Nepabeigtā dienasgrāmata


28. Jūnijs 2017

(bez virsraksta) @ 08:06

DELFI. Arī tādu smalku lietu kā aksesuāru jomā ir lietas, kas laikam ejot, zaudējušas savu aktualitāti. Piemēram, mākslīgie ziedi reti kurās mājās vēl tiek novērtēti.
 

27. Jūnijs 2017

22. Jūnijs 2017

zinātniskā terminoloģija @ 22:56

LA. “Rešetins nav pietiekami drosmīgs cilvēks, jo viņš nepateica, tieši kuras izrādes viņš uzskata par nominācijas necienīgām. Viņš šādā veidā ir apdirsis visus nominētos kolēģus,” teātra zinātniece Silvija Radzobe apgalvoja RīgaTV 24 raidījumā “Rampas Ugunis”, komentējot aktiera Intara Rešetina izteikto viedokli par to, ka “Spēlmaņu naktij” nominētās izrādes nav pelnījušas šo nomināciju.

Teātra zinātniece raidījumā norādīja, ka ir Rešetinam jautājusi, kuras izrādes, viņš uzskata par necienīgām. “Atbilde nesekoja. Pirmkārt, es secinu, ka Rešetins nav pietiekami drosmīgs cilvēks. Otrkārt, nesniedzot atbildi, viņš ir apdirsis visus nominētos kolēģus, jo viņš nav pateicis, kuri ir tie necienīgie nominanti,” savu viedokli izteica Radzobe.
 

(bez virsraksta) @ 12:25

DELFI. Trešdien, 21. jūnijā, no Raiņa un Aspazijas vasarnīcas Jūrmalā nozagti muzeja eksponāti – tintnīca, spalvaskāts un rakstāmmašīna.
 

21. Jūnijs 2017

(bez virsraksta) @ 12:21

DELFI. Ekstravagantais latvju politiķis Kārlis Ulmanis atkal nonācis mediju uzmanības centrā.
 

20. Jūnijs 2017

(bez virsraksta) @ 20:37

DELFI. Naudas līdzekļi Porziņģa apdrošināšanai tiks ņemti no divām Izglītības un zinātnes ministrijas budžeta apakšprogrammām.
 

(bez virsraksta) @ 10:49

DELFI. Ja plakstiņi ir noslīdējuši, vislabāk augšējām skropstām izvēlēties melnu toni, bet apakšējām – plūmju krāsas vai brūnu.
 

(bez virsraksta) @ 10:21

DELFI. Ballītes "vaininiece" sanākušos priecēja ar muzikālu performanci, bet gana lielu uzmanību izpelnījās arī viņas tērps ar drosmīgo dekoltē, kas gan Seksīgās Lee pazinējiem vairs nekādu pārsteigumu nespēja sagādāt.
 

18. Jūnijs 2017

(bez virsraksta) @ 18:50

DELFI. Uguns liesmas sāk izplatīties arvien straujāk, ik pa laikam dzirdamas sprādzienu skaņas. Arī interesentu skaits, kas vēro ugunsgrēku, pieaug ar katru minūti.
 

(bez virsraksta) @ 12:35

DELFI. Pirmais cilvēks, kurš izdzīvoja pēc lēciena Niagāras ūdenskritumā, neizmantojot aizsarglīdzekļus, gājis bojā, acīmredzot, mēģinot atkārtot savu sasniegumu ar lēcienu piepūšamā bumbā, vēstīja ASV plašsaziņas līdzekļi. Ūdenskrituma pakājē atrasta tukša piepūšamā bumba.
 

(bez virsraksta) @ 09:22

DELFI. Rīgas pašvaldības policijā skaidro, ka ikvienam ir tiesības savā dzīvoklī klausīties mūziku vai citādi atpūsties, taču šīs tiesības nav absolūtas, jo vienlaikus ikvienam ir tiesības uz mieru un klusumu.
 

(bez virsraksta) @ 09:13

DELFI. Cēsu novada pašvaldība pārveido morgu par atskurbtuvi.

p.s. konstatēja, ka klienti dzīvi, un nomainīja izkārtni

p.p.s. Atskurbtuvei būs divas kameras, kurās varēs uzturēties sešas stiprā alkohola reibumā nonākušas personas.
 

