Janvāris 17., 2017


20:21
Vakars, es iečubinu meitas midziņā
Es: es esmu tik laimīga, ka jūs esat mani bērni
L.: es esmu priecīga, ka tu esi mana māte
S.: es esmu burkāns!

Šodien braucam mājās, Stella bļaustās un raud
Es: Varbūt tev vajadzētu kaut ko paēst?
S.: Es ēdīšu savas asaras!
Tags:

(4 teica | man šķiet, ir tā...)

13:20
Bet vispār viena lieta, kas man totāli patīk reklāmā, un ko es neesmu redzējusi nekur citur: humora izjūta un tā brīnišķīgā kombene no absolūtas ambiciozitātes (a.k.a. "šitais ies uz Kannām") un tikpat absolūtas neiespringšanas par to, kā citi tevi uztver (a.k.a. ir pilnīgi normāli vakarā aizsist tipa priekšniekam meilu ar tekstu "es tikai čekoju, vai neesi noslīcis pats savos puņķos")

Izglītībā/izdevējdarbībā šitais ir daudz, daudz retāk sastopams

Nu vai arī man vnk ir/nav paveicies

(11 teica | man šķiet, ir tā...)

Janvāris 13., 2017


07:31
Adulting next level: "mana dzimšanas diena nav tik svarīga, es labāk ziedošu šo laiku romāna rakstīšanai" => lasīt kā "jēzus, man taču nav laika/spēka savākt māju, plus kāda jēga šodien kādu ielūgt Pēdējā Brīdī"

That said, ja kāds grib pašielūgties ([info]iive?), go ahead, man jau divi tādi pašielūgušies būs :D

(16 teica | man šķiet, ir tā...)

Janvāris 9., 2017


17:01
Mana spēja radīt cilvēkiem iespaidu, ka es taisu kaut kādu ārprātīgu intrigu un Esmu Padomājusi Ka Citi Nez Ko Ir Par Mani Padomājuši, ir vienkārši nepārspējama.

Nu, vai variants b, cilvēki, ar kuriem runāju, ir pieraduši pie cilvēkiem, kas tā dara, un attiecīgi.

Argh.

(2 teica | man šķiet, ir tā...)

Janvāris 8., 2017


12:02

Šitā, pēc visa spriežot, izskatās mana tikšanās ar "iekšējo redaktoru" vai, drīzāk, ārējoto "akdies, cik šitais ir slikti uzrakstīts" balsi

(5 teica | man šķiet, ir tā...)

Janvāris 3., 2017


13:57
Bet vispār ir gan tā ar tām apņemšanām, it kā nav tev nevienas, bet tomēr ir
Nu labi, manā gadījumā tā ir tikai mēneša apņemšanās, kas ir daudz vieglāk realizējams pasākums, nekāda kreņķa
- rakstīt
- taro
- (nedēļas ietvaros) permit happiness [šitais ir no kaut kādas taro grāmatiņas, un es tiešām nebiju zinājusi, ka ir precīzāks apzīmējums tam, ko es gribu; tb nevis "be happy", jo reizēm jau tu nevari būt happy un visu laiku nevajag, bet tieši "permit happiness" un nepadomā, ka būt laimīgam ir kaut kas amorāls vai nevietā]
- mācīties

Ko vajadzētu:
- nahuj sākt normāli gulēt, jau otro dienu pa nakti nevaru normāli aizmigt un pa dienu guļu

(man šķiet, ir tā...)

Decembris 31., 2016


14:25
Šitais man ir janvārim, viena no manām mīļākajām Sweet Twilight kārtīm ever

(1 teica | man šķiet, ir tā...)

Decembris 22., 2016


14:28
Vakar Stella pieskrien klāt un savā mīļākajā balstiņā klusi, bet uzstājīgi saka: "Pišat, pišat!"

Izrādījās, ka bērns, kas pamazām trenējas runāt krieviski, grib pačurāt
Tags:

(man šķiet, ir tā...)

Decembris 19., 2016


17:39
Un vispār man iet tā, ka pilnīgi ar dirsu jūtu, ka vajag sev pie nedēļas apņemšanās ierakstīt "katru dienu vismaz pusstundu darīt kaut ko sev un tā, lai nevienam citam no tā nav nekāda labuma", bet tā vietā prokrastinēju, strādājot naudai, maksājot rēķinus n shit.

Kas vispār principā laikam ir labi, bet tik un tā kautkā dīvaini.

