Friends

> Recent Entries
> Archive
> Friends
> User Info
> previous 50 entries

Links
patiesi
ģeodati
britu komēdijas
grāmatas
spāņu podkāsti
popadancevs
naktsmājas
latv. filmas
stereo
lidojumi
podkāsti
mājas
anglene
putnu balsis
dzīvokļu cena
grāmatas gen
aum
workaway
smadzenes
Antons
poliglots
psihe 1
psihe 2
coursera
stupidfox
cariatura.ru
banksijs

October 20th, 2021


fedrs
08:44 pm
Vakar no rīta kasīju ledu no vējstikla, šovakar stundu nodzīvojis pa āru šortos. Dzīve ir negaidītu pavērsiemu pilna.

(2 comments | Leave a comment)

covid_19
05:34 pm - Arnis Cimdars kirdik
parādījusies laba ziņa, par vienu kovididiotu mazāk

labikatā, labikatā

(7 comments | Leave a comment)

covid_19
04:08 pm - pāreja uz tīro enerģiju
https://jauns.lv/raksts/arzemes/468045-gazprom-nereage-uz-pieaugoso-es-pieprasijumu-pec-dabasgazes-pazino-leiena

interesanti - šamā te transpersona aicina pāriet uz tīro enerģiju ;) vairāk un vairāk .... bet - kas tad šo te enerģētikas krīzi izraisīja ja ne zaļā enerģija - nav vēja, nav ūdens ... sausa vasara

nepārprotami šamie nezin ko darīt, bet tikai kaut ko murmulē ... atjaunojamie resursi, tīrā enerģija - tipa katram otrajam pa aukstās kodolsintēzes reaktoram pakaļā

(51 comments | Leave a comment)

pavisam
01:38 pm - Devil may care
Tāks, murmuļi!!!
After Life arī nav pabeigts!!!Visādi citādi ļoti pat ok.
Ir wtf?! momenti.
Ir skumji.
Ir smieklīgi.
Un, diemžēl arī pārlieku salkani. No Gervais to negaidīju.

Stāsts nerezonē, vide gan.
Un Suns. Suns ļoti.

Mēs visi esam sadirsti, tā kā tu, faktiski, esi normāls.
Ir par ko padomāt.

(3 comments | Leave a comment)

jan09
08:40 am - pslk
pats savas laimes kalējs:

ja gribi parūpēties par savu veselību, papildus skābeklis ir viena no opcijām, īpaši covid vīrusa gadījumā.
Piemēri linkā:
https://www.amazon.co.uk/s?k=mini+portable+oxygen+concentrator&crid=P2BZPEE0UZD1&ref=nb_sb_ss_fb_1_33_ts-doa-p
https://www.amazon.co.uk/s?k=ClearO2&i=drugstore&search-type=ss&ref=bl_dp_s_web_0

mērītājs:
https://www.amazon.co.uk/Oximeter-Display-Carrycase-Batteries-Lanyard/dp/B002MEUFKW

citi linki:
https://www.boconline.co.uk/shop/en/uk/gas-a-z/oxygen/oxygen-cylinder-medical-grade-compressed-gas
https://www.boconline.co.uk/shop/en/uk/healthcare/oxygen-therapy-consumables

(6 comments | Leave a comment)

jan09
08:03 am - ara
Apinis raksts atkal:

***
Latvijas veselības aprūpes budžets 2021. gadam ir tieši par trešdaļu mazāks nekā nepieciešams pandēmijas apstākļos, un to saka Pasaules Veselības organizācija, un tai līdzi – Latvijas ārsti.

Otra Latvijas budžeta īpatnība ir veidot to kā puzli, kur puse no puzles gabaliņiem ir piemirsta kastē. Tad nu daļai medicīnas kaut kāds finansiāls segums ir, daļai nav. Par daļu puzles gabaliņu ir lielāka interese. Atceros – pirms dažiem gadiem budžetā atradās vieta kādam nozīmīgam un itin dārgam uroloģijas aparātam, kas Latvijā bija izmantojams dažiem pacientiem gadā, tai skaitā kādam vārdā neminamam, taču ietekmīgam Saeimas deputātam.
Tātad – lai budžetā rastu kādu papildus eiro kādai medicīnas nozarei, kādam kompensējamam medikamentam, kādam diagnostikas aparātam vai slimnīcas reanimācijas nodaļas remontam, vajag kādu, kas puzles gabaliņu izvilktu no kastes un ieliktu budžetā.
„galvenais iemesls iekļaut budžetā vienu vai otru pozīciju budžetā ir iespēja saņemt otkatu. No ģimenes ārstiem nekad nekādu otkatu dabūt nevarēs, tādēļ viņiem vienmēr būs to bada maizi ēst”
Ja par budžeta naudu tiek iegādāts superdārgs aparāts, kuru var izmantot trīs pacientu ārstēšanai gadā (maza tā Latvija, pacientu skaits atsevišķās jomās nav milzu liels), tad lētāk pacientu nosūtīt diagnostikai uz kaimiņvalsti.
***

https://www.la.lv/peteris-apinis-latvijas-veselibas-budzets-ka-septinu-aklu-indiesu-izpratne-par-ziloni

(Leave a comment)

missalise
09:51 am
Lasu Autortiesību likumu un īsti nesaprotu. Filmu un fonogrammu producentiem tie kritēriji likumā ir atšķirīgi. Kas īsti skaitās manu dziesmu producents? Es vai tas džeks, kas aranžēja manas dziesmas? Iniciatīvu par dziesmu ierakstīšanu (kā arī ierakstīšanas finansēšanu) uzņēmos es pati, pati arī publicēju. Tajā pašā laikā tas džeks, kurš iepriekš bija aranžējis vienu citu manu dziesmu, bija to ielicis Spotify bez manas ziņas - kā savu fonogrammu. Tā nu tagad esmu apmulsusi.


