Septembris 18., 2018


iztulko
[sirualsirual]
19:44
kā angliski pateikt ko līdzīgu "paši pūta, paši dega"?

(3 piebilda | jāpiebilst, ka...)

kants
14:09 - austrija
ir kāds labs ieteikums, ko apskatīt no laikmetīgas mākslas vai citu darīt vīnē šo sestdien un svētdienas pirmajā pusē?
Mūzika: Leonard Cohen - Take This Waltz
Tags:

(jāpiebilst, ka...)

tiesibsargs
11:36 - teo
man šķiet, ka katoļiem bija ok mānīties, krāpties un manipulēt - ja vien to dara dieva un baznīcas labā.

(6 piebilda | jāpiebilst, ka...)

tiesibsargs
10:17 - fakts
ticēt - tas ir humanoīdiski. 
bet šaubīties - tas jau ir dievišķi.

(jāpiebilst, ka...)

anonymous
09:05
Sapnī biju uz Vainhausas koncertu.

(2 piebilda | jāpiebilst, ka...)

Septembris 17., 2018


lord
20:30 - par Autovadītāja Apliecību
aizvakar bija ļoti mīlīgi, kad bibliotekāre reģistrējot man kartiņu gandrīz ierakstīja manu vārdu un uzvārdu kā Autovaditaja Aplieciba...

(1 piebilda | jāpiebilst, ka...)

tiesibsargs
17:11 - netīrā nauda
Pretēju nostāju šajā jautājumā pauž Jaunās konservatīvās partijas pārstāve Dagmāra Betnere Le Galla (JKP), sakot, ka VKKF budžets ir jāpalielina, tomēr to nedrīkst darīt no ētisku apsvērumu dēļ, jo kultūra nedrīkst tiks finansēta no cilvēku netikumiem. "Tā tomēr nav laba prakse. No plaukst un zeļ Zuzāna kolekcija. Tā ir asaru nauda," debatēs teica JKP pārstāve.

(jāpiebilst, ka...)

tiesibsargs
15:24 - je suis ebrejs
izrādās, es esmu iekļauts "judas watch" sarakstos.

tāda lapa, kurā reģistrējot nebaltos nodevējus:
Documenting anti-White traitors, agitators and subversives & highlighting Jewish influence.

es pat nezinu, šito laikam gandrīz vai cv pienāktos likt.

(10 piebilda | jāpiebilst, ka...)

tiesibsargs
13:14 - alusnews
runājot par alus lietām - klaiņojot zviedru internetos, atklāju, ka te viskaut ko no alkogoliskām dziriņām var pasūtīt kā importu ar piegādi uz mājām. tādā veidā pilnīgi legāli var apiet valsts monopolu systembolaget. kas smieklīgi, importēt var arī zviedrijas ražojumus. acīmredzot pietiek ar to, ka pudeles ir bijušas izvestas no valsts, atkalievešana ir imports. likumiskais arguments šai it kā dīvainajai fīčai ir sekojošs - ievest dziriņas kaut vai savā auto humanoīds drīksts, galvenais, ka tikai paša patēriņam. attiecīgi, ja kāds kantoris noorganizē šādu atvešanu, tas vienalga skaitās privātais imports. smalki!

daži kantori piedāvājumus ir advancējuši tiktāl, ka tiek piedāvāti pat vīna un alus abonementi. i shit you not. diemžēl, kad tīri testa pēc mēģināju noformēt sev alus abonomentu (a čo, reizi mēnesī saņemt uz mājām 10 dažādus jaunus craftbeer, par to piķojot kādus 60 eiro, nav slikts dīls), izrādījās, ka šobrīd kantorim jau ir maksimālais abonentu skaits. sola ziņot, kad pienāks mana rinda. nu ko, man nav nekāda steiga, varu arī pagaidīt. it sevišķi, ja labs aliņš jāpagaida.

(jāpiebilst, ka...)

tiesibsargs
13:10 - poila
vakar pagaršoju mead. protams, nav vēl nostāvējies, bet garša laba. uz z-svētkiem būs brangs padzēriens.

tagad pamazām ķeršos klāt alus lietām. vēl jāpapēta receptes, bet izskatās, ka tapināšu eilu. pamazām jāiepērk ingredienti, un tad jau varbūt oktobra sākumā varētu pirmo pārtiju startēt. ja nesanāks līdz tam saorganizēties, tad gan atliksim uz novembri, kad atgriezīšos no ēģiptes.

