Maijs 26., 2020


hedera
07:09
Starp pielūdzējiem jāietur vismaz 2m distance.

Nopriecājos, cik labs un derīgs noteikums.
Bet drīkst minēt, kas īstenībā tur bija rakstīts. :)

(2 piebilda | jāpiebilst, ka...)

Maijs 25., 2020


bozena
23:04
Šodien mana sirds izdarīja tādu jocīgu lietu, uz brīdi tā kā piebremzēja, un pēc tam uzburbuļoja. Senāk viņa dažkārt bija tikai lēkājusi un apmetusi pa kūlenim, bet šoreiz bija citādi. Nezinu, kur tas notika, kambarī vai priekškambarī, varbūt iegrūžot asinis aortā, bet fiziski varēja sajust liegu blurkšķi un burbuli (nu gāzītes zarnās zināt? Nu tad iedomājieties, ka jums sirdī ir meteorisms).
Tas nesāpēja, tikai bija nepatīkami un nedaudz biedējoši, es pat īsu vājuma brīdi nolēmu mazāk strādāt, mazāk dzert un izdarīt dzīvē ko lietderīgu.
Varbūt iet uz pansionātu lasīt vecīšiem priekšā priecīgas grāmatas, kad kovīds būs beidzies vai uz suņupatversmi staidzināt suņus.
Vispār diena bija bēdīga. Kurš te nesen rakstīja par Atprātotājiem. Itin kā būtu pazudis viss prieks. Jā, līdzīgi, līdzīgi, man šķiet, viņi ir bijuši mūsu rajonā. Man liekas, ka es vairs nevaru paciest šo kovīda katalizēto dzīves gaužo bezjēgas lietderīgumu un paredzamo nepriecīgumu.
Piemājas lielveikalā desmit minūtes pirms slēgšanas kādi pieci priecīgi jaunēkļi, vecumā starp Līželi un Jaunkundzi, bija sapirkušies garšīgos, kādu sulu, ūdens bidonu, kādu batoniņu, augļus. Nekāda alkohola. Vismaz šiem viss ir kārtībā, es nospriedu, ka tas mazliet nomierina.

(2 piebilda | jāpiebilst, ka...)

rasbainieks
18:07
runājot par daudzdimensiju risku novērtēšanu, kas tagad ir mūsu ikdiena
(to rakstu, uz kura bāzes šis ir, jūs jau visi redzējāt feisbukos utml internetos, bet katram gadījumam vēlreiz, kas par zvēru ir viral exposure un ko tas visos gadalaikos ēd)
top 3 lietas, ko es gribu darīt, bet pagaidām šķiet pārāk riskantas, jo ilgi jāelpo vienā telpā ar citu cilvēku vai pat vairākiem:
- iet vingrot
- iet autoskolā uz braukšanām
- iet frizēties
starp citu, tā kā piemēram exposure notification appi (kurš mums būs nu jau cerams tuvāko dienu laikā, release pending in app store, esmu kapājusi divas nedēļas bez brīvdienām) risku sāk uzskaitīt no 15 minūtēm, es uzskatu par pieņemamu pie frizieres iejozt uz 10 minūtēm, lai nodzītu deniņus un nolīdzinātu čolku, bet krāsošanai vajadzīgās ~2h ir no-go, lai gan mums pat ir plāns, kā manu quite high maintenance frizūru uztaisīt lower maintenance vienā sesijā
un vēl starp citu, vingrotuve tikai no pagājušās nedēļas ir atsākusi nodarbības, un aizvērās pirms visiem citiem – piektdienā trīspadsmitajā (martā, pirms miļōns gadiem) izsludināja ārkārtas situāciju, pulcēties drīkstēja 50 cilvēki, sestdienā es piesardzīgi aizgāju uz nodarbību, svētdienā neaizgāju, pirmdienā sešpadsmitajā jau bija pieņemts lēmums vērties ciet pavisam, kārtu agrāk par visiem citiem
tikmēr internetos cilvēki pelnīti apņirdza citas vingrotuves soctīklos sarakstītos "skolotāja" tekstus par to, kāds sūds ir vīruss, cik ļoti viņa nav, nu visa šitā klasika – un man ir žēl, ka tas ir tas, kas masās veido priekšstatu par jogu
un vēl starp citu, visa mana dzīve ir starp citu

(6 piebilda | jāpiebilst, ka...)

krii
17:36
Vakar izdevās formulēt savu attieksmi pret latviešu kapu kultūru:

man neizprotama tieksme sacensties mazmazītiņu dekoratīvo dārziņu iekopšanā ar papildnoteikumu, ka zemesgabalā iepriekš jāiekašņā tuvinieka līķis.

(8 piebilda | jāpiebilst, ka...)

iztulko
[lilja_brik]
16:40
overachiever - teicamnieks, izcilnieks, censonis? varbūt jums prātā vēl kāds stilīgs vārdiņš?

