Latest Posts

Current posting stats: 7.10 per hour, 0.12 per minute RSS version
Aug 17 00:18 [info]kakjux:
Jau ļ ilgi gribu uzrakstīt par to, ko arvien biežāk pamanu. Tb - uzskatu, ka sapāroties ar citas valsts pilsoni ir bezjēdzīgi, jo jūs nekad viens otru nesapratīsiet. Bet, mīļie cilvēki, kurš vispār kuru saprot? Man liekas, ka man ir tik ļ interesanti ar cita background pārstāvi tieši tāpēc, ka var stundām, dienām, nedēļām (you get the idea) sarunāties par... atšķirībām. Dot viens otram jaunus iespaidus, jaunus skatpunktus, jaunas idejas, jaunas vēlmes. Es nezinu, vai es tiektos pēc sapratnes, vai drīzāk gribu, lai vienkārši ļauj man būt man. Un to jau var izdarīt jebkuras valsts pilsonis (kā indivīds, kurš ir uz to spējīgs).

Protams, vienmēr būs joki vai kaut kas, ko nevar pārtulkot. Bet kaut kā man vienmēr licies, ka svarīgāk par nostaļģiju tomēr ir moving forward.

Neklausieties manī, es ne tikai neprotu romantiskas un monogāmas attiecības, bet arī tās pat nevēlos.
Aug 17 00:11 [info]zum:
Tā tagad man laikam ir beigta meniska. Kas man ieteica daudz staigāt? Tie stulbie vācu dakteri.
Aug 16 23:46 [info]magnolia:
Nē. Viss. Sabriedu izdarīt visu neiespējamo. Man pietrūkst Kr.
Tiešām jūku prātā.:/
Aug 16 23:40 [info]liuut:
labvakar
Leprous - Foe
Aug 16 23:38 [info]sickboy:
Haha https://www.youtube.com/watch?v=5pkaP_vPRes
Aug 16 23:34 [info]prtg:
To the Wonder (2012)
Aug 16 23:23 [info]runcis:
... tālāk ... )
Aug 16 22:43 [info]kisswithafist:
Besī, ka šobrīd vienkārši nav nevienas ērtas pozas, jo kaut kā debili tizli nosnaudos. A man vēl 3 sērijas priekšā. FML
Aug 16 22:25 [info]hauf_milk:
Ledusskaips tiek papildināts ik reizē izejot no mājas, ar to, ko varētu sevi iekārdināt.
Vecā dziesma, tikai ar apgreidotu skaitli. 9, laikam, dienas un 1 pelmeņu paciņa. Varu tikai minēt, kas man šodien deva prātu izdarīt darbu un vakarā spēku nenožauties uz ielas. Antidepresanti arī.
Aug 16 22:18 [info]methodrone:
Aug 16 21:34 [info]romija:
Aizvakar meklēju vietējās ziņās kaut ko par mašīnu dedzināšanu Gēteborgā, nejauši uzskrēju šī gada janvāra rakstam par no go rajoniem Stokholmā. Pabaisi. https://www.tvnet.lv/4522726/no-go-rajoni-stokholma-mits-vai-patiesiba
Šis mani burtiski satrieca, jo nu kādēl tad vispār vajadzīga policija?
"Rinkebijā policijas iecirkņa pēc 2014. gada uzbrukuma vairs nav - šajā mikrorajonā nav pastāvīgas policijas klātbūtnes. Tā ir pārcēlusies uz drošākiem rajoniem. Nākotnes plānos ir uzbūvēt īpaši nocietinātu policijas iecirkni, bet nedrošās situācijas dēļ būvniecības kompānijas nav ieinteresētas riskēt ar savu darbinieku drošību, tāpēc vēl nav zināms laiks, kad policija varētu tur atgriezties."

Šodien telefonsarunā teica, ka pāgājušonakt turpinājuši dedzināt.
Aug 16 21:18 [info]gedymin:
You might call them soft, because they’re very reluctant to kill, and they might agree with you, but they’re soft the way the ocean is soft, and, well; ask any sea captain how harmless and puny the ocean can be.

Es gribu uzrakstīt kaut ko par grāmatu, ko beidzu klausīties - Use of Weapons, Iain M Banks. Iepriekšējās Kultūras sērijas grāmatās mani piesaistīja tieši worldbuilding - nevis idejas, tēli, vai psiholoģiskais "dziļums". Šis darbs gan liekas esam pavisam citā līmenī. Virspusēji tas ir tāds pats piedzīvojumu stāsts ar mačo tipa galveno varoni (Cheradenine Zakalwe), bet... Man liekas, šīs grāmatas galveno domu varētu noformulēt tā - vislabākie militāristi ir tie cilvēki, kuri pilnībā zaudējuši savus cilvēcību. Zakalve ir ģeniāls militārais pavēlnieks / taktiskais komando vienā personā, bet viņam tas nav līdz galam izdevies. Viņš ir gatavs galēji fokusēties uz savu mērķu sasniegšanu, tādā mērā, ka tas viņam pagātnē licis rīkoties kā psihopātam. Bet šī viņa rīcība, šī viņa miltārās utilītfunkcijas maksimizēšana ir arī viņu pašu galīgi psiholoģiski sagrāvusi.

Man sižets atgādināja par Planescape Torment "laimīgajām" beigām, proti, tām, kur nemirstīgais varonis ņem rokās ieročus un dodas ellē, lai mūžīgi cīnītos dēmonu karā, tādējādi izpērkot savas pagātnes ļaundarības. Vienā brīdī es sapratu, ka Use of Weapons ir stāsts par to, "kas notiek pēc tam" - proti, pēc Planescape Torment beigām. Likumsakarīgi, ka Zakalve ir nemirstīgs un tāpēc nolemts mūžīgai cīņai mūžam jaunos karos un konfliktos, kā Kultūras īpašais aģents. Viņš ir nemirstīgs pēc paša izvēles (lai arī brīžiem ar apveltīts ar death wish). Vēl bēdīgāku visu to situāciju padara tas, ka Use of Weapons atainotajās epizodēs Zakalve kaut kādā veidā vienmēr nofeilu - viņš nekas negūst panākumus, lai ko arī darītu.

Ir viens aspekts, kas mani personīgi paķēra. Man liekas, ka Zakalve spēj attaisnot savas eksistences turpināšanos pašam sev tikai caur savu darbību, caur to, ka viņa darba devēji viņam dod iespēju to do the right thing, proti, kalpot labo spēku uzvarai. Tajā pašā laikā viņš ir diezgan cinisks pret Kultūru, un skeptisks attiecībā uz to, vai tā spēj vienmēr būt pareizajā pusē. Tas ir viens no viņa iekšējiem konfliktiem. Varu iedomāties, ka viņam tāpēc Kultūras sarūpētais feils ir vēl jo sāpīgāks.

Grāmatai dotu vērtējumu 8/10 - flawed masterpiece.
Aug 16 21:15 [info]nulle:
Kādreiz es vēl sākšu runāt ar viņu!!


(Šis žurnāls kļūst par garlaicīgu mēslu, ņemiet vērā)
Aug 16 21:05 [info]rugetta:
augusta vidus ir riktīgi skumji. tomēr es diezgan priecīga konstatēju, ka splendid palace (kas tomēr nav mana mīļākā rīgas kultūriestāde, drīzāk kultūriestāde, uz ko man pēdējā laikā ir liels crush) drīz atsāks sezonu un teju nopirku biļeti uz vienu no baltijas pērles seansiem (kuri man vispār nekad agrāk nav interesējuši), bet tad pamanīju, ka tas notiek vienlaikus ar manu došanos atpakaļ trimdā. vēl mazliet vairāk par mēnesi un atsāksies manu drūmo klabes ierakstu gūzma, lol. nu labi, apsolu, ka šoreiz nebūs tik traki, bet noteikti būs daudz hešteg bakalaurs, jo pēdējais gads (!), kā arī nupat nopirku aviobiļetes uz vienu mazu brīvlaiku rīgā semestra vidū. ja man būtu līdz decembrim jāgaida, kad varēšu tajā pašā splendidā noskatīties "homo novus", es vienkārši nomirtu. būs hujova, bet būs arī ok.
Aug 16 20:53 [info]magnolia:
Cilvēka tel.nav pieejams, internetā nerādās jau ilgi...vai tiešām būs jāuzpērk kaķuvīrs, lai uzzinātu, kas notiek?
Aug 16 19:16 [info]vizionars:
pirms lietus

rait klik → vjū imidž = full rezolušn

Aug 16 18:30 [info]klusais_okeans:
Forši, ka Marija Linarte uzņemta JRT pamattrupā. Man viņa jau sen šķiet tāda kā nākamā Guna Zariņa, vismaz savas aktierspēles faktūras ziņā, par plašumu vēl nemāku spriest.

Bet kāpēc Tīrons joprojām režisē izrādes? Tas kādam arī patīk? Nesekoju līdzi, bet Mielasts šķita tik acīmredzama izgāšanās, ka atkārtoti centieni izbrīna. Vai arī tās izrādes vienkārši labi izpērk RL cienītāji un paliek pāri bulciņām?
Aug 16 18:12 [info]tiesibsargs:
pīāra ideja
es brīnos, kā kādi aktīvisti vēl nav iedomājušies patrollēt aglonas praidu, uztaisot grupiņu ar varavīksnes karogiem utml atribūtiku, kas dodas svētceļojumā. a ko, jēzus tak svārkos staigāja ar divpadsmit čomiem, normāls praids.
Aug 16 17:56 [info]hessin:
xkcd e-voting
... tālāk ... )
Aug 16 17:39 [info]nulle:
Stāvokļi žibinās viens aiz otra
Aug 16 17:36 [info]meness_berns:
---
Saldais Jēzu! Mums ir pilnīgi skaidrs, kurš šogad dabūs Naumaņa balvu. Šitik varenu recenziju Latvijas mediji vēl nebija pieredzējuši.

https://lrma.lv/roka-stasti/pakistanas-kebabs-un-iranas-melnais-metals/
Aug 16 17:29 [info]hedera:
Rokas nolaižas pavisam
..Labklājības ministrija piešķīra 133 tūkstošus eiro Eiropas Sociālā fonda līdzekļu strukturēta ūdens ražotājam un pārdevējam "Memory Water", kā mājaslapā tagad lepni eksponēts baneris ar Latvijas valsts un Eiropas Savienības simboliku.

Šeit raksts.
Aug 16 16:38 [info]ecna:
Uhh!
Cik gan skumjas var būt skaistas — skaistas, gaišas un ļoti skumjas.
Aug 16 16:35 [info]nekurlande:
Es esmu tik nogurusi, ka kādas 5 minūtes no vietas darbā smejos. Uzlieku 'Bet stunda nāk' un smejos vēl. Labi atcerēties labas lietas.
Nu kāpēc vairs nav 'Runā Rīga' automāta? Svēti ticu, ka starp tiem mēsliem, pa laikam iespīdētos kāda pērle. Tas automāts bija viena no foršākajām lietām mūsu valsts vēsturē.Ps.vai tos ierakstus ir iespējams kaut kādos arhīvos aplūkot?
Aug 16 16:04 [info]paarpratums:
Aug 16 16:02 [info]sickboy:
Manuprāt pornogrāfija eksistē tikai tāpēc, ka kaut kad cilvēki ir sākuši nēsāt apğērbu dēļ kauna nevis tikai, lai pasargātu sevi no vides apstākļiem. Kāpēc viņiem parādījās kauns? Bībele teiktu: jo viņi ēda no labā un ļaunā atzīšanas koka. Viņu domāšana kļuva duālistiska un viņi vairs nebija sirdī, kas ir saistīta ar visu, bet prātā ar smadzeļu puslodēm un pretstatiem.
Vakar stāstīju Rasai par tantras vorkšopu un (izvēloties nevainīgāko un jaukāko, kas tur bija) pastāstīju par to, ka tur bija jāstāsta partnerim, KĀ es gribētu, ka mani mīl. Viņa bija šokā un lūdza, lai es neturpinu. Es biju pārsteigts. Kādā līmenī ir pāra attiecības, ja viņi paniski baidās runāt ar atklātību par šādām tēmām? Manuprāt, tajās tad trūkst patiesas intimitātes.
Aug 16 15:41 [info]zin:
dienas citāts :)
Kāpēc censties radīt vēl vienu "Kaķēnu", ja esošais visus ļoti labi apmierina?
Aug 16 15:41 [info]punkts:
Spameri prāta vētra varētu beigt spamot efīru.
Aug 16 15:38 [info]magnolia:
Koridorā kāds bija izmetis dracēnu. Kad es to adoptēju, kaķis jau pirmajā vakarā apfrizēja visus spicās lapiņas. Tas bija pavasaris, šobrīd par zāli viņa interesi ir zaudējusi. Un pēc šī miglā tītā laika tikai šorīt pamanīju, ka jaunkundze ir izdzinusi jaunas spicas lapiņas un laiks to pārstādīt lielākā puķupodā. Kļuva priecīgāk, sāku apstāties un pamanīt jaukas lietas.
Aug 16 15:32 [info]chimera:
vēl jāizstāsta baika par laiku.

sen, sen, sen mēs mainījām logus. guļamistabas logam pasūtīju bišk fancy furnitūru, jo bija īpašas prasības, ko pret to logu īstenot. logus uzstādīja. pēc laika attapos, ka neredzu logam ne mazāko fancy furnitūras pazīmju un nospriedu, ka brāķis. nospriedu arī, ka varētu uzzvanīt, pajautāt kaut kad, kad būs laiks.

laiks pienāca sešus gadus vēlāk (divus gadus pirms šodienas). pareizāk sakot, man bija tieši tik slikta diena, lai atcerētos par to, kā mani piečakarēja arī ar logu, un nolemtu beidzot to Atrisināt.

tante trubas otrā galā bija manāmā neizpratnē, ko es darīju visus šos gadus (uz šo jautājumu es nemācēju atbildēt. like, dzīvoju?). also, viņa izstāstīja man par mazmazītiņu kloķīti, kurš ir jāpagriež un viss notiek.

no otras puses, galīgi nav tā, ka nezināšana par kloķīti man visu šo laiku būtu traucējusi dzīvot.
Aug 16 15:28 [info]artis:
The Sovereign Individual: How to Survive and Thrive During the Collapse of the Welfare State
The book’s 400-odd pages of near-hysterical orotundity can roughly be broken down into the following sequence of propositions:

1) The democratic nation-state basically operates like a criminal cartel, forcing honest citizens to surrender large portions of their wealth to pay for stuff like roads and hospitals and schools.

