jan09 draugiem un ne tikai tiem's Journal [entries|friends|calendar]
jan09 draugiem un ne tikai tiem

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ calendar | livejournal calendar ]

liels muahaha [23 Aug 2019|08:20pm]
Когда-то давно, когда разваливался наш завод под натиском капитализма, народ стал думать о будущей работе. В кузнице при заводе работал один мужик, здоровый как слон и силы немерянной. И вот в один зимний холодный день, а в кузнице всегда тепло, собралось там несколько мужичков за жизнь поговорить, ну и выпить по маленькой. Сидят, о работе рассуждают. Сварщик, мол, я без работы не останусь, варить всегда надо. Водила свою политику толкает, что машин все больше и больше. Ну в общем каждый о своем и тут кто-то спрашивает кузнеца, мол, а ты чем займешься, в поселке ведь кузниц больше нет. — Да я, мужики, пойду семейным психологом! Я по телевизору видел, клевая работа! Сказать что народ вздрогнул, не сказать ничего. Один даже недопитой водкой подавился, а ей подавиться, это вообще феномен. — Коля, у тебя ведь даже образования нет, — закончил кто-то паузу, — как же ты без него? — Образования может и нет, но где та семья которая с моим мнением будет не согласна? — вытягивая вперед пудовый кулак, произнес он. — Или у кого-то здесь есть возражения? Ну не знаю, так наверное до сих пор и работает психологом.

/apdomāju profesijas maiņu, UN, būšu vnk konsultants, dažādos jautājumos, jau ir iestrādes tepat SC ;)
post comment

;) [23 Aug 2019|11:31am]
"Diezin vai valdības locekļi ir cēlušies no ganiņiem kā pārējie latvieši, visdrīzāk, ka mežā dzimuši, auguši, jo nedz “sakņojas dzimtajā zemē”, nedz domā, ka “teļos mūsu nākotne”, nedz uzskata, ka “lauki – tautas dzīvā spēka avots”. Jau pirmās Godmaņa valdības laikā gudri spriedēji bija “atmodušies” un skaitīja, ka, raugi, Eiropā tikai 3 – 4% lielu, modernizētu zemnieku darbojās lauksaimniecības ražošanā, kamēr mums kā smaga nasta no kolhozu sistēmas laikiem uzgūluši 18% nodarbināto. Vai tad jau 1991. gadā nebija skaidrs, ka no provinces jātin makšķere, jo uzdevums ir: banku un tranzīta valstī, kas jāceļ pēc Honkongas (Šveices utt.) modeļa, lauksaimnieki pamazām jāiznīdē kā šķira. Nepieklājīgi izsakoties, kā prusaki. Tagad – uzdevums izpildīts! Toreiz palika bez atbildes – ko pēc tam darīs no sekumiem, izkaptīm un grābekļiem atbruņotie un ganos palaistie lauku iedzīvotāji, taču mūsu valdības neizceļas ar to, ka dod izsvērtas atbildes uz jautājumiem. Bet cilvēki jau mierīgi. Pie divstobrenēm neķeras. Viens iestāda cidoniju hektāru, cits humusā audzē sliekas, vēl viens sapņo rakt sapropeli. Tā ievācam ražu un dzīvojam, štrunts, ka citās zemēs pārtikas ražošanu un pārstrādi uzskata par vienu no perspektīvākajām, ienesīgākajām nozarēm, vēl brīnišķīgāku izgudrojumu par “Nokia”, ko mūsu valdība meklē tumšā istabā."

/http://www.la.lv/bija-kolhoznieki-kluva-kontrabandisti-2
5 comments|post comment

KJ [23 Aug 2019|08:26am]
Kopengāgeniskie jautājumi:

kur rodas putekļi,
kur pazūd nauda,
un kāda suņa pēc vienā rasējumā releja savienojumi ir sarindoti R.C-R.NO-R.NC, bet jau nākošajā R.C-R.NC-R.NO?
Nepieminot to, ka pirmajā stāv rinda R1, R2, R3, R4, R5, bet otrā R5, R4, R1, R3, R2....
post comment

sens tik sens [23 Aug 2019|08:09am]
Izrādās, ka esot pagājuši 30 gadi, kopš notika ts "Baltijas ceļš".

