Latest Posts

Current posting stats: 7.54 per hour, 0.13 per minute RSS version
Apr 10 01:14 [info]fool:
esi sveicināta, migrēna. skaties, kāds labs laiks ārā, aizej taču prom
Apr 10 00:38 [info]wowow:
Zūma iedzeršanas ir tikai bišķin sliktākas par IRL iedzeršanām. Nu vismaz šobrīd tā šķiet.
Apr 10 00:16 [info]neraate:
Man ļoti gribas to jauno lielo visu sēņu grāmatu
Apr 10 00:07 [info]ezibalete:
Ivo, yo
Apr 9 23:34 [info]juriic:
.
es mēdzu ceļot pa karti šitā te:
https://www.google.com/maps/place/Dikson,+Krasnojarskas+apgabals,+Krievija,+647340/@73.507735,80.5310301,3a,75y,90t/data=!3m8!1e2!3m6!1sAF1QipMxn-M40b-aOvTD_3BDFFa7AiqY3JA6_LNNqkgP!2e10!3e12!6shttps:%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipMxn-M40b-aOvTD_3BDFFa7AiqY3JA6_LNNqkgP%3Dw203-h152-k-no!7i4608!8i3456!4m5!3m4!1s0x44c7933eb4bd9767:0xf9512d1949a4e753!8m2!3d73.5073598!4d80.5297852?hl=lv&authuser=0
Apr 9 22:57 [info]bries_monis:
Vēl viens ieraksts Žiga figņu sarakstam

Es neatbalstu konceptu morda dļa kirpiča, tomēr Žig-pizdaļugas gadījumā atbalstu. Ha ha.
Apr 9 22:56 [info]puuce:
Belgium 24,983 +1,580
Apr 9 22:19 [info]ripp:
pēdējās diennakts laikā domāju par subjektīvo situācijas grūtumu. katram savējo.
sakiet, noteikti taču ir "jauni neprecēti", kam šāda dzīve (arī pēc vairākām nedēļām) patīk tīri labi?
skaidrs, ka ir daudz tādu, kam psiholoģiski ir ļoti grūti. ir apgrieztas mūsu brīvības, pārkāptas mūsu robežas un tas var būt ļoti grūti. gan tādam, kas ir viens pats vai divatā ar partneri, gan arī tādam, kam prasīgs darbs vai mācības un vēl čupa ar bērniem.
nevar samērīt psiholoģisko grūtumu, tādēļ nedrīkstētu teikt, ka tam ir vieglāk nekā šim.
un tomēr. nevilšus sāku aizdomāties. varbūt man kā pēdējā gada studentam un divu ne tik lielu bērnu mātei, tomēr ir vieglāk?
nu tas ir, jā, slodze man ir diezgan liela (ne tik sen biju spiesta evakuēties uz nakti, jo no apstākļu maiņas totāli gāja ciet), domāju, kopumā, fiziskā slodze varētu būt lielāka, nekā tādam "jaunam/neprecētam". taču psiholoģiski?
man reāli nav laika ciest psiholoģiski. man jādara, kas jādara lai kkā tiktu uz priekšu, jo alternatīvas neiepriecina it nemaz. alternatīvas nešķiet pieņemamas. tādēļ ir jākuļas. tāpat ir jārūpējas par sevi - gana jāguļ un sevi ik pa brīdim jāiepriecina (katru dienu, ne retāk un ne biežāk), citādi no pārslodzes iet ciet širmis. bet, kamēr es samērīgi guļu un periodiski sevi iepriecinu, tikmēr - es pārāk neciešu. pasmagi strādāju, bet garīgu moku īpaši nav. situācijai esmu pielāgojusies, pieradusi, tikties ar cilvēkiem vairs diezko nevelk, jūtos ērti gan ar sevi, gan vīru, gan bērniem (tas, protams, neizslēdz to, ka visi trīs (arī es) mani periodiski izbesī un izved).
ja bišķi nenomāktu ekonomiskās lejupslīdes perspektīva, visār varētu teikt, ka dzīvoju bez raizēm.
es esmu viena tāda?
sakiet, kā ir jums?
Apr 9 22:18 [info]neraate:
Šobrīd par manu dzīvi īsi un kodolīgi kā tajā jokā par kazu, kura kaut kā aizdomīgi maz dod pienu: 'āzīti, protams, esat nomocījuši, bet dzīvos'
Apr 9 22:13 [info]black_robin:

Apr 9 22:11 [info]snorke:
3 dienas bija zem 4 K, sodien atkal virs 4K, precizak 4200
nu ar navem arii tada randoma mainiba no 500+600+, neteiksim ka kads izteikts progress dajebkaadaa no virzieniem

let`s embrace the future, jutos pilniba ekipeta, mans noslepums:

katru dienu 1-2 videomitini, juutos izsmelta un piepilditaa, pedejie mitini pilnigi parsteidza - man ir tik gudri kolegi un tik gudri draugi, vini ir tik gudri un tik labi cilveki, es pilnigi nespeju noticet - es nezinu, kaa es esmu to nopelnijusi, paldies paldies paldies (kur vini bija kad man bija 3 gadi un 13 gadi, a ? es dzivoju nezinjaa, ka saruna ar cilvecisku butni vispar ir iespejama)

man ir nofokusejusies 2 lieli raksti - katram vajadzigs 1 menesis labam draftam, vismaz 2-3 nedelas, abi ir virs manam speejaam, bet kurs raksts nav bijis virs manaam spejaam

es tiesam gribu tos 2 menesus tiem 2 rakstiem, iespejams, ka tas ir vienigais, ko es gribu - es nezinu, vai varu, bet man ir idejas, man ir struktura, man ir ko-autori, tam visam vajag netraucetu laiku

karantina, te es esmu, man vajag 4 nedeljas vismaz
Apr 9 22:10 [info]seth:
oh to be an orca whale floating on my side at night and watching the northern lights
Apr 9 22:08 [info]balts_sunis:
nejaukas iekšas
šodien viss un visi mani pieviļ. tā jau laikam notiek, kad bijusi kāda izteikti laba diena, neizbēgami seko arī tāda, kura liek neciest visus un sevi visvairāk.
Apr 9 21:51 [info]jojo:
logi
es esmu mājsaimniecības varone!
1) abas ar A izrevidējām viņas mīksto mantu kasti, pusi mantu sapakojām izmešanai (ne glābjamas, ne atdodamas, traģiskas) un, kas jauki, mazums pats tur visu ko šķiroja;
2) izmazgāju 2 stāva aizkarus;
3) nomazgāju visus otrā stāva logus;
4) sašuvu mazumam biezos aizkarus (tas ir, aizkari jau bija sašūti, vajadzēja tikai nogriezt pareizā garumā un atšūt, bet tas ar rociņām, rociņām).

un tagad man sāp kājas. kājas, karl! muguru es vēl saprastu, bet kājas!

gan jau tikšu arī līdz dzīvojamās istabas logiem. ja ne šogad, tad nākamgad.
Apr 9 21:51 [info]sarkans0987:
Laimīgā vieta 2
Atradu jaunu laimīgo vietu- 15min attālumā no mājas pa meža taku var aiziet līdz ezeram, kurā laipa iesniedzas pašā ezerā un galā soliņš. Apsēžoties uztā, pārņem ezera šalkoņa un putnu sarunas. Līdz pat horizontam - ūdens un mākoņu spoguļi. Miers. Mana jaunā miera osta.
Apr 9 21:42 [info]kisswithafist:
Virtuves kombains man ir gandrīz tieši gadu. Šodien paskaidroju atšķirību starp blenderi un kombainu. Procesā atklāju, ka manam kombainam ir arī garšvielu malšanas aksesuārs. Dažas stundas iepriekš biju meklējusi internetā garšvielu dzirnaviņas (neveiksmīgi, man vajag tādas, kas samaļ visu un uzreiz, nevis birdina pa druskai kā piparu dzirnavas). Bet tās bija tepat. Magic.
Apr 9 21:36 [info]juriic:
.
DAAAAYYYYYYYMMM tas vīns ar astoņkāji ir labs!!
Apr 9 20:57 [info]missalise:
Man ļoti patīk tā covid māksla - kur cilvēki mēģina ar mājās esošajiem līdzekļiem attēlot slavenus mākslas darbus. Mana favorīte ir šī te -Apr 9 20:51 [info]snorke:
man bija tik labi 2 zoom miitini, esmu loti laimiga (darbs-raksts-kas-atklaja-jaunus-aspektus un draugi-kas-karantinaa-klust-aizvien-tuvaki)
Apr 9 20:33 [info]virginia_rabbit:
Ingmārs darbā no mājām
Apr 9 20:06 [info]asiize:
Baigi patīk piķēt. Vecums.
Apr 9 19:50 [info]mtldd:
sāku pierast redzēt sapņus katru nakti.
Apr 9 19:27 [info]zum:
Man ir aizdomas, ka baznīctēvs no gara laika bimbinās visas Lieldienas. Laikam patīk.
Apr 9 19:26 [info]vinsents:
Kā samierināties ar savu nenozīmību
Visa tā izolēšanās tikai vēl skaudrāk liek apjaust savu nenozīmību.
Apr 9 19:06 [info]telefontubbie:
Lai dzīvo brīvdienas
Interesanti redzēt klipus dziesmām, kuras dzirdu vai nu darbā vai veikalā.
https://muzikas-video.lv/ (sadaļa tiešais ēters)
Dīvaini, ka dzirdot dziesmas, atceros vārdus un melodijas, bet reeeti kuru spēju atsaukt atmiņā (lielākoties tās, kuras koncertos dzirdētas netīšām vai tīšām), arī tās, kuru fonā nereti jāstrādā (un nevar neiegaumēt dziesmas kaut kādas, ja esi reāli jau sadabesījies un gaidi, kad pulkstenis skries ātrāk).
piem. Ozols riktīgi vecs onkulītis, tas reperis izskatās nu jau utt. Un tikai šodien uzzināju vienas Dzelzs vilks dziesmas īsto nosaukumu. :D

Brīvdienām ir sagatavots alus, rieksti un divu nedēļu neizcīnīta uzvara vienā galda spēlē, kura jāpārspēj. Jāsapumpē riteņi, ja nu sanāk kādā rītā agri pamosties un izbraukt.
Apr 9 18:26 [info]bozena:
Uzturzinātņu guru, mediķi, vegāni, erudīti un pašerudīti, žurnāla Veselība iekšā redakcija! Padoms vajag!
Kā uzraut hemoglobīna līmeni, sevišķi, ja personāžs neēd gaļu, bet asinsanalīzes nav tās spožākās? (Nu patiesībā ir sūdīgas).
Mopēds nav mans (es esmu īsts kaujas ponijs), tas pieder Vienai Pazīstamai Meitenei.
Manas zināšanas par hemoglobīnu aprobežojas ar bietes ēšanu pie otrās grūsnības un dzelzs tablešu ēšanu pie pirmās.
Apr 9 18:07 [info]punkts:
Visiem iesaku ēst olu čaumalas.
Apr 9 17:35 [info]runcis:
Apr 9 17:04 [info]balts_sunis:
pāris lietas.

1. es nekad nebūšu youtubere, jo video montāža ir tikpat neciešami stresaina un sarežģīta, cik intriģējoša. droši vien arī mans dators gluži vienkārši ir diezgan sūdīgs. (padomus nemeklēju, paldies)
2. mans tēvs šodien sevi parāda no riebīgākās un nepatīkamākās puses. nekad man tas nav pietrūcis un nedomāju, ka kādreiz pietrūks. viņš ir amazing, kad netaisa šitās miskastes, bet katram ir sliktās dienas.
3. droši vien jaukākā ziņa šodien - man uz pakomātu atnāca jaunais mētelis un par to esmu priecīga.

gaidu rītdienu, gribu dabūt tās geto un ne tik geto bildes no filmas
Apr 9 16:46 [info]umi:
Tracina tas, ka gandrīz ik pēc dienas kaut kas mainās Covid sakarā, ja tā rupji uz to lietu skatās, tad termiņš noteikts līdz 12. maijam, bet šodien vēl parādās ziņa, Octas varēs iesaldēt, noņemot mašīnas no uzskaites, nemaksāt nodokli - tas viss uzņēmiem ir jauki, bet kurš datums jau? Tie tur augšā tomēr nav uzdevumu augstumos, varēja agrāk lemt, īpaši, ja katrai nozarei pa ministrijai:-), nu par šo taču varēja agrāk aizdomāties vai tas tikai tāpēc, ..., neteikšu - kāpēc:-) P.S. Riktīgi tracina visas šīs izmaiņas “pēdējā brīdī”, lai tikai spodrinātu savu tēlu, nelaikā tā kā jau... iespējams, viņi jau zina, ka pēc mēneša vēl nekas nebeigsies, visdrīzāk tā, lai nevienu lieki nesatrauktu.
Apr 9 16:43 [info]ingmars:
55mm Mini Hot Juice
Ja man kādreiz nolietosies mani 55mm Mini Hot Juice riteņi, es to vietā dabūšu 55mm Mini Super Juice. Es biju ļoti patīkami pārsteigts, cik tie ir ir atsperīgi uz nelīdzenas un vienlaikus ātri uz līdzenas virsmas.
Apr 9 16:24 [info]punkts:
Putni mani dzirda.
Apr 9 15:40 [info]naaviit_naac:
Piegriezies līdz nelabumam strādāt horizontāli, bet kā jau katrs sevi cienošs nevu sāpju pacients nemāku kustēties bez notizlošanās.