6) filmas producents — fiziskā vai juridiskā persona, kura finansē un organizē filmas radīšanu un ir atbildīga par tās pabeigšanu;


8) fonogrammas producents — fiziskā vai juridiskā persona, kura uzņemas iniciatīvu un ir atbildīga par izpildījuma skaņu, citu skaņu vai skaņu atveidojuma pirmās fiksācijas veikšanu;

(2 comments | Leave a comment)

jan09
07:53 am - ip
interesanti palasīt:

***
Mūsu valstij un valdībai bija tik naudas kā nekad un minimums 6 mēnešu termiņš, lai sagatavotos rudens pandēmijas uzliesmojumam, par kuru savlaicīgi runāja un brīdināja speciālisti visos kontinentos. Šodien pat Kaimiņam un Pimenovam ir skaidrs, ka mūsu mīļajā zemītē ir brutāli nozagti miljardi (sic!) eur no ārvalstu pandēmijas programmu aizdevumu resursiem.

Tomēr tas nav galvenais, un nešaubos, ka jau, vēlākais, 2022. gada ziemā, kā teikt, visas pandēmijas laika finanšu rebes tiks ''rautas gaisā''. Personīgi man to neformālās sarunās ir apliecinājuši arī mūsu stratēģiskā partnera specifisku struktūru pārstāvji. Šie paši pārstāvji jau krietnu laiku iepriekš definēja, ka būvniecības (t.sk. ceļu būvniecības) karteļi tiks, runājot valstsgribētāja Levita vārdiem, ņemti priekšā. Un tika paņemti priekšā.

Dabīgi, ka kādam baram politisku darboņu un augstāko ierēdņu nāksies pārvietoties blakus dzīvojamās platībās pie Aivara no Ventspils. Situācijas unikalitāte ir tajā, ka pirmo reizi Latvijas vēsturē var tikt aizturēti un pat notiesāti pāris ministru. Jau šodien dosjē par dažu labu, kas uzkrāti vienā ēkā pie šosejas uz lidostu, parsniedz visas normāla saprata robežas. Ka teikt - tā nezog pat Ukrainā.

Knifs ir citur un citā - Latvijas tauta sen sevi ir nodalījusi no varas un, būsim godīgi, arī no valsts kā tādas. Visiem zināmais - es mīlu šo zemi, bet ienīstu šo valsti. Apliecinājums minētam ir % vēlētāju piedalīšanās vēlēšanās un emigrējušo skaits. Faktiski tas ir pūļa juridisks nihilisms, kad tiek nepieņemts un noliegts jebkas, ko piedāvā vara. Nav dūmu bez uguns.

Visas atjaunotās valsts desmitgadēs preču (it īpaši - akcīzes) kontrabandu pāri valsts ārējai robežai un PVN karuseļshēmas ir organizējusi VID augstākā vadība finanšu ministru uzdevumā, bet piesegusi Finanšu policija (visos tās nosaukumos) ciešā sadarbībā ar Drošības policiju, Ekonomisko policiju un Ģenerālprokuratūru. Caur būvniecības karteļu shēmām nāsīs ir iešnaukti miljardi eur. Tas pie visiem Iepirkumu uzraudzības birojiem, Konkurences padomēm, Centrālās finanšu un līgumu aģentūras, Valsts kontroles utt.

Lielākā daļa narkotiku apgrozījuma un tirdzniecības, kā arī prostitūcija sen Latvijā ir nevis zem policijas jumta, bet pašas Valsts policijas augstākā vadības līmeņa darbinieku organizēts un vadīts rūpals. Atbilstoši rietumvalstu ekspertu aplēsēm ik gadu Latvijā tiek izzagti no valsts vai iegūti citos noziedzīgos ceļos ap 3 miljardiem eur, kas līdzvērtīgi 1/3 valsts budžeta. Šeit nav runa par klasisko kriminālu, bet tikai par balto apkaklīšu organizēto noziedzību.

Kopumā valsts un pašvaldību samezglotā Latvijas izzagšanas mehānismā vēsturiski (it īpaši kopš Repšes Jaunā laika nākšanas pie varas tālajā 2002.g.) savstarpēji sasaistīti (pat laulības saitēm, piemēram, Jaunups - Leiškalns) aptuveni 5000 ģimeņu. Šīs 5000 ģimenes kontrolē visu valsts varas, izpildvaras, tiesu sistēmas, specdienestu, lielo valsts un pašvaldību uzņēmumu, prokuratūras, kas būtiski svarīgi - arī vadošo plašsaziņas līdzekļu un Nacionālās drošības padomes darbību.

Sveši šeit jau sen nestaigā. Visi, kam ko vajag, pazīst personīgi, bet, ja nepazīst, tad ir uzticami vidutāji, kas pazīst abas puses. Tiek audzināta valsts līmeņa izzadzēju jaunā šķira, kura jau sāk nomainīt 2000. gadu politisko un izpildvaras krimināleliti. Būtiska loma paaudžu nomaiņā atvēlēta studentu korporācijām un specifiskai kadru kalvei - Rīgas Juridiskajai augstskolai. Visur visi savējie.

