User Profile
Friends
Calendar
Zarathoustra des classes moyennes

Below are the 25 most recent journal entries.

[ << Previous 25 ]

 

 
  2017.08.17  11.54
---

Nē, nu šodien tiešām ir pasaules skaistāko preses relīžu diena!

=====================

Labdien, cien., mediji,


Pārlieku lielā ažiotāža par sviesta cenu kāpumu masu medijos un sociālajos tīklos ir radīta ar stimulējošā mārketinga palīdzību. Šobrīd tiek mākslīgi celts pieprasījums, kam nav nekāda sakara ar sviesta pēkšņo popularitāti.

Biznesa augstskolas Turība Uzņēmējdarbības vadības fakultātes dekāne, lidostas "Jūrmala" valdes locekle, SIA Next Maritime Baltic valdes priekšsēdētāja Zane Drinķe par sviesta cenu kāpumu Latvijā.

Vairāk, lūdzu, skatiet pielikumā.

 
 


 
  2017.08.17  10.59
---

Sveicināti!

Viens no higiēnas paradumiem ikdienā ir matu mazgāšana. Papildus citiem sevis kopšanas paradumiem, arī šis ieņem ļoti nozīmīgu lomu ne tikai izskata, bet arī labas un koptas veselības ziņā. Tādēļ svarīgi ir noskaidrot, ko darīt situācijās, kad matus nav iespējams izmazgāt ar ūdeni, vai pat to nedrīkst darīt, jo ir saaukstēšanās vai kādi citi ierobežojumi. Tādās situācijās var “glābt” sausie šampūni un citi līdzekļi, kuru rezultātā mati atkal kļūst tīri. Aptieku tīkls Apotheka iesaka dažādus līdzekļus un paņēmienus matu mazgāšanai bez ūdens

Plašāka informācija un attēls pieejams pielikumā.

 
 


 
  2017.08.17  10.47
---

Labdien,

Šā gada jūlija beigās pēc festivāla “Summer Sound” tika atrastas dažādas mantas, kuras vēlāk nodotas Summer Sound informācijas teltī. Šobrīd tās atrodas Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldē, Liepājā, un gaida to īpašniekus. Pie mums atrodas šādas manas:

1) balts adīts džemperis
2) melna cepure
3) atslēgas ar piekariņu "Real Madrid"
4) atslēgas ar piekariņu "Gum Ball"
5) mp3 pleijeris
6) mobilais telefons "LG"
7) pases vāki ar metāla uzrakstu "VS" (kopā ar pasi)
8) vairāki dokumenti un norēķinu kartes

Aicinām aplūkot attēlos redzamās mantas un atsaukties to īpašniekus, zvanot pa tālruņa numuru 63404672 vai 110.

 
 


 
  2017.08.14  09.27
---

Vakar noķēru interesantu refleksiju. Lasu Jukas Rislaki grāmatu par Kronenbergu un vienā brīdī aizdomājos, kāpēc mūsu ģimenē, kas ir relatīvi lieli grāmatnieki, nav bijis tāda hita kā "Mazais ganiņš". Lai gan "Jērādiņa", "Sprunguļmuižas gadatirgus" ir kaut kas, ar ko, tā teikt, esmu uzaudzis. Nu un tad sapratu – "Mazais ganiņš" izdots mierlaikos 31. gadā un krievu laikos 58. gadā. Tieši tajos posmos, kad mūsu dzimtā nav bijuši mazuļi. Proti – pirms manas mātes bērnības un pēc tās. Baigi interesanti kā publiskā un privātā vēsture savijas. Diez, vēl kādam ir tādi novērojumi, ka kādu māju grāmatplauktā nav kanonisku bērnu grāmatu tikai tāpēc, ka izdošana sakrīt ar ne-bērnības periodu?

 
 


 
  2017.07.26  13.20
---

Pēc tā, ko es šodien redzēju, mana pesimistiskā prognoze ir tāda, ka "Mēs esam par!" iekšējo muļķu, kuri jau tur kopš pirmās minūtes, kā redzējām, spieto, dēļ, kā arī ļauno spēku precīzi realizēta melnā PR dēļ, nevis uzcels savu reitingu, bet zaudēs, un nevarēs atkārtot ne "Jaunā laika" ne "Zatlera Reformu partijas" panākumus.

Rezultātā mums būs maziņš procentiņš "Mēs esam par!" deputātu, maziņš procentiņš JKP deputātu, maziņš procentiņš to, kas būs kaut kā tur atkal pārgrupējušies starp Bondaru un Jaunupu.

