Maijs 25., 2016


16:31
Bet vispār tā ir diezgan laba sajūta, ar vieglu roku izdzēst nodaļu no sava romāna un saprast, ka no tā kļūst labāk; un vēl - saprast, ka visas pauzes darbā ir "es tagad pasēdēšu un padomāšu", nevis "es esmu neglābjams losis, kas pat grāmatu izrediģēt nevar".

(2 teica | man šķiet, ir tā...)

Maijs 23., 2016


15:34
Starpcit, par latv. lit. runājot, ko es esmu palaidusi garām no prōzas? Nu tb kopš stikliem neko neesmu nopirkusi un gaidu tikai Kuzmina šamaņus, bet nevar tak tā būt, ka nekā nav? (Kuģu žurnāls iegādāts)
/oh, un Artūra Snipa krājums arī stāv plauktiņā, tā ka nav tik traki

/dzejā, pieņemu, Zeļģis (iegādāts), Ostups (meibī iegādās), arī vyss?

//runa par pēdējiem mēnešiem, obviously, pirms tam es apmēram zinu, ko man vajadzētu izlasīt, lai skaitītos intelbeņķis

(13 teica | man šķiet, ir tā...)

15:24
Tfu, tas mirklis, kurā tu lasi recenzijā frāzi "Jo teksts ir nevis lineārs, bet gan hermeneitiski tverams, bez stingras struktūras, bet ļoti asociatīvs," un vienlaikus saproti, ka 1) tava frāze par "hermeneitiskām laulībām" starp diviem jēdzieniem citā tekstā tomēr ir tas, kā šo vārdu lieto [nīgrs krekšķis uz dažiem, kas piedāvā labāk izmantot vārdu "hermētisks"] 2) labi vien ir, ka to jēdzienu izmeti ārā, ibo hujsapratīsi, kas tieši ar to ir domāts.

(13 teica | man šķiet, ir tā...)

Maijs 17., 2016


13:19
Nuvot, prijehaļi, izdomāju, ka gribu studēt, ņebosj antropoloģiju.

Jā, fucking bakalauros. Jo es esmu tik tizla, ka man nav pat bakalaura grāda.

A par ko ne? (nē, nopietni, dodiet man labus pretargumentus/labākus ieteikumus studijām)

(71 teica | man šķiet, ir tā...)

Maijs 13., 2016


07:31
Šodien neņemšu uz darbu (sic!) datoru. It kā man ir attaisnojums (tāpat 2-3 h paies bērna pasākumā, plus jāpaguļ, plus jāsaved kārtībā citas lietas, ko var darīt uz papīra), bet nu sajūta tāda, it kā darītu kaut ko aizliegtu un pārgalvīgu.

(man šķiet, ir tā...)

Maijs 12., 2016


11:00
Vakardienas psih* apmeklējuma smieklīgākā atziņa: ka es točna neesmu alkoholiķe, bet izturos pret sevi tā, it kā būtu.
Tags:

(9 teica | man šķiet, ir tā...)

Maijs 11., 2016


15:14
Bļe, beidzot atradu iekš MBD* strukturālu gļuku, turklāt pati zinu, kāpēc, nu tb pati zinu, kāpēc es uzrakstīju to fucking heartbreaking ainu tieši tad - bet viņai ir jābūt pavisam kur citur - un pie reizes izmetu ārā vēl kādas 5 ainas, kas, visticamāk, nozīmē, ka es pēc tam sēdēšu pie vēl viena izdrukāta papīru blāķa un mēģināšu saprast, kurā no šīm izmestajām ainām es esmu ielikusi būtisku informāciju, kas tagad ir godīgi izmesta. (ibo negribas ticēt, ka es būtu paņēmusi veselu kaudzi teksta, izmetusi un VISIEM POHUJ)

Vai arī ne, man tas darbs jau tik nenormāli sēž aknās, ka es varētu vienreiz pielikt redaktoru pie darba, lai izķer tās huiņas, ko es pati vairs neredzu, jo bļe CIK VAR.

*Mājas bez durvīm, a.k.a. Vega II, būtu laiks pierast

/woshim kādam konkrēti vajag pīpēt un nekad vairs nerakstīt

(3 teica | man šķiet, ir tā...)

