Nezāles neiznīkst's Friends [entries|friends|calendar]
Nezāles neiznīkst

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ calendar | livejournal calendar ]

[04 Jul 2020|02:52am]
fedrs
Tīrs Venecuēlas rums līdz pustrijiem naktī - tur taču ir pamats cerēt vismaz uz kaut kādu reibumu? Jūtos vīlies un piekrāpts.
post comment

BDUZ [03 Jul 2020|10:08pm]

pavisam
And now for something completely different...
THE LARCH!

Pavadīju dienu mācībās par ZĀLĀJIEM.

Varētu jau smalki stāstīt, ka esmu nodevusies interešu izglītībai, bet kailā patiesība ir prasta kā gārsene.
Vīra kungs atstāja mantojumā savu un drauga - kārklu lauksaimnieka - projektu, t.i. bioloģisko zālāju.
Eiropa izlēma, ka ņefiga nemaksās tāpat vien par to uzturēšanu, tāpēc KATRAM, kas piedalās projektā jāiesniedz apliecinājums par 2 dienu kursa apguvi.
Vai arī būs jāatmaksā 5 (PIECU) gadu maksājumi. Protams, ir piektais gads un, kas gadā varbūt nav daudz, tas piecos ir vesels kapitāls.

Tā nu es piektdienā, mēneša slēgšanā, nepasakot Ješkam ne vārda, sēdēju Ozolniekos un mācījos smilgas uzbūvi.
Ja pavisam godīgi, uz brīdi reāli ieštirīja (c) [info]zazis.
Vienkārši tupa sēdi, klausies par pļavu veidiem, kā tās dzimst un mirst, kā lopi ar nagiem un kažokos pārnēsā sēklas, kakā pļavās, putni apēd kakas, zvēri putnus, cilvēks zvērus... nu arvienvārdsakot - "Vējatēv, kā tu esi parvērties".
Absolūts hīts - "visi ēd visus, lai iegūtu enerģiju". Labāk nepateiksi, turklāt der visām dzīves jomām :D

Programma paredzēja 3h praktiskās nodarbības Lielupes palienas pļavās, lepni uzliku endomondo un nogājām...950 metrus.
950 metri pusotrā stundā. Principā nedzēsīšu, tautai jāzina savi varoņi...
Sadalījāmies pāros un skaitījām kvadrātmetrā augu sugas. Saskaitījām veselas 17 dažādas lapiņas un smildziņas.

Lektore no LLU, ļoti forša, tikai ilūzijās par savu auditoriju. Ar mērenu patosu piedāvāja iepazīstināt ar sevi un pastāstīt, kur tad kuram tās pļavas apsaimniekojamas, pavīpsnājot - ka te jau "dīvāna zemnieku" nebūs. Stādījos priekšā kā tipisks Dīvāna Zemnieks ar pļavu Rēzeknes novadā. Kas smieklīgākais, reāli 13 cilvēku grupā viens bija zemnieks. Viens tāds kā vīra draugs, kārklu zemnieks. Un 11 tādi kā es. Ar varu aizdzīti mācīties.

Vienīgais zemnieks, foršs, mazs onkuliņš, lai vai kur mani sastapa, turpināja kaut kādu paša uzsāktu sarunu. Uzzināju gan cik šogad maksā lauksaimniekiem degviela, kā viņš galubeigās ieberzās gandrīz sodā ar bioloģiskajiem zālājiem, kā viņam mašīna veca gan, bet uzticama (nu tas bija kompleksiņš, jo viņa auto patiesi izcēlās ar vecumu, pat manai blakus). Galubeigās noguru gan kā kuce, lekcijas par smilgām - ok, socializācija - paldies, bet nē, paldies.

Kas apbrīnojami, kursi pat ar ēdināšanu, diezgan kvalitatīvu prezentāciju, ar lektoru, kurš māk nospiest F5 ppt, māk atbildēt uz grupas "pasniedzēj, a kas ir šis?!" debilismiem. Toties nevarēja komentēt ES debilismus, tur mums nākamnedēļ būšot konsultante uz saplosīšanu.

