Pats par sevi

1. Apr 2020

 wowow@22:57

"The plague was an epidemic of commerce. The same Mongol roads and caravans that knitted together the Eurasian world of the thirteenth and fourteenth centuries moved more than mere silk and spices."
...
With the luxurious fabrics, exotic flavors, and opulent jewels, the caravans brought the fleas that spread the plague from one camp to another, one village to another, one city to another, and one continent to another.
...
The plague effectively destroyed the social order that had dominated Europe since the fall of Rome, leaving the continent in dangerous disorder.
...
The Mongol Empire depended on the quick and constant movement of people, goods, and information throughout its massive empire. Without those connections, there was no empire."

No Genghis Khan and the Making of the Modern World, grāmatu, ja kas, iesaku.

Tags: ,
(ir doma)

28. Mar 2020

 wowow@12:32 - Pašizolācija, 16. diena

Šodien bija paredzēts atgriezties no kalniem, trešdienas 11. marta nakts, kad izlēmu nekur nebraukt tagad liekas kā vismaz divus mēnešus sena pagātne. Laiks rit daudz lēnāk, mana praktiskā ikdiena gan nav būtiski mainījusies - tā ir tieši tāda pati kā jebkurā skolēnu brīvlaikā vai vasarā, kad bērni ir mājās. Taču jūtu kā uzkrājas spriedze un stress, koncentrēties darbam ir grūtāk, iepirkšanās ir vēl riebīgāka - jāiepērkas ilgākam laikam un vairāk (pērku arī tēvam, kas dzīvo netālu), vairāk jāplāno. Vakar dārzā ieinstalēju vasaras sezonas aprīkojumu.

Tags:
(ir doma)

19. Mar 2020

 wowow@15:48

Nostaigāju pa rajonu - skats ir prognozējami skumjš (un vienlaikus var teikt - priecīgs, jo cilvēki tak laikam sēž mājās vai kur nu tur?). Street Pica strādā tikai uz piegādi, Streeburgerī neviena cilvēka, Ze Sukin San ciet, Cepienā neviena cilvēka, Kofeīnā divi, iemīļotajā bulciņveikalā, kurš tukšs parasti ir tikai svētdienas vakaros īsi pirms slēgšanas - neviena. Austiņas šonedēļ nebūšot. Fazendā bez manis bija vēl viena kundze, pagaidām daudzmaz turoties uz Wolt/Bolt pasūtījumiem. Mazā biznesa atbalsta ietvaros nopirku saldumus gan Kūkdaros, gan Fazendā (papildus apēstajam zupas šķīvim). Iepirkos arī tirgū, Āgenskalna itāļos un Arkādes siera bodītē. Ne gluži pirmās nepieciešamības preces bet...

Jāsaka ka arī mobilās app cilvēki ielādē un pērk jūtami mazāk - nu vismaz tajās kategorijās, kur manējās.

Tags:
(1 raksta | ir doma)

12. Mar 2020

 wowow@22:27

Par aktuālo (tātad, par skatāmvielu pašizolācijas laikā).
ZeroZeroZero - cieši iesaku.
The Kominsky Method - jautrie veči.
The Morning Show - ir ļoti OK.

Tags:
(1 raksta | ir doma)

 wowow@17:44

Visvairāk šajās dienās man patīk Klondaikas telefona spams kas aicina atnākt iedzert "Laimīgo stundu maratonā", good taiming peeps!

Tags:
(ir doma)

 wowow@09:59

Ar lielu iekšējo cīņu atcēlu arī Austrijas slēpošanas brīvdienas. Kopš 2006. gada ik gadu esmu bijis uz kalna martā/aprīlī. Šoreiz nesanāks. Nelepojos un nenosodu arī tos, kas aizbrauca vai vēl pagūs aizbraukt. Tāpat visi skolēni visticamāk vairākas nedēļas vai mēnesi pēc brīvlaika sēdēs mājās, jo skolas būs ciet. Apskaužu tos, kas paguva pārgrupēties un nokļūt kalnos pirms nedēļas vai divām (lai jums skaistas trases un lai nenostopē pacēlājus!) - tā sajūta, ka esi tu un kalns un visas tās ziņas un cepšanās ir kaut kur tālu, tālu un neskar tevi - tā ir tā sajūta kāpēc es braucu un es diemžēl neesmu iemācījies pie tās tikt citos veidos.

