User Profile
Friends
Calendar
Zarathoustra des classes moyennes

Below are the 25 most recent journal entries.

[ << Previous 25 ]

 

 
  2014.08.22  11.18
---

Meanwhile in Latvian journalism...

http://apollo.tvnet.lv/zinas/ka-latvietis-vilnis-cirulis-reage-uz-patiesibu-par-bejonses-un-jay-z-attiecibam/663090

 
 


 
  2014.08.22  10.56
---

Vakar manā profesionālajā dzīvē notika kas tāds, ko objektīvi jebkur pasaulē atzīmētu šampānieša vannā šņaucot kokaīnu. Izvēlējos pasēdēt Čomskī pie šķembu čupas burvīgu inteliģentu sieviešu kompānijā, sūcu kviešu aliņu un sirsnīgi izsmējos.

 
 


 
  2014.08.18  15.01


Kontekstuālās reklāmas slavas diena. 
 


 
  2014.08.18  09.54
---

Īsumā par svarīgāko.

Prezentācijas ideja ar lenšu atskaņotāju galvenajā lomā - vēl viens pierādījums tam, ka šajā valstī ir joprojām cilvēki ar labu gaumes sajūtu, kas piedomā, lai katrs sīkums būtu jēgpilns un attaisnotos.

Pēc tam "Čomskī" - tāpat kā "Jaunajā vilnī" - tam biļi vse!

Un tālāk tā: Salaspils memoriāls - Meinarda sala - Lielvārdes parks - Likteņdārzs - Odzienas pils - Ērgļi - Madona (nakts viesnīcā) - Kalna Kaibēni - Vecpiebalga - Alauksts - Saulrieti - Jāņskola - Drusti - Raunas pilsdrupas - Malduguņa brūzis - Raunas Staburags.

 
 


 
  2014.08.14  14.18
---

http://www.delfi.lv/izklaide/slavenibas/aktieri/dzilindzers-dirst-visi-mak-jau-no-dzimsanas.d?id=44844916

Viņš pastāstīja, ka jau sen esot slavens un nekad neesot balsojis vēlēšanās, bet Jaunā Rīgas teātra apmeklētājas ir sievietes, kas lasa Rīgas Laiku un neskuj vāverītes.

 
 


 
  2014.08.11  09.01
---

10 kilometri Kuldīgas pusmaratonā. Saule, laipnie vietējie iedzīvotāji, kas pie savām mājām garām skrienošiem lēja virsū no šļūtenēm atsvaidzinājumu, ļoti skaista medaļa kaklā.

Duša un tad piecas stundas ceļā no Kuldīgas uz tālo Sēliju uz "Sansusī" festivālu.

Apsmejams turku tenors, dulls Kristapa Pētersona klaviermocīšanas gabals Egliņas izpildījumā, varen humorīgas Dzenīša "Vīriešu dziesmas" Armanda Siliņa dziedājumā, trakulīgas dejas pie "Big Al & The Jokers", klišejisks, bet iespaidīgs Dubra ērģelēm, sitamajiem un soprānam, liegs Brāmss Hansones un Kiršfelda rociņām, skudras, kas lien pa mežā ap bērzu apceltu skatuvi, peldēšanās super-siltā Sēlijas ezeriņā, "Čomska" izbraukuma tirdzniecība - balzāmiņi un vīni, Olivera svēršana (ja pirms diviem gadiem, kad tika uzstādīts olivera standarts, Olivers svēra vienu oliveru, tad tagad Olivers ir paaudzies un sver jau 1,28 oliverus).

Visiem, kas bija "Sansusī", ir skaidrs, ka nākamgad būs vēl dižāk.

 
 


 
  2014.08.08  11.37
---

Tipāžs ar kļikonu Virsvaldis, kuru Au aizvakar aprakstīja, šodien pirmo reizi visās šajās dienās vairs nestāv pie bibliotēkas centrālā datora, bet ir apsēdies drusku tālāk pie cita. Tomēr tikumus nemaina. Kad tikko gāju pirmoreiz garām, vienkārši pētīja gūglā bildītes ar plikiem zaķiem, kad nācu atpakaļ, jau bija atkal kādas dāmas profilā.

Ja man būtu jz anonymous skili, uzrakstītu sirdi plosošu noveli, balstītu uz patiesu dzīves stāstu (tikpat krutu, kā jz grizzly_bear man "Trepītēs" stāstīja par Jelgavas čigāniem). Un noteikti to, ko Virsvaldis dara, sasaistītu ar to, ka pie bibliotēkas ieejas ir plāksnīte, ka internets visiem par brīvu šeit ir Geitsu ģimenes fonda sponsorētās programmas "Trešais tēva dēls" ietvaros. Jo nu ir tas smeldzīgi simboliski...