17. Jūnijs 2017

(bez virsraksta) @ 11:12

STOCKMAN.LV Vasara ir īstais laiks, lai patīkamā gaisotnē kopā ar draugiem baudītu uz grila gatavotus gardumus. Uz grila var viegli pagatavot visu maltītei vajadzīgo. Labi pagatavoti grilēti ēdieni ir īsti piemēroti vieglai un daudzveidīgai vasaras ēdienkartei. Šovasar iesakām pamēģināt jaunus, īpaši vieglus grilētus ēdienus. Uz grila gatavoti ēdieni jau paši par sevi ir viegli, bet izvēloties kvalitatīvu, liesu gaļu un bagātīgu svaigu dārzeņu klāstu, varēsiet bezrūpīgi baudīt grilētus ēdienus visu vasaru, turklāt bez kompromisiem - vieglie ēdieni garšos lieliski.
 

(bez virsraksta) @ 11:11

MAMINUKLUBS.LV Pati pēc savas pieredzes varu pateikt, ka ar ratiem ceļot nav viegli, sevišķi – ar zīdainīti.
 

(bez virsraksta) @ 03:57

IRLAIKS.LV Dariet visu tā, lai vīrietim ar jums ir viegli dzīvot! Tas ne vienmēr ir viegli. Reizēm jums vienkārši negribas izskūt paduses vai pagatavot viņam siltas pusdienas, vai būt mīļai un jaukai. Iespējams jums ir pirmsmenstruāciju sāpes. Kā lai jūs palīdzat pati sev? Te noderēs jebkurš stresa mazinātājs – joga, meditācija, aerobika, skriešana, riteņbraukšana, teniss, brīvdienas pie dabas – lai no jauna jūs pozitīvi uzlādētu.
Jūs varat mēģināt arī lasīt garīgu literatūru, iesaistīties kādā pašpalīdzības grupā, ja jums kļūst pārāk grūti.

P.S. bet vispār tur katrs teikums ir pērle: http://www.irlaiks.lv/health/relationands/relation/article.php?id=57709
 

(bez virsraksta) @ 03:36

NLPCENTRS.LV Piemēram, Kapha grūtos dzīves brīžos izvēlas piena produktus. Taču tie ietekmē viņas bioenerģētiku un Kapha kļūst vēl grūtsirdīgāka. Pitta savukārt cenšas sevi uzmundrināt ar asiem ēdieniem un arī tas nav labi, jo šādi viņa tikai pastiprina nespēju reāli un adekvāti novērtēt situāciju. Savukārt Vata krīzes situācijās izvēlas zaļos lapu salātus un riekstus, kas viņu padara vēl gaisīgāku un vēl nespējīgāku ieraudzīt realitāti. Tieši šī iemesla dēļ Vata ātri zaudē personīgās robežas un tiek izmantota.
 

(bez virsraksta) @ 03:21

NRA. Biezpiens viegli pārvēršams gan sāļos, gan saldos ēdienos
 

16. Jūnijs 2017

(bez virsraksta) @ 12:25

DELFI. Nodokļu nemaksātājiem ārstēs atsevišķas slimības.
 

15. Jūnijs 2017

(bez virsraksta) @ 22:35

DELFI. Acīmredzot, ka suņu mīļotāju skaits pieaug. Bet kāpēc, pretēji daudzviet pasaulē piedzīvotajām finanšu krīzēm, klimatiskajām izmaiņās un "gadžetu" ienākšanu cilvēku dzīvē, šis skaitlis arvien aug? Iespējams, iemesls ir tāds, ka cilvēku un suni vieno viena no spēcīgākajām jūtām pasaulē – mīlestība, atzīmē "Droug".
 

(bez virsraksta) @ 12:28

DELFI. Izrādās, ka ziedi un augi patīk ne tikai sievietēm, bet arī vīriešiem. Ritvara Vītiņa ģimenes mājā katrā istabā ir pa kādam puķupodam. Viņš stāsta, ka ciemiņi reizēm uzsver, ka pie viņa esot kā tropos: "Es par to esmu tikai priecīgs. Tropos taču visi jūtas labi." Ritvars saka, ka ar telpaugiem var "saslimt", jo kad nolikts viens, pavisam drīz blakus gribas iegādāties vēl kādu: "Augi un ziedi manī rada relaksējošu sajūtu un aizpilda tos mājas tukšumus, kur tādiem nevajadzētu būt."
 

14. Jūnijs 2017

(bez virsraksta) @ 23:10

DELFI. Labā ziņa ir tāda, ka kļūt par orālā seksa guru nav īpaši sarežģīti – vienkārši interneta dzīlēs jāatrod knifi, kas palīdzēs uztrenēt tehniku.
 

(bez virsraksta) @ 22:32

DELFI. Arī šodien ik brīdi jābūt modriem, deportāciju piemiņas dienā norāda Vējonis.

draud?
 

