Latest Posts

Current posting stats: 10 per hour, 0.17 per minute RSS version
Jan 19 10:49 [info]perfekta:
Fausts
Vakar biju operā uz Faustu.
Krāšņi. Iesaku ļoti!
Jan 19 10:43 [info]ravejsledzejs:
vakar iebraucu Rīgā. un jau autoostu vairs nepazinu. es taču vēl nesen te biju...
Jan 19 10:37 [info]scaramouche:
Brīvam brīdim lasāmviela - CREST 25 year program archive.
Jan 19 10:32 [info]psihs:
In time, you will know the tragic extent of my failings.
Jan 19 10:29 [info]wraa:
Vakar bija "pirmo reizi" jocīgo sajūtu diena.
Pirmkārt, tā jocīgā sajūta, kad tu mammai palīdzi pildīt angļu valodas mājasdarbus, un tev šķiet, ka pasaule ir apgriezusies kājām gaisā.
Otrkārt, tā jocīgā sajūta, kad saproti, ka tevi emocionāli aizskar ziņa par to, ka viena no labākajām sportistēm tavā mīļākajā sporta veidā (to atzīt arī ir jocīgi) ir pārgājusi no savas līgas uz konkurējošo līgu. Kopš kura laika es lasu sporta ziņas?
Jan 19 10:22 [info]kautskis:
In other news
Turpinām ziņas.

Kā zināms, šodien pat no krāna tek dziedinošs ūdens.

Taču ūdens krāns man, biroja planktonam finanšu haizivij darbā ir tikai virtuvē, bet virtuve tālu, vismaz pārdesmit soļi. Tepat rokas stiepiena attālumā ir lielā ūdens pudele. Kas, kā arī zināms, ir dāsns bisfenola A avots, bet bisfenols A – nu, bisfenols A ir vainojams pie pilnīgi visām cilvēces problēmām, arī tas ir zināms.

Tad še man ir jautājums: bet kā būt, vai šodienas ūdens dziedinošais spēks atsveŗ bisfenola A ļauno ietekmi?
Jan 19 10:20 [info]meness_berns:
---
"Fausts" Operā.

Pirmkārt, jau es savas švakās inteliģences dēļ smagi aplauzos. Nez kāpēc nosēdos vērot uzvedumu, pieņēmis, ka Guno ir Pučīni laikabiedrs, un sākotnēji knosījos, nesaprotot, kāpēc tik gaiši un rotaļīgi jākomponē tik drūmas tēmas. Apmēram ap pirmā cēliena beigām man kļuva skaidrs, ka Guno stabili nav dzīvojis vēlāk kā deviņpadsmitā gadsimta pirmajās desmitgadēs un ka uz šo mūziku jāskatās apmēram kā uz Mocarta operām. Un visbeidzot, aizgāju mājās, un piedzīvoju nākamo maindtvistu, noskaidrojot, ka "Fausts" ir 1859. gada darbs. Tas ir kā?! Laikā, kad Vāgners jau ir izdarījis gandrīz visu, šis Guno vēl trallina par tēmu "Fausts"...

Savukārt ar uzvedumu ir tā, ka man kā lielam gotikas un horora estētikas cienītājam ir augstākas prasības pret Karapetjanu, neesmu klīrīga kundzīte, kurai šķiet, ka vī-man-dieniņ, cik šokējoša atļaušanās – uz operas skatuves salikt ķēmus un šausmoņus. Manuprāt, Karapetjans konsekventi slīpē savu "Seviļas bārddzinī" aizsākto stilu, un tas viss ir gaumīgi, bet ne pārsteidzoši. Pirmais cēliens man patika, otrs garlaikoja, trešais kaitināja. Neatceros, vai par šo izrādi, bet kaut kur atminos nesen lasījis, ka kaitina neveiklās pauzes skatuves pārbūvju laikā, un vai tad nu nepiedienētu pie labas režijas arī mēģināt novērst šādus klusuma brīžus. Ļoti piekrītu.

Nu un, protams, nav vēl bijis tā, ka man kādreiz nepatiktu Norvelis. Lieliska balss lieliskā lomā. Sēžu un kaifoju.
Jan 19 10:18 [info]scaramouche:
Modernā reliģija turpina savu uzvaras maršu.
Oracle sued by Labor Department for paying white men more.

Manuprāt ļoti laba publiskā atbilde no kompānijas:
"Oracle values diversity and inclusion, and is a responsible equal opportunity and affirmative action employer. Our hiring and pay decisions are non-discriminatory and made based on legitimate business factors including experience and merit."

Protams, var jau būt, ka apsūdzība ir pamatota. Nu ko, vēl viena lieta, ko turpināt vērot.
Jan 19 10:08 [info]koki:
rīts vienkāršs, pelēks, parasts, tad ieraugu bildi:


foto - Renan Ozturk, ledusmāksla -  Sean Yoro

Jan 19 09:45 [info]antuanete:
   Vai kāds vēlas 2 biļetes uz šo pasākumu? http://bilesuparadize.lv/lv/events/event/54779 15 EUR/gab, varu pārdot arī pa vienai. (Nopirku biļetes un tikai tad rūpīgāk ieskatījos kalendārā, kur rādās Tartu maratons).
Atstājiet ziņu komentāros vai uz antuanete pie gmail.com.
Jan 19 09:42 [info]chimera:
urā! beidzot sajaucu pedāļus! pričom uz salu tilta!

btw, neviens vēl neraksta grāmatu par to, kā jūs mācījāties stūrēt, jo īpaši deviņdesmitajos? ļ. patīk tie jūsu stāsti aļa "atnācu uz eksāmenu, bet csdd svinēja 9. maiju un tiesības iedeva tāpat" vai "mācījos braukt pats pa kluso, bet nemācēju bremzēt, tāpēc braucu, kamēr beidzās benzīns" utt utml.
Jan 19 09:39 [info]qgmr101:
AŠEEL
Arī šorīt es esmu laimīgs.
Jan 19 09:35 [info]lavendera:
Pēc anotācijas gaidīju kaut ko stipri šablonisku. Bet nebija. Ne par gramu.

Domāju, kur ir "Brutāla un dēla" režijas veiksme? Pati pirmā, acumirklīgā atziņa - ka cilvēks, kurš teorētiski (pēc faktoloģiskajiem priekšnoteikumiem) ir nemitīgā pālī, tiek attēlots ar skaidru apziņu.
Man Brutāls iepatikās jau no paša pirmā "nedirs!"

Pagaidām mana šīs sezonas favorītizrāde.
Jan 19 09:25 [info]kautskis:
Pieticība cilvēkus nekrāšņo
Esmu mazliet vīlies misterā Džuliānā Asanžā. Tas ir, es saprotu, kādēļ paziņot – es atgriezīšos Amurikā, ja apžēlos Čelsiju Meningu, un pēc tam, kad viņu apžēlo, paskaidrot – jūs ko, es teicu nevis apžēlot, bet uzreiz atlaist. Protama lieta, ikvienam no mums ir gadījies piesolīt kaut ko tādu, ko galīgi negribas darīt, un pēc tam mēģināt izlocīties. Es teicu, ka sākšu jaunu, skaistu dzīvi no Jaunā gada? Jā, bet es nedomāju šo jauno gadu, šis vēl ir par agru. Cilvēcīgi, saprotami, ko nu to pārmest.

Bet kas šitā par prasību, lai garantējot viņam drošību?! Mister Asānž, kam tādu pieticību. Ņemot vērā Jūsu ieguldījumu ASV jaunievēlētā preža ievēlēšanā, pienāktos pieprasīt vismaz parādi ar pūtēju orķestri un konfeti. Lai gan vispār kāds valdības amats arī prasītos.
Jan 19 09:18 [info]zirka:
āāā, šī diena jau ir izdevusies, jaunā kolēģe atkal atvedusi manu mīļo prieka kamoliņu-mazsuncīti uz darbu!!! vīvīvīvī, mazo zuzīt, zuzulēniņ, uķi-puķi, mimimi!
Jan 19 09:04 [info]vikings:
Skvošs
Atnāc, viņi teica, būs forši. Tagad es uz šo sporta veidu skatos ar nelielu baili.
Jan 19 09:03 [info]kramers:
Jan 19 09:03 [info]ninona:
Šodien strādāju no mājām: čubinu kāsējošu karstuli,(d)rukāju steidzamas daudzdesmitlapugaras tehniskās specifikācijas prasības otrajā svešvalodā un vēl menedžēju personīgo klientu piesūtītos projektus, jo visiem pēkšņi no manis visu vajag. Bet A ir svarīga sapulce, nevar uzņemties bērnu.

Par nogurumu nesūdzēšos. Par to, ka brīžiem aizmirstas dzimtā valoda un qwerty izkārtojums, arī.
Jan 19 09:03 [info]zirka:
sapņoju, ka mēs ar [info]deloveja_kundze esam baldonē kaut kādā reivā, atbrauc mans dzīvesbiedrs un uzspridzina ballīti ar repu, man atplīst zābakam zole, nu un vēl kādas 100 lietas
Jan 19 08:58 [info]f:
: tumšu un piesātinātu, lūdzu
laikam drīz pasaulē vispār būs beigušies visi seriāli, ko skatīties. lūk, vakar iekš peaky blinders ar kilianu mērfiju sagaidīju arī tomu hārdiju, taču ar to arī prieki beidzās, un jaunā sezona būs tikai maijā.
klusi un nemanot ir atgriezušies vikingi. tomēr krietni foršāk ir, ja tu atrodi seriālu, un tev ir vesela sezona (vai vairākas), ko skatīties.
taisnībsakot, westworld man patika, tomēr nejūtu lomkas, tā nu pieklusuma momentā drošvien var paskatīties.
kā es agrāk varēju dzīvot, skatoties pa sērijai nedēļā?

p.s. varbūt pasktīties travelers?
Jan 19 08:50 [info]paarpratums:
Ja visiem cilvēkiem parautos sirdis vaļā, tad mēs tik ātri sāktu risināt visas problēmas un izbeigtu ciešanas, cilvēki būtu gatavi mazliet vēl paciest zinot ka tas tuvojas beigām. Šis viss mani līz asarām, paldies
Jan 19 08:36 [info]krishjaanis:
Bet par dalījuma ambivalenci visu pareizi un lakoniski jau pateicis Brexit kampaņas taktiķis rakstā, par kuru kaut kad izteikšos sīkāk: 

Jan 19 08:25 [info]krishjaanis:
horizontalitāte, kabinets
Man ik pa laikam pārmet, ka dalījums kreisajos/labajos vairs nav relevants, kad kāds kādu nosauc par kreiso, esot pārāk izplūdis, un ka vispār mūsdienu politikā šis dalījums ir novecojis un arhaisks. Pareizā atbilde: jā un nē. Par jā un ambivalenci nākamjā ierakstā. Par nē - es domāju, ka "kreisais/labējais" reizēm ir gan performatīvs, gan deskriptīvs apzīmējums. Pēdējā laikā sekoju līdzi Amerikai, jo Eiropai tās patreizējā formā esmu atmetis ar roku, tas ir pārāk bēdīgi. Un, lūk, Amerikā ar "kreiso" manos medijos un manā pusē tiek domāts kaut kas pavisam konkrēts, uzdrīkstos teikt, ka pat konkrētāks nekā, kad kreisie kādu sauc par "labējo" (lai gan galamērķis no otras puses skatoties, protams, ir labējo vienādot ar "fašistu" - ASV kreisajā akadēmijā tas ir noticis hibridizējoties ar Eiropas kreisajiem. Tas ir abpusēji - kad labējais kādu sauc par kreiso, galaversijā, protams, ir domāts "komunists/staļinists/totalitārists"). 

Tikko Deniss Preigers vairākos medijos nopublicēja savu reduktīvi minimālistisko (bet tāpēc apceres vērto) versiju par to, kas, viņaprāt/Amerikasprāt, ir labējais un kreisais (un es uzsveru, te ir runa par Ameriku  - protams, ir ģimenes līdzības ar Eiropas kreisajiem, bet ne pilna pārklāšanās), un ko viņš nosauc par "irreconcible dividing lines". Tālāk seko Preigera versija ar pāris maniem komentāriem un izcēlumiem, kuri man šķita sevišķi būtiski vai raksturīgi: 

Différance )
</div>
Jan 19 07:42 [info]bumsiic:
Ugunīgā Solvita
Ja es sekotu S.Āboltiņas piemēram ētikas komisijas sēdē un skrietu ārā no kabineta katru reizi,kad vecāki vai darbinieki izsaka savu viedokli,es būtu zaudējusi piecus kg no sava dzīvsvara..bet redz,tāds sīks ierēdnītis to nevar atļauties.Primadonna Āboltiņa gan drīkst...
Jan 19 07:37 [info]vilibaldis:
Paņēmu citu spilvenu, izdevās nogulēt līdz 5, arī labi.
Jan 19 05:43 [info]eos:
Am I doing any original research?
Right now I still have that hypothesis about sex in cubes which was observed, but not scientifically proved.

Idea is as follows - you put two people who are in love in a cube, let them make love in it. Then there is residual energy which can be measured. That said energy has "healing" abilities.

So, what is "healing"? What are "abilities"? What constitutes that two people are "in love"? How do I scientifically measure all that?
Jan 19 03:59 [info]digna:
*
Ā, es šodien izdomāju divus nenormāli nesmieklīgus jokus. Visu vakaru domāju, kā es varēju izdomāt kaut ko tik nesmieklīgu, jo tas taču ir vispārzināms fakts, ka esmu baigā jokplēse.
Jan 19 03:55 [info]digna:
*
Vajadzētu atbrīvoties no iekšējiem rāmjiem un maksimāli dzīvot sev, darot pēc iespējas tikai-jāk to, ko tobrīd gribas. Ēst, gulēt, lasīt, radīt...jebko. Reizēm atkal aizmirstas, ka es varu visu, ko vēlos un drīkstu vēlēties visu, ko gribu.
Ļoti gribas vairāk kārtības, ieilgušais haoss nogurdina.
Jan 19 01:43 [info]kochka:
Kas tur var būt pazemojošs?
Tas, kas mani uzrunā, tam, kas man patīk, nevajag daudz naudas. Es smoku nost visās šajās radītajās lietās, kas kāš naudu un verdzina citus. Taču labi apzinos, ka šajā iekārtā bez naudas daudzas labas idejas nav realizējamas. Taču es negribu ieslēgties savā pasaulē un nogrimt naudas čupā. Ja man tās būtu daudz, organizētu visādus pasākumus, savas idejas realizētu, mākslas projektus finansētu (savējos un citu), pirktu daudz grāmatu, mūziku, šūtu drēbes, būtu daudz laika sev, uztaisītu poļu un čehu centrus, tur būtu vēl krutāk nekā pie frančiem, britiem, vai ziemeļniekiem, visādas lietas notiktu, svētkus radītu, pasauli skaistāku darītu, mazliet kaut kas mainītos, dotu radošajiem cilvēkiem iespēju izteikt sevi, dotu visiem iespēju, kas gribētu darboties, ne tikai eksistēt. Un tad cilvēki būtu laimīgāki, jo viņiem būtu kāda aizraušanās, kāds, kas atbalsta.
Jan 19 01:34 [info]winstons:
parasti es guļu pidžammā, bet īpašos brīžos guļu kails
Jan 19 01:15 [info]nekurlande:
Vai šis veļu laiks reiz beigsies? Reizēm šķiet, ka pelēkāks būt vairs nevar. Rakstot šo, redzu, ka esmu atrofējusi savu rokrakstu un pacietību. Nesaprotu kā šādā gadījumā varu sapņot par visu to Dāvidu galvu zīmēšanu akadēmijā. Jau tagad skaidri apzinoties, ka nespēju iekļauties līnijās, lai gan tās ir visai skaidri norādītas. Šī ir kāda ceturtā diena, kad dzeru zāļu tēju un ūdeņu litrus viena sēžot savā telpā, un galvā. Tā nav nekāda apņemšanās, vai attīrīšanās tūres sākums, vienkārši tā ir sanācis. Pārsvarā gatavoju ēst, tīru māju, smērējos ar krēmiem un laistu telpaugus. Kopš atrodos te biežāk, daži no tiem, rādās, ieguvuši otro elpu. Bet visvairāk sēžu uz grīdas aizkurinātas sveces priekšā, lasu, klausos, teiksim, Daksi un tad līdz agram rītam rakstu. Kādēļ izveidojusies tieši šāda dienas kārtība – grūti sacīt. Laikam jau apmeklējot, piemēram, kvalitatīvu rokkoncertu un uzņemot tur mākslinieku sniegto atdevi, grūti nedot pretī, vai vismaz nesaņemt zināmu lādiņa devu, kuru vēlāk reflektēt uz pasauli sev apkārt.
Pēdējā laikā man literatūra un drukātā prese lasās apbrīnojami viegli un tā ir visuma svētība, apriju vienu lapu pēc otra kā izsalkušie klienti pakistāņu kebabus pustdienlaikā. Vienīgi tā viena lieta, maita tāda, līdz galam neatlaiž.
Lai gan teju nekad neesmu varējusi sūdzēties par garlaicību vienatnes laikā, vai savu pašpietiekamības līmeni, kura dēļ reizēm citi dabū ciest, tomēr laiku pa laikam telpā, kādu pēkšņu skaņu izdzirdējusi, strauji atskatos, iemigšana pēdējā laikā kaut kāpēc arī prasa nedaudz ilgāku laiku. Nemaz nav tā, ka visu dzīvi būtu dzīvojusi ar kādu kopā, ne tuvu, bet arī salīdzinoši pašpietiekamam cilvēkam mēdz piezagties vientulība. Ne uzreiz, bet ar laiku. Kāds patīkams jauniešu pāris reiz atgādināja cik būtiski katru dienu ir rast to laika brīdi pašam ar sevi, kaut vai piecas minūtes dienā. Bet domāju, ka tieku ar to galā. Jā, lasīšana, dokumentālās filmas un mūzikas patērēšana mani nepatur klātienē, bet ir lietas, kuras daru (vai esmu) pilnīgā klusumā, kad manu prātu nevada neviens palīglīdzeklis. Daudz dzeru šķidrumu, neapreibinu prātu. Relatīvi daudz guļu, uzņemu vitamīnus un šajās dienās ēdu diezgan veselīgi – kas nu kuram tas būtu, lai paši spriež, bet man tas ir – daudz dažādu nepārsālītu zivju, dārzeņi, griķi, vārtīti kartupeļi, pupiņas, ķiploki, mārutki, citroni, tirgus sievu skābētie kāposti,lociņi un izskatos tik slikti kā nekad. Varbūt, jo organisms nav pieradis pie šāda režīma, iespējams, jo spogulī skatos pilnīgi skaidrām acīm. Zinu, ka divas vīna glāzes, milzīgs kāsis, vai, piemēram, kratomiņš ātri vien šo visu mulsinošo sajūtu vērstu par labu, bet, pirmkārt, šobrīd neredzu tam jēgu, otrkārt, pēc šīm dienām vizualizējot deformētu realitāti, iedomājos, ka visus pozitīvos aspektus pavadītu bezspēcība un trauksme.
Tas, ka pagatavoto ēdienu nespēju pievarēt viena, tas, ka ir savilkti pleci un ļoti sāpošas kājas, kam palīdzētu visvienkāršākā masāža, tas, ka var negleznot tumšus lokus ap acīm, nemazgāt matus tik bieži cik ierasts un sēdēt vecajos, nodilušajos legingos, neskatīties spogulī, neatcerēties sevi kailu, vedina domāt – Vai gadījumā nevarētu būt tā, ka esam vairāk mēs paši, ar saviem specifiskajiem paradumiem un untumiem, kad esam ar citiem?

Dažas reizes esmu iedomājusies, ka būtu gatava samaksāt, lai kāds pie manis paliktu pa nakti. Lai visas lietas notiktu ātrāk un vieglāk – iemigšana, maltītes, diskusijas, šaha spēle. Un esmu pa retam ko tādu iedomājusies ilgāku laiku dzīvojot viena, piemēram, piecpadsmit gadu vecumā. Bet modelis, kur kādu izsaucu pie sevis reizi, divas nedēļā, gluži nebūtu ētisks pret izsaucamajām personām. Pret cilvēkiem, es domāju (lai neskan tik auksti). Lai gan man iemesli, kādēļ daudzas lietas dēvē par ētiskām, vai neētiskām, nav skaidri. Tieši tāpat kā kādam nav uztverama kāda algebras formula.
Tādēļ esmu teikusi pāris cilvēkiem, ka gribētu būt neganti bagāta, lai varētu cilvēkus apdāvināt bez iemesla un, lai varētu lūgt citiem izpildīt savas vēlmes ar tekstu : „Es Tev samaksāšu. Es Tev labi samaksāšu!” Par pavisam vienkāršām lietām, piemēram, šokolādes kēksa atnešanu man uz mājām, vai milzīga labrodora noorganizēšana un iejūgšana, kurš mani kādā otrdienā aizvestu augšup pa Avotielu pretī rīta saulei, un tā.
Es varu saprast cilvēkus gados, kuri īrē sev pirmklasīgus pavadoņus uz ballēm. Bet, ja man vēl nav pat puse no piecdesmit un prātu ir šķērsojušas šādas domas, kas būs tālāk?
Jan 19 01:11 [info]ulvs:
par spēju improvizēt, kā, ar ko un kāpēc
Es neticu, ka man agrāk improvizācija asocējās faktiski tikai ar ko šādu. Vai arī kaut ko, kas noteikti ir džezs vai contemporary classical, un līdz ar to tas šķita esam parastam mirstīgajam nesasniedzams. 