(1 teica | man šķiet, ir tā...)

Decembris 4., 2016


18:27
Interesanti, vai cilvēks pats var redzēt alkohola atstātās pēdas savā sejā?
Nu, ne tās privāti zināmās "es izskatos noguris, jo vakar aizgāju gulēt nezincikos" vai "nuja, priekš tik dramatiskām pohām jau varēja sagaidīt šīs acis", vai pat "ar tik milzīgām skumjām, ko tad es citu darītu", bet tās, kas ir drīzāk piederīgas alkoholam kā dzīvesveidam, tik sāpīgi redzamas no malas, tūska un tāds kā gļēvums, vai tā spriedze, kad tu eksistē no vienas glāzes līdz nākamajai, un varbūt vari šo eksistenci pagarināt, bet tā vienalga būs tikai pagarināta eksistence?

Vai arī ieraudzīt to spogulī ir tik šausmīgi un skumji, kā nē, nepavisam un nekad?

(9 teica | man šķiet, ir tā...)

14:04
Nu šodienu jau var diezgan droši dēvēt par labu esam

(6 teica | man šķiet, ir tā...)

Decembris 3., 2016


09:48
Trešā diena pēc Nanowrimo beigām.
Nekad vairs šitādu "nedēļas laikā sarakstīt visu līdz galam" neizpildīšu (ar to domājot "nākamreiz rakstīšu saprātīgākās porcijās visu laiku").
Athods ir lēns un briesmīgs, fiziski vairāk nekā psiholoģiski, bet šodien ir drusku labāk nekā vakar vai aizvakar. (Kas interesanti, tad aizvakar arī bez pohām bija daudz, daudz sliktāk nekā vakar ar pohām.)

This, too, shall pass though.

(9 teica | man šķiet, ir tā...)

Decembris 1., 2016


07:30
Šodien sapnī izgāju uzpīpēt (nez kāpēc pīpi) un konstatēju, ka to draugu, pie kā es paliku, ģimene (tb kādi 4 vai 5 no viņiem) sēž uz lieveņa, skatās uz mani. Es kaut ko pajokoju par savu dzīvi ar "es esmu pārliecināta, ka daži cilvēki domā, ka es vispār nedzīvoju" (ar to domājot tipa ka es maz un ieturēti runāju). Un tad ir tas dīvainais klusums, visi skatās uz mani un ir skaidrs, ka viņi tiešām tā domā. Un uzdod uzvedinošus jautājumus: "Vai tu kaut ko vēl dari starp pamošanos un testiem? Nu, sporta zāle, kaut kas tāds?" "Vai tu ēd... nu, arī tāpat, ne tikai pie dzeršanas?"

(26 teica | man šķiet, ir tā...)

Novembris 26., 2016


10:01
Džīzas, Latvijas Mākslas akadēmijas mājas lapa agrā sestdienas rītā mani pārsteidza nesagatavotu :D
(Nu tb droši vien ka tur vienmēr viss ir migājies un hujārījies, ja tu neuzmanīgi braukā pa lapas augšdaļu, bet āāāā pizģec)

(5 teica | man šķiet, ir tā...)

Novembris 22., 2016


21:28
S.: Mammu, izstāsti pasaku par Pelnrušķīti zombiju!
Es: ?!
S.: Tur Pelnrušķīte atvēra durvis, un aiz durvīm stāvēja zombijs, kas nokoda Pelnrušķīti un ļauno pamāti un ļaunās māsas, un viņas visas kļuva par zombijiem.
Es: Un brauca uz balli pilī? Un tur arī visi kļuva par zombijiem?
L.: Jā! Tikai princis noskūpstīja pašu skaistāko zombiju, un tā Pelnrušķīte atkal atdzīvojās, jo princis bija maģisks.
Es: Ā, un tad princis bučoja visus pārējos?
L.: Nē! Tad Pelnrušķīte būtu bēdīga!

Sekoja īsas pārrunas par prioritātēm un greizsirdību :)

Šodien Stella mājāsbraucot paziņoja, ka viņai vajag pasaku par cilvēku, kam nokoda galvu.
Tags:

(3 teica | man šķiet, ir tā...)