Kas briesmīgi stulbi un stresojoši - nākamās mācības sestdien, bet izrādās, ka sestdien slēgšanas mītiņš. Kopš kura laika slēdzam sestdienā, nav ne jausmas. Jau šodien ar hotspotu maksāju Gruzijai nomu no palienu pļavām, jo kkas kkam Gruzijā nosprāga.
Kā iezvanīties videozvanā, kad jāskaita puķītes pļavā, vēl neesmu izdomājusi.

Toties šodien gāju apli un redzēju divu veidu madaras, mazos sukulentus ar dzeltenajiem ziediņiem un dzirkstelītes, nevis zaļu masu :)

Ā un vēl es dabūju briesmīgi smuku grāmatu, ar izvelkamām bildītēm utt. Saturs šāds. (tur viena daļa, lai redzētu nākamo, jāmaina linkā numurs).
Bildītes izskatīju, lasīt negrasos.
Piedodiet, labās, bet neatceros, kuras tieši te mainījās ar velēnām un runājās ar ceļtekām, tomēr, ja ir interese par grāmatu, varu aiz-om-ni-vēt. Lai nestāv dīkā.
6 comments|post comment

Kāpēc ir loģiski, ka ASV izpērk visus remdesivīra krājumus [03 Jul 2020|08:51pm]

extranjero
Šīs jaunās zāles ir tikko apstiprinātas koronavīra ārstēšanai slimniekiem smagā stadijā. Tās gan nav īpaši efektīvas – tās samazina vidējo hospitalizācijas laiku par 4 dienām. Nav pierādījumu, ka šīs zāles samazinātu mirstību. Būtībā tās ir komforta zāles. Mazāk gulēsi slimnīcā, bet nav garantijas, ka izglābs kādu no nāves.

Vēl šo zāļu cena ir diezgan augsta – ap $2500 par ārstēšanas kursu. Tas ir jāsalīdzina ar izmaksām slimnīcā. ASV viena slimnīcā pavadītā diena izmaksā vismaz $2000. Bet šajā gadījumā par atrašanos intensīvās aprūpes nodaļā izmaksas varētu būt vēl lielākas, varbūt pat $5000 vai $10 000. Samazinot laiku slimnīcā par četrām dienām, ar šīm zālēm tiek ietaupīti vismaz $17 500.

Citās valstīs medicīnas izmaksas ir daudz piezemētākas, un UK ietaupījums dažkārt varētu neatsvērt šo zāļu cenu. Tāpēc veicot šo zāļu iepirkumu diez vai citas valstis ļoti cīnījās par to, lai tiktu pirmās rindā pie šo zāļu piegādēm. No biznesa viedokļa pat būtu neizdevīgi tām cīnīties, jo pie lielāka pieprasījuma ražotājs varētu noteikt cenu vēl augstāku, un to iegāde kļūtu vēl neizdevīgāka.
1 comment|post comment

[03 Jul 2020|04:29pm]

mazeltov
OK, so guilty pleasures sērijā: saspiest alvejas lapas, kad tās ir tādas super stingras un leknas kā...nupašizinātkas.
post comment

sociālā cenzūra [03 Jul 2020|11:11am]

indulgence
- Voltēram piedēvē teicienu: “Es nepiekrītu tam, ko jūs runājat, taču es līdz pēdējam elpas vilcienam aizstāvēšu jūsu tiesības to runāt.”
- Kā zinām, Voltērs ir miris, gluži tāpat kā šobrīd mirst tiesības teikt to, ko domā, ja domā "nepareizi".
6 comments|post comment

