User Profile
Friends
Calendar
Zarathoustra des classes moyennes

Below are the 25 most recent journal entries.

[ << Previous 25 ]

 

 
  2014.07.30  11.05
---

Re - Lindermans saka, ka no Latvijas brauc brīvprātīgie uz Donbasu maukt krievu pusē. Malači! Revolūcija, romantika... Bet, kur ir mūsu brašuļi, rodas jautājums. Kāpēc cilvēki, kas gadiem ilgi trenējas jaunsargos, zemessargos un citos sargos, raksta rakstus "DDD" un grāmatās par dekolonizāciju, stāsta, ka mājās tur šmeiseri katram gadījumam, kāpēc viņi nedodas karot kā brīvprātīgie Kijevas pusē. Es, piemēram, būtu lepns, ka pasaulē izskanētu, ka pilnīgi atsaldētu latviešu rota ielaužas Luhanskā un uzrīko masu slaktiņu, izkaujot krievu bojevikus.

 
 


 
  2014.07.28  11.59
---

Interesanti par Krieviju.

http://www.spektr.lv

 
 


 
  2014.07.28  10.34
Vecīša cimdiņš jeb Zvaigznes ezerā

Aizvakar pagastu bija satraucis Notikums. Īvandes dzirnavu dīķī bija novērota peldamies vesela kaudze slavenību. Tur esot Dons bijis, Roga un Mihelsons, un Verpakovskis. Citi atkal teica, ka Arturs Irbe esot bijis (Man ir aizdomas, ka sajaukuši ar to Verpakovski). Vairākas meitenes, kas nav nemaz gribējušas peldēties, esot metušās ūdenī, lai piepeldētu tuvāk Donam un redzētu, kāds viņš izskatās. Ir arī daudzi minējumi, kāpēc mūsu dīķim tāda laime uzsmaidījusi. Pamatā visi sliecas piekrist, ka slavenības braukušas no Jūrkalnes vai Pāvilostas, kur viņi sērfo vai kā citādi izklaidējas, kā nu jau tās spožās aprindas to māk.

 
 


 
  2014.07.24  14.59
---

https://twitter.com/Muzu_Muzejs/status/492276838446923776

 
 


 
  2014.07.23  10.43
---

http://rus.delfi.lv/news/daily/versions/artemij-troickij-dvojnoe-ubijstvo.d?id=44758404

Palasīju komentārus, palika labi... Es tiešām gribu iet un apšaut. Nu, ne visus varbūt.

 
 


 
  2014.07.17  14.22
---

Ik pa laikam līdz dibenam izgaršoju dažas snoba fiškas, kas man dzīvē gadās. Piemēram, vakar uzzināju, ka man, pašam neprasot, ir norezervēts 2015.gada "Labas dabas" laikā numuriņš "Ratniekos".

 
 


 
  2014.07.14  09.36
---

Mūžīgais jautājums - vai interesēties gan par sportu, gan par mākslām ir labi? Jo skaidrs, ka augsti apgarotiem kultūras cilvēkiem ir pretīgums pret brutālo un aprobežoto fizkultūras jomu, kamēr džeki no sporta aprindām uzskata māksliniekus par kaut kādiem sisīšiem, kas nodarbojas ar nesaprotamu figņu...

Man tomēr liekas, ka daudzpusīgas intereses ir noderīgas. Tas notika šo sestdien un tas notika tā. Cēsu koncertzālē diskusija ar Jonu Meku. Viktors Freibergs stāsta par Meka filmu, kurā bijušas seksa ainas, kuru dēļ kāda itāļu grāfiene noģībusi, Meks apstiprina, ka tā bija, ka noģība, Freibergs piebilst, ka dažreiz noģībt ir liela māksla, no kā var izsist labumu, Meks uz to savukārt - "it sevišķi, ja tu esi futbolists". Tajā brīdī, protams, Mēness Bērns piegārdz visu jauno koncertzāli ar mežonīgiem smiekliem. Un, kā jūs domājāt, vai vēl kāds no visas publiskas iesmējās? Ne-viens...

