User Profile
Friends
Calendar
Zarathoustra des classes moyennes

Below are the 25 most recent journal entries.

[ << Previous 25 ]

 

 
  2015.10.06  14.37
---

Rekur Iesalniekam pierādījums, ka bēgļi ēd mūsu bērnus.

http://www.delfi.lv/izklaide/dzivesstils/ballites/foto-liene-greifane-30-jubileju-svin-slavenibu-ielenkuma.d?id=46551003#!dgs=dgslv-64557:5100827

 
 


 
  2015.10.05  15.58
---

Pastāstīšu, kā es izlasīju Jāņa Lejiņa triloģiju "Zīmogs sarkanā vaskā".

Pirms kāda laika veikalā "Depo" ieraudzīju prominentā vietā netālu no kases izliktu pārdošanā glīti ar lentīti apsietu trīs sējumu paciņu ar grāmatām "Zīmogs sarkanā vaskā". Jau pasen biju dzirdējis gan par Lejiņa troloģiju, par kuru daudzi vīpsnā, gan par rakstnieka kundzes LTV režisores vēlmi no tās uztaisīt patriotiski audzinošu seriālu par sabiedriskā pasūtījuma naudu. Un tobrīd uz sekundi manī kaut kas nodrebēja, un es nolēmu iegādāties šo paciņu. Uz dzīvesbiedres pamatoto norādi, ka grāmatas, ko pārdod "Depo", neesot vērtīga literatūra, vien nicīgi paraustīju plecus, paskaidrojot, ka nekas slikts nenotiks, jo nemaz nevēlos baudīt labu tekstu, gribu tikai kaut ko vairāk uzzināt par latviešu vēsturi.

Daiļdarbs sastāv no trim sējumiem. "Brāļi", "Ķēniņš" un "Rūnas". Uzsāku lasīt. Pēc pirmajām lappusēm kļuva skaidrs, ka tiešām tā ir nevērtīga literatūra. Zobus sakodis, turpināju lasīt, cerot uz tiem vēsturiskajiem faktiem, kurus nez kāpēc biju iedomājies, ka tur uzzināšu. Jūs taujāsiet, kā izpaudās slikta literatūra? Pilnīgi pilnīgi visā. Visas pasaules literatūras skolotājas ratinīces varētu likt analizēt šo darbu, lai parādītu, kas ir slikta kompozīcija un kas ir slikti izteiksmīguma līdzekļi. Neiedziļināšos detaļās, tikai ar piemēru paskaidrošu, ka labā grāmatā varonis iziet cauri pārbaudījumiem, kuriem ir kāds loģisks cēlonis un tad vai nu uzvar vai zaudē, turpretī Lejiņa grāmatā kompozīcija veidota šādi: viņam uzbrūk, viņš uzvar, viņam uzbrūk vēlreiz, viņš zaudē, viņš saņem spēkus un uzbrūk, viņš uzbrūk vēlreiz, viņam uzbrūk, viņš uzbrūk pretī, utt x 50.

Nu labi - bet kā ar to vēsturi. Agri vien sapratu, ka tas viss ir tik attālināti no jebkādas elementārās loģikas (piemēram, gudrais Tālavas ķēniņa padomnieks Alvils dodas pie imperatora Frīdriha Barbarosas un ar viltu panāk, ka imperators svītro vārdu "kristiešu" līgumā starp Lībekas un Novgorodas tirgoņiem, un tādējādi panāk Tālavas ķēniņvalsts lielu ietekmi uz visiem stratēģiskajiem tirdzniecības ceļiem), ka arī no vēstures izzināšanas viedokļa šo grāmatu lasīt tālāk nebija jēgas.

