Oktobris 15., 2019


hedera
18:01
Principā, baziliks ir visīstākā nezāle, viņam tikai paveicies, ka ir tik garšīgs. Kalendāru arī šis nepazīst, neviens viņam nav pateicis, ka rudens klāt. Kopš augusta beigām 100% no spraudeņiem (n=12) sadzinuši pamatīgas saknes. Nu ok, sastādīju tos, kas vēl nebija sastādīti, tādēļ tagad man vispār palodze noklāta ar bazilika podiņiem. Bet tie oriģinālie, sentēvi, kuri pavasarī izauga no sēklām, podiņos visu zemi ir izrijuši, sakņu murskulis vien. Vai tā ir problēma? Nē, bazilikam tā nav problēma, baziliks var pārtikt no svaiga gaisa un mīlestības ūdens, un uz pārkokojušamies zariem vēl dzīt jaunas atvases. Dzinumus nogriezu jauniem spraudeņiem, pārējo izvirtību nahrenizēšu dārzā. Nezinu gan, kā tiem sakņu murskuļiem klāsies Latvijas ziemā, mazums, vēl izdomās, ka nav nemaz tik traki. Ā, bet ja arī jaunie spraudeņi (n=20) sadzīs saknes, būs jāsāk dāvināt cilvēkiem bazilika stādiņi, jo man nav tik daudz palodžu.

Un starp citu, kad es saku "podiņi", tās īstenībā ir konservu bundžas. Kā podiņi funkcionē izcili (vismaz bazilikam), un arī izskatās stilīgi.

(jāpiebilst, ka...)

ctulhu
16:45 - šodienas pērle.
Man adresēts teksts:

/Ir tikai viens veids, kā tu vari atgūt cieņu – izdzēšoties no cibas./

(30 piebilda | jāpiebilst, ka...)

Oktobris 14., 2019


kants
21:56 - vai pakļautajam ir tiesības patērēt koloniālo maskulinitāti?
EA mani ir pievērsusi post-koloniālistiem. gadus desmit turējos pārliecībā, ka tas nav (post)sociālisma analīzei derīgs, bet slidenā igauniete jaunajā graķenītē ne tikai pierāda, ka ir reāls košers, bet arī dara arī to atraktīvi, eleganti, globālās priekšrocības izklāj. tagad tā kā prasās, gribās - mūsu gadsimta teorija, ar potenciālu, ar definētām vietējām priekšrocībām komplektā. bet tad man būtu jālasa visa tā klasiskā hreņa tipa bāba, apadurajs, spivaka vai vēl kas. soooo 90ies! kā dzīvot, kā būt? labi, ka ir salamans mācītājs vismaz ar savu padomu. 
insantākais, kāpēc šo rakstu, anekdote tāda: es kā vienkāršs cilvēks, zēns vēl savā sirdī, esmu sakeris uz vēsturisku romānu un detektīvu. lai tiktu vaļā no tikko noklausītās dostojevska 'velnu' mizantropijas (labs viņš, postrukturālists &^*&%$), ielādēju klausulē pāris romānus no b.akuņina, kurš reiz jau manu sirdi ar savu pseidonīmu (un pēc tam izcilo stilu) bija nolaupījis. izvēlējos nejauši, nu jau klausos otro, bet pirmais bija шпионский роман - nav tik mazas bildes inetos, lai jz. ras par izmēru nedusmotos, sameklējiet paši. 
stāsts par jaunu čekistu 41. gadā: ideālists, bokseris, 23 gadi, pirmā mīla, uh! lieliski ierunāts. tipa ārējā izlūkošana un tā, bet klausos, jūtu - personīgi kaut kā aizķer. viņa tēls - ļoti, pat zinātniski atbilst (sk. iepriekš par dienasgrāmatām) personības attīstībai augstajā staļinismā, ļoti reāls. bet es jūtu - šis ir tas brīdis, kad koloniālajā varas matricā es identificējos ar subalterno subjektu, manas apziņas pozīcija ir citādāk neiespējama - un prikols tāds, ka nav šādu refleksiju lasot le karē, flemingu vai č.strosu - britu (spiegu) koloniālā maskulinitāte ir automātiski pieņēmīgs ego modelis. un ar to līdz galam EA mani pārliecināja, ka soviet postkolonialism ir lieta. 

