Nezāles neiznīkst's Journal [entries|friends|calendar]
Nezāles neiznīkst

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ calendar | livejournal calendar ]

scvpg [05 Feb 2023|07:54am]
SC vētras paiet garām

- sensenos laikos (pag gadsimtā), kad vēl labi pārvaldīju zviedru mēli, strādājot zviedru kantorim, dažiem no kolēģiem bija iespēja nokļūt uz apmācību SWE. Tad daļa no kultūršoka bija par alko tirdzniecību un systembolaget, bet otra daļa par kandžas dzīšanas un lietošanas tradīcijām, kas LV bija mazliet atmirušas. Pat ļoti labi situēti zviedri (lielu biznesu īpašnieki) dzina, lietoja, cienāja viesus, un sacentās, kuram labāka/garšīgāka kandža.
Nav brīnums, ka tieši SWE ir viens no lielākajiem, un manuprāt, labākajiem alko esenču ražotājiem.
Ja piesauc UK, tad šeit katrā Pūres līmeņa miestā ir veikals brūvētājiem - tiek tirgots aprīkojums alus, vīna, alko iegūšanai un uzglabāšanai. Un daudz mikro brūžu, pārsvarā alus, sidra, džina ražotāji.
DE kolēģi stāstīja, ka vēl pag gadsimta beigās darba vietas ēdnīcā esot bijis alus krāns pieejams.

- saules un vēja enerģijas uzspiešana un "uzvaras gājiens" priecē. Pietiks darba vismaz tuvākajiem 5 gadiem, projektējot sistēmas. Tas savukārt ļauj saņemt algu un pensiju iemaksas.
Paralēli ir iespēja mācīties par storage, pārvades tīklu, un switch boards projektēšanu, lauciņā trūka un trūks cilvēku.
Lietotājiem vulgaris laiks padomāt par mājas rezerves barošanas sistēmu (UPS/storage), black-out ir neizbēgami.
Un malkas apkuri kā alternatīvu, kamēr vēl pilnībā nav aizliegts ierīkot jaunas krāsnis (vecās aizliegt nesanāks, bet mēģinās).

- kādēļ Austrālija, kas ir lielākā urāna ieguvēja, par lētākajiem uzskata saules paneļu risinājumus? - Meteo dati, kas saistīti ar solar irradiance, dos atbildi.
- kādēļ LV, kas ir lielākā kūdras, un liela šķeldas eksportētāja, neizmanto lokālas kūdras / šķeldas koģenerācijas stacijas, bet uzsēžas uz gāzes koģenerācijas stacijām? - talantīgi kuratori/lobisti
- kādēļ LV pieņem lēmumu likvidēt kūdras ieguves un eksporta nozari, apmaiņā pret kapeikām no eirofondiem - talantīgi kuratori/lobisti
- kādēļ DE, kam IR AES, pieņem lēmumu tās slēgt, uzsēžas uz gāzes koģenerācijas stacijām, un, bezizejā atjauno īpaši "zaļo" ogļu staciju darbību? - talantīgi kuratori/lobisti
- kādēļ LV velk ar OMD atjaunošanu - talantīgi kuratori/lobisti

stc, laiks piesekot Gobzemam, izskatās tīri labs bezmaksas motivators.
21 comments|post comment

dul2 [11 Jan 2023|10:07pm]
drošiba un LV 2:

Sludinājumu servera apakšnodaļa:
vajag komandu, vēlams Kurzemē, ZS bataljona(u) mācību atbalstam:
- 3x dronu operatori, ar aprīkojumu min pasība DJI Mavic 2 flu more vai līdzigs, opt DJI Mavic 2 Enterprise Dual thermal fly more,
- 2x frekvenču monitoringa speciālisti, HF, VHF, dronu diapazons, antenas un monitoringa aprīkojums savs,
- 2x sakarnieki, sakaru un dato jomā, savi GSM 3G-5G modemi, antenas un optional Starlink, opt savi lauku telefoni,
- kādu, kam ir ģeneratori un kabeļi, un 4x4 transports (kvadras ieskaitot),
- vnk entuziastus, kam ir vēlme piedalīties un macīties.

