Zelta zutis

About Jaunākais

31. Jul 2021 @ 10:02
grūti. pasaule galīgi nepareiza. jau kuro gadu... saulains, sauss, karsts un visādi citādi pretīgs. atdodiet atpakaļ 2017. gada vasaru, kad pasaulē bija normāli - cilvēka cienīgi apstākļi. alkstu to to patīkami vēso, lietaino laiku, kad sauli aizklāja mākoņi un katra vēja pūsma sniedza spirdzinājumu kā miesai tā dvēselei. UN NOST AR ŠO NECIEŠAMO PRETEKLĪBU!!!

17. Jun 2021 @ 08:19
dzeguzes šogad ir galīgi izkūkojušas veselo saprātu. nezinu kādas analīzes jamās taisa no manām asinīm, ko tām piegādā odi, bet nu... kad nesmu kaut kur ārā izlīdis (tobiš aizvicies uz dārzu, krūmiem, mežu vai purvu), kāda (vai vairākas) manā tuvumā sāk skaitīt tos atlikušos mūža gadus. nu ij atvēl man tādu kvantumu, ka jau sen paspējušas mani nolādēt par kalnieti - Kaščeju Bezsmertniju. un, ja man vēl nepielec, tad pielido kaut kur tuvāk un kūko absolūtā vājprātā. nevienu citu gadu man šitā nav bijis.

14. Jun 2021 @ 03:25
vēl cirslīšlīķus aizstiepu mājās. tak šoreiz esmu gudrāks. pat nemēģināšu izbāzt. mēģināšu mumificēt. ar tām sacaurumotajām ādām nekas prātīgs nesanāk. varbūt mūmijas būs smukākas.

9. Jun 2021 @ 10:28
turpinu papildināt lakstu daudzumu savā mazdārziņā. ieviesināju ozolītes Aquilegia vulgaris un dārza skalbi Iris germanica. vēl grasos kaut kur sagrābt purva skalbi Iris pseudacorus. nu patīk man, ja blakus kultivāram var redzēt arī kādu savvaļnieku. vēl domāju, kurā kaktā es tur varētu ieviesināt dažādu sugu āboliņus un ceļtekas. ko vēl tādu riebīgu man tur pilnai laimei vajadzētu?...

9. Jun 2021 @ 10:23
citādās ziņās mani šogad tik filmē un filmē. bet ar to jau nekļūst ne bagāts, ne slavens. tas tikai papildina visa pastāvošā veltīgumu.
Other entries
» (No Subject)
šodien pārnesu mājša un izķidāju jau trešo cirslīti. cilvēki, bļe! izcili riebīgi lopiņi. (nu pie tā, ka eksistē klaiņojoši kaķi jau tikai Homo sapisiens ir vainīgs). izskatās, ka tā es pie šamlopiņu izbāzeņa netikšu. ādā caurums pie cauruma. un galvaskauss arī sabojāts...

