User Profile
Friends
Calendar
Zarathoustra des classes moyennes

Below are 25 recent journal entries, after skipping 25

[ << Previous 25 -- Next 25 >> ]

 

 
  2020.04.29  11.11
---

Nu nē – es jums visiem nepiekrītu, kas teicāt, ka jaunā Egle ir labāka nekā "Miļenkijs". Protams, trauksmaino čerņas sajūtu, ka tūlīt būs kāda nāve vai izvarošana, kas tik labi viņai sanāk, Egle arī smuki notur "Dzimšanas dienā", bet mana sākotnējā sajūsma par viņu kā labāko pašreizējo Latvijas īsprozas meistari, noplakusi.

Un "Lauķenes" izdevniecības darbiniekiem jau nu vajadzētu saprast, ka jums jau tā ir viena liela imidža problēma – "senīlie, kas izdod Lata romānus un Eniņa grāmatas par dižkokiem". Un, ja jūs turpināsit likt kursīvā vārdus "Feisbuks", "Vacaps" un "Gūgle", tad jūs nekad no šī senīluma neatmazgāsities. (haha, bez tam vienā vietā bija aizmirsuši feisbuku slīprakstīt, bet tai pat stāstā "gūglēt" bija kursīvā.)

 
 


 
  2020.04.20  08.43
---

Subjektīvi šķiet, ka uz būtiskākā šopavasar latviski publicētā teksta statusu pretendē Sedakovas eseja par viduvējību aprīļa "Rīgas Laikā". Sen nebija pēc kaut kā izlasīšanas tik daudz nācies domāt, gribējās skaļi iebilst, pierādīt, ka autore kļūdās.

Galvenā publikācijas doma – kapitālisma kultivētā izpatikšana vienkāršajam cilvēkam sākas ar labas mākslas (un gaumes) nonivelēšanu, un izpaužas arī ideoloģijā (liberālisms) un filozofijā (postmodernisms). Tiecoties "iekļaut" ikvienu stulbeni, sabiedrība veicina absolūtu vērtību izšķīšanu, un tas noteikti noved pie bēdīga rezultāta – pūli var zibenīgi pārņemt ļaunums. Tādējādi liberālisms audzē jaunus gulagus un holokaustus. Liberālisma izpatikšana viduvējībām ir Sedakovas ieskatā pilnīgi vienāda ar staļinisma (laika "kad Ždanovs mācīja Prokofjevam, kā jāraksta mūzika, lai darba tauta saprastu") rūpēm par šarikoviem.

Ja saprotu pareizi no piebildes aiz raksta, autore to rakstījusi 2005. gadā – uzdrošinos minēt – lai parādītu, kā 90-to gadu mežonīgi liberālā Krievija aizved pie putinisma. Zinot Rītupa un Tīrona elitārismu, diezgan skaidrs, kāpēc RL tieši šajā laikā nolēmis latviešu lasītāju iepazīstināt ar šo pravietisko rakstu. Taču tik ļoti gribas, lai kāds, kurš spēj sakarīgāk par mani formulēt domas, polemizētu pretī. Jo nu nav taču tā! Nedrīkst tā absolutizēt. Kādus septiņdesmit gadus rietumu sabiedrībās sociālie inženieri – politiķi, mediji, publiskie intelektuāļi – tomēr samērā veiksmīgi ir "vienkāršajam pūlim" mācījuši nedarīt otram pāri. Ja šīs veiksmes nebūtu, Trampi un Gobzemi būtu jau visus atveduši atpakaļ viduslaikos piecdesmitajos, sešdesmitajos utt. Liberālismam kā humānistiskai koncepcijai tomēr ir arī diezgan iespaidīgs sasniegumu portfolio.

Tas, protams, saldsērīgi atbalstāmi, ka Sedakova, Rītups un līdzīgi domājošie uzskata apmēram tā – ja "vienkāršajam cilvēkam" būtu visus šos gadus paticis labāk Prusts un Vāgners nevis Britnija Spīrsa, tad cilvēce būtu nodrošinātāka pret jauniem holokaustiem un gulagiem. Bet teikt, ka liberālisms un postmoderisms ir dēlī salaists projekts, jo viduvējības nokaus cilvēci, ir nīgru večuku absolutizēšana nevietā.