Visi, kas ir pret sistēmu, tiek izstumti uz neatgriešanos. Komunisma politiskās varas formā Milovans Džilašs (Milovan Djilas) nonāca pie slēdziena, ka cilvēku kopumu, kas īsteno šādu valsts pārvaldes modeli, sauc par Nomenklatūru. Nedaudz dīvaini, bet šodienas Latvijas politika ir Nomenklatūras politika. Nomenklatūras pārvaldei ir raksturīga disidentu kriminālvajāšana no specdienestu puses un krimināllietu (kriminālprocesu) fabricēšana, izmantojot valsts resursus.
***

(5 comments | Leave a comment)

jan09
07:44 am - dp
Dienas prieks:

***
Epidēmija kļuva par sezonālu slimību, ar kuru mēs turpmāk sadzīvosim. Tā, sākoties vasarai, pazūd un rudenī atgriežas. Tā tas būs vēl gadiem. Atgādināsim publikai, ka tā pote, ko mums dod un ko arī es esmu dabūjis, paredzēta tam vīrusam, kas plosījās 2020. gadā. Paldies dievam, ka sagadīšanās pēc šī pote nostrādā arī pret to vīrusu, kurš plosās šogad. Covid vīruss nav tik labi izpētīts kā gripas vīruss. Ja pareizi esmu sapratis, tad ikgadējā vakcīna gripai jau ir puslīdz gatava. Dienvidu puslodē ziema ir tad, kad mums ir vasara. Virusologi paskatās, kā Argentīnā vai Austrālijā cilvēki slimo, piefrizē aktīvās vielas, un vakcīna gatava. Es nezinu, vai tāpat var rīkoties ar koronavīrusa vakcīnām. Visi mums stāsta, ka zinātne ir viszinoša arī par šo Covid vīrusu. Tās visas ir muļķības. Zinātne par šo vīrusu šobrīd tikai top. Šobrīd ir tikai hipotēzes. Zinātne būs pēc desmit gadiem, kad šos datus izanalizēs. Līdz ar to mums jābūt gataviem dzīvot šajā neziņas fonā, līdzīgi tam, kā bombardēšanas laikā no gaisa. Sākoties uzlidojumam, salienam pagrabos un, kad tā beidzas, izlienam ārā. Tā, kā bija, vairs nebūs. Turpmāk darba kārtībā būs totālā vakcinēšana vienu vai divas reizes gadā. Varbūt būs kādas ilgtspējīgākas vakcīnas.

Kolīdz tika izsniegti Covid sertifikāti, bija skaidrs, ka cilvēki tiek un tiks šķiroti. Līdz šim mums nav bijušas tādas propagandas, ka tie, kuriem nav auto vadīšanas tiesības, ir meļi, krievu aģenti vai nepatrioti. Taču ir propaganda, ka tie, kuri ir bez sertifikātiem, ir baigie kropļi un visādi citādi pretīgi cilvēki. Ar šādu un līdzīgu cilvēku dalīšanu ir sākušās vislielākās nelietības pasaules vēsturē. Vispirms cilvēkus sadala un tad daļu no sadalītajiem padara par sliktākiem nekā pārējie un pēc tam par necilvēkiem. Tā rodas Srebreņicas.
***

https://neatkariga.nra.lv/intervijas/361066-marcis-bendiks-nakamo-covid-lokdaunu-istenot-neizdosies

(1 comment | Leave a comment)

pavisam
09:14 am - Pulk-stenis un mazāk-stenis
Pārsakoties pārdēvējām rudeni par trudeni, kas rezultējās ar trūdeni.

Man vispār ļoti simpatizē lietuviešu mēneši - nevis tur kaut kādi aprīļi un augusti, bet balandis un rugpjūtis. Liepa. Sausis.

Gadalaiki varētu būt:
Aukstenis
Plaukstenis
Karstenis
Trūdenis.

Ar Plauksteni ķeza - ar "s" atsit plaukstu bez "s" - plauktu.

Mēnešiem tagad pietrūkst fantāzijas un laika, bet idejas velkomētas, lai varam vēlāk apkopot.

UPD - mēs to paveicām! ja nāks kas trāpīgāks vai skanīgāks par šo šedevru, labosim :)
Janvāris - Badenis
Februāris - Īsenis
Marts - Peļķenis
Aprīlis - Ziedonis
Maijs - Dailenis
Jūnijs - Saulgriezis
Jūlijs - Dunduris
Augusts - Zvaigžņkritis
Septembris - Raženis
Oktobris - Lapkritis
Novembris - Tumsenis
Decembris - Svētenis
Tags:

(45 comments | Leave a comment)

fedrs
08:27 am
Vēl no ceļā noklausītā iesaku Džīdžīdžī sarunu ar Andreju Osokinu. Arī tad, ja klavieres tevi itin nemaz neinteresē.