[03 Jul 2020|10:38am]

missalise
Astroloģiski šobrīd esot tāds laiks (aptumsumu koridors, daudz retrogrādo planētu), kad daudziem cilvēkiem (ar attiecīgiem astroloģiskiem aspektiem) dzīvē notiekot karmiski notkumi - noslēgumi kaut kādā dzīves posmā. Tad nu izdomāju - lai dzīve neieviestu kaut kāds noslēgumus, kas man nepatīk, izdomāju noslēgt to posmu savā dzīvē, kurā es pārmērīgi našķojos un pārmērīgi un pārāk vēlu vakarā ēdu neveselīgus našķus. Šonedēļ pagaidām izdevies turēties visai labi grožos, tā domāju arī turpināt. Ir lieliska sajūta, ja tu pats jūties noteicējs tam, ko tu ēdīsi, nevis tu pazemīgi noliec galvu un veikalā pastiep roku uz šokolādes batoniņa pusi, jo nevari noturēties.
5 comments|post comment

[03 Jul 2020|09:19am]

zum
Lai tik tie sadisti no dzimšanas pamēģina vēl man kaut jo nodarī. Nevar mājās savas sievas un vīrus ar važām pieslēgt un tad taisīt tusiņus, jo dzīve ir skarba un viņus visi apbižo?
post comment

[03 Jul 2020|10:12am]

krii
Šķiet, ka meklēju darbu, sākot no septembra.
6 comments|post comment

[02 Jul 2020|11:54pm]

bozena
Burvīgs stāsts. Jūtu, ka te kriksītis autora dvēseles ielikts. Vai tad es arī nevarētu pelnīt naudu, rakstot relīzes iz policijas dzīves?
https://www.tvnet.lv/7009022/rigas-likumsargi-nakts-vidu-pie-skunisiem-aiztur-kadu-aizdomigu-virieti-ar-lauzni-un-velosipedu
post comment

[02 Jul 2020|10:35pm]

gnidrologs
Morganam Frīmenam vajadzētu būt mello šamanim, kas viņus beidzot uzvestu uz pareizā ceļa.
1 comment|post comment

Interesanti [02 Jul 2020|09:25pm]

ctulhu
Vai priekš šādām situācijām

https://jauns.lv/komentari/raksts/arzemes/393161-tramps-izpircis-visus-pasaules-remdesivir-krajumus-neatstajot-zales-citam-valstim

nevajadzētu ieviest starptautisku noteikumu ka force majore gadījumā patentu tiesības tiek uz laiku apturētas, līdz ārkārtas situācija ir atrisnāta.
20 comments|post comment

[02 Jul 2020|08:27pm]
fedrs
Lai veicinātu dažādību, ASV Kinoakadēmija uzaicinājusi 819 jaunu biedru.

Vai atmināties, talajā... nepateikšu precīzi kurā gadā Juris Laksovs, par to, ka norādīja uz ASV kinoakadēmijas nedažādību, tika patriekts no darba un izraidīts trimdā uz mazpilsētas avīželi?
1 comment|post comment

Pele rūc [02 Jul 2020|02:18pm]

ctulhu
konkrēti krišjānis:

//jautājumos, kas skar neatgriezīgus, iecirtīgus, nocietinātus atklātus grēciniekus un strīdus par D. patiesību Luters aicina būt nevis jēriņam, bet abpusgriezīgam zobenam.//

Nu tātad kā mēs zinām šitādi kā Luters, Krišjānis un Taleban tiešām reizēm izraisa humānas katastrofas
14 comments|post comment

Vienmēr esi gatavs tam, ka cilvēki ir idioti un/vai nedara savu darbu kārtīgi [02 Jul 2020|11:22am]

217
[ mood | people ]

nu lol, vakar ar mašīnu braucām uz londonu, lai dabūtu no R. tēva parakstu par depozītu. nokārtojām, bankai aizsūtījām.
domājam, beidzot šiem ir viss, kas vajadzīgs, nu būs hipotēka šodien, var sākt berzēt rociņas.
šorīt banka raksta, lūdzu augšuplādējiet bankas izrakstu, ka R. tēvam nauda bankas kontā ir.
tāds, a vakar pajautāt nevarējāt, kad prasījāt to otru dokumentu. tagad R. pēc darba atkal kratīsies turp.


