Nepabeigtā dienasgrāmata


19. Augusts 2017

(bez virsraksta) @ 20:32

Neviens vēl nav pajokojis par Vienotību un Ašera mājas galu?
 

18. Augusts 2017

(bez virsraksta) @ 09:22

no muzikologa Dāvja Eņģeļa sarunas ar Jāni Baumani, Eiropas čempionu motokrosā:

- Agrāk skrēju ar austiņām, bet pēc vienas filmas noskatīšanās sapratu, ka skrienot jāklausās apkārtējās skaņas, nevis uzmundrinoša mūzika austiņās. Dabas skaņas visapkārt dod lielāku enerģiju nekā mūzika.

- Bet tas jau vairāk filozofiskā, nevis fizioloģiskā ziņā?

- Jā, es domāju, ka tas vairāk ir filozofiskais aspekts.
 

17. Augusts 2017

(bez virsraksta) @ 17:07

DELFI. Tramvajā piedzēries vīrietis jaunietim ar nazi iegriež galvā
 

(bez virsraksta) @ 17:05

DELFI. 11.augustā. neilgi pēc pulksten 19, pašvaldības policijas Centra pārvaldes darbinieki saņēma informāciju par trīs vīriešiem Bastejkalna parkā, no kuriem viens rokās tur marihuānas iepakojumu. Ierodoties norādītajā adresē, policisti pamanīja aprakstam atbilstošas personas. Viens no vīriešiem, kūpinot cigareti, nevilcinoties uzrādīja iepakojumu ar zaļganbrūnu augu izcelsmes vielu.
 

(bez virsraksta) @ 17:04

DELFI. No Velnezera un Daugavas izceļ noslīkušus cilvēkus
 

16. Augusts 2017

(bez virsraksta) @ 10:06

DELFI. Otrdien preses konferencē Losandželosā vēl viena sieviete apsūdzējusi kinorežisoru Romānu Polaņski, ka viņš pret viņu pastrādājis seksuālu varmācību.
 

14. Augusts 2017

(bez virsraksta) @ 18:00

 

(bez virsraksta) @ 14:29

LSM. Latvijas iedzīvotāju organismos ir atrastas raundapa atliekas
 

(bez virsraksta) @ 08:45

no epastiem: "Informācija par pašmāju video projektu “ TO dara visi”. Tas ir asprātīgs un interesants aicinājums visiem tiem, kas vēlās vai tikai sapņo, pievienoties svinga kopienai."
 

12. Augusts 2017

(bez virsraksta) @ 21:13

DELFI. Kāds 48 gadus vecs vīrietis piektdien zāles pļāvējā nogriezis daļu pirksta, bet trīs bērni saindējušies ar alkoholu.
 

(bez virsraksta) @ 10:15

DELFI. Salienā izveidots jau trešais atpūtas parks
 

(bez virsraksta) @ 10:14

viņpus polārā joka
 

8. Augusts 2017

(bez virsraksta) @ 11:05

LSM. Norvēģus satriec Latvijas profesora lekcija
 

7. Augusts 2017

(bez virsraksta) @ 22:23

APOLLO. Līdzīgi ir ar reklāmām, ko mēs redzam televīzijā. Katrs apzinās, cik tās ir muļķīgas, tomēr rodas zināma bauda, tās skatoties, kritizējot un reizē izjūtot savādu pārākumu pār reklāmā paustajām muļķīgajām idejām vai reklāmas veidotājiem.
 

(bez virsraksta) @ 18:53

DELFI. Lēdmanes pagastā nogatavojies milzu tomāts
 

5. Augusts 2017

(bez virsraksta) @ 08:05

DELFI. Redzi, ka barības trauciņš kļuvis krietni tukšāks? Uzreiz steidz to papildināt? Taču ar kastītes tīrīšanu rīkojies pretēji un to iztīri vien tad, kad tā ir pilna? Jā, šādi "grēko" daudzi mīluļu saimnieki. Patiesībā to nemaz nevajadzētu darīt.
 

4. Augusts 2017

(bez virsraksta) @ 23:04

DELFI. Tūriste, izdvešot dzīvnieku skaņas, žvingulī policistiem mēģina skaidrot viesnīcas nosaukumu.
 

(bez virsraksta) @ 17:41

jūtu, ka sāku nesaprast, ko raksta mūslaiku mediji. tas ir saprotu, bet nesaprotu, kā kaut ko tādu var uzrakstīt. un kā to vispār iespējam rediģēt. Un kā autori nedzird to, cik briesmīgi tas izklausās. Vai tie nav autori, bet tikai googletransleits? Vai varbūt tas ir vecums?

DELFI. Ministrijas pārstāvji ziņo, ka glābējiem izdevies sazināties ar 134 no 151 raktuvē esošā strādnieka pēc tam, kad applūdusi šahta.
 