 
 


 
  2014.07.11  09.47
---

PKO Zvaigžņu koncerts Arēnā.

Birziņas koris + Parša + Dzirnas. Savdabīgi priekš latvju tradīcijas - varēja redzēt, ka kāds nodomājis "parādīsim ārvalstu viesiem, ka mēs mākslā domājam globally", un nevis sanācis samocīti, par ko šādās reizēs risks, bet gana šarmanti. Tomēr vajadzēja jau nu brīdināt afišās, ka no tā sastāvēs gandrīz viss koncerts. Tomēr likās, ka "Real Group" kā hedlaineriem būs vairāk uzstāšanās laika iedalīts. Vācu sieviešu koris - slikti, slikti, namībiešu vokālā grupa - lieliski, Busulis - kā vienmēr, man vienaldzīgs, japāņu bungotāji - labi, bet nāca miegs, gājām mājās.

Arēnā karājas pie griestiem visu 74 PKO dalībvalstu karogi. Alfabēta secībā, ar 2 izņēmumiem - Ķīna un Latvija beigās (to saprotu, bijušie organizētāji un tagadējie), un Grieķija sākumā. To gan nesaprotu. Tas ir tipa tāpēc, ka "olimpiāde", un tad grieķi jāliek sākumā, pat, ja nav sporta, bet mākslas disciplīnas? Kāds nezin skaidrojumu?

 
 


 
  2014.07.10  08.56
---

Antonio Vivaldi opera "Dusmīgais Orlando" Spīķeru kvartāla pagalmā Lauras Grozas - Ķiberes režijā.

Režisores iecere bija acīmredzama - ja jau senās mūzikas festivāls, tad arī jāinscenē tā kā senos laikos. Tā nu mums - skatītājiem - bija jāsajūtas kā kaut kādā Ludviķa XIV galmā, kur pie mums atbraukuši kumēdiņu mākslinieki, kas hiperaktīvi ķēmojas, rāda jokainas grimases, raustās kā lupatu lelles, lai mēs varētu no sirds izsmieties un pat nogāzties gar zemi no smiekliem. Kā jau kumēdiņu pasākumā pieņemts, bija līdzi arī cirkus mākslinieki, kam vajadzēja simbolizēt Alčīnas apburtās salas mistiku. Nemākulīgākie cirka mākslinieki Latvijā. Laikam jau naudas trūkuma dēļ. Vairāk nācās satraukties par viņu nespēju noturēt līdzsvaru, nekā baudīt triku efektu. Tas viss noveda pie tā, ka mīļotā visu pirmo cēlienu man čukstēja "kur mēs esam iemaldījušies", "ak, dies, cik viss ir slikti", "mēs neesam mērķauditorija" utml.

Turpretī es - māksliniecisko ieceru iecietīgas vērtēšanas speciālists - biju visnotaļ apmierināts ar notiekošo uz skatuves, un izvēlējos koncentrēties uz divām fiškām - Vivaldi mūziku Kupča diriģētā ansambļa izpildījumā un Jēgera tēlojumu. Atšķirībā no visiem pārējiem (it sevišķi mazās Elīnas Šimkus), kuri, lai arī sirsnīgi ķēmojās, tomēr radīja vienīgi negatīvas emocijas, Jēgera vieblīgās grimases un locekļu raustīšanās bija tik dabiski uzjautrinošas, ka varēja redzēt - viņš no sirds grib izķēmoties. Tāpēc ik pa laikam spurdzu un čukstēju "yes, yes, es par Jēgeru!" (Jo viņiem tur pēc sižeta ir baigā sacensība, kurš kuru dabūs.)

Otrajā cēlienā jau patika mums abiem, jo vai nu bija jau pierasts, vai mana advokatūra iestudējumam pārliecināja biedreni mainīt domas, vai arī daļēji tomēr mainījās formveide un uz skatuves notika kādas darbības, kas to farsa formu sāka attaisnot.