Mūzika: iron maiden: fear of the dark

(jāpiebilst, ka...)

ctulhu
21:54 - jaunie zinātnieki pret zinātni?
https://www.delfi.lv/news/versijas/latvijas-jauno-zinatnieku-apvieniba-izm-solam-pa-jaunam-daram-pa-vecam.d?id=51544233

šite viņi raud par to ka LV gatavojas finansēt dalību EKA un CERN, un ka tad tipa naudu saņemšot tikai tie pētnieki kas nodarbojas ar kosmosu un kodolfiziku. Tikai tāda nianse, ka lielākā daļa zinātnes nozaru iet tur apakšā, tur ir gan materiāli tātad ķīmija, gan bioloģija, gan visa vaida elektronika un informātika.

(17 piebilda | jāpiebilst, ka...)

saccharomyces
20:33 - my tongue, tied up like a ball of christmas lights
You are so full of rain
There is so much that is growing

(jāpiebilst, ka...)

ctulhu
14:23
Normāls datora noformējums

https://englishrussia.com/images/newpictures/Fishing_in_the_North//104321/1391/148871919316724944_full.jpg

(17 piebilda | jāpiebilst, ka...)

iztulko
[adirred]
11:56 - Vonnegūta frāzes tulkojums
Nav tagad pa rokai attiecīgā grāmata ("Cilvēks bez valsts"), bet, ja mani atmiņa, neviļ, šis izteiciens tur latviski bija iztulkots kaut kā drusku jancīgi. Kad šaubies, nocietinies - tā kaut kā.
"When in doubt, castle."
Cik gan saprotu, runa tomēr ir par rokādes taisīšanu. Vai arī es maldos?

(2 piebilda | jāpiebilst, ka...)

Oktobris 13., 2019


bozena
23:38
Klepoju kā lokomotīve. Aptiekā man pārdeva ambroksolu Flavomed Putojošās Tabletes veidolā. Tad nu es jums pateikšu, dārgā draudze, šitā dzira ož pēc ToiToi zilā smirdšmidruma un droši vien arī tā garšo.
Bet citādi, ak cienījamā kundze, viss kārtībā, viss kārtībā! Brīvdienās redzēju jūru, sēnes un mežus, uzņēmu viesus, ciemos bija arī 2 sunīši, Pako, Buldodziņš un Fidži, Čivavas j-dze cukura paciņas svarā. Abi viens uz otru krietni izrējās, Pako paspēja izvārtīties kakā un piespiedu kārtā iet dušā.
Es arī gribētu sunīti.
Mazāk tīkamā balītes blakne - nomazgāju visus Vasarsmājā esošos traukus vismaz divas reizes.

(2 piebilda | jāpiebilst, ka...)

krii
18:58
Emu sasniegusi jaun līmeni - prokrastinēju arī to, kas man sagādā prieku.

Brīdī, kad iestāsies nepārvarams slinkums elpot, varēšu mierīgi nomirt.

(1 piebilda | jāpiebilst, ka...)

krii
18:32
- Man jābūt skaļam, lai mani pamanītu un nenotriektu! - nodomāja motociklists, negantā rēkoņā traukdamies pa ielu.

- Pamanījām, - nodomāja pamodinātie daudzdzīvokļu mājas iemītnieki. - Nenotriecām, bļaģ.

(jāpiebilst, ka...)

jim
17:15 - Procrastination Awards
Nolēmu, ka šodien gan pabeigšu rakstu. Protams, tūdaļ pat aizgāju pēc putekļsūcēja, iztīrīju māju, nomazgāju traukus un ieliku mazgāties virtuves paklāju. Tagad apsveru, vai nevajadzētu iet ieviest lielāku kārtību šķūnī, pārstādīt augus vai arī ķerties pie sienu špaktelēšanas.

