Posted on 2020.04.07 at 03:07
Tags:
Jauns.lv: Maskavā policija pie Patriarhu dīķiem aiztur Jēzu, kurš pastaigājās ar suni Platonu

aprīlis

Posted on 2020.04.05 at 14:40
Tags: ,
man nav nekādas iepriekšējas pieredzes ar kaut ko tādu, ne dzīvajā, ne attālināti, bet Ryan Heffington Instagram Live deju nodarbības/ballītes ir kreizī kruti.

vakar nosvinējām K. dzd nelielā pulciņā Zoomā. bija diezgan jauki, bet cerams, ka pārāk daudz svētkus nenāksies šādi svinēt.
sanāca ļoti forša kūka. taisīju pamatā pēc šīs receptes, bet tā kā es tiešām nespēju neko uztaisīt precīzi pēc receptēm, tad arī šajā ieviesu savas korekcijas. margarīna vietā kokosriekstu eļļa, parastā cukura vietā tumšais muskovado un valriekstu vietā sālīti zemesrieksti (sāls dod foršu kontrastiņu tai saldumbumbai) un grauzdēti lazdu rieksti un vairāk nekā oriģinālreceptē.

aprīlis

Posted on 2020.04.02 at 21:13
Tags: ,
nu ko, jāatsāk rakstīt par ēdienu, jo tā ir viena no galvenajām izklaidēm šais laikos. tātad, vakar vēlu vakarā sagribējās kauko garšīgu, turklāt man bija bļodiņa ar random sakapātiem burkāniem, kurus rītvakar varēs redzēt Skuteļšovā un, kurus vajadzēja izlietot. tad nu es izcepu burkānkūku. it kā pēc šīs receptes, bet es ņēmu glāzi pilngraudu kviešu miltu un glāzi pilngraudu auzu miltu, tumšo muskovado cukuru, piemetu mīklai vienu gandrīz sapuvušu banānu un daudz valriekstus.

bet pats galvenais ir krēms. es laikam jau kaut kad minēju, ka esmu aizrāvusies ar fermentētu indijas riekstu krēmsieriem un bezpieniem (sablendē mērcētus indijas riekstus, iejauc probiotiku kapsulu un atstāj uz nakti siltumā). nuvo, vakar ieliku cepties kūku un domāju, kā risināt krēma jautājumu. atcerējos, ka man ledusskapī stāv vēl diezgan papilna bļodiņa ar fermentētu indijriekstu bezpienu, kuru liku uz maizītēm zem baklažāna siļķes. tad nu paņēmu to, un pieblendēju klāt medu, pāris karotes kokopiena biezās daļas, vaniļas cukuru un saujiņu indijas riekstu (tāpēc, lai būtu vairāk, citādi neliktu). rezultāts bija brīnišķīgs biezpienīgs bezpiena krēms, kas izcili gāja kopā ar burkānkūku. ja man vēl kādreiz uznāks iedvesma eksperimentēt ar diy vegāniskajiem "biezpiena" sieriņiem, tad šī noteikti būs pamatmasa, kuru izmantošu, jo garša ir nesalīdzināmi autentiskāka, nekā šajā variantā. varētu pamēģināt arī siera kūkā.

marts

Posted on 2020.03.30 at 22:46
Tags:
jums arī, ieejot veikalā, sāk neciešami niezēt seja?

marts

Posted on 2020.03.29 at 19:47
Tags: , , ,
sāku ilgoties pēc mammas. es arī pirms ārkārtas stāvokļa kādu laiku viņu nesatiku pārāk bieži, jo kamēr pārējie kolēģi strādāja pie Naciķa izrādes, man Rīgā nebija baigi ko darīt. un vakar es pārkāpu kaut kādam savam pieaugšanas punktam. mana mīļākā zupa ir mammas vārīta pupu zupa. tajā drīkst būt tikai 5 sastāvdaļas - ūdens, lielās, tumši raibās kāršu pupas, kartupeļi, grūbas un sāls. līdz šim es kategoriski atteicos pati to zupu vārīt, jo nemāku un nesanāks. nu īstenībā jau skaidrs, ka nav tur nekas grūts, bet man gribētos, lai mamma man to zupu vāra līdz pasaules galam. vakar pirmo reizi mūžā uzvārīju pati. protams jau ka sanāca. bet kaut kā tā bēdīgi. kaut kāda tāda jauna robežšķirtne manā dzīvē. pupu zupas pārvēliena punkts. pieaugšana, vecums un nāve.

