Aprīlis 25., 2017


20:40
Randiņš, nākamā sērija, es prātoju, vai vajadzētu čalim arī kaut ko aizvest
- Stella, tu zini, kas viņam patīk?
- Jā! Es pati viņam patīku!
Tags:

(1 teica | man šķiet, ir tā...)

Aprīlis 23., 2017


00:27
Mēs ar bērniem gandrīz vai nobeidzāmies no smiekliem, skatoties šo te:
https://youtu.be/SqDDmDOezWs?t=3m55s

Mūzika vēl jorojām brīnišķīga, bet KO TU DARI AR TO KAFIJAS AUTOMĀTA KANNU, GRĀVER?

Vēlāk:
- Mammu, par ko ir tā dziesma?
- Ēē, nu, par Dievu.
- Tad varbūt tas ir svētītais ūdens?
Tags:

(10 teica | man šķiet, ir tā...)

Aprīlis 21., 2017


23:21
Man šķiet, ka pirmo reizi mūžā taisīju prezentāciju, balstoties uz drusku zinātniskas metodikas (tiešām drusku), un konstatēju, ka tā tiešām var iegūt interesantus datus (kas to būtu domājis). Rīt 15.15 RCB lasīšu lekciju/diskutēšu par to, kas mums ir jaunākajā latviešu SF/F un ko es/mēs gribētu redzēt vēl un vairāk.

(man šķiet, ir tā...)

Aprīlis 19., 2017


20:16
Jā, starp visu citu vakar biju lieciniece episkākajam veidam, kā uzaicināt meiteni pie sevis uz mājām: "Man mājās ir pods un divas miskastes. Un tu drīkstēsi visam pieskarties."
Meitene aizrautīgi piekrita.
Mums, abu četrgadnieku mammām, nācās vien samierināties.
Tags:

(6 teica | man šķiet, ir tā...)

06:41
Bet vispār vakardienas kašķī man vislabāk patika arguments "jāsauc cilvēkus oriģinālajā vārdā un vietniekvārdā, ņemot vērā viņu bioloģiju ģenētikas līmenī, jo tā ir PATIESĪBA, un kaut ko tādu nedarīt ir problēma, kas būtu jārisina galvas pusē, un PATIESĪBA ir mans vienīgais credo, sabiedrības izlikšanās un roleplayings ir zem mana goda"

Incanti, kā tas ir, drošvien šitā:
- runājot par paziņu, kas nokrāsojusi spilgti zilus matus, viņi saka "tā meitene ar gaiši brūnajiem matiem"
- ja viņu paziņu lokā kādam ir adoptēts bērns, tad viņi katru reizi saka "tavs adoptētais bērns", bet bērnam - "tava adoptētāja", nevis "tava māte"
- cilvēkiem, kas izlabojuši sakodienu ar breketēm, saka "piedod, tavs smaids vēl joprojām ir reāli šķībzobains", bet briļļainos ved pāri pie ielas aiz rociņas
- ja kādu pilnā vārdā sauc Līga Elizabete (bet sarunvalodā par Līgu), tad arī vienmēr sauc šo cilvēku par Līgu Elizabeti
- also, visus augstākminētos pie pirmās izdevības sūta pie psih*, jo šiem točna ar galvu kaut kas nav kārtībā - ne ta psih* problēmas ar savu ķermeni, ne ta ar realitātes apzināšanos, figviņzina, bet KAUT KAS NAV KĀRTĪBĀ AR VIŅIEM

(50 teica | man šķiet, ir tā...)

Aprīlis 18., 2017


07:36
Also.
Ned. nogalē pirmo reizi dzirdēju, kā dabā izklausās tas, ka cilvēki sauc man pazīstamu transgender cilvēku nepareizā vietniekvārdā (tb dzimšanas, ne tagadējā), turklāt ar pamatojumu "man nav svarīgs dzimums, man ir svarīgs cilvēks, tāpēc es saukšu viņu tā, kā saucu, kad mēs iepazināmies".
Tas izklausās tik drausmīgi aizvainojoši un tik drausmīgi wrong. Visa tā saruna bija wrong.

