User Profile
Friends
Calendar
Zarathoustra des classes moyennes

Below are the 25 most recent journal entries.

[ << Previous 25 ]

 

 
  2017.10.19  15.14
---

http://www.delfi.lv/kultura/news/music/klasiskas-nevainibas-zaudesana-nr-5-lnso-satiek-jaunu-klausitaju-zurnalistu-uldi-rudaku.d?id=49357135

 
 


 
  2017.10.02  08.32
---

"Kaija" NT.

Atgādiniet, lūdzu, kam man šis no pasaules politiskās, sporta vai mākslas vēstures šķiet līdzīgi? Kamēr visi uzskata, ka no jaunās paaudzes režisoriem izcilākais ir Nastavševs, un rūpīgi seko līdzi visām viņa veiksmēm un neveiksmēm, tikmēr klusu fonā Seņkovs taisa apbrīnojami kvalitatīvus spēcīgus gabalus visus vienādi augstā līmenī, bet tā kā tur nav nekā tāda skandaloza, tad paliek ēnā ļaužu valodās. :)

Līdzīgi kā ar "Antigoni" un "Ezeriņu", atkal Seņkovam ir sanākusi lieliska izrāde par Cilvēka Dabu, kas nepretendē uz kaut kādu mega māksliniecisko jaunatklājumu, bet ir perfekts, augstākās raudzes režijas darbs. Viena no retajām reizēm, kad kāda teātra vai operas iestudējuma pārcelšana uz "mūsdienām", šķiet nevis kaut kāds daudzslāņains moderno pieeju simbolisms, bet pilda vienkāršo un iedarbīgo funkciju, kam tā domāta – proti, uzsvērt, ka Cilvēka Daba visos laikos vienāda.

Doveika un Cīrule ir ofigeķ, cik dižas aktrises. Jaunais džeks no LKA – labi tika galā, izklausīsies klišejaini, bet varētu pat teikt – ienes mileniāļu paaudzes asinis aktierspēles mākslā. Pat biju priecīgs, ka nebija mums Uldis Siliņš, jo tad tā būtu cita izrāde. Tikai vienu brīdi jauneklis drusku "aizgāja dumburā", proti, sāka tupi turēt muti vaļā.

Un, kā jau ik pēc laiciņa vairāku gadu garumā mēdzu iecibot – paldies krimināli sodītajam "labvakar puisim" Rubenim, lai cik slīps viņš nebūtu, par to, ko viņš izdarīja ar visu serebreņņikovu-seņkovu-nastvševu-sīļu-utt piesaisti. Viņš taču ir izglābis tādu cilvēku kā Puga, Lisners, Bonāte u.t.t. aktieru mūžus. Izrādās, ka viņi ir tik lieliski, kad viņiem ļauj spēlēt normālu teātri nevis to senilo sviestu, kāds bija NT pirms tam.

 
 


 
  2017.09.28  14.22
---

Lūk, kādu epastu saņēmu!

========

Mākslinieks Artūrs Bērziņš savā performancē pakārs sievieti

28. septembrī plkst. 18.00 galerijā MuseumLV un Grata JJ tradicionālās interneta tiešraides ietvaros notiks Artūra Bērziņa performance, kuru varēs vērot gan klātienē galerija MuseumLV Andreja Pumpura ielā 2, gan galerijas facebook lapā.

Mākslas vārdā viss ir iespējams, arī radikālas aktivitātes, šoreiz gan mākslas performances ietvaros, kad mākslinieks, izmantojot dzīvu sievieti, vēstīs par esamību un šī brīža domāšanu. Cilvēkiem ar vājiem nerviem neiesakām.

