User Profile
Friends
Calendar
Zarathoustra des classes moyennes

Below are the 25 most recent journal entries.

[ << Previous 25 ]

 

 
  2016.07.27  09.38
---

Pēc apmēram 28 gadu pārtraukuma atkal izlasīju Daniela Defo "Robinsonu Krūzo" (pēc Korneja Čukovska jaunā atstāstījuma tulkojis Ed. Mārēns, Latvijas Valsts izdevniecība, 1946.)

 
 


 
  2016.07.25  12.30
---

Bijām pēdējā dienā uz izslavēto Poli. Pēc tam ilgi pārrunājām, un nonācām pie secinājuma, ka laikam nekādu nostāju vairs nav iespējams ieņemt.

Tobiš, ja mākslinieks pats labi apzinās savu pašironiju, mālējot tās šausmas ar Kokiniem, Sprūdiem un Gerkeniem, tad viņam tas ir piedodams, un viss, ja? Tad ar to viņš nekādi vairs nav uzskatāms par sašmucējušos?

Un arī cilvēki ar gaumi, kā, piemēram, Čiris, kura tiešām visai augstvērtīgais deviņdesmito gadu vidū tapušais portrets bija aizkarināts viens pats pavisam tālajā stūrī prom no pārējām šausmām, – viņš tā kā nejūtas slikti, pasūtot to tieši Polim, kurš pirms tam jau paspējis samālēt Gerkenu ģimeni uz plastmasas dīvāniem un akropoles drupu fototapetēm?

Varbūt kāds var paskaidrot, kā tas viss notiek? Ko domā tādi cilvēki, kad viņi pie Ventas "Krišjāņos" narkojas ar visaugstākā līmeņa koksu, pišās ar krutākajām palaistuvēm un dzer vislabāko skoču, bet nez kāpēc brīdi, kad viņi vēlas tikt uzgleznoti, šīs hedoniski estētiskās pretenzijas pret augstu kvalitāti viņus pamet?

Vai arī, kā reiz man teica Pēteris Zirnis, komentējot Simsones un Ģīļa tiesāšanos par nepareizu plastisko operāciju, – bagāto cilvēku galvās darās kaut kas, ko mēs nekad nemācēsim saprast.

 
 


 
  2016.07.25  10.23
---

Labākie Cēsu iespaidi:

- Grečaņinova "Ciešanu nedēļa" VAK "Latvija" izpildījumā Sv. Jāņa baznīcā. Lai arī varbūt drusku vienmuļi, tomēr interesantā veidā ne-pareizticīgi, un vispār skaisti.
- Ikgadējā laikmetīgās mākslas izstāde Brūzī. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem maz bija sajūtu, ka "nu jau katru apdegušu koka gabalu uzdod par mākslu". Visvairāk patika Epnere, Māliņa&Kalns un "Orbīta".
- Grupa "The Bandmaster" festivālā "Fonocēsis". Nu latviešiem arī ir beidzot savs "The Knife" vai "Crystal Castles" – tipa tas, ko var saukt par tumšo tucāru (atvainojos tiem elektronikas žanru pārzinātājiem, kuri labāk zina, kā šos stilus kategorizē).

 
 


 
  2016.07.25  10.16
---

Poll #20784 ---
Open to: All, results viewable to: All

Manuprāt, Karl Joris Huysmans un viņa romāns "A Rebours" latviskojami:

View Answers

Karls Žoriss Vismanss "Pret spalvu" (Dens Dimiņš, Mišela Velbeka "Pakļaušanās")
4 (100.0%)

Karls Joriss Heismans "Ačgārni" (Dace Meiere, Umberto Eko "Sarakstu karuselis")
0 (0.0%)

Cits variants (paskaidrošu komentāros)
0 (0.0%) 
 


 
  2016.07.21  15.13
---

Arī šāda ziņa mani šodien sasniedza:

==========

01.07.2016. ir nodibināta "Latvijas Dabiskā Kultūrisma Asociācija", kuras galvenā devīze un sauklis ir: "Esi dabisks- paliec dabisks! Mēs- par sportu bez dopinga!"

 
 


 
  2016.07.21  12.16
---

Informācija medijiem
21.07.2016.

Rīga Plaza notiks vērienīgs pokemonu ķeršanas pasākums

22. jūlijā un 23. jūlijā modes un izklaides centrā Rīga Plaza notiks pasākums Pokemonu medības. Pasākuma laikā tiks atvērti vairāki portāli (pokestopi), kas ļaus dalībniekiem īsā laikā noķert īpaši daudz un dažādu pokemonu. Pasākums tiek rīkots ar mērķi vienuviet pulcināt pēc iespējas vairāk šīs spēles aktīvistu.

