lavendera

> Recent Entries
> Archive
> Friends
> User Info
> previous 20 entries

Links
patiesi
ģeodati
britu komēdijas
grāmatas
spāņu podkāsti
popadancevs
naktsmājas
latv. filmas
stereo
lidojumi
podkāsti
mājas
anglene
putnu balsis
dzīvokļu cena
grāmatas gen
aum
workaway
smadzenes
Antons
poliglots
psihe 1
psihe 2
coursera
stupidfox
cariatura.ru
banksijs

September 20th, 2018


11:56 am
Ir muļķīgi appelēt uz bērnu rēķina.

(3 ir | apliecini to, ka esi)

September 19th, 2018


12:37 pm
Sobčakas pārstāvis: "Ksenija ir otrā bērna gaidībās. Grūsnības periods vēl ir agrs."

(apliecini to, ka esi)

09:25 am
Šogad "Ar velo uz darbu" pie Mildas ir visai štruntīgs. Tur var dabūt kafiju (ko es nedzeru) un vienu šokolādes konču.
Savulaik man bija pirmais elektriskais skrejritenis Rīgā. Pie pieminekļa var izmēģināt mūsdienīgos. Izmēģināju, lai saprastu, ka pie šāda braucamrīka atgriezties negribu. Tur kā uz delnas ir visi trūkumi - neērta braukšana pat pa sīkākajām bedrītēm (un flīžotajām ietvēm jūtama katra flīžstarpa), spidometram nav jēgas, jo, lai to redzētu, jānodur galva, ietvju apmales ir problēma, maksimālais ātrums ir diezgan bīstams, vispār ātrumiem ir pārāk liela inerce, lai ērti manevrētu ar gāzi-bremzi, ar divriteni starp gājējiem izlavierēt ir divreiz vieglāk nekā ar it kā daudz mazāko skrejriteni. Ja tev ir smaga soma, to nevis uzmet uz bagāžnieka, bet stiep uz sevis. Un tad vēl neiespējamība braucamo pieslēgt, ja jāieiet veikalā vai citur kur.
Vārdu sakot, nepraktisks daikts par 500 eiro.

Es pat nespēju iedomāties, kas no mazajiem elektriskajiem braucamajiem ērtībās spētu pārspļaut divriteni.

(7 ir | apliecini to, ka esi)

September 18th, 2018


10:06 am
Pediatre Liene Smane stāsta, ka 6-7 gadu vecumā bērna locītavas kļūst stiprākas, bet 8-11 gadu vecumā var attīstīt ātrumu, tāpēc ir ieteicams nodarboties ar skriešanu un vieglatlētiku, bet spēku un izturību labāk trenēt, tikai sasniedzot vienpadsmit gadu vecumu.

Reakciju vislabāk attīstīt 8-9 gados, ritmu un līdzsvara izjūtu – no 9 līdz 12 gadiem, bet pēc 12 gadiem jau ir grūti veidot prasmi orientēties telpā un sarežģītu kustību tehniku.

(No šejienes: https://www.tvnet.lv/6402732/futbols-balets-teniss-vai-peldesana-vai-viss-kopa-ka-neparforset-ar-berna-hobijiem)

Man riebusies skriešana kopš agras bērnības, t.sk. 8-11 gadu vecumā. Bet par to sarežģīto kustību tehniku ir vērts padomāt.
Tags:

(apliecini to, ka esi)

September 14th, 2018


02:40 pm
salu klāj pasakainas dabas takas, kalni

(1 ir | apliecini to, ka esi)

September 13th, 2018


03:50 pm
Ceļotājā 40% atlaides mani nespēj iedvesmot, jo esmu ekipējusies ar labu labām lietām no aliexpresa, ebaja un humanas. Ebajs gan mani vakar nemīlēja - solīšanā taisni pēc manas parastās taktikas pēdējās sekundēs konkurents mani pārsolīja par 60 centiem. Paliku bez Finn comfort sandalēm par lielisku cenu.
Komforta apavi ir viena no dramatiskākajām aktualitātēm visās dzīves jomās, citādi es vakar aizeju uz zumbu ar parastām krosenēm... un šodien pēdas uz mani brēc: "Tu ko! Iedomājies, ka vari vēl diennaktīm dejot un nedēļā noiet simtkilometru pārgājienu? Mēs tev pierādīsim pretējo!"

