Nezāles neiznīkst's Journal [entries|friends|calendar]
Nezāles neiznīkst

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ calendar | livejournal calendar ]

ivn [21 Feb 2024|10:37pm]
Interesanti, varbūt nesaistīti

Navaļniju novāca, Girkinu iesēdināja, Murzs šonakt izdarīja pašnāvību - kas notiek?
10 comments|post comment

Hrid [16 Jan 2024|08:55am]
Hameleonu rotaļas ienākt dzīvē

Lasu mēdijos, ka pazudis bijušais novadnieks un kolēģis, pie tam vārda brālis...

Lai gan, ja padomā, nekā jauna, cits bijušais kolēģis pazuda (un tika atrasts šūpojoties) laikā, kad strādāju kopā ar šo otro, spirāle pagriezusies.

RIP pirmajām, un naivi ceru, kā otrs ir pārdomājis, un atgriezīsies.
2 comments|post comment

di [20 Dec 2023|07:57am]
der izlasīt:

https://lasi.lv/par-svarigo/projekti/reformas-kur-esam-prieksa-igaunijai-skolu-likvidesana.9569
post comment

dr [20 Dec 2023|07:51am]
dienas raksts:

***
Neviens likums nestrādās, ja pašiem nebūs tik daudz stratēģiskās spriestspējas, ka, izstumjot latviešus no Latvijas darba vides, izstumjam tos no Latvijas.
Gadījums numur viens. Man priekšā sēž jauns puisis. Viņš ir nedaudz naivs, strādīgs. Es viņu pazinu kā klusu, mazliet introvertu, bet smaidīgu optimistu no Kurzemes mazpilsētas. Viņš ir zaudējis savu otro darbu. Viņš nav izturējis krievvalodīgā nacisma atmosfēru šajās darba vietās. Veikalā un noliktavā. Un ne tāpēc, ka tur ir tikai krievi. Bet tāpēc, ka visur, kur ir krievi, nākas runāt krieviski.
Vidējā vecuma latvieši uzturēs šo krievisko atmosfēru tikpat reliģiski kā paši krievi.
Ja to nedarīsi, ilgi darbā nepaliksi. Pirmajā darbā vietā viņš to vēl nesaprata, bet otrajā nonāca pie galvenā secinājuma. Viņš ir mēģinājis par savu situāciju runāt kadru daļā, bet tur sastapis cietsirdību un neizpratni. Viņš nevēlas palikt Latvijā. Viņam ir mamma un mammas māsa, viņš viņām vienīgais, un patiesībā tas un viņā vēl mītošā nedrošība un bailes liek svārstīties. Iespējams, viņš nekur neaizbrauks, bet paliks traumējies tepat – vidē, kurā melīgi viņam skolā apgalvoja, ka ir Latvija, kurā var runāt latviski.

Faktiski latviešu darba ņēmējs šādos kolektīvos, kur krievu nacisms plaukst, ir neaizsargāts. Un reizēm tam nav īpaša sakara ar īpašnieku vai kolēģu tautību.

Latvijas nacionālais dzīvnieks varētu būt lemings. Savas ļoti savdabīgās reputācijas dēļ. Populārā leģenda stāsta, ka lemingi sapulcējas baros un ar pilnu krūti metas no kraujas jūrā. Īstenībā tā ir lemingu pūkainās reputācijas graušana. Taču lemingiem patiešām ir kāda īpatnība. Tā ir citām sugām neraksturīga autoagresija. Lemingam ir raksturīga nežēlīga izturēšanās pret saviem sugasbrāļiem. Lemings iznīcina savējos.
***

https://lasi.lv/latvija-pasaule/viedoklis/rita-naseniece-lemingu-valodas-stunda.9612
3 comments|post comment

app [07 Dec 2023|09:39am]
atgiežoties pie publicētā

saules paneļu (PV) sistēmas UK

viens no vakar pieminētajiem projektiem vakar vinnēja vienu no The Energy Live Consultancy Awards (TELCA) 2023 balvām.
3 comments|post comment

di [06 Dec 2023|12:16pm]
dienas intervija:

https://www.youtube.com/watch?v=DyLysuJc9YA&t=13s

/JL un NSK
1 comment|post comment

spsuk [06 Dec 2023|11:41am]
saules paneļu (PV) sistēmas UK

biju jau rakstījis, ka strādāju kā design engineer firmā, kas nodarbojas ar saules paneļu (PV) sistēmu izstrādi un uzstādīšanu.

šis gads bija pasmags ar pāris vidēji lieliem, ļoti detalizētu projekta dokumentāciju prasošiem projektiem. Pa šo laiku es būtu varējis izstrādāt projektus ar 10kārt lielāku jaudu normāliem klientiem. Projekti tika uzsākti jau 2021/22, sāka citi inženieri, es pabeidzu. būtībā visi ir uztaisīti no nulles, prasīja zināmu daudzumu nervu šūnu, stresa, un patērētā alko atslodzei.

