Black DATA Žurnāls
Recent Entries 
30.-Okt-2014 10:12 am - Alkogolik... un tālāk pēc teksta
Pirmais ko es ierodoties zobārstam paprasīju, ierodoties 15 minūtes pēc norunātā laika, vai viņš zin šo dziesmu.

http://youtu.be/AfjOScUn1GQ
29.-Okt-2014 01:17 pm - Valoda-valodiņa: pēcpusdiena
"Pēcpusdienas pārdomas pēc pusdienām" man izšāva korķus. No vienas puses tā ir puse dienas - pirms divpadsmitiem dienā viena puse, tad līdz pusnaktij otra. Bēt, vēl jau ir tās pusdienas, un pēc pusdienām... you know... pēcpusdiena. Un, ja es neēdu pusdienas? Tad man kā narkomānam, kuram nav trešdienas, nav pēcpusdienas? Rīts ievelkas vakarā? Longolieri kaut kādi, goda vārds.
29.-Okt-2014 12:01 am - Strange
"People are strange when you're a stranger
Faces look ugly when you're alone."
28.-Okt-2014 05:28 pm - 28. oktobrī Latvijā svin Junkurus
Lagzdiņa sveiciens
28.-Okt-2014 04:50 pm - Par lietišķo stilu
Man tagad, starp citu, ir žakete, kas ne tikai neizskatās, kā vecākajam brālim atņemta, bet arī ar divām pogām. Iepriekšējai bija trīs. Tas ir tik kruti aizsoļot līdz veikalam ar aizpogātu tikai augšējo pogu, un tas ir legit.
28.-Okt-2014 12:50 pm - Veci cilvēki un datortehnika
Kas tas ir par dīvainu priekšstatu, ka vecam cilvēkam labāk ir pirkt klēpjdatoru, jo viņam būs grūtu apgūt planšetdatoru? Es teiktu, ka cilvēkam, kas nav saskāries ar datortehniku iepriekš, būs grūti apgūt jebko. Bet, ja reiz viņš tomēr ir nolēmis iet laikam līdzi, jo, kā pareizi atzīmēja, "Pa radio to vien stāsta, ejiet uz šītādu mājaslapu, un ejiet uz tādu mājaslapu. Pat telefona numurus neviens vairs nesauc, tik sūta uz mājaslapu.", tad kāpēc viņš nevarētu apgūt lietot planšeti?

Stāsts tāds. Vakar satiekos ar vecmammu, kaut kāda vārdadiena man te bija nesen, un te izskan: "A mēs varam braukt uz Maksimu, tur mēs varētu klēpjdatorus paskatīties, un vēl TELE2 mobilo internetu." Pēc minūtes apjukuma tomēr braucam uz krogu, jo es gribu ēst, un gribu dzirdēt stāstu, kakova hrena uz Maksimu pēc klēpjdatora? Iepriekš mums bija teorētisks disputs par visādām interneta lietām un tā, bet kā tas ir reducējies līdz klēpjdatora iegādei par 250 eirām man netapa skaidrs. Izrādās, visi radi, jauni un veci, ir iestāstījuši, ka planšete tāds liels telefons vien esot, tur neesot īsta klaviatūras, un tā pati ir ar maziem burtiņiem. Es saprotu, ka vienam ir daudz gadi un pieradums pie stacionārās kastes, citam svarīgi filmas kačāt un referātus rakstīt, bet neviens nav nočekojis kopsaucēju, vai vēl labāk iedevis pamēģināt kaut ko no tā lieliskā klēpjdatora. Cilvēkam ir vien tik daudz pieredzes kā vieni tizli pensionāriem domāti datorkursi, pēc kuriem vienīgais ieguvums: "Es tagad lepni varu teikt, ka esmu rokās turējusi peli." Bet kopsaucējs, izrādās, ir pirkt Maksimā 15 collīgu, divus ar pusi kilogramus smagu Acer (ok, reklāmā bija arī Lenovo, bet dabā bija tikai Acer), un pieslēgt viņam mobilo internetu. Un tas, protams, zem saukļa - naudas ir tik, cik viņas ir.

