Nezāles neiznīkst's Friends [entries|friends|calendar]
Nezāles neiznīkst

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ calendar | livejournal calendar ]

[22 Dec 2024|06:56am]

tipa75
Pamodos neparasti moži, neparasti agri. Nu, nav jau nemaz Tik agri, vien pusstundu agrāk, kā katru dienu. Palaidu suni pagalmā pačurāt. Viss Āgenskalns vēl kluss. Tālumā kaut kur dzied strazds. Īsas aprautas skaņas. Bet strazds, Patiešām dzied. Ziemas saulgriežos, kad ārā ir plus 3 grādi. Šitik silta ziema, laikam, ir pirmo reizi manā mūžā. Silta un smaga. Dēļ tās bezgalīgās tumsas. Neizsakāmi i;gojos pēc sniega, gaismas un sala. Nu kaut vien kādi mīnus pieci būtu. Bet, lai daba aizietu gulēt, nevis manas rozes joprojām pumpuros un ceriņa resnie pumpuri zaļotos, kā uz plaukšanu. Man traucē un uztrauc šī dabas kārtības nekārtība. Šķiet, tā ietekmē visu dzīvo radību tādā nepasakāmā veidā. Nav tā kā jābūt.
post comment

[21 Dec 2024|09:41pm]

mapats
-Neviena metāla konstrukciju ēka nebija sagāzusies pirms 9/11 un neviena nav sagāzusies pēc tam.
-Pasaule aizgāja pa pieskari, kad cilvēki pārstāja smēķēt Camel un sāka veipot ķirbju biezeni.
-Kad valdība izsludina amorālus likumus, es tos neievēroju.
-Laime mīl klusumu.
-Vajadzība rada risinājumu.
-Vientuļnieks, nevis antisociāls.
-Ja Tev mani vajag, es esmu mežā.
-Pat ķieģelim ir iespēja būt daļai no kautkā diža.
-Ministrus un deputātus jāsit klusējot, lai nepiesietu pantu par naida runu.
post comment

Priecīgus Ziemassvētkus [21 Dec 2024|01:47pm]

extranjero
Visiem priecīgus Ziemassvētkus!

Novēlu visiem mazāk kašķēties, un vairāk iesaistīties jēgpilnās diskusijās. Visiem vajag atcerēties, ka pasaule vairs nav nulles summa – mēs varam radīt jaunas vērtīgas lietas, un tas nenozīmē, ka esam atņēmuši vai iznīcinājuši kaut ko citu tikpat vērtīgu. Tūkstošiem gadu cilvēce ir dzīvojusi, radot ļoti mazu virspatēriņa vērtību, bet ar industriālo revolūciju un tehnoloģiju attīstību tas ir mainījies. Šodien kariem un piespiedu ienākumu pārdalei vairs nav jēgas, jo miera apstākļos mēs ikviens varam radīt daudz vairāk nekā spējam paši patērēt.

Laiks ir mainīt veco domāšanu pret izaugsmes mentalitāti. Lai visiem jaukas brīvdienas!
2 comments|post comment

Uzbrukumi dzīvojamajām mājām [21 Dec 2024|02:44pm]

ctulhu
https://www.delfi.lv/46713439/arzemes/120055143/video-droni-ietriecas-kazanas-augstceltnes

Man tikai interesē vai mūsu kvēlie palestīnmīļi tagad tik pat kvēli nosodīs Ukrainu?
19 comments|post comment

[21 Dec 2024|10:12am]

black_robin


Man bija padomā viens nejauks ieraksts, bet tad nolēmu līdz svētkiem neko nejauku nerakstīt..un nekādu politiku. Lai gaiši.
2 comments|post comment

zinātņu akadēmija [21 Dec 2024|11:48am]

ctulhu
Neesot naudas, LZA varot izbeigties.

https://jauns.lv/raksts/zinas/634232-ivars-kalvins-bridina-ka-latvijas-zinatnu-akademijas-darbs-varetu-tikt-apturets

Es gan piebilstu ka ar naudas piesaisti šim pasākumam varbūt veiktos drusku labāk ja tas pats Kalviņš LZA sēdē nesāktu klāstīt par ūdens atmiņu un homeopātiju.
post comment

[21 Dec 2024|10:33am]

krii
Aleluja, šodien ir tā diena, kad varam skaidri zināt: šogad vairs tumšāk nebūs.
Gaišāk gan arīdzan nē. Saulgriežu īpatnība ir lēna skalošanās sinusoīdas bedrē (vai tikpat lēna zvāļošanās uzkalnā). Tāpēc man ekvinokcijas ar savu spraigo dinamiku patīk labāk.


