meness_berns' Friends
 
[Most Recent Entries] [Calendar View] [Friends View]

Below are the most recent 25 friends' journal entries.

  [ << Previous 25 ]
  Wednesday, June 23rd, 2021
  inese_tk
  12:21a
  jūnijs
  man šorīt notika tāds nepatīkams gadījums. mums te uz laiku pieklīdis vīratēva aizvēsturiskais pasāts un fords bija servisā līdz šim vakaram. aizbraucu ar to pasātu uz pastu izņemt paciņu, braucu atpakaļ. izgriezos uz maģistrālās ielas, kura ir liels garš kalns lejup - apmēram 2 km sākot gandrīz no pilsētas robežas, līdz lejai, kur jāpagriežas pa kreisi un jāuzbrauc kalnā uz mūsu māju. izgriezos es apmēram kalna vidū. gribēju ielikt otrajā ātrumā, bet ātrumkloķis pēkšņi vnk brīvi ļurkājās uz visām pusēm un nelikās it nevienā robā. es turpināju ripot uz leju. iela ir centrāla, pārsvarā ar borģūrām gar malām un zīmēm "apstāties aizliegts". satiksme bija vidēji intensīva. man bija doma iegriezt dažu stāvvietu kabatā, kas ir gandrīz pašā kalna lejā, bet pretējā ielas pusē - pa gabalu jau redzēju, ka tur ir daudz brīvu vietu, lai lēzeni tur iegrieztos, taču, kad tiku tik tālu, tieši pretī brauca mašīna un tas nebija iespējams. tad jau es biju aizripojusi tālāk un tuvojos aplim. nenormāli paveicās, ka neviens nebija jālaiž - tiku tam cauri un iegriezu busa pieturā. zvanīju K. un kamēr gaidīju, kad viņš atnāks, turpināju ļurkāt to kloķi un viņš vnk randomā ieleca vietā - pilnīgi normāli ieliku ātrumā un aizbraucu turpat blakus līdz stāvvietai (un mēs pēcpusdienā pilnīgi normāli ar to mašīnu aizbraucām uz Valmieru noskatīties izrādi, uz stalli un atpakaļ).

  kas man šajā visā visvairāk nepatīk ir tas, kas notika man galvā. protams situācija nepatīkama, bet galu galā bremzēm nebija nekādas vainas - varēju taču apstāties pilnīgi jebkur. bet man bija drausmīga trauksme tieši par to, ka apstāšos kkur uz maģistrālās ielas (vai nedoddies pie iebrauktuves aplī) un maisīšos citiem pa kājām, traucēšu/bloķēšu satiksmi un visi domās, ka rekur kkāda debīla čiksa kleitā (vakar humpalās nopirku izcilu zīdīga auduma, nepieguļošu kleitu, kas sver vienu gramu un šajā karstumā ir ideālākais apģērba gabals, jo neskaras klāt un visu laiku viegli plivinās un ir kabatas!) nemāk braukt un vnk apstājas ceļa vidū un nesaprot ko dara. man bija panika arī par to, ko domā aizmugurējā mašīna, jo es protams ripoju aizvien lēnāk un lēnāk + vēl kkādu daļu trauksmes radīja fakts, ka tā ir vīratēva mašīna, ne mūsējā. manliekas, ka, ja tas būtu noticis kkad naktī (tb kad nav satiksmes) un ar mūsu fordu, man tas liktos drīzāk kā kkāds piedzīvojums. "no malas" skatoties tas mans domu gājiens, tb galvenais par ko uztraukties šajā situācijā, liekas diezgan slimi un neveselīgi. galu galā - kas notiktu, ja es tiešām vnk apstātos uz tās ielas? droši vien pilnīgi nekas. pat, ja tā ir maģistrālā iela šai pilsētā un pilsēta ņudz pirmsjāņu drudzī, tas nav nekāds tur Vanšu tilts vai Valdemāriela Rīgā. nekāds episks sastrēgums jau tur neizveidotos un, to ko kāds par mani padomātu, es tāpat neuzzinātu. šaubos, ka te kāds lektu ārā no mašīnas uz mani kliegt. karoč, stulbi, ka man galvā tāds sūds un stulbi arī, ka man gribas sevi par to sūdu džadžot.

