Decembris 9., 2016


penny_lane
16:37
note to future self: "ietaupīt" nevajag mēģināt. tas vienmēr ir feils. ja tērēt naudu, tad- tērēt. ja netērēt, tad it nemaz.

piemēram, vakar visa tā izšķērdīgā vakariņa, padomā tikai, piecreiz dārgāk nekā apbrīnojami jūras velšu makaroni pie stūra arāba (man liekas,ka tas ir izcili pagatavots roltons, kam piemestas garneles, astoņkājīši un citkājīši), vardītes un gliemezīši čupām vien pa ķīniskam un ar alu no mazākajām pasaules glāzītēm - fuck it, tas bija ļoti prātīgi. ļoti prātīgi ir arī nobukot airbnb bruņurupuču ligzdā un ja bezgalības baiseins uz jumta nav prātīgi, tad es nezinu, kas tas ir. un pa vidu dzīvot kā kārtīgam bomzim pienākas.

bet mēģināt ietaupīt, tas ir pizģec, ku slikti. te nu mēs sēžam, nenopirkām dārgās autobusa biļetes uz otru valsts galu, un - guess what - nenopirkām nevienas, nē, sliktāk, nopirkām vienas, bet tās nepārdevās līdz galam. naudu paņēma, biļetes neiedeva, vienvārdsakot. un tagad d. kaut kur lamājas pa telefonu, es sēžu septīto stundu autoostā, un visticamāk mēs atgriezīsimies galvaspilsētā tūlīt pat, ņemsim viesnīcu, ņemsim jaunas biļetes, ņemsim vērā.

vispār tas viss droši vien ir drusku mana vaina, bet tā ir arī d. jaukākā īpašība - ja viņš varētu tagad, kā pienākas, močīt mani pret sienu ar visādiem "a bet es taču teicu", tad viņš to nemaz nedara. tā daru tikai es. jātrenējas tā nedarīt, ja tā nedara, tas izskatās gaužām eleganti.


p.s. man patīk, kā šeit smaržo. nemaz nehinduistindīgi, nemaz ne pēc netīrumiem, uz katra stūra degunā kaut kas jauns, un pilsēta ierakstās degunā tā - delikāti.

(jāpiebilst, ka...)

saccharomyces
10:21
pamodos šorīt ar kaut kādu nejauku klepu, kas izraisa sāpes krūtīs

tā kā rīt viskur jābraukā, domāju, ka vajadzētu sēdēt mājās un dzert tēju, tikko gan arī sapratu, ka tas gandrīz 100% ir no putekļiem istabā, ko vakar centos kārtot

(jāpiebilst, ka...)

hedera
09:51 - Par pasaules galu
Jā, ziniet, varam spriedelēt, cik tieši lielā mērā slikti ir tas, ka par pasaules ietekmīgākās valsts prezidentu ir ticis ievēlēts seksists - labi tas, protams, nav, bet, cik nu varam spriest pēc visas cilvēces vēstures, pie pasaules gala tas nekad nav novedis.

Varam spriedelēt, kāda tad īsti ir nākamā ASV prezidenta īstenā attieksme pret Krievijas ekspansīvajām tieksmēm, par ko liecina izvairīgums šīs tēmas sakarā un ko tas nozīmē reģiona stabilitātei. Taču arī Krievijas ekspansīvās tieksmes, atkal, kā to parādījusi vēsture, pie pasaules gala nekad nav novedušas.

Taču ziņa, ka Tramps par nākamo Vides Aizsardzības Aģentūras (EPA) vadītāju iecēlis globālās sasilšanas noliedzēju, kurš turklāt daudzreiz ir iesūdzējis (arī šobrīd) tiesā to pašu aģentūru, - šī ziņa gan man šķiet pamatots iemesls sākt nopietni uztraukties. Vēsture šoreiz nebūs mierinājums. Kaut arī mūsu planētas pastāvēšanas laikā tā ir piedzīvojusi daudzas grandiozas globālā klimata pārmaiņas, nevienas no tām nav notikušas ne tuvu tik strauji kā tās, kas notiek tagad. Uzskatīt, ka tas viss ir dabisks pasākums un ka cilvēku darbībai ar to nav itin nekāda (vai nenozīmīga) sakara, ir nevis vienkārši naivi un tuvredzīgi, bet stulbi un kaitnieciski. Topošā EPA vadītāja uzskatus par EPA var palasīt viņa šī gada publiskajā vēstulē.