Kopš melnās piektdienas tālāk par vārtiem esmu tikusi piecreiz. Jo lēni, karantīna and shit. Un ķepiņa sāp, tipst, svilst un visas pārējās izjūtas.


Vismaz kolēģi spēj uzjautrināt un jaunais amats neļauj nekustināt smadzenes. Un redbuls pietiks. Turklāt neviens neredz prokastināciju.
Apr 9 14:43 [info]217:
Koronas hronikas. Rindas
Aizbraucām līdz Lidlam, aizbraucām līdz Tesco, no mašīnas tā arī neizkāpām, jo psihas rindas.
Arī piemājas veikalos visur rindas, tikai coopā nebija, nopirku pāris lietas, lai izvilktu līdz rītdienai, mēģināsim vēlreiz agri no rīta.
Laikam visi domā, ka jāiet šodien iepirkties, jo visi citi ies iepirkties rīt, jo bank holiday, vai arī rīt būs vēl lielākas šausmas.
Apr 9 14:39 [info]inese_tk:
pandēmijas dienasgrāmata
mēnesis ārkārtas stāvoklī. tādā praktiskā ziņā viss joprojām labi - ko ēst ir, ko darīt arī, ir kur iet ārā, bet jūtu kaut kādu trauksmes apakšstraumi. baigi negribas neko darīt, gribas spēlēt Heroes (personīgais red flag), negribas darīt jogu. negribas pat braukt pie zirga, lai gan tas ir tas, kas mani tiešām iepriecina un nekad neesmu nožēlojusi, ka aizbraucu. cenšos savus erorus apiet, sarunājot ar staļļa saimnieci cikos un kad būšu, tas motivē tikt līdz mašīnai un sākt braukt, jo ir taču sarunāts. pēc tam jau ir labi un priecīgi. brīžiem naktīs sapņoju garus, nogurdinošus un ļoti sarežģītus, vārdos neieliekamus sapņus. pārreiz esmu modusies arī nosvīdusi pilnīgi slapja. mājās un dārzā neesmu izdarījusi gandrīz neko. vīrs arī pārstājis pievērsties saimniecības lietām - spēlē ģitāru, skatās Peaky Blinders vai taisa audio failus KVFR Dekamerona projektam. pusotru nedēļu nebijām bijuši veikalā. vakar bijām un, lai gan gandrīz vienīgā lieta, ko reāli vajadzēja bija maize, iztērējām veselu žūksni naudas, jo - ja nu sagribas to, ja nu šito, labāk jāpaņem tagad... apnicis arī internets. neskatos un nepatērēju nekādu ēkultūru. tikai no rīta un vakarā nočekoju ziņas un periodiski truli skrollēju soctīklus.

aizvakar gan bija ļoti forša diena. sapratām, ka dabas takas ir mīkstajiem un pēc manas dziedāšanas biedrenes - hidrobioloģes ieteikuma gājām pārgājienā pa džungļiem Rauzas krastiem. ļoti skaista upe, tepat mūsu rajčikā, kuras liela daļa ir dabas liegums, tāpēc, ka tajā dzīvo vairākas ļoti, ļoti retas gliemenes. tās gan nemācējām pamanīt, bet es pirmo reizi redzēju mežirbi, kuru nav nemaz tik viegli tā ieraudzīt. izbridāmies pa brikšņiem, kraujām, zvēru agorām un upes krastiem. nogājām tik nelielu daļu no upes, tā kā palika citām reizēm arī ko iet. vēl plānā ir turpat blakus esošā Šepka un Kapusila senkapi un pilskalns. ja kas, šādām aktivitātēm iesaku LVM GEO aplikāciju. var redzēt grāvjus un mazos celiņus + to, kas ir LVM, kas privātīpašums, t.i., kur var droši vazāties. pēc pārgājiena beidzot atklāju arī peldsezonu.

kas jums jauns?
Apr 9 14:33 [info]virginia_rabbit:
Reinis sācis dzirdēt čipšus pakās
Apr 9 14:17 [info]izdziivotaaja:
Nu nopietni? Šorīt biku paskaļāk mūziku uzlikām un viss - augšējais kaimiņš sāk dauzīties. It kā mēs tā katru dienu darītu..pat lielākas ballītes mājās ir tik 1x pusgadā bijušas. A to, ka viņš katru(!) nakti laika posmā no 1:30-3:00 naktī stumda mēbeles vai sazin ko dara, viss ok?! Jā, te ir laba dzirdamība un mierīgi dzirdam, kā viņš stampā apkārt pa savu dzīvokli, bet mēs tak neko nesakam!
Apr 9 13:57 [info]au:
kad izsludināja ārkārtni līdz 12.maijam, mana pirmā doma - ak, nē, kāpēc uz tik īsu laiku!
laikam tas parāda, ka man te - laukos - labi iet. būtu Rīgā, domāju, ka juktu prātā, gribētos cilvēkus un bārus, bet laukos? te jau tāpat ir cits temps. labi, ka mani darbi ir iepauzējušies, varu atmest visām ambīcijām ar roku un dienas pavadīt šmorējot, mazgājot vai dodoties pastaigās.

(un bērni ir sajūsmā par kurināšanu)
Apr 9 13:48 [info]fool:
Eh, tā sapriecājos, ka lielais vilnis laikam būs pārvarēts, bet te nu bija

Tomēr uzskatu , ka visi esam baigie malači
Ņemot vērā to, ka covid testiem vispar ir lielakoties dekorativs raksturs un medicīnas resursi ir minimāli, pierādās, ka viņķeles stratēģija ir ļoti saprātīga un efektīva
Apr 9 13:46 [info]zeme:
Četrdiennieka plāns :

x salabot gultu
x sakopt ābeles dārzā
x noklausīties Bovija Berlīnes triloģiju
x uzcept omleti
x nebuhāt!!!
Apr 9 13:20 [info]ingmars:
politiska
Arī vīruss ir politisks, nāve ir politiska, viss ir politisks. Elpošana ir politiska, pat fiziska pastāvēšana ir politiska.
Apr 9 13:19 [info]watt:
Berlīnē ir ļoti silts, un visiem ir grūti nosēdēt mājās. Infekciju līkne paleksies - bet ar novirzi par apmēram 10 dienām. Skat, Bojo, 10 dienas tupēja mājās, kamēr saprata ka nu ir sūdi un ielikās ICU (Intensive Care).

Šeit, man liekas, neviens testēties neskrien, un pie oficiālās statistikas gan jau tiek pieskaitīts tad, kad ieveļas slimnīcā ar smagiem simptomiem, un dabū testu un diagnozi.

Viens faktors kas varbūt Vācijā samazina vīrusa izplatīšanos, ir ka šeit viss ir svētdienās slēgts - cilvēkie neiet burzīties pa visādiem iepirkšanās centriem. (Restorāni, krogi, klubi - tas gan ir [bija] vaļā.) Tad vienu brīdi bija runas ka atļaus veikaliem svētdienās strādāt - es īsti nesapratu ar ko tas beidzās - bet ceru ka, neatļāva strādāt. Jo fakts ir tāds, ka cilvēki testēties iet tikai kad simptomi ir nopietni, bet infekciozi ir visu laiku (un daudzi ir un būs slimi, bet asimptomātiski).

The Daily Show nodemonstrēja tādu kolāžu kā ziņu cilvēki ASV vīrusu nolika par "just a flu", un "just common cold" - tagad kad tuvu 2000 cilvēki dienā mirst, biški citu dziesmiņu sāk dziedāt. Ar koferīšiem skraida un aizsargmasku sūtījumus āzijas lidostās skaidrā naudā pārpērk. (Es nebrīnītos ja tās kravas drīz sāks vīri ar stobriem sargāt, lai citi vīri ar koferīšiem netuvojas.)

***

Kad viss šis būs aiz muguras, es domāju Ķīnai būs diezgan smagi jautājumi jāatbild: kāpēc būtu jāēd sikspārņi un pangolin. Kāpēc būtu pangolin jāķer un jātirgo, ja tie jau tā ir aizsargājama suga? Kāpēc Ķīna savus ārstus, kas slimību jau no paša sākuma sauca par SARS2 policejiski sodīja? (Interesanti gan, ka Ķīna pēc tam saņēmās un visai ātri reaģēja, tik ātri ka rietumi par nesamērīgu reakciju sāka apsaukāties. Bet paši rietumi to laiku tik urbināja degunu un sēdēja dziļā denial.)

Tas, kā Ķīna rīkojās ar ārstiem pašā sākumā, es domāju CCP varētu diezgan smagi atsaukties.
Apr 9 13:11 [info]ingmars:
kapu sajūta
Mana dzeja liek cilvēkiem justies slikti.
Apr 9 13:10 [info]swarmsea:
par captchu un manu trial and error
captcha: 5+4
es: 5+4
captcha: 3+4
es: 3+4
captcha: 5+3
es: 8
captcha:: here's your download link
Apr 9 12:58 [info]prtg:
klabietis
Apr 9 12:53 [info]lavendera:
ar jaunā koronavīrusa iztaisīto slimību Covid-19 Lietuvā miruši 15 cilvēki
(leta)
Apr 9 12:22 [info]tvarj:
ļoti novērtēju šodienas mājasdarbu ētikā - sakārtot savu darba galdu :D
Apr 9 12:09 [info]ad_absurdum:
Sapnī spēlējos ar Covid-19 apstākļiem pielāgotu uzvelkamo rotaļlietu - baltu žurku uz ritentiņiem. Tās iekšpusē bija iestrādāts ar dezinfekcijas līdzekli piesūcināts materiāls. Ripinoties pa virsmām tā aiz sevis atstāja mitrus dezinfekcijas līdzekļa ritentiņu nospiedumus. Higiēniski gan pašai rotaļlietai, gan virsmai.
Apr 9 11:59 [info]artis:
https://slate.com/technology/2014/07/vector-institute-in-novosibirsk-siberia-where-russia-stores-its-smallpox.html
Apr 9 11:35 [info]f3:
Mūs ne reizi neapturēja.
Apr 9 11:35 [info]brookings:
Quarantine Diaries Week 4
Šodien no ECB: "Pirmkārt, veicam plašus mērķpasākumus, lai nodrošinātu, ka likviditāte sasniedz tos, kam tā visvairāk vajadzīga. Mūsu jaunā mērķaizdevumu iespēja piedāvā bankām likviditāti aptuveni līdz 3 triljonu eiro apjomā ar negatīvu procentu likmi (līdz pat –0,75%). Tā ir viszemākā procentu likme, kādu jebkad esam piedāvājuši."

March 16 (kamēr visi teicamnieki šausminājās par kaut ko.. aizmirsu ko ... šīs notika (no Forbes): 

 Reserve Requirements cut to Zero! 

"Going back in all of history, banks have been required to hold reserves against their assets - which are loans and securities. It’s simple – banks set aside a percentage of their assets as reserve and kept it in gold (for most of recorded history) or as cash at the Federal Reserve. This is a fundamental pillar of fractional reserve banking. Conceptually, the reserve gives depositors confidence that when they show up to take their money back, there will be cash to give them. It hasn’t always been nearly enough and if depositors get wary, they “run” to the bank to withdraw their money. Please re-watch “It’s a wonderful Life’ to see what happens during a bank run. It’s not pretty. It hasn’t just happened in black and white either. 

There were runs in 2007 and 2008 as depositors feared for their funds at several banks.

During the over 100+ years of Fed history, they have mandated the bank reserve ratio. Manipulation of the reserve requirement ratio has been one of their most powerful tools. That ratio was north of 20% through most of the first fifty years of the Fed (including the great depression). It had made its way down to 10% - that was before today. Until further clarification or notice, banks need not hold any reserve against their assets. This means that banks could theoretically continue making loans to infinity.'
Apr 9 11:34 [info]kisswithafist:
Man jauns hobijs – vērot putnus internetā. Mans favorīts ir zivjērglis. Pat, ja ligzdā neviena nav, dzird blakus esošo putnu skaņas. Ļoti nomierinoši.

Savukārt te, pilsētā, pie logiem siro bumbuļbites. Nekur veikalā nevaru atrast tīklus, ir tikai balkoniem. Bumbuļbites mani nesatrauc, bet irši un melnais spiets mazmušiņu gan. Un tie JAU nāk. Biju atstājusi lodžijas logu vaļā (1 no 4), kamēr snaudu, tur bija salidojis vesels mākonis mušiņu, kas netika ārā. Bezmaz likās, ka kāds bēniņos nobeidzies, pzdc, savu mūžu tik daudz mušu nebiju redzējusi. Uz pāris logiem ir vecie tīkli no iepriekšējās sezonas, bet pateicoties zīlēm, kas tēlo alpīnistus un domā, ka aiz tiem ir kukaiņi (parasti nav), tīkli ir caurumaini. Nu nevarēja tie ziemā barotie putnalopi joprojām nākt un ēst kukaiņus, ko?! Nepateicīgie!

Zivjērgļu pāris
Apr 9 11:30 [info]user3165:
ā, jā, nokačāju westworld. kautkāds jaunais game of dthrones.
un geim of drones ir hujņa, bet turpinu ww skatīties jo..
Apr 9 11:05 [info]user3165:
life goals. ā, nē! jo vakar jau uztaisīju 100% seivu ! whaat gtfo, noo way!
Apr 9 11:00 [info]az:
blīgzna zied. ūdens jau pavisam silts.
Apr 9 10:57 [info]maigs:
lielākās pārmaiņas ar jauno darbu ir tas, ka ir vieta dziļai un nesteidzinātai domāšanai. nu ar jauno režīmu tas sasniedz īpašus apmērus un beidzot (!) pēc 8 mēnešiem es sāku aprast ar šo space for thought kā pamatvajadzību veselīgiem rezultātiem ar tālejošām pozitīvām sekām. es jūtos brīva patērēt nesteidzīgai domāšanai tik daudz laika, cik tam ir vajadzīgs. un ja neizdomāju šodien vai rīt vai parīt, nav steigas, izdomāšu vēlāk.