 
 


 
  2016.07.18  11.27
---

Gan ejot dienā / naktī cauri Salacgrīvai, gan uzturoties festivāla teritorijā, nepameta sajūta, ka Majoram šogad daudz mazāk ļaužu. Varbūt tas bija maldīgi, bet kaut kā likās, ka izslavētā desmitgade nav līdz galam izdomāta un noslīpēta. Ko pierādīja kaut vai tādi mazi sīkumi, ka žurnālistiem preses teltī šogad vairs neesot dots alus, un noslēdzošā salūta neesamība. Man radās teorija, ka vienkārši nenotiek vairāk paaudžu nomaiņa. Vecie cilvēki, pirmkārt, ir jau vairākas reizes bijuši un cik var braukt uz vienu un to pašu, un, otrkārt, vecos cilvēkus interesē tomēr lainaps. Savukārt tā briesmīgā popmūzika, kāda dominēja šā gada repertuārā, nu nekādi nevilināja. Lēšu, ka tūkstošiem ļaužu ieradās tikai uz vienu svētdienas vakaru paskatīt Maestro Osterbergu.

Savukārt sīkajiem, kuriem patīk tās visas briesmas "Years & Years", Ņūmens u.tml., patiesībā vajag nevis koncertus bet diseni (ko apliecināja lielie prieki pie Ronsona), un tāpēc viņiem mērķtiecīgāk ir aizbraukt uz "Weekend Fest", kur pasākums ir atslogots no visādiem koncertiem, bet viss ir viena liela disene.

Bet, ja par skaisto, tad "Regīna" bija dievišķa. Tur bija tāda ģimenes sajūta kā pirms trim gadiem uz pirmajiem "Sūdiem". Ka pie skatuves visi ir savējie un visi zina, par ko ir stāsts. Kamēr uz "Sūdiem" jau tagad nāk milzu masas un vairs nav tas.

Varat mani iepļaukāt, bet man tiešām patīk "Singapūras satīna" koncepcija. Man viņi liekas tādi PND mūsdienu paaudzes bērniem.

Savukārt par Osterbergu runājot, kā jau daudzi saka, tas bija spēcīgākais, ko vispār iespējams atvest uz Salacgrīvu, un te vispār neko nevajadzētu komentēt. Mani drusku kaitināja, ka ģitārām nebija gana igijisks tembrs, man prasījās klasiskāku instrumentālo koncepciju, bet tas viss ir sūds, galvenais, ka es biju uz ceturto Osterberga konci savā mūžā un otrreiz biju viņam trīs metru tuvumā (uz "Search & Destroy", ja gribam būt precīzi).

Mēs visi zinām, ka šis ir Bovija gads, un nebija pārsteigums, ka apmēram puse dziesmu bija no "Lust For Life", "The Idiot", plus vēl "Real Wild Child" no "Blah-blah-blah" – attiecīgi visiem trim albumiem, kurus viņi sarakstīja kopā. Bet "Tonight" koveris beigās bija briesmīgi skaisti, arī veids, kā tā tika pieteikta. Un tas to mirkli klātesošo sirdīs padarīja vēl dižāku.

 
 


 
  2016.07.13  14.31
---

Esmu diezgan lepns, ka mana meita neķer pokemonus un uzskata to par stulbumu.

 
 


 
  2016.07.12  15.17
---

Nākamtrešdien pirms un pēc "All Day Long" – uzlūdzu uz disenīti.


https://www.facebook.com/events/1631939323788095/

 
 


 
  2016.07.12  09.49
---

http://www.delfi.lv/izklaide/popmuzika/melomanija/tests-noskaidro-uz-kuru-festivalu-tev-jabrauc.d?id=47662077

Man sanāca "Kubana". Murgs kaut kāds! Es skaidri gāju uz "Klang", ieķeksēju gan, ka pamostos dubļos, gan, ka neņemu līdzi telti, tikai šmigu, un tādā garā. Bet še tev! – "Kubana"...

 
 


 
  2016.07.11  18.18
---

Kas atšķir mani no Aiena Kērtisa?

Tas, ka Kērtiss, klausoties "The Idiot", pakārās. Bet es pašlaik, klausoties "The Idiot", krāsoju "Trepīšu 2016" karogu.

Pēdējo uzstāšanos setlistes rāda, ka Salacgrīvā, ļoti iespējams, skanēs "Sister Midnight", "Nightclubbing" un "Mass Production".