 
 


 
  2020.04.14  15.10
---

Edgars Kramiņš <---@gmail.com>
14:59 (10 minutes ago)

to edgars, bcc: ---


Labdien!
Vēlējos informēt Jūs, ka jau vairāk nekā pusgadu esmu izslēgts no jebkādas mediju aprites un netieku aicināts uz diskusijām par notiekošo valstī, neskatoties uz to, ka esmu politiski aktīvs. Tas visnotaļ ir saistīts ar to, ka es regulāri paužu valdību diskreditējošu viedokli – respektīvi norādu uz tās pieļautajām kļūdām. Tā visa rezultātā valdība ir iedarbinājusi savus mehānismus, lai televīzija, prese un radio mani iekļautu melnajā sarakstā. Vai arī, lai masu mediji mani mērķtiecīgi pataisītu par galma muļķi, apgalvojot, ka es aicinu cilvēkus neievērot karantīnu un tamlīdzīgi.
Tas viss būtu nieks, taču valdošā vara ir spērusi nākamo nekrietno soli – esmu inficēts ar "Covid-19" (10.04. tika veiktas analīzes). Man ir vairāki pierādījumi tam, ka tieši vara ir bijusi ieinteresēta mani inficēt ar "Covid-19", jo aizdomīgā kārtā tiek apklusināti tie, kuri informē sabiedrību par patiesajiem pandēmijas mērķiem, kas ir globāla vispasaules sabiedrības čipošana ar vakcinās palīdzību, kas tiks palaista 2020.gada beigās vai nākamā gada pašā sākumā.
Veiksmīgā kārtā esmu pie pilna saprāta un veselības. Pagaidām ir tikai viegla temperatūra un saaukstēšanās pazīmes.
Pilns komentārs no manis gaidāms tuvāko dienu laikā Facebook tiešraidē, jo Jūs mediji esat mani "izslēguši". Ceru, ka sabiedrība uzklausīs manu viedokli un pieprasīs atbildes Kariņa valdībai.

Patiesā cieņā,
Edgars Kramiņš

 
 


 
  2020.04.11  19.46
---

Šodiena ieies vēsturē. Vismaz Mēnesbērna personiskajā.

Ar kaunu jāatzīstas, ka apmēram 20 gadu garajā krūmgrieža lietotāja karjerā nebiju līdz šim nekad izmantojis trešo un niknāko griezējmehānismu – ripu. Tiešām kaut kā biju pamanījies visu laiku iztikt vai nu ar auklu vai trijstūri. Šodien pirmo reizi uzliku ripu. OMG! Man tagad ir jauns vismīļākais daikts. Mani vairs nekas cits neinteresēs tagad kādu laiku, kā šņikāt nost ataudzes!

 
 


 
  2020.04.01  09.36
---

Šorīt pateikšu atziņu, kura rezonēs varbūt vienam cilvēkam no tūkstoša, bet tomēr gribas dalīties šajā atklājumā. Veinam Hasijam un Emīlam Dreiblatam ir pārsteidzoši līdzīgas balsis.

 
 


 
  2020.03.31  13.47
---

Ņemos ar līgumu slēgšanu par sadzīves atkritumu izvešanu. Pienāk meita. Skaidroju:

Mūsu abām Rīgas adresēm visu laiku atkritumus izveda uzņēmums, kas pieder Šķēlem. Tad pērn Rīgā notika jukas, jo visu pilsētu gribēja pārņemt uzņēmums, kas pieder Šķēlem. Tā kā to apturēja, tad maijā sāksies jauna pagaidu kārtība, tāpēc man jāpārslēdz līgumi – par vienu adresi jāpārslēdz līgums ar esošo apkalpojošo uzņēmumu, kas pieder Šķēlem, bet par otru adresi tagad jānoslēdz jauns līgums ar citu uzņēmumu. Kas pieder Šķēlem...

