Friends

> Recent Entries
> Archive
> Friends
> User Info
> previous 50 entries

Links
patiesi
ģeodati
britu komēdijas
grāmatas
spāņu podkāsti
popadancevs
naktsmājas
latv. filmas
stereo
lidojumi
podkāsti
mājas
anglene
putnu balsis
dzīvokļu cena
grāmatas gen
aum
workaway
smadzenes
Antons
poliglots
psihe 1
psihe 2
coursera
stupidfox
cariatura.ru
banksijs

October 4th, 2022


extranjero
04:27 pm
Savukārt NA biedri, lai gan varbūt pārāk skaļi par to nerunāja, tomēr bija pret vakcīnu mandātiem.

Cibā bija jautājumi, kas notiks ar NA tagad, kad visus viņa mērķus jau būs sasniegusi JV? Nu, viņi dabūja tikpat vietas, cik pagājušās vēlēšanās.

Pārsteidzoši cik precīzi vēlēšanu rezultātu izmaiņas inversi korelē ar attieksmi pret vakcīnu mandātiem. Ir bāzes elektorāts, kas balsos jebkurā gadījumā, bet NA vajadzēja būt aktīvākiem pret vakcīnu mandātiem un viņi būtu dabūjuši vēl vairāk balsu.

(Leave a comment)

extranjero
02:54 pm
Es tam neticēju, bet Konservatīvie tiešām bija par vakcīnu mandātiem. Atradu lūk šo:

Ministrs aicināja atzīt, ka Saeima ļoti rupji un bīstami kļūdījusies, apturot likumprojektu par vakcinācijas nepieciešamības pasākumiem, kas noteica obligāti pret Covid-19 vakcinējamo grupas.

Es saprastu, ja par vakcīnu mandātiem būtu kreisie vai centriskie, kuriem šādi tādi brīvību ierobežojumi varētu nelikties būtiski, bet nav saprotams, kāpēc par to iestājās konservatīvie. Kaut vai no tā viedokļa, ka konservatīvie pēc definīcijas atbalstītu tikai ilgākā praksē pārbaudītās vērtības, nevis sasteigtus produktus (turklāt, par kuriem jau šī raksta tapšanas brīdī bija skaidra informācija, ka infekcijas izplatību tās neierobežo).

Šīs partijas zaudējumi vēlēšanās ir pilnībā likumsakarīgi, jo domāju, ka arī citi vēlētāji no konservatīvajiem sagaidīja kaut ko citu.

(3 comments | Leave a comment)

vilibaldis
10:03 am
Pabriks tikko LR1 "sabiedrība patiesībā sapņo par obligāto militāro dienestu..."
Tas ir, ko?!?

(6 comments | Leave a comment)

honeybee
06:37 am
Ap 50+ lpp beidzot mainīju savas domas par Bereļa grāmatu (nav baigi svarīgi, bet jāpiemin, lai nesanāk tikai gānīšanās), viņš tiešām ir izlasījis daudz labu grāmatu par rakstīšanu un ne tikai atzīst to eksistenci, bet arī atbilstošās vietās citē - šobrīd man reāli pietrūkst literatūras saraksta grāmatas beigās, nevis tikai piezīmes atsevišķo eseju beigās.
Tas vēl arvien nav tas, ko es gaidītu no grāmatas par rakstīšanu, bet atkal, priekš grāmatas ar šo nosaukumu ir ok.

Pēc loģikas vajadzētu apsēsties un saprast, kas tieši man šajā grāmatā pietrūkst, jo kaut kas reāli pietrūkst, no trešās puses, varbūt ka kopā ar Laura Gundara "Dramatiku" (kura tur līdz šim nav pieminēta, kas ir dīvaini, jo nevar tak būt, ka Berelis nav lasījis) tiešām ir nosegts plusmīnus tas lauks, kas ir vajadzīgs.

Man šķiet, ka mana problēma (vēl arvien) ir tur, ka es nevaru iedomāties, kurā rakstīšanas brīdī man reāli tas teksts noderētu. Pirms rakstīšanas toč nē, "pusiesākts teksts spiež uz dvēseles, un es nezinu, ko ar viņu darīt" arī nē, reāli es viņu lasu stāvoklī "nahuj vispār rakstīt, sūdskautkāds" un tur arī palieku. Man šķiet, ka tas pat nav efekts no stāstītāja intonācijas (lai gan intonācija, protams, ir nu jā), bet drīzāk no sajūtas, ka "labākās esejas daļas ir tās, kuras ir apaudzētas apkārt labāku tekstu citātiem" un attiecīgi "mūsu provinces autora grāmata ir laba tad, ja atgādina par citu, labāku grāmatu".

(2 comments | Leave a comment)

extranjero
04:09 am - vakcīnu mandātu efekts vēlēšanās
Vakcīnu mandātu efekts vēlēšanās ir bijis daudz spēcīgāks nekā es to biju paredzējis.

Atgādinājumam: vakcīnu mandāti bija ne tikai slikta veselības aprūpes politika, bet arī cilvēktiesību pārkāpumi, savukārt mājsēdes un daudzi citi pandēmijas laika ierobežojumi bija pretēji tiesiskas valsts principiem gan Latvijā, gan daudzās citās valstīs.

Vispirms, šāda ekstrēma rīcība ar cilvēku tiesībām ir pamudinājusi daudzus ekstrēmistus kā Stabilitāti un ZZS. Ja valdība drīkst ignorēt cilvēku pamattiesības un tiesiskumu, tad kāpēc gan ne mēs?

Lai gan kopumā vēlēšanas atbilst aptauju prognozēm, šīs prognozes nebija īpaši informatīvas, jo ticamības intervāli bija tik plaši, ka gandrīz neko nepateica par daudzu partiju reālām iespējam iekļūt saeimā. Izņemot minētās 2 partijas, kuru rezultāti pārsniedza šos intervālus, pārējās knapi sasniedza intervāla apakšējo robežu. Pat Progresīvie, kuriem cilvēktiesības ir kā svētā govs, ignorēja vakcīnu mandātus, un dabūja tikai mazliet vairāk par pusi, ko tie potenciāli būtu varējuši iegūt.

Protams, jautājumi par vakcīnām nav un nevarēja būt vienīgais noteicošais faktors, jo politikā balansē dažādas cilvēku vajadzības. Tas vien nevarēja glābt augstprātīgā Gobzema partiju. Bet nevēlēšanās runāt par tiesiskuma pārkāpumiem pandēmijas laikā noteikti nogremdēja A/Par, Konservatīvos un varbūt arī Saskaņu, bet pacēla augstāk LPV un Stabilitāti.

Arī JV un NA rezultāts bija tuvu pie ticamības intervāla apakšējās robežas, un vienīgais, kas to izskaidro, ir, ka daudziem potenciālajiem šo partiju balsotājiem arī likās nepieņemama tiesiskuma noraidīšana.