(2 piebilda | jāpiebilst, ka...)

rasbainieks
13:36
esmu izdarījusi neiespējamo
nopirku internetos džinsus
ar pirmo piegājienu
der ideāli

(7 piebilda | jāpiebilst, ka...)

klusais_okeans
13:16
pandēmija, tāpat kā jebkura cita emocionāla stresa situācija, pastiprinājusi cilvēku (arī manu) vēlmi pašapliecināties, esot visgudrākajiem un zinošākajam jebkurā diskusijā, interneta strīdā vai latentās formās ikdienas komunikācijā. Man vajadzētu pret šo dziņu (arī savu) izturēties tikpat saudzīgi kā pret jebkuru citu cilvēciska vājuma izpausmi - saudzīgi, ar izpratni, cenšoties mierināt, nevis nosodīt, bet tas izdodas daudz grūtāk nekā līdz šim, acīmredzot saasinoties arī manai vēlmei pēc uzmanības, savas nozīmības apliecinājumiem, un tas viss noved pie kaut kāda apburtā loka, kurā mēs tikai pieprasām un gaidām, neredzam otra vajadzības un iespēju sazināties kā diviem pilnvērtīgiem indivīdiem, kuri atvērti apmainās ar domām, nevis līdz asinīm cenšas otram pierādīt savu vērtību. Šīs vāji slēptais uzmanības bads izkropļo cilvēku tēlus (jo nekas nevar būt seksīgāks par cilvēku, kurš spēj atzīt savu zināšanu ierobežotību, atzīt savu kļūdīšanos un pārprašanu), gribas tikai vēl vairāk nolīst stūrīti un laizīt savas rētas, nevis netaisnīgi kalpot otram par savu kompleksu projekcijas telpu. Ļoti gaidu šī psiholoģiskā saasinājuma līdzsvarošanos un spēju arī pašai sevī pieņemt šo neglīto, mazisko īpašību. Bet vispār man iet ļoti labi, pat neatceros, kad esmu bijusi tik produktīva, mierīga, spējīga sajust un baudīt labo, un neļaut sliktajam ielīst dziļāk par automātiskai reaģēšanai nepieciešamo. Kādu mēnesi iepriekš bija pilnīgs omm, tagad tas mazliet sarūk, bet joprojām stāvu uz zemes stabilāk kā jebkad iepriekš.

(3 piebilda | jāpiebilst, ka...)

saccharomyces
13:20
jau kopš paša rīta sapņaini domāju par to, kā pusdienās ēdīšu rolltonu

(2 piebilda | jāpiebilst, ka...)

saccharomyces
09:49 - citāts no sapņa
visi ceļi ved uz citurieni

(1 piebilda | jāpiebilst, ka...)

Maijs 24., 2020


bozena
23:55 - Dienas prieks Nr.144
https://www.delfi.lv/auto/zinas/foto-inzenieri-teste-vieteja-razotaja-militaro-bezpilota-visurgajeju.d?id=52165175

Atceroties nesenos Drona - Bēguļa piedzīvojumus, kuriem elpu aizturējuši līdzi juta mūsu tautieši un līdzcilvēki, sākšu likt likmes, pēc cik ilga laika pazudīs sakari, un izrādīsies, ka visurgājējs ir visuraizgājis. :)

(1 piebilda | jāpiebilst, ka...)

vairsneat
16:19 - 296
aizvakar sazvanījos ar l., kaimiņš mani uzaicināja pievienoties pasēdēšanai pagalmā. viņš (un es) dzēra hektoru ar limpo, atklāju, ka dārzā dzīvo ezis un uzzināju, ka kaimiņš ir jaunāks par mani, kaut gan visiem ciešā pārliecībā stāstīju, ka man apakšā dzīvo jauks pāris, kam drusku pāri trīsdesmit. runājām par droniem, baznīcu, gejiem, pirātiem un dzeju. viņš dzīvo pavisam citā informācijas un diezgan atšķirīgu uzskatu laukā, bet tik forša saruna! veselīgi tā neplānoti uzlauzt savas realitātes sienas, bet saprast, ka vienalga ir kopīgais un foršas sarunas. tas hektors ar limpo gan nav veselīgi.

(2 piebilda | jāpiebilst, ka...)

Maijs 23., 2020


krii
17:07
Jūs zinājāt, ka Luna Argenta ir arī burvīgi prosecco?

Es tagad zinu. Motivācija svinēt svētkus pieaugusi vairāk nekā jebkad!

(2 piebilda | jāpiebilst, ka...)

Maijs 22., 2020


krii
21:26 - Čiepts internetā
Arheologi Grieķijā atraduši senu sludinājumu tīstokli:


— Pārdodu aknas. Nelietotas. Prometejs.

