User Profile
Friends
Calendar
Zarathoustra des classes moyennes

Below are 25 recent journal entries, after skipping 50

[ << Previous 25 -- Next 25 >> ]

 

 
  2020.01.07  12.12
---

Mega iespaidīgs darbiņš.

https://www.delfi.lv/vina/dzimtas-dns/

 
 


 
  2020.01.06  09.14
---

Aizvakar un vakar, braucot automašīnā pa tālām šosejām divreiz apraudājos pie šīs dziesmas.

https://www.youtube.com/watch?v=S1NNhkPPNYA

 
 


 
  2020.01.02  11.56
---

https://www.delfi.lv/news/versijas/artemijs-troickis-par-putina-eru-divdesmit-gadu-ka-murgs.d?id=51758671

 
 


 
  2019.12.23  11.09
---

Kādreiz Dūle ar domubiedriem taisīja visādus "Ak, kungs!" un "Savādi gan". Tad kaut kādu globālu procesu dēļ "joku raidījumi" kā šķira nomira, un auditorijas šāda tipa vajadzību apmierināšanas nišu ieņēma jūtūberi, "pusnakts šovi" un mēmes. Šodien tiek paziņots par mēģinājumu atjaunot klasiska formāta humorošanos mainstream medijā. Baigi ceru, ka tas izvilks ilgāk par trim mēnešiem.

https://www.delfi.lv/par-mums-new/raidijums-otrs-gravis-starte-atmaskojot-ziemassvetku-vecisa-finansialas-kibeles.d?id=51745135

 
 


 
  2019.12.20  22.57
---

Mūsu ģimene, šķiet, ir visai labs pierādījums, ka 21. gadsimtā ir mainījušās dzimumu lomas ģimenē kā sabiedrības šūniņā. Ir piektdienas vakars. No pieciem ļaudīm mūsu mājsaimniecībā abas dāmas pašlaik ir devušās aktīvā ballīšu apguvē, bet trīs veči sēž mājās. Divi jaunākie guļ, vecākais – tobiš, es – dzer poļu kartupeļu šnabi ar nosaukumu "Chopin" un no viena cietņa kopē uz otru 10 DDT agrīnos albumus (klausīšanai autopārbraucienos).

 
 


 
  2019.12.18  14.41
---

https://www.youtube.com/watch?v=_UAG9NJXbvs

 
 


 
  2019.12.16  10.53
---

Vakar bijām Zvanniekos. Daudz jādomā par Cālīša fenomenu.

Man kā nekristīgam cilvēkam (un uzdrošinos domāt, ka runāju daudzu vārdā) viņš ir svarīgs ne tāpēc, ka viņš māca ticēt. Jo mūsu laikmeta informatīvais fons labvēlīgāks agnostiskam pasaules uzskatam.

Viņš arī nav svarīgs, jo māca, kas ir labi. Jo lielos vilcienos mēs to visi tāpat zinām – nedari otram to, ko negribi, lai dara tev un viss šis bla-bla. Lai to atcerētos vai neatcerētos nevajag dajebkādu formālo atgādinājumu.

Cālītis ir svarīgs tā iemesla dēļ, ka viņš vienmēr atrod vistrāpīgākos vārdus, kādēļ tev piedomāt par to, kas ir labi. Un tad tā piedomāšana kļūst daudz atbildīgāka un dziļāka.

 
 


 
  2019.12.16  10.48
---

Tumsa. Vidzemes šoseja. Mašīnā tikai es un Ūpis. Klusums kādas minūtes desmit. Tad...

Es (sarunas uzturēšanai un, lai pārliecinātos, vai neguļ): Šī vēl nav Rīga, šī ir Garkalne.
Ūpis: Es Garkalni saucu par kaku.

Tumsa, klusums...

