Wolf, don't make a helpless move
Recent Entries 
3.-Apr-2019 12:29 pm
Vakar, kad ierados uz savu guļasvietu, durvis atvēra saimnieces draugs. Mana vācu valoda ir apmēram viņa angļu valdodas līmenī, tāpēc lielu daļu sarunas mums palīdzēja google translate: es runāju angliski (kā vēlāk izrādījās, balss atpazīšanas funkcija ir lietuviešu valodai, bet ne latviešu), viņš portugāliski. Viņš izrādījās brazīlis, kas ir deju skolotājs, tāpat kā dzīvokļa saimniece. Vēlāk kad ieradās citi, bija arī “capital of Latvia is Vilnius” epizode, toties džeks bija priecīgs, ka es zinu, ka viņš runā portugāļu, nevis spāņu valodā.

Berlīne ir ļoti raiba pilsēta, īpaši rajoni kuros es šobrīd uzturos, un tas man viņā patīk, bet ko es īsti nesaprotu, kurā brīdī ar mani ir notikusi šī tranformācija uz šo uberliberālo nostāju, ņemot vērā to, ka nekādas fundamentālas vērtību pārmaiņas manī nav notikušas. Es vakarā iešu uz grupas koncertu, kas savās dziesmu lirikās aizstāv vegānismu. Tas man netraucē pasūtīt karīvurstu, jo Berlīne, bet tā ir daļa no vecās vērtību sistēmas, ko es nelaužu. Toties man Feisbukā netrūkst cilvēku, kas savas tiesības uz karbonādi ir gatavi aizstāvēt ar ieročiem rokās, un es baidos, ka es nepārspīlēju. Bet šo ceļu līdz šodienai mēs gājām kopā, mēs spējām saprasties un sapņot par nākotni kopā. Kas notika pa ceļam? Jāsaka gan, ka pasaule agrāk bija vienkāršāka. Ne obligāti labāka, bet noteikti vienkāršāka.
9.-Mar-2019 11:22 pm - Par izdomātām dzīvēm
Atziņa, ka pagalma drošībā drīzāk varētu uzticēties vienam no kaķiem, nevis abiem suņiem, lika aizdomāties par to, cik entitled cilvēks jūtas izdomāt savā galvā svešus dzīves stāstus. Un arī mazliet par to, ka varbūt nevajadzētu pārcensties ar to pasaules lāpīšanu.

Tātad. Junkurs, vārds mainīts, ir kaķis, kas tika "izglābts" no dzīves uz ielas. Atrasts vasarnīcu rajonā, kur cilvēki bieži mēdz atstāt savus līdz šim pilsētā dzīvojušos kaķus. Nekas par Junkura iepriekšojo dzīvi nav zināms, pat vecumu vetārsti aptuveni nosaka pēc zobiem, bet atrasts viņš tika bēdīgā stāvoklī, netīru un savēlušos kažoku, un vispār - viss slikti. Sakopts, sapotēts, izkastrēts viņš pilsoniski atbildīgu pilsoņu "krīzes centrā" ir pavadījis vairākus mēnešus. Iemesls tik ilgai vizītei bija tas, ka kaķis bija traumēts, un ļoti lēnām psiholoģiski atkopās no dzīves uz ielas. Pēc atlabšanas perioda viņš bija gatavs doties uz īstām mājām, un viņa bēdīgais dzīves stāsts apvienojumā ar estētiskajām kvalitātēm noveda pie tā, ka viņš nonāca pie... mums... manis, nav īsti svarīgi, viņš joprojām ir tepat blakus. Tālāk sekoja vairāku mēnešu dzīve zem gultas, pirmais kontakts ar jaunajiem saimniekiem, pakāpeniska iedraudzēšanās ar otru kaķi un jaunajiem saimniekiem, stāsts ko ir dzirdējuši ļoti daudzi cilvēki. Bet pilnīgi uzticēties cilvēkiem viņš tā arī neiemācījās, tāpēc tika izspriests, ka pirms nonākšanas uz ielas viņš ir ticis sists.