šodien savukārt bija pēdējās mazās dzīrītes mēra laikā. šai datumā jau sen bija ieplānots ar zirgu draudzenēm svinēt mana zirdziņa 18. jubileju. nu zirdziņam pašam jau par jubilejām visai vienalga, bet cilvēkiem iemesls satikties. bija domāts, ka atbrauks tuvākās zirgdraudzenes, ar kurām kādu laiku esam bijušas vienā stallī, bet vairs neesam un dzīvajā neesam tikušās miljons gadus, bet protams, ka šajos apstākļos tas atcēlās. bijām tikai četras - es, staļļa saimniece un vēl divas meitenes, kuru zirgi arī dzīvo Birzlejās. vienu no viņām ar nebiju satikusi kādu pusgadu, jo viņa brauc reti un citos laikos nekā es. izgājām pastaigā ar zirgiem un pēc tam uzēdām saimnieces vīra saceptās picas. bija plānots sēdēt ārā ar vēlamo distanci bet bija tik šausmīgi auksts, ka tomēr gājām virtuvē. paspējām vēl legāli sapulcēties, pirms šodienas jaunajiem ierobežojumiem. tā drusku sirreāli un jauki un skumīgi vienlaicīgi.
ļoti negribas tādus pārvietošanās ierobežojumus, ka netieku pie zirga, bet rēķinos, ka gan jau ka būs.
vēl man ļoti negribas, lai apsalst pojenes. man dažas jau visai garas izlīdušas no zemes, bet ārā ir šausmīgi auksts. pēc vakardienas +15 un staigāšanas ar basām kājām un jogošanas ārā, šī rīta sniegs un asais vējš un temperatūra likās īpaši riebīgi.

kaut kā kopš vakardienas tāda paskāba sajūta.

marts

Posted on 2020.03.26 at 19:11
Tags: ,
pavasarī ir tik daudz par ko priecāties. par sausu asfaltu, par to, ka var nevilkt legingus zem bridžām un vilkt vieglos, plānos jāšanas apavus, nevis biezos termozābakus. par to, ka pasaule ir tik gaiša. marta gaisma ir ļoti spoža un pat drusku griezīga, jo apkārt vēl nav zaļās krāsas, kas spožumu matē un atmaidzina. debesis un zeme pilna putnu. visur viss virmo. virmo dzīvība, dzimšana un radīšana.
vakar atklājām velo sezonu ar neprātīgiem 20 kilometriem, no kuriem pirmie 5-6 bija visgrūtākie, pārsvarā pret kalnu un visādiem dubļainiem bezceļiem. es biju gatava mirt jau pie kāda trešā. satikām lapsu, stirnas un dzērves un pirmos tauriņus - raibu, tumši oranžu un dzeltenu.
toties šodien bija tā laime jāt nevis pa pārmirkušām pļavām, bezgalīgiem dubļiem un kurmju rakumiem, bet visai sausu un līdzenu jāšanas laukumu, kurš ir paspējis apžūt tik tālu, ka bija kļuvis ecējams. esam gan arī pasākušas iekraut zirgus treilerī un braukt jāt Valmiermuižas staļļa smilšu laukumā. rīt arī brauksim. un rīt zirdziņam paliek 18 gadi. un pavisam milzīgs prieks, ka zirgam galvā kaut kas noklikšķējis un viņš pilnīgi mierīgi un labprātīgi kāpj treilerī. ja agrāk tās bija trīs stundas, tad tagad tās ir trīs minūtes un bez nekāda stresa.
vēl vajadzētu atklāt peldsezonu, bet kaut kā neesmu vēl saņēmusies. varbūt rīt.
karoč, dzīve un pavasaris ir skaisti un privātā kārtā man nav vispār par ko sūdzēties.

marts

Posted on 2020.03.20 at 19:35
Tags: ,
sveicu visus ar pavasara ekvinokciju.
man bija ļoti skaista un priecīga diena ar zirdziņu.

p.s. ārā snieg. pamatīga kārta jau.

