Februāris 28., 2017


saccharomyces
00:36
normāli dzīvot bez pienācīgām brīvdienām (man) nav iespējams. lai gan šodien nekas traks nebija jādara un es pastrādāju tikai nedaudz, pat nebraucot uz biroju, es tomēr jūtu, ka tieši tas brīvdienu trūkums ir pavēris vārtus kaut kādam izmisumam. es esmu tik bēdīgs un dusmīgs, ka bail, es kaitinu pati sevi un gan jau ka citus, man rītdiena riebjas jau tagad, un vispār visa šī atlikusī nedēļa. es esmu pelnījusi normāli atpūsties, un kaut ko vairāk dzīvē, nekā šo haosu un nedrošību, un mūžīgos sarežģījumus.

(jāpiebilst, ka...)

Februāris 27., 2017


saccharomyces
19:33
par godu pārdzīvotam ziemas forumam uzdāvināju sev OMGYES, ar cerību, ka tas varbūt būs papildu motivators tiekties uz omgyes visās dzīves jomās, jo sevišķi profesionālajā

(1 piebilda | jāpiebilst, ka...)

kinskis
15:28
delfi.lv: Policistu-dīdžeju apsūdz par pārsimts eiro liela kukuļa pieņemšanu par "uzliec kaut ko no jumpravas".
vēl versija, ka policists dīdžejs ir tas, kurš vēlā nakts stundā nomaļā ceļmalā uzliek uzliek tev lēno, kamēr tev tā kā uz ātrajām nesas prāts.

(1 piebilda | jāpiebilst, ka...)

penny_lane
17:00
kāds zina, kur es tagad varētu noskatīties oskarus?

(1 piebilda | jāpiebilst, ka...)

intenormal
11:21 - iz svensonijas šīsdienas citātiem
patriots - humanoīds, kurš kvēli mīl savu dzimto zemi un aizmuguriski to apmelo

(3 piebilda | jāpiebilst, ka...)

intenormal
11:12 - alt-fakti par mani
interesanti - vai userinfohedai pietiks dūšas atzīt kļūdu un atsaukt savus melīgos apvainojumus manā virzienā?

(jāpiebilst, ka...)

intenormal
10:44 - non-refoulement
Tiesības uz starptautisko aizsardzību Latvijas Republikā. Misija ir iespējama

Autors: Edgars Oļševskis, Mg. iur., jurists, lektors, domātājs
Datums: 28.02.2017
Izdevums: Jurista Vārds
Rubrika: Skaidrojumi. Viedokļi

Sprediķis ar juridiskām niansēm

Neizraidīšanas princips (non-refoulement) atzīstams par cilvēktiesību, kas attiecināma uz personu neatkarīgi no patvēruma pieprasījuma vai galalēmuma patvēruma procedūrā. Izraidot personu uz valsti, kurā tās dzīvība vai veselība ir apdraudēta, par pārkāpējvalsti tiks atzīta ne vien mērķvalsts, bet arī tā valsts, kas izraida. Šis princips ir noteikts ne vien 1951. gada Ženēvas konvencijas 33. pantā, bet arī Konvencijas pret spīdzināšanu un citiem nežēlīgas, necilvēcīgas vai pazemojošas izturēšanās vai sodīšanas veidiem trešajā pantā. Autors rakstā plaši apskatījis neizraidīšanas principa teorētisko attīstību, kā arī tā piemērošanas problemātiku Latvijā.

“Bēgļu kustība vērsās plašumā. Cara valdība praktiski atzina savu nespēju atrisināt šo sarežģīto problēmu. Vidzemes muižniecības landmaršals Ā. Pilārs-Pilhaus pauda satraukumu, ka var pienākt brīdis, kad “izmisumā novestie izbadējušies miljoni valstij nozīmēs lielākas briesmas nekā ārējais ienaidnieks”1 (..) Bēdīgākais bija tas, ka simtiem tūkstošu kurzemnieku atstāja dzimteni un daļa no šiem cilvēkiem nekad vairs Latvijā neatgriezās (..) Karš dezorganizēja Latvijas izglītības iestāžu darbu un mācību skolās. Simtiem skolotāju iesauca armijā. Tuvojoties frontei, daudzas mācību iestādes evakuēja, skolēni līdz ar vecākiem devās bēgļu gaitās.”2

“Vienīgais, kas nepieciešams, lai ļaunums triumfētu, ir labu cilvēku bezdarbība.”3

– Edmunds Bērks (Edmund Burke)

Neviens negrib ilgstoši palikt ārpus mājām. Tu – nē, un es arī – nē. Viss pārējais ir aizspriedumi. Izglābti mēs ātri mēdzam aizmirst to izmisuma sajūtu, kas bija mūs pārņēmusi pagātnē kādas nepārvaramas problēmas priekšā. Tā ir kaut kāda dziļa emocionāla krīze – šī spēja aizmirst to, kas tevi glābj, kas tevi maina, kas tevi veido.

