User Profile
Friends
Calendar
Zarathoustra des classes moyennes

Below are the 25 most recent journal entries.

[ << Previous 25 ]

 

 
  2015.03.28  20.08
---

Nekad nekas nav bijis precīzāka un savu spēku, varu demonstrējošāka Latvijas neatkarīgā mūzika kā "Kartāgas" "Zēns ar akmeni".

 
 


 
  2015.03.27  15.35
---

Cik mīļi un aizkustinoši! Saņēmu epastu no

Marihuāna Latvijā marihulatvia@gmail.com
subject "šis un tas"

Sākas tā:
"Labdien.
Jums raksta no MARIHULATVIA ("Marihuāna Latvijā") komandas sakarā ar neseno progresa panākšanu marihuānas dekriminalizācijas sakarā, iniciatīvai manabalss.lv portālā sasniedzot 10 000 balsu slieksni."

Kaut kur teksta vidū vēstules autori nonāk pie šādas pasāžas:

"Mūsu komanda ir spējīga gan nodrošināt rakstiskas intervijas, gan arī varam mēģināt nodrošināt publisku(-s) pārstāvji(-us) no mūsu atbalstītāju rindām un pašas komandas. "

Ļoti gribētos aizrakstīt oficiālu atbildi

"Atrakstiet, kad nebūsit apsitušies.

P.S.

Aņuks: Divi džeki zem gandžas brauc auto, nolemj - ja pieķers gaišņiki, teiks, ka brauc no makšķerēšanas, lai ticama basņa un neviens nenojauš, ka apsitušies. Šos aptur menti.
- Ot kuda jedete?
- S ribalki?
- Gde ribačiļi?
- Na Oke
- A kak Oka?
(pauze..)
- Akukuku.

 
 


 
  2015.03.26  09.31
---

Ķimeles / Ābeles "Aspazija"

Kā jau šad tad ar Ķimeles labākajiem darbiem - ļoti laba un noslīpēta izrāde, bet nepaliks atmiņā starp super-truper top ze best ever.

Kuriozā kārtā Broka dažbrīd, spēlējot niknu Aspaziju, atgādina Sipenieces farsos "gruntīgo sievišķu tēlus". Bet tas nav pārmetums izrādei, drīzāk oftopiks par smieklīgo.

Krasts beidzot labi spēlē. To jau "Benzīncilvēkā" novērojām, tātad sāk parādīties tendence. Varbūt tiešām beidzot kļuvis par labu aktieri.

Pat Samītis nekrīt ārā! Pole un Tropa gan besī.

Jaukākais līdzpārdzīvojums - nezinu, vai izrādes veidotājiem ar nodomu vai desu tā sanācis - kad otrā cēliena otrajā pusē jau liekas, ka viss, viss ir uzkurināts uz to, ka Rainis (t.i. vīrieši vispābā) ir lupata, neirotisks tirliņš un nožēlojams blēdis, tad pēkšņi - hlabic! - un izrādās, ka Aspazija (t.i. sievietes vispābā) arī ir pilna egoisma un paštaisnuma blusām.

Pilnai laimei gan man būtu prasījusies konkrētāka sižeta līnija, kā, piemēram, "Amadejā", nevis - "izskriesim cauri visiem dzīves galvenajiem notikumiem".

 
 


 
  2015.03.25  17.59
---

http://www.delfi.lv/auto/zinas/motociklam-vaira-tagad-ari-blakusvagis-imants.d?id=45740736

 
 


 
  2015.03.25  09.06
---

Meanwhile in Latvian journalism...

Sorry par uzbāšanos tiem, kuri par šo jau sen ir sajūsmā, bet mēs atradām atkal kaut ko satriecošu "Zeltenē".

http://zeltene.lv/arstu-viedoklis-par-anaalo-seksu/7290

Ļoti, ļoti, ļoti iejūsmināja veids, kā autore apietas ar latviešu valodu.

Piemēram:

"Taču ārstu uzskats par anālo seksu ir pretrunā un tam piemīt sava argumentācija, attiecīgi, visi “par” un “pret”."

un

"Ārsta viedoklis par anālo seksu, kurš izpēta psiholoģiju vairākiem ģimeņu pāriem, ir pozitīvi noskaņots. Tas saistīts ar to, ka vairāki ģimeņu pāri, ilgi būdami kopā, redz savu dzīvi monotonu."