Tomēr - nolēmu - par katru grēku jānes savs izpirkuma upuris, un par stulbumu pirkt grāmatas "Depo" sods ir izlasīt šīs grāmatas līdz beigām. Tā nu turpināju sevi mocīt un iepazinos ar visādiem brīnumiem, kas Jāni Lejiņu nu jau manās acīs ir mistificējušas kā kaut kādu brīnumu Latvijas kultūrtelpā. Piemēram, kad Tālivaldis ir divkaujā pāršķelts uz pusēm un viņam izvēlušās iekšas, tad krīvs sakur ugunskuru, paburas (nez kāpēc man Sarumans nāca redzes gleznā tobrīd priekšā, kad lasīju), un visi vīri redz, kā ķēniņa brūce aizvelkas ar jaunu ādu. Tas vēl nav viss - piemēram, kad templiešu ordeņa atsūtītie slepkavas jau ir Tālivaldim uz pēdām (jo Tālavas ķēniņš bieži mēdz viens pajādelēt pa mežu), tad tikko nogalinātā uzticamā krusttēva velis, lidojot uz debesīm, šo ierauga, pagriežas atpakaļ, iemiesojas vilkā un saplosa templiešus. Kā jau tas parasti loģiski vēsturē mēdz notikt.

Tas vēl nav viss - kad Tālivaldis ved apprecēto Gulbenes Austru uz Trikātu, tad "no visām ceļmalas pilīm torņos salīduši skatās cilvēku tūkstoši", well - šis slavenais 1184. gada autobānis Gulbene - Trikāta, kurš kā mudž un čum apaudzis ar pilīm - nu tāda kā Katovices vai Dortmundes aglomerācija...

Protams, ka romānā darbojas arī "žīdi, kas valda pasauli", jo vīri no "Hazārijas sinagogām" vienā brīdī iekuģo Daugavā un uzaicina bīskapu Albertu uz sava kuģa, lai izteiktu neapmierinātību, ka viņu finansētā operācija baltu ķēniņvalstu pakļaušanā nevirzās uz priekšu gana ātri. Protams, ka romānā darbojas arī homoseksuāļi, "da Vinči koda" stila slepenas biedrības, meža tautas, kas upuriem izrauj sirdis un kūpošas apēd, valdniece, kas ielavās Novgorodas karavadoņa teltī un nodur to, utt.

Bet viskrutākā kultūratsauce ir brīdis, kad Brēmenes bīskapa sūtņi ierodas Trikātas pilī un trīs dienas netiek pielaisti pie Tālivalža, kurš ir bitēs (well, kurš tad nezina, ka ķēniņi iet bitēs, un tad viņus nevar traucēt), līdz pēcāk Tālivalža padomnieks saka "ar bitēm nekad neko nevar zināt!" Šai brīdī es sāku vemt no tik postmodernas Lejiņa virtuozitātes.

Tagad varu lepni paziņot, ka triloģiju esmu izlasījis, un tagad rekomendēju to darīt arī jums, lai salīdzinātu iespaidus.

 
 


 
  2015.10.01  13.37
---

http://www.delfi.lv/sports/news/other_kinds/other_sports/infografika-gulbja-pelna-no-vienas-speles-turniriem-225-000-eiro.d?id=46531265

 
 


 
  2015.09.30  14.22
---

"Nenoliegšu, arī es pats dažkārt esmu lietojis nenormatīvu leksiku, risinot saimnieciskus jautājumus, jo citādi rodas sajūta, ka teiktais netiek saprasts."

Nils Ušakovs.

Ak, šīs saimniecisko jautājumu risināšanas situācijas! "Iveta, bļaģ, kāpēc nav izmazgātas grīdas!" vai "Kad puķes pēdējo reizi lēji, sučka!?"

 
 


 
  2015.09.28  14.56
---

PR speciālisti ir mūsu Valodas burvji.

===

2. oktobrī plkst. 18.00 Jūrmalas Kultūras centra 1.stāva vestibilā tiks atklāta Veltas Emīlijas Platupes personālizstāde PURE/NAKED/ REBEL.
Velta Emīlija Platupe ir eksotisks augs ar izcelsmes profesiju - gleznotāja, rada gleznas, skulptūras, literatūru, lelles un strīdus.

 
 


 
  2015.09.27  16.48
---

Sestdien trijatā ar dzīvesbiedri un meitu izstaigājām Tīreļpurva strēlnieku taku un Cenas purva taku. Ir tik lieliski gada pēdējā siltajā dienā iet stundām pa mežu un purvu un runāties par vēsturi un dabu.