Basģitāru sāku apgūt 16 g.v., atrodot sludinājumos lietotu, slikti aprūpētu, taču viegli salabojamu Hohner Precison tipa basu pa 60 Ls (kas beigās izrādījās zagts). To man pārdeva "Lietotas mēbeles no Holandes" tobrīdējais basists. Pēc tam tikai uzzināju, ka viņš to basu ir aizņēmies, lai varētu spēlēt koncertus un mēģināt; acīmredzot, viņam pašam tobrīd, kad aizņēmās, nebija basa.

Pirmos 4 mēnešus gāju apgūt basģitāras spēli pie Pētera, kurš basģitāru u.c. lietas pasniedza 100. vidusskolā (kā arī spēlēja/spēlē basu Labvēlīgajā Tripā). Viņš bija/ir(?) sasodīti lādzīgs cilvēks un skolotājs. Viņa klātbūtnē, kas privātstundās, kad esam divi vien, ir, tā sacīt, cieša (maza telpa un galv.tas, ka šo viņam jārāda man, nostājoties man tieši aiz muguras un spēlējot basu, kas uzkārts manā kaklā, kamēr es no sava skatu punkta perfekti redzu viņa rokas (jo, nu, tās ir kā manas, kā no mana skatu punkta). Ja cilvēks var pārvarēt muļķīgo un pavisam nevajadzīgo "it's totally gay" izjūtu, kas viņam varbūt varētu būt, tad tā ir izcila metode galvenokārt tāpēc, ka citas alternatīvas nav tik efektīvas. 

Pie viņa svarīgākais, ko es apguvu, bija tas, ko ignorēju skolā - notis un to atpazīšana. Can't blame me though - es tikai plūdu līdzās (stilīgāko) klasesbiedru baram, un, neinteresēja taču arī. Zinu, ir tādi anderground mūziķi, kuri nezina notis (man zināmie zina notis, taču neizmanto praktiski, šķiet, tikai tāpēc, ka viņu apziņās tiek pārfrāzēta doma "es jau esmu diezgan vecs, nevaru/negribu iemācīties tagad vēl notis, jo tā jau zinu/māku to un to (lietu uzskaitījums))" - tā potenciālā apziņa par to, ka "esmu pārāk vecs, tāpēc nemācīšos, jo jau māku citas lietas" vai kāda cita. Vismaz citu pamatojumu es nespēju iztēloties  (spēju, bet tie nešķiet esam pamatīgi pamatojumi. Šī vispār ir kaitīga īpašība, jo zinu cilvēkus, kuri šo "argumentu" izmanto pret improvizācijas "apgūšanu", kas ir skumji. Banāli, taču es piekrītu teicienam "mūžu dzīvo, mūžu mācies". Pretēji būtu jāapzina konkrēts vecums, kurā cilvēks visticamāk pārstu attīstīties fiziski un, galvenais, garīgi/mentāli, un tāpēc varētu nodoties pilnīgai "rock out with your cock out" existencei. 

Bet atgriezīsimies tomēr pie galvenās tēmas - improvizācija. To var apgūt faktiski tikai praktizējot - vai nu vienam, izmantojot Looper effect pedal, lai radītu un atkārtotu vislaik noteiktu skaņas paraugu, uz kā attīstīt "apspēlēšanas prasmi" - to, kādas partijas tu esi spējīgs būvēt uz kaut kāda muzikāla pamata (kas skan no tā Looper pedāļa vai jebkura cita agregāta ar identisku funkciju, bļin, ja cilvēks vēlas, var taču pat apgūt šo aspektu, spēlējot "uz" jebkura mīļākās popgrupas skaņdarba, un tā). 

Neiedziļinoties detaļās, svarīgākais ir pabeigts (taču jāturpina praktizēt, līdz ir konfidence, ka vari sākt spēlēt muzačku no 0 - viens un kopā ar citiem), taču nevar iztikt bez nākošā soļa - spēlēšana un improvizēšana kopā ar kādu vai vairākiem mūziķiem, neizmantojot iepriekš sagatavotas skaņas, kas ir Looper pedālī. Šis ir īstais parbaudījums. Taču tas ir diezgan vienkārši, apzinoties, ka vispirms, kamēr neproti diezko labi improvizēt, domā savu partiju, balstot to pilnībā uz otra spēlētāja partiju, t.i., ja viņš spēlē četrus powerchord'us, tad izveido uz tiem savu partiju. Tas ir visvienkāršāk tāpēc, ka tu, viens, dzirdi akrodu/nošu progresiju, līdz ar to nav iespēja nokļūdīties (ja vien tu konstatē, kas tā ir par gammu; jāatzīst, es savā apziņā nekad līdz galam nezinu, kas ir konkrētā gamma - tā vietā to atrod mani pirksti, sadarbojoties ar prātu. Ar laiku tas kļūst par paradumu, un pirksti nostāda sevi vajadzīgajās pozīcijās un kustas paši no sevis. 

Jā, sākumā ir ļoti grūti īsā laikā izdomāt skanīgu partiju uz cita spēlēto nošu/akordu bāzes. Galvenais atrast kaut vienu noti, kas skan "harmoniski", salīdzinot ar akordiem, uz kuriem tev ir jārada sava improv.partija. Un no tās vienas nots tālāk var kaut vai ar šo primitīvo iesācēju metodi atrast pārējās notis, kas skanēs. Tas izdarāms, izmantojot atrasto skanīgo noti kā vienkārša barē/powerchord vai jebkura cita akorda vienu no veidojošajām pamatnotīm. Un tad cenšoties atrast šī akorda pārējās notis, jo tas cilvēkam, kurš iepriekš nav pievērsis uzmanību notīm, tomēr ir daudz vieglāk, nekā atrast uzreiz gammu. Jāatzīst, man jau sen nevajag neko meklēt, tā vietā vienkārši spēlēju.

Vislielākā pateicība jāsaka MSK Torņa mēģinājumiem un sesijām, kur mēs sar Simonu un Juri S. brīžiem spēlējām mūziku kā tādu sportu - improvizējot ļoti interesantā manierē - robotiskā, saraustītā, matemātiskā, vislaik ar pauzēm - atklājot ļoti vienkāršu veidu, kā trenēt improvizāciju. Proti, vajag būt vismaz divatā vai trijatā. Pirmais sāk spēlēt, piemēram, divas notis "La, Do, La, Do...", atkārtojot tās nebeidzami, kamēr otrs sāk vai nu spēlēt kaut ko ļoti līdzīgā manierē, arī ļoti saraustīti, vai arī pavisam pretēji - izplūstot, spēlējot vairāk kā tādu solo. Bet iesācējam labāk palikt pie pirmā vairanta - spēlēt arī ko līdzīgu vai sākumā pat tieši to pašu, ko spēlē 1. mūziķis. Un, jā, iesācējam vislabāk ir sākt tieši spēlēt otrajam, jo tā ir lielāka slodze.

Man ir aizdoma, ka dažas lietas varētu būt neskaidras, jo ir grūti bez īpašām mūz.teorijas zināšanām šo to izskaidrot. Ja kaut kas nav skaidrs, droši vaicājiet, maziet putniņi! Un lai jums burvīgas improvizācijas, gan dzīvē, gan mūzikā. Un, ja kas, šīs prasmes gets somewhat mirrored in real life (tas tā, lai iekārdinātu vairaķ apgūt tās, heh).


Jan 19 00:55 [info]simamura:
lai nodzīvotu dienu līdz galam, man tiešām bieži pietiek tikai ar to, ka smuks džeks paiet garām, vai gudra meitene. Vai arī ka kaut ko foršu izlasu. (Tāpēc neļaujiet man neiet ielās un uzdodiet jautājumus. Nē, ne man tieši - bet pirmām kārtām skaļi paši sev. Un ejiet ielās; es varbūt noiešu garām.)
Jan 19 00:44 [info]mazaa_maasa:
725. Who we are
Ir tēmas, par ko ir dzirdēts, bet kas visu dzīvi nekad tā īsti nav ieinteresējušas. Līdz brīdim, kad sanāk biš vairāk ar to saskarties.
Whitechapel spēles ietekmē palasīju vairāk par Jack The Ripper, Whitechapel slepkavībām un Abberline.
Un tas ir drausmīgi, ko viens cilvēks spējīgs otram nodarīt, un kādas cilvēkiem psihes problēmas.
Un vai tiešām neviens nekad neuzzinās, kas bija Jack The Ripper? Kāda bija viņa motivācija un mērķis?
Un kā viņš pats nomira?
Un vai tiešām bija tikai viens?

Atmiņas atsvaidzināšanai noskatījos "From Hell". Tagad zinu no kurienes nosaukums.
Jātiek kādreiz spēles otrā pusē.

Un vēl interesanti kā citi uztver tādas spēles - kuram tā ir tikai spēle, ar ko aizpildīt laiku, un kurš tajā saskata ko vairāk, kurš cenšas tik ļoti iejusties un domāt kā slepkava.
Un ko tas pasaka par cilvēka psihi?

Rīt jāpalasa vēl..
Jan 19 00:11 [info]zuzanna:
Honesty is the best policy
Es jau zinu, ka par šito mani sabārs, kad direktore uzzinās, un arī to - kas neriskē, tas nedzer šampanieti Jūrmalā. BET. Es šodien savam aviācijas finansistam aizsūtīju galējo piedāvājumu, sagatavotus transfēra dokumentus, sadarbības līgumu ar piebildi - kvalitatīvi mēs varam sniegt vot šitos te pakalpojumus, bet ar Cape Town registry un Aircraft SPV administration mums pieredzes nav. Un man tā mierīgi palika ap sirdi, jo lielākā problēma, ka uzņēmums ir zaudējis pēdējos nodokļu plānotājus un finansistus, kā rezultātā, ja klientam pēkšņi vajadzētu pārstrukturizēt assetus lielu lidaparātu formā, man pat nav kam padomu pajautāt. Kāpēc es ieciklējos uz to? Jo izpētīju viņu esošā aģenta piedāvājumu, kur pie papildus pakalpojumiem bija vesels lērums ar aviācijas biznesam svarīgiem servisiem.
Lūk.
Citādāk rīt pildīšu savu ierēdņa testu. Es pēc trial versions esmu šokā, ka viņi sagaida formālo loģiku, kas ir tik neraksturīgs lielums šajā valstī. Matemātikas uzdevumos bija pāris kļūdas, jo ne tā izlasīju jautājumus, bet tomēr prāta asums man vēl piemīt un varu visādus aprēķinus veikt.
Visi rīt ap 14:00 var turēt īkšķus, lai sanāk labs rezultāts, un tieku tālāk, ar mērķi ieņemt Īrijas Uzņēmumu Reģistru.
Jan 18 23:54 [info]huinja:
Pizģec, cik es kādreiz biju asprātīga
Jan 18 23:48 [info]freakart:
Sūds uz šķīvja!
Šķiet pirmo zīmēšanas video es biju izlicis 2008 gadā. Oh well, šis hobijs īsti neatlaiž.

Jan 18 23:41 [info]intenormal:
dombrava
gribat redzēt totālāko jebanātu daiļākajās izpausmēs?

Jan 18 23:39 [info]zin:
nezin kapēc vienmēr pārņem viegli dīvainas sajūtas, kad radom stilu/related grupu playlistēs sadzirdu poricupine tree (piemērs, ja nu kāds nezin).
šī grupa vienu laiku bija mana top 5
kaut kas tur ir...
Jan 18 23:27 [info]intenormal:
akvaimanuvaibļeee
saeimas vairākumu mēs diemžēl vēl neveidojam. varbūt kādu dienu veidosim.  

Jan 18 23:23 [info]f_g:
ja pāris vārdos par šo dienu..
Tinto. Portvīns. Mango kūka.
Nocturnal animals.
Nica.
Jan 18 22:53 [info]methodrone:
buutiibaa cilveeks ir bezgaliigs. cilveeks nekaadi nevar ko sasniegt un tur apstaaties un palikt vai nu liidz naavei vai bezgaliigi. shaadi teikt shkjiet naivi un elementaari, bet es to pastaaviigi aizmirstu! protams, domaat bezgaliibas kontekstaa ir diezgan gruuti, un ja es pasaku, ka naave ir tikai pieturas punkts, viena peerliite krellees, kam nav saakuma un nebuus gala, tas izklausaas diezgan banaali, un bezmazvai kaitinoshi, varbuut aizvainojoshi, nevietaa. pareizi ir, jo ieksheeji ir apzinja, ka galvenais uzdevums nav fokuseeties uz to kas bija 'pirms' un kas buus 'peec' bet gan kas ir tagad. varbuut galvenokaart ir paradoksaali domaat par 'pirms' un 'peec', jo tas pagaidaam ir neaptverami, vismaz praatam.

bet taa doma. saaka unduleeties duumakaa no riita, un tagad uzausa skaidraa apzinjaa, kameer biju dushaa. ja es esmu bezgaliiga, tad man nav objektiiva uz ko tiekties, kurus sasniedzot viss apstaasies un mans liktenis buus piepildiits. un taa katram cilveekam. es iedomaajos, ka katram ir iedota konkreeta problemaatika un potenciaals. izejviela un energjija. dievs taisa shiis bezgaliigaas krelles, un vinja veelas, lai katra peerliite buutu citaadaaka. katras peerles saakums ir viela un potenciaals, un katra viena dziive ir taada kuras laikaa radiit vienu peerliiti prieksh dieva kolekcijas. dievs nav iedevusi konkreetu viiziju par to kaadu vinja sho peerliiti veelas, un sheit vispaar nevietaa ir standarta esteetiskie apsveerumi. tas ir mokoshi un tas ir nosleepums. varbuut tas paliidz peerlju radiishanas procesam, nezinaat. bezmazvai shkjiet prieksh vinjas skaistuma definiicija ir raibums, dazhaadiiba, vinjai vajag gan mirdzoshas peerliites, gan melnas peerliites, gan neitraali peleekas, gan caurspiidiigas, gan kliedzoshi sarkanas un silti zeltainas. vinja ir iedevusi cilveekam totaalu briiviibu izveeleeties, kaadu cilveeks veidos doto peerliiti no taas vielas, kas vinjam tika iedota dziives saakumaa. buutiibaa dievs rada shiis peerles pati sev caur cilveeku, taapeec arii vinjai visas peerles ir deriigas un miiljas, jo vinja nekad nekljuudaas, dievs preciizi zina kaadu maakslu veido, un kaadas peerliites vinjai prieksh taas vajag. buutiibaa zeme ir milziiga dieva pashas darbniica, kur katrs cilveeks ir atbildiigs par vienu peerliiti dieva krellees, un dievs ir sajuusmaa par visaam peerliiteem, jo taa vinjas krelles kljuust eksponeciaali raibaakas. es turpinu domaat, ka ja cilveekam sanaak viena veida peerles ljoti meistariigi, tad vinja veeleesies turpinaat sho peerlju razhoshanu, lai paplashinaatu radoshuma apvaarshnjus, attiistiitu kaadu shablonu. bet driizaak, cilveeka nav, ir tikai dieva process un vinjas krelles, un vinjas idejas, kas materializeejas peerlees, kuraas atmostaas neliela apzinja, kas sho dieva ideju turpina un formee. peerle formeejas pati no sevis, jo dievs ir atveeleejusi tai uz mirkli aizmirst, ka taa ir maza daljinja no vinjas, bet gan ir atsevishkja buutne ar briivo gribu. taa sanaak labaakas peerles, fokuseeties uz darbu nevis uz sevi. aptuveni taa kaa, kad cilveeks aizmirstas darot, ko taadu kas vinjam shausmiigi patiik. un kad peerle ir pabeigta, tad mazaa, iluzoraa apzinja izdziest un paliek tikai dievs pati vesela, un vinja var nopriecaaties par veelvienu peerli, un varbuut ja gribaas paturpinaat sho konkreeto peerlju liiniju uz priekshu. bezmazvai kaa cilveeks ir kripatinja no dieva lielajaam smadzeneem, kam dievs atljaavusi uz briidi aiziet pashdarbiibaa, lai vinja vareetu radiiit peec iespeejas dazhaadaakas un kraashnjaakas peerliites prieksh vinjas krelleem. shis mikromikromikroskopiskais nezuudamais krikums, neirons no dieva smadzeneem ir cilveeka praats, kursh ja veelas var aptuveni atcereeties, no kurienes naacis un kur atgrieziisies, un cik svariigs, aizraujoshs un bezgaliigs ir vinja radoshais darbs vai driizaak izklaide

protams, dziive biezhi neshkjiet kaa kaut peerle, un cilveeks, kam uzticeeta diezgan hranjiiga peerle, var pat apshaubiit dieva gaumi, un izdomaat sho peerli iznjemt no aprites. bet katra maakslasdarba tapshanas procesaa ir stadijas, kad tas neizskataas peec nekaa vai pat peec izgaashnaas. bet ja vien cilveeks speej atcereeties:
- jo vairaak sirds ieguldiita darbaa, jo tas skaistaaks
- shajaa pasaulee, jo vairaak sirds tiek ieguldiita, jo biezhi tas ir smagaak
- ieguldiit sirdi noziimee to uzklausiit un tai kalpot
- cilveekam ir absoluuta izveeles briiviiba, kaadaa virzienaa vinja maaksla dosies un taps
- jebkas ko vinjsh izveeleesies un izveidos dievam buus noderiigs, tas jau skaitaas, cilveeks automaatiski skaitaas kaa success, vinjsh var izveeleeties starp success and greater success
- cilveeks fokuseejas uz konkreetu izpausmi, un ja taa vinjam padodas, tad dievs to redzot un neshkjirojot peec taadiem cilveeka praata jeedzieniem kaa 'labs' vai 'slikts', suutiis savu speeku, lai cilveekam uzrodas visas iespeejas, kas sho vinja virzienu un izpausmi nostiprinaas
- biezhi cilveekam nav sajeegas par to, uz ko vinjsh patiesiibaa fokuseejas, t.i. vinjsh neapzinaati fokuseejas, un dievs, protams, arii paliidz
- ja cilveekam nepatiik vinja fokuss un vinjam pazuud sajeega uz ko fokuseeties, tad vinjam ir jaapaprasa dievam, dievam vienmeer atbilde kraajuminjaa
- cilveeks var briivi mainiit savu virzienu un izpausmes jebkuraa laikaa, jo viela ko dievs vinjam ir iedevis ir bezgaliigi plastiska, un potenciaals ir neparedzams
- ja cilveeks kaadreiz ir apjucis par to, ko vinjsh vispaar dara, un kas vinjam ir jaadara, tad vinjam vajag apstaaties un peec iespeejas mieriigaak un dziljaak klausiities un saprast, ka vinjsh jau zina visas atbildes, kas pie vinja atnaak kaa zinaashana par kuru var teikt ka taa jau tur bija pirms visa, ko teica praats

veel dazhas domas, ko gribas piefikseet:

- jebkura doma, kas tevi mentaali iepljaukaa un it ka nodara paari taada klusai, nevainiigai, teju naivai bet bezgaliigi patiesai un ceelai daljai tevii, kas juutas ka ir sirds apviduu, nekad nenaak no dieva
- shkjiet ka dziive ir high danger laboratorija, kur praats tiek lietots, lai taisiitu eksperimentus un rastu gjeniaalus atklaajumus, bet jebkuraa briidii praats var kljuut toksisks, uzspraagt, sagruut un tamliidziigi
- ja cilveeks grib efektiigu darba vidi shajaa laboratorijaa, tad vinjam ir jaaizturas pret praatu ar caution un discipliinu, nevis neviizhiigi un pastarpinaati
- cilveeks var briivi izveeleeties, cik daudz vinjsh veelas izaugt shajaa dziivee
- nee, driizaak dievs taisa atteelu, izshuutu no peerliiteem. vinja ir bezgaliigi radosha, deviiga, apmierinaata, wholesome un veel un veel un veel un veel un veel un veel un veel un veel un veel
Jan 18 22:50 [info]m31:
J'crois que je poursuis un rêve impossible
J'pense que ça marchera pas mais j'y ai cru quand même
Je me revois, je revois tes yeux, je revois ta bouche, je revois tes cheveux, ton visage
Je me demande si toi aussi t'y penses
Je me demande si toi aussi tu
Tu me revois quand tu fermes les yeux et quand tu rêves
C'est un rêve impossible, tu m'avais dans la peaume de ta main
Tout ce que tu avais à faire c'était de me dire de rester
Mais tu es reparti, puis tu es revenu et puis tu es reparti et puis tu es revenu
Encore et encore et à chaque fois c'est la même chose
Tout ce que tu avais à faire c'était de me dire de rester et je serai rester
Je serai rester pour toujours, toujours avec toi
Alors pourquoi tu es parti, pourquoi tu m'as laissé?
Ça va nous échapper entre les doigts, et un jour ou l'autre de toute façon, tout ça va s'arrêter
Jan 18 22:48 [info]yeux_glauques:
#daily thought
i'd rather be acute than cute.
Jan 18 22:18 [info]yeux_glauques:
#daily trip
sleeping is a form of time travel.
Jan 18 22:16 [info]kjiimikjis:
Ehh, vecie, labie МЛТ rezistori... Paliek melni? Nokūp? Tas vēl nenozīmē, ka vairs nepilda savas funkcijas, vai pat ka ir vērā ņemami mainījuši pretestību!
Jan 18 21:52 [info]fermenta:
Pārrodoties no pastaigas slēdzu vaļā durvis. Kaimiņiene dodas augšup pa trepēm:"Jūs šeit dzīvojat? Jums ir ļoti jauks vīrs. Viņš mums vienreiz palīdzēja ar mašīnu. Tiešām jauks cilvēks!"
Jan 18 21:28 [info]melnaa_maashele:
Sa-dzīve
Lūk viņa varēja gatavot vakariņas ar trīs ēdieniem, sekot līdzi mājas solim un nenogalināt istabas augus...