Vēl joprojām dusmīks.
Also, visi, kas kaut ko diršas par "āāā unikālajām sniegpārsliņām, kam vajag unikālo vietniekvārdiņu" kaut kur tālu tālu ārzemju forumos, vienkārši fuck off, kā būtu, ja jūs iesākumā sadotu pa ausi tām unikālajām sniegpārsliņām tepat blakus, kas pat atšķirību starp viņš-viņa nav apguvuši, bļe?

(158 teica | man šķiet, ir tā...)

Aprīlis 16., 2017


15:13 - bērnkopība kā pazemojuma prakse
- Mammu, saģērb mani!
- Stella, tu esi liela meitene un pati vari smuki saģērbties.
- Nē, tu mani smuki saģērb!
- Stella, paskaties, kā es tegad izskatos. Kāpēc tu domā, ka es mācētu tevi smuki saģērbt?
(Pauze, the truth dawns on her)
- Es māku saģērbties smukāk... (aizjož pēc drēbēm, mission accomplished)
Tags:

(6 teica | man šķiet, ir tā...)

Aprīlis 15., 2017


15:13
Ekaterin studied Tien warily as they undressed for bed. The frowning tension in his face and body made her think she had better offer sex very soon. Strain in him frightened her, as always. It was past time to defuse him. The longer she waited, the harder it would be to approach him, and the tenser he would become, ending in some angry explosion of muffled, cutting words.
Sex, she imagined wistfully, should be romantic, abandoned, self-forgetful. Not the most tightly self-disciplined action in her world. Tien demanded response of her and worked hard to obtain it, she thought; not like men she'd heard about who took their own pleasure, then rolled over and went to sleep. She sometimes wished he would. He became upset—with himself, with her?—if she failed to participate fully. Unable to act a lie with her body, she'd learned to erase herself from herself, and so unblock whatever strange neural channel it was that permitted flesh to flood mind. The inward erotic fantasies required to absorb her self-consciousness had become stronger and uglier over time; was that a mere unavoidable side-effect of learning more about the ugliness of human possibility, or a permanent corruption of the spirit?

/Louis McMaster Bujold

(man šķiet, ir tā...)

Aprīlis 11., 2017


14:54
Ja es varētu dabūt kādu superspēju, tad tā būtu "spēja max ātri apjaust, ka šodien točna nebūs, un nevis prokrastinēt, bet a) darīt kaut ko nesāpīgu b) norm atpūsties, nevis lasīt kurzemniek mēms"
Superspēja, starpcit, trenējama, šobrīd es esmu apmēram pusstundas režīmā (bet tas ir pēc tam, kad jau biju konstatējusi, ka nebūs, un tik un tā mēģināju strādāt)

(2 teica | man šķiet, ir tā...)

Aprīlis 8., 2017


00:15
Tas šausmīgi jocīgais mirklis, kad tu iekļaujies varas struktūrās, un tikai tāpēc, ka esi centies būt ārpus tām

Double bind

/un tas mirklis, kad tu konstatē, ka šīs ir frāzes, kuras tu ieraksti cibā, būdams pietiekami lielā ķitē, lai pēc tam neatcerētos, kāpēc tu to rakstīji. o.O

(9 teica | man šķiet, ir tā...)

Aprīlis 6., 2017


07:05
Tad, kad es izdaru kaut ko reāli stulbu un tādu, ka Visi Uz Mani Dusmojas
tad tas ir jāizpērk, nakts vidū rādot bērniem fragmentus no "The Wall" un skaidrojot, ka visa viņu dzīve būs izpostīta, ja viņi nezinās, ka skolas mērķis ir iebāzt viņus gaļasmašīnā

(5 teica | man šķiet, ir tā...)

Aprīlis 3., 2017


07:51
Pusaudzis: tas ir cilvēks, kuru tu no rīta modini uz skolu, un viņš saka: Mammu? Izvēles brīvība nozīmē, ka mēs esam nolemti nepieciešamībai izvēlēties.
Tags:

(5 teica | man šķiet, ir tā...)

Marts 28., 2017


12:45
Viens no iemesliem, kāpēc es absolūti mīlu Pīteru Singeru: viņam ir totāli unflinching spēja doties tur, kur normāli cilvēki nedodas, lai pierādītu savu punktu. Ētikā.

