Nezāles neiznīkst's Journal [entries|friends|calendar]
Nezāles neiznīkst

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ calendar | livejournal calendar ]

dr [25 Feb 2021|06:51am]
Dienas raksts:

***
"Mana privātā pieredze ir tāda, ka Vācijā vārda brīvības vilciens jau ir nokavēts. Latvijā – varbūt vēl ir cerība ko saglabāt, bet diez vai. Sabiedriskie mediji, tai skaitā valstij piederošie, jau ir padevušies un spēlē tikai vienos vārtos. Un savukārt mākslas teritorijā Latvijā valda vienas vienīgas bailes runāt atklāti. Situācija un atmosfēra ir precīzi tāda pati kā padomju laikos, kurus vēl labi atceros," FAZ raksta pieteikumā minējis Hermanis.
***

https://www.delfi.lv/news/national/politics/situacija-ka-psrs-alvis-hermanis-asi-kritize-visus-kas-uzspiez-pareizo-viedokli.d?id=52968165

/virsraksts tendenciozs, kā jau tas pierasts.
1 comment|post comment

al [24 Feb 2021|10:15am]
augstskolu lobijs jeb valsts atbalstīts genocīds darbībā.

***No septembra koledžās iegūt medicīnas māsu izglītību vairs nebūs iespējams, un turpmāk šo profesiju varēs apgūt tikai universitātēs. Šādas izmaiņas paredz māsu izglītības reforma. Augstskolas gan sola, ka jauno studentu pieplūdumam ir gatavas, jo pārmaiņām sākuši gatavoties savlaicīgi. Tomēr tas uz laiku var radīt medmāsu trūkumu slimnīcās.

Patlaban koledžās trīs gadu laikā māsas var apgūt septiņas dažādas specialitātes un pēc tam, vienu gadu mācoties bakalaura studijās, iegūt arī augstāko izglītību. Tādējādi studēt gribētājām jāstājas divās skolās un jāraksta divi kvalifikācijas darbi. Lai procesu vienkāršotu, turpmāk profesiju varēs iegūt tikai universitātēs, mācoties četrus gadus.

Patlaban pēc koledžas absolvēšanas māsa var strādāt tikai tajā specialitātē, kuru apguvusi. Tādējādi viņām liegta brīva “kustība” darba tirgū medicīnā. Tagad šīs programmas integrēs universitāšu programmās, tādējādi ļaujot iegūt vispārējās zināšanas, kas pēc absolvēšanas ļaus strādāt jebkurā medicīnas specialitātē. Tas nozīmē, ka māsu sertifikācija arī vairs nebūs nepieciešama.***

Precedents jau bija - bērnudārzu audzinātājas, kam pēkšņi vairs nederēja profesionālie diplomi, nekādi pārejas periodi, nekādas atlaides pirmspensijas vecuma darbiniekiem - ņem kredītu un mācies augstskolā, vai ej prom no darba!
Tantes raudādamas gadiem maksāja studiju kredītus, pat vēl no pensijas.
Līdzīgs stāsts ir bijis arī ar skolotājiem - tavā diplomā ir nepareizs vārdu salikums, lūk tev maksas kursi, kas dos tiesības "pareizi" strādāt skolā!

Lūk, kārtējā barotava.
Stāsts, ka "māsu sertifikācija arī vairs nebūs nepieciešama" vispār raisa smieklus - kurš tad no laba prāta slēgs ciet TĀDU barotavu? Garantēti ienākumi katrus 5 gadus, regulāra kursu pasniegšana.

/Fascinē, ka LV, atšķirībā no normālām valstīm, tiek darīts viss, lai iznīdētu profesionālo apmācību, un ražotu auKsti izglītotus plaša profila plānā galdiņa urbējus.
18 comments|post comment

srz [23 Feb 2021|08:19am]
Savas rūgtās zāles:

Kā viens vakar komentārā teica: "skaidroju kā priekš idiotiem: ... tas ir naids un neiecietība kas vērsts pret cilvēkiem kas izsaka naidu un neiecietību. tādas rūgtas zāles, saproti?"

