Oktobris 20., 2016


11:18
Tas brīdis, kurā tu, palasījis diezgan akadēmisku rakstu, atrauj vaļā telefonu un gūglē "alternatives to neoliberalism", jo saproti, ka visu laiku esi sevi nepareizi politorientējis (nez kāpēc iedomājoties, ka "liberālis = labs cilvēks", wtf)

*sorrī par īso un nepaskaidrojošo ierakstu, es to vairāk kā note to self

(11 teica | man šķiet, ir tā...)

Oktobris 13., 2016


20:11
Stella klausās pasaku par citplanētieti
- Kādā krāsā viņam bija asinis?
- Tumši zilā, gandrīz melnā
- Vai viņam asinīs bija dzelzs?
Tags:

(4 teica | man šķiet, ir tā...)

Oktobris 9., 2016


16:05
Starp mulsinošajiem mirkļiem: kad bērni tev pēkšņi iedod mieru un drusku laika pie datora, un tu nezini, kur skriet un ko grābt, visus darbus tak jāpaspēj, a tu sēdi cibā :D

(man šķiet, ir tā...)

09:15
"I'm a four-sided square shaped like a box
and all four sides are the same"

un džekam, kas to dzied, tādas dziļi slēptas eksistenciālas skumjas balsī

(1 teica | man šķiet, ir tā...)

Oktobris 4., 2016


23:49
Bet vispār varētu pamēģināt otrādi

T.i., pamainīt reprezentatīvās demokrātijas sistēmu tā, ka ikvienam cilvēkam ir balsstiesības apgriezti proporcionāli pārējām viņa iespējām mainīt savu dzīvi un dzīvot tieši tā, kā gribas.
Tev ir phd un pāris tūkstoši iekrājumos? OK, fine, tavas balss koeficients ir 0,2. Un tu vari izmantot savu phd un piķi, lai iegādātos lietas, bīdītu savu zinātni, whatever, nepazudīsi taču.
Tev ir vērtīgs īpašums Jūrmalā un menedžera amats mediju aģentūrā? 0,1.
Tev ir bakalaura diploms un ofisa darbs centrā? OK, koeficients 0,7, piemēram.
Tev ir arodizglītība un tu dzīvo Ķengaragā? Koeficients 1.
Tev ir pieci mazgadīgi bērni, pamatskolas izglītība, teju nekādas latviešu valodas zināšanas un tu dzīvo sava vīra vecāku mājā Latgalē, kamēr tavs vīrs ir bezdarbnieks Īrijā? Koeficients fucking 10.

Un jā, šito būtu praktiski neiespējami realizēt (ibo koeficientus sarēķināt grūti un caurumus sistēmā uztaisīt briesmīgi viegli, plus visi gudrie prāti ar sirdi aizietu uz skaitli trīs :D), bet būtu tik jautri paskatīties, kā visu politisko partiju pārstāvji - un ne tika tie, kas tradicionāli noslauc šo "nekompetento" elektorātu - līstu no ādas ārā, lai saprastu, kā *patiešām* uzlabot dzīvi cilvēkiem, kuriem pašiem savu dzīvi uzlabot dotajā mirklī šķiet neiespējami.

(94 teica | man šķiet, ir tā...)

Septembris 19., 2016


07:08
Sapnī redzēju, ka, vārdsakot, teorētiski varētu nobrukt ķīmiskie elementi, tipa metāliskie, sākot ar dzelzi, man tapa uzdots atjautības jautājums "pie kura elementa nobrukšanas mēs te visi atņirgsimies"
Long story short, no visiem nabaga cilvēkiem, kas drūzmējās kāpņu telpā, savilku mājās bērnus un kaut kādu spāniski runājošu meiteni tā ap 16, kurai bija plaukstas lieluma (bet dzīvi) dvīnīši.
Izrādījās, ka šausmīgi daudz bērnu pie mums salien, ja pacenšas.

(1 teica | man šķiet, ir tā...)

Septembris 16., 2016


21:44
Bērns iepazīstas ar meiteni, vārdā Gabriela
Pēc laba laiciņa: "Mammu, kāpēc to meiteni sauca Degviela?"
Tags:

(3 teica | man šķiet, ir tā...)

07:31
Un, protams, vakar ilgi ķiķināju par hipotētisku zinātnieku, kas piesakās, ka izārstēs vēzi, un ne vienu vien, dabū grantu, labu laiku strādā, un beigās atnāk tāds triumfējošs, ar veselu spaini vēžu - visi veseli, laidiet kaut tūlīt upē

(6 teica | man šķiet, ir tā...)