(2 piebilda | jāpiebilst, ka...)

tiesibsargs
10:38 - pabrix
tas, ka artis pabriks vienkārši nemāk tvītot, tas jau ir sen zināms.

bet nu šis, kas tas tāds ir, tipa latviskās dzīvesziņas domugrauds kaut kāds?

"Diemžēl, vairākkārt esmu novērojis,ka UK un Īrijā dzīvojošie latvieši ģimenē izmanto angļu v. arī saziņā ar saviem mazajiem bērniem."
https://twitter.com/pabriks/status/1041354141971439622?s=12

(1 piebilda | jāpiebilst, ka...)

krii
10:41
Esmu milimetru no tā, lai dauzītu galvu pret rakstāmgaldu un kliegtu: "Atp*sieties visi, lieciet mani mierrrrā!!!!"
Ar to visu, ka pamatdarbā man šodien ir oficiāla brīvdiena.

(1 piebilda | jāpiebilst, ka...)

kants
09:46 - ic3peak
skaidrs, ka viss kavējās un depo atspirdzinājumu klāsts nav audzis ne plašumā, ne labumā. toties nesmirdēja un šķita laba skaņa! vienīgi pat sievai likās par klusu.
pats koncerts bija jauks. tautiska elektroniskā estrādes mūzika mijās ar apcerīgām elēģijām, kas lika sapņot par cionismu un zubrovku ar kokosriekstu pienu. grusnaja suka nospēlēja divreiz, bet neviena netika līdzi ierakstam. pie skatuves uzbudināta sātanistu minoritāte trokšņaini pauda savas emocijas līdzās ierasti pasīvajām masām. uz beigām palika mazāk gaisa.

(2 piebilda | jāpiebilst, ka...)

pelnufeja
00:03
Tā ir, brīvība ir grūta un neērta, un nereti vientuļa. Bet melošana sev vai iekšējas nāves sajūta ir daudz mokošākas.
Domāju, piemēram, par to, kā tas ir, ka es pieņemu lēmumu aiziet no feministiska projekta, kura idejai es it kā ļoti ticu, bet par kuru man ilgstoši nemaksā un kura ietvaros man nāktos upurēt savu profesionālo un personisko integritāti, un izlemju darīt kaut ko it kā pilnīgi neracionālu. Lai gan atkarīgs droši vien no tā, kā definē racionalitāti. Un, kā jau kāda cibiņa te bija trāpīgi formulējusi, ja cilvēks dzīvē nedara to, ko viņš patiešām grib darīt, nav nekāda iemesla neiet un tūlīt pat nepakārties. Turklāt iespēju darīt to, ko grib, dzīvē nemaz nav tik daudz, un tās neizmantot šķiet muļķīgi. Un es to cilpu ap kaklu sāku just diezgan ātri, ja daru kaut ko, kas "man nav jādara".
Ir joprojām diezgan skaļa un klātesoša aizvainota mazas meitenes balss, kas činkst, ka tas ir tik negodīgi, ka es mūžigi pamanos sapīties ar cilvēkiem, kuri mani neciena. Bet, skaidrs, ka tur ir arī otra puse - es pati pret sevi mēdzu izturēties veidos, kas nekādi nav nosaucami par cieņpilniem (un līdz ar to diemžēl noteikti es tā izturos arī pret citiem, jo citādi jau šajā universā nav iespējams). Vēl ir trešā puse: kā tad es varu iemācīties pret sevi un citiem izturēties cieņpilnos veidos, ja es neesmu tos diez ko daudz redzējusi? Un tas tiešām šķiet negodīgi. Kā es varu zināt, kā ir pareizi, ja es māku tikai nepareizi?
Droši vien atliek tikai mēģināt un pamazām intuitīvi taustīties pretī veselīgākiem, mazāk destruktīviem scenārijiem. Es to jau daru. Bet tas ir lēnām un ilgi.
Un laikam, ja tagad izslēdzam tādus ārējus un prozaiskus iemeslus, kas gan arī ir ļoti būtiski, tad tā lieta, kas man ir visvairāk traucējusi iet tajā, ko es gribu, virzienā, ir kauns. Kauns par visādām stulbām rīcībām un izvēlēm, neapdomību. Kauns par to, ka es esmu dumja. Ka es uzticos cilvēkiem, kuri to nav pelnījuši. Kauns par to, ka es neprotu un man nesanāk lietas. Kauns par to, ka es nespēju realizēt citu gaidas. Ka es nespēju realizēt pati savas gaidas. Ka es esmu kļūdījusies. Ka es esmu neglīta. Ka citi cilvēki ir labāki par mani. Utt. utml. No kauna izaug visaptverošā pārliecība, ka citi mani slepeni (vai reizēm pavisam atklāti) apsmej un ienīst. Ar to kaunu ir tik mežonīgi grūti dzīvot. Un kauns likumsakarīgi gandrīz vienmēr noved pie jaunām rīcībām, izvēlēm un apstākļu sakritībām (?), kas liek just arvien lielāku kaunu. Es reizēm gandrīz fiziski nevaru paelpot no tā, cik ļoti man ir par sevi kauns.
Es īsti nemāku nosaukt vārdā tos mazos solīšus, kas pavisam lēni un pamazām ved no briesmīgā kauna ārā. Varbūt tie ir zemākie punkti. Varbūt tā ir apzināta izvēle. Varbūt nejaušība. Es nezinu. Visticamāk, viss kopā.
Šis joprojām ir ļoti, ļoti trausls punkts, kurā būt. Un man joprojām ir tāda sajūta, it kā kāds iekšējā audumā būtu izplēsis milzīgu caurumu. Varbūt es pati? Un man tagad ir ar to plīsumu jādzīvo. Varbūt vienmēr būs.
Bet punktā, kurā es atrodos tagad, es spēju elpot. Un es speru soļus tajā virzienā prom no izvēļu izdarīšanas, lietu teikšanas/neteikšanas, jo bail vai kauns. Un es zinu, ka būs kritieni atpakaļ. Un tumsa. Un visādas grūtas lietas. Un daudz sāpju. Ja no kauna vēl varbūt kaut kādā nākotnes punktā šķiet kaut cik ticami, ka varbūt varētu atbrīvoties, tad no sāpēm diez vai. Jo dzīve tāda ir, īpaši, ja ir tik plāna āda. Bet dzīvi taču var uztvert kā sasodītu lauka pētījumu. Atceroties gan kādu akad. avotu, ko pēdējā laikā daudz citē dažādi cilvēki, dzīve ir tāds lauka darbs, kas salauž sirdi. Bet lai jau, citādi vēl var gadīties, ka vienu dienu nāksies attapties, ka esi kļuvis par briesmoni, kas neko nespēj just.

