Can't fight the seether
Recent Entries 
24.-Jan-2017 10:00 pm - Par Trampsitu
Par cik histērija ap Trampu ir galā, tai pat laikā atkal aktualizējusies, gribēju atkārtot, ka neradzu nekā šokējoša faktā, ka Tramps ir kļuvis par ASV prezidentu. Pārsteidzoši - jā, šokējoši - ne ļoti.

Bet tā kā manas argumentēšanas spējas kā minimums nav spīdošas, gribu padalīties ar šiem diviem labi argumentētiem viedokļiem: pirms Trampa uzvaras un pēc Trampa uzvaras. Bez šaubām šie nav vienīgi šādi viedokļi.
22.-Jan-2017 03:57 pm - KINO: Apocalypse Now
Ir mazliet īpatnēji Vjetnamā skatīties Apocalypse Now, lai arī filmai ir ļoti pastiprināts sakars ar pašu Vjetnamu. Īpašs līdzpārdzīvojums ir epizodē, kad "ļoti nogurušajam" Šīna varonim mēģina iebarot rīsus. Šī īpašā baltā cilvēka sajūta par rīsiem atnāk pie tevis pēc zināma laika, atrodoties šeit.

Taču stāsts par filmas tapšanu, šķiet, ir interesantāks par pašu filmu. Šķiet, slikto zēnu aura ap šo filmu ir galvenais tās veiksmes stāsts.
6.-Jan-2017 10:59 pm - Par Plutonu
Šodien bija jāatsvaidzina atmiņas par saules sistēmu. Protams, kad šito mācījas skolā, mums bija deviņas planētas. Tā nu, gatavojot nodarbību bērniem, es iegrimu astronomijas pasaulē un kaislībās ap Plutonu un citām mazajām planētām.
4.-Jan-2017 11:07 pm - TED: misfit
https://youtu.be/9AgCr2tTvng
4.-Jan-2017 08:17 pm - Īsumā par svarīgo: good morning vietnam
https://youtu.be/AwSra5p8MDw

Pagaidām komunisms nešķiet tik skarbs, kā likās. Redzēs, kas būs vēlāk.
1.-Jan-2017 02:36 am
Mēri no kura brīža gribi, skaidrs, ka vairāk kā gadu kopā. Nekas cits tāds par aizgājušo nenāk prātā.
30.-Dec-2016 11:32 pm - Melaka
Melaka (vai Malacca, vai... whatever) ir jauka pilsēta. Varētu te padzīvot pat dažus mēnešus. Pa dienu viņa ir mazliet tūristaina, mazliet hipsterīga, staigājot pa veikaliņiem var iztērēt kaudzi naudas. Vietējos saldējumus pa trīsdesmit sanķikiem te var ēst dučiem, bet visādas hipsterīgās lietas un lattes te maksā eiropas cenās. Malaizija gan jāsaka vispār nav nekāda nabadzīgā valsts (sveiciens lētajam vjetnamiešu alum, un nekā cita viņiem, šķiet, salīdzinoši arī nav). Taču neskatoties uz tūristainību, nebūt ne tik vēlu vakarā pilsēta viekārši nomirst. Nē, gan jau kaut kur pilsētā ir tusiņš, es vienkārši neko nezinu par šo pisētas daļu. Kaut kur tālumā katru vakaru jaunietis nopīpētā nebalsī auro roka klasiku. Bet šeit "centrā" viss ir miris. Par laimi ir indieši. Pie indiešiem par divi pieesmit (jeb trīspadsmit ringidiem) var nopirkt maisu ar ēdienu (karijs un rīsi, though), un pie otra indieša var nopirkt alu, pat ja tas ir nelegāli. Šodien gan Melakā ir piektdiena, tāpēc viss ir ne tikai vaļā, bet pa pilsētas galveno tūristaino ielu ir grūti pārvietoties. Bet atkal jau, tā ir mana pirmā piektdiena, nezinu, kā ir citās.