(bez virsraksta) @ 13:57

DELFI. Pārceļot bērnu pāri apmalei futbola spēlē, vecākiem jāuzņemas ētiskā atbildība.
 

10. Jūnijs 2017

Gender gap @ 17:00

DELFI. Mazam zēnam Vidzemē virsū uzkritis televizors.
Tikmēr kādu četrus gadus vecu meiteni sakodis suns.
 

7. Jūnijs 2017

(bez virsraksta) @ 23:12

DELFI. Policija Mozamibikā ir izplatījusi brīdinājumu, kurā aicina uzmanīties plikpaurainus vīriešus, jo to galvas un ķermeņa orgāni ir iecienīti rituālos, vēsta britu raidsabiedrība BBC. Policija paziņojusi, ka līdz šim nogalināti jau pieci vīrieši. Par slepkavībām aizturēti jau divi vīrieši. "Tiek uzskatīts, ka plikpauraina vīra galva satur zeltu," norādījis policijas pārstāvis.
 

(bez virsraksta) @ 21:36

DELFI. Renārs un viņa draudzene, pasākumu rīkotāja Ieva Koha uzskatāms par vienu no saskanīgākajiem pāriem Latvijas šovbiznesā.
 

6. Jūnijs 2017

(bez virsraksta) @ 09:01

DELFI. 'Predators' vēlreiz pieveic 'Penguins'
 

5. Jūnijs 2017

(bez virsraksta) @ 14:18

DELFI. Kristovskis prognozē pazemojošus darba apstākļus Ventspils domes opozīcijā.
DELFI. Otrdien tiks slēgts Ventspils šosejas posms Jūrmalā.
 

4. Jūnijs 2017

(bez virsraksta) @ 09:35

DELFI. Latvijas gaļas pārstrādes tirgū nav vietas jauniem dalībniekiem.
 

1. Jūnijs 2017

(bez virsraksta) @ 09:32

IR. Par integrālās teorijas pamatlicēju uzskata Kenu Vilberu, kurš "visu cilvēka individuālo un kolektīvo pieredzi aplūko kā savstarpēji saistītu veselumu, kura aprakstīšanai un personības attīstības ceļa iezīmēšanai radījis īpašu karti".p.s. cita starpā - ko nozīmē "savstarpēji saistīts veselums"?
 

(bez virsraksta) @ 09:26

DELFI. Ideja par inovatīvu izglītības centru, kas piedāvātu dažādas personības pilnveides programmas, Pīlēnam radusies "Indijas okeāna krastā" lasot Rubeņa ieteikto ekonomista Oto Šarmera grāmatu "U teorija".
 

30. Maijs 2017

(bez virsraksta) @ 09:01

DELFI. Jāatzīmē, ka Igors parasti sabiedrībā iziet kopā ar savu dvīni Grišku. Krievu izcelsmes brāļi, kuri agrāk nodarbojās ar teorētisko fiziku un matemātiku, ir franču slavenības – aizgājušā gadsimta septiņdesmitajos gados abi kļuva atpazīstami, pateicoties TV šovam par zinātni. Tiesa, zinātnieku aprindās brāļiem nav izdevies iemantot cieņu. Akadēmiskajā vidē pirms daudziem gadiem izcēlās neglīts skandāls, kad atklājās, ka Igora un Griškas publikācijas, pētījumi un citi radošie darbi ir balstīti uz izdomātiem faktiem. Savukārt pēdējos gados dvīņi regulāri nokļūst ārzemju ziņu virsrakstos sava baisā izskata dēļ.
 

28. Maijs 2017

(bez virsraksta) @ 14:46

DELFI. Pētījums: Tikai 23% Latvijas iedzīvotāju ir visi zobi.
 

27. Maijs 2017

(bez virsraksta) @ 20:47

DELFI. Aizkustinošā operācijā Saulkrastu glābēji atbrīvo izlietnē iesprūdušu kaķēnu. Vispirms glābēji mēģinājuši kaķēnu saziepēt un tad "izslidināt" no izlietnes cauruma, tomēr tas nav izdevies. Beigās pieņemts lēmums uzmanīgi sasist izlietni.
 

(bez virsraksta) @ 12:24

DELFI. Ozolnieku novada iedzīvotājus satraukusi fotogrāfija
 

(bez virsraksta) @ 10:59

DELFI. Piektdienas agrā rītā Rīgas pašvaldības policija saņēma informāciju par alni, kurš jau ilgāku laiku peld Daugavā. Ierodoties notikuma vietā, informācija apstiprinājās. Aptuveni piecus metru no krasta peldēja jauns alnis.
 