2) The rise of the internet, and the advent of cryptocurrencies, will make it impossible for governments to intervene in private transactions and to tax incomes, thereby liberating individuals from the political protection racket of democracy.

3) The state will consequently become obsolete as a political entity.

4) Out of this wreckage will emerge a new global dispensation, in which a “cognitive elite” will rise to power and influence, as a class of sovereign individuals “commanding vastly greater resources” who will no longer be subject to the power of nation-states and will redesign governments to suit their ends.
Aug 16 14:57 [info]santech:
da labi. nopietni?
Today the Baltic Way is recognized as being the culmination of an awakening process in the Baltic states, which resulted in the collapse of the USSR.


Baltijas ceļš tiek atzīts par Atmodas laika kulmināciju. Atmoda noslēdzās ar PSRS sabrukumu.

angliski, manliekaska, kaut kas pārspīlēts
Aug 16 14:56 [info]teja:
vai jūs to iedomàjaties, vai arī tas patiešàm notiek - dominējošais naratīvs ir, ka starp šiem abiem ir pretruna un hierarhija. pie ‘iedomājaties” nereti mêdz pielikt “tikai”. sarunas, kurās tiek uzsvērtas varas attiecības starp šīm abàm lietām, ir vienas no visgarlaicīgàkajām.

tāpēc mani ir interesējusi psihoterapija un tagad interesē ekofeminisms un šamanisms, ka tur šo lietu attiecības ir pavisam citas.

lūk es noformulēju vārdos sajūtu, kas mani mazliet izolējusi jau kopš bērnības
Aug 16 14:51 [info]chimera:
stc, kur pazuduši stopētāji? (pa latviju, ne uz visādām serbijām un irānām)

kad pārvietojos ar stopiem, apsolīju sev kādreiz atdot parādiņu, vadājot citus (ilgi gan nācās gaidīt), bet nu esmu neizpratnē - stopētāju nav! vienu vienīgu reizi redzēju beibes, kas stopēja uz tukumu, bet es diemžēl pēc pāris km griezos uz tīreli, un es nebraukāju maz (pagājušonedēļ vien nobraucu pāri pār 1000 km). cilvēki ir bišk mazāki plukatas nekā manā jaunībā un apgādājušies ar saviem auto vai mainījusies paradigma, vai...?
Aug 16 14:00 [info]sickboy:
Katru reizi, kad mēs aizbraucam uz dažām dienām vai pāris nedēļām, mums aizklīst kaķis (lai gan cenšamies viņam atstāt ēdienu). Pēc kāda laika viņš pēc tam atgriežas. Tagad kāds cits izēd bļodu, bet tas acīmredzot nav Albatross, jo neviens neatsaucas un nelūdz ielaist iekšā. Realitātē - viņš nav mums pieķēries. Viņš noteikti barojas kādās citās mājās, kur viņu baro kā kaķi bez mājām, par kuru vajag parūpēties. Un viņš atgriezīsies tikai tad, kad tie cilveki kaut kur aizbrauks un pārtrauks viņu barot. Varbūt.
Aug 16 13:44 [info]begemots:
Why Pulp Ficion is the management guide every indie filmmaker needs
Aug 16 13:38 [info]saccharomyces:
piedzīvojums
savu kolēģu acīs es esmu tāda sieviete, kura, nopērkot (nu, vai ieraugot kolēģes nopirktu) lietotu grāmatu, kuras pirmajā lapā ierakstīts parasts LV telefona numurs un "zvani 16.augustā" to arī izdarīs.

un...viņām ir taisnība, es tiešām īstenībā esmu tieši tāda sieviete, ar visu to, ka man principā nepatīk zvanīt pa telefonu. jo man patīk stāsti un es esmu zinātkāra un visai ziņkārīga, un patiesībā arī ļoti drosmīga.
Aug 16 13:11 [info]sirena:
Nu jau 3 dienas man ir neizskaidrojama temperatūra (no 37 līdz 38) un vājums. Nekas cits nav, ne iesnu ne klepu ne kaklasāpes, reizēm sāp galva un raustās acs plakstiņš. Kas tas ir? Vai skorbuls?
Aug 16 12:55 [info]sancha (in [info]pajautaa):
Varbūt kāds var ieteikt pēc savas pieredzes juvelieri, kurš varētu vecās sudrablietas pārkausēt un izgatavot jaunas rotas pēc mana izvēlētā dizaina? Vēlams Rīgā vai tās tuvumā.
Aug 16 12:47 [info]malvine_truse:
Aug 16 12:37 [info]malvine_truse:
knife to the neck
Nazis kaklā manuprāt ir leģitīma reakcija uz nepieklājību
Aug 16 12:35 [info]hauf_milk:
Dievs daba darbs, un vakardiena
Kāds lepnīgums, lai pateicības vietā rakstītu maziskus, aizvainotus textus.
Aug 16 12:18 [info]kakjux:
Vakar aizmirsu ierakstīt cibā, ka šodien jāieraksta cibā, ka vakar biju ielejā.
Vēl es vakar biju ciemos pie TrakZ. Šodien atkal jūtos ļoti domīga par visu.
Also, looks like I’m going to need an accountant. (“If you live in a council flat... next to a river... but are not blind... WHAT?”)

Vēl man interesē, vai Rāžs tiešām šodien uzradīsies Prāgās.
Aug 16 12:01 [info]krautenbrunners:
problēma
man ir reāla problēma. uz priekšvēlēšanu laiku gribas pazust no Latvijas sociālo mediju telpas. tik daudz sūdu vienuviet. jā, un mani kaitina viszinošie morālisti. pats tāds esmu bijis, iespējams, tāpēc mani viņi tik ļoti kaitina.
Aug 16 11:51 [info]zum:
Mums gan gādīgi onkuļi Latvijā, iedeva vietiņu puikam man blakus , kas izmucis no Vācijas.
Aug 16 11:22 [info]unknown_entity:
Aizvakar uzkāpu zemes bitei. Niez lopā. Vakar pārgriezu tur izveidojušos tulznu, ar pinceti izurķēju visu gaļu, dzeloni neatradu. Šodien joprojām niez. Niez niez niez niez niez ahhhh
Aug 16 11:08 [info]magnolia:
Bet no otras puses, -neizmetu laukā lielu apdriskātu kartona loksni, tādu, kas no vienas puses glancēta, slidena. Uztaisīju kaķim rotaļu tuneli. Palika absolūti laimīga ārdīties pa savu karaļvalsti.:) Lieki teikt, ka slidenā puse jāliek iekšpusē. Lietas jāmīl un jālieto. Un, jo mazāk to, jo vairāk tās tiek pārcilātas un apmīļotas.
Aug 16 11:06 [info]meness_berns:
---
Piedod, Dieviņ, bet šis ir reāli smieklīgi

https://www.pluralist.com/posts/1824-millennial-couple-bikes-through-isis-territory-to-prove-humans-are-kind-and-gets-killed
Aug 16 10:24 [info]juriic:
.
tātad man sāp: labās kājas mazais pirkstiņš, labās kājas apakšstilbs, labās kājas celis, abi apakšdelmi, augšdelmi, muguras augšdaļas lielie muskuļi, spranda un šķiet, ka esmu jau paspējis apaukstēties. :D
Aug 16 10:22 [info]vilibaldis:
Mirakļi
...un tad uzradās nauda, tieši tik un ne par kapeiku vairāk, lai es apmaksātu savus zelta putekļu pūšanas kursus...
Aug 16 09:57 [info]prtg:
The Lion's Mouth Opens (2014)
Aug 16 09:39 [info]magnolia:
Ja kāds ir trakāks par tevi, tas kaut kā nomierina. Bet nu..ir jāmāk atšķirt realitāte no literatūras. arī savā galvā.
Aug 16 09:15 [info]kisswithafist:
Acīmredzot pārāk labi es stresu nepanesu. Vakar tā sastresojos, ka pusdienas negribēju ēst, atnācu mājās, mazliet pabumbulējos, nolikos gulēt. Tā, ap astoņiem. Protams, pamodos četros rītā ar pilnīgu wtf sajūtu, bet, par laimi, kaut kā izdevās nomierināties un aiziet gulēt līdz nesenam brīdim. Nnnnevajag stresot, mmmja.
Aug 16 08:50 [info]mmd:
Un es kāpu, kāpu ...

http://klab.lv/users/art_sua/106470.html
Aug 16 08:46 [info]magnolia:
Nezinu, kas man tā par kaiti vākt, krāt un likt kaudzītēs uz grīdas. Bet gan jau kādā biezā psihiatrijas grāmatā tam ir nosaukums.
Aug 16 08:45 [info]missalise:
Trešo dienu sāp galva un ir drusku nelabi, drusku arī koordinācija klibo. Šorīt, piemēram, es paklupu, kāpjot laukā no trelejbusa un uz kaut kāda asauma mazliet sagriezu roku.