PVS1 - jumts, 3,6MW DC, 2,88MW AC, 0 exports (tikai pašpatēriņš, 0 atpakaļ tīklā, stāv limiteri),
PVS2 - jumts, 1,63MW DC, 1,1MW AC, exporta limits 1,1MW, pilnībā mainīts sākotnējais projekts, lai palīstu zem limita,
PVS3 - jumts, 2,2MW DC, 1,8MW AC, exporta limita nav,
PVS4 - jumts, 2,75MW DC, 2,1MW AC, exporta limita nav, papildus kontroles modulis ET (elektrotīklu) vajadzībai.

nākošnedēļ jāsāk jauns projekts, zemes sistēma 3MW DC.

šodien atslodzei 140kW DC jumta projekts, un rīt/parīt cits līdzīgas jaudas.
6 comments|post comment

ra [06 Dec 2023|11:21am]
rīta anekdote (FM 103.2 UK)

Lai noadītu šādu ziemassvētku džemperi, vajag 3 aitas.
Savādi, nemaz nezināju, ka aitas māk adīt.

/gan LV, gan UK, manas top radio staciju frekvences ir 102.2 un 103.2.
//web servisos nu jau ir citas
post comment

mj [06 Dec 2023|08:25am]
mūžīgais jautājums:

būt vai nebūt?

kādēļ neizmantot to, kas LV ir pietiekami?
Kūdra, koksne, salmi?
Kombinētās vietējās koģenerācijas stacijas (ciemata / mazpilsētas līmeņa), apvienojumā ar peldbaseiniem, siltumnīcām uc siltumu / elektrību tērējošām nozarēm?
Un domāt nevis par to, kā pirkt VISU no ārzemēm, veidojot saules / vēja parkus, bet kā izmantot vietējos resursus?

/atceros, jau 90os bija ciemā saimniecība, kas izmantoja salmu ruļļus apkurei, piem viens rullis - 24-48 stundas siltuma.
Diemžēl vairāk nekas nav dzirdēts, gan jau ideju noraka prasmīgie "skābbarības torņa" personāži, no vietējiem jau neko daudz "neatsitīsi" partijas un savām vajadzībām.
10 comments|post comment

usb [03 Dec 2023|08:41am]
Uzsniga sniedziņš balts...

kādi 5-10cm, un dzīve uz mūsu salas mazliet apstājās ;)
2 comments|post comment

dp [30 Nov 2023|09:22pm]
dienas prieks:

Vācu izdevums Bild stāsta par situāciju frontē - skarbā ziema pirmām kārtām kaitēs krievu karavīriem frontes līnijā - ja viņi masveidā nosals, Ukraina iegūs laiku.
Ukrainas virsnieki cer uz bargu ziemu, kas kaitēs krieviem. Atšķirībā no ukraiņu karavīriem, kuriem parasti ir ziemas apģērbs, apkure un atbilstoši apavi, lielākā daļa Krievijas karavīru Ukrainā ir slikti aprīkoti un nav gatavi aukstumam un sniegam.
"Ukrainā pēkšņi ir sākusies vētraina ziema. Bet Ukrainas politiķi cer uz ko vēl vairāk -iznīcināt iebrūkošo Krievijas armiju," materiālā raksta militārais eksperts Džulians Roepke. Turklāt ik pēc dažām nedēļām ukraiņu karavīri tiek pārcelti no frontes uz aizmuguri, kur viņi var atgūties un, galvenais, sasildīties. Krievu karavīri, gluži otrādi, nav rotēti jau mēnešiem, daļa frontes līnijā dienē bez pārtraukuma jau kopš jūlija.
Ukrainas militārpersonas bija labāk sagatavojušās ziemai nekā pērn, daļēji pateicoties Vācijai. Ukrainas vēstnieks Aleksejs Makejevs pirmdien intervijā sacīja: "Mēs esam labāk sagatavoti, jo arī mūsu partneri atzina, ka pretgaisa aizsardzības sistēmas nodrošina labāku aizsardzību."
Citiem vārdiem sakot, bargā ziema pirmām kārtām kaitēs krievu karavīriem frontes līnijā. Ja viņi pārtikas trūkuma dēļ masveidā nosals vai ies bojā bada nāvē, Ukraina iegūs laiku, kurā varēs sagatavot jaunu pavasara ofensīvu.

