Marts 24., 2017


13:16 - The Bell Curve, ievads
Vārdsakot būs tā, ka es saviem vārdiem pārstāstīšu to, kas kur ir, un rūpīgāk iedziļināšos tajā, kas man šķiet svarīgi (autoru) argumentācijai, cenšoties neko pārāk neizlaist, bet dodiet ziņu, ja esmu tomēr kaut ko izlaidusi.

Priekšvārds
Grāmata ir strukturēta vairākos līmeņos, tb "īsākais, lai visu var saprast" un tad "garākais, lai visu var pamatot", un tad vēl garākais "točna točna var pamatot" (kas patiesībā ir šausmīgi forši for our purposes)

Ievads
Autori pastāsta, ka vispār ir labi cilvēki un saprot, ka tēma sensitīva
Tad viņi lūdz lasītājiem: "share for a moment our view of the situation, perhaps suppressing some doubts and assuming as true things that we will subsequently try to prove are true. Here is our story:"
Šeit uzreiz jāpiezīmē, ka viņi saliek kopā divas dažādas lietas, proti, "things that we will subsequently try to prove are true" un "story" (kas ir naratīvs, stāstījums, ne obligāti viss točna tā arī ir, bet rada iespaidu - stāstu nevajag "pierādīt"). Kas drusku sarežģī tālāko argumenta atpakošanu, bet nu labi.
laist uz ievada tekstu )

Tas, kā es to saprotu:
laist uz tikai atpakoto tekstu )
Tags:

(66 teica | man šķiet, ir tā...)

09:35
Sāku lasīt The Bell Curve, šķiet normāls veids, kā patrenēt argumentācijas/loģikas skiļļus (ietverot izaicinājumu būt max labvēlīgam pret avotu, tb apzināties savus biasus un neļaut, lai tie man traucē). Man nav galīgi nekāda treniņa loģikā (nu tb esmu šo to paskatījusies, šo to palasījusi, bet ne tuvu ne pietiekami, un apzinos to kā reālu mīnusu), attiecīgi būšu riktīgi pateicīga (pat ja lecīga) par visādiem komentāriem.

Izejas pieņēmums:
JA grāmatas loģika ir valīda UN korekti pētījumi apliecina, ka premisas ir patiesas, TAD grāmatas secinājumi ir patiesi

Princips: ja grāmatas autori apgalvo, ka x ir kaut kas tāds, ko viņi pierāda, tad x tiek iekļauts viņu argumentā (update: nu visu to, ko viņi apgalvo, ka pierādīs, laikam nebūtu gan labvēlīgi likt pierādāmo premisu sarakstiņā, jo daudz kas no tā, ko viņi apgalvo, ka pierādīs, ir ļoti grūti/neiespējami pierādāms, turklāt nav relevants argumentam - vismaz es pieņemu, ka "Amerika ir lieliskākā valsts pasaulē ever yeah!" varētu nebūt izšķiroši)
Kamēr, ja vienkārši tiek izteikts kāds apgalvojums, kuru viņi pat netaisās pierādīt (piemēram, apgalvojums, ka "lietojot dzimtes vietniekvārdus, ir 'fair' lietot teksta pirmā autora dzimti, tāpēc mēs lietosim vīriešu dzimti"), bet tas tiek formulēts kā autoru privātais viedoklis, tad pierādījums šādiem apgalvojumiem netiek prasīts, bet šādi apgalvojumi arī netiek iekļauti galvenajā argumentā kā pierādīti (nu šeit droši vien jāskatās, ja dzimtes vietniekvārdu lietojums galīgi nav svarīgs gala argumentam, tad vienkārši ignorējam, braucam tālāk, ja tas vēlāk uzpeldētu kā svarīgs - kas ir mazticami - tad droši vien iekļaujam argumentā kā pārbaudāmu premisu)

Par pierādījumiem - domāju, ka ir max labvēlīgi, ja mēs ņemam vērā ne tikai tos pētījumus, kas ir actual tekstā, bet arī jaunākus pētījumus? Vai arī tas ir negodīgi?
Par "valīdu loģiku" - ir pareizi tā, ka mēs mēģinām uztaisīt šo loģiku valīdu arī tad, ja tekstā nav minētas visas nepieciešamās (pierādāmās) premisas, vai ne? Ajmīn, ja autors saka "ja ārā līst un man nav lietussarga, tad es kļūstu slapjš", tad godīgi pret autoru ir nevis teikt "lol losis, a ja nu tu sēdi istabā? visa tava grāmata nav valīda, ej mājās nokaunēties", bet gan pieņemt, ka autors gribēja teikt "ja ārā līst un man nav lietussarga, un nav citu faktoru, kas ietekmē manu samirkšanu, tad es kļūstu slapjš" un attiecīgi sagaidīt/sameklēt visu šo premisu pierādījumu. Vai arī kā to parasti dara?