(apliecini to, ka esi)

September 12th, 2018


02:35 pm
mūžu dzīvo, mūžu mācies. beidzot trāpījās higiēniste ar viedokli.
tātad dilemma atrisināta - pēc pamošanās jānotīra mēle un jāizskalo mute, bet zobus tīrām pēc brokastīm...
(lai gan pirms-pēc zobu birstētāju proporcija Cibā jau pērn dalījās 1:3)

(3 ir | apliecini to, ka esi)

11:29 am
viņš pavērsa pret skolotāju ieroci un nospieda mēli

(4 ir | apliecini to, ka esi)

September 11th, 2018


09:30 am - Daudz burtu
https://life-prophetic.blogspot.com/2012/10/kas-ir-narcisisms.html
Tags:

(apliecini to, ka esi)

September 10th, 2018


10:50 am
Vakar mani pārņēma nelāgas aizdomas, ka gļuki aviokompāniju mājaslapās ir tāpēc, lai pelnītu ar maksas konsultāciju sniegšanu pa telefonu.

Wizzair. Mēģinot iečekinoties, nebija iespējas ierakstīt dzimšanas datus - tā vietā varēja nospiest tikai datumu (sākot ar 11. septembri, bet gadu automātiski uzrādīja kaut kādu 1918., bez iespējām kaut ko nomainīt).
Zvanot uz konsultāciju telefonu (sarunas iespēja angļu, krievu un ukraiņu valodā par 86 centiem minūtē), tur atbildēja - "mēs esam pārāk aizņemti, ja jums nav steidzami, zvaniet pēc 2 stundām" (bet ja ir steidzami, tad krājiet savus 86 reiz X centus par savienojuma gaidīšanu).

Pilnīgi netīšām atklāju, ka dzimšanas datu ierakstīšanas iespēja parādās, nomainot lapā latviešu valodu uz angļu. Nākamajam pasažierim - nomainot no angļu uz latviešu. Aiznākamajam - no latviešu uz angļu. Un tā tālāk.

Bet varu derēt, ka vesels bars izmisušu cilvēku, kas nav mēģinājuši eksperimentēt ar klikšķināšanu, droši vien zvana uz to maksas telefonu. Vai atmet ar roku un iet reģistrēties par maksu lidostā.

(1 ir | apliecini to, ka esi)

September 5th, 2018


05:47 pm
Esmu dzirdējusi, ka ir tādi pastkartīšu saņemšanas frīki, nesaprotu, kur tas kaifs (pati kolekcionēju dullas neaprakstītas pastkartītes, bet tādas reti gadās ieraudzīt un nopirkt).
Bet ja nu kādam vajag kartīti no Krievijas, varu piedāvāt adresi - pērnā ceļabiedrene grib kartīti no Latvijas un gatava sūtīt savējo pretī.

(apliecini to, ka esi)

September 4th, 2018


10:02 am
Mēģinu pierakstīties pie ģimenes ārstes internetā. Aizpildāmajā formā man prasa norādīt, vai pie viņas mani nosūtījis ... ģimenes ārsts.

(2 ir | apliecini to, ka esi)

September 2nd, 2018


06:21 pm
IX centūrijas 100.vārsma.

Milzīgi sērijveida pārvietošanās līdzekļi
Dosies pāri jūrai un sauszemei.
Laimīgi nebūs tie, kam ir skaidrs saprāts.

Jautājums, protams, vai Nostradama laikā lietoja vārdu "sērijveida".

(apliecini to, ka esi)

August 30th, 2018


12:10 pm
Drēbes patiesi ir vērts dažkārt papētīt. Kas tajās rakstīts maziem vai cakotiem burtiņiem.
Par savām mīļākajām bikšu pogām jau reiz stāstīju. Bet vakar, pēdējo reizi uzvelkot iecienītāko krekliņu ar izšuvumiem, kurš jau tikdaudz valkāts, ka sācis šķīst pa vīlēm un ir starta pozīcijā uz atkritumkasti, beidzot izlasīju, kas rakstīts tā iekšpusē.

"Fight sin
Made in Hell"

(apliecini to, ka esi)

August 28th, 2018


09:46 am
Sāku meklēt Bangkokā pirkto rokaspulksteni, kuru pēdējoreiz redzēju pirms apmēram pieciem gadiem un par ko biju pilnīgā pārliecībā, ka tas kaut kur mājās stāv, jo kur gan citur tas varētu būt. Tā kā meklējumi beidzās bez panākumiem, vienīgā ideja - ka tas savulaik nozagts kopā ar sudrablietām (nez kāpēc gan zagļiem būtu bijis vajadzīgs lēts plastmasīgs elektroniskais pulkstenis bez baterijas?).
Parasti es ļoti labi zinu, kuros kaktos un kārbās man stāv visi man piederošie štrunti.
Arī šim bija nostalģijas vērtība, tāpat kā visām rotaslietām, no kurām sanāca piespiedu kārtā šķirties.

