Latest Posts

Current posting stats: 12 per hour, 0.21 per minute RSS version
Oct 5 21:37 [info]ezss:
oh, the fun
Dārgie bērnu turētāji, palīdziet apjaust, kas varētu likties foršs 1.-3. klases īpatnim. Man ceturdien piezvanīja un paziņoja - vajag 4 nodarbības par augiem un dzīvniekiem šitam vecumpsomam nākamnedēļ. Sazinājos ar klašu audzinātājiem - piedāvāju variantus, nobalsoja par augiem/dzīviekiem rekordistiem. Tad sestdien atnāca ziņa, ka nē, nevajag par augiem un dzīniekiem, vajag par augiem, ko varētu audzēt uz Marsa.

Es domāju, varētu dot sīčiem ķērpjus - tie ir smuki, dažādi, interesanti un ar Stāstu apakšā. Un var aiziet uz tuvīno mežinu ķērpju ieguves ekskursijā. Tikai tagad jāsaprot, ko ar tiem ķērpjiem darīt. Trīs stundas ķērpjus tak nečamdīsi.

Kā arī man ir viena sakaltusi Jērikas roze (Selaginella), ko apliet ar ūdeni un skatīties, kā atdzīvojas.
Oct 5 21:29 [info]unpy:
Vecā seminārista piezīmes 2.
.
Oct 5 21:17 [info]nulle:
Jādara tikai tas, ko darītu arī par velti. Bet kas tas ir, nezinu. "Roķīša" gadi sen garām.
Oct 5 21:17 [info]ctulhu:
Marsietis, piebilde.
Un vēl tā grāmata & filma ir himna hakeriem. Tam, kā viņi (cik varu spriest) uztver pasauli.

Izmantot lietas nevis tā, kā paredzēts, bet tā, kā vajag.

Ilustrācija:

Skolas informātikas stundā uzdevums - izslēgt datoru, izmantojot tikai peli.

Parastā pieeja: Nu tātad uzbrauc ar kursoru uz ekrāna pogām log off, shut down utt. Dators izslēdzas.

Cita pieeja: Paņem no galda peli un ar to nospiež tīkla slēdzi. Vai aizķer un izrauj štepseli. Dators izslēdzas. Ātrāk.
Oct 5 21:17 [info]missalise:
Šodien atnāca pasūtījums no Amazon - Gabor sandeles. Šitādas te - http://www.amazon.co.uk/Gabor-Women-Wedge-Heels-Sandals/dp/B00O5AO37C/ref=sr_1_1?s=shoes&ie=UTF8&qid=1444068277&sr=1-1&keywords=gabor+igna , ir ērtas un foršas. Turklāt cena arī bija dikti laba - 40 EUR ar piegādi. Laikam ir jēga ievērot senču ieteikumus - par ratiem ziemā un ragavām vasarā. Un apakšas arī neslīdīgas. :)
Oct 5 21:09 [info]vulpes_vulpes:
Oct 5 21:04 [info]wensdy:
Rutīna (rūtiņa)
Tātad, pirmā darba diena manā sapņu profesijā, kur maksā sūdu un kur ir nepieciešama revolūcija sistēmā. Nolēmu rakstīt novērojumu dienasgrāmatu, lai neteiktu lauka dienasgrāmatu. Tas palīdz tik ļoti nesatraukties, atcerēties, ka nevajag strēbt karstu, un būs visnotaļ noderīgs materiāls, lai tomēr to revolūciju īstenotu (vismaz kāds). Necerēju uz sākumu, kur man liks lasīt padomju laiku enciklopēdiju ar attiecīgo propagandu par tēmu, bet, nu, neko, visas cerības uz "rītdienu". Īsajā pusdienlaika pastaigā sapratu, ka man draud 2 brīvdienas. Uzreiz izkalkulēju, ka vienā no tām jāsarunā piestrādāšana citur. Bet tad es sapratu, ka esmu pazaudējusi brīvdienu konceptu kā tādu. Kāpēc visu laiku jāstrādā? Tad es uzreiz izdomāju, ka, ok, vbt šonedēļ nepiestrādāšu, bet tad gan jāiet peldēt. Lūk, tā jau ir nopietna problēma, kad šķiet, ka visu laiku ir jādara kaut kas "lietderīgs", lai savās acīs būtu leģitīms cilvēks.
Oct 5 20:58 [info]tethys_:
Meklējumi un atpakaļsaite
Šobrīd es meklēju kaut ko ļoti īpašu. Kaut ko tādu kā "kur tu visu mūžu biji?" vai "es nemaz nezināju, ka kaut kas tāds vēl ir pasaulē". Ar mazāk man nepietiks.
Sevī es to atradu. Jūtos atkal dzīva. Kopš cik ilga laika..? Ai, vienalga. Katrā ziņā 2015. gads pagaidām ir bijis visļaunākais manā dzīvē. Varbūt tomēr pat vēl ļaunāks par to, kad es piedzimu, jo piedzimšana ir nesusi arī labumu, bet šis gads - nu nezinu gan. Mācību daudz, bet traumu vēl vairāk. Mācību viela visam mūžam.
Sevī es atradu to, ko man vajag un esmu gatava. Esmu gatava visām lielajām, skaistajām lietām, kas ik pa laikam notiek manā dzīvē un dara to dzīvojamu. Jo citādāk kā mērenā ekstāzē es nemāku normāli dzīvot. Mērenas un arī pat pārmērīgas ekstāzes manā dzīvē nav trūcis, tāpēc man ir tik grūti samierināties ar kaut ko mierīgāku un garlaicīgāku.
Tikai tā sajūta, ka man sava dzīves ekstāze ir jāpavada tādā nemitīgā vientulībā, kādu es izjūtu šobrīd... tā ir vienkārši drausmīga sajūta. Es neesmu vientuļa sala, ne es. Varbūt kāds ir pašpietiekams, bet es nē. Es esmu visai pašpietiekama savas personības ziņā, es nejūtos ne kā pusīte, ne kā vēl nez kas nepilnvērtīgs, es esmu es, visa un gatava. Taču tā vēlme dalīties ar kādu, kas saprot un pieņem, ir ļoti milzīga. Vēlme kaut ko dot, ļoti daudz, un redzēt, ka grib ņemt. Ka patīk. Ka ir jēga. Ka ir atsaucība un atgriezeniskā saite. Dot un ņemt to, ko es gribu. Dalīties. Nebūt vienai savā ceļā.
Iekšā sajūta ir tāda, esmu pilnīgā izolācijā. Runāju ar kādu, bet nespēju īsti iedziļināties. Kad man kaut ko jautā, es vairs nemāku atbildēt, jo es nejūtu, ka tas tiešām sasniedz adresātu.
Šobrīd mana problēma ir komunikācijā. Es jūtu kaut kādu problēmu. Nevaru saprast, kāpēc es vairs nespēju atvērties un dalīties ar prieku. It kā kaut kā trūktu. Kaut kā vai kāda, kas palīdz atkal sajust, ka man ir kaut kāds saskares punkts ar citiem cilvēkiem.
Man ir? Nezinu. Kā ar kuru. Pagaidām vienmēr ir bijis vismaz ar kādu, bet šobrīd liekas visi vārti ciet.
Citādi ir stereotipiskā sajūta, ka man ir apgriezti spārni, it kā es būtu vesela un skaista, bet tomēr uz vientuļas salas.
It kā problēma vairs nebūtu manī, bet manā saskarē ar cilvēkiem.
Kur jūs esat?
Oct 5 20:47 [info]heishy:
how books change your life
''Bībele'' izlasīta. Kā svētais grāls man tagad. Zem spilvena, somā, visur, visur līdzi.
Lika pārliecināties, ka neesmu tālu no patiesības. tikai iekšas jāsakārto, jo prāts ir spējīgs strādāt atbilstoši kritērijiem.

Tagad gan pie miera. Šodien izrādījusies nogurdinoša.
for all of us .
Oct 5 20:34 [info]snu:
Trīs...😊
Oct 5 20:32 [info]krii:
Manai nelaiķa vecmammai Elfrīdai šodien apritētu 100 gadu. Par godu šim notikumam ģimene un dažas attālāku radu tantes pulcējās pie mammas. Uzēdām šķovētus kāpostus ar cepeti, apēdām kūku, iedzērām kafiju ar upeņu balzamu un Dzintras tantes pašmargoto dzērveņu liķieri no aizpērnās ražas.
Tad sākās albumu šķirstīšana un stāstu stāstīšana. Man kā parasti nebija somiņā diktofona, ko gauži nožēloju. Jo, raugi, tie meksikāņu seriālu scenāristi - viņi par šiem stāstiem savas Akapulko villas būtu gatavi pārdot, lai desmitreiz greznākas par jauniem scenārijiem būvētu vietā.
- Paklau, - es apmulsusi jautāju mammai - kāpēc vecvecmāmiņas Marijas mirstamzīmē ir uzvārds XX? Viņa taču bija dzimusi kā N, pēc tam 16 gados salaulājusies ar K, tad aizbēgusi pie R. No kurienes XX?
- Ai, - nevērīgi atsaka māte, traukus mazgādama. - Viņa taču vienmēr bija ar kādu precējusies. Pēdējoreiz laikam ar XX, nu, vismaz oficiāli.

Un tad es skumji saploku apziņā, ka kopš 19.gadsimta vidus visas manas dzimtas sievietes - skaistas, gudras un ellīgi temperamentīgas, pat zvērīga vīriešu deficīta apstākļos (visādas revolūcijas un pasaules kari, ziniet, vai ne!) pamanījušās apprecēties ne mazāk kā trīs reizes mūžā.
Līdz piedzimstu es un neprecos nemaz. (Varbūt tas tāpēc, ka deficīts nav jūtams, ej nu sazini...)
Oct 5 20:28 [info]saccharomyces:
10 000 gadu
"labāk būtu, ja tu saņemtos. kamēr vēl nav par vēlu."
(..)
"ko jūs īsti gribat no manis..?"
"to, lai tu beidzot sāc kaut ko gribēt!"
"ko tad lai es gribu?"
Oct 5 20:26 [info]jojo:
nedēļas nogalē locījos sāpēs, migrēna un tā. šodien lidoju metru virs zemes.
Oct 5 20:24 [info]up:
https://www.youtube.com/watch?v=0EDJMw0OJfI
Oct 5 20:20 [info]blond:
Gaiļezerā jeb A-Slimnīcā liftos ir tik tumšs, ka jāliek lietā kabatas baterija, lai saskatītu, kuru pogu nospiest.
Oct 5 20:18 [info]almighty_j:
ceļojuma nezīmes.
Tā kā rīt jādzenas uz Jelgavu flīģelietās, tad
a) iebradāšu un iemetīšu aci Dalbes nekadnepabeigtajā viesnīcā
un
b) braukšu ar skaļu trokšņmūziku kā gadus 15 atpakaļ (kad daži vēl nebija precēti, kur nu vēl vairāk). Jo uz Jelgavu brauc tikai ar troksni salonā, kā pieklājas. ;)
Oct 5 20:15 [info]siltavieta:
dzīvē viss ir līdzsvarā, kad attiecībās viss ir kārtībā, tad darbā un skolā savukārt dirsā
Oct 5 20:02 [info]neraate:
nav tā, ka ir tikai slikti. ir lohi, kas pie paģīša izmet astoņus pieaugušus kaķus un trīs maziņus un tas ir besīgi, jā. bet ir cilvēki, kas gatavi izlīdzēt kaut ar naudiņu kastrācijai. tā nu ceru, ka viss izdosies un es varešu jau šomēnes vienam runčukam un vienai kaķenei kastrāciju saorganizēt (tasir, vienam jau ir pieraksts pie daktera, otram ir sponsors, tagad tikai cenu aptauja, ķeršana un cerēšana, ka zvaigznēs viss saliksies). ja vēl kaimiņus izdosies apstaigāt un tur ko savākt, vispār būtu jauki

un vēl es ceru un domāju, ka tie divi veselie kaķēni ir mīlošās mājās uz pavisam (līdz nāve viņus šķirs. kaķu nāve tasir)
Oct 5 20:00 [info]silpurene:
skatos britu šovu supersize vs superskinny un kārtoju savas drēbes 3 kaudzēs - vairāk nepatīk, lietoju un vairāk neder. visskumjāk man paliek skatoties uz kaudzīti vairāk neder,jo tas 38-tā izmēra laiks ir bijis pārak īss un kleitas no tā laika ir pārāk daudz! es noteikti neko nekārtotu,ja vien draugam nevajadzētu mazu daļiņu no skapja saviem 5 t-krekliem un 3 džemperiem. kaut kad novembrī būs jāuzaicina tievās draudzenes ciemos uz mājas andeli vai izsoli vai kaut ko tamlīdzīgu. briesmīgi skan - tievās draudzenes. 
asos seili, bet oh well,dzīvot šeit nozīmē drusku bomžot un nevar to garderobi tik tekoši nomainīt kā gribētos.....
Oct 5 19:45 [info]dveselite:
Jautājums ceļotājiem. Vai matu taisnotāju var vest rokas bagāžā, lidostā neatņems?
Oct 5 19:05 [info]3_5469mhz (in [info]pajautaa):
Rasols
Kā angliski sauc rasolu?
Oct 5 18:58 [info]fjokla:
pěc ilgām părdomăm, vairăkkārtějas aiziešanas no domas un akal atpakaļnăkšanas, nolĕmu , un es tiešām nesaprotu, kamdĕļ šis jautājums mani nodarbina, ka visforšākā garša pasaulě ir gurķis ar krĕjumu kolektīvā ar rupjmaizi ar sviestu ziestu, visur pāri sāls, jă
Oct 5 18:56 [info]alefs:
Nāk tumšais laiks, neaizmirstiet pagādāt stilīgus atstarotājus )
Oct 5 18:47 [info]tvarj:
Lūcija tikko
oficiante atnes dzērienus, noliek tos mums priekšā un dodas prom. Lūcija pakaļ aizejošajai meitenei - a, ēdiens?
Oct 5 18:43 [info]kisswithafist:
beidzot filma, uz kuru gribas aiziet. pilnīgi pat tā, ka nevar 16. oktobri sagaidīt. jo Hidlstons.
Oct 5 18:42 [info]qgmr101:
hm
bet kā dzīvot?

ir ko padomāt

reāli nesaprotu, kā dzīvot, milzīgs samulsums

nu jā, kārtība, disciplīna, minimālisms, internetu nelasīšana -- vienīgais glābiņš. bet kā? kā?

manī nekā nav, esmu tukšs, nav vēlēšanās, nav cerības -- tas ir tik jocīgi

kas ir dzīve? kā to dzīvot?
Oct 5 18:35 [info]honeybee:
- Paskaties, vai tu šito grāmatu lasīsi?
- Mhm, dirsā lasīšu.
- ???
- Tā bija metafora.
Oct 5 18:29 [info]fruktoze:
ielika durvis guļamistabā, beidzot varēs pisties kad ģimene ciemos, savādāk nekā nevarēju saņemties.
Oct 5 17:39 [info]sarkanvilks:

iekšējā attīstība notiek vispirms caur sublimāciju,
attīrīšanos, caur sava „ego” cildenuma pieaugšanu, jo, kamēr „ego” nav
savaldīts, nav vadāms, agrāk vai vēlāk garīgie meklējumi novedīs maldu
ceļos vai pat līdz liktenīgai kļūdai. Visos laikos ir bijuši
pseido-mistiķi, kuri ziņoja, ka ieradušies veikt kādu dievišķu misiju.

Oct 5 17:29 [info]mesija:
EVIDENTLY
CHICKEN TOWN

the fucking cops are fucking keen
to fucking keep it fucking clean
the fucking chief's a fucking swine
who fucking draws a fucking line
at fucking fun and fucking games
the fucking kids he fucking blames
are nowehere to be fucking found
anywhere in chicken town
the fucking scene is fucking sad
the fucking news is fucking bad
the fucking weed is fucking turf
the fucking speed is fucking surf
the fucking folks are fucking daft
don't make me fucking laugh
it fucking hurts to look around
everywhere in chicken town
the fucking train is fucking late
you fucking wait you fucking wait
you're fucking lost and fucking found
stuck in fucking chicken town
the fucking view is fucking vile
for fucking miles and fucking miles
the fucking babies fucking cry
the fucking flowers fucking die
the fucking food is fucking muck
the fucking drains are fucking fucked
the colour scheme is fucking brown
everywhere in chicken town
the fucking pubs are fucking dull
the fucking clubs are fucking full
of fucking girls and fucking guys
with fucking murder in their eyes
a fucking bloke is fucking stabbed
waiting for a fucking cab
you fucking stay at fucking home
the fucking neighbors fucking moan
keep the fucking racket down
this is fucking chicken town
the fucking train is fucking late
you fucking wait you fucking wait
you're fucking lost and fucking found
stuck in fucking chicken town
the fucking pies are fucking old
the fucking chips are fucking cold
the fucking beer is fucking flat
the fucking flats have fucking rats
the fucking clocks are fucking wrong
the fucking days are fucking long
it fucking gets you fucking down
evidently chicken town
Oct 5 17:28 [info]maigs:
šitais gads bija-
pazaudēju piecas savas dzīves mīlestības.
viena apprecējās, viena aizbēga, vienu nogalināju, viena izdzisa un viena beidzās
bet arī baigi daudz īstas manu meiteņu mīlestības bija apkārt
(ar visām savām draudzenēm esmu gulējusi šogad vienā gultā. izņemot K.)

nākošgad vairāk šampanieša brokastu un veselīga pofigisma
Oct 5 17:17 [info]kinskis:
ripo III
attiecīgi ripo III ir tāds, ka šorīt meklēju sev dēli. ja jau nākamnedēļ nesāktos viens finansiāli izpumpējošs brauciens ārzemēs, pumpingojošs kinskis parkos un bulvāŗos parādītos jau šovakar. a tā, jāpadomā vēl. katrāziņā ceru šo ripo sēriju turpināt.
Oct 5 17:12 [info]dejavu:
Es kaut cik spēju panest šo karstumu un kaut ko darīt pie datora varu tikai, kamēr
man uz rokām konstanti pūš ventilatoriņš
ap galvu ir mitrs apsējs
pēdas turu uz dvielī ietītām saldētām pupiņām
un malkoju ledus tēju
Oct 5 17:10 [info]kinskis:
ripo II
tb, par ko stāsts? a par to, ka pēdējo reizi uz dēļa tiku uzkāpis laikā, kad liku 8. klases eksāmenus. pēc tam dēļošana kļuva pilnīgi vienaldzīga.
pagāja vairāk nekā 20 gadu, un man beidzot ienāca prātā pamēģināt vēlreiz. 40gadnieku krīze kaut kāda, bet visu protu, visu atceros. savā pēdējā dzimšanas dienā ar vienam pusaudzītim palienētu longboardu pat pamanījos uzpumpingot (ko neesmu redzējis nevienu darot visu šo laiku) pa slīpni uz augšu.
Oct 5 17:05 [info]savaadaisu:
Labī! ENTER uz gandrīz pilnā testa proces, turam īkšķus un dodamies nopirkt veļas mīksto.
Oct 5 16:45 [info]inese_tk:
oktobris
dots: kaut kāds lielāks vai mazāks sociums ar labiem vai mazāk labiem paziņām un draugiem. viņu vidū ir pāris, kurā viena pāra daļa krāpj otru. vairāk vai mazāk viss sociums to zina, izņemot to, kuru krāpj.
morālā dilemma: kā ir ētiski, morāli pareizi un emocionāli inteliģenti rīkoties šādā situācijā?

