User Profile
Friends
Calendar
Zarathoustra des classes moyennes

Below are the 25 most recent journal entries.

[ << Previous 25 ]

 

 
  2017.12.11  11.33
---

Piektdien biju uz grupas "Inokentijs Mārpls" 30 gadu jubilejas svinībām un albuma "Āmuris un sirpis" prezentāciju Latvijas 1. rokkafejnīcā. Sajutos ļoti īpaši. Kluba telpās, kā vienmēr šādās reizēs, bija divi pasaules – pirmajos stāvos pamata publika, kas klausās lētas dziesmiņas un dzied tuftu karaokē, kamēr koncertzālē bija par mani gadus 10 vecāki ļaudis ar jau pašķirdru iesirmu matu galvas virsām, palieliem vēderiņiem un vecmodīgiem džempieriem, kurus es personīgi nepazīstu, jo, kad deviņdesmito vidū sāku dirnēt Veldzītē, šiem kungiem un dāmām jau tas vairs nebija aktuāli. Uz sienām rotēja bildes, kurās bija redzami grupas "Inokentijs Mārpls" dalībnieki, fani, festivālu afišas, kasešu dziesmu saraksti un tamlīdzīgas nostalģiskas noskaņas attēli, kas uzņemti šo 30 gadu garumā. Pie skatuves pitoja 17 gadīgi puikas un meitenes, un, kas būtiski, neviens nebija grebenē, bet visi tik un tā labi zināja, ko dara un kāpēc, kas nozīmē, ka pancība jau ir pāmantojusies kaut kādā īpaši mīļā meta līmenī. Starp citu viens vecs unģika cīņubiedrs tieši mani arī iepazīstināja ar savu dēlu, kuram ir 17, un kurš izskatījās, kā izkāpis no "Led Zeppelin". Pēc tam, kad nācām atpakaļ no starpbrīža, pie ieejas citu manu draugu paņēma ciet par to, ka kabatā viņam bija gandža, un, kā vēlāk izrādījās, atdeva valsts policijai adminstarīvā soda likšanai. Tas padarīja visu pasākumu vēl īpašāku, jo c'mon – kāpēc cienījamam biroja darbiniekam, kas savos 30+ ir atnācis uz mīļotās panku grupas jubilejas koncertu, būtu jājūtas kā tādam tīnim, kuru sašņorē pie kluba durvīm. Dodoties pēc virsjakas, lai brauktu mājup, netālu no manis pa trepēm kāpa divi no sākumā minētajiem palielo vēderu īpašniekiem, kuri, uzmetot nicīgu skatu karaokes istabai, kurā tobrīd divi jaunekļi dziedāja kaut ko no "Putnu balles", citēja klasisko "Karaokē var labi redzēt – kurš pamests, kurš svaigi pamests, un kurš vienkārši dalbojobs".

 
 


 
  2017.12.08  15.31
---

Pats būdams meža īpašnieks un vienas no apakšā minēto organizāciju biedrs, ļoti pievienojos tam, kas te rakstīts, un gribētos, lai tie cibiņi, kas nereti virspusīgi iestājas par "zaļo domāšanu", tikai tāpēc, ka tas izklausās cēli un progresīvi, ierauga, ka ārpus viņu informācijas burbuļa eksistē arī citas patiesības.

==========

Par Latvijas mežu pūdēšanu, cilvēku ieguldītā darba
un Latvijas simtgades nomelnošanu
meža īpašnieku organizācijas pasniedz balvu „Melnais Čiekurs”

Informācija medijiem
1.12.2017.

Par cinisku un neētisku attieksmi pret Latvijas zemes īpašniekiem, par emigrācijas veicināšanu, par meža vērtības graušanu un meža pūdēšanas atbalstīšanu, par tautsaimniecības attīstības bremzēšanu, par „zaļo teroru” un Latvijas simtgades nomelnošanu – par visiem šiem „nopelniem” Latvijas meža īpašnieki apmelošanas kampaņas „100 kailcirtes Latvijas simtgadei” organizatoriem piešķir balvu „Melnais Čiekurs”. Ar balvas pasniegšanu meža īpašnieki vēlas pievērst sabiedrības uzmanību tā saucamo „zaļo” organizāciju pārstāvju paustajām viltus ziņām, lūdzot izvērtēt informācijas avotu un paustās informācijas patiesumu.