 
 


 
  2014.08.06  09.45
---

Dzīve, it sevišķi skaistās, karstās vasarās sastāv no maziem brīnumiem.


Lai lasītāji iejustos emociju kontekstā, jāpastāsta, kā pagāja vakardiena.

No rīta vēl būt ūdensgalvaspilsētā, sapakoties un pa agras saulītes apspīdētu šoseju ar "Statoil" kafiju rociņā stūrēt prom.
Strādāt darbadienu - lielas lietas, mēneša atskaite akcionāriem utml. no mūsu mazpilsētas bibliotēkas wifi.
Aizbraukt mājās, apliet šopavasar iestādītās jāņogas, padarīt citus mazus darbiņus.
Doties uz dīķi nopeldēties. Uz to slavenību iecienīto dīķi, kuru aprakstīju pirms nedēļas Cibā.
Pa taisno no dīķa doties uz kaimiņu pagastu, neko īpašu negaidot paklausīties lekciju, un uzdurties Antonīna Kratočvila (http://www.antoninkratochvil.com) paša stāstam par saviem labākajiem albumiem, ar bilžu demonstrācijām par Ruandu, Černobiļu, Aušvici, Afganistānu, Bobu Dilanu, Deividu Boviju, Kītu Ričardsu, Bertoluči, Marē, Deboru Hariju utt.

 
 


 
  2014.08.04  16.20
---

Jums jau pirmdienās laikam nav jāstrādā, ka visi tik ātri reportus paspējāt uzrakstīt. Nu tad beidzot ļoti īsi no manas puses.

Neredzēju Miliciju un Baložus, jo nesām kilometriem igauņu draugiem auto-caurlaidi, lai viņi drīkstētu apbraukt rindu.

Gandrīz visi, ko redzēju, nospēlēja ļoti vājus končus, un par Č&D jau visi cibiņi pateikuši. Ļoti nesmuki šitā izdarīties - likt tautai gaidīt izsmalcinātu jumoru no žanru sajaukuma, bet iedot paplašinātus 7 vīriešus ar vēl lielāku vēlmi vienam otru pārbļaut.

Mošpitoju pie Feikiem un Zaķa, par ko esmu lepns kā gailis.

Dišukā saņēmām vēl vairāk komplimentu nekā pērn, un Apskrieties pļaviņa bija vēl dejotāju pārpildītāka nekā pērn. Respekts visiem Kraukļa ligzdas elektro-cienītājiem, bet cilvēku, kas vēl mīl, ka viņus transā ved vecās labās kaucošās gičas, tomēr arī bija gana daudz un tos mēs visus apguvām.

Regeja sirmgalvi klausījos caur logu, jo sagribējās komforta.

 
 


 
  2014.07.31  15.09
---

http://www.delfi.lv/izklaide/dabas-brinumi/zveru-dzive/foto-izlase-usaini-kaki-kas-izskatas-pec-hitlera.d?id=44790706

Vārds "kitlers" izklausās gandrīz kā "kiceks".

 
 


 
  2014.07.30  11.05
---

Re - Lindermans saka, ka no Latvijas brauc brīvprātīgie uz Donbasu maukt krievu pusē. Malači! Revolūcija, romantika... Bet, kur ir mūsu brašuļi, rodas jautājums. Kāpēc cilvēki, kas gadiem ilgi trenējas jaunsargos, zemessargos un citos sargos, raksta rakstus "DDD" un grāmatās par dekolonizāciju, stāsta, ka mājās tur šmeiseri katram gadījumam, kāpēc viņi nedodas karot kā brīvprātīgie Kijevas pusē. Es, piemēram, būtu lepns, ka pasaulē izskanētu, ka pilnīgi atsaldētu latviešu rota ielaužas Luhanskā un uzrīko masu slaktiņu, izkaujot krievu bojevikus.

 
 


 
  2014.07.28  11.59
---

Interesanti par Krieviju.

http://www.spektr.lv

 
 


 
  2014.07.28  10.34
Vecīša cimdiņš jeb Zvaigznes ezerā

Aizvakar pagastu bija satraucis Notikums. Īvandes dzirnavu dīķī bija novērota peldamies vesela kaudze slavenību. Tur esot Dons bijis, Roga un Mihelsons, un Verpakovskis. Citi atkal teica, ka Arturs Irbe esot bijis (Man ir aizdomas, ka sajaukuši ar to Verpakovski). Vairākas meitenes, kas nav nemaz gribējušas peldēties, esot metušās ūdenī, lai piepeldētu tuvāk Donam un redzētu, kāds viņš izskatās. Ir arī daudzi minējumi, kāpēc mūsu dīķim tāda laime uzsmaidījusi. Pamatā visi sliecas piekrist, ka slavenības braukušas no Jūrkalnes vai Pāvilostas, kur viņi sērfo vai kā citādi izklaidējas, kā nu jau tās spožās aprindas to māk.

