mapats [entries|archive|friends|userinfo]
mapats

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[21. Apr 2017|22:35]
Lai vai kā, šodien tomēr laba diena.

Vajadzīgā platība aparta, gaidu kad nožūs un varēs darboties tālāk, dokumenti iesniegti, citi papīri saņemti, mans pirmais dūmotājs izmēģināts komplektā ar zāles granulām, viens cilvēks pieteicās pavasara darbiem un jā telekoma problēma ar atrisināta.

Rīt darbs, lietus un drope.
Linkir doma

[21. Apr 2017|17:31]
Katrs kontakts ar lattelekomu ir kā zobu sāpes - nepatīkams.

Pacēla cenu, kad zvanu par atteikšanos atzvana un cenšas pierunāt palikt un maksāt vairāk, uz jautājumiem grūti dabūt precīzu atbildi, jo lavierē, lai nebūt jāsaka taisnība (izdresēts sarunu vedējs?), prašņā un piedāvā, lai tik naudu vairāk izvilktu.

Tomēr samazināja cenu, bet ja uzradīsies kanoris ar līdzvērtīgu intereaktīvās tv piedāvājumu - iešu prom no LTK, jo apnikuši šie regulārie slaukšanas mēģinājumi.

p.s. Šo rakstu no LTK pieslēguma.
Linkir doma

Lauku dzīves ainiņa. [15. Apr 2017|22:01]
Saviesīga vakara pasēdēšana radu lokā kāda iemesla pēc.

Cilvēki katrs atsevišķi, lielākoties, ir labi un patīkami, bez liekam pārmērībām. Ir par ko parunāt, var sarunāt vajadzīgās lietas un kopumā paļauties uz sarunāto. Tāds, lauku, krietni virs vidējā, līmenis.

Jau gadiem braucu uz un uzņemu pie sevis šāda paveida viesības un sākotnēji man sarunu temati likās interesanti, kaut lielākoties tēmas nepārzināju, bet gribēju apgūt(lauksaimniecību) un ar interesi piedalījos sarunās savā līmenī. BET!

Bet tēmas principā nemainās, pat ja izdodās uz brīdi rosināt pievērsties kautkam jaunam, savādākam, sarunas vienmēr atgriešas pie cilvēkiem(kas kuram pieder, ko kurš sastrādājis(apprecējis, nomiris, piedzēries, nopircis, pārdevis,...) ar detalizētu info par visu), tehniku/darbiem un valdības lamāšanu. Visvairak par cilvēkiem, parasti neradiniekiem, jo par savējiem īsti neviens negrib runāt. Pārsteidz info detaļu daudzums par visu un vēlme iztirzāt citu cilvēku dzīves.

Iepriekšējās viesībās pēc ~1/2 stundas vairs nebija intereses piedalīties kopējās sarunās, kur atkal tiek skaidrotas kāda pagasta iedzīvotāja(lielāka interese par bagātajiem, bet principā apspriesti tiek visi soc. slāņi) raduraksti, vai īpašumi, vai saistība ar vietējiem notikumiem. Sēžu, klausos, ēdu, dzeru, iedzeru, ja atbilstošs pasākums un situācija, bet sarunās īsti nepiedalos, nespēju sevi piespiest mēģināt atcerēties katra pieminētā cilvēka biogrāfiju, pat vārdus negribās atcerēties.

Sarunas notiek diezgan azartiskas un par godājamāko tiek uzskatīts tas, kuram pieejams vairāk jaunas, detalizētas, vēlams slēpjamas info par citiem.
Linkir doma

[3. Apr 2017|19:40]
Sprādziens Pēterpils metro.

Pieļauju ka atbildību uzņemsies Daeš, jeb Islama valsts, bet der atcerēties, ka daļa Daeša ir krievijas pilsoņi, arī krievi un ļoti iespējams, ka Daeš straujā virzība Levantē, kā arī atriebības iztrūkums par krievijas bombardēšanām(kur vairāk bumboja Asada pretiniekus) ir FSB(krievijas drošības diensts) nopelns.

Bija tāda grāmata par notikumiem pirms otrā Čečenijas kara - "FSB spridzina Krieviju".