This does not mean, of course, that it would be right to perform the experiment on animals, but only that there is a reason, which is not speciesist, for preferring to use animals rather than normal adult humans, if the experiment is to be done at all. It should be noted, however that this same argument gives us a reason for preferring to use human infants - orphans perhaps - or retarded human beings for experiments, rather than adults, since infants and retarded human beings would also have no idea of what was going to happen to them.

Singer, P. The Animal Liberation Movement. Originally published by Old Hammond Press, 19 Hungerhill Road, St Anns, Nottingham, England. ISBN 0 94806202 9. Printed by Russell Press, Nottingham. Text copyright Peter Singer, 1985.

//šis, piezīmēsim, nav nekāds Polemiskais Ieraksts Par Ētiku, vairāk "omg Singers"

//piezīmēsim, manas piezīmes un atrunas parasti acīmredzami tiek nelasītas

(8 teica | man šķiet, ir tā...)

Marts 24., 2017


13:16 - The Bell Curve, ievads
Vārdsakot būs tā, ka es saviem vārdiem pārstāstīšu to, kas kur ir, un rūpīgāk iedziļināšos tajā, kas man šķiet svarīgi (autoru) argumentācijai, cenšoties neko pārāk neizlaist, bet dodiet ziņu, ja esmu tomēr kaut ko izlaidusi.

Priekšvārds
Grāmata ir strukturēta vairākos līmeņos, tb "īsākais, lai visu var saprast" un tad "garākais, lai visu var pamatot", un tad vēl garākais "točna točna var pamatot" (kas patiesībā ir šausmīgi forši for our purposes)

Ievads
Autori pastāsta, ka vispār ir labi cilvēki un saprot, ka tēma sensitīva
Tad viņi lūdz lasītājiem: "share for a moment our view of the situation, perhaps suppressing some doubts and assuming as true things that we will subsequently try to prove are true. Here is our story:"
Šeit uzreiz jāpiezīmē, ka viņi saliek kopā divas dažādas lietas, proti, "things that we will subsequently try to prove are true" un "story" (kas ir naratīvs, stāstījums, ne obligāti viss točna tā arī ir, bet rada iespaidu - stāstu nevajag "pierādīt"). Kas drusku sarežģī tālāko argumenta atpakošanu, bet nu labi.
laist uz ievada tekstu )

Tas, kā es to saprotu:
laist uz tikai atpakoto tekstu )
Tags:

(66 teica | man šķiet, ir tā...)

09:35
Sāku lasīt The Bell Curve, šķiet normāls veids, kā patrenēt argumentācijas/loģikas skiļļus (ietverot izaicinājumu būt max labvēlīgam pret avotu, tb apzināties savus biasus un neļaut, lai tie man traucē). Man nav galīgi nekāda treniņa loģikā (nu tb esmu šo to paskatījusies, šo to palasījusi, bet ne tuvu ne pietiekami, un apzinos to kā reālu mīnusu), attiecīgi būšu riktīgi pateicīga (pat ja lecīga) par visādiem komentāriem.

Izejas pieņēmums:
JA grāmatas loģika ir valīda UN korekti pētījumi apliecina, ka premisas ir patiesas, TAD grāmatas secinājumi ir patiesi

Princips: ja grāmatas autori apgalvo, ka x ir kaut kas tāds, ko viņi pierāda, tad x tiek iekļauts viņu argumentā (update: nu visu to, ko viņi apgalvo, ka pierādīs, laikam nebūtu gan labvēlīgi likt pierādāmo premisu sarakstiņā, jo daudz kas no tā, ko viņi apgalvo, ka pierādīs, ir ļoti grūti/neiespējami pierādāms, turklāt nav relevants argumentam - vismaz es pieņemu, ka "Amerika ir lieliskākā valsts pasaulē ever yeah!" varētu nebūt izšķiroši)
Kamēr, ja vienkārši tiek izteikts kāds apgalvojums, kuru viņi pat netaisās pierādīt (piemēram, apgalvojums, ka "lietojot dzimtes vietniekvārdus, ir 'fair' lietot teksta pirmā autora dzimti, tāpēc mēs lietosim vīriešu dzimti"), bet tas tiek formulēts kā autoru privātais viedoklis, tad pierādījums šādiem apgalvojumiem netiek prasīts, bet šādi apgalvojumi arī netiek iekļauti galvenajā argumentā kā pierādīti (nu šeit droši vien jāskatās, ja dzimtes vietniekvārdu lietojums galīgi nav svarīgs gala argumentam, tad vienkārši ignorējam, braucam tālāk, ja tas vēlāk uzpeldētu kā svarīgs - kas ir mazticami - tad droši vien iekļaujam argumentā kā pārbaudāmu premisu)