(8 piebilda | jāpiebilst, ka...)

Septembris 16., 2018


tiesibsargs
18:55 - zviedrijas vēlēšanas - apdeits
tātad, balsis nu ir saskaitītas. 144 mandāti sarkanzaļajam blokam, 143 mandāti labējai alianse, 62 mandāti zviedrijas demokrātiem.

nespekulēšu par to, kas ar ko un kā varētu veidot valdību - šobrīd tur viss ir makten miglā tīts.

bet kas tad notiek tālāk?

24. septembrī nu jau jaunais parlaments izraudzīs spīkeru un vicespīkeru. tas nav nekāds formāls procesiņš bez nozīmes - jo premjera kandidātu nosauc tieši spīkers.
25. septembrī oficiāli atklāj jauno parlamenta sasaukumu.
ne vēlāk kā 2 nedēļas pēc parlamenta sanākšanas, ja esošais premjers nav pats atkāpies, notiek uzticības balsojums.
ja balsojumā vairāk kā puse balso pret esošo premjeru, viņam jāatkāpjas. spīkeram vēlāk jāpiedāvā jauns kandidāts.
spīkeram ir 4 iespējas piedāvāt premjera kandidātus. ja nevienu parlaments neapstiprina (=vairākums nobalso pret), trīs mēnešu laikā jārīko ārkārtas vēlēšanas.

nu ko, velkam ārā popkornu un kolu - šovs garantēts!