Bet varbūt tās vēl ir atskaņas no šonakt redzētā sapņa, kurā es biju kaut kāda cita persona - kaut kāda beibe, kura kopā ar dažiem draugiem un ģimeni aizstāvēja sevi pret kaut kādiem iebrucējiem, no kuriem viens bija kaut tās beibes (kura es biju sapnī) jaunības laiku kavalieris, kas bija kā apmāts viņas dēļ. Bija saulaina diena, mēs atradāmies kaut kādā ciematā kalnos - ar vairākām palielām (divu un pat trīs stāvu) mājām, kuras bija nokrāsotas dzeltenā vai smilšu krāsā. Mēs ar kādu blondu meiteni ieskrējām kaut kādā sarga būdā, apbruņojāmies ar beisbola nūjām un nažiem un gaidījām iebrucējus. Taču nekas nenotika un tā nu mēs klusi izlavījāmies laukā, tad gājām tuvāk mūsu galvenajai ēkai un tur jau bija tas pustrakais džeks, kurš ieraudzīja mani un nokāpa nost no kaut kādas plāksnes, sakot, ka pēc dažām minūtēm viss uzies gaisā. Tad nu es skrēju un kliedzu un meklēju savu mīļo, bet viņš nekur nebija. Tad pēkšņi es atrados jau uz vienas no to māju jumta. Es saucu savu mīļo, bet man neviens neatsaucās. Tad es nolēcu no augstākās mājas jumta uz mazliet zemāko māju, tad tālāk un tad beidzot nonācu zemē.
Un tur bija mans mīļais, tikai viņam bija bārda un viņš skatījās uz kapu plāksni, kurā bija iegravēta balta dūja un mans vārds. Un es zināju, ka ir pagājuši jau vairāki gadi kopš es viņu pēdējo reizi redzēju un ka viņš mani neredz, jo es esmu tikai gars. Un es ļoti skaudri apzinājos, ka man ir bijis par maz šajā dzīvē laika, ko izbaudīt kopā ar viņu. Un no sirds vēlējos, lai mums nākošajā dzīvē būtu daudz laika, kurā vadīt laimīgas un mierīgas dienas. Un ka drāmas laikam tiek pārvērtētas. Tādas baigās kaislības un drāmas tā ļoti skaisti izskatās tikai filmās vai romānos. VIsi grib par tām lasīt un tās redzēt, bet būt tajās par galvenajiem varoņiem nav nemaz tik patīkami.
Aug 16 08:30 [info]khosmos:
Instead of "the stakes are high", one should be saying "the stakeholders are high", cause that would be the most logical approach to the roach problem.
Aug 16 08:28 [info]romija:
Vai mazohisms vienmēr ir komplektā ar sadismu?
Aug 16 07:57 [info]porcupine:
Mēs te par mākslu, par literatūru,
tikmēr paralēlajā pasaulē notiek šādi pasākumi: Latgales produkti veselībai — ražotāja un ārsta skatījums
Nevaru iedomāties, kuri ir tie īpašie Latgales produkti (ā, vienu zinu — kandža jeb samagonka), bet galvenais jau, ka dakterīšiem būs labs tusiņš.
Aug 16 07:49 [info]zum:
Cerams ka fričeļi tagad sapratuši, ka bērnus nedrīkst zagt. Un nodevējus ir jāsoda, nevis tie, kas nodoti. Un, ka dzīve policejiskā valstī ir elle, nevis dzīve, un viens nevainīgi nosodīts ir desmit vainīgi nosodīto vērts. Es nevienu papīru vairs nepildīšu, lai tēvs pilda, par saviem ienākumiem, no kuriem nemaksā nodokļus valstij, kuras patriots ir. Das tut mir leid, Lettland und Deuchland.
Aug 16 07:41 [info]authenticity:
Mēğinu uzsūkt sevī vēl atlikušos gaišos rītus, es gribu visu vasaras silto gaismu sevī nest un izstarot grūtajos ziemas mēnešos, kad izrausties no migas būs 10x grūtāk un serotonīns nobirs tik viegli kā krāsa no tauriņa spārniem. Šī ir bijusi vēlīga vasara, bet es lūgtin lūdzos, lai tā dod vēl (vismaz dažas) siltas, karstas, saulainas dienas.
Aug 16 07:38 [info]punkts:
Pēc īsām pārdomām Alice izšķīrās par labu otrajai iespējai.
Aug 16 07:33 [info]punkts:
Starp ieelpu un izelpu, starp elpas aizturēšanu un svelošām sāpju dzīrēm pavēderē, starp saulgozī zeltaini iedegušo gribas inerci un neizsprāgušām sviedru lāsēm, kas ātri iesūcas gultasveļā, viņas acu priekšā parādījās divi punkti. Ievilkt elpu viņai jau sevi bija jāpiespiež. Ar bažām. Nebija pilnībā skaidrs, vai šie divi dejojošie punkti aiz viņas cieši samiegtajiem plakstiņiem ir radušies acu muskuļu saspiešanas un to spiediena uz tīkleni rezultātā vai arī tos var uzskatīt par kaut ko pilnīgi citu, piemēram... metafizisku.

Mīlestības vēstule ķīļu rakstā, Tomāšs Zmeškals
Aug 16 06:09 [info]zum:
Redzēju tantiņu baltā mētelītī kas pārbaudīja viesnīcas miskastes. Viss kā Lībekā. Sakiet vēl ka Rīga nav Hanzaspilsēta.
Aug 16 05:21 [info]spisok_korablei:
Ziņās vakar stāstīja par šodienas Мумий Тролль koncertu Dzintaros. Nospriedu, ka dziedātājs arvien vairāk atgādina kādu kaķveidīgo, ne tikai balss dēļ. Es varbūt pat būtu gribējusi uz viņu koncertu, bet baidos, ka tā ir mana pilnīgā un galīgā vienatnes, varbūt pat vientulīguma mūzika... Lai nu kā, šorīt man nav ilgi jādomā, ko tādu paklausīties. Patīk, varbūt pat pārdozēšu:

И этот город останется
Также загадочно любим,
В нём пропадают
Такие девчонки,
А нам оставаться
Ночевать в нём одним...

P.S. Ja kāds būsiet pabijuši koncertā, uzrakstiet, kā patika, es ļoti priecātos.
Aug 16 04:50 [info]art_sua:
mūsdienu pasaciņa par princesi, kura no pašlepnuma uzcēlusi nevienam princim neuzvaramu torni, bet pati slēpjas šaurā nepārtrauktas sevis žēlošanas pagrabā. dažreiz, aplūkodama neaizslēgtās izejas durvis, princese apcer visu izsapņoto, jau pat pārsapņotu. taču viņa slinki paliek sēžam, iekārtojusies neērtā stūrī. prinči, viņas smalki ģenerētās trīsdimensiju projekcijas lamatu vilināti, reiz pa reizei, ejot garām tornim, izlemj pārbaudīt savus spēkus, domādami, ka tūlīt nocels sev sievu. dažreiz pat kāds nonāk dzīvībai bīstami augstu, taču princese ir parūpējusies, lai virsotne mirstīgajiem vispār nebūtu aizsniedzama. tikmēr viņa paliek pagrabā un apaug ar pelējumu. vai arī kaķu spalvām. nu, vienalga. taču viņa ir parūpējusies, lai visi prinči izdzīvo. pēc spēku izsīkuma, nolaidušies drošībā, tie parasti nolamājas, ja ir sapratuši, ka tas viss bijis velti. citi vien noskurinās vai kādu laiku vēl tic, ka būtu spējuši uzrāpties līdz pašai augšai, ja vējš būtu rāmāks utml. tad tie dodas tālākos piedzīvojumos. un tā paiet ziemas, un tā paiet vasaras.
Aug 16 03:54 [info]santech:
Divas kafijas. Kāpēc? Pat fan stalkera fiction nepalīdz iemigt. Būtu labāk to kompi dainstalējis. Bet ielīdu migā ar domu no rīta nepārgulēt jēgu. Mhm..
Aug 16 03:04 [info]inese_tk:
augusts
klau, nav taču notikusi kaut kāda katastrofa, atomuzbrukums vai Nibiru pietuvošanās?
izgāju ārā un... emmm, hmm, debesis ir sarkanas. es nekad mūžā neesmu trijos naktī redzējusi tādas sarkanas debesis (un es esmu pūce un ļoti daudz esmu skatījusies nakts debesīs). kaut kā tā, hmm, emmm, drusku biedējoši.

piedodiet, atvainojiet, ziepjtraukfoto necenšoties kaut ko manuāli iestatīt, bet tas izskatās apm. - (un tā ir visapkārt, tikai mazliet atšķiras gaišums/intensitāte, ko droši vien ietekmē tuvāk vai tālāk esošais ielas apgaismojums). Salīdzinājumam - apmēram tajā pašā virzienā random uzblieztas normālas un iknaktišķas nakts debesis pirms ~ 2 nedēļām.

protams, tās var būt arī sērpiepes izraisītas halucinācijas, bet lieta tāda, ka sērpiepes neizraisa halucinācijas. viņas ir ļoti veselīgas un labas. un viss pārējais man rādās normālās krāsās.
Aug 16 01:52 [info]virginia_rabbit:
man patīk gulēt uz grīdas bez matrača, es tā labi izguļos. agrāk nevarēju iekārtoties un likās stīvi, bet nu ir labi, pat vēl vairāk - mugura jūtas kā masēta.
Aug 16 01:51 [info]inese_tk:
augusts
šon tāda diezgan eksaiting diena. bija ex-kolēģe ciemos - vedu rādīt Smilčas jaukumus. sākām ar Veco parku. uznāca lietus un mēs pa lietu izmasējāmies Tepera/Abula ūdenskritumā kopā ar zalkša kungu un turpat blakus atradām 2 gab lielas un svaigas sērpiepes. pēc peldes Teperī uznāca vēl lielāks lietus, tāpēc zvanījām K., lai brauc pakaļ un ved mūs mājās gatavot piepi. pagatavoju piepi 3 eksperimentālos veidos. teikšu jums tā - ļoti kruta tā piepe. ļoti rekomendēju.
pēc pierīšanās a) likās, ka vajag viesei vēl kaut ko izrādīt; b) likās, ka ar tik pilnu vēderu grūti pārvietoties kājām; c) likās, ka varētu atkal sākt gāzt - tāpēc izvēlējāmies transportēties ar privāto autmašīnu un pēc ilgāka pārtraukuma pievērsties mikroekskursijām pa apkārtnes pagastiem. šoreiz apmeklējām Palsmani un es dabūju daudz materiāla, ar ko papildināt savu FB albumu "100 grausti Latvijas simtgadei" + pa ceļam piestājām pāris jaukās apkārtnes vietās - Vecsautiņu avotos, Līgo kalnā, Stounhendžā u.c.
Viešņa aizbrauca ar pēdējo autobusu uz Rīgu, bet man palika vēl vesels lērums nepagatavotas sērpiepes.

ilustrācijas )
Aug 16 01:49 [info]hauf_milk:
Ja kādreiz spētu rimties, un sevis vietā tiešām mīļi padomāt par otru. Šajā esmu apdalīts, un tāpēc neredzu jēgu sev.

Vēlāk:
Nirvana neiekacināja, miegs vienīgi iekacina.
Un šobrīd ir spēks sev "pist pa muti" par visu tizlošanos. Esmu divi (reiz viens draugs ar lsd zem mēles teica par mani, ka vēl nebija redzējis vienā četrus. Tos pārējos divus es neredzu, vai čoms bija pārskatījies), un dažreiz tas stulbākais no abiem tiek nolikts pie vietas.
Aug 16 01:40 [info]zilonkauls:
Tu nekad nesapratīsi autistu kultūru
Aug 16 01:13 [info]hauf_milk:
Manus murgus godavārds nav jāņem vērā.
Man liekas labs mesidžs Dievam, ir atteikties no dzīves, kaut arī tas būtu simpātiski sātanam, tāpēc pisiet sātanu dirsā, un neesiet memļaki. Nemīziet, es par savu nesaprātu nefanoju, tikai domāju, lai Dievs viņiem piedod. Šis texc ir zaimi, zinu.
Šobrīd vienīgais, kas mierina ir pievienotais video. (tālāk nirvana, jo tā varēs sapņot, ka viss ir dikti "dziļi" un "reālas ciešanas"). Kaut noklausījies publicēto klipu, izspļauju savu sviestu caur zobiem.. un uzlieku Nirvana, vēl brīdi pavilkt sevis žēlošanu.

Aug 16 01:11 [info]emiilia:
Vispirms jau šis - tā vietā, lai krātu naudu kurpēm, es nopērku pavisam muļķīgu grāmatu-krimiķi. Tas man dod apmierinājumu aptuveni 2 dienas, bet-vieglu smīniņu sejā vismaz mēnesi. 
Es sāku atkal apzināties, ka neizskatos kā pēdējā plukata, bet visai jauka dāmīte, hihi.

Ir tā, ka naudu nevaru un īsti negribu tērēt pašiem ideālākajiem sīkumiem, bet gan citiem, precīzāk, tam, kam paredzēts. Mani simti neaiziet tīrām muļķībām, bet manam lielajam ego. Tas ir, mammas priekam un mājas uzturēšanai.

Ak vai, kā es gvelžu muļķības! 
Es gribu un man ir jāpalīdz mammai. Ja arī man uzrodas kas vairāk, es pēkšņi visu notērēju savām iegribām. 

Sanāk izcili sekli-pārdomas ir tikai un vienīgi ap naudu. Nu? Un ko par to teiks budisti?
Man vienalga. Budistiem nav 2x vecmeitu ballītes mēnesī ar 2 papildu kāzām ar dāvanām. Viņiem arī nav deskoda kleitas un mammas, kurām vairs nav vīra. Neesmu īstena latviete ar tiem gēniem, kura labi cieš. Neciešu labi! 
Es gribu dzīvot!

Paldies par uzmanību.

S.

