Augusts 15., 2017


14:30
Bet vispār man ir grūti saprast, kā cilvēks var pavadīt piecas dienas, katru dienu uz ielas paejot garām vismaz 10 sievietēm musulmaņu prikidos (es vēl joprojām neatšķiru hidžābu/nikābu/whatever :)) un pēc atgriešanās skatīties man sejā un paceltā balsī teikt [es arī esmu politkorekta un māku maigi noformulēt vārdu "kliegt"] KĀ TU VARI NESAPRAST KA ISLĀMS IR ĻAUNUMS TAGAD

Vārdsakot, vecā problēma ar kultūršoku, kā jau ikreiz pēc atgriešanās no skandināvijas valstīm

Pāries un tad es pastāstīšu par to, ka worldcon bija lielisks

(111 teica | man šķiet, ir tā...)

Augusts 2., 2017


09:21
Kamēr pasaulē cilvēki apķiķina tos, kas sacepas par Super Jauno Ideju, ka "clothing is sexist now", tikmēr Latvijā cilvēki ir samulsuši par to, ka sievietēm var būt kaut kādi "perversi" (tb no čaļa skatījuma atšķirīgi) uzskati par to, kas ir skaisti. Es pat ne par "omg aizskāra manas feministiskās jūtas" [tb komentāros var, protams, dirsties par drausmīgi svarīgajiem feminisma jautājumiem, bet es gribētu uzreiz teikt, ka ne par to ir diskusija], bet par apzinātības līmeni

Un jā, man vakar aizrādīja par to, ka es atļāvos nopietni argumentēt pie gudra cilvēka ieraksta, kas bija apzināti uztaisīts stulbs

Lai gan, piezīmēsim, lielākajā tiesā gadījumu vienkārši nav nahren vērts vispār kaut ko teikt, jo nu bāc, ko tu pateiksi pie kaut kā tik tupa, ka vienkārši nezini, ar ko sākt atbildēt, un tāds vidusmēra stulbums tev šķiet "oooo, būtu vērts parunāt nopietni, a mazums, kaut kas izšķilsies"

Pieņemu, ka daudziem citiem, kas jebko ir apguvuši vairāk nekā 4 mēnešus no vietas, varētu būt līdzīga sajūtiņa, un tas ir tik nereāli besīgi, ka droši vien visi šie cilvēki godprātīgi aiziet kaut kur angliskajā vai kādātur internetā, un tas, kas latviskajā internetā paliek, ir kaut kādas samazgas (jo nu būtu jābūt cilvēkam ar ļoti daudz liekā laika, lai mēģinātu uzlabot diskursu, lejot tajās samazgās iekšā kaut ko jēdzīgu un gaidot, kad kaut kas mainīsies) (vai varbūt ne? vismaz tur, kur cilvēki par šiem jautājumiem ir taisījuši sakarīgus + soctīklos normāli izplatītus blogus, rezultāts tomēr ir redzams)

(54 teica | man šķiet, ir tā...)

Augusts 1., 2017


10:43
sapnī studēju, bija semestra beigas, un mūzikā knapi sekmīga atzīme. laipni lūdzam augustā, pilnīgi vienu mēnesi bija atvaļinājums no šī konkrētā stresa.

(8 teica | man šķiet, ir tā...)

Jūlijs 29., 2017


22:20
sen nebiju ievērojusi, ka nonfic grāmatas var radīt būtisku atšķirību noskaņojumā
nesen lasīju Le Gvinas "words are my matter", kas ir labākā grāmata par literatūru, ko esmu pēdējā laikā lasījusi, lasīju un domāju "omg ja es varētu būt drusciņ kā viņa, kādreiz tāltālos laikos" (un vienlaikus jūtos fine ar to, kas es esmu) (un biju laimīga)
tagad lasu intervijas ar Silverbergu, viņš ir tikpat gudrs un pieredzes bagāts, bet akdies kāds garlaicīgs, iedomīgs un nekāds tips, viņš pat nav pretīgs, vienkārši viss tāds "man ir astoņdesmit, es katru vakaru ēdu citā restorānā, un, runājot par grāmatām, pārstāstu to sižetu", tā, ka man rodas aktīva vēlme nekad neko nerakstīt un panākt, ka man nekad nav astoņdesmit.

"I've done some things that might be considered excessive, but I have done them moderately." mans dies, kas tas par cilvēku, kas šitā prot par sevi padomāt?

(5 teica | man šķiet, ir tā...)