Saprotu vai ne, bet JV rakstā atradu labu piemēru:

***
...Džeimijs Kilstīns aprakstīja savu darbošanos sociālā taisnīguma karotāju priekšpulkā: "No rīta piecēlies, es skatījos tviterī, kam šodien jādod virsū. Ahā, kāds ir uzrakstījis rakstu, par kuru visi ir dusmīgi. Man tas nav jālasa. Es tikai paskatos tēmturi un cenšos pateikt ļaunāko, kas līdz šim pasacīts. Slaveni cilvēki mani retvīto vai "nolaiko", un es jūtos kā sasodīts cilvēktiesību varonis. Tad es varu būt apmierināts ar sevi un mierīgi paiet garām ubagam vai, ieraugot melno, pāriet ielai otrā pusē, jo tehniski ar mani viss ir kārtībā. Es taču nosūtīju tos tvītus. Es esmu tvitera Roza Pārksa." Tā viņam esot bijusi kā atkarība. No visiem apreibināšanās veidiem šis esot devis vislielāko dopamīna šāvienu.

...Džeimijs Kilstīns stāsta, ka viņu izdziedināja tikai paša zāles, kad tviterpūlis nāca pēc viņa dvēseles. Sākās ar to, ka, apsūdzot kādu transfobijā, viņš to nosauca par idiotu. Karotāju pūlis to novērtēja kā eiblismu – noziegumu, par kura esamību viņš pat nenojauta. Eiblisms (angļu – able, spējīgs) nozīmē pārākuma apziņu, ar kādu vesels cilvēks nonicina neveselos. Tam sekoja citas apsūdzības, un drīz sociālajos tīklos Kilstīns bija kļuvis par otru Veinstīnu. Svētīga pieredze, kura spēj cilvēku dziedināt. Diemžēl tā nespēj apturēt pandēmiju. Tur, kā zināms, galvenais ir profilakse.
***

/muahahaha, vairāk tādu piemēru!
//man ir patiesi žēl tai pašā rakstā pieminēto Džīnu Karano. "Leģendārā MMA cīkstone un "Zvaigžņu karu" seriāla aktrise ir padzīta no lomas. Par ko? Runājot par politisko klimatu Amerikā, viņa rakstīja: "Ebrejus ielās piekāva nevis nacistu karavīri, bet viņu kaimiņi... pat bērni. Nacistu kareivji varēja tik viegli savākt tūkstošiem ebreju tādēļ, ka valdība vispirms lika kaimiņiem viņus ienīst vienkārši par to, ka ebreji. Ar ko atšķiras tas, ja es kādu ienīstu par viņu politiskajiem uzskatiem?""
Izlasīju par to importa presē pirms šī lokālā Didrihsones gadījuma, patiesi žēl. Viņa ļoti iederējās lomā seriālā "The Mandalorian".
//un nē, nekādu iecietību pret neiecietīgajiem!
///Ja teici patiesību, netaisnojies pūlim!
4 comments|post comment

dc [22 Feb 2021|09:47am]
Dienas citāts:

***
Меня как-то спросили:
- Фима, объясни нам разницу между правыми и левыми в политике.???
Друзья, если Вы, до сих пор, не знаете "правый" Вы, или "левый" - то вот вам простой тест.
-Итак, если правый не любит оружие - то он его попросту не покупает.
-Если левый не любит оружие - он требует всё оружие запретить.
-Если правый считает себя вегетарианцем - он не ест мяса.
-Если левый считает себя вегетарианцем - он хочет запретить мясо для всех.
-Если правый гомосексуален - он или она тихо ведёт свою личную жизнь.
-Если левый гомосексуален - он(а) требует к себе уважения в законодательном порядке.
-Если правый разорён - он думает о том, как улучшить свою ситуацию.
-Левый ищет того, кто возьмёт на себя за это ответственность и, заодно, шефство над ним самим.
-Если правому не нравится ведущий токшоу - он переключается на другой канал.
-Левый требует, чтобы все, кто ему не нравится, были уволены.
-Неверующий правый просто не посещает синагогу, церковь, мечеть.
-Неверующий левый требует прекращения всякого упоминания о Боге и религии.
-Если правый это всё прочитает, то перешлёт своим друзьям, чтобы они посмеялись.
-Левый всё это немедленно удалит, потому что почувствует себя "оскорбленным" и пожалуется на меня администрации фейсбука...
-А теперь решайте сами.....
Кто вы?????
***

/Alexander Rosenblatt, via FB, via kramers
post comment

bp-diy [21 Feb 2021|06:56pm]
Brīvdienu pārskats - DIY.

