Maijs 16., 2018


09:44
- Mammu, es zinu, kas tas ir?
- M?
- Tas ir zoodārzs!
- Nēēē, tas nav zoodārzs, tie ir kapi
- Nē, tas ir zoodārzs
- Tas var būt vienīgi zombijdārzs
Tags:

(1 teica | man šķiet, ir tā...)

Maijs 14., 2018


21:45
(lai nepiedrazotu svešas cibas, tipa n_komentārs)

Vispār jau kontracepcija ir nevis viena cilvēka, bet visu iesaistīto pušu atbildība, tādēļ, pat ja uztveram abortu kā "vēlīnu kontracepcijas mēru", būtu korekti teikt "vairums cilvēku abortu izvēlas kā vēlīnu kontracepcijas līdzekli". Turklāt, ņemot vērā to, ka sievietei grūtniecības beigu posms+dzemdības+zīdaiņa kopšana generally ir stāvoklis ar ierobežotām spējām nopelnīt miljonu vai kaut vai iztiku, vai nodrošināt pietiekamu jaundzimušā aprūpi, es pat teiktu, ka lielākajā tiesā gadījumu lēmumu par abortu "kā kontracepcijas mēru" de facto pieņem nevis sieviete, bet cilvēki, no kuriem viņa potenciāli būtu atkarīga šajā posmā.
Teiksim, manā dzīvē mudinājumu izdarīt abortu ir izteikuši: mana māte, random ginekologs un vismaz 2 vīrieši. Vīrieši jo īpaši izceļas ar knee-jerk reakciju "tev kavējas mēnešreizes? *bēdīgs ģīmītis* tu taču saproti, ka aborts ir tieši tas, kas tev vajadzīgs, vai ne?! *bēdīgi cerībpilns ģīmītis* tu taču saproti, ka tagad nevari atļauties bērnu?"

[cilvēkam, kam bieži kavējas mēnešreizes, ir daudz iespēju izzināt cilvēka dabu, lol]

(36 teica | man šķiet, ir tā...)

Maijs 9., 2018


16:29
Cita starpā, manas lūgšanas pēc priecīgas, padumjas un sirsnīgas vasaras dziesmiņas ir atbildētas

Only a genius could love a woman like me

(5 teica | man šķiet, ir tā...)

09:36
Lasu Dostojevska "Piezīmes no pazemes" un visu laiku ķiķinu; he is so fucking me <3 un vispār tā ir brīnišķīga grāmata, nesaprotu, kā līdz šim biju palaidusi to garām

Autobusā Lia, protams, apjautājās, par ko es smejos, mēģināju izskaidrot. Viņa: "Tas ir tā kā tajā grāmatā "Lolita", kur arī galvenais varonis bija sliktais?" Es: "Tu esi lasījusi Lolitu?!" Viņa: "Nē. Tā ir grāmata bērniem?" Es: "Fuck nē. Nē."
Konstatējām, ka viņai aptrūcies lasāmais, es piedāvāju viņai Dresden files. Es: "Tur gan ir seksa ainas... Tev seksa ainas ir OK?" Viņa: "Nu... jā?" Es (pēc pārdomu brīža): "Dažas no viņām ir drusku krīpīgas. Bet tu jau esi visu ko krīpīgu lasījusi." Viņa: "Aha."
Tajā brīdī konstatēju, ka visi apkārtējie skatās uz mums ar patiesām un neviltotām šausmām
Tags:

(11 teica | man šķiet, ir tā...)

Maijs 4., 2018


13:49
Mad Max: The Fury Road taču totāli var būt etnogrāfiska evidence? :)

(10 teica | man šķiet, ir tā...)

Aprīlis 29., 2018


17:56
Atcerējos, ka vakar ar prōzistiem for some reason uzbūrām ainu, kas sākās ar romantisku randiņu un vannā peldošām svecēm un beidzās ar to, ka lēdija kliedz uz savu jauno draugu ķirzakcilvēku, ka, ja viņš būtu gribējis būt tik romantisks, tad būtu piedējis vannu pilnu ar prezervatīviem, nevis gumijas pīlītēm

What the actual fuck

(2 teica | man šķiet, ir tā...)

Aprīlis 26., 2018


21:07
Prokrastinēju, apmētājot Džonatanu ar dzejas grāmatām
Tags:

(man šķiet, ir tā...)

Aprīlis 24., 2018


20:40
QOTD (Šis ir cits Q, tā kā quote): "Vēdervīrusu nevar izstaigāt. To var tikai izskraidīt."

(2 teica | man šķiet, ir tā...)

Aprīlis 23., 2018


16:35
QOTD: incanti, vai sieviete var apgalvot, ka konkrēts produkts vai izteiciens apdraud viņas maskulinitāti?