  Current Music: This Is Pop Netfliksā
  Tuesday, June 22nd, 2021
  piecis 11:49p
  Rīta pofigisms
  Tie, kas mani pazīst, zina, ka līdz piebeigta pirmā kafija, es neesmu īsti pilnvērtīgi funkcionējoša cilvēciska būtne.
  Rīts. Uzlieku vārīties kafiju. Skatiens ierasti vēršas pa logu pagalmā. Termometrs rāda 107 grādus. "Ārā silts", bija vienīgā doma, kas izskrēja man caur smadzenēm tajā brīdī.
  Kafija padzerta. ¨Ā, termometru kāds pārslēdzis uz Fārenheitiem".
  fedrs 11:14p
  Starp citu, šobrīd var dabūt tidal uz diviem mēnešiem par 2$. Protams, jāņem hi-fi nevis standarta. Ja salīdzina ar spotify... Nu, paši saprotat.
  perkons
  6:03p
  Gan jau akordeons, tomēr mans šīs dienas prieks.

  ...video_nav...
  neraate
  4:26p
  šodien visā tajā, kas darās kaut kādā emocionālajā plānā un kam es īsti nevaru atrast vārdu, baigi palīdz forša viegla popmūzika. šodien beidzot atklāju Teilori Sviftu. tā ir nevis tāda kā noenkurošanās, bet tāds jauks košs sērfa dēlis ar ko tu kaut kā līgojoties noturi līdzsvaru cauri lielajiem viļņiem, jo pludmalē tevi zem saulessarga gaida zvilnis ar dvieli, grāmatu, saulesbrillēm, saldu vieglu kokteilīti un nenopietnu romānu  Current Music: taylor swift - blank space
  inese_tk
  2:51p
  jūnijs
  saulgriežu pelde saullēktā izpalika, jo es pat nepamanīju kā izslēdzu modinātāju. nekas, visu nakti peldēju savos sviedros un nopeldējos ezerā, kad pamodos.
  pojenes nozied kosmiskā ātrumā. pagalmā biezos vālos krāmējas pojeņu un filadelfu smaržas. mēness nenoriet caurām dienām un naktīm, visu laiku karājas debesīs un briest. kā tāda Trīra Melanholija. Jāņu dienas vakarā būs piebriedis pavisam pilns. dārzā sārtojas pirmās zemenes, dzīro laputis un citi mošķi un šūpuļtīkls brikšņu pavēnī ir odu barotava. vakaros virs ziemeļpuses horizonta glāsmaini plīvurojas sudrabainie mākoņi un ezis nāk ēst kaķu barību. gaiss pilns tveices un svīru saucienu. briest pērkons. kaut nu tas būtu žēlsirdīgs - padzirdītu, bet nesakapātu dārzu. pasaulē nav nekā skaistāka par maiju, ja nu vienīgi jūnijs.
  vakar ap astoņiem vakarā aizbraucām pastaigāties pa Strenču dabas taku. bija skaisti un joprojām karsti. satikām visādus zvērus un triljons odu, paldies, Gaujai, ka bija kur ik pa laikam paglābties.

  bet saule atkal jau veļas tumsas bezdibenī.