(Mani gaida milzīgs steidzamu darbu saraksts, bet es prātoju, vai nevarētu kaut kā paslēpties no erīniju visuredzošajām acīm un pārlasīt kādu vecu, ziemai piedienīgu grāmatu. Piemēram, kaut ko no Umberto Eko.)
3 comments|post comment

decembris [21 Dec 2024|12:38am]

inese_tk
[ mood | jāguļ ]
[ music | vis klus ]

Viss liekas nepareizi un es pati jūtos nepareiza. Un vāja un apdraudēta. Daudz trauksmes. Pagājšnedēļ ļoti sadirsos ar savu iekšējo pieaugušo. Viņš mani “piečakarēja”. Tāpēc nespēju viņam šobrīd uzticēties. Bet bez iekšējā pieaugušā nav iekšējās drošības sajūtas. Akūti gribas kaut kādu atbalstošu ārējo drošības sajūtu. Bet nav. Un es jūtos nepareiza un nejūtos pelnījusi. Un dusmojos uz sevi, ka tā jūtos - nepareiza, vāja, trauksmaina un nepelnījusi un vēl sadirsusies ar iekšējo pieaugušo. Un dusmojos uz sevi, par to, ka dusmojos uz sevi.
Negribas būt vienai, jo liekas, ka tā grimstu dziļāk kaut kādā pelēkā voidā. Bet komunicēt arī negribas - man nav vispār nekāda outputa. Gribas bēgt un pazust un nebūt, bet ar sajūtu, ka kāds mani tomēr meklēs un atradīs un es būšu drošībā. Bet kurš gan?
Vajadzētu salabt un atgūt ticību savam iekšējam pieaugušajam, droši vien tas ir reālistiskākais risinājums. Bet šķiet tik neiespējami. Viņš pieļāva, ka esmu ievainojama un arī tieku ievainota. Un viņa loģika un mēģinājumi mani nomierināt izrādījās meli un muļķības. Man negribas ar viņu runāt. Kaut kādai ļoti lielai un senai vātij ir norauta krevele un rētaudi. Apakšā izrādās ir trauksmes nekroze un strutas. Teorētiski - iespēja iztīrīt un sadziedēt, bet es nejūtu sevī kapacitāti tam, man nekā nav. Un paralēli jau visu laiku notiek arī visa pārējā dzīve, kurai man jau nebija kapacitātes vēl pirms šīs iekšējās drāmas.
Par daudz tumsas. Tumšākā nedēļa gadā. Es nesaprotu, uz kuru pusi ir izeja. Tāda vispār ir? Es vispār neko nesaprotu. Viss ir nepareizi.

6 comments|post comment

[20 Dec 2024|11:34pm]

tipa75
Jā! Es šovakar svētā vientulībā kapitāli piedzēros. Atzīstos. Neliedzos. Un, protmas, es esmu svētā panikā, kamēr mana jaunkundze nav mājās.
1 comment|post comment

[20 Dec 2024|11:22pm]

missalise
Esošajā mājā man kaimiņi parasti klusi, bet šovakar kaut kur blakus blīkšķ durvis un kaut kas skaļi un ļoti nepareizi dzied "No dienvidiem tu".

Vispār šī ir izteikti latviska māja. Neviens kaimiņš uz sveicienu nav atbildējis krieviski.