(5 piebilda | jāpiebilst, ka...)

saccharomyces
12:04 - zīme no kosmosa?
es tikko redzēju, kā balodim pārbrauca pāri auto un viņš neskarts aizlidoja

(5 piebilda | jāpiebilst, ka...)

anonymous
09:37 - Hate
Kā gan tas ir – vai skaļas mūzikas spēlēšanas ierobežojums līdz plkst. 23 Rīgā vairs nepastāv? Teiksim, vakar un aizvakar klubs Friends mauca savus disko šlāgerus un sintīčastuškas līdz kādiem 2 naktī. Nē, nu vēl, protams, ir motociklisti, kam nez kur ar skaļiem purkšķiem un rēkoņu ir jātraucas arī vēl trijos naktī. Tie ir pat vel kaitīgāki par skaļo mūziku un tās kliedzošajiem baudītājiem.

(5 piebilda | jāpiebilst, ka...)

Oktobris 12., 2019


anonymous
21:46
Nez, par ko liecina fakts, ka burti latviešu apgādu grāmatās kļūst arvien sīkāki? Nē, un nav vaina manās brillēs, ar tām viss ok.

(1 piebilda | jāpiebilst, ka...)

anonymous
17:35
Vakar Boriss pamanījās izšmaukt kāpņutelpā. Labi, ka piektdienas vakars, bija maz staigātāju, un nevienam nebija izdevība viņu palaist pagalmā. Atradu nobijušos un brēcošu zem trešā stāva ugunsdzēsības skapja.
Tags:

(jāpiebilst, ka...)

hedera
16:28
Skatos, diršanās diskusijas ap klimata problēmām nerimst, un pamanīju, ka vairāki veci un jau sen apgāzti mīti arvien turpina uzpeldēt. Šeit garš saraksts ar izplatītiem globālās sasilšanas noliedzēju mītiem, katrs īsais skaidrojums ir links, kas ved uz detalizētāku skaidrojumu. Tas tā, varbūt noder tiem, kuriem vēl nav uznākusi pilnīga bezcerība strīdēties ar cilvēkiem, kas noliedz zinātniskus faktus.

(31 piebilda | jāpiebilst, ka...)

Oktobris 11., 2019


bozena
22:52 - Tā paiet pasaules godība
Vasarasmājā kurinām krāsnis ar Rīgas Viļņiem. Lasu, ka sers Pols Makartnijs ir kopā ar Hīteri Mailzu. Bet viņi taču izšķīrās, domāju. Kā tad. 2000 gads!

(jāpiebilst, ka...)

krii
20:53
Ir diezgan liela iespēja, ka es drīz izmisīgi meklēšu kādu, kurš būtu ar mieru novembra beigās vienu nedēļu adoptēt seru Ričmondu.
Viņš ir ļoti, ļoti jauks, kā jau zināt. Bet mazliet ekscentrisks. Un ļoti, ļoti stiprs.

(2 piebilda | jāpiebilst, ka...)

jim
15:55
Klau, draugi, kāds drīzumā nebrauc uz Rīgu no ārzemītēm-labzemītēm? (LT un EE arī skaitās.) Kāds, kurš varētu būt tik mīļš un vietējā narvikā nopirkt man kādu paciņu Pueblo tabakas? Rīgā esot izbeigusies, āāā

(16 piebilda | jāpiebilst, ka...)

Oktobris 10., 2019


bozena
23:54
Pagājušo nedēļu Matriksā bija darbības traucējumi. Ejot Mazajā Veikalā (nu tajā, kas uz stūra) man durvis atvēra Roberta Smita jaunu dienu klons. Mūsu Rajonā vīrieši un pat mazi puikas ir labi audzināti, allaž palaiž dāmas pa priekšu un pietur viņām durvis, tāpēc fakts pats par sevi aizdomas neradīja. Dīvains bija kas cits.
Tehnisku iemeslu dēļ Matrikss bija kaut kā nepareizi nolasījis dotos lielumus vai arī paralēlais universums bija izvērsies mūsējā, jo klonētā Robčika drānas bija tīras un kārtīgas, un par meikapa akurātumu viņu apskaustu Rojs Rodžers.

(3 piebilda | jāpiebilst, ka...)

Draugi

> Jaunākais
> Arhivētais
> Draugi
> Par sevi
> Blogs angliski
> previous 20 entries

> previous 20 entries
> Go to Top
Sviesta Ciba