vobšem viss ir slikti i mi vsje zdohņem.
» (No Subject)
Vijolītes man rada problēmas. Tā arī nezinu, kas man par vijolītēm aug. To, kurai visas ziedlapiņas baltas, var uzskatīt par Viola arvensis. To, kurai augšējās ir zilas, par V. tricolor. Bet to, kurai tām augšējām ziedlapiņām tas tonis ir tik gaiši liegi iezilgans, ka tas drīzāk ir redzams tad, ja zina, ka tas tur ir? Un tā ar gaišziliem ziediņiem? V. canina, V. palustris, V. hirta vai vēl kaut kas... kultivāru pašizsējas dīvainības arī figurē apkārt. Vobšem tā kā tai teritorijā, kur man kādreiz bija dārzs, atjaunoja mazdārziņus, tad tagad mēģinu saprast, kas man tur par lakstiem aug un kādus lakstus tur ieviest. Un tā kā es negribu savā pleķī ne angļu mauriņu (tādu tur viens ir ieviesis), nedz visu pleķi noklātu ar melno plēvi, no kuras ik pa gabalam spraucas ārā kaut kas ļoti skumjš un grūtsirdīgs (tādu pleķi arī tur viens jau ir ieviesis), nedz klasiskās melnās ravējamdobes, kur jebkas zaļš ir nezāle un ārānīcināms, bet kārtīgi haotisku džunglāriju, kur pats velns nevar saprast, kas stādīts un sēts, bet kas pats ieviesies, tad sāku ar jau esošo augu sugu noteikšanu. Tāpat arī slaktēju nost tos augus, kurus savā pleķī nafig negribu. Salix aurita veselu čupu nokāvu. Bērzus šogad tikai četrus, bet vēl ir likvidējami. Arī lupīnas un zeltslotiņas pakāpeniski tiek aplikvidētas. Arī ozolu man ir vairāk nekā vajag. Tak tos ir žēl slaktēt. Bet no otras puses - tie sīļi tak jamos tur stāda iekšā. Lai jautrība būtu lielāka, tad es jau paspēju tur piestādīt klāt no savvaļas lakstiem akmeņlauzītes, vārnkājas (šausmīgi patīk šitā kāposta ziedi) un mūsu pašu vietējo rododendru Rhododendron tomentosum aka Vaimanu Vari ;o) Vēl arī divas vīģes tur iebakstīju (vienkārši uz balkona četrām nav vietas, ja tur vēl dzīvo četri oleandri, citrons, čerimoje, divi avokado, Jasminum cf. grandiflora un savs simts lakstaugu sugu). Gan jau līdz vasaras beigām tur arī kāds oleandrs tiks ieviesināts. Un pienākot pavasarim, būs interesanti skatīties, kas no jokainlakstiem ir spējis izziemot un kam mūsziemas ir bijušas par slapju un aukstu.

Bet tad, kad mans dārzpleķis kļūs sausāks, veikšu turienes gliemju faunas revīziju. Pagaidām vēl tur augsne ir par slapju, lai to vāktu sijāšanai. Kamēr tur gadiem nekāda saimniekošana nenotika, varēja novērot pakāpenisku sukcesiju zemā purva virzienā. Kādu iespaidu tas atstājis uz gliemežu faunu es vēl nezinu, bet noskaidrošu. Nepatīkamais faktors - apm. puskilometra attālumā ir uzradušies lopiņi, kas izskatās pretīgi līdzīgi spānietim. i tago gaidām augustu, kad varēs ķidāt un noteikt sugu. Spānietis man te tuvumā nekur nav vajadzīgs.
» (No Subject)
vakar izgāju pastaigāties. eju pa ceļumalu un redzu - zirgābols. vau! super! izvandos pa visām kabatām, atrodu piemērota izmēra līķmaisiņu un savācu. saimniecībā noderēs. man kā reizi neviens zirgābols mājās nebija. tagad ir. beidzot! būs jāiet vēl staigāt. nevar taču normāli dzīvot, ja mājās nav zirgābolu.
» (No Subject)
pēdējā laikā manas rokas klāj Latvijas kaučuks. tā ir, ja nevar ļaut skaistumam palikt uz lauka un gribas to ieburkot. pagaidām gan ir iznācis sagatavot tikai 10 l izejas darba šķīdumu. vēl tā kā dažus desmitus litru vajadzētu. es jau ne tikai pēc pārbaudītas receptes gatavoju. man tak vienmēr vajag arī paeksperimentēt - kādu ēverģēlību nostrādāt. a vdrug sanāk kaut kas vēl labāks.

vēl mājās ir iestājies absolūts HVT (horizontālu virsmu trūkums). parasti šai laikā man vēl tējas nežāvējās. šogad esmu jau salicis žāvēties visos kaktos un ir taču vēl vācama, bet nav kur žāvēt... nu ko man darīt? kā būt?... ai, ai, ai...