Bet vēl aizdomājos - ja jau es dzirdu, kā kaimiņi dzied, tad jau arī kaimiņi dzird, kad es dziedu. Neviens gan līdz šim nav nācis un aizrādījis, jo parasti dziedu pa dienu un ne parāk ilgi.
2 comments|post comment

[20 Dec 2024|09:36pm]

aborigens
Tu ne quaesieris, scire nefas, quem mihi, quem tibi finem di dederint.
post comment

[20 Dec 2024|09:07pm]

missalise
Redzēju sapnī, ka mana jaunākā brāļa draudzene vairs nav kopā ar manu brāli. Turklāt tā meitene nemaz nebija mana brāļa draudzene reālajā dzīvē, bet kaut kāda ietekmelēm līdzīga čiksa no Skotijas, kurā vēl sāka dot man mājienus, ka gribētu ar mani tuvākas attiecības. Vēl es sapnī biju ebrejiete un mēs bijām kaut kādā vairāku stāvu koncertzālē, kad pēkšņi sākās kaut kāda ārkārtas situācija un es nopriecājos, ka tālredzīgi esmu izvēlējusies vietu tuvu izejai. Kaut kā man izdevās paglābties, lai gan vētra pa gaisu nēsāja smagus priekšmetus un pat maujošu govi.
2 comments|post comment

owl and goat [20 Dec 2024|05:50pm]

black_robin
post comment

[20 Dec 2024|02:22pm]

virginia_rabbit
jautājums nemainās:
"Kāpēc jāskatās uz svecēm, nevis šķiltavām?"
3 comments|post comment

par to, kas tiešām paliek pāri [20 Dec 2024|11:26am]

barbala
Tiešām un ļoti- Andras N. dienasgrāmatu grāmata ir viens no labākajiem notikumiem oriģinālliteratūrā (?) sen pa ļoti ilgiem laikiem.

Ja varētu, es šobrīd neko citu nedarītu, saritinātos un lasītu kā šī mazā un mūžam tehniski vecā ciba,
cilvēki un laiks tajā kļūst pat literatūras, nē, dzīvošanas pieminekli vai atskaites vietu. Tas vis nav nekāds augšālejā kripto. Tīrs, stabils zelts, virs laika.

Rakstīšana un medicīniskā izglītība [20 Dec 2024|01:57am]

eos
Sarakstos tinderī pēc ilgāka laika ar dāmu, kura strādā medicīnas jomā.

Dzirdu arī no viņas šādu iebildi: "Par ārsti rakstīt stāstu var, ja pats esi ārsts, vai labi pārzini jomu".

Tāpat kā pirms kāda mēneša, kad gribēju rakstīt par rožu audzēšanu, tā vietā, lai paziņa man izstāstītu, kas
viņai patīk dārzkopībā, viņa man arī pateica, ka nevajag rakstīt par to, ko nezina.

Cilvēkiem, man šķiet, ir aplams priekšstats par rakstniekiem. Ja es rakstītu tikai par to, ko zinu ārkārtīgi labi,
tad visi stāsti būtu par skolu, šaha skolu, datorspēlēm, garīgo attīstību, skeitbordu, un vēl pāris tēmām.

Rakstnieku prerogatīva ir tieši tajā, ka aptaujājot cilvēkus un pētot dažādas dzīves jomas, viņi
uzraksta par tām caur savu prizmu. Tā dara gandrīz visi rakstnieki. Par to man plaši stāstīja baltu filoloģijas studijās.

Mana dzīvokļbiedrene ir ar medmāsas izglītību. Es ikdienā sarakstos ar sociālās aprūpes darbinieku un ginekoloģi.
Mans paziņa mācās šobrīd RSU 5.kursā. Divas paziņas ir fitnesa treneres.

Man ir grūti nosaukt kādu no saviem ikdienas cilvēkiem, kas nespētu nosaukt visus orgānus cilvēkā vai nezinātu, ko dara mandeles vai apendikss.

