User Profile
Friends
Calendar
Zarathoustra des classes moyennes

Below are the 25 most recent journal entries.

[ << Previous 25 ]

 

 
  2014.09.29  15.39
---

Pagājušajā nedēļā es izdomāju anekdoti, kas man liekas ļoti smieklīga, un varu derēt, ka šādu pašu anekdoti izdomāja vēl vismaz tūkstotis cilvēku visā pasaulē.

Atnāk kaut kad padotie pie Stīva Džobsa un saka:
- Uztaisām aifonu lielāku un lai tas ir līdzīgs samsungam.
- Over my dead body, - atbild Džobss.

 
 


 
  2014.09.25  09.58
---

Vakar biju "Latvijas gāzes gada balvā operai". Tur uzstājās Adriāns Dāvis - dižs kā katru gadu. Ja kāds nezina, kas tas tāds "standup comedy" žanrs, tad šī cilvēka katrs vārds, katra kustība bija šī žanra lielisks paraugs.

 
 


 
  2014.09.24  11.45
---

Dienas noslēpums ir tas, kāpēc šorīt jūtūbā, klausoties "Cannibal Corpse" albumu man ik pēc dziesmas piedāvāja noskatīties reklāmu, bet "Mayhem" albuma klausīšanās laikā nepiedāvāja nevienu reklāmu... Tur kaut kam ir jābūt!

 
 


 
  2014.09.22  13.29
---

Meanwhile in Latvian journalism.

http://miljons.com/lv/19454/

Ziņu lasīšana kļūst arī vienlaikus par aizraujošu erudīcijas rotaļu.

Artilērijas apšaude Mariupolē. Kur tas ir? Uzzini pats!

Rīgas "Dinamo" spēlē ar Hantimansijskas "Jugru". Kāds rezultāts? Sameklē pats!

Briti meklē latviešu celtnieku. Kā sauc? Sameklē pats! Ko izdarījis? Noskaidro pats!

 
 


 
  2014.09.20  15.23
---

Nesen izlasīju Kortāsara "Kāds, vārdā Lūkass". Nu vāji. Uzreiz asociācijas ar Vonnegūta "Armagedonu" - tādas vecu vīru, kuri diezgan paštīksmīgi par savu garajā radošajā dzīvē uzkačāto stiliņu, paviršas piezīmes, jo "jums, lasītāji, tak tāds es patīku". Dažbrīd pat gribas, lai tādus netulkotu, kamēr nav iztulkots viss pārējais, kas labāks konkrētajam autoram.

Bet tas nu tā. Tagad lasu Ugas Skulmes "Atmiņu grāmatu". Ļoti patīk. Jo pēdējā laikā daudz interesē Laikmetu gara sajušana.

 
 


 
  2014.09.13  22.25
---

No rīta aizlidot uz Stokholmu darīšanās, un vakarā atlidot mājās. Ček.

 
 


 
  2014.09.12  08.47
---

Tavenera "Erota ikona" LU Aulā. Koris "Latvija", LNSO.

Pārcilvēciski skaisti. Prieciņš, ka dzīves laikā ko tādu iznāk piedzīvot.

 
 


 
  2014.09.11  09.03
---

No manis hipsters kā cūkai dziesmugrāmata.


Vakar nākam mājās no veikala, uz ielas stūra pamanu Agnesi Kleinu, gribu neuzkrītoši piebikstīt Au un pateikt, ko esmu pamanījis, bet nevaru atcerēties, kā viņu nosaukt. Beigās, sapratis, ka neatcerēšos, saku - "tur bija tā "vumčum" vai "vamčam"". Au sāk smieties un saka - "vimzikal" ir tas īstais vārds.

 
 


 
  2014.09.11  09.03
---

http://www.forbes.com/sites/steveforbes/2014/09/10/putin-knows-how-to-commit-unthinkable-acts/

 
 


 
  2014.09.10  13.24
---

Ļoti dīvains amats - viceprezidents "eiro un sociālā dialoga jautājumos". Manuprāt, eiro projekta nākotne ir tieši atkarīga, lai nenotiktu nekāds sociālais dialogs ar kaut kādiem grieķu loderiem, kas vēlas sev trīspadsmitās un četrpadsmitās algas par manu strādīgā un pieticīgā ziemeļeiropieša nodokļu maksātāja naudu.

