gardumi [entries|archive|friends|userinfo]
putns

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[Apr. 22nd, 2021|10:57 pm]

krii
Un kā vēl man padiedelēt uzmanību?
Jūsmojiet, mīļie, par Kartāgu, par Upīti, Flobēru, par Salambo, par mistēriju, kurā savijas tik daudz iekāru, šausmu, varonības, skaistuma un ciešanu, sakrālā un profānā. Un ko visu, protams, vainago nāve - kā vienīgais likumsakarīgais risinājums, kā vienīgā iespējamā atbilde!
link3 comments|post comment

Suns, kas dzied [Apr. 22nd, 2021|09:39 pm]

pavisam
[Tags|]

Šodien darba zoom-pusdienas.
Iepazīšanās ar kolēgām, kurus nav sanācis sastapt.
Dekrētā aizgājušās atrāda mazuļus.
Viena, lai izskaidrotu, kādu dziesmiņu no rītiem dzied ar meitu, demonstrē man rotaļlietu - suni, kuram tur viskautko var nospiest un tas dzied.
Kā vēlāk izrādās, suns maksā ap 60EUR.
Nevaru novaldīt šoku un izsaucos:
- 60EUR par suni, kas dzied?!
Garām iet Līva un nočukst:
- tu samaksāji 300 par suni, kurš purkšķina...


Citā dienā visas 3 braucam auto.
Noskaņa liriska, Pupa laiski norāda uz reklāmu stabiem:
- skat, vēlēšanas tuvojas...
domīgi novelku - hmm, nez kā viņi taisās tās sarīkot...
Līva, pūzdama elpu uz loga:
- gan jau tāpat kā vakcināciju...
link4 comments|post comment

[Apr. 22nd, 2021|09:49 pm]

virginia_rabbit
šovakar dzeru. piegdiemaaaah
link4 comments|post comment

Kartāgas sapnis [Apr. 22nd, 2021|09:19 pm]

krii
"(...)Dārgakmeņu un lampas liesmu mirdzums spoguļojās lielajos zelta vairogos. Hamilkars stāvēja sakrustotām rokām un smaidīja. Viņš līgsmojās mazāk par šiem jaukumiem, kā apzinādamies savu bagātību. Tā bij nepieejama, neizsmeļama, bezgalīga. Senči, kuru dusēja zem viņa kājām, sūtīja sirdij daļu no savas nemirstības. Viņš sajutās sevi tuvu apakšzemes gariem. Tā bij it kā Kabira līgsme; un lielie, spulgie stari, kas skāra seju, likās itin kā kāda neredzama tīkla dzijas - bezdibenim pāri stieptas, tās turēja viņu piestiprinātu pasaules centram.(..)"

/G. Flobēra "Salambo" Andreja Upīša izcilajā, 1914. gadā veiktajā tulkojumā/
link1 comment|post comment

[Apr. 22nd, 2021|06:46 pm]

virginia_rabbit
[Tags|, , , ]

"jo mēs visi uz šīs pasaules esam kaimiņi"

rip Bernārs Sordē


https://www.la.lv/ir-nepieciesami-miera-nesejiir-jarada-jauns-mits-par-eiropu-gluzi-ka-savulaik-bija-vilinoss-amerikanu-sapnis-ir-parlie-cinats-francu-domatajs-bernars-sorde
link2 comments|post comment

[Apr. 22nd, 2021|03:45 pm]

brookings
Tā tad, man bija taisnība.
link27 comments|post comment

[Apr. 22nd, 2021|12:46 pm]

virginia_rabbit
[Tags|, ]

linkpost comment

[Apr. 22nd, 2021|09:53 am]

methodrone
Ir tikai likumsakarīgi, ka mans voblogs pārvēršas vientulīgi žēlā jēzuliņismu purpināšanā. Ja pirmo dzīves daļu es raudulīgi sūcu vīnu pie Joy Division, un tusēju ar visnožēlojamākajiem šuņprunīšiem un dēmoniņiem no astrāļa paša zemākā līmeņa, tad tagad man ar uzviju ir jāasimilē visas izmisuma atbildes un mācības. Un es pat viņas zeitgeista stilā igonrētu un norakstītu uz viltotu garīgo opiju, ko man kāds iesmērējis, ja vien mana trīsulīgā bet niknā sirsniņa visu laiku spītīgi nekonstatētu, ka this shit's legit and you can tell me nuttin', so keep walking with your expired indifference, Warren.