Toties būs daudz ap Saskaņu ļoti konsolidēti krievu, un daudz ap ZZS ļoti konsolidētu valstsnozagšanas klanu kalpībā esošo. Rezultātā mēs dabūsim Saskaņas un ZZS vairākumu, un tradicionālās vērtības mīlošā tauta dabūs beidzot tādu valdību, kādu pelnījusi – ZZS + Saskaņa.

 
 


 
  2017.07.25  12.20
---

Varbūt kāds zina, kāpēc padomju laikā izdotajos Dikensa kopotajos rakstos latviski nav "Lielo cerību"? Vai ideoloģisku motīvu dēļ? Ja tā, tad kāpēc beigās nepievienoja, jo pēdējos sējumus jau izdeva pārmaiņu laikos, un tipa, tieši tāpēc pievienoja "Pikvika klubu", kuru sākotnēji nebija domājuši iekļaut.

 
 


 
  2017.07.13  11.03
---

Nekaulējoties nopērc tirgū govs kuņģi, mājās to kārtīgi izmazgā un sagatavo maģisko pildījumu.

Pildījumā ietilpst:
12 monētas viena centa vērtībā,
7 olas, glāze kviešu,
glāze citu graudu,
mazliet zirnekļa tīklu,
veca atslēga,
valrieksts (izlobīts).

Aizšuj kuņģi ar dzelteniem diegiem un izvāri. Pēc tam nolasi uz to 40 reižu: "Ramhat, Abrakalam, Iam, Koaf, Lathan, Urdines, Valaam, Kortes, Gabriel, Mumhat."

Aiznes izvārīto un novārdoto kuņģi uz lielu skudrupūzni un neskatoties nāc atpakaļ. Ticējums vēsta, ka mēneša laikā saņemsi lielu peļņu!

 
 


 
  2017.07.12  11.48
---

Beidzot ir pieteikts karš spineriem.

==========

Labdien!

PTAC vērš uzmanību uz populāro rotaļlietu – spineru drošumu, sevišķi tiem, kas aprīkoti ar LED gaismiņām. Gan vizuāli pārbaudot, gan testējot, esam konstatējuši, ka podziņbateriju nodalījumi ir ļoti viegli atverami un pieejami bērniem, kas rada AUGSTU risku podziņbateriju norīšanai. Kā zināms, ja podziņbaterijas iekļūst barības sistēmā, sekas īsā laikā var būt letālas.

Vienlaicīgi PTAC aicina neiegādāties nezināmas izcelsmes rotaļlietas, tai skaitā spinerus un pārliecināties par rotaļlietu marķējumu un citu informāciju.
Vairāk informācijas pielikumā!

 
 


 
  2017.07.07  15.52
---

http://lzc.lv/people/

Opā! Kamēr es gulēju, ir tapusi jauna organizācija, kas pagaidām ir definējusi divus mērķus – atjaunot mīksto Ŗ un panākt, lai mediji, kas raksta par jaunatnes olimpiādi, piemin, ka tās idejas autors ir Aivars Lembergs.

Es tomēr Lembi nesaprotu. Vai viņam tiešām ir tāds izmisums, ka ir gatavs pat tādu idiotu kā Albertu Jodi barot, vai arī viņš tiešām no sirds tic, ka ja viņš baros Jodi, tad ievērojami jaudīgāk varēs ietekmēt sabiedrisko domu.

 
 


 
  2017.07.07  15.27
---

Dabūju 12 no 15. Bet jūs?

http://www.delfi.lv/kultura/news/music/cik-pieredzejis-festivaletajs-tu-esi-parbaudi-savas-zinasanas-par-positivus.d?id=49026155

 
 


 
  2017.07.06  14.49
---

Beidzot, kāds ir pateicis, kā ir.

https://twitter.com/cepumiarpienu/status/882853984846974977

 
 


 
  2017.07.06  13.42
---

Par to Preses namu runājot. Nu neticu, ka no biznesa loģikas viedokļa ir kaut mazākās šances atpelnīt sakarīgā investīciju atdeves termiņā tos simtus miljonus, kurus bijušais Ukrainas ekonomikas ministrs tur sakās, ka guldīs iekšā. Paskat, kā tas pats Šeflers Zunda kanāla otrā pusē jau 10 gadus nespēj kaut ko reāli sākt apdzīvot, kas ir skaista zīme, ka pieprasījuma nav. Tāpēc es tā būtu drusku gatavs saderēt, ka bijušais Ukrainas ekonomikas ministrs strādā par roulendu, un, ja tuvākajā laikā "Vitol" saņems Ventspils domes apstiprinājumus attīrīšanas iekārtām, kurus visu laiku viņiem čakarēja, tad būs skaidrs, ka tā Ķīpsala ir kaut kādas shēmas sastāvdaļa, lai Lembergs sakārtotu attiecības ar ienaidniekiem.