«Performance konceptuāli izriet no tikko Daugavpils Marka Rotko Centrā noritējušās izstādes “Barotava”, kuras centrā ir refleksija par dažādu populisma veidu un mitologēmu mijiedarbību ar recipientu. Pārsvarā tie ir intuitīvi meklējumi tām mūsu kolektīvās bezapziņas zonām, kurās ir iedēstīti mīti, kas liek mums visu laiku iet pa apli, atkārtot vienas un tās pašas neapzinātās rituālās darbības, pašiem to nemanot.
Mitologēmas, kurās mēs esam ieslīguši, vietām ir ģeopolitiski determinētas un ir nācijas pašidentifikācijas glābiņš, bet vietām – kaitīgas, jo darbojas uz masu bāziskām emocijām, nevis kritisku domāšanu. Ja mēģināt noformulēt racionalizēti, performance “Martiroloģija” ir par latviešu spēju sakralizēt pat savas ciešanas, padarīt tās par savu pielūgsmes objektu, tādējādi aizsprostojot sev ceļu uz priekšu, jo nav iespējama pašizaugsme, kamēr esam iestrēguši savā pagātnē», skaidro Artūrs Bērziņš.

 
 


 
  2017.09.26  12.04
---

Vedīšu meitu uz "Mayhem", tikko nopirku biļetes. Viss tāds lepns. :)

 
 


 
  2017.09.25  14.13
---

Sirakūzas – Noto – Vendikāri rezervāts – Modika – Palermo – Kapo Zaferano – Monreāles katedrāle – Pico-kanes rezervāts – Čefalu – Taormīna – Katānija.

 
 


 
  2017.09.14  10.47
---

Tā.

http://www.delfi.lv/news/vaidelote/lekcija-1/riga-eiropas-centra.d?id=49164065

 
 


 
  2017.09.13  11.18
---

Ahahaha!

https://twitter.com/GeneralisLV/status/907703449181192192

 
 


 
  2017.09.13  11.01
---

Ak, preses relīzes!


=============


Kristine Ilzina <kristine.ilzina@zvaigzne.lv>

subj: Koko un Riko uzvedas kā eņģelīši

Koko un Riko blēņojas atkal!

Trešā grāmata par foršajiem žurkiem ir klāt!
Lūk arī video:

 
 


 
  2017.09.13  09.38
---

Lizuma luterāņi varētu apņemties nojaukt Gosupes velnu līdz 31. oktobrim, tādējādi dāvinot velna nojaukšanu reformācijas 500-gadei.

http://www.delfi.lv/news/national/politics/macitajs-aicina-nojaukt-gosupes-velnu.d?id=49235315

 
 


 
  2017.09.07  14.04
---

Preses relīžu vērotāja piezīmes.

Te viss ir labs – i saturs, i forma. Ļoti patīk tas, ka visi vārdi iekš "subject" ir ar lielajiem sākuma burtiem.

==========

Deniss Š | A.W. Olsen&Partners deniss@olsen.lv


Subj.: Latvijas Slavenības Vāc Tukšas Džina Bundžas.

LATVIJAS SLAVENĪBAS VĀC TUKŠAS DŽINA BUNDŽAS

Šovasar, vairākas Latvijā pazīstamas personības savos sociālos medijus bijā manīti pozējot ar tukšām džina alumīnija bundziņām. No sākuma šķista, kas tas bija kāds flash-mob, taču pavisam nesen atklājas ka tas ir sociālais mākslas izaicinājums, kurā pašmāju slavenības un pazīstamie cilvēki ķēdes principā bija nominējušu citus, lai veidotu mākslas instalācijas, kas atspoguļoti tēmu “Vasara Latvijā”.

Kopumā izaicinājumā piedalījās ap 25 cilvēkiem. Uzdevums bija pavisam vienkāršs – no tukšām Hartwall Original Long Drink bundžiņām veidot mākslas objektu. Akcija ir noslēgusies un tajā piedalījās TV sejas Lelde Lietaviete un Aivis Ceriņš, modes žurnāliste Anita Sedliņa, modes mākslinieki Jevgēnija Dorošenok, Indra Salceviča, Betija Sadauska un Olag Peterson, blogeri Bea Jonite, Jaroslavs Barišņikos un Sergejs Hatanzejskis, multi-mākslinieks Kašers, mākslinieks Kaspars Groševs, mūziķis Jānis Krīvēns, radoša apivienība Spiediens un citi.