Vai AS ir kaut ko teikuši par pandēmijas ierobežojumiem un vakcīnu mandātiem, es nezinu, bet viens teikums viņu programmā tomēr liecina, ka gluži laimīgi viņi par tiem nebija. Citāts, kuram pilnībā var piekrist ikviens: Veselības aprūpē – cīņa pret vienu vīrusu nedrīkst paralizēt citu slimību savlaicīgu diagnosticēšanu un ārstēšanu. Ar to viņi arī varēja gūt labus rezultātus, kas nudien nav peļami.

Nu ko, izvēle bija jūsu rokās un jūs to izdarījāt. Paldies jums!

(6 comments | Leave a comment)

October 3rd, 2022


extranjero
07:02 pm
Cik saprotu, ar Saskaņu notika tas, ka tur radās domstarpības un tā sašķēlās divās grupās – vecā Saskaņa ar pseidosociāldemokrātisko politiku un jaunā ekstrēmā Stabilitāte. Un varētu padomāt, ka krievi pa šiem 30 gadiem būs nobrieduši un vairāk izvēlēsies veco Saskaņu nevis ekstrēmistus. Bet notika otrādi. Tas pat nav pārmetums par to, ka neesam spējuši integrēt krievus, bet par to, ka neesam viņiem iemācījuši vēlmi pēc demokrātijas.

Varbūt, ka tas bija neiespējami, jo krievi, lai kur viņi neatrastos, kultūras ziņā dzīvo savā plašajā krievu pasaulē, kas interneta laikmetā ir jo vairāk iespējams nekā agrāk.

(2 comments | Leave a comment)

aborigens
05:22 pm
Poll #21568
Open to: All, results viewable to: All

Vai tev jau pieslēdza apkuri?

View Answers


2 (8.0%)


12 (48.0%)

pats regulēju
11 (44.0%)


(7 comments | Leave a comment)

extranjero
12:18 pm
Es sāku lasīt un domāt, ka ir pilnīgi iespējams, ka Krievija pati saspridzināja savas Nordstream trubas.

It kā neloģiski, bet domāt, ka Putins ir kaut kāds loģikas ģēnijs arī ir pārāk naivi. Viss viņa uzsāktais karš ir pilnīgi bez loģikas (ja neskaita primitīvo ideju – davai, iekarojam Ukrainu un mums būs lielāka valsts).

Arī ar Nordstream viņa funktieris visdrīzāk ir tāds, ka Vācija bez gāzes padosies pirmā un atdos Ukrainu Krievijai. Protams, tā nekad nenotiks, bet tas ir precīzi, ko Putins jau agrāk centās izdarīt.

(6 comments | Leave a comment)

watt
12:02 pm
Kaut kā uzkrītoši, ka meme cilvēkam, vai zvēriņam (sunim, kaķītim) piezīmē cigareti, lai labāk attēloto melanholiju, dzīves gudrību, un to, cik ļoti dzīve ir runātāju paņurcījusi. Dažreiz tas uzsver bezcerību, to, ka dzīve ir nodzīvota, dzīves trajektorija iet tikai uz leju, un nekas vairs nav maināms. Uzsver to, kā runātājam vairs atliek tikai dziļdomīgi, dziļi vilkt kancerogēnos dūmus plaušās, un sejā var nolasīt samierināšanos ar savu lēno pašnāvību.

Nikotīna atkarībai ar dzīves gudrību sakara ir maz: uzklausīt padomus no cilvēka, kas pats savu dzīvi faktiski slauka mēslu čupā, nav prātīgi. Ja cilvēks ir pieņēmis vienu nepareizu lēmumu (sākt smēķēt), kādas cerības ka citi viņa lēmumi vai spriedumi būs izsvērtāki?

Bet no otras puses... )

(Leave a comment)

honeybee
11:16 am
Cibiņi, paturiet īkšķīti, LCD, Tev viss tāpat redzams, *uztaisa kaķīša actiņas*

(Leave a comment)

vilibaldis
09:16 am
Pamazām tuvojos apsolīto darbu kaudzītes finālam.

(Leave a comment)

October 2nd, 2022


extranjero
10:31 pm
Daudz interesantāk ir paskatīties uz prognozēm, kur tās ir nokļūdījušās un kur ir bijušas precīzas:

https://www.simts.lv/raksts/septembra-velesanu-prognoze-2022

Partija : prognozes intervāls : reālais rezultāts
JV 18,3–25,8% 18,97% uz zemo robežu, bet atbilst
NA 8,0–14,2% 9,29% atbilst
ZZS 7,1–12,3% 12,44 nedaudz labāki rezultāti nekā paredzēts
AS 6,4–12,1% 11,01 diezgan precīzi
Progresīvie 6,0–11,2% 6,16% ieskaitīts
Saskaņa 4,7–8,9% 4,81% zemais gals, bet ieskaitīts
AP 4,2–8,6% 4,97% arī ieskaitīts
LPV 3,0–6,7% 6,24% nekādam pārsteigumam nevajadzētu būt
Stab. 2,9–6,2% 6,80% gājis labāk nekā prognozēts
K&K 2,7%–6,1% 3,67% bez pārsteigumiem
LKS 2,7–5,8% 3,36% kļūdas nav
Kons. 2,5–5,9% 3,09% arī atbilst

Kopumā var teikt, ka prognozes ir bijušas samērā precīzas. Tikai divām partijām reāli rezultāti ir bijuši labāki nekā prognozēts bet tikai nedaudz. Bija pamatoti būt pārsteigtiem, ka Stabilitāte un ZZS ir ieguvušas tik labus rezultātus, bet par visām pārējām partijām nav nekāda iemesla brīnīties, ka rezultāti ir tādi, kādi tie ir.

(Leave a comment)

eos
10:59 pm - “Tējas terapija”
Rudens kā rudens, pikniku laiks. Savācam kastaņus, spēlējamies lapu kaudzēs. Termosos sataisām tēju un ejam!

Viņi satikās kādā no tiem jaunajiem parkiem, kurā bija tikai veci cilvēki. Cilvēki veda pastaigās suņus, pļāpāja, stūma bērnu ratiņus.
Viņi runāja niekus. Sacentās dadaismā. Centās viens otru uzjautrināt, stāstīja jokus un atgadījumus. Smējās pārāk skaļi, raudāja pārāk klusi.
Dažreiz viņi turēja viens otra roku klusumā. Tad devās barot putniņus, kopā strādāja kādā zupas virtuvē.

Katru nedēļas nogali viņi bija “friends with tea”. Vēl viņi devās vest divatā suņus no patversmēm, lai veiktu kādu sabiedrisku darbu visu labā.
Viņi viens otram uzdeva mīklas, rakstīja vēstules franciski, itāliski un vāciski. Pēc tam ar vārdnīcām tās ķidāja. Lielākoties, tas bija prāta treniņš dzīvot pēc saviem noteikumiem. Viņi centās izdomāt katru nedēļas nogali citu pasākuma programmu. Braukt vērot putnus, staigāt gar jūru, deklamēt dzeju, apskatīt izstādes.

