Ilmārs


23. Aprīlis 2017

gatavojoties WWIII @ 17:46

[info]ulvs:

Vienīgais prieks no šīs ziņas, varu jums pačukstēt, ir fakts, ka vismaz Latvijas Armija, lai arī cik bezjēdzīga, karos izmantojot salīdzinoši ļoti modernus ložmetējus. Nerunāju par M2 Browning 50. kalibra smago ložmetēju (kas pēc 16 gadiem svinēs savu simtgadi kopš atrašanās blakus kareivjiem, taču jāpiebilst, ka tas ir piedzīvojis vairākas modifikācijas un nav nomainīts, jo ir izturīgs kā melnais bērītis), bet gan Beļģu FN Minimi SAW jeb squad automatic weapon. Tas ir vieglais ložmetējs - ierocis, ko lieto, nes uz saviem pleciem līdz ar patronām tikai viens cilvēks un kas dēļ sava 200 ložu belt fed magazine un augstā šaušanas ātruma ir paredzēts tam, lai ienaidnieks nespētu bailēs pacelt savu galvu augstāk pāri drošajai, ložizturīgajai sienai, aiz kā viņš slēpjas, kā arī atbildēt ar efektīvu pretuguni, dzirdot, kā lodes spindz virs galvas (to var dzirdēt). Lai arī tas ir vairāk kā 30 gadu vecs koncepts, tas joprojām strādā sasodīti labi. Modernajās armijās parasti tāds ir viens uz astoņiem karavīriem. Dažreiz divi. Varu arī pačukstēt, ka krieviem, piemēram, nav ekvivalentu, jo PKM vai tā modernā inkarinācija Pecheneg ir uzskatāmi par vidējā smaguma ložmetējiem (lielāks kalibrs jeb lielāka lode for dummies), līdz ar to tie ir daudz smagāki un to patronas ir daudz smagākas. Tas tā, iztēlojoties, ka mums kādreiz atkal nāksies karot ar mūsu patiesi jaukajiem austrumu kaimiņiem, kuri tikai ģeopolitiski (kāds auditorijā iesaucas: "arī vēsturisku!") apsvērumu dēļ diemžēl ir mūsu lielākie ienaidnieki.

Iepriekš Latvijas Armija iepirka modernizētos beļģu FN MAG ložmetējus (arī no tā pašas kompānijas - FN Herstal), ierocis arī ir Korejas laikā izgudrots, bet tā dizains ir bijis tik labs, ka modernizētās versijas joprojām ir gandrīz jebkuras NATO armijas vidējā smaguma ložmetējs (krievu alternatīva - tas pats PKM). 
 

(bez virsraksta) @ 17:36

[info]krii:
Dārgā Ciba, tu, kas zini visu, jo īpaši akadēmiskajās lietās!
Kas jādara cilvēkam, kurš hobija, ne akadēmiskas/dokumentāli apliecināmas vajadzības mudināts vēlas iepazīties ar kāda muzeja materiāliem? Nu, piemēram, radusies privāta vēlme izpētīt un aprakstīt populārākās dāmu vēdeklīšu formas Rīgā, 1760.gada vasarā, vai kas tamlīdzīgs.
Vai jādodas pie attieīgā muzeja atbildīgās amatpersonas (direktora? krājuma glabātāja?) ar butelīti konjaka un eklēru sainīti un jāmēģina iekarot laipnība? Vai jāraksta kādi oficiāli iesniegumi? Jāsameklē draugs, kura kolēģa brālēns ir precējies ar attiecīgā muzeja darbinieces klasesbiedreni?
Kā jūs to darāt?:)
 

(bez virsraksta) @ 17:40

[info]martcore:
nu čžana imou "dižā siena" drusku izskatās pēc olimpiādes atklāšanas, un ķīnas alternatīvajā vēsturē negaidīti piedalās mets deimons un villems defo ar orkiem, bet kopā taču jautrāk
epika pagaidām patīk
 

(bez virsraksta) @ 15:55

[info]krii:
Par Franciju neliela baža, protams. Ir klusa cerība, ka Brexits un Tramps būs iedvesmojuši saprātīgāko franču tautas daļu aizvilkt savas pēcpuses līdz iecirkņiem un neļaut varu sagrābt tai psihajai bābai mazliet ekscentriskajai kundzītei, un man nenāksies vilties libertīniskastiskas kontinentālās Eiropas idejas dzīvotspējā. Bet, kā liecina fakti, var notikties visādi. Inšallāh.
 

