User Profile
Friends
Calendar
Zarathoustra des classes moyennes

Below are the 25 most recent journal entries.

[ << Previous 25 ]

 

 
  2016.02.10  09.56
---

(Turot dažiem cibiņiem sestdien doto vārdu, tad nu mēģināšu cik iespējams koncentrēti pateikt, ko atšķirības starp Tricky un "Manowar" liecina par to, kā iekārtota pasaule.)

Tricky bija bezpersonisks un vienaldzīgs. Uz Tricky aizgāja neliels cilvēku daudzums, kuriem likās, ka tas ir stilīgi, bet nevienam (nu, iespējams, pāris fanu pirmajās rindās) tas nebija Dzīves Notikums, līdz ar to arī ne mākslinieks sajuta kādu pūļa enerģiju, nedz bija ieinteresēts šo enerģiju pumpēt no savas puses. Pieļauju, ka publikas vidējais inteliģences līmenis bija samērā augsts, līdz ar to līdzu nāca arī pretenzijas par to, ka pie etiķetes pieder neatvērties mūzikai, nedzīvot tai līdzi, jo tas taču būtu tik primitīvi un plebejiski.

Savukārt uz "Manowar" klišeju un naivuma pilno šovu pulcējās vairāk ļaužu, kā arī no tiem kādi 90% bija cilvēki, kam tas bija Dzīves Notikums - visi šie ādas vestēs ar motoklubu emblēmām tērptie gaļas kalni, kuri no sava nodokļus nemaksājušā nelielā biznesa Aizputē vai Valkā sagrabinājuši 2 x 65 eiras sev un sieviņai, kurus sieviņas nesa ārā pēc konča. Viņu acīs bija Tāda Laime. Kiča videoprojekcijas ar degošiem cietokšņiem, zibens šautrām un kailām sievietēm, dūmiem un uguni uz skatuves, basenes stīgu raušana un dāvāšana publikai - tas viss tik saldsērīgi atgādināja par nevainīgo pasauli, kad mēs visi bijām tīri un rokenrols bija dzīvs, ka es laimīgs kopā ar visiem ķērcu "hail and kill" un "we are worriors of the world".

Tricky 0 - "Manowar" 1.

Kāds paradokss! Tricky organizētāji dāvāja ielūgumus visādiem hipstrīgiem viedokļu līderiem, izvietoja reklāmas portālos, un likās - nu šim tak jābūt komerciāli veiksmīgam projektam, jo tas uzrunā maksātspējīgo hipsteru vidusšķiru. Ne tur bija daudz publikas, nedz emocionālā baudījuma. Kamēr "Manowar" organizētāji vienkārši pateica - būs! (nu labi - vēl pāris outdoorus aplīmēja un drusku SWH Rock pareklamējās), un visiem 40-50 gadīgajiem mūžīgajiem puišeļiem motoklubu ādas vestēs bija skaidrs - tas ir 65 eiro vērts. Un, protams, ka bija vērts! "Manowar" publika labi zināja, kas viņi ir vismaz šovakar - trū metal pīpl. Bet kas bija Tricky publika? Nekas.

 
 


 
  2016.02.08  19.14
---

No Zeltene.lv. Piedodiet, ka gari, bet teksta krāšņums labāk atklājas kopainā.

=========

Ir divas pavisam bieži sastopamas rīcības, ko mēs gandrīz katrs darām ikdienā, bet par kurām nenojaušam, ka tās mūs ietekmē pat ļoti negatīvi. Tās ir sevis salīdzināšana ar citiem cilvēkiem un negatīva runāšana pašam par sevi.

It īpaši sieviešu starpā ir sastopama salīdzināšana. Cita vienmēr būs skaistāka, cita vienmēr būs gudrāka. Un, nemaz nemanot, šādi rīkojoties mēs sākam definēt pašas sevi.

Tu nespēsi piedzīvot kaut ko patiešām labu, līdz pats sevi līdz galam nepieņemsi.