Tas, protams, nebūs ātri, bet varētu būt fun-fun-fun.
Tags:

(78 teica | man šķiet, ir tā...)

Marts 23., 2017


13:31
Drausmīks kārdinājums aizslēgt un dadzēst visas diskusijas nah, jo laikam dadomājos tiktāl, ciktāl man tas bija interesanti (un sapratu, ko daru nepareizi, tb ja par "pareizi" uzskatām nevis "citu cilvēku kacināšanu", bet "mēģinājumu dabūt no viņiem kaut kādu pašu uztverē jēgpilnu atbildi"), bet, no otras puses, normāli izkašķējāmies, lai jau paliek nākamībai.

(27 teica | man šķiet, ir tā...)

07:17
Bet vispār šitais ir interesanti, nu par atbildības/tās trūkuma elementu

Par provi, ja dzejnieks saraksta kaut kādu huiņu, tad no viņa pēc tam sagaida, lai viņš nesaka "ai, pohuj, dzeja ir dzeja, tas ir darbs, vai es tur slavēju Staļinu vai Raivi Dzintaru, vai Klintoni, viens pīpis"
Protams, viņu neliks cietumā un netiesās pēc kaut kāda panta, bet tomēr, tomēr. Atbildības uzņemšanās, šī fakta apspriešana sabiedrībā, mēģinājums ap to kaut kā apcilpot, bet visu laiku zināt, ka tas tur ir (Ojārs Vācietis-komunisms spektrā, piemēram), ētiskā dimensija ir reāli svarīga

Basņā (droši vien nepatiesajā, bet basņas ir zīmīgas) "Majakovskis izdarīja pašnāvību, jo nespēja izturēt faktu, ka ir slavinājis padomju režīmu, kas taču ir tik slikti" Majakovska rīcība ir vērtējama kaut kur spektrā "nujā, drausmīgi kļūdījās cilvēks, un pats to saprata", nevis "wtf tirliņš, viņš taču nekādā veidā nav atbildīgs par to, kā viņa tekstus interpretē, tāpēc jau tā ir dzeja, ka to var interpretēt dažādi, nav jau uzreiz jādomā, ka viņš slavināja padomju režīmu, turklāt viņš taču nav vainīgs, ka tos pantus publicēja"
Turklāt, nu, nav jau tā, ka tā dzeja būtu izmantota, lai cilvēkus nogalinātu

(Protams, varētu pieņemt, ka Trū Zinātnieki ir Pārāk Cieti, lai vispār zinātu, kas ir dzeja vai to lasītu, kur nu vēl domātu par ētikas/literatūras attiecībām, un likumsakarīgi šo pretrunu nav pamanījuši)

(95 teica | man šķiet, ir tā...)

Marts 22., 2017


21:29
Sausais atlikums:
izrādās, ka "cietajās" zinātnēs vispār ir problēma ar domu "zinātne un ētika ir apspriežamas lietas", nu tb viņiem pat nav properlīga kursa par zinātnes ētiku, kur nu vēl "katrā kursā atgādinām par ētiku", kas man šķiet reāli mulsinoši => un attiecīgi arī nespēja jēgpilni diskutēt par zinātnes "sekām", jo "wtf, kādā sakarā zinātne ar ētiku, ko tu aiztiec manu zinātni, ar ko nekas, nekas nav saistīts!!!"
(kamdēļ zinātnes/politikas korelācijas ir vispār ārpus domājamām kategorijām)
(kamdēļ viss diskurss nāk no kaut kādām debīlām redditīgām "āāā, eiblisma karodziņi, āāā, sjw, āāā, ko tu gribi aizliegt, āāā, tūlīt pasaule ies bojā, jo zinātniekiem būs jādomā!, āāā, vienkājainā-melnādainā-lezbiete-ar-z" līnijām, kas, piedodiet, bet ir totāli garlaicīgas, jo nedomā vnk defoltā, ne viena, ne otra puse)

Well, ja nebūtu tik nogurdinoši, varētu papētīt antropoloģiski, bet āāā, tas "es visu zinu, jo STEM" un "vicinos ar karodziņiem, jo viss, kas ir ētika, ir SJW" ir tik bēdīks pasākums, ka labāk nemaz nepētīsim, jo daloj to visu
Un tā mēs nogalinājām potenciālās zināšanas, khhhh

(69 teica | man šķiet, ir tā...)