šajā jaunajā augsnē sanāk daudz "filozofēt" un pēdējā laikā es domāju par diviem jēdzieniem "vergu mentalitāte" un "pacietība". Es pārāk negribu te izplūst garās filozofiskās apcerēs, bet manuprāt pārāk daudz cilvēki uzvedās itkā vergu mentalitāte ir (nejaušu) apstākļu sakritība, kurā tu esi ieslodzīts ne savas vainas dēļ. Tie neredz, ka ir tieši tur, kur viņi ir savas (neapzinātas) uzvedības vai darbību rezultātā. (es negribu vispārināt un tas neattiecas uz visiem. punkts)

pacietība, savukārt, latviešu kultūrā, manuprāt, ir absolūti pārprasts un nepareizi lietots jēdziens (bet varbūt es to esmu nepareizi savā sistēmā ietulkojusi un te kaut ko muldu, labojiet, ja es kļūdos). pacietību implicē kā aktīvu momentānas gribēšanas apspiešanu ilgā laika termiņā, to īpaši borē bērniem: pacieties, tad dabūsi stilā. tas ierosina tādu kā aktīvu gatavības un trauksmes, uzbudinājuma stāvokli: vēlnē, velnē, bet drīz, jā drīz, bļe, jābūt pacietīgam, vēl bišķiņ un tad būs. nu jūs padomājiet par orgasmiem - tie kuri baigi grib un kaut ko sev galvā mermelē un baigi aktīvi par to domā: vēl nē, vēl nē, jā tulīt, vēļ bišķiņ, ai, bļa, nesanāca.. šitā nekur nenonāk. es vispār nemaz nesākšu par sieviešu dzīvesstila žurnāliem, kur vārdu pacietība tik bieži nācās lasīt, kad dzīvoju lv vidē: esi pacietīga, īstais vīrietis lalala stilā, vispār nepareizi tulkotā pacietība, šķiet, ir latviešu sieviešu kredo, kas diemžēl velk aiz sevis sūdīgu karmas asti.

manuprāt pacietības esence ir daudz vienkāršāka un neietver apspiestas sajūtas, aktīvu uzbudinājuma stāvokli. ja kaut ko tagad nevar dabūt, ko gribētos, atslābsti. atslābt vispār būtu aktivitāte uz ko cilvēki daudz vairāk būtu jāmudina nekā "esi pacietīgs". atbrīvo saspringo smadzeni, iztaisno krunku pierē, atlaid savilktos plecus, atspiedies pret atzveltni, palūkojies uz griestiem, ieelpo un izelpo. atslābsti vēro un rīkojies īstajā mirklī, atnāks ja būs lemts, un ja nav lemts, značit būs kaut kas cits.
Apr 9 10:56 [info]chimera:
indijas vēstniecība katru apdeitu tautiešiem noslēdz ar padomu piekopt jogu un aizjūrvēdu imunitātes stiprināšanai un stresa mazināšanai. jogu internetos ir sācis pasniegt arī indijas premjerministrs modi

https://economictimes.indiatimes.com/magazines/panache/now-you-can-practise-yoga-with-modi-during-lockdown-pm-shares-fitness-routine-on-twitter/articleshow/74882513.cms
Apr 9 10:52 [info]pavisam:
Anita
Saņēmu apsveikumu dzimšanas dienā no Lutera draudzes.
Baigi mīļi!!!

Škrobe, ka šodien nav mana dzimšanas diena.
Vai, ka neesmu Anita...

Bet izdarīju labu, uzrakstīju, lai pārbauda numuru.
Parasti ignorēju, bet palika žēl jubilāres.

Bet vispār interesanti - Anita ieņem īpašu vietu draudzē, vai viņi patiešām sveic visus?
Apr 9 10:46 [info]atheist:
24.diena
Sāk nedaudz riebties. Ne tik daudz, ka man gribētos cilvēkus satikt vai bārā pasēdēt, bet tā apziņa pati par sevi, ka nevari nekur iet pat, ja gribētu. Un tagad es ļoti gribētu tieši prom no pilsētas, kaut kur ārā, mežā, pļavā, pie ūdens, vienalga. Jau dažas dienas ārā ir supersilts un saulains, Odins izbauda balkona burvību, esmu apcepinājusi kaklu (Ziemeļu cilvēku problēmas Francijā ir vēl jo sāpīgākas), puķes ir sasētas, pārstādītas, izmestas un visādi citādi apstrādātas un ir sācies "vakariņas ārā" laiks. Domāju, ka bez balkona jau būtu nobeigusies. Āprus mājām joprojām neesmu bijusi (nu jau 24 dienas), ja vien neskaita to pus metru, ko pastiepos no mājas ārdurvīm līdz pastkastei, lai saņemtu priekšnieka sūtīto kasti šokolādes, lai visiem darbiniekiem uz Lieldienām labs prāts.

Mājās pavisam noteikti nav garlaicīgi, esmu atkal aizrāvusies ar WoW (nu jau ar 5 characters vienlaicīgi ^^), citā laikā paknibinos ar dzimtas pētīšanu un urbināšanos baznīcu grāmatās. Vēl vienmēr var uzmest aci Netflix, ja nu galīgi nekā cita nenāk prātā. Starp citu, žēl, ka Mind Hunters laikam tā arī neturpināsies. Tas gan bija viens no retajiem seriāliem, kas tiešām paķēra.

Vismaz darba sakarā pagaidām nekas nemainās. Šķiet, ka pat pieprasījums pēc mums ir vēl vairāk audzis. Tas gan neatvieglo to čakaru, ka netiec klāt pie visiem TV, kas ienāk prātā, bet nu gan kaut kā. Un, jā, ja man būtu teikšana, Chromecast tiktu sadedzināts sārtā. Priekš tā brīnuma kaut ko izstrādāt ir tiešais reiss uz psiheni.
Apr 9 10:41 [info]prtg:
The National Zeitgeist
Apr 9 10:34 [info]pljecka:
Apr 9 10:32 [info]lavendera:
https://www.facebook.com/groups/izoizolyacia/

kaut kas līdzīgs arī instagramā, bet ne tik smieklīgi
Apr 9 10:29 [info]swirl:
izrādās, konkurss bija niecīgs. manis rakstītais projekta pieteikums dabūja pirmās kārtas finansējumu. tagad dažus mēnešus būs laiks gatavot pieteikumu otrās kārtas finansējumam, kur gan konkurss, gan finansējums krietni lielāks. nevaru noliegt, ka tas mazliet biedē, jo būs viss no jauna atkal, bet tajā pašā laikā ir arī interese mēģināt.

šajā nedēļā dažas dienas pēc darba, kad ārā vēl gaišs un kabinetā neviena cita nav, sēžu, lasu par galīgajiem elementiem un skatos, kā realizēt. iepriekš man tik tāda black-box pieredze ar tiem bijusi.
Apr 9 10:20 [info]prtg:
ļoti pravietiski (it was)
Sippin' on straight chlorine, let the vibes slide over me
This beat is a chemical, beat is a chemical
When I leave don't save my seat, I'll be back when it's all complete
The moment is medical, moment is medical

/Twenty One Pilots
Apr 9 10:02 [info]mapats:
Āra apstākļi saka, ka frizieris var mani pieņemt lapenē, vai klajā laukā, kur Saule visu dezinficē. Par ideju gribu bezmaksas matu griešanu, jo ataudzēt pačku kā deviņdesmitajos nav vēlmes.
Apr 9 09:56 [info]f:
tagad arī man sanāk "darbs saistīts ar mākslas pasauli", hehe, bet, jā, ne gluži, vērtēju faktorus, kas apdraud mākslas darboņu veselību un dzīvību, un interesanti, ka mans priekšgājējs uzskatījis līmi par pieminēšanas vērtu, bet psihosociālos un psihoemocionālos riskus nav atzinis, kas ir gluži saprotami, jo ārēji taču ir tā šķietamība, ka "jūs taču radāt skaistumu, kādas jums vispār var būt problēmas?". a tie izrādās visstresainākie cilvēki. tagad tik jāizdomā, ko tādu rekomendēt. "neņemt darbu uz mājām" laikam nederēs.
Apr 9 09:51 [info]komatozs:
V+G
Apr 9 09:19 [info]umi:
Andrea Bočelli koncerts tiešraidē 12.aprīlī, Bočelli YouTube kanālā, ap plkst. 20:00, ir iespēja atpūsties garīgi, koncerts “Bočelli: Music for Hope”
Apr 9 08:38 [info]arkls (in [info]pajautaa):
filma
Apmēram pirms desmit gadiem bija filma, kuras daļa filmēta Gulbenes stacijā, bet noteikti bija pilns vagons ar grūtniecēm. Kas šī par filmu?
Apr 9 08:36 [info]punkts:
Tulpe un mis tupele.
Apr 9 08:27 [info]jojo:
23.diena, Zaļā ceturtdiena - frumpy and grumpy is new me!
varētu padomāt, ka tāpat nav gana slikti, šitas piespiedu ieslodzījums mani tuklina. nē, nu, tuklina tuvums ledusskapim un visērtākais/ātrākais stresa pārvaldības veids - ogļhidrāti. un, droši vien, arī 5. gadu desmits. frumpy is new me -
mīļais draudziņš ir konkrēts iedvesmas avots, no rītiem vingro, vakaros skrien, dzied korī, vāra zupas un kaligrafē uz nebēdu. pear pressure nav izgudrots, reāls faktors. es tikmēr jau trešo nedēļu (23.dienu) taisos mazgāt logus. jebkuru vēlmi rosīties var nogalināt mazliet pagaidot - pāriet!
mīļums T. sastiepis muguru, atteicās dzert zāles ... un sastiepa vēlreiz muguru, guļ gultā un toš. mazumiņš vakar internetā sastrīdējies ar tautu par k-popu. tauta internetā viņu nosaukusi par basic. mazums bija sašutis, ka nosaukuši par basic, jo viņai patīkot BTS, bet tajā pašā laikā teikuši, ka BTS pašiem esot patikusi kopš 2014, vai viņi paši nesaprotot, ka tas nozīmējot, ka šie esot basic kopš 2014. runājāmies gari un plaši, ko citreiz varētu darīt savādāk, ja jūt, ka viņam uzbrūk. frumpy or not, bet mums abiem ir sanācis jauks cilvēks, par ko šodien esmu pateicīga. un par piecām brīvām dienām! un pavasari. pavasaris ir burvīgs, ābeles un plūmes zied, satiksmes tikpat kā nav un gaiss smaržo. ielās var elpot.

par vīrusu runājot, BE skaitļi turas stabili, bet vēl joprojām mērāmi tūkstošos. IT un ES priecē.
Apr 9 08:18 [info]punkts:
Epileptiskā spēļu grants.
Apr 9 07:19 [info]apelsiina_miza:
šī ir tā diena, kad gribas sarauties kunkulītī un gulēt visu dienu zem segas.
kāpēc man ar viņiem tā, nu tā neiet?!
Apr 9 06:52 [info]eos:
Vārda diena
pagāja diezgan trauksmaini

Dzīrojām

Svaigā dabā vingrojām

Smējāmies

Dejojām?

Un daudz, daudz jauna iemācījāmies
Apr 9 02:10 [info]dhonass:
Pamatdarbiņā viss ir dirsā (ne man personīgi, bet kopumā, man vispār patīk ģeneralizēt un tas man reizēm ļoti traucē dzīvot), tāpēc jāpadalās ar ainu no papilddarbiņa: nesen tulkoju dokumentālo gabalu (dokumentālie gabali vispār ir dieva doti, jo maksā pa minūtēm, bet teicējs runā lēni kā apstāvētājs, un ja labi ieklausās, garajās pauzēs var sadzirdēt, kā kontā birst nauda) un sērijas nobeigumu sadzejoju godam - "Šeit satiekas sausums un plūdi, trūkums un pārpilnība, nāve un dzīvība" (pirms kāda laika nosapņoju, ka miršu š. g. 20. aprīlī, un ja tā tiešām būs, rekur sērojošie pakaļpalicēji varēs pasmelties, tā teikt, gan instagramam, gan kapakmenim, ja).

Vēl es kaut kad sapņoju, ka esmu galīgi ne pa tēmu uzņēmusies ārkārtīgi svarīga projekta vadību (diezgan nereāli, jo es nekādus projektus ikdienā nevadu, vismaz ne apzināti), un mostoties vēl paspēju nodomāt: "Ko es te vispār daru, mans vienīgais uzdevums bija gulēt".

Sociālā distancēšanās sākotnēji bija mans sociofoba slapjais sapnītis (un joprojām ir, jo man no sirds un rajona riebjas rindas, pūļi, lielveikali, pārpildīti tramvaji, daudzbērnu ģimenes, pensionāri un cilvēki, kuri domā, ka viņiem viss pienākas), taču es nezinu, kā/vai spēšu izturēt vēl mēnesi - viss šis sūds varēja norisināties pāris gadus atpakaļ, kad es fiziski nespēju iziet no mājas, tolaik es būtu bijusi īsta izolācijas pirmrindniece; nebiju domājusi, ka to jebkad teikšu, taču es gribu redzēt savus draugus, pārspriest darba lietas ar kolēģiem, ceturtdienās iet uz Drink&Draw, sēdēt krogā, klausīties slikti apskaņotus pagrīdes grupiņu koncertus, braukt kaut kur ellē ratā, skatīties uz skaistām sievietēm sabiedriskajā transportā un galu galā arī iet uz terapiju klātienē, jo es nespēju izturēt šito erzacdzīvi, ibio rio dežaneiro.

