs.

(2 ir | apliecini to, ka esi)

December 11th, 2017


01:11 pm
mūzikas traumēšanas serviss

(apliecini to, ka esi)

December 5th, 2017


07:44 am
Ņemot vērā, ka katram savas apsēstības ... es no dažām savējām aktuālajām tiku vaļā dienas laikā.
Nu cilvēkiem mēdz būt tādi cikli, kuros viņi riņķo kā vāvere ritenī (nekontrolēta pirkšana, nekontrolētas datorspēles, pierīšanās, dusmas bez risinājuma, vaimanāšana bez risinājuma, nezinu, kā būtu ar alkoholismu). Vienkārši neapskatās uz alternatīvām, lai gan neviens nav izvirzījis noteikumus "skats pa labi, skats pa kreisi - nošaušana".
Neirografika pamet aukliņas, kas no tā riteņa izvelk ārā. Kaut gan nevarētu teikt gluži "pamet", jo neviens te nemet - ne padomdevēji, ne psihoterapeits, tu pats tās aukliņas izveido un pats arī izvelcies. Tik vien vajag kā papīru un flomasterus.

(4 ir | apliecini to, ka esi)

December 3rd, 2017


07:40 pm - Ebreju anekdotes
Viena no tām nemaz nav anekdote, bet taisni kā norakstīta no manas dzīves. Nē, šis nav tests, kura.

... tālāk ... )

(apliecini to, ka esi)

November 23rd, 2017


11:17 am
Vakar neirografikas nodarbības iepazīšanās sarunā pavīdēja interesanta ideja. Psiholoģijas studentiem reiz ieteica: ja jūs gribat mainīt savu dzīvi, vienu mēnesi katru dienu izdariet kaut ko tādu, ko iepriekš neesat darījuši. Tas var būt pavisam mazs sīkums - kaut vai dodieties ikdienas gaitās pa citu ceļu vai paņemiet brokastīs citu krūzīti, vai pusdienās ēdiet to, ko tradicionāli neizvēlaties.
Šie esot izturējuši labi ja nedēļu.

Man ir otrā diena :)

(6 ir | apliecini to, ka esi)

November 17th, 2017


08:19 am
Dailes teātra izrāde "Art".
Viens rādītājs ir, ka pēc ģenerālmēģinājuma skatītāji neskrēja uz garderobi, bet izsauca aktierus klanīties piecas reizes.
Bet Šerbūras lietussargu dziesmiņām prasījās titri. Es to filmu esmu redzējusi vienreiz padsmit gadu vecumā un atceros tikai to, ka bija dramatisks mīlasstāsts. Nav glīti prasīt, lai skatītājs saprot netulkotu franču valodu tieši tāpat kā pagājušā gadsimta sākumā grāmatās netulkoja vāciskos iespraudumus un padomju laikā - krieviskos. Pardon mai frenč!

(2 ir | apliecini to, ka esi)

November 16th, 2017


04:43 pm
Gūgle vārdam "shopaholism" piedāvā tulkojumu "iepirkšanās draudze".
Mīļā iepirkšanās draudze aliexpresa un ebaja konfesijās, perkamkopa.lv un loterijas.lv baznīcās!
Lai svētītas svētku atlaides, mūsu klientu karti dodi mums šodien un pieņem atpakaļ kļūdainos pasūtījumus tāpat kā mēs atstājam precēm labas atsauksmes, āmen.

(apliecini to, ka esi)

November 15th, 2017


02:11 pm
Es pēdējā laikā rakstu gandrīz tikai par iepirkšanos un gramatiku. Nekas pārsteidzošs, ir taču cibiņi, kas raksta pamatā par Latvijas briesmīgajiem laikapstākļiem. Tas viss aizvien vairāk sāk atgādināt smalkas sarunas smalkā pieņemšanā (etiķete paredz nerunāt par slimībām, naudu, reliģiju un partejisko piederību).