(bez virsraksta) @ 15:06

[info]krii:
Vakar mēs ar seru R devāmies uz Uzvaras parku monitorēt sakuru pumpurus. Diemžēl, kad bijām pie Nacionālās Bibliotēkas, mūs pārsteidza vispirms vētras brāzmas, tad lietusgāze, tad - pamatīga krusa. Ričmonds piedāvāja pagriezties un skriet atpakaļ pāri tiltam, uz māju pusi, bet man izdevās viņu pierunāt doties uz priekšu, meklēt aizvēju. Kamēr meklējām patvērumu, maigais, glāsmainais ziemeļu pavasaris drusku pierima, un mēs, purinādamies un šņaukādamies, turpinājām ceļu.
Pumpuri ir tā neko. Kaut kad vērsies, droši vien. Diez vai pārāk drīz.
Kad pārradāmies, apslaucīju Ričmondu, pati ielīdu karstā dušā un izdzēru puslitru karstas tējas. Ļoti slikti ir neturēt mājās stipro alkoholu nenoskārstai vajadzībai, tā es sev sacīju - jau kuro reizi.
Šodien laiks izskatās ciešamāks, bet nu, cik neizturami zajebalo, ka jau sesto (sesto, Karl, sesto!) mēnesi no vietas, tev no debesīm gāžas virsū sniegs un visādu kalibru ledus šķembas. Nezinu, ar ko mūsu cilts tā aizkaitinājusi dievus, bet mēs esam nolādēti un paaudžu paaudzēs izpērkam kādus baismīgus senču grēkus, kā es te stāvu!
 

saturīgi par Z-Koreju @ 14:27

rule britannia @ 14:11

[info]ulvs:
Aizvakar skatījos kaut kādu dokumentālo filmu par The Troubles Ziemeļīrijā. Nez kāpēc ļoti sasmējos, kad bijušais britu kareivis, kurš piedalījās miera uzturēšanas operācijā tur laikā, kad ik dienas Belfāstā sprāga vairāki spridzekļi, no kuriem viens nogalināja viņa biedru, teica, ka viņš esot pazaudējis galvu, dzirdēdams, ka vietējie katoļu puikas viņam dziedāja nesen iznākušā Queen skaņdarba "Another one bites the dust" piedziedājumu, un skrējis viņiem pakaļ, vēlēdamies nodarīt pāri.  

Jāatzīst, es iepriekš ļoti maz zināju par The Troubles (tagad es zinu tikai nedaudz vairāk). Un to, cik sasodīti efektīvi throughout the years norisa IRA bumbošanas/terora kampaņa. Lai arī tas ir ļoti nekrietni, es izteikti spēju novērtēt ideju par teroru kā vienīgo metodi cīņā ar milzu impērijas ietekmi. Īstenībā pohuj, ka tie tikpat labi varētu būt aktieri (līdz ar to dok.filma iegūst pseidodok.filmas statusu). Es neko tādu nedoublečekoju. Ticu uz vārda. 

 

(bez virsraksta) @ 10:33

[info]virginia_rabbit:
Tags:

cloudbabies on skyhorsies
 

i did it high way @ 09:42

[info]dooora:
homeōapmāts
 

22. Aprīlis 2017

(bez virsraksta) @ 17:56

[info]prtg:
Skaidrs, ka mūsdienās restorāns bez manipulācijām ar škidru slāpekli ir tikai "kaut kāds tur" restorāns.
 