Gaidu to brīdi, kad beidzot varēšu paraudāt.
Apr 9 01:17 [info]basta:
'Otrdien, 22. augustā, Ministru kabinets atbalstīja Tieslietu ministrijas izstrādāto likumprojektu “Sejas aizsegšanas ierobežojuma likums”, kura mērķis ir nodrošināt vienotas un harmoniskas sabiedrības pastāvēšanu, latviskās un eiropeiskās kultūrtelpas aizsardzību, kā arī atvērtu savstarpējo sabiedrības locekļu saziņu un kopā dzīvošanu, sekmējot sabiedrības drošību kopumā. Par likumprojekta tālāku virzību lems Saeima.'


https://en.wikipedia.org/wiki/Anti-mask_law
Apr 9 00:52 [info]roncijs:
interesants sapnītis. un vismaz uzlabojās viena lieta, kas sagruzīja, un uzradās pāris maziņu patīkami džinkstošu lietiņu.
Apr 8 23:52 [info]gnidrologs:
Btw, aizkustinošo kā Diegabiksis pārpublicē propagandas rakstus, kas slavē svantesociķu valdību. Nez vai viņam tik pat labi patiktu analoģiski par dievzemītes.
Apr 8 23:32 [info]lilja_brik:
šajā pilnmēnesī gribu sadedzināt un palaist dūmos dažas maskas, bet vispirms pateikt paldies tiem cilvēkiem, kas mani redz vai ir redzējuši arī tām cauri.
Apr 8 23:12 [info]swarmsea:
John Prine
When I get to heaven, I'm gonna shake God's hand
Thank him for more blessings than one man can stand
Then I'm gonna get a guitar and start a rock-n-roll band

- John Prine
Apr 8 23:10 [info]ad_absurdum:
Aaargh! Ko jau atkal esmu nodarījusi interneta algoritumu dievam ka gan feisbukā, gan jūtubā tas uzstājīgi piedāvā visādas šausmas un to ko man galīgi nevajadzētu ieraudzīt. Vai tad ar ziņu portālu virsrakstiem un Covid-19 oficiālo statistiku vairs nepietiek?
Apr 8 22:56 [info]ripp:
help needed
palīdziet, lūdzu, iztulkot šos divus. nenāk prātā, kā ir labāk:

Feeling “on guard”

an exaggerated startle response
Apr 8 22:51 [info]gnidrologs:
diegabikšu sasniegumi civilizācijas labā
Hoo boy. This is a good one, about Belgium's strategic protection mask supply. (French, via Google Translate)

TL;DR Belgium burned its strategic supply of safety masks in 2015... to... YES!!! ...MAKE ROOM FOR MORE IMMIGRANTS

nu un kā ta nu bez svensonistānas

https://www.expressen.se/gt/qs/sverige-skankte-bort-sina-faltsjukhus-bara-tva-kvar/

hei nē nu paldies, svantesoni hehe
Apr 8 22:45 [info]strazds:
STRANGE HOURS
I'm gonna walk on up to heaven
I'm sure you'll see me there
Might be the last dead man to make it
Hell yes, I know that I'll get there
There I will be wearing clothes of fire
But I'm sure you'll see me there
I'm gonna crawl on up to heaven
I may be trailing you in ashes
But you know that I'll be there
I will find you there
I will find you there
He kept strange hours
Locked himself away in his room
Before being seen shouting at the window
And, he had murdered his fiancee
He sacrificed her for the purity of all mankind
I'll be waiting for you there
Apr 8 22:41 [info]yoni:
Smieklīgie pimpucīši
Tas ir tik absurdi, ka vīrieši sūta tieši savus dick pic un vispār asociējas ar savām mantiņām. Ka viņi uzskata, ka lezbietes nav dabūjušas "a good dick", vai ka sievietēm vispār tie viņu prieki un lepnumi ir tik svarīgi. Ja atskaita vīrieti, un ņem tikai viņa locekli, atrautu no cilvēka, tad vibratori, dildo, soniskās rotaļlietas un maģiskie zizlīši ir daaaaudz, daaaaudz pārāki. Tos var izvēlēties pēc patikas, izmēģināt vairākus, nestiepjot līdzi pārējo miesu. Tie vibrē, kas ir tiešām ļoti patīkami. Tos var kontrolēt kā gribas un tie nekad neizdarīs par stipru, par dziļu, par ātru, nenodarīs sāpes. Tie nelīdīs iekšā, kad tu vēl neesi gatava. Ja tu viņus pietiekami uzlādēsi, ieliksi jaunas baterijas, vai vēl labāk - pieslēgsi pa taisno pie elektrības, tie neizlādēsies, kad tu vēl pusstundu vai stundu gribētu turpināt. Rotaļlietas darīs to, ko tu tām liec darīt. Tev nebūs visādi jānomokās, lai tās neizlaistu gaisu un nesaplaktu. Tev nebūs gar tām jāņemas, lai tās sagatavotu darbībai. Tās vienmeŗ ir gatavas. Tās nešķiedīs tev acīs un mutē, tās nesmird un nav pretīgi lipīgas vai tik spalvainas, ka var sabīties.
Vai man nepatīk locekļi? Nē, man patīk. Vienkārši tie ir interesanti apvienojumā ar cilvēkiem. Ar to, ko cilvēki dara. Kādi viņi ir. Paši par sevi, ja tā ir vīrieša vienīgā vērtība, tad patiesībā viņam nav vērtības. Seksa rotaļlietas 100% būs pārākas.
Kā vīrieši to nesaprot, es arī nesaprotu. Nu tak tās jūsu uzmācīgās bildītes visas izskatās vienādas. Varbūt, ja sieviete kautrējas pat internetā pasūtīt vibratoru, vai viņa ir ļoti nabadzīga un nevar, vai viņai ir aizspriedumi, vai viņa vienkārši ir patriarhāta nomākta dura, tad jā. Droši vien tāpēc vīriešiem patīk durītes. Viņas nav izmēģinājušas labas seksa rotaļlietas, un domā, ka vienīgais, kas var sagādāt baudu ir vīrietis ar savu daiktu.
Tāpēc laikam visādi izdzimumi dusmojas, ka sievietes "nedod". Viņi vienkārši ir tik vērti, cik tas viņu daikts, tātad visai maz. Tur nekā no cilvēka otrā galā daiktam nav. Labi izvēlēts vibrators ir daudz labāks.
Apr 8 22:37 [info]krii:
*
Apr 8 22:11 [info]gary_crant:
čau, ciba, man iet baigi forši, ceru, ka tev arī :*
Apr 8 22:04 [info]shanietis:
Kurš atpazīst darbu? :)
Līdz galam neizmācīts talants, — Pirmais Cilvēks nosaka.
Sertobijs, it kā neko nedzirdējis, turpina Mušas skološanu.
— Tu cieni manī vēsturnieku? Cieni. Labi. Bet man klases audzinātāja, lai dievs viņai palīdz tērēt pensiju, mūsu (tas ir, puiku) nākotni redzēja tikai trijās variācijās: apsūdzēto sola deldētāji. psihiatriskās slimnīcas klienti un pašnāvnieki. Kāds čalītis esot izlēcis pa logu. Kāpēc? No Bauskas atbraucis uz Rīgu (protams, bez vecāku ziņas), aizgājis pie draugiem, izdzēris pudeli vīna un izlēcis no piektā stāva loga. Kāds secinājums, Sergej Tobiān Krast? - Nebraukt no Bauskas uz Rīgu, neiet piecstāvu mājā, es atteicu. Šī: lai māte nākot uz skolu — es esot ciniķis. Labas pamācibas, Mušiņ, nedrīkst pārprast. Par cēlu mērķi jādomā jau no mazotnes: zinātnē par akadēmiķa godu, mākslā — par Tautas mākslinieka nosaukumu, armijā — par maršala zvaigzni, mīlestībā — apprecēt skaistuma karalieni, vēsturē - laikus sev būvēt muzeju. Bet tu zini — dažreiz cilvēks iet uz priekšu, bet mērķis kā tāds stūrgalvīgs vēzis — rāpjas atpakaļ. Tad cilvēks sāk pats ar sevi tirgoties, iegalvot, ka mērķis esot par tālu, augstu, neaizsniedzamu; zinātnē pietikšot ar lasīšanas, rakstīšanas un saskaitīšanas māku, mākslā — ar mājas pašdarbību, armijā — ar pilnu biezputras ķoci, bet mīlestībā —
ar kaimiņu Zuzi, divreiz škirtu palaidni, vēsturē — ar ierakstu namu pārvaldes grāmatā. Palieciet nu sveiks, akadēmiķi, tautas māksliniek, maršal!
Apr 8 22:02 [info]simamura:
nopietni jāpārskata sava valoda. Tā dirsīgi izvairīgā aizplīvurotība rakstos. Ar domas nevienkāršumu tam nav nekāda sakara. Var būt tiešs, bet netriviāls.
Apr 8 21:59 [info]pietura:
iekšā viss salūza un saplīsa.
laiks stiķēt atkal savu laimi kopā.
manu laimi.
Apr 8 21:43 [info]gnidrologs:
Apr 8 21:41 [info]dystophy:
klusās nedēļas alleluja
Oops, I read the The Communist Manifesto and just accidentally overthrew the government,
no. That's not it. Bet es šodien uzrakstīju atlūgumu. Es nezinu ne par nedēļu uz priekšu, bet esmu brīvībā. Šonakt es sapņošu par to, ka visi mani parādu piedzinēji, ja tādi uzrastos, bez manis sajustos tik vieni, ka aiz bēdām aizietu kārties.
Apr 8 21:17 [info]artis:
Kaut nedaudz aizsardzības jomā jāspēj līdzināties somiem
Finland [Naf-nafs], ‘Prepper Nation of the Nordics,’ Isn’t Worried About Masks


“We [Sweden] expected with the free market we would always be able to purchase what we needed,” Mr. Melander [Nuf-nufs] said by phone.

“It’s not really a great plan,” Mr. Melander noted. “It’s like saying: ‘I don’t have to have a fire extinguisher. I can run out and buy a fire extinguisher when the fire starts.’ It shows that this free market is only free when everything is fine.”... tālāk ... )
Apr 8 21:10 [info]smejmoon:
cita laika bērns
Es nezinu vai man ir nostaļģija pēc Padomju Savienības, bet man šīs ēras pārpurvotie meži liekas dīvaini.
Man patīk, ka ir vairāk ķērpju un citu čužiņu.
Apr 8 21:09 [info]artis:
Chinese soldiers train for epidemic in Bavaria (2019)
This is a first: Soldiers with China's People's Liberation Army are training alongside Bundeswehr soldiers in the Bavarian town of Feldkirchen. Medical orderlies are participating in an exercise called Combined Aid 2019.

https://www.dw.com/en/chinese-soldiers-train-for-epidemic-in-bavaria/g-49505957
Apr 8 21:05 [info]artis:
CCP/PLAs penetration of Europe
https://youtu.be/LZm0HKh4Ppk
Apr 8 20:49 [info]az:
nodzīvoju divas dienas vasarā, bez drēbēm, saulē un ūdenī. mīlu.
Apr 8 20:49 [info]artis:
The Great Leveler
Universal Basic Poverty
Apr 8 20:36 [info]pavisam:
Kaut kad, kad regulāri apmeklēju RTU baseinu, neatceros - jaunu apņemšanos sezonā, vai sakrita ar sportistu treniņiem citos celiņos, bet uz viena celiņa palika 16 (sešpadsmit!!!) cilvēki. Tai skaitā galos torčītājas, rāmās omes un megaveselīgie superpeldētāji, kas sasmaržojušies ar ķiplokiem pieslīpē savu brasu.
Nekāda peldēšana nesanāca, tik vien kā pagrābstījos ap citiem un tiktu apgrābstīta.

Lūk. Mūsu miesta veloceļš ap septiņiem ir tieši tāds. Praktiski nav iespējams paiet, ar suni jau sen nemēģinu.
Tikai sešos no rīta vai desmitos vakarā, pa mežu, un arī tur nevar laist vaļā.

Veloceļš mums ir kādus gadus 3-4.
Tieši tik arī diendienā staigāju.
Nekad šitāda biežņa nav bijusi.

Atdodiet sporta zāles, bērnudārzus un skolas!!!

