User Profile
Friends
Calendar
Zarathoustra des classes moyennes

Below are the 25 most recent journal entries.

[ << Previous 25 ]

 

 
  2015.05.25  09.36
---

"Gaujarta" jaunajā EP ir viena dziesma krieviski, kas tāds Spēks! Tikpat diža kā savulaik "Prosnulsa ja".

Un attiecībā par Gunu laikam bez tā, ka viss ir skaisti tajā dziesmā, visgaumīgāk ir tas, ka viņa vispār ir šajā pasākumā. Tas parāda, tā teikt, kurš šajā valstī ir viskrutākais. Tas būtu apmēram tā, ja Merila Strīpa vai Džuliana Mūra visu mūžu neko īpaši nedziedātu, un tad pēkšņi tieši ar tevi kaut ko iedziedātu. Pārcilvēcīgi skaisti.

Un vēl - tas, ka dziesma ar Gunu ir ar Ziedoņa vārdiem, arī ir pareizi. EM dod labu pretsitienu pasaulei, kura nodomāja, ka pēc "Viegli" aktivitātēm Ziedonis ir diskreditēts uz mūžu mūžiem. Nē - izrādās, tomēr normāls čalis. :)

 
 


 
  2015.05.22  10.38
---

Paceliet jūsu lūpu statusu līdz slavenību līmenim!

Tūlītējs efekts 30 sekunžu laikā
Zinātniski pierādīta efektivitāte
Nav blakusparādību
Godalgotā formulēšana
Vairāk nekā miljons apmierinātas sievietes

http://www.citylipspro.com/lv1q921h/m/

 
 


 
  2015.05.21  10.15
---

Dzintaru koncertzāles atklāšanā bija burvelīgs Šimkus un akustika, un nepiekrītu nevienam snobam, ka bija nepareiza repertuāra izvēle, un tipa nevajadzēja spēlēt Listu un savu paša "Melno čarlstonu".

No otrās daļas aizlaidāmies, jo tur solīja Raimondu Paulu ar bigbendu, kas visticamāk sačakarētu pēcgaršu.

Aizskrējām uz "Gaujarta" EP prezentāciju, kura bija beigusies, tas ir - formālā daļa bija beigusies. "Čomskī" bija neformālā - tur uzzināju visādu vielu pārdomām.

 
 


 
  2015.05.19  12.14
---

Cibas meitenes, kuras šogad nevarēja tikt vai nokavēja uz šo
https://www.facebook.com/events/414411675413039/
var vēl paspēt pieteikties uz šo
http://53cd7b5dac2ba.mailerlite.com/r5d0t7/6766032359/u6y0/

 
 


 
  2015.05.19  09.08
---

Pēc pamatotiem Kaplača aizrādījumiem vairāku gadu garumā, tas vakar notika - mēs aplūkojām kaut ko no Liepājas. Konkrēti - "Piafu". :)

Tā ir diža izrāde no tā viedokļa, ka, manuprāt, režisore ir pavadījusi tūkstošiem stundu, fiškojot visus sīkumus, kad kam kā jānotiek mizanscēniski, tērpos, dekorācijās, mūzikā un visos citos iespējamos simbolos un simboliņos. Tā ir must-see! izrāde, liela savā izstrādātībā.

Vienlaikus tā ir kaitinoša izrāde, jo - sorry, par snobismu - man tiešām viss, kas nav JRT un VDT, šķiet tāda tingeltangeļa estētika, pat tad, ja tiek rādīts kaut kas dziļš un spēcīgi sirdi plosošs, kā šajā gadījumā.

Tas, kā režisore traktē ar seksualitāti saistītās kaislības un lieto kaudzēm naturālisma erotikas atainojumā, mani kaitināja, un kārtējo reizi lika domāt, ka "Viņas visas, bļin, točno ir no Venēras, un to, kas Viņām darās galvās, normāls cilvēks nekad nesapratīs", bet uz izrādes beigām, pat, ja man tas riebās, noņemu cepuri tā priekšā, cik konsekventi tas stiliņš tiek noturēts.

Izrāde ir pārāk izstiepta. Man pareizi norādīja, ko jau biju piemirsis, ka izpaudās tieši tas pats, kas režisorei ar "Madamu Baterflaju" Dailē. Gribas mājās, liekas, nu cik vēl var vilkt garumā! Tikai, ja Dailes izrāde bija caur-caurēm sūds, tad šī ir tomēr iespaidīga.

