Ilmārs


5. Marts 2021

(bez virsraksta) @ 10:35

[info]mazeltov:
Tās frēzijas, kuras nopirku pagājšsestdien, ir tik smukas! Katru dienu atveras jauni ziedi. Vienīgi esmu mazliet vīlusies, ka nesmaržo pietiekami stipri, tikai tad, ja iebāž degumu pašā ziedā.
Man vienmēr licies, ka viņas smaržo diezgan intensīvi, bet varbūt šī ir kaut kāda cita šķirne.
 

(bez virsraksta) @ 10:18

[info]mazeltov:
Nu, kur ir visas tās Didrihsones un citi kristiešu etaloni, kad ogrēnietis vulgaris uzskata, ka cilvēki drīkst būt ar īpašām vajadzībām, bet tikai tad, ja viņi savas īpašās vajadzības izrāda savās mājās, zem segas, bet, nedodies, viņu sūnu ciemā, acu priekšā!
 

heh @ 10:53

[info]ulvs:
"Cīņa starp gaišajiem un tumšajiem spēkiemt" jeb romantiskās domāšanas priekšvakarā.
 

4. Marts 2021

(bez virsraksta) @ 19:40

[info]ulvs:
Mans galvenais punkts VISOS CIBĀ AKTUĀLAJOS JAUTĀJUMOS - es no sirds aicinu visus jūs, mudakus, konspiratorus, pediņus un lezbes, un mega hetero džekus un beibes, saprotiet, ka, diskutējot par sekundāro, jūs riskē pazaudēt primāro - savu sūda cilvēcību.

Mēs dzīvojam savādā laikā, kur vienlaikus eksistē tik daudz dažādas patiesības, tāpēc vismuļķīgākais un neproduktīvākais, ko tu te vari darīt, ir censties pārliecināt citu par savu taisnību, paralēli bezjēdzīgi cenšoties spēlēt uz cilvēka jūtām.

Tas ir tik viegli- vērst savas dusmas pret pasauli vai sevi konkrētu indivīdu virzienā, ignorēt viņu cilvēcību. Viegli ir viņus mentāli vai fiziski nahrenizēt.
Taču darot to, tu ļoti dari pāri sev.
 

par aktuālo @ 17:20

[info]ulvs:
Jāsaprot, ka tas ir nopietns jautājums, kas uzdots no apzināti naiva skatu punkta. Piemēram, šo jautājumu uzdod kāds Amazones iezemiešu (kā vi cilts pārstāvis, kurš pirms nedēļas ieradies Rietumos uz palikšanu. Un iepazīstas ar twitter un citām sava narcistisma dokumentēšanas vietnēm.

Vai tas ir pareizi, ka cilvēki ir sākuši aktīvi pielietot nekad nebijušu citu (parasti tobrīd sociāli aktuālu) cilvēku (parasti kaut kad iepriekš) teiktā "izsekošanas" metodi, rokoties pa visu viņu pieejamo sociālo tīklu vēsturi, parasti ar mērķi ietekmēt šī cilvēka pozīciju, darbu, dzīvi vai arī tas tiek darīt, lai pārliecinātu citus, ka šis izpētes subjekts ir (bijis?) liekulis, rasists, seksists, homofobs, kriptonacists, fašists, utt., u.t.jpr.?

Kā jums šķiet, varbūt sociāli relevantiem un promenentiem cilvēkiem ar plašu soctīklu vēsturi varbūt vajadzētu deklarēt un atrunāt visas savas pagātnē tajos piesauktās lietas, kas, cilvēkiem varētu nepatikt, mainoties izpratnei par cilvēktiesībām un parādoties arvien vairāk cilvēkiem, kuri "parakstās" par tām? Teiksim, brīdī, kad viņi iegūst varu vai lielu popularitāti, uztaisīt atvainošanās rakstu vai arī izklāstu par to, kā viņš ir mainījs savas domas par aktuālo tēmu. Izskatās, ka tā patiesi varētu būt taciņa, kas nākotnē varētu tikt mīta.