(Leave a comment)

October 19th, 2021


aborigens
11:47 pm
Rīt uz Tallinu. Darba darīšanas, bet tāpat jāiespiež brīsniņš, kad apciemot katzi un ievērtēt viņas jauniegūto īpašumu.
Vēl es aizdomājos, nez, vai tiešām eksistē cilvēki, kuri pērk šampūnu normāliem matiem vai krēmus normālai sejas ādai. Es kopš matu balināšanas vidusskolas laikā vairs nekad neesmu pirkusi, vienmēr skatos, kaut ko bojātiem. Jo, pat ja neatbilst, vienmēr var padarīt stiprākus, vai ne. Varbūt normālos produktus pērk cilvēki ar augstu pašapziņu un tam nav nekada sakara ar patieso situāciju? Jo kā citādi izskaidrot, ka tos tomēr tirgo.
Current Music: Theodor Bastard - Oikoumene

(10 comments | Leave a comment)

extranjero
08:55 pm
Šis atkal ir piemērs par fanātiskiem mājsēdes atbalstītājiem: https://www.tvnet.lv/7365562/kalejs-lemums-par-lokdauna-ieviesanu-ir-novelots-par-diviem-menesiem

Tieši vārda “lokdauns” lietošana, it kā vēl būtu 2020. gada marts bez vakcīnām un visa pārējā, apliecina, cik grūti noteiktiem cilvēkiem iet uz priekšu un izprast, ka situācija ir mainījusies. Varbūt tā ir miopiska domāšana – kad vadītājs neredz neko tālāk par savu šauro darbības lauciņu, nevis to, kā viss ir saistīts.

Jau pirms vairāk kā diviem mēnešiem es rakstīju, ka ir liela problēma, ka Latvijā vakcīnu nav pietiekami saņēmuši gados vecie cilvēki. Bija divi mēneši šo situāciju labot ar labāku vakcinācijas kampaņu, kas mērķēta tieši uz senioriem. Valdība šo iespēju neizmantoja.

Mājsēdes ne ar ko nebūtu palīdzējušas. Pat ja tās nedaudz samazinātu saslimušo skaitu, zemie rādītāji attiecīgi vairotu vakcīnu skepticismu un problēma tiktu atbīdīta uz nedaudz vēlāku laiku, piemēram, uz Ziemassvētkiem.

Arī tagad no mājsēdes nebūs nekāda liela labuma. Jebkuri pasākumi vakcinācijas veicināšanā senioru vidū būs vismaz desmit reizes efektīvāki.

(5 comments | Leave a comment)

extranjero
07:58 pm
Izcelšu vienu šodienas komentāru:

Par valdību ir skaidrs, ka viņi koncentrējās tikai uz vienu skaitli – kopējo vakcinācijas aptvērumu. Skaitliski 50% jau nav nemaz tik ļoti atšķirīgs no 70% vai pat tikai 65% dažās citās valstīs. To, ka vecuma sadalījumam ir ārkārtīgi liela nozīme, viņiem saprast bija par sarežģītu. Šeit vaina arī ir jāuzņemas žurnālistiem, kuri to pietiekami neakcentēja, bet tā vietā koncentrējās uz klikbaitiem – šokējošiem stāstiem par veselīgiem jauniešiem, kas negaidīti saslimuši un nomiruši utt.

Savukārt tie, kas uzstāja, ka kovids (primāri) ir bīstams tieši gados vecākiem cilvēkiem un riska grupām, tika noraidīti un reizēm pat apvainoti dezinformācijas izplatīšanā. Taču tieši šīs informācijas ignorēšana ir galvenais iemesls, kāpēc valsts atkal nonāks mājsēdē.

(7 comments | Leave a comment)

pajautaa
[lavendera]
01:16 pm
Vai kāda valkā moon boots?
Un kā ir?

(8 comments | Leave a comment)

iokaste
11:02 am
viss ir pus'z'pus

(Leave a comment)

covid_19
10:14 am - trešais džabs dara brīnumus
guļu blakus kovidniekam, un nekas

(4 comments | Leave a comment)

pavisam
08:26 am - Lauvu suņi
https://twitter.com/rickygervais/status/1450162042837643274?s=20
Tags:

(1 comment | Leave a comment)

missalise
08:01 am
Man liekas daudz, daudz krutāk ir nevis aizbraukt dzīvot uz vietu, kur ir forši dzīvot, bet uztaisīt to vietu, kurā tu dzīvo, par tādu, kurā ir forši dzīvot.

(12 comments | Leave a comment)

October 18th, 2021


fedrs
11:58 pm
Based on your Running Index average we predict that you can finish your event in 03:10:00
Optimisti, hehhh...

(Leave a comment)

aborigens
08:48 pm
Cik uzmundrinošs spama epasts: The name "mana vārda pirmais burts un uzvārds" is mentioned in a paper published in Journal of Infectious Diseases

(2 comments | Leave a comment)

simamura
08:32 pm
vai šībrīža kultūras situācijā vispār ir iespējams kaut ko pateikt bez metateksta iesaistīšanas? (Žēlabas par nespēju lasīt "daiļliteratūru" vai vēl traģiskāku nespēju nolasīt ironiju ir sīkums. Un runa nav arī par neveiklajiem "zinātniskuma" vingrinājumiem publiskajā runā – "esmu dzirdējis, ka ir tāds pētījums" un tādā garā – bet par jebkuru dalību kultūrā.)

(Leave a comment)

fedrs
08:29 pm
Noskrieti bija kilomeri četri, kad sāka līt, un, lai arī nekavējoties griezu uz māju pusi, drīz jau gāza aumaļām, un izliju līdz pēdējai vīlītei.
Toties pa ceļam noklausījos interesantu interviju ar Andreju Judinu:
https://replay.lsm.lv/lv/ieraksts/lr/150599/kur-beidzas-varda-briviba-un-sakas-atbildiba-liela-intervija-ar-deputatu-andreju-judinu
Īsumā vieglajā valodā - ja tu esi stulbs, un turklāt tev par to neviens nemaksā, cietumā tev nebūs jāsēž.