Maijs 9., 2016


15:28
OK, lai nesanāk vienkārši debīla gānīšanās par to Bergu:
Galvenais varonis tur ir stulbs mačo kuilis, kuram ir savs Absolūti Svarīgais Un Pareizais Viedoklis par visu, un neviens līdz šim nav viņam norādījis, ka viņš ir stulbs mačo kuilis (kamēr meitenei par to, ka viņa nemāk pareizi saģērbties, lai properlīgi izstādītu pupus, aizrāda visi, ietverot propesoru pirmsnāves videovēstulē - I shit you not, tas ir tas, ko viņš uzskata par nepieciešamu obligatoriski paziņot), un gan jau ka viņa vienīgais atskārsmes moments visas grāmatas garumā būs "ha, izrādās man stāv arī uz nesmukām meitenēm, kas to būtu domājis!"
Un jā, es zinu, ka stulbu mačo kuiļu mums netrūkst, un jā, es ticu, ka vienai daļai no viņiem ir arī Izsmalcināta Gaume Uz Šmotkām Un Drinkiem, un varbūt pat pietiekami daudz naudas, lai to visu iegādātos paši, bet nu bļaģ
jā, man nepatīk, ka šis pasaules uzskats un domāšanas veids tiek validēts.
Ibo mums pietiek stulbu mačo kuiļu, kas šito lasītu un domātu "rekur viens īsts vecis, kas domā tieši tāpat kā es, bļaģ, un resnas sievietes izskatās pēc sardelēm, a ko te es te visu laiku saku? Beidzot atnāca rakstnieku savienības priekšsēdis un Pateica Visu, Kā Ir"
Un, ja Berelis līda vai no ādas ārā, lai tikai neviens nepadomātu, ka Tušs ir okei pacans, tad Jundze nevienā mirklī necenšas norādīt, ka viņa Bergs ir kaut kādā ziņā pat pretīgāks, un, bērni, davaj nevajag mēģināt viņam līdzināties.

So.
Also, jes, es zinu, ka izklausos pēc "feministes", bet, piezīmēsim, meitene, kas vienā teikumā pasaka "es kā feministe", pēc tam nosauc sevi par "vāju sievieti" un tad paklausīgi skrien taisīt augstākminētajam kuilim brokastis - tas jau nu konkrēti ir autora paša izdoma.

(Jā, uzrāva, jo tieši nupat punctums nopublicēja manu recenziju par "Stikliem", kas ir - bāc - tik totāli atšķirīga grāmata, ka es nesaprotu, kā tās abas spēj pastāvēt vienā visumā.)

(11 teica | man šķiet, ir tā...)

07:21
Lasu Bergu & relikviju medniekus, lai jums tas nav jādara
Pirmās trīs nodaļas varētu būt starp vissliktāk uzrakstītajiem (un vissliktāk izrediģētajiem) tekstiem latviešu valodā
Pēc tam visi saņemas un kļūst aizraujoši
Protagonists varētu būt starp pretīgākajiem protagonistiem latviešu literatūrā
(Vārdsakot kaut kāds literārais ekvivalents pumpu spiešanai)

Bet nu pieņemu, ka vsm struktūra/kompozīcija būs labi nostrādāta (ibo kas cits šito varētu pārdot), kas arī mani šobrīd interesē

(man šķiet, ir tā...)

Maijs 3., 2016


06:49
Par strīdiem runājot, vakar noslēdzu kaismīgu un dramatisku kašķi ar tīneidžeri, nobļaujoties "Lai cik pretīgi tu pret mani neizturētos, es par tevi vienmēr rūpēšos!!! Un tiešām vajadzēja tik daudz laika, lai tev tas pielektu?!" *blīkš, izslēdz lielo gaismu, aizcērt istabas durvis*

As punchlines go, this worked pretty well
Tags:

(11 teica | man šķiet, ir tā...)

Aprīlis 23., 2016


07:23
Zajebisj.

Pagājis fucking MĒNESIS, kopš es aizrakstīju VIDutiņam par savu vēlmi maksāt nodokļus no saimnieciskās darbības, tagad pilnīgi atļāva, kvīīī.

(man šķiet, ir tā...)

Aprīlis 22., 2016


22:24
Jāpiezīmē, ka šodien totāli sajutu akadēmiskā backgrounda trūkumu. Un visu to īpašību, kas nepieciešamas akadēmiskam backgroundam, trūkumu arī. Aizstāju smagu un rūpīgu izpētes darbu ar jociņiem (kas vismaz bija kaut cik smieklīgi).

(2 teica | man šķiet, ir tā...)

