Jūnijs 25., 2016


18:11
Lasu "Jūgenda pasāžu" un nevaru saprast, čozanah, vai tad vispār nevar rakstīt latviešu detektīvu, kurā nav debīla seksisma? Nu ajmīn kas tā par modi, ka ikviens romāna varonis, ieraugot savā apkārtnē sievieti, izmurkšķ kaut kādu bezgala dziļdomīgu frāzi par to, ka "sievietes ir tādas/šitādas" vai "sievietēm jau vajag", it kā "sieviete" būtu apzīmējums komplicētām, bet pilnībā prognozējamām un pēc vienas štances darinātām mašīnām.

Kas mums vēl tur mūsdienās detektīvus rakstīja? Kāds ir lasījis Daci Judinu? (Vai man pašai viss būs jādara? *dramatisks žests*)

/visādi citādi detektīvs kindof lasāms, mani gan tā pusfilozofiskā daļa necepī, bet tā jau ir gaumes lieta. Bet Ešots ir kruts.

(1 teica | man šķiet, ir tā...)

Jūnijs 22., 2016


11:32
Khhh. Atbraucam no saulgriežu svinēšanas Jūrkalnē (rādītājs: sīkā nepamodās ne tad, kad tika stiepta no mājiņas uz autobusu, ne autobusā, ne ceļā no autoostas uz mājām), es vēl retrospektīvi ņurdu par to, ka tur pilnīgi divas reizes drusciņ smidzināja un zāle bija slapja, domīgi saku "bet nu Rīgā laikam lija drusku vairāk".

Tagad skatos bildes no tiem jūsu plūdiem, really?

(8 teica | man šķiet, ir tā...)

Jūnijs 20., 2016


15:12
Aizvedu bērnu uz tualeti, ir, emm, liels produkts.
Es: Tas nu gan bija plunkšķis.
Stella: Jā! Plunkšķis! Tā kā mazajai nāriņai!
Es: ...
Tags:

(1 teica | man šķiet, ir tā...)

Jūnijs 9., 2016


01:34
Nolādētais fucking romāns, es zinu, ko es gribu pateikt, bet viss, ko es rakstu, sanāk tik strukturāli nejēdzīgs
No otras puses, ko var gribēt, rakstot kaut ko tādu, kam ideja ta ir skaidra, smieklīgi liela daļa no mehānikas arī, bet tādi sīkumi kā "galvenā varoņa dzimums" vispār nav izlemti.

/akjē, forši, ņerkstēšana par to, "cik grūti būt rakstniekam" sākusies

(2 teica | man šķiet, ir tā...)

Jūnijs 3., 2016


17:32
Also, f* yeah, "Mājas bez durvīm" ir fucking done-done-done.
Nu tb līdz redaktora-redakcijai, bet nu par to mēs šodien nedomāsim. :)

Milzīks paldies beta-komentētājiem, kuru komentārus es lielākoties ignorēju (sorrī), bet toties tos, kurus ieviesu, gan ar plašiem un sāpīgiem žestiem.

// Es esmu malacītis. Laiks starp "super, pabeidzu romānu, esmu laimīks" un "sasodīts, es pat vienīgajā publiski pieejamajā citātā, šķiet, nekaunīgi speru idejas no Lupatiņiem, kādas vēl dieva zīmes būs pārējā tekstā?" = 20 minūtes.

(5 teica | man šķiet, ir tā...)

Maijs 31., 2016


21:43
Lia: Mammu, es izdomāju mēmi. Tādu: cilvēks sēž pie loga, un viņam ir klaviatūra un pele. Apakšā rakstīts: DZĪVE. PATI SLIKTĀKĀ VIDEOSPĒLE PASAULĒ.
Tags:

(8 teica | man šķiet, ir tā...)

16:08
Zvanu Liai, telefonu pārtver Stella
Es: Man jums kaut ko atvest no veikala?
S.: Jā! Es gribēšu kinderolu. Un māsa gribēs mazās sarkanās končiņas.
Es: Kādas končiņas?
S.: Nu tās... [seko garš un nesaprotams paskaidrojums]
Es: Klau, iedod man Liu, lai viņa pati izstāsta.
[telefons tiek iedots Liai]
Es: Tā, kuras sarkanās končiņas tu gribēji?
L.: Kādas sarkanās končiņas? Es neko tādu negribēju!
Tags:

(3 teica | man šķiet, ir tā...)

08:20
Also, dienas pizģec, bērns ir izārdījis datora klaviatūru. Pusstundu nopisos ar burtu F un pēc tam konstatēju, ka vispār biju atradusi nepareizo plastmasas ķinķēziņus, a pareizo atrast neizdevās, plus vēl izrādās, ka tā superergonomiskā klaviatūra mazāk vērtīgiem simboliem piešķir principiāli citu verķīšu izvietojumu, tb es nevaru, teiksim, to F īzīpīzī nomainīt ar kaut ko citu.