Vārds pa vārdam, sāku prasīt, kur tad viņa tik mobili dosies ar to divus ar pusi kilogramus smago kasti, ja reiz plāns ir slēgt tieši mobilos internetus. Atceroties iepriekšējo sarunu, biju paņēmis arī planšeti līdzi pabakstīt. Būtu zinājis kā ir iegriezusies situācija, būtu paņēmis arī kompi. Rezultātā pēc nebūt ne vienkāršas sarunas (iz sērijas - tu labāk gribi "pluk", vai "trrrrr"), pāris interneta lapām un bilžu galerijām, nu jau vecmamma bija gatava kaut rīt iet pirkt planšeti. Man, protams, nav radusies sajūta, ka planšete ir atbilde uz visām lūgšānām, un tas ir pareizākais lēmums, bet vismaz esmu paglābis cilvēku no divus ar pusi kilogramus smaga sūda, par pensionāram diezgan ievērojamu summu. Vispār Eiropas Komisija, vai patērētāju tiesību aizstāvji, varētu aizliegt parastiem mirstīgiem pārdot tos Acer mēslus, un atstāt šo lielisko stratēģisko lēmumu tikai korporatīvo iepirkumu kompetencē. Parastajiem mirstīgiem, kuriem vajag "tikai rakstāmmašīnu", bet vēlāk izrādās vajag arī lai jūtjūbe ietu, feisbūka spēlītes strādātu, dators būtu viegls, baterija ilgi turētu, un tas viss nesalūztu tuvāko piecu gadu laikā, nav ne mazākās nojēgas par Celeron, SSD, vairākiem kodoliem un citiem tehniskiem parametriem. Parastie mirstīgie pieiet pie piena plaukta, un nopērk to pienu, kuram ir akcija. Jo visās pudelēs un pakās taču ir piens, right?
26.-Okt-2014 11:24 pm - Svētdienas noslēdzošais
Nez, kas vairāk ir filozofija? (Es zinu, ka daļa adresātu cibu baigi vairs nelasa, bet uz svētdienām varētu arī iespringt) Monologs (viedoklis), dialogs (intervija), vai diskusija (es pat nezinu... protokols?)? Katrā ziņā šķiru pāri intervija, kamēr atduros kārtējam adoptējam rakstam par Partenonu. Ok, intervijas man vispār patīk maz, un tikai ar izciliem cilvēkiem, kas kārtējo reizi norāda manas īpatnības ar autoritātēm. Bet kas pa lielam ir intervija. Saruna, ar kuras gaitu rezultātā var nebūt apmierināts ne intevētājs, ne intervējamais. A tā, cilvēks izklāsta savu domu strukturēti un pārdomāti.

Citās ziņās, globālajā videonomā dabūju kaut kādas kvalitātes Pink Floyd live at Pompeii. Ņemot vērā kādas grūtības un kustības ar šo materiālu notiek YouTube, vajag lokālu kopiju. Varētu jau arī nopirkt, bet DVD formātu tā arī neesmu apguvis. Man kaut ko analogu, vai pilnīgi digitālu. Šito pa vidu es nesaprotu.
26.-Okt-2014 08:57 pm - KINO: Maze Runner
Nevarētu teikt, ka baigais šedevrs, bet Maze Runner bija labāka, nekā pēc treilera gaidīju. Atrisinājuma tur nav, vai vēl nav, bet vismaz kaut kāda virzība uz priekšu. Katrā ziņā, ja salīdzina, piemēram, ar Hunger Games filmu. (Grāmatas, protams, neesmu lasījis, un negrasos to darīt)
26.-Okt-2014 12:37 am - MTV Unplugged
MTV Unplugged, patiesībā, ir sasodīti... bija... bija sasodīta laba fīča. Caur formāta uzstādījumu liek nodziedāt dziesmas, nevis nospēlēt, liek izvēlēties samu mīļāko kaverversiju, atrast guest ārtistu. Kā Sound City tika minēts, skaties, kas taviem mīļākajiem mūziķiem bija mīļākie mūziķi, un tā tu tiksi pie dziesmas sacerēšanas saknēm.
24.-Okt-2014 11:37 pm - Sound City: cut me some slack
Ok, Toms Krūzs ir puika. Bet jūs taču zināt, cik šim onkulim ir gadu?

http://youtu.be/6sKfCjIMUVg
This page was loaded Okt 31. 2014, 9:44 am GMT.