(konteksts: tā kā nesaistītu iemeslu dēļ šobrīd staigāju ar dzelzs pautiem, man ir daudz kas jāsamācās
manspreading done & that was easy
tagad vēl jāsaprot, vai sieviete var pret vīrieti vērst mansplainingu
vai pret citu sievieti, for that matter)

/upd: ņirgājos, ņirgājos, kamēr dabūju man-flu, sēžu te ar nožēlojamiem 38 grādiem un domāju, ka pēdējais brīdis rakstīt testamentu :D

(3 teica | man šķiet, ir tā...)

Aprīlis 18., 2018


09:44
Neliels pārsteigums: filozofijas testā es esmu uzrakstījusi ~"Sv. Anselma Dieva esamības pierādījums neiztur kritiku, jo iztēlē lietas vienmēr ir dižākas nekā realitātē", bet tomēr neesmu pievienojusi piebildi "Piemēram, Sv. Anselma iztēlē viņa pierādījums noteikti bija daudz lieliskāks, nekā tas ir realitātē".

(7 teica | man šķiet, ir tā...)

Aprīlis 13., 2018


09:45
Braucu autobusā uz Ventspili. Ap Tukumu pieturā potenciālais iekāpējs:
- Jūs esat taisnais reiss vai ar pieturām?
- Uz kurieni?
- Uz Rīgu.
(full deadpan izteiksmē:) - Caur Ventspili.

(1 teica | man šķiet, ir tā...)

Aprīlis 10., 2018


19:55
kā zināt, ka bērnam ir 12:

bērns ar temperatūru, nupat dabūjis zāles, dzer kakao
es: kā tu jūties? tu izskaties tā, it kā lēnām mirtu
L.: tā ir visu laiku.
Tags:

(man šķiet, ir tā...)

Aprīlis 4., 2018


06:21
Iedod primitīviem cilvēkiem primitīvu simbolismu un aiziet jūriņā, bļe; ideoloģiski nav nekā izdevīgāka par cilvēku, kuram sajūta "oooo, es sapratu, kā lietas notiek" iestājas reizi vai divas mūžā.

(4 teica | man šķiet, ir tā...)

Aprīlis 3., 2018


11:33
Lieldienu posma lielākā cirslība bija skatīties "The OA", domājot, ka tas ir "Altered carbon" un pirmo sēriju godīgi pavadot pārliecībā, ka meitenē vnk implantēta cita persona + priecājos par to, cik stilīgi izdomāts, ka tevī ir cita personība, bet ķermeņa atmiņa ta paliek, much wow

Nuneko, noskatījos trīs sērijas, tagad gaidu, kad man atkal būs laiks skatīties seriālus, kas varētu būt, like, nekad

(man šķiet, ir tā...)

Marts 29., 2018


20:39
Tātad šorīt gribēju ierakstīt, padomāju "noformulēšu ka labāk", konstatēju, ka nebūs, so ņemiet par labu tā, kā ir (pieņemu, visi normāli dzer, lai ar pienācīgām ciešanām sagaidītu Lielo piektdienu)

Par "sociālajām teorijām", vai tas būtu kultūrmarksisms, vai feminisms, vai Katedrāle (don't google it, it's bullshit), vai "signalēšana", vai neoliberālisma horrors, vai kapitālisms kā visa pamats vai dajebkas cits.
Man šķiet, ka tas, ko cilvēki nesaprot, ir tas, ka neviena no šīm teorijām (vai pieejām) - vai jebkurām citām teorijām/pieejām - nedod kaut kādu pilnvērtīgu bildi par to, Kā Lietas Patiesībā Notiek. Un nevienu no tām nevar izmantot kā universālu rīku.
Ar to tās atšķiras no eksakto zinātņu teorijām, kuras nezinātājs var neprecīzi, bet pielietot reālajā dzīvē: man nav jābūt matemātikas ģēnijam, lai izmantotu savas zināsānas par trijstūriem vai pirmskaitļiem vai whatever, un tas, ka es nezinu augstāko matemātiku, man ikdienā netraucēs ne par kripatiņu.
Kamēr cilvēkzinātņu teorijas praktiski visas ir stadijā, kurā saprātīgākie to pārstāvji min, ka izmanto "pieeju", nevis lec uz ecēšām un bļauj "visu civilizācijas eksistenci var izskaidrot ar to, ka vīrieši apspiež sievietes". Kaut ko var, kaut ko nevar, kaut ko var ar daudzām atrunām un "tagad mēs paskatīsimies uz to no šī leņķa, labi zinot, ka ir arī citi leņķi".
Vai tas nozīmē, ka cilvēkzinātnes nav "īstas zinātnes"? Godīgsakot, jau otrajā bakalaura kursā tas ir diezgan pohuj - cilvēkzinātnes izmanto zinātniskas metodes (gan obv citādas nekā eksaktajās zinātnēs), tās ir tikpat sakreņķējušās par to, vai rezultāti un ieteikumi nav no pirksta izzīsti, good enough for me; bļembu "šis cilvēks dara Īstu Zinātni" vajag tikai institucionāli (un tā ir problēma, bet vairāk tā kā problēma ar institūcijām, nevis ar praktisko darbību).