Papildināts:
Iespējams ka spridzināšanas iemesls ir pārtraukt protestus pret krievijas valdību un korupciju, kā valsts pārvaldes formu.
Link2 raksta|ir doma

[2. Apr 2017|22:11]
No svaigēšanas man patīk tā daļa, kad pieej pie palodzes, plūc ko redzi un ēd nost, tik kādam japarūpējas, lai uz palodzes kas augtu, ēdams. Ļoti labi papildina gaļas ēdienus un sieru.
Linkir doma

[2. Apr 2017|13:43]
Ar spraudeņiem šogad daru tā:

1. Griežu februāra beigās, marta sākumā,
2. Sagatavoju glabāšanai, ietinu audumā un ik pa laikam mitrinu,
3. Marta beigās, aprīļa sākumā(tagad) lieku "modināt" - nogriežu apakšējo pumpuru, kurš būs zemē, atjaunoju slīpā griezuma vietu, iegriežu sānos apakšā papildus vietas kur veidoties saknēm. Uzpilinu ūdeni, ietinu melnā plēvē un lieku siltumā mosties un veidot sakņu aizmetņus.
4. Nedēļa pēc "modināšanas" uzsākšanas daļu likšu kastē un telpā ar metodi apakša siltumā, augša vēsumā, lai veidojas saknes, bet pumpuri vēl nedzen lapas, zemei pieliekot augšanas stimulatoru - Lignosilīciju. Otra daļa tiks likta dobē arī ar augšanas stimulatoru.

Metode salasīta no grāmatas un interneta.

Ja kādam ir pieredze, mani tā interesētu.
Linkir doma

[31. Mar 2017|16:51]
Pietiek paklausīties nedaudz vecas(nosacīti) mūzikas un kļūst skaidrāks, ka pasaule mainās, neatkarīgi no manas vēlēšanās, lai vismaz dažas lietas paliktu tādas pat, kā pirms 30 gadiem. Var censties šīs mainības virzienu ietekmēt, bet apturēt nevar.

Neil Young - Old Man (Live at the BBC 1971)
https://www.youtube.com/watch?v=s_LZ8LKM_vs

Video pa taisno neieliku, jo gribu ar to parādīt, cik vecmodīgs esmu.
Linkir doma

[29. Mar 2017|17:00]
[Tags|]

Līdzšinējie Saskaņas panākumi vēlēšanās Rīgā manuprāt ir PR nopelns. Tad, lai atņemtu šiem populistiem, ar ļoti labu PR, iespēju izšeptēt rīdzenieku samesto naudiņu un pilsētas īpašumus es ieteiktu partiju apvienībai noalgot ļoti labu PR komandu, visdrīzākais ārzemniekus.
Linkir doma

[27. Mar 2017|22:08]
Sēžu bebrudīķa malā, vēroju saulrietu. Atlido melnie strazdi un pilnībā mani ignorējot uzsāk riesta kautiņu mātītei vērojot. Labi, ka uz galvas man neuzleca. Skraida, skraida viens otram pakaļ, nostājas pretī un sāk lekt gaisā un ar spārniem sisties. Mātīte vēro notikumu un aizdomīga trokšņa/kustības gadījumā iesvilpjās, lai kavalierus kāds plēsējs nenocopē. Ņēmās manā tuvumā 10-15 minūtes, līdz saulrietam aptuveni un tad vai nu kautkur tālāk aizdauzījās, vai dabūjās, beigas notika kādu gabalu nostāk aiz muguras, neredzēju. Bebrs neatnāca, līdz saprātīgai krēslai.
Linkir doma

[26. Mar 2017|19:20]
Ar ko atšķiras Jēzus no Jēzus gleznas?
Gleznai pietiek ar vienu naglu.
Linkir doma

kartelis [2. Mar 2017|15:41]
Cienījamie čehi, ungāri, slovāki un citu C un A Eiropas valdību pārstāvji manliekas sit pa nepareizo vietu http://www.lsm.lv/lv/raksts/ekonomika/zinas/centraleiropa-proteste-pret-atkritumu-partikas-importu-un-prasa-rietumeiropas-kvalitates-preces.a226164/ . Sliktas kvalitātes preču tirdzniecība A un centrāklās Eiropas iedzīvotājiem manuprāt uzskatāma par karteļa vienošanos un atbilstoši izmeklējama, sodāma. Un tas attiecas, ne tikai uz pārtiku.
Linkir doma

[22. Feb 2017|15:59]
Vai NĪN likmes palielināšana(10x) dēļ tā, ka pats neesmu deklarēts šajā pašvaldībā ir uzskatāma par diskrimināciju?

Pašvaldības saistošie noteikumi vai redzies.
Linkir doma

[18. Feb 2017|23:06]
Izlasīju Orvela "Toreiz Birmā", ko ieteica lietotāja Heda. Patika neapšaubāmi, viegli lasīt. Ja vērtē grāmatu iepriekšējā(http://klab.lv/users/mapats/184837.html?nc=5) kontekstā, tad attēlotais britu koloniālisma gars vieš lielāku skaidrību arī Latvijas krievu attieksmē, bet nekādīgi nedod atbildi par iepriekš kolonizēto turpmāko rīcību. Atliek vien domāt, ko mēs paši esam gatavi saviem kolonizētajiem nodarīt un pieprasīt.
Link1 raksta|ir doma

[18. Feb 2017|22:44]
[Mūzika |Inokentijs Mārpls - KRIEVIJA! ATPISIES!]