If only and at least from pure psychological perspective, kā JP vienmēr iesāk savus kriptiski metafiziskos teikumus, es arī tā teikšu nevis kā noreducējumu bet papildinājumu. If only and at least, es esmu ietrennējusi savu prātu arvien atgriezties pie macībām, katru reizi, kad Īans Kērtiss kaut ko sāk šļupstēt depresīvās pēcpusdienās. Es esmu savu psihi kondicionējusi un man tā labpatīkas. Jo senāk es vienkārši būtu viņu palaidusi pašplūsmā un iekritusi akacī uz nedēļām, mēnešiem, ar risku uz mūžu mūžiem. Tagadiņās man ir diezgan jāpiespiežas besīties, jo pirmkārt zinu, ka besos mākslīgi, un ka katram manam besim is garīga atbilde. Vēl trakāk - es zinu, ka es pie tās garīgās atbildes nepielūdzami došos jau dažus brīžus pēc beša noplakšanas. Un jo ilgāk piespiedīšu sevi besīties, jo kautrīgāk un krindžīgāk man būs jāiet. Un tad arī es zinu, ka šis kautrīgums, krindžīgums un pat dusmas ir daļa no atbildes un papildus psihiskā sturdiness trenniņa.

Man ir sajūta, ka es neatgriezeniski slīdu projām no spējas saldmokaini (ja ir tāds apzīmētājs) pabesīties, jo kāds man stāv blakus un nonšalanti gaida, kad es būšu gatava doties pie lielās, likumsakarīgās garīgās atbildes.

*

Pāris pēdējo dienu aizlienētās idejas:

Sirdsapziņa ir dieva balss. Jo vairāk to nomāc, jo sliktāk dzird, līdz tā teju izzūd (bet ne pavisam). Though, es nezinu, kā šajā kontekstā ietvert psihopātus, kuriem tādas šķiet vispār nav. So ja, gribas zināt, ko visums tev ir iecerējis, attīsti sirdsapziņu un tai ekskluzīvi seko. Follow your heart, live, love, laugh <3

Par labā un ļaunā koku/augli/aizliegumu. It finally makes a tiny but substantial, wholesome sense. Tikai dievs zina labo un slikto, punkts. Cilvēki tik ļoti grib zināt, kas ir labs un kas ir slikts, bet vienmēr savas definīcijas izvirza pārsteidzīgi. Sakrāmē visu plauktiņos un pikti sargā, un domā ka esība ir kaut kāds game of thrones. Kamēr beigās viss izrādās trejdeviņi ačgārni, vai drīzāk - nenodefinējami. Sliktais kļūst kaut kādā ziņā labs, labais aizved uz slikto, un tā pa spirāli.. bet kaut kā vienmēr uz augšu.
Es varu saprast, ka tikai visuma radītājs var redzēt ar galīgu perspektīvu, un cilvēkiem tikmēr jāpakļaujas šai neziņai ar uzticību, ka kādu dienu viņi arī redzēs.
linkpost comment

[Apr. 22nd, 2021|12:12 pm]

az
nodzīvoju visas saulainās dienas ūdenī un saulē. they call me saules bomzītis, mūžam izsalkušais. sauli paēdu tik ļoti, ka pirmais vārds, ko man teica latgalē, bija n-word.
viss, ko es dzirdu, ir putnu jūra
linkpost comment

[Apr. 22nd, 2021|12:01 pm]

brookings
Jautājums:

Vai kāds zina, kāds "palielināšanas cikls" (magnification cycle) tiek izmantots PCR testos Latvijā? Es nevaru atrast informāciju (kaut arī atzīšos, ka diezgan virspusīgi meklēju).

Būšu ļoti pateicīgs, ja kāds zinšošs cilvēks var palīdzēt.

Kamēr esmu šeit, man vēl viens jautājums: Vai kāds zina, kā Latvijā tiek konstatēts, ka kāds ir miris no covida? Cik es saprotu, UK lēmums notiek šādi: ja kāds nomira 28 dienu laikā pec positīva testa, tad skaitās, kā Covid nāves.
linkpost comment

[Apr. 22nd, 2021|11:49 am]

kisswithafist
Lietas, kas gandrīz nekad nenotiek vienā teikumā un vispār: vakar skolai tā salasījos memes, ka aizmigu ar kosmētiku uz sejas un drēbēs.

30 man, ja. aha.
linkpost comment

[Apr. 21st, 2021|08:39 pm]

prtg
On Stereoids
linkpost comment

[Apr. 21st, 2021|04:06 pm]

kisswithafist
Varētu sākt pierakstīt, kāpēc Tilde ir no dirsas taisīts rīks.
Epinefrīnu man piedāvā nomainīt ar pineriņu. Kas tas vispār par vārdu?!
Letonikai arī maksas versijā pirmais variants vienmēr ir kaut kas no saraksta apakšas, nevis biežāk lietotā nozīme. Ja meklēju bully, noteikti, ka man vajag vēršgaļas konservus.