* nedarīt neko. no vienas puses visjēdzīgākā rīcība - nav ko jaukties svešās darīšanās, bet no otras, tas rada sajūtu, ka solidarizējies ar to, kurš krāpj, klusi atbalsti viņa rīcību. īpaši, ja neuzticība notiek arī daļēji publiski, parādoties sabiedrībā ar mīļāko utt - sanāk, ka negribot nākas šo rīcību piesegt;
* teikt tam, kuru krāpj - ļoti nepatīkami, iespējams emocionāli neinteliģenti, jaukšanās citu darīšanās, bet liekas arī kaut kā drausmīgi, ka tas cilvēks dzīvo laimīgā neziņā par notiekošo;
* ok, parasti jau agrāk vai vēlāk tas nāk gaismā, bet kāpēc tad gaidīt to vēlāk? nav tā, ka jo ātrāk to uzzina un jebkādā veidā pārtrauc, kaut vai šķiroties, ir vieglāk pēc tam to visu procesēt? nekā zinot, ka tā paralēlā dzīve ir vilkusies jau labu laiku;
* runājot ar to, kuru krāpj var sabojāt attiecības ar paziņām/draugiem. bet vai ir vajadzīgi tādi draugi un paziņas, kuriem labāk patīk aprunāt un šausmināties aiz muguras, nekā godīgi pateikt, kas notiek?
* runāt ar to, kurš krāpj. arī sanāk jaukšanās citu darīšanās, visdrīzāk nebūs rezultātu, bet vismaz savā priekšā tīrāka sirdsapziņa, ka neesi palicis malā un esi izteicis savu viedokli (un parādījis, ka tas pēc noklusējuma nav atbalstošs vai pieņemošs);

kā jums liekas?

p.s. es kaut kādas apmēram trīs reizes esmu bijusi šādā situācijā. nekad neesmu nekādā veidā iejaukusies vai ar kādu no iesaistītajiem runājusi, bet palikusi to vidū, kas klusi šausminās aiz muguras.
Oct 5 16:41 [info]sonnenwende:
padirsu daudz naudas. nekad agrāk nebiju, ko tādu piedzīvojusi, bet kaut kur ceļā uz darbu izkrita maks. tiesa gan mazais, visas kartes un dokumenti ir drošībā, bet za to tikai 5eur.

samaksāju par savām zagtajām kenzo saulenēm pilnu cenu.
Oct 5 16:40 [info]meness_berns:
---
Pastāstīšu, kā es izlasīju Jāņa Lejiņa triloģiju "Zīmogs sarkanā vaskā".

Pirms kāda laika veikalā "Depo" ieraudzīju prominentā vietā netālu no kases izliktu pārdošanā glīti ar lentīti apsietu trīs sējumu paciņu ar grāmatām "Zīmogs sarkanā vaskā". Jau pasen biju dzirdējis gan par Lejiņa troloģiju, par kuru daudzi vīpsnā, gan par rakstnieka kundzes LTV režisores vēlmi no tās uztaisīt patriotiski audzinošu seriālu par sabiedriskā pasūtījuma naudu. Un tobrīd uz sekundi manī kaut kas nodrebēja, un es nolēmu iegādāties šo paciņu. Uz dzīvesbiedres pamatoto norādi, ka grāmatas, ko pārdod "Depo", neesot vērtīga literatūra, vien nicīgi paraustīju plecus, paskaidrojot, ka nekas slikts nenotiks, jo nemaz nevēlos baudīt labu tekstu, gribu tikai kaut ko vairāk uzzināt par latviešu vēsturi.

Daiļdarbs sastāv no trim sējumiem. "Brāļi", "Ķēniņš" un "Rūnas". Uzsāku lasīt. Pēc pirmajām lappusēm kļuva skaidrs, ka tiešām tā ir nevērtīga literatūra. Zobus sakodis, turpināju lasīt, cerot uz tiem vēsturiskajiem faktiem, kurus nez kāpēc biju iedomājies, ka tur uzzināšu. Jūs taujāsiet, kā izpaudās slikta literatūra? Pilnīgi pilnīgi visā. Visas pasaules literatūras skolotājas ratinīces varētu likt analizēt šo darbu, lai parādītu, kas ir slikta kompozīcija un kas ir slikti izteiksmīguma līdzekļi. Neiedziļināšos detaļās, tikai ar piemēru paskaidrošu, ka labā grāmatā varonis iziet cauri pārbaudījumiem, kuriem ir kāds loģisks cēlonis un tad vai nu uzvar vai zaudē, turpretī Lejiņa grāmatā kompozīcija veidota šādi: viņam uzbrūk, viņš uzvar, viņam uzbrūk vēlreiz, viņš zaudē, viņš saņem spēkus un uzbrūk, viņš uzbrūk vēlreiz, viņam uzbrūk, viņš uzbrūk pretī, utt x 50.

Nu labi - bet kā ar to vēsturi. Agri vien sapratu, ka tas viss ir tik attālināti no jebkādas elementārās loģikas (piemēram, gudrais Tālavas ķēniņa padomnieks Alvils dodas pie imperatora Frīdriha Barbarosas un ar viltu panāk, ka imperators svītro vārdu "kristiešu" līgumā starp Lībekas un Novgorodas tirgoņiem, un tādējādi panāk Tālavas ķēniņvalsts lielu ietekmi uz visiem stratēģiskajiem tirdzniecības ceļiem), ka arī no vēstures izzināšanas viedokļa šo grāmatu lasīt tālāk nebija jēgas.

Tomēr - nolēmu - par katru grēku jānes savs izpirkuma upuris, un par stulbumu pirkt grāmatas "Depo" sods ir izlasīt šīs grāmatas līdz beigām. Tā nu turpināju sevi mocīt un iepazinos ar visādiem brīnumiem, kas Jāni Lejiņu nu jau manās acīs ir mistificējušas kā kaut kādu brīnumu Latvijas kultūrtelpā. Piemēram, kad Tālivaldis ir divkaujā pāršķelts uz pusēm un viņam izvēlušās iekšas, tad krīvs sakur ugunskuru, paburas (nez kāpēc man Sarumans nāca redzes gleznā tobrīd priekšā, kad lasīju), un visi vīri redz, kā ķēniņa brūce aizvelkas ar jaunu ādu. Tas vēl nav viss - piemēram, kad templiešu ordeņa atsūtītie slepkavas jau ir Tālivaldim uz pēdām (jo Tālavas ķēniņš bieži mēdz viens pajādelēt pa mežu), tad tikko nogalinātā uzticamā krusttēva velis, lidojot uz debesīm, šo ierauga, pagriežas atpakaļ, iemiesojas vilkā un saplosa templiešus. Kā jau tas parasti loģiski vēsturē mēdz notikt.

Tas vēl nav viss - kad Tālivaldis ved apprecēto Gulbenes Austru uz Trikātu, tad "no visām ceļmalas pilīm torņos salīduši skatās cilvēku tūkstoši", well - šis slavenais 1184. gada autobānis Gulbene - Trikāta, kurš kā mudž un čum apaudzis ar pilīm - nu tāda kā Katovices vai Dortmundes aglomerācija...

Protams, ka romānā darbojas ar "žīdi, kas valda pasauli", jo vīri no "Hazārijas sinagogām" vienā brīdī iekuģo Daugavā un uzaicina bīskapu Albertu uz sava kuģa, lai izteiktu neapmierinātību, ka viņu finansētā operācija baltu ķēniņvalstu pakļaušanā nevirzās uz priekšu gana ātri. Protams, ka romānā darbojas arī homoseksuāļi, "da Vinči koda" stila slepenas biedrības, meža tautas, kas upuriem izrauj sirdis un kūpošas apēd, valdniece, kas ielavās Novgorodas karavadoņa teltī un nodur to, utt.

Bet viskrutākā kultūratsauce ir brīdis, kad Brēmenes bīskapa sūtņi ierodas Trikātas pilī un trīs dienas netiek pielaisti pie Tālivalža, kurš ir bitēs (well, kurš tad nezina, ka ķēniņi iet bitēs, un tad viņus nevar traucēt), līdz pēcāk Tālivalža padomnieks saka "ar bitēm nekad neko nevar zināt!" Šai brīdī es sāku vemt no tik postmodernas Lejiņa virtuozitātes.

Tagad varu lepni paziņot, ka triloģiju esmu izlasījis, un tagad rekomendēju to darīt arī jums, lai salīdzinātu iespaidus.
Oct 5 16:37 [info]phz:
Kas tad te, laikam jauns žanrs mūzikas videoklipos
https://www.youtube.com/watch?v=rG2J-A8JnWo
ceru, ka telefonā izskatās pareizi
Oct 5 16:30 [info]burkards:
Oct 5 16:22 [info]inese_tk:
tenkas no teātra
Barišņikova neprāts uzņem apgriezienus
Oct 5 16:14 [info]investors:
Par pūsli
Biju pie zobārsta, urba, bet tas sīkums (ņemot vērā to, ka man pirms kādiem gadiem 10 bez anestēzijas tīrīja kanālus un daktere brīnījās, kāpēc es viņas rokas grūžu prom. Un nē, es vienmēr esmu bijis par anestēziju, tikai sazin kāpēc jēpils dakteriem tas tolaik vēl nebija pielecis un es biju pārāk aizķēries viduslaikos, lai zinātu, ka anestēzija ir norma. Kopš tā laika viesošanos zobārsta krēslā uztveru kā sīkumu un vienmēr māju ar galvu kad izskan magiskā frāze "nu tagad iepotēsim"). Bet šī reize izcēlās ar to, ka man zem galvas pagrūda kaut ko mīkstu un vēsu, un es atļaušos apgalvot, ka tas zobārsta krēsls ir ērtākais krēsls, kurā esmu sēdējis un tas viss tikai tāpēc, ka bija tas zemgalvas pūslis. Gribēju paparasīt, kas tas ir par brīnumagregātu, bet lūpa bija tā atslēgusies, ka nekas labs no runāšanas nebūtu sanācis.
Oct 5 16:08 [info]tvarj:
Dzintariņš my ass
šodien jābūt 2. kārtas rezultātiem, aizgāju pusdienas laikā pirms vingrošanas izpētīt vai jau ir izlikti. neko neieraudzīju, drošības pēc pārjautāju sargtantei (jeb drīzāk sargdāmai). viņa: bet atlase taču bija tikai sestdien, kā jūs iedomājaties, ka rezultāti būs jau šodien?!
jā, laikam jau tā kandidātu apstiprināšana pie prezidenta, saeimā, min-kabinetā un knab`ā neiet tik ātri, lol.
Oct 5 15:56 [info]kas_tad_te:
Atskaite par padarīto, redzēto un apēsto.
In case you were wondering, šādi un šādi izskatās 231 vienība gaisa piesārņojuma. Izbaudīju uz savas ādas kārtējo reizi, bet vismaz sim karte salabota. Maksājis gan man tas ir aptuveni 60 eiro, velna milti, bet nu neko. Starp citu, iemesls, kāpēc karte gļukoja un salūza - man ir LV telefons, man ieteica nopirkt jaunu šeit Ķīnā. :D Varētu jau to izdarīt, bet neticu, ka atgriežoties Latvijā nebūs tieši tāda pati situācija ar Latvijas sim karti. Nē, paldies. Ja nu vienīgi būtu kāds lēts, smuks, Ķīnas ražojums iekšējam tirgum, ko bez skumjām varētu pēc tam vienkārši paņemt līdzi kā suvenīru.

Šādi izskatās Pekinas pīle Pekinā. Ļoti ilgi (ja precīzāk - kopš pirmo reizi ieraudzīju šo ēdienu Gan Bei ēdienkartē) gribējās pamēģināt, bet iekšējais žīds vienmēr aizspieda maku ciet un lika izvēlēties kaut ko citu. Tad nu, kad Marina mani uzaicināja pievienoties viņai un viņas draudzenei uz Pekinas pīles vakariņām, priecīgi sasitu plaukstiņas, izgludināju blūzīti, laicīgi sagatavoju materiālus nākamajai dienai un gaidīju vakaru. Vakars bija jauks un silts un tieši Mid-autumn festival datums, kad visi priecīgi, ēd mooncakes (ahh, tās man ļoti pietrūks mājās), plivinās ar Ķīnas karodziņiem (man arī tāds ir, jeej) un piepilda Pekinu. No mājām/universitātes izbraucām gaismā, izlienot no metro centrā pie Thananmeņa laukuma jau tumsa, viss izgaismots, laukums norobežots, lai tiktu klāt jāiziet drošības pārbaude (jāizlaiž soma cauri rentgenam tāpat kā metro) un tikai tad var aiz nožogojuma blisināties uz izgaismoto laukumu. Ja nebūtu jāgaida Marinas čehu draudzene, būtu iztikušas bez laukuma, bet es nepretojos nevienai iespējai kaut ko apskatīt. :) Tālāk gājām un Qianmen iepirkšanās ielu/kvartālu, kuram pa vidu kursē vienīgais tramvajs Pekinā. Bildes man šobrīd vēl nav, jo bija tumšs un viss ir izplūdis. Parīt manas skolnieces mani ved ekskursijā uz šo pašu vietu pa dienu, tā ka ceru noķert tramvaju procesā un visas skaistās ēkas pilnā krāšņumā. Un, rekur, viens laimīgs tūristiņš ar Ķīnas Tautas Republikas karodziņu rokā.

Tatad, Pekinas pīle. Kā jau redzams no pirmā attēla kaut kur augstāk, tā ir pīle trīs dažādos veidos - ar kraukšķīgu ādu, bez ādas un tikai āda. Paņem plāno pankūku, uz tās uzliek mērcē (lasīju, ka laikam plūmju mērce, bija garšīga, tāpēc vienalga) izvēlēto gabaliņu, pieliek klāt sīpolus un gurķus (garenajā trauciņā no trim daļām redzami), satin rullītī un ēd. Sejas izteiksme manas blakussēdētājas sejā ir nevis šausmas par garšu, bet nogurums no bakstīšanās ar kociņiem, jo tovakar irbulīši negribēja klausīt ne mani, ne viņu. :D Pīles kraukšķīgo ādu, starp citu, paredzēts ēst ar cukuru. Mans kunģis šausmās sarāvās to uzzinot, bet jānomēģina bija - ēst var, bet vismaz 20 reizes par treknu. Tas viss kopā ir ļoti garšīgi, interesanti, jo kā pieaugušajam ir dota oficiāla atļauja spēlēties ar ēdienu un salikt to tādas kombinācijās, kādās vēlos, cenas ziņā arī ir visnotaļ ciešami, jo par visu, kas mums uz galda - trīs veidu pīle, divu veidu dārzeņi, divas pankūku partijas un divi trauciņi ar mērci un piedevām, un zaļā tēja (šeit pat jasmīnu tēja garšo normāli) katra samaksājām aptuveni 14 eiras. Ēst negribējās vēl nākamās dienas vakarā, un nākamajā dienā pārtiku no āboliem un ūdens, jo kuņģis bija apvainojies.

Runājot par ēdienu un spēlēšanos ar ēdienu, aizvakardienas pusdienas bija pierādījums, ka tā ir diezgan izplatīta lietā Ķīnā. Marina mani aizveda uz kārtējo lielveikalu, kurā ir dabūjamas importa preces - tāda eksotika kā olīveļļa, olīvas, normāls siers, sviests, krējums un maize, kas tumšās ciabattas krāsā (reāls retums, jo te visas ir amerikāņu baltmaizes - viena par otru saldākas), bet iet veikalā izsalkušām nav prāta darbs, tāpēc pirms tam paēdām pusdienas. No sākuma atnes lielu bļodu ar vārošu buljonu (viens liellopu, otrs ar tomātiem), mazu bļodiņu ar liellopu gaļu un paplātīti ar visvisādām sastāvdaļām, paplātes un bļodiņas saturs viens pēc otra jāiegāž verdošajā buljonā un jāsamaisa, kamēr tie sagatavojas, un tas notiek dažu sekunžu laikā, jo buljons ir tiešām karsts. Pēc tam ņem kausiņu un irbulīšus un tik ēd nost. Ļoti darbietilpīgs process (pamēģiniet ar irbulīšiem ēst makaronus), viss šļakstās, bet, par laimi, Ķīnā ir atļauts strēbt un sūkt makaronus skaļi. :D Uz šādām ēšanām gan ir jādodas melnās drēbēs, jo manas zaļās bikses apzīmogojās ar treknu traipu, kuru izdevās izmazgāt vien ar otro reizi, bet tas esot pavisam normāli. Iekšējais perfekcionists īd, bet ko nu padarīsi. Izēst milzīgo bļodu nevienai no mums nebija pa spēkam, bet tiiiiik garšīgi. Vairāk par reizi nedēļā tādu izēšanos gan nevar taisīt - figūra to man nepiedos. Kuņģis arī ne - par treknu man arī šis paēdiens.
Oct 5 15:30 [info]sirdna:
Hm. Kad intensīvi sūkāju dzērveņu+melleņu Lockets tableti un paralēli ošņāju karstu melno kafiju (jā, labdien, mani sauc Sirdna un es ošņāju lietas) rezultātā pasākums smaržo pēc cepta bekona.