 
 


 
  2014.09.09  13.20
---

Viens mans kolēģis skaipā:

======

[09.09.14 13:09:55] ZZZZZZ: Par Latvijas Krievu savienību šobrīd būtu gatavi balsot 1,9% respondenti, "Latvijas attīstībai" - 1,7, "Vienoti Latvijai - 1,7%, Jauno Konservatīvo partiju - 1,1%, partiju "Brīvība. Brīvs no bailēm, naida un dusmām" - 0,8%, partiju "Izaugsme" - 0,4%, bet partiju "Suverenitāte" - 0,3 respondenti.

----- Labs, kopš aktīvās kampaņas sākuma -/+ augutsa vidū, Repše un Šlesis par to milzu piķi nopelnījuši veselu 1%

[09.09.14 13:10:49] ZZZZZZ: par veseliem 0,9 % pārspējot pieredzējušos biedrus no "Brīvība. Brīvs no bailēm, naida un dusmām"

[09.09.14 13:14:56] ZZZZZZ: ja Stendzinieks sarakstīs grāmatu, es stāvēšu rindā kā tie jefiņi pēc Iphone.. tur jābūt pērlēm to politiķu loģikā

 
 


 
  2014.09.08  10.04
---

4.septembris. Vāgnera zāle. Cītīgi iepazīstoties ar "Survival Kit" eksponātiem, sāku briest tam, ka manā dzīvē iestājies periods, kurā uzskatu, ka 90% no tā saucamās laikmetīgās mākslas ir sūds.

5.septembris. "Tumsas vara" JRT. Cik labi, ka teātrī māk uztaisīt tādu iestudējumu, kurā visu laiku ir spriedze, un laiks aizrit pilnīgi nemanot. Līdzīgi kā citās Šmita izrādēs priecē, cik ļoti tiek pievērsta uzmanība mizanscēnās cilvēku izvietojumiem kā attiecību spriedzes simboliem, un pat piedomāts, lai viņi ik pa laikam uz brīdi it kā sastingst konkrētās grupās un pozās, kas iedod to sajūtu, ko filmās epizodes ar brīdi palēninātiem kadriem. Diemžēl, pēdējās 20 minūtes tik neveiklas, ka liekas, ka žetonvakara ludziņa sākas, un tas sačakarē labo kopiespaidu. Sorry, Mis S., bet mēs jau Tev nebaidījāmies arī to pateikt JRT pagalmā uzreiz pēc izrādes.

6.septembris. "Boļševička". Pārliecība, ka 90% no laikmetīgās mākslas ir sūds, nostiprinās. Arī Eglītis un Neiburga necepī. Protams, ir dažs labs mākslas darbs, kas sasmīdina - metro, tamborētā māja utml, bet kopumā viss tas "mēs - mākslinieki anarhisti - patērētāju sabiedrībai parādīsim fakuci" sēž aknās. Bļin, neaizmirstiet, ka kapitālistu sistēma jūs baro, lai jūs varētu savu baigo dumpi praktizēt un dīkdieņoties! Au izteica minējumu, ka tas kreisais bērnišķīgums dominē, jo vienkārši Kresei tāda gaume, un tāpēc no visas pasaules atlasa tieši to. Bet nu telpas tai Ganību dambī ir burvīgas - piekrītu visiem, kas jau to atzīmējuši pēdējās dienās.

6.septembris (turpinājums). Zinātņu akadēmijas koncertzāle izskatās burvīgi, ideja par zinātniekiem un Sinfoniettu (kas Balto nakšu programmiņā ierakstīta kā SiMfonieta - yeah! kur tālāk, es prasu?) jau bija laba, bet to zinātnes doktoru priekšlasījumi bija tāds infantīlisms, ka gribētos palūgt nākamgada budžetā zinātnei nepiešķirt ne centa no manas nodokļu maksātāju naudas. Ja tāda ir latviešu zinātne, labāk lai tās nav vispār.