Raksta mērķis nav sniegt ievadu patvēruma procedūru regulējošajos tiesību avotos,4 sniegt statistiskos datus un to izvērstu analīzi šajā jomā5 vai izdabāt visiem, slēpjoties aiz tādiem jēdzieniem kā “tiesībpolitisks lēmums”6 vai “citi laiki”.7 Šī raksta mērķis ir atgādināt par cilvēcīgumu un humāniem apsvērumiem. Naivi, bet pārliecinoši. Tam pakārtots, izvirzāms ir arī mērķis pamatoti norādīt uz tiesību piemērošanas nepilnībām Latvijas Republikā patvēruma un izraidīšanas procedūrā un novērst tās.8 Tādējādi autors pieprasa iestādes un tiesas kvalitatīvākus nolēmumus patvēruma jomā, kā arī neizraidīšanas principa ievērošanu neatkarīgi no atteikuma piešķirt starptautisko aizsardzību, ja ir objektīvs pamats uzskatīt, ka personas dzīvība vai veselība pakļauta riskam. Ne vairāk, bet arī ne mazāk.

tālāk daudz burtu un juridisku pārdomu )

(jāpiebilst, ka...)

intenormal
10:38 - aleluja!
starp citu, ar kaķiem viss beidzās veiksmīgi. nu, vēl gan viņiem priekšā migrēšana uz svensoniju pēc pāris nedēļām. bet par to domāsim vēlāk...

(jāpiebilst, ka...)

intenormal
10:35 - murgi murginski
vai kāds varētu mani apgaismot, par ko īsti migrantus nīstošā migrante [info]heda šeit raksta? man nekad nav bijušas nekādas citas cibas identitātes. tikvien kā dažas reizes esmu mainījis nikneimu, bet saglabājot savu žurci.

karoč jāsecina, ka alt-faktu (melu) aktīvas izplatīšanas rezultātā humanoīdam rodas vēlme arī pašam kādu alt-faktiņu (meliņu) uzradīt.

(9 piebilda | jāpiebilst, ka...)

Februāris 26., 2017


rasbainieks
19:46
tārkie trauki, kā mūsdienās cilvēki utilizē zeķbikses?
raugi, esmu vienā rāvienā nomainījusi visu zeķbikšu parku, un tagad bez dzīves jēgas ir palikuši dažpadsmit pāri ļ. labu tumšu, nespīdīgu un necaurspīdīgu subj
mest ārā čota nezolīdi pret planētu, piedāvāt citiem nēsāt arī čota nezolīdi, kāds viņām varētu atrasties pielietojums? lupatceliņos tādas auž iekšā?

(66 piebilda | jāpiebilst, ka...)

bozena
17:32
Kāpņu telpā pie rorēm stāv sāls paka. Jau kādu nedēļu. Ražots Baltkrievijā.
Domāju, nez, ko tā stāv bez iemesla. Ka tikai nav novārdots.

(3 piebilda | jāpiebilst, ka...)

krii
17:11
Lūk, ko mums Vikipēdija stāsta par līvu Vastlāvja tradīcijām:

"Vastlāvji mums ir augsti svētki (..). To otrdienas vakaru pēc saules noiešanas meitas to Vastlāvju sāk dzīt. Tad tās skraida no vienām mājām uz otrām un dzied tādas bezkaunīgas dziesmas, ko kaunos še ierakstīt. Kad tās labu brīdi priekšnamā izbļaustījušās, tad saiminiece atver durvis un ielaiž istabā, kur tās vēl jo trakāki dzied. Ja ierauga vīrieti, tad plēš, rausta to zemē un vazā pa plānu apkārt. Nama māte pa tam uz galda salikusi lielu čupu pīrāgu (ar zivīm ceptus raušus), brandvīna blašķi un alus ķipi, un lielu bļodu ar vārītām pupām un zirņiem klāt, ved tad tos godīgos viesus pie tā piekrauta galda un lūdz, lai ēd un dzer, cik sirds saņem. Jo zināms, ja šos viesus labi nemielo, tad jēri un kazlēni visi klibos. Labi izmielots gāžas viss meitu tracis atkal projām uz citām majām un taisa tur tādus pašus godus".

(No Kolkas jūrmalas. "Ziņas un stāsti par Dieva valstības lietām." 1852.)

(3 piebilda | jāpiebilst, ka...)

krii
16:54
Tajā nesasniedzamajā dzīves posmā, kad man būs daudz naudas un arī daudz brīva laika, es noteikti rīkošu meteņu karnevālus draugu un paziņu lokā. Ar lielu ēšanu, dzeršanu, kaut kādām neprātīgām orģijām, ugunskuriem, uguņošanām, zirgu peldēm šampanietī, klasiskās mūzikas koncertiem, tverkinga sacīkstēm un visu citu, kas nu tur piederas.Protams, tad kad mani ievēlēs par prezidenti (nevis parlaments, bet visa tauta, cerams, lai pilnvaras attiecīgi būtu lielākas), mans pirmais rīkojums būs par Meteņa brīvdienu izsludināšanu un ierakstīšanu Satversmes Preambulā.
Jebšu šis gada depresīvākais laiks bez ugunīm, orģijām un alkohola nav panesams, patiesi, patiesi.