Un vispār sāk besīt - sēžu mājā 3 nedēļas, bet saslimušo skaits tik pieaug.
Apr 8 20:35 [info]neraate:
un vispār paskatījos uz puskailiem vīriešiem ādas vai džinsa jakās/vestēs, kupliem plandošiem (vai vismaz ieveidotiem) matiem un drusku atlaida nīgrumiņu. jā, klasika (un simfoniskā) katarsē un var nomazgāt dvēseli tīru, bet besi tā ātri aizdzīt es māku tikai ar roku, mežonīgajiem astoņdesmitajiem un visu tiem radniecīgo
diemžēl tas ļoti ietekmējis arī manu stila izjūtu. nē, nu nav jau pavisam traki - no brāļu Ziemeļu (mullet) man drusku metas pumpas un to varu paciest tikai ar izskūtiem laukumiem un paīsu, nu tādu alternatīvu. tā kā ir cerības, jā
Apr 8 20:14 [info]aizliegts_v:
Es ar nenoturējos un pameklēju sevi periodika.lv. Atradu veselus 11 rakstus, trīs no tiem lēmumi par vēlēšanu komisijām, 1989. un 1990. gados, jau biju aizmirsis. Vairāki saistīti ar darbošanos pagastā un datorzinību mācīšanu vietējā skolā deviņdesmito beigās. Pāris padomju laika rakstos esmu pieminēts starp citiem čaklajiem komunisma cēlājiem :) Un vēl, kaut kādā ekonomikas konkursā esmu piedalījies, diemžēl neuzvarēju :(
Apr 8 20:11 [info]neraate:
ziniet to bildi (nu jau laikam memi), kur uz loga uzlīme 'režisors Deivids Linčs' šim visam dod jēgu?
tagad lasu IR interviju ar Ugu Dumpi, fonā I Was Made For Loving You un tagad Gimme All Your Loving un ir pavisam WOW!
Apr 8 19:35 [info]artis:
War in the next 30 years
Ret. US Navy Capt James Fanell, former director of intelligence for @USPacificFleet:

China’s Navy Will Be Double the Size of U.S. Navy by 2030

https://youtu.be/sMyoCIAO9YQ
Apr 8 19:28 [info]217:
produktīva nedēļa bijusi
- pieteicos settled status
- iesniedzu vid iesniegumu, lai neskaitītos nodokļu rezidente lv vairs
- iesniedzu hmrc pašnodarbinātā nodokļu deklarāciju par 2019/20 gadu

gandrīz vai prasās vēl kādus ķēpīgus dokumentus aizpildīt, bet šogadam nekas vairs pagaidām nav plānā, ar britu pilsonību varēs ķeskāties nākamgad.
vienīgi gribētos aiziet pie zobārsta pārbaudīties, kad karantīna beigsies, un pabeigt macīties braukt un dabūt tās tiesības beidzot.
Apr 8 19:26 [info]juriic:
.
šodien ir gaisma un šodien ir spēks.
Apr 8 19:05 [info]neraate:
Šodien iesēju tomātus. Vidzemes karali un Golden Koenigen. It kā pavēlu, bet neko darīt, tāpat vēl kāds menesis līdz brauksim uz laukiem vai balkons būs iesilis
Apr 8 18:04 [info]kakjux:
netālu te ir lokālais mežs. kurā, as far as I'm concerned, uz viena stūra soliņa jau vairāk kā diennakti sēž čuvaks un kūpina cigāru blakus veļikam.

protams, pastāv iespēja, ka viņš laikā starp vakardienas apmēram pustrijiem dienā un šodienas diviem tur nebija, bet man nav nekādu pierādījumu tam.
Apr 8 18:00 [info]rindra:
Universal Basic Income Spānijā!
Spāņi ievieš (plāno ieviest) universal basic income.

Tas ir pelnījis atsevišķu ierakstu. Jo tas ir wow.

p.s.
Kas tur bija ar tiem spāņiem? Ar to Basku zemi? Ar to Kataloniju? Ar to pilsoņu karu? Hmmm....
Apr 8 17:46 [info]basta:
Pēc divām stundām bija uz Alžīriju jālido.
Apr 8 17:40 [info]roncijs:
reāli sadusmojos. pilnīgi nekam izdomāju salīmēt kolāžiņu, atrodu papīra lapu uz kuras līmēt, atrodu avotus, no kuriem izgriezt lietas, un aidā.

izgriežu kādu daļu, sāku likt uz lapas kompozīciju, bet mazliet - no papīra vai vēja tur notiek pārvietošanās. sīka, bet nepatīkama.

atrodu labāku "audeklu". ok, pielīmēju pirmo fragmentu. tad pamanu, ka izvēlētā audekla stūri esmu mazliet iesitis. drusku jāpārvietojas.

un viss. faking viss! nekur, ņifigā, nav līmes zīmuļa. korķis ir. sarkans līmes zīmulis, tāfeles marķiera izmērā. nav nekur! kādā nahuj sakarā? padsmit minūtes jau izlamājos dzīvē, bet tā arī nav uzradies.


20:04 edit: un pilnīgi nekas tiešām ir nekas, un bērnijs sanderss izstājās no... lai kā arī sauc to štatu vēlēšanu sūdu. viss. es eju gulēt.
Apr 8 17:37 [info]snorke:
pabeidzu, nosutiju !

tads mazins raksts prasa tik daudz pulju, pie tam FOKUSETU pulju
Apr 8 17:36 [info]ad_absurdum:
Copy --> Paste
"...that what does not kill you can leave you maimed. Or crippled, or begging for death..."
/Iain Banks/
Apr 8 17:35 [info]laba_doma:
Sēžu istabā pie datora, strādāju, te piepeši aiz loga uz balkona margas nosēžas balodis. Draudzīgu nodomu vadīts, es viņam saku: "Ū! Ū!", bet šis tik bola acis, nevarēdams saprast, kas un no kurienes ar viņu runā. Aizkari man stāv vaļā, tā ka istabas telpa viņam ir redzama, bet, kas tur pustumsā ir iekšā - nevar saprast. Beigu beigās balodis laikam nospriež, ka istabā ūjina viņa sugas brāļi, tāpēc ceļas spārnos un mēģina ielidot iekšā, bet - BAMS! - atsitas pret loga stiklu un apdullis nogāžas uz balkona grīdas. Ups!
Apr 8 17:32 [info]extranjero:
Ziņās raksta, ka Zviedrija ir pārtraukusi pētījumus ar hidroksihlorohīnu COVID-19 pacientu ārstēšanā tā izraisīto smago blakusparādību dēļ. Šīs blakusparādības bija redzes bojājumi, galvassāpes, sirdsdarbības traucējumi. Tas vēl vairāk samazina cerības, ka šī varētu būt iedarbīga terapija.

Principā tas jau bija sagaidāms, jo šīs zāles nekad nebija pierādītas kā īpaši efektīvas.

Ar šo mēs atgriežamies pie tā, ka vairums informācijas ir trokšņi. Es esmu atlasījis, ka no visām daudzajām ziņām par iespējamo terapiju šī ir visbūtiskākā. Daudzi man man varētu nepiekrist, bet vai jūs varētu man pateikt, kādas citas ziņas par šo varētu būt nozīmīgākas? Un pirms tās iesakāt, padomājiet, kāpēc jūs tās atbalstāt? Vai tāpēc, ka Tramps tās ieteica? Vai arī tāpēc, ka kādam no jums nepatīk Ziedrijas politika šajā krīzē? Vai varbūt tāpēc, ka neuzticaties Big Pharma? Vai arī tāpēc, ka jūs gribat dzirdēt pozitīvu informāciju? Tie visi kādreiz var būt pamatoti iemesli, un man būs grūti izskaidrot, kāpēc man šķiet, ka šoreiz šie iemesli nav tik būtiski.
Apr 8 16:12 [info]zum:
Visu dienu sīkā. Iā, iā. Kā tie vecāki dzīvi paliek, nav saprotams. Nav brīnums, ka grūž vecvecākiem.
Apr 8 16:05 [info]zum:
Īstenībā jau kropļi var stukačot cik grib. Vienīgi es atcerešos viņus pēc katras reizes.
Apr 8 15:50 [info]antuanete:
   Vienīgais, ko periodika.lv atrod par vecmāmiņu no tēva puses:

Izraksts no Latvijas PSR Augstākās Padomes Prezidija 1953. gada 30. decembra Dekreta
APBALVOT

Ar medaļu „Mātes medaļa“ II pakāpi mātes, kas dzemdējušas un uzaudzinājušas piecus bērnus:
Olgu Andreja m. .... - māisaimnieci Cēsu rajona Rāmuļu ciema padomē.

   Toties vecmāmiņa no mātes puses ilgus gadus bija žurnāliste rajona laikrakstā, tā ka viņai ir 145 ieraksti.
Apr 8 15:42 [info]lavendera:
Reira vadītājā darba grupā panākta viesošanās
(leta)
Apr 8 15:31 [info]rindra:
Dilemma "Nāve no Covid-19" vs "Nāve no ekonomiskās krīzes"
Iekomentēju pagaru komentāru pie [info]watt un ielieku arī šeit.

Šī dilemma "nāve no C-19" vs "nāve no ekonomiskās krīzes" ir neīsta dilemma jeb pārāk vienkāršots un it kā izslēdzošs pretstatījums, lai arī problēma ir komplicētāka.

Pirmkārt jau, protams, ka humānisam (precīzāk, deontoloģijai) būtu jābūt priekšplānā. Ko mēs darītu nākamajā reizē, ja nākamais vīruss pārsvarā nogalinātu bērnus? Utilitārisms nevar uz to normāli atbildēt. Ir pat zinātnieki, kas saka, ka utilitāristiem ir psihopātiskas tendences. Papildus tam, biznesa aizsargāšanai uz cilvēku dzīvību rēķina pandēmiju laikā ir vēsturiski precedenti: uzskates materiāls nr.1 un uzskates materiāls nr.2.

Ekonomiskā krīze nav nenovēršama. Ja cilvēki dusmotos/iesaistītos vairāk un pieprasītu 10x spēcīgāku sociālo atbalstu (lai centrālās bankas ne tikai gāž naudu uzņēmumos bez nosacījumiem (piemēram, saglabāt darbavietas), bet arī ievieš, piemēram, universal basic income pabalstus ( Spānija jau plāno) un dara citas RADIKĀLI (bū!) sociālas lietas (piemēram, nacionalizē, teiksim, dzelzceļu/avio/privātās klīnikas utt.), tad krīze varētu arī nebūt graujoša.

Papildus tam - nāves no ekonomiskās krīzes ir tikai iespējamas. Nāves no C-19 jau notiek un ir zinātniski pierādītas, ka būs. Tā ir liela atšķirība.

Nobeigumā tāds sīkums kā šis - ir cilvēki, kas saka, ka ekonomiskā krīze jau bija sagaidāma arī bez visa vīrusa : uzskates materiāls nr.1 un uzskates materiāls nr.2. Tāds maznozīmīgs sīkumiņš. Tā sauktā "Herd immunity" (vecos, slimos un ārstus krāsnī iekšā) šādā kontekstā izskatās vēl psihopātiskāka.
Apr 8 15:27 [info]adirred:
Skatījums no Zviedrijas, publicēts žurnālā IR
Latviešu stāsti 2020. Valsts tiks galā

Dažādās pasaules valstīs dzīvojoši latvieši stāsta par situāciju un noskaņojumu viņu pašreizējās dzīves vietās

Jānis Rozenbergs Upsalā Zviedrijā

Tik daudz svaigā gaisā kopā pavadītu stundu mums vēl nav bijis. Pēc koronavīrusa pandēmijas abi ar vīru būsim kļuvuši slaidāki un veselīgāki, jo dodamies pusdienlaika pastaigās pa mežu gandrīz katru dienu, desmit kilometru vairs nešķiet daudz. Daba palīdz aizmirst skarbo realitāti. Mazgājam rokas vēl cītīgāk, izejam tikai uz pārtikas veikalu, pēc iespējas strādājam no mājām. Ēdam daudz dārzeņu un augļu. Valdība mūs neaicina palikt četrās sienās, tieši pretēji — ja esi vesels un neesi riska grupā, kusties, bet esi atbildīgs un domā ar galvu.

Pēc Novus aptaujām, 62% zviedru uzskata, ka valsts tiks galā ar vīrusu. Lielākā daļa uzticas veselības aprūpei un Sabiedrības veselības aģentūrai, pēc kuras rekomendācijām lēmumus šobrīd pieņem valdība. Zviedrija iet savu, no lielākās daļas valstu atšķirīgu ceļu, uzsvars uz katra cilvēka individuālo atbildību un spēju izvērtēt riskus. Šāda stratēģija pagaidām attaisnojas.

Sabiedrības veselības aģentūras ģenerāldirektors Juhans Karlsons intervijā SVT noraida kritiku par pārāk maigiem ierobežojumiem: «Esam diezgan pārliecināti, ka izvēlamies ceļu, kurā vislabāk izvairāmies no infekcijas izplatīšanās, neradot daudz nelabvēlīgu faktoru. Nav nozīme tikai tam, cik mums inficēto ir bijis. Jāskatās arī tas, kas notika ar cilvēkiem, kuri bija ieslodzīti savās mājās, kas notika ar sabiedrības veselību. Arī skolu slēgšanas ietekmi uz veselības aprūpi. Labāku rezultātu nevar sasniegt ar aizliegumu, vismaz ne Zviedrijā, ir jābūt sabiedrības atbalstam un sapratnei.»

Covid-19 testu līdz šim veica tikai pacientiem ar smagiem simptomiem, taču no šīs nedēļas analīžu veikšanu izvērš plašumā, sākot ar veselības aizsardzības darbiniekiem un tiem, kas strādā veco ļaužu aprūpē. Arī citi sabiedrības dzīvei svarīgu jomu darbinieki varētu tikt testēti drīzumā, otrdien paziņoja Zviedrijas valdība. Ieviests arī aizliegums apmeklēt veco ļaužu mītnes. Cilvēkiem ar vieglām pazīmēm tiek lūgts ievērot mājas karantīnu. Palikt mājās arī tad, ja ir saaukstēšanās simptomi. Slimības pabalstu no pirmās dienas uzņēmusies apmaksāt valsts, mājās bez slimības lapas var palikt pirmās 14 dienas. Attālinātās mācības notiek ģimnāzijās, pieaugušo izglītības iestādēs un universitātēs. Publiski aizliegts pulcēties vairāk par 50 cilvēkiem, noteikumu neievērošanas gadījumā draud sods. Cilvēki pāri 70 un riska grupas aicinātas palikt mājās. Zviedrijā drīkst iebraukt Eiropas Ekonomiskās zonas un Šveices pilsoņi.

