dziedamzars [entries|archive|friends|userinfo]
putns

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

e-pasti [Mar. 26th, 2020|11:54 am]
No Cibas nepienāk ne tikai par komentāriem, bet arī jaunu dienadgrāmatu nevar izveidot. Savukārt, e-pasti uz suuport(at)klab.lv tiek sviesti atpakaļ. Viņi tur visi nomiruši?
link8 comments|post comment

[Mar. 24th, 2020|10:15 pm]
Kur jūs atrodat laiku tik daudz socializēties, cilvēki! Visi čati ņudz, ik pa laikam kāds pieprasa kādu grupas videozvanu, izbeidziet! Jūs tiešām tik ļoti nemākat ar sevi būt? Manas dienas ir aizņemtākas kā nekad, uzmanība saraustīta skatoties uz visiem šiem uzmanības pievēršanas mēģinājumiem, papildus maniem mājas zēniem. Labi, ja pavingrot sanāk. Kur nu mierīgi pastrādāt vai palasīt grāmatu.
Citās ziņās, Vuhana izskatās ļoti līdzīga jebkurai rietumu pilsētai.
linkpost comment

Shit happens [Mar. 22nd, 2020|08:59 pm]
Es, ārā nebijusi kādu nedēļu, izeju laukā kompostu papildināt, zirnīšus apskatīt. Novēroju, ka viena lidmašīna planē melnumā, un otrā pusē tāda kā pārāk spoža zvaigzne. Jo nekustās. Eju iekšā, kad garām paskrien čalis un nokrīt tieši pie dārza durvīm. Jopcik, pagriežos, eju skatīties kas viņam. Guļ, galvu saķēris, acis vaļā. Prasu, vai sasities, vai varu kā palīdzēt. Papildus, domāju par distanci, kā arī par to, vai būs man te psihotisks gadījums, un, attiecīgi, stāvu divus soļus attālāk un turpinu prasīt kā varu palīdzēt, jo viņš nereaģē, cik vien maigi varu. Tad viņš nopūšas, izņem austiņas, pieceļas, nosaka, ka esot pasaules inteliģentākais cilvēks, bet šit happens. Es nez kāpēc paceļu acis uz dīvaino zvaigzni un piekrītu. Čalis nopurinās, nogrīļojas, un iet tālāk. Karantīna turpinās.
link2 comments|post comment

[Mar. 22nd, 2020|12:26 pm]
Varbūt drīz sāks noderēt Rablē apcerējums par dibena slaucīšanas materiāliem iekš Gargantua un Pantagriēls.
link1 comment|post comment

[Mar. 20th, 2020|10:20 am]
Londonas centrā šorīt svaigs gaiss. Nu svaigāks. Pat gribās ieelpot. Atkal pamanu, ka ikdienā jau tāpat neelpoju.
linkpost comment

Kultūra [Mar. 18th, 2020|12:22 pm]
Man patīk domāt par kultūru kā fermentācijas izteiksmi. Veselīgu fermentācijas kultūru mēs pazīstam, varam atšķirt no neveselīgas. Veselīga fermentācija ir veselīga arī mums.
Es piedāvāju ēdienu baktēriju un raugu kolonijām, tās paēd un rezultātā uztaisa ēdienu mums. Pie tam tādu ēdienu, kas ir simbiotiski derīgs mūsu ķermeņiem. Regulāra fermentācijas kultūru pabarošana arī ir kultūra - ieraduma kultūra. Tieši to manuprāt saprata ar tikumu.
Man patīk arī redzēt visu sabiedrību kā tādu mīklas abru. Kas ir ieraugs, kas ir raudzējamais materiāls, kas cukurs, kas produkts. Un kam tas viss der, kas ir maizes cepējs, kurš to ēdīs? Mēs kolektīvi 'noēdam' miljoniem gadu vecus ķermeņus, kā vienu no lietām. Bet mūsu sabiedrības kolektīvā īpašība noēst daudzus kultūrslāņus vienlaicīgi un ātri, parāda, ka mūsu kultūras galvenās izpausmes ir korosivitāte un samaisīšana. Tam ir latviskāks vārds? Mēs taisam vienu lielu, planetāru rasolu. Mēs iesniedzamies dzīlēs un izēdam tās, mēs iesniedzamies jūrās un izēdam tās, mēs iesniedzamies miermīlīgākās, nekorozīvās kultūrās un izēdam tās. Mēs izvadam ziljoniem sasmalcinātu, samiksētu un saliedētu materiālu vienības un veidojam to rosola depozītus.