(jāpiebilst, ka...)

bozena
19:53
Siltumnīcā sākušas augt sēnes. Man liekas, ka šīs.
http://www.fungi.lv/macrolepiota_bohemica.htm. Docents V. nelepotos ar manām sēņuzinībām.
Ēst nemēģināšu. Lai gan izskatās garšīgi.
Es parasti ēdu tādas sēnes, kuras man kāds prominents sēņotājs ir ierādījis, un no kurām prominentais sēņzinis pats nav atmetis pedāļus. Piem. Juronkulis man ierādīja, ka var ēst makstenes, nu tad es arī ēdu.
Saulsardzenes esmu ēdusi varbūt 2 reizes. Vienu reizi, kad bijām tādā kā ekskursijā pa ezeriem ar visiem radiniekiem. Visi brauca ar mašīnām, pārbraucienā piedalījās žigulis, moskvičs un zaparožecs, tā kā viss mums bija kā pie pārtikušiem darbaļaudīm. Apmetāmies pie ezera, uzcēlām teltis. Brezenta, protams. Un pie ezera Volodjonkuls un Juronkuls, un mans papus arī salasīja saulsardzenes. Un salika uz sviestmaizēm un sacienāja visas mammas un bērnus. Bija garšīgi, saulsardzene tiešām garšoja pēc riekstiem. Bet tad māsīca sāka kliegt, ka saulsardzenes esot tārpainas. Paskatījos, tiešām tārpainas. Kaut kā mūsu tēviem attiecībā uz sēņu tārpainību bija attīstījusies selektīvā vēlmju redze.

(4 piebilda | jāpiebilst, ka...)

tiesibsargs
17:53 - jūsu zināšanai
zviedrijā joprojām viss ir kārtībā. man šķiet, ka arī tā pasūdainā pēcvēlēšanu situāciju nav ne tuvu tai vircas bedrei, kas oktobrī gaida mūs, latvijas pilsoņus.

p.s. pierakstu atgādinājumu sev pēc iespējas ātrāk pieteikties zviedrijas pilsonībai.

(jāpiebilst, ka...)

vistu_zaglis
16:33
Ir zini kā, ka pēdējā laikā kultūras dzīve sanāk samērā intensīva, un par katru apmeklētu konci kaut ko uzrakstīt šķiet lieki, bet tad pienāk vakardiena, Emika visa tāda casual AF atnāk, uzkāpj uz improvizētās CrossClub skatuves un vienkārši izšauj tev smadzenes nahuj uz neatgriešanos. Un tu vienkārši stāvi pašā skatuves priekšā, un saproti, ka viņas balsī varētu klausīties mūžīgi un dienu dienā, saproti, cik ļoti tu mīli viņas trademark sound, uz mirkli pat padomā par to, cik lieliska ideja bija paņemt un viņas sintētikai pievienot actual dzīvu buņģieri, bet kopumā visa pārējā pasaule tupa vairs nepastāv, tikai tu un skaņa. Uz brīdi sūdīgi noregulēts prožektors tevi atgriež atpakaļ uz zemes, ik pēc 2 sekundēm priecīgi iespīdinot acīs, bet to pamana fotogrāfs-filmētājs un aiziet pastāstīt pults cilvēkiem, ka viņiem ahtungs sanācis, prožektors pagriežas augstāk, tu aizej atpakaļ tur, kur pirms tam biji, un atkal pazūdi no pasaules. Papildus iespaidam tu zini, ka tev kabatā, telefonā stāv e-pasts no pagātnes, kuram tu esi izlasījis preview teikumu, bet neesi atvēris izlasīt tālāk, un tu par to vienlaicīgi domā un nedomā, jo ir grūti vispār jebko padomāt, tepat, dažu soļu attālumā Emika atnāk atpakaļ uz skatuves, un saka, ka - atvainojiet, mēs parasti negatavojam encores, tāpēc, ja jums nebūtu iebildumu, mēs vēlreiz varētu nospēlēt Run, un tu paspēj tikai padomāt, ka tieši to tu gribēji palūgt, vēlreiz nospēlēt Run, un atkal pazūdi kaut kur skaņā un balsī uz pāris minūtēm un mūžību vienlaicīgi.

Uhti. Uh.
Garastāvoklis:: Jāiet iet, vasara tak
Mūzika: Asking Alexandria / Vultures

(6 piebilda | jāpiebilst, ka...)

bozena
13:08
Kā gan es varēju palaist garām šādu jauku un godīgu personāžu draudzību?!
https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/knab-parbaudis-memory-water-iespejamo-slepto-politisko-agitaciju.a290655/

(jāpiebilst, ka...)

kants
10:37 - visu tautu folkloristi, šovakar uz klubu depo!
vakar publicēts jaunais klips dziesmai par krievu pasakām


(jāpiebilst, ka...)

Draugi

> Jaunākais
> Arhivētais
> Draugi
> Par sevi
> Blogs angliski
> previous 20 entries

> previous 20 entries
> Go to Top
Sviesta Ciba