3. Augusts 2017

(bez virsraksta) @ 10:31

Viena no tām dīvainajām eksistences mistērijām, kas mani kādu laiku nodarbina, un uz kuru man nav drošticamas atbildes, ir par to, kas ir tie dīvainie cilvēki, kas mūsu pilsētas ielās braukā ar sporta velosipēdiem un tajos velosipēdistu tērpos, tādos superpieguļošos un sintētiski oranžos vai tirkīzzilos, ar smalkām veloķiverēm un tādām mazām velosipēdistu vidukļa somiņām, kas pabāztas zem plānā krekliņa un izspīlējas uz muguras vairāk kā dzimumorgānu komplekts priekšpusē? Kas viņi ir un kurp viņi dodas? Vai tie ir velosportisti, kas trenējas savam tour-de-france? Diez vai, jo, pirmkārt, vai tiešām mums ir tik daudz profesionālu velosportistu un vai tiešām viņiem nav kur trenēties, ka jābrauc pa Rīgas grubuļainajām ielām? Un arī neizskatās pēc profesionāliem sportistiem ne ķermeņa uzbūves, ne vecuma grupas ziņā. Varbūt tie ir nevis esošie, bet bijušie profesionālie velosportisti, kas dodas nostaļģiskā reminiscencē, bet tad kāpēc viņiem mugurā ir jauni, tikko pirkti treniņtērpi un kāpēc viņi to dara darbdienas rītā? Tāpat skaidrs, ka tie nav parasti vai ekohipster veloentuziasti, kas naudas un planētas resursu taupības nolūkos izvēlējušies velosipēdu kā pārvietošanās līdzekli - to divriteņu priekšējā dakša vien ir dārgāka par vidēji lietotu automašīnu. Tad varbūt tie ir ekscentriski biznesa vīrieši, kas šādi pārvietojas no viena sava bentlija līdz otram? Nez, jo braukt uz ofisu bez uzvalka un portfeļa, nē, nu ir jau iespējams, mūsdienās jau pietiek ar mobilo teleefonu tajā vidukļa somiņā, bet maiņas drēbes un dušas želeja katram ofisā uz vietas, taču laika un nervu patēriņa ziņā tas nav biznesa vīrieša prāta cienīgi. Vai velosipēds kā mundruma un notievēšanas līdzeklis? Nē, pilnīgi garām, iet ar kājām noteikti sagādā lielāku kaloriju patēriņu, ja braukšana ar velosipēdu palīdzētu notievēt, es jau sen būtu tievs kā Kultūrkapitāla fonda direktora dēls. Tūristi vai kurjeri arī tie noteikti nav jau minētā skopā ekipējuma dēļ. Cilvēki, kam patīk ātrums un asas izjūtas? Tad kāpēc jāvelk ķivere? Un šajās ielās asas izjūtas var izbaudīt, tikai iekrītot kādā ielu remonta bedrē. Atliek vienīgi vēl kāds noslēpumains iemesls, kas saistīts ar apspīlētajām velobiksēm, jo atrast citu ieganstu tādas uzvilkt publiskā telpā būtu grūti.
 

1. Augusts 2017

(bez virsraksta) @ 12:51

Vona Groarke

Šis dzejolis

Šis dzejolis neveras vaļā
vienalga, kur tu tam uzspied.

Šis dzejolis raud ielu stūros
un spēlējas pazaudējies.

Šis dzejolis sakrauts uz nogāzes
tam visi vārdi slīd lejup.

Šis dzejolis ir ar lakotām rozēm
kas aizveras pašas pēc rieta.

Šim dzejolim patīk dzīt muļki
pustukšās dzertuvēs.

Šis dzejolis neglabā sīknaudu
un miedz ar aci nepazīstamiem bērniem.

Šis dzejolis lieliski saprot
ko nozīmē būt par suni.

Šim dzejolim ir tīņu tetovējums
tur, kur jūs to nekad neieraudzīsiet.

Šis dzejolis īpaši necer uz jums
kas tādam dzejolim jau ir kaut kas.
 

30. Jūlijs 2017

(bez virsraksta) @ 15:33

bet šis ir interesanti - tā Stokholmas diēta, ko esot radījis ārsts Nils Johansons, nav atrodama nevienā angliski rakstītā avotā. Un Pats Nils Johansons arī nē.
 