07:15
Vakar nonācu līdz atjautai, ka varētu nekad-nekad vairs nerakstīt
(Protams, ja pēdējais pusgads ir rādītājs, totāli varētu, un pat nekas daudz nebūtu jāmaina)
Un pat sūds par literatūru, skaidrs, ka tās grāmatas ir kaut kas tāds, kas pēc uzrakstīšanas kļūst par spītības izpausmi, publicēties galvenokārt tādēļ, lai norautu to gabalu no sevis un ietu tālāk vēl vieglāks (tikai tagad es nepavisam nezinu, vai es būšu vieglāks, varbūt tikai vēl vairāk izsmērēšos starp visiem cilvēkiem, kas no manis kaut ko grib)

Bet, protams, kur tu, cūka, liksies, bet, protams, tas viss no tā, ka neesmu rakstījusi, nevis esmu, un no tā, ka ir dažas epizodes MBD, kuru dēļ man vēl joprojām kļūst fucking skumji

(3 teica | man šķiet, ir tā...)

Septembris 13., 2016


20:58
Kaut kā ļoti precīzi trāpīja klips
Kaut kā tā es tagad dzīvoju

https://youtu.be/RDWIY2KL79E?list=RDRDWIY2KL79E

Ar visu tekstu

(man šķiet, ir tā...)

Septembris 10., 2016


07:24
Tfu, gandrīz ar sirdi aizgāju, saņemot elektrības rēķinu par 105 EUR ierasto ~36 EUR vietā.
Tikai pēc tam konstatēju, ka tur mīnusiņš priekšā, tb rēķins ta negatīvs.

(4 teica | man šķiet, ir tā...)

Septembris 8., 2016


16:28
Pa dienu aizmigu ar domu "tagad es ātri izgulēšos"
Pamodos ar dauzošos sirdi un sajūtu, ka sapnī esmu skrējusi, vai, precīzāk, strādājusi pastiprinātas informācijas apstrādes režīmā
Nu tb tiešām arī gulēju ātri

(4 teica | man šķiet, ir tā...)

Septembris 4., 2016


11:01
Pfff, google par mani ņirgājas pat gmailiskajā versijā
Mēģinu sameklēt, kur ir vega II pēdējā versija
rakstu "mājas bez durvīm"
man piedāvā "mājas bez automātiskajām durvīm"

(2 teica | man šķiet, ir tā...)

Augusts 28., 2016


00:11
Tīra, nomazgāta un sakārtota galda sajūta. (Pie maniem ģēnija cienīgajiem bardaka veidošanas paradumiem Ziemassvētki ir kudiš biežāk.)
No vienas puses, jauki, no otras puses kaut kā, nez, agorafobiski - nu tb precīzi tā skērīgā sajūta, kas pārņem dažos lielveikalos, kuros ir pārāk augsti un tukši griesti.
Atradu visādas šķiltavas, auskarus un miljons zīmuļu/flomasteru (ibo pēdējā laikā bija izstrādājies paradums, ja nevar atrast vecos, nopirkt jaunus, un likt iekšā tajā pašā bardakā).


Redzēsim, cik dienas šitais statuss kaut cik saglabāsies.

(2 teica | man šķiet, ir tā...)

Augusts 26., 2016


17:18
Kā zināt, ka tu esi pārāk daudz krāmējies ar savu fucking ģimeni:

ja ir rakstīts "veļas reklāma", bet tu izlasi "veļaspulvera reklāma"

(2 teica | man šķiet, ir tā...)

Augusts 19., 2016


07:28
Bet vispār (jā, es izmantoju savu cibu, lai skaļi domātu, fuck off) man šķiet, ka ar bērniem ir līdzīgi kā ar augstāko izglītību. Lielākajā tiesā gadījumu tev viņu nahren nevajag. Retos gadījumos tu točna zini, ka vajag, un ka tu nebūsi laimīgs, ja nebūs šīs izglītības un visa, kas ar to saistīts. Augstākās izglītības (ne)esamība neraksturo tavas intelektuālās spējas, zināšanas vai citas kapacitātes (lai gan korelācija, pieņemu, pastāv). Bet. Ir tikai pareizi, ja sabiedrība tev laiku pa laikam apjautājas "a kur ir tava augstākā izglītība", un, ja tu pasaki, ka nav, izdod Žēlabainas vai Uzmundrinošas skaņas.
Protams, ka tu vienmēr vari pasūtīt viņus ratā. Man nav laika mācīties, jo man ir miljons bērni / es strādāju nonstopā un pelnu vairāk nekā tu / es jau tā bīdu krutāku zinātni nekā jūs varētu kaut mēģināt saprast / piedo, bet mans pat videni nav beidzis, tu tiešām gribi, lai es ar savu ienākšanu unī pazeminu kolektīvo IQ par 30 punktiem? / es paskatījos uz to jūsu zinātni un atzinu viņu par garlaicīgu un reāli kaitinošu vienlaikus / fuck off, manas smadzenes, ko gribu, to daru; un tavi draugi, kas zina, kāpēc tev tās izglītības nav, nekad neizteiks kaut kādas debīlas piezīmes, un vispār cilvēki, kurus tu uzskati par sakarīgiem, neizteiks, ja nu vienīgi mīļotais cilvēks, kam tu uzticies līdz pēdējam, kādreiz pievilks tevi klāt un iečukstēs ausī "bet tādam gudram, atjautīgam un viltīgam cilvēkam kā tu taču augstākā izglītība špicka vien būtu, un tu taču zini, ka es būšu ar tevi every step of the way", un tu viņam pat nesadod pa purnu.
Bet, zini, tajā brīdī, kad tu sevi identificē kā "degree-free", uz tevi var paskatīties drusk jocīgi, un varbūt kāds akadēmiķis kaut ko nošņaukāsies par mūsdienu jaunatni.