U.tml.

 
 


 
  2015.03.23  13.24
---

Otrdien: CDG - Ziemeļu stacija - apgaita pa Marē kvartālu un kanālmalu - Monmartra, ieskaitot kapsētu - apgaita pa centru.
Trešdien: visu dienu Disnejlenda līdz pat uguņu un lāzeru šovam astoņos, kur postindustriālais baltais cilvēks, kurš par savu "ot žiru besitsja" esmi jau sen pelnījis atomkaru, 20 minūtēs nodedzina Malāvi vai Mozambikas tās dienas visu valsts budžetu.
Ceturtdien: Viesnīca Republikas laukumā - apgaita pa Bastīliju, abām salām - daudz laika Orsē muzejā, dirnot impresionistu, simbolistu un Tulūza-Lotreka zālēs.
Piektdien: Mājvieta Monmartrā 6. stāvā ar skatu uz Svētās sirds baziliku - velosipēdu izīrēšana - izstāde par Boviju filharmonijā (tas ir pizģec-pizģec-pizģec-pizģec-pizģec-pizģec-pizģec-pizģec-pizģec-pizģec-pizģec-pizģec-pizģec-pizģec-pizģec-pizģec - must see! saviļņojums no matu galiem līdz papēžiem nav gana pateikts par to, kādu baudu es izjutu) - Perlašēzā pie slaveniem miroņiem - Eifelis no apukšas gaismā, skats no Eifeļa uz pilsētu krēslā, Eifelis no apukšas tumsā ar mirguļošanu.
Sestdien: Triumfa arka - Elizejas lauki - Luvra (iekšā gan negājām, tur tak nekā nav!) - tirgus un paštaisītas garneles ceptas ķiplokos, ēdamas, ar skatu uz Svētās sirds baziliku.
Svētdien: CDG.

 
 


 
  2015.03.13  10.23
---

"Saules bērni", Gorkijs / Džilindžers

Droši vien jāsāk skaitīt, cik reizes manā "Cibā" esmu ierakstījis kaut ko no sērijas "atkal aizgāju uz Daili cerībās, ka nu vienreiz varbūt būs kaut cik cienījami"...!

Diemžēl, izņemot "Amadeju", kuru Skrastiņš vienpersonīgi izvilka, neesmu Dailē redzējis neko labu pēdējos nezinciktur gadus. :(

Var teikt, ka Džilis ir atradis literāro materiālu - konkrēto Gorkija lugu - kas runā par aktuālu problēmu šodienas Latvijā - inteliģento atsvešinātību no lumpeņu masām. Bet ar to viss, ko var labu pateikt, beidzas.

Aktieri nemāk spēlēt, viss ir garlaicīgi, samāksloti, bezjēdzīgi. Nozūdu atkal uz vairākām sezonām JRT un Valmierā, jo diemžēl citu teātru, kur māk iestudēt izrādes, šajā valstī nav. Atā!

 
 


 
  2015.03.11  12.13
---

Kad viņu dzirdu, man asins šaujas vaigā un prāti reibst, nau tik baisi un tik droši tiek, viņu tvert domāju un karsti bučot, un cieši pie sevis spiest un sidrabpupus miegt un atkal ceļos krist un viņu par dievi dēvēt, un neiedrošināties viņas sejas malu aiztikt un atkal bēgt, viņas it kā liela grēka baidīdamies, un tad es tik neveikls, kā mēms un stulbs, gribētu viņai patikt un manu, ka esmu smieklīgs, un tad gribētos atkal, ka viņa tāļi būtu projām.

http://www.delfi.lv/kultura/news/culturenvironment/aziotazu-izsaukusi-brektes-bilde-ar-kailu-aspaziju-un-raini.d?id=45677550

 
 


 
  2015.03.11  09.19
---

Iemesls iedzert.

http://www.delfi.lv/gorbacova-laiks/

 
 


 
  2015.03.04  16.03
---

Pēc Bārbalas lūguma.

http://www.skats.lv/izklaide/10-iszinu-teksti-kas-palika-arpus-top-10-iszinu-tekstiem-kas-apburs-tavu-miloto.d?id=45648780

 
 


 
  2015.03.04  11.53
---

Lielākā daļa startapu visai drīz kļūst par finišdauniem.