(bez virsraksta) @ 15:25

no internetiem: "Gada gaidītākā intervija ir beidzot publiski pieejama: Slavenā Multi–Māksliniece, gleznotāja Elita Patmalniece sabiedrībai atklāj, kā nometusi 8kg neticami īsā laikā"
 

(bez virsraksta) @ 12:59

Man patīk dažādu pussociālu tīklu pusautomātiskā iespēja vērot, ko šajā brīdī dara mani "draugi", piemēram, GoodReads man stāsta, ka Māra Rubene šobrīd lasa Džona Banvila romānu, Nikolā Ozano lasa Hamletu, bet kāda pazīstama mākslas kuratore lasa pornoaktrises Enijas Sprinklas grāmatu "The Explorer's Guide to Planet Orgasm", savukārt Spotify kontaktlistē varu uzzināt, ka Arvīds Babris klausās Krēslas saundtreku, Aivars Madris - jauno Arcade Fire albumu, Vilipsons klausās vecu Deividu Boviju, bet Linda Curika klausās "C'est Si Bon" Ertas Kitas izpildījumā. Aizkustinoši bieži Aivars Hermanis klausās pats sevi, bet Arstarulsmirus dažkārt uzliek kaut ko no Gustavo.
 

(bez virsraksta) @ 11:05

DELFI. Svētdien gaiss iesils
 

10. Jūlijs 2017

(bez virsraksta) @ 16:34

DELFI. Puikam blakus sēdošais vīrietis, ieraugot policistus, uzkāpis uz velosipēda, lai dotos prom, taču viņa mēģinājums bijis neveiksmīgs un vīrietis turpat nokritis zālienā.
 

(bez virsraksta) @ 09:06

DELFI. Skaidrs, ka saspringts darba grafiks var novest līdz baltajām pelītēm. Tomēr, godīgi sakot, tas nav gluži normāli, ja darbs cilvēku tā uztrauc, ka nav nojausmas, ar ko sākt, kur likties.
 

9. Jūlijs 2017

(bez virsraksta) @ 21:23

DELFI. Ārkārtas situācijā Latvijā var rasties grūtības
 

5. Jūlijs 2017

(bez virsraksta) @ 16:38

DELFI. Sidnejā dzīvojošajai daiļavai, kura naudu pelna, strādājot par glamūra modeli, katru dienu nākas saskarties ar nievājošiem komentāriem un nelabvēļu dzēlīgajām piezīmēm.
 

4. Jūlijs 2017

(bez virsraksta) @ 23:51

fun fact: Latvijas Rokmūzikas asociācija informē, ka ir saņēmusi Sabiedriskā labuma organizācijas statusu.
 

(bez virsraksta) @ 10:33

no sludinājuma: filmai "Bedre" tiek meklēta sešgadīga meitene
 

3. Jūlijs 2017

(bez virsraksta) @ 17:21

DELFI. Dzintaru koncertzālē varēja sastapt krietnu pulku populāru personu – AS "Latvijas Gāze" vadītāju Adrianu Dāvi, kluba "Piens" līdzīpašnieku Mārtiņu Mielavu, bijušo premjeru Valdi Birkavu, "Mercedes-Benz" oficiālā pārstāvja "Domenikss" vadītāju Benitu Sadausku, vienu no Latvijas bagātākajiem pāriem Kirovu un Annu Lipmanus, bijušo VAS "Latvijas Dzelzceļš" valdes priekšsēdētāju Uģi Magoni ar sievu un citus smalku pasākumu cienītājus.
 

(bez virsraksta) @ 17:01

LSM. KNAB jaunais šefs sola ķerties klāt
 

(bez virsraksta) @ 13:48

DELFI. Ja pret tevi regulāri izturas kā pret muļķi, neviļus var sākties arī mazvērtības kompleksi pat tad, ja tas ir pilnīgi nepamatoti.
 

(bez virsraksta) @ 01:00

DELFI. Lai arī vasarā vairāk cenšamies laiku pavadīt pie dabas krūts, reizi pa reizei slinkums ņem virsroku un neko vairāk par ērtu ierušināšanos dīvānā nevēlamies.
 

2. Jūlijs 2017

(bez virsraksta) @ 11:06

DELFI. Somijā trakie skrien sievu nešanas čempionātā.
 

29. Jūnijs 2017

(bez virsraksta) @ 08:49

DELFI. Vasara ir laiks, kad ļoti daudzi nododas dažādu zaļumu un dārzā atrodamu labumu baudīšanai.
 

28. Jūnijs 2017

(bez virsraksta) @ 08:06

DELFI. Arī tādu smalku lietu kā aksesuāru jomā ir lietas, kas laikam ejot, zaudējušas savu aktualitāti. Piemēram, mākslīgie ziedi reti kurās mājās vēl tiek novērtēti.
 