25. Maijs 2017

(bez virsraksta) @ 23:54

šis ir interesants teikums: "Krājumā Poētika tuvplānā. Viena dzejoļa analīzes antoloģija publicēti raksti par 19 dzejnieku dzejoļiem, kurus analizējuši un interpretējuši 18 autori. Analizējamo dzejoļu autoru vidū ir Jānis Poruks, Rainis, Edvarts Virza, Arveds Švābe, Aleksandrs Čaks, Veronika Strēlerte, Zinaīda Lazda, Linards Tauns, Dzintars Sodums, Ojārs Vācietis, Monta Kroma, Egils Plaudis, Knuts Skujenieks, Uldis Bērziņš, Amanda Aizpuriete, Arvis Viguls, Inga Gaile u. c."

izskaitot autorus, sanāk septiņpadsmit. interesanti, kas ir tie divi "u.c", kuriem nepietika vietas?
 

(bez virsraksta) @ 08:59

DELFI. Pagrieziena punkts dzīvē bijusi arī piedalīšanās konkursā "Miss Bikini 2015", kur Anete uzvarēja un ieguva iespēju braukt piedalīties konkursā Ķīnā. Viņa atceras, ka bijis glaimojoši, ka ķīnieši pievērsuši milzīgu uzmanību, jo apbrīnojuši eiropiešu balto ādu.
 

22. Maijs 2017

(bez virsraksta) @ 21:34

brauzēju Delfus un vairākas reizes pa dienu nobrīnos, ko tie latvieši ar stuopiem braukā

DELFI. Meklējot pavasari: latvieši ar stopiem izbraukā Eiropas vidieni no Milānas līdz Parīzei
 

(bez virsraksta) @ 07:24

DELFI. Izteikti neveiksminieki bieži vien rodas no cilvēkiem, kuri, sākot just panākumu "garšu", attālinās vai pilnībā norobežojas no savas ģimenes.
 

15. Maijs 2017

(bez virsraksta) @ 18:54

DELFI. Izskanējušas ne tikai dažādas runas par viņa iespējamajām diagnozēm, bet arī tiek mēļots, ka puisis bijis atkarīgs no sociālajiem tīkliem, alkohola un pat narkotikām. Tiesa, nekas no tā vismaz pagaidām apstiprinājumu nav guvis.
 

14. Maijs 2017

(bez virsraksta) @ 23:36

DELFI. Rīgas pašvaldības policijas darbinieki piektdien, 12. maijā, neilgi pirms pusnakts saņēmuši sūdzības par trokšņošanu kādā dzīvoklī Stabu ielā, kur, pēc izsaucēju teiktā, norisinājusies vērienīga studentu ballīte.
Notikuma vietā kārtības sargi konstatējuši, ka mūzika dzīvoklī neskan, taču troksni rada aptuveni 45 cilvēki, kuri skaļi sarunājušies.
 

13. Maijs 2017

(bez virsraksta) @ 19:20

DELFI. Kā pārsteigt mammu, garšīgi pagatavojot sparģeļus.
 

12. Maijs 2017

(bez virsraksta) @ 12:04

DELFI. Toksikoloģijas un sepses klīnikā ārstēts jau otrais pacients, kurš saindējies ar murķeļiem.
 

(bez virsraksta) @ 11:30

Laima Kota intervijā 2016 gadā: "Ziemas sākumā ar vīru bijā atbraukuši uz Dikili sagatavot māju ziemai. Piedzīvoju sirdi stindzinošu skatu: uz jūru lēnā gaitā dodas ap 20 cilvēku, sievietes rokās nes segās satītus bērniņus. Tas skats nebija izturams! Izliecos pa mašīnas logu un bēgļus pavadošajam turkam sacīju, ka viņš dara slikti – neviens šos cilvēkus Eiropā negaida, kāpēc viņš savus brāļus sūta tur, kur ir aukstas ziemas? Man nācās mukt. Svieda ar akmeni – gan turku zvejnieks, gan laivotāji. Angliski viņi nerunāja."

Laima Kota intervijā 2017. gadā: "Latvijā daudziem joprojām šķiet, ka Turcija ir pusaziātiska, tātad atpalikusi zeme, bet es bieži domāju, kāpēc manā valstī nevarētu būt tik laba infrastruktūra, kādu esmu redzējusi šeit. Un kā te domā par cilvēka ērtībām. Šodien braucu autobusā Viļaka–Rīga, un vairākas stundas bija jāstāv kājās. Turcijā, ja kādā tālākā maršrutā ir daudz braucēju, piemēram, uz tiem pašiem Dikiļiem pie Egejas jūras, kur atrodas mūsu vasaras māja, sūta divus autobusus, lai visi varētu apsēsties."