/tb, cilvēkiem, kas pieraduši iet .irst ar divām nūjām (vienu iespraud zemē, lai pieturētos, un ar otru atgaiņāties no vilkiem), gulēt bez palagiem, mazgāties reizi nedēlā, dzert no peļķes, gulēt vaļinkos un cepurē, lietot kājautus, lietot āra tualeti, piepeši sāks rasties problēmas ar ziemu?
//slaucīt pakaļu ar lapām, ēst kartupeļus no ugunskura, suņus un kaķus, dzert visu, kas deg?
///muahahaha, ko tie vācieši pīpē? vai tiešām neatceras vectēvu pieredzi pie ts staļingradas???
10 comments|post comment

Tp [29 Nov 2023|07:40am]
Tehnoloģiju problēmas.

No rīta mazliet pastāvēju sastrēgumā, ko izraisīja iesaluši gājēju pārejas luksofora poga, nepārtraukti slēdzot iekšā gājēju režīmu.
Tagad savukārt sēžu ārpus kantora teritorijas - automātisko vārtu sensors, visticamāk, iesalis.
AuKstās tehnoloģijas, tā teikt :)

/upd 30/11
šorīt mazliet piesalis, auto nepiešķīlās, laiks mainīt akumulatoru...
1 comment|post comment

edl [22 Nov 2023|11:01am]
es dažreiz lasu:

iebridu Slepkabota dienasgrāmatu pasaulē (aut. Velsa Marta).
interesanti, iesaku.

Latviski ir divas grāmatas, krieviski un angliski vairāk.
2 comments|post comment

s [22 Nov 2023|10:58am]
...

***
Strēlnieks ir Uguns stihijas zīme, kas mīl Saules gaismu.
Strēlnieks ir prieka zīme.
Strēlnieks ir par prieku. Prieks ir par kaut ko, kas jau ir. Prieks ir par esamību - prieks par sevi, par tevi, par sunīti un kaķīti, par smuku dziesmiņu, par Dieviņu..
PRIEKS IR JĀATROD, JĀSAKRĀJ, JĀPAVAIRO UN JĀNOSARGĀ.
Prieks draudzējas ar ticību labajam, ar pašu draudzību un mīlestību. Priecīgais Strēlnieka laiks iet līdz Ziemas saulgriežiem un tas mums ir brīnumu gaidīšanas laiks, tas ir arī labās ticības laiks. Lai pa gaišo un priecīgo!
***

(c) AG caur FB
1 comment|post comment

dr [17 Nov 2023|10:44am]
dienas raksts:

https://www.db.lv/zinas/sabiedribas-noslanosanas-var-klut-par-akutu-nakotnes-problemu-513505

***
1990-to gadu sākumā attiecība starp skolotāja algu un pašvaldības darbinieka algu bija 1,5 reizes par labu skolotājam, protams, ar visām pārstrādēm. Tad valsts pārņēma kontroli pār skolotāju algām, un pēc četriem gadiem atkal skaitīju, kas ir noticis. Attiecība atkal bija 1,5 reizes, tikai par labu pašvaldību darbiniekiem. Proti, četru gadu laikā, kopš valsts sāka rūpēties par skolotāju algām, viņi zaudēja 60% no savas relatīvās algas. Skolotāju sāga turpinājās, vienubrīd sakot, ka algas pielikums nav iespējams, jo jāstājas NATO, pēc tam, ka jāstājas ES. Otra algu sāga ir veselības nozarē.

Valsts politika, runājot par ES fondiem, nekad nav bijusi tāda, kas pieļauj Latgalei īstenot to, ko viņi paši vēlas. Respektīvi, pašvaldība var rakstīt, ko grib, savā attīstības plānā, neviens jau par to nerāj.
Var plānot attīstīt industriālās zonas, vilkt elektrību utt. Kad nonāk līdz darīšanai, izrādās, ka naudu pēkšņi var dabūt tikai kultūras attīstībai.

2. pensiju līmenim ir divi teorētiskie pamatojumi, ko stāsta politiķi un politikas advokāti, kas nav pelnījuši zinātnieku nosaukumu.. Pirmais ir stāsts par audzinošo funkciju – ieguldot (kaut arī neizdevīgi), proti, 2. līmenis it kā audzinot cilvēkus krāt naudu. Otrs pamatojums ir, ka, pazaudējot ik gadu ieguldījumu vērtību, tomēr varētu stimulēt vietējo ekonomiku. Pirmos 23 gadus vietējo ekonomiku šie fondi tomēr nestimulē. Bilance ir tik bēdīga, ka pat politikas advokāti par pozitīvām izredzēm vairs nerunā.
Piemēram, tas eiro, kas 2000. gadā tika iemaksāts 1. pensiju līmenī, krājēja pensiju kapitālā pašlaik ir aptuveni 8 eiro vērts. Pirmā līmeņa individuālās iemaksas ik gadus tiek indeksētas proporcionāli valstī veikto sociālo iemaksu apjoma pieaugumam, kas ir tuvs vidējās algas pieaugumam. 2001.gada sākumā vidējā alga bija 200 eiro (150 Ls). Pašlaik tā pārsniedz 1600 eiro. Tā darbojas paaudžu solidaritāte. Savukārt 2. līmenī iemaksātais eiro šodien labākajā gadījumā vidēji ir tas pats eiro. Atsevišķiem maksātājiem, kas izvēlas riskantus pensiju plānus, dažus gadus izdodas nopelnīt, citus gadus viņi cieš zaudējumus. Neliela peļņa mijas ar lielākiem vai mazākiem zaudējumiem.