Tālāk visu iespējamo kaķu dzīvēs notika daudz un dažādas pārmaiņas. Junkuram parādījās vēl divi mazākie brālīši, no stresa bija vizītes pie vetārstiem, divu nedēļu potes, pagaidu māju meklēšana, vienvārdsakot, diezgan daudz pārvietošanās. Paradoksālā kārtā tas viņu padarīja par drosmīgāku kaķi, viņš daudz vieglāk adaptējās katriem jaunajiem apstākļiem un cilvēkiem. Tālāk sekoja Mežaparks, arī daudzas reizes stāstīts stāsts par to, kā mājas pacifists pēkšņi sāka stiept mājās nomedītas vāveres un ežus. Kopš tā laika viņu iekšā dabūt ir iespējams tikai ar viltu, viņam ir bijušas divas operācijas, jo viņam ļoti patika kauties ar svešiem kaķiem, un iestājās visādi citādi atraktīva dzīve. Protams, paņemt rokās viņu joprojām nav iespējams, bet viņš ļoti droši no sava pagalma dodas pretī svešiniekiem pēc uzmanības, kas viņa cēlā izskata dēļ no visiem iespējamiem svešiniekiem viņam arī tiek.

Visā šinī laikā science kicked in, kaķu murrāšana zinātniekiem joprojām ir nosacīta mistērija, bet par kaķa uzvedību ir ienākuši šādi tādi jauni vispārizglītojoši fakti. Es jau iepriekš izteicu šādu versiju, bet tagad arī viss kaķa psiholoģiskais portrets atbilst tam, ka ir diezgan liela varbūtība, ka viņš nekad nav bijis mājas kaķis. Viņš ir mežonīgs dzīvnieks, kas ar laiku apstākļu spiests ir pieradis un beidzis baidīties no cilvēku klātbūtnes. Es joprojām nezinu viņa dzīvesstāstu, bet, ja jāizvērtē varbūtības, tad ir krietni lielāka iespējamība, ka viņš nekad nav pazinis mājas, kā varbūtība, ka viņš ir pamests vasarnīcā, un iepriekš ir cietis no saimnieku vardarbības. Fantāzijas lidojumā ir sanākusi tāda Jēzus cienīga upura leģenda par mazo, pamesto nabaga kaķīti. Patīk tiem cilvēkiem izdomāt par citiem stāstus. Šinī gadījumā cilvēkus var attaisnot vienīgi ar to, ka kaķa versija par viņa dzīvi izpaliek.

Nākamais stāsts varētu būt par pazudušo suni, kas visu mūžu ir pavadījis pie ķēdes.
1.-Mar-2019 10:21 pm - Par legalize
Mēģinot sagūglēt lietas par vienu Deftones dziesmu, atklāju, ka eksistē tāds raidījums kā The Smokebox. Nezinu, cik lielu lomu nospēlēja nosaukums pats par sevi, cik Deftones pieminēšana šajā sakarā, bet īsti nebija šaubu, ka tas ir raidījums, kur cilvēki pīpē gandžu un runā par lietām. Es īsti nevaru saprast, cik tieši marihuāna ir legāla ASV, bet acīm redzot pietiekami, lai būtu tādi raidījumi.

Tad es atcerējos stāstus, kā ASV marihuānu varēja legāli pīpēt vēl pirms pašreizējā vispasaules legalizācijas haipa. Tu devies pie daktera, sastāstīji viņam, ka tevi nomāc visādas jocīgas domas, un tu bez lielām problēmām varēji dabūt recepti. Gan jau tikai Kalifornijā, bet tomēr. Un tad es iedomājos, cik kruta būtu, ja mums arī varētu dakteris izrakstīt receptīti. Iespājams tā varētu būt lieta, kas actually palīdzētu pret domām. Cita starpā dziesma ko es gūglēju, ir Tempest, ka ir gruzīga af. Nu jā, un tad es padomāju, kam būtu jānotiek mūsu valsts iedzīvotāju apziņās, lai mēs nonāktu kaut vai līdz prescription zaļajam? Pieņemu, ka diezgan daudz kam. Protams, pārmaiņas ir: pa radio trīs reiz dienā skan Riga Reggae "Māri kur Anna", un dažas marginālas partijas dekriminalizāciju ir iekļāvušas partiku programmās, bet tas vēl neko nenozīmē. Tajā pašā ASV dziesmas par Mary Jane dzied kopš sešdesmitajiem, bet tas bija ļoti sen, un ļoti tālu līdz kaut kādām īstām pārmaiņām.

Varbūt jāiestājas partijā, un utopiski jāizvirza šis jautājums par politisku mērķi? Mērķi arī mēdz palīdzēt pret jocīgām domām.
27.-Feb-2019 12:00 am
Es īsti nevaru saprast, vai mani satrauc vairāk komforts vai mūzika, bet šodienas brauciens uz laukiem likās diezgan cool.

