Augusts 28., 2016


00:11
Tīra, nomazgāta un sakārtota galda sajūta. (Pie maniem ģēnija cienīgajiem bardaka veidošanas paradumiem Ziemassvētki ir kudiš biežāk.)
No vienas puses, jauki, no otras puses kaut kā, nez, agorafobiski - nu tb precīzi tā skērīgā sajūta, kas pārņem dažos lielveikalos, kuros ir pārāk augsti un tukši griesti.
Atradu visādas šķiltavas, auskarus un miljons zīmuļu/flomasteru (ibo pēdējā laikā bija izstrādājies paradums, ja nevar atrast vecos, nopirkt jaunus, un likt iekšā tajā pašā bardakā).


Redzēsim, cik dienas šitais statuss kaut cik saglabāsies.

(2 teica | man šķiet, ir tā...)

Augusts 26., 2016


17:18
Kā zināt, ka tu esi pārāk daudz krāmējies ar savu fucking ģimeni:

ja ir rakstīts "veļas reklāma", bet tu izlasi "veļaspulvera reklāma"

(2 teica | man šķiet, ir tā...)

Augusts 19., 2016


07:28
Bet vispār (jā, es izmantoju savu cibu, lai skaļi domātu, fuck off) man šķiet, ka ar bērniem ir līdzīgi kā ar augstāko izglītību. Lielākajā tiesā gadījumu tev viņu nahren nevajag. Retos gadījumos tu točna zini, ka vajag, un ka tu nebūsi laimīgs, ja nebūs šīs izglītības un visa, kas ar to saistīts. Augstākās izglītības (ne)esamība neraksturo tavas intelektuālās spējas, zināšanas vai citas kapacitātes (lai gan korelācija, pieņemu, pastāv). Bet. Ir tikai pareizi, ja sabiedrība tev laiku pa laikam apjautājas "a kur ir tava augstākā izglītība", un, ja tu pasaki, ka nav, izdod Žēlabainas vai Uzmundrinošas skaņas.
Protams, ka tu vienmēr vari pasūtīt viņus ratā. Man nav laika mācīties, jo man ir miljons bērni / es strādāju nonstopā un pelnu vairāk nekā tu / es jau tā bīdu krutāku zinātni nekā jūs varētu kaut mēģināt saprast / piedo, bet mans pat videni nav beidzis, tu tiešām gribi, lai es ar savu ienākšanu unī pazeminu kolektīvo IQ par 30 punktiem? / es paskatījos uz to jūsu zinātni un atzinu viņu par garlaicīgu un reāli kaitinošu vienlaikus / fuck off, manas smadzenes, ko gribu, to daru; un tavi draugi, kas zina, kāpēc tev tās izglītības nav, nekad neizteiks kaut kādas debīlas piezīmes, un vispār cilvēki, kurus tu uzskati par sakarīgiem, neizteiks, ja nu vienīgi mīļotais cilvēks, kam tu uzticies līdz pēdējam, kādreiz pievilks tevi klāt un iečukstēs ausī "bet tādam gudram, atjautīgam un viltīgam cilvēkam kā tu taču augstākā izglītība špicka vien būtu, un tu taču zini, ka es būšu ar tevi every step of the way", un tu viņam pat nesadod pa purnu.
Bet, zini, tajā brīdī, kad tu sevi identificē kā "degree-free", uz tevi var paskatīties drusk jocīgi, un varbūt kāds akadēmiķis kaut ko nošņaukāsies par mūsdienu jaunatni.

Un šitāda attieksme attiecībā pret bērniem droši vien ir likumsakarīga, unless
a) mēs beidzot apjēdzam, ka no šitās nolādētās sugas nevienam labāk nekļūst, un kolektīvi atņirdzamies,
b) mēs diezgan operatīvi izgudrojam (vēlams, visiem, ne tikai Bilam Geitsam un Donaldam Trampam pieejamu*) tehnoloģiju, kas atceļ nepieciešamību reproducēties,
c) ??? droši vien vēl kaut kas.