Aug 16 00:54 [info]hauf_milk:
/nop, tā ne/
Aug 16 00:49 [info]zum:
Es ceru, visi ir ieziedušies, lai ļautu atdzimstošajam nacismam Vācijā sevi izdrātēt visās vietās?
Aug 16 00:45 [info]rugetta:
esmu šausmīgi jauka un romantiska, tāpēc šovakar pavadīju draudzeni līdz viņas transporta pieturai. mēs gājām pa lāčplēša ielu un es teicu, ka šobrīd iztēlojos, ka iesprukšu kādā vārtrūmē un iešu mājās. man šausmīgi gribas pārvākties. mūsu kāpņutelpas kontingents pēdējā pusgada laikā ir ļoti mainījies un mani tas drusku uztrauc. viendien pūlējos iedabūt savu ričuku pa smagajām parādes durvīm un viens čuvaks, kas pie durvīm sēdēja un smēķēja, piedraudēja mani nogalināt, ja es uzbraukšu virsū viņa telefonam. es noticēju. man šausmīgi gribas pārvākties. pārdaugava, es joprojām mīlu tevi, bet tas otrs krasts ir riktīga sirēna.
Aug 16 00:03 [info]santech:
izrādās, ka gad pubgs, gan fortnaits tagad ir uz mobilām. kaut kāds vājprāts. acis neiztek tiem spēlētājiem?
Aug 16 00:01 [info]zum:
Tagad kāds ir izdomājis, ja es gribot, lai bērns padzīvo Latviskā vidē, man būšot jāpērk biļete uz Latviju un papucītis tad pirkšot atpakaļ. Viņš laikam domā, ka bērns ir maisiņš, ko sūtīt šurpu turpu.
Aug 15 23:50 [info]ilona_pop:
Uzmanība caur tekstiem on and off, gribētos biežāk on,
ļoti priecājos, ka ir vismaz kāda novirze iespējama
Nav jātiekas, viss action ir intelektā
BIEŽĀK, lūdzu:)
Aug 15 23:46 [info]krii:
Man patīk, ka persiešu valodā "dzīvot" = "zandagī kardan" burtiski nozīmē "darīt dzīvi".
Aug 15 23:44 [info]anonymous:
Šovakar man jau ir 2 circenīši virtuvē, abi sisina pamīšus.
Aug 15 23:41 [info]nulle:
iemīlējies
Aug 15 23:36 [info]hauf_milk:
Ha ha, kļūdījos pat būtiskajā vārdā dziesmas piedziedājumā. Es nespēju sev ticēt. Viss ir meli. Es Tevi aizdzīšu prom, jo esmu destrukcija, kas var nodarīt vien sāpes, kaut mānu sevi, ka gribu sadedzināt sevi visu priekš otra. Izmisis tukšums.
Aug 15 23:36 [info]santech:
krievi hako in100gramu
Aug 15 23:17 [info]begemots:
Inachis io


Taurenis vai tauriņš?
Aug 15 23:14 [info]runcis:
2-stūris
Aug 15 23:05 [info]tiga:
https://soundcloud.com/redhairedjim/gatis-ziema-konchitsa
Aug 15 22:33 [info]zum:
Diena, kuru visi izčakarēja izvērtās brīnumaini laba. Rīt vedīšu vāciešiem rādīt kapus, kuros apglabāts sievietes tētis.
Aug 15 22:25 [info]hauf_milk:
Kā iedomājos kādu "ašo" domu uzrakstīt, kaut kur rajonā no atvērta loga atskan truli smiekli, tālumā sirēnas vai kāds troksnis. Man ir skaidrs, es mēģinu ieklausīties, bet mēli vnm ir bijis grūti pievaldīt. Arī šobrīd suns sāka riet.
Aug 15 22:18 [info]nulle:
Kaut kādu huiņu es te rakstu, laikam tāpēc, ka aprakstāmais notiek tagad
Aug 15 21:52 [info]runcis:
Man dārza darbi ir antidepresanta vietā. Tur es kaut uz mirkli jūtos.. pat nezinu, kā lai noraksturo.
Aug 15 21:29 [info]liuut:
- - - )
Aug 15 21:02 [info]hauf_milk:
Totāla nestabilitāte. Low and high.
Aug 15 19:44 [info]saccharomyces:
aizbraucu komandējumā uz Liepāju un satraumēju kājas pirkstu. lauzts gan laikam, par laimi, nav, bet drusku izskatās pēc plūmes.
Aug 15 19:36 [info]sodienliist:
Bāc, es arī gribētu tādu pilnīgi melnu, slaiku kaķi ar dzeltenām acīm.
Aug 15 19:34 [info]krii:
Rīt no rīta tas spranču mēles tests, un šobrīd man ir paniska vēlme visu nakti pavadīt, lasot grāmatiņu par lācēnu Rikikī (patīkami daudz var saprast) un dzerot vīnu (var saprast arī to, ko skaidrā nesanāk).
Aug 15 19:05 [info]basta:
nevaru pārdzīvot, ka nolažojos un netiku uz mdc koncertu. nez vai vēl kādreiz būs tāda iespēja.
svētdien pirmoreiz ar bērniem baznīcā uz pasākumu biju. kāzas. jau pašā psaākuma sākumā pamatīgi sašuvos un to vardarbību pret bērniem pēc pirmā pesteļa izbeidzu. ceru, ka piedos un pārāk netraumēju.
un tiem, kur instagrammā neredzēja - rolton_latvija patīk gandrīz visas manas bildes.
Aug 15 18:46 [info]magnolia:
Pēkšņi pieleca, kāpēc varu diezgan viegli pārstrādāt visādus trakus gājienus, jo ir ilgs trenniņš brāļa sakarā. Un mamma jau arī bija drāmas karaliene. Bet tomēr es gribētu, lai pret mani izturas labi. Pagājušā vasara ar Kr. bija kā ietīšanās rozā mākonītī. Visi labie vārdi, komplimenti, siltie skatieni, tas kā viņš izrunāja manu vārdu, apskāvieni un blakusbūšana. Viņš ir mīļākais "radinieks" , kāds man ir bijis.ú
Aug 15 18:39 [info]methodrone:
All is futile forever.
Aug 15 18:31 [info]sickboy:
https://m.youtube.com/watch?v=CTq-hkR-yAc
Aug 15 18:22 [info]sickboy:
Šodien biju uz biodeju un sajutu, ka biodeja priekš manis (visumā droši vien priekš daudziem) ir efektīgāka par tantru. Man vajag iziet biodejas kursus. Man vajag uzcelt biodejas templi. Biodeja - tā ir 5d ceļa esense.
Aug 15 18:21 [info]dooora:
beibe runā tekošā swahilī. vai kādā tur hjundaj mēlē.

Arthroficial Intelligence has arrived
Aug 15 17:39 [info]tiesibsargs (in [info]pajautaa):
vinils un fons
spēlējot plates, ir kaut kāds dīvains fons, jau ieslēdzot plašu atskaņotāju. neesmu pārliecināts, ka tā tam jābūt - lai gan, jau skanot mūzikai, šķiet, ka ir ok.

pats stereo aparāts ir ok, tumbas arī, jo skanot radio vai spotify, tāda fona nav.

varbūt pie vainas varētu būt phono vadi, kas savieno plašu atskaņotāju ar stereosistēmu? tie gan ir pirkti jauni, bet varbūt esmu nopircis kādu lētu un draņķīgu variantu...
Aug 15 16:49 [info]rugetta:
un vispār es gribu atgriezties pie savu skaisto, tumšsarkano lūpukrāsu lietošanas. man izskatās ahujenna labi un es nesaprotu, kāpēc es vispār esmu no tām aizvirzījusies prom. tas ir, ja neskaita kaut kādas praktiskas pirmās pasaules problēmas, jo pēc burgeru ēšanas izskatos pēc ķēma un ir jāskrien uz vannasistabu salabot, un vēl smēķējot smērējas pirkstgali. un randiņos kādā brīdī nemanāmi jādabū nost.
Aug 15 16:49 [info]bozena:
Pa tam lāgam Smolandē...
Govīm atļauts apmeklēt nūdistu pludmales!
https://www.bbc.co.uk/news/blogs-news-from-elsewhere-45144424
Aug 15 16:49 [info]winstons:
Nākamo 2dien spēlēsim aleponijā konci
Aug 15 16:42 [info]smille:
Šobrīd visi skatās ābolu maisu.
Man pa galvu ik pa laikam maļās Baldone vs Ogre.
Aug 15 16:36 [info]nekurlande:
Mani aizvien laiku pa laikam izbrīna tie naidīgie komentāri ikreiz, kad kāds kaut ko uzraksta, vai pasaka par marihuānas dekriminalizāciju, vai nedod dievs - legalizēšanu. Es tiešām nesaprotu - kas par naidu? Es arī nelietoju ikdienā marihuānu, bet kāpēc lai es būtu pret tās dekriminalizāciju? Man, piemēram, negaršo doktordesa, vai cukurs, bet tāpēc es neiestāšos par šo produktu aizliegšanu. Lai gan man ir tāda aizdoma, ka pēdējie nosauktie pārmērīgas lietošanas gadījumā cilvēkam nodara stipri lielāku ļaunumu.
Aug 15 16:25 [info]gary_crant:
kuzucuk + drum machine
ja tev novārtā stāv kāda analogā bungmašīna, nāc un izsaki man neatvairāmu piedāvājumu
Aug 15 16:21 [info]virginia_rabbit:
Simona jaunā lomu spēle: viņš ir Reinītis
Aug 15 16:16 [info]magnolia:
Ak jā, visu var novelt uz to karstumu.
Aug 15 16:14 [info]magnolia:
Tā arī neesmu pieķērusies māju kārtot un novākt lietas, kas jāslēpj pie logu pasākuma. Prioritāte bija pabaudīt vasaru.Bet īstenībā pareizi darīju. Man ir viens vakars un viena nakts laika.
Aug 15 15:54 [info]heishy:
Uh, kā vēlētos izskriet tajā lietū, kas aiz loga un salīt viscaur.
Aug 15 15:52 [info]virginia_rabbit:
šodien man laukumiņā piesējās interneta ubadze. pienāca klāt un mīlīgu seju taisīdama, paprasīja, vai esmu instagramā, un lika nobalsot par viņas dēlu kaut kādās tur bungu sacensībās. es nekad nebalsoju, kad man liek, bet ļāvu viņai parādīt, kurā vietā atrodams dēla video, noskatījos un viņai par prieku uzliku sirsniņu, bet šī ko? ar savu pirkstu žvikt manā ekrānā spiest "share", es parāvu tel. malā un teicu, ka nešēroju jebko. viņa uzreiz klāt Ingmāram un liek darīt to pašu. uzmanieties no šitām.
Aug 15 15:42 [info]magnolia:
Sāksies lielās, mokošās pārmaiņas ar logu maiņu. Nemiera cēlājs brālis piezvanīja. Un man jau sākās bailes, stress un panika. Labi, ka bija vakardiena, vismaz drusku miera uzpildījos un nedaudz atslābu.
Aug 15 15:21 [info]illegal:
Kā es pirku jaunbūvi
Viss. Pietiek dzīvot gruzonā. Dzīve tač skaista ir.

Jānopērk māja sev un ģimenei.

Tad nu tā. Ir mazliet iekrāts, ir arī divi darbi ar algām gan man, gan sievai. Un ir trīs bērni.
Pašlaik dzīvojam 67 kvadrātmetros, kas nav maz, bet nu gribās arī plašāk. Kā nekā tomēr esmu savu bērnību pavadījis privātmājā, prasās pēc plašuma.
Nekad nebūtu ticējis, ka savu sapņu īpašumu atradīsim... ss.lv
Bet nu tur viņs bija. Garš taisnstūra 6100 kvadrātmetru liels zemes gabals ar trim ēkām; pašu gabalu varētu sadalīt trijos kvadrātos.
Pirmajā "kvadrātā", grantētā ceļa pusē atrodas iekopts dārzs ar pundurābelēm, jāņogu un upeņu krūmiem un garu zemeņu dobi. Otrajā "kvadrātā" dzīvojamā ēka uz 123 kvadrātmetriem apdzīvotās platības, un garāža. Taču trešajā "kvadrātā" - paliels dīķis. Ar karpām. Un vienu līdaku.
Īpašumam ir robeža ar upīti, grāvi un kaimiņu. Ideāli.

Tad nu tā, satiekamies ar saimnieku un izdaru pirmo kļūdu - iemīlos zemesgabalā un to arī izrādu. Esmu taču emocionāla būtne :D
Saimnieks grib pārdot visu īpašumu par 130k eiro. Nu neko, labi. Nav man tādas naudas uz sitiena. Taču man ir dzīvoklis, kura vērtība varētu būt 80k, bet bankai vēl esmu parādā 25k.
Pirmā problēma no pārdevēja puses - ēkas, lai arī pabeigtas pa 90%, nav reģisrētas zemesgrāmatā kā jaunbūves. Banka kredītu tādai situācijai nedos.
Pirmā ideja - pārdot dzīvokli, dot bankai lielu pirmo iemaksu un pārvākties uz māju. Kā vēlāk izrādās, ne pārāk laba ideja. Man taču trīs bērni. Noderēs. Dzīvoklis. Labā vietā, loģistika perfekta. Bet tas neatrisina pirmo problēmu - banka pārējo naudu nedos tač.
Bet gribās to vietu. Ļoti.
Parunājot ar cilvēkiem emocijas noplok un izkristalizējās pirmās idejas -
1) Dzīvokli pārdot nevajag
2) Jāpanāk, ka pārdevējs sakārto īpašumu tā, ka ēkas nokļūst ZG kā jaunbūves vismaz. Nodošu ekspluatācijā pats.
3) Jākaulējas.

