Oktobris 12., 2017


15:32
Sēdēju pie psih*, bēdājos par to, ka reizēm tu vari izdarīt visu tik labi, cik gribi, un pēc tam tik un tā nav labi, un cik tas ir negodīgi

Un pēc tam darīju to, ko pati no jebkura rakursa uzskatītu par "slikti", tb jūtūbē noklikšķināju uz "omg wtf RESNS CILVĒKS paņēmis smieklīgi mazu ukuleli un dzied SOMEWHERE OVER THE RAINBOW" ar domu "nu tik varēšu pasmieties un pašausmināties"
un dabūju šito: https://youtu.be/w_DKWlrA24k
sēžu ar tupu smaidu ģīmī un klausos visu pēc kārtas un jūtos vnk awww
Tags:

(3 teica | man šķiet, ir tā...)

Oktobris 10., 2017


15:25
Life of I: tu, cilvēks, uzraksti e-pastu, pēc desmit minūtēm saproti, ka nē, nu tak nevar tā ņemt un rakstīt cilvēkam e-pastu!!! džīzas, viņš varbūt ir aizņemts un mans e-pasts viņam visu izjauks!!! un tad dodies uz inboxi, lai to visu vēstuli vēl pusstundu pārrakstītu un tad izdzēstu, bet atklāj, ka esi to jau nosūtījis.

Also.
Ir tak kaut kāds zināms studentidiotijas līmenis, kurā tu, rakstot vēstuli iz sērijas "fiksais jautājums par eseju", pirms tam izpēti trīs rakstus un nesaliec beigās izmantotās literatūras sarakstu galvenokārt tāpēc, ka pat tev ir skaidrs, ka četru rindkopu vēstule, kurai pievienots saraksts ar 10 izmantotajiem avotiem, varētu izskatīties nedaudz pārcentīgi. Nē, labi, būsim pavisam godīgi: tāpēc, ka tu šos rakstus neesi izlasījis tik rūpīgi, lai varētu uz tiem pienācīgi atsaukties.

Džīzas.

(3 teica | man šķiet, ir tā...)

06:36
Kas ir diezgan pretīga sajūta:
- tīri labi saprast, kāpēc notiek x (nu vismaz pirmajā tuvinājumā)
- pieņemt, ka x pamatā ir riktīgi pareiza doma
- saprast, ka līdz mūsu sabiedrībai tas nedarāpos, skaidro, cik gribi (ibo kamēr tiksi pāri knee-jerk reaction aizspriedumu ziņā)
- turklāt saprast, ka, sākot skaidrot, sāks laist putas pa muti ne tikai tie kandidāti, kas to tāpat dara, bet arī tie, kas normālās situācijās spēj būt normāli

Vārdsakot, būtu man vairāk laika un domājoši cilvēki, varētu parunāt par HIV/AIDS likumdošanas mīkstināšanu Kalifornijā

Tā kā nevaru rēķināties ne ar vairāk laika, ne normāliem cilvēkiem, ja kādam *interesē* šī diskusija, varbūt sanāk, bet (tā kā man nebūs laika precīzi sekot līdzi visam notiekošajam) par homofobiskiem, rasistiskiem un histēriskiem izteikumiem tūlītējs bans, kas tiks noņemts pēc pāris dienām (par pēdējo droši vien es pati varētu pie sevis banu norauties, bet tas nu tā)
(par gifiem arī būs bans, jo ejiet ka ratā ar saviem gifiem)

/viedoklītis kkur komentāros

(121 teica | man šķiet, ir tā...)

Oktobris 2., 2017


12:02 - i like this sentiment
"Looking into dragons, not domesticating or abominating them, nor drowning them in vats of theory, is what anthropology has been all about. [..] We have, with no little success, sought to keep the world off balance; pulling out rugs, upsetting tea tables, setting off firecrackers. It has been the office for others to reassure; ours to unsettle. Australopithicenes, Tricksters, Clicks, Megaliths - we hawk the anomalous, peddle the strange. Merchants of astonishment."
- Clifford Geertz

(man šķiet, ir tā...)

Oktobris 1., 2017


09:36
hehe, kurš šorīt pamodās ar ideju priekš nanowrimo? :)))

(8 teica | man šķiet, ir tā...)

Septembris 30., 2017


13:38
Tūlīt No rītdienas redzēsim "a davaj neizstaigājam slimību, bet godīgi noslimojam" otro fāzi, proti, "a davaj tagad iedzīsim visu, kas iekavēts".