P.S. Ceru, ka šī ziņa noderēs [info]unpy nākamajam iknedēļas apskatam par pasaules gala tuvošanos.

(13 piebilda | jāpiebilst, ka...)

intenormal
01:20 - maukas
kriškins prātā jūk, kā jau ģibila.
Mūzika: James - Laid

(jāpiebilst, ka...)

bozena
00:29
Šovakar ejot no vingrošanas pie Kapiem nedaudz piepalīdzēju meitenei, kura stutēja zemē nokritušu bomzīti, kamēr atbrauc ātrie. Palīdzēju tik daudz kā pastutēt. Saulesbrālim neklausīja labā kāja, tā ka nemaz, kā nostājās uz tās, tā krita, es domāju, ka viņam bija insults, nevis reibums, lai gan varbūt arī reibums bija komplektā.
Tad es aizdomājos, ka viņi, nabagi, taču ziemā izsalst kā gliemji, no kurienes tad viņi rodas atkal un atkal. Cik ilga ir tāda bomzīša karjera pirms viņus paņem ziema, infarkts, gangrēna un ogļu aizdedzināmais šķidrums? Kā rodas jauni bomži? Izšķiļas no bamšļa mīļotājiem, margināliem nihilistiem-alkoholiķiem?
Kad mācījos kādā no mazajām klasēm, reiz fizkultūras stundas laikā pa logu varēja apbrīnot, kā divi padomjlaiku bomži stūķē mutē skolas makaronus tieši no miskastēm. Visa klase saskrēj skatīties, bet skolotāja mūs visus no loga nodzina un aiztrenca spēlēt tautas bumbu. Droši vien mums nevajadzēja redzēt, kā onkuļi ēd no miskastēm, nemaz nerunājot par to, ka padomju savienībā bomžu nav.

(3 piebilda | jāpiebilst, ka...)

Decembris 8., 2016


saccharomyces
22:46
Un tikai tagad es sapratu, ka man šajā pasaulē nekad nebija bijis vietas - es nebiju ne vienkārša, ne praktiska, ne noderīga. Es biju tikai sarežģīta un sveša, es biju kā putns, kas uz laiku ielaidies viņa istabās, putns, kas ir pārsteigums un prieks - vismaz sākumā -, bet tad sāk sisties pret rūtīm un apgāzt traukus, un vairs nav dabūjams prom, lai arī ir skaidrs, ka visiem būtu vieglāk, ja tas vienkārši aizlidotu. Apjucis un kliedzošs tas sitas pret sienām un iespiežas stūrī pie pašiem griestiem, un tu vēlies atvērt visas durvis un logus un aiziet - cerot, ka tad, kad tu atgriezīsies, putna tur vairs nebūs, un tu varēsi atsākt savu dzīvi, pat neuzzinot tā vārdu.
Viņš bija atgriezies, un es vēl joprojām biju te, neiederīga un spilgta, un viņš nezināja, ko ar mani darīt.

//Ieva Melgalve, 2016, Mājas bez durvīm
Tags:

(jāpiebilst, ka...)

saldumi
22:31
Man ir uzmācīgas domas, ka man ziemassvētkos jābrauc uz Prāgu.