Guļamistabas iebūvētie sienas skapji:
- ievads - UK ir populāras nišas istabās - izvirzījums dūmenim/ventilācijai pie sienas, atstājot abās pusēs neregulāru izmēru nišas, kuras katrs apdzīvo pēc savas saprašanas un iespējām, ieskaitot pat dūmaņe/ventilācijas daļas amputāciju.
Tā kā izmēri atšķiras pat mājas ietvaros (man ir attiecīgi 8 dažāda izmēra nišas), standarta risinājumi neder, un speciāli pasūtītie ir mazliet par dārgu manam ne pārāk vērtīgajam īpašumam.
Vēlme pēc koka mēbelēm arī ievieš korekcijas.
Līdz šim tika lietots kombi variants - standarta skapji, kas nelietderīgi izmanto telpu un kastes/maisi, kas kopumā nedaudz mēdz bojāt ģimenes mikroklimatu (nav jau eglīte maijā, bet nu tomēr).
- iztirzājums - uzstādījumos: skapji pilnībā aizņem abas nišas, priedes koka, vienā pusē antresols, stienis karināmam apģērbam, grīdas līmeņa plaukts, otrā pusē atvilktņu bloks dokumentiem, atvilktņu bloks meitenes parfimērijai, galda virsma spogulim uc sievietei nepieciešamām lietām, 2 antresoli.
variants a: 4x bīdāmās durvis un spogulis (iepirkās), kas pie vajadzības nosedz/atsedz TV un veļas grozu, vaļējie plaukti no līmētajām plāksnēm (priede) - galdniecība piecēla cenas pa 10% un es iepauzēju,
variants b: tās paša durvis, bet plaukti no stalažu dēļiem (+ biezāks, lētāks) (- vairāk darba pašam jāieliek),
variants c: 5dien FB parādījās uz atdošanu 2x 2durvju miera laiku drēbju skapji, 220cm augsti, paspēju rezervēt un savākt.
- nobeigums: attiecīgi brīvdienās iegūtie skapji izjaucās, pārslīpējās un apdedzinājās nesošās sānu sienas un 4x durvis, tika uztaisīts līmenī esošs pamats, nopirkās pāris līmētās plāksnes, kas veidos antresolu/plauktu.
Atliek izdomāt daļu priekšas sienas, nobeicēt jaunās detaļas, pieskrūvēt plauktus vietā, sākt lietot.
Iegūts 220*140*60cm iebūvētais divdurvju sienas skapis, kas aizņem vienu nišu no divām.
2 comments|post comment

cda [21 Feb 2021|10:39am]
Citi dienas atklājumi:

Ikdienā neinteresē ne Didrihsone, ne Kivičs, ne Gobzems, ne citi ziņu virsrakstos bieži pieminēti uzvārdi, bet ļoti biedē neiecietība un naids, ar kādu pēdējos gados tiek uzspiests "vienīgais" un "pareizais" viedoklis un uzskatu kopums.
Laipni lūgti atpakaļ CCCP, ar cenzūru, pagrīdes ziņu lapām un platformām, klusēšanu un bailēm izteikt savu "nepareizo" viedokli.
Atlaišana no darba, ierobežošana, liegums publicēties, tiesa un cietums, vai klusēšana, pielīšana, sadarbošanās ar "varu", un pārticīga dzīve.
21 comments|post comment

ins [21 Feb 2021|10:33am]
Iznākt no skapja:

sekojot dažu LV personu paraugam, nākšu klajā ar atzīšanos:

MAN PATĪK GUNTARA RAČA DZEJA!!!

Iespējams, ka ir kāda "labāka", un arī "pareizāka", bet man patīk gan GR dzejoļi, gan dziesmu teksti, pat dažas grāmatas esmu iepircis.
3 comments|post comment

dc [19 Feb 2021|01:44pm]
Dienas citāts:

***Tagad arī Eiropas Savienībā (un visā pasaulē) ir gulags, intelektuāls gulags, saukts par politkorektumu.
Tie, kas mēģina paust viedokli par rasi vai dzimumu un viņu uzskati atšķiras no atļautajiem, tiek izstumti no sabiedrības.
Politkorektums ir ļaunāks par ļeņinismu, tā ir jauna, vēl niknāka barbarisma, tumsonības un naida diktatūras forma, vērsta pret visiem, kas domā atšķirīgi. Cilvēki, kas tic politkorektumam kā civilizācijas izpausmei, patiesībā rada apstākļus, lai barbari iznīcinātu šo civilizāciju. Šie tā dēvētie intelektuāļi paši rok bedri, kurā fanātiķi un provokatori viņus apglabās.

Brīva informācijas un ideju apmaiņa, kas ir pilnasinīgas, brīvas sabiedrības pamats, strauji sarūk.***
6 comments|post comment

tpv [16 Feb 2021|11:34am]
Tāpat vien:

Paklausījos Draugiem group live par komandas veidošanu.
Secinājums - apsolūti nepiemērota vieta 40+ un tehniskajiem darbiniekiem.