Un es par šito maksāju. Ehhhh.
link2 comments|post comment

[Apr. 21st, 2021|03:44 pm]

lara
Jāpieraksta vēsturei. Šodien biju pie friziera. Iepriekšējā reize bija 2020. gada septembrī. Pagājušajā gadā frizieri apmeklēju divas reizes.
link6 comments|post comment

[Apr. 21st, 2021|11:58 am]

dzhindzhera
Vakar izpaudos virtuvē, atradu veidu, kā zaķim baklažānus iebarot. Uztaisīju baba ganušu, un to viņš ļoti labprāt ļeksē iekšā! Pitas maizītē ar krāsnī ceptu vistiņu protams.
recepte- 3 baklažāni, 2 ēd k tahīni, 3 ēd k citronu sula, 2 ēd k olīveļļa, ķiploki (atkarībā, cik ķiplokainu gribas,) kumīns, sāls, pipari, kūpinātais paprikas pulveris, pētersīļi (tiem, kam garšo, var likt kinzas lapas). Baklažānus pārgriež uz pusēm, krāsnī iekšā uz 30 minūtēm 230 grādos, cep ar griezuma vit uz leju. Atdzesē, izgrebj, baklažānu mizas miskastē vai kompostā, mīkstumu liek notecēties caurdurī (vai marlē vispār super), bišķi pārkaisa sāli. Un tad visas sastāvdaļas labi cītīgi sablendē. Intereses pēc paskatījos, kas latviski receptēs ir, tur jogurtus un ko tik vēl klāt neliek, nevajag. Mārtiņam Sirmajam arī ir recepte, bet viņam sanācis tāds gabalains un slīkst eļļā (100 ml ...), izskatās riebīgi glumjš, es tādu neēstu. Un šitādu brīnumu var ēst ar visu ko, tāpat kā humusu, es vakar pieliku klāt šitaki sēnēm.
link4 comments|post comment

Par resnumu jeb aplis arī ir forma [Apr. 21st, 2021|10:34 am]

dzhindzhera
Ir laiks kaut ko darīt lietas labā, ir lietas, kas man nepatīk un kaitina. Zaķis gan tramīgs jautāja, vai pupi un dibens nepazudīs, teicu, varbūt drusku, saskuma. Tagad ar Josē organizējam pirmo treniņstundu, parādīs, kas man ir jādara un pateiks, ka nekādi cukuri, maize un piena produkti. Viņiem tur ir viena nodarbība, ko viņi sauc par Vikingiem un Valkīrām, nezinu, kas tas ir, bet gribās izmēģināt. Gan jau, ka mirīšu nost pēc tam.
link2 comments|post comment

Palindromes [Apr. 20th, 2021|10:45 pm]

brookings
[music |Silver Apples: Program]

ATTA, open in 2020

Its bright blood-red body manifests when the Sun is set (Osiris (the sun killed by Set (Earth) - they couldn't find his Dick, which you need for sex, or maybe if you are conservatively-fashioned: reproduction). The horns, or antennae, or blood-shot eyes also appear on the head, above a sign announcing its current purpose. Check it out! You don't see it during the daytime. You need to be about at night like I am.

Most famous - and funniest Palindrome is this:

Eve (arī): "Who are you?"
Adam: "Madam, I'm Adam!"

Where did they come from?

Deified ?(atkāl!)

Or DNA? (Palindrome: A segment of double-stranded DNA in which the nucleotide sequence of one strand reads in reverse order to that of the complementary strand.)

Anyway

Bye!
link12 comments|post comment

[Apr. 20th, 2021|10:58 pm]

prtg
Rüdisühli
linkpost comment

[Apr. 20th, 2021|09:19 pm]

zilnezal
par stipru
tu pieskaries zobiem kas klaudz
tavi soļi tiem seko līdzi
pa ielas malu
tik uzmanīgi
visi putekļi paliek vietās

pār mani
aug tava ēna kaut tu esi
prom
un prom arī tavi soļi
bet es aizvien dzirdu tevi
nākam

apsēdies
nolaid plecus zemāk
mums abiem šoziem ir salis

un lai arī starp mums
kā sēnes pēc lietus ir augušas mājas
un ielas kā piesaulē čūskas
vij neizbrienamus lokus

tava plauksta un mana plauksta
atrod īsākos ceļus

nekas nepazūd
rokasspiediens pasaka visu to
ko nespēja pateikt mutes

mēs viens otram ēnu sniedzam
kā milzu augi sapītām saknēm

tu esi turpat kur tu biji
manā prātā kad sēdēju zem egles zara
un redzēju tevi nākam

mēs vienmēr varēsim satikties tur
koku pavēnī
vasaras rietā
uz tilta kas visam stāv pāri

ūdens aiztek
viss pāriet
tas kas paliek
ir dzīvs
linkpost comment

brīdinu - jūs šonakt neaizmigsiet [Apr. 20th, 2021|08:57 pm]

virginia_rabbit
[Tags|, , ]

https://youtu.be/FjtHIf5m_Tg
link2 comments|post comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]