(ja es būtu kāds cits, es uz turieni stopētu un paliktu kempingā, nez, ziemā eksistē kempingi? :D )

(18 piebilda | jāpiebilst, ka...)

krii
21:42
Nostalģija šovakar: https://www.youtube.com/watch?v=RukCMWkk4fM

(jāpiebilst, ka...)

rasbainieks
20:22
ierakstīju telefongrāmatas meklētājā "lem"
trīs rezultāti:

lembergs
leminkainens
lemurs

nav slikti

(8 piebilda | jāpiebilst, ka...)

krii
19:41
Decembris - tas ir tas straujais virpulis, pirms gada pēdējās paliekas saplūst notekcaurulē. Tāpēc decembros dzīve allažiņ ir tik intensīva un neko nevar jēdzīgi pagūt.

(2 piebilda | jāpiebilst, ka...)

intenormal
17:25 - yess!!!
būs alus
Mūzika: Jumprava - Lielais Notikums

(1 piebilda | jāpiebilst, ka...)

saccharomyces
16:08 - nostaļģija?
man vispār reizēm šķiet mazlietiņ skumji, ka līdz ar mikroautobusu satiksmes pārvaldības nodošanu RS varā, kā rezultātā arī tur dominē e-talons, ir zudusi viena no burvīgākajām mikriņu tradīcijām: piebakstīt priekšā sēdošajam, izstiept roku ar monētām saujā un teikt - padosiet, lūdzu? kaut kas ļoti skaists tajā bija, jo sevišķi vēl, ja nevarēja iedot precīzu naudu, un pēc tam atpakaļ tika padots atlikums, ne tikai biļete.

(6 piebilda | jāpiebilst, ka...)

intenormal
14:49 - baznīcpagalmkundziņš... kaut ko atgādina...
Kierkegaard even dedicated some time to attacking socialism, which had gained significant popularity in Denmark during his lifetime. In his attacks, he insisted that it was the right of any individual to “abstain” from human society altogether, and that all forms of socialism—including Christian communalism or “pietism”—force uniformity upon people and therefore restrict their freedom (p. 504).
The obvious irony is that Kierkegaard, who believed that he had nobly chosen for religious reasons to abstain from human society, was afforded that luxury of “abstention” by a small staff of cooks, maids, secretaries, and carpenters who saw to his estate and ran his errands, which he paid for out of his large inheritance.
If Kierkegaard had read even a few of the major works of socialism, including The Communist Manifesto (which, according at least to Garff, he did not), he might have recognized that he had merely accepted uncritically the aristocratic straw man of communism. After all, how can the democratic power of every person to influence all matters of public life, and the emancipation of the toiling masses from exploitation and poverty, possibly be construed as a restriction of personal freedom?
Mūzika: Refused - Liberation Frequency

(18 piebilda | jāpiebilst, ka...)

intenormal
14:27 - suņubūda
vopros na zasipku - kurš ir stulbāks, kaimiņš vai brigmanis? 

Kaimiņš sēdē izteica pieļāvumu, ka arī Brigmanis varētu būt bijis saistīts ar VDK. Savukārt Brigmanis norādīja, ka saskaņā ar likumu neviens deputāts nevar būt saistīts ar VDK, un, reaģējot uz kolēģa izteikumiem, nosauca Kaimiņu par idiotu.

Vairākums komisijas deputātu balsojumā atturējās. Tāpat sēdē tika norādīts, ka Kaimiņš pirmais izteica apvainojumu Brigmanim.

Brigmanis uzsvēra, ka viņa vārds nav atrodams tā dēvētajos čekas maisos. Politiķis arī atzina, ka nelepojas ar savu rīcību komisijas sēdē, bet viņam to vajadzēja pateikt.


Mūzika: Gogol Bordello - Immigrant Punk

(jāpiebilst, ka...)

intenormal
13:22 - nost ar feikajiem ņūziem

Mūzika: Shalle - Pansionāts

(6 piebilda | jāpiebilst, ka...)

intenormal
12:55 - lai dzīvo padomju laika muzons!!!