Tags:
(4 raksta | ir doma)

9. Mar 2020

 wowow@15:46

Naftas cenu kari + vīruss akciju tirgos = how louuuu can you gouuuu

(ir doma)

3. Mar 2020

 wowow@12:11 - Stāsts par sirmgalvi, kas aizmuka no slimnīcas

"A seventy-one year old positive for coronavirus escaped from the Sant'Anna hospital in Como and returned home by taxi in the province of Bergamo. All of this, local media reported, happened yesterday morning."

(2 raksta | ir doma)

1. Mar 2020

 wowow@22:31

WHO situation reportos karte ar katru dienu kļūst aizvien sarkanāka. Itālijas slēpošanu atcēlu, tā vietā pārplānoju braukšanu kur ikkatru gadu - mazu nomaļu Autrijas ciematiņu. Bet vai vēl pēc divām nedēļām tā būs laba doma?

Tags:
(12 raksta | ir doma)

23. Feb 2020

 wowow@23:59

Well, it starts to look messy

(11 raksta | ir doma)

21. Feb 2020

 wowow@10:37

Ievelk gluži kā melnais caurums - apziņa, ka tev ir taisnība, ka zini labāk, ka tev ir tiesības pamācīt, ka tavam viedoklim ir nozīme.
Pagaidām turos (atskaitot šo ierakstu).

(ir doma)

9. Feb 2020

 wowow@19:44

Sestriere ir ļoti jauks, mazliet noplucis kūrorts bez milzīgām (ja neskaita vīkendus, kad saskrien itāļi no apkārtnes) ļaužu masām. Interesantākās trases (straujas, ar līkumiem, uzkalniem un aizraujošu reljefu) ir San Sicario un Sauze d'Oulx galā (arī ārpus trasēm), pacēlāja kartē iekļauta viena diena franču galā, kur trases atgādina Serre Chevalier (platas, plašas) bļodu, pārcelšanās uz to ir diezgan laikietilpīga un (atpakaļ) nogurdinoši garlaicīga (ja izvēlas 7km traversu nevis nobrauc uz Čezānu lejup ar pacēlāju). Iespējams, braukšu vēl.

Tags:
(ir doma)

7. Feb 2020

 wowow@12:20

Viesnīca Roma, Liepājā
Ļoti gaumīgi

Tags:
(3 raksta | ir doma)

2. Feb 2020

 wowow@16:39

American Honey

Tags:
(3 raksta | ir doma)

23. Jan 2020

 wowow@20:13

Error code "'60"
Nujā, ja tu taisies pēc divām dienām braukt slēpot, ko gan citu gaidīt no trauku mašīnas?

Tags: ,
(ir doma)

8. Jan 2020

 wowow@21:07

Copie conforme
Zimna wojna
Elle

Tags:
(ir doma)

3. Jan 2020

 wowow@20:03

Droši visi mani kulturālie frendi jau tāpat zina, bet ja nu kas, atgādinājumam te var dabūt naudu mākslinieki un kultūrdruvas kopēji ceļojumam vienatnē vai grūpiņās.

(1 raksta | ir doma)

2. Jan 2020

 wowow@23:42

2019. - nepiepildīju neko no tā ko biju sev apņēmies (apņēmos ne īpaši daudz un ne īpaši nopietni). Desmito daļu no gada pavadīju ceļojumos. 30 grāmatas, lērums seriālu, 2,63 miljoni soļu (mazāk nekā pirms gada), pusducis teātra izrāžu, daži koncerti. Ar draugiem attiecības, kā meteorītu plūsmā atsevišķiem meteorītiem - it kā jau virziens puslīdz tas pats, taču savstarpējais attālums palieninās un to šogad sajutu īpaši. Vecāki noveco un arī to šogad sajutu īpaši. Cīnos ar miegu, savām ambīcijām (kas es esmu?) un slinkumu. Vispār jau viss bija (ir?) labi.

Tags:
(ir doma)

31. Dec 2019

 wowow@00:11

Velns, tā iet ka nelieto feikbuku, palaidu garām Satori jaungada balli.
Nu labi, es gan tur būtu juties kā piektais ritenis un tāpat jau ciemiņi ielūgti pie mums.
Līksmi sagaidīt!

(1 raksta | ir doma)

20. Dec 2019

 wowow@23:13

Ja tev liekas, ka roboti cilvēkiem atņems darbu, ieskaties jaunajā alternatīvo profesiju klasifikatorā - so many options:
https://festivals.memorywater.lv/organizers

Īsais kopsavilkums: https://twitter.com/JanisPolis/status/1208141737245511685

(2 raksta | ir doma)

Navigate: [Previous 20]

blog counter