dziedamzars [entries|archive|friends|userinfo]
putns

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Tikai pierakstīt [Jul. 21st, 2019|11:34 pm]
Dūju reference. Viens. Telpiskā skaņa. Divi. Zebras ir tik strīpains medījums, ka lauvām sareibst galva. Trīs.
linkpost comment

[Jul. 19th, 2019|11:37 am]
Uztaisīju video, no kura paliek slikta dūša. Karuseļi.
link4 comments|post comment

[Jul. 16th, 2019|10:31 pm]
Ziniet, ir tās dienas, kad nekas neiet un sliktās ziņas nāk viena pēc otras. Lūk, tad nu gribēju pierakstīt, ka šī diena bija tieši otrāda. Viss bija brīnišķīgs, tā deva un deva, baudas viena aiz otras. Skaista diena, ar sauli un brīzi. Rīta seanss ar Lielāko Mazsaimniecību Soho mājā. Iesaku noskatīties Novembrī! Un ja ir tāds amats, tad iegādāties izrādīšanas tiesības. Šis ir reāls dzīves, nāves un pacilājuma gabals. Pēc tam bija gan sirds vietā, gan bads vēderā. Vienmēr bija gribējies uzzināt kā īsti garšo tās nūdeles, uz kurām vienmēr rinda. Izstāvējām, bija tā vērts. Stāvēsim vēl. Vieglu roku notrallinājām vēl drusku no dividendēm, ko parasti nepiekopjam, bet nopelnīts ir. Rīsu sēne garšīga uzrūgusi, zaļumi aug un zied, tikai kartupeļiem pūst laksti, es pieņemu, ka nav gaismas pietiekoši, bet palasīšu. Pie vikāres dārza ballīte. Izstāstīja kā prakses laikā viņai bija jātiek vienai ar lielu draudzi galā, jo viņas virsvikārs tika paaugstināts par bīskapu un citu vietā kādu gadu nedabūja. Par eksperimentēšanu domājot, tas man šķita interesanti. Jo jautri, jo jādarbojas ar izdomu, jo iesaistoši. Gluži kā lielā mazsaimniecībā. 
Tāds basanovas vakars.
link1 comment|post comment

Par vīriešiem un zaudētām ilūzijām [Jul. 11th, 2019|09:57 am]
Es arī gribētu tā, vienkāršības dēļ, knaks, un viss, visi cūkas, neviens nav vērā ņemams, kam viņi vajadzīgi. Bet man ir vīrs, kurš tur realitāti pretī tādai ilūziju pārbīdei, un ir draugi, paziņas, kaimiņi, kuri arī tur buru un vīrišķo iemiesotību cilvēciskā veidā. Tad vēl arī tā apziņa, ka mana ēna ir wow, konkrēts, urla psihopāts. Bet es tā reizēm telpiskoju, kā varētu būt, ja, piemēram, vīrs sāktu izturēties kā te daži labi, par kuriem lasu. Es teiktu, ka potenciāls sabojāt pilnīgi visu visu visu dzīvē un salauzt sirdis un būt cūkām mums visiem ir pamatīgs, bet viņam attiecībā pret mani - vislielākais, jo viņš ir mans pamats un saldums un izturība, padoms un rīcība.
link9 comments|post comment

Toxic [Jul. 8th, 2019|08:07 pm]
Vispār Jūz esat kursā, ja, ka paralēli toxic masculinity ir, loģiski, arī toxic femininity, vai ne?

linkpost comment

Perma ferma [Jul. 8th, 2019|10:59 am]
Vakar voluntierēju Permakultūras festivālā, bija traki iedvesmojoši, tik ļoti, ka sāku jau smakt no iespaidiem. Bezdibena pica no Gordona un Ramzija vakariņās tīri tā nomierināja sakaisušo prātu. Nu patiesībā jau arī ēst visu dienu nesanāca, jo klausījos par salmu gubu celtniecību, Holmgrena jauno grāmatu, saules paneļu uzbūvi (laužot polikristālu plāksnītes), līdz pusei sarunāju pasniegt kartēšanu vienam kursam, nopirku vilnas kompostu, bet nenopirku zivju taimiņu ar taragonu un leduspuķi (jūs zinājāt, ka viņas ir ēdamas un garšīgas? Ja tās ir tās pašas, ko latviski par leduspuķēm sauc ;D), jo malā noliktie podiņi bija pazuduši, kad sameklēju naudu.
Enīvei, šamiem rekur ir labs augu bērnudārzs: https://www.edulis.co.uk
link9 comments|post comment

Kečups. [Jul. 3rd, 2019|03:27 pm]
Var teikt, es tagad māku arī Sketchup. Pirmdien vēl nemācēju, bet gadi strādājot ar visādiem citādiem 3d un 2d softiem nozīmē, ka man jaunu valodu saprast izdodas salīdzinoši ātri. Rezultātā mums nu ir saules takas visualizācija Permakultūras dārza dizainam.
link2 comments|post comment

