Augusts 19., 2014


10:36
Teksts:
"Regulāra atbalsta trūkums liek literātiem konkurēt par rakstniecības stipendijām."
un
"Konkurence bijusi liela, jo citu atbalsta iespēju literātiem Latvijā ir maz."

Un tagad nešmaucieties, uzminiet, cik daudz romānu un cik daudz dzejas krājumu pieteikumu tika iesniegts? (lai pieteiktos, vajag ~20 dzejoļus, vai arī kaut kādu iesāktu romānu)

(19 teica | man šķiet, ir tā...)

09:52
Hugo balvas, atskaite (sev un kam vēl tas varētu interesēt):

Best Novel: Ancillary Justice by Ann Leckie - Woohoo! Tiešām izcils gabals, pelnīta balva, apvieno visu, kas man patīk SF (zinātne+emocijas+filosofiskais elements+space opera+tikko jaušams pasauss humors+nedaudz poētikas)
Best Novella: “Equoid” by Charles Stross - Nnnnu, es būtu devusi Valentes Six-Gun Snow White, bet principā arī šādi ir okei. (Valente ir forša, bet nav labākā ever, Stross droši vien priekš Strosa ir pārsteidzoši lasāms)
Best Novelette: “The Lady Astronaut of Mars” by Mary Robinette Kowal - oh come on. "The truth of fact, the truth of feeling" bija daaaaudz labāks. Un Kovāla(?) ir rakstījusi arī daaaaudz labākus tekstus.
Best Short Story: “The Water That Falls on You from Nowhere” by John Chu - vēl viens meh. No visiem īsajiem stāstiem šis man patika vismazāk.
Best Related Work: “We Have Always Fought: Challenging the Women, Cattle and Slaves Narrative” by Kameron Hurley (A Dribble of Ink) - neesmu lasījusi
Best Graphic Story: “Time” by Randall Munroe (xkcd) - awww :) Ņemot vērā to, ka The Saga Hugo dabūja pagājšgad, šis ir visnotaļ pelnīti un ok.

Pārējos var apskatīt šeit, par tiem man nav, ko teikt, jo nezinu.

(5 teica | man šķiet, ir tā...)

Augusts 14., 2014


21:42
Džonatans šodien tika uz Vienības gatvi, kurā viņam iztīrīja sastrutojušu pirkstu.
Un pēc tam noņēma vienu kājas īkšķa nagu (bija bijis apdauzīts un tagad jau apakšā bija izaudzis jauns nadziņš).
Un tad simetrijai arī otru.
Tad ārsts apjautājās, vai viņam neesot bijusi temperatūra, uz ko es atbildēju, ka nē, tikai vēders sāpēja.
Pēc piedāvājuma apskatīties arī vēderu mēs aši apgalvojām, ka nu jau ir labi, nekas vairs nesāp, paldies, paldies, mēs tad nu iesim. :)

Bet vispār, ja kādam kādreiz vajag bērnu ķirurgu, tad - Mohits Kakars ir ļoti kruts, smaidīgs, izstāsta visu, ko dara, un nevieš ne paniku, ne vainas apziņu, vārdsakot kārtējo reizi mums ir ļoti paveicies ar Vienības gatvi.

(4 teica | man šķiet, ir tā...)

Augusts 12., 2014


22:29
Lasu "Wonder", diemžēl latviski, un lielākoties domāju par to, ka šī grāmata ir skumja lielākoties tāpēc, ka mūsu sabiedrībā tā ir uzskatāma par labu grāmatu.

Un ceru, ka kādreiz mēs dzīvosim pasaulē, kurā šī grāmata tiks uzskatīta par nozīmīgu, bet bezcerīgi novecojušu, apmēram tāpat, kā tiek kritizēta Krusttēva Toma būda.

(man šķiet, ir tā...)

Augusts 7., 2014


11:22
Klausieties, starp jums ir kāds psihopāts - grāmatmīlis, kas grib papildināt savus plauktus? Dīls tipa "ņem 1 grāmatu, ko gribi, un 2 no randoma kaudzes".

Grāmatas, kuras jūs varētu gribēt - dzeja (Krivade, Ogriņš, Mežavilka, Pujāta "mūsu dziesma") [izskatās, ka aizsistas], šādi tādi romāni (Gavalda, Graudiņa, Peregrīnes nams brīnumbērniem [smukas bildes, drausmīgs tulkojums], Medību un makšķerēšanas rokasgrāmata meitenēm [tāds mīlīgs romāniņš]), šādas tādas grāmatas krieviski (Freizera Zelta zars, Heinleina izlase, un tad vesela kaudze dīvainu grāmatu tipa "kelti-jazičņiki" un "isskustva japoņii"), non-fic: pāris mācību grāmatas ekonomikā, mārketingā, "Wikileaks", "Cits ķēķis", angliski - visāda klasika šausmīgi vecos izdevumos etc.