Jūlijs 22., 2017


23:02
Demotivācijas paraugs nr.1: kad tu, cilvēks, tulko, lai pabeigtu dienas normu (jā, sestdienas vakarā vienpadsmitos, FUCK OFF) un tev atmet labojumu iepriekšējam tulkojumam. For fuck's sakes. Āāāā. Manas acis. Un redaktora acis.

(1 teica | man šķiet, ir tā...)

Jūlijs 20., 2017


00:23
reizēm lielākā daļa no problēmas ir saprast, ka tā vispār nav tava problēma

(1 teica | man šķiet, ir tā...)

Jūlijs 15., 2017


15:36
Pagājšnedēļas beigās attapos, ka
1) pārāk daudz strādāju
2) šī rezultātā neesmu praktiski neko lasījusi no Hugo nominantiem
3) balsošana šodien

Ergo megatempā piebeidzu trīsarpus romānus, gandrīz visus garstāstus un īsos stāstus un vienu normālo stāstu (jebaķ, tie novel-novella-novelette mani nobeigs)

Secinājums (ļoti izplūdis pagaidām)
> SF romānus bez iepriekšējām zināšanām par to, kas ir kas, lasīt šķiet pilnīgi neiespējami (nu tb pat nenormāli mīlīgais A Closed and Common Orbit prasa, lai nevainīgais lasītājs labi saprot, kādas ir mākslīgā intelekta problēmas un kaut kur romāna vidū paliek ar aukstām kājām, lai arī patiesībā jau nekas TĀDS nešķiet noticis)
> feminisms+ (nu, ietverot ekofeminismu un visa veida awareness par dažādām minoritātēm) ir reāli jokains pasākums, nevar pat saprast, ko es par to domāju
- nu tādā ziņā, ka absolūts vairākums darbu ja ne iebliež par galveno varoni Izteikti Minoritātes Pārstāvi vai Apbižotu Zato Spēcīgu Sievieti, tad vismaz piebaksta tam galvenajam varonim nebūtisku, bet zato superinteresantu minoritātes izpausmi
- kas reizēm ir reāli fucking meh, vismaz tad, kad tas tiek darīts uzkrītoši un tieši; ajmīn ja es nelasītu pusgrāmatu par to, kā karavecis siekalojas ap iedomīgu aristokrātu meitenīti, tad kāpēc lai fakts, ka meitenītes vietā ir puisītis, šo sūdu glābtu?
- un reizēm ir okei, bet tā kā jau atstrādāti (no otras puses, es esmu pietiekami dziļi tajā visā iekšā, lai man vienkārši vairs nebūtu interesanti)
- bet pie garajiem stāstiem tas kļūst reāli interesanti (it īpaši, kad šie motīvi tiek apvienoti ar Lavkrāfta mitoloģiju, kas atkal notika veselos divos gabalos! un turklāt tiešām smukos)
- un tad, kad cilvēks par to reāli aizdomājas, kā Too Like a Lightning, tad tas vispār ir kruta (man tā grāmata patīk ar katru mirkli vairāk, bet pieļauju, ka tas ir Stokholmas sindroms kaut kāds)
> that said, klasisks fantasy, tā kā The Tomato Thief vai Penric and the Shaman, vai klasisks domīgi-mīkstais SF, kā That Game We Played During the War vēl joprojām mani sajūsmina

Sabalsoju, cik varēju, tagad tikai nezaudēt atspērienu un dalasīt arī to, ko neesmu lasījusi

(3 teica | man šķiet, ir tā...)

Jūlijs 9., 2017


13:11
Psc, Too like a lightning ir reāli psihākā SF grāmata, ko es pēdējā laikā esmu lasījusi, NENORMĀLI garlaicīga, DRAUSMĪGI kaitinoša pieeja naratīvam, complexity through the roof, un tad tu nonāc līdz beigām, kas izrādās cliffhangeris, un pirmo reizi manā mūžā es, konstatējot, ka tas ir cliffhangeris, lamājos balsī un skaļi un ilgi, jo COME ON.

(7 teica | man šķiet, ir tā...)

Jūlijs 8., 2017


13:13
Jāpiefiksē, lai nesāku atkal šmaukties: ja šonedēļ pabeigšu visu to, kas ir ieplānots, tad nākamnedēļ NESTRĀDĀŠU* un lasīšu grāmatas.

*khhh. Bet nu a kas.

** nē nopietni nestrādāšu.

(man šķiet, ir tā...)