(4 teica | man šķiet, ir tā...)

Maijs 30., 2016


08:28
Prijehaļi, jaunais romāns jau ielīdis pussapņu pasaulē un nāk klāt ar katru soli

Nu pēdējais laiks jau arī būtu

ibo MBD ir izrediģēts tipa 120/164, un tas pēdējais ir maldinošs cipars (droši vien faktiski ir mazāk)

Dzīve ir fucking īsa, vismaz vasarās, kad viss darbs ir pa vidu starp bērniem, bērniem un vēl vieniem bērniem

(2 teica | man šķiet, ir tā...)

Maijs 28., 2016


02:01
Diena, kurā tev pusdivos naktī ir jāgūglē vārdu kombinācija "fecal vomiting", acīmredzami nav īpaši izdevusies.

No otras puses, varbūtība, ka tu būsi spiests gūglēt kaut ko sliktāku, ir diezgan maza.

(2 teica | man šķiet, ir tā...)

Maijs 25., 2016


16:31
Bet vispār tā ir diezgan laba sajūta, ar vieglu roku izdzēst nodaļu no sava romāna un saprast, ka no tā kļūst labāk; un vēl - saprast, ka visas pauzes darbā ir "es tagad pasēdēšu un padomāšu", nevis "es esmu neglābjams losis, kas pat grāmatu izrediģēt nevar".

(2 teica | man šķiet, ir tā...)

Maijs 23., 2016


15:34
Starpcit, par latv. lit. runājot, ko es esmu palaidusi garām no prōzas? Nu tb kopš stikliem neko neesmu nopirkusi un gaidu tikai Kuzmina šamaņus, bet nevar tak tā būt, ka nekā nav? (Kuģu žurnāls iegādāts)
/oh, un Artūra Snipa krājums arī stāv plauktiņā, tā ka nav tik traki

/dzejā, pieņemu, Zeļģis (iegādāts), Ostups (meibī iegādās), arī vyss?

//runa par pēdējiem mēnešiem, obviously, pirms tam es apmēram zinu, ko man vajadzētu izlasīt, lai skaitītos intelbeņķis

(13 teica | man šķiet, ir tā...)

15:24
Tfu, tas mirklis, kurā tu lasi recenzijā frāzi "Jo teksts ir nevis lineārs, bet gan hermeneitiski tverams, bez stingras struktūras, bet ļoti asociatīvs," un vienlaikus saproti, ka 1) tava frāze par "hermeneitiskām laulībām" starp diviem jēdzieniem citā tekstā tomēr ir tas, kā šo vārdu lieto [nīgrs krekšķis uz dažiem, kas piedāvā labāk izmantot vārdu "hermētisks"] 2) labi vien ir, ka to jēdzienu izmeti ārā, ibo hujsapratīsi, kas tieši ar to ir domāts.

(13 teica | man šķiet, ir tā...)

Maijs 17., 2016


13:19
Nuvot, prijehaļi, izdomāju, ka gribu studēt, ņebosj antropoloģiju.

Jā, fucking bakalauros. Jo es esmu tik tizla, ka man nav pat bakalaura grāda.

A par ko ne? (nē, nopietni, dodiet man labus pretargumentus/labākus ieteikumus studijām)

(71 teica | man šķiet, ir tā...)

Maijs 13., 2016


07:31
Šodien neņemšu uz darbu (sic!) datoru. It kā man ir attaisnojums (tāpat 2-3 h paies bērna pasākumā, plus jāpaguļ, plus jāsaved kārtībā citas lietas, ko var darīt uz papīra), bet nu sajūta tāda, it kā darītu kaut ko aizliegtu un pārgalvīgu.

(man šķiet, ir tā...)

Maijs 12., 2016


11:00
Vakardienas psih* apmeklējuma smieklīgākā atziņa: ka es točna neesmu alkoholiķe, bet izturos pret sevi tā, it kā būtu.
Tags:

(9 teica | man šķiet, ir tā...)

Maijs 11., 2016


15:14
Bļe, beidzot atradu iekš MBD* strukturālu gļuku, turklāt pati zinu, kāpēc, nu tb pati zinu, kāpēc es uzrakstīju to fucking heartbreaking ainu tieši tad - bet viņai ir jābūt pavisam kur citur - un pie reizes izmetu ārā vēl kādas 5 ainas, kas, visticamāk, nozīmē, ka es pēc tam sēdēšu pie vēl viena izdrukāta papīru blāķa un mēģināšu saprast, kurā no šīm izmestajām ainām es esmu ielikusi būtisku informāciju, kas tagad ir godīgi izmesta. (ibo negribas ticēt, ka es būtu paņēmusi veselu kaudzi teksta, izmetusi un VISIEM POHUJ)

Vai arī ne, man tas darbs jau tik nenormāli sēž aknās, ka es varētu vienreiz pielikt redaktoru pie darba, lai izķer tās huiņas, ko es pati vairs neredzu, jo bļe CIK VAR.