(1 comment | Leave a comment)

honeybee
06:03 pm
Šodien, tātad, ejam pa ielu un sarunājamies, turpat pa ielu iet balodis
Es viņam apeju apkārt, ceļabiedrene netīšām ņem un iesper
Lops sabijies uzpludurējās līdz pat māju jumtiem

(Tā, visticamāk, nav alegorija, vienkārši wtf moments)

/ ā, un vēl es šodien 2 h ar acs kaktiņu skatījos Niča orģiju un mistēriju teātri, parunājos arī izstādes izglītības daļas vadītāju (? nu, tipa tas amats), kura šo video skatījusies jau dažas dienas no vietas un "jau pieradusi, kas tad tur" (fonā iet epizode, kurā tiek radīts iespaids, ka jaunā, kailā sievietē tiek stūķētas cūkas iekšas), es vēl nezinu, ko par to domāt, bet man šķiet, ka tas ir mīlīgi (arī daži no meistardarbnīcas jauniešiem reportēja, ka pēc stundas iestājas miers un harmonija)

(Leave a comment)

fedrs
02:18 pm
Kā neapjukt Riga IFF programmā. Veselības ministrs aicina nekavējoties noteikt valstī stingru "lokdaunu".

(2 comments | Leave a comment)

extranjero
11:31 am
Vai tad nebija tā, ka valdība runāja par nepieciešamību samazināt kontaktus vismaz par 50%, un pēc tam ar kovidu saslima Levits, jo bija devies nodibināt kontaktus ar zviedriem? Neviens valdības lēmums nevar būt efektīvs, ja pat valsts prezidents, kurš Latvijā būtībā ir ceremoniāls amats, rāda sliktu piemēru un neseko ieteikumiem. Tāpēc arī mans secinājums ir, ka šādi pasākumi nevar strādāt pat piespiedu kārtā.

(7 comments | Leave a comment)

simamura
10:31 am
Poll #21477 baudas
Open to: All, results viewable to: All

(Iepatikās Hārvarda profesora Pola Blūma tviteraptauja. Varētu arī te.) Ja dzīvē tas neko būtiski nemaina, tu papildus gribētu:

View Answers

vēl vienu īsu, bet lielu baudu (piemēram, orgasmu utml)
7 (36.8%)

daudz sīku prieku jebkurā laikā (piemēram, mentoleni utml.)
12 (63.2%)


(8 comments | Leave a comment)

honeybee
10:20 am
Mani vienreiz izrakstīs no mājasgrāmatas

1) pasniedzēja lomā

8.44 ienāk e-pasts "šeit ir transkribēta intervija. šodien lekcijā nebūšu"
es: "šifrēji visu nakti un tagad gulēsi? :D "

2) tulkotāja lomā

- Kad būs tulkojums?
- [nosauc datumu], tas der?
- Ja es pateikšu, ka vajag ātrāk, vai būs ātrāk?
- Tad es apsolīšu ātrāk :D

(2 comments | Leave a comment)

jan09
07:50 am - ...
Piespiedu vakcinācija LV strādā brīnišķīgi - ja uz galda tiek nolikts tavā vietā jau sagatavots atlūgums, tad negribētāju vakcinēties paliek maz. It īpaši, ņemot vērā tuvojošos ziemu un UK darba tirgus aizvēršanos.
Brīvprātīgi piespiedu kārtā.
SSSR gars nevaid miris, viņš tepat blakus dus...

Priecē arī rūpes par "ilgspējīgākās" pensiju sistēmas līdzekļu taupīšanas un lauku iztukšošanas plāna izpildi.
Pateicoties vakcīnām un sagrautajai medicīnas sistēmai laukos, pensionāri mirst ātrāk.
Tikai uzstādījumi mainās - ja pirms gada kā nāves iemeslu vajadzēja minēt vīrusu, tad tagad, pēc nopotēšanas, nāves iemesls drīkst būt jebkurš, izņemot vakcīnas blaknes.

Stc, jautājums statistikas mīļotājiem:
no LV ir izbraukuši tūkstošies cilvēku, un dati par iedzīvotāju skaitu, kā vairumam zināms, tautas skaitīšanas laikā tika "pavilkti" uz augšu.
Tad kā tas nākas, ka mirušo skaits nesamazinās atbilstoši iedzīvotāju samazinājumam?
Vai gadījumā nevarētu būt, ka pēdējā desmitgadē ir sākuši mirt vairāk?
Kas arī loģiski, jo tagadējie pensionāri, kas izgāja 90' gadu sūdiem, ar īpaši labu veselību lepoties nevar, pieeja medicīnas pakalpojumiem ir ierobežota utt.

(26 comments | Leave a comment)

barbala
09:46 am - 1953. gadā dzimušās skolotājas Daces/ Skaidrītes/ Olitas pēdu meklējot
Un kādas falšas gudrības (lasīt- totālu sviestu, zināšanu robus) jums pamatskolā/videnē ir ielikuši skolotāji, ko vēlākajās mācību gaitās nācies spītīgi labot?