 
 


 
  2020.03.26  20.04
---

Poll #21347 Kvēliem punk/hc mīļotājiem
Open to: All, results viewable to: All

Kurš ir visu laiku īstākais true panku ķēniņš?

View Answers

Gregs Ginns
0 (0.0%)

Džello Biafra
1 (9.1%)

Džons Laidons
1 (9.1%)

Aiens Makkejs
1 (9.1%)

Valters Bačens
0 (0.0%)

Gibijs Heinss
0 (0.0%)

Kristaps Krēsliņš
2 (18.2%)

Raimonds Lagimovs
3 (27.3%)

Jegors Ļetovs
3 (27.3%)

Jevgeņijs Gudzjs
0 (0.0%) 
 


 
  2020.03.21  17.00
---

Šo priekšpusdien bija darbs ar motorzāģi, zaru ugunskuri un aliņš – tā tik ir lieliska dzīve!

 
 


 
  2020.03.18  17.54
---

https://www.facebook.com/marasdarzs/photos/a.129661001221821/615554675965782/?type=3&theater

Tas arī pa lielam viss, kas tagad jādara.

 
 


 
  2020.02.25  16.11
---

Mums uz galvas pēkšņi nokrita Limp Bizkit biļetes. Tā kā septiņpadsmitgadniece nezināja, kas tas ir, parādījām dažus klipus. Ūpis bija sajūsmā – jo "tur buras". (domāts – Freda Dērsta žestikulēšana).

 
 


 
  2020.02.24  11.54
---

Šonakt mocīja bezmiegs. Rakājos atmiņā. Visdziļākajos nostūros. Tā jau notiek – kad esi pāri pusmūžam, jācenšas salīmēt visu mozaīku. Atcerējos īpaši bezjēdzīgu faktu. 1988./89. mācību gadā 4. vidusskolā notika pasākums, kas, šķiet, oficiāli tika nosaukts par klašu sacensībām aerobikā, bet de facto bija individuāla sacensība starp sestklasnieci Ivetu P. un piektklasnieci Lindu M., kura izcilāk dejos kā Maikls Džeksons. Viena izvēlējās "Bad", otra "Smooth Criminal". Neatceros, kura uzvarēja.

 
 


 
  2020.02.24  10.32
---

https://www.youtube.com/watch?v=sFbT99upfFY

Ja kāds vēl nav dzirdējis... Šī ir dziesma, kas Pasaka Visu.

Vismaz tiem, kas piedzimuši līdz 1979 un postpadomju telpā.

"А я помню, сколько было добра
В каждом видели брата
Мы последнее поколение
Которое любовь рифмовало без мата"

 
 


 
  2020.02.21  12.19
---

https://www.youtube.com/watch?v=wEEvyI_sjZA

 
 


 
  2020.02.11  09.48
---

Ieraksts, domāts teju vai tikai jūzerim Lemūrs, bet tā kā Cibā nav dairektmesidžu, tad apgrūtināšu arī pārējos...

"Mežonīgie detektīvi" bija "2666" vēriena gabals, bet kaitinošs. Iespējams, tāpēc, ka sāku ar "2666". Nepameta sajūta, ka iztērēts simtiem lappušu, kurus nu tagad spiesti lasīt cilvēki visā plašajā pasaulē, lai gan vēstījums rakstīts, lai apmēram 30-50 ļauži, kas tusēja ap 1975. gadu pa Mehiko universitātes literarūras fakultāti, varētu pagremdēties atmiņās. Vot kaut kā necepīja.

 
 


 
  2020.02.05  15.45
---

Diez nekad neviens nav kaitinājis Edmundu Frīdvaldu, dziedādams "Keep on rockin' in the Frīdvalds"?