Visos reģionos notiek papildus intensīvās terapijas gultu veidošana. Bažās par straujo pacientu pieaugumu visvairāk skartais Stokholmas reģions izsludināja papildspēku uzņemšanu un dažu dienu laikā saņēma vairāk nekā 6500 pieteikumu no cilvēkiem ar medicīnas izglītību. Piepilsētas izstāžu kompleksā izveidotais pagaidu hospitālis ar papildu gultasvietām pagaidām vēl stāv tukšs.

Viena no grūtākajām lietām ir pašizolācija. Mūsu draugs Jorans Bongs ir uztraucies: «Mazā Karlskrūna līdz šim ir salīdzinoši saudzēta, tāpēc pirmais Covid-19 nāves gadījums ir satricinošs. Veco ļaužu aprūpes namā, kur dzīvo mana mamma, nomira viens no iemītniekiem. Turpinājums — karantīna. Ļoti nepatīkami.» Maja Bonga ar vīru dzīvo Stokholmā: «Esam veseli, meita iet bērnudārzā, vīrs strādā no mājām, es darbā. Bet daudzi ir atlaisti no darba.» Jans Bjorkmans, pāri 70, jūtas ieslodzīts, lielu daļu laika pavada mājās. Izejot dārzā, pamāj kaimiņiem: «Kad satiekos ar kādu, man ir mazliet slikta sirdsapziņa, bet cenšos ievērot iestāžu aicinājumus palikt mājās.»

Visi pauž atbalstu valdības noteiktajiem ierobežojumiem. Brita Kilandere, pensionēta medicīnas māsa vēl piekodina: «Nesēdi sociālajos medijos, tie sniedz informāciju, bet arī daudz spekulāciju un histērijas, kas veicina paniku. Tā reizēm bīstamāka par infekciju. Gudrākais — ievērot iestāžu ieteikumus.»

Sabiedrība ar nodokļiem uztur valsti un pretī gaida kompetenci, uzticas lēmumiem. Stokholmā dzīvojošā Petra Iniņberga uzsver, ka daudzi nesaprot zviedru mentalitāti: «Es uzticos, uzskatu, ka viņi izvilks mūs cauri grūtībām. Zviedrija aizsargā katru cilvēku labāk nekā daudzās citās valstīs.»

Anna Sofija Os Bodīna, strādā vadošā amatā veselības aprūpes jomā Jēvleborjā: «Kā nodrošināt aprūpi pacientiem gadījumā, ja liela daļa personāla saslims? Apstākļi mainās katru dienu.» Krīze izgaismo to, ka veselības aprūpei trūkst resursu gan ikdienā, gan krīžu laikā. Anna Klaucāne, anestezioloģe Akadēmiskajā slimnīcā Upsalā: «Jāveic medicīnas sistēmas izmaiņas. Varbūt nākamreiz pateicībā par darbu aplaudēsim bankām, bet vairāk naudas tomēr novirzīsim medicīnai.»
Apr 8 15:10 [info]acdc:
Interesanti ka cilvēki daudz ātŗak nofinasesē pūļa finasējuma/aizdevuma platformās pieejamos objektus
Apr 8 14:57 [info]adirred:
Fakti un fantāzija.
Heda par Zviedrijas valsts epidemiologu.

"Salīdzināt viņu un Ugu Dumpi, ir kā salīdzināt neprātu ar saprātu."

Uga Dumpis par Zviedriju.

"Ir tāds naivs priekšstats — ja viss apstāsies divas nedēļas un visi pasēdēs mājās, tad pamodīsimies citā Latvijā. Pēc tam varēs sākties bizness, visi varēs sportot. Nebūs tā. Honkongas piemērs to pierādīja. Viņi apstādināja visu, tad palaida vaļā, un atkal viss sākās no jauna. Ir jāiemanās dzīvot, skatoties — kas mums jāapstādina, bet kas varbūt jālaiž vaļā. Jo mums ir jādzīvo. Šī situācija var turpināties pusgadu un pat vairāk.

Angļi, kas visneprātīgāk piegāja un it kā gribēja izslimdināt visu populāciju, tagad arī jau domā, ka līdz jūnijam paralizēs visu, varbūt pat līdz oktobrim. Saka, ka zviedri neuztraucas. Zviedri uztraucas pamatīgi, viņi arī tūlīt visu apstādinās.

Nezinu, vai ilgtermiņā mēs vinnēsim vai zaudēsim, bet pagaidām man šķiet, ka šī novilcināšana ir devusi rezultātus. Mūsu cilvēki tomēr staigā apkārt, dzīvo. Veikali ir pilni ar pārtiku. Mūsu reanimācijas nodaļās īsti nav pacientu. Ir pāragri teikt, kurš būs vinnētājs, bet es domāju, ka mums iet tīri labi. Taču nezinu, kas notiks nākamnedēļ."
(IR)

"Ņemot vērā, ka Latvijas slimnīcu infrakstruktūra un medicīniskā personāla resursi pēdējos gados ir novājināti un prasa nopietnu pārstrukturēšanu, lai tiktu galā ar pieaugošu pacientu plūsmu, diez vai būtu lietderīgi atcelt Covid-19 epidēmijas dēļ valstī noteiktos ierobežojumus, šādu nostāju aģentūrai LETA pauda Veselības ministrijas galvenais speciālists infektoloģijā Uga Dumpis.

“Mēs nevaram atļauties riskēt, kā to dara Vācija un Zviedrija, kuru lieliski attīstītās intensīvās terapijas nodaļas ir plānveidīgi gatavotas šādiem pārbaudījumiem,” izteicās speciālists un atzīmēja, ka Covid-19 jomā situācija joprojām ir nestabila. Infektologs domā, ka Latvijā ieviestie ierobežojumi ir salīdzinoši nelieli uz citu valstu fona."
(LA)
Apr 8 14:51 [info]kisswithafist:
Nav ticības, ka lielākā daļa sabiedrības no šī būs kaut ko iemācījusies. Nebūt lohiem, piemēram. Lielais rajona rimčiks ir miris mums. Tādu mēra bedri sen nebiju redzējusi, gribas noslīcināties dezinfekcijas līdzeklī :D
Apr 8 14:51 [info]neraate:
Ja man būtu daudz laika, es arī uztaisītu mājdzīvniekiem muzeju

https://www.thisiscolossal.com/2020/04/gerbil-museum-quarantine-covid-19/?fbclid=IwAR3Ttu_GlT2u_i2LuczK1Ufv7NQeOkW-FMCoCH2b23BcrziUWPg_xZ1l9VU
Apr 8 14:34 [info]ernuerna:
un vispār, pirms Ugas Dumpja ēras jūs kādu Ugu savā dzīvē bijāt satikuši un pazināt?
Apr 8 14:19 [info]zum:
Apbrīnojami labi jūtos, kā viņu vecāki, kuri okupēja. Pie tam ne brīdi nenožēloju un viņu centieniņus nožēlai neakceptēju.
Apr 8 14:15 [info]etalonfunkcija:
Akdies, kā viss besī. Dienas paiet bezjēgā, slavenajā dīkstāvē, sasaistītībā. Darba sludinājumu portālos nekas neuzrunā, bija gan vieni interesanti kursi, bet tie uz nezināmu laiku atlikti. Besī. Neredzu virzienu. Ārā, turpretī, ir dievīgi laikapstākļi, it kā gribas turp, bet visas izstaigājamās vietas jau ir izstaigātas un arī besī.
Apr 8 14:00 [info]swimpis:
esmu grēkojis. piedodiet, ja variet.

un arī lūdzu neapvainojieties uz mani, ka esmu tāds piderass, kas neatbild uz īsziņām. mobis ir sapists, touchscreens nestrādā un nesaņemu sms. un arī feisbukā biju jūlijā pēdējoreiz. kautkā vairs nevaru piedalīties tā kiborga tapšanā (AI). when you log on/off on the facebook, it always leaves a dirty taste in your mouth.

mentu zilais. ir tas tonis,
kuru izvaros kā pingvīnus korpulents ronis.
Apr 8 13:53 [info]tati:
good news everyone
Yess.
Pateicoties pandēmijai Gemosā ir eveikals! Yuhū!
Apr 8 13:31 [info]klusums:
Akdievs, cik šodien ir labi! Jūtos fantastiski. Ja nezinātu labāk, sāktu skatīties maniakālās depresijas virzienā. Bet tā ir ne mana paranoja, lai arī lieliski ilustrē zemos un augstos punktus pēdējā laikā. Cik piektdien bija #VissIrSlikti, tik šodien mazliet padejoju aiz labas omas un jūtos ļoti pacilāti.

Vakar es tā labi atpūtos, parunājos ar dzīvokļa biedriem, pagulēju stundiņu pievakarē, bet arī laicīgi gāju gulēt un daudz pa nakti gulēju. Bet vēl es esmu atklājusi, ka ir lieliski parunāt ar zemapziņu. Ir lieki domāt, no kā man tas, varbūt šis, varbūt tas. Pajautā un atbilde ir skaidra. Protams, atbildes ir jā/nē variantos ar lielāku vai mazāku izteiksmību. Kas ir visinteresantākais - galvā ir ļoti izteiksmīga Tā sajūta, kas vienmēr ir pie nozīmīgiem procesiem. Man šķiet tiešām sen to vajadzēja - parunāt ar savu zemapziņu.

Lai arī jūtos šodien lieliski, prokrastinēju tāpat. Mazāk, taisnība. Un ar labāku sajūtu. XD
Apr 8 13:11 [info]roterdama:
Pienāk tāds brīdis, kad vairāk nav cringe par pirms vairākiem gadiem rakstīto. Vai tas nozīmē pašattīstīšanās stagnāciju? Vai varbūt sevis pieņemšanu?
Pārsteidza, cik viegli man palika vienalga par to, ko citi domā, kad satiku sev vistuvāko cilvēku. Cik ļoti vairs nav jātēlo nekas, lai izpatiktu. Cik ļoti nav sava būtība jāpazemo kāda narcistiska idiota dēļ, kā tālajā 2014.gadā. Cik ļoti saproti, ka esi pelnījis to pašu, ko tu novēlētu savam bērnam.
Kādreiz nevarēju rakstīt autentiskus rakstus vai zīmēt to, ko es vēlos. Viss pamatā notika caur tādu prizmu, ka man jārada kaut kas, kas citiem patiktu. Man vairs nav bail no neglītā un sāpīgā, es to pieņemu. Visi dzirdētie uzskati par to, kādam jābūt laimīgam cilvēkam, vienkārši izplūst caur mani un tiem nav kur pieķerties. Tas ir mazliet līdzīgi ego death, bet ne gluži tas pats un ne līdz galam.
Apr 8 12:49 [info]mapats:
Parādījušās lidmašīnas, vismaz trīs šodien.
Apr 8 12:41 [info]zum:
Un es tiem kropļiem vēl kādreiz stāstīju par Mūsu tēvu Dievs. Pat gļēvo misionāru, kurš atteicās no Kristus un aizsteidzās stučīt un paziņot un dzērāju, kurš neatteicās un viņu indiāņi nomaitāja, bet ar cieņu.
Kā var cilvēki par gadiem nodebilizēties?
Apr 8 12:35 [info]covid_19:
velo
tomēr vakar atklāju velosezonu, nav ko te niekoties!
Apr 8 12:14 [info]basta:
http://www.trumptwitterarchive.com/highlights/vaccines
Apr 8 11:40 [info]user3165:
aprīļa vidū sola ap dvacāru plusā :o
es piš, šorti un maika! āāā
Apr 8 11:15 [info]adirred:
Secinājums
Redzot, ko raksta heda, es atļaujos secināt sekojošo - tikko robežas vairs nebūs slēgtas, viņa pārvāksies uz citu valsti. Jo Zviedrija ir absolūti vissliktākā vieta zemes virsū. Nav jau arī nekur dikti tālu jābrauc, var taču dzīvot tepat blakus Norvēģijā, kur atšķirībā no Zviedrijas viss ir pilnīgā kārtībā.
Apr 8 11:05 [info]balts_sunis:
laimīgas dienas
liekas stulbi nepieminēt vakardienu. ar ko lai sāk?

pirmkārt, bija forši, ka tik silts ārā, tad ir pat patīkami cilāt bruģakmeņus un vest smagas smilšu ķerras. pārmaiņas pēc man ļoti patīk arī tas, ka visa ģimene ir mājās. tagad katru dienu pēc pusdienām sanāk interesanta saruna ar vecākiem, kas gan vairāk ir mans monologs, bet runāties taču visiem vajag.

biju arī ļoti priecīga par iespēju izbraukt no pagalma, satikties un pavadīt sauli pie upes, parunājot par visādām nozīmīgām un interesamtām lietām.

un par centru.. zināju, ka uz turieni aizbraucot būs daudz emociju, bet viss izvērtās superīgi. tagad, kad jau gandrīz mēnesi tupēts mājās, tāda vienkārša braukšana, kur deguns rāda izraisīja neviltotu laimes sajūtu. man patīk priecāties un man ir prieks, ka vakardiena man ļāva to darīt.
Apr 8 10:59 [info]helvetica:
izklaidei
Apr 8 10:47 [info]ingmars:
neatgriezeniski
Pasīvā smēķēšana neatgriezeniski bojā bērnu artērijas.
Apr 8 10:45 [info]umi:
Briesmīgi ir atrasties tukšā birojā, man nav dīkstāves, tad jau labāk, ja būtu, tas klusums brīžiem ir tik ilgstošs un iedarbīgs, ka dienas visas šķiet vienādas, lai gan darba uzdevumi un tēmas - dažādi. Vakaros veikalā arī jāskraida tālāk no citiem, kopumā vāks; bet ir daudz cilvēku, kas vienk. atpūšas - pa dienu brauc ar velo, izklaidējas un pilnībā bauda šo situāciju, turklāt par samaksu:-); man ir vēl lielāka izolācija par nolaidīgajiem, aplipušajiem ar vīrusu kopumā:-), solidarizējos.
Apr 8 10:39 [info]jojo:
22,diena, pēdējā pirms Lieldienu darba diena
gaidu brīvdienas.

vakardienas prieciņš - biju pastaigāties ar mīļo draudziņu un nostaigājām ap astoņiem kilometriem. varbūt deviņiem.