Viņi kopā spēlēja amatieru teātrī. Kopā devās peldēties oktobrī. Kopā no papīra locīja sauleszaķīšus.

Godīgi sakot, viņi bija mazliet vīlušies sevī un savās iepriekšējās attiecībās. Vīlušies pasaules uzbūvē sev apkārt. Viņi gribēja radīt ko jaunu.

Kā komēdijā, kurā notiek zinātnisks eksperiments, kura laikā vienā istabā ieliek samērā izskatīgu jaunu vīrieti un sievieti, un tad viņiem liek pusstundu sarunāties par privātām tēmām, un viņiem ir jāpiefiksē, kurā minūtē vīrietis iedomājas pirmoreiz par seksu, un sieviete pirmoreiz par ģimeni, tā viņi gribēja nodarboties ar savu dvēseļu inženieriju radošos veidos.

Jā, ir jau viegli likties gultā, precēties, nest miskasti, slaucīt bērnam muti, bet, kur paliek ekstraordinārā dzīve, kura piepilda? Viņi bija pietiekami spēlējuši pieaugušus cilvēkus, viņi gribēja būt patiesi.

Ir tik grūti būt patiesam, ja gribi tikt saprasts. Tāpēc viņi necentās būt saprasti, bet, drīzāk, taktiski un pieklājīgi. Viņi gribēja, lai ir jautri, bet ar cieņu.

Tas bija tikai reizi nedēļā. Tomēr viņiem bija daudz selfiju, kuros ar majonēzi un tēju pilnām mutēm viņi tēloja Guliveru un liliputus, kamēr garāmgājēji parkā mēģināja saprast, kas notiek, un kāpēc ir tik smieklīgi.

Dzīve ir teātris, bet teātris nav dzīve. Viņi gribēja paildzināt to laiku, kas parasti izpaužas kā dziedāšana dušā vai sarunāšanās ar sevi čukstus pirms miega, kādas reizes divdesmit. Vai, vēl labāk, visu sestdienu.
Tam visam vajadzēja enerģiju. Tomēr dažreiz bija labi kopā klusēt.

Ir forši kopā pastaigāties un klusēt. Meitenes ir skaistas, pat ja uz tām neskatās un elkoņos dodas pa meža taku, vērojot koku galotnes.

Cik ilgi vēl... Tā zilā puķe sauc. Papardes sen jau atrastas.

(5 comments | Leave a comment)

extranjero
08:40 pm
Es esmu diezgan apmierināts ar vēlēšanu rezultātiem. Tie parādīja to, ka Latvija joprojām ir sašķelta sabiedrība, kurā pietrūkst kopēju vērtību. Šeit es domāju, ka Latvijā joprojām ir daudz cilvēku, kas ienīst Latvijas valsti, ienīst tās Eiropeisko ceļu, ienīst latviešu valodu.

Pie šī būs ļoti daudz jāstrādā jaunajai koalīcijai (ceru, ka tā būs JV + AS + NA). Kā mēs varam tuvināt cilvēkus kopējai idejai? Protams, pirmais ir izglītība. Ar to vien, ka tā būs latviešu valodā, vien ir par maz. Ir jāmāca arī, ka nogalināt cilvēkus Ukrainā nepavisam nav labi un pareizi, un ka šim karam ir konkrēti vainīgie. Būs arī jāmāca, ka mūsdienu sabiedrība balstās uz savstarpēju cieņu. Tālāk būtu jāparūpējas ne tikai par ekonomikas attīstību, bet jādara veidā, lai cilvēki sajustu reālus ieguvumus no tā, un arī apzinātos, ka tas ir, pateicoties demokrātiskai sabiedrībai. Tas šobrīd, kad ir gaidāma pēckovida recesija, inflācija un enerģētikas krīze, būs ļoti grūts uzdevums.

Būs daudz vairāk jāstrādā ar sabiedrības informēšanu un parasto cilvēku sasniegšanu. Politiķiem ir vairāk jāiet pie cilvēkiem un jāskaidro lietas. Būtu mazāk jāizmanto autoritatīvi vai piespiedu pasākumi. Es ļoti ceru, ka politiķi būs mācījušies no neveiksmīgajiem vakcīnu mandātiem. Uz Pavļuta iebildumu es atbildēšu, ka veselības ministrija bija pamanījusies veiksmīgāk sodīt, nevis informēt. Pavļuts nekad nebija uzskatījis, ka viņam ir kaut kas jāskaidro vai jāattaisnojas kritiķiem. Es biju gatavs viņam to piedot, bet vēlētāji to nepiedeva.

(2 comments | Leave a comment)

jan09
05:17 pm - vp
vēlēšanu prieks:

konservatīvie, alkatībai/par, saskaņa, lks iet pa skuju taku.
vēlmju sarakstā seko jv, zzs, na, pro

(5 comments | Leave a comment)

extranjero
05:13 pm
Manuprāt 7 vai 8 partijas saeimā ir drusku par daudz. Vajadzētu noteikt nevis stingru 5% barjeru, bet drīzāk to variēt, atkarībā no rezultātiem, lai Saeimā nebūtu vairāk par 3-4 sakarīgām partijām. Nezinu, kā to juridiski pareizi noformulēt, bet daudzos eksāmenos tas tā strādā. Nav konkrēta robeža, no kuras esi nolicis eksāmenu, bet to katru gadu pielāgo, lai atstātu teiksim 10% vai 15% sliktākos aiz svītras.

(2 comments | Leave a comment)

aborigens
05:31 pm
Esmu apmierināta ar vēlēšanu rezultātiem. Lai gan tas drīzāk ir tāds piesardzīgs optimisms, jo priekšvēlēšanu solījumi var atšķirties no kompromisu pilnās realitātes un individuāli deputātu balsojumi var atsķirties no partijas nostājas. Taču jebkurā gadījumā konservatīvu spēku salīdzinoši daudz un liberāli progresīvu maz.
Ja Asociācijai "Ģimene" sniegtās atbildes par partiju nostājām ir patiesas, tad šobrīd par dzīvības aizsargāšanu no ieņemšanas brīža ir 53 balsis (NA, ZZS, AS, LPV). Neesmu gan tāda optimiste, lai domātu, ka tāpēc tiks virzīts likums par abortu aizliegšanu kā Polijā. Toties esmu tik optimistiska, lai domātu, ka dažādi citi lēmumi "progresa" virzienā neies cauri.
Vēl cerīgi, ka prokremliskā Stabilitāte, Progresīvie, LPV un Lemberga atbalstītāji ZZS varētu palikt ārpus koalīcijas.
Current Music: Woven hand - Sparrow falls

(60 comments | Leave a comment)

extranjero
10:06 am
Kas tie par progresīvajiem, ja viņi atbalstīja vakcīnu mandātus?