Viltus ziņu un dezinformācijas izplatīšana nav cīņa par labāku Latviju. Tas ir spļāviens sejā gan meža īpašniekiem, gan arī pārējai sabiedrībai, kurai tā saucamo „zaļo” interešu vārdā tiek liegta normāla ekonomiskā izaugsme un pārtikusi nākotne.

„Arī mēs esam sabiedrība, cilvēki, kuri grib strādāt savā zemē!” – šādu vēstījumu pauž balvas dibinātāji – Latvijas meža īpašnieku organizācijas, vēloties, lai arī viņu intereses Latvijā tiktu ņemtas vērā un nenotiktu klaja nomelnošana par ilgu gadu laikā sniegto ieguldījumu mežsaimniecībā.

„Melnais Čiekurs” simboliski apzīmē sapuvušu čiekuru, kuru ir sapūdējuši iniciatīvas „100 kailcirtes Latvijas simtgadei” pārstāvji. „Melnā Čiekura” sēklās iniciatīvas pārstāvju aktivitāšu rezultātā vairs nav dzīvības, tajās nav nākotnes, čiekura sēklām netika dota iespēja dzīvot, izdīgt, pārtapt par spēcīgiem stādiem un jaunu mežu.

Aptuveni ceturtajai daļai no visiem Latvijas pilsoņiem pieder mežs. Šie cilvēki pret savu īpašumu izturas ar vislielāko cieņu, un viņus virza mērķis pēc iespējas efektīvāk to apsaimniekot, lai arī bērniem un mazbērniem būtu dota iespēja gūt gan emocionālo, gan materiālo labumu.

„Mežu mūsu ģimenes īpašumā stādīja vectēvs, un esam to kopuši un taupījuši paaudžu paaudzēs. Ne mazums pūļu un līdzekļu esam ieguldījuši kvalitatīvas koku audzes izveidē, tāpēc pašlaik īpaši sāpīgi ir skatīties, kā mūsu paaudžu paaudzēs veikto darbu noniecina un atņem tiesības rīkoties savā zemē. Šāda rīcība ir nosodāma, un par šādu viltus ziņu paušanu būtu jāatbild,” norāda mežu īpašnieks Artis Vaivods.

Meža īpašnieku apvienības „Bārbele” pārstāvis Jānis Folkmanis arī norāda, ka iniciatīvas „100 kailcirtes Latvijas simtgadei” pārstāvji Latvijas informatīvajā telpā rada klaju dezinformāciju, izplatot nepatiesus faktus par mežsaimniecību, tādā veidā nomelnojot latviešu – mežu īpašnieku darbu un ieguldījumu vienā no valstij nozīmīgākajām tautsaimniecības nozarēm – mežsaimniecībā. „Ar nepatiesiem apgalvojumiem tiek nomelnoti ne tikai mežu īpašnieki, kas veic atbildīgu un ilgtspējīgu mežsaimniecību savā zemē, bet arī valsts iestādes, mežu nozares organizācijas un biedrības, kas atbalsta meža nozares un Latvijas kopējo izaugsmi. Tā ir vēršanās pret cilvēkiem, kuri grib strādāt, saimniekot savā zemē, radīt labumu gan savām ģimenēm, gan labumu sabiedrībai – sakoptu mežu, nodokļus, kurus varētu pārvērst skolotāju un medmāsu algās, pensionāru pensijās,” tā Jānis Folkmanis.

Balvas „Melnais čiekurs” dibinātāji aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju, kuram rūp kopēja labklājība mūsu valstī, iespēja ogot, sēņot un atpūsties sakoptā, nevis sapuvušā mežā, kā arī iespēja saimniekot savā zemē, atbalstīt meža īpašnieku tiesības arī sociālajos tīklos, ierakstiem pievienojot mirkļbirku (#) #MelnaisČiekurs.