Labvakar!

Mūzikas vakars - klikšķināt tūtrubā + lv.pēdijā meklēt info par 80 gadu Liepājas roka personāžiem,

ūūn ko domājies atradu ko jaunu(nosacīti, jo tomēr 2013) Inokentijs Mārpls - KRIEVIJA! ATPISIES! - pankroks par Latviju.

Daža laba grupas Neptūns dziesma man ar bij` nedzirdēta.
Linkir doma

[13. Jan 2017|20:58]
Uztaisīju kalendāru 2017 gadam.
Viena A4 lapa, viss gads un vieta piezīmēm. Formāts odt (Libreoffice).

Iezīmētas ir karoga un brīvdienas. 15.04. - Talsu pilsētas diena.

Kalendārs 2017
Linkir doma

[1. Jan 2017|14:54]
[Tags|]

- Tēti, tēti, lidmašīna jūrā iekrita! Sauca puika.- Bet ko Tu tāds priecīgs?- Lidmašīna pilna ar moskaļiem!- Оце радість.

Interesanti, vai Zadornovs savos joku stāstiņos jau pieminēja, ka Tu-154 ir smagāka par gaisu un tapēc iekrita jūrā?

Žēl, ka nav tādas podziņas ar kuru visu krieviju uz elli aizsūtīt. Bet varbūt Obamam tomēr ir tāda
.
Žēl ka kacapi neprot arābu un turku valodas, iedomajies tik kāda tur aurošana un ņirgāšanās iet vaļā(sakarā ar krievu propogandistu un armijas kora lidmašīnas nogāšanos pa ceļam uz Sīriju).

Cik gan maucīgai jābūt valsti, lai pēc katras katastrofas visa pasaule teiktu - tā jums arī vajag.

Pesimists- lidmašīna bija pustukša, optimists- pa pusei pilna, reālists- kapēc tik maz?

Šī bija armijas kora labākā uzstāšanās.

p.s. Tūlkots no ukraiņu tvitera
Linkir doma

[30. Dec 2016|21:19]
[Tags|]

Nobela miera prēmiju manuprāt būtu pelnījis Pjērs de Kubertēns, kā godinājumu viņa īstenotajai domai par sporta ieviešanu parasto cilvēku( 19.gs. beigu izpratnē) ikdienā, lai aizvietotu alkoholu un vardarbību, vispārējā izglītībā un olimpisko spēļu atjaunošanu. Bet būs nepieciešams papildinājums Nobela miera prēmijai, lai var piešķirt jau mirušiem cilvēkiem par ieguldījumu kurš tagad tikai var tikt novērtēts pilnīgāk, kā laureāta dzīves laikā.
Linkir doma

[15. Dec 2016|21:59]
Vai Latvijā, kāds taisa ko šādu?


http://klamra.com.ua/en/leather_belts/tkaniy_belt.html
Link4 raksta|ir doma

[15. Dec 2016|21:40]
Interesants video, kas skaidro, kāpēc Eiropā tiek iepludināti viduslaiku līmeņa musulmaņi.

https://www.youtube.com/watch?v=TLv8tZmSDcY

Galvenā doma - mīts par eiropiešu vainu verdzības postā, jo verdzības tradīcija(atšķirīga izpratne par verdzību arābu, melno un balto sabiedrībās) nāk pamatā no Levantes, Vidusāzijas un Āfrikas. Kā arī fakts, ka baltie cilvēki izbeidza vergu tirdzniecību un cīnījās pret agresīvo islama ekspansionismu savās robežās no brīža, kad musulmaņi ieradās uzspiest islamu un iekarot Eiropu. Šobrīd ir nākošais islama ekspansijas vilnis, savādāks.

Un tad var paklausīties, kurš un kāpēc vājina eiropiešu spēju aizsargāties pret islama ekspansiju
https://www.youtube.com/watch?v=1_LjvSIBKVc&t=0s
Linkir doma

[15. Dec 2016|17:11]
Magnētripa.

Komandas spēle līdzīga kērlingam, bet ar smagām, magnetizētām ripām, kuras var savstarpēji pievilkties un atgrūsties. Vajag iespēju parādīt magnētiskās līnijas no katras ripas un to mijiedarbību spēles laikā. Spēles mērķis - vairāk savējo ripu tuvāk centram. Ja ripas salīp kopā, tad no laukuma noņem ripu kura pieripināta pēdējā, iepriekšējo atstājot jaunajā vietā guļus.
Linkir doma

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]