Tātad, problēmas ar auto turpinās, autoserviss ja ne gluži lauž krēslus, tad savus instrumentus noteikti, turpina pasūtīt detaļas un audzēt potenciālās izmaksas. Vēl dažas dienas pabraucu ar Imprezu, bet tomēr tā nav mana Impreza, atbildības sajūta mazliet atņem kaifu. Un te autoserviss tā kā izdomāja, ka varētu iedot maiņas auto, ja reiz tas remonts tā ievelkas. Maiņas auto ir kainda kūl pakalpojums, bet mazliet ož pēc īrēta auto ceļojumā pa dienvideiropu. Tāpēc es apjautājos, cik tad tas maiņas auto ir augsts, jo pašreizējais proleteriāta džips jau ir ne tāpēc, ka man būtu briesmīga gaume, bet gan ir vajadzība izbraukt lauku dubļus. Plāns ātri mainījās, un es dabūju 2018. gada apvidus auto. Mēģināju sagūglēt, nesanāca, tāpēc lai paliek noslēpums, kas ir šis auto, bet tas nav BMW pat bez neviena iksa.

Nu lūk, pensionāri jau auto novērtēja, esot augsts un skaists, apledojušais un bedrainais lauku ceļš arī nav problēma, smalks braucamais ar visādām modernām fīčām. Tagad vakarā līgani braucu mājās, viss tik garlaicīgi, ka varētu žurnālu pie stūres palasīt, kausos mūziku. Vienu dziesmu pagriezu skaļāk, un caur mašīnu novibrēja basi tā, ka teju vai spalva sacēlās stāvus. Gan jau tas neko labu neliecina par skaņas kvalitāti, tomēr bija diezgan kaifīgi. Pilnīgi sagribējās nopirkt auto no salona, un aizmirst visas problēmas ar auto labošanu. Protams, fonā kaut kur klīda doma arī par to, vai tas neliecina par vecumu. Bet kaut kas ir idejā, ka tu viss tāds rūtainā žaketē ar tauriņu, brauc no pilsētas ar svaigu parketnieku brist lauku dubļus. Kaut kas no austeres Vērmanītī sērijas.
12.-Feb-2019 07:33 am - Badflower - x ANA x
https://youtu.be/mjxYXNEbCP0
10.-Feb-2019 04:31 am - Par psihopātijas pievilcību
Man te kaut kad sūtīja Delfu vai kāda cita vietējā dziļi analītiskā portāla rakstu par to, kā atpazīt psihopātiju vīrietī, un cik briesmīgi ar tādiem veidot attiecības, vai kaut kas tajās līnijās, katrā ziņā tas bija mājiens. Ezotērika, homeopātija un astroloģija, protams, mani dziļi neaizkustina, bet kaut kur doma par to, ka ar tevi kaut kas nav kārtībā, aizķērās. Kad šī doma turpina dzīvot, tu uzķeries uz virsrakstu par to, vai psihopātus pievelk citi psihopāti.

Un tad īsumā par to, kas ir psihopātija:

"The first cluster, or factor, of psychopathy is Fearless Dominance, which is characterized by social and physical boldness, adventurousness, and immunity to stress. The second factor of psychopathy is Self-Centered Impulsivity, which is characterized by a narcissistic, callous and impulsive lifestyle and a willingness to take advantage of others without experiencing guilt."


Nezinu, cik "Scientific American" ir "scientific", bet varētu gadīties, ka mana personība ne tikai nav slima, bet spriežot pēc apraksta tālāk, pat ļoti vesela. Protams, ja neskaita faktu, ka pēkšņu pamošanos un nespēju atkal aizmigt es ārstēju lasot šādu bulšitu. Kā arī jāmeklē citi iemesli sajūtai, ka ar mani kaut kas nav kārtībā, lai gan jāatzīst, ka psihopātija būtu seksīga diagnoze, varētu releitoties ar visiem Nikolasa Keidža varoņiem, kas nav burviji.
9.-Feb-2019 02:34 pm - Stone Temple Pilots - Creep
https://youtu.be/sT1DdO3SISg
5.-Feb-2019 01:24 am - Par auto jāņu nakts krāsā
Sestdien, braucot uz Rīgu, proletariāta džipam pazuda ātrumi. Kopš sestdienas pēcpusdienas remonta izmaksu prognozes mainījušās trīs reizes, tāpēc rīt es zvanīšu visādiem cilvēkiem, kas tomēr strādā ar rezerves daļām no šrota, atšķirībā no oficiālā dīlera.