/iespējams, ka mazu daļu aprīkojuma un paēst piedāvās ZS, pārējais pašu hobijizklaide, laiks un nauda.
post comment

vjilav [11 Jan 2023|09:49pm]
viss jaunais ir labi aizmirsts vecais:

Darītājiem - izcils gads. Tik pat lielisks, cik iepriekšējais. Panākumiem, jaunām iespējām un viedām atziņām piepildīts. Varēs turpināt darīt savu sirdslietu. Ar prieku un gandarījumu. Lielisks gads, lai mācītos, pilnveidotos, atrastu Sazemējumu un dalītos Priekā.

Čīkstētājiem. Ja godīgi, tad ne visai... Omrikons būs. Šmomrikons arī. Benzīns kļūs dārgāks. Algas pielikuma nebūs. Lokdauds atnāks. Būs jāsēž mājās. Tad atkal jāraujas ar melnu muti. Un īpaši jāuzmanās ar TV pulti, jūnijā - jūlijā draud beigties baterijas un pati pazust matrača škirbā.

/Industrija aug, esošajā kantorī paplašinās komanda, nāk klāt jauni lieli klienti un interesanti projekti, dzīve sit ar atslēgu!
post comment

mdr [11 Jan 2023|09:38pm]
mazā dzīves realitāte:

***
Kas Andrim kremt visvairāk? ″Tas, ka cilvēkiem pastāvīgi jāvāc nauda bērnu un invalīdu ārstēšanai, tas, ka valsts šos cilvēkus noraksta, pasakot, ka nav naudas viņu ārstēšanai. Man kremt arī niecīgie invaliditātes pabalsti: 120 eiro – otrajai invaliditātes grupai un 80 eiro trešajai. Kā lai cilvēks par šādu naudu šodien izdzīvo? Bieži vien nepatīkami pārsteidz arī Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas darbība, kurai regulāri ir jāpierāda, ka tev nav ataugusi roka vai kāja vai izaugusi jauna acs. Tas ir jādara arī invalīdiem kopš bērnības, turklāt var nākties arī uzklausīt pārmetumus, piemēram, kādēļ tu līdz pat šim brīdim neesi izārstējies! Bet, ja nu tu esi bijis pietiekami čakls un tev ir izdevies iekārtoties darbā, tad pienākošos invaliditāti tu vispār vari nesaņemt.
***

(c) raksts LA, pamanīts FB
1 comment|post comment

dul [11 Jan 2023|09:03pm]
drošība un Latvija

LV ir pilnīgā drošībā, pat neskatoties uz situāciju RU, BY, UKR, jo:
- OMD nav atjaunots, pat neskatoties uz situāciju reģionā, pat redzot EE un LT piemēru, pat neskatoties uz sabiedroto "pendeļiem",
- militārais budžets nav palielināts, prioritātes nav noteiktas,
- .īzda AizM ministra amatā sādā situācijā apliecina draudu neesamību, viss jau sen ir sarunāts!
16 comments|post comment

rup [11 Jan 2023|08:51pm]
Rubrikā uzzinu Pēdējais

Ernests un Jlatvija:
mēdiji un SC šūmējas par projektu, kas sākās vismaz pirms mēnešiem 6iem, tika mazliet vairāk reklamēts pirms mēnešiem 4iem, un...
mani projekta TG kanālā nobloķēja pirms mēnešiem 3iem, jo atļāvos pajautāt par apgādi ar ūdeni, elektrību, kanalizāciju un ceļiem.
Tiesa gan, pieeja pašam kanālam ir, varu lasīt iedvesmojošos postus un skatīt video, neredzu un nevaru atstāt komentārus - ideāla simbioze ;)
post comment

stc [09 Dec 2022|11:02pm]
...labie krievi labos zārkos, sliktie krievi sliktos zārkos!
post comment