Pēc tam - nu jau mazākā sastāvā - bijām uz Arvo Pērtu, kas man ļoti ļoti patika, tikai varbūt daži īsie gabali bija lieki - tas ir, gremijotajā ierakstā tie varbūt nebija lieki, bet koncertu padarīja kaut kādu nevienmērīgu - nebija tā, ka kāpina, kāpina, kāpina. Un smieklīgi, ka igauņu baritons brauca šurp no tālās Tallinas, lai nodziedātu vienu jautājumu un divreiz vārdu "tant", un vienreiz "qui". Un vēl ilgi pēc koncerta dungojām igauņu šūpuļdziesmu "kuus kuus kallike", un apņēmāmies to iestudēt mūsu igauņu draugam nākamvasar "Trepītēs".

Un vēl mēs vakar pabijām septiņos bāros un katrā izdzērām pa dzērienam ("Kaņepē" pat divus).

 
 


 
  2015.09.25  09.35
---

Rīts sākās ar patīkamu pārsteigumu un nu dzīvojam cerību pilnā noskaņā.

Uz pagājušā "Kapitāla" vāka bija Magonis, bet uz jaunā ir Ameriks. 

Turam īkšķus, lai piepildās... 
 


 
  2015.09.21  15.02
---

http://www.delfi.lv/izklaide/divaina-pasaule/sensacijas/parbaudi-sevi-kurs-to-ir-teicis-koelju-vai-kivics.d?id=46490461

 
 


 
  2015.09.21  12.14
---

Jau biju ievērojis, ka jaunieši, kuri ir dzimuši, kad Kobeins jau bija beigts, mēdz teikt, ka viņu mīļākā grupa ir "Nirvana", tāpat ir jaunieši, kas nēsā "Guns N Roses" baikas, lai gan dzimuši stipri pēc tam, kad Aksls Rouzs pārvērtās parodijā par sevi, utt. utt. Man par lielu patīkamu pārsteigumu pēdējos gados ievēroju, ka tas pats attiecināms arī uz latviešu iekšzemes kultūras paradumiem. Piemēram, nu kurš gan no tiem visiem kaislīgajiem "Zig Zag" vai "Auroras" faniem bija dzimis vai apzinātā vecumā astoņdesmito gadu beigās? Tāpat iespējams atrast divdesmitgadniekus, kuri no galvas zina Šubrovska kaseti "Anekdotes" utt.

Bet nu piektdienas vakarā "Palladiumā" man bija pozitīvs šoks, redzot, ka pirmajās rindās lēkā aptuveni 19-22 gadus veci puisīši un meitenītes, kuriem tātad 1999. gadā, kad iznāca albums "Numbvision", bija ne vairāk kā 5-6 gadiņi, un dzied līdzi visiem (!) vārdiem ne tikai tādām dziesmām kā "She Sounds Like A Little Child", bet arī relatīvi vēstures aizmirstībā nogrimušajām "Born To Be Drunk" vai "Feelin Like A Hobo". Tas ir tik aizkustinoši, ka Ūdris arī ir kļuvis par leģendu.

Vienīgi, protams, kas tas bļin par rokenrolu, ja dziesmā, kur viss nobeigums sastāv no frāzes "Can you give me some" neviena roka no priekšējām rindām nepastiepj alus glāzi dziedātājam!

 
 


 
  2015.09.17  15.08
---

Vienmēr tomēr lieciet aiz auss, ka, ja jums nepatīk, kā uzvedas Iesalnieks, Stepaņenko vai Imants Kalniņš, tas viss ir bērnu šļupsti. Jo ko jūs darītu, ja kādu rītu televīzijā ieraudzītu, ka varu pārņēmis Mamadū Bamba...

http://www.delfi.lv/news/world/other/burkinafaso-armija-pazino-par-valsts-apversumu.d?id=46477677

 
 


 
  2015.09.17  10.59
---

Visi pārmet žurnālistikai dziļu krīzi, bet vajadzētu tomēr vienreiz skaidri pateikt, ka PR ir galvenais deģenerāts Latvijas komunikācijas telpā.