Jūlijs 5., 2017


10:07
Ja es kaut ko varētu mainīt/izdarīt, nu no tām mazajām/nemanāmajām izmaiņām, kas var radīt tālejošas sekas, tad droši vien to, ka cilvēkiem ir mazāk bail un kauns

Pateikt, ka tu esi kaut ko nenormāli nolažojies
Pateikt, ka tev ir nepieciešama palīdzība, turklāt nevis "iedod naudu" vai "izdari to manā vietā", bet "lūdzu, velti 3-5 h, lēni un pacietīgi parādot man, kā tas darāms"
Pateikt, ka tā it kā sīkā lieta ir bijusi lielākā kļūda tavā dzīvē
Pateikt, ka zini, ka esi monstrs un esi pelnījis, ka tevi nosoda
Pateikt, ka tas tomēr nebija tas, par ko tu sapņoji
Pateikt, ka netiec galā, ka vienkārši netiec galā, ka, ja arī tev būtu laiks un iespēja tikt galā, tu to notrallinātu, trīs dienas no vietas raudot un nākamās trīs - blenžot sienā
Pateikt, ka blenz sienā
Pateikt, ka alkohols tev liek justies labāk un tāpēc tu dzer, un tas sen jau vairs nav "jautrāk" vai "patīkamāk", tas ir par izdzīvošanu
Pateikt to, ko nedrīkst teikt, jo nesapratīs, jo nosodīs, jo atstums, un ir labāk aiziet pašam nekā tikt atstumtam, tāpēc tu aizej, paņemot līdzi tumsā savu stāstu, savu sapni, savu bērnu (tu to negribi, bet tad tev būtu jāpasaka, un tu nevari pateikt)
Tu paņem savu bērnu pie rokas un saki, tagad iesim tumsā, tumsā es būšu ar tevi (tu zini, ka nevarēsi vienmēr, bet nevari to pateikt) un tu nesakot iemāci savam bērnam (ka to visu nevar pateikt)

(19 teica | man šķiet, ir tā...)

Jūlijs 4., 2017


10:31
Baby Driver, starp citu, ir ideāla relaksa filmiņa - foršs humors (tipa tarantino priekš mājsaimniecēm), neuzbāzīgs un niansēts naratīvs, pozitīvs mesidžs, vārdsakot, viss dikti mīlīgi. Uz pusi lēnāka nekā treileris (kas it kā bija sagaidāms, nekas jau nevar būt TIK ātrs kā treileris), vnk mani tas nez kāpēc pārsteidza (bet vrb man vienkārši "cilvēki brauc ar mašīnām un šaudās" liekas drusk garlaicīgi, par laimi, "čalis neko īpašu nedara, klausās mūziku" epizodes tur ir vairāk un interesantākas).

(10 teica | man šķiet, ir tā...)

Jūlijs 1., 2017


17:19
- Ja tu tagad gribi šito te, tad es tev varu to tur.
- (sajūsmināti) Ja? Ir šitie te?

(mēs, starp citu, perfekti sapratām viena otru)
Tags:

(man šķiet, ir tā...)

Jūnijs 11., 2017


23:25
Tas, ka tu vari tikt galā ar bērniem ir normāli
Tas, ka tu vari tikt galā ar sesiju, arī ir normāli
Bet vot tas, ka tu vari konstatēt, ka esi nepareizi notamborējusi ~80 kvadrātiņus, un nesākt raudāt, dedzināt dzijas un ragequittot visu to pasākumu, vot tas, lūk, saucas resilience

(3 teica | man šķiet, ir tā...)

Maijs 26., 2017


07:31
Bet vispār mani reāli pārsteidz tas, ka cilvēki, kas it kā nav pilnīgi idioti, domā, ka "piespiedu ārstēšana psihiski slimiem cilvēkiem" ir lieta, par ko vispār var runāt kā par vēlamu un potenciāli realizējamu rīcību. Tas būtu extermely disturbing pat tad, ja "psihiski slims" nebūtu tik vaļīgi definēts.

(78 teica | man šķiet, ir tā...)

Maijs 24., 2017


22:37
Also, šodien uzzināju, ka sievietes kopojas ar lieliem meža kaķiem, pēc tam fiksi nodara to ar savu vīru, iznēsā gan kaķēnus, gan cilvēkbērnus, piedzemdē kaķēnus atsevišķi un atstāj termītu pūznī, un tad tikai dzemdē cilvēkbērnus. Kaķēni izaug un kļūst par lieliem meža kaķiem, kuru skatiens nozīmē nāvi. Tās nav visas sievietes, tikai kaķdzemdētāju meitas, un viņas var atpazīt pēc tā, ka viņas nodarbojas ar homoseksuālām praksēm. Izmantojot no saknēm savītus peņus.