Bet neskatoties uz to, ka Malaizija nav nabadzīga valsts, viņa nav arī gluži tā ka ļoti bagāta. Kad es redzu onkuli, mizojot sīpolus ar ātrumu viens sīpols desmit minūtēs, un ēdiens "restorānos" te noteikti ir salīdzinoši lēts, tad es saprotu, ka te ir daudz cilvēku, kas pelna neko. Bet Melakā ir tāda sala, kur būvē... vēl vienu pilsētu... laikam. Tur būs sešdesmit stāvu viesnīcas, atrakciju parki ar leduslāčiem, milzu mošeja ar stāvvietu, milzīgi iepirkšanās centri n'shit. Jau šobrīd šajā spoku pilsētiņā, kurā pārvietojas cilvēki dzeltenās ķiverēs, par kuriem baltie cilvēki lasa bēdīgus stāstus njūjorktaimzos, var izīrēt tūkstošiem dzīvokļus. Dzīvokļi gan pagaidām izskatās pēc skvotiem, cilvēciņi ķiverēs vēl tikai krāso sienas un slēdz kopā vadus, bet tur jau mitinās real estate un inženieru kanotri no ķīnas. Lai vai kā, darbs notiek, upes pirms nodošanas ir nosusinātas, betonu lej, viss ir ieskauts plakātos par gaišo nākotni. Un gaišā nākotne ir tāda, ka mēs visi varam apdirsties no sajūsmas. Tur ir amerikāņu kalniņi cauri zooloģiskajam dārzam un veikaliem, restorānos servē tikai omārus un tā tālāk. Es pilnīgi redzu tā cilvēka sejas izteiksmi, kas šinī SIMS pilsētiņā licis iekšā leduslāčus un priecīgos cilvēciņus no foto stokiem. Tai pat laikā ar Melakas realitāti es saskāros šodien meklējot datoru. Centra lielveikals man atgādina Rīgas Sporta pili, kamēr apmeklējot kaut cik jēgpilnos datorveikalus, man radās sajūta, ka visu šeit pērk onlainā. Izņemot mobilos telefonus un planšetes. Šiem veikaliem viņi var atvēlēt hektārus. Anyway, man kaut kā neslēdzes kopā šī mazliet nabadzīgā šodienas Āzijas ar nākotnes mirdzošo Āziju, kurā cilvēki mizo sīpolus un saņem sūdu. Vai tiešām ir tā, ka vajag apēst reizi mūžā omāru un mirt? Es redzēju omāru cenas... vidējā alga šeit. Vai varbūt tā ir tā jaunattīstība, kamēr 'omīte Eiropa stagnē? Vai varbūt tie ir musulmaņu šeihi, kuriem tautai vajag uzbūvēt "New Vasuki"? Katrā ziņā tas viss ir mazliet mulsinoši.

Anyhow... Melaka ir forši. Brauciet uz Melaku. Tūristi gan sūdzas, ka te viss ir tik maziņš. Bet ja neinteresē tie seši portugāļu vai holandiešu lielgabali, Melaka ir diezgan liela, dzīvot viesnīcā varētu būt apmēram tāpat kā īrēt Rīgā dzīvokli, un viss pārējais, izņemot šmigu, ir lētāks. Jā, biedri alkoholiķi, te ir garlaicīgi (teicu es pēc pudeles vīnam uz diviem, un man rīt garantēti būs paģiras). Visi citi velokomēti.

P.S. Kļūdas labošu rīt, jāiet gulēt beidzot.
29.-Dec-2016 02:06 am - Metallica: "Hardwired...To Self-Destruct"
Ko es palaidu garām? Jauno Metallica albumu.

