Wolf, don't make a helpless move
Recent Entries 
16.-Nov-2018 02:10 pm - Par sentimentālām atmiņām un eksistencionālām šausmām
Vakar filmas sākumā bija tādas epizodes: onkulītis brauca uz savu vasarnīcu, kur gremdējās atmiņās par mirkļiem, ko pavadījis kopā ar sievu, kuras šobrīd, protams, vairs nebija, un nākamajā epizodē kopmītnēs sieviete stīdējās pa telefonu, un jautāja cilvēkam klausules otrā galā, vai viņš kādreiz varētu pret viņu izturēties jauki. Ļoti iespēra pa eksistenciālo šausmu vārīgajām vietām, un gribēju kaut ko uzrakstīt par šo tēmu, jo ļoti sasaucās ar pēdējo dienu histēriju ko es pats sev esmu sarīkojis. Un tad notika pārējā filma, tāpēc neko neuzrakstīju. Bet gribēju paspriedelēt kaut ko par tēmu, kas ir briesmīgāk, ciest par to, ko tu esi zaudējis, vai to, ko tu neesi nemaz piedzīvojis.

Ir vēl viena filma, kur opītis gremdējās atmiņās par savu sievu, un tā bija animācijas filma. Tur, ja es pareizi atceros, opītis pārdzīvoja, ka tā arī dzīves garumā nebija devies ceļojumā kopā ar sievu, kaut kā nepaspēja, un tad viņš iekāra savu māju balonos, un aizlidoja pieredzēt dzīvi. Bet šī un citas šāda veida filmas mums ir iemācījušas, ka atmiņas par reiz piedzīvoto mīlestību ir spēks. Un drošvien tā arī ir, ja vien tu esi drošs, ka mīlestība tiešām bija, jo savukārt šaubas tevi padara vāju, un Suspiria diezgan episki atriebās mīlīgajam opītim par viņa vājumu. Tu nevari zināt, kā būtu, ja būtu, tu nevari vienmēr fiziski būt visam klāt, un pat tad, kad tu esi blakus kādam, tu nevari iekāpt viņa prātā, domās, dvēselē, tev ir tikai tava interpretācija. Un tad tu vari vēlreiz uzdot jautājumu, vai mūsu atmiņas ir mūsu spēks vai vājums, un vai vispār ir jēga uzdot sev jautājumu, kas ir vai nav īsts, vai labāk ir vienkārši ticēt savai interpretācijai?

"Love and manipulation, they share houses very often. They are frequent bedfellows." Šis bija ļoti jocīgs teikums no kāda, kurš kā šķiet ļoti mīlēja savu sievu un tikai viņu.
15.-Nov-2018 11:15 pm - Suspiria
Atnācu pēc Suspiria pirmizrādes uz Aleponiju iedzert alu, lai nedaudz noskalotu redzēto. Man arī pirms tam bija plāns noskatītos arī veco versiju, bet tagad to vajadzētu izdarīt pēc iespējas ātrāk, pirms sākt lasīt kaut kādas recenzijas. Visām metaforām bez TV pults nav iespējams izsekot pirmajā skatīšanās reizē, kā arī ir grūti izsekot, kurā brīdī mēs no pirmatnējiem instinktiem pārlecam līdz sociālām sadursmēm, bet iespējams es tur sāku saskatīt pārāk daudz līmeņus. Pirms filmas Timoņins stāstīja, ka vecā un jaunā versija diezgan atškiroties, un ja man būtu jāliek nauda uz kaut ko, tad es minētu, ka vecajā versijā uz ekrāna neparādās Lufthansa 181 reiss. (Ok, paskatījos datumus wikipēdijā, man pat nav jāredz filmas vecā versija. Filma iznāca februārī, lidmašīnu ieņēma oktobrī. Žēl, ka nebija ar ko saderēt. Bet ja jūs šo joku kaut kur izspēlēsiet, es gribu procentu no summas.) Un arī RAF (Red Army Faction) visdrīzāk bija tā laika avīžu virsraksti, kad iznāca filma, līdzīgi kā tagad Parīzes šaušanas. Nu jā, un vīrieši ir cūkas, bet arī sievietes ir cūkas, un vispār dzīve ir ciešanas, īpaši tāpēc ka... vienvārdsakot mums visiem bērnībā darīja pāri, un visi radītāji visos līmeņos mums dara pāri.

Bet jā, man dažu konkrētu cilvēku recenzijās patīk tie brīži, kad tiek citētas sarunas, kas dzirdētas ejot ārā no filmas. Manis dzīrdētās sarunas bija par to, ka uz beigām filma galīgi pārstāja meikot sensu, bet suspension tika bildots labi. Es reizēm nesaprotu, vai Sergeji šādas filmas pārdod kā šausmenes ar cinisku aprēķinu, vai sirsnīgu sajūsmu par šo filmu dīvainību. Es atceros, ka man arī kādreiz patika skatīties "jocīgas" filmas, principā joprojām patīk.
14.-Nov-2018 10:41 pm - Par pasaules pretīgāko jautājumu
Man ļoti patīk mana pašreizējā trenera iejūtība, viņš vispār ir saulesstariņš, kurš ir sajūsmā par savu meitu, māca džekiem žonglēt ar tenisa bumbiņām n'stuff, bet tas jautājums: "Tev viss labi?" Nē nu, es nāku uz treniņiem trīs reizes nedēļā, vakar atkal dzēru, ne daudz, bet tomēr dienu pirms treniņa, esmu gulējis četras stundas, un tomēr atvilkos uz sparingiem, kā tev liekas, vai man viss ir labi? Un es atbildu: "Jā, viss labi." Pieņemu, ka jautājums ir par treniņu, vai šodien viss ir bijis bez starpgadījumiem un traumām, un, protams, tādā ziņā viss ir labi.