socdarbiniece, kurai pirmdien epastā uzdevu jautājumus par dokumentiem, kurus viņiem vajag, joprojām nav atbildējusi, arī dokumentus, ko jau pirms mēneša solīja izsūtīt, nav izsūtījusi. tā jau man nekas, bet sanāk smieklīgi - D. advokāte mums teica, ka acīmredzot šobrīd esot ļoti grūti atrast vispār audžuģimenes, jo cilvēki zaudē darbus un dzīvesvietas, utt., un sociālajiem dienestiem esot šie ar uguni jāmeklē, un sanāk tā, ka lai mūs noformētu par oficiāliem audžuvecākiem, mums jāiziet pārbaude, kas kavējas, jo skat. augstāk, socdarbiniece neizdarīga. ja mēs neizejam pārbaudi, D. ir jāpārceļ pie citiem, viņam nepazīstamiem audžuvecākiem (kurus šobrīd grūti dabūt.) būtība socdienests pats sev kož kājā un apgŗūtina savu darbu. nu un attiecīgi, arī D. dzīvi.

7 comments|post comment

[02 Jul 2020|10:09am]

extranjero
Šis ļoti labi demonstrē, cik viendabīga ir neautistu domāšana.

Ja kāds jautā “respektīvi, kā Zviedrijā?”, tad loģiski, ka ir iespējami visdažādākie varianti, kas notiek Zviedrijā – (a) labāka ekonomika, (b) mazāk ierobežojumu, (c) pilnīgs bardaks imigrācijas jomā, (d) kļūdas veco ļaužu aprūpē, (e) kāds cits aspekts.

Bet acīmredzot neautisti, lai gan ar ļoti dažādiem uzskatiem, pārliecībām vai profesijām, domā tik ļoti šabloniski, ka viņiem nav lielu grūtību saprast jau no pusvārda, ko domā kāds cits.

Tas ir saprotami, jo vēsturiski izdzīvošana vienmēr ir bijis jautājums par iedzīvošanos kolektīvā. Pat kāds vientuļais zemnieks, kas visu laiku vienatnē vaiga sviedros rāvās uz lauka, riskēja, ka, nepiedienīgi atbildot nodokļu ievācējam vai virskungam, varēja zaudēt itin visu.

Šajā sakarā man ir atmiņas, ka uz manu vecāku lauku mājām iet zemes ceļš, un tas nez kāpēc iet slīpumā, kur tas ir ļoti neērti (vienmēr dubļains, slīpumā veidojas risas utt.), nevis taisni pa līdzenu zemi. Man māte pastāstīja, ka tas ir tāpēc, ka reiz ļaudis no vietējā kolhoza tēvu aicināja palīdzēt darbos, un tēvs esot nevērīgi atteicis. Par to kolhoznieki atriebušies un izaruši šo zemes ceļu, un ierādījuši jaunu ceļu slīpumā. Acīmredzot mans autisms ir no tēva, jo arī viņš nelocījās citu cilvēku priekšā. Varbūt ne jau tāpēc, ka negribēja, bet vienkārši neprata, jo padomju laikos oficiāli neviens neteica, kuram ir jāiesmērē, lai tev viss būtu. Tam bija vajadzīgas īpaši labas sociālās prasmes.

