Posted on 2018.09.26 at 09:56
Tags:
Valmieraszinas.lv: Ugunsdzēsēji glābēji Vidzemē dzēš degošas ēkas

septembris

Posted on 2018.09.25 at 22:51
man:: sāp mugura
skan: K. klausās metālu kaut kādu
Tags:
paldies Rūjienas ķirbjiem par šo skaisto vasaru. atceros, ka 12/13 gada tumšajā sezonā sniegs uzkrita oktobra otrajā pusē un nodzīvoja bez atkušņiem līdz vēlam aprīlim. vēl maijā bija šur tur atrodams - ziema vilkās veselu pusgadu. nebiju domājusi, ka mūsu platuma grādos, kas tāds iespējams arī ar vasaru. bet izrādās, ka ir. jūtos stiprināta savā ticībā taisnīgumam šajā pasaulē.

ilustrētās vasaras beigas )

septembris

Posted on 2018.09.25 at 21:11
Tags:
graužu sēmenes, dzeru diy ķiršu liķieri no spicglāzītes, sāp mugura.
šķūnis beidzot pilnībā piebarots pilns ar malku.

septembris

Posted on 2018.09.23 at 22:15
Tags: , ,
vakar - Salaspils-Saldus-Kursīši-Liepāja
šodien - Liepāja-Kursīši-Saldus-Salaspils-Smiltene


Tesa un Soundarcade vecajā Alejas ielas kīnō (Daile). Kursīšos ap pašu māju bauro brieži un akā beidzās ūdens (K. esot visam vienās ziepēs un šampūnos). Beidzot tika uzklausītas manas 10 gadus ilgās lūgšanas un K. mani izvizināja ar MTZ40. Reizēm pilnīgai laimei pilnīgi pietiek ar vienkārši traktoru. Uzkāpu milzu mežābelē. Pampāļos, krustcelēs kraukļu bars mielojās ap notriektu jenotu. Sauriešu karjerā pat likās silts ūdens. Gribas izstiept peldsezonu maksimāli ilgi. Un, pārāk daudz miltu apēsts pēdējās dienās.
kopumā liekas, ka pēdējā laikā jūtami uzlabojusies mana spēja priecāties.

Posted on 2018.09.20 at 20:44
Tags:
tvnet: Zilumu sūkšana ir bīstama dzīvībai. Ielāgo to!

septembris

Posted on 2018.09.18 at 22:35
Tags:
kopš septembra esmu atkal kļuvusi par nodokļu maksātāju. alga smieklīga, toties viens no diviem vārdiem amata nosaukumā ir "direktore".

septembris

Posted on 2018.09.18 at 20:27
Tags: ,
aizvakar raku zemi no pērnās kompostkaudzes savam jaunajam garšaugu dārzam un uzraku zemes bišu pūzni. no tām laimīgi aizbēgu. šodien plēsos pa puramalu, cenšoties demontēt garā sausā zālē un gārsās ieaugušu, sapuvušu un sagāzušos drāšu žogu un ieplēsos lapsenēs. viena iekoda krustos un vēl divas atradās ieķērušās drēbēs, kad jau kādu laiku biju pavadījusi istabā.

septembris

Posted on 2018.09.14 at 22:06
Tags:
viss, vakar laikam tā bezgalīgā vasara tomēr beidzās. peldoties sala zods, naktī logs palika aizvērts un šovakar iekūru plītu. prasās vilnas zeķes uzvilkt, bet es vēl turos pretī. labi, ka vakar nošķinu baziliku.

septembris

Posted on 2018.09.11 at 20:35
Tags:
tāda primordiāla sajūta - septembra vidus, gandrīz satumsis, pelēkas, apmākušās debesis, melni, necaurspīdīgi ūdeņi, tumši koku silueti, mežs smaržo pēc rudens. un tu guli uz muguras ezerā un skaties mākoņos. un ir silti.
ūdens ir mana māte un mājas.

septembris

Posted on 2018.09.10 at 20:52
Tags: ,
o, ārā pērkonlietiņš sēj sēnītes. otrdienas rīts pēc lietus varētu būt ideāls sēņošanai.