Par ikdienišķo: kopš darbavietas virtuvē vienīgā sildīšanas opcija ir mikroviļņu krāsns un plīts koptelpas stūrī bez tvaiku/smaku nosūcēja, ar siltām pusdienām ir mazliet sarežģīti. Šodien ierados ar kazas gaļas zupu termosā. Tējas termosā. Apdomāju zupas termosa iegādi. No plastmasas ēdientermosa tā tek laukā - tādi plastmasas bunduļi ir domāti tikai turēšanai uz galda vai arī samērā sausu ēdienu pārvadāšanai. Vai saldējuma ņemšanai līdzi vasaras piknikā.
Vai par klepu: trešo nedēļu ieilgušais kāss ļoti strauji sāka rimties ne no sīrupiem, ne plāksteriem, bet tieši no Tereško Bronhu tējas. Bet no visām tējām vislabāk man šobrīd patīk no pēdējās apmeklētās musulmaņu valsts atvestā zilo puķīšu tēja, varēju to nopirkt vairāk... Būs jāpasūta internetā :) Internetā var atrast visu ko, galvenais nenokavēt to īstā brīdī pagrābt.
Vai par grāmatām: "Ulsiks" un "Ārprātija piedzīvojumi" ir pēdējā laika jaukākais lasītais no latviešu literatūras. Savukārt skandināvu kriminālromāni ir tik dažādā kvalitātē, ka īsti nezini, vai konfekti dabūsi, vai kakā iekāpsi. Un, ja nepieraksti, kuri bija tie labie, tad pēc tam nākamībā atcerēties pareizo autoru ir diezgan neiespējami.

(2 ir | apliecini to, ka esi)

November 9th, 2017


04:52 pm
Pēc iekāpšanas sabiedriskajā transportā būtu nepieciešams nomazgāt rokas.
Eikaliptu eļļai piemīt lielisks brūču diedzējošais efekts.

(apliecini to, ka esi)

November 8th, 2017


11:12 am
Lasu rakstus par to, kā paildzināt telefona baterijas dzīvi.
Līdz šim nezināmais bija, ka uzlādes procentus vēlams turēt starp 30 un 80. (Vai 40 un 80.)
(Starp citu, par portatīvo datoru man veikala čalis teica - ja es to vienmēr lietoju, piespraustu tīklam, baterija paliek kā svaiga. Un neesot nepieciešams to reizi mēnesī pilnībā izlādēt. Bet vajadzēja vairākas reizes pilnībā uzlādēt un izlādēt, sākot datoru lietot. Tai pašā laikā "reizi mēnesī pilnībā izlādēt" paliek spēkā mobilajiem telefoniem.)
Nevajag sapīties ar visādiem feisbuka appiem, tie ir visrijīgākie - nokož ne tikai prāvu gabalu no telefona atmiņas, bet arī nejēgā rij bateriju.
Vibrāciju es atslēdzu tagad. Tāpat no tās nav it nekādas jēgas. Sakiet, vai kādam no jums vibrozvans ļauj sajust virsjakas kabatā ieliktu telefonu? Kādreiz pogu telefoni vibrēja pamatīgi, ja es tos nedzirdēju, tad sajutu. Plāniņie un vāciņos ieliktie viedie tikai vārgi trīs.
(Bet es varētu tā vietā ieviest gaismas zvanu - tas gan man reizēm varētu noderēt.)
Kustīgo fona tapešu vietā man jau labu laiku ir nekustīgās, bet pilnīgi melnu ekrānu ieviest neesmu gatava - ikdienā lūkoties uz uzmundrinošiem attēliem ir garu pacilājoši.

Telefonveikalā pilnām mutēm liela Huawei P9 un jo sevišķi Huawei P10. Man arī tai modelī viss patīk, tai desmitajā, izņemot cenu. Nez, pēc cik ilga laika tā varētu palikt cilvēcīga, nu vismaz par kādu pusotru simtu mazāka?

(7 ir | apliecini to, ka esi)

November 7th, 2017


10:07 am - interesanti par vārdiem
http://www.lsm.lv/raksts/dzive--stils/vecaki-un-berni/irbe-valodze-liepa-jeb-ka-senak-latviesi-berniem-vardus-deva.a256047/?utm_source=tvnet&utm_campaign=news&utm_medium=banner

Es varētu mainīt vārdu uz Labklājīte. Ja nu iedarbojas.

(8 ir | apliecini to, ka esi)

November 6th, 2017


04:37 pm
lld: "Mēs gājām no teātra un skatījāmies logos. Desmitiem daudzstāvu māju, kur mīt vienīgi tumsa un putekļi, gan Miera ielā, gan Brīvības ielā. Rīgas centrā ir tūkstošiem kvadrātmetru, kuros neviens nedzīvo, bet tikmēr nomalēs tiek apbūvētas pļavas un mitekļi pārdoti par nesamērīgām cenām."