Jēkabsone ir laba. Taču droši vien, ka viņai balvu iedeva ne tik daudz par unikāli izcilo spēli, kā par to, ka šī ir no tām lomām, kurā ir jāaizpilda visa izrāde un jānotur šī aizpildīšana. Nu apmēram par to pašu, par ko Robertsai iedeva par "Brokoviču".

Un tad tur ir meitene, kas spēlēja Marlēnu Ditrihu un dzied kā dieviete. Padomā tik, kamēr visādi čiepstētāji un blējēji drūzmējas pa "talantu fabrikām", kaut kur mierīgi sēž savā aktrises lauciņā cilvēks ar vienu no labākajām dziedamajām rīklēm valstī. Kruta!

 
 


 
  2015.05.18  17.09
---

"Ručs un Norie" laikā ik pa laikam bija asaras acīs. Stāsts par šausmīgi skaistu aizejošu pasauli, kura nekad vairs neatgriezīsies.

 
 


 
  2015.05.18  11.44
---

http://www.delfi.lv/kultura/news/music/muzikim-rolandam-udrim-40-sveicam-jubileja.d?id=45978569

 
 


 
  2015.05.18  11.05
---

Parēķināju drusku imprūvmentu.

[tālāk īstiem sārtvaidžiem, lūdzu, neskatīties, jo tas viss būs tik amatieriski un lūzerīgi, ka jūs tikai vīpsnāsiet, bet respektējiet, ka man tas ir būtiski...]

2014. gadā - mūža pirmajā skrējienā (ja neskaita dažus tautasdziesmas maratonus 12 gadu vecumā):
Ja pieņemtu, ka visi, kas skrēja 10km, ir 100, tad atskrēju 78-tais.
Ja pieņemtu, ka visa mana vecuma grupa ir 100, tad atskrēju 88-tais.
Vārdu sakot - riktīgs pakaļgala sisītis.

2015. gadā:
Ja pieņemtu, ka visi, kas skrēja 10km, ir 100, tad atskrēju 52-tais.
Ja pieņemtu, ka visa mana vecuma grupa ir 100, tad atskrēju 59-tais.

Tātad gandrīz katrs otrais ap40-gadīgais amatieris - vīrišķis - skrēja štruntīgāk.

Bezkaislīgā matemātika apstiprina divus novērojumus trasē.
Ja pērn pēc Ķīpsalas pagrieziena, uzmetot acis tiem, kas vēl skrēja uz Pārdaugavas pusi, likās, ka tur vairs neviena nav, tad šogad likās - vēl milzu gara aste.
Ja pērn visu skrējiena laiku likās, ka absolūtais vairākums man skrien garām, tad šoreiz likās, ka absolūtais vairākums maisās pa kājām.

 
 


 
  2015.05.17  15.33
---

00:58:22

 
 


 
  2015.05.12  14.30
---

Šodien ir viena no manas dzīves svinīgākajām dienām.

Tā pati, par kuru daudz rakstīts visādos romānos par cilvēkiem, kas "cīnās pa dzīvi".

Pēc ceturtdaļ-pagaidām-aizvadītā-mūža būšanas parādā Swedbank, esmu dzēsis hipotēku, un man ir dzīvoklis bez apgrūtinājumiem.

Varbūt mans stāsts pat drusku simbolizē to, kā manai paaudzei iet lielajos šīs valsts tautsaimniecības procesos.

 
 


 
  2015.05.08  13.28
Tikmēr Latvijā...

zane z........@gmail.com
1:02 PM (25 minutes ago)

to ...............

Labdien, velos informet ka Kombuliene ir loti negodpratiga, nesen socialajos tiklis vina ludza lai kads vinai uzdavina sintezatoru, es atsaucos un uzdavinaju dargu sintezatoru kuru biju pirkusi vacija, tagad sii kundzite vinu pardod talak par naudu. uzskatu ka esmu apkrapta un griezisos policijaa.

