User Profile
Friends
Calendar
Zarathoustra des classes moyennes

Below are the 25 most recent journal entries.

[ << Previous 25 ]

 

 
  2015.01.29  12.09
---

Man kā cilvēkam, kas pieredzēja dzelzs priekškaru, pie nosacījuma, ja nenonāk līdz kodolkaram, nekas nav pretī arī, ja atjaunojas bipolaritāte un mēs esam šaipus priekškara, un lai viņi ņem grieķus tai pusē. Kā zināms, 40 gadus pasaule tā nodzīvoja un nekas briesmīgs (ja neskaita Vjetnamu) tiem, kas bija rietumu pusē, nenotika. (Pērn biju Grieķijā, paceļoju, varēšu arī pieciest, ka tur vairs nevarēs braukt.)

 
 


 
  2015.01.27  12.55
---

Ja nemaldos, šis savulaik Cibā jau ticis apspriests, bet tā kā šodien ir Sieviešu Padomu Portālu Pētīšanas Diena, tad nevaru atturēties:

http://apollo.tvnet.lv/zinas/esmu-bez-vira-dziednieces-skaidrojums-par-bezlaulibas-vainagu/570921

 
 


 
  2015.01.27  10.55
---

Sieviešu padomu portāli tak ir Paralēls Universums!

http://dievietei.focus.lv/mana-dzive-mani-lemumi-2/

"Ja izvēlēsimies Tavu stāstu, Tevi un Tavu draudzeni aicināsim piedalīties pasākumā, kura laikā varēsi patīkami pārsteigt savu draudzeni, pasakot, cik ļoti lepojies ar viņu. Jūs abas piedalīsieties profesionālā fotosesijā un iedvesmosieties no citiem svarīgu lēmumu stāstiem, kopīgi veidojot “10 šķiršanās stāstu manifestu”, kas kalpos par piemēru man, Tev un citām."

 
 


 
  2015.01.24  19.47
---

Unpija saintriģēti, izložņājām visu Zelteni. Mūsu favorīts pagaidām ir šis:

http://zeltene.lv/9-lietas-kuras-nevar-darit-ejot-gulet-kopa-ar-virieti/4974

 
 


 
  2015.01.21  13.20
---

http://www.skats.lv/izklaide/viena-singla-brinumi-latviesu-grupas-kuram-otra-reize-nepienaca.d?id=45478502

 
 


 
  2015.01.16  13.25
---

22.janvārī, plkst. 18:00 Rīgā, Jāņa Rozes grāmatnīcā, t/c SPICE notiks Intas Blūmas grāmatas „Latvietes karma. Sievišķā enerģija tuvplānā” atvēršanas svētki!

Šī ir pirmā Intas Blūmas izdotā grāmata, kurā viņa ir apkopojusi savu personīgo un daudzu citu Latvijas sieviešu pieredzi, izejot transformācijas ceļu, dziedinot sevi, atgūstot savu sievišķības spēku, atverot savi sirdi un sākot dzīvot savu patieso dzīvi. Visi grāmatā skartie jautājumi tiek apskatīti no garīgās psiholoģijas jeb Dvēseles uzdevumu un mērķu viedokļa, kas ļauj ieraudzīt pasauli no taureņa, nevis kāpura redzējuma.

 
 


 
  2015.01.13  15.18


http://www.kursors.lv/2015/01/13/techchill-baltics-2015-picu-konkurss-programma-un-demo-stendi/

"No šodienas jaunie stārtapi var pieteikties piču konkursam"


Kā Endzelīns pašlaik kapā vibrē!

 
 


 
  2015.01.10  09.32
---

"Rigoleto".

Margo Zālītes atgriešanās ir kaut kas pielīdzināms Alvja Hermaņa būšanai Latvijas kultūrtelpā. Kad baltā Džilda otrajā cēlienā sēž uz galda blakus raibi tērptajai maukai, kas guļ augļu plates šķīvi, šķiet - perfektāku ainu režijā nav iespējams izgudrot. Pirmais operas iestudējums manā mūžā, kurā ne uz sekundi man nebija sajūtas, ka gribas, lai beidzas. Neskatoties uz to, ka dažas ārijas bija garum garas, gribējās, lai tās turpinās mūžīgi.