Lai tik tiešām būtu pārliecība, ka pārdevējs īpašumu pārdos pircējam, ir vērts noslēgt rokasnaudas līgumu un veikt pirmo iemaksu. Pirms kaut ko slēgt un maksāt, jāpārliecinās, ka tik tiešām sanāks dabūt aizdevumu no bankas.
Turpināju ar konsultāciju Luminor bankā.
Tas atsevišķa stāsta vērts... Tā kā DNB un Nordea ir apvienošanās procesā, tur ir/bija baigais haoss darba organizācijas ziņā. Ja iepriekš man, DNB klientam viss bija daudzmaz OK un izdevīgi, tad tagad, neraugoties uz to, ka klientu konsultante superpretimnākoša, laipna un tātālāk (emocijas, emocijas), secinam, ka variants varbūt ir. Taču tā kā banka aizdod 80% no novērtētās īpašuma vērtības (vai darījuma summas, ja darījuma vērtība ir zemāka par īpašuma vērtību), tad tagad nepieciešams riskēt. Pārdevējs grib 130k. Bet kāda ir īpašuma tirgus vērtība? Augstāka? Zemāka? Draugs, kurš nodarbojas ar īpašumu tirgošanu manā apkaimē, mani stipri neiepriecina. Viņam šķiet, ka visa īpašuma kopējā vērtība ir ne augstāka par 90k.
Bet kā ar novērtējumu?
Ja augstāka, tad baigi labi. 80% (plus altum) banka iedos.
Ja zemāka, tad mums nespīd, vai arī jākaulējas. Bet nu pārdevējs nešķiet ka laidīs stipri zemāk to cenu.
Tātad nākošais solis - novērtēt. Bet tas faking maksā. Un šajā brīdī bija jāveic pirmais risks . Jāriskē ar 250 eur man, pircējam, pasūtot LATIO novērtējumu īpašumam un jātur īkšķi, lai vērtība būtu aptuveni kaut kur turpat pie tiem 130k.
Un, saņemot vērtējumu, varētu teikt, ka iekšējās sajūtas tādas, ka ir smagi paveicies. Novērtējums ir uz 125k.
O! Tas nozīmē, ka varbūt tomēr varētu kaulēties.

Otrā tikšanās ar Luminor. Rakstam pieteikumu hipotekārajam kredītam. Ar Altum programmu (trīs bērni) dabūjam diezgan labu pirmo iemaksu - tikai 5% no 125k euro. Atlikušos 2500 (lai sanāk 127.5k) pielikšu no sevis.
Iesniedzam dokumentus - novērtējumu, pieteikumus, bankas konta izdrukas, galvotājs esmu es, pērk mana sieva.
Un arī otrā kļūda. Drīz pēc tam zvana kredītspeciāliste un saka, ka esot nepieciešams veikt būveksperta atzinums, un ka to izdarīs paša Luminor cilvēki. Tas maksājot 70 eur. Par šo ieprieks nekas netika teikts un šo uzskatu kā slēpto izmaksu no Luminor puses. Luminor piedāvā pa 70 eiro to nokārtot "pa vienkāršo" - viņu cilvēks apskatīs novērtējumu, tajā kā papildus dokuments norādīta "tāme", kurā aprakstīts, kas vēl vajadzīgs, lai ēku nodotu ekspluatācijā, un atzīs, ka viss "labi" vai arī liks kko palabot. Novērtējumā esošā tāme ir īpašnieka aptuveni sastādīta un tās aptuvenā vērtība ir 10k eur. Vai arī otra opcija ir - Luminor piedāvā pa 150 eur to nokārtot tā, ka tiek ?uzrakstīts sertificēta speciālista ?bankas ietvaros? atzinums? .

Taču - mācība - skopais maksā divreiz. Mēs paņēmām 70 eiro variantu cerēdami, ka būs vismaz kaut kāds Luminor dokuments-atzinums, uzvārds, vai kas tāds. Ha. Es saņēmu epastu. Vienkārši pārsūtītu epastu, kur bija minēti 4 punkti, kas jāpamaina tāmē. Smieklīgi, ka kopumā tāmē norādītais līdzekļu apjoms nepieauga. Tikai sadalījums veidojās mazliet citādāks.
Tik dusmīgs uz Luminor es sen nebiju bijis. Nekādu oficiālu dokumentu man tā arī pa 70 eur neiedeva.

Taču ir Alternatīva - atrast sertificētu būvekspertu, kurš var izrakstīt sertificētus atzinumus par stāvokli, tāmēm, utt. Pa lielam - tādu, kas var izrakstīt "defaultu" papīru bankai, ka viss īpašumā ir daudzmaz kārtībā un ka tāmē norādītie 10k ir pietiekoši. Tāds sertificēta būveksperta papīrs derēs jebkurai bankai (!!!) un.... kā izrādās arī iesniedzot būvvaldei!!! Par šī papīra iegūšanu vēlreiz uzrakstīšu mazliet vēlāk.

Banka izskata dokumentus un piedāvā šādus nosacījumus - procentu likme 2.5% un 30 gadi. Nu, slikti nav, bet var būt labāk. Ņemot vērā, ka pašlaik man kredīts ar negatīvo EURIBOR dzīvoklim ir 2.23%, šis piedāvājums nav līdz galam pievilcīgs.
Dzimst ideja, kurai bija jāpiedzimst jau pašā sākumā - jāatrod laiks vēl kādai bankai.

Tikmēr paralēli -

Satiekos ar īpašnieku un caur sarunām vienojamies, ka
1) darījums notiek, ja īpašnieks sakārto zemesgrāmatu - ieraksta jaunbūvi tajā
2) kaulējos un nokaulēju darījumu uz... :D 127.5k. Nu arī 2500 eur ir ietaupījums... :D Varēja gan jau ka vēl nokaulēt, bet lai nu. Es redzu vietu ilgstošā nākotnē - tai vērtība pieaugs, gan to, ko investēsim tur, gan ģeogrāfiskā novietojuma ziņā.

Īpašnieks sagatavojis arī rokasnaudas līgumu, kuru pārlasu, pārsūtu cilvēkam, kas ar līdzīgiem līgumiem nodarbojas ikdienā, un saņemu atpakaļ ar viņa ieteikumiem un labojumiem. Cita starpā rokas naudas līgumā atrunāts, ka ja es maksāju ~5000k rokasnaudu, tad zemesgrāmatā jāuzliek ķīla zemei (jo vismaz TĀ ir ierakstīta zemesgrāmatā). Tās ir papildus izmaksas (man - esmu gatavs tos ~50 eur samaksāt par kaut ko tādu) un pārdevējs ar katru mirkli kļūst pārliecinātāks par mani kā nopietnu pircēju. Saprot arī, ka šāds līgums uzliek stipri sarežģītu situāciju, ja nu gadījumā kaut kas noiet greizi. Bet nu es taču riskēju šajā brīdī jau ar saviem 5000k. Pārdevējs piedāvā veikt darījumu bez rokasnaudas un apsola, ka es esmu pirmais rindā (neraugoties uz to, ka interesenti esot - vismaz tā viņš saka. Gan jau saka sacīšanas pēc...).

Kamēr īpašnieks kārto zemesgrāmatu un jaunbūvi, es apciemoju SEB banku un iesniedzam ar sievu dokumentus tajā.
Nu ir viena nianse - tavai un galvotāja algai jānāk uz to kontu, kur tev ir kredīts. Esošais kredīts ir Luminorā, jaunais varbūt būs SEBā. Nu, būs jāspēlē algas futbols. Algai būs jāienāk SEBā, savukārt tā nauda būs jāpārskaita uz Luminor. Vai otrādi. Bet jāparādās apgrozījumam abās bankās. Nu, labi. Paspēlēšu šādu futbolu turpmākos 10 gadus (vai mazāk).
Drīz pēc dokumentu iesniegšanas SEBā, zvana SEB kredītspeciāliste un saka, ka vajagot.... johaidī, sertificēta būveksperta atzinumu. SEB bankā tāda cilvēka, kā Luminorā nav, vajagot man atrast ekspertu pašam.
Šai brīdī biju ļoti dusmīgs. Riskantais variants bija ar Luminor paņemt dārgo, 150 eur variantu (bet nezinu, vai tas noderētu SEBā).

Pagāja intensīvu meklējumu nedēļa, kamēr atradu sakarīgu būvekspertu, kas to dokumentu man uzcepa. Atbrauca, apskatīja, secināja, ka viss ok, un uztaisīja atzinumu. Pie tam, šis atzinums būs derīgs nododot ēku ekspluatācijā. Tas izmaksāja 100 eur un tika izveidots 4 dienās (nevis 800 eur un 2 nedēļas vai 300 eur, kā man piedāvāja citi varianti, tajā skaitā feisbuka grupā atrastie)

Atkārtošos, ja pērc jaunbūvi, būveksperta atzinumu ņem kā ārējo pakalpojumu.

Iesniedzu SEBā atzinumu un to pieņēma. SEBs piedāvāja 1.95% likmi (kuru Luminors nespēja pārsist) un 25 gadus ar pirmo iemaksu tos pašus 5% no 125k.

Tik tālu nu esmu.
Tagad tālāk būs jānoslēdz divi līgumi - kredīta līgums un pirkuma līgums.


Pa šo laiku pārdevējs bija nokārtojis Zemesgrāmatu līdz galam un it kā šodien, 15. augustā, darījums varēja tikt noslēgts.

Taču, ja esi īpašuma pārdevējs, tad var gadīties, ka no pircēja saņemtās naudas summas tev būs jāmaksā nodokļi. Izņēmums ir tad, ja zemesgrāmatā esošie ieraksti esot vecāki par 5 gadiem.
Un šajā brīdī pārdevējs ir nokļuvis ķīlnieka situācijā. Jo, jaunbūvi reģistrējis zemesgrāmatā pāris nedēļas atpakaļ. Un likumam neinteresē, ka jaunbūve esot sākta celt jau savus 7 gadus atpakaļ.
Pārdevējs ir uzrakstījis oficiālu vēstuli VIDam, lai līdz galam noskaidrotu šo situāciju.
Kā lietas attīstīsies tālāk, redzēs. Gan jau vēl kaut ko priekš sevis un googles te uzrakstīšu.

Ir prognoze, ka pirkuma līgumā tiks atrunāts, ka tiek pārdots tā kā atsevišķi - zeme un māja. Zeme par kkādu lielu vērtību, māja par mazu, un tad nodokļus rēķinātu tikai no mājas vērtības. Bet, tas, savukārt, varētu nepatikt manai bankai. Neraugoties uz to, ka sadalot summu mazākās daļās, summa (kopējais īpašums) taču nesadalās.

Pašlaik šis ir atvērtais jautājums.
Aug 15 15:01 [info]santech:
mācos ilustrātōru. lai ir ko motivācijas vēstulē ierakstīt. principā (burtiski) man negribas lietot nelegālas programmas, bet šīs zināšanas var noderēt. līdz šim dzīvē maz interesējis maketēt vai kā tas pareizi saucas. bet - var noderēt. idejas, pamatprincipi utml. kad izvēlēšos opensource free alternative software.
https://www.youtube.com/watch?v=IBouhf4seWQ&vl=en
Aug 15 14:48 [info]avralavral:
Viedoklis par strādāšanu svētdienās (pilnībā piekrītu Lamī tēvam)!
Père Jean Lamy, who was called a second Curé d'Ars by his bishop, said that Our Lord Himself told him that one of the three main causes of World War One was Sunday labor. (The other two causes were the breakdown of marriage and blasphemy).
Aug 15 14:37 [info]punkts:
Latvija nav neitrāla valsts.
Aug 15 14:30 [info]santa_be:
Iesakiet krietnus ļaudis
Klau, meklējam mobilo aplikāciju developeri ar interesi/dotībām/ sapņiem par darbu ar AR.
Iesakiet sev zināmos, lai varu uzrunāt.