 
 


 
  2017.09.07  10.05
---

Cik mīļi!

https://twitter.com/Testa_Rossa_GT/status/905353748771426304

 
 


 
  2017.09.04  09.35
---

"Jaunais Rīgas teātris pie Dzemdību nama" izskatās tieši tā, kā jāizskatās pagaidu kultūras būvei. Tur foajē ir linolejs. Jā, jūs nepārklausījāties, fucking li-no-lejs! Jaunajā Rīgas teātrī... Linolejs. Gribētos domāt, ka Saukāns to nebūtu pieļāvis, un ka, redz, pie kā noved, kad ļauj izvērsties korumpētiem "Valsts nekustamiem īpašumiem". Nu un tualetēs ir tā, ka, ja tu čurā pisuārā, tad tev visu laiku ir bail, ka tev ar kabīnītes durvīm tūlīt iemauks pa sāniem. Nu bet tas jau nav defekts – to noteikti ir teātra cilvēki palūguši, lai saglabātu Lāčplēša ielas sajūtu.

Savukārt ar "Marķīzi de Sadu" ir tā... Nē, nu sāksim ar atkāpi. Ja cilvēks agrā jaunībā, kad sajūtas ir saasinātākas un sentiments gāžas pāri malām, izvēlas par kaut ko fanot, tad viņš uzkonstruē dziļi subjektīvu ēku ar (daudzbrīd, ne visai kritiku izturošiem, ja paskatāmies vēsu aci no malas) argumentiem, kāpēc fanojamais objekts ir perfekts. Man tā ir ar Jāņa Einfelda prozu, ar Mančestras "United" futbola klubu, Brūsa Springstīna mūziku... arī ar Alvi Hermani. Man vienmēr un visur viņa daiļradē liekas, ka nu tagad viņš pilnīgi precīzi pasaka, kā ir.

Uzdrošinos izvirzīt aizdomas, ka savukārt pašam Alvim Hermanim tā ir ar Jukio Mišimu – viņš kaut kad jaunībā ir bijis stipri satriekts par šī cilvēka personību un daiļradi, un tāpēc viņu nu jau 25 gadus nepamet sajūta, ka, ja iestudēs "Marķīzi de Sadu", nu tad tur nu gan būs pateikts, kā IR. Lai gan, ja paskatās vēsu aci, tad plakana, banāla un iepriekšparedzama ir šī Mišimas luga. Pasaulē ir desmitiem daudz spēcīgāku darbu gan par tikumības pārkāpšanas atbrīvojošo spēku, gan par dzimumu tieksmi dominēt, pakļauties un no tā gūt paradoksālu kaifu.

Savukārt, programmiņā uzrakstītais, ka Mišima ar Ludviķa XVI laika aristokrātijas norieta portretu parāda savas sāpes par Japānas 20. gadsimta vidus norietu (atcerēsimies, ka Hermanis maļ uz riņķi šo plati jau desmitiem gadu, cik labi esot bijis pirms plebeji tika pie resursiem, un cik slikti ir pēdējos 200 gadus), man likās pavisam vāji, jo jocīgas sakritības dēļ, tāpēc ka drīz jābrauc uz Sicīliju atpūsties, esmu tikko pārlasījis "Gepardu" – proti, darbu, kur patiešām augstvērtīgi un skaisti parāda, ko nozīmē aristokrātijas noriets, un kam tāds Mišimas stāstiņš ir tuvu nestāv.