Pēc kā Rīga izskatās? Pēc burbuļa. Apkārt ziepes, vidū tukšums.

Cik patlaban Latvijā ir reālais iedzīvotāju skaits?

(2 ir | apliecini to, ka esi)

November 5th, 2017


08:58 pm - Sasodīts.
Štrunts par tiem telefoniem, kamēr neesmu devusies nākamajā ceļojumā, mierīgi varu dzīvot arī ar švaku bateriju.
Bet mani iegrūž strupceļā pavisam negaidītā veidā ar kaut ko citu.
Gadus desmit dzīvoju līksmā sadraudzībā ar ultraskaņas zobubirsti, bet nupat ir izbeigušās visas maināmās galviņas. Birstei nav ne vainas! Meklēju galviņas. Aizdomīgi tas, ka vienīgās, kuras var atrast, ir bez jebkādiem uzrakstiem (paldies, es jau vienas pamēģināju - tikpat labi var berzt smaganas ar drāšu vīkšķi) vai arī totāli aizdomīgā aliexpress veikalā ar dzēstām atsauksmēm un aizmiglotām bildītēm, kur pāri zobbirstes sariņiem rēgojas sirsniņas, lentītes un uzraksti "I am ok".
Iekāpju ražotāja lapā. Tur lepns paziņojums: mēs šīs birstes pārtraucām ražot 2014. gadā un maināmās galviņas - 2016. gadā, iesakām jums pāriet uz mūsu jaunajiem, lieliskajiem modeļiem (par cenu 100-200 eiro).
Tak brīdinājuši iepriekš būtu!! Es sapirktos gadiem desmit uz priekšu!

Oral B sonic complete.

upd: Manu ideālo tonālo krēmu arī pārstājuši ražot. Pirms gada vēl bija. Un tā vienmēr!

(4 ir | apliecini to, ka esi)

October 29th, 2017


10:19 am - Apcerīgi
https://huaweionline.aliexpress.com/store/2930037?spm=2114.12010612.0.0.d4786e2mOFIr2

Nupat apskatījos, cik megapikseļu ir manai fotokamerai, kuru iegādājos tai pašā gadā, kad iesaistījos kaučsērfingā. 7,1. Apžēliņ! Septiņi komats viens!

Pēdējais laiks pāriet uz bildēšanu ar telefonu.

Vai kāds mūsdienās vēl fotografē ar speciāli šai funkcijai domātu aparātu?

Absolūti vienīgā fotoaparāta priekšrocība ir tikai tā, ka tas nemēdz bez brīdinājuma atslēgties dienas vidū tādēļ vien, ka ir par daudz čatots.
Ja man būtu mazbērniņi, es tūdaļ pat atdotu šo kameru viņiem rotaļām :)

(2 ir | apliecini to, ka esi)

October 27th, 2017


06:31 pm
Just5 Blaster problēmas sākās mēnesi pēc garantijas laika beigām. Trīs mēnešus pēc garantijas laika beigām tam ik pa brīdim uzkarst baterija, sāk ņirbēt ekrāna kreisā puse vai arī vispār puse ekrāna pārklājas ar melnu svītru, kādu brīdi tas atteicās uzlādēties, un tagad baterijas procentu rādījums displeja stūrītī vispār vairs nav domāts pat ne aptuvenai orientācijai - telefons uzskata, ka 79, 88 un 100 procenti būtībā ir viens un tas pats, un mēdz piepeši izslēgties pēc divu trīs stundu čatošanas, kad baterija vēl rāda pāri 40 procentiem.

Tāpēc, kā vienmēr, lavenderai tipiski, man atkal ir izvēles grūtības.
(Man patika Just5 pats pirmais modelis, Spacer, bet pēc šitā Blastera čakarēšanās gribētos paņemt atelpu un justiņam neuzticēties.)
Tad jau labāk aliexpresā ko pamēģināt nopirkt.
Tikai ko?
Man vajag 2 sim, labu fotokameru (selfiji nesvarīgi, bet svarīgi, lai labas bildes mijkrēslī), gana vietas visām aplikācijām, ātrdarbību, komfortablu audio un lai baterija, pa nakti izslēdzot, tur vismaz trīs dienas.