Ļoti interesanti!
Oct 5 15:29 [info]rasbainieks:
skaņumežs bija ļoti jauks, īpaši tehno huligāns powell, tāds tehno standups principā, protams arī skvērpušers, viņš tomēr ir viņpus laba un ļauna, turklāt uzcienāja ar golden oldies, paņēma rokās basu un novilka marsa bitenieka masku, gābōrs ar nebij zemē metams, jo autechre mūsu viss, un pat nigga fox eklektiskā diskotēka bija tīri neko, vienīgi beidzās nepieklājīgi agri, pulkstenis vēl četri nebija, kad mūs jau slaucīja ārā
postmežnieciskā saguruma dienā atnāca uzdzīvnieki un aizveda uz ballīti dedzināt ezi, kas arī bija ļoti jauki
pusotrā elpas vilcienā (vienā nesanāca, jo atnāca uzdzīvnieki, bet uz to gāja) izlasīju pēdējo pračetu, šņaukājos gan sākumā (kā tu nešņaukāsies, ja jau pirmajās lappusēs uz granny weatherwax nāk viens runāt IN SMALL CAPS), gan beigās (one day i'll be dead and then you'll all be sorry)
un vēl tāds neliels, bet patīkams jaunums, ka tagad mēs zīlējam, kasnubūs, klops vai ančeloti, ančeloti vai klops, jo brendas mums vairs nav
paldies, ar jums studijā bija festivālu, ballīšu, literatūras un futbola nedēļas daidžests ar rasbainieku
Oct 5 15:23 [info]viux:
tu atnāc manos sapņos neaicināts
un nosēdies uz gultas malas
tu uzliec roku uz mana papēža
un skaties ilgi man acīs bez gala
Oct 5 15:21 [info]kz:
***
Kārlis vakar parādīja šo: https://www.youtube.com/watch?v=-c3X91Ld-GU

So Groovy Now. Tāds flows.
Oct 5 15:18 [info]savaadaisu:
Virzos uz to labo rezultātu. Ja šis multiprocessing izies cauri, tad būs zvērā. Uz šī bāzes ta varētu būvēt augšā arī citus datu atjaunošanas modeļus. Gaidu testa procesa rezultātus. Varētu jau uztaisīt mazākas datu kopas testiem, bet ... ēēē ... gan jau arī šādi būs lābi. Pie tam vajag arī kaut kad no ekrāna atrauties, savādāk vakarā smadzenes un acs iet šķībi.

Mantra:
Neviens darbs nav tā vērts, ja tas traucē izklaidēm ...
Oct 5 15:11 [info]sniegabrist:
Daugavыpils
Oct 5 15:04 [info]chaika:
lol lol lol, mums uz darbu ar smukām markām (gazele, impala un vēl viens ragu lops bez norādītām nominālvērtībām) aplīmētā aploksnē atnāca spamvēstule, par vienu bagātu lībijā nogalinātu nabagu - lai braucam uz d-āfriku pēc 22 ļimoniem, tad viņi braukšot pie mums!
Oct 5 15:02 [info]yeux_glauques (in [info]es_shobrid_lasu):
writing is, in effect, the act of verifying the distance between us and the things that surround us. what we need is not sensitivity but a measuring stick.
Oct 5 14:51 [info]kz:
***
Well that was simple. Aizspriedumainība ir mans ahileja papēdis, bet, kad to pamanu, tad arī to papēdi amputēju.
Oct 5 14:40 [info]virginia_rabbit:
toties visi no 16 g.v. var skatīties Bitvu ekstrasensov, kur katrā sērijā rāda tīņus, kam vismaz 2 draugi pakārušies, bet vecāki starp citu jau bērnībā piekauti un nosisti, un ekstrasensi meklē mājas gariņu, kas pie tā visa vainīgs. bet lamuvārdi akurāti cenzēti ar pī pī pī.
Oct 5 14:40 [info]indulgence:
bļaģ!
Par to pēdējo/kārtējo kampaņcepienu (jāizsakās aši, jo gan jau pēc nedēļas sāksies jauna kampaņa un šī būs aizmirsusies).

Es, protams, varu kļūdīties, jo tā kultūras glazūra man plāna, taču man aizdomas, ka ar steigu jāpārdēvē mācību priekšmetu "literatūra" par "tikumīgā literatūra". Proti, līdzšinējā skolas mācību priekšmeta "literatūra" uzdevums līdz šim bija izglītot par literatūru kā tādu, lai tīnim pamatlīmenī rastos priekšstats par literatūras žanriem, stiliem, izmaiņām tajos laika gaitā (arī to, ka "sapratne, kas ir "laba" literatūra vai dzeja, mainās atkarībā no laika un vietas).

Savukārt "tikumīgās literatūras" uzdevums ir likumbijīga pilsoņa audzināšanai ar selektīvi atlasītu pozitīvās literatūras piemēru palīdzību (kā tas bija manā tālajā bērnībā padomijā), kas "atbilst Latvijas Republikas Satversmē ietvertajām un aizsargātajām vērtībām, īpaši tādām kā laulība un ģimene", tb nevis izglītot, bet audzināt tikumīgu un patriotisku pilsoni.

T.i. vienkārši nav definēts, vai tas mācību priekšmets domāts likumbijīga pilsoņa audzināšanai ar selektīvi atlasītu pozitīvās literatūras piemēru palīdzību (kā tas bija manā tālajā bērnībā padomijā), vai tā ir metodika, kurai jāsniedz pamatzināšanas par literatūru kā tādu. Divas nesavienojamas lietas un tur tā nesaprašanās.
Bet ja tiks definēts, kā likums prasa, ka šajā priekšmetā literatūru jāapgūst šauri selektīvi (tāpat kā mākslas vēsturē jāizvairās no visādu plikņu un citu dadaistu aplūkošanas) tad viss ir skaidrs un nav iemesla protestēt. Bērni no sliktajiem vārdiem pasargāti un aug tikumīgi kā Ušītis vai Jūlīte un viņu atbalstītāji - īstani latviskā šariata nesēji, - aber literatūru un tās vēsturi, ja vecākiem šķiet vēlama atvases intelektuāla izglītošana, var apgūt mājas apmācībā (speciālistu netrūkst).

Citādi kārtējo reizi cepas viens par māti, otrs par meitu - katrs par ko savu un viens otru nesaprot. :)

P.S.
Ja pieturamies pie likuma burta, tad jāsvītro no programmām un izņem no skolu bibliotēkām krietnu daļu Raiņa (mēnesmeitiņu ciklu), Poruka (bālais zēns par laulību nedomā), Skujiņas, Čaka, Vācieša, Ziedoņa u.c. dzejas (erōtikas pārpārēm), brāļu Kaudzīšu (kukuļdošana, kautiņi krogos), Eglīša (līgavu mednieki nekādi neatbilst Izglītības likumā noteiktajam), nemaz nerunājot par visādiem Puškiniem (Oņegins kā ģimenes tēva paraugs, ha!), Mopasāniem (vispār šausmas), un kur nu vēl mūsdienu ārzemju literatūras dižgariem, visādiem Velbekiem, Peļeviniem un Bukovskiem (par latviešu mūsdienu dzeju, pateicoties Āgenskalna valsts ģimnāzijas aktīvistu grupai nu viss skaidrs) - visu pat nav iespējams uzskaitīt. Ieteiktu dibināt Saeimā tikumības komisiju (komisijas vadītāja jau zināma), tad vēl lokālās komisijas, kas pavētīs skolu bibliotēkas, tad IzM darba grupu skolu programmu pārrakstīšanai - tiks apgūti līdzekļi, fondi, sildīta ekonomika, visiem labi, tb pozitīvais ieguvums acīmredzams.
Oct 5 14:37 [info]lord:
par rutīnu
jau trešo nakti eju camino... katrreiz ar piedzīvojumiem, vai tieku apcietināts pa ceļam, vai apokalipse jānovērš, dažādi raksturīgi un neraksturīgi Ceļam notikumi... nelaiž vaļā... šodien jau čekoju interenetus par kājāmgājēju maršrutu caur Toskānu uz Romu... no good...
Oct 5 14:19 [info]scaramouche:
Šņuk. Laikam ir neiespējami pasekot informācijai par datorspēlēm, kas interesē, netrāpot mūžīgajos aplī onanējošajos tīņu un mazgadīgo pulciņos.

Kas ironiski pozitīvi (bet savā veidā - vēl skumīgāk) - lasot diskusijas par galda spēlēm, tādas problēmas nerodas. Laikam galda spēlēm nopietni pieiet tikai kaut nedaudz nobriedušas būtnes.
Oct 5 14:06 [info]slaaneklis:
"You know a car company is doing it wrong when they feel the need to compare themselves with lower class cars from other companies."
Oct 5 14:05 [info]mufs:
vakar mani piemeklēja eksistenciālas dabas veģetāri orientētas pārdomas.

griezu treniņam vistu sirdniņas un aizdomājos,cik putni ir nokauti,lai man sanāktu pusliko siržu. nošķebināja.

nekad neesmu interesējusies,kāda ir veg* pārliecības cilvēku attieksme pret mājdzīvniekiem. nedrīkst jau laikam, ne?
Oct 5 13:57 [info]ieva:
lol of the day
delfi: alkohola reibumā uz ielas atrod 12 gadus vecu zēnu
Oct 5 13:45 [info]po:
8 10 12
Tā, oktobirs. Varbūt pienācis laiks paklausīties Depreche Mode?

Vispār, varētu fokusēt visu savu disciplinēti radošo potenciālu uz laika ziņām, t.i., uz jauno mēnešu - un ne to, kas debesīs, bet gan kalendāro mēnešu - pieteikšanu. Ziņas bieži aizkavētos, bet to izlīdzsvarotu sekmīgie nākotnes pareģojumi dienas divas, piecas pirms notikuma, a la: "Tā, man liekas, ka jau ir decembris." "Ir jau februāris? Laikam ir." Zinkā. "Dirsā, aprīlis?" Nevar to zodiaka ietekmi tik viennozīmīgi noniecināt.
Oct 5 13:37 [info]lasitajs:
Vai tik šodien nebūtu īstā diena, kad noskatīties Requiem for a Dream.
Oct 5 13:33 [info]virginia_rabbit:
bļĀVĢ
Oct 5 13:20 [info]sirdna:
OK, Windows 10 bija sen un nav patiesība, tomēr dažas lietas turpina kaitināt.

a)video pleijeris. OK, katram sunim sava aste jāceļ. Uzinstalējot Windows 10 tas rupucis pārlika visu multimēdiju failu atvēršanu uz savām defaultajām programmelēm. Es visu saprotu, visi esam cilvēki, mums visiem jāizliekas, ka no mums ir kaut kāda jēga. Man bija slinkums visu atlikt atpakaļ uz Media Player Classic, tāpēc lāpīju slinkumu (uz ko tie rupuči arī cerēja) un skatījos filmas ar jauno pleijeri. Pēc daždesmit minūtēm slinkums man pārgāja un es žigli vien pārliku failu asociācijas tālāk prom no grēka. Es visu varu piedot, bet ne to, ka es noregulēju skaņas līmeni uz šitik te un ne vairāk un ne mazāk!, bet, kad atveru vai no pauzes palaižu filmu, pirmo sekundi vai divas tā sātana tecīla kauc pilnā rīklē un tikai tad attopas, ka ir noregulēta uz divreiz klusāku brēkāšanu. Fui.

b)Parental Controls ir, maigi sakot, FUBAR.
Oct 5 13:16 [info]reeds:
eu bet nopietni, man vajag lētu dzīvokli Pļavniekos! trīsistabu, izolētu trīsistabu. man vienu istabu un tām divām sīkajām katrai pa istabai. Man lielu istabu ar skatu uz jūru un king size gultu un lodžiju pietiekoši lielu lai varētu 6 cilvēki apsēsties pie galdiņa un cept šašlikus.
Oct 5 13:12 [info]lostfoundrepeat:
tā neko iečillēts
un pārbaudītas visādas robežas
un galva kaut kur kosmosa izplatījumā peld
un vispār milzīgs smaids pa visu ģīmi

sveiks, mugurkauls!
Oct 5 12:56 [info]gaismas:
kāda sajūta?

Nu kā bērnībā, kad viss ir labi. Jo viss jau arī ir labi, tikai dažbrīd sanāk to nepamanīt.


//skats pa logu - zelta rudens.

Visu ceturtdienu pavadīšu darbnīcā, mācoties.
Oct 5 12:56 [info]unpy:
Rudens. Labo padomu ražas laiks.
Tiek ziņots, ka galvaspilsētas mērs esot atklājis labo padomu sezonu. Mums taču katram ir dzīves laikā uzkrāta pieredze par to, ko un kā darīt nedrīkst. Tamdēļ lūdzu jūs neturēt degošus priekšmetus zem ugunsnedrošiem priekšmetiem un bliezt šos padomus ārā līzbiedriem par zināšanu. Tikai vēlamais formāts būtu ar visu paskaidrojumu, kālab tieši kaut ko nedrīkst, lai neizklausās pēc pavisam tukšas muldēšanas.

Piemēram:
Nedrīkst bez biksēm nākt uz teātri. Nelaiž iekšā.
Nedrīkst mest ārā pa logu atkritumus. Sētnieks dusmojas.
Nedrīkst ēst zaļas plūmes. Sāp vēders.
Nedrīkst ar pildspalvu urbināt degunu. Pazūd uzgalis.
Oct 5 12:54 [info]iguaana:
problēma ir tajā, ka man vajag apzinātu, grūtu fizisku slodzi. darbs neskaitās un attaisnojumi beidzās. viss. jāsaņemas.
Oct 5 12:49 [info]honeybee:
Biju grāmatnīcā, no 5 grāmatām viena pat bija ieplānota. Greit saksess.
Oct 5 12:38 [info]zetinja (in [info]vajag):
Elektriķi. steidzami
Vannas istabā kaut kas iet uz īso. Tiklīdz ieslēdz vannas istabas slēdzi, tā izsit visam dzīvoklim. Help!
Oct 5 12:32 [info]wiatryga:
Vienkārši, bet neizpildāmi
Cilvēkiem nevajag darīt to, kas viņiem nesanāk.
Punkts.
Oct 5 12:27 [info]sarkanvilks:
mielavs ir pacēlis seno latvieša klupšanas akmeni jaunā augstumā.kas tas ir?
Oct 5 12:25 [info]slaaneklis:
"Do you wanna be my kardemumma?"
Oct 5 12:23 [info]nomirusi:
Šodien esmu sanīkusi, bet atceros sestdienu un svētdienas rītu, man šķiet, ka man ir ļoti, ļoti paveicies. Un paveiksies vēl kādai citai pēc manis. Atmiņas un cerības, tās ir vietas, kuras ir gandrīz īstas, kurās pazust, kad reālajā pasaulē gribas ielīst stūrī un mazliet papinkšķēt. Man no viņa ir vienas no jaukākajām atmiņām. Nekad neesmu jutusies tik mīlēta, kaut gan nav jau tā, ka mīl. Un es ceru, ka man viņam izdosies iedot ko vairāk par savu pagaidu klātbūtni, ļoti to gribētu. Tieši tāpēc tagad jātiek galā ar reālās dzīves uzdevumiem, jo ir jau norunāts, ko varētu dot, jāsagatavojas.
Oct 5 12:21 [info]yoko:
LOL

"My ex gf just talked to me.....
You know what she said...

I told her how things are, she asked why we are not intimate

She didn't get it....."
Oct 5 12:13 [info]rubija:
bēgļu integrācija FB vidē
Mani fb aicina musulmaņi, wtf?! Tas ir kaut kāds uber jauns algoritms, ja es youtube uzlieku islāma dziesmiņas, vai noskatos pāris informatīvus video, automātā pienāk daži musulmaņu friend requests? Vai FB ir kļuvis neoliberāli draudzīgs bēgļu problēmai un jau piemeklē otrās pusītes vientuļajiem musulmaņiem, bet es taču esmu too fucking old priekš viņiem, nu jā bet krīzes apstākļi tomēr...Un vispār neviens no viņiem nav hot, neviens!
Oct 5 12:04 [info]ernuerna:
Jums kādreiz galvā ir ieskrējis zvirbulis?
Man nupat ieskrēja. Kamēr tusnīju pa helēņu olimpisko bīču, viens īpatnis neaprēķināja trajektoriju. Dīvainā kārtā mums abiem tas beidzās bez sekām.