Un, protams, ka no Ludviko Ariosto darba par Orlando, Alčīnu, Andželiku, Medoro, Astolfo, Bradamanti un Rudžero vajag taisīt porņuku - ļoti pateicīgs sižets. Mīļotā teica, ka viņa ir droša - pasaulē kaut kur noteikti jau tāds ir uztaisīts.

 
 


 
  2014.07.09  08.33
---

Vai eksistē dzīve pēc pusfināla?

https://twitter.com/The2014WorIdCup/status/486610268844482563

 
 


 
  2014.07.07  15.47
---

https://twitter.com/Muzu_Muzejs/status/486124358876667904

 
 


 
  2014.07.07  13.32
---

Kamēr pagājušā nedēļā biju ne pie internetiem, kāds ir nopublicējis šādu:

http://www.skats.lv/izklaide/opaca-latvijas-mediju-virsraksti-ar-ko-nenosaut-garam.d?id=44686550

Iespējams, ka te Cibā jau ir bijis. Ja nē - tad re!

 
 


 
  2014.07.07  09.10
Pieci vakari

Piecus vakarus pēc kārtas iznāca gulēt aiziet vienos divos naktī. Katru reizi - cita iemesla pēc. Rodas aizdomas, ka beidzot varbūt šī ir tā vasaras nakšu burvība.

Trešdien. Kvarķirņiks ar stāstiem par jūnija ceļojumu šaurā draugu lokā, pēc kura viena sociālo tīklu autoritāte feisītī ierakstīja "grapa ir jaunais rums".

Ceturtdien. Jasmīnas Levī mīlas moku daudzināšana Kongresu namā pārauga "Teātra Bāra" terases atklāšanā ar visādiem patīkamiem sen nesatiktiem ļaudīm, ar kuriem daudz tika runāts par to, kam kas pieder Latvijas mediju nozarē.

Piektdien. Jauno režisoru īsfilmu programma Kuldīgas parka brīvdabas kinoteātrī pārauga sirreālā diskotēkā ar jūzeri Lavametender vienā no galvenajām lomām.

Sestdien. Gaiša nakts, lauku sēta, klusums, sarunas ar kaimiņiem pie alus.

Svētdien. "Dzimuši Rīgā". Visādas kļūmes programmiņās, stulbumi konferansjē tekstos, pārāk digitāla skaņa izvēlētā apskaņošanas veida dēļ utml kaitinoši sīkumi tomēr nespēja nojaukt sajūtu, ka kopumā bija Baudāmi.

 
 


 
  2014.07.03  12.46
---

Jaunas virsotnes Latvijas virsrakstu nozarē:

http://www.tvnet.lv/sievietem/stils/516595-ullala_bekhems_jo_vecaks_jo_seksigaks

 
 


 
  2014.07.03  12.40
---

Vakar biju pirmoreiz Gaismas pilī. Uz izstādi "Vizionārās struktūras". Šodien iešu uz Jasmīnas Levī koncertu.

 
 


 
  2014.07.02  16.31
2,17 metrus garš Fals

2014.gada 2.jūlijā
Informācija plašsaziņas līdzekļiem

"VEF Rīga" sastāvam pievienojas centrs Bamba Fals

Trešdien, 2.jūlijā, basketbola klubs "VEF Rīga" pastiprinājis sastāvu ar 28 gadus veco un 2,17 metrus garo Senegālas centra spēlētāju Bamba Falu.

 
 


 
  2014.06.30  09.34
---

Lūgums informēt sabiedrību, kā arī reģistrēties un pievienoties www.musutevzeme.lv 

Tā pašlaik ir vienīgā iniciatīva Latvijā, kas spēj attīstīt Latvijā ikvienu jomu

„Mūsu Tēvzeme” ir politiski, nacionāli un konfesionāli neitrāla apvienība Latvijā, kuras tuvākais mērķis ir veicināt saimniecisko dzīvi Latvijā, ļaujot tās iedzīvotājiem atraisīt visas savas spējas un īstenot sabiedriski vērtīgas iniciatīvas.

