Can't fight the seether
Recent Entries 
27.-Apr-2017 10:15 am - Par gejiem armijā
"Denunciations of gay soldiers in the country’s army. They have become targets for right-wing Christian groups, and the military itself has charged some with “sodomy or other disgraceful conduct.”"

uzmini valsti )
26.-Apr-2017 11:08 pm - Par karbonādi
Feisbukā ir grupa "Karbonādes cienītājiem". So far visvairāk man piedūra (vēl bez šādas grupas eksistēšanas fakta) bilde ar karbonādi, kartupeļu daiviņām, protams, majonēzi, un manāmi pavītušiem salātiem, toties ar paipalu olām. Bet, protams, karbonādes ēnā nevieni salāti nevar būt pārāk novītuši, un vislabāk, ja viņu tur nebūtu vispār.

Lai vai kā, ja vjetnamiešu virtuvi bez šaubu ēnas es asociētu ar pho, tad latvieši viennozīmīgi ir pelnījuši karbonādi par nacionālo simbolu. Ja ar kāpostiem un desiņām viss caurmērā ir skaidrs, tad viss šis karbonādes radošums pilnīgi noteikti ir kaut kas ekskluzīvi latvisks. Kādu tik fenšuju latvieši nav iemācījušies uzkrāmēt uz karbonādes, bet es vēl atceros laikus, kad karbonādi ar tomātu un sieru mēdza dēvēt par franču karbonādi, pats tādas esmu cepis arī rūpnieciskos apmēros.
25.-Apr-2017 01:09 pm - Par kļavu sīrupu
Ziņas, protams, ir pilnas ar Trampu, Putinu un citiem briesmīgiem cilvēkiem, bet saspīlējumu var radīt arī kļavu sīrups.

https://youtu.be/wYIxAP9NkA8?t=17m50s

Šinī VICE sižetā parādās pat apzīmējums "maple rebels". Nauda, protams, paliek nauda, bet ir grūti atbīvoties no fantīzijām par cīņām pie brokastu galda ar pankūkām. Lai vai kā, tas ir interesants jautājums, kuri šeit ir sliktie, kuri ir labie. Vārdam "spekulants" joprojām ir diezgan negatīvas konotācijas, bet arī plānveida ekonomikai ticības nav. Attieksme gan varētu būt atkarīga no tā, kā tiek uzdots jautājums. Vai jebkāda organizācija drīkstētu noteikt, kam un cik daudz ražotājs drīkst pārdot, pieņemot, ka mēs nerunājam par ieročiem. Protams, "fui" un "pē" sliktajiem regulētājiem. Bet vai tas if forši, ja mums degvielas cenas sāk neprognozējami lēkāt, kas parasti nozīmē banāklu cenu celšanos? Nē, degvielas cenu celšanās ir slikti, tūlīt arī visai pārtikai tiek prognozēta cenas celšanās, un sliktie spekulanti. Kaut kā līdzīgi ir ar to kļavas sīrupu. Kamēr vieni runā par stabilitāti un cenu un noieta prognozējamību ilgtermiņā, tikmēr otri bļauj, ka viņu rīcības brīvība tiek apspiesta, un abals lietas, kainda, ir labas. Interesanti, vai bērzu sulu tecinātāiem nav laiks veidot karteli?
23.-Apr-2017 06:59 pm - Par politisko cīņu
Es mazliet nevaru, jeb citiem vārdiem sakot, kāds negrib manā vietā izlemt, par ko balsot? Man nav nekādas intereses sekot visam šim cirkam (pans... nebija intendēts, bet tagad ir).
23.-Apr-2017 11:40 am - Par eklēriem
Raksts par jaunu "eklērnīcu" Rīgā. Kas tur liels? Vairāk kā septiņdesmit komentāri, lūk kas tur liels. Aha, dziedātāju tauta.