Ok, es saprotu, ka viņi grib seksuālo minoritāšu tiesības. Daudzi gan no viņiem izteica neizpratni, kāpēc UK aizvēra Tavistoka NHS klīniku, kurā nepilngadīgajiem veica dzimuma maiņas operācijas bez pietiekamas izvērtēšanas, un pēc tam daudzi no viņiem to nožēloja un uzskatīja, ka klīnika uz viņiem ir izdarījusi spiedienu.

Vēl satrauc Progresīvo atbalsts neierobežotai migrācijai no Krievijas. Es varu saprast par to, ka gribam valstī izglītotus, radošus cilvēkus no attīstītām valstīm. Es arī esmu par to, bet, apžēliņ, neiebilst pret neierobežotu krievu imigrāciju ir kā nezināt visu Latvijas vēsturi, tas ir kā nezināt to, ka Latgalē ar lielāku krievu skaitu ir uzvarējusi Stabilitāte. Progresīvie ir Putina noderīgie idioti un nekas vairāk.

(1 comment | Leave a comment)

extranjero
06:49 am
Tviterī cilvēki raksta, ka nesaprot, kāpēc LPV vēlēšanās varēja dabūt tik augstus rezultātus.

Man ir pārsteigums par partiju Stabilitātei, jo tai ir vēl augstāki rezultāti. Šķiet, ka tā aizvieto Saskaņu, tāpēc varam nepriecāties par Saskaņas zaudējumu. Bet kāpēc lai vēlētāji atmestu Saskaņu, kurai jau ir liela pieredze, un tā vietā vēlētu par jaunu populistisku partiju, kas vēl neko nav pierādījusi?

LPV un Stabilitāti vieno viena lieta – skaļi iebildumi pret vakcīnu mandātiem. Cilvēki ir izdarījuši savas izvēles. Valdība ar savu neliberālo rīcību ir polarizējusi sabiedrību. Šķiet, ka cilvēki mūsdienās iejaukšanos ķermeņa autonomijā uzskata par daudz būtiskāku nekā agrāk.

Šis arī labi izskaidro zemos A/Par rezultātus, jo par mājsēdes ierobežojumiem cilvēki ir samierinājušies, bet veselības aprūpes jomā uzspiestā vakcinācija bija milzīga Pavļuta izgāšanās, kuru cilvēki nav aizmirsuši.

(2 comments | Leave a comment)

October 1st, 2022


aizliegts_v
09:19 pm
Blondie - One Way Or Another
Tags:

(Leave a comment)

simamura
06:04 pm
nupat, pēc diendusas, tviterī nez kāpēc izlēca šis:
https://twitter.com/robertsozolslv/status/1563218539741229058/photo/1
un es, vēl pusmiegā un vieglā khm, nodomāju: "hot!"
Nākamajā brīdī tw algoritms – kā pušu sprāgdams no čurātgribēšanas – atdeva man atpakaļ visu manis tik rūpīgi ravēto un bloķēto naciķu burbuli.

(1 comment | Leave a comment)

vilibaldis
12:51 pm - Kaķīc
Kaķītis guļ un miegā laizās, garšīgs sapnītis...

(Leave a comment)

indulgence
12:33 pm - iz vīru sarunām pie alus kausa
- Katram vīrietim dzīvē pienāk tas liktenīgais brīdis, kad jāizvēlas: vai nu turpināt ņirgāties par vēgānismu, jogu un astroloģiju, vai tomēr tikt pie seksa.
Tags:

(16 comments | Leave a comment)

udensroze
11:09 am
Boardgamearena tagad ir publicēti arī spārnotie un tickettoride
...

(Leave a comment)

September 30th, 2022


extranjero
10:30 pm - par ko balsot
Noskatījos pēdējās debates LTV1, kas arī vienīgās debates, kuras esmu skatījies. Pēc izvirzītajiem dalībniekiem arī var vērtēt pašas partijas, jo uz tām būs nosūtīti paši labākie pārstāvji. Pēc viņiem tad arī spriežu, par kurām partijām vispār ir vērts balsot. Pirmais jau ir tas, ka ir jābūt savstarpējai cieņai (jūs jau ziniet, kuri atkrīt šajā punktā).

Tāpat atkrīt visas partijas, kas skaidrā tekstā runāja, ka jūtas aizvainotas, ka neļaus viņiem šeit izglītību un visu pārējo saņemt krievu valodā. Tas ir tāpēc, ka es nepiekrītu, ka reāli dzīvē ir absolūti iespējams panākt, ka tiek ievērotas visu tiesības. Dažreiz šīs tiesības var pārklāties, un tad ir jābūt kopējām vērtībām. Latvijā latviešu valoda ir kopējā vērtība, punkts. Progresīvie ir vismaz tik viltīgi, ka šo Putina atbalstošo retoriku ir piebremzējuši, jo zina, ka vēlētājiem tas nepatiks, bet pārsteidz, ka joprojām ir dažas partijas, kas turpina pieprasīt krievu valodu tiešā tekstā.

Tāpat nav jēgas runāt par partijām, kuras ir barojušās no Krievijas naudas vai vienkārši domā par savu kabatu.

Galu galā par nopietnām balsošanas vērtām partijām es uzskatu tikai četras: JV, A/Par, NA un Konservatīvie.

A/Par daudzi kritizē, bet Pabriks bija vienīgais, kas kaut nedaudz runāja, ka šobrīd ir ļoti svarīga aizsardzība. Es piedodu visas pagātnes kļūdas, bet ja šobrīd jau iet vaļā karš Ukrainā, tad vairs nedomāt par aizsardzību ir pazīme, ka partija vispār nedomā par Latvijas valsti.

JV arī ir daudz trūkumu, bet Kariņš izturējās kā džentelmenis. Par to žetons viņam.

NA arī atbildēja ļoti nosvērti un cieņpilni un runāja par to, ka jābūt labām tiesām. Arī tas ir svarīgs princips valsts attīstībā.

Konservatīvie izpelnījās uzmanību ar izteicienu, ka dažreiz valstij vienkārši jāļauj uzņēmējiem darboties un tad arī ekonomika pati augs. Tas arī reizēm ir svarīgi. Parasti visi grib kaut ko regulēt, kontrolēt, atbalstīt, aizliegt. Kaut kādām normām un vienādiem spēles noteikumiem ir jābūt, bet dažreiz svarīgi ir arī nelikt ceļā pārāk lielus šķēršļus un birokrātiju. Piemēram, mājokļu krīzi var atrisināt, ļaujot vienkārši tos celt, kur tas ir izdevīgi.

Tas arī viss. Izvēle ir jūsu rokās.

(5 comments | Leave a comment)

aborigens
10:55 pm
Šī dzeja ir daudz garāka un skaista savā mīlas trakumā, bet šovakar es palieku pie sākuma. Kurā vēl nenojausts, ka draugs nemaz nav draugs.

"Draugs Fransuā! Nakts šoreiz brīnumsilta,
Un pusnakts stunda augstu tornī dim.
Aiz pilsētas uz upes pirmā tilta
Es tevi gaidīšu līdz naktī trim.