Sava mērķa realizēšanas nolūkā Sabiedrība organizē MAIŅAS LOKU, kura uzdevums ir nodrošināt dalībniekiem iespēju savstarpēji apmainīties ar materiālām vērtībām un pakalpojumiem bez naudas starpniecības.

Maiņas loku apkalpo elektroniska uzskaites sistēma EMUS. Preču un pakalpojumu savstarpējas vērtības noteikšanai tiek izmantota virtuāla mērvienība „lats” (Ls). Šādu mērvienību skaits sistēmās apritē vienmēr atbilst reālo preču un pakalpojumu kopīgai vērtībai.

Mūsu Nākamais mērķis ir nodibināt saikni starp līdzīgām iniciatīvām Latvijā un citās zemēs.

Un tālākais mērķis ir kopīgiem spēkiem pamazām uzbūvēt tādu sabiedrību, kurā katrs tās loceklis varētu justies vajadzīgs, cienīts un mīlēts.


Laipni lūdzam: www.musutevzeme.lv 
 


 
  2014.06.30  09.16
---

Daiļš piedzīvojums vakardien par tēmu - mūsu mazā dzimtene.

Svētdienas rīts, meita pieceļas, lai uzvārītu elektriskajā tējkannā ūdeni, konstatē, ka nav strāvas. Paskatos, ka citur mājā ir, tikai nav ap to rajonu, kur ūdenssūknis, saprotu, ka viena fāze nepienāk, zvanu "Latvenergo". Pēc kāda laika tiek salabots, vēl pēc brīža iebrauc "Sadales tīklu" džipiņš sētā pārbaudīt, vai viss labi. Izkāpj Štruhs, mēs viens otram paspiežam rokas: "čau, čau", es viņam: "nu redz, nebiju Miera ielas vasarsvētkos, neredzēju tavu jauno blici, jo biju te pa mājām", viņš man: "nu redz, kad lauķis vienreiz uz pilsētu, tad tikmēr pilsētnieks uz laukiem".

Šī ir tā Skaistā Dzīve, es jums saku.

 
 


 
  2014.06.25  13.52
Īsumā par notikušo

Rīga - Venēcija - Florence - Areco - Kortona - Bračiano - Roma - Saloniki - Termopilas - Delfi - Galaksidi - Patra - Pirgosa - Olimpija - Mikēnas - Nafploja - Atēnas - Maratona - Tēbas - Meteora - Saloniki - Halkidika - Saloniki - Diseldorfa - Rīga - Ieriķi - Rīga - Trikāta - Rīga

 
 


 
  2014.06.25  08.49
---

Privātie festivāli ir gruntīga padarīšana. :)

 
 


 
  2014.06.06  15.32
Seksistisks ieraksts

Ja es būtu meitene, domātu, ka pasaulē seksīgākais notikums būtu French Open fināls starp Nadālu un Gulbi. Bet izskatās, ka tas nespīd. :(

 
 


 
  2014.06.03  08.24
---

Saņēmu epastu ar [subject], kurš izskatās obligāti iekļaujams Cibas jūzera "Dienasgrāmata" apkopojumā "Īsumā par svarīgāko":


Naudiņš atzīst, ka Inčukalna gudronu dīķu projekts ir necaurspīdīgs

 
 