Bet tas nebija gana...

Reiz viņa aizgāja ciemos pie viņa, kas vairs nepiederēja viņai, un nomazgāja savu tējas krūzi...

Par atbildi saņemot vārdus, ka ir labāks draugs nekā dāma...

Grīdu slaucīt viņa negribēja un atstāja krūzi tur, kur to bija nolikusi...
Jan 18 21:24 [info]laba_doma:
Šogad jau paspēju paslimot. Pagājušoziem es neslimoju ne reizi, tā ka man jau piezagās pārliecība, ka tā tas tagad būs vienmēr, bet nekā - saaukstējos. Tagad jau esmu vesels vai gandrīz vesels, taču katrreiz, kad man paliek vēsi, es drusku bažījos, ka tā varētu būt atgriezusies paaugstināta temperatūra. Vienreiz paslimot nav nekas traks, bet divreiz pēc kārtas - tas būtu depresīvi.

Un vēl man ir nosliece sakritībās saskatīt neesošas sakarības.
Jan 18 21:18 [info]sniegabrist:
laiks ir vājš arguments, laika jau nu gan visam kam var pietikt.
Jan 18 21:16 [info]tati:
Ik pa laikam iekšas patricina cilvēku nežēlība vienam pret otru, pret bērniem un dzīvniekiem. Gribētos ielīst kkur dziļi mežā un nedzirdēt, nelasīt, neredzēt neko no tā visa, pieņemot, ka tas neekstistē. Tā kā mežā ielīšanas variants man, diemžēl, nespīd, tad visu likmi lieku uz karmu un sukuču nākamajām dzīvēm.
When will they leeeeearn?!...
Jan 18 21:02 [info]krii:
Atslēgu meistars manās durvīs nolauza urbi pret antīku skrūvi, sapīka, pieskaitīja urbja cenu rēķinam un devās prom ar solījumu rīt to visu piebeigt.
Esmu šīs nedēļas laikā lieliski iemācījusies atvērt slēdzeni ar skrūvgriezi, nudien nezinu, kur šo prasmi izmantošu, ja tomēr reiz atkal tikšu pie normāli slēdzamām durvīm.
Jan 18 21:02 [info]antikrishjaanis:
Patiesi Baraks Obama ieies vēsturē kā viens no visu laiku izcilākajiem ASV prezidentiem:

"Chelsea Manning, the US army soldier who became one of the most prominent whistleblowers of modern times when she exposed the nature of warfare in Iraq and Afghanistan, and who then went on to pay the price with a 35-year military prison sentence, is to be freed in May as a gift of Barack Obama in his final days as president."

https://www.theguardian.com/us-news/2017/jan/17/chelsea-manning-sentence-commuted-barack-obama

Čelsiju jau sen vajadzēja atbrīvot!
Jan 18 21:01 [info]pirmslietus:
Elpu aizraujoši atejas izgarojumi otrajā stāvā. Apstulbinoši kodīgi nāsīs un pie plakstiņiem, aizmirstot nepatikas, kuras kāds ierādījis just. Tikai pārsteidzoši ik reizi.
Vakars, kad Kārlis un māsa devās gulēt augšā. Smaidu un dejoju istabā viena klusā televizorā puskrēslā. Peldot gaisā, apstaigāju klusumu. Skaļums nav nepanesams, bet negaidīta vienatne ir Ziemassvētki. (pēc pārdesmit minūtēm Kārlis pārrodas)
Mātes dusmās ceptu reņģu dūmi - man ir 130 gadi, skaitot pieres noguruma gadskārtas. Atkrītu nejaušā gultā. Kārlis pielien klāt, ar palielinātu grimasi, kura pēc mirkļa attālinās, lai atvilktu segu. Aprunājamies par žangžī, gultī.
Vairāku grāmatu paralēla lasīšana. Pilnu interesi atsevišķi lasot neizdodas sajust.
Rīta tumsā pamostoties, nobučoju savu roku un smaidot nomurminu 'labrīt'. Mazāk skumji, ka nav skumji.
Jan 18 20:56 [info]chaika:
ZUTIS buti!
Jan 18 20:40 [info]ulvs:
Mesmerizing (NSFW).
Jan 18 20:40 [info]m31:

Trying not to fly too close to the Sun. 

“Will try to get your shit together? ” - “Yaas!”

Kettlebell in the morning, kettlebell in the evening. Feel my inner thighs.
Jan 18 20:40 [info]scaramouche:
Uz vietām uzkrita siļķe kažokā,
rimčikā taisīta.
Vēlies pagaršot?

(laikam pietiks šodienai lietu)
Jan 18 20:39 [info]martcore:
nocturnal animals - ne līdz galam pārliecinošs, taču ļoti aizraujošs ar savu stilistiku, metaforām un aktierspēli (šenona ūsas un teksasas akcents pilnīgi uzvaroši!)
Jan 18 20:32 [info]scaramouche:
.
Jan 18 20:32 [info]scaramouche:
Pats vīlos, bet pieņemu, ka gados jaunākiem cilvēkiem varētu patikt.

7 grāmatas. The Mortal Instruments visas sešas un Lady Midnight no tā paša juniversa.

Pirmās trīs ir vienreiz izlasītas (almost new), ceturtā ir atvērta (practically new), un pārējās ir neaiztiktas.

Viens litrs džimbima tiks pieņemts kā kompensācija par visām septiņām kopā. Interesantiem atstāt savu kontakttālruni - apzvanīšu pieteikšanās kārtībā. Komentārus drīkst dzēst, tāpat saņemšu.
Jan 18 20:32 [info]scaramouche:
.
Jan 18 20:32 [info]scaramouche:
.
Jan 18 20:28 [info]punkts:
 photo 7CF466BB-C6A5-4289-B08A-CD9B6168254B_zpsrwagx9ux.jpg
Jan 18 20:19 [info]lasitajs:
Pirmais semestris pabeigts.
Viss bija interesanti, izņemot psiholoģiju.
Jan 18 20:11 [info]ctulhu:
Pieaugšana
Tātad sapnis.

Materiāli un metodes: nedaudz pārkarsēt telpas (+25gradC), sadzerties kokakolu (1.5l) + tēju (2x 300ml) melno ``Assam``, iet gulēt, pamosties ātrā miega fāzē, lai var piefiksēt.

Rezultāti [sapņa izklāsts]:

Tātad esmu kļuvis pieaudzis. Nu tajā nozīmē, par ko runā zināmais scifi stāstiņš par pieaugšanu. Nezinātājiem īss izklāsts: Tātad pieņēmums, ka dzīvība tālāk attīstījusies no kāda ancestor-organisma kāpura stadijas, bet senie gēni, kas pārslēdz organismu no kāpura uz imago stadiju, visu evolūcijas laiku ir snauduši, jo organismi nesasniedz vajadzīgo vecumu. Nu tātad esmu kļuvis par kaut ko zarndobumainim līdzīgu, kas nekustīgi fiksējies pie substrāta un ar taustekļiem ķer un ēd visu apkārtējo. Secinu, ka ar mani nav tik traki, kā stāstā, jo es visu šo domāju, tātad man ir saglabājušās smadzenes. Bet aptveru, ka nevaru pakustēties - imago forma ir vietsēdis. No otras puses, saprotu, ka vizuālo u.c. datu plūsma nav pārtrūkusi, tātad es redzu/ dzirdu/ sajūtu ar citu organismu maņu orgāniem. Iemācos tos pārvietot pēc vajadzības. Saprotu, ka sistēma ir darbojusies sekojoši - vietsēži imago - organismi un tiem caur [radio?] vai cita veida linku pievienoti dažādi kāpurorganismi kā receptori un efektori. Spieta veida sistēmas, kur domājošie mezgli ir nekustīgi pieaugušie organismi un receptori/ efektori - kustīgās kāpura stadijas. Nu ko, tā arī var dzīvot, nodomāju un pamostos.
Jan 18 20:04 [info]ezss:
Smalkie ēdieni un smalkās kaites
Olbaltumvielas cilvēka organismā sastāv no aminoskābēm. Dažas no tām cilvēka ķermenis spēj sintezēt (aka aizstājamās aminoskābes), dažas nespēj (aka neaizstājamās). Ja organismam trūkst enerģijas, tas ķeras pie aminoskābju noārdīšanas. Parasti olbaltumvielas neizmanto enerģijas ražošanai, jo ir labākas lietas - tauki un cukuri.

Ir ģenētiska slimība, kurā dažas no neaizstājamām aminoskābēm nevar noārdīt, lai iegūtu enerģiju. Nenoārdītās aminoskābes uzkrājas un tiek izvadītas ar urīnu. Urīnam un ausu vaskam tad ir salds aromāts. Šī iemesla dēļ šo slimību sauc par kļavu sīrupa urīna slimību. Literatūrā ir norādes, ka kultūrā, kurā kļavu sīrups neesot pazīstams, varot izmantot sierāboliņu smaržas salīdzināšanai, smaržojot līdzīgi.

Man gan šīs smaržas - kļavu sīrups un sierāboliņš - nu nemaz neliekas līdzīgas.
Jan 18 20:03 [info]scaramouche:
Ļoļa. Štatu mediji (daži to pārstāvji, nvm) draudot trampam ar "accurate, fearless reporting".
Nez, ar ko viņi pirms tam nodarbojās?
Jan 18 19:50 [info]baby_amfik:
šodien tik ilgi runājos ar lj user malvine_truse, ka izdomāju, ka baby_amfik jāpaliek cibā
Jan 18 19:50 [info]raidijums:
šodien tik ilgi runājos ar lj user malvine_truse, ka izdomāju, ka baby_amfik jāpaliek cibā
Jan 18 19:42 [info]sakaarnis:
Redzēju norēķināmies ar recepšu zālēm. Skumji un smieklīgi reizē, bet varbūt ne skumji, ne smieklīgi, bet vienkārši praktiski. Ciemos atnākot, es izslēdzu televizoru, kāpēc man ir sajūta, ka vecākiem cilvēkiem tā ir lieta, ko nevar vairs atdzerties. Labāk klusums, ja nav nekā, ko teikt, labāk patiesība, nekā šie mākslīgie, svešie vārdi, kuru hipnozei pievērsties nāvei tuvajos brīžos.
Laiks palicis mīkstāks. Līdz cikiem šonakt? Kafija, kas jādzer uzmanīgi.
Jan 18 19:35 [info]kashadura:
Es mes pišļi n staf
Aj tur, bļe... Mīlestība uzvarēs un tamlīdzīgi. Viss būs čikiniekā. Un dažbrīd nebūs,bet vispār, kur ta tas Dievs var rasties, ja paši tik gribam dirsties, nevis tur, āmen, sadoties rokās. Zināms taču gan tas, ka pišļi mēs esam un paliksim, gan, ka locekļi no Jēzus miesas. Mēs tak negribam, ka šis būtu kroplis. Eu, es esu gulbis, čubāri.. Prikoļi?
Jan 18 19:11 [info]saccharomyces:
ko es dzīvē noteikti negribētu
izlasīju ne īpaši nopietnu rakstiņu par heteroseksuālas sievietes un homoseksuāla vīrieša laulību asv, kur visa cita starpā sieva neļauj viņam kniebties ar vīriešiem, un pati arī ne ar vienu neguļ. beigās autors to noformulējis visai radoši, bet šķiet, ka tā vispār ir, šis citāts varētu aprakstīt daudzu cilvēku romantiskās attiecības:

"In a way, Matt and J's relationship is the perfect love story for the modern era. No one's a good guy, no one's a bad guy, everyone's kind of bummed out, and the best-case scenario involves quietly holding onto pain with one hand while masturbating furiously with the other."

lūk, šis ir tas drauds, kuru es saskatu, cilvēkiem neesot godīgiem vienam pret otru, nenokomunicējot savas jūtas, vēlmes un vajadzības. a completely "meh" kind of a relationship.
Jan 18 19:00 [info]methodrone:
Jan 18 18:57 [info]iguaana:
gripa. gripiņa.
gripas epidēmijas laikā jūtos ļoti labi aprūpēta un tomēr infekcioza. iet ciet no gulešanas slīpi, gribas kustēties un trakot kā ierasts, bet ķermenis sien sevi pie gultas vēl.
ja rīt jutīšos labāk kā šodien, iespējams došos pastaigā/pārgājienā uz rajona mego , pirmo reizi 5u dienu laikā izvēdināt plaušu un pārbaudīt, vai protu vēl staigāt.
Jan 18 18:55 [info]seth:
I said to my soul, be still, and let the dark come upon you.
Jan 18 18:54 [info]adore:
Patīk lasīt par to, cik iedvesmojoši citi cilvēki iesākuši gadu. Kāds atteicies no shopinga un izvērtē visu sev piederošo, izvēloties dzīvot pieticīgāk un izlietot jau iekrāto mantu daudzumus, nepiepērkot klāt jaunus. Kādam citas jauna sākuma idejas, ko realizēt. Es grimstu atskaitēs. Nepadarītu darbu kalni slejas ap mani kā bīstami smailas virsotnes, un reizēm galvā spindz no visu to lietu apmēra, kuras cenšos paturēt prātā. Vakari pēdējā laikā aizrit darba lietās. Bet tā nevajadzētu. Man būtu jādzīvo sava dzīve. Man būtu jāizdomā savi iedvesmas pasākumi. Es taču arī gribēju attīrīt māju no visa liekā. Kopumā tas liek domāt par to, cik daudz patiesībā no manis paņem darbs. Un ne tikai pienākumi, bet savstarpējās attiecības, sarunas, ņemšanās. Reizēm apzinos, ka tas viss ir kā nevajadzīgs troksnis, kas aizņem apziņu, un es nespēju sadzirdēt tīru skaņu.
Jan 18 18:33 [info]aivars_666:
Kiršteina metode
VAI MUMS DERĒS KIRŠTEINA METODE ???
Kā jau tas manu publikāciju lasītājiem ir labi zināms, A.Kiršteinu es par patriotu neuzskatu un viņa politisko darbību augstu nevērtēju, pietiekami bieži esmu viņu arī publiski kritizējis (skat., piemēram, http://klab.lv/users/aivars_666/4599.html). Laika gaitā esmu vērīgi sekojis šī kunga aktivitātēm, un diemžēl man nācās pārliecināties, ka mans sākotnējais iespaids par šo darboni ir bijis pamatots un nav nepieciešams to grozīt kaut vai daļēji. Izlasot viņa sniegto interviju laikrakstam „DDD” 2017.gada 13.janvāra numurā, atkal kārtējo reizi secinu, ka nekas nav mainījies ne viņa uzskatos, ne manā vērtējumā par tiem.
Jau intervijas pirmajā atkāpē viņš izsakās, ka prezīša Vetrovika ideja par mazo okupantēnu piespiedu pasludināšanu par LR pilsoņiem, arī tad, ja neviens no viņu vecākiem to negrib, tikai tāpēc neesot atbalstāma, ka mums pastāv bilingvālā izglītības sistēma. Ja okupantu atvases ietu ar latviešiem kopā vienās skolās, tad tās izaugtu par pūkainiem jēriņiem, Dieva eņģelīšiem, ne 9.maijā vairs ietu pie „Pārdaugavas monstra” ārdīties, ne prasītu krievu valodai oficiālu statusu… Par šo tēmu jau tik daudz ir diskutēts un norādīts uz šāda uzskata aplamību, ka nez vai vērts atkal turpināt to darīt… Varu vienīgi atgādināt, ka pat Staļina totalitārās diktatūras apstākļos, tīri krieviskā vidē skolojoties, vairums represēto latviešu atvašu neizauga par padomju varas atbalstītājiem un apjūsmotājiem (un paldies Dievam, protams, ka tā)!. Viņu ģimenes ielika šiem smadzenes vietā, nevajadzēja ne TV, ne radio, ne internetu, kā savukārt pašmāju okupantiem ir līdz kaklam un vēl vairāk, kā viņi paši mēdz izteikties… Un, ka latviešvalodīga skola šos pārtaisīs – kāds naivums tādā vecumā, ja Kiršteins tiešām nopietni domā tā, kā ir izteicies intervijā?!
Kiršteins kritizē prezidentu Vējoni (Vetroviku), bet ne ar pušplēstu vārdu neieminas, ka viņa pārstāvētā NA varētu pieprasīt šī radījuma demisiju vai vismaz sarīkot protesta piketu pie viņa pils apartamentiem. Kur nu, tas taču apdraudētu koalīcijas stabilitāti, un NA riskētu pazaudēt siltās vietiņas valdībā. Kiršteins Vetroviku uztver kā salu un sniegu ziemā – nepatīkami ir, bet, ko tu padarīsi, jāpacieš vien ir, ar laiku varbūt pāries.
Kiršteins cer, ka likums par skolotāju lojalitāti atrisinās problēmu ar pret Latviju un Latviešiem naidīgiem pedagogiem. Neko tas nelīdzēs! Katram skaidrs, ka pārbaudes stundās šie učuki runās visu „tā, kā vajag”, bet savu īsto seju parādīs tad, kad paliks pret skolēniem aci pret aci. Un negaidiet, ka apmācāmie nofilmēs šīs naidīgās aktivitātes un izdos savējo specdienestiem, drīzāk tad pūcei aste uzziedēs. Kur tiešām šis likums noderēs – represēt latviešu skolotājus, kad tie nicīgi izteiksies, piemēram, par praida dalībniekiem…
Vēl šis darbonis apgalvo, ka latviešu skaits Latvijā pēdējos 20 gados esot pieaudzis par 10-12%. Vajagot tikai nodrošināt latvisku vidi, un tad jau viss būšot kārtībā. Jājautā, vai tad cilvēks ar tādu politiskā darba pieredzi, tik daudzas ārzemes apbraukājis, tik daudzos starptautiskos forumos piedalījies, nesaprot, ka ar 60-62% pamatnācijas iedzīvotāju (Latvijas lielākajās pilsētās šis skaitlis ir vēl mazāks) ir krietni par maz, lai šādu vidi te nodrošinātu? Pats minimālākais daudzums, lai tāda rastos, ir 75% pamattautas, un arī tad vēlams būtu, lai atlikušie 25% nebūtu vienota masa, bet dalītos vairākās kopienās, katra no kurām nepārsniegtu daudzumā 10%. Mums tas, protams, ka tā nav. Un nelīdzēs te nekāda satelīttelevīziju un reģionālo radio ierobežošana, ko kā panaceju piesauc Kiršteins. Pirmkārt, visus nekad neizkontrolēsi, otrkārt, sāksies milzīga brēka par „cilvēktiesību ievērošanu”, kas savukārt izsauks nevēlamu reakciju mums tik mīļās Eiropas struktūrās, treškārt, pastāv taču tāda lieta kā internets, kas nu jau ir teju katrā Latvijas iedzīvotāja mājā. Pat visvarenā PSRS savulaik nespēja pilnībā slāpēt Brīvo Eiropu un Amerikas balsi, vai tiešām Kiršteins nopietni cer bloķēt Krievijas propagandas ruporus un to pašmāju satelītus Latvijā? Nē, nekas nelīdzēs, kamēr te būs masa, kam šī propaganda ir tīkama, tā atradīs iespēju, kā pie tās tikt.
Būtībā Kiršteins pasaka skaidri un gaiši, ka integrācija (tās pareizā, viņa paša izvēlētā veidā) esot vienīgais nacionālo problēmu risinājums, visi citi novedīšot pie karadarbības. Te nu es ieteiktu šim kungam izlasīt „Viedas” izdoto grāmatu „Par Latvijas dekolonizāciju”, kurā es jau 2002.gadā paudu savu viedokli, kā var mierīgā ceļā, bez vardarbības panākt Latvijas dekolonizāciju, lai iepazīstas, ja līdz šim to vēl nav izdarījis. Īsumā varu vēlreiz atkārtot sava darba saturu, ko var formulēt vienā teikumā – kad okupantam Latvijā būs pietiekami slikti, viņš pats no šejienes aizvāksies, neprasot nekādas kompensācijas un ceļa naudas. Ceru, ka Kiršteins nesāks atkārtot sen jau dzirdēto leģendu par to, ka bez okupantu darbaspēka Latvijas ekonomika sabruktu…
Visbeidzot, runājot par bēdīgi slavenā sorosieša Artura Kuča apstiprināšanu par Satversmes tienesi, jāatgādina, ka pēc tam, kad Kiršteina kolēģi G.Bērziņš un I.Mūrniece, pretēji viņa aicinājumam, nobalsoja PAR Kuča kandidatūru, viņš turpina atrasties ar viņiem vienā partijā, it kā nekas nebūtu noticis. Un var jau būt, ka tik tiešām pašam Kiršteinam šis fakts ir gana nenozīmīgs, iespējams, ka šobrīd, kad rakstu šis rindas, viņš par to jau ir aizmirsis un draudzīgi malko aliņu kopā ar augstāk minētajām personām. Ne velti klīst baumas (manuprāt, gana ticamas), ka deputāti Tabūns un Dobelis Saeimas kafejnīcā sēžu starplaikos esot draudzīgi sadzēruši kopā ar Plineru un Cileviču, un pēc tam „ar jauniem spēkiem” metušies apriet viens otru no tribīnes. Kāpēc lai analogi nerīkotos arī tas pats A.Kiršteins?
Kopumā jāsecina sen jau zināmais fakts – nav mūsu Saeimā NEVIENA Īsta Patriota, patiesa savas tautas aizstāvja, arī tā dēvētās „Nacionālās apvienības” deputātu vidū nav. Šīs rindas es nerakstu, lai ar baudu atkal iekostu kādam, kā viens otrs varbūt domā, nē, es to daru ar dziļām skumjām. Kāds prieks man būtu konstatēt, ka tie paši R.Dzintars, A.Kiršteins, J.Dombrava, E.Šņore ir mainījušies uz labo pusi un kļuvuši par tiešām Nelokāmiem savas tautas interešu aizstāvjiem, ne vairs gļēviem ierāvējiem un pašlabuma meklētājiem, kādi viņi ir patlaban. Diemžēl to es apgalvot nevaru, tie būtu klaji, lai arī skaisti, meli, un tos paust neļauj mana sirdsapziņa. Labāk tad es rakstu rūgtu un nepatīkamu patiesību. Kāds cits Patriots nesen izteicās, ka kritizējot NA biedrus, cerībā, ka tie ar laiku varētu mainīties. Es gan šādas ilūzijas neloloju par viņiem (arī agrāk neesmu lolojis); uz ko citu gan es ceru – ka varētu beidzot rasties Patiesi Nacionāla partija, kas nonāktu Saeimā šo nožēlojamo plānā galdiņa urbēju un mutesbajāru vietā. Par to tad arī aicinu visus sākt beidzot cīnīties!!!
NACIONĀLĀS INTERESES AUGSTĀK PAR VISU !!! CĪŅAI SVEIKS !!!