Tu neesi tāds kā kāds cits – bet tas ir pilnīgi normāli un..labi! Tev ir jāpārzina savas labās īpašības, nevis jāmēģina saskatīt negatīvais. Mēs par sevi domājam trakāk, nekā viss patiesībā ir un kā to redz citi cilvēki. Jo vairāk sevi nosodīsi, jo sliktāk par sevi jutīsies un kļūsi galu galā par tādu cilvēku, kā pats par sevi uzskati.

Neļauj savām negatīvajām domām izveidot pašam savu skumīgo realitāti!

Tu neesi tas, kas ar tevi ir noticis pagātnē. Tu esi tas, kas esi izvēlējies būt šodien. “Balss, kas ir tavā galvā, neesi tu!”

Ja tava pagātne nav bijusi tā labākā, priecājies, ka esi izgājis tai cauri un nonācis tur, kur esi šobrīd. Neļauj gremdēties sliktās atmiņās, dzīvo uz priekšu ar domu, ka esi mācījies no visa negatīvā, kas ir noticis. Jo vairāk negatīvo domu būs tavā galvā, jo vairāk tās ietekmēs tavu dzīvi.

Neļauj nekam negatīvam ietekmēt tevis paša vērtību!

 
 


 
  2016.01.29  12.05
---

http://www.delfi.lv/izklaide/televizija/uzzini-kurs-ugunsgreka-varonis-tu-esi.d?id=47001705

 
 


 
  2016.01.29  11.54
---

JRT, "Grimētava".

Laikam šī neskaitās viena no tām izrādēm, kas ir varen izdevusies un visi uz to laužas. Biļetes bija nopirkt viegli. Bet man patika ļoti ļoti. Un es jau kopš "Vigīlijas" esmu Ēča kā režisora fans. Tā man sāk šķist. Ļoti labi, ka ir iedots Alsiņai un Tropai izvaikstīties, izlocīties, izvaibstīties, izšķobīties. Jo citās lugās, kur viņām jāspēlē, nav tāda materiāla, un tur viss vairāk "ar iekšām" jāspēlē, un tad viņas nespēj būt krutas aktrises. A pie šī uzstādījuma spēj. Tas bezmaz viņu labākās lomas ir. Un Orinska ar savu buto mākslu kā kustību konsultante ir ļoti vietā. Un ārkārtīgi precīzs lomu sadalījums - Razumai ir jābūt daudz pārākai par tām, kuras šķobās - tas palīdz vēl lieliskāk nolasīt stāstu. Vienīgais, kas nu gan jāsaka - absolūti neaktuāls gabals. Rodas sajūta - a kāpēc mūsdienu Latvijā tas jātaisa? Jo galvenais šī stāsta vēstījums riktīgi neattiecas uz mūsu sabiedrību. Šeit nu galīgi nav tā, ka netalantīgie nekļūst populāri un tāpēc mokās. Un kā vēl kļūst populāri!

 
 


 
  2016.01.28  12.04
---

Vērtības un to cena.

- Par cik tu nopirki "Manowar" biļeti?
- 65 eiro.
- Ak, kungs! Es pat par Robiju Viljamsu šādu cenu nebiju gatava maksāt.

 
 


 
  2016.01.27  18.29
---

Šajā laikā, kad nāvīte braukā apkārt sarkanā džipā, braucot mājās no pansionāta un domājot par to, ka joprojām neesmu samierinājies ar nāvi kā fenomenu, "Nabas" raidījumā "Rekovers" izdzirdēju, kā Helēna dzied "Pojezd v ogņe", un es uzreiz visu atcerējos, it kā tas būtu noticis vakar.

- pirmo "Skumju akmeņu" koncertu Ķīmijas fakultātē festivālā "Puskurlais mēnessbērns" 1994. gadā;
- to, kā ar pašlaik jau desmito dienu komā esošo sirdsdraugu 1997. gadā gulšņājām piepīpētā istabā un stundām klausījāmies vienu vienīgu pēdējo dziesmu no "Krasnaja roza / čornaja roza" - "Loj Bykanah";
- to, kā 2003. gadā sasmīdināju BG un saņēmu autogrāfu uz "Krasnaja roza / čornaja roza" albuma vāciņa;
- to, kā īsi pirms biju sasmīdinājis BG, viņš uz jautājumu par autortiesībām atbildēja: "kak skazal moj drug Deivid Bovi, dengi nado delatj na t-šertah, a muzika dolžna bitj bezplatnoj".