„Melno Čiekuru” piešķir 11 meža īpašnieku nevalstiskās organizācijas: Latvijas Meža īpašnieku biedrība (LMĪB), Kurzemes Meža īpašnieku apvienība, Kuldīgas meža īpašnieku apvienība, Meža īpašnieku apvienība „Bārbele”, Meža īpašnieku biedrība „Meža konsultants”, Rūjienas mežu īpašnieku biedrība, Mežsaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība „Mežsaimnieks”, Meža īpašnieku kooperācijas atbalsta centrs, biedrība „Vidzemes augstienes meži”, Meža īpašnieku apvienība Krāslava un Meža īpašnieku apvienība Madona.

 
 


 
  2017.11.29  11.51
---

Aizkustinoša lasāmviela, no kuras uzzinām, ka Tramps – tas ir taisnīgums un mīlestība, bet ļaunuma sakne ir... nekad neuzminēsit! – TV24!

=========

Atklātā vēstule ASV prezidentam Donaldam Trampam

Augsti godātais prezidenta kungs!

Aprit viens gads, kopš esat kļuvis par Amerikas Savienoto Valstu prezidentu.

Ļoti daudzi Jūsu politikas atbalstītāji un neoliberālisma pretinieki ar sajūsmu vēroja Jūsu drosmīgo, atjautīgo priekšvēlēšanu cīņu pret ļoti spēcīgo Demokrātu partiju un tās atbalstošo presi, radio un televīziju. Ar sajūsmu apbrīnoja Jūsu spožo uzvaru, augsti godātais Trampa kungs.

Cilvēki ir noguruši no liekulīgā neoliberāļu uzspiestā politkorektuma un melīgajiem masu informācijas līdzekļiem. Simtiem miljoni neoliberālisma pretinieku visā pasaulē Jūsu prezidenta darbības laiku saista ar cerībām par pozitīvām pārmaiņām – ne tikai ASV, bet visā pasaulē, arī mūsu Latvijā. Neoliberālisms izplata idiotismu, dēvējot to par “Rietumu vērtībām”, kā dēļ Latvijas sabiedrības liela daļa ir pavisam degradējusies. Gluži tāpat kā visā Rietumu pasaulē.

Cīņa pret neoliberāļu amorālajām “vērtībām” ir Taisnīguma un Mīlestības atjaunošana. Tā atbilst pasaules progresam, tāpēc esiet pilnīgi pārliecināts, augsti godātais Trampa kungs, ka šajā cīņā Jūsu un Jūsu domubiedru pusē būs Pats Dievs un visi normāli domājoši cilvēki visā pasaulē. Arī Latvijā.

Latvijā vienīgi Latvijas Nacionālās frontes laikraksts “DDD” (“Deokupācija. Dekolonizācija. Deboļševizācija”) atbalsta Jūsu valdības svētīgo darbu. Sevišķi nekaunīgus izlēcienus pret Jums atļaujas liberālais televīzijas kanāls “Rīga TV24”. Skumji, ka pret to neiebilst mūsu politiķi un ASV vēstniecība Latvijā. Tāpēc nepacietīgi gaidām Jūsu pilnīgu uzvaru. Tikai tad mēs, Jūsu draugi Latvijā, spēsim uzveikt to idiotismu, kas jau ilgus gadus valda Latvijas politikā.

Vēlot veiksmi Jūsu darbā, vēlot stipru veselību Jums un Jūsu ģimenei,


cieņā
Aivars Garda
Latvijas Nacionālās frontes priekšsēdētājs

 
 


 
  2017.11.23  22.49
---

Kas tur notiek – mums, TV vērotājiem – šķiet, ka Līkcepurei nepatīk nu neviens joks.