Ixodes sp. jau kādus pāris desmitus esmu no savām kuslajām miesiņām izķeksējis. ja tā turpināsies, tad līdz vasaras beigām man būs pilna spirta burka ar šito mantu. citus gadus man šie šādā apjomā neievācās.

bija vēl kaut kas par ko gribēju paburkšķēt, bet vairs neatminu. nu neko. gan kādu citu dienu, kad būšu pie interneta, burkšķēšu.
» (No Subject)
Avenes jau zied. Nezinu kā jums tur citur, bet man uz balkona jau zied. uzziedējušas vēl pirms visiem gurķiem un tomātiem ;o)
» (No Subject)
Rosa ugrosa jau pusplaukušos pumpuros. beidzot kaut kas arīi notiek. pilnīgā stāvēšana un neaugšana ir beigusies. bet nu varētu laksti uzņemt tomēr lielākus apgriezienus.
» balkona stāstiņi
tulpes pilnziedā. trīs šodien nogriezu, lai būtu pušķis, ko māsas vīram dzd iegrūst. bet tā - krūmcidonija pilnziedā, viena zemene arī jau vienos ziedos (pārējās gan vēl nav). māllēpītes arī pāris ziediņus izspiedušas. avenei tādi pumpuri, ka drīz plīsīs. sūdzējos, ka neaudzelīgs gads, jo viss stāv uz vietas. tagad uz īsu brīdi neliels siltumiņš un +22-25 pēc Celsija pa dienu un mazs sprādzieniņš un visi gaidītāji atplīsa vaļā teju vienlaicīgi. redīsi gan jau kuro gadu tiek sēti, bet līdz apēšanai neizaug. Frīda (sīkā duriņa Felis catus) izravē. lai apēstu vienu lapiņu izrauj visu augu. nu es jau neko. tikai iesēju atkal izravēto vietā. lopiņam taču vajag pavemt...
» (No Subject)
ir cilvēki, kas mani besī. un pašreiz esmu jau sasodīti nīgrs. te vienam tantukam vēl pirms Saldus piezvanīja. šamā nomuldēja tās desmit minūtes līdz Saldum, tad tās padsmit minūtes, ko tur autobuss stāvēja un nu vēl pusstundu pēc Saldus tiek turpināts apspries, kurš ar kuru saietas, kurš taisās šķirties u.t.t. nu ja tev telefons ir muldamaparāts, nu lai ir - sēdi mājās un gvelz kaut no rīta līdz vakaram, bet ne jau sabiedriskajā transportā. un , protams, uzpurnis ir noņemts, jo gan jau šausmīgi traucē muldēt.
» kovid dzīves ainiņas.
jau pasen braucu ar autobusu, kad par kaut ko aizdomājies pa ausu galam dzirdēju paziņojumu, ka maskas sabiedriskā transportā lietojamas obligāti - nu tā figņa, kuru skandē. no pārdomām mani izrāva vārdi : "..par masku nelietošanu var tikt piemērots nāvessods.."

NĀVESSODS! es prosta ahujel. nākamajā reizē, kad tas paziņojums skanēja es īpaši ieklausījos. nē, runa ir par naudassodu līdz pieciem desmitiem naudiņas. bet nu tagad kopš tās vienas pārklausīšanās reizes, kad atskan tas paziņojums, es dzirdu tikai to, ka var tikt piemērots nāvessods līdz piecdesmit eiro. un lai sadzirdētu naudassodu man ir īpaši jāsasprindzina uzmanība. citādi vairs nekā...
» (No Subject)
Pastaigājoties gar Tosmares ezera krastu un pie Melnupītes (kartē nez kāpēc tiek rakstīts Cietokšņa kanāls, bet neviens vietējais tādu nosaukumu nelieto) ieraudīju svaigus zirgābolus. Izvilku no somas maisiņu un savācu - saimniecībā noderēs. Vēl pētot pilsētas karti atklāju, ka saliņu, kas ir uz Tosmares ezera un Melnupītes savienošanās vietas sauc - Klaviera forts. Klaviera forts... Interesanti, kas ir KLAVIERIS?...