07:27
Šis ir smieklīgi (nu, pareizāk, būtu smieklīgi, ja nebūtu bēdīgi): ka cilvēki pieņem, ka "zinātne ir apolitiska", tb ja tu citē kaut kādus pētījumus, statistikas, korelācijas un turklāt vēl spried "ko varētu darīt, lai to uzlabotu", tas ir apolitiski, un tev nav nekādā veidā jāatskaitās par to, ko tu ar savu politiku gribi izdarīt (piemēram, kuras grupas tu gribētu diskriminēt, pamatojoties uz savu "diemžēl tas ir fakts").
Un tas ir nenormāli interesanti savā ziņā, kurā brīdī šitā ideja vispār uzradās? Visa pasaules vēsture tak kindof liecina par to, ka zinātne *nav* apolitiska, nekādā faking veidā, Openheimers nav izņēmums, Galtons nav izņēmums, Darvins arī nav izņēmums (un tie, kas interpretēja Darvinu pa savam, arī nav izņēmumi). Bet, teiksim, es, ja tā padomā, 36 gadus dzīvoju ar implicītu pārliecību, ka "statistika nav politika".
Tas ir apmēram tā, kā "māksla ir apolitiska", nu kādas glupības, protams, ka nav. (Šito es sapratu drusku agrāk, un tas nāca kā Totāls Pārsteigums pēc tam, kad visu bērnību biju lasījusi tādas grāmatiņas kā "Viscilvēcīgākais cilvēks".)

Ar ko es gan negribu teikt "beidziet taisīt savu politnekorekto zinātni/mākslu". Es gribu teikt tieši un tikai "taisot mākslu un/vai zinātni, nedirs bumbiņas, ka tas ir apolitiski, tas nozīmē tikai a) nedomāšanu par to, ko dari b) apzinātu mēģinājumu nolekt no atbildības".

Also es gribu teikt "jēziņ, es taču esmu bijis tāds idiots visu šo laiku".

(164 teica | man šķiet, ir tā...)

Marts 21., 2017


23:11
- Mammu, kas ir anatēma?
- [paskaidro]
- Man likās, ka tam ir kaut kāds jocīgs vārds latviski, šļūpgene?
Tags:

(1 teica | man šķiet, ir tā...)

22:36
- Mammu, kas ir ķermenis?
- Nu, tās ir tavas kājas, galva, vēderiņš, viss...
- Mammu, man viss ķermenis ir izžuvis!
Tags:

(3 teica | man šķiet, ir tā...)

Marts 20., 2017


07:58
To, ka meitene nerūpējas par sevi, var pateikt no tā, ka viņa pēc novājēšanas nevis priecīgi skriet pirkt jaunas džinsas (ibo pēdējās nesaplēstās džinsas stāv dūres attālumā no vēdera), bet apsver iespēju sākt dzert vairāk alus vai whatever, jo baigais lauznis tās džinsas pirkt.

Novājēšanas iemesli arī, piezīmēsim, neskaidri, nu ja vien "nerūpējas par sevi pietiekami, lai pabarotu sevi ar alu" neskaitās

(10 teica | man šķiet, ir tā...)

Marts 15., 2017


06:37
Pirms gulētiešanas, Stella
- Eu, mammu?
- Mmmm?
- Patiesībā... Patiesībā ir tā, ka varavīksnes nemaz nav redzamas. Varavīksnes nekad nerodas.
- Nu nē, varavīksnes vispār ir, bet izskatās citādi nekā multenēs - knapi saredzamas. Es tev kādreiz parādīšu.
(Klusums)
- Eu, mammu?
- Mmmm?
- Patiesībā dzīve nemaz nav tik priecīga?
Tags:

(8 teica | man šķiet, ir tā...)

Marts 14., 2017


13:52
Ja es kkad mainīšu savas neotēniskās jūzerbildes, tad uz Burdjē

Lai gan visp reizēm gribas seju nomainīt nah
me be like )

(1 teica | man šķiet, ir tā...)

Marts 9., 2017


08:08
Burdjē ir kā lēnas iedarbības inde, pie tam gana garšīga un viegli iet iekšā
Tikai pēc kādas ~nedēļas tu attopies pilnīgā dirsā un netiec ārā, un, atvainojiet, "becoming aware" nepalīdz nemaz

(3 teica | man šķiet, ir tā...)