(34 comments | Leave a comment)

extranjero
07:33 am
Runājot par jauno ekspertu iznākumu, ka nepieciešami “lokdauni”, tad jau šī novecojušā vārda lietošana vien liek man apšaubīt šos ekspertus. Pat es ar savu brīvo valodas lietojumu biju pārgājis uz “mājsēdi”, bet šie eksperti šķiet joprojām ir iestrēguši 2020. gada martā, kad “lokdauns” bija vienīgā mantra.

Ir skaidrs, ka esošie ierobežojumi pilnīgi neko nedos kovida izplatības ierobežošanā. To vislabāk apliecina jaunās ziņas par inficētajiem politiķiem. Es nedomāju, ka viņi inficējās tāpēc, ka gāja uz veikaliem bez sertifikāta :D

Bet mājsēdēm arī ir zināms, ka tās nestrādā. Es saprotu, ka cilvēki ir panikā un atkal grib ķerties pie salmiņa un nespēj adekvāti novērtēt situāciju. Varbūt vienīgais reālais, kas var palīdzēt, ir tiešām strādāšana no mājām tiem, kam tā ir iespējama.

Šeit ir arī tas, ka pirmā prioritārā vakcinācijas grupa bija mediķi, un tieši starp viņiem vakcinācijas aptvērums sākumā bija nepietiekams. Un tas bija ļoti zīmīgi, jo tieši šī grupa tiek uzskatīta par ekspertiem, no kuriem noskatās visi pārējie un šaubīgie. Bet bija arī kļūda to risināt ar piespiedu pasākumiem. Lūk, ja eksperti izdomātu, kā izdarīt tā, lai šīs profesijas un vispār visi pārējie brīvprātīgi vakcinējas tuvu pie 99%, tad tas būtu milzīgs ieguldījums, par ko varēs saņemt Nobeļa prēmiju. Lai veicas!

(17 comments | Leave a comment)

aborigens
12:16 am
„Nebaidies,” viņš teica, „es tādēļ jau arī atnācu, lai palīdzētu tev tikt uz mājām.” Un viegli aplicis roku ap ievainotā pleciem, bezgala viegls un maigs likās šis pieskāriens, svešais to piecēla sēdus un tad kājās. Un lēni tie abi sāka brist pa sarmoto sniegu, dodamies no salas purvā. Nevarēja nobrīnīties vien, kur viņam atkal radušies spēki, kur palicis viņa kāju stingums un nevarības gurdenums. Nemanīja vairs sāpju, nedz nespēka. Un kājas tikpat vingri spēra soļus kā citkārt parādes gājienā. Iešana viņiem veicās arvien ātrāk. Svešais pazina akačus un slīkšņa vietas vēl labāk nekā viņš, un pēdējais nepaguva to bīstamākās vietās vēl brīdināt, kad viņa vedējs jau bija spēris soli uz īsto pusi. Roku tas bija atņēmis no pleca, bet neizlaida viņa pirkstus no savējiem. Un šķita, ka pa šiem vēsajiem pirkstiem sakāpj viņa spītīgajā dvēselē savāds, visu kausējošs maigums. / A.Grīns, Klusie ciemiņi

(Leave a comment)

October 17th, 2021


iztulko
[sw]
09:21 pm
Jautājums cilvēkiem ar bekgraunda zināšanām publiskajās? tiesībās:

"should the government not be bound at all by laws or court decisions in all instances to be able to work unhindered?"

1. Valdībai pie mums taču būtībā būs saistošs tikai vienas tiesas, Satversmes tiesas, nolēmums, tāpēc to "tiesu" var rakstīt vienskaitlī? Vai tik vienkārši nav un ir gadījumi, kad valdības darbu ietekmē arī zemākas instances tiesas spriedumi?

2. Ar šo ir saistīts arī jautājums par "all instances" - ja tiesa, kas var ietekmēt valdības darbu, ir tikai viena, tad jau tas "all instances" droši vien būs domāts kā "visos gadījumos" un tā nav norāde uz tiesas visām instancēm? Šo es pirmdien varēšu pajautāt teksta izstrādātājiem, taču par to, vai mūsu valstī valdības darbam saistoša ir tiesa vai tiesas, viņi gan nezinās, jo viņiem ar LV nav sakara. Teksts ir rakstīts supranacionāli, taču ir jātulko, to pielāgojot lokālajai LV auditorijai.

(Leave a comment)

par_velti
[cimone]
04:38 pm - atdodu sulu spiedi
Lietota nu jau vairākus gadus, viss darbojas. Vēlos atdot, jo tiku pie citas. Modelis šis: https://www.princesshome.eu/en-gb/princess-202041-vitapure-juicer-01.202041.01.001

(5 comments | Leave a comment)

aborigens
01:54 pm
gribēju ierakstīt kaut ko priecīgu un uzmundrinošu

(Leave a comment)

iztulko
[virginia_rabbit]
01:16 pm - plakātisms
bāc, kāds zina labu vārdu, ar ko angliski aizstāst "plakātisks"/"plakātisms", kad tas ir domāts labā nozīmē - speciāli izmantoti plakātiski elementi mūziklā

(4 comments | Leave a comment)

bozena
10:22 am
Atcerējos dienu pirms cik tur gadiem, kad Līzei bija kādi 7 gadi. Pa ielu mums pretī nāca jauns vīrietis gaišās linu drānās, sandalēs. Gariem matiem un bārdiņu. Līze paskatījās uz viņu un ļoti skaļi teica: Mammu, re kur Jēzus!
Jēzus paskatījās uz mums un plati pasmaidīja.
Jaunkundze savukārt Somijas Muminlandē maza būdama ķīniešu tūristu nosauca par Džekiju Čanu. Arī Džekijs Čans smējās.
Iedzersim pār popularitāti, man ir prosecco. Drīz jau pl 12.