Padomju laiki ir garām, un tagad ir privātīpašums. bet šī mentalitāte bučot darba devēja rokas ir palikusi. Mana neilgā pieredze kā farmaceitam Latvijā bija, ka nabaga farmaceiti bučo rokas gan aptiekas īpašniekam, gan farmācijas uzņēmumiem (par to protams saņemot zināmus grašus). Tas bija pilnīgs pretstats UK praksei, kur farmaceits ir ir neatkarīgs savā darbībā. Protams, viņam ir atbildība gan likuma priekšā, gan ētiskā atbildība, gan līguma saistības ar NHS vai aptiekas īpašnieku. Bet princips ir tāds, ka UK farmaceits ir profesionālis (kas UK ir īpaša cilvēku klase), kas pieņem lēmumus neatkarīgi, nevis cenšas iesmērēt cilvēkiem kādus uztura bagātinātājus.

Interesantākais, ka šīs krīzes laikā ir pieaugušas sūdzības par farmaceitu darba pārkāpumiem – galvenokārt par to, ka viņi ir paaugstinājuši cenas par zālēm. Vienā gadījumā sūdzība bija par aptieku, kurā es biju strādājis – lielā paracetamola paciņa, kas parasti maksā £1, tika pārdota par £5. Daļēji tas bija tāpēc, ka bija radies šo zāļu deficīts, un vairumpiegādātāji pacēla cenas. Bet no otras puses £5 tomēr man šķiet ir par daudz. Cik zinu, šajā gadījumā farmaceits atvainojās, atmaksāja pircējam naudu un taisnojās, ka tā bija kļūda ar kases aparātu.

Šis ir arī raksturīgi UK, cik ļoti cilvēki rūpīgi uzrauga cenas un nekavējas sūdzēties un iebilst, ja tās ir pārmērīgi paceltas. Latvijā bija otrādi – cilvēki nāca un bez jebkādām šaubām pirka bezrecepšu zāles par 10, par 20, pat par 50 eiro, lai gan to efektivitāte bija ļoti apšaubāma. Es joprojām nespēju saprast šo divu kultūru atšķirības. Es nevaru teikt, ka saprotu UK kultūru labāk, jo pilnībā to iepazīt prasa daudz vairāk laika nekā es tam esmu veltījis. Tomēr ir pilnīgi skaidrs, ka autistiem UK kultūra ir daudz labvēlīgāka – pat kā imigrantam. Jo īpaši kā imigrantam, jo ja kaut ko nesaproti vai neuzvedies, kā pieņemts attiecīgajā sabiedrībā, cilvēki to vairāk piedod, jo kā imigrants jau tu to nevarēji tik labi zināt. Latvijā es šādi aizbildināties nevaru.

Bet tas arī liek domāt, ka neautistiem nav ieteicams imigrēt uz citu valsti vai kultūru. Viņiem būs grūti citā kultūrā, kuru viņi līdz galam nesaprot. Izņemot varbūt tiem, kas ir ļoti labi jaunas valodas un sociālās vides apguvēji. Bet vairums ekonomisko imigrantu tādi nav, un viņi smagi cieš no tā, ka nespēj nolasīt citus cilvēkus tik viegli, kā viņi to spēja savā valstī.
37 comments|post comment

[02 Jul 2020|11:21am]

artis
Interesantas pārdomas. Pārpublicēju komentāru, for posterity.

... tālāk ... )
2 comments|post comment

[02 Jul 2020|12:10pm]

mapats
Ja vēlas izlaupīt valsti, manliekas, ka komunisma ideja ir ideāls variants valdošajiem. Kur nez palika krievijā salaupītais pēc sociālisma revolūcijas uzvaras.
post comment

[02 Jul 2020|11:32am]

krii
Viss ir labi, bet esmu ārprātīgi nogurusi.
2 comments|post comment

[02 Jul 2020|10:18am]

krii
Ezi sastapām arī vakarvakar, tikai kvartālu tālāk. Viņš nogaidīja, kad mēs paiesim garām, un tad apņēmīgi joza pāri ielai, kur ir diezgan krūmains, aizaudzis pagalms kādreiz nojauktas mājas vietā.
Man šķiet, ka viņu šeit ir leģions.
6 comments|post comment

Party's over, kids! [02 Jul 2020|12:38am]

artis
post comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]