***

Savā ziņā rakstniecība ir kā antropoloģija - Tu pēti cilvēku grupas, parādības sabiedrībā, izcel dažus aspektus, izgaismo tos, parādi jaunā gaismā, visiem ir interesanti.
8 comments|post comment

[19 Dec 2024|10:32pm]

black_robin
Pieejot pie virtuves loga šobrīd var redzēt Marsu ar neapbruņotu aci. Tas oranži mirgo pa labi virs Mēness.
post comment

[19 Dec 2024|10:51pm]
juvenal
Eiropieši esot noguldījuši bankās 14T un negribot taisīt VC kā amerikāņi dara. Nu tā nauda jau nestāv bankās. Bankas jau tālāk pērk vai nu valdības parādzīmes (labi?), izsniedz kredītkartes (labi?) vai hipotēkas (ļoti labi? cilvēkiem vajag telpu un, ja sistēma nodrošina, ka NĪ cenas pastāvīgi aug ātrāk par inflāciju, tad tur ir kāds ākis?).

Bet Dragi, Lagarde un Leijena snaikstās pēc šīs eiropiešu naudas. Un tad nu top šis:

Europe’s economic apocalypse is now
Stagnation, flagging competitiveness, Donald Trump. The continent is facing "an existential challenge."
https://www.politico.eu/article/europe-economic-apocalypse/

...
That means European capitals, already struggling to rein in surging deficits amid dwindling tax revenue, will face even greater financial strains, which could trigger further political and social upheaval.

Recessions and trade wars may come and go, but what makes this juncture so perilous for the continent’s prosperity has to do with the biggest inconvenient truth of all: the EU has become an innovation desert.
...
Once synonymous with cutting-edge automotive technology, Europe today doesn’t have a single entry among the 15 bestselling electric vehicles.
...
If Europe remains on its current trajectory, its future will also be Italian: that of a decaying, if beautiful, debt-ridden, open-air museum for American and Chinese tourists.
...
“We are living through a period of rapid technological change, driven in particular by advances in digital innovation and unlike in the past, Europe is no longer at the forefront of progress,” European Central Bank (ECB) President Christine Lagarde said in November.

Speaking at the medieval Collège des Bernardins in Paris, Lagarde warned that Europe’s vaunted social model would be at risk if it doesn’t change course quickly.

“Otherwise, we will not be able to generate the wealth we will need to meet our rising spending needs to ensure our security, combat climate change and protect the environment,” she said.

Draghi, who presented his report to the European Commission in September, was more blunt: “This is an existential challenge.”
...
If Europe had a more solid economic foundation and were more competitive with the U.S., Trump would have little leverage over the continent.

The degree to which Europe has lost ground to the U.S. in terms of economic competitiveness since the turn of century is breathtaking. The gap in GDP per capita, for example, has doubled by some metrics to 30 percent, due mainly to lower productivity growth in the EU.
...
Put simply, Europeans don’t work enough. An average German employee, for example, works more than 20 percent fewer hours than their American counterparts.

A further cause of Europe’s sagging productivity is the corporate sector’s failure to innovate.

U.S. tech companies, for example, spend more than twice what European tech firms do on research and development, according to the International Monetary Fund (IMF). While the U.S. companies have seen a 40 percent jump in productivity since 2005, productivity in European tech has stagnated.

That gap is also apparent in the stock market: While U.S. stock market valuations have more than tripled since 2005, Europe’s have risen by just 60 percent.

“Europe is falling behind in emerging technologies that will drive future growth,” Lagarde said in her Paris speech.

That’s an understatement. Europe isn’t just falling behind, it’s not really even in the race.
...
A quarter of a century later, Europe has not only failed to achieve its goal, but it’s fallen well behind both the U.S. and China.

Europe never even achieved its aim to spend 3 percent of the bloc’s GDP on R&D, the main driver of economic innovation. In fact, spending on such research by European companies and the public sector remains pegged at about 2 percent, about where it was in 2000.

Europe’s universities would be a natural place to jump-start innovation and research, but here too the continent is an also-ran.

Of the top global universities reviewed by Times Higher Education, only one EU institution ranked in the top 30 — Munich’s Technical University — and it was tied for 30th place.