Uz balkona man pagaidām tikai divi krokusiņi ir izplaukuši, lai gan pērn šai laikā jau tulpes bija noziedējušas. Tām tagad tikai lapiņas paspraukušās no zemes. Līdz ziediem vēl tālu. Tomāti un gurķi, kurus iznesu ārā uz balkona, stāv uz vietas. Neaug lielāki ne par mata tiesu. Tos, kurus esmu atstājis vēl iekšā uz palodzes arī negrib augt lielāki. Trešo "īsto" lapu izmocījuši un domā, ka ar to pietiek. Un tā šamie jau kopš februāra uzvedas. Pērn gan stiepās mērkaķa ātrumā un veidoja zaļo massu. Šogad ir kaut kāds neaudzelīgs tas gads. Vīģēm arī pumpuri plaukt negrib. Upene tā pat. Tikai mežvīns (Clematis sp. no Borjomi) ir smuki salapojis. Krūmcidonijai vēl ir pērnās lapas, jaunie pumpuri ir knapi pavērušies. Varētu padomāt, ka laksti kaut ko baigi gaida. Toļi svētā Pētera atnākšanu, toļi Mesfostofeļa bučas. Savukārt arbūzi baisi stīdzē. Nez tie laikam būs jāpārsēj pa taisno kaut kad maijā. pagaidām kaut kāds lēnais gads lakstiem. Pat virza neaug, lai gan tiek rakstīts, ka tā pet zem sniega augot. Nekā - stāv uz vietas. Un man nav ko grauzt, bet zāli kārojas...
» (No Subject)
interesanti - kāpēc vēl pelēm nav ieviesta obligāta prasība ienākt barčikā tikai ar uzpurni?... tas tā es te vienā barčikā sēžu un domāju. nē, nu barčiks nestrādā. es tik korišam peļslazdu atnesu, lai ieviesušos lopiņus var izķert, kamēr slēgts. nu un kopā ar viņu pasēžu un pabuldurēju. galu galā man vēl/vairs nekur nav jāsteidzas. tāpat neviens tālāk par kapu nav aizskrējis...
» (No Subject)
Esmu pārguris. Bet nu pēdējās dienās dabūju iekšā lakstus no balkona. Pat čerimoji ievku. (Piedodiet, bet ienest vairs nespēju. Kokam jau gadi trīsdesmt. Isaudzis līdz griestiem. Bet nu smuks maita. Pastiept šamo vairs nespēju). Oleandrus gan ienesu. Trīs ir lielāki par mani, viens tieši mana auguma. Viss pārējais jau pagaidām tikai tāds sīkums. Bet, ko darīšu tad, kad arī citrons un trīs vīgjes būs sasnietušas cienījamus apmērus?... Jau tagad visu vācot uz iekšu esmu pamanījies samežgjīt gūžu un n-tās reizes naktī pamostos no pamatīgām sāpēm (kad miegā mainu pozu). Pa dienu gan viss ir ok - māku kustēties tā, lai nesāp. Bet nu... Jaunāks es nekłūstu. Un mani laksti mazāki izmērā arī ne... Un ar katru gadu arvien sarežgjītāk šitos bērnus dzīvoklī izvietot... Un pavasarī uz balkona arī... Ne dzīvoklis, ne balkons neaug lielāks... Vot, neraža!
» (No Subject)
Vļņu ielas vidū stāv vīrietis. runā pa telefonu. saka - nevaru iet tevi satikt; es pēc atbraukšanas pašreiz esmu pašizolācijā; nedrīkstu staigāt apkārt...

man jau pofig.
» (No Subject)
man ļoti patīk augi. galu galā uz parasta blokmājas balkona esmu pamanījies ieviest virs 100 augu sugām un vasaras vidu tur jau izskatās kā tropu mežā. ziemā arī tur ir laksti, kas zaļo. un tabaka man vēl uz Zsv. zied. tulpes jau janvārī vai februārī sāk (atkarībā no tā kāda ir ziema). šogad pamēģināšu kādu oleandru un vīģi atstāt uz balkona līdz pavasarim (oleandri jau tik lieli izauguši, ka uz palodzes vairs nevar novietot).

tātad man patīk augi... tāpēc es bez sirdsapziņas pārmetumiem ar baudu ēdu buļļa pautus, teļa aknas un liellopa šniceli. nav ko tiem lopiem spīdzināt brīnišķos lakstus. lai paši arī cieš. tā teikt - dots devējam atdodas. un punkts.
» (No Subject)
-tu taču teici, ka esi slims
- nu ja
-tad ko tu te veikalā dari?
-iepŗkos
-bet tev jābūt pašizolācijā
-nafig? man jau nav Covid
-kas tad?
-Yersinia pestis
-ā... nu tad skaidrs. mošk uz barčiku aiziesim?
-davai.
Top of Page Powered by Sviesta Ciba