jan09 draugiem un ne tikai tiem's Journal [entries|friends|calendar]
jan09 draugiem un ne tikai tiem

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ calendar | livejournal calendar ]

dr [21 Nov 2019|07:39pm]
dienas raksts:

https://nra.lv/latvija/297635-blodons-stasts-nav-par-gretu-bet-daziem-veciem.htm

***ja gribam izturēties saudzīgāk pret dabu, ir jāsamazina ražošanas apjomi uz ilglietošanas rēķina. Valkā savas drēbes ilgāk, nemet ārā - pielabo! Labo un uzturi kārtībā savu transportlīdzekli ilgāk. Tas dos labāku zaļo efektu, nekā tas, ka mēs katru otro vai trešo gadu mainīsim mašīnu. Nav jau noslēpums - kādreiz, teiksim, Volvo 240 taisīja pēc principa, lai tas kalpotu pircējam, viņa dēlam un varbūt vēl noderētu mazdēlam.
Vienam BMW elektromobilim ir jānobrauc 125 000 kilometru, lai tikai novienādotos ar visnetīrāko Volkswagen dīzeli.
Jāsaprot, ka šodien privāts transporta līdzeklis lielai daļai ārpus Rīgas dzīvojošo ir vienīgā iespēja, kā nokļūt darbā. Mēs esam likvidējuši infrastruktūru.
Nevajag skriet pakaļ visam, ko vienā brīdī pieņem viens ierēdņu bars un pēc pieciem gadiem labo otrs.
Valstij taču būtu jārūpējas par tautsaimniecību, par to, lai šeit kaut kas notiktu, darbotos.
Viņiem vidējais automašīnu vecums ir 8,6 gadi. Mūsu valstī vidējais vecums ir 16 gadi. Tas nav labs rādītājs, bet atbilstošs tam, ko iedzīvotāji šobrīd var atļauties. Ja gribam uzlabot šo situāciju, nesaprotu, kāpēc nepievienojam transporta nodevu pie degvielas, kā tas ir visur citur Eiropas Savienībā. Tas būtu sociāli taisnīgi - ja nopērc mašīnu ar piecu litru motoru, tad arī maksā attiecīgu nodokli. Tas stimulētu mazāk piesārņojošu automobiļu iegādi.***
2 comments|post comment

ti [01 Nov 2019|01:31pm]
tikai info:

http://laukos.la.lv/kad-saksim-domat-tad-maksat-autoratlidzibas-nebus-zel
post comment

ipdz [01 Nov 2019|11:42am]
iepatikās piedziedājums:

Tagad es saprotu to, ko nozīmē lidot debesīs,
Mīlēt un baudīt it mirkli līdz pēdējā zvaigzne izdzisīs.
Mīlēt un nebaidīies, ka kāds tevi kaut kur pamanīs,
Runāt ar tevi par to, ko citi tāpat nesapratīs...
post comment

ii [01 Nov 2019|07:38am]
https://nra.lv/kultura/295900-muzikas-nama-daile-saimniece-anda-zadovska-parspejam-lielas-koncertzales.htm

/interesanti un iedvesmojoši
post comment

īnpk [10 Oct 2019|07:29am]
īsti ne par ko: sanāca 3 dienas pabraukāt pa LV plašumiem, un ievērtēt ceļus - gan tos, kam ielāps uz ielāpa (ideāli izkrata balstiekārtu, labāk, nekā apskates pacēlājā), gan tos, kas samērā nesen pabeigti - kā Tīnūžu-Maskavas šoseja. Mazais secinājums no brauciena - LV ceļus projektē būvfirmas, attiecīgi vecie PSRS laika apļi un ceļi tiek "uzlaboti" (lasīt sad1rsti), lai max ietaupītu asfaltu, un pierakstītu projektā max daudz ts "zemes darbu", tb milzīgu novadgrāvju izveidi, pamatnes pārvietošanu/atjaunošanu, puķupodu izveidi uc reāli nepārbaudāmas, bet apmaksājamas lietas, absolūti neņemot vērā satiksmes drošību.