Ir ieteikumi?
Pirms 2 gadiem biju atradusi labu telefonu salīdzināšanas lapu pa visiem parametriem, tagad jau aizmirsies, kas tā bija.

Vienai ceļabiedrenei bija xiaomi, ar sliktu kameru. Otrai samsung, ar lielisku kameru, bet lēns.

(12 ir | apliecini to, ka esi)

October 14th, 2017


10:46 pm
ja gribi pavest meiteni, nevajag censties viņu pierunāt "rīt brauksim kopā turp, kur tu šovakar gribi doties ar draugiem", bet vienlaikus sev atvēlēto laiku tērēt čatošanai telefonā.

(apliecini to, ka esi)

October 9th, 2017


09:33 am
Iedomājieties šādu dialogu:
- Tas draņķis mani izvaroja, atņēma visu naudu, piekāva un izdemolēja dzīvokli.
- Kāpēc tad uzreiz jāsauc par draņķi?! Kāpēc tādi vārdi jālieto? Vai tad nevar pieklājīgi izteikties?

(tālu no no šārīta reālās sarunas nav...)

(apliecini to, ka esi)

October 4th, 2017


06:29 pm
Couchsurfing, kas, galvu saspieduši? Vispirms totāli sabojā lielisko seno lapas sistēmu, samaitā visu, ko vien profilos, atsauksmēs un meklētājā var samaitāt, pēc tam vēl nekaunas pieprasīt teju 60 eiro par verifikāciju!

Man līdz šim nav bijis laika papētīt alternatīvas; taču alternatīvas ceļotāju lapas ir. Dažas no tām gan tikai ar ielūgumiem.

(5 ir | apliecini to, ka esi)

11:27 am
Pirms kāda laika, lasot, kā cibītes dalās pieredzē par iepirkšanos humpalās, sevī klusībā domāju - nu jā, ja rocība maza, jāgrozās, kā proti, izsaku līdzjūtību. Bet pēc pēdējā mēneša ekspedīcijām pa sekondhandiem mans viedoklis ir mainījies. Šodien manā skapī nonāk jau otrā kašmira jaka par piecīti un ziemā būs garantēti silts. Un visi tie teju pilnīgjaunie Sorel, Merell un kalnoskāpšanas zābaki, biezie dūnu mēteļi, stilīgās bikses utt., ko pa šo laiku esmu tādos veikalos manījusi (diemžēl ne manā izmērā :)), liek man secināt, ka šis iepirkšanās veids ir daudz interesantāks un saprātīgāks, nekā iet uz dārgajām jauno kankaru bodēm pirkt kaut kādus akrilus un poliēsterus. Par džinsiem vispār nav ko runāt, neko citu, kā vien zilus un melnus "jauno džinsu bodēs" nopirkt nevar; ja tu cilvēks principā nevalkā zilus džinsus, tev lielveikalos iegādāties ko pa savai gaumei nav cerību. Reiz prasīju Galerijā Rīga: šim bikšu modelim internetlapā ir tik skaists zaļš tonis, vai to ir cerība sagaidīt jūsu plauktos? Šie atbild: Nekad. Mēs pasūtām tikai zilus, jo šejienes tirgus ir pārāk mazs, lai atmaksātos iekļaut sortimentā kaut ko neparastāku.

(30 ir | apliecini to, ka esi)

October 3rd, 2017


10:08 am
Pirmā diena cimdos.

Jā, starp citu, labi, ka ceļabiedrene man pajautāja, vai man ir pieklājīgas drēbes. Secināju, ka man visi topi ir dibenu nenosedzoši un pieguļoši; tiklīdz būs jānovelk mētelītis, es kļūšu mulsinoša. Izskrēju pa humpalām.
Tagad man ir melna kleitiņa ar trīsceturtdaļpiedurknēm, garš rūtains krekls ar šķēlumiem virs gurniem un Marokā pirktā tunika ar saitējumu kakla izgriezumā. Tātad šā vai tā visiem trim pieklājīgajiem apģērba gabaliem ir kaut kāda novirze no tikumības normām.

(5 ir | apliecini to, ka esi)

> previous 20 entries
> Go to Top
Sviesta Ciba