Vakar tiku pie 2l izcilas grieķu mājas kandžas, jo tavernas saimnieku aizkustināja mani centieni grieķu valodā. Šitā es vēl kādu kuģniecības matnātu par vīru noraušu, ka es jums saku!!!
Oct 5 12:01 [info]sarkanvilks:
atradu šādu multfilmu par naudu. multfilma kā multfilma, nav dokumentālais kino


nauda

P.S. iepriecināja krāns ar dolāra zīmi vienīgajā acī
Oct 5 12:01 [info]battleborn:
Padoms
Neuzticies nevienam...viss ko redzi ir domāts ,lai tevi ļoti sāpinātu. Pilnīgi un noteikti viss. Tik atver acis.
Oct 5 11:59 [info]pax:
Darbošanās palīdz. Vakar nosēdejām autosalonā un pēc tam uz viena A drauga 30to jubileju. Svinēšana gan nebija, bet puisim bija jāslauka trepes, kas piebertas ar alus korķiem. Tā tāda tradīcija. Un beigās bija pārsteigums, jo puiša ilggadēja draudzene (kopā ilgāk par 10 gadiem) bildināja viņu. Pēc tam ar citu pāri bijām vakariņās. Iziet cilvēkos man nāk par labu. Un šodien arī ir ko darīt.
Oct 5 11:57 [info]adinkra:
Reizi pāris mēnešos neganti sagribas nokrāsot matus. Gandrīz nav svarīgi kādā krāsā. Zili vai zaļi man patiktu, bet visas tādas nekrāsas laikam šobrīd tik ļoti modē, ka vēl 10 gadus jānogaida. Kas tad vēl atliek, rižais. Tā kā gribās, tā kā bail (ka pēc tam būs žēl pusblondās pačkas), tā kā uz veikalu?
Oct 5 11:51 [info]mazeltov:
Kolēģes šorīt ierēc:

A"When we talk to much, mazeltov puts on headphones and listen to music"
B "And she listens to some heavy metal"
C "Yeah, she says she needs to concentrate and then puts on Metallica very loud"
Oct 5 11:50 [info]neoplasm:
alone with people

pa ceļam uz staciju redzēju bomžus bļaujam un grūstamies. vīr.dz. bļāva uz siev.dz. bomzi un tā kā sita, tā kā spēra viņas virzienā. nolēmu, ka today is as good as any day to get shanked un piegāju siev.dz. bomzim apjautāties, vai nevajadzēja kādu policiju izsaukt vai ko tādu. tad uzreiz arī pie sevis nosmēju, cik stulba ideja - neviena policija nebrauks glābt cilvēku bez pieraksta adreses, un neviens bomzis negrib dabūt bonusā pa seju vēl arī no policijas, lai arī par velti. siev.dz. bomzis uzgrieza man muguru, paslēpa seju rokās un gauži raudāja kamēr pret mani pagriezās vīr.dz. bomzis - mazs puisēntiņš, uz gadiem moš 14. no samulsuma man gandrīz aizlidoja lietussargs - te šausmīgs vējš un gāž. un tas puiks biksēs un tēkreklā. viņš man atvainojās un mierīgi paskaidroja, ka viņu tikko kāds notriecis viņas dēļ, pie 'viņas dēļ' bomze jo skaļi iekaucās. un es sapratu, ka viņa, visticamāk, ir viņa māte. vienīgi puika neizskatījās vispār nemaz savainots, nolēmu turpināt skrējienu uz staciju kamēr viņi vēl nav iedomājušies mani aptīrīt. pāri ielai stāvēja bariņš mazu skolnieku, kas uzjautrināti vēroja manu iejaukšanos kautiņā, tumšzilajās uniformiņās, vecāku sasukāti un apčubināti. laikam vajadzēja tam puikam iedot naudu siltām pusdienām vai ko, bet nemācēju novērtēt, cik droši ir vilkt no somas ārā maku 2 satrakojušos bomžu klātbūtnē. un ko es vispār visur lienu pa vidu, tai proaktīvās dirsīgās pendžas attieksmei taču vēl esmu drusku par jaunu.


noskatījos olive kitteridge daudzsēriju mākslas filmu. tikai 4 sērijas, bet neliek mieru. iesaku tiem, kas jelkad apsvēruši pašnāvību un/vai tiem, kam kaut vai attāls sakars ar depr. vai citām psih.slimībām. ļoti mierinošs stāsts savā ziņā, man daudz kas kļuvis skaidrāks. tur nav baigās morāles vai stulbu pamācību, vienkārši jauks seriāls, tumšs kā dzīve. piestāv rudens vakariem. galvenā varone ir šerpa matemātikas učene, kam asa mēle un sirsnība sveša. vispār forši sasaucas ar manām pārdomām par to, ka cilvēki, kas citus nepātraukti zāģē, nespēj būt bez tiem citiem, zāģējamajiem. jo pašam sevi zāģēt žēl [un nav taču, par ko, vai ne], un tikai mūsu personīgās ciešanas ir leģitīmas. un bill murray tur forši nokrīt no gaisa.

Oct 5 11:42 [info]savaadaisu:
Liekas, ka stars mani ir sasniedzis. Tāpēc tagad tik rukāt un nenovērsties.
Oct 5 11:33 [info]nrk:
Turam īkšķus
Ko es šodien izdarīju: Pieteicos Zaļās kartes loterijai
Oct 5 11:19 [info]tikko_pamodos:
otrā diena pēc šķiršanās
Iekšēji gaudoju, man tik ļoti pietrūkst viņa klātbūtnes. Cik ilgā laikā iespējams aizmirst otra ķermeni un cik drīz es pārstāšu uzvesties kā mazs bērns?
Oct 5 11:04 [info]vilibaldis:
mazkaķis
Mazkaķis ir pļāpīgākais kaķis kādu manas acis skatījušas. Viņš ir gatavs "runāt" vienmēr un daudz... un tas mēdz būt kaitinoši.
Pie kam turpina pļurkstēt arī izsēdināts uz āra palodzes.
Oct 5 10:57 [info]vilibaldis:
Bija burvīga nedēļas nogale ar draugiem un atkal draugiem, un tad atkal draugiem. Un pilnīgi neizprotamu paniku visas šīs nakts garumā, nu labi izprotamu, bet nevajadzīgu. Aizmigu tikai līdz ar modinātāja zvanu... un visu nogulēju... ieskaitot pusaudža izdzīšanu uz skolu.

Spriežot pēc kaķiem solītā aukstuma iestāšanās gan ir visai apšaubāma, bet to jau mēs arī vēl dabūsim zināt.
Oct 5 10:57 [info]uldris:
čau, vientuļais ruden!
nu tad beidzot pateicu viņam kaut ko stulbu.
zināju jau, ka nenoturēšos. labi vismaz, ka tik ilgi novilku un viskas jauks bija.
nu neko. ka neko, ta neko. utt.
Oct 5 10:56 [info]ninona:
Dažkārt multeņskatīšanās kopā ar bērniem un, izmantojot televīziju, nāk par labu - man tikko noderēja ponijmulteņskatīšanās pieredze :D Bet katram gadījumam bija zvans speciālistei - M.
Oct 5 10:51 [info]kinskis:
ripo I
esmu no citas skrituļdēļotāju paaudzes, ti, no tiem laikiem, kad skrituļdēļi vispār te parādījās pirmoreiz, un tika atzīti par gana piemērotiem sportošanai, lai igauņi savas rulas un rīgas mopēdu fabrika sarkanā zvaigzne savus ripo sāktu ražot sērijveidā. mēs nedrāzām dzejnieku pieminekļus, bet laidām no kalniņiem. mūsējais bija kalniņš uz rubika veloceliņa, uzreiz aiz 4.autobusa galapunkta, starp imantas un babītes stacijām.
dēļus ne vienus, ne otrus tā vienkārši veikalā, piem., berga bazārā nopirkt nevarēja. kā parādījās, tā uzreiz arī izķēra. citu manu laikabiedru vecāki tādus dabūja pa blatu, un tad šie tā pamazām ripināja, tur, pa kooperatīva ielu, piem., vai vispār izmantoja par zeļu pakaramajiem. līdz momentam, kad visi kaut kā stihiski noormējāmies tādā dziļi marginālā babītes mežiņa skeiteru bandā.
es savu dzelteno ripo atradu sporta veikalā uz jomas ielas, kad kopā ar renāru stundu laikā bijām aizbraukuši skatīties kino. ārā bija marta slapjdraņķis, un jūrmalā vispār laikam neviens īsti nesaprata nafig tādi skrituļdēļi vajadzīgi, ja jau viņš tur tā vienkārši stāvēja. atceros, ka tajā pašā momentā maucu atpakaļ uz staciju, tad uz imantu, tad no imantas stacijas skriešus līdz mājām pēc dzimšanaš dienās sadāvinātās naudas, kas tā vien gaidīja tieši šādu momentu, un tad vēlreiz tādā pašā garā uz dzintariem. bija jau satumsis, kad jesss, man bija dzeltens skrituļdēlis.
Oct 5 10:31 [info]kautskis:
I liked it before it was cool
Ziemeļvidzemes neoficiālais tūrisma veicināšanas birojs ar prieku ziņo par savu kārtējo sasniegumu: sestdienā tika sarīkots un veiksmīgi pat aizvadīts kolektīvais pārgājiens uz — nekad neuzminēsit — Sedas purvu.

Kā rādās, beidzot tiešām piepildījusies tā vaimanāšana par "pēdējo silto nedēļas nogali", jo laiks sestdien bija taisni pārdabiski jauks: gana vēss, lai nepārkarstu, bet arī gana silts, lai nenosaltu, debesis skaidras, tieši ar tik mākonīšiem, lai izskatītos glīti, bet bez jebkādiem negaisa mākoņiem un uztraukumiem par to, vai nelīs.

Sākām gana laicīgi, ap deviņiem, turklāt mēs ar Lāga Paziņu ieradāmies vēlāk par visiem. Mums ir attaisnojums: Valmiera nenoliedzami ir daudz tālāk no Sedas nekā Rīga, un mums vēl vajadzēja aiziet brokastīs ar pankūkām un kruasāniem. Tā nu aši knaši savācāmies un bridām vien iekšā.

Te uzreiz ir vietā viena ļoti svarīga piebilde par Sedas purvu. Sedas purvs gan ir nosaukts par purvu, un tur ir kaut kas ar nosaukumu "dabas taka", tomēr ne purvs, ne dabas taka nebūs šīs lietas šo vārdu vispārpieņemtajā izpratnē. Sedas purvs kopš 1954. gada ir jo cītīgi kašņāts, rokot laukā kūdru. Tas nozīmē, ka puslīdz neskarta augstā purva Sedā gandrīz vairs nav (lai gan noteikti jāpiebilst, ka dažos nomaļos un diezgan pagrūti sasniedzamos pleķos tik tiešām ir un noteikti arī būs!) Tā vietā Sedas purvs sastāv no daudziem taisnstūrainiem, sekliem un niedrēm aizaugušiem dīķiem, kam pa vidu ir vai nu ceļi, vai šaursliežu dzelzceļa uzbērumi, dažreiz ar sliedēm, dažreiz bez.

Tomēr šeit nav vietā sūroties par piesmieto Māti Zemi. Māte Zeme ir tik ļoti milzīga, ka vistrakākās mūsu izdarības viņai nav nekas daudz vairāk par nelāgiem izsitumiem (pavisam cits tēmats ir tas, vai mēs uz šīs izsitumiem klātās Mātes Zemes spējam padzīvot), un ir taisni pārsteidzoši tas, cik ātri viss atkal atkopjas. Tā nu aizaugušie dīķi izrādās izcila vieta ūdensputnu ligzdošanai, ko ūdensputni labprāt arī izmanto.

Tāpat arī dabas taka Sedā nav gluži tāda kā Ķemeŗos, kur pa laipām četrus kilometrus var iziet svilpodams. Dabas taka sastāv no jau esošajiem kūdras izvešanas ceļiem, šaursliežu dzelzceļa izbēruma un vienas samērā īsas takas, kas ir izpļauta. Nekur nav nekādu koka laipu, lai gan var iedomāties, ka šaursliežu dzelzceļa tilti ir koka laipas. Un Sedā ir jāiet. Mūsu pārgājiens gan bija nieka 20 kilometrus gaŗš, tomēr tur bez īpašām problēmām var noiet divreiz vairāk. Katrā ziņā daudz mazāk par 10 kilometriem diez vai sanāks.

Un jo bieži tā iešana ir vienkārši pa gaŗiem un samērā vienveidīgiem ceļiem. Te nebūtu jāsecina, ka Sedā nav ainavu — ir, un kā vēl. Tomēr tas nozīmē, ka starp tām ainavām ir daudz vienmuļa un arī diezgan nogurdinoša ceļa. Teiksim tā: jo lielāks ir prieks par sasniegumu, kad pēc tam nonāc līdz kādai ievērības cienīgai ainavai!

Tātad: paturot to visu prātā, pastāstīsim par burvīgo pārgājienu uz Sedu!

Sedas purvā ērti ieiet pa ceļu, uz kuŗa ir norāde "Dabas taka" — tur pa ceļam būs viens neliels apskates objektiņš, tas ir, apakšstacijas drupas, un tad pēc nelielas brišanas pa dubļiem būs pirmais nozīmīgais apskates objekts — putnu vērošanas platforma. Tā ir uzbūvēta viena visnotaļ liela dīķa krastā, un, ja paveicas, tur var redzēt kaudzēm putnu, pat neejot tālāk. Tomēr šī nebija tā diena, kad paveicās, tāpēc pēc izjūsmošanās par skatu un ieskvērošanās devāmies tālāk.

Tālāk var iet pa kūdras vešanas ceļu, kas ir plats un dubļains, bet var arī pa šaursliežu dzelzceļu. Atminoties mūsu Kunga un Pestītāja vārdus par plato ceļu, kas aiziet pazušanā, mēs aizgājām pa šaursliežu dzelzceļu. Tad tur ir jāskatās, kur nogriezties, kas gan nav īpaši grūti — jāgriežas pirmajā vietā, kur tik tiešām kaut kur var nogriezties (ja iet tālāk, tad pēc diezgan brangas iešanas beigu beigās nonāk lielā un samērā neskartā purva gabalā). Tā nu jo drīzi mēs bijām pie kūdras vērošanas torņa, kas ļoti optimistiski iecerēts kā putnu vērošanas tornis. Putnus no turienes vērot ir diezgan pagrūti, jo tornis uzbūvēts vienīgajā vietā, kur joprojām rok kūdru. Un putniem pārsvarā tomēr patīk ligzdot mierā un laimē aizaugušajos dīķos — vēl jo vairāk tāpēc, ka to Sedā netrūkst, — nevis uz kūdras kalniem vai traktoru kāpurķēdēm. Tomēr no turienes paveŗas plašs skats uz apkārtni, un vismaz man pārgājienos tā ir iecienītākā pusdienu vieta. Ceļabiedri gan to nopēla kā pārāk vējainu un sasēdās uz sliedēm pie torņa. Nu neko, arī tā var.

Pēc jautras iestiprināšanās ar jaunu sparu devāmies tālāk uz nākamo apskates objektu — tehnikas novietni, kam blakus ir tāda paliela sarga būda, kas vienlaikus ir kas aptuveni līdzīgs vadības centram (turpat netālu ir sūkņu stacija, ko arī vajag pieskatīt). Tehnikas novietnē mētājas traktori, kūdras ecētāji un vēl visāda roida, kas tomēr, kā rādās, laika gaitā gājusi mazumā, agrāk bija vairāk (neievēroju, vai tur vairs bija vagoniņi uz kāpurķēdēm vai nē). Tāpat tur ir degvielas uzpildes stacija tieši purva vidū un sargsuns, kas mūs pārlieku ātri aiztrieca prom.

Ejot tālāk, var iziet otrā pusē vienīgajam aktīvajam kūdras rakšanas laukam, kur atkal sākas sliežu loks. Tur ir tuvāk Jērcēniem, nekā Sedai, bet nevajadzētu neko sadomāties: tuvāk tur ir tikai ziemā, kad var staigāt pa aizsalušajiem dīķiem. Ja jāiet pa sauszemi, sanāk mest tādus lokus, ka vienkāršāk būs aiziet atpakaļ uz Sedu.

Par laimi, atpakaļceļš it nebūt nav bez tīkamiem pārsteigumiem. Ja nenogriežas uz dabas takas izpļauto gabalu un turpina iet pa sliedēm, drīz nonāk pie savulaik no sliedēm noskrējušiem kūdras vagoniem, kas turpat arī mētājas (brīnišķīga iespēja fotografēšanai!) Un tieši pretī ir gana ērta pieeja pie jo plaša dīķa (tādu gan Sedā ir diezgan daudz, jāpiebilst), kur tad arī mēs sastapām veselu strēķi putnu.

Putniem, gluži kā cilvēkiem, pirms izlidošanas tīk mazliet pariņķot apkārt, sasaukties un iečekoties lidojumam, un to tad viņi arī tur darīja. Un putnu starptautiskās lidostas nebūt nav mazāk iespaidīgas par cilvēku versijām: katrā ziņā patrāpīties tur tad, kad satiksme ir tiešām dzīva, ir neaizmirstams skats. Putnu bari riņķo, sasaucas, stājas kāšos un, kad viens kāsis sastādīts, virzās uz izlidošanu — skaties un brīnies par tādām pūļa organizācijas prasmēm, līdz kuŗām cilvēkiem ar viņu sastrēgumiem un rindām vēl augt un augt.

Lielā mērā tas bija pasākuma augstākais punkts, jo ir gan grūti iedomāties daudzas lietas, kas oktobŗa sākumā var notikt purva vidū un pārspēt šo skatu. Tomēr atpakaļceļā sanāca pārvarēt nelielu šķēršļu joslu (nekā tāda, lai tas jūs nebaida) un pat apskatīt mazu gabaliņu purva. Nevis seklu dīķu, bet purva, ar visām sūnām, ķērpjiem un tievajām priedītēm.

Pielauzt ļaudis aizbraukt līdz Jērcēnu puses tornim vairs nesanāca, par ko drusciņ žēl, jo Jērcēnu puses tornis nenoliedzami ir ar skaistāku skatu. Toties Kaņepu di(d)žozols visiem patika, un ir jau arī brangs skats: vismaz 450 gadus vecs, tiešām dižs un, lai gan savulaik zibens sperts (un tādēļ ar lielu dobumu vidū, kuŗā var ērti ielīst vairāki cilvēki), tomēr zaļo visnotaļ pārliecinoši un nebūt netaisās nokalst.