 
 


 
  2019.12.11  11.51
---

Hotaja opus magnum

https://www.delfi.lv/merijas-stasts/

"Ziema bija ļoti auksta, –42 grādu sals, un mūs kaut kā apģērba. Man bija liela flaneļa kleita, zeķes, kas mūžīgi krita nost, un fufaika. No vates adīti cimdi un vaļinki. Viss tas bija briesmīgi liels. Vaļinkos man nemaz kājas līdz apakšai neaizgāja. Ja kāds būtu mūs pieskatījis, taču varētu tos vaļinkus nogriezt īsākus. Rokas un kājas man tajā ziemā bija apsaldētas baltas, viens pirksts pat bija melns. Es domāju, ka tas pirksts man nokritīs, atbraukšu mājas un mamma rāsies, kāpēc es šitā esmu pirkstu pazaudējusi.”

Šī viena no spēcīgākajām vietām. Ja lasot zini, ka mamma tobrīd Šķēdē jau nošauta.

 
 


 
  2019.12.08  17.23
---

Jaunajā žurnāla "Ir" numurā kāda Laura Dumbere publicējusi rakstu "Laimīgās dienas", kas sākas ar vārdiem "Līdzīgi Prāta vētrai, arī Kraupšu ģimenei brīvdienas ir viņu laimīgās dienas (..)" Nu un kā lai tagad tic, ka tas, ko viņi raksta par Rīdzenes sarunām vai maksātnespējas administratoriem, ir patiesība?

 
 


 
  2019.12.06  16.16
---

Kā zināms, vācieši ir tāda nācija, kas spēj šlāgerizēt jebkura žanra mūziku. Padodiet tik viņiem!

Pirmie piemēri, kas nāk prātā:

Boney M šlāgerizēja disko.
Scorpions šlāgerizēja hārdroku.
Rammstein šlāgerizēja industrial.
Paralysed Age šlāgerizēja gotiku.
Scooters šlāgerizēja tehno
Toten Hosen šlāgerizēja pankroku.
Modern Talking šlāgerizēja sintīpopu.

Varbūt jums vēl kaut kas specifiskāks ir atmiņā šajā sakarā?

 
 


 
  2019.12.03  09.49
---

Dārgie draugi, cibiņi!

Te ik pa laikam kāds piesakās, ka tikko mainījis dzīvesvietu vai ir tās meklējumos. Tāpēc jautājums – varbūt tieši šobrīd kādu interesē piedāvājums īrēt apmēram 50 kvm dzīvokli Pārdaugavā netālu no Māras dīķa? Pirmskara divstāvu mājas otrajā stāvā. Dzīvoklis tikko izremontēts, jauns boileris, duša, tualete. Ir liels pagalms/dārzs, kurā var gan turēt mašīnu, gan laist bērnus spēlēties, gan iekopt kādu dobi. Vienīgais, kas kādu varētu mulsināt, ir malkas apkure, bet māja ir labi siltumu turoša, tāpēc kurināšana neaizņemtu ne daudz malkas, ne laika.

 
 


 
  2019.11.22  11.53
---

Šovakar

https://www.facebook.com/events/782144352190927/

 
 


 
  2019.11.21  10.12
---

Nesen viens raidījumu vadītājs publiski iegūlās zārkā un pēc kāda laika nomira, bet viena Kiprā dzīvojoša latviete ierakstīja feisbukā, ka pirms nāves gribētu piedalīties ajavaskas ceremonijā, un pēcāk nomira šīs ceremonijas dēļ. Cibiņ, vai esi māņticīgs? Vai zini kādus konkrētus piemērus, kad kāds piesaucis nelaimi?

 
 


 
  2019.11.20  14.02
---

Tas mūsu Levits paliek arvien mazāk simpātisks un nav vairs tā jūsma, ka "prezidents, no kura nav jākaunās". Jo tie acīmredzamie propagandas gājieni ar mazo krievu meitenīti, kas sacerējusi nākotnes prezidenta runu par tēmu cik labi runāt latviešu valodā, tā teikt, mazina viņa akcijas inteliģentu cilvēku acīs. Mēs jau neesam pret propagandu, jo patriotisms ir labs motivators mobilizācijai uz cēlām lietām, kā to eleganti Kants Zazim noargumentēja. Bet līdzko tā ir tāda propaganda, kurai lētucis spīd cauri, tā mans līdzjūtības skatiens novēršas.