Par pierādījumiem - domāju, ka ir max labvēlīgi, ja mēs ņemam vērā ne tikai tos pētījumus, kas ir actual tekstā, bet arī jaunākus pētījumus? Vai arī tas ir negodīgi?
Par "valīdu loģiku" - ir pareizi tā, ka mēs mēģinām uztaisīt šo loģiku valīdu arī tad, ja tekstā nav minētas visas nepieciešamās (pierādāmās) premisas, vai ne? Ajmīn, ja autors saka "ja ārā līst un man nav lietussarga, tad es kļūstu slapjš", tad godīgi pret autoru ir nevis teikt "lol losis, a ja nu tu sēdi istabā? visa tava grāmata nav valīda, ej mājās nokaunēties", bet gan pieņemt, ka autors gribēja teikt "ja ārā līst un man nav lietussarga, un nav citu faktoru, kas ietekmē manu samirkšanu, tad es kļūstu slapjš" un attiecīgi sagaidīt/sameklēt visu šo premisu pierādījumu. Vai arī kā to parasti dara?

Tas, protams, nebūs ātri, bet varētu būt fun-fun-fun.
Tags:

(78 teica | man šķiet, ir tā...)

Marts 23., 2017


13:31
Drausmīks kārdinājums aizslēgt un dadzēst visas diskusijas nah, jo laikam dadomājos tiktāl, ciktāl man tas bija interesanti (un sapratu, ko daru nepareizi, tb ja par "pareizi" uzskatām nevis "citu cilvēku kacināšanu", bet "mēģinājumu dabūt no viņiem kaut kādu pašu uztverē jēgpilnu atbildi"), bet, no otras puses, normāli izkašķējāmies, lai jau paliek nākamībai.

(27 teica | man šķiet, ir tā...)

07:17
Bet vispār šitais ir interesanti, nu par atbildības/tās trūkuma elementu

Par provi, ja dzejnieks saraksta kaut kādu huiņu, tad no viņa pēc tam sagaida, lai viņš nesaka "ai, pohuj, dzeja ir dzeja, tas ir darbs, vai es tur slavēju Staļinu vai Raivi Dzintaru, vai Klintoni, viens pīpis"
Protams, viņu neliks cietumā un netiesās pēc kaut kāda panta, bet tomēr, tomēr. Atbildības uzņemšanās, šī fakta apspriešana sabiedrībā, mēģinājums ap to kaut kā apcilpot, bet visu laiku zināt, ka tas tur ir (Ojārs Vācietis-komunisms spektrā, piemēram), ētiskā dimensija ir reāli svarīga

Basņā (droši vien nepatiesajā, bet basņas ir zīmīgas) "Majakovskis izdarīja pašnāvību, jo nespēja izturēt faktu, ka ir slavinājis padomju režīmu, kas taču ir tik slikti" Majakovska rīcība ir vērtējama kaut kur spektrā "nujā, drausmīgi kļūdījās cilvēks, un pats to saprata", nevis "wtf tirliņš, viņš taču nekādā veidā nav atbildīgs par to, kā viņa tekstus interpretē, tāpēc jau tā ir dzeja, ka to var interpretēt dažādi, nav jau uzreiz jādomā, ka viņš slavināja padomju režīmu, turklāt viņš taču nav vainīgs, ka tos pantus publicēja"
Turklāt, nu, nav jau tā, ka tā dzeja būtu izmantota, lai cilvēkus nogalinātu

(Protams, varētu pieņemt, ka Trū Zinātnieki ir Pārāk Cieti, lai vispār zinātu, kas ir dzeja vai to lasītu, kur nu vēl domātu par ētikas/literatūras attiecībām, un likumsakarīgi šo pretrunu nav pamanījuši)

(95 teica | man šķiet, ir tā...)