Arī es tur piedalījos, tikai nekādu īpašo atmiņu vai emociju nav...
4 comments|post comment

dp [16 Aug 2019|09:29am]
Dienas prieks:

pēdējās dienās LR2 raida fantastiski skaistas dziesmas, gan oriģinālās, gan pārdziedātas, stipri iesaku!

Programma saucas "Zelta graudi" 10os pēc LV laika.
post comment

dp [09 Aug 2019|09:14am]
Dižie prāti

Lasot ZG interviju, pamanīju, ka dižie "ģenerāļi" no Re&Re ir aizmirsuši domāt piezemētās kategorijās. Konkrētais teksts bija par nespēju ar fūri iebraukt būvlaukumā, un smiekliem par būvinženiera teiko, ka var jau arī betonu ar ķerrām iestumt. Tiesa gan, paši "ģenerāļi", kā runā ļaunas mēles, sen jau neko paši praktiski nebūvē, un ir tikai juristu, ne būvnieku kantoris. Kādas ķerras laikā, kad EM roadsters vago kosmosa plašumus!

Šodien padzirdēju, ka RD "būvnieki" esot kontatējuši, ka lietus laikā Rīgas ielas applūst, un vajag pārbūvēt notekūdeņu savākšanas kolektoru sistēmas. Urrā biedri, atkal būs pusmiljards, ko "apgūt". Atceros šo tēmu vēl no 90'ajiem - tad tika runāts par kolektoru tīrīšanu un smilšu savākšanu no ielām, lai neaizdambētu kolektorus. Bet, kāda ielu un kolektoru tīrīšana laikā, ka EM roadsters.....!
Trūcīgajai RD naudas nav pat uzstādīto puķu aplaistīšanai, toties kredīts kolektoru pārbūvei atradīsies. Tiesa, pēc tam nauda tīrīšanai vienalga nebūs, bet gadus 20-30 jau izvilks...
9 comments|post comment

dv [08 Aug 2019|10:55am]
dienas viedoklis:

https://nra.lv/izklaide/p-s-kultura/gramatu-apskats/288570-armands-puce-absoluts-aprobezotibas-uzvaras-gajiens.htm

/par daudz, lai nocitētu, bet interesanti. Nāksies iepirkt grāmatu...
2 comments|post comment

9/05 [07 Aug 2019|07:21pm]
Uzvaras dienas pielūdzējiem veltīts:

https://maxim-nm.livejournal.com/523244.html

Ужасы ГУЛАГа глазами женщины.
post comment

stc [07 Aug 2019|11:17am]
Ja nu kādam mana vecuma kretīnam noder:

https://galvumednieks.com/2019/07/16/vecus-cilvekus-nenem-darba/

/un varbūt kāds vēlas pakomentēt, balstoties uz savu pieredzi...

iearhivējās komentāri )
11 comments|post comment

mrp [07 Aug 2019|10:38am]
mazās reālās pārdomas:

Atļāvos saglabāt pie sevis, caur Gnidrologs, palasīt te ) jo stipri daudz no teiktā sasaucas ar maniem novērojumiem...
post comment

dc [07 Aug 2019|07:43am]
Dienas citāts:

***Ir pienācis laiks Latvijas sabiedrībai izvirzīt ar IKP un ekonomisko izaugsmi nesaistītus kopējos mērķus? Varbūt kā pirmo mērķi neizvirzām pastiprinātu ekonomisko izaugsmi par katru cenu. Matemātiski tas tik un tā nav iespējams. Izvirzām mērķi veidot Latviju tik sakārtotu un harmonisku, kādā vēlamies dzīvot paši un kādu gribam atstāt nākamajām paaudzēm.***

https://nra.lv/viedokli/juris-paiders-3/288476-lai-sasniegtu-es-videjo-limeni-latvijai-vajadzes-89-gadus.htm
post comment

dp [06 Aug 2019|08:09pm]
dienas prieks:

Erica Synths

un intervija:

https://www.santa.lv/raksts/ieva/intervijas/uznemejs-girts-ozolins-ja-kludu-var-izlabot-tu-neesi-kludijies-26287/

/malači!
1 comment|post comment

ība [06 Aug 2019|08:50am]
Īsa brīvdienu atskaite:

Pāris foršiem cilvēkiem šajā nedēļas nogalē palika 50, vienā ballītē man bija gods piedalīties un pat uzspiest savas muzikālās vēlmes, jo plānotais DJ pats pabīdījās, palaižot mani pie playlist'es sastādīšanas..
Spilgtākie momenti:
- sabrauca forši cilvēki no dažādām UK vietām, sapazinās, un jau saplānojās jubilejas ballīte decembrī;
- brīvprātīgais fotogrāfs nedzēra, jo brauca laicīgi atpakaļ uz savu miestu - viņu esot lenkušas vairākas policijas ekipāžas, ticis speciāli vests alkometrs, un lūgts pūst trubiņā 3 (trīs!) reizes, pie tam pa vidam vēl raujot ārā alkometra baterijas ierīces restartam. Fascinējoša neplānota māņu manevra piemērs, jo citi skaidrie/neskaidrie piloti savus auto vakara izskaņā aizstūrēja bez problēmām, žēl policistu un iespējamā ziņotāja,
- (iedvesmojos no Snorkes stāsta) - cilvēkiem pēc 50 un 60 mēdz būt romantiski vienas nakts sakari, blondas/iedegušas/slaidas sievietes pēc 60 ir pieprasītas jebkurā vecumā, kamieļus gan neizdevās ietirgot, bet kaste Budweiser alus kā kalims 6dienas dienai nav slikts,
- relaksējoša dārzā pavadīta 6diena, ar cilvēku pieredzes stāstiem, alko un saules vannām (ieskaitot speciālu baseinu lapsenēm, lai izklaidējas, netraucējot cilvēkus), attiecīgi nevienu neuzrunāja doma braukt skatīties R.Huda ozolu, vai miesta apkārtni, pietika ar mutisku aprakstu.
9 comments|post comment

ip [30 Jul 2019|02:20pm]
Sadaļā izzūdošās profesijas:

izskatās, ka sāk izzust banku apkalpojošais personāls. Pirms gadiem, lai paņemtu patēriņa kredītu, bija jādodas uz banku un jāveic pārrunas ar cilvēku pie lodziņa - kredītspeciālistu/menedžeri/neatceros nosaukumu.
šobrīd aizņemties līdz 25k, iespējams savā bankas online kontā, ar 25 klikšķiem, 5 minūšu laikā, cipari kontā parādās uzreiz pēc OK nospiešanas.
Kas lieku reizi apliecina, ka ts nauda ir tikai cipariņi bez seguma ;)
7 comments|post comment

;) [29 Jul 2019|03:30pm]
Ja tas ir plāns, tad visu cieņu autoram:

Tā kā UK bija saradušies pārāk daudz valodu zinošu, izglītotu, strādājošu un īpašumus iepirkušu 1ās paaudzes iebraucēju no A8 un A2 valstīm, kas turklāt jau sāk līst iekšā labākos amatos, politikā un smelt no pensiju katliņa, tad ir laiks Brexit.
Pensiju likums jau ir mainīts un prasa 35 gadu stāžu, ne rezidenti vai EU dzīvojošie nevarēs savus stāža gadus pārnest un vnk zaudēs iemaksas (3. līmeni lēnām nonullēs pārvaldītāji),
Īpašumu nāksies nomaksāt, un tikai tad varēs pārdot (bet cenas/pieprasījums kritīsies dēļ Brexit) vai vnk nomest un zaudēt iemaksāto.

attiecīgi - 1o paaudzi norakstām, 2ā paaudze jau būs briti, kas dzīvos/strādās savā valstī.

/muahaha, pārmaiņu laiki turpinās ;)
14 comments|post comment

dp [29 Jul 2019|02:42pm]
Dienas prieks:

Boris Johnson is to launch the biggest advertising campaign since the Second World War to get Britain ready for a no-deal Brexit, with an unprecedented marketing blitz on billboards, radio and television.
On Sunday the Prime Minister ordered his ministers to go into overdrive to prepare for a no-deal exit, with daily briefings on progress in the Cabinet Office’s Cobra briefing room – a place normally reserved for co-ordinating responses to national emergencies.
Part of the preparations involve up to £100 million spent on advertising alone in the next three months, government sources said.

/Ne jau velti kā BJ padomnieks piesaistīts talantīgais kampaņu speciālists DC.