 
 


 
  2015.03.03  12.48
---

First world problems.

O, jā! Poļegčalo!

==

Zivju produktu marķējumā būs jānorāda arī zivju sugas zinātniskais nosaukums

Nosūtām jums informāciju par to, ka valdība šodien atbalstīja Zemkopības ministrijas sagatavoto jauno noteikumu projektu par zvejas un akvakultūras produktu papildu marķējumā lietojamiem sugu tirdzniecības nosaukumiem.

==

Man baigi līdz šim spriedās rīklē cepts heks, bet tā vairs nebūs, ja ēdīšu Merluccius hubbsi.

 
 


 
  2015.03.03  12.09
---

Vēl nepastāstīju, kā bija ar Brāmsu, Bēthovenu un Bartoku.

Es tomēr esmu ļoti konservatīvs (varētu teikt, popsīgs) un man Bēthovens tomēr vislabāk. Brāmss, kā bija teikts programmiņā, esot solo vijolniekiem viens no pretīgākajiem opusiem ever, jo tur viņi nevarot smuki izpausties, bet Blahera kungs ar lielu prieku bija tam pieķēries un vēl paralēli ar visu augumu, pēdas un uzacis ieskaitot, paspēja diriģēt Sinfoniettu. Bartokā man blakus sēdošo ekspertu domas dalījās - viens teica, ka visi paguruši, otrs, ka uh, kā nodevuši uguņus.

 
 


 
  2015.03.02  10.01
---

Re kāda tautas likteņa ironija.

Kamēr parastie latvieši tupēja pastalās un dziedāja par Latvijas skaisto dabu, noairēja akmensvates rūpnīcu, celulozes rūpnīcu un citas tautsaimniecības progresam vērtīgas ieceres, tikmēr šiverīgā tautas daļa taisīja biznesiņus, rosījās, uzspļāva visādām sociālām vajadzībām, ka tikai piķis...

Un par nopelnīto piķi sapirkās mājas Mārupē.

Un tagad paši ir aktīvākie protestētāji pret "Rail Baltic", jo tak nevar pieļaut, ka gar sūri grūti sapelnīto savrupmāju Pierīgas pļavā drāžas kaukdams garām ātrvilciens.

 
 


 
  2015.03.02  09.52
---

"Nāves deja" VDT

Smuki, jo VDT jau vispār ir labā līmeņa teātris un Seņkovs ir labā līmeņa režisors.

Otrajā cēlienā, tiesa gan, palika garlaicīgi un bija jāsāk mulst no tā, kāda tad īsti ir Apiņa un Puķes spēlēto tēlu daba. Radās pat sajūta, ka, iespējams, Strindbergs ir ticis īsināts un kaut kādas konkrētas motivācijas, kas kādam histēriskam liek palikt mierīgam, mums kā skatītājiem nav zināmas, jo ir izsvītrotas.

Komponistam gan maz darba bijis. :)

Ļoti forša scenogrāfija. Tiem, kas vēlas apskatīties - intrigai: noteikti pievērsiet uzmanību brīdim, kad Apinis ar zābakiem iet pa lielo audumu!

 
 


 
  2015.02.27  16.26
---

Parādnieks ir kretīns un viņa sieva ir zoss. Tieši tāpēc nespēju saprast, kāpēc cilvēkiem ar normālu psihi un sakārtotu vērtību sistēmu būtu jāvelta laiks pārdomām par šo abu ļaužu eksistenci.

 
 


 
  2015.02.27  08.51
---

Nastavševa / Harmsa "Vecene".