Marts 22., 2017


21:29
Sausais atlikums:
izrādās, ka "cietajās" zinātnēs vispār ir problēma ar domu "zinātne un ētika ir apspriežamas lietas", nu tb viņiem pat nav properlīga kursa par zinātnes ētiku, kur nu vēl "katrā kursā atgādinām par ētiku", kas man šķiet reāli mulsinoši => un attiecīgi arī nespēja jēgpilni diskutēt par zinātnes "sekām", jo "wtf, kādā sakarā zinātne ar ētiku, ko tu aiztiec manu zinātni, ar ko nekas, nekas nav saistīts!!!"
(kamdēļ zinātnes/politikas korelācijas ir vispār ārpus domājamām kategorijām)
(kamdēļ viss diskurss nāk no kaut kādām debīlām redditīgām "āāā, eiblisma karodziņi, āāā, sjw, āāā, ko tu gribi aizliegt, āāā, tūlīt pasaule ies bojā, jo zinātniekiem būs jādomā!, āāā, vienkājainā-melnādainā-lezbiete-ar-z" līnijām, kas, piedodiet, bet ir totāli garlaicīgas, jo nedomā vnk defoltā, ne viena, ne otra puse)

Well, ja nebūtu tik nogurdinoši, varētu papētīt antropoloģiski, bet āāā, tas "es visu zinu, jo STEM" un "vicinos ar karodziņiem, jo viss, kas ir ētika, ir SJW" ir tik bēdīks pasākums, ka labāk nemaz nepētīsim, jo daloj to visu
Un tā mēs nogalinājām potenciālās zināšanas, khhhh

(69 teica | man šķiet, ir tā...)

07:27
Šis ir smieklīgi (nu, pareizāk, būtu smieklīgi, ja nebūtu bēdīgi): ka cilvēki pieņem, ka "zinātne ir apolitiska", tb ja tu citē kaut kādus pētījumus, statistikas, korelācijas un turklāt vēl spried "ko varētu darīt, lai to uzlabotu", tas ir apolitiski, un tev nav nekādā veidā jāatskaitās par to, ko tu ar savu politiku gribi izdarīt (piemēram, kuras grupas tu gribētu diskriminēt, pamatojoties uz savu "diemžēl tas ir fakts").
Un tas ir nenormāli interesanti savā ziņā, kurā brīdī šitā ideja vispār uzradās? Visa pasaules vēsture tak kindof liecina par to, ka zinātne *nav* apolitiska, nekādā faking veidā, Openheimers nav izņēmums, Galtons nav izņēmums, Darvins arī nav izņēmums (un tie, kas interpretēja Darvinu pa savam, arī nav izņēmumi). Bet, teiksim, es, ja tā padomā, 36 gadus dzīvoju ar implicītu pārliecību, ka "statistika nav politika".
Tas ir apmēram tā, kā "māksla ir apolitiska", nu kādas glupības, protams, ka nav. (Šito es sapratu drusku agrāk, un tas nāca kā Totāls Pārsteigums pēc tam, kad visu bērnību biju lasījusi tādas grāmatiņas kā "Viscilvēcīgākais cilvēks".)

Ar ko es gan negribu teikt "beidziet taisīt savu politnekorekto zinātni/mākslu". Es gribu teikt tieši un tikai "taisot mākslu un/vai zinātni, nedirs bumbiņas, ka tas ir apolitiski, tas nozīmē tikai a) nedomāšanu par to, ko dari b) apzinātu mēģinājumu nolekt no atbildības".

Also es gribu teikt "jēziņ, es taču esmu bijis tāds idiots visu šo laiku".

(164 teica | man šķiet, ir tā...)

Marts 21., 2017


23:11
- Mammu, kas ir anatēma?
- [paskaidro]
- Man likās, ka tam ir kaut kāds jocīgs vārds latviski, šļūpgene?
Tags:

(1 teica | man šķiet, ir tā...)

honeybee

> Jaunākais
> Arhivētais
> Draugi
> Par sevi
> Blogs angliski
> previous 20 entries

> previous 20 entries
> Go to Top
Sviesta Ciba