[sucker's dreams]
...I guess I thought you had the flavour
Recent Entries 
4.-Sep-2016 11:56 pm
Tā besī ārā mana nepašpārliecinātība!
Jau esmu tak pierādījusi sevi daudzās lietās, bet katru reizi pie kkā jauna atkal sākas tā sajūta, kas mazpadsmit gados. Varbūt tāpēc vēl lielāks pluss, ka pārcēlos dzīvot uz citu valsti & pilnīgi visās lietās viss ir jāsāk no sākuma. Totāli ārā no komforta zonas!
Darbā ar kopā ņemot šo laiku, diezgan zemu varu vērtēt sevi. Nu kāpēc, tik grūti kādas lietas ņemt & vnk darīt, nevis prasīt visu laiku citiem. Jāpaļaujās vairāk uz sevi! Es taču varu! Pēdējās dienās tieši vairāk esmu darījusi un bļin, kāpēc ātrāk nevarēju? Manu arī, ka kolēģi vairāk sāk paļauties uz mani, jo vienā brīdī biju sākusi just negatīvismu un dienās, kad nestrādāja burtiski pāris cilv, ar kuriem labāks kontakts, tieši lažoju vairāk.

Par komunikāciju ar jau smejos. Kādreiz bija tiešām grūti un nezkādēļ joprojām domāju, ka man tā ir. Vēl nesenā sarunā man tika izcelts, tas, ka atbraucot uz LV tik daudz cilv varēju savākt kopā un ne jau tā pat vien tie cilv nāca, bet tieši tāpēc, ka mani satikt. Man tiešām ir paveicies ar tik daudz draugiem un tiešām labiem draugiem! Paziņu skaits visp ļoti liels. Nekomonikabls cilv nebūtu to sasniedzis!

Nu tas tā...nedaudz no sadzīves..
- Šonedēļ biju uz pirmo valodas lekciju. Ļoooti raibs kontingents un, ja neskaita 1 meiteni, kurai 21 gads, pārējiem ir 32-46. Pasniedzējām vēl vairāk :D
Visi pa lielam jau māk kko runāt un pasniedzējas lielākoties norvēģiski runāja, kas nesagādāja lielas problēmas.. Reti kuru vārdu nesapratu. Vairāk, protams, tāpēc, ka pa tēmu :)
- Renāte nav devusi nekādu ziņu. Iepriekš bija līdzīgi, kad bija neliela nesaprašanās un katra gaidīja ziņu no otras..tgd biju teikusi, kad būšu atpakaļ, bet nav rakstījusi. Liekas, ka nemaz tik ļoti viņai to palīdzību mājās nevajag. Tgd vairs neliekas tik vajadzīgi.. Ok, palīdzēja ar valodu, bet kkā nez..diezgan haotiski. Vienīgais, ka pie manis joprojām ir viņas dzīvokļa atslēgas. Nu redzēs.
- 4dien atkal uz SUA. Pēdējais brīdis nokārtot manu uzturēšanos šeit. Cerams, ka atkal sistēmas nebūs mistiski ciet un netiks pie maniem failiem. Iepriekšējo reizi nesanāca un tā arī atstāju līdz tgd nesaņēmos atkal pieteikties, jo tur tikai pēc pieraksta. Varb var iešmaukt, bet man necepī ideja hz cik ilgu laiku sēdēt + ar iespēju, ka pasūta 3 mājas tālāk, ka neesmu pēc pieraksta.
- Neilgi pēc atgriešanās no LV vēders sāka dīvaini sāpēt un nu zinu ārstniecības iestādi, kur griezties :) Tgd mēnesi jāsēž uz zālēm + ievēroju diētu. Cerams, ka būs ok, citādi nāksies meklēt ģimenes ārstu un taisīt pamatīgākas pārbaudes.
- Darbā arvien vēlāk pāreju uz angļu valodu :) Ļoti bieži ļoti pretīmnākoši un neiebilst pret manu bieži nepilnīgo vārdu krājumu, bet arvien biežāk arvien labāk sanāk runāties :)
- Vēl jūtu, ka daudz ko esmu palaidusi garām ar šitām retajām strādāšanām. Jau ar kolēģi runājām, ka jāsaskrienās. Pēc tā, kā man paziņoja, ka viņai daudz kas stāstāms, būs tiešām daudz :D
26.-Aug-2016 01:24 pm
Nice.
Vakar biju līdz veikalam, jo nu dikti sagribējās siera kūku + nopirkt mācībām grāmatu. Gribējās arī bišķ kādu kustību, lai slimība ātrāk pazūd.
Siera kūka pagaidām tusējās krāsnī un ļoti ceru, ka būs sanākusi laba xD
Anyway..grāmatu nedabūju, jo izrādās mācību grāmatas var dabūt tikai noteiktā grāmatnīcā. Bet pārāk arī nebēdājos, jo tikko mājas lapā atradu, ka ir pakalpojums, ka to grāmatu var atlikt uz 2 dienām. Perfekti, jo rīt tieši pirms darba varēšu aiziet izņemt.. Plusā arī tas, ka grāmatnīca atrodas pretī manam darbam :)