 
 


 
  2019.11.10  22.07
---

Emīla Alpa filma "Koris. Diriģents. Kamēr..." ir izcila. Un visforšākais, ka deviņpadsmitgadīgs jauneklis var viens pats izdarīt lieliskā kvalitātē to, ko pieredzējuši kino ļaudis dara ar veselu baru operatoru, skaņu režisoru, montāžas režisoru, scenāristu, utt.

Un šo filmu vajag rādīt Latvijas hokejistiem un basketbolistiem – kā mācību, ka tas, kurš ir mobilizējies par 100% katru sekundi ar katru šūnu, tas arī gūst uzvaras, citādi nekas nesanāks. Lai mācās no "Kamēr..."

 
 


 
  2019.11.08  13.08
---

Ja kādam ir brīvs laiks, lūdzu, izlasiet šo paziņojumu, kuru aizvainotais gliemežu izrakšanas un vīnogu sabradāšanas rekordists pagājušajā nedēļā izsūtīja visiem pasaules medijiem, ieskaitot uz Latviju... Nenožēlosiet – ņirdzīgi!

======

maurizio paschetta <maurizio.paschettathebest@gmail.com>
Attachments
Tue, 5 Nov, 15:50 (3 days ago)

to bcc: me

Becoming a world record champion, like Maurizio Paschetta, comes with many unexpected difficulties – but being scammed by an organisation you trusted shouldn’t be one of them. The international organization based in America, “World International Champions”, has ceased to exist. The causes are still unknown, all that is certain is that six world agricultural records achieved by Maurizio Paschetta are no longer present on the website of the so-called certifying body. Upon hearing this news at the beginning of 2019, Maurizio Paschetta immediately proceeded to contact the organization, but has since received no reply. Though this was a great disappointment for the Italian record breaker who had put all he had into these records, he did not give up and started looking for another international organization that could recognize the impressive agricultural world records he obtained.
In seven months, Paschetta contacted over one hundred international record organizations, tirelessly hunting to avoid making the same mistake twice. To avoid falling into the trap again, Maurizio Paschetta requested detailed information from each company, including: VAT numbers, company statute drawn up by a notary and business registration documents. These documents are used to prove the organization is recognized and controlled by the law of whichever country it is based. Most of these organizations do not follow regulations, they simply have a website or Facebook page that they use as a platform to take money from prospective record holders in exchange for very little. Paschetta’s story highlights the importance of doing research about these companies before handing over any money or signing any contracts, and demands that there must be better safeguards put in place by regulating bodies to end the existence of these scam organisations once and for all.
Though Maurizio Paschetta’s journey is a cautionary tale, he finally found a happy ending. Paschetta came across a company by the name of World Record Certification Limited , founded by Honghua Xu in April 2016 and based in London, UK. He was assured that the company was registered and recognised by Companies House, a UK regulation body for businesses. World Record Certification Limited served his needs well as they verify records for authenticity and offer on-site adjudication if needed, before issuing a world record certification that acts as proof of record completion.
In the last two months, World Record Certification Limited have scrupulously analysed all the documents of evidence provided by Maurizio Paschetta (including newspaper articles, video footage, photographs and expert witnesses) and have certified Maurizio Paschetta’s six agricultural world records. These included grape crushing by foot, log splitting by axe, hay bale stacking on a trailer, collecting truffles with a dog, digging soil by hand and collecting snails! There is much more in store for Maurizio Paschetta, as he continues to dominate agricultural world records while receiving support from his ever growing fan base.