http://www.db.lv/mazais-bizness/ekleru-bums-riga-462225
22.-Apr-2017 09:48 am - Par personībām
Kiviča raidījuma intro (don't ask) viesi tiek sagrupēti politiķos, mūziķos, sportistos un... personībās. Personībass ir domās "u.c.", vai tā ir īpaša kasta, tādi kā renesanses civlēki? Nu, vismaz Dāvis Kaņepe titros ir režisors, lai gan jau sarunas sākumā ļoti tiek dēvēts par kultūras nama vadītāju (pans, laikam, tur ir intendēts), kas varētu nozīmēt, ka viņš ir personība, nevis vienkārši režisors.
21.-Apr-2017 12:04 am - Par adopciju
Miljons dolāru jautājums, kam būtu jāadoptē bērni? Ja tā ir sabiedrības atbildība, vai sabiedrība jau to nav atrisinājusi, izveidojot bērnunamus? Ja tomēr pamestie un atņemtie bērni ir jāintegrē jaunās ģimenēs, tad kurās? Bezbērnu ģimenēs? Ģimenēs ar bērniem un pieredzi? Un kā ar sabiedrības solidaritāti? Varbūt audžuvecākiem ir jāmaksā lielāki pabalsti? Bet varbūt tā ir katra indivīda personīga lieta, gribēt vai negribēt adoptēt bērnus bez ģimenēm? Kādam tā ir vainas vai pienākuma sajūta, ticība dievam, ticība karmai.

Kāpēc tādi jautājumi? Jo šis: http://www.lsm.lv/lv/raksts/arpus-etera/evita-purina-stasts-par-arturu.-vienu-no-sistemas-berniem.a233463/ Kā arī it kā visiem ir skaidrs, ka adoptēt ir labi un pareizi, bet kāpēc tas ir labi? Un ja ir labi, kāpēc tad bērnunamos vēl ir bērni?
19.-Apr-2017 07:20 pm - Par aktualitātēm metālmūzikā
Ieslēdzu Dīzerī "metal new releases", lai saprastu, ko es esmu palaidis garām. Jāsaka, diezgan daudz ko. Mazliet uzkrita uz nerviem kaut kāds progresīvais gabals ar sintezatoru no septiņdesmitajiem, gāju pārslēgt un secināju, ka tas ir Deep Purple. Ja Deep Purple ir jaunums, tad es varu turpināt griezt uz riņķi jau tā nodrāztās dziesmas un albumus, jo metālam nākotnes nav.
17.-Apr-2017 09:41 pm - Meklējot Rudzīti
Meklējot Rudzīti, esmu noskatījies jau divas Vides Filmu Studijas raidījumus Karaliste. Rudzīti tā arī neesmu atradis, bet apbrīnu par to, ka cilvēki arī sirmā vecumā spēj saglabāt mītisko domāšanu gan. Ne tādā ziņā, ka ir iestājies vecuma delīrijs, un jāpērk uztura bagātinātāji, bet drīzāk tādu bērna naivumu un pārliecību vienā iepakojumā, par to kā pasaule strādā. Tas šobrīd ir īpaši aktuāli, pētot ezotērikas sadursmi ar galēju pragmatismu.
14.-Apr-2017 10:04 am - Par pēdējo utopiju
Dažas bildes no Ziemeļkorejas. Man visvairāk piedūra tā bilde ar Mikipeli.

http://news.nationalgeographic.com/2016/02/160221-north-korea-david-guttenfelder-photos/

Ziemeļkoreja vispār ir interesanta vieta, kas cilvēku prātiem neliek mieru. Kam tā ir ļaunuma impērija, kam utopija, bet fascinējošākais ir fakts, ka tā ir reāli eksistējoša, tāpēc tik neizprotami valdzinoša. Vai arī tik biedējoša, ka jāsūta karakuģi šīs valst virzienā. Lai vai kā, Mikipele man atgādina, ka ne Latvija, ne Ziemeļkoreja nedzīvos saules mūžu, tāpēc interesanti, kā notiks pašreizējā totalitārisma sabrukums? Varbūt lai izvairītos no šoka terapijas, sistēma pati sevi lēnām pieradina pie reālās pasaules? Jo grozi kā gribi, nav jau tā, ka rietumu žurnālisti, režisori un rokgrupas uz turieni brauc slepus un nesankcionēti, un ja kāds viņus tur negribētu redzēt, neviens tur arī netiktu.
This page was loaded Apr 29. 2017, 2:44 am GMT.