septembris

Posted on 2018.09.09 at 21:53
Tags:
kāds negrib stādīt gobu birztaliņu? man pilns dārzs piesējies ar mazām gobiņām

visādi citādi bija ļoti jauka diena. no rīta paauļoju pa pļavu ar zirdziņu jaunajos seglos, atbraucu mājās un raku dārzā iekšā zirgu mēslus, lasīju sapuvušus un nesapuvušus ābolus, tad apskrēju apkārt Niedrājam un nopeldējos. tagad dzeru aveņu-banānu-ābolu-vīnogu-gurķa-sojas piena smūtiju un negribu darīt iekrājušos datordarbus. lobīt pupas arī negribas.

septembris

Posted on 2018.09.08 at 20:00
man:: gribs ēst
Tags: ,
dzīve provincē ir laba. Latvijas siera atgriezumus pienotavas veikalā var dabūt pa 4 eur/kg, nupat sporta centrā sākās bezmaksas jogas nodarbības, aizvakar bija Guntara Rača dzejas koncertvakars un vēl es vasarā pašvaldības ziņu lapelē izlasīju, ka Palsmanē piedāvā bezmaksas kursus daiļdārzniecībā un pieteicos. vakar bija pirmā tikšanās - neformālā gaisotnē apbraukājām trīs daiļus dārzus/viensētas. protams, ka 90% kursabiedres ir tantes, kurām pašām jau ir uberdaiļi dārzi, bet tas nu tā. ekskursija bija ļoti jauka, it īpaši pēdējā apmeklētā vieta.
kopumā likās visai iedvesmojoši. man, protams, ir skaidrs, ka man nebūs nekad tāds dārzs kā kāds no apmeklētajiem, jo man vienkārši tas tik ļoti neinteresē un ravēt riebjas un ir citas lietas, kam veltīt laiku. piemēram, zirgs. bet kaut kā drusku smadzenē atlaida to savilkumu par manu dārzu un es, vismaz šobrīd, vēlos iziet ar viņu uz konstruktīvu dialogu, jo šovasar bija drusku sajūta, ka viņš nesaprot mani (galu galā gadiem pieradis pie cita piegājiena un apiešanās) un es nesaprotu viņu un mana mamma, reizēm atbraucot uz pāris dienām, darbojas starp mums kā tāds mediators (turklāt reizumis varbūt ne tajā veselīgākajā formā). Nu redzēs, kas no tā iznāks, bet man jau tagad žēl, ka uz vairākām nodarbībām netikšu cirka dēļ.

dažas ilustrācijas no eckursijas )

septembris

Posted on 2018.09.07 at 13:53
man:: jāiet uz Dārza ābeci
skan: Abul Mograd
Tags:
man parasti ir slinkums gatavot sev vienai pašai, bet sanāca tik garšīgas pusdienas: tofzivs (turkzirņu mīklā apcepts, nori lapā ievīstīts kūpināts tofu), ķirštomātiņi no dārza, K. mazsālītie gurķīši, zaļumi (baziliks, pētersīlis, raudene, loki un kliņģerīšu ziedlapas) un halapenjo. viss pārliets ar tahini. nebiju gaidījusi, ka sanāks tik krāšņa un izteiksmīga garšu simfonija.

septembris

Posted on 2018.09.06 at 20:56
man:: paldies
Tags:
šovakar pat nebiju vienīgā peldētāja Klievī. bija vēl pāris cilvēki. sikspārņi atkal ļoti ātri lidinājās zemu, virs pašas ūdens virsmas un es atkal domāju - kas diez notiktu, ja kāds no tiem ezera vidū iepītos man matos?