(2 comments | Leave a comment)

fedrs
09:51 am
Skrienam tā kā jau atpakaļ uz ciema pusi, un līdzskrējējs, heh, kā man patīk šis vārds, rēķina, ka sanāks noskriet kādus kilometrus vairāk, un, bilst, ka treneris rāšoties, jo par daudz noskriets. Varbūt man arī vajadzētu treneri?

(Leave a comment)

pavisam
08:14 am - Row, row, row, your boat...
Vakar, vācot nost laukus, atcerējāmies stāstu, kā Cīsa peldēja pāri ezeram.

Līva, protams, sāka taurēt, ka tas nav godīgi - vienīgā reize, kad viņa nebija ar mums, tad notiek kaut kas TĀDS.
Patiess stāsts - ja tevis kaut reizi nav, tu kaut ko palaid garām. Es, piemēram, mājas nodegšanu pie mistiskā kaimiņu ezera, kas turpat kaut kur ir, bet uz to neved neviens ceļš. Līva - ezera pārpeldēšanu.

Nevienam vairs neliekas jocīgi, ka laukos bijām mēs ar Cīsu un bērni dažādos sastāvos. Mimme ilgi strādāja sfērā ar noteiktu atvaļinājuma laiku, Jancis strādāja pie kretīniem, kuri deva 2 nedēļas gadā.
storijs te )

(16 comments | Leave a comment)

October 16th, 2021


pavisam
09:42 pm - dzejā
piecas stundas mašīnā
ieziemoti pāķi,
dzeltenīgas niedres, kļavas,
rudenisti gavilē.

pic or didn't happen )

P.S. Plīti ir izdevies sačinīt ar plāksni caurajā cepeškrāsns grīdā, iekūrās rūkdama. Laipiņa, kā redzams, joprojām d*sā. Par to es domāšu...pensijā.
Tags:

(3 comments | Leave a comment)

fedrs
07:58 pm
Man aizvien grūti nesaplānot vis kaut ko darāmu brīvdienām, lai arī zinu, ka gribēsies "tikai gulēt un gulēt, un gulēt, un gulēt. Vai labākajā gadījumā palasīt kādu agrāk populāru romānu, ko par lētu naudu varēja nopirkt izpārdošanā pagājušajā pavasarī." Tā nu es visu sestdienu guļu un lasu.

(1 comment | Leave a comment)

covid_19
05:39 pm - kompleksi un izlikšanās
emm ... un kas notiek rītos pie spoguļa? e?

es smaidu - a kā savādāk reaģēt - tas viss pāries!

(10 comments | Leave a comment)

covid_19
04:05 pm - par kritisko domāšanu
emmm ... kā lai to pasaka

mani ir mācījuši domāt absolūtās vērtībās, jo kā tu sapratīsi, cik ir 30 procenti, ja nezini ka vesels ir 100 procenti un kad bankrats ir 0 procenti, tad lūk, tie 30 ir kaut kur starp

jā un par rezultātiem, ja statistiskajā kopā ir daudz rezultātu, kas koncentrējas ap mediānu, bet atsevišķi iznireļi sniedz galējos rezultātus, tos vajag atmest un strādāt tikai ar derīgajiem, jo tie tur (pirksts pie deniņiem) nav pilna rubļa vērti

(3 comments | Leave a comment)

covid_19
03:53 pm - на вкус и на цвет товарищей нет
ir cilvēki, kuri krāj markas

ir cilvēki, kuri priecājas par mazu meiteņu dejošanu

ir cilvēki - katram savas intereses, recepcijas

pat zazis ir cilvēks (kaut arī (vēl) nav sasniedzis cilvēka cienīgus izmērus)

un kas? da nekas - mēs esam dažādi ;)

(3 comments | Leave a comment)

heda
09:52 am
Hermanis raksta: "Progresa mīļotāji tomēr laikam piespiedīs mums teātrī iestudēt to "Suņa sirdi"." Intervijā Sobčakai viņš pirms laika stāstīja, ka daļa aktieru Cīrihes teātrī, kur viņš "Suņa sirdi" iestudēja pirms četriem gadiem, sākumā uzskatījuši, ka Šarikovs ir pozitīvais varonis.
Tikai nesen pirmo reizi noskatījos Aberto Latuadas "Suņa sirdi" ("Cuore di cane"). Izila, tāpat kā Bortko filma, un itāļi visu ir sapratuši pareizi.
Tags: ,

(3 comments | Leave a comment)

October 15th, 2021


watt
09:41 pm
Kā pareizi "ticēt" zinātnei.

Citreize pienāca ātrāk nekā domāts: forši sagadās, ka Professor of History of Science at Cornell University, Suman Seth uzraksta to, ko es gribēju lai kāds uzraksta.