 
 


 
  2015.05.07  09.36
---

"Bārdas", Dearty Deal Teatro


Khmmmm.... Nu ko lai saka? Tā kā Latvijā visi viens otru pazīst, laikam jārunā saudzīgi. Teiksim tā - ir tāda, sauksim to, "do-it-yourself" estētika, kas sadzīvē, piemēram, raksturojama ar metaforu, ka bieži mēs, zinot, ka nesanāks smuki perfekti izruna, angliski runājam uzsvērti ar akcentu, lai slēptos aiz komiskās nevarības - iz sērijas "jū ār pritī beibe, jēa". Līdz šim Latvijas mūzikas druvā do-it-yourself lepni kopa visi iespējamie joku mākslinieki, kuri speciāli spēlēja šķībi, amatieriski, izmantoja visas klišejas par to, kas izskatās nožēlojami, un no tā barojās savā mākslā. Un ar izrādi "Bārdas" do-it-yourself pieeja ir skārusi nu arī teātra mākslu. Viss.

 
 


 
  2015.04.30  23.57
---

Vēl viens pamācošs stāsts no manu guilty pleasures apcirkņiem. Springstīnomāniem zināms, citiem ieteicams.

1984. gadā Boss, kā zināms, izdeva savu vispopsīgāko un komerciāli veiksmīgāko super albumu "Born in the U.S.A.", kurā praktiski visi skaņdarbi bija gadsimta hiti. Gan brīvajai paaudzei tajā pusē dzelzs priekškaram, gan mums - Ermanbrika un Mūrnieka apgaismotajiem - viens no sentimentālākajiem brīžiem saistībā ar šo albumu ir "Dancing in the Dark" video, kur inscenētā tipa koncertā Boss izvelk no publikas randoma meiteni, kuru spēlē Kortnija Koksa, un uzsāk deju.

Tad nu lūk - 2013. gadā viņš koncertā atkārtoja to ar savu vairāk nekā 80 gadus veco māmiņu. Lūk, tāds dēls es gribētu būt... :(

https://www.youtube.com/watch?v=XlvjznOEWjk

 
 


 
  2015.04.29  20.55
---

Tā, tā, tā.. Bļā!

Kad jūs pēdējo reizi pārlasījāt jaunāko Zeltenē, Dievietē utml?

Šovakara feivorīts:

http://dievietei.focus.lv/kapec-sievietes-gulta-ir-kompleksainas-un-nemakuligas-butnes/

Jāatceras, ka vīrietis seksā iztērē daudz spēkus un enerģiju, jo viņš aktīvi kustinājis rumpi, gurnus un pirkstus.

 
 


 
  2015.04.29  17.27
---

Te atkal ir darbs Ceham...

https://www.facebook.com/events/1439921009651317/

 
 


 
  2015.04.29  13.18
---

OMFG, kas par kanceļarītu!

====

SIA “Jānis Roze”, Atlasa ielā 10, Rīgā, LV 1026, Latvija, Tālr. 67501562, fax: 67370922, E-mail:ofiss@jr.lv

Sarkanas rozes autoram jeb atskats uz ES Literatūras balvas ieguvēja Jāņa Joņeva sumināšanas pasākumu

Pirmdien, 27. aprīlī, plkst. 15.00 t/c SPICE grāmatnīcā „Jānis Roze” notika tikšanās ar Eiropas Savienības Literatūras balvas ieguvēju, grāmatas JELGAVA 94 autoru Jāni Joņevu.
Pasākums tika atklāts ar Latvijas Kultūras ministres Daces Melbārdes uzrunas nolasīšanu, kurā ministre saka PALDIES autoram par ieguldīto darbu un novēl vēl daudz, daudz vērtīgu grāmatu un panākumu.

Kultūras ministriju klātienē pārstāvēja ES kultūras kontaktpunkta nodaļas vadītāja Zanda Aveniņa, kura ne tikai pasniedza autoram sarkanas rozes, bet arī pastāstīja vairāk par ES Literatūras balvas nozīmi Eiropas Savienības kontekstā.

Jāni Joņevu uzrunāja arī uzņēmuma „Jānis Roze” izpilddirektore Ināra Beļinkaja, pastāstot gan par savu pirmo tikšanos ar autoru, gan arī par organizācijām, kas rīko ES Literatūras balvu – Eiropas Komisiju, Eiropas Grāmatu tirgotāju federāciju, Eiropas Rakstnieku padomi un Eiropas Izdevēju federāciju.