šī bija brīnišķīga vasara. daudzējādā ziņā tuvākais, kas iespējams bērnības vasarai. bērnības vasaras bija bezgalīgi garas un tas, ka šogad vasara sākās maijā un turpinās vēl šobaltdien, radīja ilūziju, ka laika plūdums atgriezies bērnības ātrumā. un Smiltenes māja, Smiltenes dārzs, Smiltenes ezeri, peldēšanās vairākreiz dienā un pavisam vieglprātīga attieksme pret nākotni. Valmieras teātra festivāls kā tāda vasaras nometne, par kuru, turklāt, nav jāmaksā tev, bet tu pats par to saņem naudu.
lai gan mēs pat nebijām nevienā garākā ekskursijā un ar laivu arī neizbraucām, šī noteikti ir vasara, kuru atcerēšos kā vienu no foršākajām.

septembris

Posted on 2018.09.05 at 23:28
Tags:
kopš retajiem un ļoti neregulārajiem Rīgas cirka apmeklējumiem bērnībā, man likās, ka akrobātika mani neinteresē. izrādās, ka interesē gan, ja tā ir šādā izpildījumā. neatceros, kad pēdējo reizi būtu jutusies kā bērns, kurš piedzīvo un pārdzīvo brīnumu.
skatoties arī sapratu, kāpēc mani bērnībā neuzrunāja akrobātu triki cirkā - jo tas bija tāds trū padomju izpildījums - mirdzošās, spīguļojošās drānās, ar ledainu smaidu sejā, zem kura tika slēpta nenormāla zloba un sevis pātagošana. šitie austrāļi pilnīgi pretēji - viss ir pa īstam, bet kā rotaļa. tas cik tas viss ir smags darbs netiek slēpts, bet tajā pašā laikā tiek rādīts ar prieku un izbaudot cilvēka ķermeņa spēju robežas, komunikāciju, sadarbību, sacensību, humoru un nopietnību. un es uzreiz tam noticu, no sirds līdzpārdzīvoju, priecājos un skatos ar aizturētu elpu (brīžiem likās, ka varētu arī apraudāties). ļoti, ļoti skaisti, tajā pat laikā ar reallaif skarbumu un īstumu.
rītdien arī rāda - ja ir vēl biļeti, skrieniet skatīt.
gravitācija tiešām ir mīts.

Septembris

Posted on 2018.09.05 at 06:35
Tags:
K. ar Tesiņu aizbrauca uz Ugandu sludināt homoseksualitāti.

Posted on 2018.09.04 at 16:14
Tags:
tvnet: Zinību diena naksnīgajā Rīgā: guļošs kungs, tūrists un sieviete, kas spēlē neredzamas klavieres

augusts

Posted on 2018.08.31 at 22:25
Tags:
visās iepriekšējās zirga mājvietās jāšana apvidū vienmēr saistījusies ar mežu vai vismaz kaut ko līdzīgu mežam. vietā, kur zirgs mīt tagad, meža īsti nav. ir ganības, pļavas, labības un citu augu lauki. nešaubos, ka auļojot pa bezgalīgi garu, taisnu meža ceļu, ātrums ir tāds pats, kā auļojot pa tikko nokultu kviešu lauku, bet sajūta pavisam cita. joprojām jūtos visai eksotiski. ir vienlaikus bailīgāk un nedrošāk, bet arī brīvāk un pirmatnējāk un mežonīgāk. un, nezkāpēc, to darot, es jūtu, ka zemeslode ir apaļa.

No Klievja pazudušas tūkstošgalvainās bērnu ordas. pirmo reizi kopš pavasara ūdens ir norimis, noskaidrojies - dzidrs, rāms, caurspīdīgs līdz dibenam. un tajā ir parādījusies rudenīgā stinguma sajūta, kas brienot iekšā liek aktīvi apšaubīt to vai tas patiešām būtu jādara. taču pēc pirmā aplīša appeldēšanas prāts norimst un gribas peldēt vēl otru un arī trešo līkumu. pagaidām.

Posted on 2018.08.30 at 19:17
Tags:
jauns.lv: pamanīts, kā ēzeļa kostīmā tērpies vīrietis no mugurpuses pieskrien klāt savam draugam un norauj bikses, atkailinot biedra debesu zvanus.

jūnijs-augusts

Posted on 2018.08.28 at 10:03
Tags:
ilustrētās jūnija beigas - augusta beigas )

Atpakaļ 20