User Profile
Friends
Calendar
Zarathoustra des classes moyennes

Below are the 25 most recent journal entries.

[ << Previous 25 ]

 

 
  2018.07.09  10.54
---

Nu bet vai tad nav tā, ka to komūnistu umpapā kiču "Manai dzimtenei" tie inteliģentie un ar gaumi apveltītie cilvēki, kas plāno programmas, iekļauj tikai tāpēc, ka baidās nokaitināt tā sauktos "artusa vēlētājus"?

 
 


 
  2018.07.05  16.49
---

Labdien!

SIA -------- interesē ievietot savu sludinājumu/reklāmu jeb baneri Jūsu mājas lapā, kas noteiktos laikos “izlec ārā“. Cik šis pakalpojums izmaksātu?

Ar cieņu,

-------- -----------
Meža resursu administratore

 
 


 
  2018.06.27  12.19
---

Atvainojos, ja kādam šķitīs vecs joks, bet nu dikti labs.

====
Interviewer: “Do you think Brazil’s 1970 team can beat today’s Argentina?”
Pelé: “Yes.”
Interviewer: “By how much?”
Pelé: “1-0"
Interviewer: “That’s it?”
Pelé: “Well, most of us are over 75 years old now.”

 
 


 
  2018.06.20  09.24
---

Izlasīju, kas "Kantar TNS" aptaujas izpratnē ir galvenās izdegšanas pazīmes Latvijas strādājošajos.
Nevēlēšanās uzņemties jaunus darba pienākumus – 56%
Nespēja aizmigt darba dēļ – 54%
Nespēja koncentrēties – 53%
Pastāvīga trauksmes sajūta – 36%
Regulāra alkohola lietošana darba radītā stresa dēļ – 28%.
Man izteikti piemīt visas, izņemot pirmo, jo man visu laiku tieši otrādi gribas uzņemties arvien jaunus pienākumus. Kas, saprotams, noved pie tā, ka arvien trakākā pakaļā iet ar pārējām izdegšanas pazīmēm. Ha!

 
 


 
  2018.06.14  14.21
---

Visu mūžu esmu centies dzīvot pēc Begemota principa – nevienu neaiztikt, neko nedarīt, vienkārši kārtīgi labot savu prīmusu. Bet izrādās, ka neskaitāms bars visādu meža dīvainīšu kaut kad kaut kādā (bez)sakarā ir nolēmuši, ka viņiem ir motīvs vest aizkrāsnes karu pret mani. Un pēdējās dienās viņi sāk līst ārā no savām aizkrāsnēm. Uzjautrinoši.

 
 


 
  2018.06.14  10.08
---

Es tā iedomājos – cik labi, ka tālajā 2009. gadā notika viss tas leģendārais incidents ar Ūdri, kurš "Positivus" no skatuves aicināja izģērbties, Joņevu, kurš tur bija blakus, un kuru pēc tam izmeta no festivāla, utt. Jo pateicoties tai jezgai vēsturē palika preses fotogrāfijas ar Mētras plikām krūtīm. Tagad, kad tās ir pilnībā notetovētas, cilvēce ir pelnījusi iespēju ik pa laikam paskatīties un salīdzināt, kā bija pirms tam.

 
 


 
  2018.06.10  21.06
---

Atvainojos, ja esmu jau šo te rakstījis, bet mani nenormāli kaitina Kaķis, kurš vienmēr pretīgi apsaukā Lupatiņus par dumiķīšiem.

 
 


 
  2018.06.03  22.23
---

Diršu pieturā

Rēzeknes novada Dirši
Ir mīlīga sādžiņa,
Dziesmas dzimtajā valodā
Skan tur no rādžiņa.
Lai izprastu senču zintis
Man nevajag dievturu,
Es iztēlē sevi pārceļu
Uz Diršu pieturu.
Ir tautas dzīvesziņa
Kā krekls man mugurā,
Pieveru acis un smaidu
Es Diršu pieturā.
Kur stiprāk var sajust Latviju,
Tai ieausties dzīparā?
Mēs mūžīgi brāļi un māsas
Tur Diršu pieturā.

 
 


 
  2018.06.01  17.26
---

Tikko pagalmā viens ūsains vīrs krāmēja no sava auto kravas kastes malku manas kaimiņienes šķūnītī un tikmēr tādā viszinošā tonī kaimiņtantei stāstīja: "un, kad es tur strādāju, es visu redzēju – kā Savickis Kalvīti, kad viņš bija vēl ministru prezidents, kā puņķi raustīja, un Ulmanis stāvēja blakus bailēs apčurājies kā puišelis."