(1 teica | man šķiet, ir tā...)

Septembris 27., 2017


07:17
Iespējams, pirmo reizi mūžā apzināti veicu "un šo te zarazu nevis varonīgi izstaigāsim, bet vismaz vienu dienu nosēdēsim mājās slimojot" soli. Sākums ir tāds, ka esmu pamodusies kā parasti, bright-eyed and bushy tailed, visa tāda gatava skriet un darīties.

Bet tas, ka man šī situācija ir tik nepierasta, drusku mulsina; nu tb man bija licies, ka es taču vienmēr godīgi slimoju, kad jāslimo, un mēģinu izstaigāt tikai tad, kad citādi nevar, a izrādās, ka nekā, praktiski katru reizi izpildu "nu šoreiz gan citādi nevar" žestu.

Turklāt rīt un parīt tak skraidīšu apkārt.

(1 teica | man šķiet, ir tā...)

Septembris 26., 2017


07:01
1. Esmu (beidzot!!!) izdarījusi vienu lielu, ilgi iekavētu darbu.
2. Esmu izdarījusi daudzas lietas, kas man bija vajadzīgas skolai
3. Kā arī esmu veiksmīgi apslimusi.

Pieņemu, ka secinājums "ķermenis bija tik laipns un pagaidīja, līdz 1. punkts ir izdarīts, un tad tikai nobruka" ir diezgan acīmredzams
No kā varētu izdarīt maigu secinājumu, ka turpmāko nedēļu man godīgi pienākas slimot, vot.
Sen nav darīts, ja kas, nu, tas, kur tu ieritinies ar tēju un grāmatu, un vienkārši mierīgā garā lasi un neko daudz nedomā, un redzi apmēram tādus sapņus kā es redzēju šonakt

(4 teica | man šķiet, ir tā...)

Septembris 23., 2017


15:57
Šodien, piemēram, LitAkad prozistes darbu nodēvēju par "rakstītu tādām kā mēs - pusmūža sievietēm, kas vēl arvien iedomājas, ka ir tīneidžeri" :D

/viņa arī apsmējās, protams

(28 teica | man šķiet, ir tā...)

Septembris 16., 2017


15:51
Vot kā ir ar to miega bada izgulēšanu - ir kaut kāds limits, cik daudz ir iespējams to atgūt vienā reizē vai ne? Jo it kā jau šorīt es "gulēju, cik gribēju" un pamodos astoņos (tb 2 h vēlāk nekā parasti), nupat atkal atplīsu uz 2 h un pamodos pati no sevis; vai tas nozīmē, ka es varētu būt dabūjusi atpakaļ visu miegu, ko organismam vajadzēja, vai arī tikpat labi varu līdzīgā veidā atslēgties arī rīt?

(5 teica | man šķiet, ir tā...)

Septembris 14., 2017


11:52
Jāpiezīmē, ka mans slepenais (un visnotaļ vainīgais) anthro-crush ir Maļinovskis. Paņēmu viņa "Crime and Custom in Savage Society" prezentēšanai seminārā, un čalis godīgi sāk savu darbu ar indīgi dzēlīgām piezīmēm par visiem saviem priekštečiem (ietverot, piemēram, Dirkhemu). Teiksim, kritizējot tā laika autoritāti Riversu, viņš komentē (visnotaļ nopietni zinātnisku tekstu) sekojoši: "Thus here again we are assured that 'unwitting' or 'intuitive methods', 'instinctive submission' and some mysterious 'group-sentiment' account for law, order, communism and sexual promiscuity alike! This sounds altogether like a Bolshevik paradise, but is certainly not correct in reference to Melanesian societies, which I know at first hand."
Nespēju neiztēloties Maļinovski tviterī

(4 teica | man šķiet, ir tā...)

Septembris 12., 2017


21:36
Ko darīt ar dzeramo jogurtiņu, kuru tomēr negribas dzert?
Ieliet māsas zīmuļ- un pildspalvu traukā.
#tipiskastella
Tags:

(7 teica | man šķiet, ir tā...)