Starp citu, tas, ko šobrīd pārmet Bartašēvičam, ir ļoti apšaubāmi. Kāpēc viņi būvē kultūras celtnes, nevis rūpnīcas? Jo rūpnīcas jau nedrīkst! Privātais sektors kādēļ nebūvē rūpnīcas? Jo nevar dabūt darbaspēku! Darbaspēks vēlas vidi, atpūtas kompleksus, dzīvokļus, parkus, skolas utt. Proti, Bartašēvičs būvē vidi darbaspēkam, lai vēlāk taptu rūpnīcas. Tas nav slikts plāns. Proti, tas paredz, ka tā sauktais vidusslānis Rēzeknē vispār gribēs dzīvot! Citādi ir vienkāršs risinājums jebkuram jaunietim, kurš pabeidz augstskolu Rīgā vai ārzemēs, - viņš atpakaļ nebrauc! Tas, ko dara Bartašēvičs Rēzeknē un kas izskatās pēc izšķērdēšanas, patiesībā nav tik muļķīgs gājiens, kā pirmajā mirklī liekas.
***

/utt
8 comments|post comment

tid [16 Nov 2023|10:58am]
te ir darbs:

https://sab.gov.lv/darba-iespejas/
4 comments|post comment

dp [14 Nov 2023|08:24am]
dienas prieks

***
Lai svaigiem augļiem un dārzeņiem nākamajā gadā Latvijā piemērotu pievienotās vērtības nodokļa (PVN) samazināto likmi 12% apmērā, tam budžetā būs jāatrod 16 miljoni eiro, pirmdien pēc koalīcijas sanāksmes medijiem pavēstīja Ministru prezidente Evika Siliņa (JV).

Vairākus pēdējos gadus svaigiem augļiem un dārzeņiem Latvijā tiek piemērota PVN samazinātā likme 5% apmērā.
***

https://www.la.lv/bus-jaatrod-16-miljoni-eiro-lai-svaigiem-augliem-un-darzeniem-piemerotu-12-pvn-likmi

/tātad, paceļot PVN likmi no 5% uz 12%, tas budžetam izmaksās 16M EUR?
//te izskatās, ka, izejot no MP nosauktajiem skaiļiem, varētu piemērot reverso metodi, un, samazinot PVN likmi no 5% uz 0%, iegūt budžetam apm 11,5M EUR!!!
5 comments|post comment

ii [11 Nov 2023|10:31pm]
interesanta intervija:

***
Tajā pašā laikā jāsaprot tas, ka arī šodienas pasaulē visi tie starptautiskie likumi un līgumi vairs nenozīmē to, ko agrāk. 1975. gada Helsinku nolīguma Nobeiguma akts, kurš paredz robežu negrozāmību, līdz ar Krimu 2014. gadā ir beidzies. Viss ir aizgājis kustībā. Kā pavasaros sāk iet ledus. Tāpēc savulaik līdz pat Pirmajam pasaules karam Eiropas valdnieki skatījās apkārt: vai tikai kāds nekļūst pārāk stiprs. Tad vajadzēja izveidot koalīciju un tam uzbrukt, lai apkārtējā pasaulē saglabātos varas spēku līdzsvars. Man izskatās, ka šobrīd notiek atgriešanās pie šīs sistēmas. Nekas fiksēts nav, viss atrodas pastāvīgā kustībā. Ja tā var teikt, slīcēja glābšana ir viņa paša darīšana. Šajā kontekstā Latvijai ir ļoti stingri jāturas kaut kādā spēcīgā koalīcijā, kas varētu mūs aizstāvēt un kura ir pieņemama no kultūras viedokļa. Lai mūs nesamīdītu, jo gribētāji jau tepat kaimiņos ir.
***

https://neatkariga.nra.lv/intervijas/436004-leons-taivans-kars-ir-tas-lakmusa-papirs-kas-uzrada-kada-ir-reala-situacija
post comment

? [11 Nov 2023|09:48pm]
mosh kādam/ai ir strādājošs links uz dokumentālo filmu “Skyggekrigen - Putin Shadow War“?

/https://dossier-center.appspot.com/red-hook/
2 comments|post comment

11/11 [11 Nov 2023|08:59pm]
šovakar FB bildes ar bijušajiem kolēģiem formās un civilā, lāpām, gājieniem, karogiem.
Skaisti.
post comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]