 
 


 
  2014.07.24  14.59
---

https://twitter.com/Muzu_Muzejs/status/492276838446923776

 
 


 
  2014.07.23  10.43
---

http://rus.delfi.lv/news/daily/versions/artemij-troickij-dvojnoe-ubijstvo.d?id=44758404

Palasīju komentārus, palika labi... Es tiešām gribu iet un apšaut. Nu, ne visus varbūt.

 
 


 
  2014.07.17  14.22
---

Ik pa laikam līdz dibenam izgaršoju dažas snoba fiškas, kas man dzīvē gadās. Piemēram, vakar uzzināju, ka man, pašam neprasot, ir norezervēts 2015.gada "Labas dabas" laikā numuriņš "Ratniekos".

 
 


 
  2014.07.14  09.36
---

Mūžīgais jautājums - vai interesēties gan par sportu, gan par mākslām ir labi? Jo skaidrs, ka augsti apgarotiem kultūras cilvēkiem ir pretīgums pret brutālo un aprobežoto fizkultūras jomu, kamēr džeki no sporta aprindām uzskata māksliniekus par kaut kādiem sisīšiem, kas nodarbojas ar nesaprotamu figņu...

Man tomēr liekas, ka daudzpusīgas intereses ir noderīgas. Tas notika šo sestdien un tas notika tā. Cēsu koncertzālē diskusija ar Jonu Meku. Viktors Freibergs stāsta par Meka filmu, kurā bijušas seksa ainas, kuru dēļ kāda itāļu grāfiene noģībusi, Meks apstiprina, ka tā bija, ka noģība, Freibergs piebilst, ka dažreiz noģībt ir liela māksla, no kā var izsist labumu, Meks uz to savukārt - "it sevišķi, ja tu esi futbolists". Tajā brīdī, protams, Mēness Bērns piegārdz visu jauno koncertzāli ar mežonīgiem smiekliem. Un, kā jūs domājāt, vai vēl kāds no visas publiskas iesmējās? Ne-viens...

 
 


 
  2014.07.11  09.47
---

PKO Zvaigžņu koncerts Arēnā.

Birziņas koris + Parša + Dzirnas. Savdabīgi priekš latvju tradīcijas - varēja redzēt, ka kāds nodomājis "parādīsim ārvalstu viesiem, ka mēs mākslā domājam globally", un nevis sanācis samocīti, par ko šādās reizēs risks, bet gana šarmanti. Tomēr vajadzēja jau nu brīdināt afišās, ka no tā sastāvēs gandrīz viss koncerts. Tomēr likās, ka "Real Group" kā hedlaineriem būs vairāk uzstāšanās laika iedalīts. Vācu sieviešu koris - slikti, slikti, namībiešu vokālā grupa - lieliski, Busulis - kā vienmēr, man vienaldzīgs, japāņu bungotāji - labi, bet nāca miegs, gājām mājās.

Arēnā karājas pie griestiem visu 74 PKO dalībvalstu karogi. Alfabēta secībā, ar 2 izņēmumiem - Ķīna un Latvija beigās (to saprotu, bijušie organizētāji un tagadējie), un Grieķija sākumā. To gan nesaprotu. Tas ir tipa tāpēc, ka "olimpiāde", un tad grieķi jāliek sākumā, pat, ja nav sporta, bet mākslas disciplīnas? Kāds nezin skaidrojumu?

 
 


 
  2014.07.10  08.56
---

Antonio Vivaldi opera "Dusmīgais Orlando" Spīķeru kvartāla pagalmā Lauras Grozas - Ķiberes režijā.

Režisores iecere bija acīmredzama - ja jau senās mūzikas festivāls, tad arī jāinscenē tā kā senos laikos. Tā nu mums - skatītājiem - bija jāsajūtas kā kaut kādā Ludviķa XIV galmā, kur pie mums atbraukuši kumēdiņu mākslinieki, kas hiperaktīvi ķēmojas, rāda jokainas grimases, raustās kā lupatu lelles, lai mēs varētu no sirds izsmieties un pat nogāzties gar zemi no smiekliem. Kā jau kumēdiņu pasākumā pieņemts, bija līdzi arī cirkus mākslinieki, kam vajadzēja simbolizēt Alčīnas apburtās salas mistiku. Nemākulīgākie cirka mākslinieki Latvijā. Laikam jau naudas trūkuma dēļ. Vairāk nācās satraukties par viņu nespēju noturēt līdzsvaru, nekā baudīt triku efektu. Tas viss noveda pie tā, ka mīļotā visu pirmo cēlienu man čukstēja "kur mēs esam iemaldījušies", "ak, dies, cik viss ir slikti", "mēs neesam mērķauditorija" utml.

