lavendera

> Recent Entries
> Archive
> Friends
> User Info
> previous 20 entries

Links
patiesi
ģeodati
britu komēdijas
grāmatas
spāņu podkāsti
popadancevs
naktsmājas
latv. filmas
stereo
lidojumi
podkāsti
mājas
anglene
putnu balsis
dzīvokļu cena
grāmatas gen
aum
workaway
smadzenes
Antons
poliglots
psihe 1
psihe 2
coursera
stupidfox
cariatura.ru
banksijs

June 20th, 2019


09:36 pm
Visšokējošākais Rešetina Skroderdienās ir Rūdis - pajoliņš ar plikai pļeškai pārķemmētiem matiem, kas uzturas tīņu sabiedrībā. Tipa Karlsons, kas nedzīvo uz jumta...

(1 ir | apliecini to, ka esi)

02:45 pm
Sajauc pudelē ar izsmidzinātāju trauku ziepes ar ūdeni un ar šo šķīdumu apsmidzini lapseņu stropu.

(5 ir | apliecini to, ka esi)

June 19th, 2019


02:18 pm
Elektrum man nez kāpēc 18. jūnijā atsūta uzaicinājumu piedalīties testā, kurš beidzies... 17. jūnijā.
Bet tik un tā noskaidroju, ka esmu ekspresīvais tosteris! Klusē, klusē, un tad pēkšņi - trah, trah, babah!

(apliecini to, ka esi)

June 17th, 2019


02:45 pm
Pārdodu labu pilsētas velosipēdu, vīriešu (Marathon Helios). Iebūvētais saslēgs ar ķēdi, dinamo lukturis.
(Tas nav dienas citāts, es patiesi pārdodu.)
Cena 165 eiro.
https://photos.app.goo.gl/yUHy2u2kmCPeau4d6

Rāmis 21 colla, riteņi, mērot ar mērlenti, 27,5 collas. Lieliskā braukšanas kārtībā, tik ķēde jāieeļļo.

(2 ir | apliecini to, ka esi)

11:01 am
maps me izgrieza google maps pogas ar to, ka parādīja arī mazas taciņas starp žogiem un ēkām, kā tikt līdz robežjoslai, ne tikai autoceļus. Un interneta netērēšana orientācijai arī ir lielisks lietotnes bonuss.

Igaunijas vidienē patika Paides Laika tornis (vajag vai nu 2 stundas laika apskatei, vai gidu, lai izbaudītu visas interaktivitātes; mēs uz 40 min ieskrējām, izskraidījām visus astoņus stāvus un aizskrējām).

Un Jarva-Jāni veco auto patversme, kur vienā laidā skan spiedzieni: Šito autobusu es atceros, es pirmajā klasē ar tādu braucu uz skolu! Paskat, kāds tam traktoram sēdeklis, vēl tikai džakuzi klāt vajadzētu! Tie motocikli izskatās kā iemīlējušies! Nobildē mani pie šī limuzīna! Un pie tā klaunu auto!

Un Kirnas muiža, kur ekstrasensiem-amatieriem ķert enerģijas. Daudz labāka par tiem brikšņainajiem Pokaiņiem.

Sieviešu pareizticīgo klosterī redzēju melni tērptu mūķeni ar ... melniem bērnu ratiņiem. (Melnā tērpts melns bēbis tur tobrīd gan nebija iekšā.)

Pastaigājām pa Sillamē staļinlaiku arhitektūras promenādi.

Narvas cietoksnis ir štrunts, salīdzinājumā ar Ivangorodas nocietinājumiem. Lielākā viltība ir, ka Narvā par biļeti jāmaksā 8 eiro, par kuriem tu bonusā saņem monētu, par kuru vari iekšpusē kādā no piecām darbnīcām iegādāties kaut kādu amatniecības štruntu par cenu "četri eiro" vai, ja nu galīgi nepatīk ne ādas, ne māla karekļi, ne kaltas naglas, ne dziju rokassprādzes, pacienāties "aptiekā". Nu diez vai puslitrs kvasa vai krūze tējas maksā četri eiro. Tas tikai kaut ko liecina par to, cik tie sūdiņi reāli maksā. Bet kā citādi noslauksi tādu naudu par tik necilu cietoksnīti?

Brūnajām norādēm uz apskates objektiem gan derētu būt arī kādā internacionālā valodā.

Tikai Igaunijas veikalā attopos, ka Latvija pārstājusi importēt labos igauņu saldējumus, šķiet, kopš Ilvess saslavēja Latvijas preci. Nu tad atliek izmantot iespēju un pieēsties tos uz vietas.

Dažs labs ne tikai rakstā "tomērt", bet tā arī runā ... man tā arī neizdevās noskaidrot, kāpēc, jo "kamērt" viņš nesaka. Mistērija!