Bet jebkurā gadījumā – par spīti tam, ka dramaturģiskais materiāls ir sūds, izrāde man patika ļoti. Jo kā jau minēju, es kaifoju no jebkā, ko dara Hermanis. Manuprāt, viņš ir viens no retajiem, kas veido savu dzīvi kā lecīgu šovu bezmaz Oskara Vailda līmeni. Mūsdienās jau nav tādu cilvēku daudz palikuši, kas tā darītu, un nevis izskatītos pēc nožēlojamiem attention whores, bet viņu publiskā kompleksu izrādīšana radītu arvien jaunu un jaunu sajūsmu par personības lielumu. Un no šī viedokļa es redzu to visu šogad kā vienas AH performances sastāvdaļu –
a) atlaist aktierus, paziņojot, ka ir kapitālisms (lai gan skaidrs, ka teātra kase jau nu točno neciestu no tā, vai kādam pulciņam maksātu cieto algu vai ne);
b) paziņot, ka ir atgriezies, lai nu gan pa īstam strādātu (lai gan kas tad "12 krēsli" vai "Oņegins" bija – nestrādāšana, vai?);
c) izvēlēties vāju, bet sev mīļu Mišimas lugu, lai parādītu visiem, ka "es savas daiļrades 25 gadus varu jau iebāzt kā simbolu Latvijas teātra mūsdienu ērai vispār";
d) (un šis pats galvenais!) ielikt savu sievu spēlēt lomu, kurā publiski jārisina attieksmes pret savu ģeniālo sātanisko vīru.

Rezumējot, es gribētu būt Hermanis. Man tikpat ļoti patīk zīmēties ar savu nicinājumu pret pārējo pasauli, bet neģenialitāte neļauj. Un tāpēc es šausmīgi kaifoju no tā, ka viņš dara.

 
 


 
  2017.08.29  10.41
---

Nu vispār ir tā, ka nesen pārkārtoju CD plauktus, jo tas formāts taču ir miris, kā rezultātā vairs netieku pie visiem cd, bet tikai pie tiem, kas priekšējās čupās. Tā nu vakar paņēmu to, kas rēgojās, un tas bija melnais albums. Un attiecīgi šodien, braukdams uz darbu, biju spiests noklausīties "Nothing Else Matters". Un, lūk, ko es jums teikšu: šīs grupas dziesmu vārdu sarakstītāji vienmēr ir bijuši sagājuši račā, bet nu šajā konkrētajā dziesmā tas ir īpaši jūtams. Tik derdzīgs račisms-koeljisms diskreditē visu rokmūziku.

 
 


 
  2017.08.29  10.34
---

...preses relīžu vērotāja šodienas novērojums.

================

Sveicināti!

Parasti vasaras beigas un rudens sākums ir laiks, kad mājokļos var ielavīties tādi nevēlami viesi kā blusas. Dažreiz tas nav atkarīgs no tā, vai māja ir rūpīgi kopta vai nē, vai ir pievērsta īpaša uzmanība kukaiņiem un to atvairīšanai. Šāda tipa kukaiņi mājoklī rada ne tikai nepatīkamu niezi un dažādas blakus parādības mājdzīvniekiem, bet arī pašiem cilvēkiem, it īpaši bērniem. Kas būtu jādara, lai izvairītos no nevēlamajiem viesiem, ko darīt, ja blusa jau ir iekodusi, kā tikt galā ar niezi? Atbildes uz šiem jautājumiem sniedz aptieku tīkla Apotheka sertificēti farmaceiti.

Plašāka informācija pieejama e-pasta pielikumā.

 
 


 
  2017.08.17  11.54
---

Nē, nu šodien tiešām ir pasaules skaistāko preses relīžu diena!

=====================

Labdien, cien., mediji,


Pārlieku lielā ažiotāža par sviesta cenu kāpumu masu medijos un sociālajos tīklos ir radīta ar stimulējošā mārketinga palīdzību. Šobrīd tiek mākslīgi celts pieprasījums, kam nav nekāda sakara ar sviesta pēkšņo popularitāti.