 
 


 
  2017.11.23  08.32
---

http://www.delfi.lv/kultura/news/theatre/parbaudi-sevi-vai-proti-sazimet-spelmanu-naktij-nominetas-izrades.d?id=49473265

Man 10 no 11.

 
 


 
  2017.11.14  19.21
---

Man 10 no 13.

http://www.delfi.lv/kultura/news/screen/parbaudi-sevi-vai-atpazisti-popularakas-latviesu-bernu-filmas.d?id=49434965

 
 


 
  2017.11.12  20.49
---

Trešdienas rītā sēdos pie stūres un devos Tallinas virzienā, jo divdienu komandējums bija iecerēts. Neizbraucis no Rīgas, atgriezos, jo sāpes vēderā, kas plosījās jau visu nakti, kļuva tik neciešamas, ka nāca ģībiens. Stradiņu uzņemšanā uz mani paskatījās kā uz idiotu un ieteica doties pie ģimenes ārsta, vai arī, ja nu galīgi steidzami šķietot, tad "Veselības centrā četri ir dežūrārsts". Tiku līdz VC4, kur man recepcijā laipni paskaidroja, ka nekāda dežūrārsta viņiem neesot jau desmit gadus. Sāpes kļuva tik trakas, ka knapi varēju pastaigāt. Par laimi, pie stūres jau pa šo laiku bija dzīvesbiedre sēdusies. Nolēmu izmēģināt laimi Gaiļezerā, un, ja tur atšūs, tad gan pie ģimenes ārsta. Gaiļezerā tomēr uzņēma bez ierunām, samērā īsā laikā tiku uz sonogrāfiju, un jau trešdienas vakarā plkst. 19.00 man bija izgriezts iekaisis apendicīts.

Tāpēc tagad man jāslaistās pa māju, jādzer antibiotikas, un jāvairas cilāt smagumus – tā nu piektdien nolēmu sākt pārlasīt visus vecos Velbekus. Galvenais jaunatklājums – tas, ko tūkstošgades sākumā lasīju kā vienkāršu rietumu patērētāju sabiedrības satīru, tagad pa šiem gadiem 15 ir ieguvis pilnīgi citu vēstījumu manās acīs, jo pa šo laiku tas viss atvilcies līdz mums un ir bijusi iespēja novērot daudzko darbībā. Piemēram, "Elementārdaļiņās" visu to līniju, kas saistās ar "New Age" nometnēm, nodarbībām, kā ar āfrikāņu deju palīdzību uzlabot sevī čakras, "darbu ar sevi", "iekšējā zieda atvēršanu" u.tml., tagad lasu ar piecreiz lielāku ieņirdzienu, jo, lasot toreiz, nebija īsti saprotams, par ko jāņirdz.

 
 


 
  2017.10.30  15.55
---

Meklēju sekretāri/-u, jeb kā tagad moderni saka – biroja vadītāju. Darbs Pārdaugavā, ap 90 cilvēku kolektīvs. Pilna slodze. Var būt pēc pārliecības popsoviks, var būt arī neformālis, jo mums ir dažādas frakcijas iekšēji kolektīvā. Ja kādam, piemēram, kāda māsīca nāk no BKA vai tml, dodiet ziņu!

 
 


 
  2017.10.25  11.06
---

Ja nu sestdien gādās būt Stabu ielas apkaimē...

https://www.facebook.com/events/157426901517473

 
 


 
  2017.10.19  15.14
---

http://www.delfi.lv/kultura/news/music/klasiskas-nevainibas-zaudesana-nr-5-lnso-satiek-jaunu-klausitaju-zurnalistu-uldi-rudaku.d?id=49357135

 
 


 
  2017.10.02  08.32
---

"Kaija" NT.