Vārdu sakot — Zelta rudens Siguldā ir pārvērtēts. Aizbrauciet tālāk līdz Valmierai, Strenčiem un Sedai, būs ne mazāk skaisti, lai gan citādi. Tagad ir īstais laiks, kamēr putni lido prom. Diemžēl tur nav pieejamas īpaši detalizētas kartes, pat Google Maps laikmetā nē. Tomēr Here karte ir jūtami labāka un pat ļauj puslīdz orientēties. Un, ja drusciņ pameklēsities Gūglē, noteikti spēsit atrast pietiekami daudz, lai tiktu Sedas purvā iekšā un arī ārā.
Oct 5 10:18 [info]amievil:
dzeja
"dzīve garšo pēc darvas, sāls un zeltaina mango" /Liāna Langa/

Tātad pēc vēmekļiem, ja.
Oct 5 10:15 [info]narrenschiff:
Droši vien mazāk sanāk klausīties mūziku, jo skaidra lieta, ka mūzikas atbilstošais raksturlielums ir laiks. Laiks, laiciskums ir mūzikas medijs. Mūzika notiek, tai ir savs sākums un gals laikā, katrai mūzikai ir savs laiks. Redzi, mūsdienās tā ir problēma, jo mūzika skan visur, šķiet, mums visur kaut kur paralēli rokas stiepiena un pogas spiediena attālumā jau skan tāda kā mūžīgā mūzika. Tas mazina mūziku kā notikumu, tās laiciskumu, kas tieši jebkuru skaņdarbu apvelta ar cieņu, jo tieši tas skaņas arhitektūru padara dzīvāku un pilnīgāku par materiālo arhitektūru - normālos apstākļos es allaž varu aiziet un paskatīties uz Doma baznīcu, lai gan pārsvarā tev sanāk skriet garām un ēka vispār ir tikai fonā, kā vēl viens, kārtējais objekts, kam jāpaslīd garām. Reti ir tie gadījumi, kad ēka tev atklājas visā pilnumā, formā un fukcionalitātē. Turklāt tas ir redzes medijs un redze jau tā mūsdienās ir pārslogota. Taču ausis ir intimitāte. Pievieno tam laiku, un tev būs mūzika kā laiciski intīms notikums Tu-izteiksmē.
Tomēr te ar laiku nevajag pārspīlēt, daži tiešām vienādo mūziku ar laiku un ļauj laikam noteikt un definēt mūziku (piemēram, Kirkegors zem estēta pseidonīma mūzikas būtību redz laiciskumā, un attiecībā uz sekulāro mūziku viņam, protams, taisnība, Kirkegors tur raksta specifiski par Mocarta Donu Žuanu). Taču es domāju, ka mūzikas īstais telos ir bezgalība. Protams, mūzika ir laiciska un galīgi uzbūvēta, mūzikai ir sākums un gals, tai ir maņu un cilvēka laikizjūtas robežas, taču, t a č u - pavisam noteikti ir iespējams šos galējos un laiciskos elementus kombinēt un sakārtot tā, ka paveras un atspīd ceļš uz bezgalību. Tāpēc ir ļoti grūti aprakstīt bezgalību, visi svētie raksti un filozofijas tam ir laba liecība, tur tikai caur līdzībām un simboliem, taču mūzikā tev pat nevajag simbola pastarpinājumu, tu reizēm tiešām dzirdi, kā bezgalība ielaužas laikā un caurstrāvo, piepilda to.
Oct 5 09:56 [info]3_5469mhz:
Jaunais negarīgums
Mūzika ir materiāla lieta – tās ir gaisa svārstības. Smalki veidotas, bet tomēr materiālas. Šorīt pamostoties, šī doma man likās dziļāka. Man patīk Jaunā garīguma pārstāvji, kuri publiski nekautrējas stāstīt, cik svarīgi ir, lai mūzika būtu emocionāla, tieši uzrunājoša, un cik nejēdzīgas ir modernistu intelektuālās konstrukcijas. Pag, vai ta' intelektuālas konstrukcijas ir kaut kas negarīgs? Materiālā matemātika.
Oct 5 09:45 [info]mufs:
Man māja smird pēc kaķu čurām.

Vakar uznāca maniakāla tieksme visko nogriezt, piemēram, pujeņu lapas, zeltslotiņus, dienziedes, nu un tātālāk, līdz nonācu pie piparmētrām,kas saaugušās abnormāli milzīgas, jo es čakli vasaras sākumā izkniebu lapas. tad nu arī ņēmu tādus teļus un sasēju buntēs, jo man nav ne konfekškastes,ne arī tik daudz virsmu,lai to izkaltētu pa lapiņai guļus, sakāru virs trepēm

lai līdzsvarotu smakas, blakus istabā noliku bļodu ar tikko iegrieztajām,izkaltušajām lavandām (nu,pārkaltušajām)

pamodos dullu galvu.

no otras puses, ja tas ir pirms 9iem,tad es vienmēŗ mostos ar dullu galvu, tumsa aiz loga nepalīdz.
Oct 5 09:28 [info]kz:
***
Skan: https://www.youtube.com/watch?v=D3iovOkAFA8

Man ir problēmas. Man tiešām ir problēmas un ļoti ilgi esmu tās apgājis/ignorējis/apspiedis. Kopš kādiem gadiem 17. Varbūt tāpēc man neiet tik lielisski kā gribētos. Viss ir slikti. Atkal parādās I hate myself and I want to die sajūta. Kaut kas jālabo, kaut kas jāmaina - šoreiz tas esmu es pats. Nedomāt ir viens variants, taču tā es darbu nepaveikšu. Man ir jādomā, man ir jādara, taču mans ķermenis un prāts pašlaik nav uz to spējīgi. Neesmu viens vesels un patiesi sakot neesmu jau bijis tāds gadus septiņus.
Oct 5 09:21 [info]dienasgramata:
Dienas citāts: "Nedrīkst bez biksēm nākt uz teātri." (Nils Ušakovs)

... tālāk ... )
Oct 5 09:05 [info]udensrozex:
Man patīk šodien...


Jūtos atvieglots. Un tāds dabisks.
Oct 5 08:58 [info]savaadaisu:
Esmu garlaicības kalngals. Nu un pofig.
Toties tam savam nelaimīgajam iebūvējamajam LED panelim 7dien uztaisīju korpusiņu, un to visu pieskrūvēju pie griestiem. EKO lampa - LED panelis koka korpusiņā.

PS: šonedēļ jāsaņemas kārtīgi pastrādāt. Nu cik var laist luni, a?
Oct 5 08:10 [info]fedrs:
Savādā kārtā pirmdienas rītā visi kaut kur dodas. Pusaudži uz savām profenēm, biroju dāmītes padzert kafiju, pensionāri uz tirgu. Autobuss piebāzsts līdz ūkai, un šķiet, ka skābekļa molekulai te vieta neatradīsies, tāpēc velti pieturās virina durvis kā sausumā izmesta zivs savas žaunas. Pēc tam ar katru duenu braucēju kļūst arvien mazāk un mazāk. Līdz piektdienas rītā, ieraugot pustukšo transporta līdzekli, piezogas bažas, vai šī nav brīvdiena, un vai nevajadzēja palikt mājās
Oct 5 07:52 [info]adore:
Pasaule ir brīnišķa.
Oct 5 07:51 [info]adore:
Man šķita, ka ir pienācis laiks notikt kam labam. Kam iespējamam. Ne kārtējām smagajām mācībām, bet atelpai. Un savā ziņā tā arī ir. Dvēsele vairs tā neļaujas sāpēm, sāpju iedaba jau ir mainījusies. Vien man šķita, ka būs viņš. Ka būs iespējams man nebūt vienai. Vismaz uz laiku. Bet tā īsti nav. Un prāta konstrukcijas aizvien biezē apkārt kā negaisa mākoņi, gatavas jebkurā brīdī sabrukt pār mani ar saviem "tu neesi gana laba" izsaucieniem. Es gan tām vairs neticu, prāta konstrukcijām. Aizvien biežāk es mēģinu dabūt uz augšu dvēseli, ļaut tai pacelties manī, uznirt virspusē. Es guļu uz muguras gultā, meditēju pa savam un jūtu to. Bez prāta konstrukcijām viss ir iespējams, un pasaule ir brīnišķa. 
Oct 5 07:12 [info]kas_tad_te:
Air Quality Index: 231; Heavily Polluted
Šorīt modinātājs noskanēja 6:50, lai 8:00 es būtu pie ārzemju ekspertu ēkas durvīm un kopā ar baltkrievu kolēģi Marinu dotos iekarot vienu no daudzajiem Ķīnā esošajiem tempļiem. Tā vietā man atnāca ziņa, ka viņa esot dzirdējusi manu modinātāju un ka gaisa piesārņojums ir virs 200, kas nozīmē, ka ārā no mājas labāk degunu vispār nebāzt. Pekinā man patīk vējš, jo tas vienmēr nozīmē, ka būs gaiss.
Pirmdiena, kāpēc tu tā? Es gribēju turpināt Ķīnas izpēti, nevis mazgāt veļu. Nu, labi, varbūt beidzot izdosies salabot SIM karti, jo tas ir tepat uni pilsētiņā, dabūšu fēnu un tējkannu, nopirkšu un uzstellēšu personīgu WiFi rūteri un uzrakstīšu (ar bildēm), kas noticis līdz šim, slinkum, slinkum, laid mani vaļā..
Oct 5 07:09 [info]chimera:
krievu pirts tuvējā spa ir pārsaukta par himalaju sāls pirti, noteikti ģeopolitisku iemeslu dēļ
Oct 5 06:50 [info]helvetica:
nākamais līmenis
"Tādēļ apsveicama ir Latvijas Ģenerāļu kluba iniciatīva pēc pašreizējā Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa ierosmes izveidot Valsts aizsardzības un patriotisma fondu Namejs ar mērķi veicināt patriotismu Latvijas sabiedrībā."
Oct 5 03:29 [info]sprungulis:
satura jau sen netrūkst, struktūras gan līdz nāvei

un saujas precīza aprēķina, lai beigtu gaidīt uz tiem, kam no manis kaut ko vajag - tā vietā pasakoties, kas neprasot devuši
Oct 5 03:15 [info]nistagms:
best
Oct 5 02:37 [info]sickboy:
Sakaraa ar galaktisko energijas vilni cilveeki arvien vairaak izpaudiis diivainu uzvediibu, histeerijas u.c. Lai kas tu buutu, tas vairos to, kas tu esi. Ja tu esi labestiigs, tu kljuusi veel labestiigaaks. Ja ljauns, tad veel ljaunaaks. Ja tev ir kaut kaadas ljoti negatiivas domas par sevi vai gariiga saslimshana, tad tas iesitiis speeciigi. Cilveekiem, kas sanjem energiju no citu negatiivajaam reakcijaam: baileem, skumjaam utt. vienmeer ir piesuukushaas astraalaas buutnes, kas sanjem savu dalju no shiis energijas un kuraam ar savu "saimnieku" ir energijas apmainja un simbiotiskas attieciibas. Kad planeeta paaries augstaakas energijas liimenii, shiis smalkaas buutnes te vairs nevarees eksisteet un atvienosies no shiem cilveekiem, kuri jutiisies kaa kaapjot nost no heroiina.
Oct 5 02:37 [info]teja:
beidzot atradu vārdu, 'pseidoproblēma'
Oct 5 02:32 [info]sarkanvilks:
Tev, Aigar
http://www.philos.lv/Lai_nak.html
Oct 5 02:14 [info]99:
ar labu sirdi ir par maz
Oct 5 02:00 [info]ingmars:
-|-
Oct 5 01:52 [info]usne:
Kastaneda ir atstājis uz mani iespaidu. savienojumā ar šī vakara filmu "zemes/dzīves tvaiks" ( jeb "oktobris") par somu vīriešiem pirtī, kur tie beidzot saviem biedriem un mums skatītājiem izstāsta savu intīmākos un bieži vien traumējošākos stāstus no dzīves, jāsecina, ka ciešanas ir brīnišķīgs sevis žēlošanas veids. atliktu pielikt pūles un mainīt savu attieksmi, pārstāt pieķerties zūdošām parādībām, ļaut tām iet utt.
bet iespējams kļūstu arvien atsaldētāka un man vairs nav sirds. lai gan saprotu viņus un pat nenosodu, tikai redzu, ka tāda attieksme ir gļēvums, saprotams, dabisks, instinktīvs gļēvums, kurš notiekot kam briesmīgam visticamāk piemeklētu arī mani un ir piemeklējis, jo atlaist savu tēvu šķiet neesmu spējusi joprojām, bet tagad vismaz redzu kā tas izskatās no malas.
bet no otras puses, tās ciešanas mums taču ir vajadzīgas, jo kā tad savādāk, lai zin, ka ir dzīvots.
kādreiz skolā vai mājās, neatceros, man iestāstīja, ka priecājas tikai muļķi un šovkar sapratu, ka šajā ziņā starp prieku un bēdām nav nekādas atšķirības.
Oct 5 01:30 [info]usne:
vēžiem oktobrī veiksies ar darīšanu un tā arī sanāca.
piespiedu sevi izvilkties no mājas, pēdējiem spēkiem aizgāju līdz Ķ.
tad arī viss notika pats par sevi + draugu atbalstu, bet kā lai to visu nezinot atrod motivāciju un spēku sevī, nezinu.
un mājās ir patiešām labi, lai arī stipri vēsāk.
Oct 5 01:23 [info]sickboy:
Mesidzhs tiem, kas mani lasa, bet kuriem es nepatiiku (dazhi taadi mani pat ir piedraugojushi): Es juus nelasu, juus man esiet tuksha vieta, es nesaprotu, kaapeec juus lasaat mani. Jums nav savas dziives? Atpisieties tachu.
Oct 5 01:03 [info]slaaneklis:
Vai cilvēks, kurš nedod mājienu, ir precību materiāls?
Oct 5 00:57 [info]slaaneklis:
"Es zinu - savādākas man nevienas nav, es zinu - vairāk man it neviena nav."
Oct 5 00:55 [info]perkons:
Tā bija...
Maniem vecākiem (galvenokārt), un visiem pārējiem, kuri zina mani tikai cibā.

Oct 5 00:52 [info]origins:
Un pēkšņi tiešām gribas, lai viss ir vienkārši.. bet savā veidā vienkārši. Pēc maniem morāles, ētikas un citiem standartiem dzīvot vienkārši. Tā, ka vnk ir. Bet šķiet, ka tas nozīmē uzticēšanos un es reti kam uzticos, jo īpaši jau "dzīvei".
Oct 5 00:49 [info]nesaprotami:
oh no
did i get too close
oh did i almost see
what's really on the inside
//
come just as you are to me
don't need no apologies
know that you are worthy
i'll take your bad days with your good
walk through the storm i would
i do it all because i love you, i love you
//
open up your heart
and just let it begin
Oct 5 00:48 [info]origins:
Tie brīži, kad pēkšņi klūst vienalga par pašcieņu vai elegantu atturību un gribas uzmākties cilvēkiem un meklēt komunikāciju.
Oct 5 00:42 [info]tvarj:
varbūt jau esmu likusi cinema.mosfilm.ru
šovakar skatos vienu idiotiski padomisku 1955 gada filmu par universālveikala darbiniekiem. lieliski!
Oct 5 00:35 [info]sickboy:
Sievietes ir tik skaisti maakslasdarbi. Jo iipashi maakslinieces.
Oct 5 00:11 [info]methodrone:
tagad man atkal shkjiet, ka jebko pretenciozi domaat, nonaakt pie kaut kaadaam paarlieciibaam vispaar ir iedomiigi. i h8 how i make a big deal out of thangs

kameer ieprieksheejaas paaudzes bija thoroughly conditioned to stick to the plan, freedom is slavery, 2 + 2 = 5, shkjiet ka mana paaudze vienkaarshi izdziivo dienas suudzoties par daljeeju briiviibu=garlaiciibu

man laikam shkjiet, ka vai nu briiviibas nav vai taa ir absoluuta, jo daljeeja briiviiba nav nekaada briiviiba

dienas beigaas, man veelaizvien un veelstipraak shkjiet, ka es esmu iekljuvusi diivainaa izraadee, kur man ir jaastaav uz peroniem un jaateelo cilveeks, feik feik feik, keep calm and fake on

dienas beigaas es esmu iemesta gadu tuukstoshiem lolotaa fakapaa un man ir jaaplaano sava diena un dziive acordingly. bet es zinu ka man muzhiigi liksies neerti plaanot exciting lietas, kamer es dziivoju bloody fakapaa
Oct 4 23:37 [info]vikuks:
beidzot redzēju vēršu cīņas
Oct 4 23:33 [info]f_g:
par suni
Suns vārdā Samsons.
Oct 4 23:27 [info]reeds:
thats it.
nope, cilvēki nemainās, varbūt āreji, bet lielos vilcienos paražas paliek...Tāpēc šī, laikam, būs kārtējoreiz pirmā vieta, kur varēšu iemest postu par to ka esmu bļe, laikam, brīvs atkal. yeyeyeeeeeeeee...nope :/
whatever.
anyway, iemetot kārtējo grāmatzīmi savā dzīvē. (šķiet, ka tam arī šī dienasgrāmata vēl pastāv,, kad būšu vecs vectēvs, lasīšu un atcerēšos dzerot agdamu vai dzelteno valču sēžot kkur kaut kādā kūtī, fonā dzimstot jaunajai teļu paaudzei, kurus pēc pāris dienām samals desām)
ko nu tā? nu tā sanāk bļeģ.
Izskatās, ka mēnesi vēl jāizvelk divatā, bet tad gan. Attā, paldies par 3 foršiem gadiem, būs viena prātīga meitene pamesta BĻEĢ. paliekam draugi and stuff, es tā ceru vismaz. Reti sanāk satikt tiešām, tiešām izcili sakarīgus pretējā dzimuma eksemplārus, bet še būs viens ar ko man nebus pa ceļam....tomēr liekas dīvaini. Ir drāma ir un ir "ekšens" nav labi - jāšķirās, a kad nav drāmas, kad viss ir tik vienkārši kā akmens uz ceļa, tad arī nav diezcik forši, tā teikt pārāk labi... Izskatās, ka tīri aiz pieklājības vienam pret otru gan draugos esam vēl pāris :)
tai pat laikā viņas pat klātbūtnē vakardien ar māti pa telefonu pārrunājām manas izredzes kā trīsdesmitgadīgam "jaunietim" vēl atrast "normālu" meiteni. haha.
Maira saka, ka izredzes varētu būt diezgan augstas, neesot taču alimentu nemaksātāju sarakstā, esot smuks, un vispār izejot uz ielas un nobļaujoties, ka esi brīvs čalis jau vajadzētu izveidoties rindai...jā, vismaz priekšniece māk pacelt garastāvokli.

Smagais jautājums būtu kur tagad, dirsā, likties??? Neesmu no tiem, kuri būtu spējīgi sievieti uz ielas izmest, bet kā izskatās nebūšu arī not tiem, kuri ir sējīgi atļauties vienistabnieku dzīvokli un vēl maksāt par komunaļņikiem. Bet varbūt tieši tā arī jādara, jopcik esmu taču latvietis, jāgrimst nabadzībā un būs vien jānēsā tie paši saplīsušie šūziņi vēl kādu gadu.

Ok labāk jau ir, kā pirms pāris gadiem vēl esot principā bomzim kurš dzīvo uz mātes kakla Pļaviņās. anyway..

fuck you all, kā vienmēr, nekas nav panākts un nekas nav izdarīts. Rezultāts manai dzīvei 30 gados ir joprojām nulle.

ok tho. visu vēl var paspēt :) chill the fuck out.
dvj nākotnes Andri. btw par Lindu ir šīs ieraksts.
brīvs bļe briedis tūlīt ies sabiedrībā un vālēs visas pēc kārtas, ka pēc nedēļas jau neatcerēsies par ko vispār iet runa.

Emīls, labi pateica, ka cik dīvaini, ka tik daudzi cilvēki satiekās itkā iemīlās un sāk dzīvot kopā, bet paši nemaz nevar pateikt, kas viņus vispār saista.