Toni nosaka bars ar daiļd1rsējiem, normālas algas vietā ir komandas veidošanas pasākumi un sociālās aktivitātes.
Laba vieta jauniem cilvēkiem bez pieredzes, pastrādāt un ātri laisties.
1 comment|post comment

du [16 Feb 2021|07:28am]
Dārza update:

Dotie lielumi: 40-50 gadīgi koki, kas auga uz sen būvniecības gaitā sastumtas zemes kaudzes, kas savukārt bija apmūrēta ar akmeņiem.
- Koku noīsināšana līz 2m augstumam - gbp 720 (arboristu brigāde un šķeldotājs, 5-6h darba),
- atlikušo stumbeņu noīsināšana, ekskavators sakņu izrakšanai, zemes un akmeņu pārvietošana (2 dienu darbs, 3 cilvēki, ekskavatora īre gbp 100 dienā),
- railway sleepers ierakšana, stabu/žoga posmu nostiprināšana, vārtiņu ielikšana (3 dienas, 2-4 cilvēķi),
- zemes/akmeņu/sakņu aizvākšana, 3-5 kravas, gbp 400-600.

Mazais 1,5t ekskavators diezgan knapi tika galā ar darbu, ar lāpstu būtu gandrīz nereāli, ņemot vērā sakņu izmēru/garumu (roc/zāģē, roc/zāģē),
"laipnais" kaimiņš izcēlās ar pretenzijām, ka nobradājot "viņa" zālienu un aiztiekot "viņa" sētas daļu, paskatīsimies, kas tālāk.
Jāskatās uz nagiem "celtniekiem", lai normāla risinājuma vietā neiesmērē "krūmu" variantus - pārtaisīja, kā liku, rezultātā ir vienkārši, funkcionāli, labi izskatās, nācās piemaksāt par materiāliem.

Atlicis nokultivēt (zeme bija sasalusi, uzreiz neizdevās), nogrābt, savākt koka šķēpeles, notīrīt pieguļošo teritoriju, nokrāsot žogu, lietot.

Izmaksas līdz šim (720 + 400 + 1080 + 1000 (ķīla)): gbp 3200
5 comments|post comment

dppf [16 Feb 2021|07:20am]
Dienas prieks, politiskā fantastika:

Acīmredzamais neticamais, vienojās par pabalsta piešķiršanu bērniem, fantastika dzīvē.
Prasītos zinātniskais pamatojums a la retrogādais "Bonaparts" un saules aktivitāte, debilitātes viļņu raidītājam nojucis horizontālais taimkods, traucēta vielu piegāde saeimas ēdnīcā utt.

Ar nepacietību gaidu otro cēlienu:
VID un sociālo dienestu iesaisti, finansiālās prasmības biroja izveidi, apmācības kursu/sertifikāciju, speciālu IT platformu saņēmēju uzskaitei cenā 2,5M utt
3 comments|post comment

gz [12 Feb 2021|08:25am]
Gribu zināt:

kā pareizi izrunā šādus burtu salikumus:

Leiena, Meiers?

Me-iers vai Mei-ers?
8 comments|post comment

muahaha [10 Feb 2021|11:18am]
Izrādās, ka ir pagājuši 5 gadi kopš mājās nopirkšanas brīža (vēl maksāt un maksāt), bet - pirkšanas dokumentu mape ir noslēpusies.
Nolikt, lai nepazūd, ir īstais veids, kā likt lietām izgaist.
4 dokumentu kastes vs 4 istabas, vs 4 stundas, bet mape uzvar ar atrāvienu, jo nav atrodama ;)
9 comments|post comment

bia [05 Feb 2021|07:23am]
Brexit ietekme - atsitiens:

Par muitām, rindām un cenu celšanos bija skaidrs, attiecīgi šādi tādi LV labumi iepirkās ar rezervi un laicīgi.
Par auto cenām vēl nav skaidrs, sākšu monitorēt vasarā, lai vajadzības gadījumā paņemtu citu auto (esošais nekustināšanas ietekmē pūst un bojājas tikpat ātri kā iepriekšējais pērn).
Mazā blakne, ka cenas ceļas arī citām lietām, ieskaitot instrumentus un DIY materiālus, attiecīgi viss šim gadam nepieciešamais, iespējams, ir jāpērk tagad, bet liekais un iztirgot plānotais ir jāpietaupa līdz sezonas sākumam, aprīlim/maijam.