Piemēram tāda Marta Kive ir sākusi piesūtīt medijiem pēdējā laikā relīzes, kuru mērķis ir slavināt, cik laba izglītība ir biznesa augstskolā "Turība" un šajā relīžu ciklā tiek izrādīti dažādi daudz ko dzīvē sasnieguši "Turības" absolventi. Starp minētajiem epasta vēstulēm ir, piemēram, ar tādiem "subject":

Dziedātāja Diāna Moon: Latvijā ar mūziku nevar kļūt bagāts!

Eksperta viedoklis- Vivita Morusa: apģērba izvēle ietekmē bērna personību

Eksperta viedoklis - Dailes teātra reklāmas vadītāja Elīna Grāve: Dailes teātris iet kvalitātes virzienā

 
 


 
  2015.09.11  22.28
---

Sēžot Amsterdamas viesnīcā un lasot RL Sedakovas aprakstu par Lotmana skolniekiem viņa bērēs, iedomājos, ka mēs tagad, diemžēl, pārstāvam paaudzes, kuras vairs nemāk Dzīvot Diži. Kad es pēdējo reizi esmu lasījis tekstu, kas mums ikdienā apkārt notiekošo apraksta pārikdienišķā diskursā? Nu, labi, drusku Džima vēstule Sīmanim. Bet vairāk īsti nekā nav...

 
 


 
  2015.09.11  21.37
---

Kā man te iet:

- Van Goga muzejā izstaigāju pamatekspozīciju, ko biju jau pirms gadiem sešiem redzējis, tikai tāpēc vien, ka biju ieraudzījis reklāmu, ka temporary zālē būs Munks, un ir atvests gan viens no "pizģec mi vse umrjom", gan arī šī posta jūzerpikča. A ja nu ko es dzīvē gribu vēl redzēt, tad tas ir Springstīna koncis un šīs jūzerpikčas oriģināls. Un kolēģi arī es aizvilku līdzi, tieši ar Munku vilinādams. Skuju Anna! Lasi, m_b, uzmanīgāk bukletus! No 25. septembra!!!

- Viendien tramvajā visas pieturas garumā viens čalis, kurš ne pēc apģērba ne ģīmja neizskatījās garīgi slims, dročīja caur kabatu, lūrot uz divu meiču dibeniem, tad novaikstījās, izrādot, ka pabeidzis, un pēc tam ilgi un jūsmīgi berzēja muguru pret stieni, tipa, kasījās.

- Ceturtdienas vakarā pilnīgi nejauši ar domu - "ejam uz dajebko, kas te notiek!" (neticēsiet, bet gan Jojo Ma, gan Verdi Rekviēms Concertgebouw bija izpirkti ;P) - ieklīdām Melkweg uz franču grupu "Shaka Ponk". Sekla mūzika, bet tiešām izcils šovs - tērpi, videoprojekcijas, trakošana pa skatuvi un kraudsērfings - bauda skatīties. Labaidabai par popsīgu, bet Majoram noteikti ieteikšu, 100 punkti nonesīs Pozītim jumtu.

- Pasēdēju kolēģim blakus viena džointa garumā kofīšopā (man pašam šogad brīvprātīgs moratorijs), un tā sapriecājos, ka kaut kur pasaulē ir brīvā pasaule.

- Šodien biju uz "House of Cards" autora lorda Maikla Dobsa lekciju. Dižs cilvēks.

 
 


 
  2015.09.06  15.21
Vardes ceļotājas - 2

Jūzeris Lasītājs te pirms brīža uzdeva ļoti pamatotu jautājumu... 
 


 
  2015.09.05  16.37
Vardes Ceļotājas

Kamēr jums te Āboltiņa ūjināja un Ūdris Balodi precēja...