2016. gadā: "Vietējie tagad steidz pārdot mājas romantiskajā pludmalē, jo kādreiz par atpūtnieku paradīzi uzskatītā vieta pārvērtusies teju vai par elli. Jāteic, ka to veicinājuši arī paši turki, protams, ne visi. Kārodami pēc bēgļu naudas, viņi nelegālajiem imigrantiem iestāstījuši, ka imigrantus Eiropa gaida ar atplestām rokām, un no viņiem iekasējuši naudu gan par nogādāšanu Egejas jūras krastā, gan par notirgotajām lētajām gumijas laivām."

2017. gadā: "Pavasarī abi ar Ahmetu bijām saķēruši nejauku kāsu. Mans vīrs ir pensionārs, viņam pienākas veselības apdrošināšana, kas attiecas arī uz medikamentiem. Par veselu maisu ar zālēm Ahmets samaksāja tikai 17 liras, tas ir, piecus sešus eiro. Milzīgas atlaides, zāles faktiski par brīvu."
 

8. Maijs 2017

(bez virsraksta) @ 18:45

DELFI: Tobrīd 29 gadus vecais Sergejs nebija pats iekārojamākais vīrieša tips – viņš bija tikko iznācis no cietuma, daudz dzēra, bija precējies.
 

7. Maijs 2017

(bez virsraksta) @ 11:31

es gribētu nokritizēt Delfos publicēto Ostupa recenziju par Annu Auziņu. Nu, vēl īsāk nevarēja? Ja raksta Delfiem, tad pietiek ar 3800 zīmēm? No kurām daļu aizņem citāti un pilnīgi nevajadzīgie lappušu numuri atsaucēs pie citētajiem vārdiem (es šito tiešām nesaprotu - tas piešķir kaut kādu "akadēmiskumu"? vai tas kaut kādi apliecina, ka citāts nav izdomāts, bet tiešām norakstīts no grāmatas? vai lasītājs metīsies pārbaudīt, vai tiešām tāds vārds tajā lappusē ir vai nav minēts?) Tas tikai saraibina un padara nelasāmu jau tā fragmentēto rakstiņu.

Un kas šitais ir:

"Lai gan grāmata ietver dažādi risinātas pārdomas par kādu augstāku spēku, ko mēs, šķiet, visnotaļ droši varam identificēt kā Dievu kristīgā izpratnē, un, lai gan mirušā tēva tēls tiešāk vai netiešāk parādās vairākos gaumīgi plānā krājuma dzejoļos, Auziņas spilgtais talants un gadu gaitā izkoptā "gaišo skumju" intonācija notur vajadzīgo līdzsvaru starp nopietnu saturu un pieejamu, mākslinieciski interesantu formu."

Kas tā par tādu tēzi, ka labai dzejoļu grāmatai jābūt "interesantai" un "vieglai"? Ka ir jābūt "vajadzīgajam līdzsvaram", nedod dievs, vēl kaut kādas skumjas, sēras un "nopietns saturs", kā viņš tur vēl min - metafizika! Fui, tikai ne metafizika! Es pat nedomāju, ka Ostups tā uzskata, vienkārši uzrakstījās kaut kāds "vispārpieņemtais kritērijs". Vai viņš baidījās piedēvēt Annas grāmatai kaut ko tādu, kas atbiedētu trauslo uz izlutināto mūsdienu lasītāju?

un vēl viens smieklīgāks sīkums, kam piekasīšos - "...darīt to caur vienkāršām lietām: caur "susļikziediem" (8. lpp.) un bērna "kečupainu muti" (22. lpp.), caur "plastmasas lācīti" (59. lpp.) un "trūdainu zemi" (62. lpp.)." Labi, "plastmasas lācītis" varbūt arī ir vienkārša lieta, bet "susļikziedi"? Susļikziedi ir vienkāršā lieta? Tie mētājās Ostupam visapkārt un jau besī ar savu ikdienišķumu?
 

27. Aprīlis 2017

(bez virsraksta) @ 13:00

DELFI. Kimas vārdam pa priekšu vienmēr gājusi viņas izdaudzinātā dibena slava.
 

25. Aprīlis 2017

(bez virsraksta) @ 09:14

"Un tad es jūtu, kā man verās vaļā tāda kā meditācija..." (klausos Latvijas radio)
 

(bez virsraksta) @ 09:10

"Vai Ūsiņš ir tas pats Ozīriss? Jā, Ūsiņš ir tas pats Ozīriss." (klausos Latvijas radio)
 

Nepabeigtā dienasgrāmata