18.01.2017. Aivars Gedroics
Jan 18 18:09 [info]217:
Panzerkampfwagen
Skolā man ļoti riebās karu vēsture, tiklīdz tika runāts par kaujām, iestājās smadzenēs totāls tukšums, kaut cik spēju koncentrēties tikai tad, ja runāja par iemesliem, kādēļ karoja, vai kas notika karu rezultātā, bet ne ieročiem vai frontes līnijām. Īpaši šausmīgi riebās WW1 un WW2 frontes līniju pārbīdīšanās shēmas mācību grāmatās.
Nevarētu, teikt, ka tagad interesē daudz vairāk, bet pavisam noteikti, klausoties Sabaton, pāris dienu laikā esmu par visādu militāro konfliktu detaļām un tehnisko pusi uzzinājusi daudz vairāk nekā 12 gados skolas laikā.

Piemēram, klausoties Ghost Division,
Ghost Division

uzzināju par vācu 7. tanku divīziju. Vai klausoties Resist and Bite, par beļģu Chasseurs Ardennais divīziju, vai The Last Stand - par 1527. gada 6.aprīli Romā (the Sack of Rome, nav pie rokas latviski grāmatas, neatceros, kā tas bija latviski), utt.

Tas tā, vnk par ārējo vs iekšējo motivāciju.
Jan 18 17:40 [info]kramers:
— Родственники за границей есть?
— Нет...
— А здесь написано, что у Вас брат, сестра, родители и дядя в Израиле...
— Так они — на родине, это я — за границей.
Jan 18 17:33 [info]homebound:
šonedēļ tikpat slikti kā pirmajā nedēļā pēc šķiršanās
Šodien ēdu pusdienas kopā ar mammu. Stūķēju mutē cūkgaļas šniceli Berga bazāra restorānā un neredzēju ne savu šķīvi, ne mammu, tik traki bira asaras.

"Kas noticis?" "Negribas dzīvot," izspiedu no sevis un uzdzēru dzērveņu dzērienu.

"Viņš nav vienīgais cilvēks pasaulē." "Es zinu."

Noslaucīju vaigus un prasīju, kā gāja bērēs.
Jan 18 17:18 [info]qgmr101:
Es Esmu Saulstariņš
Es esmu saulstarinjsh, pilns miera un saulaina prieka. Biezhi smaidu, reti uztraucos, esmu prieciigs un mani aizrauj dziive. Es redzu daudz skaistuma dabā, arhitektūrā, cilvēkos, manī.

Pirms biju atklaajis sho prieku sevii, man biezhi bija nomaakts un slikts garastaavoklis. Tagad, pat ja saak naakt druumas domas praata, taas aatri aiziet, tikliidz atceros, ka un kaapeec es esmu laimiigs.

Es esmu pienjeemis, izpratis un akcepteejis sevi taadu, kaads es esmu, un tas man ljoti paliidz akcepteet arii apkartni -- cilveekus, notikumus, apstaakljus.
Jan 18 17:04 [info]qgmr101:
Pastaiga atkal
Darbaa atkal atsleedzaas praats, trulums kaa maakonis atsleedza smadzenes, gribeejaas skalji kliegt un sashkjaidiit kaadam seju. Pastaigaajos 5 km, paargaaja. Praats ir dzidrs atkal.

Darbs ir shausmiigi garlaiciigs, sliktaaka par to ir tikai nabadziiga beznaudiiba. Nez, kad mani no shejienes izmetiis? Te vienmeer esmu ieradies darba vietaa laiciigi no riita un nekad pagjirains vai stipri neizguleejies, varbuut par to mani kaadu laiku apzheelos.
Jan 18 17:04 [info]eos:
Meitene cenšas ar mani iepazīties (draudzībai) un šis ir pirmais video, ar ko viņa dalās.
https://www.youtube.com/watch?v=KRdDTz8wL30
Jan 18 17:02 [info]malvine_truse:
Jan 18 17:01 [info]zirka:
jau dienas četras vēlos to pateikt, tikai darba dunā nebija laika: netfliksa lemonijs snikets bija tāda vilšanās jau no pirmajiem kadriem, ka es izslēdzu pirmo sēriju viducī, un otrreiz noskatījos pirms tam skatīto 2004.gada filmu

labi, ka novaldījos un neatpogāju maciņu, lai reģistrētos netfliksā, taupīs citai reizei
Jan 18 16:58 [info]santech:
Tās maizītes, ko brokastīs ap pusdeviņiem no rīta knapi vari sevī iedabūt, pusdienās ap puspieciem vakarā tiek notiesātas gardu muti.
Jan 18 16:41 [info]elpa:
- Čau, kā tev iet? Wow, tu izskaties ļoti labi!
- Čau! Paldies. Es esmu laimīga.
- Dizains?!
- Nē, mīlestība.
Jan 18 16:29 [info]intenormal:
jebalaitung achtung
Jan 18 16:28 [info]samantta:
Darba kolēģis, iet ārā pa biroja durvīm, izslēdz gaismu un atstāj mani tumsā.
Es: Wtf.
Darba kolēģis (pārbijies): OMG Sam, I am so sorry. You are so small, I forgot you are there! (Nekas, ka es sēžu pie pašām durvīm).
Jan 18 16:21 [info]eos:
Šodienas drāma -
Lesbiešu forums grib mani atpakaļ, es neiešu, kamēr man nepaskaidros, kāpēc toreiz nobanoja.
Jan 18 16:16 [info]intenormal:
ļepen
lepēna pamatīgi atvēzējusies - vedīšot francūžus ārā no tās sātaniskās jevrozonas. tante laikam grib izbaudīt jaunu revolūciju.
Jan 18 16:12 [info]yannel:
Un vēl par Kartāgu. Ik pa laikam nevaru vien beigt pie sevis teikt un slavēt to ģēniju, pateicoties kuram, neviens vairs neatceras Sivēnu salas oriģinālo nosaukumu.
Jan 18 16:11 [info]_puucinja_:
onkulis Fromms saka šitā
Simbiozās vienotības pasīvā forma ir padevība vai, lietojot klīnisko terminoloģiju, mazohisms. Mazohistiskais cilvēks glāb­jas no neciešamās izolācijas un atšķirtības sajūtas, kļūstot par neatņemamu otra cilvēka sastāvdaļu, kas to vada, virza, aiz­sargā; kas ir viņa dzīve un skābeklis. Šī cilvēka, kuram pakļaujas otrs cilvēks, vara ir uzpūsta neatkarīgi no tā, vai viņš ir cilvēks vai Dievs; viņš ir viss, es neesmu nekas, ja neņem vērā to, ka esmu daļa no viņa. Es esmu daļa no diženības, varenības, no­teiktības. Mazohistiskajam cilvēkam nekas nav jāizlemj, ne ar ko nav jāriskē; viņš nekad nav viens — taču viņš nav arī neatkarīgs; viņam nav veseluma; viņš nav vēl pilnīgi piedzimis. Reliģiskā kontekstā pielūgsmes objektu dēvē par elku; laicīgajā kontekstā mazohistisko mīlestības attiecību elka pielūgsmes mehānisms ir tāds pats. Mazohistiskās attiecības var tikt sakausētas ar fiziskām, seksuālām vēlmēm; šajā gadījumā pakļaušanās pro­cesā jau piedalās ne vien prāts, bet arī viss cilvēka augums. Pastāv mazohistiska pakļaušanās liktenim, slimībai, ritmiskai mūzikai, transa stāvoklim, ko izraisa narkotisko vielu lietošana vai hipnoze, — visos šajos gadījumos cilvēks atsakās no sava ve­seluma, padara sevi par instrumentu kādam vai kaut kam ārpus sevis, viņam nav jārisina dzīvošanas jautājums ar radoša darba palīdzību.
Simbiozās saplūšanas aktīvā forma ir uzkundzēšanās vai, lietojot psiholoģijas terminu saistībā ar mazohismu, sadisms. Sa­distisks cilvēks vēlas paglābties no savas vientulības un ieslodzī­juma sajūtas, padarot otru cilvēku par daļu no sevis. Viņš uzpū­šas un vairo savu vērtību, uzsūcot otru cilvēku, kas viņu dievina.
Sadistisks cilvēks ir tikpat atkarīgs no pakļautā cilvēka, cik pēdējais no pirmā; viņi nespēj dzīvot viens bez otra. Vienīgā at­šķirība ir tā, ka sadistisks cilvēks izrīko, izmanto, aizvaino, pa­zemo, bet mazohistisks cilvēks tiek izrīkots, izmantots, aizvai­nots, pazemots. Reāli tā ir liela atšķirība. Dziļākā emocionālā nozīmē atšķirīgā ir mazāk nekā kopīgā: saplūšana bez integrē­šanās. Ja jūs to saprotat, tad nebrīnīsieties, atklājot, ka cilvēks izturas gan kā sadists, gan kā mazohists — parasti attiecībā pret dažādiem objektiem.
Jan 18 16:09 [info]yannel:
Šodien visa feisbuka siena izraibināta ar Kartāgas kasetes "Zēns ar akmeni" posteriem. Būs vēlāk jānoklausās tas Zibens pa dibenu.
Jan 18 15:46 [info]ulvs:
Amerikāņu kaujinieki trenējas granātmešanā Gaujas senlejā. 


"Those animals!"
Jan 18 15:43 [info]ulvs:
Wrinkle Treatment Uses Babies' Foreskins.

Jan 18 15:36 [info]ulvs:
mans tētis )
Jan 18 15:34 [info]intenormal:
kas, pie joda, ir šis IZGLĪTĪBAS UN KULTŪRAS CENTRS?
šīs organizācijas rekomendācijas vēstule ivaram āboliņam )
Jan 18 15:25 [info]temperature:
50
aizveru acis un redzu krūtis. cik interesanti.

nopirku zemlikas biļeti, pāris kinobiļetes, pārtiku un saimniecības preces, un atkal naudas vairs nav. pēkšņi uz galvas uzkritusī haltūra arī tiks apmaksāta tikai apmēram pēc mēneša, tātad tas mani neglābs. nesaprotu, kas noticis ar manu taupīšanas spēju. agrāk izdevās izdzīvot mēnesī ar simts eiro un vēl pāri palika, tagad saņemu kā normāls mirstīgais, bet katrs mēnesis ir jāizdzīvo, jāizvelk. no algas līdz algai. neiedomājami kaitinoši.

pamatdarbam paralēli uzņemties vēl kādu laikietilpīgu uzdevumu ir šausmīgi smagi, bet vismaz priecājos par to, ka nebūs laika dzert. tās stundas pavadīšu strādājot. vienīgi stulbi, ka aizmirsu par visiem citiem ieplānotajiem projektiem, ko šis naudas ieguves veids pastūma malā. jāmēģina atcerēties, ka laiks nepakļaujas man, tas nav izstiepjams un manipulējams.

es labprāt dzīvē tikai to vien darītu - kaut kādas haltūras un kino.
Jan 18 15:23 [info]kisswithafist:


my life in one picture
Jan 18 15:21 [info]ulvs:
deklarēties un mirt
Aj, man kauns par šo vienu lietu - jau kādu ilgāku laiku neesmu deklarējis dzīvesvietu, un to obligāti vajag paveikt līdz janvāra pēdējām dienām. Kāds labs cilvēks nevar pastāstīt, kā to izdarīt (vienkāršāko veidu)? Tas mani motivētu daudz, daudz vairāk, nekā gūgle.
Jan 18 15:15 [info]kochka:
uzturēt vajadzīgos 36,6 celsija grādus
Reizēm, kad šķiet, viss jau ir simts reizes dzirdēts un tik labi zināms, der aizmirst iemācīto. Un tad it interesanti atklāt no jauna to pašu caur citādāku prizmu.
Jan 18 14:59 [info]disfigurator:
Kā es centos Marshall London mīlēt

Pirms 2,štrunts gadiem skatījos savu nākamo telefonu. Patīk mūzika, nepatīk 2 iekārtas nēsāt līdzi. Izvēle tobrīd krita uz Sony Xperia Z3 Compact - tolaik hi-end modelis mazākā formfaktorā. Turklāt pasargāts pret elementiem. Jauki. Pirku, lietoju, neiepriecināja. Galīgi. Sevišķi konstrukcijas kvalitāte, kas visnotaļ sūdīga. Pogas ļurcīgas, austiņu ligzdas nolietojas ātrāk par himēnu, kluss. Gan no skaļruņiem, gan austiņās. A pirku tieši mūzikas baudīšanai. Heh. Saplīsa ekrāns, noliku malā.

Kad uzzināju, ka iznācis Marshall London, kas būs pieejams arī LV tirgū, čekoju, kas un kā. Beigu galā atradu pie LMT. Tikai nu jau lietotu. Paņēmu.
Uzreiz jau izteikta "savējā" sajūta. Un kā gan ne, ja Marshall ar tevi runā Metālā. Un defaultie ringtoņi ir roks/metāls. Pašlaik stāv uzlikts tonis ar nosaukumu Dark Metal #666. Tas vien runā par attieksmi. Savēju. Nais! Un, bļa, ku viņš labi skan. Var uzgriezt nekomfortabli skaļi, kā arī skaņa no skaļruņiem ir salīdzināma ar ārējiem Bluetooth skaļrunīšiem - neslikti! Priecājos par skaņu, labi saprotot un akceptējot to, ka telefonā parējā specene ir pavāja. Mēdz ieķerties, domāt, paraustīties mazliet. Normāli. Nepirku, lai lidotu, bet, lai skanētu. Un skan tas vislabāk - nav mobtirgū analoga pēc skaņas.

Un tad sākas problēmas. GPS nestrādā. Un Touch Screen gļučī.
Dodos uz LMT pēc nedēļas mainīt. Pēc 3 nedēļām saņemu apmainītu lietoto. Atkal GPS nestrādā. Pēc pāris dienām mainu atkal, un divas nedēļas vēlāk saņemu otro apmaiņas. Nestrādā GPS, kā arī pleķi uz ekrāna. Ko darīt? Mainīt! Pēc 2 nedēļām atsūta no Siguldas. Protams, ka nestrādā GPS trešajam apmaiņas telefonam. Kā arī smagāks defekts - mobilais tīkls pazūd pēc vēlēšanās. Nesu atpakaļ, LMT resurss izsmelts - pēdējā iekārta šiem. Ierosinu lauzt līgumu. Ko nu? ... tālāk ... )

Jan 18 14:56 [info]xaby:
Dzimšandienas ieraksts
Apsveica mani ļoti daudzi. Tinderboyfriendi īpaši lielā daudzumā, laikam silts atmiņas sirdī palikušas par mani. Kolēģi arī ļoti jauki apsveica :) A īpaši daudz jauku vārdu veltīja + vēl labās īpašības manas :)

Jā, šodien pie manis brauks Rihards, sveiks mani. Nevaru iedomātos, ko viņš man taisās dāvāt. Es vēlētos ziedus skaistus :) Tikai ne gerberas vai orhidejas.

Sestdien būs baigā ballīte pie manis :) Tā kā būs noteikti jautri :) nav rakstāmais. miegs nāk
Jan 18 14:55 [info]dienasgramata:
DELFI. Par 2017. gada dzīvnieku Latvijā izvēlēta zivs
Jan 18 14:52 [info]yannel (in [info]n_komentari):
un kāda ir sajūta, tīrot zobus ar visām zobu birstēm pēc kartas, kas trauciņā? un kāda sajūta ir tam, kurš ierauga, ka pa nakti palikušais viesis ir apzelējis itin visas, pilnīgi visas zobubirstes - gan tā, kurš uzaicināja palikt pa nakti, gan tā cilvēka ģimenes locekļu, gan brāļa draudzenes, kas tur nedzīvo, bet bieži paliek pa nakti, un viņai tur ir sava zobubirste, omītes un citu radu, kas bieži viesojas un kam tur ir savas zobubirstes - visas, itin visas zobubirstes ir apzelētas, un jāmet ārā.
Jan 18 14:42 [info]ingmars:
t
Jan 18 14:35 [info]de_profundis:
Ja es kaut ko nožēloju līdzšinējā dzīvē, tad vienīgi to, ka sāpju brīžus esmu lietojis nevis lūgšanai un meditācijai, bet gan, lai kaldinātu konspirāciju teorijas par savu sūdīgumu, tautas valodā runājot gruzītos, veidojot domu virpuļus un atvarus, kuri iesūc tevi vietā, kur tu vairs neredzi realitāti adekvāti un visu uztver kā pret sevi vērstu noraidījumu, un pat citu cilvēku prieku un skaistumu mēdz uztvert kā sātana ņirgāšanos, un konstruējot stabili negatīvu pašapziņu. Šis ir neīstais de_profundis. Viņš ir aizpists ciet ar melniem diegiem.
Īstais de_profundis ir vieta, kur nav domu. Tā ir melna vieta, kas neatstaro gaismu. Tur ir tikai tīrās sāpes un ilgas pēc dieva.
Jan 18 14:23 [info]santech:
Zaķi nav tikai sabtransā. Mazliet nāk smiekliņš par tiem nabadziņiem, kas negrib maksāt tos pāris eur par stāvvietu un dīdās, kamēr jāgaida, un skatās pa logu, vai jau neraksta soda kvīti. Lai izvairītos no šādām, pretīgām sajūtām, es sabtransā maksāju par katru braucienu.
Jan 18 14:16 [info]yannel:
Jautājums tiem, kas kaut ko saprot no basketbola.