6.septembris (turpinājums turpinājums) Spīķeros performance "Migla" ir skaistākais un iespaidīgākais, ko vispār var dabūt! :)

6.septembris (turp. turp. turp.) Domā Dzejkoncerts. Ļoti laba režija, kas iespaidīgi dejotājus arvien vairāk tuvina un tuvina dzejniekiem, kas uzstājas, līdz ar Vērdiņu viss priekšnesums sajaucas čupu čupā, un tas ir lieliski. Ostups un Vigulis - garlaicīgi. Gaile - pārāk tīniski. Auziņa un Vērdiņš - super!

6.septembris (nobeigums). Bērnudārzs Grostonas ielā. Spēlējam cirku ar lielu mīkstu metamo kauliņu, pārvietodamies paši pa spēles laukumu kā kauliņi. Sadzērušās audzinātājas baro mūs ar kūciņām, un visi ir tik priecīgi un laimīgi.

7.septembris. Piecus lielus cukurmaisus ar āboliem un pilnu "Rimi" maisu ar pīlādžiem novācām Kuldīgā. Atvedām mājās un nu tik spiedīsim, spiedīsim to sulu.

 
 


 
  2014.09.03  16.22
---

Papētīju pēdējo dienu "Cibas" cepienu.

Manuprāt, taisnība ir abām pusēm, un man ir brīnums, ka ne vienas, ne otras nometnes pārstāvji, būdami tomēr daudz savā dzīvē izlasījuši, daudz gara gaismas sasmēlušies, to neredz, bet ar putām uz lūpām katrs sēž savā barikāžu pusē.

Paskaidrošu savu nostāju. Un, metiet nu ar akmeņiem, manuprāt, postmodernā 21.gadsimta demokrātijā ar tirgus ekonomiku tā ir vienīgā ilgtspējīgā nostāja:

Iestādījumiem, kas sēj gara gaismu, tiktāl, cik viņi sava satura ideoloģijā "neatstrādā" finansētāja savtīgās intereses, ir tiesības baroties kaut no Sātana. Vienalga vai Mediči ģimene finansē Mikelandželo, vai "Moduls Rīga" finansē "Satori", utml. Un, ja Rītupam būtu izdevies dabūt no Šķēles naudu RL festam pērn, tas arī būtu lieliski! (Šķēle attieicās, bet sarunas bija - to es zinu no pirmavotiem.)

Tomēr vienlaikus, ja kāds var pierādīt ar sarunu ierakstiem, slepenu parakstītu vienošanos oriģināliem, pratināšanās izdabūtām liecībām, vai ar jebkuru citu procesuāli par pierādījumu atzīstamu līdzekli, ka kāda būvfirma vai ar to saistītas personas dod naudu plastmasas gliemežu kampaņai tāpēc, lai tiktu pie valsts pasūtījuma un pēc tam sakruķītu patiesās tāmes izmaksas, sadotu apsolītus otkatus, un paturētu pretdabiski lielu virspeļņu no manas nodokļu maksātāju naudas, tad visiem ķēdē iesaistītiem maukasbērniem ir jāsēž cietumā. Un ilgi. Tāpēc, ka tāda huiņa ir pret civilizētas demokrātijas ilgstpējību, un tieši tādas sapistas politekonomiskās vides dēļ arī eksistē tāda valsts, kurā par radio klausīšanos var slēgt puķu apmaiņas punktus. Stulbs ir tas, kas neredz šeit kopsakarības.

Un ir ļoti labi, ka kaut kādi sabiedriski "watchdogi" - preses vai blogeru izskatā - ceļ trauksmi, izsaka aizdomas, norāda uz kopsakarībām, arī pirms prokuratūra un KNAB ir sākusi savu darbu. Tas pieder pie tā, kā funkcionē pilsoniskā sabiedrība.

 
 


 
  2014.09.03  10.48
---

Meanwhile in Latvian journalism:

http://rus.tvnet.lv/wo_men/pikantno/267381-shok_polovina_molodih_zhjenschin_nje_znajut_gdje_u_nih_vlagalischje

 
 


 
  2014.09.03  08.46
---

"La Traviata" LNO.