Please tag Maurizio Paschetta in all Facebook or Instagram posts, thank you!

 
 


 
  2019.11.08  13.06
---

Vakar man gadījās riktīgi skaista sakritība. Izsaucu Boltu, galamērķis – kafe "Ļeņingrad". Un par šoferi gadās Raitis Dziedātājs.

 
 


 
  2019.11.08  13.04
---

Mīļākie fragmenti no šodienas preses relīzēm:

===
Sveicināti!

Lai atzīmētu bērnu maltītes “Happy Meal” 40 gadu jubileju, “McDonald’s” piedāvā ierobežota daudzuma īpašus “Surprise Happy Meal” komplektus ar 40 gadu laikā iecienītākajām rotaļlietām.
===

Dainas Tāfelbergas, Uģa Poriņa un Viestura Liepiņa kopīgi radītā grāmata “Uz visiem 100 pēc diskoskalas” ir jauna, īpaša un nebijusi grāmata par diskotēku vēsturi Kuldīgas, Alsungas un Skrundas novados. Tā atspoguļo ne tikai diskotēku interesantos likteņstāstus, faktus un agrāk nepublicētas fotogrāfijas, bet arī ar diskotēkām saistīto kultūrvēsturi laiku lokos.
===

 
 


 
  2019.11.03  22.10
---

Ja būtu jāiesaka kādam lielam pasaules ziņu medijam eksotiska reportāža no Latvijas, noteikti piedāvātu pabūt klāt kādā no Pārdaugavas lapu savākšanas punktiem.

Nekur nevar redzēt tik daudz dažāda šikuma pakāpju dārgu mašīnu, kas tiek izmantotas tik nepiemērotiem mērķiem. Ļaudis pieved un pieved arvien jaunus un jaunus netīru lapu maisus ar dārgām mersedesu, bmw, džīpu, toijotu apvidus mašīnām, pat ar dārgiem sedaniem atved pa vienu-diviem maisiem, ved ar busiem, ar piekabēm, ar vienkāršākām vieglajām mašīnām, ar ķerrām stumjas. Palīdzīgie "Clean R" darbinieki palīdz iemest maisus "norbās" (it sevišķi vientuļām dāmām), izrīko piebraucošo lapu maisu pilno auto plūsmu, un vienkārši sirsnīgi aprunājas. Šodien pa vidu maisījās viens apmēram 10 gadu vecs pārgudrelis – iespējams, kāda "norbista" dēls – prasīja man "o, jūs jau otro reizi braucat!", kad atbildēju "sesto", iesaucās "ak, dieniņ, jūs tās lapas no kaimiņiem zogat, vai?"

Šogad kādus maisus deviņdesmit nācās aizvest. Divos piegājienos. Mūsu apkaimē pieņem svētdienās no plkst. 14. līdz plkst. 16. Tā sagadījies, ka tieši šajās nedēļās man auto ir fleška ar "Akvarium" pirmajiem albumiem. Nav, protams, prātīgi klausīties kaut kādus "Poka ņe načalsja džaz" vai "Ņebo stanovitsja bļiže", ja jāieslēdz, minūti jāpaklausās, tad jāizslēdz, tad atkal jāieslēdz, minūti jāpaklausās, utml. Bet šī kombinācija – ar ko nodarbojos un ko tikmēr klausos – radīja dīvaina absurda mikšļa sajūtu, kas lika smaidīt.

Un... Dāmas un kungi, mums ir nekaunības Latvijas čempions! Ja tu, pidaras, kurš kaut kad slepus vienkārši brauci gar manām mājām, ieraudzīji pie žoga pieliktus apmēram 90 lapu maisus, un nolēmi tur piesviest trīs savējos citas krāsas maisus, jo tavuprāt tas ir normāli, ka cits tavā vietā tos nodos, lasi šīs rindas, bļaģ, piesakies – es tev izlauzīšu rokas un iebāzīšu pašam dirsā!