 
 


 
  2016.07.11  11.52
---

Vai jums ir Ze Skaņdarbs(-i), kuru, pat, ja to lipīgā meldiņa dēļ visas pasaules Skonķiki atskaņotu ik pēc pusstundas, tik un tā jums šķistu, ka to nav iespējams nodreijāt un padarīt lētu un bezgaumīgu? Tāpēc, ka jums (kaut kādu subjektīvu sentimentālu jaunības reminiscenču vai citu iemeslu dēļ) šķiet, ka šī skaņdarba daile stāv pāri viņa acīmredzamajai piemērotībai tautas masu gaumei un līdz ar to regulārai izpļeckāšanai?

Pārsvarā šādos gadījumos cilvēki sauc "Stairway to Heaven", 'Pie baltas lapas apsēžos", Ances dziesmu no "Klāva, Mārtiņa dēla", u.tml.

Mans trijnieks būtu Oginska "Pożegnanie Ojczyzny", Bovija "Space Oddity" un "Soul Assylum" "Runaway Train".

Un jums?

 
 


 
  2016.07.08  09.35
---

Viens virsraksts var kalpot kā visaptveroša ilustrācija Okupācijas Sekām! :)

http://www.delfi.lv/sports/news/football/news/spartaka-pussargs-kazacoks-atzits-par-latvijas-futbola-virsligas-junija-labako-speletaju.d?id=47650689

 
 


 
  2016.07.07  12.10
---

Haudī! vs Jīhā!

Lielākais škandāls Latvijas šovbiznesā

http://www.delfi.lv/izklaide/popmuzika/melomanija/skelsanas-latvijas-kantri-aprindas-vai-divi-festivali-nav-par-daudz.d?id=47647677

 
 


 
  2016.07.06  14.24
---

(facepalm)

Darbs ar latviešu mitoloģiskajām zīmēm konsultēšanā, mediācijā un koučingā

Senatnē cilvēki pauda savas domas, vēlmes un pārliecību, savus priekšstatus par pasauli un tajā valdošo kārtību, izmantoja zīmes un simbolus. Mums ir laimējies, jo latviešu mitoloģijā esam spējuši saglabāt bagātīgu mantojumu. Interesanti, ka paralēles starp mūsu tautas un, piemēram, Indijas, Asīrijas un Babilonijas mitoloģiskajām zīmēm, sniedzas ļoti tālā pagātnē.

Aloizs Leiendekers, kurš kā teologs jau ilgi pēta un nodarbojas ar citu tautu mitoloģiju, ir izveidojis latviešu mitoloģijā balstītu sistēmu un metodi, kas devusi labus rezultātus individuālās konsultācijās un grupas supervīzijās. Klienti atzinīgi vērtē viņa izstrādāto metodi. “Tā skar manu dziļāko būtību un ir ideāli piemērota man...”, teica kāda semināra dalībniece, kura savā personīgajā dzīvē arī interesējas par latviešu zīmju simboliku.

 
 


 
  2016.07.06  14.00
---

SKATIES @skatieslatvija 3m3 minutes ago
FOTO: sabiedrības krājums raujas uz Vaikules festivālu Jūrmalā http://skati.es/667092

 
 


 
  2016.07.06  13.59
---

8 no 12

http://www.delfi.lv/izklaide/kino/silvestram-stallonem-70-vai-atpazisti-jubilara-lomas.d?id=47644299

 
 


 
  2016.07.06  09.41
---

Vakar aizstaigājām uz šā čaļa koncertu.
http://www.drummerworld.com/drummers/Tommy_Clufetos.html

Fonā visādi veci perdeļi mocījās.

 
 


 
  2016.07.05  14.48
---

Poll #20762 ---
Open to: All, results viewable to: All

Porno manā dzīvē

View Answers

šķūnītī kaudzīte ar dvd no 2004. gada un "Laternām" no 1998.
0 (0.0%)

iegūglēju atslēgas vārdus, kas izlec, to lietoju
1 (5.3%)

kopš izgudroja pornhub un redtube, liekas kustības neveicu
12 (63.2%)

esmu maksas klients tik izsmalcinātās vietās, par kurām jūs i nenojaušat
1 (5.3%)

kas tas viss ir? kāds tam sakars ar vanaga kapāšanu?
5 (26.3%) 
 