  Current Mood: tveice
  Current Music: Kārlis maisa teksturētu zirņu kotlešu masu
  au
  3:03p
  šodien biju uz tirgu - mazas mazas zemenes, visur mazas mazas zemenes. nav lijis. drusku papļāpāju ar saimniecēm - cer uz lietu, bet arī negrib, jo būšot krusa un visu sasitīšot.

  man ļoti patīk šādas nelielas sarunas tirgū. tās uzreiz - uzreiz! - izrauj mani līdz galam laukā no rīgas un ieliek mazpilsētā uz palikšanu.
  kants
  11:18a
  vardarbības un vulgaritātes virpuļviesulis
  bija vērts max and angela sērijas ceturto grāmatu gadu taupīt, lai atkal svaigi ienirtu tajā melnā humora un neaprakstāma wtf ūdenskritumā. bruens ar starru lieliski izklaidējās! 
  krii
  4:45a
  Lielisks, dzestrs rīts, kafija un Haijams
  هر ذره که در خاکً زمین بوده است
  خورشیدرخی زهره جبینی بوده است
  گرد از رخ نازنین بآزرم فشان
  کان هم رخج خوب نازنین بوده است

  Parindenis:
  Ik puteklis ikvienā zemes malā
  Reiz saulei līdzīga daiļava bija.
  Esi maigs, notraušot gruzi no mīļotās vaiga -
  Arī šis gruzis reiz bija daiļš vaigs.
  Monday, June 21st, 2021
  au
  9:38p
  laukos.

  divas stundas sēdējām ezerā. māja ir veca un lieliska, iekšā tādi patīkami plus22, laikam pat gulēsim ar segām.