Biznesa augstskolas Turība Uzņēmējdarbības vadības fakultātes dekāne, lidostas "Jūrmala" valdes locekle, SIA Next Maritime Baltic valdes priekšsēdētāja Zane Drinķe par sviesta cenu kāpumu Latvijā.

Vairāk, lūdzu, skatiet pielikumā.

 
 


 
  2017.08.17  10.59
---

Sveicināti!

Viens no higiēnas paradumiem ikdienā ir matu mazgāšana. Papildus citiem sevis kopšanas paradumiem, arī šis ieņem ļoti nozīmīgu lomu ne tikai izskata, bet arī labas un koptas veselības ziņā. Tādēļ svarīgi ir noskaidrot, ko darīt situācijās, kad matus nav iespējams izmazgāt ar ūdeni, vai pat to nedrīkst darīt, jo ir saaukstēšanās vai kādi citi ierobežojumi. Tādās situācijās var “glābt” sausie šampūni un citi līdzekļi, kuru rezultātā mati atkal kļūst tīri. Aptieku tīkls Apotheka iesaka dažādus līdzekļus un paņēmienus matu mazgāšanai bez ūdens

Plašāka informācija un attēls pieejams pielikumā.

 
 


 
  2017.08.17  10.47
---

Labdien,

Šā gada jūlija beigās pēc festivāla “Summer Sound” tika atrastas dažādas mantas, kuras vēlāk nodotas Summer Sound informācijas teltī. Šobrīd tās atrodas Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldē, Liepājā, un gaida to īpašniekus. Pie mums atrodas šādas manas:

1) balts adīts džemperis
2) melna cepure
3) atslēgas ar piekariņu "Real Madrid"
4) atslēgas ar piekariņu "Gum Ball"
5) mp3 pleijeris
6) mobilais telefons "LG"
7) pases vāki ar metāla uzrakstu "VS" (kopā ar pasi)
8) vairāki dokumenti un norēķinu kartes

Aicinām aplūkot attēlos redzamās mantas un atsaukties to īpašniekus, zvanot pa tālruņa numuru 63404672 vai 110.

 
 


 
  2017.08.14  09.27
---

Vakar noķēru interesantu refleksiju. Lasu Jukas Rislaki grāmatu par Kronenbergu un vienā brīdī aizdomājos, kāpēc mūsu ģimenē, kas ir relatīvi lieli grāmatnieki, nav bijis tāda hita kā "Mazais ganiņš". Lai gan "Jērādiņa", "Sprunguļmuižas gadatirgus" ir kaut kas, ar ko, tā teikt, esmu uzaudzis. Nu un tad sapratu – "Mazais ganiņš" izdots mierlaikos 31. gadā un krievu laikos 58. gadā. Tieši tajos posmos, kad mūsu dzimtā nav bijuši mazuļi. Proti – pirms manas mātes bērnības un pēc tās. Baigi interesanti kā publiskā un privātā vēsture savijas. Diez, vēl kādam ir tādi novērojumi, ka kādu māju grāmatplauktā nav kanonisku bērnu grāmatu tikai tāpēc, ka izdošana sakrīt ar ne-bērnības periodu?

 
 


 
  2017.07.26  13.20
---

Pēc tā, ko es šodien redzēju, mana pesimistiskā prognoze ir tāda, ka "Mēs esam par!" iekšējo muļķu, kuri jau tur kopš pirmās minūtes, kā redzējām, spieto, dēļ, kā arī ļauno spēku precīzi realizēta melnā PR dēļ, nevis uzcels savu reitingu, bet zaudēs, un nevarēs atkārtot ne "Jaunā laika" ne "Zatlera Reformu partijas" panākumus.

Rezultātā mums būs maziņš procentiņš "Mēs esam par!" deputātu, maziņš procentiņš JKP deputātu, maziņš procentiņš to, kas būs kaut kā tur atkal pārgrupējušies starp Bondaru un Jaunupu.