Ko tas nozīmē cilvēkam, kas ar to aizraujas autodidakta līmenī?
Ka cilvēkzinātnēs "teorija" un "rīks" ir nenormāli līdzīgi; t.i., ka nevajag sapisties ikreiz, kad padzirdi vārdu "feministisks skatījums uz ģeoloģiju".
Un: ka tad, kad kāda teorija tev "meiko sensu", tas nenozīmē, ka šī teorija ir universāla vai būtu iecerēta kā universāla (labi, dažas bija iecerētas kā universālas, un to universālums ir jau sen apšaubīts un tas nav galvenais).
Un: ka teorija un morāle nav viens un tas pats, ir totāli iespējams paskatīties uz x no y perspektīves, nenesot līdzi morālo segumu (nu tipa es varu mierīgi izmantot feministisko pieeju pētījumā par cilvēku, kuru var uzskatīt par seksistu, neizsakot morālus vērtējumus vai pat vispār neizsakoties par viņa iespējamo seksismu)

BET: tas nenozīmē, ka cilvēkzinātnes būtu kaut kas neiespējami sarežģīts un arkāns, tā ir normāla lieta, ko principā var saprast.
To mierīgi var darīt arī amatiera līmenī un tas ir totāli, absolūti okei.
Vienkārši nevajag paņemt teoriju un mēģināt nodragāt ar viņu visu. Nu tb ja es paņemtu algebru, tad es varētu ar to nodragāt visu, kas man tuvumā stāv un izskatās pēc skaitļiem, un, drusku padomājot, es pat neielīstu Pitagora numeroloģijā.
Bet nevar paņemt kultūrmarksismu, feminismu, stigmatizāciju, evolucionismu vai jebko, jebko no tām lietām un vienkārši nodragāt ar to visu, jo tas tā nestrādā.

ALSO: man, starp citu, šķiet, ka tas ir diezgan normāli, nu, tā saputrotā teoriju lieta, jo cilvēki ir sarežģīti un top vēl sarežģītāki, ja vienīgais rīks, ar ko mēs viņus varam pētīt, gala beigās izrādās cilvēki. Plus visas cilvēkzinātnes ir refleksīvas tādā nozīmē, ka viss, ko tu pēti un pasaki, mainās šīs pētīšanas un pasacīšanas rezultātā; kaut kādā ziņā tā ir kvantu fizika uz ļurcīgas fizikas.

Cilvēkzinātnieki, nenogaliniet, bet pasakiet, kā es kļūdos (ibo es ir 2. kurss un apmēram daru to, ko atzīmēju kā vēlamo programmu 1. rindkopā)

(34 teica | man šķiet, ir tā...)

17:12
Also, paldies, LCD

(7 teica | man šķiet, ir tā...)

Marts 26., 2018


12:46
Also nez no kurienes atcerējos šo dziesmu, pavasarīgu skumju trips tiem, kas mēdza klausīties klāsa vāveres šūpuļdziesmas, citiem droši vien nekas tāds

(3 teica | man šķiet, ir tā...)

10:59
Also, beidzot izlasīju The Yellow Wallpaper, man kaut kā bija licies, ka tā ir grāmata un gara un poētiska un drusku garlaicīga un drusku pretencioza, bet patiesībā tas ir īsais stāsts, no kura EA Po nervozi pīpē stūrītī (bet ne pārāk tuvu tai sienai)

(man šķiet, ir tā...)

Marts 23., 2018


23:38
S: Mammu, zini? Ēdiens nav tikai izdzīvošanai. Ēdiens ir mana izdzīvošana.
Tags:

(2 teica | man šķiet, ir tā...)

Marts 19., 2018


06:38
Sinisalo "Saules kodols" atsevišķi nav nekas tāāāds (nu tb tā ir nejēgā aizraujoša lasāmviela, bet, imo, pārāk vienos vārtos), bet lasīt Sinisalo un atšķaidīt ar gnidriņu ir samoje to ^^

(3 teica | man šķiet, ir tā...)

honeybee

> Jaunākais
> Arhivētais
> Draugi
> Par sevi
> Blogs angliski
> previous 20 entries

> previous 20 entries
> Go to Top
Sviesta Ciba