  no rīta rīgā jutos draņķīgi, likās, ka karstums un, tātad, visa pasaule uzbrūk, slikta dūša un emocionāla bedre. atbraucu te, sasitos dundurus, bet štrunts!
  jūtos burvīgi, bērni guļ, lasu Darelu.
  neraate
  9:14p
  kaut kā ļoti  Current Music: šamanis - aija andrejeva& zebrene
  martcore
  8:04p
  tvarj
  5:27p
  27. martā, kad izrādās esam rezervējuši apartamentus šim Liepājas braucienam, mums noteikti klāt ir stāvējis Sv. Rezervācijs - visu bukinga ņēmēju aizstāvis un svētais. Pirmkārt, mēs (nezinot un nenojaušot, ka tā būs) uz pašu trakāko laiku esam tikuši Liepājā, kur arī ir karsti, bet ne Tik Ļoti. Proti, te ir slavenais Liepājas vējš, kurš piedzimst un tūdaļ pat veldzē.
  Otrkārt, mēs esam norezervējuši apartamentus mūra mājā ar gandrīz metru biezām sienām. tur iekšā nav kondiškas, bet actually ir ko elpot, amazing!
  Nu, un sīki bonusi - tuvu parks, tuvu jūra, tuvu tirgus un Čakstes laukums ar strūklakām, par kurām šobrīd skraida pilnīgi slapji bērni.
  Un Lūcijas hailaits pilnīgi noteikti ir duškabīne ar iebūvētu radio.
  neraate
  5:33p
  plūmju saldējuma kokteilis!!! <3
  neraate
  5:07p
  šonakt negulēju. vakarā duša. sastresojos un, protams, bezmiegs. ielīdu gultā, aizmigu, pēc maza mirkļa pamodos pilnīgi slapja. gāju dušā. tad vēl bija tumšs un putni (kovārņi, bet laikam ne tikai, izklausījās, ka visi, izņemot kaijas) kaut ko pa zemi un paģīšu ieejas jumtiem dzenāja savus todlerus. vienlaikus bija briesmīgi žēl to vecāku un neizstāstāms atvieglojums, jo man tie todleri vismaz pa tumsu nebija jāgana. no rīta atsvaidzinājos, dušai nebija spēka. tagad gan esmu visa tāda svaiga un smiržīga un izmazgāju pat matus. bet rādās, ka dušā šodien būs jāiet vismaz vēl vienu reizi, cerams tad varēs nemazgāt matus. es diezgan slikti panesu karstumu, bet man nav žēl, ka prieciņš tiek tiem, kam dienvidnieku miesa
  neraate
  4:59p
  centrā karsts. apmaldījos trīs priedēs (divreiz), iegāju veikalā ķipa pēc lietas, zinādama, ka nebūs, tad vismaz 2 min vēsumā ar gaisu. Otrajā elpā visam 50% atlaide. iznācu ar ļoti smagu tarbu. pirms tam jau biju dabūjusi rokas tvaika gludināmo [uzskatīsim, ka skolai esmu gatava]. es tur biju drusku šopingā, drusku tā kā uzmest aci un atvēsināties. iznācu apkrāvusies: Annas no Zaļajiem jumtiem visu grāmatu paka jaukā kastītē par 8 (:2) eiro! labi, ka mazs izmērs un mīkstie vāki. mape Rimi receptēm, kas man jau sen konkrēti besī, bet šim jautājumam nebiju pievērsusies, nu tā, ka speciāli meklēt (25 centi) un liela pasmaga eksperimentu grāmata visam gadam. nu tur dažādi fizikas (optiskās ilūzijas, bet ne tikai), drusku ķīmija, dabaszinības. forša, lai gan angliski, diezgan smaga un briesmīgi ož pēc sastāvējuša papīra. un vispār tur bija liela izvēle un viss kas interesants, bet man nebija laika un spēka
  un tad beidzot paņēmu tās grāmatas no Līnas. "Pļauka dvēselei" (par aizvainojumu) un "Pārtraukt līdzatkarību". jau nedēļu braucu pakaļ, nekur tālu nebiju tikusi
  tā kā no rīta sataisīju zobus (atrādīties pēc gada) un tas bija briesmīgi, jo spraugā, kuras nav, vajadzēja iestūķēt kaut kādu štruntu, aizgrīļojos līdz humpalām. nopirku brīnišķīgu grāmatu
  https://www.goodreads.com/book/show/42244228-the-yorkshire-vet pusotrs eiro, nu kā lai atturas?! sev izejamu kleitu visādām vajadzībām. protams, atkal melna, piespīlēta pie ciskām, augšā sikspārnis ar jūraszilu taureni (nē, ne kā boženas pūcītes uz krūtežas). un somiņu. somiņa brīnišķīga, zaļa ar vara ķēdīti un aizdari. telefons ielīda. vienu smuku atlasa izejamo klaču, pa lēto, bet netīru nenopirku (tagad domāju a moš. ideāli spilgti rozā krāsā, manuprāt mana kāzu somiņa no tā paša ražotāja vai vismaz tā paša tipa) un Otrajā elpā ideālu sarkanas lakādas somiņu ar spilgti zilu iekšu nenopirku jo... neielīda telefons. a man tieši pie izejamām sandalēm tādā pat krāsā (un tad viss izskatās izsmalcināti saskaņots, nevis kā ir - kaut kas uz ātro un labi, ja ne pūt un palaid)
  kants
  4:19p
  google nepalīdz
  kā angliski pateikt (muzikālā) apdare? piemēram, tautasdziesmu apdares korim?
  zazis
  1:30p
  Kādu gadu nebija ēsta aukstā zupa, šobrīdējais izcilais laiciņš ļauj šo ēdienu izbaudīt īpaši.
  neraate
  12:42p
  ciba vai tu esi skuvusi matus nost no pakauša? Šodien atkal sūrst, vakar izsuta, baidos, kas būs tālāk, līdz čulgām negribas nodzīvot un vispār taču ataugtu (it kā)
  ir mazāk karsti? neizsūt? neniez, kad sāk ataugt?
  vīru dzenamā mašīnīte mums ir
  _re_
  12:14p
  uzzinu pēdējais un šausmīgi kaunos

  izrādās, īstie vasaras saulgrieži ne vienmēr ir 21. jūnijā. tur ļoti skrupolozi skatās konkrēto saules punktu un tad attiecīgi izlemj, kura nakts būs svinamā, ja saprotu pareizi. nepietiek vnk ar īsāko nakti, tas punkts var būt 6 no rīta, 19 vakarā, utt. kā mūsu senči ar šo tika galā, diez?

