(subjectless)

Feb. 3rd, 2016 | 01:32 am

Vistoksiskākie džeki nebūt nav tie, kas manifestējas kā "totāli assholi". Visnežēlīgākie ir tie, kas aizrautīgi māstero mixed messages teritoriju. Kas ir visjocīgākais, paši visbiežāk uzskata, ka ir šausmīgi labi pret sievietēm.
(Pieņemu apsūdzību arī pretējā virzienā, varbūt, ka tā dara arī vispretīgākās sievietes un es pati.)

Saite | Shave 'em Dry {37} sang along | Add to Memories


Well hello there

Feb. 1st, 2016 | 10:47 pm

Saite | Shave 'em Dry {18} sang along | Add to Memories


(subjectless)

Jan. 5th, 2016 | 01:13 am

Nez, vai izpist pudeli vīna vienītī pirms eksāmena ir pareiza doma?

*Es gribētu kādreiz atlaist savu stīvumu, composedeness un paškontroli tiktāl, lai varētu sev atļaut šādu teikumu kādreiz iepostot feisbukā, neapcerot, kā tas iedragās manu reputāciju par izsmalcinātu vārdu un tematu izvēli. Vai, piemēram, atļauties postot cibā visus 100, nevis tikai piecpadsmit procentus no visiem cibas ierakstiem.

Saite | Shave 'em Dry {27} sang along | Add to Memories


(subjectless)

Dec. 31st, 2015 | 05:34 pm

Man ļoti patīk jūsu gada atskaites, bet pati nespēju skatīties uz šo gadu kā nogriezni. Kas varbūt ir labi, laiks šķiet drīzāk kā plašs un nebeidzams ezers, nevis vienā virzienā plūstoša upe, kā to diktē uztvert latviešu valodā noteiktie striktie dalījumi pagātnes, tagadnes, nākotnes kategorijās.

Gada sākums: "Septiņi gadi, pelēkas acis". Uzzināju, ka esmu spējīga paplašināt savu personu drosmes teritorijā. Tas bijis ļoti nozīmīgi. Rakstījusi šogad esmu ārkārtīgi maz, bez šī teksta šogad esmu iebilancējusi tikai kādus četrus jēdzīgus rakstus par kino (+52 iknedēļas dežūrrakstus šausmu žurnālam, ko neskaitu par lasīšanas vērtu). Apjaušu, ka mana reputācija šobrīd ir "raksta labi, taču reti, un nav uzticama sadarbībai". Rakstiem pagaidām nespēju, lai kā gribētu, pieiet ar pret ārpusi vērstu motivāciju "Jāizdara, jo ir pasūtīts," mana motivācija vienmēr ir "Mazliet augt ar katru rakstu," un tam laikam ir tikai tik resursu, cik ir. Šo aspektu sevī gandrīz jau akceptēju.

Vasaru nepamanīju. Tas laikam ir normāli, ja atkal studē. Studiju ietvars toties piespieda beidzot uzņemt pirmo īsfilmu trīs gadu laikā kopš "Četriem mielastiem". Izmēģināju tajā vairākus riskantus elementus, kas mani interesē kinoveidošanā, proti, mēģinājumus maksimāli attālināties no inscenējuma diktatūras, uzmanību vēršot uz to, kā caur ekrānu notvert pašu dzīvi. Tas nozīmē daudz improvizācijas, daudz no dzīves zagtu elemetu, daudz draugu filmēšanas procesā. Šķiet, izdevās. Ar šo filmiņu lepojos.

Rudenī ļoti nozīmīgs un faktiski nereflektēts notikums bija piedalīšanās izrādē "Lasītava". Tik ļoti cietusi, kā tajās dažās stundās, kad divpadsmit svešinieku priekšā jālasa sava pusaudža gadu dienasgrāmata, sen nebiju, bet vēl smagāk bija katram no svešiniekiem vispirms minūti skatīties acīs un izlasīt katra acīs savu, ļoti dziļu un neparastu gaismu. Es sapratu, ka "Lasītava" ir viltīgs nosaukums. Šis bija ārkārtīgi nozīmīgs nospiedums manā dzīvē.