 
 


 
  2017.07.04  10.44
---

Ak! Jaunā Kima ir tik skaista! Piedod, siev, es laikam iešu tomēr pirmajās rindās. :)

https://www.facebook.com/paz.lenchantin

 
 


 
  2017.06.29  14.59
---

"Cibā" daudziem taču apnicis viņu esošais darbs. Tad, ja nu kas...

https://cvvp.nva.gov.lv/#/pub/vakances/210480478

 
 


 
  2017.06.26  16.44
---

Pēc trīs stundas garā un katrā sekundē skaņā, gaismā, kustībā, projekcijā perfektā, jaudīgā "Guns N Roses" koncerta pārrunājām, ka tas neapšaubāmi bija iespaidīgākais rokkoncerts, ko mūžā esam redzējuši. Bet iespaidīgākais nenozīmē labākais, tāpēc ka vēl jau ir arī daudzi citi faktori, kas nosaka to, cik dziļi atmiņā un sirsniņā iespiežas mākslas baudījums. Tāpēc mēģināšu nu sastādīt redzēto koncertu topu, un, lai gan, visticamāk, pa šiem daudzajiem Cibas eksistences gadiem gan jau, ka tāds MAS ir bijis, ceru, ka pagrūdīšu daļu no jums uz līdzīgu atmiņu apkopošanu.

1. Leonard Cohen, 2013. gada marts, "Chicago Theater". Vienīgā reize, kad esmu popmūzikas koncertā raudājis. Koens ir Gadsimta Ģēnijs.
2. David Bowie, 2004. gada jūnijs, "Hurricane Festival". Es vispār tur braucu uz Cure, Pixies un BRMC, un neko negaidīju, un vienkārši paliku vaļā muti: Deivids bija Dievs (vēlāk izrādījās, ka tas bija viņa pēdējais koncerts dzīvē).
3. Marianne Faithfull, 2007. gada maijs, Kongresu nams. Sirsnīguma kalngals, kompensēja to, par ko Hermanis runā "Klusuma skaņās" – iespēju ar 40 gadu nokavēšanu būt klāt Tajos Laikos.
4. "Nautilus Pompilius", 1995. gada janvāris, VEF Kultūras pils. Tur bija visi, kam mūsu pilsētā tolaik bija padsmit gadu un Weltzschmerz sirdī, un kad Butusovs uznāca uz bis un nodziedāja "People Are Strange", mums visiem reizē nogāja.
5. "Baložu pilni pagalmi", 2014. gada jūnijs, Trikāta, privātais festivāls "IndīJāņi". Sajūta, ka tu esi viens no pārdesmit cilvēkiem, kam ir dota pasaules ekskluzīvākā iespēja būt brīnumā.
6. "Guns N Roses", 2017. gada jūnijs, Arēna "Gdansk Energa". Jaudīgākā rokmūzikas uzstāšanās, ko jebkad esmu redzējis un diez vai kādreiz vairs redzēšu.
7. "Dzeltenie pastnieki", 2010. gada augusts, "Laba daba". Baušķenieks parūpējās, lai publikai būtu jāelš par tāda fantāzijas lidojuma iespējamību.
8. "Bloodhoundgang", 2007. gada augusts, "Fontaine Festival", no visiem, kas preteklības ir padarījuši par savu pašmērķi, viņiem sanāk vispārliecinošāk (nu labi, arī Tīģerlilijām, bet tas drusku cits stāsts).
9. Jebkurš "Akvarium" koncerts no aptuveni 1999. gada Kongresu namā katru gadu maijā. BG, pat, ja atbrauc noguris un vīzdegunīgs, vienmēr ir piedomājis pie programmas, no kuras tu vari izfiškot Pasaules Jēgu.
10. "Ministry", 2006. gada augusts, "Sziget Festival". Jurgensena niknuma jaudai ir maz līdzinieku.