 
  2014.05.31  18.19
---

"Trubadūrs".
Viss lieliski - jauks Verdi, jauks orķestris, jaukas dziedātāju balsis, jauks Žagars. Līdzīgs viņa "Klīstošajam holandietim", ja kāds atceras. Kā trāpīgi teica viens Cibiņš starpbrīdī pēc otrā cēliena, kad nevarēju ātrumā atrast vārdu šim Žagara rokraksta paveidam, - "atturīgs". Es tomēr esmu caur un caurēm baritona cilvēks. Krievu baritons ļaunā grāfa lomā manā izpratnē bija balss, kas varētu fonā skanēt visu dzīvi priekos un bēdās. Kamēr turku tenors man likās gaudulīgs un manierīgs, bet tā jau nebija viņa vaina, tā ir vienkārši mana attieksme pret tenoriem vispār. Titru operators nezina, ka trešās personas tagadnē jāraksta "lūst", bet rakstīja kā nenoteiksmē "lūzt", kā arī nelika garo ī vienā "īt īties ināt ināties" darbības vārdā. Un brīžam aizmirsa rādīt titrus pavisam. Bet tas nu tā. Vispār esmu pret to pēdējā laika paradumu arī vienkārši labu izrāžu (ne mega izcilu) beigās visiem celties kājās, kamēr aplaudē. Taču es kaut ko saprotu no pieklājības, un ja 95% pārējo pieceļas, tev arī jāpieceļas, tas ir mast-hevs. Nu lūk, a mums beletāžā, kamēr Kirovs Lipmans, piemēram, smuki ar visiem piecēlās, Juris Gulbis ar kundzi sēdēja spītīgi vienīgie kā ķipji.

"Willow Farm" 20 gadu jubilejas uzstāšanās Rīgas 1. rokkafejnīcā.
Pateicoties tam, ka Emīlam nekad nav bijis nekādu pasaules slavas vai tieši otrādi - nekomerciālisma guru statusa sasniegšanas - ambīciju, tā grupa ir kļuvusi par ūnikumu Latvijas rokmūzikā. Kur vēl tu dzirdēsi ~40-gadīgus vīriešus, kuri izklausās kā puikas, kas ieradušies uz 1995.gada jauno grupu konkursa noklausīšanos? Jā, es nevienam neiebildīšu, kurš norādīs, ka tā ir vecmodīga, banāla deviņdesmito gadu ģitārroka mūzika, kas balansē uz šlāgera robežas, bet neviens, neviens cits šajā valstī tā vairs nespēlē, un manā uztverē tas ir tik smeldzīgi un jauki - dabūt pēc 20 gadiem dzīvajā izpildījumā to, kas tev simbolizē jaunību. Un, protams, kaut kas nav kārtībā ar mārketingu, ja WF 20-gades koncertā tiek izpildīts "Termo", kas manā uztverē ir viena no labākajām dziesmām, kas jebkad sacerēta, bet tai līdzi dzied labi ja trīs cilvēki visā zālē.

 
 


 
  2014.05.30  15.12
---

"Sinfonietta" Pēterbaznīcā bija apburoša. Repertuārs tik skaists, ne par kapeiku ne modernisma un atonalitātes grāvī tā, lai liktos baznīcai nepiemēroti, ne par matu romantisma un skaisto melodiju grāvi, lai liktos par banālu. Vaska gabals ar Binderi gan beigās likās pārlieku garš, bet pa vidu riktīgs tipisks Vaska transs gāja caur smadzeni.

 
 


 
  2014.05.29  13.39
Tiem, kam patīk iesaistīties zibakcijās

Atceroties manu virtuālo zibakciju fenomenālo popularitāti Cibā...
http://klab.lv/users/meness_berns/220420.html
http://klab.lv/users/meness_berns/211596.html
http://klab.lv/users/meness_berns/210223.html
http://klab.lv/users/meness_berns/196336.html
http://klab.lv/users/meness_berns/191621.html

Vienai mazai Dagestānas tautiņai visi radioaparāti ir spīdolas,
Amerikāņiem visi putekļsūcēji, neatkarīgi no ražotāja, ir hūveri, visas papīra salvetes - klīneksi.
Agrāk visi motorzāģi latviešiem bija družbas, tagad huši.
Pamperi - autiņbiksītes,
skoči - līmlentas,
prīmusi - ūdens vārīšanas kanniņas,
žiletes - skuvekļi,
kalaši - patšautenes,
botas - sporta apavi,
aļaskas - dūnu jakas,
rimčiki - lielveikali,
džipi - apvidus auto...

Tagad jūs, lūdzu!

 
 


[ << Previous 25 ]