Turpretī es - māksliniecisko ieceru iecietīgas vērtēšanas speciālists - biju visnotaļ apmierināts ar notiekošo uz skatuves, un izvēlējos koncentrēties uz divām fiškām - Vivaldi mūziku Kupča diriģētā ansambļa izpildījumā un Jēgera tēlojumu. Atšķirībā no visiem pārējiem (it sevišķi mazās Elīnas Šimkus), kuri, lai arī sirsnīgi ķēmojās, tomēr radīja vienīgi negatīvas emocijas, Jēgera vieblīgās grimases un locekļu raustīšanās bija tik dabiski uzjautrinošas, ka varēja redzēt - viņš no sirds grib izķēmoties. Tāpēc ik pa laikam spurdzu un čukstēju "yes, yes, es par Jēgeru!" (Jo viņiem tur pēc sižeta ir baigā sacensība, kurš kuru dabūs.)

Otrajā cēlienā jau patika mums abiem, jo vai nu bija jau pierasts, vai mana advokatūra iestudējumam pārliecināja biedreni mainīt domas, vai arī daļēji tomēr mainījās formveide un uz skatuves notika kādas darbības, kas to farsa formu sāka attaisnot.

Un, protams, ka no Ludviko Ariosto darba par Orlando, Alčīnu, Andželiku, Medoro, Astolfo, Bradamanti un Rudžero vajag taisīt porņuku - ļoti pateicīgs sižets. Mīļotā teica, ka viņa ir droša - pasaulē kaut kur noteikti jau tāds ir uztaisīts.

 
 


 
  2014.07.09  08.33
---

Vai eksistē dzīve pēc pusfināla?

https://twitter.com/The2014WorIdCup/status/486610268844482563

 
 


 
  2014.07.07  15.47
---

https://twitter.com/Muzu_Muzejs/status/486124358876667904

 
 


 
  2014.07.07  13.32
---

Kamēr pagājušā nedēļā biju ne pie internetiem, kāds ir nopublicējis šādu:

http://www.skats.lv/izklaide/opaca-latvijas-mediju-virsraksti-ar-ko-nenosaut-garam.d?id=44686550

Iespējams, ka te Cibā jau ir bijis. Ja nē - tad re!

 
 


 
  2014.07.07  09.10
Pieci vakari

Piecus vakarus pēc kārtas iznāca gulēt aiziet vienos divos naktī. Katru reizi - cita iemesla pēc. Rodas aizdomas, ka beidzot varbūt šī ir tā vasaras nakšu burvība.

Trešdien. Kvarķirņiks ar stāstiem par jūnija ceļojumu šaurā draugu lokā, pēc kura viena sociālo tīklu autoritāte feisītī ierakstīja "grapa ir jaunais rums".

Ceturtdien. Jasmīnas Levī mīlas moku daudzināšana Kongresu namā pārauga "Teātra Bāra" terases atklāšanā ar visādiem patīkamiem sen nesatiktiem ļaudīm, ar kuriem daudz tika runāts par to, kam kas pieder Latvijas mediju nozarē.

Piektdien. Jauno režisoru īsfilmu programma Kuldīgas parka brīvdabas kinoteātrī pārauga sirreālā diskotēkā ar jūzeri Lavametender vienā no galvenajām lomām.

Sestdien. Gaiša nakts, lauku sēta, klusums, sarunas ar kaimiņiem pie alus.

Svētdien. "Dzimuši Rīgā". Visādas kļūmes programmiņās, stulbumi konferansjē tekstos, pārāk digitāla skaņa izvēlētā apskaņošanas veida dēļ utml kaitinoši sīkumi tomēr nespēja nojaukt sajūtu, ka kopumā bija Baudāmi.

 
 


 
  2014.07.03  12.46
---

Jaunas virsotnes Latvijas virsrakstu nozarē:

http://www.tvnet.lv/sievietem/stils/516595-ullala_bekhems_jo_vecaks_jo_seksigaks

 
 


 
  2014.07.03  12.40
---

Vakar biju pirmoreiz Gaismas pilī. Uz izstādi "Vizionārās struktūras". Šodien iešu uz Jasmīnas Levī koncertu.

 
 


[ << Previous 25 ]