Toties sava auto neesamība paver burvīgas iespējas pabraukāties ar dažādiem auto, tāpēc es gribu iedzert alu un uzrakstīt par vairākiem auto, ar ko ir sanācis pabraukāties pēdējo divu gadu laikā.

”tātad…” )
21.-Jan-2019 10:43 pm - Sarkanais vilka mēness
Šonakt murgoju kaur ko šausmīgi depresīvu, tāpēc pamodos pirms modinātāja ar diezgan riebīgu sajūtu. Pēc piecām minūtēm septiņos iezvanījās modinātājs, un ar vārdiem "nu, bļeģ" es viņu izslēdzu. Pēc pusstundas zvanīja otrs modinātājs, un tad bez variantiem bija jāceļas. Krāmējot mantas, es paskatījos pa logu uz mēnesi, un biju mazliet pārsteigts, jo vakar pēc diezgan garas dienas piefiksēju, ka ir pilnmēness, tāpēc sāku gūglēt "mēness aptumsums". Jā, modinātājs septiņos man būtu sniedzis kaut ko vairāk par nepatīkamām emocijām.

Un tad uzreiz pārlecos uz vakaru, pilnmēness laukos patiesībā ir jauki, ļoti gaišs. Diezgan atsvaidzinoši pēc totālās tumsas. Un ārpus Rīgas ir diezgan vēss, tā ka pat ar siltajiem darba cimdiem rokas salst. Gāju barot suņus, satiku kaķus, un notika kaut kas, ko es nebiju pieredzējis: man izdevās paņemt Junkuru (aka balts kaķis) rokās. Viņam var uzgulties virsū ar visu svaru, lai iepotētu kaut kādas zāles, bet paņemt rokās pēc tam neasiņojot, līdz šim nav sanācis. Es pat baigi nemēģināju un necerēju, vairāk stūmu viņu nost no suņa konserviem, jo... you know... kaķis, un tad kaut kādā desmitajā mēģinājumā viņu pacelt man par pārsteigumu sanāca. Un tad es teicu: "Vecīt, ejam siltumā." Un es viņu aiznesu. Kāpēc es šo visu rakstu? Pēc visām operācijām, potēm un "trompetēm", pēc dusmām un izmisuma, pirmo reizi viņš man uzticējās. Protams, bija arī pirmā reize, kad viņš pēc vairāku mēnešu dzīvošanas dzīvoklī pirmo reizi ielēca gultā, un ļāvās sevi paglaudīt, bet šis kaut kā bija citādāk. Kaut kā visu pagātnes izmisumu un dusmas atlaida vienā mirklī.

Un visbeidzot, ar ko atrašanā meža vidū vienam ir laba? Metāls. Es esmu pieslēdzis ierīcēm kaut kādu Panasonic... kāds bija pareizais vārds... magnetolu (?), un sev par pārsteigumu secinājis, ka viņai ir ļoti labas tumbas. Nu tā ka super skaņa. Un vienīgi šobrīd mājā esošie pieci kaķi man liedz uzgriezt skaļumu uz maksimiumu, jo tuvākie kaimiņi ir pēc dažiem simtiem metru.
18.-Jan-2019 09:11 pm
Man stacionārais dators nav bijis no kāda 2004. vai 2005. gada. Tagad man ir stacionārais dators. Kaut kas no sērijas, ja dod, kāpēc nepaņemt, vismaz man būs pašam savs Windows. Tagad tāds sīkums kā viņu sainstalēt. Stacionārajiem datoriem ir tāda īpatnība, ka viņi grib, lai viņiem piesprauž monitoru, peli un klaviatūru, un man labākajā gadījumā ir pele. Iespējams laukos ir tāds televizors, kuram var piespraust VGA vadu. Bet es iedomājos, tā taču varētu nebūt unikāla problēma, ka cilvēkam ir kaste, kuru vajag vadīt, bet apkārt ir vieni vienīgi laptopi. Es tā intensīvi vēl neesmu gūglējis, bet pirmajos divos sagūglētajos rezultātos akurāt nebija risinājuma tam, kā laptopu izmantot kā perifēro iekārtu. Pēc loģikas taču vajadzētu būt risinājumam? Ja cilvēks nelieto fotošopu, fainalkatu vai negeimo, viņš taču neiekārtos sev darba vietu ar stacionāro datoru?
This page was loaded Apr 24. 2019, 7:06 am GMT.