Friends

Mar. 19th, 2018

virginia_rabbit

04:18 pm

eju dzert! (aka vedu E uz pulciņu)

(Leave a comment)
vilibaldis

02:55 pm

Vī man dieniņ, sajutos kā Leiputrijā, piezvanīju painteresēties par medu un skat pēc piecpadsmit minūtēm jau burciņas pie vārtiem. To es saprotu, tas ir serviss.

(Leave a comment)
helvetica

12:57 pm - Oh, the irony

Ugundzēsēji šodien štepselēja skritulīšus uz policijas busiņa riteņiem, kas bija novietots tieši pretim ugundzesēju depo garāžas vārtiem. Pavērtiem ar pusizbraukušu ugundzesēju auto.

(2 comments | Leave a comment)
virginia_rabbit

12:24 pm

atkal brokastojam Degunradzī - gulašu ar griķiem, salātiem un kompotu par 2.60.
kāpec lai es vispār gatavotu pati, ja no tādas porcijas var paēst trijatā?

Tags: , ,
(Leave a comment)
virginia_rabbit

11:10 am

džips pie mājas notrieca tantiņu

Tags:
(6 comments | Leave a comment)
krii

10:51 am

Starp citu, kurā brīdī nevienam nezināmais sen mirušais marginālis Gramši ir kļuvis par Visu Kreiso Ideoloģiju ikonu? Vēl pirms dažiem gadiem Latvijā gandrīz neviens viņu nebija dzirdējis un nepieminēja, izņemot dažus ļoti šauri specializējušos pētniekus.

(9 comments | Leave a comment)
mako

10:09 am - Ai Mori

Šodien atklāju sev Ai Mori - krievu dziedātāju, kura par sevi saka "Бард, стихописец, завывун, глас народа. Пою и ехидно улыбаюсь."
Dziesmiņa par Krievijas vēlēšanām.

https://www.youtube.com/channel/UCLiacXxsN8B1zwI3DOISAPA
https://vk.com/aimori

(Leave a comment)
kisswithafist

09:53 am

(Leave a comment)
tvarj

09:20 am - 6

man rīts sākās ar to, ka man vajadzēja deklamēt dzejoļus no Ingas Gailes "Vai otrā grupa mani dzird" un Lūcija man piespēlēja pavadījumu uz sava jaunā sintezatora.

viņai šodien paliek 6 gadi

(13 comments | Leave a comment)
virginia_rabbit

09:07 am

Simons ir tas tips, kas izvēlas citronu sieriņu

Tags:
(1 comment | Leave a comment)
missalise

08:44 am

Es jūtos šausmīgi neveikli un neērti gadījumos, ja man apģērbu veikalā bez mana uzaicinājuma sāk dancot apkārt vairākas pārdevējas, stiepjot tik aizvien jaunas kleitas klāt un sakot, cik labi tās man izskatās. Lai gan beigās vienu kleitu (tādu - tīri ok - nopirku), konkrētajā veikalā vairs savu kāju nesperšu. Man patīk tādi veikali, kur pārdevēji ir laipni un nav vīlušies arī tad, ja es neko nenopērku. Jo - ja man veikals ir iepaticies, ir visai liela varbūtība, ka es varētu kļūt par pastāvīgo pircēju.

(3 comments | Leave a comment)
pinjons

07:51 am - Outside the realm of business, these men are stupid

Juridiski apšaubāms un aizkustinoši naivs Trampa mēģinājums cīnīties pret informācijas noplūdi, jeb labs paraugs par tēmu "Kādēļ valsti nevar vadīt kā uzņēmumu".

(2 comments | Leave a comment)
vilibaldis

07:42 am

Atpazīt klāt neesošu mājas saimnieci pēc mākslas priekšmetiem interjerā tomēr ir viegli šokējoši. Dīvaini tie līkloči.

(1 comment | Leave a comment)
jojo

06:38 am

esam saķēruši kaut kādu pavasara riebeklību, kolektīvi puņķojamies un sāpam.

(Leave a comment)

Mar. 18th, 2018

krii

10:11 pm

Un vēl visā tajā ebreju un genocīdu, nāvju un diskrimināciju, izvēļu un nolemtību kontekstā man diezgan bieži sanāk domāt par savu vecvecmāmiņu Maružu. Viņa bija sasodīti skaista tumšmate, viena no Tām Sievietēm. Mūsu dzimta nav īpaši rūpīgi uzskaitījusi visus viņas vīrus, kur nu vēl mīļākos, bet nu jā, tas ir cita vakara stāsts.
Lūk, un vācu okupācijas laikā Maruža bija jau kundze gados, pāri sešdesmit noteikti, taču tikpat kraukļmelniem matiem un lielām tumšām acīm. Un godīgie līdzpilsoņi viņu grūda no ietvēm kliegdami: "žīdiete, kāpēc tev nav dzeltenās zvaigznes?" Un kad viņa šņāca, ka nav nekāda žīdiete, un nekad nav bijusi, tad likumpaklausīgie pilsoņi vēl niknāk ķērca, ka "tad tu, maita, esi čigāniete, un tas nav nekas labāks, drīzāk otrādi." Un kārtības sargi veda viņu uz iecirkni un stādīja protokolu, ja līdzi nebija pases.
Jo ārieša cilvēkam jāizskatās pēc ārieša, un nav tur ko.