 
 


 
  2016.01.20  10.47
---

Domāju, ka katra vecāka sapnis ir, ka bērns kādu brīdi pateiks, ka viņam patīk nevis tā mūzika, kas pašlaik ir aktuāla, bet tā, kas bija aktuāla, kad pats biji jauns. Nu lūk - vakar trīspadsmitgadniece man apstāstīja, ka pašlaik visu laiku to vien darot, kā klausoties GNR, parunājām drusku par astoņdesmito gadu frizūru un videoklipu estētiku un es biju viss tāds lepnis.

 
 


 
  2016.01.16  16.56
---

Biju uz "Pienvedēju piedzīvojumu" akustisko koncertu Torņkalna baznīcā.

Patika:
Paša neikdienišķās sajūtas kombinācijā ar telpas doto svinīgumu un meditatīvo noskaņu, apgaismojums, krusts uz altāra, kas vedināja uz apcerību un kaut kādas garīgas attīrīšanās uzplaiksnēm.

Nepatika:
Mūzika, kurā netika nekādi izmantotas akustiskā koncerta iespējas. Netika mēģināts atturēties no skaļas un masīvas skaņas sienas, atrast intimitāti, pieklusinātību, kas piedienas akustiskajam izpildījumam, it sevišķi baznīcā.

 
 


 
  2016.01.15  11.01
---

"Pirmo reizi viņš šādu ideju pieminēja brīdī, kad es tīrīju sēnes. Es atjokoju pretī ar sēni, un viņš to neiztulkoja kā nē, bet kā iespējamu jā nākotnē."

( http://www.delfi.lv/izklaide/slavenibas/citi/ieva-ilvesa-atklaj-ka-virs-vinu-bildinajis.d?id=46948981 )

========

Dārgā Cehs.lv redakcija, lūdzu, izskaidrojiet man, kā tas ir, kad uz bildinājumu atjoko ar sēni?

 
 


 
  2016.01.14  13.30
---

Ja nu kāds vēl nebija šorīt šo pamanījis...

http://www.delfi.lv/news/comment/comment/cehslv-beidzot-atklats-istais-astrologiskais-kalendars-2016-gadam.d?id=46943173

 
 


 
  2016.01.08  12.03
---

Kopš vakardienas esmu piepulcējies tiem cilvēkiem, kas ir redzējuši kādu Gata Ziemas koncertu.

 
 


 
  2016.01.08  09.30
---

Uzbeki jau svin Paula astoņdesmitgadi.

Jāpievērš uzmanība ciparam uz sienas.

https://www.youtube.com/watch?v=_5C1YndnivI

 
 


 
  2016.01.07  08.53
---

Vakar biju filharmonijā uz "Radio Klasika" 20 gadu jubilejas koncertu. Kaut kādu pirmo posmu pavadīju bažās, vai tas ir tā cienīgi, ka LNSO tiek padarīts par tādu kā bigbendu, un vai daļai ortodoksālāko akadēmiskās mūzikas cienītāju nav pamats pukoties, ka frivolizēta ir klasika tieši klasikas jubilejā. Pēc tam man "atvērās", ka koncepts ir ģeniāls, jo tajā ir daudz slāņu - tādējādi var godināt tos komponistus, kas strādājuši radio, tādējādi var iesist pa pašu spēcīgāko emociju - izsaukt bērnības atmiņas - jo lielai daļai +40 paaudzes šīs dziesmas asociējas ar to, kas skan pa radio, kad ieslēdz aparātus, utml. Vārdu sakot - patika. Noglabāšu programmiņu ar mīļumu apmeklēto pasākumu programmiņu kastē.