Atgādiniet, lūdzu, kam man šis no pasaules politiskās, sporta vai mākslas vēstures šķiet līdzīgi? Kamēr visi uzskata, ka no jaunās paaudzes režisoriem izcilākais ir Nastavševs, un rūpīgi seko līdzi visām viņa veiksmēm un neveiksmēm, tikmēr klusu fonā Seņkovs taisa apbrīnojami kvalitatīvus spēcīgus gabalus visus vienādi augstā līmenī, bet tā kā tur nav nekā tāda skandaloza, tad paliek ēnā ļaužu valodās. :)

Līdzīgi kā ar "Antigoni" un "Ezeriņu", atkal Seņkovam ir sanākusi lieliska izrāde par Cilvēka Dabu, kas nepretendē uz kaut kādu mega māksliniecisko jaunatklājumu, bet ir perfekts, augstākās raudzes režijas darbs. Viena no retajām reizēm, kad kāda teātra vai operas iestudējuma pārcelšana uz "mūsdienām", šķiet nevis kaut kāds daudzslāņains moderno pieeju simbolisms, bet pilda vienkāršo un iedarbīgo funkciju, kam tā domāta – proti, uzsvērt, ka Cilvēka Daba visos laikos vienāda.

Doveika un Cīrule ir ofigeķ, cik dižas aktrises. Jaunais džeks no LKA – labi tika galā, izklausīsies klišejaini, bet varētu pat teikt – ienes mileniāļu paaudzes asinis aktierspēles mākslā. Pat biju priecīgs, ka nebija mums Uldis Siliņš, jo tad tā būtu cita izrāde. Tikai vienu brīdi jauneklis drusku "aizgāja dumburā", proti, sāka tupi turēt muti vaļā.

Un, kā jau ik pēc laiciņa vairāku gadu garumā mēdzu iecibot – paldies krimināli sodītajam "labvakar puisim" Rubenim, lai cik slīps viņš nebūtu, par to, ko viņš izdarīja ar visu serebreņņikovu-seņkovu-nastvševu-sīļu-utt piesaisti. Viņš taču ir izglābis tādu cilvēku kā Puga, Lisners, Bonāte u.t.t. aktieru mūžus. Izrādās, ka viņi ir tik lieliski, kad viņiem ļauj spēlēt normālu teātri nevis to senilo sviestu, kāds bija NT pirms tam.

 
 


 
  2017.09.28  14.22
---

Lūk, kādu epastu saņēmu!

========

Mākslinieks Artūrs Bērziņš savā performancē pakārs sievieti

28. septembrī plkst. 18.00 galerijā MuseumLV un Grata JJ tradicionālās interneta tiešraides ietvaros notiks Artūra Bērziņa performance, kuru varēs vērot gan klātienē galerija MuseumLV Andreja Pumpura ielā 2, gan galerijas facebook lapā.

Mākslas vārdā viss ir iespējams, arī radikālas aktivitātes, šoreiz gan mākslas performances ietvaros, kad mākslinieks, izmantojot dzīvu sievieti, vēstīs par esamību un šī brīža domāšanu. Cilvēkiem ar vājiem nerviem neiesakām.

«Performance konceptuāli izriet no tikko Daugavpils Marka Rotko Centrā noritējušās izstādes “Barotava”, kuras centrā ir refleksija par dažādu populisma veidu un mitologēmu mijiedarbību ar recipientu. Pārsvarā tie ir intuitīvi meklējumi tām mūsu kolektīvās bezapziņas zonām, kurās ir iedēstīti mīti, kas liek mums visu laiku iet pa apli, atkārtot vienas un tās pašas neapzinātās rituālās darbības, pašiem to nemanot.
Mitologēmas, kurās mēs esam ieslīguši, vietām ir ģeopolitiski determinētas un ir nācijas pašidentifikācijas glābiņš, bet vietām – kaitīgas, jo darbojas uz masu bāziskām emocijām, nevis kritisku domāšanu. Ja mēģināt noformulēt racionalizēti, performance “Martiroloģija” ir par latviešu spēju sakralizēt pat savas ciešanas, padarīt tās par savu pielūgsmes objektu, tādējādi aizsprostojot sev ceļu uz priekšu, jo nav iespējama pašizaugsme, kamēr esam iestrēguši savā pagātnē», skaidro Artūrs Bērziņš.