Varbūt tomēr mēs bijām ieskrējušies pārāk. Varbūt mēs esam savairojušies pārāk. Varbūt mūsu mājas imūnsistēma mūs ir pamanījusi un reaģē?
linkpost comment

Kā teica mana vīramāte [Mar. 17th, 2020|10:49 am]
Mūsu vecvecākus sauca karā, mūs sauc palikt uz dīvāniem pie netflix. Gan jau izdzīvosim.
linkpost comment

[Mar. 16th, 2020|09:49 pm]
Sēžu mājās, vēroju kā plaušas drusku līp. Priecājos par klusumu. Vēderā taureņi, tāpat kā padomijas brukšanas laikā. Toreiz jau arī ļoti izbaudīju klaiņošanu pa daudzajām pusceltajām mājām, kas bija pamestas Bankai Baltija bankrotējot. Apokaliptiskas noskaņas gan bērnībā, gan sapņos man ir tuvas. Arī man pasaule ir pietuvinājusies tam, ko sajūtu kā realitāti.
link4 comments|post comment

Eu Snorke! [Mar. 16th, 2020|04:05 pm]
Kas notika ar apspriedumu par JP?
link3 comments|post comment

[Mar. 14th, 2020|02:07 pm]
Izskatās, ka mums varētu būt vīruss. Nu, vai kaut kas cits, bet kurš tad to lai tagad zin. Ja smaksim nost, tad pārbaudīs, ja vēl būs vieta un laiks. Kvarca lampa iet uz riņķi pa visām istabām, papildinamies ar parasto vitamīnu d un zivju eļļu kā arī oglīti, toksīnu savākšanai. Ēdam jau tāpat veselīgi. Nu, redzēsim kā šis izvērtīsies. Labākajā gadījumā pēc pāris dienām būsim atlabuši.
link5 comments|post comment

[Mar. 13th, 2020|10:41 pm]
Izskatās, ka Jūkā vīrusu uzņemsim ar atplestām rokām, sak, nāc, mīļais, patīri beibībūmerus. Vīrs saka, ka tītari būs beidzot nobalsojuši par ziemassvētkiem.
link5 comments|post comment

Kā dzīvojas centrālā Londonā. [Mar. 11th, 2020|11:14 am]
Šorīt, piemēram, aizvedu dēlu uz skolu, atpakaļceļā aprunājos ar kurātu par brīvprātīgo darbu bezpajumtnieku patversmē. Iesim ar dēlu nedēļu uzklāt gultas, ja dēļ vīrusa to visu neaiztaisīs ciet. No baznīcas rokaspuiša dabūju pudeli svaigas bērzu sulas. Pie mājas patīrīju sausās augu daļas no konteineriem, saliku kompostā kopā ar kārtu siena.
Vakar klinšu kāpšanā vēroju kā četrgadnieks (ne mans) tiek trenkts pa sienu augšā, nabags, izmisis, nu es zinu to sajūtu, tur var pilnīgas nāves bailes uznākt. It sevišķi tādam maziņam. Protams, ka drošības striķis ir, bet ķermenis un prāts jau tajā mirklī saka: "briesmas", un bērns gan raudāja, gan saņēmās, gan karājās striķī. Divas mammas lejā, ar vēl vienu četrgadnieku un diviem maziem ratos, auroja: "good boy, good boy", un es domāju: "protams, ka good, bet cik ilgi un ko es vispār zinu par bērnības traumām un traumatisku pieredžu pārdzīvošanu? Varbūt būs ok džeks, varbūt nē." Bet arī manīju, ka dāmas ar bērniem tur neizskatijās ļoti droši vai čill vai adekvāti. Pārāk daudz aspektu, kas pieprasa uzmanības. Un līdz ar to augsta stresa pakāpe. Gan jau, ka viņām pašām ir ļoti laba pieredze un vēsture ar klinšu kāpšanu un viņas grib to nodot tālāk bērniem, bet varbūt tomēr līdz galam neizdomāja.
linkpost comment