Nu paradoksālā kārtā šis leģendām apvītais uzvedums no trim mazizrādēm, ko noskatījos pēc kārtas - Valmieras "Lūša stundu", DDT "Benzīncilvēku" un šo - man ir tikai trešajā vietā. Normāla, forša izrāde, bet nekas tāds pārcilvēcīgi dižs. Runā, ka Kaimiņš esot bijis pārpasaulīgi baisīgāks, bet man Kareļins arī dikti patika. Un, pielāgojoties absurda spēles noteikumiem, izdomāju, ka man kā aktīvai publikai arī jāizvēlas, par ko just līdzi, nolēmu, ka Krūzkopa tēlotais galvenais varonis ir sisītis un losis, un ka viņš ir pelnījis, lai Vecene viņu pēc iespējas vairāk pazemo un apčakarē, un tad ar šādu sportisku azartu bija ļoti patīkami skatīties. Vēl tur pa vidu bija visādi Harsma mazie skeči, kuros man ļoti patika aktrise Aizupe, kura līdz šim man tāda pabāla bija šķitusi.

 
 


 
  2015.02.24  09.58
---

DDT izrādei "Benzīnvīrs" mēs liekam 11 zvaigznītes no 10.

Iespējams, pirmoreiz pēdējo 10-15 gadu laikā tiks sirsnīgi smējos, ka asaras tecēja pa visiem vaigiem, bija kauns no pārējiem skatītājiem un likās, ka izmetīs no zāles.

Pēc visiem "Maniem prezidentiem", "Kāpēc mīlu krievus", "Traukiem" utml jauno scenāristu kuslajām izpausmēm vairs necerēju, ka kāds pie mums spēj radīt loģisku, sakarīgu, raitu tekstu, no kura nav jākaunās, un kurš stāv "Latviešu mīlestības" līmenī. Šeit beidzot ir! Un pie tam perfekti!

Pat Krasts ir labs! Iedomājieties!?

Tipāži, kurus aktieri spēlē, objekti, kas tiek iesaistīti mizanscēnās, mūzika un izdomātā valoda... - viss precīzi nolasās, par visu ir nenormāls kaifs.

Es iešu vēl un vēl un vēl!

 
 


 
  2015.02.23  12.45
---

http://www.delfi.lv/news/world/other/10-fakti-par-bijuso-kurzemes-un-zemgales-hercogistes-koloniju-gambiju.d?id=45608390

"Kopš 1994. gada valsti pārvalda ekscentrisks prezidents Alhadži Jahja Džamehs (attēlā), kurš pie varas nāca militāra apvērsuma rezultātā. Džamehs pirms vairākiem gadiem paziņoja, ka ir no dažādiem augiem radījis zāles pret AIDS. Viņa oficiāli pieņemtais tituls ir "šeihs profesors doktors prezidents"."

Vo! Kad Artuss kļūs par Latvijas valsts galvu, viņam vajag šo titulu.

 
 


 
  2015.02.23  09.46
---

Purvīša balvas laureāti "Arsenālā".

Šogad kaut kā visi liekas cienīgi tur būt, un ne par vienu nav ne sajūta, ka par vāju, nedz arī sajūta, ka "laikmetīgajā mākslā var jebkuru lūžņu čupu uzdot par baigo mākslu". Bija liels prieks un baudījums no visa, ko tur redzējām. Un Fišers ir visforšākais. Un vārdu "pran" turpmāk lietošu regulāri visos atbilstošos gadījumos. Un ļoti patīk tas, ka visādi nacisti, šumeri un mūsdienu politiskais establišments arī ir iepīti reptiloīdu fiškā. Un vispār - kur var nopirkt kādu no šī cikla, un cik tas maksā?

VDT "Lūša stunda" "Zirgu pastā".

Viena no tām izrādēm, kurās acīs sariešas asaras. Apinis ir izcils. Kāpēc nebija par šo starp pērngada nominantiem, nesaprotu. Lai gan sejas izteiksme viņam vienmēr ir "ado latu!", tomēr spēja dzīvot tēlā ir fantastiska. Kāpēc ņem nost no repertuāra, arī nesaprotu. Ilgi paliks atmiņā šis pārdzīvojums.

"Supernova"
Neko labāk par "Texxxtiem" nepateiksi.