Mājsaimnieces piezīmes [Jul. 3rd, 2019|10:55 am]
Viena svarīga saimniecības lieta, par kuru nekad tā īsti nebiju zinājusi, bet noskatīju Lordingtonas muižā: traukus mazgāt ar birstīti. Nopirku tādu, ne nu parastāko, bet koka, ar dabīgiem sariem, maināmu galviņu, par 1.50, un ideāli! Vispār nekad vairs nebūs jāpērk un jālieto tās drausmīgās švammes. Kuras tikpat nekad nesadalās un dabā nepārstrādājas. Un ātri sasmird. Birstīte nesmird, mazgā, žūst, izskatās labi.
link13 comments|post comment

Ko Tu dzīvē dari? Es ķeru mušas. [Jun. 24th, 2019|10:45 am]
Dziedniece, kamēr Kai ar draugu spēlējās apkārt, iesūknēja man apziņā caur krūti, vai sirdi, bet noteikti caur ķermeni, mušu. Tā mani meklēja un, kad es, pasaules enerģijas koordinātēs stāvēju, sajuzdama, ka nāk kāds, kas mani meklē, mēs viena otru nopeilējām, un muša lidoja kā nekustīgs ķermenis uz manu nekustīgo ķermeni, visai pasaulei griežoties un traucoties. Pirms mūsu abu nekustīgie ķermeņi bija ietriekušies viens otrā, es mušu paņēmu rokā. Tik vienkārši un precīzi. Es varētu būt stāvējusi un ķērusi mušu ar vaļā muti, bet man vajadzēja to noķert ar roku. Tieši tāpat viss, kas man ir vajadzīgs, un viss, ko meklēju, meklē mani mani un tam vajag mani. Tā īpašā uzmanības kņudoņa un asums ir tas, kas nostāda mūs uz vienas trajektorijas. Es varu būt muša vai cilvēks, atkarībā no situācijas, un tas viss der un ir labs.
Pēc šīs pieredzes es redzēju dēla emocijas kā krāsainas dzirksteles varavīksnes viļņos no viņa plūstam. Uz mani, uz draugu, uz puķi. Arī manas jūtas dzirksteļoja tikpat spoži. Arī drauga varavīksnes plūda turpat. Pulsā, ar šļakatu, uz domas vēja, aizrautības staros izgaismotas.
Bija jāiet, bet es gribēju vēl citas prasmes iemācīties. Iekšā bija silta krāsns un gaiši aļģu baseini. Dēls ar draugu, vērodami zemūdens radību, bija aizmirsuši palikt sausi, tāpēc palikšana palika iespējama, kamēr tiem izžūst drēbes.
link2 comments|post comment

Pī atgriežās. [Jun. 20th, 2019|12:44 pm]
Lasu par "Substance P" un savelkās kopā miglainas saites ar Peļevina Generation P.
Kā arī, nākas saprast, ka mirsim mēs visi, bet kādu nāvi - to var gandrīz vai izvēlēties ar dzīvesveidu modulējot iedzimtību un psiholoģiskos faktorus. Saprotot, kāda ir vides ietekme.. Teiksim, ja ir par daudz substance P, tad mirst no vēža, lielos vilcienos. Ja par maz, tad ar alcheimeru. Mūžu stāvu domādama, kam lai kāpju kamanās.
linkpost comment

Kā es rezidencei pieteicos. [Jun. 17th, 2019|12:11 am]
Tā jau viss labi, tikai nosūtīju minūti pēc miroņlīnijas. Nu neko, tikpat labi varēju arī nākamajā dzīvē.
linkpost comment

Kvasa misas maize [Jun. 10th, 2019|12:40 pm]
Ko darīt ar rupjmaizi, kas lietota kvasa ieraudzēšanai?
linkpost comment

[Jun. 8th, 2019|10:04 pm]
Čili, nevis Boloņas mērce. Tiik labi mans dārgais gatavo. Iedvesmota, noapaļojos.
linkpost comment

Ikgadējā Jūnija traumu reportāža. [Jun. 5th, 2019|01:46 pm]
Kaut kā agri šogad atnāca.. Šoreiz pirksts. Labās rokas, vidējais. Iespējams, beidzot atcerēšos nevārīt burciņas, lai izšķīdinātu vasku olīveļļā. Tikai konservbundžas turpmāk! Biju jau dienas darbus pabeigusi, vēl domāju tikai ievaskot dēlīšus jaunajai vannasistabas mēbelei. Bāzu roku burciņā pēc vaska trešoreiz, un vidējā pirksta spilventiņš, kā jau garākajam un pirmajam, tika pāršķelts uz pusēm, jo burkas dibens bija izdomājis atdalīties ar stilu.