Parasti, ejot kombinacionālajā (? tā to sauc? tāds vispār ir? nu, tas, kas nav ātrais) uzbrukumā, saspēles vadītājs uz pirkstiem parāda, kura no iespēlētajām kombinācijām komandai jāizspēlē. Cik tādu kombināciju/izspēļu vispār ir? Maz taču, vai ne, ja satilpst uz vienas rokas pirkstiem?
Jan 18 14:00 [info]peetersiilis:
nu i nafig.
Jan 18 13:56 [info]ub:
Džina dzērāji un Džons
Ha, tikko uzzināju, ko nozīmē džina dzērāji(gin drinkers.)
Pirms dažiem mēnešiem sāku iet citā veselības klubā. Pa dienu, starp maiņām braucu uz pirti, lai atvieglotu stīvos muskuļus un vispār relaksētos. 
Tajā laikā pirti regulāri apmeklēja krietni vecāki cilvēki, kā manā oriģinālajā klubā. Tā, no 45 uz augšu. 
Galvenais kekss visā šajā pasākumā bija 70 gadīgs vīrietis vārdā Džons. Visi, kas ienāca pirtiņā, viņu vienmēr pieklājīgi pasveicināja "Hello, John!""How are you, John?" Tad viņi runāja.
Sarunu tēmas variēja no sporta līdz atvaļinājumiem un morgedžiem(mājas kredīta.)
Vienu dienu viņi runāja par to, kāpēc tāda futbola valsts kā Skotija nav guvusi īpašus panākumus starptautiskās futbola sacensībās. Džons bija(varbūt, ka joprojām ir) kaut kā iesaistīts jauno futbolistu trenēšanā. Kā vienu no iemesliem, un tas ir vienīgais, ko atceros, viņš minēja "hangers by" and "the gin drinkers who follow you on the bus"
Redz, tie džina dzērāji man likās ļoti interesants termins, jo pašam ar šo dzērienu nekādas negatīvas konotācijas nesaistās. Es pat paprasīju tam darba kolēģim, kurš nepārtraukti klačojās savā cienīgajā vecumā. Viņš uzrausa plecus un atbildēja ka nekāda paskaidrojuma viņam nav.
Gūglē meklēt šo terminu negribējās, tāpēc nolēmu palikt pie labākā, ko izdomāju pats, proti, džins noteikti kādā laika posmā bijis lētākais alkoholiskais dzēriens; kā lētais sidrs spilgti sudrabotās plastmasas pudelēs, kuru tagad iecienījuši lētās dziras meklētāji.
Taču paskat, šodien uzdūros ticamākai versijai - Džins nesmird! Tas nozīmē to, ka kāds, kuram radusies atkarība var turpināt savus sociālos pienākumus izmisīgā mēģinājumā to noslēpt.
Labprāt turpinātu klausīties viņu drausmīgi vidusšķirīgās problēmas, bet tā pirts ož pēc nolemtības(viņi sākuši runāt par nāvi) un veciem cilvēkiem, un nekad netiek uzgriezta augstāk par 70 grādiem pēc Celsija skalas.
Jan 18 13:42 [info]sarkanvilks:
video ar "Rīgas Laika dziļdomīgiem klusumiem"
https://www.youtube.com/watch?v=O8-6YicMyW4
Jan 18 13:25 [info]virgin_whores:
mājās vīra vietā atnesu vīnu
bet arī tumšu, stipru un gruzīnu
tik lētu, ka liekas- jaukts tas ar benzīnu
kasiere mēģina slēpt savu smīnu
"ak, pusaudzi, vai tiešām tev vajag to toksīnu"

skrūvēju korķi vaļā ar izbrīnu
kosmosā iebraukšu ar mašīnu
došos ceļojumā uz Dienvidķīnu
un pa ceļam caur Sahalīnu
uz priekšu mani ved smarža lupīnu
no zemes ceļot centu, šķiet-vērtīgāks par rubīnu
un krītot, es ar rokām slīdu pa satīnu


es nejutu, kā lēnām pārtapu par kretīnu
un vīns pārvērtās par degvīnu
Jan 18 13:22 [info]kants:
fōns
Kaut kur manī dzīvo dusmas shajās dienās.
Jan 18 13:20 [info]ub:
Jungian sarežģītis
Gribas lasīt Jungu, bet viņš esot ļoti sarežģīts. Nē, nu mani bezgalīgi fascinē sarežģīts viss. Bet viss liekas tik sarežģīts.
Jan 18 13:14 [info]ugga:
#232
People say nothing is impossible, but I do nothing every day.
/A.A. Milne/
Jan 18 13:04 [info]negaiss:
Vai tev ir kaut mazākā nojēga, kāda ir sajūta, stāvot aiz vannasistabas durvīm un dzirdot tevi mokāmies?
Atrodot kārtējo tukšo ūdens pudeli pabāztu zem vannas?
Iztīrot zobus ar tavu zobubirsti?
Saprotot, ka tu nemaz negribi kaut ko mainīt, jo šādi ir tik sasodīti ērti un vainīgi ir visi citi?

Lasot tavas pārdomas, kad nu jau tiešām ir par vēlu.

Un es tāpat nevainoju un nevainošu tikai tevi. Mēs abi daudz darījām nepareizi. Mums abiem atsevišķi būs vieglāk.
Es esot nodevis tavu uzticību? Varbūt. Bet varbūt tu noignorēji blakus esoša cilvēka lojalitāti, iestāšanos par tevi un gatavību izdarīt jebko, kas tev palīdzētu. Ja tikai pati to vēlētos.

Ja gribi izrunāties, varam privāti.
Jan 18 13:00 [info]ulvs:
A cigar is like a wife!
Put it to your lips, and light it;
When you’ve learnt to do it right, it
Adds a certain zest to life.
Mind you keep on puffing it,
Or it’s out, and can’t be lit.
Ah, the aroma! Ah, the glow!
Will you have one? Thank you, No.
Jan 18 12:57 [info]eos:
Ja man patiktu puiši - https://www.youtube.com/watch?v=wmJ06K9v_Dc
Witches, Witches! <3
Jan 18 12:52 [info]melnaa_maashele:
Brīvdienas
-Braucam uz kalnu?
-Nē!
-Slidot?
-Nē!
-Uz Siguldu?
-Nē!
-Varbūt kino?
-Nav nekā ko skatīties. Ak, kāpēc gan mēs neko nedaram kopā?
Jan 18 12:51 [info]yannel:
man ir viena mantiņa, kuru es meklēju un meklēju, un nekādi nevaru pazaudēt.
Jan 18 12:50 [info]zinukanezinu:
tikko atcerējos savu sapni - sapnis bija par Harija Potera sāgu
karoč es skatījos Potera filmu, bet es biju iekšā filmā -> es izdzīvoju notikumus
tie notikumi, kas tur bija, īstajās filmās nebija
bija baigi forša noskaņa, tādas apmākušās debesis, mēs atradāmies tajā spēļu laukumā, kur viņi lidināja tās bumbas
es sapnī nodomāju "dayum, tik interesanti", bet notikumi sapnī nevarēja turpināties, jo es nebiju lasījusi tālāk par 3. grāmatu
es izsecināju, ka ir totāli jāturpina lasīt
es pamodos ar ļoti labu garastāvokli
tikko atcerējos sapni un jūtu, ka drīzumā jāatrod Potera grāmatas un jāturpina lasīt skumjās dienās ar gardumiņiem
Jan 18 12:49 [info]yannel:
lūzer
Bet ja es negribu uzvarēt; ja es gribu zaudēt? Sarunāt spēli, speciāli zaudēt, dabūt diskābeli? "Vai mēs varam sarunāt, ka tu uzvari, bet es zaudēju?"
Jan 18 12:38 [info]san:
Ahh Leo, I wish I could take a page out of your book
Vecais sunītis Leo dzīvo Old Friends Senior dogs Sanctuary - veco suņu pansionātā. Komentāri pie Leo bildēm pansionāta Facebook lapā ir jaukākā lieta visā internetā. Tie ir skaistuma, sirsnīguma un mīļuma plūdi, kas mani ietin siltā, pūkainā patīkuma mākonī.

Un es arī mīlu Leo, jūs tikai paskatieties uz viņu.

Jan 18 12:37 [info]ulvs:
Klingona Worfa dēls mūsdienās. Man jau šķita, ka viņam būtu jāiet īstā Klingonu skolā, redz, kas no viņa beigās iznāca (pārāk daudz pavadīts laiks starp Star Trek: TNG uz Enterprise mītošajiem hipijiem).
Jan 18 12:34 [info]savaadaisu:
Starp citu beidzot atradu ko meklēju internetos.

Hyperlapse priekš google streetview

Oriģināls ir githubā, bet ar to ir čakars lai nopublicētu, attiecīgi šinī saitē viens meitietis to ir pičinījis ejošu.
Jan 18 12:29 [info]yannel:
(ne) no tās slavenās kara mākslas grāmatas, kuru neviens nav lasījis, bet visi citē
Uzvar tas, kas necīnās.
Ja uzvar tas, kas cīnās, tad tā ir Pirra uzvara.

Atslēga vienmēr ir necīnīšanās. Nevis padošanās, vai varbūt arī padošanās - padošanās pieder tām pašām viltus kategorijām - mākslīgajiem konstruktiem - kā lepnums, pašcieņa utt. Necīnīšanās ne par, ne pret. Asprātīgu mēmju (jā jau jā, simtreiz jau dzirdēju, ka pareizi esot "mīmi" - nevis pantomīmi, bet džīni) nebūs, uztaisiet paši. Un necīnieties. Ak, jā, arī uzvara iet tai pašā konteinerā pie lepnumiem un pašcieņām. Cīnīšanās un necīnīšanās gan ne.
Jan 18 12:23 [info]savaadaisu:
Nja, izrādās, ka učene tiešām ir učene. Pukam bija iedoti matemātikā uzdevumi, kur viens uzdevums - Skaitļu laukumā apvilkt trīs tādas skaitļu kopas, kur to summa ir 25. Puiks apvilka trīs skaitļu kopas, kur to summa ir 25. Skolotāja to izlabo, kā nepareizu, jo ... un te seko tas labākais ... jo tās apvilkto skaitļu kopas nedrīkstēja pārklāties. BET kāds ir uzdevums???
Skaitļu laukumā apvilkt trīs tādas skaitļu kopas, kur to summa ir 25.
Un nevienā vietā nav minēts, ka nedrīkst pārklāties.
It kā jau nu lai jau, bet konkrēti šis bērns ar ar baigi izteikto taisnīguma sajūtu, un viņam šāds pavērsiens baigi dod pa nerviem. Attiecīgi pateica, ka nav jau vērts vispār kaut ko darīt, jo skolotāja tāpat izlabos kā viņai gribas.

Tādas lūk mēdz būt skolotājas t.i. učenes.
Un ne jau nu pirmā reize, kad līdzīgi izpildās.
Jan 18 12:21 [info]kautskis:
Svārstījos kopā ar partijas līniju
Vienbrīd pasaules gala gaidītājiem scenārijs du jour bija polu apvēršanās. Lūk, pēkšņi zemeslodei poli sametīšoties otrādi – un kirdik mums visiem būs. Ziniet, kaut kādas līdzīgas sajūtas pārņem, skatoties uz starptautisko polītiku.

Nē, nav jau tā, ka tas nebūtu redzēts. Ikviens, kas mazliet interesējas par Latvijas vēsturi, noteikti būs ievērojis, ka vismaz šajos platuma grādos polu apvēršanās ir notikusi gana bieži. Bet tiešām, kā jau es reiz norādīju, ir gana uzjautrinoši skatīties, kā tie, kas mūs savulaik mācīja, nu dara tieši to pašu, ko mēs darījām.

Lūk, piemēram, varētu tak domāt, ka visādiem konservātīvi noskaņotiem ļaudīm vajadzētu atbalstīt to, ka cilvēki cenšas paši uzlabot savu vietu dzīvē, pacelt sevi aiz zābakšņorēm un ierāpot saulītē. Nē, ne sūda, tas nozīmē, ka tu esi elite, attālinājies no Vienkāršās Tautas, dzīvo burbulī. Savukārt sēdēt un brēkt par to, kā valstij tev jādod darbs, līdz šim šķita tādu neiznīdēto padsavienības entuziastu izprieca. Valstij tak nav jānodarbojas ar plānveida ekonomiku, vai ne, viņai vienkārši jānodrošina tāda vide, lai uzņēmējiem gribētos viņā darboties. Nē, izrādās, plānveida ekonomika ir reāla štelle, jo tas nodrošina darbu Parastajiem Cilvēkiem.

Es jau vienreiz izteicos, kas vainas plānveida ekonomikai, it īpaši tad, ja viņa plānveidīgi cenšas noturēt arhaiskas ražošanas formas. Tāpat es esmu arī aprakstījis, kā izskatās "ekonomiskā neatkarība", it īpaši tad, ja valsts piespiež uzņēmējus līdzdarboties viņu neatkarīgajā plānveida ekonomikā. Piebildīšu vēl, ka mūsdienu [trigger warning, tūliņ būs G vārds – red. piez.] globālajā pasaulē vispār arvien mazāk ir tādu neatkarīgu ražotāju un arvien vairāk – posmu piegādes ķēdē. Ķīnas galvenā priekšrocība jau sen nav tas, ka tur mazie ķīniešu bērni par kapeikām ir gatavi skrūvēt kopā aifonus. Ķīnas galvenā priekšrocība ir tas, cik ļoti tuvu Ķīnas uzņēmumi ir visām piegādes ķēdēm.

Tāpat ir ļoti interesanti skatīties, kā dažādas lietas, kas vēl pavisam nesen skaitījās "nesvarīgas" vai pat norādīja, kā "elite" ir atrauta no "vienkāršās tautas", tagad arvien biežāk tiek izmantoti kā piemēri tam, cik viss ir lieliski Jaunajā, Skaistajā Pasaulē. Piemēram, ir tādi hermenētiskie jōgi, kas kā milzīgu breksita balsojuma sasniegumu pasniedz to, ka UK samazinājies bezdarbs. Protams, bezdarbs bija zems arī pirms breksita balsojuma, turklāt bezdarbs vispār ir lagging indicator, tas ir, viņš vispārējo ekonomikas stāvokli ataino ar nokavēšanos. Taču pirms balsojuma tas bija kārtējais pierādījums kā LOL, cipargalvas ir tik atrautas no Vienkāršās Tautas.

Un droši vien galvenā apvēršanās, ko ļaudis tagad gaida, ir tā, ko reiz jau piesolīja mūsu Kungs un Pestītājs – tas, ka tie pirmie būs tie pēdējie, bet tie pēdējie attiecīgi pirmie. Še gan laikam sanāks vilties: lai kā arī tagad negānītu "izglītoto eliti", ilgtermiņā pašam censties ietrausties saulītē tomēr ir labāka stratēģija, nekā cerēt, ka tu piederi pareizajai ļaužu grupai, kuŗu valsts tagad aprūpēs un pasargās.

Jo lai nu kas, bet mēs taču esam to atskatījušies. Mēs tak esam redzējuši pietiekami daudz pašpasludināto Saulvežu, kas stāsta, ka uzņēmēji visi ir maitas un tautas ienaidnieki, un viņus jāpiespiež strādāt tautas labā. Un tāpat mēs esam pieredzējuši to, ka uzņēmēji šādos gadījumos labprāt paplašina savu darbību kādā citā, tautai naidīgākā valstī. Un mēs esam arī atskatījušies, kā tautas ienaidnieki uzņēmēji joprojām ir visnotaļ turīgi, izmisusī tauta joprojām ir tikpat izmisusi, bet Saulveži kaut kā pamanījušies ļoti labi iekārtoties.

Bet laikam likumsakarīgi. Mēs tak tagad vairs neskaitāmies Austrumeiropa, vai ne? Tad jau kādam citam jāieņem mūsu vieta.

PS Neņemiet ļaunā, iztiksim bez komentāriem, negribas kārtējo antropoloģiski ilustrātīvo ballīti.
Jan 18 12:21 [info]phz:
Mobilā tīklāja zvaigznājs
Jaunākais prieks no tulkiem man ir «tīklājs». Neesmu īsti pārliecināts, kā tas ir angliski, bet vārds ļoti patīk un izmantoju pie katras izdevības, kuras LMT bezgalīgā interneta apstākļos gadās diezgan bieži.
Jan 18 12:11 [info]krishjaanis:
blast from the past
Beidzot nedaudz oficiālāk - https://www.youtube.com/watch?v=-GZFHLAcG8A
Un arī te viņš piemin tikai niecīgākās lietas.
Jan 18 12:09 [info]deloveja_kundze:
nospriedu, ka vajag mazāk stresa, vairāk prieka. esmu sev uzvilkusi virsū kaut kādu akmeņu kalnu un pati ļoti determinēti zem tā nospiežos.

kā lai mazāk streso un vairāk priecājas, starp citu?
Jan 18 11:43 [info]bljanna:
es esmu es pats
Naktī sapņoju, ka piedalos kāpostu ēvelēšanas un pēcāk - skābēšanas sacensībās, kas intensīvi norisinājās 12 mēnešus no vietas. Diemžēl atmiņa nav saglabājusi informāciju, vai šajā konkursā es uzvarēju. Mēģinu saprast, kā un vai šādam sapnim ir kāda saistība ar vakar Nacionālajā redzēto "Pēru Gintu" vai arī tas gluži vienkārši bija throw back to childhood (bērnībā gan mūsu toreizējais dzīvoklis Pļavniekos par kāpostu rīvēšanas un skābēšanas vietu pārvērtās vien vēlā rudenī, ne visu gadu, toties par vietējo lokālu, kas rudeņos saspēlējās arī ar kāpostu smārdu, daudz biežāk). Gan jau Pērs Gints pie vainas nav.