Par to kā pie mums ir var prasīt gan man, gan  userinfomazheks
Kopumā ir ok, naudu maksā, darbs pilnas slodzes, bet laiki un vietas ir diezgan runājami. 
Aug 15 14:26 [info]rugetta:
mani draugi ir tik brīnišķīgi, talantīgi un aizņemti, ka, lai aizvilktu viņus uz vienu mazu pivcīti, ir divas nedēļas iepriekš jāpierakstās pie sekretāres. šodien beidzot pienākusi tā saskaņotā diena un es jau nevaru sagaidīt plkst. 17:30, kad varēšu stiept lejā ričuku.
Aug 15 14:26 [info]santech:
čerez win7 tā padarīšana kaut kā iebremzē. it īpaši big picture mōdē. mēģināšu vēlreiz, bet uz sd kartes uzinstalēt. vēlāk novilkšu debijāni un mēģināšu uz tā. ā, jānočeko hdd uz bediem.
Aug 15 14:25 [info]pietura:
pietrūkst Rīgas garša, Rīgas smarža, Rīgas skaistā steiga un melodiskais miers.
Aug 15 14:10 [info]dooora:
novičox
Aug 15 14:05 [info]dardenne:
Čorti
Vakar secināju, ka nekad dzīvē neesmu izgājusi uz ielas šortos. Un vispā, manā garderobē ir bijuši tieši vieni "čorti", raibi kokvilnas, ar kuriem "dzīvoju mājās ar bērnu" un vienu reizi barošanas miglā aizklīdu uz tuvējo veikaliņu pēc piena pakas, un turpat uz karstām pēdām noklausījos viena babuļa lektoriju par to, ka "šādā paskatā" var klumzāt pa māju "ja pašam patīk", nevis rēgoties ielās un iestādēs...Domāju, ka šim incidentam gan nav nekāda [īpašā] sakara ar to, ka nekad dzīvē tā arī neesmu izgājusi uz ielas šortos.
Aug 15 13:53 [info]zum:
Vopšem visiem diena izčakareta, tētuks parūpējās.
Aug 15 12:49 [info]zum:
Bētns ticis izīrets uz diennakti, kā izklaides priekšmets. Tam tēvam kaut viena tase galva ir kārtība?
Aug 15 12:48 [info]nistagms:
beidzot ierastāks laiciņš, uzreiz spēciņš atpakaļ 8)
Aug 15 12:28 [info]juriic:
.
magic, bitch!
Aug 15 12:22 [info]deloveja_kundze:
skatos Ilgo ceļu kāpās, turklāt pirmo reizi pieaugušā vecumā no sākuma līdz galam.
visu laiku gaidu mīlestību, jo esmu iepazinusies ar materiāliem par to, kā šī filma ir saraudinājusi teju visu padomju savienību (skatītāju vēstules reizēm ir pārspīlētas, un atmiņas par tām - vēl jo vairāk), bet te pagaidām tikai politika vien, nekādas episkas mīlestības. pat Artūra un Martas Brīdis siena šķūnī ir ar politisku zemtekstu.

nu, gluži kā mani 20's.
Aug 15 12:14 [info]magnolia:
Šodien vēl pēcgarša pēc jūras. Mieriņš.
Aug 15 12:01 [info]santech:
within temptation
Kā lai pārdod biļeti čeham, kuram ir sarežģīti pārsūtīt man naudu un kurš (loģiski) pārāk neuzticas šitādām štellēm? 11. decembrī ir koncis, uz kuru biļetes izpārdotas. Un uz kuru esmu izdomājis, ka nedošos. Prāgā ir forši, bet divreiz gadā arī par dārgu šobrīd. Es reāli neticu, ka dabūšu refundu. Bet varbūt jāpalasa tie noteikumi tomērt..

kurentmjūziks ir šis: https://www.youtube.com/watch?v=9kLPIqxrglg
Aug 15 12:01 [info]zum:
Šodien bija sarunāts satikties ar bērnu un pateikt kaut ko īpašu. Protams, kājau es paredzēju izkaidites un jautrībiņas ir svarīgākas.
Aug 15 11:49 [info]tiesibsargs:
labklājība
vai kādam ir saprotama šī ierosinājuma loģika? pabalsta būtība taču ir tajā, lai māte vai tēvs būtu mājās kopā ar bērnu. tas ir atbalsts bērnam, nevis vecākiem. kāpēc to būtu jāmaksā arī tad, ja māte vai tēvs iet uz darbu?


"Strādāt ceturtdaļslodzi bērna kopšanas atvaļinājumā, saņemot arī pilnu pabalstu, varētu no nākamā gada 1.janvāra"

https://twitter.com/ltvzinas/status/1029623354054070272?s=12
Aug 15 11:43 [info]piecis:
Apvienošanās ar LT
Skatoties uz Latvijas iespējām pasaulē, izskatās, ka loģiskākā iespēja ir apvienoties ar Lietuvu un kļūt par vienu no tās reģioniem. Tāpat mūs atsevišķi neatpazīst pat netālu esošo valstu iedzīvotāji.
Neesam mēs slovāki vai čehi, kas uzreiz piesola pa muti, ja piemin Čehslovākiju. Neesam mēs slovāki vai slovēņi, kas līdz sirds dziļumiem apvainojas, ja tiek sajaukti. Neesam mēs flāmi vai beļģi, kas mums nesaprotamu iemeslu dēļ ir gatavi četru stundu diskusijai par to, ja tiek likti vienā maisā. Mēs vienkārši esam lietuvieši. 100 gadu laikā savu zīmolu "Latvija" neesam uzbūvējuši.
Aug 15 11:42 [info]brr (in [info]paardod):
Pārdodu nevalkātas sporta kurpes/kedas. Ražotājs Element, modelis Topaz, izmērs 43. Pirktas pirms vairākiem gadiem, bet tā arī nekad nav vilktas, un vairāk īsti nevajag.

Atrodas Rīgā, centra areālā. Gribētu kādus 20 €.

Links

Papildus foto I

Papildus foto II

Papildus foto II I
Aug 15 11:40 [info]tiesibsargs:
aleluja
es vispār neticu ellei, bet jā, pēc visiem parametriem viņiem pienāktos degt ellē.

https://twitter.com/TalbertSwan/status/1029447271157571585
Aug 15 11:24 [info]hedera:
Vakar visu dienu nevarēju saprast - ko tāds miegainums, ja labi izgulējusies, ko tāds nogurums, ja neesmu pārstrādājusies, ko tāds panīkums, ja pat paēsts ir un kafija iedzerta? Vakarā atcerējos - ak, pareizi, es bieži tāda esmu lietainās dienās. Pat ar mazumiņu vasaras man pietika, lai piemirstu, cik nožēlojami es parasti jūtos rudenī.
Aug 15 11:18 [info]santech:
Tas laptops tomēr ir metams. Laikam. Uzkarās randomā. Izņemšu disku, ieliksu futlārītī un ar usb pieslēgšu un nočekošu badblokus. Tikmēr fōnā vispār var vēl pavērot uzvedību, ja kā disku izmanto SD atmiņas karti ;D
Tagad instalēju win7 paskatīties, kā randomā uzkārsies. Uz vēl neizņemta hdd. Ja tā notiks, tad.. nu moš čerez win7 nočekot badblokus.
Aug 15 11:06 [info]mako:
IoT
Kārtējais IoT risks... Hakeri var izrubīt elektrību veseliem rajoniem, ja izveido botnetu no daudz elektriskajām ierīcēm - kondicionieriem, sildītājiem, boileriem utt.
Un tad kādā brīdī ieslēgt tos visus - tīkls pārslogojas, apakšstacija netiek galā - un uiss, uz laiku elektrības nav. Avots - https://arxiv.org/abs/1808.03826
Aug 15 10:54 [info]sarkanvilks:
pārdod vecu suni
Valsts policija piedāvā atsavināšanai (pārdodot par brīvu cenu) dienestam nederīgo vācu aitu suni BAK, mikročipa Nr.703098100112850
Dzimšanas datums 12.10.2004.
Pārdošanas cena – 5,00 (pieci) EUR.


Iesniegums jāiesniedz LR IeM Valsts policijā, Čiekurkalna 1.līnijā 1, k - 4, Rīgā, LV – 1026 personīgi vai nosūtot pa pastu, vai faksu: +371 6707 5053, vai uz e-pasta adresi: kanc@vp.gov.lv.
Iesniegumu iesniegšanas termiņš - 2018.gada 08.augusts.

Kontaktpersona ar atsavināšanu saistītos jautājumos - VP GAP NP Reģionu biroja Zemgales sektora vadītāja vietniece Iveta Brizga, m.t.28381704, e-pasts iveta.brizga@zemgale.vp.gov.lv.


http://vp.gov.lv/?id=108&said=108&iepid=882
Aug 15 10:36 [info]ilona_pop:
Jautājumu kalni uz bezcerība par tehniskaijiem specterminiem. Pie resursu klātesamības zubru braukšanas teoriju. Jūs negribat to darīt vāciski:)
Aug 15 10:34 [info]ilona_pop:
Klusēšana ir zelts. To derētu biežāk atcerēties, īpaši, šajā pēdējā norieta posmā Maestro mājās.

Meklēju affordable dzīvesvietu lielpilsētā. Šie divi jēdzieni neiet kopā
:(
Aug 15 10:16 [info]slepkava:
Mums darbā šodien labo kondicionieri - hmm, laikam labāk vēlu nekā nekad. Vēl jau tak nav ziema pienākusi.
Aug 15 09:54 [info]santech:
Saožu rudeni.
Aug 15 09:49 [info]gnidrologs:
labs kopsavilkums tam kāpēc šis bērnišķīgais arguments nestrādā
In the intense debate that followed the rapid-fire censorship of Alex Jones and Infowars across virtually every major digital distribution platform last week, no argument has been lazier than the comparison with Christian-owned bakeries.
Aug 15 09:37 [info]zum:
Nekā jauna nav. Viss pa vecam.
Aug 15 08:57 [info]id:
Nevienam nav tik tīrs pods kā bulīmiķim.
Aug 15 07:24 [info]kisswithafist:
Nē nu besī ārā. Skrubinu to stulbo feisu 3x nedēļā, mitrinu, a tā izdomā lobīties, vienlaicīgi būdama speķaina. Fuck this shit. Besī Ārā.
Aug 15 01:27 [info]kapnutelpa:
kaut kādas dīvainas pārdomas par nāvi, drīzāk ne gribas, bet interesē nomirt, bet arī ne no depresijas vai bēdām, bet vienkārši tāpat. ne no garlaicības, bet nepiepildījuma.
ka tikai manai mammai nebija šādas pašas pārdomas šajā pašā vecumā, un tad es piedzimu, un cikls atkārtojas. man gan vajadzētu salauzt
Aug 15 01:18 [info]gnidrologs:
Strongly reduced support for "diversity" among Swedish women

Published August 13, 2018 at 11.09
DOMESTIC. Swedes' attitudes to ethnic "so-called" diversity show the lowest figures ever in the University of Gävle's diversity barometer. And, it is among Swedish women the attitudes have deteriorated most sharply.

The clearly more negative attitudes are seen in both low and high education sectors. Even people over the age of 50 stand out with an increased negative view of ethnic diversity in Sweden.

Almost half believe that men from the Middle East and Africa pose a serious threat to Swedish culture. Even women from the Middle East are also considered to be a greater danger than men from Africa.

A majority of native Swedes perceives too great differences between the indigenous culture and cultures from Africa and the Middle East for them to live in Sweden.

An increasing number of Swedish native people also believe that Muslim women are seriously oppressed and that Islamic language schools counteract integration and that muslim prayer disturb the social peace more than church bells.

A little more than a third state openly that they prefer white Swedish neighbors to foreign ones.

The Leftist academic researcher Fereshteh Ahmadi, responsible for the study, blames the negative trend on "media" and politicians.

-"We see this horrid development in many parts of the western world, Europe is turning racist and rightwing as we speak," Ahmadi said in a press release.