Europe’s investment in R&D “is not just too little, but a substantial amount is flowing into the wrong areas,” Ifo’s Fuest said.
...
That’s where Germany comes in. The dirty little secret of European R&D spending is that half of it comes from Germany. And most of that investment flows into one sector: automotive.

While that might seem obvious given the sector’s size (the German auto industry’s annual revenue is nearly half a trillion euros), it’s not where you can get the most bang for your buck (or euro). That’s because innovations in the auto sector, such as improving an engine’s fuel efficiency, are incremental.

In other words, the companies are literally reinventing the wheel, instead of whole new products, like an iPhone or Instagram, that would create a whole new market.
...
If nothing else, Europe has been quite consistent. In 2003, the top corporate investors in R&D in the EU were Mercedes, VW and Siemens, the German engineering giant. In 2022, they were Mercedes, VW and Bosch, the German car parts-maker.

Overall, putting all Europe’s eggs in one basket worked out pretty well … until it didn’t. Though Europe accounts for more than 40 percent of global R&D spending in the automotive sector, Germany’s vaunted carmakers somehow managed to miss the boat on electric vehicles.

That failure is at the core of Germany’s economic malaise, as evidenced by VW’s recent announcement that it would shutter some German plants for the first time in its history. Germany’s auto sector, which employs about 800,000 domestically, has been the lifeblood of its economy for decades, contributing more than any other sector to the country’s growth.
...
What makes the crisis in Germany’s car industry so intractable for Europe is that the continent has nothing else to fall back on.

Here too, the contrast with the U.S. is stark.

In 2003, the biggest corporate spenders on R&D in the U.S. were Ford, Pfizer and General Motors. Two decades later, it’s Amazon, Alphabet (Google) and Meta (Facebook).
...
Given how dominant those players and the rest of Silicon Valley are in the tech world, it’s difficult to see how European tech could ever play in the same league, much less catch up.

One reason is money. U.S. startups are generally funded through venture capital. But the pool of venture capital in Europe is a fraction of what it is in the U.S. In the past decade alone, U.S. venture capital firms raised $800 billion more than their European competitors, according to the IMF.

Instead of investing their money in the future, Europeans prefer to leave it in cash at the bank, where about €14 trillion worth of Europeans’ savings are being slowly eaten away by inflation.
...
“Europe’s shallow pools of venture capital are starving innovative startups of investment and making it harder to boost economic growth and living standards,” a team of IMF analysts concluded in a recent analysis.

So if cars and IT are out, the EU could just lean on the 19th-century technologies in which it’s always excelled like machinery and trains, right?

Unfortunately, this is where the Chinese come in.
...
If only. Draghi’s report got about a day’s worth of coverage in the continent’s major media outlets and then was quickly forgotten. Similarly, the perpetual ringing of alarm bells by the IMF and ECB falls on deaf ears.

That’s likely because Europeans aren’t really feeling any pain — not yet anyway.

While the EU might account for an ever-dwindling share of the world’s GDP, it leads all the global tables when it comes to the generosity of its members’ welfare systems.
...
The likely result is a radicalization of politics, as Greece experienced during its debt crisis, as populists on the far right and left seize the opportunity to attack the establishment.

That radicalization is already underway in a number of countries, most worryingly in France. The success of the fringe is all the more disquieting when considering that the worst of the economic pain is likely yet to come.

The trouble is, by the time Europeans wake up to their new reality, it may be too late to do much about it.
post comment

[19 Dec 2024|06:30pm]

runcis
... tālāk ... )
1 comment|post comment

[19 Dec 2024|04:22pm]

methodrone
Ik pa laikam arvien gribas kaut ko ierakstiit, not to feel lonely in my thoughts. Bet tad uzreiz praats burkshkj "Nav ko shitaadas voblas gvelzt!"

Taa it kaa visi teikumi buutu kjeceriibas un maanjticiigi apdraudeejumi. Tas it kaa Visums uzreiz atbildeetu "Taa ja? Tu tam tiesham tici? Ok tad es tev paraadiishu siikaa lose."

I'm just really scared of God all the time, or rather that force prompts one to transcend lies.
4 comments|post comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]