Un mēs ar Lindu busim vieni no šiem cilvēkiem. Šķiet , ka mūs vienoja vientulība un lauztas sirdis un vēlme satikt kādu, bet kad tas viss ir pāriets, tad jau..mmmmm nu jā, paradokdss bļe rodās...
ok tagad gan viss...or not.

Baigi bieži jau es te rakstu, lai nevarētu vienreiz gadā uzrakstīt eseju kā skolā.
anyway, laikam pirmais gruzītis par brūkošajām, vai jau tiešām neglābjami sabrukušajām attiecībām ar Lindu.
Ok vispār jau pat ļoti viegli glābjamām. Patiesībā gandrīz katrs vakars ir kā glābiņš...kā jau visi šķirtie cilvēki staigājam puspliki, vai pat pliki viens otram garām pa māju un guļam vienā gultā...vai kāds to redzot pat varētu nojaust, ka šītie divi grib šķirties. Varētu tik vienkārši salabt - atteikties no gaļas, atteikties no smēķēšanas, pieņemt dzīvi kāda tā ir,
pieņemt to, ka sekss ne vienmēr ir tāds kā to rāda pornhub vai to, ka kaķi ir vissvarīgākā dzīvnieku suga uz planētas un viņiem ir jāļauj darīt visu. un , ka ir nomāli ar savu otro pusīti dienā pārmīt vienu teikumu un, ka reizi gadā kopā neaiziet pat uz veikalu ir ok un.. unn.. un.......ah...Ok, jā, ir jāšķirās bļjin. Viss.
Oct 4 23:22 [info]symposium:
Ar kaķi skatamies filmas
Dažreiz veselība liek paņemt piespiedu brīvdienas.
Tomēr tas ir pozitīvi, jo visu nedēļas nogali esmu pavadījusi gultā un rīt (pārsteidzošā kārtā) pat gribu doties uz universitāti.

2 diendusu, filmu, seriālu un grāmatu pilnas brīvdienas, he.
Oct 4 23:19 [info]wowow:
Otrajā reizē taisīt miega režīma korekciju ar kompresēšanu vairs nav tik baigi, jo jau reizi ir pieredzēts, kā tas strādā un zini kāpēc mocies.
Oct 4 23:14 [info]khosmos:
HELP
gribu dibināt viena dalībnieka grupu, man vajag tikai
*sintezatoru Morg vai Korg, neatceros
*bungu komplektu ar vismaz vienu bojātu elementu
*elektronisko ģitāru un vadu arī
*kādu pedāli noteikti
*pastiprinātāju (vintage)
*ērģeles (īstas)
*dēmonisku meikapa komplektu
*rihtīgi augstas ambīcijas
Oct 4 23:10 [info]virginia_rabbit:
lol, somi arī raksta: http://www.hs.fi/ulkomaat/a1443923081475
Oct 4 22:50 [info]kakjux:
nupat atnācu mājās, bik ievilkās tas brančs līdz pat vakariņām. dzīvesbiedrs prasīja, kad es izvākšoties, jo nemaz neesot mājās pēdējā laikā. jūtos mazliet vainīga, ka nenodarbojos ar savu volunteering. pēdējā laikā vispār aizdomājos, ka varbūt tas D vitamīns palīdz. šodien nostaigāju 12 (divpadsmit) kilometrus, kas ir ļoti labs rezultāts priekš svētdienas pastaigas. vēl varu pateikt, ka skapju izkraušana lika atrast sen pirktas, bet aizmirstas drēbes un sapriecēja, ka ir kas "jauns", ko uzvilkt.
Oct 4 22:44 [info]2daces:
Well, no one knows
Where our secrets go
Oct 4 22:35 [info]wensdy:
Bitlofka.
Modes plakātos ielās "tops ar paaugstinātu apkakli", man mugurā - džemperis bitlofka.
Oct 4 22:29 [info]pikaczu:
kultūras ziņas
Latvijas pianists Georgijs Osokins šoruden cīnās Šopēna Konkursā. Tas ir viens no top5 pianistu konkursiem pasaulē. Pavasarī viņš izturēja atlasi (kādi 400 konkurenti). Tagad viņš ir viens no 82 konkursa dalībniekiem. Rītvakar 21.25 pēc Latvijas laika būs iespēja youtūbē skatīties viņa priekšnesuma tiešraidi. http://chopin2015.tvp.pl/21585053/georgijs-osokins
Es klaviermūziku tik labi nepārzinu, lai varētu kādu no dalībniekiem kritizēt vai slavēt. Man viņi visi šķiet kā Olimpa dievi, tādēļ turu īkšķus pēc patriotiskā principa.
Oct 4 22:26 [info]saulpalampe:
f711
Šodien fartārijs plosījās daudzās frontēs.
Ne es viens tiku saplosīts.
Lai Slavēts Mūžīgais Fartārijs.
Viņš dāvina sapņus tos atņem.
Viņš dāvina patiesā īstuma sajūtu un tūdaļ to atņem.
Vīņš dāvā mīlestību un pārvērš to naidā.
Dāvā naidu un pārvērš to mīlestībā.
Viņš dāvā sirdi, kurā dunci ietriekt.
Prieks tavs tiks atņemts, lai tu dziedātu sēru dziesmas.
Tev pieder tava nabadzība, lai varētu priecāties par mazumiņu.
Tev pider tava bagātiība, lai sajustu vientulības sāpes.
Ņem uguni ar kailām rokām unkliedz, tā ir mūžīgā mīlas dziesma.
Staigā pa ledu ar basām kājām un atceries- tu visur esi svešinieks.
Siltais pavards drīz izkausēs tavu sviesta sirdi,
un tad būs tukšums.
Tu staigā aukstumā un lai tava sirds ir kā akmens.
Oct 4 22:25 [info]met_:
dievišķā komēdija
šobrīd nezinu kā justies - varbūt laika ierobežojums, kurā šis darbs bija jāpieveic, varbūt manas ekspektācijas bija pārāk augstas, bet grāmata atstāja savādas sajūtas. kaut ko līdzīgu piedirsienam. brīžiem neizturami kaitināja dantes izredzētība. nu, cik pašpārliecinātam cilvēkam jābūt, lai piešķirtu sev iespēju iziet cauri ellei, šķīstītavai un paradīzei, laiku pa laikam vēl pārāk manāmi tekstā ievijot to, kāda tad nu iespēja tam ir dota. pat augustīns ar savu piezemētību šobrīd šķiet baudāmāks, kas principā lieliski sasaucas ar dzīvi - piezemēti cilvēki vienmēr izraisa patīkamas sajūtas, it īpaši to skatieni, kas tiek vērsti grīdā
Oct 4 22:17 [info]authenticity:
me to myself.
drunk dear self
Oct 4 22:11 [info]ttp:
all beginings are hard
Oct 4 22:11 [info]necrolover:
Es gribēju iemācīties uz ģitāras un nodziedāt viņai dziesmu. Labi, ka nepaspēju. Vakar noskaidroju, ka viņai tā dziesma nepatīk.
Oct 4 22:09 [info]saldumi:
"If you’ve got a blank space, baby ... just enjoy it, rather than trying to find something (or someone) to fill it"

Tā kā es ar zināmu regularitāti izjūtu milzu nepieciešamību vienkārši pasēdēt klusumā un padomāt, tad es es to nesaucu par garlaicību, bet kopumā ļoti piekrītu šajā rakstā sacītajam:
http://www.theguardian.com/commentisfree/2015/sep/28/boredom-cures-privilege-free-mind
Oct 4 22:05 [info]roncijs:
aizvien vairāk šķielējošu jauniešu nākas manīt visapkārt.
Oct 4 22:00 [info]narrenschiff:
Man patīk, ka ir tādi, kas raksta viskaut ko par zinātni, pro-science, more science, zinātnes aktualitātes, uz zinātni balstīts pasaules uzskats, tomēr vienlaikus visur sevi dēvē par skeptiķi, dibina skeptiķu biedrības un nes skepticisma vēsti pasaulei.
Oct 4 21:55 [info]str:
šodien bija vēl viena burvīga diena
Oct 4 21:52 [info]feita_kleita:
Par kaķiem.
Oct 4 21:40 [info]psihs:
sprīdīc bija muļķis
https://www.youtube.com/watch?v=4M1qbYPc4LI
Oct 4 21:33 [info]feita_kleita:
Zelta zivtiņa un es.
Oct 4 21:11 [info]honeybee:
Vislaik domāju, ka varētu taisīt mājas ballīti
Vislaik domāju, ka vajadzētu tā kā pirms tam pārlīmēt tapetes
Beeeeet, ņemot vērā to, ka "vajadzētu pārlīmēt tapetes" ir to-do listē, kopš mēs te dzīvojam, kas ir tipa septiņi gadi, droši vien šogad nebūs

Un estēti jau vienmēr var nebraukt, tipa. Nu, vai braukt, bet operatīvi piedzerties, lai neredzētu.
Oct 4 21:08 [info]mazeltov:
Tātad, grandiozais 12 tūkstošu eiro pasākums ir noslēdzies un laiks izdomāt, kāds būs nākamais ģeniālais darbs, kam prasīt valsts naudu:
http://www.lsm.lv/lv/raksts/maksla/kultura/pedvale-tapis-rainim-un-aspazijai-veltits-piemineklis.a148607/

Sākumā, redzot cilvēku baru likās, hei, bet nu nav nemaz tik slikti, apmeklētāju pulks ir diezgan liels ņemot vērā dislokācijas vietu; taču tad atcerējos - puse tak ir pasākumam nolīgtais koris (vai divi). Un, ja spriež pēc Dziesmu un/vai deju svētkiem, tad korim parasti seko koristu radinieki.

Būt par mākslinieku - jā, tas ir darbs, bet kaut kā stulbi, ka lielākais pasūtītājs ir tikai un vienīgi valsts.
Oct 4 20:56 [info]lyrfeel:
Jūsu šūpuļdziesmu pekulācis
...Asniņš padalās ar īstu šūpuļdziesmu https://soundcloud.com/sandisunasnate/miedzina-dziesma
Oct 4 20:49 [info]ld:
Šodien, ar vairāk kā 2 ned. novēlošanos, atzīmējām kāzu gadadienu. Pie grieķiem.
Man gandrīz smieklu histērija sākās, kad Maksis un Līna nevarēja paciest Annas uzvešanos. Vēl nesen viņi paši tā uzvedās! Un viņi bija divi! No otras puses - es joprojām sarkstu, kad bērna restorānā nobļaujas : " mammu- KAKA!"
Oct 4 20:48 [info]bmo:
manā džina un tonika kokteilī ir tik maz alkohola, ka ja to nasa atrastu uz marsa, viņi teiktu, ka tas ir ūdens
Oct 4 20:11 [info]wensdy:
Sapņu dārzs.
Paņēmu tēva mačeti un sacirtu gabalos veco ceriņkrūmu, kurš aizņēma plānotās mājas vietu. Man ļoti patīk darbs laukā saistībā ar visdažādākajiem augiem. Tas vispār bija ļoti grūti, bet neviens jau manā vietā neko nedarīs. Galvenais, ka ir gandarījums! Nākamoreiz zāģēsim gabalos resnākos zarus. Kad tur viss būs gatavs, es droši vien, ir divi varianti: 1)jau strādāšu ārzemēs; 2)ieaugšu tur ar saknēm un saplūdīšu ar jūru.
Oct 4 20:07 [info]dienasgramata:
DELFI. Vējonis drīzumā varētu nākt klajā
Oct 4 19:59 [info]heishy:
that is all love is about
how could I miss out tik butvelīgo disnejmulteni Wall-E.
Oct 4 19:35 [info]uzpurne:
Lol
"Un jautājums, ko tad Tu iesaki cilvēkiem ar algu, piemeram, LS 300 (nu tads samera videjs radijums LV) nošauties tagad vai bernus sastukjet atpakalj, jo vinjiem nabadzinjiem nekad nebus milzu istaba berniem?"
Oct 4 19:35 [info]penny_lane:
man riebjas pēc viņa ilgoties.
Oct 4 19:31 [info]spic:
Par fototapetēm
Uzlikt fototapeti pa vienu bērnistabas sienu likās gana vienkārši realizējama doma — šķita, ka pat varētu to izdarīt saviem spēkiem. Bet:
– one doesn't just nomainīt tapetes vienai sienai, ideja "pie velna vecās tapetes, mainām visām sienām" nāk jo ātri,
– tapešu izvēle veikalos ir nomācoša un vienveidīga. Pilnīgi viss — izņemot k-rauta — ir tukša laika šķiešana, un tie nav īpaši slavas vārdi rautai, viss ir TIK tukši,
– fototapetēm estētikai apakšā ļoti–ļoti vajag gludu, baltu (nošpaktelētu un nokrāsotu!) virsmu,
– fototapetes ir ārkārtīgi plānas.

Līdz ar to, es pats vairs uz fototapetēm diez ko neskatīšos, kaut arī bērnistaba — paldies lokālajiem meistariem — ir tagad itin lieliska, ar AT-AT pa visu sienu, un izskatās it vareni.
Oct 4 19:29 [info]narrenschiff:
Kad ASV bumbo Sīriju - medijos tas ir pašsaprotami, tas notiek pēc noklusējuma. Piemin, ka ir tāds notikums, un viss.
Kad Krievija bumbo Sīriju - ak nē, šausmas, bezprecedenta, Krievija ko tādu, "ārzemju intervences", nav veikusi sazin cik gadu kopš Afganistānas (ko?), un - kas pats galvenais - ziņas par sabumbotiem bērniem. Bēēērniem!

Es sapņoju par pasauli bez pasaules policistiem. Es sapņoju par pasauli, kur šie abi, tik atšķirīgi un tomēr tik līdzīgi - atceltu viens otru. Es sapņoju par pasauli, kur tādas valstis kā Latvija var runāt ar šiem lielajiem lapsām un ežiem kā līdzīgs ar līdzīgu, ja vajag - arī no morālajām spēka pozīcijām, ja vajag - arī savaldot lielmaņu bramanību. Tieši tāpēc mums vajag nation states, jo laiks kopš impēriju sabrukuma līdz nākamajām transnacionālajām federācijām bija pārāk īss. Tieši tāpēc mums vajag nācijvalstis - lai čakarētu pasaules policistus un totalizācijas centienus. "Mums vajag savienības, lai mazajiem arī beidzot būtu teikšana" - nepareizi, tas mazums ir tavā galvā, pasaules policistu čukstēts, lai mazie līstu savienībās un paliktu mazi, ka tik neceltu galvas augstāk.
Oct 4 19:29 [info]sirdna:
OK, it's the pateicību time.

Esmu pateicīgs par to, ka šodien bija Skolotāju diena un bija iemesls/iespēja sazināties ar maniem daudzajiem skolotājiem.
Esmu pateicīgs par to, ka až līdz kādiem pieciem vakarā nodzīvoju mierīgi, bez stindzinošām šausmām.
Esmu pateicīgs par šodienas sauli un silto vēju.
Esmu pateicīgs par youtube servisā sadzītajiem TV šoviem.
Oct 4 19:26 [info]yeux_glauques:
#daily business idea
kāpēc latvijai nav sava john stewart daily show. mums vajag savu daily show. vai vismaz savu stīvenu kolbēru.
Oct 4 19:24 [info]narrenschiff:
Patiesība ir pieredze (patiesību pieredz). You are exposed to it. Tā nav atpakaļskatā iesavināma. To nešķetina, ar predikātiem tikai pastarpināts sakars. Patiesība ir notikums. Norise.
Oct 4 19:17 [info]gaismas:
Savi labumi ir kad radu vasarnīca atrodas armijnieku rajonā. Man tagad ir legit armijas trauki, nav lielās paplātes, bet, metāla šķīvīši, bļodiņas, kuras mierīgi var likt arī uz plīts.


Mans lieliskais draugs mani gaidot ciemos pat krāsni iekurinājis. Man viss šodien patīk
Oct 4 19:14 [info]f_g:
Garfield
garfield
Oct 4 19:09 [info]amievil:
jaunā dzīve jaunajā čehijas skolā solās būt pārsteigumu pilna. atā, LV!
Oct 4 19:03 [info]helvetica:
viena no manām mīļākajām sērijām Who do you think you are? Marianne Faithful. Par to, kā vēsture iet, kā personīgās vēstures mijas, izmijas un izplēn. Mūžīgā darvas karotīte - kas, šķiet, ir latviešu specialitāte globālajā kulinārijā - ir, ka atradās cilvēki, kas šajā saskatīja "pierādījumu, ka žīdi ir izvirtuši, deģenerāti un iznīcina eiropeiskās vērtības".
Oct 4 19:03 [info]gaismas:
Man apkārt ir tik daudz cilvēku, kuriem es nespēju neko pateikt, kuri nespēj neko saprast.

Mērķis...

ģenialitāte- 1% talanta, 99% darba.
To talantu var arī apiet, bet viņš, tā teikt- comes in pretty handy.