Pirmkārt, nekad nekad neejiet uz septiņus gadus veciem iestudējumiem. Jūs būsiet pārsteigti, bet ap šo laiku tiek halturēts un atdziedāts. :D

Nu labi, uz otro un trešo cēlienu Vaice "iedziedājās" un bija pat baudāmi, un smieklīgais turku tenors (skat. ierakstu par "Sansusī" festivālu) arī centās kā Alfrēdo, jo viņam, šķiet, patīk censties. Enivei Izjumovu (Alfrēda tēvs) neviens tur pārliecinoša snieguma sakarā pārsist nevar.

Meita, kuru konsekventi velk uz must-see gabaliem LNO (iepriekšējie bija "Madam Butterfly" un "Seviļas bārdzinis") un kura konsekventi dīc - nu riebj man tas un dzīvē nekad nenoderēs - tomēr šorīt pie brokastu tējas iesaistījās ar mani pagarākā sarunā par to, vai visas operas tiek dziedātas itāliski un par to, kas bija vēsturiski pirmais - Verdi opera vai dziesma "Libiamo ne' lieti calici". :)

 
 


 
  2014.09.01  09.51
---

Ļoti jaukas brīvdienas bija. Meitenes nokrāsoja ar antiseptiķi malkasšķūni, es ar trimmeri nopļāvu pēdējo smukum-mauriņu pirms rudens lapām (baigos gabalus nopļāvu, sešas bāciņas izgāja), sakopām kapus, un visam pa vidu, visam pa vidu bijām uz koncertzāles spāru svētkiem.

 
 


 
  2014.08.28  13.50
---

Klucis "Arsenālā".

Ir nācies redzēt daudz retrospektīvu viena mākslinieka izstāžu, kas kārtotas hronoloģiski pa dzīves / mākslas posmiem, un katrs no tiem tiek ievadīts ar paskaidrojošo tābelīti, kurā pastāsta, kas notika viņa dzīvē un pasaules notikumu ritumā, lai attiecīgi beigtos viens posms un sāktos nākamais (svaigākais šāds iespaids - Frīda Kālo Romā jūnijā). Taču Kluča izstāde uz visa šī fona izceļas ar to, ka ik pēc posma nomainīšanās man personīgi radās sajūta, ka es līdz mielēm saprotu, kas darījās viņa galvā. Iespējams, tāpēc, ka bērnībā daudz lasīts Ribakovs utml 20.-30.gadu Krievijas reāliju aprakstītāj, līdz ar to viegli iedomāties, kas notiek ap Kluci. Katrā ziņā ļoti liela pēcgarša, ne tik daudz mākslasdarbu sakarā, kā "posmu attīstības" izjušanā.

 
 


 
  2014.08.22  11.18
---

Meanwhile in Latvian journalism...

http://apollo.tvnet.lv/zinas/ka-latvietis-vilnis-cirulis-reage-uz-patiesibu-par-bejonses-un-jay-z-attiecibam/663090

 
 


 
  2014.08.22  10.56
---

Vakar manā profesionālajā dzīvē notika kas tāds, ko objektīvi jebkur pasaulē atzīmētu šampānieša vannā šņaucot kokaīnu. Izvēlējos pasēdēt Čomskī pie šķembu čupas burvīgu inteliģentu sieviešu kompānijā, sūcu kviešu aliņu un sirsnīgi izsmējos.

 
 


 
  2014.08.18  15.01


Kontekstuālās reklāmas slavas diena. 
 


 
  2014.08.18  09.54
---

Īsumā par svarīgāko.

Prezentācijas ideja ar lenšu atskaņotāju galvenajā lomā - vēl viens pierādījums tam, ka šajā valstī ir joprojām cilvēki ar labu gaumes sajūtu, kas piedomā, lai katrs sīkums būtu jēgpilns un attaisnotos.

Pēc tam "Čomskī" - tāpat kā "Jaunajā vilnī" - tam biļi vse!

Un tālāk tā: Salaspils memoriāls - Meinarda sala - Lielvārdes parks - Likteņdārzs - Odzienas pils - Ērgļi - Madona (nakts viesnīcā) - Kalna Kaibēni - Vecpiebalga - Alauksts - Saulrieti - Jāņskola - Drusti - Raunas pilsdrupas - Malduguņa brūzis - Raunas Staburags.

