helmsdeep's Journal
 
[Most Recent Entries] [Calendar View] [Friends]

Below are the 20 most recent journal entries recorded in helmsdeep's LiveJournal:

  [ << Previous 20 ]
  Monday, March 1st, 2021
  6:32 pm
  Arturs Skutelis sevi uztver pārāk nopietni, bet viņam neviens to nevar pateikt.
  Friday, February 26th, 2021
  9:01 pm
  Mārtin, pļaģ, manai dvēslei vajag Winds of Winter, this is getting ridiculous
  1:16 pm
  Was that
  Was that a pivotal historical moment we just went stumbling past?
  Wednesday, February 24th, 2021
  8:29 pm
  Ok, bet tas actually IR pretty mindblowing (es atvainojos, ja šis jums ir common knowledge, man līdz šodienai nebija): 24. februārī Kūpers ieradās Tvinpīkā un DIĀNAI par to pastāstīja diktofonā.

  Uzminiet, kam šajā dienā Latvijā ir vārdadiena.

  BAAAAMMM, LINČ, DID NOT SEE THIS COMING
  1:19 pm
  Melno Ķimeņu Eļļa
  alright, šis kazahu hiphops ir kaut kas cits
  https://vimeo.com/370197040?fbclid=IwAR1IPFWh6kJdFxCoh4eq2ELgknWdkzsEK0ZslcWdX2QI90fn2jg2BNkZlyw
  Tuesday, February 23rd, 2021
  8:14 pm
  Es nekad neesmu apzināti pārtraucis draudzību. (Netaisos arī.) Dažkārt apvainojos, bet tas pēc definīcijas ir īslaicīgi. Man draudzības izirst lēnām, "dabiski" (sorry) -- kontakta trūkums, growing apart, nesavienojamas kompānijas, usual stuff.

  Bet regulāri redzu, ka cilvēki apkārt tā dara. Ar apzinātu lēmumu kancelē kādu no savas dzīves. Draugu, paziņu, pat ģimenes locekli.

  Vai jums ir skaidras sarkanās līnijas, pie kurām kādu kancelēt? Ja jā, kādas tās ir? Nepiedodami akti? Nodevība? Nepieņemami uzskati? Gobzems? Kovidiotisms? Vienkārši apnīk cilvēks? Pēkšņi saprotat, ka no šitās ietekmes sevi jāsargā? Vai tomēr draugi paliek draugi, no matter what?
  Thursday, February 11th, 2021
  3:15 pm
  [rubrika: lietas, ko mīžu rakstīt tviterī]  AirBaltic reiss. Kādam pasažierim pēkšņa sirdstrieka.

  Stjuarte: "Is there a doctor on board???"

  Pieceļas Liāna Langa: "Atvainojiet, drīkst zināt, kāpēc angliski?"
  Tuesday, February 2nd, 2021
  3:26 pm
  fucking post-breakdown apology tour
  Sunday, January 31st, 2021
  8:36 pm
  ocd (latviski okt) tomēr ir ienaidniekiem nenovēlams murdziņš

  sekas uz produktivitāti, profesionālo un sociālo dzīvi ir apmēram tādas pašas kā depresijai, bet to ir daudz grūtāk pastāstīt