Šodien tik jāsaņemās izdarīt visu, ko lēnā garā biju gribējusi pa visām šīm brīvajām dienām..nu ja nebūtu saslimusi un jutusies kā totāls sūds :)
25.-Aug-2016 01:01 pm
Tiešām sajūta, ka sākas kkāds kāpums dzīvē :)
Uz konci iešu ar meitēnu, kas, cik netā redzu, ļoti aktīvi iesaistās visādos pasākumus & viss kko organizē. Jau iečekoju, ka septembrī briest izbrauciens uz fjordiem, kur no cilv prasa vien 20 eiras, kas ir ļoti smieklīgi maz! Nu pluss vēl paika, bet tas tā.

Šodien vēl ieraudzīju reklāmu par norv valodas kursiem arī par smieklīgu summu. Ar otrdienu sāksies. Priekšniecībai jau uzrakstīju un viņi tikai par :)
Par kursiem sasmējos, kad ieraudzīju "The course is religiously neutral" ..kad čekoju info par to iestādi vairāk likās vnk biedrība un nesaistīta ar ko baznīcveidīgu..bet nu pohuj metāls. Nebūs super profesionālie + man sākumā varētu būt nedaudz garlaicīgi, ja pārējiem būs 0 zināšanu, bet toties uz izrunām varēšu trennēties :)
23.-Aug-2016 09:31 pm
No lietuvieša, kas pēdējais bija atsaucies uz to ierakstu, liekas, ka tiku vaļā.
Viss būtu ok, ja man rakstītu cilv, kas tiešām plāno iet uz to pasākumu, nevis "O! Skuķis meklē kompāniju, moš es varu ar viņu kko sabīdīt".
Lietuvietis tāpat kā iepriekšējie interesējās, kas tas visp par pasākumu, kaut arī tas bija pieminēts pirmajā no 2 teikumiem tajā postā. Atbildēju, ka mans puisis neklausās to grupu, tāpēc nepievienojas un meklēju, kādu, kas arī ies..uz ko lietuvietis tikai pajautāja, vai man ir draudzenes šeit. Pēc manas atbildes, ka nav, tikai smaidiņu atsūtīja & vairāk nekas nav interesējis. Nu es arī prof. bildi ieliku, kur nepārprotami man ir puisis. Moš taml tipiņi nerakstīs.

Plusā visam esmu slima. Yeeeey! Par laimi uz darbu tikai 6dien & cerams, paspēšu izveseļoties!
23.-Aug-2016 04:14 pm
Labi zināt arī slengus...
Piemēram "Jeg har en god tid" tiešajā nozīmē sanāk "I have a good time", bet tiekot lietots negatīvisma izteikšanai, ka vot man tgd te jāpavada ilgs/garlaicīgs laika posms...

Visvairāk gan smejos par "du" = "you", bet ja izrunā īsi. Nevaru atrast rakstīto versiju, bet ja izrunā kā 'dū', tad tas apzīmē wc :D

...kā arī dzīvē tik svarīgais jautājums - Har du på deg undertøy? (Are you wearing underwear?)
23.-Aug-2016 01:37 pm
Nezinu kādā sakarā šo atcerējos. Ļoti labu laiciņu atpakaļ biju postojusi, ka atradu maiciņu & biju uz pakaļas, ka viņa maksāja 50 latus. Tad diskutējām par to, ka atkarīgs cik nopelna & ja milzīga alga, tad tā summa neliekas tik traka. Bet joprojām. Ok, āra jaka/mētelis, kerzas, bet ne jau par krekliņu. Tgd nāk prātā par prioritātēm & vērtībām.. Par savu linu kreklu, aci nepamirkšķinot, atdevu 50 eiras kā centus par ābolu tirgū & laimīga bez gala :)
23.-Aug-2016 10:42 am
Ierakstīju DB grupā, vai vēl kāds iet uz 7dienas konci, ka gribētos kompāniju. No sērijas - jāpaplašina tak paziņu loks un tik tiešām, lai jautrāk.
Pagaidām atbildējis viens indietis(?) FB maz info & mazliet creepy, ka jau komentāros sūdzās, ka viņam nav draugu & gatavs iet, lai arī kas tas būtu. Kkā pēkšņi neliekas, ka esmu atvērta kam jaunam :D
Otrs čuvaks ir kādreiz Maskavā dzīvojis arābs (visu izspiegoju :D ), kurš arī neko par konci nezināja & jautāja vairāk info. Pēdējo gan esmu vairākas reizes redzējusi autiņā & liekas, ka kkur netālu no mums dzīvo.
..nu nu kas vēl līdz 7dienai uzradīsies? Bonusā varētu uzrakstīt tas melnais ar jocīgajām acīm, kas man autenē kanti piecirta :D