Tieši tamdēļ es sev apkārt redzu daudzus nelaimīgus cilvēkus, kuri ir daudz spējīgāki, talantīgāki un gudrāki, par citiem viņu laukā, vai viņu iztēles profesijā strādajošajiem, un viņi paši to apzinās. Apzinās, ka varētu, bet paliek 99% darba, un darba nozīmīgumu, lielākoties, novērtē tikai netalantīģie, jo viņi saprot, ka viņiem nepaveiksies izvilkt tikai u to 1%, kura viņiem nav.
Oct 4 18:45 [info]f_g:
svētdiena
1940.vai 1941.gadā šajā dienā mana tēta vecāki brauca uz Riebiņiem, uz baznīcu, jo tur svētā Franciska diena un ir lelais opluots. Esot braukuši pa ceļu cauri silam un gar vecāku tagadējām mājām un droška esot šausmīgi grabējusi. Tur kur tagad mums ir mājas, vietējiem žīdiem te esot bijušas viņu mazdārziņi.. Kartupeļi tā arī nenorakti esot palikuši zemē.. Bet mums šodien + 18 un es šūpuļtīklā saulītē sildījos.
Bet no rīta mani šodien aizvilka uz mežu. Vienkārši gribējās izstaigāties. Riktīgo loku izmetu. Saēdos brūklenes un mellenes. Dažas sēnes arī manīju. Nācās secināt, ka sils ir pamatīgi izgriezts. Pilnīgi cits mežs, bet joprojām ļoti mīļš.
Mežā satiku arī šarpeju. Viņš pieskrēja man klāt, piedūra purnu pie kājas, apostīja un aizskrēja tālāk. Pēc brīža satiku arī viņa saimnieku, kas man pajautāja, vai eju pakaļ ūdenim (saruna bija netālu no mūsu kapiem. Tā kā tur akas pagaidām nav, tad ūdeni visi iet smelt uz lejiņu, kur purvs.) Nobubināju, ka nē, un šie abi aizdevās mežā iekšā. Nodomāju pie sevis, ka suns bija foršs, bet saimnieks tāds neredzēts. Nedaudz vēlāk, staigājot pa mežu, pēkšņi attapu, ka tas laikam man klasesbiedrs bija. Neesmu viņu redzējusi kopš 1992.gada. Bet seja tāda apaļa it kā bija, un blondie mati arī bija.. Un tas virziens, kurp viņš aizgāja, varētu būt tas pats, kur kādreiz vienreiz es ar pārējiem klasesbiedriem arī biju aizgājusi. Tēvs viņam dzīvoja pļaviņā silā. Mamma savukārt dzīvoja aiz upītes pretī vecmammai. Viņš vairāk dzīvoja pie tēva, nevis mammas. Kā viņa dzīve iekārtojās pēc 9.klases, man šķiet, ka neviens no mūsējiem īsta nezina. Vienpatis viņš bija. Ja tiešām tas bija Andris, tad esmu tomēr patīkami pārsteigta. Neizskatījās bomzīgs un nodzēries. Drēbes tīras, solis raits, suns foršs. Žēl, ka par vēlu attapu, ka tas ir viņš, jo citādi būtu uzrunājusi.
Un vēl šodien bija atpūtas diena. Nedaudz palasījām ābolus un viss. Ak, jā! Šodien salikām burkās pirmos kāpostus. Pirmā kāpostu zupa šogad jau arī tika uzvārīta. Ir gardi tie kāposti šogad sanākusi! :)) Rīt ar tēti brauksim uz Kazīšiem pakaļ tur augošiem kāpostiem - kaut kas atkal bacitī tiks ielikti, kas kas ziemai saglabāts. :)
Un vēl šodien, sēžot šūpuļtīklā un tamborējot, sapratu, ka jūtos laimīga. Iekšā ir tāāāāds miers! Saule silda, nekur steigties nevajag, tamborē un smaidi. ;))
Ak, jā! Atcerējos vēl vienu dienas notikumu! :) Kamēr lasījām ābolus, vienā brīdī sāka skanēt skaļi daudzbalsīgi pīkstieni. Kaimiņienei piederošā kaķene, ko tētis vienmēr uzcienā ar ko gardu, atveda trīs no četriem kaķēniem pie mums uz pagrabu. Sīkie mošķi piebļāva visu pagalmu un pagrabu, bet kaķene apmierināta staigāja apkārt un par sīčiem nelikās ne zinis. Nosmējāmies, ka kaķene nolēma, ka šķūnis vairs nav piemērota vieta kaķiem, tāpec jāved bērni tuvāk cilvēkam. Pie savas saimnieces neveda, atveda pie mums. Tētim jau smējos, ka kisa domā, ka saimnieki esam mēs. Pat pie manis viņa ir sākusi nākt, ņemot vērā to, ka es te katru nedēļu dzīvojos un viņa mani ir piefiksējusi. :D Tagad, kad braucu projām, pamanīju, ka visi trīs murmuļi pa ābolu grozu rāpoja pagrabā. Mamma varēs šķendēties par to, ka mazie murmuļi okupēja pagrabu. :)) Bet vispār jocīgi. Mūsu kaķene nomira pavasarī, tad šī kaimiņu kaķe sāka nākt pie mums peles medīt, bet rudenī mums jau vesela varza! :D
Un vispār - gribi kaķi? Es varu atvest! Ir trīs forši pelēki strīpainie un viens ruducītis. :)))
Oct 4 18:44 [info]helvetica:
PSRS
The Maisky Diaries
Oct 4 18:21 [info]tethys_:
Appassionata
Sēžu Daugavas krastā ar skatu tieši uz rietošo sauli un viduslaiku pili aiz muguras, lasu par Bēthovenu un viņa drauga nāvi, iekšējā atskaņotājā dzirdu Apasionātu. Man būtu jājūtas... stereotipiskai? patosainai? dramatiskai? saldsērīgi sentimentālai? smieklīgai?
Visu ko tādu es par sevi esmu dzirdējusi no bērna kājas. Nesūdzos par ģimeni kopumā, bet atceros as skumjām, kā mani zīmējumi tika izsmieti, jo es tajos simboliski atteloju vispārcilvēcīgas, eksistenciālas traģēdijas, kas, protams, bija banālas kā dzīve, jo tajā vecumā es neko oriģinālāku sacerēt nemācēju.
Pēc tam mana mūzikas gaume tika nozākāta kā blablabla, patosaina un dramatiska. Jā, diemžēl vēl tagad tiek.
Un ko lai dara trīsdesmitgadīga meitene, ja viņa visu laiku ir rudens un nāve, viduslaiku pils un cēlums, rietoša saule un atdzimšana, Bēthovena mūzika un traģēdija, ērģeles un mūžīgas skumjas, Daugava un drāma?
Es nespēju būt tikai nicīga, pagrimusi, pavirša, ciniska, ar smēķi mutē un vienaldzīgu nicinājumu kaut kur vārtrūmē blakus bomzim. Jā, tas tagad ir modē. Jā, tas arī ir skaisti. Bet man patīk, jā, patīk meklēt tādus absusdus kā dvēseles cēlums un rozes dvēsele.
Un man piedrāzt to jūsu komēdisko, pagrimušo stiliņu.
Oct 4 18:17 [info]f_g:
Garfield
garfield
Oct 4 18:17 [info]marle:
Pagalma bērniem ļoti patīk viens bomzis, kurš viņiem reizēm uzdanco vai kā citādi izklaidē. Kaut kad senāk divi puikas apsprieda, ka varētu palīdzēt viņam stumt ratiņus. Kā arī tādu eksistenciālu jautājumu, vai labāk būt precētam ar bomzi vai ar kaut kādu skuķi.
Tikko kāds viņam prasīja, cik ir 7x8. "A tu man labāk pasaki, cik ir 0-2," viņš gāja pretuzbrukumā. Klusums. Acīmredzot, negatīvie skaitļi vēl nav apgūti.
Oct 4 18:17 [info]f_g:
Garfield
garfield
Oct 4 18:13 [info]almighty_j:
Tas mirklis, kad mazais brālītis smejoties saka, ka Mildronāts iekļauts dopinga sarakstā,

jeb, kā mēs to saucam: if it actually works, let's restrict it.
Oct 4 18:04 [info]heishy:
domā bagāti, lai kļūtu bagāts
Vakar apžēlojos un beidzu sūtīt dūmu makoņus ārpus manas istabas un aizgāju gulēt neizlasījis gluži visu grāmatu.
Šodien turpinu un saprotu, ka gribu lai tas nebeidzas.
Mans ''trauks'' piepildās un kļūst lielāks. Un es vienmēr to zināju, ka iekšēji esmu liels un gatavs saņemt un gribošs dot pretī.

''ja 30 metru augstam ozolam būtu cilvēka prāts, tas izaugtu tikai trīs metru garumā!''

Tikai visattīstītākā radība - cilvēks - spēj sevi tā ierobežot.
par to, ka esam ieviesuši ''vērtīgs'', ''nevērtīgs''.

par to, ka jēga ir tikai tam, kam mēs piešķiram jēgu.
Izvēle ir tavās rokās.
Oct 4 17:53 [info]perkons:
Ir ok
Atklātais Jelgavas čempionāts skvošā.

Open grupa – devītā vieta.
Oct 4 17:52 [info]wench:
sāku domāt par kaut kā lietošanu, lai būtu priecīgāks prāts. ne jau antidepresantus, bet kaut kādu asinszāli vai citu homeopātiju gan varētu. jo manī mīt īsta trauksme. tās ir mazas meta-domiņas par pilnīgu tukšumu un bezjēdzību. un katru reizi, kad viņas uzpeld apziņā, es noraustos. un tas, ka es ļauju katram savā dzīvē ienākušajam cilvēkam sevi stricināt, arī nav pieļaujami.
Oct 4 17:42 [info]honeybee:
Marsietis - kruta filma, pilnīgi noteikti iet Hugo listē
Par šo domājot - "Prāta spēles" a.k.a. Inside out tak tehniski arī kvalificējas? Ja jau Lego movie kvalificējās... Ja tā, tad arī in

Traitor Baru Cormorant - holy shit, yes (un te nu es biju, domādama, ka neko krutāku par Fifth Season šogad neizlasīšu...)
Sūds par to, ka galvenā varone ir tumšādaina lesbiete, galvenā varone ir fucking grāmatvede (nu labi, drusku cita specifika, bet smieklīgi izklausās)
Ūberļauna impērija, kas ir nepatīkami tuvu tam, ko varētu izveidot, ja rīkotos loģiski un saprātīgi, un galvenā varone, kas ir vienkārši ahujeķ savos "piesitīsim viņus ar smadzenēm" izgājienos
Also, ja lasāt, jo mazāk spoileru, jo labāk.
Oct 4 17:40 [info]antuanete:
   Lai arī sākumā fakts, ka radinieka apaļā jubileja tika svinēta piektdien, sagādāja vieglu nīgrumu (loģistika pēcpusdienā ar bērnu), tomēr ir labi, ja pēc ballītes ir veselas divas dienas, kad var slaistīties un neko nedarīt (cik nu neko nedarīt var kopā ar jauno pilsoni). Pie tam pasākums bija burvīgs - Ungurmuižā, kas pati par sevi ir lieliska vieta, un arī mākslinieciskā programma bija visām gaumēm (no sentimentālas mūzikas līdz uguns žonglierim). Sestdien svinējām kārtējo "pēdējo silto dienu" (spriežot pēc laika prognozēm, šoreiz tiešām būs pēdējā) uz terases un ciemos pie radiem; šodien teorētiski varētu turpināt, bet vakar atveda kūtsmēslus un no rīta tēvs tos sāka izvietot pa dārzu, tā ka māju ieskāva kārtīgs lauku aromāts. J visu nedēļas nogali uzvedās diezgan priekšzīmīgi (rādīja radiniekiem, kā māk smaidīt, un brēca tikai drusciņ, kad pietiekami ātri netika pabarots), tikai šorīt negribēja pietiekami ilgi gulēt rīta miegu un arī atvests mājās pamodās, tāpēc tagad staigājam uz pirkstgaliem, jo ir izdevies nodabūt uz vakara miedziņu. Morāli gatavojos tam, ka turpmāk būs auksts (labi, ka vēl pagaidām lietu nesola) - nezinu, kā J gulēs, jo jau pie +10 viņš ir divās apģērba kārtās un flīsa guļammaisā; man arī tomēr būtu derējušas kādas softshell bikses, citādi pastaigu maršruti sašaurinās līdz tiem, kur var tikt aizvējā.
Oct 4 17:38 [info]helvetica:
divas brīvdienas ir tieši vienu brīvdienu par maz, lai sajustos kā cilvēks. 6diena paiet vienkārši tupa 'atejot', tb. izguļoties, visu atlikušo dienu jūtoties miegainam un salauztam tik un tā, planējot autopilotā pa māju pidžamā. 7dien tā kā sāk raisīties idejas, kaut kāds spars garā parādīties, abet vakars jau klāt. varētu kko pa nakti padarīt, bet ideja nav laba, jo nākamajā dienā zemais starts rītausmā un pašīšana bez apstājas sekojošās piecas dienas. meh.
Oct 4 17:38 [info]ctulhu:
Marsietis, tātad.
* Lieliski. Viņi NAV sabojājuši stāstu.
* Cilvēki ir tādi, kādiem viņiem jābūt. Kādi ir vecajās filmās like Hangar 18, Andromeda strain, Right stuff.
* Tehnika izskatās pēc tehnikas, nevis pēc kino dekorācijām.
* Nav aizmirsta tā frāze ``kosmosa pētniekiem jāsadarbojas``, grāmatā bija nedaudz izvērstāk ``kosmosa pētniekiem jāsadarbojas pa tiešo, nevis caur politiķiem, jo kamēr politiķi taisīs politiku, viss būs nokavēts``
* Nianse ar hidrazīnu tā pati kas grāmatā, tb vispār viņš varēja dedzināt hidrazīnu skābeklī pa taisno, tāpat dabūtu ūdeni, tā hidrazīna katalītiskā sadalīšana par slāpekli un ūdeņradi ir lieks solis , bet nu var arī tā.
Oct 4 17:35 [info]virginia_rabbit:
"kāpēc tu esi tāds Rihardīgs?"
Oct 4 17:34 [info]almighty_j:
Oct 4 17:29 [info]dzhindzhera:
pilns spama folderis ar drazu, kur visādas zegzīgas krievu līgavas/sievas utt lūko pēc līksmām izklaidēm. incanti, vai pastāv spams, kas sola skaista, jauna un stalta jaunēkļa mūžīgo mīlu, idillisku ģimenes dzīvi un citu uķi puķi ?
enīvei, ir svētdiena un es mēžu māju un cepu kotletes.
Oct 4 17:13 [info]tikko_pamodos:
kā kuģi nosauksi
Tā ir, izveidoju savu Cibu, būdama nelaimīga un tagad šeit atkal atgriežos. Vēl pirms pusgada biju laimīgākā sieviete pasaulē, nu neko, biju un izbiju.
Oct 4 17:04 [info]narrenschiff:
Nereti sakarīgie krievi, lai apzīmētu padomju periodu, lieto epitetu "lopiskums", "lopiski", "kā lopi", "vispārējais padomju dzīves lopiskums". Retāk dzirdēts, ka latvieši vai lietuvieši lietotu šo apzīmējumu attiecībā uz laikmetu, interesanti, kāds pie mums atpakaļskata refleksijā ir korespondējošais līdzīgu sajūtu izteicošais apzīmētājs?
Oct 4 16:42 [info]petro:
Reklāma
Nedēļas patīkamais atklājums - Lielvārdes Ķiršu Kriek.
Oct 4 16:32 [info]saulpalampe:
inde
Cilvēki dzer indi, jo tas ir labākās pretsāpju zāles.
Izdzert indi, lai nekad, nekad vairs nesāp.
Kad esi sevi noindējis ar skaudību raugies uz dzīvajiem kuriem sāp.
Kad tev sāp, tūkstošiem miroņu stāv tev blakus un lūdzās-
Vienu mazu sāpīti dod man arī.
Bet cilvēks nedzird, viņš kāri ēd pie sāpju galda
Miroņiem paliek tikai drupačas.
Oct 4 16:22 [info]texti:
Jaunais Latvijas Televīzijas seriāls "Māja pie ezera"
Jaunais Latvijas Televīzijas seriāls “Māja pie ezera” uzņemts pēc poļu romāna “Mīla pie ezera” motīviem. Šī noteikti nav kļūda tulkojumā, bet gan apzināta piemērošanās Latvijas skatītājam. Mēs esam daudz pragmatiskāki nekā mūsu dienvidu (gandrīz) kaimiņi. Lai mīla paliek poļu paniem un citiem vientiešiem, mums – ka tik jumts virs galvas, un lai istabā neskan lamuvārdi un nevazājas geji un bēgļi!

Daudzsēriju filma “Māja pie ezera” likumsakarīgi sākas pie jūras, kur norisinās reklāmas aģentūras “Hopart” viesības. To laikā galvenās varones Madaras jaunais kolēģis mēģina viņu koļīt. Uzreiz ir skaidrs, ka šis pieglaimīgais tips būs tas, kurš sievietei sagādās sūdus. Tā arī notiek: jaunais, perspektīvais mārketinga speciālists pierunā šefu, ka Madara jāatlaiž, jo viņa ir veca. Tusofkas laikā gan Madara par briestošo sazvērestību neceļ ne ausu, jo viņai tajā laikā jāpulē romāns ar kurlmēmo kolēģi. Viņa ir iemācījusies arī saprast tos viņa žestus. Madara vispār ir tāda toleranta “nevienu nedrīkst ignorēt un atstumt” vecene – viņa arī bīda sociālo kampaņu par autistu iekļaušanu darba tirgū. Vai nevajadzētu piezvanīt Jūlijai Stepaņenko un palūgt, lai šo ķēzījumu ieslauka musorā? Izrādās, satraukumam nav pamata. Pašpārliecinātā reklāmiste savu projektu prezentē tieši Latvijas dzelzceļā, un lēmumu par projektu pieņem kaut kāds džeks no deviņdesmitajiem, nevis Uģis Magonis, tāpēc skaidrs, ka tas viss ir feiks. Stepaņenko var ar savu slotiņu tirināties tālāk.

Madara plūc aizliegto augli ar savu kurlmēmo kolēģi Ādamu, kaut kas aizdomīgs ir arī ar Artūru Skrastiņu, karoče – visi viņu koļī. Bet arī viņas vīrs Andris Keišs nevaid miris – viņš arī ietur t.s. Parādnieka estētiku un laiž pa kreisi. Tas pat nav jārāda. Mēs – sievietes – tādas lietas vienkārši jūtam pa gabalu kā tādu ceturtās dienas peregaru.

Galvenā varone ir drusciņ tāda spontāna duračka, jo mirklī, kad jaunākā kolēģe viņu informē, ka vajag uzlabot neizteiksmīgo lūpu formu, Madara momentā, lūpām plīvojot vējā, aiztriec uz “Veselības centru 4”, kur veic steidzamo procedūru. Kaut kas noiet greizi, kā rezultātā sievietei aizpampst acis. Vēlāk viņa skatītāju informē, ka pret šādu kaiti labi palīdz rozes. Meitenes, atcerieties - ja džeks Jums dāvina rozes, iespējams, viņš vienkārši negrib skatīties Jūsu aizpampušajās acīs, nevis dod mājienu par savām simpātijām.

Kurlmēmais Ādams jau jūt, ka drīz Stepaņenko nāks ar savu ķēzījumu slotu, tāpēc nolemj doties bēgļu gaitās un nopērk vienvirziena biļeti uz Austrāliju, kaut arī mīl Madaru. Bet tāpēc šo seriālu sauc “Māja pie ezera”, nevis “Mīla pie ezera”. Pohuj mīlestību – ka tik māja! Un to Melburnā ir pa pillam. Ar Madaru viņiem ir īpatnējas attiecības. Vienreiz viņi kopīgi dauzīja bungas un tad nodevās mīlas priekiem. Otrreiz Ādams gan jau cerēja uz to pašu, bet šoreiz viņš sāka dauzīt nevis pa bungām, bet gan ar kulaku pa galdu. Viņš laikam nezināja, ka vairāki sitieni ar kulaku pa galdu simbolizē tukšu pauri, nevis mīlestību. Tā, protams, biju viņu pēdējā tikšanās reize.