Gada nogale bija ļoti smaga. Piedzīvoju pret sevi vērstu vēl nekad neizjustu zemiskumu. Cenšoties saprast notikušo, daudz lasīju un uzzināju par alkoholismu un alkoholiķu meliem un aptvēru, cik tumšā eneibleru kultūrā mēs dzīvojam. Dažos vistumšākajos brīžos pat atsāku ilgoties pēc nedzīvošanas. Nesapratu, kā dzīvot pasaulē, kurā ir cilvēki bez mazākās svētuma kategorijas. Taču ievēroju, ka šajā tumšajā laikā ne brīdi nebiju viena. Rokas ne tikai pastiepās pret mani, kad tās meklēju. Draugi pat bez prasīšanas visu laiku turēja siltas plaukstas man uz muguras. Izmisumu pārmāca daudz lielāka sajūta, proti, pateicība.

Gada beigās skolā bija jāiesniedz maģistra darbam uzfilmēts tīzeris. Mana pārdrošā ideja bija uzņemt filmu, par to, kā tiek uzņemta filma par autobiogrāfiskām seksa reizēm manā mūžā. Daudz domāju par frāzi, ko kādā sarunā man teica Simis: "Mūs uz priekšu virza tikai robežu pārbaudīšana." Nolēmu, ka viņam ir taisnība, un izdarīju, ko nekad nebiju darījusi - šajā divu minūšu tīzerī filmēju pati sevi galvenajā lomā. Prezentācijas laikā gandrīz noģību. Rezultātā uzzināju, ka ne vien ideja visiem patīk, bet es esot laba aktrise un diplomdarbā man noteikti jāfilmējoties pašai. Gada beigas tāpat kā sākumu tāpēc atkal iezīmēja drosmes robežu pabīdīšana par dažiem metriem. Tas laikam ir labs rādītājs.

Un par visu tāpēc ir pateicība. Pēdējā laikā arvien vairāk gribas dabiski pieskarties cilvēkiem. Vārdi ir mākslīgi un izplūduši (tāpēc arī šajā ierakstā tik grūti ko precīzu pateikt), bet pieskārienā varu ielikt mīlestību un pateicību, un apbrīnu pret to gaismu, kas no visiem plūst. Ja mēs sastopamies un jūs pamanāt, ka gribu piespiest pieri jūsu pleciem vai izvilkt pirkstus cauri jūsu matiem, tas ir tāpēc, ka citādi neprotu izstāstīt par to gaismas sajūtu, kas laužas laukā no jums un no maniem pirkstu galiem, un plūst mums visiem pāri, nevienu īpaši nežēlojot.

Saite | Shave 'em Dry {13} sang along | Add to Memories


(subjectless)

Dec. 28th, 2015 | 11:53 pm

Iemīlēšanās sajūta ir ļoti jauka Ziemassvētku dāvana. Sēdi viss tāds līksms, līksms, ļoti nobijies, bet pilns gaismas.

Saite | Shave 'em Dry {14} sang along | Add to Memories


(subjectless)

Dec. 15th, 2015 | 03:28 pm

MĀMIŅ, MAN IR PLĀNS!

Atgriezties atkal dzīvot pie mammas - atbraukt ar visām mantām, godīgi pateikt: māmiņ, es centos, tu pati redzēji, centos. Bet tas viss tomēr nav priekš manis.
Tad varētu gulēt pofigā visu dienu, skatīties seriālus, pārtikt no mammas algas un vēlāk - pensijas. Līdz tam laikam pensijas noteikti jau būs normālas. Palīdzēt viņai nest produktu somu, ļaut, lai sabar, pamāca, apmīļo. Krēslainos ziemas vakaros činkstēt un dīkt:
"Māmiņ, manā vērtību sistēmā nav vieta vīrišķības kategorijai! Māmiņ, savu identitāti es konstruēt gribu kā apzināti marginalizējusies personība! Māmiņ, mana taktika ir visdeviantākais no visiem pašdestrukcijas modeļiem!"
Māmiņa tikai skatītos, smaidītu, domātu: "Gan dēliņš tiks pāri šai nesakarīgajai vervelēšanai un izaugs par jauku sarunu biedru."

(K.V., ofc)
Tags:

Saite | Shave 'em Dry {22} sang along | Add to Memories


Mana dzīve mākslā

Dec. 10th, 2015 | 11:52 pm

Tas skumjais brīdis, kad esi izdomājis, tavuprāt, asprātīgu un oriģinālu gājienu maģistra darba scenārijam, un tikai tad atceries, ka šo ideju pirms tevis jau paspējis uzfilmēt Fransuā Trifo.

