Shelly

Aug. 24th, 2014

08:03 pm

Jau otro dienu pēc kārtas kaifoju vannā. Tas ir ļoti dīvaini, jo es gadiem esmu bijusi dušu cilvēks.
Kādreiz mūsu ģimene dzīvoja mājā bez siltā ūdens, un visa mazgāšanās notika tādā mazā plastmasas vannītē ar ūdeni, kas bija piesildīts uz gāzes plīts. Un kad mēs tikko pārvācāmies uz šo māju - ar silto ūdeni no krāna! - es stundām ilgi katru dienu gulšņāju vannā, un lēju tur dažādas putas un esences, ostīju, putojos un kaifoju.
Un tad kaut kā ... pieradu, vai. Vai atradu. Pēdējos gadus desmit esmu izteikts dušu cilvēks - ātri, ātri nodušoties, un jozt tālāk. Vannā esmu bijusi pāris reizes - un pat tad tikai laika ekonomijas nolūkos - kopā ar mazo. Man arī negribējās, es to visu piepeši vairs nesapratu.
Bet vakar un šodien man piepeši bija Laiks. Un es pielaidu vannu, ielīdu, ieslēdzu mūziku mobilajā telefonā, pastūmu salocītu dvieli zem pakauša un atslābinājos. Ātri un totāli.
Man tas varētu iepatikties, jā.

(1 comment | Leave a comment)

Aug. 23rd, 2014

05:25 pm

Nē, šis tomēr jāpieraksta - esmu izgulējusies un man pat ir drusku brīvais laiks. Es noteikti tūlīt pamodīšos, un skriešu tālāk.

(Leave a comment)

Aug. 15th, 2014

10:56 pm

Braucu mājās no "Gulbjiem", un pirmo reizi trolejbusā novēroju, kā vidēja auguma vīrietis spēcīgā alkohola reibumā visu ceļu uzmācās - lai cik dīvaini tas nebūtu - kādam jaunietim, lai noskaidrotu, ar kādu sporta veidu tas nodarbojas un klāstītu savus dzīves uzskatus. Jaunietis bija skaists un ļoti garš, tāpēc arī bija piesaistījis sev tādu interesi; visa ceļa garumā es nedzirdēju no viņa vispār nevienu vārdu, viņš tikai stāvēja un mierīgi skatījās no augšas uz leju, un vienu reizi satvēra sarunasbiedru, lai tas nenokristu; viņam piemita miers, kāds mēdz piemist gariem, stipriem un labsirdīgiem cilvēkiem bez kompleksiem, bez vajadzības sevi apliecināt ik uz soļa. Man tā visa nav, toties man ir pleijeris un Sia Chandelier, ko uzmaukt uz ausīm, skatoties pa logu naktī, tad jau nav tik slikti.
Vissliktāk droši vien klājās sievietei un mazam skolnieciņam, kas stāvēja pie durvīm un visu ceļu centās centās būt neredzami, bet, kad plencis sāka pilnā kaklā aurot "olē, olē, olē" (un balss viņam tiešām bija varena), sievietes nervi noplīsa, viņa izrāva viņam no rokas savu somiņu un Maximas maisiņu un kopā ar dēlu izlēca no trolejbusa, izkliegdama ardievu vārdus. Plencis atvadīties negribēja un aizstreipuļoja viņai pakaļ tumsā.
Bet "Gulbju ezers" man patika, jā. Pāris vietas nelikās obligātas, bet mūzika un visas tās piruetes kopumā man sagādāja pilnīgi iracionālu, gandrīz vai ķīmisku baudu.

(Leave a comment)

Aug. 10th, 2014

07:00 pm - Mazulis - kāds viņš ir?