Septembris 5., 2017


10:43
Protams, tā vietā, lai strādātu, sēdēju un lasīju viki par politkorektumu (kas galīgi nebija tas, ko es parasti ar to saprotu; tb es nekad nebiju paskatījusies, ko šis termins precīzi apzīmē un biju padomājusi "ā, nu tas apzīmē precīzu valodas lietojumu + tādu valodas lietojumu, kas veicina sociāli vēlamus mērķus")

Spēļu teorijas pieeja ir interesanta, nu tb "lietot politiski korektu valodu, lai tiktu sadzirdēts"
Kas droši vien tā arī strādā
Ajmīn, ja runa ir par invaliditāti kā sociālu problēmu (nu, tur iekļaujošā izglītība, piemērota vide, tiesības un iespējas etc), tu vari lietot terminu "invalīds" vai "cilvēks ar invaliditāti"
1. tu pārsvarā saki "cilvēks ar invaliditāti" (un reizēm droši vien pasaki arī "invalīds", kam negadās). Es nospriežu, ka te ir divi varianti
a) tu labi zini, kāpēc labāk teikt "cilvēks ar invaliditāti", tātad esi tēmā zinošs un saproti, par ko runā
b) tu nezini, kāpēc tā ir labāk, vai neuzskati, ka tā ir labāk, bet mēģini izklausīties politkorekts (tātad acīmredzot zini pietiekami, lai vismaz būtu dzirdējis, kā zinoši cilvēki par to runā)
2. tu pārsvarā saki "invalīds" un "cilvēks ar invaliditāti" lieto samērā maz
a) tu zini, kāpēc tiek uzskatīts, ka labāk teikt "cilvēks ar invaliditāti", bet apzināti lieto vārdu "invalīds", jo tev tam ir labs pamatojums, kas bāzēts izpratnē par invaliditāti
b) tu nezini, kāpēc labāk teikt "cilvēks ar invaliditāti" un pat nezini, ka tas būtu politkorekti (tb principā neorientējies tēmā)
2. variantā: uzdodu jautājumu, kāpēc tu lieto vārdu "invalīds", ja tev nav laba pamatojuma, tad ir skaidrs, ka tu tēmā neorientējies, ja ir, forši, zinām, ka orientējies, varam diskutēt tālāk
1. variantā: jautājumu droši vien neuzdodu un turpinu sarunāties, jo ir diezgan skaidrs, ka pati pamatbāzīte ("esmu dzirdējis, kā citi par to runā") jau ir

(186 teica | man šķiet, ir tā...)

Septembris 4., 2017


21:44
Kaut kur feisītī klīda jautājums, kas ir tavas trīs patiesības, kas garantēti nokaitinās cilvēkus
Nu tad tā, šodien lekcijā propesors pateica visas trīs (pasniedzot zinātnes valodu, no less)
1) paziņoja, ka daiļliteratūras valoda ir vienīgais stils, kurā autors vispār nedomā par lasītāju, viņš tikai "pauž savas izjūtas un emocijas" un uz manu uzsvērto vaikstīšanos noreaģēja ar "nu reizēm jau domā par lasītāju, bet tā ir konjunktūra"
2) kaut ko šķobījās par to, ka esot tabu vārdi un tabu tēmas, un tas politkorektums, ka visam jāesot politkorekti... fine, manis pēc varam diskutēt par politkorektumu ikdienas valodā, bet viņš pasniedz fucking zinātnes valodu, for fuck's sakes, tipa "nigeri ir debīli" būtu labs esejas virsraksts?
3) pastāstīja par savu maģistranti, kas esot rakstījusi darbu "par ezotērisko zinātni", "un nebija kur piesieties, jo ļoti labā valodā uzrakstīts" un "mums vispār vajadzētu padomāt par to, vai nevajadzētu atbalstīt arī to zinātni, kas nav... tradicionālā zinātne"

for fucking fuck's sakes
un jā, šis, atšķirībā no citiem luņu ierakstiem, ir ne zem atslēgas, jo what the actual fuck

(42 teica | man šķiet, ir tā...)

06:50
Sapnī spēlēju šahu ar profesoru
Zaudēju (protams), nekad nebiju redzējusi cilvēku, kas ar melnajiem spēlē tik ļoti iemūrējies

(man šķiet, ir tā...)