(apliecini to, ka esi)

August 23rd, 2018


04:49 pm
Futbola čempionāta spēlētāji draud ar steiku.

(apliecini to, ka esi)

02:13 pm
Nogriezu četras piektdaļas vīnogulāja lakstu. Ja divus mēnešus nerādās mājās, tad loģiski, ka tevi tur sagaida zaļi džungļi. (Nu, es priecātos kādreiz iemācīties, kā tā vīnoga pareizi jāgriež, citādi man katrs gads paiet eksperimentālā šņikāšanā.)
Ogas ir, un garšīgas.
Mamma, kaimiņam, vainīgi: "Piedodiet, es nemaz nepamanīju, ka tās vīnogas tādā biežņā saaugušas pāri jūsu žogam." Kaimiņš: "Paldies! Tur, kur bija noēnots, manas zemenes joprojām ir zaļas, kur bija saule - tur tagad visas gandrīz izkaltušas."

Izrāvām pusnokaltušu ķirsi un negaršīgi ražojošu kolonnābeli, tagad dārzā atkal ir vieta. Kaut kam.
Gribētos bumbieri, bet tās aug varen lielas. Pundurbumbieru nav! Tā paša iemesla dēļ neviens cits bez manis negrib ieviest saldos ķiršus (jo skaidrs, ka neviens cits bez manis tos negriezīs, bet bez griešanas ar tiem nevar).
Ko lai iestāda? Ābeļu mums ir apnicīgi daudz. Pie mājas divas pundurenes un uz antonovkas uzpotētas vēl divas šķirnes.

Vai rukolu vēl var sēt?
Kaut kad jāatceras iebāzt zem lazdas lakšu sēklas.

(22 ir | apliecini to, ka esi)

August 22nd, 2018


10:48 am
Lasu Eimena grāmatu "Smadzenes izmaina dzīvi"
Sagribējās piedalīties kādā eksperimentā, kur mani testētu ar smadzeņu attēlveidošanas metodi.
Izrādās, ka tādas lietas kā bērnu sišana, pretīrunāšana, nespēja iegaumēt sejas, mājas pārvēršana par bomžatņiku, narcisisms utt. u.t.jpr., principā viss, ko indivīdi dara nelāgi, ir pamatojamas ar dažādu smadzeņu daļu bojājumiem (kurus izraisa alkohols, narkotikas, galvas sadauzīšana nokrītot, kontaktsporta veidos vai kautiņos), par kuriem cilvēks nemaz nenojauš.
Izrādās, depresijām ir septiņi veidi, atkarībā no bojātā smadzeņu apvidus, līdz ar to arī dažādas ārstēšanas taktikas.
Pārēšanās arī ir septiņi veidi. Vieniem vajag olbaltumvielu diētu, citiem palīdzēs ogļhidrāti (atkarībā no tā, kurš smadzeņu apgabals labojams). Es, piemēram, secināju, ka mana liekā svara iemesls ir tas, ka ik pa brīdim man katastrofāli sāk trūkt serotonīna. Tātad, jebkādu veselīgas ēšanas režīmu sākot, jāuzmana nevis cipari uz svariem un tauku procents ķermenī, bet tas, lai serotonīns visu laiku būtu līmenī, jo ķermenis to pieprasa! Ja ne citādi, tad ar kūkām! Tas ir izdzīvošanas jautājums!
Alcheimers sākas vairākus gadu desmitus pirms pirmo simptomu izpaušanās. Prāta trenēšana arī diemžēl nenozīmē tikai "es taču ik dienas risinu krustvārdu mīklas un sudoku", ar to nepietiek, jo dažādām smadzeņu daļām ir vajadzīgi dažāda veida treniņi, piemēram, dejas, mūzikas instrumentu spēlēšana, darbošanās ar nedominējošo roku utt., vēlams vienmēr kaut kas tāds, kas ir pilnīgi jauns un neatkārtojas: ja tu visu laiku dejosi tikai valsi un nemācīsies neko citu, tas arī nebūs efektīvi.

(8 ir | apliecini to, ka esi)

August 20th, 2018


03:46 pm
Reizniece-Ozola jaunajiem spēlētājiem Vērmanes dārzā sniedza simulantspēles seansu.

(apliecini to, ka esi)

August 13th, 2018


09:46 am
Lietojiet cimdus traku mazgāšanas laikā.
Šīs atbildes neko neatrasina.

(1 ir | apliecini to, ka esi)

> previous 20 entries
> Go to Top
Sviesta Ciba