====


Nesavtīgi palīdzot Rozes PR cilvēkiem, ieveicu trīs nelielus labojumus, un nu relīzē lietotā valoda izklausās daudz piemērotāk

Sarkanas rozes autoram jeb atskats uz Staļina prēmijas ieguvēja Jāņa Joņeva sumināšanas pasākumu

Pirmdien, 27. aprīlī, plkst. 15.00 LPSR Rakstnieku savienībā notika tikšanās ar Staļina prēmijas ieguvēju, lugas MĀLS UN PORCELĀNS autoru Jāni Joņevu.

Pasākums tika atklāts ar LPSR MP kultūras komitejas pr-jas b. Daces Melbārdes uzrunas nolasīšanu, kurā biedrene saka PALDIES autoram par ieguldīto darbu un novēl vēl daudz, daudz vērtīgu grāmatu un panākumu.

Kultūras ministriju klātienē pārstāvēja PSRS brālīgo republiku kultūras kontaktu nodaļas vadītāja Zanda Aveniņa, kura ne tikai pasniedza autoram sarkanas rozes, bet arī pastāstīja vairāk par Staļina prēmijas nozīmi Padomju Savienības kontekstā.

 
 


 
  2015.04.29  09.52
---

"Māceklis" JRT.

Ļoti ļoti jocīga pēcgarša. Šķiet, sen nav bijis tā, ka ir skaidrs - tā nebija laba izrāde, bet nevar arī pateikt, ka slikta vai vienaldzīga. Tur kaut kas nav tajā visā. Un sāk uzmākties doma, kura pēc VDT "Apjukuma" nebija, bet tagad ir - a varbūt, ka tas Marienburgs vienkārši ir vājš dramaturgs, un Meikšāns cenšas izspiest vasku no sūda...

Silvija Radzobe man sēdēja blakus, sākumā vienīgā skaļi smējās un aplaudēja dažās vietās, vēlāk kļuva rezervēta.

 
 


 
  2015.04.28  09.41
---

Ešenvalda "Ziemeļu gaisma"

Man ļoti patika pārpasaulīgais vēriens, un tas, ka dzīvs dziedājums un simfoniskā mūzika tiek miksēta ar ierakstu, protams, balansē uz popsas riska, taču šoreiz ne tik ļoti, lai būtu slikti - drīzāk - tā jau 21. gadsimtā ir jātaisa dižiem Eiropas līmeņa skaņražiem māksla, un ja Orfs vai Vāgners tiktu pie videoprojekcijām un eskimosu dziedājumu ierakstiem, viņi nešauboties tos izmantotu. Bet tomēr, tomēr, lai pavisam izzustu ķēpīgā popsas sajūta, tad kaut kā orķestra un kora, it īpaši kora epizodēm vajadzēja izskanēt kaut kā vairāk, skaļāk un vērienīgāk.

 
 


 
  2015.04.27  09.48
---

Svētdiena. Lielais (nu labi - vidējs) loks ar riteņiem pa Rīgu:

Pa mazajām Torņkalna ielām līdz Salu tiltam, pa Salu tiltu pār upi, pa Maskačku šurp turp gar Manēžu, pa Mazo Kalna ielu, Līksnas ielu, Viļānu ielu, Ebreju, Jersikas utt, pa Lomonosova un Lubānas ielu pāri dzelzceļam, pa Dārzciemu līdz Vietalvas ielas pārbrauktuvei, pa Matīsa kapiem, pa Pērnavas ielu līdz Grīziņkalnam, zigzagos pa Grišķeni, pa Lauku, Vārnu, Zvaigžņu, gar Sporta namu pa pagalmiem uz Tallinas ielu, pa Miereni uz Lielajiem kapiem, krustu šķersu Candera, Pumpura, Berga un citi slavenu nelaiķu obelliski, pa Zirņu, Tomsona, Vesetas ielām, pa Kluso centru, pa kanālmalas apstādījumiem, kur pieminekļi Brastiņam, Sudraba Edžum, Ulugbekam, Puškinam, pa Vanšu tiltu, pa Daugavgrīvas un Kuldīgas ielām uz Botānisko, pa Elvīras un Gregora uz Zasulauka staciju, pa mazām Zasulauka ieliņām, pa Krūzes ielu un Ulmaņa gatvi mājup.

 
 


 
  2015.04.23  19.31
---

LaLiGaBa

Latvijas Liesbietes, Gaji un Baseksuāļi

 
 


 
  2015.04.23  09.19
---

Meikšāna "Apjukums" VDT

Lieliska izrāde. Piekrītu visam, par ko Jonīte slavēja "Delfi" recenzijā un Radzobe jr. kritizēja "Ir" recenzijā. Jāsmejas bija līdz asarām.