;) [06 Dec 2022|05:06pm]
Vakar visu rītu priecājos par mārrutku speciālista (atvasināju no "Специалист хренов") komentāriem sastībā ar manu personu.

citāc:
***
Otrādi. Jan-09 laikam kaut kādi hormonāli traucējumi un viņa taisa drāmu.
+ jan - 09 nav tēmā, jo nezina ka repair manuals ļoti virspusēji reizēm ir bet principiālās elektriskās shēmas, spriegumu un testa signālu kartes, elementu izvietojuma kartes un vispārējā tehniskā apraksta parasti nav.
Nē nu tas ir samērā smieklīgi ja cilvēks izsakās par elektrotehniku un (acīmredzot) nezina kā izskatās normāls tehniskais apraksts un ekspluatācijas instrukcija
***

šodien padomāju, ka jāuzraksta, pašam noderēs.

Ap 89-90o gadu manās rokās nokļuva pirmās "руководства по обслуживанию" un "руководства по ремонту". Pirms tam jau biju saskāries ar "инструкций по эксплуатации" un "руководство пользователя" tipa rakstu darbiem. Principā tiem laikiem normāla parādība, 3 līmeņu dokumentācija, a la lietotājam, apkalpotājam, remontētājam.
Kopš tā laika ir pabeigts radiotehniķu kurss, kur apgūta teorija, pastrādāts dažādās pozīcijās un apakšražotnēs ražotnē LV (RRR jaunā) un UK (Eaton MEDC), pabūts Roehde&Schwarz ražotnēs / treniņu centros Ķelnē un Minhenē.
PCB salikšana, testi, fault finding down to component level, mikreņu programmēšana, AC/DC shēmas, HV, frekvences, oscilogrāfi etc nosedz mazu daļu no pieredzes.

un bija smieklīgi, ka kāds, kura "замашки" jeb uzvedība pretendē uz SC tehnokrāta titulu, nezin par elementārām nozari (elektroniku un elektrotehniku) ietekmējošām EU likumdošanas izmaiņām, un pēc tam mēģina "nolikt" oponentu, rakstot pilnīgu .uiņu.

/upd Vispār jau jāsaka paldies oponentam, uzliku vilkties jaunākos pieejamos elektronikas servisa manuāļus, citādi pēdējie vēl novembrī atvilktie bija par mil sakariem, taktiku, un droniem.
3 comments|post comment

apsveikumi visiem [04 Dec 2022|10:36pm]
apsveicu visus cibiņus, kas vārda un dzimumdiena bija pēdējās 7 dienās (un visus citus nākotnē), lai dzīvo sveiks!
Jauki nospēlēta jubilāres dz.d ballīte, DJ gars nevaid miris.
Prieks pašam, un dalībniekiem!

/izpārdotās aparatūras vietā iepērkas jauna...
9 comments|post comment

;) [22 Nov 2022|07:48pm]
Кто по-настоящему умеет работать — работает. Из числа остальных набираются университетские преподаватели — они учат, как надо работать. Тем, кто даже этого не умеет, приходится заниматься организацией учебного процесса.
post comment

... [18 Nov 2022|12:51pm]
Uzskrēju rakstam:

Https://amp.theguardian.com/world/2022/nov/16/latvia-baltic-population-demographic-crisis
2 comments|post comment

vp [02 Oct 2022|05:17pm]
vēlēšanu prieks:

konservatīvie, alkatībai/par, saskaņa, lks iet pa skuju taku.
vēlmju sarakstā seko jv, zzs, na, pro
6 comments|post comment

ī [30 Sep 2022|05:05pm]
īsismi:

Labākais laiks manam atvaļinājumam - septembra beigas.
LV iepriecināja - cenas ir tādas pašas kā UK, atkrīt rēķināšana, vnk ej un pērc. Tas gan neattiecas uz nēģiem pa 49,- vai Atlantijas lasi pa 30+. Algas darba piedāvājumos gan ne visai.
Talsi ir izmirstošu pensionāru pilsēta. Pie tam drūmu un nelaimīgu pensionāru. Vasaras māja Itālijā vai Spānijā ir jaunais mērķis.
Upesgrīvas ceļa remontdarbu nianses turpina Laidzes posmā redzētās nacionālās SM/LV ceļu remonta īpatnības. Jūrmalas šosejas remonts patīkami pārsteidza ar atšķirību, neticu, ka tā arī paliks, neticu...
Laiks atsākt piedalīties Zemessardzes apmācībās, ir abpusēja ieinteresētība.
Atkārtots pasākums, un tas pats fotogrāfs pēc gandrīz 30 gadiem ir mazliet sirreāli, bet jautri.
post comment

pimv [16 Sep 2022|10:45pm]
paranoja ir mūsu viss:

https://www.youtube.com/watch?v=lz5127caEaE

https://www.youtube.com/watch?v=FPD3YHjXD5g

/izdzīvos, kam būs iemaņas, un krājumi
//pašpietiekamība ir mūsu viss, "zaļie" un "zinātnieki" iet krievu kuģa virzienā!
9 comments|post comment

irsis [16 Sep 2022|07:25pm]
Lietotājiem ctulhu un mindbound veltīts, un tiem miljoniem tehnisko mācību iestāžu studentiem, pasniedzējiem un pētniekiem, kuru rezultātiem tie, kas nav bijuši laboratorijās personiski, naivi tic:

В догонку к истории про ошибку в методичке и как студенты столько лет сдавали работы. За время учёбы у меня подобных историй скопилось 3 штуки. 1. Знакомая из соседнего ВУЗа попросила помочь с домашками. Взял методичку и в первом же задании обнаружил косяк: не хватает исходных данных. Грубо говоря, задача “x+y+z=N, найдите N, если x=2, y=3”. Говорю знакомой: – Сходи к преподу, спроси, что делать-то? Исходных данных же не хватает. – Ой, не, я не пойду, я его боюсь, он такой строгий! Пошёл сам. В преподавательской обнаружил аспиранта, спросил у него. Тот даже не попытался вникнуть в вопрос: “до вас же как-то все делали, вы просто тупой, раз не понимаете! ”. Я настаивал, аспирант упирался, дискуссия плавно перерастала в скандал. На шум из соседней аудитории пришёл тот самый строгий препод и потребовал объяснить, что происходит. Я объяснил, показал, препод сказал “хм” и завис с выражением лица “а что же делать? ”. – А можно я в начале решения напишу что-то вроде “примем Z равным такому-то значению и дальше решу задачу? ”, – предложил я ему. – Да, да, конечно, вы правы, раз такая ситуация… И уже выходя из преподавательской я услышал его слова, обращенные ко всем там присутствовавшим: – А как раньше эту задачу решали студенты? Методичке-то уже больше 10 лет! 2. Тут уже мне понадобилась помощь, так как в физике я не шарил. Обратился к местным общаговским экспертам, которые за копейки делали такие вещи. Когда пришел забирать решения, чувак мне сказал: – Смотри, в твоем случае есть нюанс. Вот в этой задаче результат в минус 19 степени. Когда ты покажешь его преподу, она скажет, что у тебя ошибка. Но на самом деле ошибка у них, причем очень давно, у них результат в минус 16 степени. Мы уже несколько раз перепроверяли. Поэтому ты ей скажи вот что… Дальше он мне что-то объяснял, но я ни слова не понял, так как предмет для меня был непонятный. Я сказал “спасибо” и побрёл в аудиторию, надеясь, что препод ошибку просто не заметит, потому что я не смог бы ей объяснить абсолютно ничего. Зря надеялся, ошибку она заметила: – У тебя тут ошибка в порядке, перепроверь. Я сел и тупо уставился на формулы. Я ничегошеньки там не понимал и понятия не имел, что делать дальше. Как вдруг меня осенило: – Галина Ивановна, кажется я нашёл! – я сказал это с места в аудитории, чтобы не подходить к ней и не показывать формулы, в которых я бы ну никак не смог бы указать на потенциально проблемное место в вычислениях. – Там и правда ошибка в порядке, должно быть в минус 16, а не 19, правильно? Препод заглянула в свои бумажки: – Да, всё так, свободен. Допуск к экзамену у тебя есть. 3. Я уже был на 5 курсе когда эту историю мне рассказала препод с нашей кафедры. Она была в числе тех, кто проверял результаты абитуриентов, поступающих в наш ВУЗ. Хотя точнее не так. Результаты проверялись автоматически не компьютере, а потому ответы должны были быть рациональными числами (то есть ответы типа “корень из двух” или “одна целая и 3 в периоде” просто не принимались и заведомо были ошибочными). Преподаватели же проверяли те задачи, по которым абитуриенты обращались с жалобами (было тогда такое понятие, как “апелляция”). И конечно же в некоторых задачах находились проблемы, при решении которых получались те самые иррациональные результаты. Все эти задачи были тщательно зафиксированы (примерно 10-15 штук) и после окончания вступительных экзаменов представлены заведующему кафедрой высшей математики, который отвечал за качество вступительных экзаменационных заданий. Он посмотрел на это всё и спросил: – Так и что вы хотите чтобы я с этим сделал? Преподы немного охренели: — Как это “что”? Это заведомо нерешаемые задачи, абитуриенты никогда не смогут дать на них правильный ответ! Их надо либо заменить, либо поменять условия, чтобы ответ принимался системой! Завкафедрой устало помахал им ручкой: — Послушайте! В каждом билете 10 заданий, для получения оценки “отлично” необходимо 8 правильных ответов. Если абитуриент толковый – он решит правильно 9 заданий, а десятое… ну, десятое окажется вот этим нерешаемым, ну и что? Свою пятёрку он же получит. А менять экзаменационные задачи — это же столько времени…

/pats esmu "zīmējis" rezultātus, un citi, un nav ticamības zinātniekiem - viņi .irsh tāpat kā studenti, pat vairāk - jo no tā ir atkarīgs finansējums. Ja nav praktisks strādājošs modelis, bet tikai teorija - 99% tā ir .iršana un finansējuma apgūšana!
28 comments|post comment

... [16 Sep 2022|06:40am]
Nesadarboties ar okupantiem individuāli vai NVO ietvaros.
Neieņemt nekādus amatus okupācijas pašpārvaldē.
Nepiedalīties okupantu organizētās aptaujās, referendumos, vēlēšanās, svētkos, sapulcēs utml.
Nedibināt neformālus kontaktus ar okupantiem un kolaborantiem.
Neorganizēt pašam savu “Cielaviņas armiju” iesaistot citus cilvēkus, ja nav tādas prasmes un zināšanu. Tad jau labāk būt lone wolf.

Jāizmanto okupantu sniegto “humāno palīdzību”, spēki būs vajadzīgi.
Jādibina vai jāpiedalās neformālās pašpalīdzības grupās/klanos, kas ietver kaimiņus, radus un draugus (fiziskā drošība, informācijas apmaiņa, resursu pārdale).
Jābūt (morāli) gatavam sniegt atbalstu bruņotai pagrīdes kustībai, kad tāda pieteiksies.
Jāvāc un jāsaglabā brīvi pieejamo informāciju, liecības par okupācijas karaspēku, amatpersonām, kolaborantiem un to darbību (noderēs vēlāk).
Jātic atbrivošanai.