Divgadnieks ir ļoti enerģisks un aktīvs. Saticīgs un mīļš. Emocionāls (uztraucas par multfilmu varoņu nedienām, pārdzīvo). Izpalīdzīgs. Patstāvīgs. Smaidīgs. Dievina auto, vislabāk lielus (Norba, tramvajs) un visu elektroniku ar podziņām. Mīļākā manta - daudzcietusi stūre, ar kuru stūrēt pa visu māju, uz priekšu un uz atpakaļu. Mīļākie dzīvnieki - kaķi, poniji un roņi. Patīk grāmatas (Bikibuki un "Ai, briesmoni, neapēd mani!"), mūzika, dejas, skatīties pa logu vai no balkona, stumt un vilkt. Ātri skrien un kāpj pa trepēm un visur citur, pats ēd (garšo, teiksim, pupiņas un saldējums), runā (nē, jā, atā, opā, pui*, tēja, auto, dzert, esam**, tete, mīļā mamma un ļoti daudz savā valodā; atkārto interesantus vārdus, piemēram, puma). Var parādīt auto spoguļus un sev degunu (sakot pi-pi!). Patīk atdarināt citus cilvēkus, gan dzīvē, gan pa TV redzētus. Koķetē, ļoti grib patikt.
* pai
** ēdam

(3 comments | Leave a comment)

02:41 pm

Šodienas lepnums - izdevās nopirkt stūru aizsargus (tie divi jaunie virtuves stūri IR bīstami) (bet bērnu preču veikalos nekā tāda nav, visbeidzot man palaimējās furnitūras veikalā, bet viss tikai pateicoties tam, ka es bezkaunīgi staigāju pa lielveikalu, gāju iekšā teju visās bodēs un prašņāju).
Un pēc tam, protams, bija jāiet atpakaļ uz bērnu preču veikalu un jāpērk milzīgu, sarkanu ugunsdzēsēju auto.

Current Music: Robyn - Dancing On My Own
(Leave a comment)

Aug. 3rd, 2014

11:53 pm

Pats jautrākais, ka manu mobilo Lauva ir kaut kur aiznesis; kā es rīt pamodīšos, man nav ne jausmas.

(5 comments | Leave a comment)

08:03 pm

Mājās tik netīras grīdas, ka bērnam melnākas pēdas nekā pēc staigāšanas pa dobi.
(Nu jā, nekas neparasts - pēdējo piecu dienu laikā neesam šeit bijuši pat 24 h kopā, toties šeit ir sācies remonts un ielikts viens logs.
Un jā - tagad mēs atkal pārkravāsimies, pārnakšņosim un brauksim padzīvot citviet.
Tāpēc pēc ilgas minstināšanās un viebšanās izmazgāju virtuvi un uz pārējo aizžmiedzu acis.)
Rīt atkal uz darbu.
Šausmīgs nogurums.

(Leave a comment)

Jul. 31st, 2014

11:09 pm

Divas ļ. krutas dienas Plieņciemā ar brīnišķīgiem draugiem - lieliem un maziem, karstām smiltīm, aukstu jūru, garšīgiem ēdieniem, trāpīgiem novērojumiem ("Kad tu esi bērns, tu sapņo kļūt par kosmonautu vai balerīnu, vai čempionu, vai sunīti. Kad tu izaudz, tu sapņo apsēsties") un "Čornij bumer" frīstailu un melniem jokiem līdz Coja piemiņas vietai.
Tad atpakaļ uz Rīgu, sapirkt produktus sestdienas Bērnu ballei, mājas lapa gļuko un trīs reize uzkaras, toties remonts mūsmājās, izrādās, sākas jau rīt, kamēr S-krastos remonts vēl turpinās, Lauva lēkā apkārt, kaķis ņaud, atrakciju līgums ir atsūtīts, dažiem radiem sākas pirmssvētku drudzis, vārdu sakot, man kūp galva...
Es nelidoju, es vēl tikai ieskrienos.

(1 comment | Leave a comment)

Jul. 29th, 2014

09:40 pm - Nerātnais Nu nū

Šodien pirmo reizi dzīvē abi skatījāmies teletūbijus, es biju šokā, cik viņi šausmīgi gari: viena sērija - veselu stundu, kurš tad to var izturēt!