  ja es arī būtu nomenedžējusi tikt uz oleriem vai citiem īstajiem, būtu ieradusies dienu par vēlu, lol
  zazis
  11:48a
  Rekreācijas skrējienu? Jā, labprāt, laiciņš joprojām izcils.
  indulgence
  11:30a
  Nu ko lai saku. Lieliska vasara!
  Tikai bez straujām kustībām, lūdzu. Labāk vispār bez tām. Vienkārši guļat ēniņā, malkojat daikiri un izbaudat beidzot tādus civilizācijas labumus kā e-pastā uz ASAP atbildēt ar: "siesta" un "mañana". 🙂
  krii
  6:45a
  Haijama uzruna Saulgriežu rītā
  هر دهل که اسیر محنت اوست خوشست
  هر سر که غبار سر آن کوست خوشست
  از دوست به ناوکً غم ازرده مشو
  خوش باش که هر جا آید دوست خوشست

  Parindenis
  Ik sirds, kas valdzinājumā sāp, ir līksma;
  Ik galva, kas putekļos guļ tās ieliņas sākumā, ir līksma.
  Neņem ļaunā drauga mazās skumju bultas,
  Līksmo, jo viss, kas nācis no drauga, ir līksms.

  P.S. No konteksta nav noprotams drauga dzimums un attiecību tuvums. Izvēlējos neitrālāko tulkojumu, šķiet, vairums atdzejotāju tomēr raksta "mīļotā".
  jim
  12:06a
  Ādamam Zagajevskim rītdien dzimšanas diena. Es praktiski neko no viņa neesmu lasījusi, jo katra rindiņa, ko esmu lasījusi, atstājusi tādu iespaidu, ka pēcāk vairākas dienas metaforiski jāgrīļojas. (Par pierādījumu - man datorā atvērto tabu hoardā jau labu laiku pusklausīts stāv Toma un Svena LR raidījums par Zagajevski, ko apturēju, jo viņa dzeja pārāk intensīvi rāva jumtu.) Ingmāra feisītī nupat bija ielikusi šito:

  Klavierstunda

  [Man ir astoņi gadi]

  Mūzikas stunda pie kaimiņiem, J. pāra.
  Pirmo reizi esmu viņu dzīvoklī,
  tas smaržo citādi nekā mūsējais (pie mums nesmaržo nekā,
  tā man liekas). Šeit visur paklāji,
  biezi persiešu paklāji. Zinu, ka viņi ir armēņi,
  bet nezinu, ko tas nozīmē. Armēņiem ir paklāji,

  gaisā lidinās putekļi, kas atvesti vēl
  no Ļvovas, viduslaiku putekļi.
  Pie mums nav putekļu un vidus laiku.
  Nezinu, kas mēs esam – laikam klejotāji.
  Reizēm domāju, ka mūsu nav. Tikai citi ir.
  Lieliska akustika mūsu kaimiņu dzīvoklī.

  Klusums šajā dzīvoklī. Istabā stāv flīģelis
  kā slinks, pieradināts plēsējs – bet tajā,
  pašā vidū, dus melna mūzikas lode.
  J. kundze uzreiz pēc pirmās vai otrās stundas
  man sacīja, lai es drīzāk mācoties valodas,
  jo es neizrādot muzikālas dotības.

  Neizrādu muzikālas dotības.
  Man drīzāk jāmācās valodas.
  Mūzika vienmēr būs kaut kur citur,
  neaizsniedzama, vienmēr svešā istabā.
  Melnā lode būs noslēpta citviet,
  bet var būt arī citas tikšanās un citas atklāsmes.

  Atgriezos mājās nokārtu galvu,
  mazliet bēdīgs, mazliet gandarīts – mājās,
  kur nesmaržoja pēc Persijas, sienas rotāja vienkārši,
  akvareļi, un domāju smeldzīgi un reizē tīksmi,
  ka man palikusi tikai valoda, tikai vārdi, ainavas,
  tikai pasaule.
  Sunday, June 20th, 2021
  zazis
  11:30p
  Nobraucām šodien 100 jūdzes ar velo. Forši. Štirī.
  [ << Previous 25 ]
About Sviesta Ciba