Aprīlis 20., 2016


14:53
Mans lielākais monstrs laikam ir sajūta, ka jebkurā mirklī, ajmīn jebkurā mirklī var izrādīties, ka mana "realitāte" ir tikai ilūzija, ka es esmu apmānījusi sevi, domājot, ka viss ir brīnišķīgi
Un es teicu sev: nu kamōn, draudziņ, ja tev ir sajūta, ka viss ir brīnišķīgi, tad kāpēc tā nejusties
(Un es saku sev: jā, tā jau ir izrādījies, bet tad tu skaidri zināji, kāpēc šī ilūzija, un tev nebija, par ko dusmoties)
Un es teicu sev: visi cilvēki taču dzīvo savās realitātēs

Varbūt vispār nav jāuztraucas par to, ka tu dzīvo savā realitātē
Jāuztraucas tikai tad, ja tu dzīvo tādā realitātē, kas dara pāri tev vai cilvēkiem, kurus tu mīli

(2 teica | man šķiet, ir tā...)

Aprīlis 14., 2016


16:17
- Un vēl es zinu trīs vārdus taju(?) valodā.
- ..un tie būtu?
- "Piedzēries", "ļoti piedzēries" un "papaijas salāti".
Tags:

(1 teica | man šķiet, ir tā...)

Aprīlis 13., 2016


13:05
Nuvot, izlasīju "Stiklus", konstatēju, ka man ir kaut kādas pareģa spējas, tb točna kaut kāds ģēnijs sarakstījis.
Tikai bez ironijas; tiešām viena no labākajām grāmatām, ko esmu lasījusi no tās latv. lit.; man ierindojās kaut kur vienā kategorijā ar "Septiņiem stāstiem par mīlu" vai "Dzīves svinēšanu" (ne rakstības/tematikas ziņā, bet tajā, cik zašibisj jaudīgi).

//noraudājusies gan kā dunduks, jāpiezīmē.

(9 teica | man šķiet, ir tā...)

Aprīlis 12., 2016


07:17
Mana psihe tagad šķiet iedarbināta uz kaut kādiem maksimālajiem tolerances režīmiem
Kamēr viss notiek pareizi, es esmu brīnišķīgs, laipns cilvēks, kas ar visu tiek galā
Noiet greizi vissīkākā huiņa, un viss, maskas krīt un iznirst fūrija, kas rūc un dusmojas un raudina bērnus (mazākā, protams, noreaģē, paprasot papildu uzmanību, sekas izrietošas)

un ko ar šito visu darīt, pat nezinu, ķermeņa vajadzības ir sort of atķeksētas, un mūsdienu "veselā miesā vesels gars" pasaulē tu, cilvēks, pilnīgi apjūc

(6 teica | man šķiet, ir tā...)

Aprīlis 8., 2016


11:23
Starp frāzēm, ko tu točna negribi dzirdēt:
10 minūtes pēc tam, kad bērns nolikts vieglā narkozē, no kabineta iztraucas anesteziologs ar satrauktu "Vai, pavisam aizmirsu!"

Bet nu izrādījās, ka neko attiecībā uz mazo bērnu nav aizmirsis, zobu labošana = ček
Tags:

(man šķiet, ir tā...)

Aprīlis 6., 2016


15:17
Stella pieprasa kakao
- Pagaidi, tūlīt uzvārīsies, un tad es tev uzliešu.
- Neuzlej man. Lej krūzītē.

Lia savukārt paziņo, ka viņa ir stulba
- Lia, tu neesi stulba.
- Es zinu. Bet man reizēm gribētos tādai būt.
- Kāpēc?
- Lai es skolā būtu normāla.
Tags:

(2 teica | man šķiet, ir tā...)

Aprīlis 4., 2016


21:21
Uf, paņēmu brīvdienu no latviešu literatūras, cik tad var. Lai gan "Stikli" kaut kur dzīvojas, varbūt omamma lasa, bet nu šī nav tā grāmata, kuru es gribētu lasīt garastāvoklī "bļe, noteikti šito arī ģēnijs sarakstījis".

(5 teica | man šķiet, ir tā...)

Aprīlis 3., 2016


19:32
Nagi niez ierakstīt dirsīgu komentāru, beeeet man ir baisa aizdoma ka es savas grāmatas rediģēšanas garastāvoklī točna neesmu tas cilvēks, kam jāraksta dirsīgus komentārus, ibo atkal sanāks ar lielgabalu pa zvirbuļiem.

(8 teica | man šķiet, ir tā...)

honeybee

> Jaunākais
> Arhivētais
> Draugi
> Par sevi
> Blogs angliski
> previous 20 entries

> previous 20 entries
> Go to Top
Sviesta Ciba