 
 


 
  2019.11.03  22.03
---

Spiež uz smadzenēm tas, ka neesmu jau piecus gadus bijis pilsētā, kurā vienmēr katru pavadīto minūti jūtos laimes mākonī ietīts, un racionāli neizskaidrojamā eiforijā, kas čukst – "te ir tava īstā vieta". Gribas jau kuro reizi uzkāpt Gella parkā, aiziet pavērot tūristus pie Svētās ģimenes baznīcas, pavazāties pa Ramblu un Rātslaukumu, pabraukāt ar ričuku pa Citadeles parku, paēst melnu jo melnu sēpijas paelju kaut kur Katalunjas laukuma rajonā, piedzerot klāt vismaz litru sausa jo sausa baltvīna, pačilot Barselonetā, šķērsot ielu pie Kolumba kolonas, uzbraukt Montdžuikā un ilgi skatīties uz kūsājošo konteineru terminālu, padzert rīta kafiju kaut kur uz Paralēles, utt, utjpr. Un, ja kāds šo lasa, ar ko tur esmu bijis – tam nav nekāda sakara ar atmiņām par konkrētiem cilvēkiem, greizsirdībai šeit nav ne mazākā pamata. Plika ezotērika par to, ka tā pilsēta un es – mēs esam viens otram domāti.

 
 


 
  2019.10.14  09.28
---

"Jelgavas 94" atšalku sakarā šoruden bieži bija jādomā par attiecībām starp popkulturu un mākslu de profundis. Komiskā kārtā, noskatoties Žirā koncertu, pirmais, kas ienāca prātā ir pāris – Keivs kā popkultūra un Žirā kā de profundis. Ar to nekādi netiek noniecināts Keivs. Drīzāk taščos no idejas, ka iepretī kādam, kas jau tā pret mainstream ir pekles trubadūrs, var tik un tā atrast kādu, kuram tā pekle ir vēl dziļāka. Ļoti reti nākas šo dzīvē izbaudīt, un katru reizi kļūstu ārkārtīgi saviļņots, redzot, ka mākslinieks nevis "uzstājas", bet izdzīvo kaut kādus dostojevskisma velnus. Paldies SM komandai, ka atvilkāt.

 
 


 
  2019.10.11  10.02
---

Lasu cauri vecos RL. Un nu ir skaidrs īpašais brīdis, kad tas sākās – Tīrona / Rītupa gudri jautājumi izciliem domātājiem, par kuriem šie domātāji apvainojas, jo uzskata, ka viņiem nekad dzīvē nav bijis vajadzības formulēt sev atbildes par šādām tēmām, un tāpēc jautātājs vainīgs – ko lien pie manis ar savu pārgudrību.

1994. gada decembra numurā Tīrons nokaitina Klodu Levi-Strosu. Tālāko mēs zinām – šis turpināsies vairāk nekā 20 gadu. :)

 
 


 
  2019.10.08  09.01
---

Pasākums cirkā bija BRĪNIŠĶS!

Visiem uzsita atmiņu no 13. gada novembra festivāla.

Ar mani atkal notika kaut kas, kas notiek tikai pasakās. Biju pacilāts, bet vienīgā darvas pile bija tas, ka kautrības dēļ neko nenosoliju. Un tad... Minūti pirms pamest telpas, gāju garām Laurim L., kurš nesa ziedojumu čemodānu. Kaut ko pajokoju, viņš pajokoja pretī, rezultātā čemodāns tika atvērts, iemetu banknoti, un Lauris nez no kurienes izvlika vienu vēl aizķērušos mērkaķa masku un nu tā ir mans īpašums.

 
 


 
  2019.10.07  09.03
---

Rvīnam Vardem Laligabu!

Sen nav lasīts kaut kas tik perfekti nostrādāts ikkatrā frāzē. Tads mūsdienu Latvijā iemests Harmss.

 
 


[ << Previous 25 -- Next 25 >> ]