(Droši vien objektivitātes labad jāatzīmē, ka varbūt uz šo sajūsmu iedarbojās arī 100 grami balzāmiņa, bet gribētos domāt, ka arī bez tiem es justu to pašu.)

Visa jūsma gan neattiecas uz dziedātāju balsīm, kas varēja būt spēcīgākas un sulīgākas, it sevišķi Vasiļjevai, kas spēlēja Džildu.

 
 


 
  2015.01.09  10.10
---

Smalkās aprindas,
jeb
Kā Šīs Zemes Sāls tika pazemota

Līdz 17:30 vietējiem, kas bija saņēmuši ielūgumus uz 1. un 2. balkonu, bija jāieņem vietas, jo atlikušajā pusstundā līdz koncerta sākumam, beletāžu un parteru aizpildīja viesi no Briseles. Adriāns Dāvis ieradās pavēlāk un drošu gaitu devās uz nolūkotajām vietām apakšā. Apsardze viņu neielaida. Sirmais tautsaimniecības patriarhs ilgi mēģināja pierādīt savu taisnību, taču neveiksmīgi. Rezultātā viņš 1. balkonā, sakāvi atzinis, ieradās tik vēlu, ka tikai tikai ceturtajā rindā. Proti, aiz manis.

Uzreiz desmit metru radiusā varēja just, ka ieradies gāzes vīrs. C2H5OH izgarojumu gāzes vīrs. Viņu pavadīja Gavrilovs, Meņģelsone un nezin kā tajā kompānijā iekļuvis un pats par to ne īpaši laimīgais Rimševics. Aizkaitinātais Adriāns visu koncerta sākumu nerimās un startēja ar šādiem šņācieniem: "ja viņi būtu pieklājīgi cilvēki, viņi sēdētu te augšā, un mēs - saimnieki - lejā", "cik viņi maksā operai? necik! A cik es maksāju!" utt. Rimsis pieklājīgi atturīgi norūca "mhm", "mhm", bet abi pārējie sacentās Adriāna uzkurināšanā, jo tak jāuztur labas attiecības ar "sociālo partneri" vai kā nu to sauc.

Ap Junkera un Straujumas uzrunām niknums par to, kā Šīs Zemes Sāls pazemota, patriarhu tā bija nomocījis, ka viņš aizmiga pelnītā miedziņā un pamodās tikai pēc Ešenvalda, Vaska un Bēthovena.

Tad nu mēs - pazemotie aborigēni - visi draudzīgi no savām gaļorkām devāmies mājup. Piemēram, Juris Binde klusu un mierīgi uzvilka mētelīti un pēc 3 minūtēm bija redzams kautri gaidot tramvaju bulvāra pretējā pusē. Tikai ne Adriāns! Viņš, labi izgulējies, mērķtiecīgi balkonkāpņu starpstāvā, kur ir izeja uz beletāžas zāli, devās pa šīm durvīm uz Banketu! Un - surprise! - atkal tur kāds skapīšvīrs no drošības orgāniem negribēja viņu laist iekšā.

Interesanti, vai šodien Inčukalns vēl darbotos, ja apsargam būtu izdevies un Adriāns būtu iemīts mēslos līdz galam. Tomēr pēc nelielas stumdīšanās un vārdu apmaiņas, patriarhs panāca savu, un raudams apmulsušo Rimševicu aiz rociņas, triumfējoši devās padzerties.

 
 


 
  2015.01.08  14.38
---

Irir.lv: Butruss Butruss Gali brauc uz Bādenbādeni skatīties "Duran Duran" koncertu.

 
 


 
  2015.01.06  15.35
---

Lūk, to es saucu par preses relīzi!

=====


Hei, hei,

Jūsu jaunajā gadā! Lai Jums daudz hip- hop, bišķi tip, tap un žetons no mums.
Skribelē Jums Makss un Morics draugs:Ojārs.
Mūsu uzņemums ir zaļs savā ikdienā un nākotnē. Līdz ar to saredzam
daudz un dažādus veidus ko varētu darīt savādāk, labāk. .
Esam pagājušā gada nogalē nobeiguši un uzfrišinājuši vienu Lielu savu garadarbu.
Esam pirmie LV, kas ieviesīs ar janvāra mēnesi picu kastu
depozītsistēmu juridiskām personām.
Darbība/process.
Aizved klientam picas ar kasti. Otrajā reizē, kad ved jauno
pasūtījumu, tad paņem iepriekšējo kasti.
Varbūt Jums šī ziņa liksies šausmīgi svarīga?!.