*bet tas jau ir cits ieraksts un par citu tēmu

/kā redzams, es atkal esmu sākusi normāli strādāt, ka to vien gribas kā šķiest laiku cibā

(38 teica | man šķiet, ir tā...)

Augusts 18., 2016


12:25
Vispār sabiedrības norma, stingri ņemot, ir "bērni ir, bet neredzami/nedzirdami/nekustīgi/nečurājoši/nemiegaini". Ko, piezīmēsim, ir vieglāk emulēt ar neesošu bērnu nekā ar esošu. :)

(36 teica | man šķiet, ir tā...)

Augusts 17., 2016


11:25
Btw, es esmu laimīgi nonākusi līdz tam stāvoklim, kurā cilvēki, kas lielās ar savu "child-free" statusu un cik tas patiesībā ir Labi un Pareizi un Loģiski un Kas Tie Citi Ir Idioti Ka Nesaprot, man jau šķiet drusku ja ne aizvainojoši, tad - es pat nezinu šo dīvaino sajūtu, tādu kā "forši, es zinu, ka tev ir vairāk laika, vairāk naudas, vairāk nervu, vairāk iespēju ceļot un plašākas karjeras izvēles, kā arī labāka izglītība nekā man, bet nu varbūt tad izbaudi to visu, nevis ciet par to, ka tevi ne visās valodās nosauc par "child-free"? Un, pie reizes, ja jau tu sevi apzīmē kā "child-free", tad kā tu apzīmētu cilvēku, kam ir bērni?"

Bet nu pieņemu, ka tas ir tāds normāls vasaras brīvlaika beigu stāvoklis, tāds "būtu jāstrādā mellu muti, lai sapelnītu naudu saviem bērniem, kuriem tūlīt būs jāpērk nenodrāztas drēbes un skolas preces un un un, bet nevar, jo bērni ta mājās un prasa multeni".

*"un tādēļ jācibo, jo tas totāli atrisina problēmu"

(162 teica | man šķiet, ir tā...)

Augusts 15., 2016


09:39
Izdzīvot satori nometni: ček

Vispār tas ir fantastiski pārsteidzošs skats, kā vesela banda cilvēku vienlaikus domā-strādā-pārstrādā-cīnās ar saviem tekstiem, katrs dara kaut ko pilnīgi savu, un tu tur visur esi klātesošs, strīdies, muļķojies, atzīsti savu muļķību, cīnies tālāk, planējienā starp x un y vēl uzraksti savu stāstu, un to visu, kamēr tavi bērni ir drošībā un aprūpēti (t.i., četras dienas pārtikuši no desas, āboliem un konfektēm, vienā krekliņā nakts vidū lietū, nemazgātiem zobiem, neķemmētiem matiem un visādi citādi ļoti apmierināti ar dzīvi)

Tagad tikai atgriezties kādreiz darbos, khhh

(3 teica | man šķiet, ir tā...)

Augusts 2., 2016


18:34
Jes, es izdarīju TO - paskatījos uz maketēšanai atdotās grāmatas manuskriptu un stresaini rakstīju redaktorei "bet klau, pirmā nodaļa taču ir pilnīgs sūds!" :D

(2 teica | man šķiet, ir tā...)

Jūlijs 22., 2016


21:55
Rrrr, visu dienu noņerkstēju par tēmu "nekad vairs nedzeršu" un "akdies, what is wrong with me, tāāādas pohas no trim neapiņainiem aliem", līdz beidzot tak pierāpoja, ka man vienkārši ir baiss miega bads (2 naktis, kuras ir pavadītas, panikā klausoties katru troksnīti, kas varētu būt no gultas 2. stāva krītošs bērns, plus viena nakts ar kādām 6 h tipa miega ar tiem pašiem trim aliem).

Nu neko, pastīsies, rīt tak būs labāk.

(1 teica | man šķiet, ir tā...)

15:27
Tulkojot izmetīšu no bērnu grāmatas pieņēmumu, ka "idiots" ir okei lamuvārds. Ielikšu vietā "apdauzekļi", lai jaunā paaudze mācās būt kreatīvi.

Also, izrādās, ka dotā grāmatiņa mēdzot tikt aizliegta par referencēm uz šņaucamo/zelējamo tabaku un alkoholu, tās gan es centīšos atstāt.