(5 comments | Leave a comment)

08:52 pm

- Viņš neaizlidos? - bažīgi jautāja kāds onkulītis, skatoties, kādos ātrumos mans dēls skrien pa ielu.
- Nē, pagaidām viņš nelido, pagaidām viņš tikai ieskrienas, - es cienīgi paskaidroju.

(2 comments | Leave a comment)

Jul. 28th, 2014

11:17 pm

Biju šodien uz lekciju par attiecībām. Lekcija tika novadīta tikai sievietēm, un tās galvenā doma patiesībā bija vīriešu absolūtais loģiskais, emocionālais un morālais pārākums visās situācijās.
Vispār viena ziņā pilnīgi piekrītu - nevaru iedomātie, ka 50 mužiki sēdētu pāris stundas no vietas un, pavēruši muti, klausītos, kā viņus vienā baltā gabalā nopeļ un ik pa laikam lielāka efekta vārdā pat izmēda. Un vēl lai viņi par to naudu maksātu, nu, nē... Bet sievietes - jā, lūdzu, lūdzu!
Braucot mājās, no errestības apraudājos. It sevišķi tāpēc, ka pērn biju uz tās pašas lektores lekciju par citu tēmu, un tā bija tik satriecoša, ka nedēļu staigāju, zemei nepieskaroties. Tiešām prīmīga lekcija! Bet tagad...
Atbraukusi mājās, vispirms sabāru Lauvu, kas, mani pārgaidījies, izmētāja kartupeļus pa pusi dzīvokļa, tad paēdu, pabaroju Lauvēnu, apskāvu, sabučoju un apliecināju, ka joprojām izvēlētos viņu no visiem zemeslodes bērniem, un nolēmu rītvakar palikt mājās. Lai ir samaksāts par divām lekcijām - pieņemsim, ka es samaksāju par to pirmo, bezmaksas citas tēmas lekciju, tā patiešām būtu godam nopelnīta nauda. Ommm!

(17 comments | Leave a comment)

02:24 pm

Ārā ap 30 grādiem, bet man piekto reizi pieprasa lasīt: "Dim dim dim dim dim, Lieli svētki ziemelim". Smējos līdz žagām.

(8 comments | Leave a comment)

Jul. 27th, 2014

07:45 pm

Šodien zoodārzs, kur Lauvam vislabāk patika ponijs, kurš pacietīgi ļāva, lai viņam bāž pirkstus degunā, un rotaļlaukuma auto. Un siestas laikā, vārtoties pa dīvānu, Lauva tā spiedza un smējās, ka man tiešām sametās bailes, ka kaimiņi pārpratīs un izsauks policiju ar bāriņtiesu (es zinu, ka viņš ir priecīgs, bet paklausoties manu rūkšanu un viņa spiegšanu, var pārprast).

(1 comment | Leave a comment)

Jul. 26th, 2014

10:51 pm

Kad Lauva aizmiga, apsēdos drusku pastrādāt, kādā brīdī sapratu, ka "piebraucamā ceļa" vietā esmu uzdrukājusi "piebraucamā veļa".

(1 comment | Leave a comment)

09:09 pm

Šorīt - vēl viens centra parks. Manis sasolītie elektromobīļi gan tā arī neparādījās, tāpēc iemēģinājām baututu. Neskatoties uz to, ka Lauva vēl īsti nemāk lekt, tas ir, viņš lec tikai no viena augstuma uz otru, nevis uz vietas, batuti viņam tā iepatikās, ka dabūju atpogāt maku un apmaksāt papildlaiku, kamēr viņš milzu tempā, batutam viegli drebinoties, skrēja šurpu-turpu, šurpu-turpu, šurpu-turpu.

