Black DATA Žurnāls
Recent Entries 
17.-Apr-2014 05:14 pm - Воины света. Rīgā.
Trīs lietas, labas lietas. http://lyapis.com/3878/
17.-Apr-2014 03:28 pm - Par darba dienas alkoholiskajām gaitām
Pusdienlaikā atteikties no burbona. Ček!
17.-Apr-2014 09:31 am - Par skaisto (t.i. par viskiju)
Paldies kolēģiem, basketbolistiem, vakar uzlaboju danu viskijos (atļaušos izmantot šo nepolitkorekto "viskijs"). Beidzot pagaršoju mītiem un leģendām apvīto Lagavūlenu. Dzerams, jo nav tas pretīgais saldums, bet manai gaumei par apaļu. Bet nu buķete, protams, ir uh, un eh, un tomēr. Toties atklāju, ka man tīri labi garšo Taliskers, kurš, par laimi, ir arī krietni vien lētāks. Britu žurnālisti esot šo iecienījuši. Vēl to-do listē man pierakstīja vēl vienu zorti, bet nosaukumu, protams, neatceros. Bet nu, mēs jau oficiāli arī vēl neesam iepazīstināti.

Vēl apspriedām zivis, bet tās gan tīri teorētiski.
16.-Apr-2014 03:49 pm - FOTO: Žirgas


http://500px.com/photo/67097027
16.-Apr-2014 01:51 pm - Par biroja žurkas izdzīvošanas iespējām
Basketbolu šodien man nočakarēja, bet tā, ka līdz vakaram pārtikt ar tēju, arī negribējās. Saskaitu makā latu septiņdesmit (eirolatu), velku jaku, ņemu kindli, un uz Kuršiem. Kuršos dzīves pabērnus baro ar vistu akniņām ar kartupeļu biezeni, un godīgais eiro ieviesējs par to grib divi nulle četri, vai kaut ko tādu. Valmiermuiža, kā iepriekš noskaidroju, kārdina ar zivju zupu, alu, un iespēju palasīt grāmatu (vai pačalot, bet tas, kā kārtis krīt). Rinda, maksāt divus eiro ar karti, jaka mugurā, un vistu akniņas - protams, ka Valmiermuiža. Bija bažas, vai nebūs par īstu, bet, kas mums ņergām, kuriem basketbols šovakar nav? (kretīni) Un ko tu domājies, siltas, svaigas maizītes ar zaļo sviestu, lasis, skumbrija, un līdakas gabals, ko nebūtu kauns kā otro likt, un tas viss par divi čēesmit? Explain!
16.-Apr-2014 11:37 am - Latvijas vēstures institūts
Tēma nav par pupiem, tāpēc neekspektēju baigo rezonansi, bet kas ir ar to Latvijas vēstures institūta likvidēšanu? Ir kaut kāda histērija, bet kaut ko jēgpilnu atrast nevaru. Kaut kur pa internetiem sagrābstīju, ka institūts novērtēts ar "divi". Lasu Dambrovska vērtējumu (tā, kurš Vjačeslavs), un tur rakstīts:

"„Kārtība, kādā aprēķina un piešķir bāzes finansējumu zinātniskajām institūcijām”, nosakot, ka ar 2015.gada 1.janvāri bāzes finansējumu neaprēķina un nepiešķir tai zinātniskajai institūcijai, kura zinātnes starptautiskajā izvērtējumā ir novērtēta ar „1 punktu” vai „0”, savukārt zinātniskajai institūcijai, kuras izvērtējumā ir piešķirti „2 punkti”, bāzes finansējumu aprēķina un piešķir, ja tās reorganizācijas plānu līdz 2014.gada 1.jūnijam ir apstiprinājis Ministru kabineta loceklis, kura pakļautībā ir attiecīgā nozares ministrija, un ja tas ir iesniegts Izglītības un zinātnes ministrijai."

Te ko, tiešām ir stāsts, ka konkrētie zinātnieki "nemāk to trumuli", jeb atjēgušies, ka jūnijs nav aiz kalniem, bet kopš janvāra nekas nav izdarīts? Anyone?