(29 teica | man šķiet, ir tā...)

10:16
..tas mirklis, kurā tu priecīgi iespiedzies VID inspektoram ausī "wow, tad jau izrādās, kas es vēl neesmu valsti apzagusi!"

(man šķiet, ir tā...)

Jūlijs 17., 2016


15:44
Es sev visu laiku esmu teikusi, ka "esmu stipra, jo varu to izturēt" un "ja es to varu izturēt, tad esmu stipra" un "es taču esmu stipra, tātad varēšu to izturēt"
Bet varbūt patiesībā ir tā, ka stipram cilvēkam nekas nav "jāiztur", stiprs cilvēks vienkārši dzīvo tā, kā vēlas un ir laimīgs, un viņam nevajag neko tādu, kas "jāiztur"

(8 teica | man šķiet, ir tā...)

Jūlijs 11., 2016


12:34
Bet vispār rakstīt reālistisku zinātnisko fantastiku, kas notiek šeit un tagad, Latvijā, ir diezgan amizanti. Nu, nenormāli challenging, bet arī amizanti. Un tā sasodītā sevis pārvarēšanas figņa, ka tu tiešām gūglē to, kā var sazināties ar menteni (izrādās, pusstundas laikā nav iespējams atrast konkrēta iecirkņa mobilo tālruni, varbūt pat vispār nav iespējams, woshim īsziņu viņiem aizmest praktiski nestrādā) un kuri kapi pieņem līķus un un un.

(35 teica | man šķiet, ir tā...)

09:32
Episka nedēļas nogale ar pāris vārdā nenosaucamām (bet brīnišķīgām) lietām, drusk par daudz alhohola, jaunu draudziņu Stellai (izrādās, ka maza bērna reakcija uz lielāku bērnu ar attīstības problēmām ir ilgi un dikti spēlēties un pēc ilgstošas novērošanas konstatēt, ka šo bērnu var un vajag arī pabarot ar visko garšīgu, un pēc tam uztaisīt megadrāmu, ka ar viņu nevar spēlēties Visu Laiku), briesmīgi daudz saules, jūra, draugi, ah fuck cik jauki.

(1 teica | man šķiet, ir tā...)

Jūlijs 8., 2016


00:14
Pirmais cirtiens pret pēdējā laika, visticamāk, raižbezmiegu ir veikts - proti, es konstatēju, ka varu Dāla grāmatiņu ne tikai tulkot, bet arī (pēc nepieciešamības, obv) atdzejot.
OK, es vēl joprojām protestēju pret pūristu uzskatu, ka nepilnās atskaņas ir priekš sisīšiem, vai varbūt es esmu proud to be a sissy, bet nu tie ir sīkumi, atsevišķas rindas var pieslīpēt, galvenais ir tas, ka principā varu :)

(man šķiet, ir tā...)

Jūlijs 7., 2016


10:23
Also, bērnkopības sakarā: ir tomēr forši, ka pusaudzis ir aizaudzināts līdz tam, ka uz rupju joku var pat necensties reaģēt ar sašutumu vai audzināšanu (tāpat nestrādā), bet ar "wtf, tādu joku pateikt par savu māti? Freids kapā griežas kā vilciņš", un cilvēks kļūst domīgs :D
Tags:

(12 teica | man šķiet, ir tā...)

Jūnijs 26., 2016


11:13
Pēdējo dienu lielākā atskārsme
ka man nav nekā kopīga ar cilvēkiem, kas nodarbojas ar agresīvu pašrealizāciju/pašizkopšanu/pašizaugsmi/pašattīstību/paš-viskautko ne tāpēc, ka es kaut kā nemācētu ar viņiem runāt, būtu viņus nejauši apvainojusi vai neizrādījusi viņiem pareizo attieksmīti (lai gan droši vien visi trīs varētu būt actually patiesi punkti),
bet tāpēc, ka man nav ar viņiem nekā kopīga