šodien jāiebrauc darbā - kas ir labi. pārmaiņas bildē.
Apr 8 10:36 [info]virginia_rabbit:
Darbs saucas pūķītis iet prom no savas mammītes )

bet tad, kad pūķītim pienāk laiks un Ingm atnāk pakaļ, lai kaut uz stundu aizvestu viņu no mammītes, pūķītis spiedz, kliedz, sper ar kājām un neiet ārā ne pa kam.
Apr 8 10:33 [info]umi:
Manu kaķi sauc Rausītis, viņš ir ruds (ar baltiem zābaciņiem un baltu priekšautiņu) smalkas uzbūves kundziņš, sākumā šķita jocīgs tas vārds, bet, piem., Rūdis vispār nepiestāvētu; krāsu ziņā viņš man atgādina krēmu brulē, ja tā salīdzina, zeltu - ja salīdzina ar dārgmetālu. P.S.Sviests:-)
Apr 8 10:27 [info]umi:
Kad redzu Horenu, uzreiz kļūst slikti ar dūšu, nelabums gandrīz uznāk, kad viņu intervē - vispār esmu uz izdzīvošanas robežas:-), nezinu iemeslu, bet uzreiz tāda reakcija uz viņu, kad dzied - arī vāks, gaidu, kad pakritīs uz skatuves:-). Ne viņu pazīstu, neko, bet šādi notiek katru reizi. Apnikusi tā viņu identificējošā tēma par zāli, man liekas, ka talantīgs viņš arī nav, nevar saprast, kāpēc viņam tiek pievērsta tik liela uzmanība Latvijas medijos.
Apr 8 10:17 [info]umi:
Nu ko, karastāvoklis valstī turpinās (Covid) līdz 12.05., bet jau trešo dienu vēroju lielāku automašīnu plūsmu, laikam vairumam apnicis sēdēt mājās un justies labi savā cietoksnī:-); tik apnicīgi jau...
Apr 8 10:13 [info]umi:
Šonakt sapnī biju kaut kādās siltajās zemēs un lasīju samētātos atkritumus futbola laukumā, laikam biju apkopēja:-); vakar saskatījos ziņas par to, ka Latvijas Futbola federācijai atņem sabiedriskā labuma organizācijas statusu, tāda ir mana reakcija uz faktu, ka ziedojumus tie vairs nevar saņemt:-)
Apr 8 10:09 [info]watt:
Parādās balsis, kas saka ka karantīna/lockdown ir ekonomikai vairāk ļaunu daroša nekā pandēmija pati. (Michael Burry, MD, zināms no The Big Short). Tas ir, idejas ka varbūt Zviedrijai taisnība.

Es uz šito īsti neparakstos. Lockdown idea ir "flatten the curve" - samazināt, saplacināt infekcijas līkni, tā lai ražotāji paspēj piegādāt pietiekami daudz respiratoru, sejas masku, dezinfekcijas līdzekļu, visādu PPE (Personal Protective Equipment), ventilatorus un slimības gultas, pirms ļaut epidēmijai izvērsties masās. Saražot tās zāles, kuras it kā palīdzot - pirms ļaut visiem saslimt. Varbūt var paspēt vakcīnu uzražot pirms iet vaļā tā pa īstam.

Ar dezinfekcijas līdzekļiem ASV ir interesanti, viņiem parasti ir viens mega monster ražotājs, Purell, piemēram, kurš apgādā visu valsti, un daži sīkaļas, kas it kā skaitās konkurenti, bet ražošanas kapacitāti kāpināt nespētu pat ja gribētu.
Ar 3M ir jocīgi - visa ražošana hz kur. Ķīnā un āzijā cilvēki reāli var saģērbties kosmosa tērpos un izolēties, bet Eiropa un ASV apdiršas, jo no ražošanas kapacitātes čušs. Piemēram Vācijā ir kaut kādi pāris mazi ražotāji kas it kā augsti kvalitatīvas maskas ražo priekš slimīcām, bet sacensties as Ķīnas rūpnīcām nekādi nevar. Un ja Ķīna nepiegādā, Vācija sūkā ķepu.

***

Par izolāciju es domāju šādi: aizliegt pārvietošanās brīvību (= cilvēkiem iziet no mājas) nevar. Bet varētu uztaisīt tā, ka cilvēki grib rīkot savas "corona party" saietus kur viens otram virsū klepo, policijai varētu būt iespēja izsniegt cilvēkiem DNR (Do not resuscitate) papīrīti, kas saka - ja cilvēks uzskata ka Covid ir hoax, vai ka viņu tas neskar, vai ka viņš smagi nesaslims: tad gadījumā ja šis slimīcā nonāk, cilvēks ir atteicies no intensīvās palīdzības. Tb, apārstēt šo apārstēs, bet gadījumā ja plaušas atsaka un ir uz miršanas robežas - ventilatoru viņš nedabūs - to dabūs kāds kas savu (un līdzcilvēku) veselību ciena. Lai ir tāda personīgā izvēle.

***

Vācijā šīs dažas dienas bija labs laiks, cilvēki vairs nepēj mājās tupēt: infekciju līkne bija sākusi noliekties, bet atkal aug.
Apr 8 10:04 [info]zum:
Rīts, viss ciems laikam lūr kaut ko internetos. Vakaros dīvainā kārtā piekūst lūrēt.
Apr 8 09:53 [info]kisswithafist:
Man jau likās, ka tie rijīgie putni nāks, kamēr vien būs ko rīt, bet nē, jau kādu nedēļu nenāk, vakar noņēmu barotavu.
Tātad, bilance )
Apr 8 09:25 [info]pikaso_:
jānopērk plaķenes!
Apr 8 09:17 [info]koriandrejs:
plauktpildināšana
Tik ģeniāla ideja, ka vienkārša un nekad nebiju iedomājies. Iegādāsimies manai istabai vēl vienu grāmatplauktu. Istabā ir niša, kuru šobrīd aizņem vientulīgs disku plaukts, kura vietā ieliksim lielu (2370x280x1200mm) grāmatplauktu. Diemžēl Ikea. Paliks arī normāla atstarpe starp gultu un plauktu, un varbūt izdosies paretināt mūsu divās kārtās sakrauto plauktu rindas.
Apr 8 09:10 [info]eos:
Man liekas es visu dzīvi gribēju kādu pārspēt
Sākumā bērnudārzā vienkārši visiem iedot bietē

Tad pierādīt, kad pieaugušiem trūkst mīlestības

Tad skolā gribēju parādīt, ka zinu matemātiku labāk par visiem

Tad šaha skolā ar savu centību pievērst trenera uzmanību

Tad ar saviem panākumiem turnīros pievērst vecāku uzmanību (Pardubice man gāja garām, tālāk par Jēkabpili tas tomēr ir)

Tad gribēju uzprogrammēt 11 gadu vecumā lingvistikas programmatūru, jo redzēju, ka Tildes iespējas ir par mazu

Tad programmēšanas kursos es izlikos, ka man tie % ir vienalga, taču tur bija interesanta vērtēšanas sistēma - varēja dabūt virs 100%

Tad 12 gadu vecumā centos panākt, lai 15 gadīgās meitenes mani uztvertu kā seksuālu interesi, taču viņas mani uztvēra kā jaunāko brāli bieži vien

Tad Runescape sasniedzu, ka esmu Latvijā labākais. Taču tā bija datorspēle.

Dabūju 3. vietu Cerību kausā šahā Latvijā, taču treneris tikai pabrīnījās, laikam jau paveicās vienkārši

Skola man bija apnikusi 14 gadu vecumā, turpināju pierādīt sevi datorspēlēs - Dungeon Siege un Diablo 2

18 gados atgriezos pie šaha, dabūju dalītu 6.vietu Latvijā U18 un sapratu, ka esmu par vecu, lai kļūtu par lielmeistaru, visi tie Kasparovi un Kramņiki lielmeistari jau 18 gadu vecumā bija, lol nau vērc

Erudīcijas konkursā "Lieliskais 5" dabūju dalītu 6. vietu U18, sapratu, ka, lai arī RV1Ģ ir bērni ar augstāku IQ kā man, tomēr man ir daudz drosmes piedalīties, un izlasītie grāmatu kalni palīdz erudīcijā

12.klasē gribēju super stingrajai ķīmijas skolotājai pierādīt, ka varu pie viņas dabūt 10, dabūju tikai 9. Taču no ķīmijas privātstundām jēga un sekas ir pat šodien

Dabūju vismaz 10 angļu valodā, dabūju stipendiju 1.kursā.

Čoms parādīja League of Legends spēli 2012.gadā, es aizvien cenšos viņu pārspēt

***

Lekt augstāk par savu pakaļu ir tāds hobijs, ka pakaļa paliek aizvien vieglāka
Apr 8 08:57 [info]heda:
8. aprīļa rīts, Zviedrijas sabiedriskā televīzija jautā:
- "Kāda šobrīd ir situācija Stokholmā?"
Danderīdas slimnīcas virsārsts Juhans Stīruds (Johan Styrud) atbild:
- "Tas ir saspringts. Situācija ar ārstēšanas vietām, īpaši Intensīvās terapijas vietām, ir saspringta. Ļoti daudz darbinieku ir mājās, jo viņi nezina, vai viņi ir slimi, vai nē."

Kāda kapacitāte ir valstij, kura nespēj testēt pat ārstniecības personālu? Ja tā nav nespēja, bet negriba, tad vienīgais, ko ar to var panākt, laikam ir uz brīdi daiļāka statistika īstā sociālisma garā.
Apr 8 08:41 [info]f:
tā. iesakiet man savus retinolus un iesakiet ar linkiem!

acīmredzot, lai arī cik foršs man nebūtu licies the ordinary granactive retinoid emulsion, tas 0,1 % tur esošais retinols nav pietiekami stiprs, lai spētu novērst jaunās krunciņas, kuras nenovēršami ir parādījušās (kaut gan, kas to lai zina, varbūt ir aizkavējis; kaut gan, ja tā padomā - ne bieža parādīšanās saulē drošvien ir palīdzējusi krietni vairāk). lactic acid savu darbu pilda, eksfoliators, tātad, ir, bufete arī ir, efektīvs mitrinošais, kurš neizraisa apsārtumu - arī ir, micelārais ūdens ir, a vot kārtīga retinola nav.
Apr 8 08:33 [info]f:
šonakt sapnī man bija vīruss un es visus aplipināju.
Apr 8 08:12 [info]eos:
Par vēsturi
Tā bija 10.klases ekskursija NDĢ.

Mēs braucām uz Ventspili. Tur bija tāda klasesbiedrene, kurai bija iesauka "Zemene".

Un man bija 16.

Viņa teica: "Klau, vai Tu vispār esi kaut ko pamēģinājis? Attiecības, alkoholu, cigaretes, koncertus, ballītes?"

Es atbildēju, ka mani interesē datori un visādas citas lietas.

Taču viņa bija tāda vienkārša, un, pavisam saprotami, viņa gribēja saprast, kāpēc mani maz tas viss interesē.

Tikko bija iznācis Evanescence "Fallen", meitenes klausījās to.

&&&

Vēl tur bija klasesbiedrene Agnese, kura mani pa jokam bildināja. Un es biju ļoti izmisis par to, ko lai iesāk? Atteikt mulsinoši, piekrist vēl mulsinošāk.


Pēc pastaigas pa vietām, protams, ar klasesbiedriem bija tusiņš, citi klausījās Nirvanu. Citi pastaigājās. Es noteikti gulēju.Man šķiet, ka tajā laikā es tiešām biju datorspēlēs un grāmatās iekšā.

***

Vēl 19 gadu vecumā, citā klases pasākumā, pirtī, viena iereibusi meitene ar D vai E izmēra krūtīm centās pasmieties par sevi, ka viņai "bez platiem gurniem un krūtīm maz ko novērtēt". Es aizgriezos.

***

Pirmais skūpsts 19 gados (mani pierunāja, un es noskūpstīju uz pieres sākumā), pirmo reizi redzēju krūtis dzīvē 22 gados.