 
 


 
  2015.02.20  11.16
---

Interesanti.

http://www.delfi.lv/sports/news/football/news/doneckas-sahtar-augstaka-limena-futbols-trimda.d?id=45596996

 
 


 
  2015.02.19  15.33
---

Kas notika, kad kāds mūsu kantorī uzgāja Durgas žļurgas tempļa lapu Shiva.lv:

====


[19.02.15 15:19:23] Mēness Bērns: Kā padarīt jūsu kompjūteru, planšetdatoru vai viedtālruni efektīvāku ar Vāstu Šāstras palīdzību (1. daļa) €18.99
[19.02.15 15:19:50] Mēness Bērns: Sekas Šani pārejai Vriščikā. Ko tas jums atnesīs (7. daļa) €11.99
[19.02.15 15:19:51] LLL: (think)
[19.02.15 15:19:52] EEE: planšetkompjūteru
[19.02.15 15:20:13] Mēness Bērns: Tantra Joga. Maithuna - tantriskais sekss (deviņi faili) €799.99
[19.02.15 15:20:22] Mēness Bērns: Moš, sametamies 800 eirikiem?
[19.02.15 15:20:30] LLL: vot tas tik i seksiņš
[19.02.15 15:21:10] Mēness Bērns: Nezināmaias par degunu un tā lomu cilvēka dzīvē (3. daļa) €11.99
[19.02.15 15:21:14] Mēness Bērns: Vo!
[19.02.15 15:21:20] LLL: (rofl)
[19.02.15 15:21:20] Mēness Bērns: Un ne dārgi
[19.02.15 15:21:23] KKK: 20 min. 69 eiro
[19.02.15 15:21:34] Liga Stirna: par to degunu toč varam samesties
[19.02.15 15:21:35] KKK: līdz 1 stundai - tikai 189 eiro
[19.02.15 15:21:39] LLL: I’m in
[19.02.15 15:21:58] UUU: On 19.02.15, at 15:20, Mēness Bērns wrote:
> tantriskais sekss (deviņi faili)
vai tomēr deviņi falli?
[19.02.15 15:21:59] Mēness Bērns: http://shiva.lv/index.php/lv/video
[19.02.15 15:22:25] Mēness Bērns: Šo vajadzētu Rinkevičam uzdāvināt:
Krievijas nākotne - astroloģiskā analīze un pareģojums (ieraksts no Jūnija 2012. gada) €108.99
[19.02.15 15:22:43] KKK: PAGAJUŠAIS Vebinārs ”Kas notiks ar Eiro. Astroloģiskā analīze un pareģojums” (krievu valodā)
Vebināra video (108.99 €)
[19.02.15 15:23:00] Mēness Bērns: Sade Sati, Kantaka Šani - kas tas ir un ko ar to iesākt. Šis ir absolūti jauns kurss un par kantaka šani es neesmu stāstījis nekad (1. daļa) €11.99
[19.02.15 15:23:09] KKK: ĀTRĀ ASTROLOĢISKĀ PALĪDZĪBA
[19.02.15 15:23:22] KKK: Atbilde 4 stundu laikā
€69.99
pic Ievadiet jautājumu pasūtījuma apstiprināšanas pēdēja lāpā
Atbilde 12 stundu laikā
€49.99
pic Ievadiet jautājumu pasūtījuma apstiprināšanas pēdēja lāpā
Atbilde 24 stundu laikā
€29.99
pic Ievadiet jautājumu pasūtījuma apstiprināšanas pēdēja lāpā
[19.02.15 15:23:48] EEE: Pāda Sāmudrika Šāstra. Ko var uzzināt par cilvēku skatoties uz viņa kājām
[19.02.15 15:23:52] EEE: pāda (rofl)
[19.02.15 15:24:12] LLL: pāda, ja nekļūdos, ir kaut kāds tipa tituls
[19.02.15 15:24:18] LLL: tipa virsmāte vai kas tāds...
[19.02.15 15:24:19] KKK: Palmu lapu lasīšana un konsultācijas on-line režīmā, pirmoreiz pasaulē
[19.02.15 15:24:28] LLL: džīzas
[19.02.15 15:26:18] VVV: Kā pareizi staigāt, skriet un peldēt €18.99
[19.02.15 15:26:52] LLL: Mukha Sāmudrika Šāstra. Philtrum (1. daļa) €11.99
[19.02.15 15:27:08] LLL: nekādu paskadrojumu, just philtrum
[19.02.15 15:27:17] Mēness Bērns: Pērc nost! Moš, nezināsi, kā pareizi staigāt un peldēt, bet vismaz ar Philtrumu Tev viss būs labi!
[19.02.15 15:27:33] EEE: Par ko stāsta kāju pēdas un pirksti (9. daļa) €11.99 viestur, Tev šito bonusā :D
[19.02.15 15:27:49] LLL: nu peldēt es patiešām neprotu
[19.02.15 15:27:58] Mēness Bērns: Tāpēc, ka skopojies!
[19.02.15 15:28:05] LLL: skaidrs! :-D
[19.02.15 15:28:22] LLL: Par naudu. Par bagātību un nabadzību. Kā nodrošināt savu nākotni. Ko darīt ja jums ir parādnieki. €11.99
[19.02.15 15:28:31] LLL: Ko darīt Latvijai, ja mums ir Parādnieks
[19.02.15 15:28:41] AAA: ņemot vērā, ka komunikāciju bakalaurs ir sākot no ~2500 eiro, šis viss ir brīnišķīgs ieguldījums