Marts 7., 2017


22:05
Sēžam virtuvē, apspriežam biseksualitāti vs homo un heteroseksualitāti, Antarktīdas perversos pingvīnus etc
Sarunas beigās konstatējam, ka Stella visu laiku ir klusītēm sēdējusi veļas kastē un klausījusies

Sexual education done right, khhh
Tags:

(3 teica | man šķiet, ir tā...)

Februāris 28., 2017


15:18
Klienta e-pasts: "tur ir trīs produkti apakšā - šobrīd lapā atrisināti katrs ar savu “tabu”"...
Es: *ok, šis kļūst interesanti* .. *oj dēm, nevis "taboo", bet "tab"*

(2 teica | man šķiet, ir tā...)

Februāris 24., 2017


12:33
QOTD: vai ir iespējama laime bez Sapņa?

Nu, tā, ka viss ir, bet ir diezgan skaidrs, ka nebūs?

No otras puses, varbūt tieši tā ir laimes definīcija

(11 teica | man šķiet, ir tā...)

Februāris 20., 2017


20:17 - mikro-melnās-apenes
Poll #20957 slims vai muļķis
Open to: All, results viewable to: All

Tavuprāt, mūsu sabiedrībā vairāk stigmatizē:

View Answers

mentāli slimus cilvēkus
40 (81.6%)

muļķus
9 (18.4%)

Tu pats/-i labprātāk kontaktētos ar

View Answers

mentāli slimu cilvēku
39 (81.2%)

muļķi
9 (18.8%)

Tev tuvu cilvēku vidū vairāk ir

View Answers

mentāli slimu cilvēku
30 (68.2%)

muļķu
14 (31.8%)

Tu vairāk apvainotos, ja tevi nosauktu par

View Answers

slimu
7 (14.6%)

muļķi
41 (85.4%)


(123 teica | man šķiet, ir tā...)

Februāris 8., 2017


15:43
Tfu, sarakstīju rēķinus, tagad sēžu ar tādu wtf izteiksmi sejā, tipa "tu taču biji ieplānojusi prokrastinēt, un visu laiku tik labi sanāca, what went wrong?"

(man šķiet, ir tā...)

Februāris 1., 2017


10:44
Piezīmēsim, ka Janas Kukaines "Daiļās mātes" ir ļoti patīkami lasāma grāmata, man šķita, ka personiskais/teorētiskais/vizuālais ir ļoti pareizās proporcijās, un tur galīgi (vismaz pirmajā grāmatas pusē) nemanīju to rūgtumu/kreņķi, kas reizēm mēdz pavīdēt viņas rakstos. Nu tb forša grāmata, ko pa pustumsu sagrābstīt plauktā (protams, ka es totāli novērtēju "grāmatu var atpazīt pēc taustes" momentu) un lasīt līdz brīdim, kad jāved bērni uz skolu.

(man šķiet, ir tā...)

Janvāris 30., 2017


12:41
Kaut kad izdomāju līst ārā no sava burbuļa un pārsvarā pievērst uzmanību Fox News skatījumam uz Trampu (nu, pieņemot, ka Fox pārsvarā būs viņa pusē).
And now I'm really freaked out, tb tās lietas, ko viņi - viņu pašu reportieri un pozitīvi noskaņoti diskusijas dalībnieki, nevis cilvēki, ko viņi citē - saka, tipa "I believe that Trump and Putin has much in common" un "es reāli, reāli ceru, ka Trampam nebūs okei, ka Putins iebrūk Lietuvā", āāā. Jā, un "muslim ban" actually arī ir frāze no Fox News, ļoti pozitīvā intervijā.

Uz breitbārtu pāriet nervu nomierināšanai, vai? :D

(4 teica | man šķiet, ir tā...)

Janvāris 17., 2017


20:21
Vakars, es iečubinu meitas midziņā
Es: es esmu tik laimīga, ka jūs esat mani bērni
L.: es esmu priecīga, ka tu esi mana māte
S.: es esmu burkāns!

Šodien braucam mājās, Stella bļaustās un raud
Es: Varbūt tev vajadzētu kaut ko paēst?
S.: Es ēdīšu savas asaras!
Tags:

(4 teica | man šķiet, ir tā...)

honeybee

> Jaunākais
> Arhivētais
> Draugi
> Par sevi
> Blogs angliski
> previous 20 entries

> previous 20 entries
> Go to Top
Sviesta Ciba