Vispār Pēru Gintu veselības atgūšanas vai preventīvos nolūkos derētu, ja ne pārlasīt, tad noskatīties Nacionālajā teātrī ikvienam un ikkatram. Jo sevišķi visiem, kuriem tuvojas vai jau iestājusies pusmūža (vai jebkāda cita) krīze vai kuri allaž sakās esam tik autentiski, tik naturāli, tik pilnu krūti "paši" esam, kā arī visiem tiem zvēriņiem, kas vai nu bezbēdnīgi laimē dej (kam nav nekāda sakara ar alternatīvo vadmotīvu - "ciešanām" kā vienīgo pasaules un dzīves, dzīvītes virzošo spēku) vai rāmi plūst pa straumi (kam vēl aizvien nav nekāda sakara, ka otrs vienīgais iespējamais ceļš ir ciešanas un cinisms kā pasaules redzējuma/uztveres veids, lai gan grūtības mums, protams, patīk, grūtībās mēs sevi pierādām un vispār - tā rūdījās tērauds). Veselīgi, nudien.
Kopumā izrāde līdzīgi kā Kairiša sleš Dzudzilo "Uguns un nakts" ir izcils vizuālais baudījums. Pirmajā cēlienā gan drusku saguru no dinamikas un tempa zuduma. Pēra teksta blāķi brīžiem vēl ķeras pašam Anžem un dažkārt arī nav skaidrs, kāpēc vajadzēja paturēt visu teksta apjomu, jo tajos es zaudēju savu modrību - un neba tādēļ, ka tekstam kāda vaina, bet tādēļ, ka sirdi nenozaga, tādēļ, ka brīžiem nenoticēju. Iestājās zināms atslābums. Dažas sēdvietas, atgriežoties no starpbrīža, bija atstājušas vien pēcpušu nospiedumus un neko vairāk. Žēl, jo otrais cēliens nāca ar jaunu sparu, raitāku tempu (lai gan uz Anžes monologiem brīžam tumsā tik un tā turpināju atslābt). Radzobe, seniore, paspējusi Satori uzrakstīt, ka viņai nekādi nav saprotams, kādēļ ainā, kur pusmūžu sasniegušais puskailais Pērs lakstojas ap stipri jaunām Lolitām, Kairišs Anitras lomai tik tiešām ir paņēmis 10gadīgu bērnu (un vispār - par ko gan domājot vecāki, ko tādu pieļaujot (jo Gints tik tiešām vēršas pret Anitru, viņu nosaucot par ielasmeitu)?!! Ai, ai, ai, šausmas, šausmas!). Man gan liekas, ka tieši tas padarīja ainu, jā, brutālu, bet arī izcilu. Iespējams, kopumā uzvedums emocionalā ziņā nepaņēma tā, kā būtu varējis paņemt un tam ir gan sakars ar brīžiem, šķiet, lieliskām Kairiša idejām, kuras gluži vienkārši nav izdevies aizvest līdz skatītājam, proti, dažkārt stipri nākas papūlēties, lai mēģinātu saprast, kāpēc tieši šāda aina, ko V.K. ar to domājis. Tomēr kopumā - aizejiet gan! Būs skaisti - gan scenogrāfiski, gan muzikāli (Cīrule tik ļoti skaisti dzied), gan aktieriski (lai arī par Kažociņu zinātāji izsakās varen pozitīvi, mani viņa nekad nav saviļņojusi, šķita tāda pati kā "Asins kāzās" un citur, bet Lolita Cauka kā vienmēr priecē, pats Anže arīdzan (šoreiz jo sevišķi viņa ķermeniskais tēlojums (kas par slaikiem lēcieniem), Cīrule un Krūzkops (jau atkal!)).
Jan 18 11:38 [info]phz:
Ejot pa saulaino tuvi, izdomāju
Jāsamiksē Yeasayer - I Am Chemistry (uzreiz aiz pantiņa par oleandru un dzērvjacu strihnīnkoku) ar Lana Del Rey - Brooklyn Baby.
Jan 18 11:37 [info]santech:
Spēlēju darbā Eve Online. Precīzāk - vnk klasuos in-game mūziku. Jo nav laika meklēt kur tagad jāpeld. Daudz darba darbā. Krēslus atveda.
Jan 18 11:05 [info]salty:
pvn un bērnu lietas...
Šodien izbesījos uz AMAZON UK par to, ka cenas pie checkout piepeši diezgan būtiski pieaug. Biju tur salikusi groziņā bērniem dažas drēbes un apavus. Gribēdama līdz problēmas saknei aizrakties, uzzināju, ka UK PVN uz bērnu apģērbiem un apaviem NAV!!! Un attiecīgi pie checkout sistēma automātiski man pārrēķina cenu pēc LV noteikumiem. Mistiskā kārtā viens bērnu kombītis laikam jau saknē tomēr aplikts ar nodokli - tur tā cenu atškirība bija mazāka un kopumā likās ok cena, to atstāju groziņā. Visu pārējo izmetu. Palika tas viens kombītis un vēl 3 lietas. Skatos un brīnos - vēl vienai lietai cena par kaut kādiem penijiem atšķiras. Uzsitu čatu - tā un tā, 2 lietām cenas mainījās, 2 lietām nemainījās, kas jums tur notiek? Gala rezultātā par 0.38 GBP cenu svārstību dabūju 5 GBP "dāvaniņu par čatošanu", tagad domāju, vai kādu preci atlikt atpakaļ groziņā, jo 5GBP nosegs to nodokļa starpību. Bet tikmēr uzzināju arī to, ka UK ir 20% PVN, un tāpēc tur tā cena par centiem paaugstinājās, bet tās 2 preces, kam cena nepacēlās - vienkārši 3rd party pārdevēji, kam par LV PVN noteikumiem pofig.

Tomēr interesanti - par vācijas internetiem biju piefiksējusi, ka tur ir PVN atšķirība automātiski jāsedz, bet uk likās, ka viss tak štokos. Cik nav no GEORGE un savulaik arī no TESCO sūtīts - nekad nebija PVN starpība jāmaksā. Nja. Tāpēc jau tās GEORGE bērnu drēbes laikam ar ir tik lētas - 0% PVN.
Jan 18 11:03 [info]kio:
13.piektdienā mēs beidzot dejojām, mēs beidzot pieskārāmies kaut nedaudz. nu tas nebija daudz pēc būtības, bet daudz priekš bijušā. pat neatceros, cik dejas, bet tā nebija viena. un beidzot Tu mani ar rokām vadīji uz vietu. un dalījām krēsluuuuu......man joprojām ir tā sajūta pirkstos un uz ķermeņa. aaaaiiiihhhhh
Jan 18 11:03 [info]nindzja:
Cilvēkus, kas sparingo vai cīnās, var iedalīt divās grupās: slow starters un fast starters. Tas nozīmē, pirmie, kas sākumā ir lēnāki, meklē distanci, taimingu, vairāk aizsargājas un nereti pielāgojas pretiniekam, meklē ritmu, kas nozīmē, ka vājāks pretinieks var arī neatslēgt stiprākā pilno potenciālu, bet daži vispār iedegas tikai pēc pāris sitienu uzņemšanas un, tiem izpaliekot, paliek pusaizmiguši. Otrie, savukārt, ir agresīvāki, paņem iniciatīvu, var uzreiz maukt pilnā tvaikā un atdot sevi visu.

Varētu likties, ka piederību kādai no šīm grupām nosaka prasmju līmenis un pieredzes apjoms, bet tā nav, jo ir pietiekami daudz ļoti pieredzējušu un panākumiem bagātu cīkstoņu, kuri pieskaitāmi pie slow-starters, tāpat to nenosaka arī kārtīga iesildīšanās (vai tās trūkums).

Kas tad nosaka šīs nometnes un vai ir iespējams tās mainīt pēc vajadzības ir anyone’s guess. Visdrīzāk, atbilde meklējama kaut kur dziļi cilvēka psiholoģijā un evolūcijas veidotajos raksturu vaibstos. Var piebilst, ka sparingos vai cīņās šīs divas nometnes ir vislabāk redzamas, bet tās, bez šaubām, izpaužas arī citās, tai skaitā pašās ikdienišķākajās, dzīves jomās.
Jan 18 11:02 [info]kaifinjsh:
grāmatas.
pamazām garāžā slēptās grāmatas tiek nestas uz māju.
arī šodien neliela čupiņa.
Jan 18 10:58 [info]prtg:
Ieraugot RL pagājušā gada novembra numura vāku, uzreiz nodomāju: foršs pašportrets Tīronam sanācis. Palasīju, un izrādījās, ka 18. gadsimta mākslinieka darbā līdzību ar sevi saskatījis arī pats Tīrons.
Jan 18 10:41 [info]prtg:
Atrasto mantru birojs
Jan 18 10:41 [info]kautskis (in [info]norakstiits):
Krāšņs papildinājums Cibas apvainojumu vācelītei
Jā. Klau, šis man sāk interesēt nu jau tīri profesionāli: trepanopunkciju Tev veica kvalificēts medicīniskais personāls ārstniecības nolūkos un kaut kas misējās vai tiki cauri lētāk, tā sacīt, pa jaunatnes partijas līniju, ar veco, labo, "nelielas, bet reibinošas valūtas" palīdzību? Vai vienkārši, pakalpīgi pašnozombējies cēlākas nacionālas (?) idejas vārdā, jo kādam jau vajadzēja uzņemties tik sūro vajadzīgā idiota lomu?

barbala
Jan 18 10:40 [info]eos:
Veronicas - https://www.youtube.com/watch?v=jEiGbXvF_Rw
"Visvieglāk atbrīvoties no kārdinājuma var, tam ļaujoties." (O. Vailds)
Jan 18 10:26 [info]dunduks:
trešdienai atbilstošs fizisks un optimistisks pantiņš attēlos )
Jan 18 09:29 [info]brimstone:
Vēl kas nebijis, sapņoju par zombiju apokalipsi.
Jan 18 09:26 [info]petro:
Ilgi nebiju no rītiem vingrojis, bet šorīt pēc garākas pauzes pārspēju pats sevi.
Jan 18 08:55 [info]methodrone:
perpetual flux of triggers
everything is a trigger, existence is a trigger
Jan 18 08:38 [info]mr_fukkyo_wkndo:
UN KUR IR TAVA MELNĀ JAKA UN ZILIE DŽINSI ?
Jan 18 08:30 [info]helvetica:
"terrible tendency toward “[p]olarizations within various micro-worlds—us versus the inferior them.”
"But with a situation like this you also need a large mind which is capable of distinguishing, which is capable of plodding [its] way through, the nuances of this violent, oppositional situation, not somebody who will use the excuse of the solidarity of hatred for these religious extremists as an opportunity to rope in, to have a blanket attitude"
Jan 18 08:29 [info]santech:
Pēdējā laikā frendlistē uzpeld ieraksti, kas diezgan tiešā veidā būtu attiecināmi arī uz mani. Planētas stājas rindā?
Jan 18 08:22 [info]avatar:
sci-fi food (it's not people)
Zinātniskā fantastika nereti ir pieskārusies idejai par pārtiku, ko apēd tikai pulverīšu, vai tablešu, vai citā kompaktā un efektīvā veidā. Tā kā mūsdienās nākotne aizvien vairāk ir tagadne, esmu izmēģinājis Nīderlandē ražoto pārtikas/maltītes aizstājēju Eatnano - https://www.eatnano.eu/.

Nolēmu izmēģināt, jo ir dinamisks darba grafiks, un reizēm nesanāk pilnvērtīgi paēst, pietrūkst nepieciešamo barības vielu.
Ar detalizētu sastāva aprakstu varat iepazīties viņu lapā, kur teikts, ka viena porcija aizstāj vienu pilnvērtīgu maltīti - proteīni, minerālvielas, vitamīni, utt. Ir pieejami divi veidi - vaniļas smūtijs un tomātu biezzupa. Maltīti pagatavo šeikerī [valodnieki, varat nepiedot], sajaucot pulveri ar aukstu vai karstu (zupas gadījumā) ūdeni.

Pieredze kopumā man ir ļoti pozitīva.

Garša. Lai gan ar pirmo reizi varbūt neliekas ļoti garšīgi, pie garšas pierod, un vaniļas kokča man jau ļoti patīk. Vaniļas kokča paliek vēl garšīgāka, ja ļauj ledusskapī kādu stundu nostāvēties. Savukārt tomātu biezzupa patiešām garšo pēc (ne gluži omītes gatavotas) tomātu biezzupas, protams, tur vēl daudz kas cits ir klāt.

Sajūtas. Pēc izdzeršanas jūtos paēdis. Kopumā patiešām varētu pietikt ar trīs šādām porcijām dienā. Tilpums gan nav tik liels, tāpēc kuņģim jāpierod, ka pietiek arī ar mazāku apjomu. Ja dienā vēl apēd dažus augļus, tad ir pavisam ok.

Bonuss - vairs neprasās junk foodu.

Pielietojums. Es gan šo neparedzu sev kā ikdienas pārtikas aizstājēju, bet gan kā ārkārtas maltīti neparedzētos apstākļos, vai arī kā papildinājumu nelielām brokastīm. Tāpat arī šī pārtika var būt labs variants pārgājienos, kad no svara svars, kā arī rezerves provīzija ārkārtas situācijām (pieņemot ūdens pieejamību). Derīguma termiņš ir 2 gadi.

Ir arī citas firmas, kas ražo līdzīgu pārtiku, bet Eatnano izvēlējos pozitīvo atsauksmju un iespaida, cenas, ražotāja valsts un pieejamības dēļ. Cena ir atkarīga no apjoma, cik pērk, taču apmēram viena ēdienreize izmaksā 2,2 eur, kas, manuprāt, ir saprātīgi.
Jan 18 08:03 [info]vilibaldis:
pamodos 2:15 un līdz 5 miegs ne vienā acī, 6:20 jāceļas...
šodien vēl piedevām nīkstamdarbs. nomiršu.
Jan 18 07:47 [info]missalise:
Vakar biju uz jogu iesācējiem. Mana draudzene gāja un jautāja, vai es iešu. Lai gan man ne pārāk gribējās, tomēr vilinošā iespēja biežāk redzēt draudzeni un ar viņu drusciņ ietusēt, tomēr izrādījās stiprāka un tā nu vakaru es pavadīju, staipoties, liecoties un mierīgi elpojot.
Šorīt pamodos visai labā noskaņojumā, ļoti labi izgulējusies un galvenais - ķermenis jūtas tik labi, kā sen nebija juties.
Dzīvē esmu piefiksējusi, ka viss tas, kas notiek ar manu dzīvi, kaut kādā mērā sasaucas arī ar manu apkārtējo dzīvēm. Piemēram, es nevaru saprast, kāpēc mani brāļi vai arī vispār - cilvēki - neņem vērā citu cilvēku labos padomus un pozitīvo pieredzi. Bet ja tā rūpīgāk paskatos uz savu dzīvi, varu pamanīt, ka es taču daru tieši tāpat. Visapkārt ir papilnam cilvēku, kuri par savas labās pašsajūtas vienu no atslēgām dēvē jogu. Bet mani tas tā līdz galam nekad nebija uzrunājis.
Tad nu paskatīšos, kā šeit ies.
Jan 18 06:34 [info]penny_lane:
hanojā šodien uzstājas šitāda beibe
jāskatās, vai varam pagūt, vai es nejūtos pilnīgi slima un mirusi etc. etc.

bet biļete maksā 8 dolārus, iekļauta glāze IPAs. 

un viņa ir tā kā iz lielajiem stāvkomēdiju vārdiem. šķiet, lielākais stāvkomiķis, kas šeit spēris kāju. 
Jan 18 06:23 [info]spisok_korablei:
Sen Tev neesmu rakstījusi. Kaut gan ko rakstīt, kad ziema un galva reibst no tā, ka sniegs, tā vien liekas, krīt no apakšas uz augšu.
Ja Tu man jautātu, kā ir, tad teiktu - dzīvoju tāpat kā visi. Kaut kā. Visi taču dzīvo tā. Kaut kā.
Vien tur kaut kur zem ledus plūst otra upe. Lokus neredzami metot. Garām vien. Bet bieži sajūtami.
Tāds savāds rīts. Liekas, gaiss tik ļoti pārņemts ar putniem, ka nekā cita nav.
Jan 18 05:12 [info]vilksskabais:
Brālis zvanot prasija ko domāju darīt pavasarī: Es šim ,ha Burundukus audzēt;-) Tip tos treknos kāmjus palaist dzīvot savās pļavās;-)Uz ,ko runāšanas laikā iedomājos,ka Rāvejsledzis bālu seju kliedz,ka es sadirsīsot latvijas dabu;_)kā bija ar to ideju par Kanādas vāverēm;_)) Dzirdēju lamājam no panskām ārā;-)
Nosmējos.Burunduks ir eksotika?
Vēl aktuāli interesē,kā ar to Eiropas trusi,kas vazājas pa Berlīnes,un ne tikai turienes parkiem,brīvi nepiespiesti.Kāpēc viņu ir tik daidz?Ja pie mums šamie trušveidīgie ko turu būrī apmirst no tās bumbuļu sērgas.Tur drasē apkārt, i smuki t'di;-)
Bija doma ,aizbraukt saķert ,kādus 3 pārus..i atvazāt šurp.Ievairot,un palaist mežā;-) (dzirdu kliedzam ravejsledzi;_)
Kas ar Irbēm ,paipalām? Kā būtu ar tām?Roku info,un domāju,kā iedzīvināt ,kādu interesantu brīvlopu;-)
Sumbrugovis jau izpētiju,zemes par maz;_)
Jan 18 04:40 [info]vilksskabais:
Aplūkojos.
Palūkojos Cibas ārēs,ka jau desmitais gads iet ieskrieties no šejienes.
Pārdzīvotais ir norūdijis visu iekšu,ņaudēšanas momenti kļust aizvien retāki.
Neapzinātās bailes no Nāves ir ieliktas 13 miršanas apliecībās mapē pie dokumentiem.Manējo ieliks ,kāds cits pie arhīva ko kārtojot darbinieks nezinās,kas dzīvoja,ar ko,cik smagi vai viegli bija.Tā ir jābūt.
Ziņas par to ka citi ir miruši ar to pašu jau pirms paša kristietības korifeja Jēzus, mierina prātu.Daba zin cik ilgi vajag pabūt konkrētam veidojumam ar viņu šajā formā.
Kā Intervijā ar vampīru,vēlme beidzot nomirt ne būt ne nozīmē nomirt!
Jan 18 04:35 [info]citaantonija:
Minors
Ārā ir ļoti skumji. Šķiet, ka iespējams sagriezties no jebkā. Pat grāmatas šķiet pārāk bīstamas, lai gan sāpes dara redzīgāku. Lēnām ej mājās un daudz ko novēro. Kailo koku zaru zīmējumus uz apdrupušu māju sienām, sniegotās ielas. Viss atkal ir lēna filma. Tu pat sajūti visus vilciena pasažierus, kas astoņos vakarā traucas garām tavai pilsētai. Kad esi pavisam tuvu mājam novēro, kā gaišajos koridoru logos pazib ēna, kas lēnām pa trepēm kāpj uz savu dzīvokli. Acu priekšā līnijas, kuras ar saviem soļiem iezīmējam pilsētas kartē.
Jan 18 04:30 [info]vilksskabais:
Suns nemierā.
Suns pamodināja,žēli smilkstot pie sejas."Arā izlaid",izlaidu."ātri atgriezos migā.Pēc mirkļa biju iekritis dziļajā miegā,kurā realā laikā diskutēju ar sevi par to vai ticot brīnumiem tie notiek.
Tik skaidrā apziņā domas par to ka vienīgais brīnums kas var izglābt mani no pilnīgas plikadīdības ir laimests.Atvēru acis,ieklausījos deep hause fonā ,nodomāju.Labi! Labi,ka ir biļete,tagad tik jātic.
Skaidrais prāts smaidija ,domā uzburot ainavu no bībeles sižetiem,kā lieli resursi mani aizrauj ellē.Iesp;ejamības koificents 1:2000000 nebaida.Muļķiem veicas;)
Mazā paradīze,ar ainavām kurās figurē sevis noskatītie : Motobloka MTZ,ar uzpariktēm,Siltumnīcas,Pirtiņu,un citiem labumiem izgaisa ,kā apziņas akvarelis ielikts pirtī pasildīties.
Vēl ,pirms miega skatijos ka ja ir resursi ,ir tik daudz labu citu izstrādātu produktu,kas ir tā vērti lai viņu darbu atalgotu.
Redzi,naktī no 18 uz 19,lekšu aliņģī,tad redzēs kur nonākšu savā apziņā vai ellītē;-)
Jan 18 02:51 [info]nekurlande:
Diafragma