tb "viena atsevišķa cilvēka lieliskās personības izaugsme, attīstība un interesantas nianses, kurām ir vērts pievērst uzmanību" ir verķis, kas man šobrīd šķiet incredibly boring shit, turklāt pat neatkarīgi no tā, vai tā ir tā otra cilvēka personība vai manējā; okei, tā nav tā lieta, ko ir vērts ignorēt, bet sajūtu līmenī tas ir tāpat kā aizrautīgi pārspriest personisko zobu higiēnu un tās attīstību laika gaitā, kā arī interesantas nianses personiskajos paradumos

un kas ir scary shit, nu, veikt mentālo tīrīšanu savu iespējamo draugu sarakstiņā, pārlikt veselu varzu principā interesantu un aizraujošu cilvēku no plauktiņa "hmmm, kāpēc mums neizdodas satikties un, ja mēs satiekamies, neizdodas sarunāties" uz plauktiņu "a tāpēc arī nav", bet scary shit tas ir lielākoties tāpēc, ka man vispār bail pazaudēt cilvēkus, tik scary, ka es to izdaru tikai tad, kad faktiski viss jau ir beidzies, bet visi uztur ilūziju, ka nav, bet tūlīt-tūlīt beigsies

un ir scary shit saprast, ka vesela rinda principā gudru un interesantu cilvēku tev nav interesanti

un jautāt, bāc, kas tad ellē ratā tev ir interesants?

(14 teica | man šķiet, ir tā...)

Jūnijs 25., 2016


18:11
Lasu "Jūgenda pasāžu" un nevaru saprast, čozanah, vai tad vispār nevar rakstīt latviešu detektīvu, kurā nav debīla seksisma? Nu ajmīn kas tā par modi, ka ikviens romāna varonis, ieraugot savā apkārtnē sievieti, izmurkšķ kaut kādu bezgala dziļdomīgu frāzi par to, ka "sievietes ir tādas/šitādas" vai "sievietēm jau vajag", it kā "sieviete" būtu apzīmējums komplicētām, bet pilnībā prognozējamām un pēc vienas štances darinātām mašīnām.

Kas mums vēl tur mūsdienās detektīvus rakstīja? Kāds ir lasījis Daci Judinu? (Vai man pašai viss būs jādara? *dramatisks žests*)

/visādi citādi detektīvs kindof lasāms, mani gan tā pusfilozofiskā daļa necepī, bet tā jau ir gaumes lieta. Bet Ešots ir kruts.

(5 teica | man šķiet, ir tā...)

Jūnijs 22., 2016


11:32
Khhh. Atbraucam no saulgriežu svinēšanas Jūrkalnē (rādītājs: sīkā nepamodās ne tad, kad tika stiepta no mājiņas uz autobusu, ne autobusā, ne ceļā no autoostas uz mājām), es vēl retrospektīvi ņurdu par to, ka tur pilnīgi divas reizes drusciņ smidzināja un zāle bija slapja, domīgi saku "bet nu Rīgā laikam lija drusku vairāk".

Tagad skatos bildes no tiem jūsu plūdiem, really?

(8 teica | man šķiet, ir tā...)

Jūnijs 20., 2016


15:12
Aizvedu bērnu uz tualeti, ir, emm, liels produkts.
Es: Tas nu gan bija plunkšķis.
Stella: Jā! Plunkšķis! Tā kā mazajai nāriņai!
Es: ...
Tags:

(1 teica | man šķiet, ir tā...)

Jūnijs 9., 2016


01:34
Nolādētais fucking romāns, es zinu, ko es gribu pateikt, bet viss, ko es rakstu, sanāk tik strukturāli nejēdzīgs
No otras puses, ko var gribēt, rakstot kaut ko tādu, kam ideja ta ir skaidra, smieklīgi liela daļa no mehānikas arī, bet tādi sīkumi kā "galvenā varoņa dzimums" vispār nav izlemti.

/akjē, forši, ņerkstēšana par to, "cik grūti būt rakstniekam" sākusies

(2 teica | man šķiet, ir tā...)

honeybee

> Jaunākais
> Arhivētais
> Draugi
> Par sevi
> Blogs angliski
> previous 20 entries

> previous 20 entries
> Go to Top
Sviesta Ciba