 
 


 
  2018.06.01  15.34
---

Kņadā par Laikmetīgās mākslas muzeju ziņu fona informācijā ik pa laikam iekļūst fakts, ka tā ABLV rūpīgi savāktā kolekcija, kuras dēļ to muzeju vajagot celt, esot pusmiljona eiro vērta. Kāpēc par šo neviens neceļ traci? Kas tā, bļā, tad par tādu latviešu laikmetīgo mākslu, kas maksā sūda grašus? Viena Hērsta uzšķērstas haizivs spura, vai viena Kūnsa piepūsta suņa auss maksā 10 reizes vairāk kā visa šī kolekcija. Un kāpēc jāceļ ēka par daudzdesmit miljoniem, lai tur ieliktu saturu par grašiem? Es čista neko nesaprotu. Kāds varētu mani apgaismot?

 
 


 
  2018.05.28  08.57
---

Tā! Esmu savācis visus "Rīgas Laika" numurus kopš 1993. gada novembra.
Uz to gāju gadus trīs.
Sirdī tukšums. :D
Vai man tagad ir tā kolekcija jāapdrošina?

 
 


 
  2018.05.22  20.34
—-

Vai jūs gribētu, lai Suaress kādam iekož Krievijā?

 
 


 
  2018.05.20  17.45
---

Meitai jenī, bet man loral.

 
 


 
  2018.05.17  19.10
---

RL lasot...

Nu, nu, gan atlaida! Vajadzēja varbūt šito izķert redaktūrai, kad Ceipe aizrunājās līdz tam, ka vienam un tam pašam ģenerālim Hallartam, kurš bijis pietuvināts Pēterim I, Katrīna Lielā esot piešķīrusi milzīgu pensiju. Ja tie Cincendorfa sūtņi te parādās ap 1730., tad visticamāk ir runa par Martiņu Skavronsku, kura to pensiju deva, bet viņa toč nav ar pievārdu Lielā. :)

 
 


 
  2018.05.16  22.33
---

Runājot par māņticību... Ja godīgi, vispār jau, kad pakāsa visas pārbaudes spēles, es klusiņām nodomāju – laba zīme – moš, tiks astotniekā. Bet nevienam neteicu.

 
 


 
  2018.05.16  13.02
---

Saprotu, ka par "nigēriešu tipa spamu" ņirgāties ir so yesterday, bet šis izklausās tik lieliski!

====
Sveiki! Es nosūtīju šo vēstuli pirms mēneša, bet es neesmu pārliecināts, ka jums tas ir, *es gribu, lai jūs būtu mans mirušais klients, jūsu valsts pilsonis*. Es esmu privāto jurists (jurists miris). Vēlāk klients, kas nomira automašīnas negadījumā ģimenē, nokļuva bankā 13 miljonu piecdesmit astoņdesmit tūkstošu eiro (13 580 miljoni). Kad neveiksmīgais radinieku meklējums brīdis, es nolēmu sazināties un atbildēt uz viņu, ja viņš ir ieinteresēts.

Atbilde uz plašāku informāciju.
Ar cieņu
Timothy M. Gerard,

 
 


 
  2018.05.09  12.28
---

Viens no interesantākajiem piedzīvojumiem Prāgā atgadījās piecpadsmitgadniecei. Kamēr mēs ar ratos čučošu viengadnieku sēdējām uz soliņa pie Rūdolfiniuma, dzērām baltvīnu no kakliņa un skatījāmies pāri upei uz izgaismoto Vita katedrāli, piecpadsmitgadniece bija iepazinusies uzreiz ar kādiem desmit itāliešu puikām – gadu par sevi vecākiem, kuri viņai bija maksājuši par alu, viņa viņiem mācījusi angļu valodu, izrādījusi vecpilsētu un vispār jutusies kā karaliene, līdz atnākusi itāliešu skolotāja un aizvedusi tos uz viesnīcu.