Par baznīcām runājot, varētu paturpināt par tiem klīstošajiem gariem, ar kuriem manas takas laiku pa laikam šķērsojas kā autobusi krustojumā pirms Abrenes ielas. Šoreiz tas notika precīzi šeit, kaut kādas skolas pagalmā. Bija karsta vasaras diena, plus cik tur grādu jau no paša rīta. Viena no tām dienām, kad nejauši līdzi paķēries lietussargs ir labākā ideja pasaulē. Man bija tur jābūt kaut kādas filmēšanas ietvaros, tiešām šausmīgi grūti atcerēties kas tā bija par filmēšanu, jo kaut kā nācies nokļūt tādās visai daudz. Bet,šķiet, ka kaut kas par Berlīnes mūra krišanu – cilvēks pirms un pēc sāpēm, trešās varas šķirti mīlnieki, drūmas pelēkās sadzīvītes, bēšas drēbes. Nekas neredzēts, vai nepiedīvots. Bijām sapulcināti uz brokastīm, ģērbšanu, un visām pārējām ārkārtīgi nopietnajām nodarbēm, kas sevī iekļauj vairāku stundu nīkšanu sadistiski karstajā pēcpusdienas saulē.
Es un mans teātra kolēģis G.bijām jau labi iestiprinājušies, kaut kāpēc domājot, ka vieglāk panesīsim ģērbēju un režisoru piekto asistentu stresu iepriekš kopā izsmēķējot pamatīgu kāsi. Tā nu siermaižu un lāsēnu pabaroti starp cilvēku bariem, knapo krūmeļu ēnā, laiskojāmies uz saviem koferiem, mēteļiem un vienmuļajām cepurēm (stāsta darbība norisinājās oktobrī). Starp mums bija arī kāds omulīgs, liela auguma, koorpulents vīrs, kurš pa laikam, mūsu sarunas noklausoties, žilbināja abus priekšzobus, kuri bija vienīgie ko lādzīgā paskata vīra mutē ar neapbruņotu aci varēja saskatīt. Tā nu negribot viņu atstāt malā čučot ar koferi, iesaistīju vīru sarunā. Vārds pa vārdam un vīrs bija pievērsies sarunai tikai man. Stāstīja par savu muzikologa un skolotāja karjeru, par jaunību konservatorijas laikos un par savu meitu ārzemēs, atzīmējot, ka es viņam to ārkārtīgi atgādinot. Bet iemesls kādēļ esot mani uzrunājis ir mana balss, kas esot diezgan savdabīga, zema un ar potenciālu augt. Pirmo nodarbību varēšot noorganizēt bez maksas un paskatīties kas, un vai, ja es vēlētos. Tā nu pāris minūšu laikā visai skaidri apzinājos , ka vīrs, pirmkārt, vienkārši vēlas kādu ar ko parunāt, it sevišķi, ja šis kāds viņam atgādina meitu, ko viņš sarunas gaitā uzsvēra daudzkārt. Tā nu kaut kādā Kamēliju dāmas stiliņā uzmaidīju, paspiedu roku un atstāju savu tālruņa numuru. Paņemt no dzīves visu ko tā sniedz pretī, vai kā tur. Galu galā jau diegan sen biju domājusi, ka labprāt apmeklētu nodarbības pie vokālā pedagoga, lai uzlabotu esošo un kļūtu par karaokes zvaigzni kādu dien’.
Karstā diena beidzās, veldzējoties plombīra saldējumos, kāšos un G.uzspēlēti greizsirdīgajos smiekliņos. Vispār jau tā bija produktīva diena mums, runājot aplinkiem vārdiem un simboliem kā visai delikāti cilvēki, kuri apzinās, ka aprunājam abiem zināmas personas, bet nevēlamies viņu vārdus izpaust skaļi un tas nemaz nav tik svarīgi. Kratījām sirdis par pagātnes zaķiem un kāpostiem, kad bija pacēlusies tāda tēma un secinājām, ka izrādās, vienā laikā, esam bijuši pamatīgi ieķērušies divos ļaudīs, kuri gadiem ilgi atradās savstarpējās attiecībās. Smējāmies kā vecas kundzes pirmo reizi skatoties Greizo spoguli. Sākumā ļoti un turpmāk ne visai. No tā laika vispār ar G.uz neilgu laiku kļuvām par labiem draugiem un savstarpējām uzticības personām. Reiz, kaut kādu kārtējo mistiskas pavadītu apstākļu dēļ, ar G.kopā nonācu pie kāda viņa vecas paziņas zēnu studentu koorporācijā, kur mani ilgi nevēlējās ielaist, līdz iekļuvu iekšā, gulēju uz grīdas un baudīju alu, kas visās zortēs tur viņiem bija pieejams viena eiro apmērā. Bet ko nu par dzeršanu.
No filmēšanas pagāja pāris nedēļu un biju ieradusies ciemos pie draudzenes A. Avotielā. Viņas istabu rotāja koši oranžas un zaļas krāsas sienu gleznojumi, dekoratīvo stāvlampu mājīgais apgaismojums un daudz mazu nieciņu visos stūros, ko šādā izvietojumā uzglabāt prot tikai viņa. Biju pie A.pārnakšņojusi. Neatceros vairs kas, bet arī tad bija noticis kaut kas tāds, kā rezultātā man nebija ne pajumtes, ne līdzekļu, ne visādu citādu labumu. Atceros tikai to, ka ābolu kokos toreiz nebija.
Man vairākkārt bija zvanījis omulīgais vīrs no filmēšanas laukuma aicinot uz nodarbību. Tā kā toreiz mācījos neignorēt problēmas un iespējas, pieņēmu arī šo. Uz atvadām spēcīgi apķēru A. un devos uz norunāto adresi. Bija šausmīgi sutīgi un šausmīgi sūdīgi, jo tas, ko nevienam īsti neteicu, bija fakts, ka nebiju ēdusi pāris dienas un kunģis rāvās čokurā. Tas viss bija panesams, nebūtu tikai laiku pa laikam tā burkšķēšana un augšup kāpjošais nelabums. Devos straujā gaitā, jo kā parasti kavēju. Pēkšņi zibens, pērkons, bū un bē, un sāka šausmīgi līt. Cik atceros, biju knapās, gaišās drānās. Sāka līt tik šausmīgi, ka visas dzīvās radības slēpās, pat pāris mašīnas ceļa malā apstājās, lai pārlaistu vētru miera stājā. Neilgi pastāvējusi kādā vārtrūmē, sapratu, ka neganti kavēšu un, ka vairāk likt gaidīt cilvēkam būtu necilvēcīgi. Turpināju skriet, līdz izmirkusi kā priekšpēdējā baznīcas žurka ierados Lāčplēša- Brīvības ielā. Norunātā vieta izrādījās tieši pretī dzeltenajai baznīcai. Turklāt, vēl septītajā stāvā, kurš bija jāmēro kājām. Sazvanīju vīru. Viņš mani ielaida un ieraudzīdama, ka viņam telpā ir klavieres un nošu lapas nopriecājos. Vienīgi daudzās ikonas ap tām un svētās Marijas lūgšanas skaitīšana pirms nodarbības mani visai samulsināja. Jutos ārkārtīgi vāja un nepacietīga , jo gribējās ātrāk sākt nodarbību. Tā bija pirmā un vienīgā reize, kad uz jautājumu - „Vai Tu tici Dievam?”, es atbildēju ar :„Nē”. Vairāk neviens man šo jautājumu nav uzdevis.
Iesildīšanās un elpošanas vingrinājumi šķita visai pareizi, atminoties skolas laiku ansambli un kori. Vienīgi laiku pa laikam viņš cēlās kājās, atdarināja ainas no konservatorijas ziedu laikiem uz skatuves un sarunas ar savu meitu, sapņaini veroties tālumā. Tajos brīžos nebija ne mazāko šaubu, ka vīra prāts tomēr ir vēja aizpūsts. Mani neizbrīna un dīvains nešķiet pilnīgi nekas, bet gluži vienkārši redzot kaut nedaudz ķertu cilvēku to momentā var atpazīt. Laikam tālāk ejot kļuva smagāk, jo nevarēju skaņu uzreiz uzlaist līdz pierei, vai momentā iedarbināt diafragmu. Sevišķas problēmas bija ar augstajiem toņiem, jo dzīvē sarunājos diezgan zemā tonī un esmu aizsmakusi. Vīrs laiku pa laikam man aizrādīja, demonstrēja pareizākās pozas, kurās veiksmīgāk sasniegt soprānu un pa laikam pat uzbrēca : „Nu kas Tu nevari?”; „Kas Tev spēka trūkst?”; „Par maz karbonādi esi ēdusi?”. Un tad vienā brīdī, augstos toņus kā ar galvu pret sienu, paņemt cenšoties, man tiešām sāka trūkt spēka un kļuva pilnīgi melns gar acīm. Pirmo reizi dzīvē šķita, ka noģībšu. Kājas un rokas trīcēja, un slāpa nost no pareizajām pozām. Un tad notika tas, kas man parasti riebjas.
Cilvēks pienāca un sāka man fiziski palīdzēt - turēt rokas, aiztikt kājas un meklēt diafragmu, nelaižot to vaļā labu brīdi, pat tad, kad caur zobiem rūcu, ka sapratu kur un kas atrodas. Kad viņš mēģināja mani atkārtoti grābt aiz diafragmas, vai kā to vietu nabas rajonā sauc, es automātiski mehāniski atsitu viņa rokas prom un aizlecu prom.
-„Kad Tu pēdējo reizi esi ēdusi?”
-„Kaut kad. Par to nav jāraizējas. Viss ir kārtībā.”
-„Kad?”
- „Neatceros.”
-„Kur Tu dzīvo?”
-„Visur kur”
- „Kā tas ir ‘visur kur’? ”
- „Kur nokļūstu”.
-„Nu, kur?”
-„Nu, dažādās vietās. Pie draugiem, citur..”
-„Kāpēc?”
- „Labi, man šķiet, ka mūsu pusotra stunda jau ir beigusies pirms laba laika un man jāiet ”

Tā nu bažainais vīrs piekodināja sākt ēst pareizi un mazāk blandīties apkārt slapjās drēbēs. Teicās iesākumā man nodarbības pasniegt bez maksas, ja reiz šobrīd ir kā pagrūtāk. Taču potenciāls man esot.
Gāja nedēļa, trīs, mēnesis, divi. Bet es vairs neatbildēju uz viņa zvaniem. Nebūtu jau tā, ka agrāk ar pirmo reizi būtu atbildējusi, bet vismaz pēc kāda laika pārzvanīju, ja piefiksēju neatbildēto zvanu. Bet te ne reizes neradās iespēja runāt zvana laikā, un kaut kā mēnešiem ejot, es jau pieņēmu kā paradumu neatbildēšanu šim vīram, gluži kā rīta kafiju ar cigareti, ciemojoties pie A., lai gan patiesībā nesmēķēju. Vēl labu laiku vīrs man turpināja izrādīt neatbildētas jūtas un tad tas beidzās. Kaut kādus gadus divus vēlāk, šķiet, viņu redzēju nākam pretī pa Matīsa ielu, ar savu tumšbrūno koferīti un sapņaini aklajām tumšzilajām acīm veroties tālumā. Manu ķermeni momentā pārņēma tādi kā auksti drebuļi, sevišķi diafragmas rajonā. Nezinu kurš kuram nodarīja pāri vairāk, bet kaut kā vairs negribējās stāties pretī kādam, kurš mani jūlija pēcpusdienā redzējis tik caurspīdīgās drēbēs.
Jan 18 02:14 [info]roncijs:
man pohuj, es bliezīšu celtniecības firmu, piedalīšos valsts konkursos ar neadekvāti dārgu izcenojumu, lai cilvēki patiešām REDZĒTU, kā tā naudiņa tiek aizskalota ŠOVĀ, nevis ofšoros
Jan 18 01:58 [info]motekz:
atram
salasijos Freida un Junga personības teorijas. izlēmu aŗi, ka mēģināšu lasīt Freida sapņu interpretāciju. (kgan dažos aspektos Jungam viņa liekas loģiskāka)

sabliezies aizgāju gulēt un murgā redzēju vienu no viņiem un pamodos maigi iebļaujoties. WTF
Jan 18 01:46 [info]feita_kleita:
Discover Weekly.
Aorta, Ajaaja, Uja by Tanya Tagaq (sarunas ar vilkiem un citiem dēmoniem)

/

Nwia by Valenti Stip. Gribas uz veco andrejsalu.
Jan 18 01:37 [info]zeme:
dzīvnieki ir dzīvi.
Jan 18 01:36 [info]nyamo:
Best advice I've seen lately
Just do eat.
Jan 18 01:18 [info]nekurlande:
"Православная церковь со мною рядом сидит. Но в реальности - девушка с большими глазами".
Jan 18 00:59 [info]ieraksts:
Frank Zappa
You have scrobbled this artist 5,555 times.
Jan 18 00:58 [info]negaiss:
Ir ārprātā sāpīgi atstāt aiz muguras vienīgo cilvēku, ar kuru kopā jebkad esi spējis redzēt sevi novecajam.
Vai bija cita iespēja? Es nezinu.
Man žēl, ka mēs nepratām.
Jan 18 00:55 [info]zeme:
sizofrenia
mellviena piekdiena , ane, divas.
Jan 18 00:37 [info]inese_tk:
janvāris
īsumā par šodienu:
Brektes izstāde (mazliet negaidīti, bet tiešām patika);
darbiņš;
~15 min ~1,5m attālumā no republikas prezidenta*;
Saniknotās sliekas pirmizrādes furšets;
1 gab alus slēgtā bārā.

*šobrīd Kārklus vēl nav redzējis tikai Lembergs un Kalnmeiers, pārējie ir
Jan 18 00:29 [info]simamura:
Swiss Navy Lube
Jan 18 00:28 [info]gnidrologs:
Ir tād ''iesperti'', kurus jāsit ar mietu.
Problēma un ne jau tikai Latvijā. Bet velkomistu valstīs īpaši. Ja būtu vācieties vai brits pistu visus poļus un pibaltus nahuj.

Man te šobrīd nākas stroikā piestrādāt. Ļoti maza sociālā aizsardzība, mazas algas jo imigranti no Ukrainas n šit./Būs daudz tādu, būs bezdarbs un daļējs bandītisms.
Salu mo pieredzes. Mums te megastrika vecrīgā - hohholi atzīst, ka arbaito pa 2 euriki stunda. Tiesa, pa 12 stundām pamatā.

Nezinu kā jūs, bet priekš manis tas ir drauds.
(šis bija komentārs citā tredā, bet atstāts for posterities sake''
Jan 18 00:26 [info]kinskis:
Mēs vēl neesam izsvieduši egli, un viņa te stāv un smaržo pēc ozola.
Jan 18 00:19 [info]oga_cimze:
normālisti
Pēc diviem kokteiļiem ar upeņu balzāmu, manas nervu šūnas sāk stabilizēties pēc negaidīta vīramātes apciemojuma. И так. Es te nesen aizdomājos par mums cilvēkiem, par mūsu paaudzi un to, kā mēs te kuļamies. Bija uznākusi kaut kāda nostaļģija pēc laika, kad mēģināju piesisties metālistiem, jo toreiz subkultūras likās kaut kas ievērības cienīgs. Lai arī millēniumā lielākā daļa subkultūru piedzīvoja savu norietu, tādās nomaļākās pasaules vietās, kā Viļāni un pēcāk Preiļi, šādus tādus alternatīvās kultūras pārstāvjus vēl varēja identificēt. Panki, metāla cienītāji, bohēmisti-vēsturnieki, goti u.c. atšķīrās, patiešām, tā, ka ejot pa ielu un redzot kādu no tiem varēja saprast, vai ar šo cilvēku labprāt iedzertu aliņu kādā pagalmā vai nē. Tolaik zāle likās zaļāka(kā jau allaž), bet ne tikai. Viss bija spilgtāks, pilnāks ar kontrastiem, konkrētāks un patiešām dīvaināks. Un tas likās fakin kruta. Toreiz atļauties pārkāpt normalitātes normas bija izaicinājums un man tas tik ļoti sagādāja baudu, zināt, ka skolas Z-svētku pasākumā es vienīgā būšu ar grebeni un kedās un lielākā daļa noteikti būs sašutusi. Bet pat ne par to īstenībā sāp. Šķiet šobrīd liela daļa cilvēku ir pazaudējusi savu īsteno aplauzto dvēseles atzaru, kurā skaistākais ir tik ļoti netverams, nepieradināts, citiem nepazīstams, bet tik ļoti šarmants, jo ir pavisam, pavisam īsts. Tas pat varēja nebūt nekāds īpašs talants, varbūt vienkārši māksla apbrīnojami neveikli krist, valkāt sarkanu bereti, spēlēt vijoli nakts vidū uz ielas vai vēl kas. Bet tagad..Sajūta it kā. Visi visādi visiem visu ir parādījuši un pastāstījuši. Un visi ir pārspējuši paši sevi tiecoties pēc kaut kāda izcilības kalngala. Ir šobrīd kāda tiešām ievērojama subkultūra? Hipsteri neskaitās. Tie man liekas kā sīkie, kas kopīgi saskatījušies kādu seriālu, sadalījuši lomas un tipa attēlo kādu tēlu oldskūlīgās šmotkās un ar nesaprotamiem hobijiem. Vēl kas? Brīdī, kad it kā iestājās visatļautība, visi tik ļoti centās atšķirties, ka beigās kļuva par tādu kā biomasu ar lielā mērā standartiski nokomplektētu īpašību kopumu ar visu veselīgo dzīvesveidu un fitnesiem, vegāniski, antiglutēnisku noskaņojumu, vissaprotošu demokrātisku skatījumu, harmonisku izpratni par skaistumu u.t.t. Viss apkārt šķiet tik nosvērts un visaptverošs un vēl...garlaicīgs. Mums ir pārāk daudz laika redzēt, dzirdēt un iespaidoties,(kā izrādās, ja ņem vērā soc. tīklos pavadīto laiku), ka mēs sākām cildināt un pārslavēt absolūti dabiskas un rutīniskas lietas. Tagad visapkārt ir kaut kāds bērnu psiholoģijas un vecākošanās kults, iešanas mežā kults, skriešanas un sportošanas kults, DIY kults un vēl un vēl, tik ļoti, ka acis vairāk vairs nevar ieplest brīnoties par notiekošo. bet izslēgt datoru var gan, izraut visu no rozetēm, atslēgt telefonu var, nedaudz iekūņoties sevī un atrast savu skaisto lūzuma vietu bez pārspīlējumiem un liekvārdības, izcelt plīsumu un nesmukumu gaismā un ieraudzīt sevi pašu krustu šķērsām sapinušos un nesaprastu, garlaicīgu un tik ļoooti normālu.
Jan 18 00:18 [info]kini:
.
atkal latino popsa galvā, pie tam pavisam salda, bet ko lai dara, iesildīšanās mūzika kaut kā pieķeras. bet galvai labāk vakardienas miega dziesma. sleep tight. 
Jan 18 00:13 [info]dunduks:
FA Cup Rd.3 pārspēles
Lincoln City 1 Ipswich Town 0 Dikti pelnīti - pirmajā spēlē viesos drusku pietrūka, bet tagad mājās savu panāca, lai arī tas bija jāgaida 90+ minūtes. Papildus prieks, ka komentētāji no notikuma vietas (negribu iedomāties kā komentētu cilvēki, kuriem jau čempionšips ir kaut kas tāls un svešs, bet te vēl klāt non-league komanda).

Otrs apsets Londonas dienvidos Wimbledon 1 Sutton United 3, Bolton pret Crystal Palace viesos gan drusku pietrūka un Burnley mājās uzvarēja Sunderland - lai biežāk šādas dienas šādi vakari zaļajos laukumos.
Jan 18 00:07 [info]lasitajs:
"American honey" šausmīgi patika.
http://www.imdb.com/title/tt3721936/?ref_=fn_al_tt_1
Jan 17 23:56 [info]daria:
Do you support European sanctions against Russia?

Well, I think you know — people have to get together and people have to do what they have to do in terms of being fair. OK? They have sanctions on Russia — let’s see if we can make some good deals with Russia. For one thing, I think nuclear weapons should be way down and reduced very substantially, that’s part of it. But you do have sanctions and Russia’s hurting very badly right now because of sanctions, but I think something can happen that a lot of people are gonna benefit.
Jan 17 23:31 [info]melnaa_maashele:
Biologically degradable material
Ar katru domu es nogalinu gabaliņu sevis, izgriežu saujiņu gaļas un izmetu... Pienāks brīdis, kad no manis vairs paliks tikai kauli, kas pārvērtīsies putekļos...

Cik dzīvības ir kaķiem? Deviņas? Bet ja nu vairāk? Ja nu tie vienkārši izvēlas neatgriezties?
Jan 17 23:30 [info]zin:
šis ir tāds vakars, kad jāiedzer mazuliet vermuta..
Jan 17 23:22 [info]tramps:
un nav nekā jauna, esmu riebīgs, zaļš, pieskāries pārāk daudzām tēmām un vietām. labi, ka pietiekami ilgi zampas viļņiem skalojoties pāri iemācies aizturēt elpu. kā arī zini, ka pāries.
Jan 17 23:13 [info]martcore:
vēl nedaudz par bodžeku
starp citu, man vienmēr ir bijusi pārliecība, ka slavenā ērika - tā ir mr.pīnatbatera aģente, kuru mēs nekad neredzam, nu, tāpēc, ka neredzam
un es biju vairāk nekā pārsteigts, kad par viņa aģenti pēkšņi kļuva princese karolīna
Jan 17 23:05 [info]winstons:
jāceļ augšā vecais tetovēšanās hobijs
Jan 17 23:03 [info]winstons:
pizdu visu laiku tik daudz darāmā, ka jau zajebal.
Jan 17 22:56 [info]bozena:
Tā kā manā dzīvē nekas liels nenotiek, domāju, ka varētu pievērsties neatkarīgās pārtikas blogam. Pirms pāris dienām papus man iedeva mazītiņu maisiņu ar to aizspiežamo aizdari un sacīja, ka tur iekšā esot Zaļais Sieriņš. To vajagot kaisīt uz maizītēm. Viņš to esot nopircis tirgū par eiropiecdesmit. Tieši man. Jo es pratīšu novērtēt.
Zaļais Sieriņš izskatās kā zaļgani dzeltenpelēcīgs pulverītis. Zaļajam Sieram piemīt asa, taču ne nepatīkama smarža. Jāsaka, ka aizspiežamais maisiņš Sieriņam piestāv kā zilums uz acs.
Es domāju, asu izjūtu cienītāji varētu mēģināt izvest pārsimt gramu Zaļā Sieriņa Amerikas radiem, aizbāžot aiz biksēm vai kur citur. Radi taču sen to pelnījuši.
Jan 17 22:55 [info]gnidrologs:
Neesmu drošs, ka politikā tiešām pietrūkst to "publisko intelektuāļu", kas reizēm taisa troksni pa medijiem.
Ivars Ījabs

Jan 17 22:49 [info]melnaa_maashele:
Mazohisms
Interesanti, ar cik (skalā no 1 līdz 10) var novērtēt mazohisma pakāpi, ja gandrīz 5 ar pusi gadus nodzīvo attiecībās ar cilvēku, kurš regulāri kūst, ieraugot Tavu kaimiņieni, un to neslēpdams apbrīno..?
Jan 17 22:49 [info]mazaa_maasa:
724. Kontrole
Sēdi lekcijās, klausies, un saproti, kas ar organismu notiek. Zini, pie kuriem ārstiem jātiek, kādas pārbaudes jāuztaisa. Aizej, visu izdari. Tas ir kā uzdevums, kā misija.
Un balvā dabū savu diagnozi, un to, ka bij taisnība.
Un ko tālāk?
Uzdevuma atrisināšana neatbrīvo no problēmas.