 
 


 
  2017.09.26  12.04
---

Vedīšu meitu uz "Mayhem", tikko nopirku biļetes. Viss tāds lepns. :)

 
 


 
  2017.09.25  14.13
---

Sirakūzas – Noto – Vendikāri rezervāts – Modika – Palermo – Kapo Zaferano – Monreāles katedrāle – Pico-kanes rezervāts – Čefalu – Taormīna – Katānija.

 
 


 
  2017.09.14  10.47
---

Tā.

http://www.delfi.lv/news/vaidelote/lekcija-1/riga-eiropas-centra.d?id=49164065

 
 


 
  2017.09.13  11.18
---

Ahahaha!

https://twitter.com/GeneralisLV/status/907703449181192192

 
 


 
  2017.09.13  11.01
---

Ak, preses relīzes!


=============


Kristine Ilzina <kristine.ilzina@zvaigzne.lv>

subj: Koko un Riko uzvedas kā eņģelīši

Koko un Riko blēņojas atkal!

Trešā grāmata par foršajiem žurkiem ir klāt!
Lūk arī video:

 
 


 
  2017.09.13  09.38
---

Lizuma luterāņi varētu apņemties nojaukt Gosupes velnu līdz 31. oktobrim, tādējādi dāvinot velna nojaukšanu reformācijas 500-gadei.

http://www.delfi.lv/news/national/politics/macitajs-aicina-nojaukt-gosupes-velnu.d?id=49235315

 
 


 
  2017.09.07  14.04
---

Preses relīžu vērotāja piezīmes.

Te viss ir labs – i saturs, i forma. Ļoti patīk tas, ka visi vārdi iekš "subject" ir ar lielajiem sākuma burtiem.

==========

Deniss Š | A.W. Olsen&Partners deniss@olsen.lv


Subj.: Latvijas Slavenības Vāc Tukšas Džina Bundžas.

LATVIJAS SLAVENĪBAS VĀC TUKŠAS DŽINA BUNDŽAS

Šovasar, vairākas Latvijā pazīstamas personības savos sociālos medijus bijā manīti pozējot ar tukšām džina alumīnija bundziņām. No sākuma šķista, kas tas bija kāds flash-mob, taču pavisam nesen atklājas ka tas ir sociālais mākslas izaicinājums, kurā pašmāju slavenības un pazīstamie cilvēki ķēdes principā bija nominējušu citus, lai veidotu mākslas instalācijas, kas atspoguļoti tēmu “Vasara Latvijā”.

Kopumā izaicinājumā piedalījās ap 25 cilvēkiem. Uzdevums bija pavisam vienkāršs – no tukšām Hartwall Original Long Drink bundžiņām veidot mākslas objektu. Akcija ir noslēgusies un tajā piedalījās TV sejas Lelde Lietaviete un Aivis Ceriņš, modes žurnāliste Anita Sedliņa, modes mākslinieki Jevgēnija Dorošenok, Indra Salceviča, Betija Sadauska un Olag Peterson, blogeri Bea Jonite, Jaroslavs Barišņikos un Sergejs Hatanzejskis, multi-mākslinieks Kašers, mākslinieks Kaspars Groševs, mūziķis Jānis Krīvēns, radoša apivienība Spiediens un citi.

 
 


 
  2017.09.07  10.05
---

Cik mīļi!

https://twitter.com/Testa_Rossa_GT/status/905353748771426304

 
 


 
  2017.09.04  09.35
---

"Jaunais Rīgas teātris pie Dzemdību nama" izskatās tieši tā, kā jāizskatās pagaidu kultūras būvei. Tur foajē ir linolejs. Jā, jūs nepārklausījāties, fucking li-no-lejs! Jaunajā Rīgas teātrī... Linolejs. Gribētos domāt, ka Saukāns to nebūtu pieļāvis, un ka, redz, pie kā noved, kad ļauj izvērsties korumpētiem "Valsts nekustamiem īpašumiem". Nu un tualetēs ir tā, ka, ja tu čurā pisuārā, tad tev visu laiku ir bail, ka tev ar kabīnītes durvīm tūlīt iemauks pa sāniem. Nu bet tas jau nav defekts – to noteikti ir teātra cilvēki palūguši, lai saglabātu Lāčplēša ielas sajūtu.