MunMunOj.
T.-----------
Ho-ho-ho!

 
 


 
  2015.01.06  12.46
---

R.I.P., žurnāl "Princese"!

Nebiju lasījis kādus gadus 15, bet pēdējo numuru noteikti nopirkšu.

Tā aiziet Laikmeti...

 
 


 
  2014.12.22  09.44
---

"Sinfonietta" un Reinis Zariņš filharmonijā.

Ļoti patika Stravinskis, kurš gan bija tikai kā īss aperitīvs, un kur piedalījās tikai stīgas. Kaut kā ļoti pa sirdi nobrauca. Šostakovičs, kas bija programmas nagla, protams, bija dikti iespaidīgs, un mīļotā ļoti pamatoti norādīja, cik Zariņš ir virtuozs un visus knifus uztrenējis pianists, taču mani kaut kā tā mūzika ne līdz galam aizrāva. Atvainojos par seklo gaumi, bet patika tikai vidējā daļa, kas bija viskonvencionālākā un liriskākā. (Uz Bēthovenu nepalikām, jo bija jāskrien daži darbiņi darīt.)

"Manta" Zabadakā.

Nu tas nu gan bija viens ļoti īpatnējs pārdzīvojums. Tik krasas emociju maiņas man teju nekad nebija nācies piedzīvot. Sākums bija izcils, skaņa bija perfekta, mākslinieki bija dziļi iekšā mūzikā un tās interpretācijā (ui, kādi jauni knifiņi "Antikristapā" un "Voleros"!), bija sajūta, ka tas skaistākais "Mantas" koncerts, kāds vispār redzēts... Un tad notika lūzums! Ešam nokrita basene, kaut kas kontaktā sačakarējās, un visu atlikušo koncertu - apmēram minūtes 40, bass deva tumbās skrapšķus. Pats par sevi tas nav nekas visu iznīcinošs. Vai nu maz tehniskas lažas pasaule piedzīvojusi. Taču pēkšņi saslēdzās visi iespējamie aspekti slikti. Pirmkārt, man sāka likties, ka visa grupa mokās skaņas problēmu dēļ, spēlē ar piespiešanos un gaida, kaut ātrāk pienāktu gals. (Pēc konča gan Eš mums teica, ka tik traki nemaz neesot bijis, tātad biju sevi vienkārši uzkurinājis uz negatīvo). Otrkārt, sākās briesmas, kuras grupa nekādi nevarētu iespaidot. Pārdzērušies jaunieši aizmugurē 40 minūtes visu laiku skaļi tarkšķēja, citi piedzērušies jaunieši lēkāja, visus apkārtējos izgrūstot, pēc tam sadauzīja alus pudeli un nelikās traucēti, (un zabīša ļaudis klusējot uzslaucīja, un tas radīja tik skumju sajūtu par to, kā aiziet pasaules godība un labas vietas degradējas!), un vēl pa vidu kāds idiots(-e) divas reizes ļoti sīvi nopirdās.

 
 


 
  2014.12.12  12.15
---

Ilgi, ilgi mocījos pārdomās, vai drīkst šo izpaust, bet atklātības mīlestība ņēma virsroku.

Ir viens šausmīgs noslēpums, kuru es vakar nejauši uzzināju.

Pretēji vispārpieņemtajai praksei, ka balvu pasniegšanās pirms konkrētās balvas parāda nominantus (t.i. žūrijas atlasītos vislabākos, no kuriem viens tūlīt izrādīsies visvislabākais), "Lielajā Kristapā" šogad tika rādīti randomā "10 jebkuri, kuri bija sevi iesnieguši attiecīgajai balvai".

Tas daudz ko izskaidro. Piemēram, kāpēc visu laiku tika rādīts tas sūds, kur mašīnu aplej ar benzīnu.

 
 


 
  2014.12.11  11.42
---

Pat tikai no otrā cēliena vien var spriest, ka "12 krēsli" ir diža izrāde.

Tā tika gaidīta un ļaužu prātos gatavota kā kaut kas izcils un sevi attaisnoja.