(apliecini to, ka esi)

June 13th, 2019


10:37 am - Palīdzēt vai ne?
Palaikam redzot pilsētā cilvēkus, kas blenž kartē, domāju, vai piedāvāties palīdzēt. Argumenti ir gan par, gan pret: ja tūrists kaut kur nokļūs ar karti, viņš sāks orientēties pilsētā patstāvīgi (es vairākas dienas nodzīvoju Kijevā, kur mani visur veda aiz rokas, un vispār nezinu, kas kur pilsētā atrodas, Kijeva ir kārtīgi apskatīta, bet oriententeriski joprojām sveša). Tai pašā laikā, ja karti plāta pensionāru pāris ar koferi, kurš stāv uz galīgi netūristiska stūra, skaidrs, ka viņiem nav īsti sajēgas, kur jāmeklē viņu viesnīca.
Kaut kā līdzīgi šorīt ar vienu baltā spieķa cilvēku - ar somu rokā, sparīgi pa stabiem dauzīdams, viņš dodas uz stacijas tuneli. Atkal - vai ir pieklājīgi piedāvāties pavadīt kādu brīdi, vai arī tā būtu neticība viņa spējām tikt galā ar savu dzīvi pašam?

(1 ir | apliecini to, ka esi)

May 31st, 2019


02:25 pm
Britu skolā Latvijā mācās 122 bērni.
Skolas paplašināšanā plānots ieguldīt 15 miljonus eiro.
Pēc tam skolā, iespējams, mācīsies 500 bērni.

Khem.

(4 ir | apliecini to, ka esi)

May 29th, 2019


03:30 pm
beidzot atradu šokolādi ar pietiekami sprakšķošām karamelēm.

(2 ir | apliecini to, ka esi)

01:58 pm
Es laikam esmu konservs, bet man visvairāk nepatīk "atjaunināt sistēmas". Tikko nospiedu "apstiprināt atjauninājumus" savam Huawei, un tagadējais izskats man vienkārši riebjas...
Bet droši vien pēc mēneša vairs ij neatcerēšos, kā agrāk bija.

Tāpat parasti ir ar visiem portālu un lietotņu jauninājumiem.
Vai varbūt es savā dziļākajā būtībā esmu vīrietis. Viņiem taču esot princips "nelabo, kamēr nav salūzis".

(1 ir | apliecini to, ka esi)

May 28th, 2019


11:04 am
Par kaķa nosišanu ar cirvja kātu piespriež īslaicīgu brīvības atņemšanu
(Tukuma tiesa)

Vai kaut viens tai tiesā (vai sākotnēji policijā) ir loģiski padomājis, kā izskatās kaķa sišana ar cirvja KĀTU? Nē, nu es saprotu, ka policistiem latviešu valoda ir uz trīs ar mīnusu, bet kāpēc vismaz tiesā nesakārto terminus?

(16 ir | apliecini to, ka esi)

May 25th, 2019


12:56 pm
Manā rajonā vēlēšanu iecirknis ir krievu skolā. Vietējie blokmāju iedzīvotāji to noteikti zina, bet man (info saņēmu tikai no VID, ne vēstulē) trīsreiz vajadzēja skatīties kartē, pa kuru greizo ielu tai labirintā piebraukt, un tik un tā apmetu spirāli, kamēr atradu ieeju. Balsošanas norobežojumu galdiņi tik tuvu cits citam, ka cilvēkiem jāpieceļas, lai citi balsotāji var paspraukties garām viņu krēslam.

(apliecini to, ka esi)

May 21st, 2019


10:52 am
Apcerēju, kāpēc gan viendzimuma pāriem nevarētu būt sievis un vīre, bet tad attapos, ka ne jau visās valodās lietvārdiem ir dzimtes.

(2 ir | apliecini to, ka esi)

May 17th, 2019


05:56 pm
Aha, pamēģināju bildēt ar telefonu.
Kaut kādas stulbas tās bildes sanāk. Apvārsni nevar noregulēt, cilvēki deformējas, piezūmot nedrīkst, stāsta nav. Un kur tad vēl nepieciešamība lādēt telefonu ik pēc sešām stundām. Kalnu pārgajienā jums būs foto tikai no pirmajām divām dienām.

Staigāt ar senu 7,5 pikseļu ziepjutrauku arī pastulbi. Bet tīri kompozīcija ar fotokameru sanāk okei.

Varbūt iegādāties jaunu ar pirkstiņbaterijām barojamu fotokameriņu un nemocīt telefonu ceļojumos? Ir viedokļi un ieteikumi?

(3 ir | apliecini to, ka esi)

April 30th, 2019


04:31 pm
Interneta veikalu grupa Pigu grupa.