Toties būs daudz ap Saskaņu ļoti konsolidēti krievu, un daudz ap ZZS ļoti konsolidētu valstsnozagšanas klanu kalpībā esošo. Rezultātā mēs dabūsim Saskaņas un ZZS vairākumu, un tradicionālās vērtības mīlošā tauta dabūs beidzot tādu valdību, kādu pelnījusi – ZZS + Saskaņa.

 
 


 
  2017.07.25  12.20
---

Varbūt kāds zina, kāpēc padomju laikā izdotajos Dikensa kopotajos rakstos latviski nav "Lielo cerību"? Vai ideoloģisku motīvu dēļ? Ja tā, tad kāpēc beigās nepievienoja, jo pēdējos sējumus jau izdeva pārmaiņu laikos, un tipa, tieši tāpēc pievienoja "Pikvika klubu", kuru sākotnēji nebija domājuši iekļaut.

 
 


 
  2017.07.13  11.03
---

Nekaulējoties nopērc tirgū govs kuņģi, mājās to kārtīgi izmazgā un sagatavo maģisko pildījumu.

Pildījumā ietilpst:
12 monētas viena centa vērtībā,
7 olas, glāze kviešu,
glāze citu graudu,
mazliet zirnekļa tīklu,
veca atslēga,
valrieksts (izlobīts).

Aizšuj kuņģi ar dzelteniem diegiem un izvāri. Pēc tam nolasi uz to 40 reižu: "Ramhat, Abrakalam, Iam, Koaf, Lathan, Urdines, Valaam, Kortes, Gabriel, Mumhat."

Aiznes izvārīto un novārdoto kuņģi uz lielu skudrupūzni un neskatoties nāc atpakaļ. Ticējums vēsta, ka mēneša laikā saņemsi lielu peļņu!

 
 


 
  2017.07.12  11.48
---

Beidzot ir pieteikts karš spineriem.

==========

Labdien!

PTAC vērš uzmanību uz populāro rotaļlietu – spineru drošumu, sevišķi tiem, kas aprīkoti ar LED gaismiņām. Gan vizuāli pārbaudot, gan testējot, esam konstatējuši, ka podziņbateriju nodalījumi ir ļoti viegli atverami un pieejami bērniem, kas rada AUGSTU risku podziņbateriju norīšanai. Kā zināms, ja podziņbaterijas iekļūst barības sistēmā, sekas īsā laikā var būt letālas.

Vienlaicīgi PTAC aicina neiegādāties nezināmas izcelsmes rotaļlietas, tai skaitā spinerus un pārliecināties par rotaļlietu marķējumu un citu informāciju.
Vairāk informācijas pielikumā!

 
 


 
  2017.07.07  15.52
---

http://lzc.lv/people/

Opā! Kamēr es gulēju, ir tapusi jauna organizācija, kas pagaidām ir definējusi divus mērķus – atjaunot mīksto Ŗ un panākt, lai mediji, kas raksta par jaunatnes olimpiādi, piemin, ka tās idejas autors ir Aivars Lembergs.

Es tomēr Lembi nesaprotu. Vai viņam tiešām ir tāds izmisums, ka ir gatavs pat tādu idiotu kā Albertu Jodi barot, vai arī viņš tiešām no sirds tic, ka ja viņš baros Jodi, tad ievērojami jaudīgāk varēs ietekmēt sabiedrisko domu.

 
 


 
  2017.07.07  15.27
---

Dabūju 12 no 15. Bet jūs?

http://www.delfi.lv/kultura/news/music/cik-pieredzejis-festivaletajs-tu-esi-parbaudi-savas-zinasanas-par-positivus.d?id=49026155

 
 


 
  2017.07.06  14.49
---

Beidzot, kāds ir pateicis, kā ir.

https://twitter.com/cepumiarpienu/status/882853984846974977

 
 


[ << Previous 25 ]