Savukārt, atgriežoties kantorī, uz galda mani sagaidīja "Prāta vētras" jaunais albums ar četru kungu autogrāfiem. Un es teikšu – pēc abiem neizteiksmīgajiem "Klusās dabas" un "7 soļiem" te atkal ir kaut kas, ko ir vērts noklausīties vairāk par vienu reizi. Protams, tur zviedru producenti ir mērķtiecīgi aizveduši pilnīgā sintētikas koldplejā, bet tik un tā skan ausij tīkamāk. Šie sirmgalvji nebaidās atzīt, ka ir nekas vairāk kā kvalitatīva popmūzika un tādējādi noārda iespējamo pārmetumu par kaut kādu divkosību. Bez tam ir viena pavisam skaista dziesma, kas tagad uz kādu laiku būs mana mīļākā PV dziesma – "Kas būs - būs". Tā vispār izklausās kā radīta 1998. gadā, un būtu iekļaujama albumā "Starp divām saulēm" kopā ar "Hop hop" un "Lec" un citām "es tevi mīlu, tu mani nē, la-la-la" tipa dziesmām. Iespējams, ka viņu pamatpublikai tas naher nav vajadzīgs, jo viņi nesaprot, kāpēc vecam onkulim jādzied par to, ka "vēroju, kā tu ej uz augstskolu, bet baidos pieiet klāt", un vai tas neliecina par pervelību. Savukārt man liekas, ka tā ir drosmīga atļaušanās pakoķetēt ar pašcitēšanu vecumā, kad tas vairs it kā nebūtu taktiski.

 
 


 
  2018.05.03  07.47
—-

Vakar lidmašīnā palasīju pagājušās nedēļas “Ir”. Divas kultūrnezināšanas kļūdas vienā numurā - “Plikpauraino dziedātāju” nav sarakstījis Bekets un “Briljanta rokā” nedarbojas Šuriks. Kur skatās redaktori?

 
 


 
  2018.04.20  14.14
---

Nedēļas kašķa sakarā atļaušos norādīt uz kognitīvo disonansi. Puika no Punktuma par savu mākslas vēstījuma izpausmes veidu izvēlējies nēģeru bandītu subkultūrā praktizētu formātu, ko normāls smalks baltās rases intelektuālis un literatūras kritiķis nemūžam nedarītu. Tad nu lai ievēro konsekvenci un iet sist sev netīkamo domu paudēju ar beisbolnūju.

 
 


 
  2018.04.17  09.19
---

"Rake's Progress" – lai piedod izcilā režisore, kuras daiļradi tiešām ļoti mīļoju, bet te visa bija par daudz. Parasti es vīpsnāju par tādiem teātra vai operas apmeklētājiem, kas sūdzas par režijas pārsātinātību. Bet šoreiz pats kritu par upuri tam, ka aiz ņirboņas pazuda Stravinskis.

 
 


 
  2018.04.11  14.06
---

Ceru, ka šodien visā pasaulē nodibinās daudzas rokgrupas ar nosaukumu "Gas Killing Animal".

 
 


 
  2018.04.04  10.24
---

http://www.delfi.lv/latvijas-literaturas-gada-balva-2018/#latvijas-literaturas-gada-balva-2018

 
 


 
  2018.04.04  10.21
---

Cibiņi, adītāji!

Brīvdienās, kārtojot lauku īpašumā kumodi, atradu trīs lielus maisus ar dažādu krāsu, dažāda resnuma vilnas dzijām. Izgatavotas 90-to gadu sākumā fabrikā “Tekstiliāna” – ir autentiskāka vilna nekā tas, ko pašlaik pārdod veikalos, bet nebūs tik mīksta, mīlīga. Varbūt kāds starp mums ir liels adītājs vai liela adītāja paziņa – tad varam sarunāt, ka atdodu pret mazu, bet taisnīgu atlīdzību.

https://www.youtube.com/watch?v=1Ulz5RUyw7w

 
 


 
  2018.04.03  16.18
---

Urā, urā, urā! Pateicoties vienam mīļam cibiņam, nu man no visiem aptuveni 300 jebkad izdotajiem "Rīgas laika" numuriem trūkst tikai viena – 1994. gada jūlija. Esmu gatavs ziedot ļoti daudz, lai pabeigtu kolekciju. Protams, šis nav aicinājums apzagt bibliotēkas vai spīdzināt sirmgalvjus, bet, ja nu brīnumainā kārtā kāds, kurš līdz šim lasīja Cibā par maniem meklējumiem, un necēla ne ausu, tagad tīri mantkāres nolūkos apzinās iespējas, tad būšu laimīgs...

 
 


 
  2018.03.27  09.48
---

Pirms pāris gadiem daudzkur, tai skaitā Cibā, aktīvi uzdarbojos, lai savāktu visus jebkad iznākušos "Rīgas laika" numurus. Ja nu kādu interesē, ar ko tas beidzās, tad nu jau vairāk nekā gadu man ideālai kolekcijai pietrūkst piecu numuru. Četri no 1998. gada un viens no 1994. gada. Un tos nekādi, nekādi nevar sadabūt. Tātad līdz šim martam būtu jābūt 293, bet man ir par pieciem mazāk. Ja nu notiek brīnums, un kāds pēkšņi zina, kur man meklēt trūkstošos, dodiet ziņu!

 
 


[ << Previous 25 ]