***

Citos vārdos, redz kur ir liberastu problēma (un pie reizes par konservantu problēmu) - viņi uz sava mākonīša izliekās, ka neeksistē tā majoritārā "idiotu masa", kas pat viņu saldākajos sapņos "neparakstīses" par šo liberastu piedāvāto izpratni par cilvēktiesībām. Lai arī, teiksim, es, vērotājs no malas, piekrītu tieši liberastu cilvēktiesībām, nevis konservatīvajai "skaldi un valdi" un "back to the good old days" principiem. Jo ko viņi liek vietā? Ģimenes vērtības? It kā implicējot, ka otrai pusei nepiemīt šādas vērtības, it kā viņi arī nebūtu izauguši ģimenē. Būtu jāsaprot, ka jebkuram cilvēkam ar normālu bērnību vai tikušam pāri savām bērnības traumām un tāpēc spējīgam radīt un būt normālā ģīmenē ("normāls" = kur ir gan mīlestība, gan ciešanas, taču pastāv spēcīgas atbalsta un tuvības saiknes, kas ģimenes pārstāvjus dara, ja tā var teikt, psihosociāli noturīgākus) piemīt šīs vērtības. Un ikvienam cilvēkam ir tiesības uz šo vērtību iegūšanu un lološanu. Taču viņi uzstāj, ka nav viss.

Nevēlos vien, kā saka, tukši spriedelēt, tāpēc piedāvāšu risinājumu tēmā "Ģimenes tiesības Latvijā". Risinājums ir kompromiss. Divi LGBT cilvēki var dibināt mantisku savienību, kas faktiski ir ģimene, taču bez šī vārda pielietojuma tā nosaukumā.

Taču man šķiet, ka Latvijas sabiedrība vēl nav pietiekoši nobriedusi, lai pieņemtu LGBT cilvēku savienību ar adoptētiem bērniem. Varbūt tas būtu iespējams, taču tad vispirms ir jāizglīto skolotāji, jāizglīto skolēni, taču kā to paveikt, neradot viņos vēl lielāku nepatiku pret to, ko viņi nesaprot? Pretēji ir liels risks šo jauno "ģimeņu" adoptētās atvases vienkārši tiktu traumatizētas laikā, kad traumas atstāj visspēcīgākās un dzīvi ietekmējošākās sekas - bērnībā, tīņu vecumā. Nepārtraukta moku sesija skolā, kur bērni un jaunieši, kuri "don't know any better" ņirgājās par viņiem un faktu, ka viņu vecāki ir "pediņi" vai "lezbes". Un tā ir liela sāpju radīšana pasaulē, kurā jau tā ir tik daudz sāpju. Jāsaprot, ka tā būs trauma uz mūžu.

Kāds varētu būt priekšlikums, lai novērstu šo konstanto ņirgāšanos? Vēl lielāka varas iestāžu iesaistīšanas privātajās dzīvēs? Man nav ne jausmas.
 

(bez virsraksta) @ 09:12

3. Marts 2021

(bez virsraksta) @ 15:56

[info]prtg:
per zeneca ad astra
 

Apkopojums @ 11:58

[info]ulvs:
Man besī gan liberasti, gan konservanti. Besī, ka abas puses izliekas, ka pasaule un tās problēmas ir ļoti vienkārša rakstura, tāpēc risināmas kā tādas. Tipa "vēzi var izgriezt, un tad organisms būs vesels".

Man riebjas "konservatīvo" nepārtraukta vēstures brutalitātes glorifikācija, kā arī mētāšanās ar citātiem, ko kāds slavens cilvēks teicis pirms 200 gadiem, kad pasaule patiesi bija vienkāršāka. Iebāz savu citātu dirsā, āpsi.

Vēl es nevaru izturēt abu pušu nitpicking- viņi realitāti cenšas redzēt kā spēli, kurā abas puses cenšas apkopot otras puses smieklīgākos un absurdākos apgalvojumus. Skaidrs ir viens, ka kamēr netiks atmesta bērnišķīgā vēlme visam piešķirt leiblus, lai atvieglotu savu trulo eksistenci, nekāda vērtīga komunikācija nav iespējama. Tā vietā abas puses vienkārši izbauda trulu viršanos savos echo chamber'os un safe space'os.

Visbeidzot, man visvairāk besī cilvēki, kurus būt par pimpjiem motivē tieši viņu vilšanās savās trulajās eksistencēs. Tipa "oh, man ir problēmas iemācīties dzīvot un baudīt dzīvi, tāpēc es viršos par visām pasaules ciešanām, palaižot garām iespēju sasniegt kaut ko patiešām vērtīgu, nez, cilvēcību, sirsnīgumu, laimi, siltu, saulainu komunikāciju". Šie cilvēki ir kā tā meme par velobraucēju, kurš braucot pats ieliek kāju spieķos un domā, kāpēc tik ļoti sāp.