Teorētiski pašsavākšana, bet nu var mēģināt arī kaut kur pievest/iedot.

(11 teica | man šķiet, ir tā...)

Augusts 5., 2014


23:11
Jā, un starp visu citu dzīvi, kurā nekas nenotiek, es tak biju tajā satori nometnē dripselēt prozistus; beidzot atradu formulējumu tam, ka man pēc zināma laika sāk patikt manu audzēkņu stāsti ("Stokholmas sindroms"), šausmīgi daudz laika pavadīju, kaut ko darot, nu tā, ka fiziski nesanāca laika ne līdz jūrai, ne uz muzeju aiziet, un bērns pavadīja teju visu laiku ar Tomu (viņš reti ir ideāls vīrietis, bet šīs retās reizes ir tad, kad tas ir riktīgi nepieciešams), šausmīgi daudz ar tiem prozistiem izdarījām.

Bet man katastrofāli pietrūkst nonchalantuma, nu tās amizanti šarmējošās vienaldzības, kas piemīt īsti stilīgiem cilvēkiem, es tiešām uztraucos un pārdzīvoju un man ir svarīgi, un tajā visā man nepietiek laika vēl pazīmēties, ka nemaz nav svarīgi; man nepietiek nonchalantuma otrajā dienā nevis ciest, bet uzlāpīties, un man pat pietiek apzinības drusku nožēlot, ka pirmajā vakarā tik tupa pielējos (lai gan ja es nebūtu pielējusies, tad mani vispār no tās nometnes izmestu par neadekvātu uzvedību ;)), vārdsakot bļin.

Jātrenējas aktiermeistarība, jātaisa kautkādas kaķiskās sejas izteiksmes, vai.

(1 teica | man šķiet, ir tā...)

22:53
Bērna pirmā bērnudārza diena: nekādu dramatisku starpgadījumu, Lia (kas dodas uz bērnudārzu kopā ar viņu, lai palīdzētu adaptēties) gan pārgurusi.
Tags:

(7 teica | man šķiet, ir tā...)

Jūlijs 31., 2014


09:16
Bet vispār jā, kaut kas ar mani nav kārtībā, ibo glupo jociņu jomā es esmu konkrēti 18-20gadnieku paaudzē - tb aicinājumā sēžot pie ugunskura, es ar savu hihi-haha biju tieši viņu līmenī, ne vairāk, ne mazāk. Vot tagad tajā satori nometnē man būs pretī pieaugušie, un tas ir reāli skērīgi. (Lai arī it kā tak nav pirmā reize.)

Principā labi, ka vismaz pagaidām tā humora izjūta nav 12gadniekam, rekur jaunā paaudze man te izvērš tādu kreatīvu par tēmu "dirst", ka reizēm tā vien gribas pievienoties.

(Paies vēl kādi gadi desmit, un es par literatūru zināšu vēl vairāk, bet humora izjūta arī būs regresējusi vēl vairāk, nu un tad es varēšu sniegt izcilus padomus par to, kā nodrošināt protagonista tēla arkas attīstību trīspakāpju sižeta sistēmā, bet būtiskākās vietas akcentēt ar ūdens sprauslāšanu un putras mētāšanu)

(4 teica | man šķiet, ir tā...)

Jūlijs 28., 2014


22:16
Biju aicinājumā
Sajutos, es pat nezinu, jauna? Gudra? Nu vārdu sakot labi sajutos, un nepavisam ne pieaugusi

(man šķiet, ir tā...)

Jūlijs 25., 2014


10:45
Atšķirībā no LaLiGaBas, kur točna pārsteigumu nebija, Baltvilka balva gan ir pārsteigums, nu tāds "wtf why" tipa pārsteigums.

Nēnu protams Rungulis visnotaļ varētu dabūt balvu, teiksim, "re(uz)konstruēsim Latvijas vēsturi" vai "parausim uz nostaļģiju" vai da kaut vai "izliksimies, ka rakstām bērniem, bet patiesībā rakstīsim vectētiņiem" konkursā, bet kā bērnu grāmata Lapsu kalniņa mīklas nekādā veidā nav labāka par, teiksim, mazo Mulu. (Un mazā Mula ir tieši tikpat svarīgi-inovatīva LV bērnu grāmatu pasaulē, ja ne vēl vairāk; nu katrā ziņā tā iekrīt kategorijā "ja manā bērnībā būtu bijusi šī grāmata, es būtu labāks cilvēks", nevis Lapsu kalniņa aizņemtajā "manā bērnībā bija šādas grāmatas, un paskatieties, kas no manis sanāca".)

(3 teica | man šķiet, ir tā...)

Jūlijs 23., 2014


23:05
Nopirku prezervatīvus, profesionālā kretīnisma dēļ paskatījos copy uz aizmugures vāciņa, a tur - "The next generation" in condoms.