Nepietika jau ar sad1rsto Talsu-Ventspils šoseja posmu, tagad tiek cūkots Talsi-Upesgrīva posms līdz Laidzei, un Tīnūžu šoseja jau veidota pēc tāda pat algoritma.
Gaidu, kad nojauks viaduktu pār Ventspils šosejas pie Selekcijas - tas vēl atgādina, kāda varētu (un vajadzētu!) bijusi Ventspils šoseja.

/Pamācoši ir braukt pa apli, kuram vēl ir redzamas vecās kontūras, un redzēt atšķirības starp veco/jauno asfalta lējumu - uz apli ietaupīta vispaz tonna asfalta, padarot to lēnu un bīstamu izbraukšanai.
post comment

DP [09 Oct 2019|02:48pm]
Dienas prieks:

LR2 diktore neatšķir gārsa (nezāle) un gārša (a la Belovežas gārša)...
Izrādoties, ka šamie esot no vecmodīgo vārdu vācelītes.
3 comments|post comment

un atkal [05 Oct 2019|03:57pm]
Uz redzéshanos Ríga, sveiks RIX.
2 comments|post comment

lrvtmdz [26 Sep 2019|10:53pm]
Labrit Ríga, vai Tu mani redzi?
RIX redz :)
11 comments|post comment

TCP [24 Sep 2019|07:58am]
Thomas Cook pieminot:

https://metro.co.uk/2019/09/23/companies-collapsed-moved-abroad-since-brexit-10795029/

/un, sekojot autoražotājiem, daudzi auto detaļu/komplektējošo sastāvdaļu ražotāji, dodas prom no UK (un tas savukārt ietekmē tādus kantorus, kā tas, kurā šobrīd strādāju)
//un tas ietekmēs arī personīgās nākotnes plānus (ne)pārvietoties barības ķēdē uz EDS design role.
1 comment|post comment

ddz [04 Sep 2019|10:38am]
Dienas dziesma:

Державин Андрей - Катя-Катерина

https://www.youtube.com/watch?v=PDwBUZMtHug

Катя-Катерина маков цвет
Без тебя мне сказки в жизни нет
В омут головою если не с тобою
Катя-Катерина эх душа
До чего ж ты Катя хороша
Ягода-малина Катя-Катерина

/Ir dzirdēta arī latviskā versija...
post comment

di [04 Sep 2019|07:47am]
Dienas intervija:

https://nra.lv/latvija/290913-socialantropologs-suvajevs-latvija-nav-sociali-taisniga-valsts.htm
post comment

dp [29 Aug 2019|01:29pm]
dienas prieks:

http://www.la.lv/e-uzlade-ka-benzina-liesana-baka

***Svarīgi, ka “Latvenergo” šajās “Elektrum” uzlādes stacijās tirgos elektrību, kuru būs ieguvusi tikai no zaļās enerģijas – no HES – “absolūti videi draudzīga elektrības ieguves avota,” apgalvo Cikmačs. Uzņēmumam šim mērķim ir zaļās enerģijas izcelsmes apliecinājumi, kurus var arī uzrādīt. Cilvēkus satrauc tas, ka it kā zaļo elektroauto īstenībā var darbināt kāds dabai nedraudzīgs enerģijas avots, tāpēc uzlādes stacijās piedāvāsim tikai zaļo enerģiju***

/vienmēr ir interesējis, kā var nodalīt "pareizo" un "nepareizās" enerģiju. Vai tiks pievilkts atsevišķs tiešais pievads HES - uzlādes stacija?
jeb varbūt jau ir izgudrots elektronu šķirotājs? tipa zaļie elektroni var skriet, nezaļie - ieeja aizliegta?
izcelsmes sertifikāts jau pierāda tikai to, ka Latvenergo iegūst daļu enerģijas no HES, bet ne to, kuram tieši patērētājam tiek piegādāta HES enerģija, un kuram TEC vai AES...