Atsauca atmiņā kaut kad agrā jaunībā amatierteātru kustībā redzētus Mrožeka, Jonesko iestudējumus. Dažreiz likās, ka ar tādu "pigorīgo ņemšanos ar rīcībām un pavērsieniem, kuras vienkāršais pilsonis nesaprot" tomēr profesionālam teātrim nebūtu jānodarbojas. Bet racionāli izskaidrot šo sajūtu nemāku.

Bet ļoti svarīgs moments bija arī mājupceļā no Valmieras ieskriet Cēsīs uz pusstundu apsveikt vārda dienas gaviļnieku. Sanāca Vidzemes roudtripiņš vienas pēcpusdienas - vakara garumā.

 
 


 
  2015.04.21  14.33
---

Pasaule ir pilna ar ļoti dažādiem cilvēkiem un viņiem katram galvā ir ļoti dažādas savas tēmas, par kurām cepties.

Lūk, piemēram, kāds kas sevi sauc
Elijah
Patriarch of the Byzantine Catholic (Universal) Patriarchate
ir šodien izplatījis paziņojumu visas pasaules medijiem, kurā citastarp saka:

On Maundy Thursday, 2 April 2015, Francis I approved transsexualism by his gesture

Francis celebrated Mass at Rebibbia Prison in Rome. There he washed the feet of 12 prisoners, six men and six women; among the latter was a he-she transsexual with the name of “Isabel” (https://youtu.be/fM8Clj-Nujw). This act of washing and kissing the foot of a transsexual is more than a simple approval of transsexuals; it is a full consecration of them. Any Catholic can now change sexes and justify it with this act of Francis. But this is the work of the Antichrist!

 
 


 
  2015.04.21  10.58
---

Latvija var

http://www.delfi.lv/kultura/news/culturenvironment/latviesu-makslinieks-veidojis-grupas-cradle-of-filth-jauna-albuma-vacinu.d?id=45847707

 
 


 
  2015.04.20  14.28
---

Aleluja!

https://www.facebook.com/events/695846163857248/

 
 


 
  2015.04.20  09.45
---

Tātad. KK, manuprāt, savā aizkustinoši kautrīgajā un ne visai bagātu vārdu krājumu angļu valodā, kas nekādi netraucē un simpātijas nezūd, izstāsta eseju, kuras saturs vienkāršojot ir - senos laikos "cool" - tas bija Klints Īstvuds, kas aukstasinīgu ģīmi nošauj sliktos kovbojus, bet tagad cool ir būt tādam pašam kā visi citi, un lielu lomu pie tā spēlējis Džārviss Kokers.

Come on! Nu pilnīgi skaidrs, ka šajā stāstā var atrast desmitiem loģikas nepilnību, kur piesieties! Bet, ja tu nāc uz KK priekšlasījumu, tu tak, pieļauju, zini, uz ko nāc, jo esi lasījis RL, un zini, ka viņš rotaļājas ar kulturoloģiskām pasāžām. Vai nu izbaudi, vai liecies mierā...

Bet iznāca tā, ka man bija jāsarkst visas latvju publikas vietā, jo nez kāpēc auditorija jautājumu daļā pēkšņi metās virsū runātājam, it kā viņš tagad mēģinātu aizstāvēt disertāciju un mūsu mērķis būtu norādīt uz viņa akadēmiskiem trūkumiem un izčakarēt viņu. Sākot ar Tīronu, kurš uzbrauca, ka vispār tērēt laiku, lai domātu par tādiem zemcilvēkiem, kas "grib būt cool" nav filozofa cienīgi, beidzot ar virkni jauniešu, kuri pārmeta, ka KK "cool" nav īsti tas "cool", kas pašlaik ir "cool".

KK, protams, taisnojās, ka viņš jau nav runājis par modi vai subkultūru stilīgumu, bet par lielākiem sabiedriskiem procesiem Vakareiropā, taču caur to viņam nabagam nācās it kā atšķaidīt esejas domas tīrību, un tas viss bija lieki, lieki, nevajadzīgi, un man vismaz mulsinoši.

Pati lekcija bija lieliska, par spīti tam, ka viņš divreiz albumu "Different Class" nosauca par "Common People".

 
 


[ << Previous 25 ]