(2 comments | Leave a comment)

bozena
06:37 pm
Starp citu, ja esat bēdīki, lūdzu jums dejojošais sikhs! Viņš dejo sikhu rituālo deju, un dzen prom visus pesteļus visā plašajā pasaulē.
https://m.youtube.com/watch?v=UmrmdTqf92U&feature=youtu.be

(4 comments | Leave a comment)

extranjero
01:00 pm
Viena lieta, ko es sajūtu ne tikai cibā, bet visas valsts mērogā, ir lielā pretestība pret cilvēkiem viegli uztveramas informācijas sniegšanu. Šo atšķirību starp oficiālu un viegli uztveramu vēstījumu var salīdzināt kā ar juridiskā valodā sastādītu līgumu, kurā ir pilns ar specifiskiem terminiem, kuru nozīmi nespeciālists nojauš tikai daļēji, un tirgotāja konsultanta izstāstu par preces īpašībām. Bieži vien ir prakse līgumus nemaz nelasīt, bet tikai parakstīt, lai gan arī tas nav pareizi. Tagad ir aicinājumi patērētāju līgumus rakstīt vienkāršiem cilvēkiem saprotamā valodā. Kad es UK slēdzu savu pirmo darba līgumu, darba devējs ne tikai iedeva līgumu rūpīgi izlasīt, bet arī izgāja cauri visiem punktiem pastāstot saviem vārdiem, ko tie nozīmē un ar piemēriem no reālās dzīves, kā tie darbojas. Šeit īpaši noderīga ir personīgā saruna, lai vajadzības gadījumā var uzreiz pārjautāt, ko nozīmē kāds vārds, un arī ātrāk izlaist kādas lietas, kas neattiecas uz manu gadījumu.

Ja mēs runājam par medicīnisku informāciju, tad šai rūpībai ir jābūt vēl lielākai. Es atceros, ka Latvijā bija pat publicēta vēstule ar prasību sniegt labāku informāciju par vakcīnām. Tas bija ļoti svarīgs signāls, ka cilvēkiem pietrūkst labas informācijas. Tā vietā bija nevajadzīgas diskusijas, ka, piemēram, vakcīnas nav eksperimentālas, jo Eiropas Zāļu aģentūra šādu terminu nelieto. Lai gan reāli cilvēki nelieto vārdus tikai ar birokrātu definētajām nozīmēm. Daudzi cilvēki sarunvalodā par eksperimentālām lietām sauc to, kas līdz galam vēl nav pārbaudīts, un arī šīs vakcīnas vēl nav līdz galam izpētītas. Tas nenozīmē, ka vakcinācija būtu nepamatota. Ieguvums vairākkārtīgi atsvēra iespējamo risku. Iespējams, ka birokrāti nezināja, kā to paskaidrot, tāpēc izsmēja tos, kas nosauca vakcīnas par eksperimentālām. Savukārt vienu no vēstules parakstītājiem pat atlaida no nozīmīga darba Saeimā. Iespējams, ka tur bija vēl citi iemesli, kas mazāk zināmi, tomēr tas bija ļoti slikts signāls, ka labākai informācijas sniegšanai nav lielas nozīmes.

Komunikācija ar cilvēkiem par medicīnas jautājumiem ir ļoti smalka un sarežģīta sfēra. Es nesaprotu, kāpēc man dzīvē ar to tagad ir jānoņemas, jo es tiešām esmu vismazāk piemērots šai lomai. Varbūt tas ir tāpēc, ka Latvijā neviens tai nepievērš nekādu uzmanību, ka esmu kā vienacis neredzīgo valstī.

Nesen bija gadījums ar vienu citu cilvēku, kurš ilgi negribēja vakcinēties, bet piedalījās dažādās diskusijās. Tad es atbraucu un neko nediskutēju, bet tikai pateicu – nu tagad ir pienācis laiks un tev vajadzētu novakcinēties. Un cilvēks mierīgi piekrita, ka jā, un es viņu tagad aizvedīšu uz vakcinācijas punktu. Tur nav mana nopelna, šo cilvēku pārliecināja tie pārējie, kas ar viņu iepriekš diskutēja. Es tikai atbraucu un uzķēru to brīdi, kurā cilvēks jau bija pārliecināts, lai gan to skaidri vārdos nebija paudis. Dažreiz ir jādod cilvēkam laiks pašam nonākt pie pareizā lēmuma. Mēs varam tikai dot precīzu un cilvēkam viegli saprotamu informāciju, atbildēt uz jautājumiem, bet, neizrādot nekādu spiedienu, izvēli atstāt paša cilvēka ziņā.

Cibā parādījās jautājumi par to, kāda ir mana attieksme pret (ne)vakcinētajiem personīgi? Absolūti nekāda. Man ir vienalga, vai mani apkārtējie ir vai nav vakcinējušies. Es to nejautāju, ja vien paši cilvēki neizrāda interesi par to runāt. Mani nesatrauc viņu izvēle, lai kāda tā būtu. Tā ir viņu privātā lieta, sensitīva veselības informācija, kura bez vajadzības nav citiem jāzina. Personīgi tas arī nekādi neietekmē manu attieksmi pret šiem cilvēkiem.

(51 comments | Leave a comment)

tipa75
12:23 pm
Man ir jāizvērtē savas epistulārās komunikācijas kvalitāte.

(Leave a comment)

jan09
09:44 am - ps
Iepriekšējā posta sakarā, par jautājumu "kāpēc?".

Lielākā daļa UK dzīvojošo LV izcelsmes jauniešu (un ne tikai jauniešu) atbildēs līdzīgi: "kāpēc? Ko man tur LV darīt?"

(5 comments | Leave a comment)

> previous 50 entries
> Go to Top
Sviesta Ciba