Lol, Ahmedī, varbūt viņiem nepatīk, kad viņu pilsēta dedzina svešzemju iebrucēji,m?
Aug 15 01:02 [info]koks:
Aiz gara laika noskatījos 300. Šķiet, iepriekš to biju ielicis kategorijā "kārtējā Holivudas action-tupeļbirste" un nedevis tai iespēju - tālu no patiesības arī nav, bet jāatzīst, ka šai filmai tomēr ir savs valdzinājums. Jā, smadzenes ir labāk atstāt stand-by režīmā, lai neizslēgtu filmu pēc pirmajiem dialogiem vai klišejiskajiem mēģinājumiem izraisīt skatītājā emocijas, piemēram, ieliekot protagonista, skarba trojieša, rokās mirstošu bērnu, taču vizuālais noformējums apvienojumā ar primitīvismu piedod visam zināmu odziņu. Nāsīs var saraut senatnes putekļus un šķēpa dūrieni izliekas triekti gluži kā gar pašu plecu. Ainas palēninājumā, it īpaši galvenā dūrēja elegantais izklupiens, metot pāri vairogam uzbrucējus un darot ar viņiem visu pārējo, kas vien labi izskatās, bija patīkams papildinājums un brīžiem atbildēja uz jautājumu vai ir vērts turpināt šo veidojumu skatīties. Filma īpaši piemērota smadzeņu stāvoklim kāds rodas šajā notrulinošajā karstumā un alkstot vardarbības, jo kurš gan īstenībā nealkst vardarbības. IMDB ļaudis laikam man piekrīt, ja jau filmai ir 7.7 vērtējums. Nākamajai daļai gan nav tik pieņemošs vērtējums, tā kā, visticamāk, ar šo pašlaik arī pietiks konkrētajā Holivudas action filmu piedzīvojumā.
Aug 15 00:44 [info]nulle:
Ja kādam ir jāmāca mīlestība, tas vairs nav skaisti.
Aug 15 00:39 [info]uncertainty:
cilvēks ir šausmīgi absurda būtne. kāpēc ir vienmēr jāgrib tas, kā tev nav/nevari dabūt...
Aug 15 00:39 [info]hauf_milk:
Fak, nu jau ir drusciņ par daudz. Mana sirds nav tik ietilpīga.
Labprātāk es nojūgtos vēl tālāk, līdz mani barotu ar smagām zālēm, un es neko nesaprastu.
Aug 15 00:20 [info]ena:
Suuds par pedagogiski mediciinisko komisiju un psihopaatu teevu un naudas truukumu es ceru ka mani beerni izaugs par labaakajiem draugiem
Aug 15 00:18 [info]hauf_milk:
Par laimi viņu izbesīju ar deģenerāta tekstiem. Varbūt beigsies viss šis negodīgais apmāns. Kad es beigšos, par to es nedrīkstu pat jautāt.
Aug 15 00:13 [info]26april2007:
weightloss diary
visiem saviem fatshamer draugiem varu garannteet ka peec seroquel dzershanas beigshanas es atkal eediishu kā normaals cilveeks un speshu izjust arī saata sajuutu
Aug 14 23:42 [info]magnolia:
Tik ļoti sagribējās nebūt vienai šovakar un kaut ko mīļu.Kur nu.
Aug 14 23:25 [info]dzheina:
Tikko twiterī izlasīju ierakstu par manuprāt ļoti aktuālu tēmu (bet stāsts ne par šo tēmu šoreiz),bet par to, cik ļoti sitās laukā, ka cilvēki uzreiz sāk apvainot/mācīt/labot cilvēku, kurš tikai izteicis savu viedokli un domāju noteikti ir gatavs lasīt ierosinājumus kā labot situāciju, bet, kāpēc jāmetas mācīt, ja tev nav nekas gudrs sakāms.
un tas, protams, veltīts gandrīz katram ierakstam zem, kurā izvēršas diskusija.
zinu arī, ka internetu neizmainīšu, bet es tomēr apbrīnoju tos cilvēkus, kuri tērē laiku, lai uzrakstītu pilnīgi bezjēdzīgu drazu.

/saprotu, ka jālasa mazāk diskusijas, bet es pat vēl izvairos no vēlēšanu diskusijām.
Aug 14 23:02 [info]hauf_milk:
Esmu 100% mazo, tātad arī sadists.
Tā vismaz psiholoģijas grāmatās raksta, arī ka noziedzniekam ar policistu ir identiskas varas problēmas.
Aug 14 22:58 [info]bozena:
Dārgie radioklausītāji! Ko labu var apskatīt tuvējā Ziemeļigaunijā tā uz vienu dienu? Pērnavu zinām. Ja neko citu neizdomās, brauks uz Pērnavu. Jaunkundze sarunājusi ar tēti izklaidēties. Lotes zemei viņai mazliet par lielu.
Aug 14 22:53 [info]prtg:
Lai apgaismotu katru satikto pretīmnācēju, vajadzīgs tikai lukturītis.
Aug 14 22:33 [info]simamura:
Es nicinu savu labo audzināšanu un latviešu zemtekstu kultūru.
Aug 14 22:31 [info]scope:
Labības kulšana iet uz beigām (vismaz manās bilžu sērijās), palikušas tikai dažas reportāžas.
Šoreiz kaimiņi, z/s "Panči", kuļot lauku pie mūsu vasaras rezidences.
... )
Aug 14 22:22 [info]heishy:
Baigi gribas alu.
Tā arī aiziešu gulēt gribot.
Aug 14 22:15 [info]juriic:
Yaaasss!
Višņevski!
Aug 14 22:07 [info]klusums:
Slavenības un raksturi.
Ja satiec kādu paziņu uz ielas ir uzreiz reflekss pasmaidīt, pamāt, pat ja pirmajās desmit sekundēs gluži neatceries no kurienes tieši pazīstami esam. Bet ja atceries, tad nu vēl jo vairāk! Lūk, šodien tipinot uz darbu es satieku pazīstamu cilvēku. Atpazinu momentā, bet jāturas pretī visiem instinktiem (arī neblenzt pārāk uzkrītoši). Protams, pēc pāris sekundēm ieslēdzās arī "reality check", bet nu pasakiet tikai, ka jūs gan nebūtu samulsuši, ja jums pretī nāk nu jau dikti sirmais Klūnijs?

Citās ziņās - gaudo suns. (Ne mans.) Besī. Skan pa visu pagalmu. Logu taisīt ciet negribu, bet tāpat nelīdz. Un regulāri, stundām ilgi. Labi ka reizēm mēdz ieturēt 5min pauzi. Šis noteikti nepadarīs mani par suņu cilvēku. Kaķi negaudo un skaļi nepārdzīvo, ja viņus atstāj vienus. Tas tā, ja jāizvēlas starp diviem raksturiem.
Aug 14 22:01 [info]santech:
Lakka tomēr nebūs. Kā uzkapājam - gribēju uztaisīt no vecā laptopa gaming konsoli. Nu ok, turpinu to darīt, bet nevis retro, bet uzbāzt SteamOS. Bet tā miskaste tik veca, ka nav pat UEFI, ko SteamOS prasa. Tāpēc lieku tagad Lubuntu un tam pa virsu Steam. Nu un ja čakarēsies, tad pamēģināšu ko šādu Turned my Debian into SteamOS :)
Aug 14 21:49 [info]marvellous:
Labi, ka var pierakstīt.
Man nav tā labākā atmiņa, vismaz ne attiecībā uz tādām ikdienišķām lietām, ko kāds ir teicis vai ko esmu teikusi es. Varbūt tā ir labāk, bet varbūt ne. Taču ir diezgan dīvaina un specifiska sajūta, kad tu kaut ko izdari tāpēc, ka tev to ir gribējies tieši tagad izdarīt, nevis tāpēc, ka tas ir bijis kāds super ilgi kārots un piedomāts mērķis, un tad kāds tev pasaka - "ā, nu, ja, tu taču pirms trim mēnešiem man stāstīji, ka gribi braukt tur, darīt to un dzert šito" - bet tu pats tikmēr vispār nespēj atsaukt lāgā atmiņā šādu sarunu.
Toties es atceros lērums citu lietu. Taču labi, ka var arī pierakstīt.
Aug 14 21:45 [info]dis:
snowblind

ko darīt ženēvā 4h ? piektdienas rīta pusē līdz pustdienslaikam ?
Aug 14 21:31 [info]temperature:
174 (es karājos tavā bizē, tava bize man simpatizē)
šī vasara tika pavadīta kino badā - gan nesezonas dēļ, gan visādu citu brīnišķīgu notikumu dēļ. šodien, izdzirdot pazīstamo europa cinemas džingliņu, es jutos tā, it kā varētu apraudāties. no laimes, no miera, no pareizās vietas sajūtas. tūlīt atkal jau pārsātinājums, bet pagaidām es šo vieglo reiboni izbaudīšu.
Aug 14 21:25 [info]runcis:
Aug 14 21:25 [info]methodrone:
Stop harassing people with your pain.
Man šodien darbā kolēģei bija total meltdown. Viņa vienā brīdī vienkārši sāka raudāt, atkārtojot, I can't do this, notupās uz grīdas un apķērusi ceļus ar sarkanām acīm truli skatījās tālumā. Šis mani ļoti trigeroja, jo es kanpi biju izdzīvojusi no pēdējās neatbildētās mīlestības. Tad, kad jau simts gadus tu iemīlies cilvēkos, kuriem tu esi atbaidošs puņķis, tu kaut kā iemanies savas sāpes brutāli un aukstasinīgi ielocīt prāta plaisās, cerot, ka neko tur nepāršķels uz visiem laikiem. Tad tu kā mazs, drosmīgs cinītis turpini iet pasaulē darot savus darbiņus un apzinīgos pienākumus, un iemanīties izturēties tā, it kā tava vientulība, zaudētāja sajūta un izloācija, ir nieks vien salīdzinājumā ar pārējām pasaules sāpēm, tāpēc tev nemaz nav tiesības par to nekā īpaši domāt. But there is only so much much one can do, if others decide to malevolently harass you with their bitterness and narcissistic pain and preposterously indulgent neurosis.

Esība ir fucked; and? Jebkuram cilvēkam, kam piemīt kaut minimāli apziņas putekļi ir skaidrs, ka 70-90 gadus ļurināties iekš demoralising flux of meat-cells without knowing what is anything, ir sāpju orģija tur, kur jābūt tīrai dvēselītei. Tieši tāpēc, cilvēka pienākums ir šo pazemojošo procesu nepadarīt traģiskāku un ļaunprātīgāku ar savām narcisa orģijām. Ja tev ir sāpes, tad esi pateicīgs, ka tās nav vēl lielākas, tad dari visu, lai vairotu pazemību un pieņemšanu. Paskaties uz citiem cilvēkiem, cik viņi aizkustinoši turas un cenšas. Līdz ko tu skaties uz savām sāpēm, tu izvēlies nāvi, tu tajās sāc grimt; un tā kā citi vienmēr arī skatās uz tevi, tad arī viņi sāk grimt. Ja tu tīši ej savās sāpēs, tu pazemini ne tikai sevi bet visu pasauli kopā ar sevi, cietsirdi! Nodarbojies ar to pats savā brīvajā laikā, ja reiz tik ļoti gribas pret kādu būt cietsirdīgam.

Rezultātā esmu sapratusi, ka neirotiski cilvēki mani padara neirotisku. Protams, atšķirībā no viņiem, es ar savām neirozēm nodarbojos savā brīvajā laikā, tālu un dziļi projām no nevainīgiem līdzgaitniekiem. Man vienkārši ir nulle cieņas pret neirotiskiem cilvēkiem, es nespēju panest viņu klātbūtni, man tā šķiet vēl destruktīvāka enerģija par klaju ļaunumu. Ļaunumu ir viegli izturēt, jo tas ir izprotams un paredzams, bet neirotiskums ir savāda, teju bezapzināta cietsirdība, kā demonic possession.

Rezultātā, man prātā saslēdzās it kā nesaistītas tēmas, un pārņēma ļoti tumša sajūta par manām izredzēm izdzīvot visu šo manu mūžīgo vilšanos mīlestībā. Man šķiet teju neizturama šī zaudētājas sajūta, degradēta zemuma un morāla izsīkuma sajūta. Man visu laiku šķiet, ka man ir iedota mīlestība, bet nepareizā, nepieņemamā variācijā, aizspogulijas mīlestība, mīlestība tās sāpīgākajās izpausmēs, un ka mana vienīgā nākotnes perspektīva ir dvēseliska, garīga anēmija, jo es samierinos ar šo nīcinošo, nešķīsto mīlestību, lai nenomirtu.

Rezultātā es dusmīgi aizgāju uz veikalu nopirkt jaunu dušas trubu. Vecā dušas truba jau mēnesi tecēja un šī šķita piemērota diena atpestīties no santehniska haosa.
Aug 14 21:24 [info]prtg:
Šomēnes varētu pārtikt tikai no āboliem vien.
Aug 14 21:18 [info]heda:
Pagājušajā naktī Rietumzviedrijā sadedzinātas un citādi vandalizētas 120 automašīnas, policijas patruļa apmētāta ar akmeņiem, bet valsts televīzija vēsta, ka auto dedzināšanas vasaras beigās esot parasta parādība, viens no to iemesliem - ugunsgrēki radot varenu vizuālo efektu.
Daļa "jauniešu" esot identificēti, policija jau no agra rīta ķērusies pie darba - parunājusies ar viņu mammām un tētiem.

https://www.metro.se/artikel/brandv%C3%A5gen-120-bilar-f%C3%B6rst%C3%B6rda-upp-till-70-personer-kan-ha-deltagit
https://www.svt.se/nyheter/forskare-bilbrander-ger-en-maktig-visuell-effekt
Aug 14 21:07 [info]sickboy:
Es mīlu savu dvīņu liesmu. :)
Aug 14 20:48 [info]sodienliist:
Vairāk kā 1000 km no mājām. Klausāmies The Velvet Underground, melnais kaķis glaužās klāt, rakstu pastkartīti. Es nedrīkstētu dzert alu, bet ko darīt, ja alus te ir lētāks kā ūdens?
Aug 14 20:44 [info]ripp:
Cibas grūtniecēm
Tā kā cibā šobrīd, cik noprotu, ir vairākas, gribu pateikt, ka taisu rebozo masāžu, kas ir atļauta un pat vēlama grūtniecēm :)
Piedāvāju, jo zinu, ka parasto masāžu grūtniecēm neveic "uz katra stūra" un šī ir patiešām jauka un patīkama pieredze :)
Aug 14 20:42 [info]f_g:
sestdiena, svētdiena un pirmdiena, un otrdiena! :)
burtiņi un bildes )
Aug 14 20:25 [info]atraiszens2003:
Es esmu tā mēme par “young white male with anger issues”.
Tiešām, es visu laiku esmu dusmīgs par kaut ko, nekad nevaru būt eiforiski laimīgs. Parasti, kad ēdu MDMA, kļūstu antisociāls un dusmīgs. Labi, ne vienmēr, bet gana bieži, lai naudu netērētu bezjēdzīgi.
Ja Latvijā būtu viegli pieejami ieroči, iespējams, jau sen būtu Dylann Roof 2.0 .
Es katrā cilvēkā varu atrast īpašību, kas mani sadusmo.
Esmu arī sienās izsitis vairākus caurumus.