Arī Madaras un Andra Keiša pieaugusī meita sper brašus soļus mīlas dzīvē. Viņa aiziet uz dziedāšanas konkursiņu, kur par žūriju uzmetušies daži septiņpadsmit gadu veci čalīši. Tā kā viens no viņiem kurī, izskatās uz visiem astoņpadsmit. Kamēr meitene dzied, gaismotājs gandrīz apgāžas, jo viņas dēļ šim puisim sākuši ļimt ceļi. No tā viņš nav atguvies vēl aizvien. Mīlas apburtais zēns saprot, ka nevajag vilkt garumā, tāpēc nākamajā tikšanās reizē ne tikai velta viņa privāto gaismu šovu, kas mazliet atsit lāzerīšu spīdināšanu logā 2002.gadā, bet arī apber viņu ar spīdīgiem šokolādes papīrīšiem. Es ceru, ka tie bija speciāli gatavoti papīrīši, nevis vienkārši musors no “Laimas” kompešu degustācijas.

Kad galveno varoni Madaru atlaiž no darba, arī viņa nolemj atlaist. Viņa jaunumus atzīmē, pogājot burbonu “4 roses” (“4 rozes”). Kā bērēs! Starp citu, šis pats dzēriens vienmēr gozējas arī Āboliņu ģimenes viesnīcas bārā kulta seriālā “UgunsGrēks”. Šai ģimenei bieži sanāk kādu nomušīt, tāpēc labi, ja pa rokai ir tieši 4 rozes, ko ieņemt uz bērēm.

Spriežot pēc galda klājuma, Madara 4 rozītes dzērusi viena pati. Spriežot pēc tilpuma un tā, kas palicis pāri, viņa vakarā piebeiguse aptuveni puslitru. Nav gluži Nobela prēmijas līmenis, bet diezgan cienījami. Bet tiešām lielu cieņu un godu patriektā reklāmiste pelna par to, ka pēc šī puslitra tādā paagrā rītā vēsā mierā sēžas pie auto stūres, kur sāk trakot. Un Madaras meita, kas sēž aizmugurē, protams, nav piesprādzējusies, jo viņa nepiekrīt tai “Tava galva lidos” reklāmas kampaņai. Kā Valsts policijas šefam nav kauna svinēt dzimšanas dienu, kad notiek tādas lietas?!
Arī nākamajā vakarā Madara ierauj. Šoreiz baltvīniņu. Arī trešajā vakarā viņa ir spiesta pacilāt glāzīti, jo ļaunie kolēģi nozaguši viņai projektu un prezentējuši to Latvijas dzelzceļam. Klusais koļītājs Artūrs Skrastiņš nolemj, ka piekrāptajai sievietei vajag atlaist un uzrīko viņai pārsteiguma balli boulinga klubā, kurā tīņu bars apjukušo sievieti sagaida, dziedot: “Olē, olē, olē, mēs mīlam Madaru.” Tā kā tā ir pārsteiguma ballīte, par pārsteigumu Madarai un arī sev pašam boulingu nolēmis paspēlēt arī viņas bijušais priekšnieks Artis Robežnieks (sliktais tēls, kura tumšo dvēseli simbolizē krēsla, kurā mūžam ietīts viņa kabinets). Viņš ir atvāzis krūtis kā rubenis riesta laikā, bet ar spēli, protams, sevišķi nevedas. To redzot, Madara, protams, pieiet klāt un nonšalanti notriec visus ķegļus ar vienu sitienu. Tas ir viens no veidiem, kā otram pateikt, ka viņš ir idiots. Tā kā es boulingu spēlēju ļoti slikti, tad es pati tomēr biežāk izvēlos vārdus – tā vieglāk saprast.

Pēc uzvaras metienā Madara arī kārtīgi piemetas un neizjūt nekādus sirdsapziņas pārmetumus par to, ka nav ieradusies mājās uz vakariņām, kuru laikā viņas meita bija plānojusi savu ģimeni iepazīstināt ar jauno štuceri. Pat babņiks Andris Keišs, kurš vispār neko negrib, bija ieradies! Andrim jaunais meitas akušieris tā ne pārāk. Uzzinot, ka puisi sauc Toms, viņš jauniegūto informāciju komentē: “Izklausās labi!” Tā saka tikai tad, ja konkrētais cilvēks besī. Zēna vecāki visticamāk ir pļēguri, jo, izrādās, meitene nezina, kas ir viņa mamma un tētis. Un seriālos tā ir – anonīmi ir tikai alkoholiķi.

Arī ceturtajā dienā vīra māte Madarai piedāvā ieraut vienu maziņo, bet paģirainā atsakās. Nedzeršana nes nelaimi – viņai neveicas darba intervijā, salūzt mašīna, izlādējas mobilka un nolūzt kurpes papēdis. Nekad vairs! Visas likstas, kas notikušas šajā dienā un iepriekš (atlaišana un vīra sānsoļi) liecina par to, ka tālāk galvenā varone ko mēģinās mainīt savā dzīvē, jo viss negaidīti ir dziļā dirsā. Var ēst, lūgties, mīlēt, bet anotācijas liecina, ka viņa nākamajā sērijā dosies aprunāties ar savu mammu, kas dzīvo laukos un 100 gadu nav redzēta, jo kaut kā bijis pohuj. Tā kā tomēr oriģināli šo daiļdarbu sauc “Mīla pie ezera”, visticamāk mamma dzīvos pie ezera un tur uzpeldēs kaut kāda mīla. Cerams, ka seriāla veidotāji tomēr pratīsies un, lai brīdinātu skatītāju par iespējamu netiklības tuvošanos, šo sēriju laikā seriāla nosaukumu nomainīs uz “Prieka māja pie ezera”. Protams, var gadīties, ka scenārijs sekos latviskajam seriāla nosaukumam un tas tiešām būs par māju, nevis mīlestību. Tādā gadījumā trešā varētu izrādīties arī pēdējā seriāla sērija. Madara aizbrauktu pie mučas un iesauktos: “Pavei, re ku māja. Ezers arī!” – un seriāls beigtos.

Kopumā “Māja pie ezera” ir kā ekranizēts sieviešu žurnāls no lētā gala. Tur ir viss – sapista laulība, intrigas darbā, nolūzuši papēži, neesošas attiecības ar vecākiem, meita, kas jau izaugusi liela un tūliņ pametīs vecāku ligzdiņu, dzeršana, grumbas un nošļukušas lūpas, kā arī sarunāšanās ar spoguli pirms mājas atstāšanas. Bet galvenais – pārliecība, ka tā nekādā gadījumā nav pašas sievietes vaina.

Ļoti labi, ka “Māja pie ezera” nav iebāzta “UgunsGrēka” laikā. Pieredze rāda, ka šāda laika izvēle pielīdzināma pašnāvībai. Protams, svarīgākais jautājums par jauno seriālu – vai tas ir labāks par “Ugunsgrēku”? Pēc pirmajām 2 sērijām spriežot, vidējais aktieru darbs šeit ir augstvērtīgāks. Arī netrīc kamera. Acīs arī nekrīt kaut kādas loģikas kļūdas, kuras gan var pārmest kulta “UgunsGrēkam”. Bet tas necaurejamais klišeju biezoknis! Visi notikumi šajās 2 sērijās ir bijuši absolūti paredzami, kaut arī to poļu romānu lasījusi neesmu. Un tam cilvēkam, kurš taisa beigu titrus, novēlētu tos kādreiz arī apskatīties. Tas palīdzētu saprast, ka ir vēlams, lai burtu krāsa atšķirtos no fona krāsas.

Vai es seriālu vēl skatīšos? Jā, bet tikai komplektā ar žurnālu "Ieva".
Oct 4 16:18 [info]fedrs:
Ja nu kādam palīdz vai kādu interesē, tad Cumulative Update for Windows 10 for x64-based Systems (KB3093266) vienam atsevišķi ņemtam datoram radīja problēmas. Labi, ka to vismaz varēja atinstalēt, taču mani aizvien interesē, kur te ir paslēpta poga, lai tie apdeiti netiktu automātiski instalēti.
Oct 4 15:56 [info]adore:
Mūs vienlaicīgi ieskauj nepiepildītais un piepildītais. Vienmēr ir iespēja ļauties skumjām par to, kā nav. Tas vienmēr paliek ar mums. Bet mēs varam arī izdarīt izvēli vienkārši būt tagad un šeit, būt ar to, kas ir. Pieņemt to. Man laikam aizvien ir pagrūti pieņemt to, ka nepiepildās kaut kādas ilgas un iedomas. Un smagumu uzdzen doma par kārtējo darba nedēļu, par strādāšanu un negribīgumu celties no rītiem, pēdējā laikā es ļoti nogurstu. Par to, ka kaut kādas lietas ar gadiem neatrisinās. Ka mīļotā vieta aizvien ir tukša. Bet tieši šis viss ir jāpieņem un jāapskauj, šis neideālais brīdis, kad gandrīz paslīdu un ļaujos pašnožēlai, bet tomēr ne... tomēr lēni baudu novakari un rudens mieru. Un to, ka viss aizvien ir iespējams.
Oct 4 15:49 [info]phz:
Clean your CD with spirit and listen to this track again
https://www.youtube.com/watch?v=MGJwxJQbP3U
Oct 4 15:16 [info]usne:
pamazām nobriestu pārvietošanās idejai, gan jau būs jauka pastaiga
jāsagaida, lai beidzas veļmašīnas cikls un to tas tikko izdarīja
jāiedzer kafija un jādodas ceļā.
protams, kad pārvarēs visu nespēju kustēties būs laba sajūta, iespējams pat gandarījums.
solīti pa solītim, misiju pēc misijas un skat būs jau vakars, būšu mājās.
Oct 4 15:07 [info]phz:
Aizmirsu pateikt,
bet vatē frīlīčs (vēl laikam kādas 3 stundas). Steidziet vilkt diskogrāfijas!

Mirkli vēlāk: laikam visi to beidzot ir pamanījuši, un trakeris ir salīcis zem šīs smagās nastas :/
Oct 4 14:58 [info]kakjux:
Es jau teiktu, ka šodien arī nekad vairs nedzeršu, bet tie būtu klaji meli. Tā vietā aiziešu brančā. Vajadzēja tikai kafiju pa ceļam paņemt.
Oct 4 14:57 [info]adore:
Gribas siltumu.
Oct 4 14:54 [info]ena:
nepareiza
Oct 4 14:46 [info]authenticity:
tas par tiem 7.3 miljardiem
"somewhere

there is a woman in China holding a black umbrella so she
won’t taste the salt of the rain when the sky begins to weep,

there is a 17 year old girl who smells like pomegranates
and has summer air tight on her naked skin, wrapping around her scars
like veins in a bloody garden, who won’t make it past tomorrow

there is a young man, who buys yellow flowers for the woman
in apartment 84B, who learned braille when he realized she
couldn’t read his poetry about her white neck and mint eyes

there are people watching films, opening mail with the
heading of ‘i miss you’, cooking noodles with
organic spices and red sauces, buying lemon detergent,
ignoring ‘do not smoke’ signs, painting murals
of his lips in abandoned warehouses, chewing
the words ‘i love you’ over and over again, swallowing
phone numbers and forgotten birthdays, eating
strawberry pies, drinking white wine off of each
other’s open mouths, ignoring the telephone,
reading this poem

somewhere
someone is thinking
i’m alone
somewhere
someone finally understands
they never really
were"
Oct 4 14:28 [info]edzjins:
apkārt vairs nav neviena.
tik vientuļi un garlaicīgi.
pat rakstīt kādam/-ai šķiet pārāk liela uzbāzība.
eh.
Oct 4 14:08 [info]etalonfunkcija:
Sapnī man ieteica pārstāvēt slow bug beat mūzikas stilu.
Oct 4 14:04 [info]prtg:
La grande bellezza (2013, Paolo Sorrentino)
/Tavenera "The Lamb" skaņu celiņā pārsteidza mani nesagatavotu
Oct 4 14:02 [info]zum:
Sūknēju putekļus un domaju, kas ir liekulīgāk: paziņot, ka rupjiem vārdiem, literatūra nav vietas, vai slavēt un uzteikt rupju vārdu lietošanu tikai tādēļ, ka tos grasās aizliegt, vismaz literatūras stundās. Visur jau neaizliegsi.
Man Agneses dzejolis liekas ļoti labs, spēcīgs. Kā teica mūsu mīļais jubilārs Jānis Rokpelnis, tā ir lūgšana par dzīves pabēniem, izteikta viņu valodā.
Jā, daži no mums šādus vārdus nelieto. Jā, dažiem no mums ir paveicies. Paveicies. Un tikai.
Oct 4 14:00 [info]grizlii:
par motivāciju noņemties ar triviālām dzīves izpausēm, mēģinot nesapūt savā noslēgtībā
ir ļoti bēdīgi, ka atrodoties starp cilvēkiem tik bieži gribas būt vienam, bet esot vienam pārdomāt, ko tad īsti var sniegt vienatnes pilna dzīve un vai tiešām es ārpus bara ar savu dzīvi vispār kādam kaut ko izsaku (tā, iespējams, ir kāda bērnības fiška, ši vajadzība visu darīt tā, lai varētu atskaitīties).

ir tā, ka pirms kāda būtiska lēmuma pieņemšanas es par to parasti pastāstu vairākiem draugiem, kas ir ļoti interesanti, jo tā ir tāda kā atskaitīšanās arīdzan, un ja vienādojums pieprasa, ka par katru būtisku notikumu ir pierasts runāt un dalīties (lūk, šo es arīdzan ne ļoti saprotu, kā tieši saglabāt pašcieņu un cool runājot par lietām, kas patiesi uztrauc un nospiež, jo nekad nav garantijas, ka kādu uz šīs pasaules tas vispār interesē, ka tas īstenībā nav jau sen visiem bijis tīņu gados un atbilde uz to bija tajā RL rakstā, ko izlasīja visi, a tu dzini luni un nokavēji dzīvi), tad tā ir motivācija 'atbildēt par saviem vārdiem', nostādot situācijā, kurā tev īsti vairs nav izvēles, bailes un šaubas iet dillēs, jo ir tavs gods! ātri vien saprotu, ka 'mans gods' ir vecmodīgi un citus maz uztrauc.

šķiet bēdīgs motivācijas trūkums tad, kad pārējā pasaule mani nemaz neredz, jo tad nav jāatbild nevienam, vai tikai sev, un tas nav tik divdomīgi, sevi es bieži saprotu un no savas patības smeļos kaut kādu prieku, un vispār jau tas ir jauki, tas nav tik pazemojoši, kā dzīvot 'pohazuhai', bet tas man sokas grūti. nezinu, man liekas tik smagi piecelties, paņemt kādu grāmatu no plaukta vai uzslēgt kādu patiešām baudāmu filmu, nevis šos nereālos amīšu sērijveida glancētos murgus, vai iziet pastaigā. saku sev, ka 'atpūšos no cilvēkiem', taču varētu neizkāpt no gultas, līdz kamēr kādam vajag kaut ko, kas mani pilnībā nerausta, taču vismaz dod iemeslu piecelties.

tāpēc ir tik asaraini, kad skan Amēlijas skaņuceliņš, jo tur viss ir pareizi, taču tā nav nekāda instuktāža, tur visiem viss sanāk tik hipertrofēti, bet savā būtībā pareizi, un man ļoti, ļoti šķiet saldsērīgi un skaudība pārņem mani.
Oct 4 13:57 [info]tethys_:
Apasionāta
"Vampire Armand" parādījās jauna sieviete, kas ir apsēsta ar Bēthovena "Apasionātu". Tikko izlasīju šo grāmatu. Tagad es ieraugu plauktā grāmatu "Apasionāta". Bēthovena biogrāfija, blakus Galileo Galileja biogrāfijai. Burvīgi, paņēmu abas.
Līdz šim visvairāk man ir patikusi Vivaldi biogrāfija. Arī dažādi pseidobiogrāfiski darbi, kā par Kleopatru un citām antīkām personībām.
Tas, kā veidojas cilvēka mūžs, ir kaut kas fascinējošs. Kā cilvēks piedzīvo kaut ko bērnībā, tas ietekmē visu viņa mūžu, vai atkal jocīgā kārtā neietekmē neko. Kā no viena tēva sista bērna izaug ņerkstīgs čīkstulis, no otra - brutāls nemiernieks, bet no trešā - mierīgs un kārtīgs cilvēks, jo visa sāls ir niansēs.
Oct 4 13:46 [info]neraate:
tas neveiklais mirklis, kad jūs maigojaties un istabā ienāk tava mamma. un tas nekas, ka ir sega un neko nevar redzēt, varbūt pat izskatās nevainīgi un piemīlīgi, jo tu pati taču zini kur ir mīļotā vīrieša roka
Oct 4 13:44 [info]usne:
sāku rītu ar Kārenu Krogu:
https://www.youtube.com/watch?v=y6NrQ0D8luU
tad uzdūros šim, viena no mīļākajām filmām ar vienu no mīļākajiem komponistiem
https://www.youtube.com/watch?v=gS04UcDFnPk
stresoju par šodien ieplānoto darbu darīšanu, jo godīgi sakot, negribas iet uz ķipi. nejūtos nevienam ko baigi solījusi, bet ir lietas, kuras varu izdarīt tikai es un jūtos tajā ievilkta un atbildīga. nesaprotu kāpēc tāds bloks uz to visu.
vēl jānogādā B. deju tērps mammai un jāpaņem dažas grāmatas.
vajadzētu iet uz ķ. ar Gravīru, bet tas ir tāds čakars
no klepuss sāp plaušas labajā pusē. vīruss izskatās atkāpies.
jūtu ka ir procesi, kuri priekš manis neizbēgami beidzas, lai gan ir pat noderīgi sadzīvē un nav motivācijas par tiem cīnīties.
bet nu saņemšos. pārkodīšu to riekstu vēl šoreiz .
Statistika : Latest Posts
Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?