Can't fight the seether
Recent Entries 
7.-Dec-2016 07:42 pm - Par naudas izņemšanu ārzemēs
Divas reizes ņēmu skaidru naudu vienā un tajā pašā vietā un arī vienādas summas, bet no dažādām bankām. Gribēju pārbaudīt kāda ir starpība. Šis eksperiments, par kura rezultātiem es jau nojautu, man izmaksāja apmēram 4.50 eur, kas ir apmēram 700 rūpijas, kas ir divi zivju roti. Paldies manam mīļajam bijušajam darba devējam, bet nahuj, es atkal sāku iemīļot darbaļaužu Swedbank.
7.-Dec-2016 12:28 am
Dzeru alu un uzgraužu Šrilankā pirktos zirnīšus. Par ko tas liek aizdomāties? Par to, ka tev pieder tas, ko tu vari panest. Paplašinot un vispārinot
šo domu - ar tevi notiek tas, ko tu vari panest.
6.-Dec-2016 03:40 pm - Kuala Lumpura
Pirmās stundas, bet es jau esmu sajūsmā par Kuala Lumpuru. Un Malaizija pat nebija ieplānota kā apstāšanās vieta. Neviens tev nepiesienas, nemēģina neko pārdot*, nekur aizvest. Musulmaņu valsts, bet jebkurā limonādes veikalā var nopirkt alu. Dārgi, bet toties uz katra stūra. Ķīniešu, indiešu, arābu un vēl sazin kādi restorāni**, kas diezgan kontrastē ar mūžīgajiem rīsiem ar kariju vai rotti ar viskautko. Arī "rietumu" preces te ir visai interesantas.

* Tā kā esmu pazaudējis jau divas saules brilles, man tagad ir feikais Rei Bans, jeb kā to sauc šeit: "oridžinal kopī". Es pat nemēģināju kaulēties, bet cena kaut kā nokrita no 45-iem ringidiem līdz 20.

** Tās ir tādas vietas, kas atgādina garāžas kur maina riepas, bet tur ir plastmasas galdiņi, un cilvēki tur ēd savas... lietas.
4.-Dec-2016 12:23 am - Pink Floyd - Careful with that Axe Eugene
https://youtu.be/rov-STc48FA
4.-Dec-2016 12:00 am - Cibas nediskotēka
"help me become somebody else"

https://youtu.be/ItosTQ4PVlI
1.-Dec-2016 06:54 pm - Par rutīnu un mājas sajūtu
Pēdējā diena Šrilankas laukos. Tik daudz nav paspēts izdarīt: bērniem, ģimenei, sev.

Mošanās sešos ar bļāvieniem un skaļu rosīšanos mājā, rīsi un karijs trīs reizes dienā, saldajā jogurts ar "medu" - katru dienu viens un tas pats. Tai pat laikā visi tie mazie paredzamie rituāli ir tas, kas rada mājas un ģimenes sajūtu, kā arī veido to, kas nepārprotami atšķir singāli no latvieša.

Viena no savdabīgākajām mazohistiskajām baudām ir auksta duša džungļu vidū. Sākumā ir ļoti grūti pierast pie tā, ka tu tā īsti nevari pilnībā izģērbties, ja kāds ir mājās, ūdens ir auksts un tek vienkārši no trubas. Apmeklējot galvaspilsētu bija pat bail un jocīgi iet siltā dušā. Tomēr mazgāties zem palmām, vērojot zvaigznes un "jāņtauriņus", tā ir neatkārtojama pieredze. Un retajās reizēs kad neviena nav mājās, tu vari normāli ieiet dušā bez drēbēm, vērojot visdažādākos putnus un dzīvniekus.

Un pilnīgi noteikti kādu rītu pietrūks ļoti paredzamā: "Alisha (jo manu vārdu neviens nespēj iemācīties), tea is ready."
29.-Nov-2016 10:01 am - Welcome to my country
Domāt, kā prezentēt Latviju, ir sarežģīta nodarbe. Bet šrilankiesiem (vismaz singāļiem) un latviešiem ir daudz kas kopīgs, un viena no lietām ir nenormāls lepnums par nemainīgo fonu.
20.-Nov-2016 05:04 pm - Dream big
Vakar bija jāspēlējas "studentos". Tā nu es uzzināju, ka piecpadsmitgadīga jaunieša sapnis ir kļūt par "computer engineer", lai ko tas arī nozīmētu (jo no viņa paša es tā arī nespēju to izdibināt), un to, ka viņš gribētu aizbraukt uz citu valsti iepirkties. Var jau būt, ka es pazudu tulkojumā, bet mazliet baisi.
18.-Nov-2016 12:46 pm - Par vienkāršo lauku dzīvi
Brokastīs rīsi ar kariju. Pusdienās rīsi ar kariju. Vakariņās rīsi ar kariju. Karijs, protams, ir kaut kādi dārzeņi mērcē, un dārzeņu dažādība te ir neaprakstāma, bet tomēr es tagad saprotu Mankija fotoreceptes no Taizemes laikiem, kur viņš cep cūkgaļas karbonādes. Es neatteiktos arī no cīsiņiem un biezpiena. Bet tā nav īsta sūdzēšanās, gan jau pēc divām nedēļām būs īstā.

Dušā (tāda vieta džungļos, kur ir ūdens caurule dažu brezenta gabalu ielenkumā), savukārt, es prātoju, kas ir kaitinošāk, katru rītu tīrīt mašīnu no sniega, vai katru dienu līst aukstā dušā. Tad izdomāju, ka dubļus brist tomēr ir patīkamāk čībās un šortos, nevis slapjos zābakos un mētelī.

Visādi citādi latgale, tikai ar daudz vairāk lopiņniem visapkārt, un vecais caurumainais laptops, kuru nez kādēļ pa nakti ir apsēdušas skudras, patiesībā šeit ir jaudīgs dators.
6.-Nov-2016 06:49 am
Panika droši vien sāksies vēlāk, bet pagaidām te ir silti un nāk miegs. Desmit stundu pārlidojums bija drusku nogurdinošs, bet tomēr, salīdzinot ar nakti, kas pavadīta kravājot somas, gandrīz vai jūties možs un izgulējies.
This page was loaded Dec 8. 2016, 4:17 pm GMT.