Nāc, paņem līdz sev zobenu un kausu:
Es gribu, draugs, ar tevi parunāt. --
Vējš. Tad es dzirdu, kāds man saka: -- Klausu.
Es būšu klāt.

Sit dobji trīs. Trīs tumši brūnas dūjas
Man pāri galvai zilā dzelmē spurdz.
Pie tilta margas, atspiedies uz nūjas,
Es stāvu. Ūdens upē klusi urdz.

Un tikko prom ir dūju rēnā gaisma,
Man pašā priekšā iznirst veikls stāvs.
Virs viņa vējš kā vidū pārcirsts aizsmok.
Pie jostas kauss. Mirdz tumsā zobens blāvs."

/Fransuā Vijons, Stāsts par mīlu un draudzību https://satori.lv/article/fransua-vijons
nevarēju atrast oriģinālu franciski, laikam pārāk atšķirīgs

(4 comments | Leave a comment)

barbala
10:05 pm - pats tu intelekt esi mākslīks
Piektdienas vakarā, kad nu kāds teksts palicis pabeidzams, čau, ciešamā kārta, tā vien nagi niez pielaist visas stila un gaumes kļūdas, salikt komatus katrā vietā un nevietā, kurā apstājos ieelpot (jo kad raksta, tad neelpo, tas arī palīdz kraulam);
tad sparam vēl maķenīt (kā šitais ir C1/C2 angliski, šis maķenīt?) padauzīties ar vārdradi un tieši to darot komats spēji atcerēties, ka vispār jau tieši šis rakstāmgabals ir pabeigts pirms pāris nedēļām un rātni viss tāds izrediģēts dus mapītē citā, ak jel, ciešamā kārta.

Sen jau teicu, ka spēlējoties itin viss sanāk labāk,
ne smagi drāmas sliedi nesot.

(Attēlā: žilbinoši asprātīgi animēti .gif)

(2 comments | Leave a comment)

jan09
05:05 pm - ī
īsismi:

Labākais laiks manam atvaļinājumam - septembra beigas.
LV iepriecināja - cenas ir tādas pašas kā UK, atkrīt rēķināšana, vnk ej un pērc. Tas gan neattiecas uz nēģiem pa 49,- vai Atlantijas lasi pa 30+. Algas darba piedāvājumos gan ne visai.
Talsi ir izmirstošu pensionāru pilsēta. Pie tam drūmu un nelaimīgu pensionāru. Vasaras māja Itālijā vai Spānijā ir jaunais mērķis.
Upesgrīvas ceļa remontdarbu nianses turpina Laidzes posmā redzētās nacionālās SM/LV ceļu remonta īpatnības. Jūrmalas šosejas remonts patīkami pārsteidza ar atšķirību, neticu, ka tā arī paliks, neticu...
Laiks atsākt piedalīties Zemessardzes apmācībās, ir abpusēja ieinteresētība.
Atkārtots pasākums, un tas pats fotogrāfs pēc gandrīz 30 gadiem ir mazliet sirreāli, bet jautri.

(Leave a comment)

pajautaa
[begemots]
06:41 pm - Paix Amis Biere, o la la
Vai kādam ir nesena pieredze, cik ilgi aptuveni iet paciņa uz Franciju?

Domājams, izmantojot Latvijas pastu, bet ja ir labāki varianti, labprāt uzzinātu.

(4 comments | Leave a comment)

extranjero
04:10 pm - kodeīns
Vēl šodien lasīju par to, ka kodeīns ir ļoti sliktas zāles, un būtu vēlams tās vispār nelietot. Piemēram, šobrīd UK tās nav atļauts lietot bērniem līdz < 12 gadu vecumam, un līdz < 18 gadu vecumam to lietošana ir ļoti ierobežota.

Kāpēc tā? Iemesls ir šo zāļu atšķirīgajā iedarbībā uz dažādiem cilvēkiem. Kodeīns pats par sevi ir neaktīvs, bet aknās tas daļēji tiek pārvērsts par morfīnu, kam, kā zināms, ir sāpju remdējoša iedarbība. Tā kā aknu enzīms, kas veic šo pārveidošanu, darbojas lēnām, kodeīns tiek uzskatīts par drošāku – mazāks risks no pārdozēšanas, tas nerada narkotisku iedarbību utt.

Taču izrādās, ka šis aknu enzīms dažādiem cilvēkiem darbojas atšķirīgi: vieniem tas ir ļoti neaktīvs, un viņiem no kodeīna praktiski nav nekāda ieguvuma. Citiem tas darbojas ātrāk, un dažiem tas ir īpaši ātrs. Šiem cilvēkiem pēc kodeīna lietošanas ķermenī ātri rodas daudz morfīna. Viņiem kodeīns ļoti palīdz, bet arī rada intoksikācijas un atkarības veidošanās risku.

Tā kā bez dziļām analīzēm ir grūti iepriekš paredzēt, kāda būs katra cilvēka reakcija uz kodeīnu, tā lietošana zināmā mērā ir loterija. Pēc mūsdienu medicīnas drošuma standartiem tas nav īsti pieņemami. Ja cilvēkam ir vajadzīgi stiprāki sāpju remdējoši līdzekļi, tad labāk uzreiz dot morfīnu, jo tā devu, kas nonāk ķermenī, var vieglāk kontrolēt nekā kodeīnam.

Šis ir labs piemērs, kur medicīniskie ieteikumi šobrīd mainās. Dažiem cilvēkiem tas var būt mulsinoši, jo kā lai uzticas vadlīnijām, tās ar laiku tiek mainītas? Vismaz attiecībā uz kodeīnu (ja kādam tas ir parakstīts) ir pareizi katram pašam izvērtēt, vai tā iedarbība ir adekvāta un labvēlīga, un nevajag kautrēties pateikt ārstam, ja tev šķiet, ka kodeīnam nav efekta (lēnais metabolizētājs) vai arī tas dod pa galvu kā narkotikas (īpaši ātrais metabolizētājs). Man šķiet, ka es esmu lēnais metabolizētājs, jo nekad neesmu sajutis, ka kodeīnam būtu kāda nozīmīga iedarbība, kas būtu labāka par paracetamolu.

Ar šo mēs atgriežamies pie tā, ka jebkuru zāļu vai medicīnisko procedūru lietošanā ir svarīgs arī paša cilvēka viedoklis. Dažreiz tas var nebūt pamatots, bet kā mēs varam zināt, ka cilvēka bažas nav balstītas kādā reālā pieredzē. Tāpēc es arī aizstāvu cilvēka brīvas tiesības piekrist vai nepiekrist jebkurai medicīniskai procedūrai, arī vakcīnām.