— Pērku aknas. Ļoti vajag!!! Dionīss.
— Ķermeņa problēmzonu korekcija. Ievērojamas izmaiņas jau viena seansa laikā. Dr.Prokrusts.
— Ekotūrisms. Atraisīsim savu dabiskumu! Kirke.
— Deltaplanierisms pieredzējuša instruktora vadībā. SIA "DAIDALS UN IKARS".
— Šujam kažokus no izcilas kvalitātes aitādām. A/s "Jāsons un argonauti".
— Koncerti un tīmbildinga sarīkojumi dzīvās mūzikas pavadībā. Orfejs.
— Izlaušanās istaba ar pārsteigumiem. Neparastas balvas. Mīnojs.
— Uzkopju dzīvokļus, privātmājas un staļļus. Lēti. Hērakls.
— Pērku, pārdodu un pieņemu ķīlā dārgmetālu. Mīdass.
— Izgatavojam pieminekļus no klientu materiāla. Gorgona Medūza.
— Jūras kruīzi ar galamērķi Itakā. Odisejs.
— Pieteikšanās šovam "Bagātā atraitne". Odisejs.
— Aitas piena brinza no bioloģiskās saimniecības. Polifēms.
— Numismāts piedāvā visu mūsdienu un pagātnes valstu monētas. Hārons.
— Laivu braucieni vienā virzienā. Lēti. Hārons.

— Atbalstīsim jūs visās dzīves situācijās. Māsas kariatīdes.
— Organiskie kūtsmēsli. Lēti. Piegādājam lielos daudzumos. Augejs

- Īpaši veselīgi āboli smūtijiem no Hesperīdu biosaimniecības. Visskaistākajai sievietei ciemā - 90% atlaide. Erīda.

— Akcija: divas galvas par vienas cenu. Pieejamas Lernē. Hidra.

— Drošas autovadīšanas apmācība ekstrēmos apstākļos. Faetons.

— Loka šaušanas nodarbības pa kustīgiem mērķiem. Lieliska izklaide jūsu korporatīvajos pasākumos. Erots.

— Dāvanas un pārsteigumi jebkurā dzīves situācijā. Saņemšana Trojā. A/s "Zirgs".
— Zelta krēslu sērija "Paliec mājās". Hēfaists.

(15 piebilda | jāpiebilst, ka...)

rasbainieks
18:46
runājot par algoritmiem

Because of its popularity over the last century, one might figure algorithm for a new coinage. The source of algorithm, however, is not Silicon Valley but Khwarizm, a region near the Aral Sea in south-central Asia and the birthplace of the ninth-century mathematician Muhammad ibn-Musa al-Khwarizmi (780?-850?). Al-Khwarizmi, "the Khwarizmian," who later lived in Baghdad, wrote a treatise on what is called algorism, or the use of Arabic numerals for mathematical computation. Despite the name by which the Arabic numerals are known in Europe, these symbols, as well as the methods for using them, were actually developed in ancient India. Europeans learned to use the numerals, however, through treatises written in Arabic by mathematicians working in the Muslim world. Algorism, the English word for computation with Arabic numerals, is derived from Al-Khwarizmi's name. The word algorithm originated as a variant spelling of algorism, probably under the influence of the word arithmetic or its Greek source arithmos, "number." With the development of sophisticated mechanical computing devices in the 20th century, algorithm was adopted as a convenient word for a recursive mathematical procedure, the computer's stock-in-trade. In its new life as a computer term, algorithm, no longer a variant of algorism, nevertheless reminds us of the debt that modern technology owes to the scientists and scholars of ancient and medieval times.

(jāpiebilst, ka...)

Maijs 21., 2020


smejmoon
18:30 - auksti
No Komi atgriezos septembrī.
Šodien ir pirmā diena, kad pēc tā brauciena uzvilku silto apakšveļu. Pēc nedēļas jau vasara!

(jāpiebilst, ka...)

helvetica
14:50 - padirsenis
Brīnišķā latviešu valoda: lēnkrēsls un sēde. Tas, ko mēs vnk par "krēsliem" saucam.

(1 piebilda | jāpiebilst, ka...)

Maijs 20., 2020


jim
18:27
Vakar iestājos "Progresīvajos".

(31 piebilda | jāpiebilst, ka...)

helvetica
15:58 - <3
Zelts: https://www.nbcnewyork.com/entertainment/adult-film-star-ron-jeremy-fighting-to-save-tree-outside-his-childhood-home-in-queens/

(jāpiebilst, ka...)

Maijs 19., 2020


smejmoon
16:22
Es pamanīju šad tad, ka dienasgrāmatā tuvāku cilvēku vārdus varu vienā teikumā rakstīt ar mazo burtu, kur svešu cilvēku vārdus ar Lielo.
Ka kaut kas ir tik īpašs, ka vairs nav vajadzīgs īpašvārds, bet ir pats par sevi saprotams, par ko iet runa.

(jāpiebilst, ka...)

ravejsledzejs
13:41
uzrakstīju atbildi par kaitēkļiem. Enter. pēc tam pārlasīju. pašam riebīgi palika. es tāpat kā jautājuma autore atbildē lietoju deminutīviņu. fui, pē, vē!...

(jāpiebilst, ka...)

Draugi

> Jaunākais
> Arhivētais
> Draugi
> Par sevi
> Blogs angliski
> previous 20 entries

> previous 20 entries
> Go to Top
Sviesta Ciba