Pirmā doma, interesanti, kā jau iepriekšējos gadus, bija: "Eu, es šito nebiju ieplānojusi!", pēc tam ir drusku panika, kad saprotu, ka līst nenormāli un ciet neturās, bet tad jau ieslēdzas rīcība.
Laika īsti arī vairs nebija, ietinu roku virtuves dvielī, uzliku saldētus zirņus un ar paceltu tādu gāju savākt dēlu no skolas, lai abi brauktu uz traumām. Tas, kā izskatījās brūce, kā iekritusi sevī, neturot pirksta formu, lika man domāt, ka vajadzēs šuves.
Klases audzinātājas nočekoja situāciju un teica, ka apsaitēšot, jo visām pirmās palīdzības treniņš. Es tikai palūdzu, lai dara to tur, kur bērni neredz, lai nesabīstas un netaisa sensāciju.

Tik labi nosaitēja, ka Traumās jau bija apstājusies asiņošana un arī forma turējās. Tagad uzzinu, cik daudz daru ar labo roku, un ko tieši daru ar vidējā pirksta palīdzību.

Ķermeni mans, nu ja Tev tā vajag..
linkpost comment

Problēma ar lielu māju ir laiks, kas paiet, to apstaigājot. [May. 29th, 2019|04:28 pm]
Izrādās, dēla labākās draudzenes mamma ir gan foršs cilvēks, gan talantīga vijolniece, gan arī ar zilàm asinīm. Pavasara zīmēm aplipušā mašīnā, bērniem vemjot un atkal piestumjoties ar cepumiem, stāvot sastrēgumos četras stundas ceļā, atbraucām pie vecmāmiņas un vectētiņa. Mājai vairāk kā 500 gadi, dārzi parka izmērā un skatā; skaista, kārtīga lauku māja, kur laiks paiet vai nu maldoties, kāpjot augšā lejā pa kāpnēm, meklējot, kur gan es atkal atstāju savu tējas krūzi. Tualetes bibliotēkā atradu lielisku grāmatu par mājsaimniecības turēšanu lēdijām. Vispār nopietna menedžmenta, ražošanas pārraudzības, farmācijas un pī ār pozīcija. Kur ir dēls ar draudzeni, precīzi nezinu, bet pāris stāvus zemāk nupat dzirdēju klavierspēli kakafonijas stilā. Brokastojām ar Deivida Attenboro producentu, apspriedām kā lai apasiņo Kosmosa kikstārteri.
link2 comments|post comment

Pierakstu: [May. 26th, 2019|12:59 am]
Klausīties, uzmanot ķermeņa valodu, ir nogurdinošāk un arī tā kā stīvāk. Bet ar daudziem pa telefonu tā nemaz neparunāt. Ar balerīnu gan, laikam, tas ir labākais paņēmiens. Viņa ļoti daudz runā. Bez apstājas. Ja es varu tikmēr atgulties un aizvērt acis, vai grauzt nagus, tad varu arī klausīties, tādā relaksētā režīmā. Citādi mans saspringums traucē un iestājas “pacietība”. Bet kad ir jāpacieš, tad labāk ir izbeigt tās ciešanas un tikšanās jābeidz.:D Principā ļāvu sevi izmantot kā gumijas ausi. Aiz tīras cilvēkmīlestības.
linkpost comment

Nu, kā jums Černobiļa? [May. 25th, 2019|11:02 am]
Man, piemēram, bija fiziski slikti skatoties, pirmo sēriju trijos piegājienos piebeidzu. Izcils piemērs cilvēku stulbumam, un ciešanām, ko tas izraisa.
linkpost comment

Uzmācās [May. 21st, 2019|08:46 pm]
Aizdomas, ka visi tie cilvēki, kas sēž savās mašīnās korķos nav visai gudri. Fatāli stulbi pat. Fatāli sev, mums, dabai. Stulbi.
link1 comment|post comment

par naudām [May. 21st, 2019|10:05 am]
Dažās etniskās vai ticības komūnās te ir arī komūnas krājbankas: visi katru mēnesi (vai nedēļu, nez, kā viņiem tur ir) ieliek, teiksim, katrs pa 10, un izlozes vai sūras vajadzības kārtā viens to visu saņem. Tikt uzņemtam tādā krājbankā ir gods un apliecinājums cilvēka uzticamībai.

Bet nav slikti, ne? Principā saņem, ko esi ielicis, bet vienā metienā.

Teiksim, četri draugi, katrs pa 10 nedēļā ieliek, gadā no katra 520, un katrs to summu pa ceturksnim var izņemt. Jauna veļasmašīna, dators, auklīte, ceļojums, saulgriežu ballīte vai kas nu kuram. Pareizinam draugu skaitu ar 10 un sanāk tīri iespaidīga kolektīvā krājkasīte.
link5 comments|post comment

No visām baznīcām. [May. 8th, 2019|10:25 am]
Visvairāk piepilda Māras baznīcā. Re kā.
link1 comment|post comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]