Tas, ka man kā, ašpadsmit reizes romānu lasījušam, zuda pārsteiguma moments, un nesmējos pie efektīgiem kultūrcitātiem, jo pēc pirmā vārda jau zināju, ar ko beigsies teikums, ir mana problēma. Neviens no plejādes - Zariņa, Broka, Kļaviņa, Keišs, Āboliņš - spēcīgāk vairs nevarēja nospēlēt.

Daudz jūk teksta, bet to var norakstīt uz tā rēķina, ka vēl maz spēlēts.

Tērpi-kustības-scenogrāfija ir Hermanis ar dižo trupu savā zenītā - kādus 10 simbolus "laikmeta garam un cilvēka dabas vājumam" nolasīju uzreiz, un noteikti, ka, ja padomā labi, vēl 10 ir paslēpti.

Nepiekrītu iebildumiem, ka Krasta pinpis un Brokas šķobīšanās ir jēli joki. Groteskai ir savi noteikumi un labs pārspīlējums trāpīgā vietā ir ļoti vajadzīgs. Bet piekrītu, ka plikā inženiera scēna ir pārāk gara.

Samītis nevelk uz pārējo fona.

Nākamreiz, kad pērk biļetes, jāpaskatās, cikos sākas izrāde, bļin. Tāds joks, ka noskatos tikai otro cēlienu, man bija pirmo reizi mūžā.

 
 


 
  2014.12.10  08.55
---

"Modris".

Lieliski! Ja skatoties "Ļudi / tam" (manuprāt, izcilākā pēdējo 20 gadu latviešu filma), bija jāvelk paralēles ar Jāņa Einfelda prozu, ka katra nākamā epizode ir arvien baisāka un baisāka černuha, tad Kursietim to "viss kļūs tikai sliktāk un sliktāk" briesmu priekšnojautu bija izdevies panākt daudz rimtāk - ar Līgas Celmas mūzikas un izcilā poļu operatora kadru palīdzību.

Reāls prieks, ka latviešu kino beidzot nav kauns skatīties. Un arvien mazāk gribas beidzot noskatīties Gaujas filmu, jo bail, ka būs milzu vilšanās par līmeni iepretī tādiem meistardarbiem kā, piemēram, "Modris".

 
 


 
  2014.12.09  09.20
---

"Balodis sēdēja uz zara un pārdomāja eksistenci"

Dzīvītē esmu daudz pa "Arsenāliem" staigājis un Kinogalerijā uz visādu ārprātu gājis. Es pat esmu nokačātā variantā redzējis Alehandro Hodorvska "Holy Mountain". Vienvārdsakot, līdz šim maldīgi biju iedomājis, ka zinu, kas ir šīzīgs ķinītis.

Bet nu šitais reāli ir šizīgs ķinītis. Tas pat vairs nav ķinītis, tā ir kaut kāda performance. Jēgas nekādas, bet brīnīšanās sajūta nepagaist un nepagaist.

Un tādam iedeva Venēcijas lauvu! Kuda mir kaķitsja!

 
 


 
  2014.12.08  13.52
---

Raksts par Doņeckas lidostu decembra "Rīgas laikā" ir ļoti iespaidīgs.

 
 


 
  2014.12.08  12.30
---

Piektdienas vakara sākums. Ar bērnu uz Kingu Čārlzu. Bērns - liels fans, visu dziedāja līdzi. Tā kā jocīgā kārtā esmu arī personīgi šo popmūziķi iemīļojis, kas man gadās ļoti, ļoti reti (kādreiz jau pie tēmām par guilty pleasures esmu norādījis, ka no popsovikiem varbūt tikai uz "Beautiful South" un "Vaya con Dios" attiecas mana cieņa, viss pārējais manā gaumē pamatā ir "drūms, smags, ģitārīgs, smacējošs"), tad no pieciem viņa končiem, ko esmu redzējis, skaidri lien ārā, ka viņš ar katru brīdi kļūst mierīgāks, līdz ar to objektīvi nekačājošāks. Kas, protams, netraucē Palladiuma pieskatuves meitenēm spiegt kā trakām pie katra soļa, ko paspēra mākslinieks.

Piektdienas vakara turpinājums. Radio Nabas dzimšanas diena Nabaklab. "Hipstokrātija" par sevi pārāk augstās domās, Čipša bigbends tikpat bļaujošs kā "Labā dabā", tikai mazās telpas dēļ vēl sliktāk, uz "Baložu" laiku jau vairāk pavadīju laika ar labiem draugiem gudrās sarunās.