/Evanss-Pričards

(12 teica | man šķiet, ir tā...)

08:28
Visu laiku pieķeru sevi pie domas "kādreiz es mācīšu studentiem šo kursu un tad es ieviesīšu šādu vērtēšanas/mācīšanas/darba procesa metodi..."
Ko es sākotnēji, protams, uztvēru kā augstprātības un stulbuma sajaukumu, ajmīn seriously, pati nevar normāli darbus uzrakstīt un tagad citiem mācīs?
Tagad man sāk šķist, ka tā actually ir laba ideja, tbš, nevis kursu pasniegt, bet sastādīt Savu Metodi Kā Pareizi Pasniegt Kursus Bļe, un izmēģināt to uz sevis, jo acīmredzami man ir problēmas ar citām autoritātēm, kamēr sevi es actually mēdzu klausīt un ņemt vērā
Un tas būtu incredibly fun also, gluži kā bērnībā spēlēties ar lellēm UN kā izdomāt sistēmu UN kā mācīt UN kā mācīties

Plus man būtu kam ieviest tādus vērtēšanas kritērijus kā "izlasījis 10 nesaprotamus tekstus, pielāgojis savu stilu visnesaprotamākajam: -1 balle"

(3 teica | man šķiet, ir tā...)

08:01
Stella: Mammu, kāpēc Sarkangalvītei nav tētis? ... Es zinu, tas labais mednieks ir viņai tētis. Es jau izdomāju, kāds viņš izskatās. Gribi, es tev izstāstīšu, kā viņš izskatās? ... Viņam ir brūna āda. Tumši brūna āda, un melni, īsi mati, un labajā pusē kabatiņā viņam ir tāds mazs nazis, bet kreisajā pusē visādi instrumenti. Tā es izdomāju.
Tags:

(1 teica | man šķiet, ir tā...)

Maijs 21., 2017


17:09
Īstenībā major discovery no tā, ka tev ir 35+, ir tas, ka pēkšņi atveras milzīga pasaule ar cilvēkiem, kas tev ir seksuāli pieejami (nu tb nevis tā, ka visi tagad *reāli* ir briesmīgi pieejami, bet tā, ka tu vari par viņiem leģitīmi domāt)
Ajmīn tad, kad tev ir 15, vai, teiksim, 20, tad vīrietis vecumā 50+ vienkārši nav seksīgs (izņemot nenormāli retus gadījumus, un, piezīmēsim, pat šos retos gadījumus parasti totāli sabojā tas creepy veids, kā tas 50+ gadnieks izrāda tev savas simpātijas)
Bet, ja tev ir 35, tad cilvēki savos, nu, 18+ (ahem, vai kad nu tas ir legāli) vēl joprojām var šķist seksuāli pievilcīgi (tu taču atceries, ka tas bija forši tad, kad tev bija apmēram tikpat) un tajā pašā laikā tāds 50+ arī var visnotaļ patikt bez sajūtas "akdies, ja viņš man patīk, značit pedofīls kaut kāds"

Vārdsakot es to nevaru precīzi noformulēt, bet tā ir nereāli forša sajūta

(3 teica | man šķiet, ir tā...)

Maijs 18., 2017


17:24
Atklājām brīnišķīgu veidu, kā risināt nepietiekamu atsauču/teorētiskā backgrounda problēmu. Viena frāze: "Diemžēl xxx (atsauce) vēl nav nonācis līdz idejai, ka..."

(8 teica | man šķiet, ir tā...)

14:36
Ak, ja būtu tāds godīgs serviss, kurā tu atnāc ar savu psiho ideju, kuru neproti noformulēt, un tev izmet pretī normālu akadēmisku resursu par tēmu
Nu vai pat nevajag psihu, ajmīn, teiksim, es esmu par 90% pārliecināta, ka Fuko salinko seksa-morāles saistīšanu ar kristietības ietekmi, bet nu kur es to tagad atradīšu (piedāvājums izlasīt visu seksualitātes vēsturi TAGAD, protams, ir mīļš, bet ēēē)

Vai, teiksim, "ko tur Batlere teica par parodiju, you know what I mean"

Tāds godīgs serviss, kurā varētu aizņemties kādu nedēļu no jūnija vai pat jūlija un dabūt viņu avansā TIEŠI TAGAD arī nenāktu par ļaunu :)

(12 teica | man šķiet, ir tā...)

honeybee

> Jaunākais
> Arhivētais
> Draugi
> Par sevi
> Blogs angliski
> previous 20 entries

> previous 20 entries
> Go to Top
Sviesta Ciba