 
 


 
  2020.02.03  21.36
---

Sēžu pie vakariņu galda un sev raksturīgi dungoju kaut kādu savārstījumu, tipa "bužiņ-bažiņ-mukuc-pukuc". Ūpis pagriežas pret mani, ar roku izveikdams žestu, kāds pazīstams no ikoniskā plakāta par tēvoci Semu, un saka: "Nē, tā nedrīkst! Tā ir muļķīga mūzika! Man nepatīk muļķīga mūzika!"

 
 


 
  2020.02.03  10.29
---

"Piecas dziesmas pēc atmiņas" sākās cerīgi. "Orbīta" un V.N. ir taču vieni no jūtošākajiem, inteliģentākajiem un pieredzējušākajiem manas paaudzes (tiem, kam tagad no 40-50) pašrefleksiju paudējiem. Un patiesi – pēc 40 gadiem mēs arvien vairāk domājam par to, ko atceramies, kāpēc atceramies un skumstam par nespēju atcerēties vai arī par atmiņu sagrozīšanos.

Taču pēcāk radās sajūta, ka dzejnieki un režisors sāk uzvesties kā tādi jaunieši, kas uzvarējuši konkursā par iespēju iestudēt ludziņu vienā no valsts galvenajiem teātriem, un viņi sāka bāzt iekšā visus vēstījumus, ko vien var paspēt fiksi salikt, tāpēc sākotnējā darba kopējā skaidrā virzība pazuda, kļuva garlaicīgi un pat kaitinoši (jo parasti pret tiem, kurus augstu vērtē, taču ir vislielākās pretenzijas pret kvalitāti.)

 
 


 
  2020.01.29  11.43
---

Īpaši priekš jūzera Dienasgramata:

https://www.delfi.lv/news/arzemes/baltkrievija-pazudusi-visu-cukurfabriku-direktori.d?id=51837431

 
 


 
  2020.01.23  09.32
---

"Outside".

Izrāde par trim lielajām problēmām, ja esi gejs-mākslinieks – par attiecībām ar apspiedošo totalitāro varu, par attiecībām ar savu tradicionālo ģimeni, un par attiecībām ar derdzīgo masu kultūru.

Sākumā visu laiku šķiet, ka nav labi, ka Dereks Džārmens vai Romāns Viktjuks māk smalkāk pateikt, kas kā un kāpēc gejiem sāp, un ka šāds politisks tiešums "ar bomi pa pieri" sačakarē ideju, bet beigās izrāde uzkrāj iespaidīgumu un kulminācijā (viss, kas aiz resnā baletdejotaja monologa) jau ir tā, ka Au apraudājās stāvovācijās.

Bet vispār šī izrāde arī, manuprāt, turpina vienu citu līniju, kas ir arī Serebreņņikova filmā "Ļeto" pirms diviem gadiem un kas man ir ārprātīgi tuva, ar kuru ļoti identificēties. Man vismaz nolasās, ka viņš visu laiku rāda, cik ļoti viņam skauž "īstā bohēma un trakulīga atdošanās mākslai", kas vienmēr notiek ar citiem nevis pašu reālo režisoru Kirilu Serebreņņikovu. "Ļeto" gadījumā – astoņdesmito Ļeņingradas alternatīvajā rokmūzikā, "Outside" gadījumā – ar Meipltorpu vai ar Renu Hangu.

Un vēl noteikti jāpiemin, ka izrāde vizuāli bija izcili krāšņa.

 
 


 
  2020.01.22  10.49
---

Tikko saņēmu vēstuli, kura uzreiz ar uzviju ierindojās top1 visdīvaināko vairāk nekā 20 gadu laikā, kopš lietoju epastu, saņemto vēstuļu sarakstā.

======


Mohammad Farnush <mfarnush@ut.ac.ir>
10:41 (7 minutes ago)

to me

World Beater Council

I have been in pain, affliction and agony since I was a child. These have come from Lord for making me as a strong man. Lord selected me for especial duty. Therefore, I have been living in fear and hope for several years. I have been living in Iran in two periods of Pahlavi and Islamic Republic of Iran. I have faced with a lot of difficulties in two periods. When I grew up until Government informed me, I had scholarship for MIT. Lord gave me permission to come U.S.A for further experience. I should tell you I have been taught for secrets of universe since I was a child. When I came U.S.A, Islamic Republic of Iran cut scholarship because of my politic situation.