 
 


 
  2016.01.06  09.38
---

Poll #20591
Open to: All, results viewable to: All

Eglīte ir jāizsviež...

View Answers

Tieši šodien - Zvaigznes dienā - citādi būs neražas gads, kodīs odi, uznāks cūku mēris
4 (13.8%)

Jāpatur vēl ilgāk, jo pareizticīgais draugs Jevlampijs Feoktistovičs šosestdien nāks ciemos svētīt Kristus dzimšanu
4 (13.8%)

Jāpatur vēl ilgāk, jo smuki
8 (27.6%)

Sen jau izsviedām, pēc Ziemsvētkiem un Jaungada nav ko tādu skuju birdinātāju turēt telpās
0 (0.0%)

Gaļēdāju kretīni, kas izcērt mežu! Eglīte mājās - tas ir noziegums. Pietiek ar eglīti "Vestā"
10 (34.5%)

WTF?! Par ko ir runa? "Vanaga" diucis ir gana smuks dekors
3 (10.3%) 
 


 
  2016.01.04  08.51
---

LTV1 mums parādīja Semjonova filmu par "Prāta vētru". Iepazinos un sapratu, ka labi vien, ka neesmu gājis skatīties kinoteātrī vai iegādājies DVD. Tā nu nav nekāda labā filma. Cik ironiski, ka vienreiz pa 25 gadiem uzfilmē stāstu par dižāko, kas latvju bāliņiem šovbiznesā ir noticis, un pamanās to pārvērst par teju divas stundas garu žēlošanos un attaisnojumu meklēšanu, kāpēc nav sanācis break-through rietumos un cik labi ir spēlēt Krievijā, jo tur tik jauki skatītāji.

 
 


 
  2015.12.28  08.58
---

Braucu uz darbu pēc četrām brīvdienām. Pa "SWH Rock" smuki skanēja "Muse" dziesma "Victorious". Aizdomājos, ka mīļotā reiz pavadīja vakaru sarunās ar Belamiju. Sāku domāt, ar ko es gribētu pavadīt vakaru sarunās. Ienāca prātā Grebenščikovs. Atcerējos reiz RL publicētu Ivanauskaites sarunu ar BG, kur viņa mēģināja visu laiku iedzelt, ka BG ir virspusējs savā budisma praksē. Nevarēju atcerēties, vai BG sadusmojās vai attrauca jokus. Vispār es gribētu runāties ar tādiem, kam ir humora izjūta. Bet humora izjūta ir tikai tādiem, kas sevi apšauba. Un tāpēc vispār visas RL sarunas - nu tur Rītups ar zinātniekiem, utml - var iedalīt tajās, kurās vismaz vienam dalībniekam nav humora izjūtas, un tādas, kur abiem ir. Otro grupu ir tīksmi lasīt, pirmo - neveikli, kaitinoši. Vienmēr šķiet - come on, kā var tādi gudri cilvēki nesaprast, ka visas teorijas par pasauli un cilvēku ir vienlīdz liels sūds? Kāpēc tieši tavējo nedrīkstētu apšaubīt? Kāpēc tu uzmet lūpu, ja kāds to dara? Un pa to laiku jau griezos kantora autostāvvietā, un sāka skanēt "Ace of Spades", un es nolēmu, ka Lemiju man nemaz negribas par vakara sarunu biedru.

 
 


 
  2015.12.22  09.46
---

Aiziet uz Griškovecu reizi pa septiņiem gadiem ir tāda kā dvēseles attīrīšana divu stundu garumā. Tēma gan kopš "Odnovremenno" kļuvusi no "vienkārši nostalģiskas" uz "vecišķi nostalģisku", kas drusku kaitināja. Bet jebkurā gadījumā bija skaisti pavadītas divas stundas un sajūta, ka negribas, lai beidzas.