Savukārt ar "Marķīzi de Sadu" ir tā... Nē, nu sāksim ar atkāpi. Ja cilvēks agrā jaunībā, kad sajūtas ir saasinātākas un sentiments gāžas pāri malām, izvēlas par kaut ko fanot, tad viņš uzkonstruē dziļi subjektīvu ēku ar (daudzbrīd, ne visai kritiku izturošiem, ja paskatāmies vēsu aci no malas) argumentiem, kāpēc fanojamais objekts ir perfekts. Man tā ir ar Jāņa Einfelda prozu, ar Mančestras "United" futbola klubu, Brūsa Springstīna mūziku... arī ar Alvi Hermani. Man vienmēr un visur viņa daiļradē liekas, ka nu tagad viņš pilnīgi precīzi pasaka, kā ir.

Uzdrošinos izvirzīt aizdomas, ka savukārt pašam Alvim Hermanim tā ir ar Jukio Mišimu – viņš kaut kad jaunībā ir bijis stipri satriekts par šī cilvēka personību un daiļradi, un tāpēc viņu nu jau 25 gadus nepamet sajūta, ka, ja iestudēs "Marķīzi de Sadu", nu tad tur nu gan būs pateikts, kā IR. Lai gan, ja paskatās vēsu aci, tad plakana, banāla un iepriekšparedzama ir šī Mišimas luga. Pasaulē ir desmitiem daudz spēcīgāku darbu gan par tikumības pārkāpšanas atbrīvojošo spēku, gan par dzimumu tieksmi dominēt, pakļauties un no tā gūt paradoksālu kaifu.

Savukārt, programmiņā uzrakstītais, ka Mišima ar Ludviķa XVI laika aristokrātijas norieta portretu parāda savas sāpes par Japānas 20. gadsimta vidus norietu (atcerēsimies, ka Hermanis maļ uz riņķi šo plati jau desmitiem gadu, cik labi esot bijis pirms plebeji tika pie resursiem, un cik slikti ir pēdējos 200 gadus), man likās pavisam vāji, jo jocīgas sakritības dēļ, tāpēc ka drīz jābrauc uz Sicīliju atpūsties, esmu tikko pārlasījis "Gepardu" – proti, darbu, kur patiešām augstvērtīgi un skaisti parāda, ko nozīmē aristokrātijas noriets, un kam tāds Mišimas stāstiņš ir tuvu nestāv.

Bet jebkurā gadījumā – par spīti tam, ka dramaturģiskais materiāls ir sūds, izrāde man patika ļoti. Jo kā jau minēju, es kaifoju no jebkā, ko dara Hermanis. Manuprāt, viņš ir viens no retajiem, kas veido savu dzīvi kā lecīgu šovu bezmaz Oskara Vailda līmeni. Mūsdienās jau nav tādu cilvēku daudz palikuši, kas tā darītu, un nevis izskatītos pēc nožēlojamiem attention whores, bet viņu publiskā kompleksu izrādīšana radītu arvien jaunu un jaunu sajūsmu par personības lielumu. Un no šī viedokļa es redzu to visu šogad kā vienas AH performances sastāvdaļu –
a) atlaist aktierus, paziņojot, ka ir kapitālisms (lai gan skaidrs, ka teātra kase jau nu točno neciestu no tā, vai kādam pulciņam maksātu cieto algu vai ne);
b) paziņot, ka ir atgriezies, lai nu gan pa īstam strādātu (lai gan kas tad "12 krēsli" vai "Oņegins" bija – nestrādāšana, vai?);
c) izvēlēties vāju, bet sev mīļu Mišimas lugu, lai parādītu visiem, ka "es savas daiļrades 25 gadus varu jau iebāzt kā simbolu Latvijas teātra mūsdienu ērai vispār";
d) (un šis pats galvenais!) ielikt savu sievu spēlēt lomu, kurā publiski jārisina attieksmes pret savu ģeniālo sātanisko vīru.