Man tviterī kāds teica, ka nesaprot šos iebildumus pret vakcīnu mandātiem, jo kad viņai vajag vakcīnas, tad viņa pacenšas un izdara visu, lai tās saņemtu. Man šķiet, ka tas pilnībā izlaiž šo domas procesu, kurā cilvēks izdara šo izvēli, vai viņam to vajag vai nevajag. Piemēram, šobrīd kovida balstvakcīnas veseliem cilvēkiem, kas ir jaunāki par 50 gadiem, nav rekomendētas Dānijā un arī UK. Citā valstī tās varētu būt rekomendētas, tāpēc kādam, kas rūpīgi seko šai informācijai, dabiski rastos jautājums – kāpēc tāda atšķirība rekomendācijās? Nevar taču būt, ka tas ir ģenētisku atšķirību dēļ (medicīniskā ziņā UK ģenētiski nemaz tik ļoti neatšķiras no Latvijas un šādi pētījumi par kovida vakcīnām arī nav veikti), un arī vīrusa varianti abās valstīs ir apmēram vienādi. Ir pilnīgi pamatoti aizdomāties, ka varbūt kādas valsts rekomendācijas nav tik rūpīgi izsvērtas. Varbūt tas ir līdzīgi kā ar kodeīnu – vienā valstī ir ātrāk pamanītas problēmas, kamēr Latvijā jaunāko atziņu apgūšana notiek daudz lēnāk?

Tieši tāpat tas bija ar kovida vakcīnu mandātiem. Cilvēki, kas iedziļinājās, redzēja, cik šie mandāti ir neatbilstoši. Šī pieeja – ja valdība tev liek saņemt vakcīnu, tāpēc tev nedomājot ir jāiet to saņemt – nav atbilstoša informētās piekrišanas principiem.

(2 comments | Leave a comment)

extranjero
03:57 pm
Par šo es saprotu drošības argumentu, ka nevar jau zināt, kādi tie armijas dezertieri ir, varbūt viņi no sirds un dvēseles atbalsta karu Ukrainā, tikai paši negrib par to nolikt savu galvu. Taču arguments, ka šādu vīzu došana aizvainošot Krieviju, gan izklausās pēc draudzības ar Putinu. Atcerēsimies, ka Krievija dala savas pases pa labi un kreisi (kā Latvijas pensionāriem) un pat ar varu uzspiež savu pilsonību visiem (kā Krimā). Kāds tur aizvainojums, ja iedotu bēgļa vīzu kādam, kas visu laiku tiešām ir bijis pret Putinu un karu?

(2 comments | Leave a comment)

vajag
[annasch]
01:34 pm - Patestēt austiņas un appus klātienē Rīgā
Meklēju cilvēkus, kas regulāri klausās mūziku telefonā ar austiņām un būtu ieinteresēti kādā skaistā rudens dienā atbraukt uz Šmerli un izmēģināt austiņas un kādu mobilo aplikāciju un dalīties ar savām domām : ) Tas varētu aizņemt zem 2 h un par dalību piešķiram dāvanu kartes.

Atstājiet savu epastiņa adresīti, lai varu sazināties, vai rakstiet man tieši anna.scepetova at sonarworks.com

(3 comments | Leave a comment)

extranjero
09:29 am
Gribējās aizbraukt uz medicīnas rakstnieku konferenci, kura šoreiz bija ieplānota Rīgā.

Bet laikam nesanāks, jo organizētāji ir nomīzuši, ka Latvijā varētu sākties karš:

https://www.emwa.org/conferences/future-conferences/

Riga 2022 (3rd - 5th November 2022)
Following the recent news on the closure of several areas on the Latvian-Russian border, we are monitoring the situation regarding EMWA's 54th conference in Riga.

We will update all interested attendees as soon as we have more information.

The conference will take place – F2F if the situation allows, and virtually if it doesn't.

We request you to defer from making travel reservations at the moment.

(Leave a comment)

vilibaldis
11:04 am
No rīta pie virtuves loga klauvēja žagata... mazliet dīvaini, bet norakstīsim uz tuvojošos aukstumu.

(7 comments | Leave a comment)

September 29th, 2022


pajautaa
[zuzanna]
07:35 pm - Beirūta
Vai kāds no jums pēdējā gada laikā ir bijis Beirūtā? Ja jā, gribētu pajautāt par pāris niansēm ar naudas maiņas melno tirgu un varbūt vēl šo to.

(10 comments | Leave a comment)

pajautaa
[kbrgs_]
05:49 pm
Vai Rīgā var kaut kur ziedot brilles ar dioptrijām?

(1 comment | Leave a comment)

pajautaa
[pelnufeja]
03:25 pm - UNIQLO HEATTECH
Vai kaut kur onlainā ir iespējams uz Latviju pasūtīt Uniqlo Heattech termoveļu?

(5 comments | Leave a comment)

September 28th, 2022


extranjero
10:42 pm
Es zinu, ka visiem jau ir līdz nāvei apnicis, ka es rakstu par kovidu, bet es tomēr uzrakstīšu vēl kaut ko.

Šis ir viens no pirmajiem ierakstiem, kurš tapis pašā pandēmijas sākumā un joprojām ir ārkārtīgi precīzs. Tajā teikts, ka:

- kovidu saķers vismaz 60% (neprecīzi tajā ziņā, ka beigās saķēra gandrīz visi, bet tas ir pietiekami tuvu),
- šie 60% ir pūļa imunitāte (bet tālāk arī norādīts, ka var slimot vairākas reizes)
- tikai cilvēka imunitāte to varēs apturēt
- mirstība starp šiem 60% būs pie 0,5% (kas ir ļoti precīzi, jo Latvijai tā šobrīd ir kaut kur 0,5% × 0,60)
- maskas nav efektīvas (šeit man ir jāpiekrīt)
- ar vakcīnām vēl nekas nav zināms, jo būs jāskatās, kas sanāks (ļoti laba piesardzība)
- nedaudz neprecīzi par izplatības ceļiem (bet to jau toreiz nevarēja zināt)
- ir jādomā, kā salāgot ierobežojumus un ekonomiku (un visu pārējo)

Lūk, šis pēdējais ir ārkārtīgi svarīgs punkts, kas tika absolūti ignorēts. Es šo Ivetas Buiķes bloga ierakstu pieminu tikai tāpēc, ka es līdz šim par to nebiju dzirdējis. Kāpēc tā ir sanācis, ja es vispārīgi centos daudz lasīt internetā pieejamo? Vai tas nevarēja būt tāpēc, ka šī ieraksta izplatība tika apzināti ierobežota, jo neatbilda panikas radītajam politiskajam uzstādījumam? Attiecīgi tā skatījumi tika ierobežoti tviterī (kur Iveta Buiķe bija ielikusi saiti un arī citi bija retvītojuši) un citos sociālajos tīklos. Arī pie komentāriem daudzi viņu nosoda, kā viņa vispār uzdrošinās pacelt šo jautājumu pat, kā samērot šīs abas lietas, tāpēc šī teorija ir diezgan ticama.