Septembris 3., 2017


20:54
Tā šausmīgi dīvainā sajūta, ka es vairs nevaru (t.i., nemāku) runāt ar cilvēkiem, šito jau es kaut kur atceros; falšā izvēle starp "runāt ar viņiem, mēģinot izpētīt, kā viņi domā, un neteikt, ko domāju pati, jo viņi tak nesapratīs/būs ilgi jāskaidro un tāpat nesapratīs" un "mēģināt skaidrot, efektu sk. iepriekš"

Tas pāries, protams, nu, ja vien nav kaut kāds prof. kretīnisms, kas paliek spēkā vienmēr

(2 teica | man šķiet, ir tā...)

Septembris 2., 2017


12:46
Tu, cilvēks, sāc ar atsauci uz Deridā materialitātes antropoloģijas rakstā un beidz ar atvērtiem pieciem tabiem, ja nu gadījumā gribētu radniecības antropoloģijā rakstīt eseju par creche-family ideju zinātniskajā fantastikā, un lejupielādē "I Have No Mouth and I Must Scream". Tas ir kaut kāds specifisks studentu UDS

(3 teica | man šķiet, ir tā...)

Augusts 29., 2017


08:29
No vienas puses, tātad, es visu laiku domāju par nīgro-dusmīgo-cibu un ko ar to darīt (jo, piezīmēsim, es noteikti esmu daļa no nīgrajiem-un-dusmīgajiem, un pozīcija "a tas neskaitās, jo man taču ir taisnība! / es tā patiesībā nedomāju, es tikai spēlējos ar pieņēmumiem!" ir klaji idiotiska)
No otras puses, tūlīt sāksies nākamais studiju semestris, situācija "man pietiek laika ierakstīt cibā" varētu būt diezgan reta
"Savākties un nebūt agresīvam preteklim" enīvej būtu jauki, ja. ^^

(7 teica | man šķiet, ir tā...)

Augusts 22., 2017


09:34
Sapnī redzēju, ka strādāju reklāmā (nu tā kā fulltaimā), un nemaznebijatikslikti

Naudu sagribējies, vai, lol.

Sapņa iespaidā iegāzos LU maģistra nodarbību grafikā, un konstatēju, ka man tas galīgi neder (tb 2-3 dienas nedēļā vakaros nebūt mājās nav okei), vai kāds zina, kāds grafiks ir Stradiņu antropologos? (Man pat negribas apspriest izvēli LU vs Stradiņi no "ko man labāk gribētos" rakursa, šobrīd ir svarīgas tehniskās lietas.)

(11 teica | man šķiet, ir tā...)

08:33
Kā arī esmu nonākusi līdz brīdim, kurā pirms ierakstīšanas/iekomentēšanas cibā nopietni padomāju "paga, tev tiešām VAJAG izteikt savu viedoklīti un dabūt par to pretī parastos komentārus?"
Turklāt nevis parastajā "tu esi emocionāli pārāk nestabila, lai rakstītu nopietnu tekstu" vai "tu šajā jautājumā neko nezini", vai "OK, šito paliekam zem atslēdziņas, jo tā ir sensitīva informācija" veidā, bet gan tieši "šis ir parasts komentārs, kā es parasti rakstu komentārus, bet es negribu tam saņemt pretī parastos komentārus" rakursā.

Kas atkal varētu nozīmēt vienu no trijiem:
a) es šobrīd esmu kļuvusi jūtīgāka un attiecīgi visu uztveru saasināti (galīgi nav izslēgts)
b) ar manu viedoklīti kaut kas nav kārtībā (kas arī nav izslēgts, ņemot vērā to, ka šobrīd es esmu maksimāli labilā "what the fuck is this es neko par to nesaprotu" stāvoklī, kurā es arī gribu būt, ņemot vērā to, ka tūlīt būs jābūt gatavai dabūt miļonu jaunas informācijas + pie labiliem stāvokļiem es daudz biežāk čurāju skudru pūznī, t.i., jo mazāk es esmu pārliecināta par savu taisnību, jo vairāk apšaubu arī citu taisnību)
c) komentētāji ir kļuvuši agresīvāki un vairāk saslāņojušies (šis, protams, iekļauj arī mani)

Vai arī visu trīs faktoru apvienojums

Ne zem atslēgas, jo diskusijai "vai ciba ir kļuvusi reāli pretīga" droši vien būtu jābūt atklātai :)

/ierakstot, protams, automātiski paliku zem atslēgas, khhh

(80 teica | man šķiet, ir tā...)

honeybee

> Jaunākais
> Arhivētais
> Draugi
> Par sevi
> Blogs angliski
> previous 20 entries

> previous 20 entries
> Go to Top
Sviesta Ciba