Novembris 18., 2016


11:37
Ja es būtu nacionālists, tad mana platforma LV būtu apmēram šāda (bez noteiktas secības)
1. Visa tā intelektuālā elite, kas saka "mēs", ar to domājot kaut kādu abstraktu "rietumu intelektuālo eliti"? Suņi viņi ir, suņi, izrij mūsu zemes augļus, izleksē mūsu zemei domātos grantus, un, ja grantu straumīte aptrūksies, brauks projām pie pirmās izdevības... Dirsā mēs viņus redzējām.
2. Runājot par mūsu zemei domātajiem grantiem, vismaz puse no viņiem ir saindēti, tie liek mums atteikties no tā, kas mums ir svarīgs, lai uz īsu mirkli dabūtu naudu kaut kam tādam, kas mums nav vajadzīgs. Dirsā mēs viņus redzējām.
3. Also, neoliberāļi, kas upurē mūsu tautu, lai varētu atņemt tās identitāti un pietuvinātu mūs kaut kādai "liberālai demokrātijai", kuras dabā nepastāv? Tos mēs pat dirsā redzēt negribam.

Tad kaut kādi trū veči izdomātu plānus aizsardzībai, ārpolitikai un tamlīdzīgi
Paņems klāt trampismu un populismu
Un aiziet jūriņā

/kā redzams, kas nu es par nacionāli, ja 18. novembrī nevis stāstu, kas mums ir svarīgi, bet sēj nesaprašanās sēklas cibas zemītē

(55 teica | man šķiet, ir tā...)

Novembris 17., 2016


19:33
Stella šodien, ieraudzījusi, ka esmu atnākusi viņai pretī, saniķojās, negribēja kārtot lelles
Es: "Nu labi, tad es iziešu un pēc kāda laika atnākšu..."
Stella: "Jā! Ej kāpnēs un gaidi, es kārtošu lelles!"
*audzinātājas reāli noblisinās, kamēr es paklausīgi eju kāpnēs
Pēc kāda laika Stella, sakārtojusi lelles, nāk pie manis
Es: "Saģērbsimies?"
Stella: "Tu gaidi kāpnēs, kamēr es saģērbšos!"

Ja es kādreiz rakstīšu bērnkopības grāmatu, droši vien tā sauksies: "Humiliation of the Parent as a Development Strategy"
Tags:

(3 teica | man šķiet, ir tā...)

07:04
šis pavediens, piemēram, ir reāli interesants (priekš manis), (pieņemu, ka ne priekš visiem pārējiem, khh):
1) tas, kā es iepazinos ar terminu "SJW", pa lielam ir saistīts ar SFF community un Hugo balvu, kurā attiecīgi Sliktākie SFF Rakstnieki Pasaulē (dabiski, es pārspīlēju, bet nu 75% procenti no tā, ko viņi piedāvāja kā SFF Kas Cilvēkiem Patīk, bija vienkārši sūdīga literatūra) šādi lamāja actually diezgan labus SFF rakstniekus. Protams, diskusija ne tuvu nebija par literatūras *kvalitāti*, diskusija bija par literatūru un politiku, bet, I guess, priekš manis šī diskusija atstāja secinājumu "SJW ir tas, kā Sliktākie SFF Rakstnieki Pasaulē sauc Diezgan Labus SFF Rakstniekus"
2) es kindof saprotu sajūtu "konkrēti termini liek man just diskomfortu un sadusmoties, it īpaši ja es nesaprotu visas to implikācijas / ja man liek tos lietot sarunā / ja man ir aizdomas, ka šie termini tiek lietoti kā atsevišķas kopienas pazīšanās zīme, ka tas ir kods / ja man šķiet, ka šos terminus lieto meļi un liekuļi" ; bet tas *ir* paradoksāli, tb ja vidusmēra SJW pateiktu "grupa x jūt diskomfortu un sadusmojas, dzirdot konkrētus vārdus", tad diez vai "general populace" vai kā nu sevi sauc cilvēki, kas dusmojas par SJW retoriku, droši vien neuztvertu to kā leģitīmu sūdzību,
3) bet tas kļūst reāli traucējoši, ja SJW retorikai tiek pierakstīti tādi termini, kas apzīmē reālas lietas, kas ir, un kuras nevar pat aptuveni pateikt citā veidā. Labi, fine, ja vārds "dzimte" vai "sociālais dzimums" diseiblo tavas smadzenes, loģiski, es varu lietot vārdu "dzimums" un cerēt, ka diskusija neiebrauks auzās, bet, ja es gribu pieminēt to, ko sauc par "ambient sexism", tad vai man ir katru reizi jāsaka, teiksim, "ja tu saki, ka STEM studijās ir maz meiteņu, tad varētu būt tā, ka viņas tur nav tāpēc, ka sabiedrība konkrētā veidā izturas pret meitenēm, viņas audzinot un runājot ar viņām skolā vai da hoķ tramvajā, kā arī rakstot viņām grāmatiņas par Bārbijām, kas nerubī datoru, vai taisot īpašas meiteņu rotaļlietas", nevis "tas, ka STEM studijās ir maz meiteņu, varētu būt ambient sexism izpausme" (tobiš pēdējais man šķiet dafiga īsāks un precīzāks), bet nu labi, ar to pat varētu dīlot,
4) un es pati reaģēju līdzīgi (es gan ceru, ka ne uzreiz aizejot debīlā rantā, bet whatever) katru reizi, kad cilvēki izmanto tādas frāzes kā "parastie cilvēki" vai "mūsdienās populāri teikt", what the fuck do you actually mean by this, nu tb ja tu saki "parasti cilvēki", ar to domājot cilvēkus, kas saka nevis "dzimte", bet "dzimums", tad tu nevari vienlaikus apgalvot, ka "mūsdienās populāri" ir teikt "dzimte" vai ka "visi" uzbrūk "parastajiem cilvēkiem"
5) dubultfrustrējoši ir tas, ka man, teiksim, nav ne mazākās nojēgas, kā praksē strādā un kāpēc var radīt reālas problēmas lietas, kuras tiek pierakstītas cilvēkiem, kas lieto 3) punktā redzamo retoriku, un man nešķiet, ka tas ir drausmīgi relevanti, bet nu labi, tas personiski
6) bet ko bļe ar to darīt? izdomāt jaunus vārdus? bet vai tad jaunu vārdu izdomāšana, lai apzīmētu Lietas, Kas Ir tā, lai neviens nejūtas diskomfortā/dusmīgs, nebija tas, kā mēs (un jā, mēs, kā "mēs visi, kas šo vārdu maiņu gribējām un pieņēmām") trāpījām šajā sūdā jau oriģināli?