Vispār jau tur ir kaut kas mistisks, jo krūtis, tāpat kā locekļi, ir tik atšķirīgas, ka ir ko redzēt. :)

***

Vai zēns kļūst par vīru pēc pirmā seksa? Vai es tiešām līdz 22 gadu vecumam biju zēns?
Apr 8 05:21 [info]dejavu:
Pilnmēness (pie tam super pilnmēness, jo ir perigejā), visi trakie ārā.
Te viens trakais (yours truly) pēc saulrieta un pilmēness peldes okeānā bezkaunīgi atrodas tieši uz slēgtās robežas līnijas
- tajā retajā vietā, kur robeža ir kaut kā atzīmēta dabā. Iespējams, legāli.Austrālijas jaunumi: līknes manāmi ir noliekušās - jauno gadījumu skaits krīt nu jau desmit dienas pēc kārtas, ar pāris nedramatiskiem izņēmumiem. 70% inficēšanās gadījumu vēl joprojām ir no ārzemēm ievesti. Gandrīz puse mirušo ir no kruīza kuģiem un 90% bijuši vecāki par 70.
Apr 8 03:11 [info]di_wine:
Apbrīnojami, ka kāds sevi dēvē par tulku, un tā vietā, lai normāli atvēlēto mēnesi veltītu darbam, visu kaut kā samudrī nedēļas laikā (vēl aizmirsis miljons nianses, sāk sūtīt kaut ko pa daļām, nez kāpēc iedomājies, ka termiņš nav marta beigas etc.), un pat ES atrodu vismaz 10 kļūdas. Un man NAV jāklausās vaimanas - kurš tad to var izdarīt bez kļūdām. Moš, tulks, uzinstalē Tildi, iemācies, kas ir saistītā atstarpe, iemācies strādāt ar terminoloģiju (es to tagad daru viņa vietā) un atbildi par savu padarīto, nevis gaudo "kurš tad to". Bļe, jebkurš profesionālis!
Jptvmķ, kur tādi rodas. Labi, ka nepiemēro tarifu, kas ir lielāks par vietējiem letiņu bāleliņiem. A tāpat besī. RĒĶINU izrakstīja kā kaut kāds anāls AMBĀLIS! Bērnudārzs, kas nemāk Word vai neredz neko, nesaprot, kaut kā kaut ko. Fak, staigājošie gaļas gabali ar iespraustajām acīm un ausīm, biomasa. "Es visu rūpīgi pārlasīju", un jau 5.lapā "this this", okey, ko tu tur pārlasīji? Rozīnes savā bļodā?!
Apr 8 01:33 [info]zilnezal:
esmu nolemusi, ka viriesi nespej but iejutigi - sodien meginaju sevi nomierinat, jo man uznaca mans kartejais iracionalais stress par mulkigu lietu, un virietis nolema, ka tas nozime, ka man japasaka, ka tas nav normali satraukties par so lietu. PALDIES PAR PALIDZIBU
Apr 8 01:16 [info]dumshputns:
Šovakar dēls raudāja no aizkaitinājuma un frustrācijas, jo tad, kad prasīju vai viņš grib buču un apskāvienu pirms miega, mans acuraugs pilnīgi ignorēja jautājumu. Vilka kaķi aiz astes, tā teikt, sūca enerģiju un stiepa gumiju. Es paskaidroju, ka tādā gadījumā lai iet gulēt bez. Un tad sākās gaudošana. Ļoti interesanti, bet tā ir mācība, kas tieši viņam ir svarīga - atbildēt un aktīvi izvēlēties lietas, kas tiek piedāvātas. Vai neizvēlēties. Bet atbildēt, jo citādi visiem ir nepatīkami. To paskaidroju un galu galā, apskāvis spēļu sunīti dēls samierinājās. Ceru, ka rezultāti būs. Jo citādi mācība būs jāatkārto un man no tā patikas daudz nav.
Apr 8 00:24 [info]gnidrologs:
gloomy
Apr 8 00:19 [info]dombrava:
Nākotnes dārzs Fejai
"Klods Monē ir ne tikai izcils mākslinieks, viņš arī zināja, ka krāsas ietekmē cilvēka psiholoģisko stāvokli. Monē pārvērta savu dārzu par impresionista krāsu paleti. Viņš veidoja vienkrāsainas apmales, kur izmantoja vienas krāsas, bet dažādu toņu augus. Citā vietā viņš prasmīgi lika lietā papildkrāsas, lai pastiprinātu ietekmes spēku. Aukstās krāsas viņš lietoja, lai radītu attālinātības ilūziju, bet siltās - pretējam efektam. Ja arī jūs mīlat dārzu, varat iestādīt augus tā, lai tie veidotu telpas ilūziju un pastiprinātu to uztveres skaistumu."
Apr 8 00:08 [info]teja:
vēl viena izolācijas fīča: es agrāk domāju, ka telpaugi nav interesanti, jo viņi nekustas, (nu man līdz pat janvārim viņu principā arī nebija bijis) un omg kā viņi kustās, un ar to es nedomāju tikai "aug". bezgalīga lēnā deja.
Apr 8 00:05 [info]gnidrologs:
groovy
Apr 7 23:49 [info]ulvs:
Grupas biedi dalās ar labu mūziku. BLACK COUNTRY, NEW ROAD - Athens, France. Pretty artsy slintesque base with a vibe of its own, plus, britu manieres spokenwords with notions of hiphop sprinkled in between.   
Apr 7 22:45 [info]f_g:
Dons Žuans
burtiņi un bilde )
Apr 7 22:43 [info]klusums:
Es, protams, varu vainot Covid par tiem depresīvisma uzplūdiem, kas man pēdējā laikā, bet būsim godīgi, man tas uznāca jau kaut kad agrāk. Pēc mācībām var just. Mana saņemtā atzīmē lieliski liecina par to, kā es jūtos. Pieci? Galīgi sūdīgi, knapi grāmatu atvēru, jo... Nu jo tāpēc! (Vispār es domāju, ka būs nesekmīgi.) Deviņi? Jap, dzīvē notiek, ir konspekti, un mazliet grauž, ka nedabūju desmit.

Es kaut kad sev pārmetu, ka es nevaru sev uzticēties, jo es nezinu vai lieta tiks izdarīta, jo uznāk melnie. Tagad esmu mazliet augusi. Es sev varu uzticēties tādā ziņā, ka es zinu, ka tiks izdarīts, bet vēl neesmu izaugusi līdz tam, ka laikā un kvalitatīvi. No vienas puses liekas muļķīgi, bet man tas tiešām ir sasniegums, ka es sev varu uzticēties vismaz kaut kādā mērā. Vēl ir uz ko tiekties.
Apr 7 22:40 [info]tethys_:
Neverwhere
Nīla Geimena Nekadiene (Neverwhere) man ļoti patika, lai gan ciest nevaru viņa rakstības stilu. Idejas, pat daži tēli - jā, patīk, sižets patīk, bet ciest nevaru izteikšanās stilu, valodu, to, kā stāsts, manuprāt, buksē, un tajā trūkst krāsu. Krāsains ir tikai sižets, bet teksts ir tik pliekans, ka šķebina. Tomēr šī grāmata likās labākā no viņa veikuma, ko esmu lasījusi. Noteikti labāka par Amerikāņu dieviem, kas man gan arī kopumā patika.
Tā tomēr reizē ir arī ļoti skumja, traģiska un traumatiska grāmata. Lai cik Apakšlondona nebūtu interesanta vieta, tā tomēr ir ļoti, ļoti skumja. Kā cilvēks, kas izkritis no dzīves, kļuvis par smirdīgu bomzi, it kā pazūd, vairs neeksistē, citi viņu vairs neredz. Kā tāda meitene ar sērkociņiem, kas iztēlojas visu to skaistāko, kas varētu notikt, citu, krāšņu pasauli, līdz vienkārši nosalst. Ja viss būtu tā, kā tur aprakstīts, tad vēl nebūtu tik skumji, bet lasot nāk tomēr prātā realitāte. Tā īstā.
Esmu mēģinājusi lasīt Geimenu arī oriģinālvalodā, bet teikumi vienalga ir tikpat nabadzīgi, nejēdzīgi un garlaicīgi. Es nesaprotu, kā tik oriģināls prāts un iztēle var ražot tik pelēku valodu un derdzīgu tekstu.
Katram rakstniekam savs, protams, un vairumam patīk. Stīvens Kings jau, protams, arī patīk. Nu, man nepatīk, un man vienalga, cik viņš pārdevis un nopelnījis.
Apr 7 22:40 [info]fedrs:
Varbūt kādam kaut kur mētājas European Governance and Democracy: Power and Protest in the EU elektroniskā versija?
Apr 7 22:34 [info]neraate:
Periodika.lv atradu pieminētu vecamammas māti kā māti-varoni ar visiem padomju ordeņiem, un 22 tūkstošu izmaksātu pabalstu deviņus bērnus audzinot
Hm
Apr 7 22:31 [info]scaramouche:
A capella
Apr 7 22:11 [info]roncijs:
vēl es gribētu, lai šitie eksperimenti beigtos. lai var saprast, kas patiesībā notika. ko es darīju par lieku, vai nedarīju. un bla bla. jo sāk likties dīvaini, kāpēc es esmu ar mieru to darīt. girls in peacetime just wants to dance?
laikam par eksperimentu jāmin arī šitais te. kaut kādas mazas ikdienas aizdomāšanās varbūt cilvēki individuāli ir pie sevis veikuši pēc katrīnas vai lemānas brāļiem. lai gan, protams, individuālie brīnumi notiek(kā to saka gan švarcs "lisabonas naktī", gan.. bļaģ, ko es tik tikko skatījos, cilvēki sēž pie bāra, tiek pārklausīta saruna un log-lēdija prasa "what's wrong with miracles?". jā, protams, pagales lēdija.)..

bet tagad mani vairāk uztrauc nedēļas laikā divreiz sasistas ierīces

last.fm: "This is the first time you've listened to The Bats."

23:36 edit: uzvārīju, bet beigās tomēr pārvārīju 900g šokolādes mērces. jo man likās, ka plīts nepaliks silta baigi ilgi. bet ej tak tu dirst. silta, šķidra šokolāde. atrodiet sev cilvēku, ar kuru priecāties tā, kā roncijs priecājas par siltu šokolādes mērci.

23:43 edit: blakus istaba smaržo pēc šokolādes. man liekas, ka plīts varētu joprojām nebūt izslēgusies.
Apr 7 22:01 [info]labvakar:
pašizolējos
citā pilsētā. Vesela kā zirgs. Labprātīgi vācos uz aizvien nomaļākām vietām, kāds kukains iekodis un dziļa sakne velk. Tā patīk aiz loga biezas egles bet uz ielām klaja saule. Nepacietībā degu uzzināt, kas par kokiem plauks uz stūriem. Mistika. Samirkšķināju acis un, lūk, kā te nokļuvu.
Apr 7 21:38 [info]daria:
multitaaaaskings at its best
kaut ko runaajos ar beerniem/P
Nora saka: Mommy, watch, I'm cutting my own hair!
Es: Ljoti labi, Norinj.
...
...
...
Es: Aaaaaaaa, Nora, neeeeeee!
Apr 7 21:33 [info]eos:
...
Zini, viss ir citādāk pēc katra break up, jo tās ilūzijas

par asinīm mūsu rokās, par adrenalīnu pēc iekodiena

Par smiekliem

Par mirkļiem divatā, kad apstājies laiks

***

Nāk lēns rīts

Un saule dedzina miesu

Tik ļoti dedzina

to tukšo gultas vietu

***

Tu saliec rokas lūgšanā

Kas paliek pēc tam

Kad ir nodzisusi Saule?

***

Melnais caurums ir visa sākums
Kosmoss saraujas un izplešas

Vienā punktā
Maksimālā entropijā

Mēs satinam visus ciklus

***

kas paliek, kad nomirst cerība un mīlestība un ticība

Kad Tu paliec pati ar savu sirdi pukstus skaitīdama?

Un vienīgais kas vēl liecina par dzīvību

ir plaušas, kuras vēlas gaisu?

***

Sirds mīlestība

IZDZĪVOT

lai sirds pukst

es mīlu savu sirdi

tas ir mans singularity

Mans event horizon

Mans vektors

Atgriezties pie sevis

Pie pirmssākuma
Apr 7 21:18 [info]elina:
Laukos ir tā - es sajūtos dzīva, jo fiziski nogurstu. Rīgā ļoti reti sanāk pa īstam nogurt.
Apr 7 21:07 [info]eos:
Queen of the WORLD
Pēc orālā seksa un orgasma viņa jutās kā mazs bērns, kam visa pasaule pie kājām

Tur ir daudz skaistā. Viņa bija varone, valdonīga, skaista, pašpārliecināta. Viņa jutās labi par savu vingro susļiku ķermeni

Par savām krūtīm, kopto visu. Viņai ir stilīgas drēbes un pavedinoša balss

Viņa zina, ko grib

Un viņa to dabū
Apr 7 21:04 [info]zum:
Rindās pie kasēm esam atkal sākuši jokot. Tā ir laba zīme.
Apr 7 20:50 [info]f_g:
un atkal "Gulbju ezers"
burtiņi un bilde )
Apr 7 20:34 [info]krii:
Šodien priekšpusdienā atkal ierakstīju darbiņa video. Divos iepriekšējos gados šis darbs mani pieradināja skatīties uz savu seju fotogrāfijās. Tagad pamazām radinos nebaidīties no savas balss un kustībām videoierakstos.

Pēcpusdienā izmantoju likumīgās suņa īpašnieka tiesības un devos ar seru R pretim pavasarim Maskačkā. Forštates zeme pludo zilsniedzītēs, zeltstarītēs, muskarēs, māllēpenēs un erantēs, bet kad paceļ skatu, tad pretim baltiem viļņiem veļas aličas, plūmes un jau pirmie ķirši. Lēni veras lapas. Skaistums rauj jumtu. Cilvēku nav visai daudz, un visi zolīdi distancējas. Varbūt izņemot dažus skeitotājus un riteņbraucējus.

Tagad riet saule, un esmu gatava sākt šīgada baltvīna sezonu. Priekā!
Apr 7 20:32 [info]swarmsea:
on roads
nav nekas dārgāks par ceļiem šiem,
kas aiziet uz rītiem un vakariem.

(Ziedonītis, tas, kurš Imants)
Apr 7 20:29 [info]f_g:
Jubileja. Bez svinībām.
burtiņi un bilde )
Statistika : Latest Posts
Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?