Sansusī festivāls pie Aknīstes - caur Subati Lietuvā - nakts motelī aiz Lomžas - garš ceļš caur Poliju, hipiji stopētāji, nakts Brno, vecpilsētas apskate - gar Vīni uz Mariboru, Mariboras apskate, pasaules vecākais vīnogulājs, pārbrauciens uz jūru, nakts Izolā, pirmā pelde Adrijā - atpakaļ uz Ļubļanas pusi, Škoncjanas alas, Ļubļanas vecpilsēta, Slovēnijas nacionālā galerija - pagrieziens uz Horvātiju, nakts Otočacā - Plitvices ezeri, prom uz jūru, nakts aiz Splitas - atkal peldes Adrijā, Dubrovniki, pelde Melnkalnes piekrastē netālu no Kotoras, kalnu ugunsgrēks, Albānijas robeža, nakts Škodrā, nacionālā virtuve - no Škodras uz Komanas Fierzes prāmi, pēc prāmja caur Bajramcuri uz Valbones ieleju, kazas gaļas vakariņas, stundām ilgi nacionālie polifoniskie dziedājumi, majestātiski kalni, nakts tur - caur Kosovu ar apstāšanos Prizraņā atpakaļ uz Albāniju, nakts Tirānā - free walking tour Tirānā, caur Duresu, Vloru un Logaras pāreju uz Albānijas Rivjēru - trīs naktis un divas dienas absolūtas laiskošanās Jonijas viļņos Boršas pilsētiņā ar skatu uz Darela Korfu - Butrintas senpilsētas drupas, grieķu robeža, nakts Joanīnas - Saloniku trases piepilsētiņā Grevenā - bulgāru robeža, Stobas piramīdas, Rilas klosteris un muzejs, nakts pie Foreļupītes netālu no Rilas klostera - Sofija, pastaiga pa centru, pārbrauciens uz Plovdivu, nakts Plovdivā - Plovidvas vecpilsēta, pārbrauciens uz jūru, nakts Sozopolē - visu dienu laiskošanās ar Melnās jūras vilnīšiem mežonīgā pludmalē uz dienvidiem no Sozopoles, pārbrauciens uz ziemeļiem, Nesebara, nakts Bjalā - pārbrauciens uz iekšzemi, Madaras jātnieks klintī, Veliki Preslavas senpilsētas drupas, nakts Veliko Tarnavā (un viscaur Bulgārijai treknas kavarmas podiņi vakariņās) - Veliko Tarnavas Carevecas pilskalns, Nikopoles ad Istras senpilsētas drupas, Ruse, daudzstundu korķis uz robežas pie Draudzības tilta pār Donavu, nakts Bukarestē ar dziedāšanu brīvajā mikrofonā alternatīvajā krodziņā "Geo Bar" - free walking tour pa Bukaresti, Čaušesku milz-celtne, 1989. gada upuru memoriāls, Bukarestes "kaņepe" - "Daiana 4", otra nakts Bukarestē - brauciens pa "Eiropas skaistāko ceļu" Transfagarasanu, pašiņš ar Moldavanu virsotni aiz pleca, Hunedoaras pils un tai pieguļošā mirusī kalnraču bezdarbnieku depresijpilsēta, nakts Devā - Turdas sālsraktuves, Turdas pilsētas svētki, pārbrauciens uz Ungāriju, nakts motelī pirms Budapeštas - Višegradas un Estergomas pilskalni, uzkāpšanas Estergomas bazilikas kupolā, skats uz Donavu un Slovākiju otrpus tās, pirmā nakts Budapeštā - free walking tour Budapeštā, Peštas tirgus ar suvenīriem, parlamenta ēka, opera, utt, bārgājiens, ieskaitot leģendāro visu ruin-pabu māti Szimplu, otrā nakts Budapeštā - visu dienu laiskošanās pa Sečeņi termālajiem baseiniem, līdz sačervelējas pirksti, pārbrauciens uz Tokaju, nakts Tarcalā tradicionāli pie Pataki ģimenes, palinku un tokajiešu degustācija un iepirkšana - divu dienu mājupceļš.

 
 


 
  2015.08.07  15.08
---

sievietes liktenis
mīlēt un sviest

 
 


 
  2015.08.07  11.30
---

Cik žēl, ka mūsu tēvijā neiznāk augstas raudzes visus tabu ignorējoša tabloīdprese.