 
  2016.07.04  10.09
---

Keflavikas lidosta, auto noma
Daudzus gadsimtus veca zvejniekciema drupas dienvidkrastā
Hostelis Selfosā
Piebraukt Heklai, cik vien tuvu var
Pasēdēšana karstā baseinā Landmannalaugarā
Uzkāpšana skaistā paugurā Landmannalaugara apkārtnē
Stongas drupas
Hjalparfosa ūdenskritums
Viesu māja netālu no Selfosas, karstā baļļa
Geizeri, Gulfosa ūdenskritums, Fludiras slepenais karsto avotu baseins, Reikholtas tomātu dārzs un unikālā tomātu zupa
Iekāpšana Kerida krāterī
Islande – Anglija uz lielā ekrāna Selfosas kultūras nama zālē
Haikings kalnos pie Tingvallvatna
Tingveliras nacionālais parks, Altinga vēsture, baznīca, nacionālā kapsēta, tektonisko plātņu lūzumvieta
Budardaluras inforcentra apgrauztu nagu un pudeļstiklu briļļu meitene, Erikstadiras māja, kurā dzīvojis Ēriks Rudais, un kur mazais Leifs rotaļājoties izspēlējis jaunu zemju atklāšanu
Viesu māja Seljalandē, pašu audzēta jēra zupa
Kirkjufella kalns Gundarsfjordā
Veilvočings no Olavsvikas ostas, redzēts viens kuprvalis un divi zobenvaļi
Haikings dažādās Snaifelsas pašu rietumu piekrastēs
Iestigšana sniegā pie Snaifelsjokulla virsotnes
Tīksmošanās saulītē pie Gerdubergas bazalta bluķiem
Haikings un uzkāpšana Elborga krāterī
Arkanesas bāka
Reikjavīka, atdot auto nomā, Halgrīmskirkja, dažādi ceturtdaļfināli centrālajā laukumā uz lielā ekrāna ar bēdīgiem poļu, beļģu un itāliešu faniem
Haikings un ielaišanās Trihnukagigura krāterī
Laiskošanās Zilajā Lagūnā
Naktsdzīve, pārliecināties, ka K-bārs ir mīļš un jauks, nevis snobisks, kā tas varētu būt ar pasaules literatūrā un kino zināmiem kulta iestādījumiem

Nekad neko tik skaistu nebiju redzējis, šito valsti iesaku visiem, visiem!

 
 


 
  2016.06.20  16.32
---

Meanwhile in Latvian journalism...

Izskatās, ka Lemberga vedeklas brālis ir nolēmis taupīt tā, ka atlaiž visus vecos žurnālistus un pārvilina darbiniekus no Zeltene.lv, jo tie maksā lētāk.

http://nra.lv/skandalozi/175763-irijas-purva-atrasts-2000-gadus-vecs-sviesta-gabals.htm

 
 


 
  2016.06.20  13.05
---

Pabiju orkānā aiz Paņevežas. Tāds, ka priekšā uz šosejas neredz pilnīgi neko – ūdens siena – un auto draud nopūst no ceļa.
Kultūras nakts Viļņā, kur ir daudz brīvdabas skatuvju un nekā interesanta.
Geju praids Viļņā – pirmoreiz mūžā tādu redzēju, bija viss labi, jo bija arī viņu dimitere, tāpēc jautri un plurālistiski.
Pirmo reizi mūžā biju "Ikea" un iegādājos kastīti sunīša galvas formā.
Piegāju pie Nemunas un Neres sateces.
Ēdu tradicionālu žemaišu virtuvi – sautējumu podiņā – Kauņas restorānā "Berneliu Užeiga".
Pirmo reizi mūžā ieraudzīju slavenos Kauņas nenojauktos padomju monstrus.
Apgāju apkārt Žalgira hallei.
Nomaldījos Ķedaiņos (bļin, kā tur vispār var nomaldīties!)
Izstaigāju Krusta kalnu.

 
 


 
  2016.06.15  12.34
---

Kaplacis malacis! Apsveikumi no skatītājiem. :)

upd. Un Lasitajs arī!

 
 


 
  2016.06.15  12.29
---

Dzīvesziņa ar Uģi Kuģi.

===
Uģis Kuģis
16 hrs ·
Ja vēlaties kaut kā palīdzēt savai sievai, nav nekādas nepieciešamības pārāk bargi vai uzstājīgi ar viņu runāties, jo viņa ir ļoti jūtīga būtne. Var vienkārši ar cieņu viņai pateikt pāris vārdu par attiecīgo tēmu, un pat ja viņa nevēlas to pieņemt, vismaz viņa var ņemt vērā, ka vīrs ir labs cilvēks, jo izturas pret viņu ar cieņu. Tā rezultātā viņa ņems vērā vīra vēlmes.

===

No šādas teksta konstrukcijas izriet, ka "palīdzēt savai sievai" a priori nozīmē "ļečīt to govi nah!", bet UK mums paskaidros, ka to izdarīt mazliet savaldīgāk.

 
 


 
  2016.06.13  15.04
---

http://www.delfi.lv/kultura/news/culturenvironment/socialas-atminas-akcija-vares-izdzivot-sibirijas-celu-sodienas-acim.d?id=47561513

 
 


[ << Previous 25 ]