(7 teica | man šķiet, ir tā...)

Jūlijs 14., 2014


21:31
"No kurienes tu gūsti iedvesmu?"
"Nu, cibā ir tāds jūzeris po, nu vot, tad, kad es galīgi nezinu, ko rakstīt, es rakstu par pusjukušiem robotiem, kas nonākuši līdz po filozofijai."

(15 teica | man šķiet, ir tā...)

Jūlijs 11., 2014


14:48
Klau, kā jums šķiet, vai būtu košeri rakstīt urban fantasy darbu, izmantojot reālu, Latvijā dzīvojošu/-ušu cilvēku uzvārdus? (daļa no viņiem vēl ir dzīvi, lielākā daļa noteikti vēl ir gaišā piemiņā, bet nu tie uzvārdi tik lieliski!)

Plāns = izmantot vārdus, uzvārdus plus paviršā izpētē dabūtus datus, bet nekādā gadījumā neatveidot "to pašu personību", tieši otrādi, padarīt viņus par kautkādiem Drēzdena failu stila superpersonāžiem ar ērgļa skatieniem, dūju pupiem etc., nu un protams viņi visi ir burvji burtnieki :)

Jā, es atkal esmu iestrēgusi procesā esošajā romānā un tāpēc man ir ĻOOOTI daudz ideju jauniem, labākiem tekstiem :)

(27 teica | man šķiet, ir tā...)

13:13
Forši, šorīt uzrakstīju "iedzīvotāju pirkstspēja"


Principā laikam jāņem dienu brīvu

(5 teica | man šķiet, ir tā...)

Jūlijs 10., 2014


10:32
BZL esot grāmatnīcās

Fragments (nu labi, sākums) šeit
Un tad vēl drusciņ šeit, klikšķinot uz actiņas virs vāka

"Saliec grāmatu kā puzli" :)

p.s. un tieši šodien, kad man jāstrādā!

(28 teica | man šķiet, ir tā...)

Jūlijs 9., 2014


21:49
Šodien, tātad, paņēmu klēpī vīramāsas meitiņu (tipa 5 mēneši), Stella apsēžas blakus, paskatās uz to zīdaini un izpalīdzīgi saka: "Pupu nav."
Tags:

(9 teica | man šķiet, ir tā...)

Jūlijs 8., 2014


20:08
Rubrikā n_komentari

https://www.youtube.com/watch?v=u3PgH86OyEM

(4 teica | man šķiet, ir tā...)

Jūlijs 2., 2014


11:22
Uuuuuun kategorijā "freidiskākais grāmatas nosaukums latviešu literatūrā 2014" tiek nominēts Osvalds Zebris ar grāmatu "gaiļu kalna ēnā" :)

/ahem, ēēē, nu, es ceru, ka šis ir uztverams kā reklāma, citādi taču jūs vispār to grāmatu nebūtu pamanījuši, ja. (tie, kas būtu pamanījuši, nu, jūs jau tādi dumji jociņi neietekmē.)

(10 teica | man šķiet, ir tā...)

Jūnijs 25., 2014


09:26
Reku, ne pusotrs gads nepagāja, un sāku radināt bērnu pie gulēšanas savā gultiņā (nu, vismaz nomināli) un bez krūts (dzelžaini).

Promska ir baigi slikti, bet, no otras puses, man ir bijis pusotrs gads nosacīta komforta, un tagad bērnam daudz ko var par notiekošo paskaidrot. Un viņa māk izrādīt savu aizvainojumu (piemēram, aizlienot pie tēva, lai tas viņu mierina, kad māte ir kļuvusi par bezsirdīgu monstru).

Ļoti nepaidagoģiska informācija visiem tiem, kas šo manevru izveikuši trīs mēnešu vecumā un tagad ar zobiem turas pie "tikai neatsākt, vēlāk būs grūtāk" principa. :)
Tags:

(3 teica | man šķiet, ir tā...)

Jūnijs 20., 2014


13:24
Bet vispār par grāmatām laikam tak vissaldākais posms ir tieši tas, pēc aizlaišanas uz druku un pirms iznākšanas/pirmajām recenzijām/prezentācijas

Ja sanāks, man pat izdosies pie tā pierast, nu vismaz atkratīties no tām vissliktākajām sajūtām šajā kontekstā

Bulta, Zvaigzne un Laī 16. jūlijā būšot pieejama visās Zvaigznes grāmatnīcās, nu un gan jau citās arī pamazām, un man tā grāmata patīk, starp citu, tieši ar to, ka tas stiliņš tāds neveikls, es atceros, ka man rakstot skanēja bērna balss galvā

(10 teica | man šķiet, ir tā...)

honeybee

> Jaunākais
> Arhivētais
> Draugi
> Par sevi
> Blogs angliski
> previous 20 entries

> previous 20 entries
> Go to Top
Sviesta Ciba