Hate everything!
Aug 14 20:23 [info]peacemaker:
7+3 grupas/muzikanti, kurās esmu ieklausījies šogad )
Aug 14 20:14 [info]peacemaker:
The Hillbilly Moon Explosion
desmit grupas, kurās esmu ieklausījies šogad )
Aug 14 20:06 [info]magnolia:
Es patiešām nopietni un ļoti gribu dzīvot pie jūras. Un es peldēšos no maija līdz septembrim. Un iešu uz krastmalu bieži, es apsolu.
Aug 14 19:47 [info]gnidrologs:
Diegabiksis raud, ka atsevišķās valstīs viņa kūrētos bērnu izvarotājus un galvu griezējus vairs tik labprātīgi nelaiž iekšā un dažviet pat atļaujas balsot par partijām, kas vēlas novērst bērnu izvarošanas, terorismu un sociāl-kriminālo haosu, kura eskalācijā viņš piedalās. Nabadziņš.
Aug 14 19:46 [info]dooora:
Aug 14 19:40 [info]vinsents:
Zvans draugam
Vēl man nepatīk cilvēki, kas neievēro pamata pieklājību runājot pa telefonu. Jāsāk laikam bij ar to, ka man vispār nepatīk runāt pa telefonu, bet ja persona otrā galā ēd, klepo klausulē, randomly atvirza telefonu no mutes, brovsē internetu vai sarunājas ar kādu blakusesošu trešo personu, tas kļūst pavisam neciešami.
Aug 14 19:35 [info]feita_kleita:
Nepanesamais esības smagums.
Aug 14 19:19 [info]chrono:
...
Lasīju šo recenziju par Mogh un man acīs iekrita lieta, ko es tā vienkārši nevaru noignorēt. Nē, runa nav par to, ka šo par recenziju īsti neceļas pirksti saukt, vairāk jau par tādu kā dienasgrāmatas ierakstu. Runa nav arī par to, ka cilvēks 1/3 recenzijas ir veltījis, lai izpaustu treknu ksenofobijas devu, jo nu kaut kur jau tie NA vēlētāji tiek sagrabināti. Runa ir par to, ka kāds, kurš nav sasniedzis vēl pensijas vecumu izmanto vārdu "pupiņi". Pupiņi! Tas ir vārds ko es iztēlojos manu nelaiķa vectēvu izmantojam lai apzīmētu to, ko viņš redzēja, kad mana nelaiķa kuce bija apgūlusies tā, ka vēders ir pagriezts uz augšu. Bet nu, deminutīvam būt un varbūt kādu dienu man arī liksies ļoti mīlīgi un labskanīgi manas vai kādas citas sievietes krūtis (vai pupus, kā nu labpatīk) dēvēt par pupiņiem.
Aug 14 19:04 [info]seehearfeel:
Ja kādam ir nepieciešama iedvesma grāmatas varonei - click.
Aug 14 19:02 [info]porcupine:
Sen nebiju ielūkojusies Satori
Šlāpina raksta nosaukums nobiedēja ar to vien, ka tajā ir vārds "valsts", to nelasīšu, bet kas ir 10 simtgades tārpiņi? Oi nē, stārtapi. Nez, kas tie tādi, tapina stārus? (Ja stār, ja stār, ja očeņ stār.)
Nebija man miera — pameklēju vēl par Latvijas “stārtapiem” (man patīk tās pēdiņas).
Aug 14 18:59 [info]ll_:
Nevaru saprast vai pa atvaļinājumu esmu aizmirsusi kā jādzīvo vai arī kā jādzīvo Rīgā
Aug 14 18:50 [info]kants:
kā ir?
jūs kādas printmaking festivāla izstādes apmeklējāt? kas labākais? pērn ļoti patika, bet šogad kaut kā galīgā līkumā
Aug 14 18:42 [info]f:
In the last few years [Smith] has seen formulations change less to improve the delivery and active ingredients and more to address various marketing concerns.

The first change came with the removal of mineral oil, which was in the vast majority of skincare, because it clogged the pores.

Then came the addition of silicones and high molecular weight silicone elastomers that give serums their silky feel, but are a purely cosmetic ingredient that washes off. ‘It completely changed the market,’ Smith adds, ‘because this silky feel without being oily or greasy was really desirable.

Aug 14 18:22 [info]sickboy:
Cik saprotu, Hiršs joprojām domā, ka Trampam nav izpratnes par ārpolitiku un diplomātiju, jo viņš panāca tarifu noņemšanu tirdzniecībā ar Eiropu, NATO budžeta palielināšanu un runā draudzīgi ar Kimu no Ziemeļkorejas un Putinu. Tādi cilvēki kā Hiršs domā, ka tādām kodollielvalstīm kā Krievija un ASV vajadzētu būt naidīgām (KĀPĒC? Tās taču ir kodolvalstis un var uzspridzināt zemeslodi desmitiem reižu!) un ar Kimu nedrīkst runāt draudzīgi, jo "mēs tā nedarām". Viņi nesaprot, ka kad Tramps runā draudzīgi ar Kimu, viņš to dara ne jau tāpēc, ka viņam patīk Kims, bet, lai panāktu mieru un novērstu kodolkaru (un tāda paša iemesla dēļ viņš ar Kimu iepriekš runāja naidīgi un sauca par mazo raķešvīru). Bet šiem dauņiem tas nedalec. Kad Hiršam jautāja, ko vajadzētu darīt ar Ziemeļkoreju, viņa atbilde bija - neko. Nezinītis!
Aug 14 18:14 [info]sirena:
Šodien esmu neatpazīstama, kādi pieci draugi un paziņas ielās vienkārši iet garām
Aug 14 17:53 [info]feita_kleita:
Man nepatīk kostīmfilmas un filmas par 18 gs., bet
šī patika.
Aug 14 17:45 [info]chimera:
o bože, kā niez nagi

http://www.db.lv/galerija/477934/attels/4
Aug 14 17:31 [info]punkts:
Have you seen me in the prick bar hately?
Aug 14 17:23 [info]magnolia:
Iespējams, saaukstēšos, jo lietus un slapjas drēbes, bet es kā tāda laimīga vardīte pavadīju jūriņā tik daudz laika. Melluži jau kā mājas. Jūra šodien perfektā temperatūras attiecībā pret krastu, tīra, mīļa un smaržīga.
Aug 14 17:17 [info]dooora:
Kontrabanda Ragaciemā
Pirmais no Ragaciema, uz vakaru pusi ap 8 verstu tālumā, ir jūrmalas Klapkalnu ciems. Vidusdaļa no viena ciema līdz otram apaugusi ar priežu mežu. Gājiens caur viņu vientulīgs un garlaicīgs, kamdēļ jūrmalnieki no seniem laikiem to sauc par «gauso jūdzi». Senos laikos ceļu garumi bijuši pavirši, pa daļai pat pēc acumēra apzīmēti, uzstādītie verstu stabi nopuvuši un nozuduši. Vecie pīpmaņi tālākos ceļojumos noieto gabalu vērojuši pēc izsmēķētiem pīpjiem, piem.: viens pīpis — 5 verstis, pusotra pīpja — jūdze, divi pīpji — 10 verstis.
Tālā Dundagas jūrā bijusi toreiz bagāta lesču zveja. Ragciemieši laivās braukuši turp, uzpirkuši svaigas lestes, veduši mājās un žāvējuši Rīgai.
Reiz viena radzinieku laiva zēģelējusi uz Dundagu pēc lestēm, un dažas jūdzes no ciema satikusi zēģelkuģi, kurš rāmā vēja dēļ gausi lievējis pret krastu, ar karodziņu to pieaicinājis un piedāvājis izcelt ap pusnakti malā, Cērkstes ceļa galā, gausjūdzē, kontrabandu, kur Tukuma bodnieki žīdi būšot jau pretim. Saruna veikusies, un ar dažādām preču kastēm, drānu pakām un tējas maisiņiem piekrauta pilna laiva. Kuģis, par izcēlumu samaksājis, aizgriezies selgā. Zvejnieki, krēslai uznākot, kavēdamies lēni virzījušies uz malas pusi, bet nevis uz Cērkstes ceļu, bet atpakaļ uz ciemu, pusnaktī nonākuši uz raga mežastūrī, steigā nesuši mantas pāri kāpām tuvējā mežā, un starp paeglīšiem glabājuši. Neviļus jūrmalā iznākdams, viens ciemietis to noskatījies, pateicis kaimiņam un abi steigušies turp, bet sievietes vēsti izpaudušas tālāk, kamdēļ drīzā laikā jau pusciems zinājis par notikumu. Ko pirmajie paspējuši ienest mežā, tūliņ citi slepeni nokampuši un aiznesuši. No Klapkalnciema puses ieraugot nākam vienu vīrieti un noturot to par zūkuru, uztraukumā daļa mantas mestas jūŗā, lai atvieglotu laivu un aizmuktu. Gājējs nav bijis zūkurs, un kad tas pagājis garām, mantas no jūras izzvejotas un ar vēl laivā palikušām aizvāktas un izdalītas. Drānu baķi izžāvēti, bet maisiņi ar cieti sapresētu tēju bijuši tikai no ārpuses apslapuši. Bez tam bijušas vēl dažādas citas mantas, pārpilnībā smukas porcelāna pīpju galviņas. Kad Ragmuižniekos bijušas kāzas, tad kāzinieki ar viņām gājuši sisties kā ar Lieldienu olām. Tiklīdz kādam galviņa sasista, tas tūliņ izvilcis no kabatas citu.
Pēc kāda laika zūkuri tomēr par notikušo saoduši un ar ciema policiju sākuši māju kratīšanu. Tad izcēlies liels jandāliņš. Kontrabandas mantas steigā glabājuši dārzu grāvju patiltēs, starp kartupeļu lakstiem un krūmājos, pat cukurgalvas ar reņģu žāvējamiem kokiem «šautriem» sadauzījuši un izmētājuši.
Divas kaimītes sarunājušās, un vienā svētdienas rītā uz Slokas baznīcu braucot, paņēmušas līdzi vienu tējas maisiņu, pēc dievkalpošanas pārdot Polmaņa bodē. Zirgu iebraucamā vietā piesējušas, tējas maisiņu ar sakšiņu apsegušas un gājušas baznīcā, bet iedamas ieraudzīušas, ka pa ielu nāk pretim zūkurs.
Domādamas, ka notiek kontrabandas meklēšana, pārbijušās, pustečus steigušās atpakaļ, tējas maisiņu ielingojušas cūku aizgaldā un iesteigušās baznīcā. Zūkurs aizgājis savu ceļu, bet kad kaimiņienes pēc dievkalpojuma iznākušas no baznīcas, maisiņu cūkas jau saplosījušas un tēju sabradājušas.
Nosūkājušās un bēdīgu sirdi braukušas mājā, viena otrai pārmezdama par skubināšanu sviest maisiņu aizgaldā.
[Jēkabs Štūlis. Bigauņciema un apkārtnes zvejnieki. Zemnieka Domas, Rīgā, 1937.]
Aug 14 17:14 [info]dombrava:
Klusuma ēdiens
Mēmā putra apv. — svētku ēdiens, ko vārīja klusējot un izmantoja nākotnes zīlēšanā.
Mēmā biezputra apv. — svētku ēdiens, ko vārīja klusējot un izmantoja nākotnes zīlēšanā.
Mēmās pankūkas apv. — svētku ēdiens, ko gatavoja klusējot un izmantoja nākotnes zīlēšanā.

Avots: tezaurs.lv
Aug 14 17:05 [info]apjukums:
Ja gribi izzināt cilvēka dabu, pabrauc Amsterdamas centrā ar riteni.
Te valda pieklusināta anarhija, kas mijas ar 'izdzīvo stiprākais un nekaunīgākais' principiem. (Pilsētas) anonimitāte un (riteņbraukšanas) ātrums nodrošina, ka vainas apziņa ir maznozīmīga.
Mēs visi kļūstam par tādiem šķietami nevainīgiem teroristiem, uz riteņa uzlecot.
Statistika : Latest Posts
Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?