UPD. Viens lietuvietis vēl uzrakstīja :D
Atnāca paziņojums, ka viena meitene ir komentējusi manu ierakstu, bet pats koments neparādās...ļooooti ceru, ka viņa atrakstīs :D
21.-Aug-2016 01:29 am
Prieks, ka jaunajai kolēģei, kas no LT, ieminējos, vai šī negribētu pa dzērienam pēc darba. No vienas puses, cik ta parunājām. Otrā diena kopā nostrādāta...no otras, momentāl kkā kontakts radās, ka abām krieviski vieglāk runāt. Vēl viena paziņa šeit plusā :) Sanāca tik pusstundiņu papļāpāt barčikā, bet tomēr. Arī atbraukusi drauga dēļ un laiciņu bez darba nosēdēja līdz dabūja šitajā restorānā. Vēl sasmējāmies par mazo pasauli, jo izrādās, ka šī n-tos gadus atpakaļ LT ir strādājusi kopā ar Irmantas, kas mums pavāru galā ņemās.

Darbā arī foršāk nekā pirms ciemošanās LV. Sapratu, ka vairāk jāuzprasās, lai ko māca. Principā vēl nedēļa jāgaida, ka menedžeris būs atpakaļ & tad tik lielā mācīšanās sāksies..

Bet tā - dzīve iet uz augšu :)
20.-Aug-2016 01:06 pm
Ar to biļeti jautri bija izgājis...izrādās no manas LV kartes veikala kasē naudu nevar noņemt.. Tuvākais bankomāts arī nav nemaz tik tuvu + tur komisijas maksa smuka.
Pirms iziešanas biju čekojusi aplikāciju, kas arī der kā autobusa biļete, bet lielais mīnuss, ka jābūt netam telefonā, kas man vēl nav pieslēgts. Tad nu stāvēju pie veikala & caur tur esošo wi-fi dabūju bankas datus iekšā aplikācijā & tādā veidā nopirku biļeti. Veiksmīgi aizbraucu līdz Åsane terminālim & tad tik parādīja, ka nav neta=nav biļetes. Tur jau tika nopirkta mēnešbiļete & viss atkal ir kārtībā.

Vakar pirmo reizi redzēju kontroli autobusā. Vismaz nezinu citu iemeslu, kāpēc 2 vīrieši man vēl neredzētās Security darba formās ar šiltēm/caurlaidēm kaklā runāja ar kādu no pasažieriem & izsēdināja nākamajā pieturā, rakstot kkādus papīrus. Pie manis gan nepienāca, jo uzreiz kāpjot iekšā biju nopīkstinājusi "e-talonu"...dzīvoju šeit 9 mēnešus un pirmo reizi tik satiku šamos...made my day :D
18.-Aug-2016 09:15 am
Tas stulbais moments, kad autobusam pietrūkst 1 naudiņas vienība. Vakar ar manējā kolēģi, kas pāris dienas padzīvosies te, visu dzīvokli apgriezām otrādi.
Tgd bezmaz (tikko gūglēju vai šito raksta kopā vai atsevišķi xD) pēc 10min jāiziet un jāiet 40min, lai tiktu līdz biļešu automātam un kāpt autobusā, kurš ies atpakaļ to visu gabalu & gar manām mājām, vai pēc 40min jāiziet un jāiet 15-20min līdz tuvākajam veicim izņemt naudu & pirkt dārgo biļeti...
..stulbākais, kad izlīdu no gultas & izlēmu, ka braukšu ar drauga kolēģi tomēr uz centru & nekas, ka būšu daudz par ātru darbā, pamanīju kā viņš lejā jau kāpj mašīnā...ehh...
..principā kopš es te dzīvoju, nevienu reizi neesmu saskārusies ar kontroli..bet negribētos riskēt.
This page was loaded Jan 21. 2017, 11:38 pm GMT.