Un, protams vairāki "Pixies", Igija Popa, "Mantas", "Inokentija Mārpla" koncerti, kā arī "Metallica", "RHCP", "Cure", "Radiohead", Keivs, Makgovans, Dohertijs, "Gogol Bordello", "Deine Lakaein" un daudzi daudzi citi. "Gaujarta" slepeno koncertu "Labas dabas" 2013. gadā un to, kā Zaķis norāva jumtu "Labas dabas" 2012. gadā, gribētos izcelt īpaši.

 
 


 
  2017.06.26  15.41
---

Īsumā par divām pēdējām nedēļām
jeb
Mēness bērna atvaļinājums
jeb
Vāveres ritenis, bet patīkams

12.06. aizvedu ģimeni uz laukiem
14.06. visu dienu nostrādāju kapiņos
15.06. aizbraucu uz otru Latvijas pusi, piedalījos darba saliedēšanās pasākumā, novadīju kolēģiem erudīcijas spēli, rāvos pa diseni, dzēru rumu, pīpēju visu nakti
16.06. aizbraucu atpakaļ uz savu Latvijas galu
17.06. atgriezos Rīgā
19.06. sakrāvu ģimeni mašīnā un aizbraucu uz Gdaņsku
20.06. noskatījāmies GnR, bijām pilnīgā sajūsmā, joprojām jau kuro dienu citēju Dafu Makkeiganu "one, two, one, two, fuck you", meita teica, ka es viņai esot uzdāvinājis skaistāko dienu mūžā
21.06. atpakaļceļā mājup iebraucām Traķos, palaidām meitu uz Evanescenci, tad sagribējām paši, paņēmām sarkanvīna pudeli, gājām uz koncertu, dzērām no kakliņa, bučojāmies krūmos, aizgājām uz 2/3 no pēdējās dziesmas, bet mūs tas maz uztrauca
22.06 atgriezāmies Rīgā
23.06. atgriezāmies laukos, sabrauca viesi, notika tas, ko rasbainieks sauc par "'ļoti labajiem slikto joku jāņiem"
25.06. atgriezāmies Rīgā

ļoti esmu nocieties strādāt, ir tāds iekāriens darboties, ka esmu jau šodien paspējis pasūtīt dirst ilggadēju partneri par to, ka brūķē muti par manu kantori

 
 


 
  2017.06.09  14.25
---

Un vēl...

http://www.delfi.lv/kultura/news/music/vienas-dziesmas-stasts-hits-kas-skanes-salacgrivas-priedes-where-is-my-mind.d?id=48932117

 
 


 
  2017.06.09  11.55
---

http://www.delfi.lv/kultura/news/music/degosa-gitara-un-repa-legendas-hologramma-10-notikumi-kas-mainija-muzikas-festivalu-vesturi.d?id=48913377&page=8

Es tur biju klāt.

 
 


 
  2017.06.05  21.08


Starp citu, nejauši ieraudzīju, ka grupai "Rancid" šo piektdien iznāks devītais LP. Ja nu kāds no vecās veldzītes laika bandas šo lasa, tad redz kā – not dead, not dead.

 
 


 
  2017.06.05  19.26
---

Lūdzu, pievērst uzmanību, ka mūsu ģimene dzīvo vienīgajā (!!!) apkaimē Rīgā, kur vatņiku elektorāts nav vairākumā.

http://www.delfi.lv/news/pasvaldibu-velesanas/zinas/infografika-ka-cilveki-balsojusi-rigas-apkaimes.d?id=48919825

(Viss tāds lepns)

 
 


 
  2017.06.04  18.16
---

Nav jau tā, ka nav iemesla priecāties par tautas viedumu. Lūk, piemērs ar "Gods kalpot mūsu Latvijai" Mārupes kampaņu ir svētīgs, lai par to uzzinātu visi. Kādas trīs nedēļas katru rītu, mīdamies ar savu ritenīti uz darbu, vienmēr priekšā redzēju visus no Mārupes braucošos divdesmitpiektos autobusus un Jaunmārupes mikriņus nolīmētus ar "Gods kalpot mūsu Latvijai" Mārupes saraksta līderiem, no kuriem visbiežāk tika izmantots Agņa Kalnkaziņa ģīmis. Tiem, kas nezina, lūgums iegūglēt, kā izskatās šis kungs, kurš ir tik abnormāli zaglīgs, ka viņu klusām palūdza aiziet no Rīgas dārzu un parku vadītāja amata, jo tas pat Amerikam (!) šķita par traku. Kalnkaziņš, starp citu, ir arī viens no tiem leģendārajiem 15 žmurikiem, kas saņēma gadu fiktīvu algu Rīgas namsaimniekā. Ja Holivudā būtu kastings uz īpaši blēdīga mūļa lomu, tad Kalnkaziņš tiktu izvēlēts no kādiem 5000 kandidātiem simtprocentīgi. Bet šiem kungiem likās, ka vēlētājs jāuzrunā tieši ar šādu seju, jo acīmredzot tika prezumēts, ka balso par to, ko atpazīst, jo katru dienu redzēts uz visiem pa Mārupi kursējošajiem sabiedriskā transporta līdzekļiem. Un ko mēs redzam šodien? Ka GKML ir saņēmis 3,88% un kopā ar Eiroskeptiķiem ir tie divi saraksti no astoņiem, kas šajā novadā nav tikuši domē. Tātad tomēr kaut kādas saprāta paliekas Latvijas iedzīvotājos šur tur ir atrodamas.