Sestdienas vakars. Dirty Deal teātrī "Trauki". Au visu labi zem atslēdziņas jau šodien pateikusi.

Svētdienas vakars. Ulriha Zeidla "Pagrabā". Tā arī nevarēja saprast, vai režisors bija konkrētus īstus austriešus piespiedis atklāt savus noslēpumus, vai arī spiedis viņus pārspīlēt savus noslēpumus, vai arī vispār inscenējis izdomātus personāžus. Paši stāsti varbūt patiešām nemaz tik šokējoši nelikās, kā tika solīts, bet režijas paņēmieni tiešām lieliski, jo īpaši, kad varoņiem jāsēž un jānotur skatiens uz kameru mokoši ilgi.

 
 


 
  2014.12.03  11.11
---

Herca Franka pēdējā filma izsauca teju visos pēcfilmas atklāšanas ballītē satiktos ļaudīs vēlmi kaismīgi diskutēt - tātad skaidrs, ka labs kino. Par Larisas kaislībām laikam neko neteikšu - iesaku visiem aiziet pašiem apskatīties.

Toties par citu tēmu. Franks tāds astoņdesmit-un-ciktur-gadīgs savā Jeruzālemē visu filmu beretē, Seleckis Splendidā uz vietas beretē, visos Gunāra Bērziņa lielizmēra zīmējumos kaut kur stūrī ir vīrs ar kinokameru beretē. Tas ir tik superīgi, ka ir konkrētas paaudzes konkrētas profesijas sociālā grupa, kuriem ir attīstīts aksesuārs kā piederības zīme. Vai mūsdienās kādam kas tāds ir? Basketbolistu tetovējumus, lūdzu, neskaitām.

 
 


 
  2014.11.28  15.24
---

http://www.delfi.lv/calis/jaunumi/no-tirdzniecibas-atkal-atsauc-nedrosus-ponijus-roza-krasa-bistama.d?id=45278578

 
 


 
  2014.11.27  22.33
---

Radio koris un Sinfonietta Domā. Ļoti, ļoti klasiski, priekš abām šīm ar laikmetīgās mūzikas izpildīšanu apmātajām formācijām pat perversi klasiski - tik milzum daudz Baha! Bet man kā vienkāršam cilvēkam tieši tas arī patika. Beigās uz Mateja pasiju pat asara sāka skriet acī. Pa vidu ļoti skaists (bet, diemžēl trakoti īss) instrumentāls Pērts - veltījums Atonas klostera arhimandrītam. Mēs tieši uz Atonu šovasar neaizbraucām, bet Meteorā bijām, tāpēc fišku labi nojaušu. Un Kančeli šūpuļdziesma Saulei - bezgalskaisti.

 
 


 
  2014.11.27  14.09
---

Vakar biju pasākumā, ko vairāki cilvēki šorīt nodēvēja par "labāko korporatīvo tusiņu, kurā viņi jebkad bijuši".

 
 


 
  2014.11.26  08.48
---

Burvīgi.

http://www.cehs.lv/2014/11/par-ko-rakstitu-zinu-portali-16-gadsimta/

 
 


 
  2014.11.14  15.36
Noir-noir humors

[14.11.14 15:27:26] KKK: https://twitter.com/JurisMillers/status/533246666682683392?utm_source=fb&utm_medium=fb&utm_campaign=JurisMillers&utm_content=533246666682683392
[14.11.14 15:31:59] Mēness Bērns: Es jau nodomāju, ka tur būs teikts, ka Zinātņu akadēmijas koncertzālē būs Uģa Rūķīša piemiņas koncerts un tērpu skate
[14.11.14 15:32:11] VVV: Mūzikls
[14.11.14 15:33:03] ZZZ: Dzīvnieku ferma
[14.11.14 15:34:08] KKK: Mūzikls "Rūķīša medību lauki". Titullomā - kārtējais jaunais, daudzsološais džekiņš, par kuru jūs nekad neesat dzirdējuši un nekad vairāk arī nedzirdēsiet. #nē,noskapjaesārānenākšu
[14.11.14 15:34:36] ZZZ: gan jau ka ir ceļā uz Liepāju, lai to iekļautu Liepājas dzintara atklāšanas nedēļas programmā
[14.11.14 15:34:49] VVV: Cukurs, Rūķītis un Ulmanis

 
 


[ << Previous 25 ]