 
 


 
  2015.12.22  09.15
---

Mīļi!

http://www.delfi.lv/news/svetku-laiks/jaunumi-un-pasakumi/berni-zina-labak-kapec-svinam-ziemassvetkus-kas-ir-labaka-davana-un-cik-vecs-ir-salavecitis.d?id=46867631

Piemēram:
- Kā Ziemassvētku vecītis zina, ka tu esi labi uzvedusies?
- Delfos izlasa.

 
 


 
  2015.12.18  15.15
---

Aiziet!

http://www.delfi.lv/izklaide/divaina-pasaule/sensacijas/parbaudi-sevi-koelju-kivics-vai-pirmslaulibu-apmaciba.d?id=46857477

 
 


 
  2015.12.18  12.45
---

Bļaģ, ku šitais ir spēcīgi!

Par mūsu nodokļu maksātāju naudu Tieslietu ministrija ir radījusi pamācību pirmslaulību kursu apmeklētājiem.
https://www.tm.gov.lv/files/l1_MjAxNS9waXJtc2xhdWxpYnUgcHJvZ3IvSXp6aW5hc19tYXRlcmlhbHNfWlJLQUNfMTIxMjIwMTQucGRm/2015/pirmslaulibu%20progr/Izzinas_materials_ZRKAC_12122014.pdf

Palasiet, tur viss - teksts, dizains, koncepts - ir kā dziesma! Spēks sākas ar pirmo rindkopu, kas skan šādi:

"Ir jāsaprot, ka laulība nav kopīgas izpriecas un tīkami pavadīts laiks."

Tātad - valdības mērķis ir visiem pozitīvi un laimīgi domājošajiem cilvēkiem izsvēpēt no galvas domas par precēšanos, un panākt to, kas Latvijai vajadzīgs - lai precas tikai tie, kas ir predestinēti būt nelaimīgi un ciest.

 
 


 
  2015.12.18  11.59
---

Lūdzēji lūdz, šāvēji šauj. Attiecībā uz pēdējo dienu lielo skandālu, manuprāt, kritiķiem ir tiesības būt nežēlīgiem. Pat pret tiem autoriem, kurus es personīgi vienmēr redzu tikai pozitīvā gaismā. "Be honest, and unmerciful".

 
 


 
  2015.12.17  11.36
---

Daudzās Latvijas mediju redakcijās ar īpašu tīksmi ik gadu gaida laiku, kad sāk tuvoties izstāde "Erots". Jo saņemt Liberes preses relīzes - tā ir īsta bauda!

=========

Sveicieni no Ķīpsalas!

Tikumības laupītāji Bonija un Klaids uzdarbosies „Erotā”.

Visi zina slaveno laupītāju pāri Boniju un Klaidu! Bet vai zināt, kas ir viņu erotiskā versija? Tie ir pornoindustrijas zvaigznes Caroline De Jaie un Max Rajoy, kas jau 19. un 20. februārī festivāla „Erots 2016” apmeklētājiem nolaupīs visu, pat biksītes... Tāpēc varbūt labāk ierasties bez tām?!

 
 


 
  2015.12.17  09.27
---

http://www.delfi.lv/news/comment/comment/cehslv-rigai-vajag-makslas-telpu-nevis-makslu.d?id=46848683

"Ironiski, ka vislielāko apmeklētāju ievērību izpelnījās izremontētā muzeja bēniņu telpa - kupols - jo, acīmredzot, visi vēlējās redzēt, kā izskatās RE&RE uzstādīts jumts. Tā teikt - 34 miljonu remontam vajadzētu turēties, haha."

 
 


 
  2015.12.16  17.34
---

Mans šā gada "Jarmarkas" atklājums ir Ieva Kampe. Investīciju hints - dariet kā es! :) Tas skuķis būs tik slavens, ka tas, ko vakar nopirku par 200 naudiņām, varbūt pēc 10 gadiem maksās 2000 naudiņas.

 
 


 
  2015.12.15  17.10
---

Bērns labākais klasē pirmajā semestrī. Neviena septītnieka, vidējais - 8,8. Pirmajās klasēs tas bija pašsaprotami, bet septītajā - par to jau lepnums bezgalīgs!

 
 


[ << Previous 25 ]