 
 


 
  2015.02.19  14.58
---

Eh, kā man patīk šī specializācija, ka Fedots atbild par elektrības skaitītāju, bet Makars par ūdensskaitītāju:

====

From: Федот <webmaster@old1.rndnameservers2.com>
Date: 2015-02-19 14:13 GMT+02:00
Subject: Прибор для замедления вашего электросчетчика в 2 раза
To: holzdorf@i.ua

Секреты электриков: Прибор для замедления вашего электросчетчика в 2 раза!!!

From: Макар <webmaster@old9.rndnameservers2.com>
Date: 2015-02-19 14:11 GMT+02:00
Subject: Прибор для экономии воды. Реальная экономия до 70%
To: holzdorf@i.ua

Добрый день, дорогие подписчики! Сегодня я расскажу вам об экономителе воды — приборе, который позволит вам сократить расходы на воду минимум в два раза.

 
 


 
  2015.02.19  09.31
---

"Raiņa sapņi".

Pēdējos gados NT ir audzis, un, ja vēl pirms nieka 5-7 gadiem, ja kāds aizietu uz Dramu, kas uz lielās skatuves mēģina līst simbolisma izteiksmēs, tad mēs visticamāk redzētu aktierus, kas mokās, darot pašiem pretīgas lietas, un skatītāj-tantes, kas šausminās par skatuves apgānīšanu. Nu vairs tā nav, un rezultātā Serebreņņikova gabalu nav kauns skatīties, es pat teiktu, ja novelk vidusstrīpu starp visām labajām izrādēm, ko mūžā esmu redzējis, un visām sliktajām, tad "Raiņa sapņi" ir viena no retajām Dramas izrādēm, kas ir virs strīpas.

Tomēr, kaut vai, ja salīdzina ar "Ziedoni un visumu", kas ir precīzi tas pats - paņemt bezsižeta materiālu un no tā uzlipināt perfektu stāstu par personības attiecībām ar sevi, ar savu daiļradi, ar kritiku, ar sabiedrību, ar sava laikmeta ideoloģiju, ar savu ietekmi, - tad Serebreņņikovs Hermanim joprojām var daudzkur tikai dvieli pienest. Pārāk jau nu daudz bija simbolisma simbolisma pēc, un pirmajā daļā bija garlaicīgi un samocīti daudzās vietās.

Un o jā! Esmu fucking lepns par savu radinieci Lolitu Cauku, jo, manuprāt, tas ir vienīgais gadījums Latvijas teātra vēsturē, kad aktieris/aktrise, kas visu radošo mūžu nav ticis uzskatīts par izcilu, pēc 50-60 gadiem atveras vienkārši dižā talantā. Tur pārējie, Pugu ieskaitot, nobālēja viņas priekšā. Joprojām apliecinu: par to, ka viņa par "Osedžas zemi" nedabūja Spēlmaņnakts balvu, ienīdīšu žūriju līdz mūža galam.

 
 


 
  2015.02.18  15.10
---

http://www.skats.lv/izklaide/peleko-zirnu-50-nokrasas-un-mikla-asaro-loks-cina-par-gaismas-pils-restorana-nosaukumu.d?id=45593752

 
 


[ << Previous 25 ]