Tāpēc, ka tu patērē sasodīti kaitīgu infu, mans draugs.
 

influenceru bizness @ 10:55

[info]prtg:
IK "Skandālrausis"
 

(bez virsraksta) @ 09:10

[info]virginia_rabbit:
Tags:

kaķīši ir jau pārgājuši uz 1 m distanci. Kentons saka purr ņau, Sabine saka khaaa pššsss, bet liekas, ka viņiem ir dialogs, kuram es varu vairs nesekot
 

(bez virsraksta) @ 09:03

[info]ulvs:
Mazliet humoristiski par pilsoņu vakcinēšanu krievu stilā.
 

(bez virsraksta) @ 08:31

[info]virginia_rabbit:
tas, ka bērniem mācībās tagad visiem vajag datorus/tel, es vēl kaut kā apsmadzeņoju - nu, dažiem valsts izīrē, citiem vecāki iedos savu veco samsungu, nu kaut kā tas tur darbosies (lai gan mans vecais laptops vairs nespēja pavilkt MS Teams).
bet realitātē ir vajadzīgs arī printeris katrā mājā!
tikko sakās valsts diagnosticējošais darbs 3.klasēm, kur 8.30 atsūta uzdevumu lapas printēšanai ar piebildi, ka tiem, kam nav, lai pilda uz tukšām lapām, t.i., lai pārraksta visus uzd., kamēr pārējie aizpildīs tikai ailītēs check un krusts vai ievietos trūkstošos vārdus. Klausīsies klausāmo uzd bez tabulas priekšā utt. it kā nianses, bet es zinu atšķirību izpildījumā, kopš.. mums ir printeris
 

2. Marts 2021

(bez virsraksta) @ 22:11

[info]mazeltov:
Iemācījos kaut ko jaunu vakar, lai gan ne pārāk noderīgu.
Pateicoties skaidrojumam redditā, es beidzot protu saskatīt 3D lietas stereogrammās!

Kopš bērnības esmu mēğinājusi to metodi ar acīm krustā un tad atvelk to bildi no deguna, bet nekad nekas nesanāca.

Tas, kas palīdzēja - skatīties tālumā (tālākās istabas tālāko punktu) un tad aizvilkt to attēlu priekšā, normālă attālumā. Magic!

https://www.pakin.org/~scott/stereograms/
 

(bez virsraksta) @ 15:29

[info]krii:
Šodienas darba plānā:
1) nolasīt lekciju;
2) rotaļāties ar kaujas ziloņiem...
 

(bez virsraksta) @ 12:43

[info]ulvs:
C-19 ir iznīcinājis lielāko UFC potenciālu, kāds redzēts pēdējos gados? 
Khamzat Chimaev appeared to announce his retirement from MMA three weeks after lingering COVID-19 symptoms forced him to withdraw from UFC Vegas 21. Saslimsti ar "glorificēto gripu", par ko iepriekš nojauti vien tikai pateicoties mēmēm un lokdauniem, un saki savai profesionālajai nākotnei ardievas? Skarbi.
 

(bez virsraksta) @ 08:29

[info]prtg:
Vecāku sāppulce
 

1. Marts 2021

(bez virsraksta) @ 21:40

[info]virginia_rabbit:

šodien pec vairākiem mēģinājumiem nogludināt nesaskaņas starp kaķiem, mēs nu jau kādu brīdi turam vaļā durvis starp istabām un Sabīne nemetas uzbrukt. Vispār viņa izturas kā īsta mātes meita (femi nazi), bet Kentons ne velti ir daudzkārtējs šķirnes čempions. Sabīne sper uguņus, rūc un šņāc, bet Kentons viņai draudzīgi saka "murņau" un sauc draudzēties, ir absolūts miera mika un diplomāts. Sabīne apmīzās no dusmām, bet pieklusa.
 

(bez virsraksta) @ 18:13

[info]prtg:
Mazākuma vakcionāri
 

Iepazīstieties - Kenotns, mans jaunais zvērs @ 11:03

28. Februāris 2021

(bez virsraksta) @ 23:22

[info]krii:
Hiacintes smaržoja tik apdullinoši, ka nejauši pārdevu dvēseli kārtējam Sātanam.
Nu labi, ieķīlāju. Uz pusgadu. Asinslāses jau noskaitīju, sudraba graši, kam jāpārvēršas zeltā, vēl ir pie manis.
Rīt jāceļas melnā tumsā un pusģībušai, un tad es beidzot kaut ko padarīšu līdz galam...
 

Ilmārs