  jo "es neizdarīju darbu, jo nespēju piecelties no gultas visu nedēļas nogali" izklausās saprotamāk un piedodamāk nekā "vispār jau es biju ļoti enerģisks un dzīvīgs, bet nedarīju darbu, jo visu nedēļas nogali nespēju domāt par neko citu kā (no jebkādām objektīvām pozīcijām raugoties) pilnīgi muļķīgo un nesvarīgo atgadījumu X un ko man ar to iesākt, jo lai arī prātā vēl dzirdu klusu balsi, kas atgādina, ka you have been here before un tu kā vienmēr pēc tam atpakaļskatā sapratīsi, cik tas bija debīli un nesvarīgi, tajā brīdī, tajās stundās un dienās u just cannot snap out of it"
  Thursday, January 28th, 2021
  5:27 pm
  lokdauna spriedzē drīz varēs cirvjus kārt, bet tad vai nu plīsīs, vai transformēsies bezgalīgā pieradumā
  Monday, January 25th, 2021
  4:02 pm
  Vēl es sapņoju, ka neveiksmīgi mēģinu izdomāt joku, kas ietvertu vārdus "ovulation" un "Orwellian".
  Wednesday, January 20th, 2021
  11:49 am
  Ļoti skaidrā sapnī redzēju, ka piedalos spēlē "Vai gribi būt miljonārs?", kuru vada nevis Švāns vai Ķibilds, bet gan Artis Svece. Biju ticis līdz pēdējam jautājumam (ja atceraties LV versiju, tas nozīmē, ka man jau bija 5 tūkstoši latu/eiro, bet, atbildot pareizi uz pēdējo, dotos mājās ar 10). Man vēl bija palikusi papildiespēja "zvans draugam". Pēdējais jautājums bija kaut kas par budismu, un man nebija NE JAUSMAS. Vispirms zvanīju Rītupam, bet viņam bija izslēgts telefons. Nākamais variants, kam zvanīt, bija Joņevs, jo visiem zināms, ka Joņeva blakusdarbs ir tūristu grupu vadāšana pa Dienvidāziju. (IRL droši vien būtu zvanījis savai bijušajai reliģiju vēstures pasniedzējai vai moš tejai, bet zemapziņa tomēr izvēlējās večus.) Joņevs pacēla, bet arī viņam nebija ne jausmas. Vēl nosmējās -- redz kā, vadāju tūristus pa Dienvidāziju, bet šito nezinu. Tā kā man visi 4 atbilžu varianti bija vienlīdz ticami vai neticami, pieņēmu grūto lēmumu neriskēt un iet mājās ar 5 tūkstošiem. Svece mani apsveica un aizgāja pīpēt. Ātri noriju rūgtumu par to, ka man nebūs 10, 5 arī tomēr ir nauda, un sāku priecāties par to, ka saprāts manī uzvarēja azartu. Sapnis bija nonācis līdz loģiskam noslēgumam, kā tas bieži negadās, un es pamodos, jūtoties tik izgulējies kā neatceros kad.

  Bet tagad man neliek mieru doma, ka Artis Svece kā šāda šova vadītājs būtu kaut kas, ko mēs jau sen esam pelnījuši.
  Tuesday, January 19th, 2021
  8:03 pm
  "tad kāpēc gan tiesiski neatzīt arī triju un vairāku cilvēku attiecības?" konservatīvie allaž pasniedz kā tādu "GOTCHA!!" argumentu, bet nemaz ne tik tālā nākotnē kāds atļausies publiski un dzirdami atjautāt: nudien, kāpēc ne?

  un viss sāksies no jauna
  Thursday, January 14th, 2021
  3:21 pm
  Biju bankā un izdomāju, ka jāuztaisa dzīvības apdrošināšana.
  Monday, January 4th, 2021
  6:38 pm
  Es jau kādu laiku cenšos katru dienu iziet garā, bezmērķīgā pastaigā (nē, tā nav JG apņemšanās, es to sāku darīt vēl vecajā, jo manā miteklī ietiek maz dienasgaismas, kura ziemā jau tā ir zelta vērtē, turklāt es parasti ceļos vēlu, kad saule jau iet uz otru pusi (cik nu mēs par to vispār zinām, jo redzēta viņa nav jau labu laiku), tāpēc liekas, ka jāķer tās pēdējās blāvās stundas, lai nenojūgtos pavisam)

  Es, tātad, katru dienu eju pagarā, bezmērķīgā pastaigā. Parasti dažādus maršrutus pa Centru, paretam tieku arī tālāk. Katru dienu pilsēta šķiet citāda. Vienu dienu skaista, citu saldsērīga, citu ļoti aktīvi bēdīga, vēl citu -- šķelmīga un koķeta. Vakar pagāju pa Vanšu tiltu uz Ķīpsalas pusi, un uz mirkli Ziemeļos bija pavērušās debesis, kas pilsētu padarīja cerīgu.