***Ne par velti Rīgā parādās arvien vairāk ar elektrību darbināmu taksometru. Nav motora, nav eļļas, jāremontē tikai ritošā daļa,” norāda “Latvenergo” valdes loceklis***

/motors IR, pilnā vārdā elektromotors.
arī eļļa ir - reduktorā vai kārbā, un apkopes arī elektromobiļiem ir, un pagaidām vājais posms ir akumulatori, nevis ritošā daļa (lai gan - uz grants un bedrainiem ceļiem jau elektromobiļi īpaši nav testēti).
2 comments|post comment

ii [29 Aug 2019|07:44am]
interesantas intervijas/domas:

https://jauns.lv/raksts/par-veselibu/346166-es-ilgi-nezinaju-kas-man-vainas-anitra-tooma-atklati-par-veselibas-problemam-un-dzivi

https://jauns.lv/raksts/sievietem/119982-zala-zurnaliste-anitra-tooma-mazak-stradat-vairak-mileties
post comment

stc [28 Aug 2019|12:57pm]
pieglabājot linku:

http://www.la.lv/parmainas-bus

***...varas elite, valdošais slānis joprojām palicis tas pats vecais, “padomiskais”. Par to, vai Latvijā nomenklatūras lustrācija notika vajadzīgajā apjomā un dziļumā, lai spriež latvieši paši. Cik zinu, tad cilvēku domas dalās. Mans uzskats – ja valstī pēc revolucionārām pārmaiņām saglabājas vecais varas aparāts, “nomenklaturščiki”, tas agrāk vai vēlāk sāk atražot veco kārtību – saimniecībā, sociālajā jomā, kultūrā, medijos, ārpolitikā. Jo neko citu tas nezina, neprot un arī nevēlas.
Vēl viens Krievijas paradokss – tai piemīt kolonijas pazīmes. Krievija piegādā izejvielas Rietumiem un kalpo par noieta tirgu tās precēm, vienlaikus varas elite nesaista savu nākotni ar Krieviju. Šo cilvēku nauda glabājas Rietumos, šeit viņiem pieder nekustamie īpašumi, te mācās viņu bērni. Britu impērijas laikos līdzīgi uzvedās privileģētie indusi.
Bet nevar noliegt, ka modernā Krievija vismaz pa daļai ir demokrātiska valsts.
Vēlētos atgādināt par četrām brālībām, kas jo­projām tur kopā kādreizējo padomju telpu. Tās ir: bijusī partijas un padomju nomenklatūra, komjaunatnes darbinieki, čekisti un organizētā noziedzība, tā sauktie likumīgie zagļi. Šie četri tipāži visur jūtas kā mājās – Maskavā, Dušanbē, Kijevā, Minskā vai Rīgā.
Vēl ir piektā brālība, bet tā darbojas globāli un ir līdzīga bijušajai Kominternei. Tā ir ietekmes aģentūra. Piemēram, visādi “neatkarīgie eksperti”, kurus īstajā brīdī izvilkt gaismā un nocitēt – ka Krima jau vienmēr piederējusi Krievijai, Ukrainā atdzimst nacisms, bet Latvijā apspiež etniskās minoritātes.
...savas valdīšanas gados Nils Ušakovs izturējās nevis kā Latvijas galvaspilsētas mērs, bet gan kā okupācijas pārvaldes priekšnieks. Dažviet pilsēta izskatās tā, ka no tās būtu izspiestas visas dzīvības sulas.***
post comment

interesanti [28 Aug 2019|08:22am]
Lauku "nokia"

http://laukos.la.lv/nospedu-kiploki

***Lai ķiploku audzēšana būtu rentabla, jāiemācās izaudzēt tos ar pašizmaksu 1,30–1,50 EUR/kg.
...svarīgi nav vis hektāri, bet pārdotās ražas daudzums. Viņš lēš, ka ģimene ar trim bērniem varētu pietiekami labi (ne šiki, bet labi) dzīvot, pārdodot gadā (ar pašreizējām cenām) 100 t ķiploku un vairāk.
Mēs meklējam latviešiem saprotamu sadarbības formulu – mēs respektējam individualitāti, bet zinām konkurētspējas likumus, kurus apiet nav iespējams.***
post comment