Saite | Shave 'em Dry {16} sang along | Add to Memories


Decembris

Dec. 1st, 2015 | 11:31 pm

pain is just a waste of time

Saite | | Add to Memories


(subjectless)

Nov. 29th, 2015 | 07:43 pm

Sievietes pienākums ir balstīt grūtdieni; turēt rāmī un struktūrā ne tikai savu, bet arī līdzcilvēka dzīvi; pazemot ar nenopelnītu piedošanu. Utt.

Nē, srsly, no kurienes šis krustdūriena izšuvums kolektīvajā apziņā

Saite | Shave 'em Dry {38} sang along | Add to Memories


(subjectless)

Nov. 25th, 2015 | 12:59 am

Konflikti jau neizceļas oriģinālāku iemeslu dēļ kā tā pati vecā labā fight or flight reakcija. Katrs sitiens no sitēja perspektīvas ir tikai "sitiens pretī", tikai aizstāvēšanās, uzbrucējs vienmēr ir otrs. Mazliet brīnos, kāpēc visi šie refleksijas un mērķtiecīgās, lai arī nesistemātiskās psiholoģiskās pašizglītošanās gadi nav iemācījuši konflikta brīdī izslēgt automātiskās ķirzaku smadzenes, dziļi elpot, noskaitīt līdz desmit vai piecdesmit, atdarīt acis un ieraudzīt, ka abi "uzbrucēji" patiesībā guļ sarāvušies kamoliņā un raud, bet turpina dūšīgi un sekmīgi pievilt otru, ka ir lieli un bīstami, tieši tikpat lieli un bīstami kā izbīļa pārņemta kaķa piepūstā aste.

Saite | Shave 'em Dry {15} sang along | Add to Memories


Morisejs ciemos pie Miķeļa

Nov. 23rd, 2015 | 10:00 pmMiķelis (no kreisās) ir vienacains dzīvespriecīgs runcis, kas dzīvo Briāna ielas klīnikā. Morisejs tur nonāca šodien ar četrdesmit grādu temperatūru. Pēc pagulēšanas pie sistēmas palicis labāk, bet rītā vienalga aizvedīšu viņu parādīt dakterim F. Ziepniekkalnā. Es nelieku uz to daudz cerību un man apriebies vērsties ar šo lūgumu pie cibas (just grow up and get your own car, woman), bet varbūt kāds mani rīt no rīta ar runcīti azotē varētu aizšoferēt no Pētersalas uz Vienības gatvi? Tas man ievērojami atvieglotu dzīvi. (Pieraksts ir uz desmitiem. Par nobraukto benzīnu samaksātu.)

atj. Paldies, mīļie, sarunāts. Pilna ciba labu ļaužu.

Saite | Shave 'em Dry {19} sang along | Add to Memories


(subjectless)

Nov. 17th, 2015 | 12:35 am

Ir jauki

Ir jauki elpot pavasara gaisu pie Sočas upes
un turklāt bez paģirām.
uzsūkt lāsītes no avota un tad tajās tecēt.
ir jauki justies labi. būt spējīgam
uz jebkādu ticības paveidu, kas nedara pāri citiem,
tātad, uz nekādu.
tāpat ir jauki dzīvot Basutskas ielā
un ticēt, ka tā pastāv.
ik rītu aiziet uz veikalu un nopirkt maizi, ēst to
virs avīzēm, atrastām pastā.
jauki, kad pasts atrod tevi un kad tu vari atrast pastu.
ko atrast vispār ir jauki.
atrast pazīstamu seju, ejot garām stadionam
vai sliktai universitātei. kādu izzobot ir jauki.
ir jauki atrast punktu.
sviesta nazis, ko sen pazaudēji, joprojām ir zīdains.
parādes eņģeļu bataljons nolaiž dzelzs ausis,
un tas jau robežojas ar šausmīgo. viss robežojas ar šausmīgo,
un arī tas ir jauki.
nolipināt košļeni no vieglas kurpes zoles, ļaunumu, kas
izjauc līdzsvaru un tev izskaidro gravitāciju.
Ņūtons ir jauks, Brodskis ir jauks.
barikādes ir mākslas sirds, un tas ir neuzpērkami.
kad spēlē ideāls panks, kad ieraugi Annu Karinu, kad
aptumst mēness, kad paceļas karogi, kad pašķiras
Nāves jūra. pastaigāties ir jauki. noslīkt.
tas, kas mani ir jauki, citiem ir bīstami.
grūti elpot, jo gaiss ir piesātināts ar priedēm. runāt horvātu valodā.
slidot. tāpat der arī otrādāk.
jauki ir logi, kurus var atvērt
un caur tiem aizsniegt mākoņus. Mosora kalns ir jauks.
ir jauki staigāt, kāpt augšup un ticēt virsotnei, zināt,
kurā gadā beidzās karš kad ir atbrīvošanas diena godāt
sieviešu dienu mātes dienu mīlēt vijolītes,
izģērbties. krist. būt drošam, ka krīti, un tad izbīties.
pamosties. griezt. izšaut nevajadzīgi garas tava vārda kārtas,
būt sistemātiski traģiskam.