(28 piebilda | jāpiebilst, ka...)

vistu_zaglis
14:42
Vispār tā kopumā es dzīvo mūziku krogos neatbalstu. Gluži pretēji, uzskatu, ka tas vispār būtu jāaizliedz. Bet Prāgas Roxy pozitīvā īpatnība ir tāda, ka tur var ērti iekārtoties dīvāniņā, priekšā pivcis, rokā cigarete, un tur fonā tev dzīvajā spēlē Thievery Corporation, un tas ir ļoti vareni, es jums teikšu.

Pasākums, starp citu, ļoti patīkams, nekādu haltūru, pieci vokālisti, nesaprotams skaits mūziķu ar nesaprotamiem instrumentiem, ģitārists, kurš pēc koncerta beigām palika grozoties pa skatuvi un manāmi nekur projām netaisījās, kamēr no aizkulisēm neparādījās basists ar alus pudeli rokā, un tas šim parāda to dzērienu un kakbe saka 'eu, nāc taču, ejam alu dzert' un šis tāds attopas un 'ā, jā, ok, ejam!', beidzot aiziet. Un arī pats koncis, pēc mazliet slinka ievada, izrādījās pilnīgi draivīgs, pat nesagribējās noskaņai nekādas dabas veltes uzpīpēt, pie Warning Shots likās, ka nabaga Roksijam jumtu nonesīs, bet par laimi nevar jau, jo Roksijs ir divus stāvus pazemē.

Vakars izdevies, vārd'sakot, dodiet vēl.

Un vēl kaut kā incanti kļuva, lūk, ārtisti uz skatuves bez kautrēšanās un ceremonēšanās pīpē savā nodabā, nu labi, pie mums [vēl] drīkst, a kā ir tajās valstīs, kur tas ir noliegts? Viņiem palūdz nodzēst? Uzliek sodu? Kā tas strādā?
Garastāvoklis:: OK
Mūzika: Thievery Corporation Live on KEXP

(6 piebilda | jāpiebilst, ka...)

ravejsledzejs
15:07
salst, lai gan istabas termometrs apgalvo, ka ir silts.

(2 piebilda | jāpiebilst, ka...)

intenormal
15:02 - koškin dom
gandrīz jau sāku nožēlot, ka man ir kaķi. jo viens no viņiem kategoriski (un histēriski) atsakās līst būrī, lai dotos pie vetārsta potēties un čipoties.

kas to būtu domājis, ka māsa un brālis var būt tik dažādi...
Mūzika: Kent - Dom Andra

(jāpiebilst, ka...)

penny_lane
18:43
no rīta sūdzējos, ka man ir vāju kārniņas.

(jāpiebilst, ka...)

mindbound
03:18

Kohs et al. no Allena institūta peļu smadzenēs atklājuši trīs claustrum apgabalā sakņojošamies neironus, kuru arbors aptver lielāko daļu smadzeņu garozas, iesniedzoties “lielākajā daļā vai visos tajos smadzeņu apgabalos, kas saņem informāciju no maņām un vada kustības”, tulkojums mans.

Pagaidām nav zināma šo neironu funkcija (vēl nav nopublicēta pat pilna morfoloģija un gēnu ekspresija), bet, ņemot vērā to, ka claustrum ir empīriski saistīts ar apzinātiem smadzeņu stāvokļiem, ir iespējams, ka šādi “visaptveroši” neironi varētu kalpot par globālās darba telpas sinhronizācijas līdzekļiem, ar starpneironu trūkumu panākot īpaši ātru signāla pārraidi starp savstarpēji attāliem garozas apgabaliem.

Nākamais solis: noskaidrot, vai cilvēku smadzenēs ir atrodams kas līdzīgs.


Garastāvoklis:: awake
Mūzika: Alphaxone & protoU - Stardust: Returned

(jāpiebilst, ka...)

ctulhu
01:03
Skolā vajadzētu mācīt kritiskās domāšanas pamatus un sevišķi - kritisku attieksmi pret fenomenu kompleksu, kas saucas savācējterminā ``garīgums``

(30 piebilda | jāpiebilst, ka...)

Februāris 25., 2017


rasbainieks
23:00
kā jūs domājat
kāpēc latvijas radio ziņu dienests "enemy of the people" tulko kā "cilvēku ienaidnieks" nevis kā "tautas ienaidnieks"
jo saprot tikai atsevišķus vārdus un burtiski, vai jo raustās no tā, ko nozīmē "tautas ienaidnieks"?
http://www.lsm.lv/lv/raksts/arzemes/zinas/versas-plasuma-mediju-protesti-par-neielaisanu-balta-nama-preses-brifinga.a225496/

upd: izlabots zibenīgi, visu cieņu, bet kā domu vingrinājums vienalga neslikts

(14 piebilda | jāpiebilst, ka...)

Draugi

> Jaunākais
> Arhivētais
> Draugi
> Par sevi
> Blogs angliski
> previous 20 entries

> previous 20 entries
> Go to Top
Sviesta Ciba