liels muahaha [23 Aug 2019|08:20pm]
Когда-то давно, когда разваливался наш завод под натиском капитализма, народ стал думать о будущей работе. В кузнице при заводе работал один мужик, здоровый как слон и силы немерянной. И вот в один зимний холодный день, а в кузнице всегда тепло, собралось там несколько мужичков за жизнь поговорить, ну и выпить по маленькой. Сидят, о работе рассуждают. Сварщик, мол, я без работы не останусь, варить всегда надо. Водила свою политику толкает, что машин все больше и больше. Ну в общем каждый о своем и тут кто-то спрашивает кузнеца, мол, а ты чем займешься, в поселке ведь кузниц больше нет. — Да я, мужики, пойду семейным психологом! Я по телевизору видел, клевая работа! Сказать что народ вздрогнул, не сказать ничего. Один даже недопитой водкой подавился, а ей подавиться, это вообще феномен. — Коля, у тебя ведь даже образования нет, — закончил кто-то паузу, — как же ты без него? — Образования может и нет, но где та семья которая с моим мнением будет не согласна? — вытягивая вперед пудовый кулак, произнес он. — Или у кого-то здесь есть возражения? Ну не знаю, так наверное до сих пор и работает психологом.

/apdomāju profesijas maiņu, UN, būšu vnk konsultants, dažādos jautājumos, jau ir iestrādes tepat SC ;)
post comment

;) [23 Aug 2019|11:31am]
"Diezin vai valdības locekļi ir cēlušies no ganiņiem kā pārējie latvieši, visdrīzāk, ka mežā dzimuši, auguši, jo nedz “sakņojas dzimtajā zemē”, nedz domā, ka “teļos mūsu nākotne”, nedz uzskata, ka “lauki – tautas dzīvā spēka avots”. Jau pirmās Godmaņa valdības laikā gudri spriedēji bija “atmodušies” un skaitīja, ka, raugi, Eiropā tikai 3 – 4% lielu, modernizētu zemnieku darbojās lauksaimniecības ražošanā, kamēr mums kā smaga nasta no kolhozu sistēmas laikiem uzgūluši 18% nodarbināto. Vai tad jau 1991. gadā nebija skaidrs, ka no provinces jātin makšķere, jo uzdevums ir: banku un tranzīta valstī, kas jāceļ pēc Honkongas (Šveices utt.) modeļa, lauksaimnieki pamazām jāiznīdē kā šķira. Nepieklājīgi izsakoties, kā prusaki. Tagad – uzdevums izpildīts! Toreiz palika bez atbildes – ko pēc tam darīs no sekumiem, izkaptīm un grābekļiem atbruņotie un ganos palaistie lauku iedzīvotāji, taču mūsu valdības neizceļas ar to, ka dod izsvērtas atbildes uz jautājumiem. Bet cilvēki jau mierīgi. Pie divstobrenēm neķeras. Viens iestāda cidoniju hektāru, cits humusā audzē sliekas, vēl viens sapņo rakt sapropeli. Tā ievācam ražu un dzīvojam, štrunts, ka citās zemēs pārtikas ražošanu un pārstrādi uzskata par vienu no perspektīvākajām, ienesīgākajām nozarēm, vēl brīnišķīgāku izgudrojumu par “Nokia”, ko mūsu valdība meklē tumšā istabā."

/http://www.la.lv/bija-kolhoznieki-kluva-kontrabandisti-2
5 comments|post comment

KJ [23 Aug 2019|08:26am]
Kopengāgeniskie jautājumi:

kur rodas putekļi,
kur pazūd nauda,
un kāda suņa pēc vienā rasējumā releja savienojumi ir sarindoti R.C-R.NO-R.NC, bet jau nākošajā R.C-R.NC-R.NO?
Nepieminot to, ka pirmajā stāv rinda R1, R2, R3, R4, R5, bet otrā R5, R4, R1, R3, R2....
post comment

sens tik sens [23 Aug 2019|08:09am]
Izrādās, ka esot pagājuši 30 gadi, kopš notika ts "Baltijas ceļš".

Arī es tur piedalījos, tikai nekādu īpašo atmiņu vai emociju nav...
4 comments|post comment

dp [16 Aug 2019|09:29am]
Dienas prieks:

pēdējās dienās LR2 raida fantastiski skaistas dziesmas, gan oriģinālās, gan pārdziedātas, stipri iesaku!

Programma saucas "Zelta graudi" 10os pēc LV laika.
post comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]