//Tai pat laikā PSA group izsakās, ka varētu slēgt Vauxhall (Opel) rūpnīcu Ellesmere Port (Liverpool), kas 80% ražo eksportam uz kontinentu.
Un loģiski, finansiāli izdevīgāk ir pēc Brexit ražot kontinentā, un vest uz UK, ja būs pieprasījums.
Cik atceros, ka šamiem pirmais solis pēc Vauxhall iegādes jau bija aizvērt kravas busiņu ražotni Luton, atstājot tikai speciālo auto cehu.
Var gaidīt auto cenu pieaugumu ;)
4 comments|post comment

LMDZ [25 Jul 2019|02:42pm]
Ir lietas, kas nemirst, piem. lozungs "Mēs jaunu pasauli sev celsim!"
Varētu jau celt, bet - vecā traucē, tātad jāsagrauj! Un tie, kas atceras, ka vecā nebija sliktāka, arī traucē, jālikvidē!
Lūk, pagāja 20 gadi, veco sagrāvām, traucētājus likvidējām, sākam celt jaunu pasauli, vēl 20 gadi atvēlam celšanai.
UN, pēc 40 gadiem, esam tai pašā vietā, kur jau reiz bijām.
No malas skatoties - zaudēti 40 gadi, bet tas jau netraucē runāt par "progresu".

Lūk, bija savā ziņā veiksmes stāsts - USA, ar kariem uc, bet turās.
Un kopija A - CCCP, lokāls iekarotāju "veiksmes stāsts", Un kopija B - EU, kā jauns nevardarbīgs "veiksmes stāsts".
un atkal laiks noārdīt, utt ;)
4 comments|post comment

stc [25 Jul 2019|02:29pm]
Mēneša laikā mūs atstāja otrs jaunais inženieris - prakses gads (placement year) ir beidzies, un laiks atgriezties universitātē.

Nezinu, ar ko viņi sāka praksi, bet prakses beigās darīja to pašu, ko pārējie inženieri:
laboja un veidoja jaunus 2D un 3D CAD rasējumus Solidwork'ā, taisīja materiālu sarakstus un citas ikdienas tehniskā ofisa lietas.
Kā prakse un pieredze - viennozīmīgi atbalstu.

/...undergraduate degrees offer the option to take a placement year: professional-level work experience with one or more organisations, over 45 weeks, as part of the degree...
post comment

offt [25 Jul 2019|01:59pm]
Nepazīstu ne pataloģisko meli BJ, ne "racionālistu" DC, bet viedoklis ir: laiks atkal iepirkt popkornu, var būt sūdīgāk, var, un šie zēni to pierādīs!

Pēc labi noorganizētas kampaņas par "exit". kad vajadzēja darīt praktisko, "melno" darbu, lai apzinātu kas, ko, kā darīt, lai vestu uz pašu pasludināto gaišo tāli, parādīt, "kā" vajag - visi NF, BJ, DC nozuda...
Parādījās pirms vēlēšanām - oi, jūs visu darāt nepareizi! Kur tad jūs bijāt gandrīz 2us gadus, ko?
Gudri d!rst nav malku cirst, vai ne?!

Un protams, tagd BJ parādīs, kā vajag! Miljonāri jau paši savus sūdus netīra, priekš tam ir plebeji.
Cietais Brexit un viss. Cieti! (c)Šlesers

Paaudzei 50+ nekas, UK iezemieši pieredzēja MT raganas lidojumu, UK iebraukušie 90os pieredzēja to pašu, robežas ir vaļā, kam būs iespēja - pamuks...
Laipni lūgti pārmaiņu laikos UK!

/Interesanti, ka vakar, pēc ziņas par BJ nozīmēšanu kantorī visi kā viens teica - nu ir d!rsā!
8 comments|post comment

bs [25 Jul 2019|07:24am]
Briesmu stāsti:

šorīt FB uzpeldēja virsraksts no apollo, ka kaija aiznesusi čivauva suni.
Vakar/aizvakar tajā pašā FB uzpeldēja anglisks UK raksts par vīru, kas pliks sauļojies dārzā, un kam kaija (seagull) atrāvusi un aiznesusi olu (labo).
Pagarš apraksts, mazliet nežēlīgs, ieskaitot slimnīcu utt.
https://www.suffolkgazette.com/news/seagull-testicle/

Par otro stāstu sirsnīgi smējos, kā par labu anekdoti.

Lūk, un šodien jau īsti nesaprotu, vai tie ir klasiski bs stāsti, vai realitāte?
Kas tās tādas par kaijām?
9 comments|post comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]