 
 


 
  2014.08.14  14.18
---

http://www.delfi.lv/izklaide/slavenibas/aktieri/dzilindzers-dirst-visi-mak-jau-no-dzimsanas.d?id=44844916

Viņš pastāstīja, ka jau sen esot slavens un nekad neesot balsojis vēlēšanās, bet Jaunā Rīgas teātra apmeklētājas ir sievietes, kas lasa Rīgas Laiku un neskuj vāverītes.

 
 


 
  2014.08.11  09.01
---

10 kilometri Kuldīgas pusmaratonā. Saule, laipnie vietējie iedzīvotāji, kas pie savām mājām garām skrienošiem lēja virsū no šļūtenēm atsvaidzinājumu, ļoti skaista medaļa kaklā.

Duša un tad piecas stundas ceļā no Kuldīgas uz tālo Sēliju uz "Sansusī" festivālu.

Apsmejams turku tenors, dulls Kristapa Pētersona klaviermocīšanas gabals Egliņas izpildījumā, varen humorīgas Dzenīša "Vīriešu dziesmas" Armanda Siliņa dziedājumā, trakulīgas dejas pie "Big Al & The Jokers", klišejisks, bet iespaidīgs Dubra ērģelēm, sitamajiem un soprānam, liegs Brāmss Hansones un Kiršfelda rociņām, skudras, kas lien pa mežā ap bērzu apceltu skatuvi, peldēšanās super-siltā Sēlijas ezeriņā, "Čomska" izbraukuma tirdzniecība - balzāmiņi un vīni, Olivera svēršana (ja pirms diviem gadiem, kad tika uzstādīts olivera standarts, Olivers svēra vienu oliveru, tad tagad Olivers ir paaudzies un sver jau 1,28 oliverus).

Visiem, kas bija "Sansusī", ir skaidrs, ka nākamgad būs vēl dižāk.

 
 


 
  2014.08.08  11.37
---

Tipāžs ar kļikonu Virsvaldis, kuru Au aizvakar aprakstīja, šodien pirmo reizi visās šajās dienās vairs nestāv pie bibliotēkas centrālā datora, bet ir apsēdies drusku tālāk pie cita. Tomēr tikumus nemaina. Kad tikko gāju pirmoreiz garām, vienkārši pētīja gūglā bildītes ar plikiem zaķiem, kad nācu atpakaļ, jau bija atkal kādas dāmas profilā.

Ja man būtu jz anonymous skili, uzrakstītu sirdi plosošu noveli, balstītu uz patiesu dzīves stāstu (tikpat krutu, kā jz grizzly_bear man "Trepītēs" stāstīja par Jelgavas čigāniem). Un noteikti to, ko Virsvaldis dara, sasaistītu ar to, ka pie bibliotēkas ieejas ir plāksnīte, ka internets visiem par brīvu šeit ir Geitsu ģimenes fonda sponsorētās programmas "Trešais tēva dēls" ietvaros. Jo nu ir tas smeldzīgi simboliski...

 
 


 
  2014.08.06  09.45
---

Dzīve, it sevišķi skaistās, karstās vasarās sastāv no maziem brīnumiem.


Lai lasītāji iejustos emociju kontekstā, jāpastāsta, kā pagāja vakardiena.

No rīta vēl būt ūdensgalvaspilsētā, sapakoties un pa agras saulītes apspīdētu šoseju ar "Statoil" kafiju rociņā stūrēt prom.
Strādāt darbadienu - lielas lietas, mēneša atskaite akcionāriem utml. no mūsu mazpilsētas bibliotēkas wifi.
Aizbraukt mājās, apliet šopavasar iestādītās jāņogas, padarīt citus mazus darbiņus.
Doties uz dīķi nopeldēties. Uz to slavenību iecienīto dīķi, kuru aprakstīju pirms nedēļas Cibā.
Pa taisno no dīķa doties uz kaimiņu pagastu, neko īpašu negaidot paklausīties lekciju, un uzdurties Antonīna Kratočvila (http://www.antoninkratochvil.com) paša stāstam par saviem labākajiem albumiem, ar bilžu demonstrācijām par Ruandu, Černobiļu, Aušvici, Afganistānu, Bobu Dilanu, Deividu Boviju, Kītu Ričardsu, Bertoluči, Marē, Deboru Hariju utt.

 
 


[ << Previous 25 ]