  Bet šodien pilsēta bija līdz zobu sāpēm garlaicīga. Nu tā ka gribas kliegt. Lai kā es censtos, nespēju atrast maršruta pagriezienu vai posmu, kurā viss nebūtu sen zināms un apnicis. Nesaprotu, kā mēs te spējam dzīvot un nenomirt no apnikuma. (Kādas, btw, ir "garlaicības" un "apnicības/apnikuma" attiecības?)

  Gribēju ieiet Štābā, lai izdzertu vienu alu, bet tur jau bija cilvēki, un negribēju drūzmēties, tāpēc devos tālāk, un tālāk nejauši satiku viņu, novēlējām viens otram laimīgu jauno un katrs gājām tālāk, bet viss, uzplēstas rētas, lai cik gadus vecas, uzreiz nesadziedēsi, es zinu, drausmīgi sieraina metafora, bet cibā drīkst
  Friday, January 1st, 2021
  5:18 pm
  Mana problēma ar repu ir tā, ka tik milzīga daļa repa ir par repu.

  Proti, reperi pārāk daudz repo par to, kā viņi repo.

  (Paraža, ko nez kāpēc daudz vieglāk piedot laikmetīgajai mākslai.)

  Tam droši vien ir kāds vēsturisks attaisnojums, ko es nezinu.
  Monday, December 21st, 2020
  7:40 pm
  Protams, visa šī slēpšanās, distancēšanās un maskošanās ir tādas "on hold" režīma aktivitātes, kuras mēs pieciešam, jo kaut kur pastāv apsolījums, ka tas reiz beigsies. Ziņas par jauno Lielbritānijas paveidu man atgādināja senākas pārdomas par to, kā būtu, ja būtu galīgi zinātniski argumenti, ka vīruss ir neuzvarams vai ka vakcīna nav iespējama. (Ja jaunas mutācijas turpinās strauji attīstīties, kas vispār zina, kas notiks.) Mēs pieņemtu krīzes stāvokli kā permanentu, vai tomēr izlemtu, ka "normāla" dzīve ir riska vērta?

  Piemēram, maniem pēdējiem palikušajiem vecvecākiem ir 84 un 90 gadi. Viņiem dzīvē nav daudz (ja vispār) lielāku prieku par bērnu, mazbērnu, mazmazbērnu satikšanu. Īstu satikšanu, nevis telefonsarunu vai zūmu (protams, arī tās ir vairāk kā nekas). Arī es gribu viņus satikt. Šo atziņu grūti izteikt vai uzrakstīt, bet atlikušās tikšanās reizes droši vien ir saskaitāmas. Mēs šobrīd netiekamies, jo dzīvojam naratīvā, ka jāpaciešas, šis pāries, kļūs labāk, izpotēsimies, vēl paspēsim. Ja šāda naratīva nebūtu, pieļauju, ka vienā brīdī mēs vienotos, ka jāriskē, jo nu kāda tad vispār vairs jēga.

  Vai šīs pārdomas ir cietsirdīgas?
  Thursday, December 17th, 2020
  5:40 pm
  jokot par pašnāvībām vispār nevajag, bet Zellis tviterī pajautāja, vai pie jaunajiem ierobežojumiem varēs nopirkt ziepes un striķi, un tas mani ielīksmoja
  Tuesday, December 15th, 2020
  10:15 pm
  i am not an imposter, imma brilliant infiltrator
  Monday, December 14th, 2020
  6:57 pm
  bāc, ciba pēdējās dienās ir drūma

  i know, es ar savu pienesumu īsti nepalīdzu tam tā neizskatīties

  bet, kad kritiski plīstošā stāvoklī ir kaut kāda kritiskā masa, rodas iespaids, ka each on his/her own, jo kā gan lai lūdz palīzību tam, kam pašam to vajag vēl vairāk

  šis fucking decembris
[ << Previous 20 ]
About Sviesta Ciba