UPD. Un, protams, viņš šēro tādus citātus kā: "There are people who try to make you happy, and there are some people who can make you happy without trying."
12.-Nov-2018 10:34 pm - Ok, I'm sick
Pirmo reizi preorderēju vinilu, kas iznāks februārī, un būs grupas debijas albums. Tā ir diezan nopietna pārliecība, ka tas būs kaut kas labs. Iespējams es pat būšu par vecu šādai mūzikai, kad grupa kļūs patiešām ievērojama, no otras puses kāds vienmēr var nomirt, un viss būs slikti.
12.-Nov-2018 10:17 pm - Self Esteem
https://youtu.be/Abrn8aVQ76Q

That's okay ’cause I've got no self-esteem.
11.-Nov-2018 10:49 pm - Lana - Heart Shaped Box
https://youtu.be/TZIliIa5_bY

Un citas dziesmas, kas ir vai varētu būt veltītas Kortnijai: https://youtu.be/KuBAWdz2aoU

Cita starpā es biju palaidis garām, vai varbūt veiksmīgi aizmirsis Reznora draudzību ar Tori Amos. Bet to, ka Kortnija to varētu būt tās sadrāzusi, tas ir savdabīgi.
11.-Nov-2018 08:51 pm - Funny Fella Usyk
Tā izskatās džeki, kas gatavojas viens otram sist pa seju.

https://youtu.be/VBozW3_1QfY
11.-Nov-2018 04:53 pm - Briedis, Usiks, lāčplēšdiena
Mairi, Mairi, Mairi. Labi, varbūt jāsāk ar mēģinājumiem pārdot "lielo cīņu" ar tekstiem "kad tumsa satiksies ar gaismu". Es ieteiktu katram kopīraiterim dienu pirms kopijas rakstīšanais aiziet uz sparingiem, un tad rakstīt kopijas boksa translācijām. Tā jau ir dedzinošs kauns lasīt soctīklus, lai šo vēl uzkurinātu vēl vairāk, par laimi pagaidām neesmu manījis atsauksmes internetos par šo cīņu.

Tātad, Mairis ir guvis uzvaru līdz šim kontroversālākajā cīņā, un katrs "sarauj, Latvija" šinī situācijā būtu maziski. Es gan neuzskatu, ka vācietis bija pelnījis uzvaru, man vispār riebjas visi šie mazie netīrie triki, lai tik iegūtu izšķirošo punktu, bet es neizslēdzu, ka tiesneši varētu saskaitīt, ka vācietis tomēr ir uzvarējis. Šinī ziņā man patika Vlasovs nākamajā cīņā, kurā izšķīrās nākamais Brieža pretinieks, kurš ļoti pārliecinoši zaudēja, bet atstāja ļoti pozitīvu iespaidu. Pēc cīņas gaitas varēja redzēt Brieža teorētisko pārsvaru, kuru viņš ne pārāk realizēja praksē, tā vietā nedaudz psihoja un bičoja, par ko tiesnesis viņam ari atņēma punktu, lai gan varēja būt tā, ka tiesnesis tieši vācietim atņem vēl vienu punktu, un tad arī būt mazāk kontraversijas. Lai vai kā šī mīcīšanās beidzās Briedim labvēlīgi, novēlēsim Briedim atgūt formu pēc traumas vai operācijas, un skatīsimies uz šo kā uz iespēju briedim nākamajā cīņā pret poli sevi pierādīt. Jā, un Briedis nu jau varētu atļauties intervijas sniegt latviski, un tā visiem būtu labāk.

Toties saldajā ēdienā bija Usika cīņa ar britu. Labi cīņa, Usiks atnāca un izdarīja savu darbu. Brits uzvedās kā histēriska rokzvaigzne, un tas man tik ļoti riebjas, ka neviena uzvara to neatsver, tāpēc divdik patīkami, ka Usiks parādīja atšķirību starp sportu un šovu. Visam klāt Usiks ļoti cienpilni izturējās pret zaudētāju, kuru tikko bija ar dūrēm noguldījis uz grīdas. Usiks ir tik pazemīgs, vienkāršs un jautrs, ka man pat viņa reliģiskums liekas simpātisks. Katrā ziņā būs cīņa jānoskatās vēlreiz, kad būs labākā kvalitātē, tur ir ko pamācīties tieši no konkrētās cīņas.

P.S. Es laikam beidzot sapratu to "savu naidnieku vienu pašu zemē grūdīs". Tas ir ne tikai tāpēc, ka Lāčplēša diena, bet vācietis. Man gan Brieža nākamais pretinieks, polis Glavackis, vairāk straiko kā vācienis, ja salīdzina ar Gevoru/Mikaleanu, bet nu labi. Es visu šo valstisko piederību piesaukšanu saprotu komandu sporta veidos, bet nu nekādi ne boksā.
10.-Nov-2018 09:28 pm - Badflower - Ghost
https://youtu.be/j_JQjEvvDfM
8.-Nov-2018 09:11 pm - NIN - Only
https://youtu.be/wwvLlEtxX3o

"I just made you up to hurt myself."
This page was loaded Nov 16. 2018, 3:50 pm GMT.