Now, I am a faculty member of University of Tehran in Iran. Before I took my job, I was attended at MIT (Massachusetts Institute of Technology) in U.S.A. I was discriminated on the base of national origin by the professors, which caused me not to get PhD degree from MIT. I had to leave U.S.A without PhD. I have tried to pursue my way, which is to get my civil rights since 1992, but I could not get any results.

A cultural group in Canada because of my effort for pursuing my way in high competition selected me to contribute in the essay contest with the value of 100,000$ about practically create a peaceful sublime and energetic world. When I was trying to get my civil rights, I was thinking about the secret of the universe. I have also had a dream how I can create a peaceful sublime and energetic world since 1982.

The World Beater Council is the result of 38 years research about world peace. The WBC is a new pattern for world peace. Creating Spiritual Hospital in every place of the world in this pattern is necessary. This pattern is in my theory that is under review for publication. I am not working for any organization except University of Tehran. I wish I could create World Beater Council but I could not get any support from any country until now. I am trying to show that spiritual hospital is the only way for salvation of people. This is the reason I am getting your time. I am looking for an opportunity to show my theory is correct. I am going to contact with physical doctors until I prove my theory is correct. My intention from spiritual doctor is a person who achieve the truth. The truth is a person who God tell him/her the secret of universe. If someone knows the secret of universe, he/she can treat the illness of people very easy because he/she knows the real reason of illnesses. By helping you, I can continue my way by your support. I believe I am not alone in this global movement because every wise people can understand I am right in this way.

Mohammad Farnush, Instructor
School of Metallurgy & Materials Engineering
College of Engineering
University of Tehran 14399-5713

 
 


 
  2020.01.21  10.04
---

https://twitter.com/_marsi/status/1219521933617876992

 
 


 
  2020.01.16  09.28
---

"Pilsāta pi upis" ir laba filma. Viegla, bez Kairiša černuhas, pa kuru laiku viņš tādā Kusturicā iemācījies iekāpt. Ļoti labs stāsts par to, ka cilvēki ir labi, bet režīmu iespaidā saiet sviestā. Un labs stāsts par to, cik dozēti drosmīgs galējos apstākļos ir cilvēks, ja reizē grib izdzīvot, bet vienlaikus nekļūt par pilnīgu cūku. Tāds Heinriha Bella pieskāriens.

Āboliņš visam, kam pieskaras, to padara dievišķu. Vienīgā vieta, kur apraudājos – epizode ar Dantē izlasīto nākotni. Domāju, ka nebūtu raudājis, ja to pašu kāds cits aktieris veiktu.

Nespoilošu tiem, kas nav redzējuši, bet beigās Kairišs tik neveikli beigās salauž stilu no reālisma uz pēkšņu sirreālismu, ka to nevar piedot, pat izprotot, kāpēc tas darīts. Nolasās nevis iecerētais simbolisms, bet pēkšņa iekāpšana "Rīgas sargu" vai "Baigas vasaras" pohujiskajā attieksmē pret ģeogrāfijas un vēstures reālajiem apstākļiem.

 
 


 
  2020.01.07  12.12
---

Mega iespaidīgs darbiņš.

https://www.delfi.lv/vina/dzimtas-dns/

 
 


 
  2020.01.06  09.14
---

Aizvakar un vakar, braucot automašīnā pa tālām šosejām divreiz apraudājos pie šīs dziesmas.

https://www.youtube.com/watch?v=S1NNhkPPNYA

 
 


 
  2020.01.02  11.56
---

https://www.delfi.lv/news/versijas/artemijs-troickis-par-putina-eru-divdesmit-gadu-ka-murgs.d?id=51758671

 
 


[ << Previous 25 -- Next 25 >> ]