Mūzika: Adriano Čelentano

(jāpiebilst, ka...)

intenormal
12:41 - jptvaimatuškibļe
ja humanoīds nespēj atšķirt, kas ir fakts un kas ir viedoklis, kas ir ziņu raksts un kas ir viedokļraksts, kas ir raksta autors un kas ir rakstā izmantoto citātu autors - tad ir tiešām dirsā dziļumdziļajā, tur pat nevajag nekādas fake news, jo humanoīdam ir māli galvā.
Mūzika: The Beatles - Help

(jāpiebilst, ka...)

intenormal
11:48
kas nedzer alu
ļoti ātri dabū galu
dzeriet alu aldaris
spēlēsiet kā balderis
Mūzika: Texas Is The Reason - Do You Know Who You Are?

(jāpiebilst, ka...)

rasbainieks
11:48
tās dienas iet virpulī, laiks ir melnais caurums, bet vakar bij tāds jauks brīdis, kad pēc garas, pilnas un smagi virpuļojošas dienas es vakarā iznācu no nepiedienīgi skaistā nupat atklātā jaunā divdesmitā gadsimta un vikas fomenko rotu izstādes (ejiet apskatīt) un brokastīs apēdu karamelizētu čiekuru
tā es pārgurumā un ar čiekuru mutē gāju uz vegānu restorānu, kur ēdu vegānu picu (ar sieru un desu!) un klausījos prozu – vienu pieklājīgu stāstu, vienu pavisam brīnišķīgu elegantas formas stāstu, un vienu garu onelineru kolekciju no žurnālu dadzis priekšpēdējām lappusēm, tāds facepalm, ka pat tajās vietās, kuras bija tiešām smieklīgas, bija drusku kauns smieties (svenu un konsti nokavēju)

(5 piebilda | jāpiebilst, ka...)

saccharomyces
10:38 - you take up too much space
gan vakar, gan šodien, braucot uz darbu, atcerējos, kā vienu brīdi transportā tajos ekrāniņos radīja tādu vēsti, ka vajagot noņemt savas mugursomas un turēt tās rokā, lai citiem pasažieriem būtu vairāk vietas. un man tas vienmēr ir licies diezgan nejēdzīgi, jo es, piemēram, ļoti iespējams, nevarētu reizē droši turēties pati un vēl turēt mugursomu vienā rokā visu brauciena pusstundu, jo mana mugursoma ir nevis aksesuārs, bet a fucking mule pack. tā lielākoties ir tik smaga, ka arī uz muguras to pārāk ilgi nēsāt nav nemaz super duper viennozīmīgi patīkami, par spīti tam, ka es neesmu nekāds nīkulis un principā neesmu pret smagumu nēsāšanu. bet uz dubļainās transporta grīdas to likt man nav ne mazākās vēlēšanās. un mana mugursoma neaizņem vairāk vietas kā, teiksim, pusmūža vīrieša alusvēders, tikai atrodas ķermeņa otrā pusē. vismaz PSA par to, ka vajag nodzīt riepu vai dzemdēt bēbīti ātrāk, par laimi, gan pagaidām RS transportā neviens nerāda.

kontekstā ar vakardienas diskusiju par fantastiski elastīgiem materiāliem un automašīnām, kas ar vienas pogas piespiedienu sarūk līdz kabatā ieliekamam izmēram, es nevaru sagaidīt, kad beidzot šādas tehnoloģijas parādīsies. bērnībā mani vienmēr apbūra tās bezdibena tarbas utml maģiski objekti, kuros iespējams salikt neierobežotu daudzumu lietu vai arī vismaz neparasti daudz lietu. iespējams gan, šis saistīts ar manu slimīgo vēlmi nodrošināties pret visu iespējamo - savācot un vazājot līdzi dažnedažādus resursus, kas varētu noderēt. tagad gan tā ir stipri pieklususi, ko apliecina fakts, ka nēsāju tikai vienu mugursomu, nevis somu un vēl pāris pleca maisus, un soma galvenokārt ir tik smaga tizlā pavecā datora un lielā līdzņemamā ūdens daudzuma dēļ.

(7 piebilda | jāpiebilst, ka...)

Draugi

> Jaunākais
> Arhivētais
> Draugi
> Par sevi
> Blogs angliski
> previous 20 entries

> previous 20 entries
> Go to Top
Sviesta Ciba