27. Jūnijs 2017

22. Jūnijs 2017

zinātniskā terminoloģija @ 22:56

LA. “Rešetins nav pietiekami drosmīgs cilvēks, jo viņš nepateica, tieši kuras izrādes viņš uzskata par nominācijas necienīgām. Viņš šādā veidā ir apdirsis visus nominētos kolēģus,” teātra zinātniece Silvija Radzobe apgalvoja RīgaTV 24 raidījumā “Rampas Ugunis”, komentējot aktiera Intara Rešetina izteikto viedokli par to, ka “Spēlmaņu naktij” nominētās izrādes nav pelnījušas šo nomināciju.

Teātra zinātniece raidījumā norādīja, ka ir Rešetinam jautājusi, kuras izrādes, viņš uzskata par necienīgām. “Atbilde nesekoja. Pirmkārt, es secinu, ka Rešetins nav pietiekami drosmīgs cilvēks. Otrkārt, nesniedzot atbildi, viņš ir apdirsis visus nominētos kolēģus, jo viņš nav pateicis, kuri ir tie necienīgie nominanti,” savu viedokli izteica Radzobe.
 

(bez virsraksta) @ 12:25

DELFI. Trešdien, 21. jūnijā, no Raiņa un Aspazijas vasarnīcas Jūrmalā nozagti muzeja eksponāti – tintnīca, spalvaskāts un rakstāmmašīna.
 

21. Jūnijs 2017

(bez virsraksta) @ 12:21

DELFI. Ekstravagantais latvju politiķis Kārlis Ulmanis atkal nonācis mediju uzmanības centrā.
 

20. Jūnijs 2017

(bez virsraksta) @ 20:37

DELFI. Naudas līdzekļi Porziņģa apdrošināšanai tiks ņemti no divām Izglītības un zinātnes ministrijas budžeta apakšprogrammām.
 

(bez virsraksta) @ 10:49

DELFI. Ja plakstiņi ir noslīdējuši, vislabāk augšējām skropstām izvēlēties melnu toni, bet apakšējām – plūmju krāsas vai brūnu.
 

(bez virsraksta) @ 10:21

DELFI. Ballītes "vaininiece" sanākušos priecēja ar muzikālu performanci, bet gana lielu uzmanību izpelnījās arī viņas tērps ar drosmīgo dekoltē, kas gan Seksīgās Lee pazinējiem vairs nekādu pārsteigumu nespēja sagādāt.
 

18. Jūnijs 2017

(bez virsraksta) @ 18:50

DELFI. Uguns liesmas sāk izplatīties arvien straujāk, ik pa laikam dzirdamas sprādzienu skaņas. Arī interesentu skaits, kas vēro ugunsgrēku, pieaug ar katru minūti.
 

(bez virsraksta) @ 12:35

DELFI. Pirmais cilvēks, kurš izdzīvoja pēc lēciena Niagāras ūdenskritumā, neizmantojot aizsarglīdzekļus, gājis bojā, acīmredzot, mēģinot atkārtot savu sasniegumu ar lēcienu piepūšamā bumbā, vēstīja ASV plašsaziņas līdzekļi. Ūdenskrituma pakājē atrasta tukša piepūšamā bumba.
 

(bez virsraksta) @ 09:22

DELFI. Rīgas pašvaldības policijā skaidro, ka ikvienam ir tiesības savā dzīvoklī klausīties mūziku vai citādi atpūsties, taču šīs tiesības nav absolūtas, jo vienlaikus ikvienam ir tiesības uz mieru un klusumu.
 

(bez virsraksta) @ 09:13

DELFI. Cēsu novada pašvaldība pārveido morgu par atskurbtuvi.

p.s. konstatēja, ka klienti dzīvi, un nomainīja izkārtni

p.p.s. Atskurbtuvei būs divas kameras, kurās varēs uzturēties sešas stiprā alkohola reibumā nonākušas personas.
 

17. Jūnijs 2017

(bez virsraksta) @ 11:12

STOCKMAN.LV Vasara ir īstais laiks, lai patīkamā gaisotnē kopā ar draugiem baudītu uz grila gatavotus gardumus. Uz grila var viegli pagatavot visu maltītei vajadzīgo. Labi pagatavoti grilēti ēdieni ir īsti piemēroti vieglai un daudzveidīgai vasaras ēdienkartei. Šovasar iesakām pamēģināt jaunus, īpaši vieglus grilētus ēdienus. Uz grila gatavoti ēdieni jau paši par sevi ir viegli, bet izvēloties kvalitatīvu, liesu gaļu un bagātīgu svaigu dārzeņu klāstu, varēsiet bezrūpīgi baudīt grilētus ēdienus visu vasaru, turklāt bez kompromisiem - vieglie ēdieni garšos lieliski.
 

(bez virsraksta) @ 11:11

MAMINUKLUBS.LV Pati pēc savas pieredzes varu pateikt, ka ar ratiem ceļot nav viegli, sevišķi – ar zīdainīti.
 

Nepabeigtā dienasgrāmata