 
 


 
  2017.06.01  16.38
---

Atsevišķu cibiņu šodienas kaislības mani pamudināja endorsmentam. Neceru, ka daudzi ieklausīsies, bet, citējot klasiķi, at least I've tried.

Pašlaik Rīgu izzog nekad nepieredzētos un neiedomājamos apmēros. Deviņdesmito mežonīgais kapitālisms nobāl uz tā fona. (Jo tad vienkārši apgūstamo resursu bija daudz mazāk, neba pie tiem esošie toreiz bija tiklāki.) Iebildumus par tēmu "kur tad ir notiesātie?" es nepieņemu, jo, pirmkārt, sistēma "roka roku mazgā" gan administrācijas, gan labumus gūstošo uzņēmēju pusē ir sevi noslīpējusi tā, lai pieķeršana būtu maz iespējama, bet, otrkārt, ķērāju kapacitāte ir praktiski degradēta līdz nullei (kas gan nav Rīgas varas nopelns, bet viņiem neapšaubāmi tas nāk par labu.)

Es neceru, ka nākamie zags mazāk, bet esošie ir jāsoda ar demokrātijā iespējamo līdzekli – proti, nepārvēlēšanu. Ja šī sabiedrība to nespēj izdarīt, tad tas ir nūģu bars, kas demokrātiju nav pelnījis. Tādējādi no argumentu samērīguma viedokļa tas arguments, ka nākamie zags tikpat, ir vājāks nekā tas arguments, ka esošie ir jāpadzen.

Lai padzītu esošos, ir nepieciešams, pirmkārt, iet vēlēt. Jo ne velti Domburs divas nedēļas ik dienu deva mājienu – pašreizējā vara turas uz 120 tūkstošiem balsu no 400 tūkstošiem balstiesīgo. Piedaloties vēlēšanās ir salīdzinoši viegli panākt nepieciešamo rezultātu.

Otrkārt, nedrīkst vēlēt par to, kurš netiks iekšā, jo tad jūsu balsis pieskaitīs proporcionāli tiem, kas tikuši iekšā, un tas, par ko nobalsots visvairāk, saņems klāt visvairāk. Lūdzu, nolieciet pie malas visas jūsu tiklās vērtības par to, ka balsi jādod tiem, kuru programma ir visgudrākā, vai godīgākā, vai saskan ar jūsu personiskajām vērtībām. Tas viss ir absolūts sūds reālpolitikā. Jūsu valstij ir svarīgi, ka jūs savu balsi NE-IZ-NIE-KO-JAT!

Attiecīgi paliek pāri visai ierobežots ne visai patīkamu cilvēku loks, par kuru es visiem cibiņiem, kas deklarēti Rīgā (es tāds neesmu), no sirds lūdzos sestdien atdot balsis.

Jau iepriekš paldies!

 
 


 
  2017.05.31  16.02
---

Kungi ir kāpuši uz Eiropas zemes. Sākam atkārtot līdzi dziedamos vārdiņus.

http://www.setlist.fm/setlist/guns-n-roses/2017/slane-castle-slane-ireland-5be73f44.html

 
 


 
  2017.05.26  13.07
---

Jāatzīst, ka Raivim ir lielākas krūtis nekā Svetkai, tāpēc kandidātu duelī uzvar viņš.

http://www.delfi.lv/news/pasvaldibu-velesanas/zinas/deputata-amata-kandidats-ozolniekos-sievietes-bernudarza-sveic-ar-kailfoto.d?id=48884785

 
 


 
  2017.05.25  10.29
---

http://www.delfi.lv/news/comment/comment/cehslv-recenze-pargajienu-loti-slikta-dokumentala-filma.d?id=48878695

 
 


[ << Previous 25 ]