Marko Pogačars, atdzejojis A.V.
Tags:

Saite | | Add to Memories


Dzīve ar Allenu K.

Nov. 9th, 2015 | 06:12 pm

Šovakar plānā: pagatavot vakariņas, nomazgāt traukus, atmest smēķēšanu, varbūt noskatīties kādu filmu.

Saite | Shave 'em Dry {16} sang along | Add to Memories


(subjectless)

Nov. 5th, 2015 | 02:58 pm

"Zeme ir visvientuļākā planēta" šovakar apskatāma "K.Sunī" 19os kopā ar citām kursabiedru īsfilmām, ieeja bez maksas. (Nākamie seansi 18.novembrī Tallinā un decembra sākumā Kinomuzejā.) Pati šovakar arī droši vien tajā kinoteātrī būšu, kaut kur slēpšos zem krēsla (šis man tāds introverts rudens).

Saite | Shave 'em Dry {17} sang along | Add to Memories


Wiii.

Nov. 1st, 2015 | 10:09 pm

Dear Jim,
we are pleased to inform that your short film has been selected to be screened at the next edition of Sleepwalkers International Short Film Festival which will take place in Tallinn, Estonia between 17.-21. of November. Earth Is The Loneliest Planet will be shown as part of the Baltic Sea Competition and eligible for the Grand Prix of the competition.

Saite | Shave 'em Dry {55} sang along | Add to Memories


(subjectless)

Oct. 21st, 2015 | 04:37 pm

Es jau feisbukā noreklamējos, bet ielikšu arī šite - šovakar 19 notiks manas jaunās īsfilmiņas pirmizrāde kinoteātrī "KinoBize" (visai inčīgs neatkarīgais kinoteātrītis ar 40 vietām, iebūvēts vecā dzīvoklī) Elizabetes ielas pagalmā. Ieeja par maksu, vīna nebūs, programmā vēl divas citas īsfilmas (šīvakara skati sauc "Vientulība": http://www.rigaiff.lv/2015/lv/category/solitude/). Ā, un vēlāk vakarā plkst. 22:20 LTV7 rādīs "Četrus mielastus".
Tags:

Saite | Shave 'em Dry {12} sang along | Add to Memories


(subjectless)

Oct. 19th, 2015 | 01:04 am

Kad man beidzot tiks atsietas rokas, lai kaut kā dabiski atsāktu rakstīt cibā. (Es te joprojām esmu, visus jūs cītīgi lasu.)

Saite | Shave 'em Dry {18} sang along | Add to Memories


(subjectless)

Sep. 4th, 2015 | 05:07 pm

Cik jauki tomēr, ja tekstiem un to virsrakstiem ir vērīgs redaktors, piemēram, A., kas savulaik laipni apvaicājās, vai tiešām savu nākamo rakstu Satori pēc abortu teksta vēlos nosaukt "Es nogalināju savu dēlu" (tā bija Dolana "Māmiņas" recenzija un es naivi nesasēju ar plašāku kontekstu). Šis atgadījums atausa prātā, lasot "Dienā" kārtējo rakstu par sīriešu migrantiem un tam blakus ievērojot Ditas Rietumas sleju ar tikpat vientiesīgi nevainīgo nosaukumu "Noslīkt kino".

Saite | Shave 'em Dry {5} sang along | Add to Memories


Fuck for friendship

Aug. 28th, 2015 | 03:08 pm

Dž: beidzot nosūtīju to ilgi mocīto rakstu
Dž: neesmu par viņu sajūsmā
U: bet nosūtīji!
U: (high five)
Dž: BET NAV ĢENIĀLI
U: bet tu esi sieviete, nevar ģeniāli

Saite | Shave 'em Dry {14} sang along | Add to Memories


Confuse a cat, revisited

Aug. 11th, 2015 | 10:30 pm

Izkāros pa guļamistabas logu, lai beidzot nolakotu pēdējo logu rāmi un sagrāvu Tūvei no blakusistabas visu priekšstatu par pasaules ģeogrāfiju.Saite | Shave 'em Dry {15} sang along | Add to Memories