Bez tam, ja zinātniekiem patīk stāstīt, par lielo sabiedrības atbalstu, tad jau armagedona gadījumā var vākt ziedojumus. Ukraiņi, redz, bruņumašīnas ir iemanījušies remontēt par ziedojumiem.
15.-Apr-2014 09:36 pm - Spotify un Epica
Ir tāda holandiešu grupa Epica. Un ir tāds mūzikas straumēšanas serviss Spotify (novērtējiet, bez "kā"), kurš man arvien vairāk "patīk". Ir tāda iespēja sekot grupas aktivitātēm šinī servisā. Nu, lūk, es tagad zinu, ka ir tāda itāļu grupa, un viņai 1995. gadā iznāca viens albums. Paldies, protams.

Lai viss nebūtu tik rožaini - "tā pat".
15.-Apr-2014 05:37 pm - FOTO: Bicep


http://www.kelvinmurray.com/
15.-Apr-2014 12:45 pm - RECEPTE: Tian de légumes
Tā franču virtuve ir vien smalk liet, ka es jums saku. Tas tev nav sviestu uz bagetes uzsmērēt, un pabērt kapātu ķiploku. Tur ir jāzina lietas.Lūk, kas ir redzams attēlā? Letiņš, drošvien, teiktu - dārzeņu sautējums. Un itkā būtu arī taisnība. Ja vien tas nebūtu franču ēdiens, un nesauktos tian de légumes. Un kas ir tian de légumes? Nu, principā, tie ir dārzeņi tādā māla traukā, ko frencūži sauc par tian. Nu, tā burtiski tulkojot tā arī ir - dārzeņi "tiānā"(?). Ok, varētu jau pagrābt kaut kādu cepam pannu, un taisīt augšā tian de légumes, bet tur atkal ir jāzina lietas. Nedod dies, ka tavs cepamais trauks neizrādās "mērces panna", jeb pa francūziskam casserole. Tad, tieši tos pašus dārzeņus, tu, labākajā gadījumā, vari sataisīt kā ratatouille, un nekādi ne tian de légumes, jo, sasodīts, tas taču ir prasts casserole, nevis mazliet seklākais tian. Un tur jau atkal nav viss vienkārši. Ir daži ķeceri, kas kabaci ar cukini negriež kubiņos, bet plānās šķēlītēs, tā izdarot dievam netīkamu darbu, jo ratatouille ir īsts, kārtīgs sautējums gabalos, nevis tur kaut kāds kārtains izsmiekls. Un tiem, kas skatījušies multeni par gardēdi žurku, un nevar saprast, tad tai multenē ir īsts ratatouille, vai tā ir dievam nevēlama ķeceība, nu, ja nepietiek ar to, ka žurka gatavo ēst, varu paziņot - kā apgalvo wikipēdijas, tas vispār ir confit byaldi. Multeni pārdēvēt, autorus uz zirņiem! Citādi ņems vēl uztaisīs multeni par Muhamedu.

Lūk, tā, mīlīši, un mēs vēl neesam tikuši līdz varžu kājām un gliemežiem. Labāk cūciņ podiņā, pāri kartfeļus ar burkāniem, pēc tam vēl kādu leknu karoti krējuma, un nav ko dirsties ar visādiem smalkiem ēdieniem. Citādi jums te košers, ne košers, un dēlīsnekā nevarot dabūt svaigēdājvegānburgeri trijos naktī.
15.-Apr-2014 10:10 am - Seksisms IT
O, mana mīļākā "tabū" tēma, par kuru es neizsakos, bet šoreiz gribās parunāt, jo sajutos vecs un gudrs gāganu kara veterāns. Un, kā es esmu sapratis, seksisma problēmas marginalizēšana, ir hameleona mēģinājums kļūt zaļam uz sarkanas ķieģeļu sienas. Bet, cik saprotu, tālāk no Skandināvijas, un tuvāk silīcija ielejām, seksisms IT nozarē ir krietni vien nopietna problēma.

http://www.kursors.lv/2014/04/15/seksisms-it-nozare-kurp-ejam-un-kadel

Bet, lai uzlabotu savus seksisma atpazīšanas skilus, varētu man pastāstīt, kur slēpjas seksisms situācijā, kad džeks sāk izstrādāt cūcības, jo madāma ir noraidījusi viņa romantiskos centienus? Tobiš, ja skuķis man sāk spļaut kafijā, jo joprojām neesmu šo uzaicinājis... nu, nezinu... uz kino, tad tas ir seksisms? Hipotētiski, protams. Ok, lai nebūtu pārāk vienkārši, kafijā šī paša iemesla dēļ sāk spļaut džeks.
This page was loaded Apr 17. 2014, 6:34 pm GMT.