(6 comments | Leave a comment)
veed_logs

08:48 pm

Dienas tematiskā dziesma:
https://www.youtube.com/watch?v=0nARQdxIYMc

Dziesma, diemžēl, joprojām turpina nezaudēt aktualitāti.

(Leave a comment)
krii

07:43 pm

Tā sanāca, ka vakar biju Vecajos ebreju kapos, Rumbulas memoriālā, Biķerniekos un Šmerļa Jaunajos ebreju kapos.
Daudz beigtu ebreju, spoža marta saule, svilinoši auksts vējš sejā un kraukšķošs ledus zem kājām, tāds, lūk, šabats.
Un Rumbulā es nosalu tik ļoti, ka dvēsele sasala un sabirza tūkstoš mazās skaidiņās. Tur aukstums bija visledainākais, vispiedienīgākais lielākajam zināmajam masu kapam mūsu mazajā zemītē. Protams, katrreiz, kad es klausos Iļju Ļ., mana sirds liesmo mīlā un apbrīnā, jo šobrīd viņš manā harizmātisko lektoru topā tikai par kādu sprīdi vai olekti atpaliek no Pjatigorska un varbūt Lancmaņa. Sirds, tātad liesmoja, bet kur cilvēka ķermenī ir sirds, un kur - kāju pirksti! Kāju pirksti apledoja tā, kā tie mēdz apledot tikai kapos. Un vienubrīd es vairs nebiju spējīga pat neko dzirdēt, tikai domāt par to, cik labi, ka man šajā baisajā vietā nav jāizģērbjas līdz ādai un kailai, basai, pa durstīgu sniegu jākāpj bedrē, jāapgulstas uz priekšgājēja vēl nesastingušā līķa un jāsagaida obergrupenfīrera Jekelna īsā komanda, pēc kuras viss būs galā. Cik labi, ka es pēc dažām stundām būšu mājās, atkausēšu kāju pirkstus, ēdīšu zupu, dzeršu tēju, iešu karstā dušā, lasīšu grāmatas, rakstīšu e-pastus. Cik bezgala patīkami tomēr ir būt.
Biķerniekos tā nesala, tikai slīdēja vēl baisāk, pa milimetram vien rāpšanās katrā uzkalnā un pa pusmilimetram - lejā.
Savukārt, Šmerļa kapi bija saulaini un silti. Tā bija liela mirušo ebreju virtuve vai viesistaba, pilna mīlošām mātēm, uzticīgām sievām, gādīgiem tēviem un godājamiem vectētiņiem. Un skaistiem, dīvainiem pieminekļiem. Tur nesala. Ne tikai - nesala briesmīgi kā kapos, bet gandrīz nemaz.

(6 comments | Leave a comment)
fjokla

06:34 pm

Būtu man mundieris, talars vai kimono vai vismaz kindžals, pucětu tos un visas detaļińas klanīdamās, vārdsakot. Nu, sapratāt, ātri sevi šodien atrubīšu, esmu visa krěmos un smaržīga, lai rītam spěka, kă es gribětu, lai měs jau tagad sěžam gaiļbiksītěs, smilgām zobos, atceramies šito visu un smejamies.
Nav jau nekā smieklīga, vane, bet atradīsim.
Aij, faking šit, faking faking šit, měs visu sapratām, měs visu izlabosim, nudavāi, davāi. Buč, paldies par īkšķiem, jauda un spěhs, mīla bezgalīga, paklons ńizkijs, tā, ka krakšķ.

krii

02:12 pm

Šodien Avotos var saost sausos pavasara dūmus. Ir pareizā, skaidrā un smilšainā marta diena - kā mūsu senči zināja teikt, ka ikviens marta puteklis zelta dukāta vērtē.

Ja saņemšos pamēzt virtuvi, nopelnīšu vakarā madeiras glāzi.

(Leave a comment)
bozena

01:17 pm

Slidoava šodien strādā, ak, cienījamie slidotmīļotāji!

(3 comments | Leave a comment)

Navigate: (Previous 20 Friends)