Ļoti žēl, ka cilvēki viņā toreiz neieklausījās, jo mēs esam nonākuši pie tās pašas 0,5% mirstības, kuru būtu varēts uzturēt ar daudz mazāk ierobežojošiem pasākumiem. Esam arī radījuši milzīgu inflāciju un ekonomikas problēmas. Ir arī milzīgas problēmas bērnu izglītībā un cilvēku spējā tikt galā ar stresu. Lūk, šis ir viens šodienas Guardian ierakstiem, kurā teikts: Younger adults became moodier and more prone to stress, less cooperative and trusting, and less restrained and responsible, – Jauniešiem (no 18 g.v.) ir lielākas garastāvokļu maiņas un lielāka nosliece uz stresu, mazāka sadarbošanās un uzticēšanās, un mazāka sevis kontrole un atbildības uzņemšanās.

Skaidrs, ka tas nav no paša kovida, bet pandēmijas ierobežojumu dēļ. Milzīgais stress par katru dienu ziņotajiem rādītājiem, par riska pārspīlējumiem, ceļošanas un biedrošanās ierobežojumiem, par nespēju turpināt mācības klātienē – tas viss ir atstājis smagas sekas. Šis ieraksts atspēko izplatīto naratīvu, ka pandēmijas sākumā mēs jau nevarējām neko zināt, ka tā būs.

(4 comments | Leave a comment)

honeybee
08:47 pm
Akjezus, kāds sātans mani dīdīja pirkt to bereļa grāmatu, esmu 25. lpp., redaktora plakstiņš raustās, un tagad šito salasīsies visi vanabiji un tā arī mauks, ibiomaķ

Es kaut kā biju gaidījusi, ka sliktākais būs, ja viņš būs sarakstījis kaut kādas muļķības, bet netak, viņš vienkārši nav uzrakstījis neko. Pieņemami stilizētā profesionāla grafomāna manierē.

/Šis nav oficiāls viedoklis, kādu es no 25 lpp nevarētu izteikt

/Bļejebaķ, nu labi, no 37 lpp arī ne, bet nu bļejebaķ

(14 comments | Leave a comment)

pajautaa
[_paldies]
04:53 pm - Ortodonts
Iesakiet, lūdzu, sertificētu ortodontu (tieši ortodontu, nevis zobārstu, kurš nodarojas arī ar ortodontiju) Rīgas Centrā vai tuvējos rajonos! Protams, labāk, lai nav no dargākā gala :)

(1 comment | Leave a comment)

ezss
01:31 pm - Ļoti daļēji par aktuālo
Šorīt atkalatcerējos Tūves Jānsones ilustrēto hobitu, tas aizveda truša alā (Alisi, starp citu, viņa arī ir ilustrējusi) ar dažādu ilustratoru versijām par Gollumu. Internets saka, ka sākotnēji Hobitā nebija rakstīts, ka Gollums agrāk bijis hobits, tad nu ilustratori izpaudušies no sirds patikas.
gollumbildes )

Kamēr meklēju Gollumus, atradu lapu, kur dažādas Hobita versijas apkopotas. Visiem iesaku prokrastinēt tur. Čehu ilustrators Gollumu vienkārši atmetis, bet veicis rūpīgas Smoga studijas.

(4 comments | Leave a comment)

pajautaa
[arkls]
08:33 am - Electronic heat cost allocators
nu ko - kam ir pieredze ar alokatoriem?

man uzstādīja un teica visādus ieteikumus ekonomiskākajai versijai:
* radiatoru priekšā nevar atrasties mēbele
* uz radiatoriem virsū neko nelikt
* pirms vēdināšanas izslēgt radiatoru 10min
* naktī neaizvērt aizkarus tā, lai nosegtu sensoru (jo tas mēra ap 20 cm istabas virzienā) - nu šis man visvairāk nepatīk

pats atradu vēl šādu te:
https://www.sanobaltic.com/failid/File/8_padomi_ka_taupit_siltumenergiju_lv_vers2.pdf

lūgums padalīties ar pieredzi / ieteikumiem / utt..

(2 comments | Leave a comment)

September 27th, 2022


eos
10:08 pm
Ir angļu valodā tāds vārds "Mojo", ko iztulkot var kā veiksme, pašpārliecinātība, pašcieņa, dzīvesprieks.

Padomi, kā atgūt savu modžo ietver:

1) Beigt sūdzēties
2) Sarunājies ar sevi, veido iekšējo dialogu pozitīvu. Vienīgais veids kā nesasniegt savus sapņus, ir pārstāt sapņot.
3) Darīt ko jaunu, iziet no komforta zonas
4) Apģērbties fantastiski labi
5) Darīt to, kas aizrauj
6) Darīt to, kas padodas, jo tas vairo pašapziņu
7) Fiziski izkustēties, izsvīst, priecāties par savu ķermeni
😎 Uzstādīt mazus mērķīšus un tad tos ikdienā sasniegt
9) Būt optimistei
10) Būt patiesai. Dari to, ko tiešām gribi. Tici savai intuīcijai un paļaujies uz to. Izdari lēmumus savā dzīvē tikai vienīgi vadoties pēc sava iekšējā kompasa
11) Svini savas uzvaras dzīvē. Papliķē sev pa plecu
12) Iztaisnojies, pavēro, kā Tu ej. Ej mierīgi, taču pašpārliecināti Pleci atpakaļ, krūtis uz priekšu.
13) Piedod un aizmirsti. Dzīvo tagadnē
14) Pieņem pasauli, kāda tā ir
15) Esi zinātkāra. Iemācies ko jaunu
16) Esi pateicīga par visu
17) Beidz salīdzināt sevi ar citiem, Tev ir savs ceļš
18) Noliec savus diplomus, medaļas, redzamā vietā. Tās motivē doties tālāk
19) Dari kādu brīvprātīgo darbu
20) Ej regulāri saulē pastaigāties
21) Pabaro savu dvēseli. Aizej uz izstādi, noklausies simfoniju, audzē ziedus, radi skaisto!

(Leave a comment)

extranjero
05:34 pm
Pirms pāris dienām Kanāda atcēla prasību pēc vakcinācijas iebraucējiem un sejas masku lietošanu transportā.

Atceroties februāra protestus, kuri lielā mērā pieprasīja tieši šo punktu. Skaidrs, ka prasībai pēc vakcinācijas robežas šķērsotājiem nebija nekāda zinātniska pamata. Valdība rīkotājās nezinātniski, bet apspieda protestus, tostarp bloķēja aktīvāko protestētāju bankas kontus.

Nu kāpēc gan politiķiem ir tik grūti sekot zinātnei? Kur it tā fīča, ka Kanādas valdībai vajadzēja 7 mēnešus, lai izdomātu, ka vakcīnas, kas neierobežo infekcijas izplatību, nevar būt obligātas?

(18 comments | Leave a comment)

missalise
03:02 pm
O, tādu černuhu savā galvā sen neatceros. Jo ilgāk dzīvoju, jo vairāk man liekas, ka mana piedzimšana bija negadījums, kam nevajadzēja notikt. Šobrīd es visvairāk vēlos klusumu, tumsu un nebūtību.