(c) VB

...Pretošanās – tautas, organizētie, visas sabiedrības centieni, kas iekļauj plašu aktivitāšu spektru no miermīlīgām izpausmēm līdz vardarbīgām akcijām, kuras vada likumīgi izveidota valdība (iespējams trimdā, pagrīdē vai gāzta), lai atjaunotu valsts neatkarību un autonomiju tās suverēnās teritorijas ietvaros, kas ir pilnībā vai daļēji citas valsts okupēta...
4 comments|post comment

;) [08 Sep 2022|05:42pm]
Многим важным для выживания навыкам человек научился у диких животных: у волков — охотиться и работать в команде, у белок — искать жилище и готовиться к зиме, у пчел — работать целый день и жить с мамой.
Как-то грубо звучит слово "самогонщик". Куда лучше "гонщик формулы С2Н5ОН".
— Почему эстонцы, когда садятся в маршрутку, выбирают место спереди? — Чтобы быстрее доехать. — А почему евреи выбирают место сзади? — Чтобы ехать дольше за те же деньги.
— Мадам, что я могу сделать для вас? — Рожу попроще.
Чай — превосходный женский напиток. Пригласишь на чай мужчину — будет ceкc. Пригласишь подругу — пьянка.
Самое восхитительное время жизни — когда надеваешь пальто поверх нижнего белья и идёшь в магазин за шампанским.
Как послушаешь женщин, так у всех гениальные дети! И все от мужей- идиотов.
Опытный ныряльщик всплывает через три минуты, а неопытный — через три дня.
Зелёные — это те же голубые, только в энергетике.
post comment

kkz [18 Aug 2022|08:57pm]
Komunisms, kapitālisms, Zazis

Piekrītu Zazis izteikumiem par kapitālisma tumšo pusi, un gribu piebilst, ka manuprāt, patēriņa kults ved uz nekurieni.
"zaļais kurss" un "brīvais tirgus", kas sadārdzina elektrību, gāzi, degvielu.
īsspēlējošā elektronika, auto, būtībā 90% nopērkamā, plastmasas kalni, lielveikalu un noliktavu miljoni, izmesto mantu / atkritumu daudzums.
Netīšam dzirdēju Amazon plānus būvniecībai UK tuvākajiem pāris gadiem, bezmaz ik pa 20 jūdzēm būs Amazon noliktava.

Tai pat laikā neredzu variantus strādājošam komunismam vai "saules pilsētas" utopijai.
99% cilvēces pēc dabas ir slinki un izlaidīgi radījumi, nekāds no katra pēc spējām un katram pēc vajadzībām nav iespējams, nav tik daudz naivu vai garīgu / dvēselisku radījumu, kas ilgstoši dzīvos šādā režīmā.
8 comments|post comment

kbj [18 Aug 2022|08:31pm]
Nomainīju darbu (visi pazīstamie saka: "atkal?").
Piekrītu kādam cibiņam - ieinteresētiem prātiem grūtāk ir nevis darīt kaut ko, bet izvēlēties starp visām interesantajām iespējām.
Tuvāk mājām nozīmē ietaupīt uz degvielu / amortizāciju. Darba maiņa nozīmē īsceļu uz lielāku algu uzreiz, bez pāris gadu gaidīšanas uz algas pielikumu, nostrādā vienmēr.
Inženieru deficīts pasaulē, ziniet, un pietiek ar pamatizglītību, tās Ntās nepabeigtās augstākās nevajag ;)
Tā nu šobrīd strādāju solar and storage solutions industriālo sistēmu lauciņā.
Pajauna kompānija un nozare, interesanti projekti, palieli klienti (piem Morissons, Boots, Amazon, Aston Martin uc).
Pagaidām interesanti, vairāk diskutēju un lasu nozares grupas, mācos...
2 comments|post comment

SC [18 Aug 2022|08:29pm]
Pēdējās dienās paliek interesantāk lasīt SC, lūdzu, rakstiet vēl!
post comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]