Šodien Brūsa Vilisa diena.
Jan 17 22:24 [info]multisulinj:
*
zvans bija un apliecināja, ka neesmu zemē metama vai arī man vienkārši paveicās.
katrā ziņā patīkami. tajā mirklī sasmaidījos ļoti un priecājos, ka esmu viena pati gandrīz patērētājsabiedrības zombiju izēstajā otrajā stāvā un varēju viena smaidīties, nekur nesteidzoties riņķot ar pāris pakaramajiem, kamēr spēju savu smaidu vērst tikai uz iekšu un tikai uz sevi.
no rīta vēl bija iekšā tāda sajūta. atnāku uz darbu, jautāju V, ko viņas dara - pārbūvē to un to. es pieķeru sevi sakām, ka arī gribu. un tad sadīdās velniņš iekšā, gribās tās lietas darīt atkal. ak, tomēr. dikti dikti. kaut kāds pierādījums, pierādījuma krikumi uzpeld un savācas kopā. pierādīt pašai sev pašai sevi.
Jan 17 22:15 [info]amanita:
Skaļiem smiekliem skanot, Matilde šodien nosvinējusi savus 5 mēnešus.
TIK burvīgs bēbītis!
Tagad tik ņurcāma, bučojama, kutināma, ka tā vien gribas ik pa brīdim viņu mazliet paķibināt, lai viņa pazibina savu bezzobu smaidu, pakoķetē un paskandina dzirkstošos smieklus. Pēdējā laikā Matilde tik ļoti ar dzīvi apmierināta, visā ieinteresēta un līdzdarboties griboša, ka prieks. Viņai patīk ģērbties, patīk pakoties kombinezonā vai autobeņķī, lai kaut kur dotos, viņa ar sajūsmu sēž man rokās un vēro visu, kas notiek, ko kurš dara un kur kas atrodas. Vienvārdsakot, ja vēders pilns un nekas nekaiš, Matilde ir tik omulīgs bērns, ka prieks.
Matilde neviltoti ik reizi priecājas pamosties un ir tik laimīga, ka viņu paņem rokās. Tas ir tik mīlīgi! Viņa tad ieķeras jebkur, kur var ieķerties (manos matos, ausīs, vaigos, drēbēs), pievelk cieši sev klāt un uz brīdi ierušina degunu man pie kakla. Samīļo. Vai arī ar atvērtu muti uz vaiga uzspiež bezgala mīļu un ļoti slapju buču.
Veļas smuki uz abām pusēm, diedzē zobus (smaganas ir sapampušas gan augšā, gan apakšā) un, visādi rotējot un grozoties, gana eleganti pārvietojas pa savu puzles paklājiņu, ja kaut kur tālāk pamanīta gana iekārojama manta. Vēl uz tā paklājiņa viņai parasti blakus dzīvo kaķis. Neticami, bet vēl ne reizi Pūce nav pacēlusi savu ķepu Matildes virzienā, kaut spalvās viņa jau ir pamanījusies ieķerties gana pamatīgi.
Sestdien pirmo reizi bija pirtī. Nekādā tur bēbīšu sildīšanās režīmā, bet kārtīgā karstumā, ar pirts mici galvā kārtīgi pasvīst. Matildei patika un absolūti brīnumains bija lielo bērnu lepnums par to, ka Matilde jau tik liela un ar viņiem kopā kāpusi uz lāvas, ka nav raudājusi it nemaz un plunčājusies lielajā baļļā. Ļoti novērtēju to bērnu sajūtu un prieku kopā būt.
Ļoti sabiedriska un komunikabla. Visiem smaida, ar visiem guginās. Kamēr gaidam Krišjāņa dejošanas mēģinājumos, mierīgi izdzīvojas pa citu mammu rokām un pakoķetē ar bērniem. Bet neviens nestāv līdzi tam iespaidam, kādu uz jaunkundzi atstāj māsas vai brāļa parādīšanās pie horizonta. Jāatzīst, ka īpaši māsas. Viņa pat var nedarīt neko īpašu - paņemt Matildes rokas savās, bet mazā tik laimīgi smejas! Viņa lielā bērnu barā pamana Karlīnu un atplaukst tik laimīgā smaidā! Skatos un priecājos. Es vispār par visu ļoti priecājos.
Runājot Karlīnas vārdiem: "Tik laimīgi!"
Jan 17 22:00 [info]f_g:
par kaķi
Šorīt kaķis divreiz vēma. Vispirms pēc konserva apēšanas, bet pēc tam kādu lakstu bija nograuzis.
Atnācu mājās. Kaķis skraida, ņaud, grib, lai viņu paglauda.. Viss ir kārtībā.
Un par pārsteigumu man - tagad vakarā sāku, nezin kādēļ, interesēties par kaķu insulta pazīmēm.
Laikam Dukša cienījamais vecums (5.jūlijā būs 14 gadi) man liek uzmanīgāk viņu vērot
Jan 17 22:00 [info]vinsents:
Human, all too human
Turpinot tālajā 2012. gadā aizsākto rakstu sēriju "sporto kopā ar zvaigzni" varu palielīties, ka šodien sporta klubā sportoju kopā ar vienu no labākajiem pianistiem Latvijā Georgiju Osokinu. Man vienmēr ir interesējis, kā pianisti uztur fizisko formu, lai varētu izturēt visus tos allegro pie klavierēm. Georgijs nekoncentrējās uz kādu noteiktu muskuļu grupu, bet gan strādāja pie vispārīgas ķermeņa muskulatūras nostiprināšanas. Un klausījās mūziku austiņās. Aizdomājos, vai Georgijam ir līdzīga neiecietība pret popmūziku, kā manam kādreizējam treniņu biedram Pēterim, vai viņš vienkārši nav apmierināts ar sporta kluba dīdžeja, jāatzīst diezgan pliekano, popmūzikas izvēli.

Vēl manu treniņu kompanjonu pulkā ir kāds bāls kungs vecumā 45 - 50 gadi. Viņam ir brilles un arī pēc visiem citiem parametriem viņš atgādina klasisku ofisa planktonu. Izņemot vienu nozīmīgu detaļu. Viņa labās kājas apakšstilba muskuli rotā Čegevaras portrets. Katru reizi, kad viņu ieraugu, es atceros šo komiksu.
Jan 17 21:59 [info]de_profundis:
Dainis šodien ieteica sākt lūgt lūgšanu, kas sastāv no viena vārda: TU

tu
Jan 17 21:54 [info]krishjaanis:
fake news īsumā
http://blogs.spectator.co.uk/2017/01/oxfam-wont-tell-capitalism-poverty/

vēl īsāk: "es gribu, man vajag, jo viņam/viņiem (Tiem) ir vairāk"
Jan 17 21:51 [info]dienasgramata:
jūs arī bērnībā domājāt, ka tajā dziesmā dzied "laimes nav"?

"Izeju no mājām kluss.
Zvaigznes spīd un dubļi dus,
Un var skaidri redzēt - laimes nav..."
Jan 17 21:51 [info]psihs:
starships were meant to fly!
https://www.youtube.com/watch?v=SeIJmciN8mo
Jan 17 21:39 [info]daria:
mūžīgais paradokss
jutos sūdīgi un gribējās ēst
saēdos visādus sūdus
tagad jūtos vēl sliktāk
Jan 17 21:39 [info]m31:
Always and Forever
ED
Jan 17 21:38 [info]qgmr101:
vardarbīga multene
The Steven Seagal Show #002 - YouTube

Nu vardarbība, nu. Ko tur piebilst.
Jan 17 21:31 [info]f_g:
17.janvāris
bilde un lasāmviela )
Jan 17 21:24 [info]virginia_rabbit:
Jan 17 21:13 [info]nulle:
Jums nejūk 94-tais ar 97-to?
Jan 17 20:59 [info]barbala:
---
Paldies, šī bija antropoloģiski pat pārāk bagāta diena, virtuālās dzīves notikumiem slaiki fonēja tā īstā, kura gan arī ar pastiprinātu bio/eko diversitātes piesitienu un man jāsaka- ir košāk, nekā varētu iztēloties. Lukratīvi ilustratīvi.

Jan 17 20:56 [info]tethys_:
Zeķīšu adīšana
Es skolā mājturības laikā uzadīju pusotru zeķi, vienu gatavu un otru nepabeidzu, mamma noadīja tālāk, bet var uzskatīt, ka es tomēr uzzināju, ja ne iemācījos, kā ada zeķi. Smieklīgi, jo tas bija kaut kad pamatskolā, varētu būt kāda 7 klase, bet es pilnīgi neko neatcerējos. Zināju, ka ada ar piecām adatām, jo biju redzējusi citus adām, bet galvā pilnīgs caurums. Es atceros pat visādas muļķības no sākumskolas darbmācības, bet, adot zeķi tagad, nekas neatsaucās atmiņā, nekas. It kā nekad nebūtu to darījusi. Cimdu gan atceros.
Pirmais pāris nāca caur mokām, šķībs un greizs, to kā atmiņu no laikiem, kad māte man mācīja vispār adīt, uzdāvināju viņai. Otrais jau vismaz pēc kaut kā izskatījās, to uzdāvināju Visam, bet trešo tagad paturēju sev. Trešais jau ir labs zeķu pāris, ar dažādu krāsu valnīšiem, lai derētu man kā dažādu zeķu valkātājai.
Vilnas zeķītes ir laba lieta, ko mācēt adīt. Tā sanāk jaukas, mīļas dāvaniņas, turklāt (mācos lietot šo vārdu) zeķītes novalkājas diezgan ātri un vilnas zeķīšu mūsu klimatā parasti nav par daudz. Var arī izmantot mazākus kamolīšus, kas paliek pāri, ļoti ērti. Prieks, ka to esmu apguvusi.
Jan 17 20:42 [info]krishjaanis:
Vienkārši, tas, ko pagājušā gada laikā iemācījos, ir tas, ka konservatīvajiem ir jāpāriet ofensīvā. Labākā aizsardzība ir pretuzbrukums. Citādāk konservatīvie visu laiku ir iestrēguši tādā kā aizsardzības pozīcijā, kur viņiem visu laiku par kaut ko jātaisnojas un kaut kas "jāaizsargā", un beigās jākautrējas par to, ka viņi vispār eksistē un domā to, ko domā. Nekā nebijā, Deivids Horovics jaunajā grāmatā saka, ka tieši no Trampa turpmākās cīņās konservatīvie vislabāk var mācītos šo uzbrukšanu, atklāto konfrontāciju, nevis izvairīgu aizsargāšanos. Pret uguni cīnoties ar uguni. Kā Endrjū Breitbārts - pret Bullijiem. Vai Mailo. Tāpēc mums tagad ir viens liels oranžs, no aploka izlaists bulliju bullijs.
Jan 17 20:39 [info]methodrone:
es shodienu saaku pamostoties ar to dinamiita, eksploziivo, krampjaino, utter rage sajuutu ka bljerrrgshshshsiiitfukk, kaa es guleeshu atnaakot maajaas, kaa es guleeshu, pieminiet manus vaardus, bljerrg, nahren man shitaa agraa celshanaas, kaapeec lucifer. es biju izdomaajusi, ka shodien visu, kas man unduleesies sirdii un praataa es saakumaa miilji pienjemshu un tam teikshu 'that will be fine, this is fine, ok', un tad tam apakshaa klausiishos, ko savaa graciozajaa, dignified, balta samta klusajaa balsii man teiks dievs/kosmoss, kas man ir jaadara. bet shii diena neatshkjiiraas no nevienas citas. varbuut tikai bija klusaaka. man shkjita, ka es dazhas lietas sadzirdeeju no dieva, kaa visklusaako atbalsi, vai vienkaarshi apzinju, kas maigi bet neapstriidami atklaajas un iestaajas, bet es taas jau zinaaju, nu bet protams. peec darba, tajaa vietaa lai ietu guleet, protams, kaa vienmeer.. es izdomaaju iet pirkt jaunas kurpes, un gribeejaas arii nopirkt divas vienkaarshas, melnas vai peleekas pieguljoshas kleitas. kleitas es nekaadi neatradu, gandriiz jau kaut kas bija uniqlo un sisley, bet viena bija par daargu, otra bija forsha, bet ne pieguljosha un es negribu izskatiities peec maisa, zaraa visas dreebes paaraak modernas palikushas. vienu briidi ejot pa ielu es gandriiz nogjiibu, jo neko nebiju eedusi pusi dienas, ieskreeju pretaa un nopirku spinaatu, avokado, paprikas un oliivu sendvichu, apstaajos uz ielas nopspljaudiitaa, cigareteem piemeetaataa stuurii, un veroties uz maaju jumtiem, logiem, skatoties cauri cilveekiem sendvichu gardi notiesaaju. kad manii bija atpluudusi dziiviiba, gaaju uz kurpju veikalu, atmetusi ar roku kleitaam. mazliet domaaju par jeezu tuksnesii, bet vairaak muukiem vispaar, ja vinji knapi eed, tad vinji visu laiku droshivien ir grumpy, apathetic, nekas neshkjiet laba ideja, tikai gremdeeties savos domu duuksnaajos etc., bet varbuut vinjiem tas ir nepiecieshamais fons, lai kaadam pieraadiitu kaadi vinji ir moceklji, ka vinjus pasaulee vairs nekas neinteresee, un par spiiti tam, ka kjermenis ir izmisis peec vitalitaates, vinji pret to speej iztureeties absoluuti vienaldziigi un necieniit, jaa bitter. atradu diezgan labas kurpes, medium height, ar labu papeedi, patiikamu purngalu, melnas, klasiskas, sturdy bet elegantas, tikai aadas, meegjinu to izdzeest no savas apzinjas. atnaacu maajaas, salaidu vannaa uudeni ar citronu un kokosriekstu vannas putaam, mazliet krustnaglinju saali, aizdedzinaaju jasmiinu sveciiti, kaadu laiku guleeju vannaa klausoties romantiskas dziesmas un domaajot par vienu zeenu, par kosmosu un manaam un dieva attieciibaam, par sho spacetime briidi, kuraa esmu paradoksaali, bet patiikami nokljuvusi. beidzu vannoties, sasmeereejos ar greipfruutu un bergamota kreemu, satinos bathrobe, aizdedzinaaju kokosriekstu viiraku, uztaisiiju celestial spices teeju ar mandelju pienu, aizdedzinaaju veel sveces, fairy lights un naktslapinju, iesleedzu ameelijas saundtreku, kaadu laiku kratiiju un groziiju manu mirguljojosho snowball ko nopirku uz ziemiishiem, tad panjeemu kompi un kaadu laiku peetiiju savus parastos tabus.

precipice
Jan 17 20:39 [info]kbrgs_:
omg kopš kura laika breitbart ir kļuvis par da jebkādu ziņu mediju LV? :D
jūzeris krishjaanis svilina ar saviem tekstiem par fake news un pēc tam piebirdina pilnu listi ar breitbart linkiem. Nabadziņš.
Jan 17 20:35 [info]axsys:
Emergence is inevitable
http://kernel.co

http://singularityhub.com/2016/12/05/the-brain-tech-to-merge-humans-and-ai-is-already-being-developed
Jan 17 20:31 [info]sakaarnis:
Man vajag normālu, parastu modinātājpulksteni, nevis kaut kādus surogātus.
Jan 17 20:26 [info]kakjux:
mex sieviete tiešām neliekas mierā. viņa ik pa laikam pazūd un ik pa laikam uzrodas. sūta bildes no pludmalēm, sūta bildes ar sevi, raksta, cik ļoti vēlas romantiski satikties. un man traucē tikai tas "us" no viņas tekstiem, kad viņa grib satikties. viņa saka, ka we'll make it worth, it'll be fun, if it's not fun for you, it's not fun for us. un atkal tas "us". nu ik pa laikam viņai saku, ka negribu viņas boyfriendu. un viņa tik skrien pakaļ. un man viņa tik ļoti īstenībā patīk. un tā kā tiešām nebūtu problēmu ar to, ka viņai IR tas boyfriends. I mean, man ir pilnīgi ok, ka cilvēki, ar kuriem es izklaidējos, izklaidējas vai da kaut attiecībo ar citiem. pilnīgi ir arī ok par to runāt, kas tur un kā tur. bet, nu sorry, no threesomes.
Jan 17 20:25 [info]honeybee:
Vakars, es iečubinu meitas midziņā
Es: es esmu tik laimīga, ka jūs esat mani bērni
L.: es esmu priecīga, ka tu esi mana māte
S.: es esmu burkāns!

Šodien braucam mājās, Stella bļaustās un raud
Es: Varbūt tev vajadzētu kaut ko paēst?
S.: Es ēdīšu savas asaras!
Jan 17 20:19 [info]sakaarnis:
Krāsni šodien vairs nekurināšu. Varbūt to vēl paspēšu izdarīt rītdienas pēcpusdienā, iekams atkal pazudīšu no šejienes līdz parītdienas rītam.
Nez kāpēc uz mājām gribējās braukt tā lēnām, itin kā vēl gaidot, vēl mēģinot kaut aizturēt, aizturēt šo mājupceļu un vairs nelaist vaļā. Tas nāca, pienāca, aizgāja, noklājās. Vārti un durvis aizvērās, celle, tukšība, klusums ienāca manī, es ienācu tajos.
Tukšums manī.
Vai es meloju pēdējā teikumā? Vai varbūt tas bija atklātības mirklis? Neesot, tik slikti, nē. Potenciāls ir, vajag to iedarbināt. Es paskatījos uz šīm sejām un sajutos kā izmēģinātājs, izmēģinājums.
Kad parīt iekuršu krāsni, vēl tikai mazliet laika būs atlicis.
Jan 17 20:12 [info]eos:
You know what I like
Trash talking in Boxing and other sports. So funny and gets me pumped up too!!!
Jan 17 20:11 [info]santech:
Gandrīz iešķiedu sev sejā ar nazi.
Jan 17 20:09 [info]raidijums:
Ja jau Dievs ir tik labs, kāpēc mums ir piešķirti zobi, kas reāli dabīgā ceļā sapišās jau pēc pāris desmitiem gadu, ja ne ātrāk. Varu saderēt, ka Jēzum jau uz beigām zobi bija dirsā. Noteikti pie krusta ne tik ļoti sāpēja naglas rokās un kājās kā gudrības zobs.
No otras puses, tieši tāds pats jautājums ir evolūcijai, kapēc mēs neesam attīstījušies ar veiksmīgākām fiziskām kvalitātēm? Kapēc manam kaķim uz dibena katru mēnesi uzmetās pumpas, kas sāp un struto? Vai nu Dievs viņu grib sodīt kaut kādu nezināmu iemeslu dēļ vai arī viņa senči nav spējuši attīstīties pietiekami veiksmīgi, lai nestrutotu dibens.
Jan 17 20:08 [info]brimstone:
- Kāpēc tu ar zodu tver vaļā skapīti, kas tev, roku nav?
- Ir, bet tās ir slapjas un šādi manai sejai ir vismaz kaut kāda jēga. Ja ne tam lai piesaistītu meitenes, tad vismaz lai atvērtu skapīšu durvis.
Jan 17 20:06 [info]nulle:
Vairs nevaru saprast, ir sabiedrība stulba vai nav - pats esmu tāds.
Jan 17 20:01 [info]nulle:
Skatījos filmu, kas uzņemta pirms manas dzimšanas, saskaitīju 3 aktierus (abu dzimumu), ar kuriem pēdējo 10 dienu laikā esmu ticies.
Jan 17 20:01 [info]santech:
Sapinkājās 5m videovads.
Jan 17 19:50 [info]santech:
whose line is it anyway
Ko es ievēroju - tā viena no atšķirībām starp sezōnām. Uzaicinātie viesi no Drū Kerija atvadījās, bet to tizlo nēģerieni totāli ignorē, kad pamet skatuvi ;D
Statistika : Latest Posts
Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?