Un šitāda attieksme attiecībā pret bērniem droši vien ir likumsakarīga, unless
a) mēs beidzot apjēdzam, ka no šitās nolādētās sugas nevienam labāk nekļūst, un kolektīvi atņirdzamies,
b) mēs diezgan operatīvi izgudrojam (vēlams, visiem, ne tikai Bilam Geitsam un Donaldam Trampam pieejamu*) tehnoloģiju, kas atceļ nepieciešamību reproducēties,
c) ??? droši vien vēl kaut kas.

*bet tas jau ir cits ieraksts un par citu tēmu

/kā redzams, es atkal esmu sākusi normāli strādāt, ka to vien gribas kā šķiest laiku cibā

(40 teica | man šķiet, ir tā...)

Augusts 18., 2016


12:25
Vispār sabiedrības norma, stingri ņemot, ir "bērni ir, bet neredzami/nedzirdami/nekustīgi/nečurājoši/nemiegaini". Ko, piezīmēsim, ir vieglāk emulēt ar neesošu bērnu nekā ar esošu. :)

(36 teica | man šķiet, ir tā...)

Augusts 17., 2016


11:25
Btw, es esmu laimīgi nonākusi līdz tam stāvoklim, kurā cilvēki, kas lielās ar savu "child-free" statusu un cik tas patiesībā ir Labi un Pareizi un Loģiski un Kas Tie Citi Ir Idioti Ka Nesaprot, man jau šķiet drusku ja ne aizvainojoši, tad - es pat nezinu šo dīvaino sajūtu, tādu kā "forši, es zinu, ka tev ir vairāk laika, vairāk naudas, vairāk nervu, vairāk iespēju ceļot un plašākas karjeras izvēles, kā arī labāka izglītība nekā man, bet nu varbūt tad izbaudi to visu, nevis ciet par to, ka tevi ne visās valodās nosauc par "child-free"? Un, pie reizes, ja jau tu sevi apzīmē kā "child-free", tad kā tu apzīmētu cilvēku, kam ir bērni?"

Bet nu pieņemu, ka tas ir tāds normāls vasaras brīvlaika beigu stāvoklis, tāds "būtu jāstrādā mellu muti, lai sapelnītu naudu saviem bērniem, kuriem tūlīt būs jāpērk nenodrāztas drēbes un skolas preces un un un, bet nevar, jo bērni ta mājās un prasa multeni".

*"un tādēļ jācibo, jo tas totāli atrisina problēmu"

(162 teica | man šķiet, ir tā...)

Augusts 15., 2016


09:39
Izdzīvot satori nometni: ček

Vispār tas ir fantastiski pārsteidzošs skats, kā vesela banda cilvēku vienlaikus domā-strādā-pārstrādā-cīnās ar saviem tekstiem, katrs dara kaut ko pilnīgi savu, un tu tur visur esi klātesošs, strīdies, muļķojies, atzīsti savu muļķību, cīnies tālāk, planējienā starp x un y vēl uzraksti savu stāstu, un to visu, kamēr tavi bērni ir drošībā un aprūpēti (t.i., četras dienas pārtikuši no desas, āboliem un konfektēm, vienā krekliņā nakts vidū lietū, nemazgātiem zobiem, neķemmētiem matiem un visādi citādi ļoti apmierināti ar dzīvi)

Tagad tikai atgriezties kādreiz darbos, khhh

(3 teica | man šķiet, ir tā...)

Augusts 2., 2016


18:34
Jes, es izdarīju TO - paskatījos uz maketēšanai atdotās grāmatas manuskriptu un stresaini rakstīju redaktorei "bet klau, pirmā nodaļa taču ir pilnīgs sūds!" :D

(2 teica | man šķiet, ir tā...)

honeybee

> Jaunākais
> Arhivētais
> Draugi
> Par sevi
> Blogs angliski
> previous 20 entries

> previous 20 entries
> Go to Top
Sviesta Ciba