(96 teica | man šķiet, ir tā...)

Novembris 16., 2016


08:03
mēģinu midzināt Stellu
- Lai citiem riekstiņš, pīrādziņš, mums, lūk, tur logā mēnestiņš...
- Nedrīkst taču naktī ēst!
- Ē... jā.
- Kāpēc tad citiem ir riekstiņš un pīrādziņš?
- Tie ir nepaklausīgie bērni, kas naktī ēd pīrāgus. Paklausīgi ēd pīrāgus rītā.
- Un riekstiņus.
- Jā. Tāds mīļš, balts, apaļš mēnestiņš, tik spoži citiem nespīd viņš...
- Kāpēc citiem nespīd tik spoži?
- Jo viņi naktī skatās multeni un nevar redzēt tik labi.
Tags:

(1 teica | man šķiet, ir tā...)

Novembris 15., 2016


19:40
Also, varētu būt tā, ka cilvēki reizēm nepareizi interpretē "tas ir rasistiski/seksistiski, davaj nesaki tā"
nu tb viņi padomā "āāā, sūda politkorektums, melnādainu vienkājainu lezbiešu dēļ ir ieviesta domu policija un aizskarta mana vārda brīvība!"
kamēr reāli (ne vienmēr, bet gana bieži) ir domāts "fuck you, stulbais stulbeni, tu ne tikai nejēdz domāt, bet nejēdz pat to, ka konkrētajā jomā totāli necērt zivi, un tev nepietiek prāta pat paklausīties, ko saka cilvēki, kas šo konkrēto lietu jēdz vismaz drusciņ labāk par tevi (kas nudien neprasa *daudz* zināšanu); es tev saku "aizver muti" tieši tāpat kā diskrēti norādītu, lai tu aizver bikšu priekšu un noslauki puņķi no sejas; ja tu preferē turpināt visiem demonstrēt to, kāds stulbs stulbenis tu esi, tad FINE, bet nebrīnies, ka pēc tam tevi diskriminē jau vairs ne pēc rases/dzimtes kritērijiem, bet pēc parasta spriestspējas trūkuma".

Vienkārši cilvēki mēdz būt pārāk politkorekti un/vai aizņemti, lai katru reizi to visu garo penteri noskaitītu.

(95 teica | man šķiet, ir tā...)

honeybee

> Jaunākais
> Arhivētais
> Draugi
> Par sevi
> Blogs angliski
> previous 20 entries

> previous 20 entries
> Go to Top
Sviesta Ciba