Mūzika ir viena no lietām kas pietrūkst.
28.-Dec-2016 09:15 pm - Četri veidi kā izmirt
Pagājušonakt piedzīvoju četrus dažādus pasaules galus: ekoloģisko (sugas izmirst), mitoloģisko (kaut kādi gari), tehnoloģisko (robotu uzbrukums) un vēl kaut kādu. Pašsajūta kā pēdējam sūdam. Varētu iet aprunāties ar zemapziņu, kas par šaizi?
27.-Dec-2016 11:22 pm - Bo dzīve
Bo ir jauks, tumsnējs malaiziešu jaunietis, īstajā vārdā Roberts kaut kas... katrā ziņām pēc īstā vārda varētu padomāt, ka dzimis kaut kur Kembridžā. Bo nav ne malaijs, ne ķīnietis, ne intdietis, viņš ir no Malaizijas federācijas (1) austrumu salas (2), tāpēc uz galvenās salas arī Malaizijas piederīgie viņam piedēvē dīvainas etniskās piederības, piemēram, noturot par japāni. Par Malaizijas austrumu salu mēs zinājām vien tik daudz, ka tur nav labi būt tūristam, īpaši no ASV: ir iespēja mazliet nomirt vai nolaupīties. Bet Bo mums pastāstīja, ka uz viņa salas ir vēl kādas divdesmit etniskās grupas, kuras tad nu arī ir iekļāvušās Malaizijas federācijā. Malaizijas federācijā nav iekļāvusies Singapūra, kas it kā gribēja, tad it kā pārdomāja būt daļa no Malaizijas (3), jo viņi ir kā Norvēģija: viņi ir bagāti un viņiem tāpat ir labi.

Vēl Bo dzimtajā pusē cilvēkiem ir visādas dīvainas reliģijas. Malaizijā galvenokārt dzīvo musulmaņi, budisti, kristieši un hinduisti, bet ir arī cilvēciņi kas tic gariem, pielūdz kokus un runājas ar dzīvniekiem. Pats Bo gan ir bijis baznīczēns katoļu baznīcā, un šobrīd īsti nav pieslējies kādai no reliģijām. Viņš gan to formulē tā, ka viņš no visām reliģijām paņem labāko, bet nešokējas arī par to, ka baltais cilvēks īpaši netic nevienai no tām. Citiem vārdiem sakot, diezgan liberāla persona, kas palīdz slimiem kaķiem un suņiem, ceļo, nedaudz spekulē ar valūtām un visādi citādi ir parasts mums saprotams cilvēks. Arī valodas ziņā viņš ir viegli saprotams, jo vārdus kas viņam angļu valodā uz brīdi ir aizmirsušies, viņš diezgan atraktīvi māk parādīt ar žestiem. Bet nojaušu, ka vietējie tomēr viņu uzskata par īpatni. Viņš kādu laiku nav lietojis Facebook, bet tagad viņš to ir atsācis darīt, jo viņam ir divi profili: viens ir vecais ar īsto vārdu, otrs, kur ir piedraugoti viņa rietumnieciskie draugi. Jā, viena dīvainība attiecībā uz Facebook viņiem piemīt, viņš domā, ka lielais brālis viņu internetos vēro.

Stātst par Bo gan nav stāsts par visu Malaiziju. Malaizija oficiāli ir islāma valsts, taču ar reliģisku brīvību. Bet Malaizijas kulturālais kokteilis ir radījis tādus apstākļus, kādos es labprātāk uzturētos, ja man būtu jāizvēlas starp divām distopijām: Eiropa islamizējas, vai Eiropa ultranacionalizējas. Te būtu vietā arī stāsts par Šrilanku, bet to nu atstāsim citiem urā-patriotisma uzplūdiem un "dekolonizēsim Latvijas republiku".

(1) "Malaysia is a federal constitutional monarchy located in Southeast Asia."

(2) Malaizijas Borneo daļa, jo uz austrumiem no "main land" ir vairākas salas, viena no tām ir Tioman, uz kuru jābrauc uzrādot pasi, un var nopirkt no nodokļiem atbrīvotu šmigu.

(3) Tā es sapratu, faktčekojiet paši.
This page was loaded Jan 25. 2017, 1:25 am GMT.