Viņa Tumsība - fešonists
Recent Entries 
26.-Sep-2016 06:37 pm - Digitālā drošība un bankas
Šodien pieslēdzu internetbankā jauno autorizāciju no mobilās aplikācijas, jo vecās kodu kartes eventuāli tiks atslēgtas. Šausmīgi ērti un tā, bet tai pat laikā ir mazliet strjomna. Kodu karti es varēju nofotografēt, un turēt tik daudz vietās, cik vietas man ir pieejamas un drosme atļauj. Kas notiks tagad, ja mans telefons nosprāgs? Man ar pasi zobos būs jāiet uz banku, lai aktivizētu to pašu aplikāciju jaunajā telefonā? Diezgan neseksīga, ja tuvākā filiāle izrādīsies deviņi tūkstoši kilometru attālumā. Būs vien jāinstalē tā aplikācija visās iespējamajās ierīcēs.
26.-Sep-2016 12:51 pm
Nanotehnoloģijas vairs nav seksīgas, kvantu skaitļošana mūs pievīla. Tagad progresīvās pasaules prātus nodarbina "blockchain".

Lielisks raksts, kurā ir pateikts maz, toties vairākas reizes ir pieminēts vārds "blockchain". Tā arī nesapratu, ar ko nodarbojas BitFury. Sagūglēju, tā arī nesapratu, kur līdzība Skype? Vēl nesen taču meklējām Latvijas Nokiju.

http://www.db.lv/tehnologijas/eksperte-latvijai-jau-ir-kaut-kas-lidzigs-savam-skype-454582
24.-Sep-2016 01:56 am - 23rd Of September
Remember, remember!
22.-Sep-2016 06:02 pm - IT
Mums Latvijā vispār ir IT vai tehnoloģiju zīmoli? Vēl bez Exigen, Accenture u.c. globālajiem. Nu, vai vismaz Baltijā?
20.-Sep-2016 11:29 pm - Par Web developmentu
Nav jau tā, ka manas ambīcijas apstājas pie mobilajām aplikācijām. Ir jau tāda lieta kā web developments. Mācoties savā lieliskajā mācību iestādē, es kādu laiku veltīju Ruby apguvei, man patika Ruby, es zinu, kur var atrast kursus, man pat ir pašam sava vide kur darbināt Ruby. Bet sākam skatīties uz valodu reitingiem, un ko mēs tur redzam? Jā - PHP. Deviņdesmito gadu beigās bija PHP. Nezinu gan kur, bet pat Feisbukam ir PHP. Ruby? No lielajiem tikai Twiteris izmanto Ruby.

Zinu, garlaicīgi. Bet es arī zinu, ka mani lasa visādi gīki.
18.-Sep-2016 11:53 pm
Tātad, divas dienas esmu pavadījis Android aplikāciju... vienvārdsakot, ar huiņu es nodarbojos šinī nedēļas nogalē. Toties ļoti intensīvi un ar zināmām sekmēm. Lielāko daļa laika pavadīju izpildot online kursa instrukcijas, bet šodien pusi dienas pavadīju realizējot vienu savu muļķīgo ideju, kas man pašam kaut kādā ziņā patīk joprojām. Secinājums ir tāds, ka ir gaisma tuneļa galā. Pirmais lūzuma punkts, protams, ir pārvērst kaut kādas teksta rindiņas reāli darbināmā programmā, bet tas tā vienmēr ir bijis, un divas dienas patiesībā ir diezgan maz. Diezgan drīz pēc pamatu apgūšanas kursam gāju cauri zibens ātrumā. Izrādās daudzas pašsaprotamas lietas skaidro tik bērnišķīgos piemēros, ka sāka kļūt žēl sava laika pildot tos elementāros testus, kas gan nozīmē, ka kaut kās skilu kopums man joprojām piemīt. Mazliet pārsteidzošs novērojums bija tāds, ka esmu mazliet ierūsējis algoritmiskajā domāšanā, tāpēc bija dažas iesācējiem raksturīgas loģikas kļūdas. Toties ir skaidrs, dodiet man laiku, gūgli, vecu datoru un pussprāgušu telefonu, un es jums uztaisīšu aplikāciju. Tagad tikai tāds sīkums, kā prast šo spēju pārdot.

Cita starpā, kā jau daudziem cibiņiem, ir doma uztaisīt kaut ko priekš cibas, bet lai ietaupītu laiku, būtu labi, ja viens cibiņš man iedotu savu jau gatavo kodu vēl no Android 2.0 laikiem.
18.-Sep-2016 12:03 am
Pirāts, protams, ir braucis mašīnā, bet, šķiet, vēl nekad bagāžniekā.
17.-Sep-2016 08:04 am - Par māsaimniecēm un mājsaimniecību
Man patīk vecie kinožurnāli (newsreel). Vēl man patīk dažādas amatniecības prasmes. Reizēm stundām varu satīties, kā tiek ražoti divriteņu sēdekļi, kalti zobeni, brūvēts alus, cepta maize. Ir kaudze ar "How It`s Made" tipa raidījumiem.

Zemāk redzamajā video, piemēram, ir iespēja apbrīnot mākslu izrullēt mīklu ābolu strūdelei. Vai arī veidot marcipāna kūkas, un uzzināt, ka "the whole process of covering any cake in marzipan should only take the housewife or the man who finds it intriguing hobby a half an hour".

https://youtu.be/TRT_bDMXATw
17.-Sep-2016 07:24 am
Ir kāda čupa ar idejām kā, bet pilnīgi noteikti man pagaidām nav idejas ko. Diezgan tipiski. Toties augšā no brīvas gribas jau no pieciem. Un to sauc par bezdarbnieka dzīvi.
16.-Sep-2016 02:21 pm - Par trešās pasaules valstīm
"At its simplest, you’ll encounter low-level hassle from people who want you to visit their shop, stay in their guesthouse or be your guide (or, alternatively, who want to take you to a shop or guesthouse where they’ll receive commission)."

Kāpēc man tas izklausās pēc tiešā mārketinga?
This page was loaded Sep 27. 2016, 4:54 am GMT.