Rezumējot, es gribētu būt Hermanis. Man tikpat ļoti patīk zīmēties ar savu nicinājumu pret pārējo pasauli, bet neģenialitāte neļauj. Un tāpēc es šausmīgi kaifoju no tā, ka viņš dara.

 
 


 
  2017.08.29  10.41
---

Nu vispār ir tā, ka nesen pārkārtoju CD plauktus, jo tas formāts taču ir miris, kā rezultātā vairs netieku pie visiem cd, bet tikai pie tiem, kas priekšējās čupās. Tā nu vakar paņēmu to, kas rēgojās, un tas bija melnais albums. Un attiecīgi šodien, braukdams uz darbu, biju spiests noklausīties "Nothing Else Matters". Un, lūk, ko es jums teikšu: šīs grupas dziesmu vārdu sarakstītāji vienmēr ir bijuši sagājuši račā, bet nu šajā konkrētajā dziesmā tas ir īpaši jūtams. Tik derdzīgs račisms-koeljisms diskreditē visu rokmūziku.

 
 


 
  2017.08.29  10.34
---

...preses relīžu vērotāja šodienas novērojums.

================

Sveicināti!

Parasti vasaras beigas un rudens sākums ir laiks, kad mājokļos var ielavīties tādi nevēlami viesi kā blusas. Dažreiz tas nav atkarīgs no tā, vai māja ir rūpīgi kopta vai nē, vai ir pievērsta īpaša uzmanība kukaiņiem un to atvairīšanai. Šāda tipa kukaiņi mājoklī rada ne tikai nepatīkamu niezi un dažādas blakus parādības mājdzīvniekiem, bet arī pašiem cilvēkiem, it īpaši bērniem. Kas būtu jādara, lai izvairītos no nevēlamajiem viesiem, ko darīt, ja blusa jau ir iekodusi, kā tikt galā ar niezi? Atbildes uz šiem jautājumiem sniedz aptieku tīkla Apotheka sertificēti farmaceiti.

Plašāka informācija pieejama e-pasta pielikumā.

 
 


 
  2017.08.17  11.54
---

Nē, nu šodien tiešām ir pasaules skaistāko preses relīžu diena!

=====================

Labdien, cien., mediji,


Pārlieku lielā ažiotāža par sviesta cenu kāpumu masu medijos un sociālajos tīklos ir radīta ar stimulējošā mārketinga palīdzību. Šobrīd tiek mākslīgi celts pieprasījums, kam nav nekāda sakara ar sviesta pēkšņo popularitāti.

Biznesa augstskolas Turība Uzņēmējdarbības vadības fakultātes dekāne, lidostas "Jūrmala" valdes locekle, SIA Next Maritime Baltic valdes priekšsēdētāja Zane Drinķe par sviesta cenu kāpumu Latvijā.

Vairāk, lūdzu, skatiet pielikumā.

 
 


 
  2017.08.17  10.59
---

Sveicināti!

Viens no higiēnas paradumiem ikdienā ir matu mazgāšana. Papildus citiem sevis kopšanas paradumiem, arī šis ieņem ļoti nozīmīgu lomu ne tikai izskata, bet arī labas un koptas veselības ziņā. Tādēļ svarīgi ir noskaidrot, ko darīt situācijās, kad matus nav iespējams izmazgāt ar ūdeni, vai pat to nedrīkst darīt, jo ir saaukstēšanās vai kādi citi ierobežojumi. Tādās situācijās var “glābt” sausie šampūni un citi līdzekļi, kuru rezultātā mati atkal kļūst tīri. Aptieku tīkls Apotheka iesaka dažādus līdzekļus un paņēmienus matu mazgāšanai bez ūdens

Plašāka informācija un attēls pieejams pielikumā.

 
 


[ << Previous 25 ]