[Mar. 2nd, 2020|11:16 pm]
Latviski ieva ir ieva, bet krieviski - vītols. Kāda ir ива izcelsme? Mani mulsina tas, cik dažādos veidos var nonākt pie vienlīdzīgu skaņu sakopojuma.
linkpost comment

Vision for Kelly's garden [Feb. 16th, 2020|11:35 pm]
Positioned in what is currently a conservation area, the garden has a roughly rectangular shape extending lengthwise away from the house towards the South. With the effect of the perspective it leaves a feeling of being almost a square when seen from the house. The entrance to the garden is a glazed corner of the living room that can be opened up fully when the weather is nice. Right outside the entrance ,the ground of the patio is stone-tiled and there are two raised beds on the opposite sides with 4 steps leading to the raised garden part that has a slight slope rising in the direction away from the entrance. At the far left corner from entrance there is a tall twin-trunked lime tree with a rich ivy covering its trunks.
The vision for the garden is: "cosy, not cluttered, not like everything is on top of you." Some lawn, but not pristine, more of wildflowers, more of the wildlife. Some edible perennials, some windbreak for the prevailing winds.
The working part would be next to the patio in the raised beds, with aromatic herbs for the kitchen. Although weeding is ok, we would like the garden to be able to fend for itself. We are going to look at evergreens, perennials and aromatic flowering plants that cover the seasons. All colours of the rainbow, with blooms in purples, pinks and yellows dominating the scene.

What is already there:
2x raised beds, need compost and planting up.
2x evergreen shrubs, to be identified
A honeysuckle.
A small Camellia shrub.
A Viburnum shrub
A Large Lime-tree

Gravel on top of a weed suppressing membrane, which has been there for 6 years.
A raised bed around the Lime-tree.
linkpost comment

Spirāles un akmens bluķi. [Jan. 31st, 2020|04:49 pm]
Brogas Sids ir absolūti skaista saulgriežu atzīmēšanas struktūra, 5000 gadus veca. Gribēju tik piezīmēt, ka tās spirāles un struktūras man sasaucas ar Liedskalniņa dzīves projektu, ko viņš būvēja vienatnē. Savā pamfletā viņš savā valodā runāja par elektromagnētismu, cenšoties izskaidrot būvniecības principus. Un Brogas Sida spirāles..
Kavernas sienas mani laikam magnetizē visvairāk, klājuma pāreja no viena materiāla, un krāsas, otrā. Gluži kā visuma radīšanas materialitātes vizualizācija laika izteiksmē.
linkpost comment

Sāts [Jan. 31st, 2020|04:43 pm]
Es jau teicu, ka esmu sātna, ja? Šodien restartējos, viegli ģībstu no gavēņa.
Ir pienākusi sūnu sezona, te viņas remdenā mitrumā zeļ zaļas uz visām sētām un sētu stabiem, terasēm un plaisām. Zied ziemzieži, koki. Kamēlijai briest pumpuri.
Adu, spītīgi, kaut arī ir diezgan daudz cits darāms. Varbūt jābeidz.
linkpost comment

Multiaxial realm of the aatman: [Jan. 28th, 2020|12:28 pm]
I will mathom it until all can fathom it.
linkpost comment

Posts par postu [Jan. 28th, 2020|09:49 am]
Interesanti, kā tautas izklaidējas, daloties un apsaucoties.
Tādi haosa definēšanas mēģinājumi; it kā rozi nosaucot par rozi tā smaržo citādi.

There is a war between the rich and poor,
A war between the man and the woman.
There is a war between the left and right,
A war between the black and white,
A war between the odd and the even.
/Koena Koans/
linkpost comment

Dēls, vai zini, kas ir bumba? [Jan. 21st, 2020|01:36 pm]
Tas ir lokāli paātrināts gaiss.
linkpost comment

Es esmu sātana. [Jan. 21st, 2020|10:43 am]
Un laba gan.
link2 comments|post comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]