No 1dienas aiziet dārza labiekārtošanas projekts: 10-12 metrīgie koki jau nozāģējās, tagad plānā izrakt saknes, lieko zemi un DIY akmeņu mūrējumu, pielīdzināt slīpumu aiz sētas, ielikt robežsienu no dzelzceļa gulšņiem (dēļ zemes līmeņa starpības), uzlikt žogu un vārtiņus, iekārtot/pārveidot dobes un celiņus.
Ar visu/par visu - februāris/marts un 3,5-5k.
16 comments|post comment

dp [03 Feb 2021|03:24pm]
Dienas prieks:

***...nodarot prātam neaptveramus postījumus cilvēku īpašumiem un infrastruktūrai.***

/citāts iekļaujams iesniegumā apdrošināšanas kompānijai.
post comment

da [03 Feb 2021|11:30am]
В районной поликлинике из-за нехватки врачей объединили ставки гинеколога и отоларинголога. Стали думать, что написать на табличке: "п@здолор", "п@здонос" или, может быть, "горлопизд"? Решили спросить у айтишника, он много в интернете сидит, должен знать современные тенденции. Айтишник, не отрываясь от компьютера: — Пишите "мандалорец".
5 comments|post comment

ski [01 Feb 2021|01:35pm]
Sperta kreatīva ideja.

Tikko komentāros pamanīju, ka LV esot pirātisma lielvalsts.
Lūk, tā ir ideja, uz ko visādas valsts attīstības aģentūras varētu spiest.

Sākam ar leģendu par kuršiem, ugunskuriem un kāju griešanu, un beidzam ar autonomu ekonomisko pirātisma zonu izveidi.
Nāksies kietni konkurēt vai sadarboties ar Ķīnu (sadarbošanās gadījumā "zīda ceļa" kravas konteineri nāks uz LV pilni un regulāri).

Tādas mazas autonomas zonas, kur "logi" uz iekšējām un ārējām robežām, nav muitas vai PVN, tikai skaidra nauda, orientējas uz tūrismu un eksportu, utt
10 comments|post comment

izug [01 Feb 2021|11:28am]
Izdevniecīa Zvaigzne un e/grāmatas:

Bagātie arī raud ;)
Kamēr Zvaigzne labi pelnīja, ar katru gadu obligāti nomaināmajām mācību grāmatām, varēja atļauties sēdēt un neko nedarīt, lai attīstītu alternatīvas papīra izdevumiem. Par formatiem un aizsardzībām dzirdu jau gadus 20it.
Nu konkurenti ir izrādījušies sekmīgāki, vismaz papīra izdevumu jomā.
Pirātisms un un erāmatas.com vietne ir ļoti atbalstāma, ap 60% no mani interesējošā gan ir sanācis izlasīt vēl papīra formātā, bet ir iespēja nolikt savā digitālajā arhīvā, un vazāt līdzi pa pasauli.

Diemžēl ir saprotams, ka grāmatas latviski būs stipri dārgākas, nekā angliski vai krieviski, maksātspējīgo un maksātgribošo skaits rūk, attiecīgi cenas arvien pieaug.
Lētākais piedāvājums uzvar, cilvēki redz tekstus arī citās valodās, pats izvēlos ru/en.

Tikko FB redzēju piedāvājumu Žiga ceļojumu grāmatu pārizdošanai, 3 grāmatu komplekts EUR 95 (ar atlaidi). Piedodiet, bet "maka ta nau".
Ik pa laikam paskatos Rozes/Zvaigznes izduvumus, noriju siekalas, un aizveru, ir daudz kā interesanta, un attiecīgi dārga.

/Principā būtu gatavs maksāt abonentmaksu, līdz EUR 4,99-9,99 mēnesī, ar pieeju latviskiem izdevumiem.
7 comments|post comment

rc [28 Jan 2021|07:26am]
Rīta citāc:

**...pie vājas sociālās solidaritātes jebkura finanšu palīdzība citam tiek uztverta ar grūti pārvaramu skaudību. Cilvēkam gribas ticēt, ka viņa finansiālo labklājību nodrošina kaut kādas viņa īpašās personīgās kvalitātes, nevis tas, ka viņš strādā sektorā, kurš balstās uz stabilu finansējumu. Tāpēc man pienākas, bet tam citam ne.***

/https://neatkariga.nra.lv/komentari/bens-latkovskis/337369-kadu-politisko-virzienu-parstav-janis-reirs-un-kadu-andris-vilks?
2 comments|post comment

dc [27 Jan 2021|09:37pm]
dienas cover's:

TRISTAR "КУКУШКА" (В.Цой)

https://www.youtube.com/watch?v=AOCN_tBawGM
post comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]