Te nu ir tikai viens vienīgs virsraksts iespējams, un tas skan:

LUCAVSALĀ ŠONAKT KRIEVIEM IZDALĪTI CIRVJI

http://www.delfi.lv/izklaide/popmuzika/melomanija/foto-jestri-aizvadita-pirma-festivala-kubana-nakts.d?id=46308179#!dgs=dgslv-60377:5001199
http://www.delfi.lv/izklaide/popmuzika/melomanija/foto-jestri-aizvadita-pirma-festivala-kubana-nakts.d?id=46308179#!dgs=dgslv-60377:5001203
http://www.delfi.lv/izklaide/popmuzika/melomanija/foto-jestri-aizvadita-pirma-festivala-kubana-nakts.d?id=46308179#!dgs=dgslv-60377:5001197
http://www.delfi.lv/izklaide/popmuzika/melomanija/foto-jestri-aizvadita-pirma-festivala-kubana-nakts.d?id=46308179#!dgs=dgslv-60377:5001209

 
 


 
  2015.08.03  09.53
---

Man tomēr ļoti ļoti patīk lēta māksla. Divi šīs LD skaistākie iespaidi, kas arī vienīgi koncerti fesitvālā, kurus noskatījos pilnībā - "S.A.D." un "Brutto". Nu primitīvu klišeju pārpildīti, pat tā, ka visu laiku ironiski jāsmīn, bet vienlaikus milzu kaifa sajūta un vēlme taščīties un taščīties un apziņa, ka "vot, šitais ir precīzi manai gaumei".

Un vispār tagad esmu viss tāds lepns, jo man ir attiecības ar rokzvaigzni.

 
 


 
  2015.07.29  22.04


Kad gadiem es pāri skatos... 
 


 
  2015.07.29  08.58
---

Asinskāru jums visiem rītu! Nāvi moskāļiem!

http://www.delfi.lv/news/world/other/baltkrievu-pankroka-legenda-mihaloks-lukasenko-un-putina-diktaturas-pec-daziem-sitieniem-sabruks.d?id=46269375

 
 


 
  2015.07.28  15.01
---

Tāds naivs jautājums - bet vai kāds nevarētu kaut kur sadabūt un paņemt uz Labudabu balt-sarkan-balto karogu, lai var "Brutto" laikā vicināt...

 
 


 
  2015.07.28  14.11
---

http://www.delfi.lv/kultura/news/culturenvironment/nobalso-par-vietu-kur-13-augusta-koncertes-lnso-muziki.d?id=46266065

 
 


 
  2015.07.27  09.30
---

Sestdienas guvums - pusotrs spainis ķiršu, spainis jāņogu un milzīgs maiss liepziedu.

Tās pašas dienas vakarā pārbrauciens no dzimtā novada uz Jelgavu. Tur - varen iespaidīgs PV koncerts. Vidējais latvietis ir pelnījis, ka par viņu tā rūpējas un uzceļ pļavā U2 cienīgu konstrukciju. Varbūt mazāk muks uz Īriju.

Pēc tam uz Rīgu, tad naktī Kaņepe, tad Slavenā Pasēdēšana Uz Trubām, Zem Kurām Ir Špalas, ar Viljama Š. un Roberta B. daiļlasījumiem.

Un visbeidzot svētdien - ilga, monotona darbošanās ar Rasbainieka daiktu un plīti, kas rezultējās 20 burciņās un 3 pudelēs ziemas krājumiem.

Toties šonedēļa ir sākusies ar ko? Jā! Ar "Labas dabas" smaržu gaisā. Mūsu visu nāsis tīksmīgi trīc kā jauniem briedēniem un mūsu acis metas valgas dižā apsolījuma gaidās.

 
 


 
  2015.07.26  16.08
---

Sēžu, spiežu, spiežu ar Rasbainieka daiktu. Brīžiem kauls nāk ārā, bet brīžiem tomēr nē.

 
 


 
  2015.07.24  12.08
---

A pašmāju žurnālistika i nedrīkst vārdiņu bilst, lai netiktu par neobjektīvu un skandalozu nosaukta.

Phe! Re, kā vajag!

https://pbs.twimg.com/media/CKqtQ6sWcAAPHcV.jpg:large

 
 


[ << Previous 25 ]