*Mājas bez durvīm, a.k.a. Vega II, būtu laiks pierast

/woshim kādam konkrēti vajag pīpēt un nekad vairs nerakstīt

(3 teica | man šķiet, ir tā...)

Maijs 9., 2016


15:28
OK, lai nesanāk vienkārši debīla gānīšanās par to Bergu:
Galvenais varonis tur ir stulbs mačo kuilis, kuram ir savs Absolūti Svarīgais Un Pareizais Viedoklis par visu, un neviens līdz šim nav viņam norādījis, ka viņš ir stulbs mačo kuilis (kamēr meitenei par to, ka viņa nemāk pareizi saģērbties, lai properlīgi izstādītu pupus, aizrāda visi, ietverot propesoru pirmsnāves videovēstulē - I shit you not, tas ir tas, ko viņš uzskata par nepieciešamu obligatoriski paziņot), un gan jau ka viņa vienīgais atskārsmes moments visas grāmatas garumā būs "ha, izrādās man stāv arī uz nesmukām meitenēm, kas to būtu domājis!"
Un jā, es zinu, ka stulbu mačo kuiļu mums netrūkst, un jā, es ticu, ka vienai daļai no viņiem ir arī Izsmalcināta Gaume Uz Šmotkām Un Drinkiem, un varbūt pat pietiekami daudz naudas, lai to visu iegādātos paši, bet nu bļaģ
jā, man nepatīk, ka šis pasaules uzskats un domāšanas veids tiek validēts.
Ibo mums pietiek stulbu mačo kuiļu, kas šito lasītu un domātu "rekur viens īsts vecis, kas domā tieši tāpat kā es, bļaģ, un resnas sievietes izskatās pēc sardelēm, a ko te es te visu laiku saku? Beidzot atnāca rakstnieku savienības priekšsēdis un Pateica Visu, Kā Ir"
Un, ja Berelis līda vai no ādas ārā, lai tikai neviens nepadomātu, ka Tušs ir okei pacans, tad Jundze nevienā mirklī necenšas norādīt, ka viņa Bergs ir kaut kādā ziņā pat pretīgāks, un, bērni, davaj nevajag mēģināt viņam līdzināties.

So.
Also, jes, es zinu, ka izklausos pēc "feministes", bet, piezīmēsim, meitene, kas vienā teikumā pasaka "es kā feministe", pēc tam nosauc sevi par "vāju sievieti" un tad paklausīgi skrien taisīt augstākminētajam kuilim brokastis - tas jau nu konkrēti ir autora paša izdoma.

(Jā, uzrāva, jo tieši nupat punctums nopublicēja manu recenziju par "Stikliem", kas ir - bāc - tik totāli atšķirīga grāmata, ka es nesaprotu, kā tās abas spēj pastāvēt vienā visumā.)

(11 teica | man šķiet, ir tā...)

07:21
Lasu Bergu & relikviju medniekus, lai jums tas nav jādara
Pirmās trīs nodaļas varētu būt starp vissliktāk uzrakstītajiem (un vissliktāk izrediģētajiem) tekstiem latviešu valodā
Pēc tam visi saņemas un kļūst aizraujoši
Protagonists varētu būt starp pretīgākajiem protagonistiem latviešu literatūrā
(Vārdsakot kaut kāds literārais ekvivalents pumpu spiešanai)

Bet nu pieņemu, ka vsm struktūra/kompozīcija būs labi nostrādāta (ibo kas cits šito varētu pārdot), kas arī mani šobrīd interesē

(man šķiet, ir tā...)

Maijs 3., 2016


06:49
Par strīdiem runājot, vakar noslēdzu kaismīgu un dramatisku kašķi ar tīneidžeri, nobļaujoties "Lai cik pretīgi tu pret mani neizturētos, es par tevi vienmēr rūpēšos!!! Un tiešām vajadzēja tik daudz laika, lai tev tas pielektu?!" *blīkš, izslēdz lielo gaismu, aizcērt istabas durvis*

As punchlines go, this worked pretty well
Tags:

(11 teica | man šķiet, ir tā...)

honeybee

> Jaunākais
> Arhivētais
> Draugi
> Par sevi
> Blogs angliski
> previous 20 entries

> previous 20 entries
> Go to Top
Sviesta Ciba