Tāds jauki latvisks nosaukums :)

(1 ir | apliecini to, ka esi)

April 29th, 2019


10:44 am
Manas sealskinz zeķes ir absolūti partizāņi. Es zinu visu, kas manā mājā kur atrodas, izņemot šīs zeķes. Un šī nav pirmā reize, kad tās pazūd bez pēdām.
Savukārt, ja trekinga sandales, kuras Latvijā ieradās 17.aprīlī un tika atmuitotas 27., pasta nodaļā ienāks tikai aizparīt... tad tās mierīgi var soļot atpakaļ uz Ķīnu :(

(apliecini to, ka esi)

April 27th, 2019


12:17 pm - Kā nemaksāt valstij nodokli?
Meklēju maiņas līguma paraugu, atrodu "maiņas līgumam piemērojami pirkuma līguma noteikumi". Vai tas nozīmē, ja mēs ģimenes ietvaros samainām vienai personai piederošu mašīnu pret otrai personai piederošu dārzu, valsts noslauc no mums 15% par to, ka mēs to darām? T.i., manta paliek mūsu, bet mēs kļūstam nabagāki, kamēr valsts no šīs vienkāršās papīru būšanas - bagātāka?

Vai arī ir jāuztaisa divi dāvinājuma līgumi - es tev, tu man. Radu lokā dāvanas ar nodokli taču neapliek.

(3 ir | apliecini to, ka esi)

April 26th, 2019


09:38 am
sastrēgums ir uz Gustava Zemgales gatves
(Leta)

(apliecini to, ka esi)

April 16th, 2019


10:01 am
ir ne tikai bārgājiens, bet arī bārbaudījums :)

(1 ir | apliecini to, ka esi)

April 15th, 2019


11:11 am
Pēc tam, kad pēc ilgas un nesekmīgas sarakstes aizgāju uz VSAA otrreiz klātienē, visu paskaidroju uz pirkstiem un stipri tuvredzīga kundzīte rūpīgi izpētīja manu darba grāmatiņu ar lupu, tomēr darba stāžā ir iekļauti vēl 11 mēneši.

Šorīt savukārt radās cits finansiāls jautājums - man vienmēr licies, ka tas uz mani neattiecas, bet acīmredzot nodokļu deklarācijā var un vajag iekļaut ne tikai medicīnas čekus, bet arī ziedojumus visādiem tur ziedot.lv.
Bet vai man atmaksās arī kādu naudiņu par to, ko esmu ar norādi "ziedojums [enerģijas apmaiņai :D]" pārskaitījusi kaut kādām citām organizācijām? Nupat, piemēram, samaksāju 200 ar norādi "Ziedojums par Armēniju". Varbūt man arī atlikumu izdevīgāk pārskaitīt ar "ziedojuma" norādi, nevis iedot ceļojuma organizatoriem ķepā?

Sasodīts, ka šogad visādi ceļojumi notiek ar sakrītošiem datumiem. Piemēram, Jordānija ar ļoti vilinošu plānojumu Latvijā atgriežas dienu pēc tam, kad man jau jāizlido uz Armēniju. Piecas dienas agrāk nevarēja to piedāvājumu iemest? Es mēnesi gaidīju Jordānijas variantus, kamēr beidzot nopirku aviobiļetes citā virzienā...

Andalūzija savukārt sakrīt gan ar Turciju (kurp dodas paziņas), gan mēnesi ilgu vālējienu pa dziļo Krieviju (nu labi, es tāpat nemāku ne stūrēt bezceļnieku, ne arī piešūt norautu roku).

Būs vien pašām jāsaplāno Ķīna, Taizemes ziemeļi vai Mjanma.

Man ir jāiztērē briesmīgi daudz atvaļinājuma dienu, esmu atvērta visādiem ekspedīciju un piedzīvojumu piedāvājumiem. Vai arī ienesīgu sezonas darbu piedāvājumiem.

Atgriežoties pie naudām un nodokļiem - lld saka, ka valsts cilvēku vienā laidā soda par to, ka viņš ir sagribējis uzbūvēt māju. Baznīca kādreiz ņēma desmito tiesu. Ja tu tagad vēlies pārdot ne savu vienīgo īpašumu (bet, piemēram, māju, kurā nevis 5 gadus esi dzīvojis pats, bet to izīrējis, vai varbūt kaut ko mantotu), valsts paņems piekto daļu tavas naudas...
Apsverot to visu, ja tuvākajos gados iespējams mantot kādu nekustamo īpašumu, kuru pārdosi, tad patlaban dzīvokli pirkt nedrīkst...

(3 ir | apliecini to, ka esi)

09:56 am - tematiska pārrakstīšanās
Eiropas Centrālās Bankas šefs Mario Dārgi :)

(S.V.)

Pašu gatavots nezāļu atbaidītājs. Izsmidzini to vietās, kur čum un mudž no nezāļu uzbrukumiem.
Iedur avīzes zemē.

(apliecini to, ka esi)

> previous 20 entries
> Go to Top
Sviesta Ciba