 

indulgence
03:14 pm - stāsts par to, kā Maels Brigte Ilknis atriebās pēc nāves
Skandināvu sāgu apkopojumā “Heimskringla” (“Zemes loks”) ietilpstošā Orkneisāga (Orkneyinga) vēsta pamācošu stāstu. Proti, Rietumnorvēģijā 9. gs. otrajā pusē bijis visnotaļ ietekmīgs hēvdings jeb jarls vārdā Eisteins Pērkons, kuram bija divi dēli Rangvalds un Sigurds. Eisteins ar dēliem atzina konunga Haralda Skaismata augstāko varu, kad tas pēc uzvaras kaujā piea Hafrsfjorda 872. gadā kļuva par visas Norvēģijas karali.

Pēc šīs kaujas daudzi norvēģu jarli, konungi un hēvdingi, kuri nevēlējās pakļauties, pameta Norvēģiju un apmetās uz dzīvi Islandē, Orknejas un Šetlandes salās. Taču karš turpinājās - karaļa Haralda sūtītie Eisteina dēli iekaroja abus arhipelāgus, kas dzimtai dāvāja Orkneju jarla titulu. Par pirmo jarlu kļuva Rangvalds, taču pēc neilga laika atdeva titulu savam kareivīgākajam brālim Sigurdam ar iesauku “Varenais” (Sigurd Eysteinsson or Sigurd the Mighty). Tā Eisteina Pērkona dzimta nostiprinājās Orknejas salās un sāka raudzīties pēc jauna laupījuma.

Apvienojuši spēkus ar jarlu Torsteinu Rudo, Eisteinsoni sāka iebrukumus Ziemeļskotijā. Sākums bija gana veiksmīgs - kaut vietējie piktu un skotu mormēri (cilšu vadoņi, līdzvērtīgi kontinenta hercogiem) izmisīgi pretojās, tie tika pieveikti viens pēc otra. Skandināvi pakļāva Rosas, Keitneses un Sazerlendas zemes, taču apstājās pie Morejas. Turienes mormērs Maels Brigte (Máel Brigte the Buck-Toothed), ar iesauku “Ilknis”, nebija pliku roku ņemams - skandināvi un pikti neskaitāmas reizes tikās asiņainās sadursmēs, kurās gāja bojā daudzi varonīgi karotāji abās pusēs, - ne vieni, ne otri tā arī nespēja gūt virsroku.

Tad abu pušu karavadoņivadoņi Sigurds Eisteisons Varenais un Maels Brigte Ilknis vienojās, ka katrs no viņiem ņems līdzi 40 labākos karotājus, lai sastaptos izšķirošā kaujā. Kas uzvarēs, tam piederēs Moreja. Taču Orknejas jarls lauza zvērestu - četrdesmit karotāju vietā atveda astoņdesmit. 892. gada vasarā noritējusī kauja bija īsa un asiņaina. Pikti, pārspēka mākti, krita viens pēc otra. Maels nolādēja zvēresta lauzēju un solīja atriebties arī pēc nāves. Sigurds sulīgi nosmējās - ho ho ho!, - un pašrocīgi nocirta tam galvu.

Piesējis Maela galvu pie zirga segliem, Sigurds devās mājup. Ceļš ilga vairākas dienas, ceļi līkumoti un neasfaltēti, t.i. grumbuļaini kā Vecrīgas bruģis. Acīmredzot ne velti vietējie stomatologi Maelu bija iesaukuši par "Ilkni" - piesietā galva, kratoties, saskrāpējusi Sigurda cisku līdz asinīm. Uzvaras svinību dzīres vēl nebija beigušās, kad jarls nolikās garšļaukus ar asins saindēšanos, un pēc pāris dienām nomira. Tā Maels atriebās.

Sigurdu apglabāja, kā jau pienākas, uzberot pār kapu augstu kurgānu, tas tā arī saucas “Sigurda kurgāns” (Sigurðar-haugr - Sigurd's Howe) to arī tagad var aplūkot, apmeklējot Dornohas pilsētu Skotijas ziemeļos.

Fabulas jēga? Klausiet ārstu padomiņu - nepaļaujaties uz antivakseru sludināto "dabisko imunitāti", bet dezinficējiet un apsaitējiet arī sīkākās brūces.

(4 comments | Leave a comment)

honeybee
02:01 pm
Aizejam tātad pie zobārsta, pēc tam Robin pajautā, vai var kādu brīdi palikt ar mums, līdz sajūtas labāk (no anestēzijas puse sejas noņēmās)
nēnuneko, sēžam, dzeram burbuļtēju
tad Robin parāda fotogrāfijas mājasdarbam "reklāmas, kuras man nepatīk", viena no tām ir "ieskaties acīs! ņirgāties nav smieklīgi" vai kaut kas tāds, es prasu, kāpēc nepatīk
"nu nebūs taču tā, ka cilvēks, kas ņirgājas par citiem, paskatīsies uz to reklāmu un sapratīs, ka tas nav smieklīgi"

pēc tam mēs pārgājām pie citām tēmām, kas lielākoties sastāvēja no "paprasīt Robin, lai uztaisa sejas izteiksmi, pēc tam piecas minūtes zviegt par to, kā tas izskatās"

pēc tam es, domīgi "njā, tā reklāma tiešām nestrādā"

/Ahh pareizi, bija vēl tas momentiņš
Ejam ārā, reģistratore mīlīgi "nu tad tiekamies pēc pusgada!"
Stella: "Es atnākšu pēc gada un tad jūs man izrausiet visus zobus!" *pasmejas un aizver durvis*
Tags:

(2 comments | Leave a comment)

September 26th, 2022


pajautaa
[fruktoze]
10:15 pm
Sveiki visiem,

Vai bērnudārzos kā audzinātājas vai auklītes drīkst strādāt personas bez atbilstošas augstākās izglītības?

interesē gan pašvaldības, gan privātajos.

(2 comments | Leave a comment)

watt
03:14 pm
Parādās runas, ka Eiropā (jeb, Eiropas grid sistēmā) ar enerģijas kapacitātēm ir dziļi dirsā, un varētu pienākt laiks ar rolling blackouts. Tas ir, piemēram, ka katru dienu, uz kādu stundiņu elektrība pazūd - nu, kā trešās pasaules valstī. Ja tā notiek, tas būtu lielisks pliķis sejā "zaļajiem", kas piespieda valdību enerģijas politikai novērsties no atomelektrostacijām, vāvuļojot ka vējš, saule, hidro un citi "renewables" lieliski aizpildīs "caurumu" utt utt utt (kamēr pa kluso klasificē gāzi par zaļo elektrību?)
... tālāk ... )

(3 comments | Leave a comment)

watt
02:41 pm - join me in the avant-garde of the new aesthetic
Noskatījos Batman (2022) filmu. Filma laba, diezgan arī uz tās nots, ko Joker (2019) uzdeva.
... tālāk ... )

(1 comment | Leave a comment)

> previous 50 entries
> Go to Top
Sviesta Ciba