(bez virsraksta) @ 17:42

[info]krii:
Baisajā, barbariskajā Irānā kādai musulmaņu apspiestai sieviņai tomēr izdevies dabūt darbiņu nelielā kantorītī. Labi, ka vīrs nav piekāvis un aizliedzis.
http://theiranproject.com/blog/2017/04/22/ipf-2017-held-76-foreign-intl-firms-attendance/
 

(bez virsraksta) @ 15:46

[info]martcore:
vai arī jautājums - jūs esat kādreiz peldoties jūrā nedaudz salietojušies sālsūdeni?
tas teorētiski taču ir pizģec, ja mēs sāksim dzert sālsūdeni, mēs visi nomirsim
taču, dažreiz, ja es aizpeldu jūrā nedaudz par tālu, vajadzētu peldēt jau atpakaļ, man šķiet, ka cenšoties ieelpot gaisu, es nedaudz iedzeru sālsūdeni
un ko? neko? aim alaiv?
 

(bez virsraksta) @ 13:51

[info]mazeltov:
Es skatījos to Malcolm in the Middle līdz četriem rītā.
Būt pieaugušam - tas ir lieliski!
 

(bez virsraksta) @ 14:20

[info]krii:
Nākamsestdien jābūt brāļameitas kāzās. Manā mūžā ir bijuši vairāki kāzu periodi. Pirmais bija agrīnajos padsmit, kad precējās brālis, brālēns un citi radu jaunieši, apmēram desmit gadus vecāki par mani. Tajās mana konstantā funkcija bija "jaunā līgava", resp., skuķis, kam pēc līgavas mičošanas pārliek plīvuru.
Tad bija brīdis ap 25, kad īsā laikā cits pēc cita precējās daži tuvākie draugi jaunības trakumā. Nebija nekādu uzdevumu, bija jautri.

Nākamais cēliens - ap 35 gadiem, kad precējās nobriedušākie draugi un paziņas - kurš pirmo, kurš n-to reizi. Tās bija burvīgas, gaumīgas miniatūras cermonijas bez ākstībām un viesiem, kurās es parakstījos kā lieciniece un pēc tam izdzēru jaunā pāra uzsaukto šampanieti.

Tagad beidzot esmu nodzīvojusies līdz radu babuļa kārtai. Kleita jāpērk. Ne no tumšsarkana brokāta, ne no zila krimplēna negribas.
 

Comment ça va, la République ? @ 13:42

(bez virsraksta) @ 14:14

[info]krii:
Pārlasu "Faustu" - laikam pēc kādiem 20, ja ne 25 gadiem. Dažubrīd pieķeru sevi vēlmē rediģēt tulkojumu (piedodiet, Pliekšāna kungs). Bisenieka versiju diemžēl neesmu lasījusi.
Kaut kā bija izslīdējis no atmiņas, ka Valpurģu naktis "Faustā" ir divas: ne tikai juceklīgā antīkās mitoloģijas tēlu ņemtne otrajā daļā, bet arī vitālā, ģermāniskā - pirmajā daļā, kur "smird āži ar laumām un raganām", būtībā tāds normāls nakts pikniks ar svinga elementiem.
 

(bez virsraksta) @ 13:20

[info]virginia_rabbit:
Tags:

Ingmārs iečekojās sanāksmes telpās Briselē. skat, kas tad ir tā tuvākā zvaigznīte, kas tajā rajonā kartē jau atzīmēta? Briseles lētākā brokante Petit rien, kurā pirms 3 gadiem, sākot strādāt Prezidentūrā, viņs gāja meklēt 3 vienādas dakšiņas un nazīšus, lai ģimene varētu pārvākties pie viņa.
 

(bez virsraksta) @ 12:35

[info]virginia_rabbit:
Mūzika: vārdi

S šodien vēlreiz pateica WOW par Eižena minecraft karti, kuru E lepni rādīja. diezgan rezignētu WOW, kādu es parasti veltu Eižena minecraft sasniegumiem. Tas man lika sakautrēties. līdzīgi, kā E aizrādījums, ka katru reizi, kad meitenes kaut ko foršu izdara, es sakot "Ha!".
 

proteger, defender y servir @ 08:42

[info]dooora:
trūcīgi tērptais demonstrants esot mierīgi piesoļojis pie baltās mentu bertas un uzrausies uz jumta.
venecuēla. karakasa.

http://ap.mnocdn.no/images/ec5f45c3-052d-4fb8-922e-c3ea441beec4
 

(bez virsraksta) @ 01:25

[info]mazeltov:
YES! Es atradu seriālu, kuru binge-watchot!

Malcolm in the Middle!
 

Ilmārs