(1 comment | Leave a comment)

Jul. 25th, 2014

11:18 pm

No rīta (pirms astoņiem) aizgājām uz bulciņotavu, paņēmām brokastis un aizbraucām (tas ir, Lauva brauca ar savu trīsriteni, es stūmu) uz Daugavmalu paēst. Pilnīga idille, ūdens, koki, vairākas laivas un Dienvidu tilts pie apvāršņa, mēs pabarojām kaķi ar bulciņu, aizbraucām līdz veikalam, līdz rotaļlaukumam, līdz vēl vienam rotaļlaukumam.
Pēc tam mēs bez kādiem sirdsapziņas pārmetumiem ieslēdzāmies mājās.
Un drusku pirms astoņiem mēs atkal saģērbāmies un devāmies uz autobusa pieturu un aizbraucām pāris pieturas līdz Putnu tornim. [info]dominika, šo tev nevajadzētu mēģināt - Putnu tornis ir tāds vertikāls veidojums, kas paredzēts dabas skaistuma neierobežotai baudīšanai un sastāv tikai no drātīm un margām, respektīvi, tu skaties trīs stāvus zemāk un redzi visus trīs stāvus. Lauva bija visai apmierināts, man drebēja kājas un balss. Nokāpām lejā un steberējām uz vēl vienu, agrāk neiemēģinātu rotaļlaukumu ("nu tak sebje", manuprāt, centra laukumi bija drusku labāki, vienīgi sastapu sen neredzētu paziņu).
Atbraucām mājās un uztaisījām saldējuma kokteili (šeit nu bija Lauvas kārta teikt: "Nu, tak sebje", parasto saldējumu šis neizkonkurēs).

(3 comments | Leave a comment)

10:51 pm

Pateicoties karstumam, man pirmo reizi dzīvē skapī bija paslēpies pliks džeks. Viņš virināja durvis un smējās.

(3 comments | Leave a comment)

01:06 pm

- Kā tu domā, vai iespējama laimīga laulība bez bērniem?
- Nē, diez vai. Laulība jebkurā gadījumā ir murgs.
"Ricoli un Ailsa"

(3 comments | Leave a comment)

Jul. 24th, 2014

09:48 pm

Šodien beidzot atcerējos, ka es, vai zinies, tomēr primāri esmu baltais cilvēks. Es vēsturiski esmu lieliski pielāgojusies dzīvei aukstās, tumšās un drūmās vietās. Nerit manās dzīslās ne lāse nēģeru vai beduīnu kvēlo asiņu. Esmu vēsā ziemeļu ledus karaliene. Un trakāk par tubas staipīšanu karstā saulē stundu no vietas ir tikai Lauvas staipīšana karstā saulē divas stundas no vietas. Nē, nepārproties, pirmo stundu vai pusotru pat bija ļ. lustīgi, mēs ar [info]virginia_rabbit un E. apstaigājām veselu kaudzi brīnišķīgu laukumu un dažas strūklakas, un Lauva nometa zemē veselus divus saldējumus (savu un Eižena), bet rīt es līdīšu ārā tikai no rīta un vakarā, pārējā laikā mums būs siesta un mēs atradīsim sev daudzas citas brīnišķīgākas nodarbes par izkušanu.
/ Smagi elšot, šodien atkal iedomājos par visiem tiem, kas kurina karu (ļ. atvainojos, citādāk to nosaukt nevaru) ar "polārajām mitrenēm" - vispār tas ir vecs propagandas triks - parādīt savus oponentus kā zemāku rasi vai šajā gadījumā pat sugu. Atņemt viņiem cilvēcību, parādīt viņus kā necilvēkus, dzīvniekus, parazītus (brīva izvēle), tādejādi attaisnojot un leģitimizējot jebkādu agresiju no savas puses.
// Bet no kurienes tāda agresija, ja viss ir jauki, labi un brīnišķīgi, to es vēl neesmu izdomājusi.
/// Nu, dievs ar viņiem.
//// Iedomājos, starp citu, ne velti - nepaguvu izlasīt ne piecus ierakstus, kad atkal sākās...

(25 comments | Leave a comment)

Jul. 22nd, 2014

09:20 am

A. gulēja kā eņģelis (vismaz, kamēr vecāki nebija mājās).
Es sāku nervozi pētīt vilcienu sarakstus...

(Leave a comment)

Navigate: (Previous 20 Entries)