marts

Posted on 2020.03.19 at 21:32
Tags: ,
vakarnakts novembrī gulēju dīvānā, lasīju Žaumes Kabrē "Es atzīstos" (5os no rīta pabeidzu. nepilnās 2 dienās), uzdzēru savu pēdējo gadu mīļāko vīnu, bet vīrs turpat blakus sēdēja oranžās apenēs (ar lācīšiem) un uz ģitāras spēlēja variācijas par spageti vesternu tēmu.
šodien saule un zilas debesis. zemu virs ziemāju laukiem plivinās ķīvītes, augstu virs ziemāju laukiem planē peļu klijāni, pļavu lāmās bradā dzērves un kūlas klājienos peļo kaķi. zirgu krēpes pilnas vēja, bet paši zirgi pārgalvīgi pavasarīgi priecīgi.

marts

Posted on 2020.03.18 at 19:57
Tags: , ,
vakar pa sniega rožu ceru zummēja bites, pa kaimiņu tūjām lēkāja pirmie mājās pārnākušie strazdi, puriņa briksnājā savu smalko un vibrējošo dziesmiņu sauca smukās garastītes, zālienā nez no kurienes saradušies daudz tumšlillā kroksīši (pērn toč nebija) un viss bija pilns ar gaismu, sauli un glāsmainu gaisu. šodien pilnīgs novembris, lietus un vējš. guļu gultā zem segas, ēdu un lasu grāmatu.

p.s. man riebjas, ja daiļliteratūras grāmatās, īpaši biezās, zemsvītras piezīmes un komentāri ir beigās, nevis lappuses apakšā. tiešām riebjas.

marts

Posted on 2020.03.18 at 13:52
Tags: , ,
kādas lielas valsts kultūras iestādes mākslinieciskais vadītājs esot pārliecināts, ka mēs NOZAGĀM viņa ideju. tas gan baumu līmenī, bet es baigi par to nešaubos. nebaumu līmenī ir tas, ka tad, kad bijām palaiduši savu akciju un vēlāk parādījās viņējā, mēs sazinājāmies un piedāvājām draudzēties/sadarboties. atbilde bija, ka nekādā gadījumā un publiskajā telpā mūsu projekts tiek pilnībā ignorēts. paranoja un plānprātība tajā uroddomā plešas plašumā.

tā jau man tā ideja neliekas nekas baigi oriģināls. ņemot vērā esošos apstākļus un konkrētā daiļliteratūras šedevra specifisko tēmu, tas varēja ienāk prātā jebkuram cilvēkam ar nelielām zināšanām pasaules literatūras vēsturē. mūsu piegājiens gan man patīk labāk, jo nav nekādas segregācijas. piedalās gan random cilvēki no ielas, gan zināmas un mazāk zināmas publiskās sejas. liekas forša tā darām kopā, nevis baudiet mūsu profesionālo produktu, pieeja.

skaidrs, ka, ja tiešām tiksim cauri visai grāmatai, pašiem būs pamatīgi noriebusies šī projekta koordinēšana, jo tomēr visai daudz un dažādas ņemšanās un čakaru. vēl arī nav atbildes no AKKA/LAA, par to cik maksās autorenes šim visam. visādi citādi - daži cibiņi jau piedalās, bet var piedalīties arī citi. saraksts ir jau visai pilns, bet uz grāmatas beigām ir vēl brīvi spoti un pieteikšanās atvērta.

marts

Posted on 2020.03.13 at 23:22
Tags:
studijā ārkārtas stāvokļa ziņas: dienas vidū, Rīgā, Mūkusalas Promo, cilvēki ķēra un grāba pārsvarā makaronus, griķus, wc papīru un daudz alkohola. bija ļoti, ļoti daudz tukšu plauktu un pie kases stāvēja milzīgas rindas un pārkrauti ratiņi. mēs ar savu olīvu burku un vēl pāris sīkumiem jutāmies ļoti autsaiderīgi. stāvvieta bija drausmīgi piebāzta un pa to visu laiku riņķoja vismaz 5 mašīnas, gaidot, kad kāds izbrauks un atbrīvosies kāds kaktiņš. blakus esošajā Gemosā, situācija bija pilnīgi mierīga. likās mazliet vairāk cilvēku, nekā ierasts, bet ne nomācoši daudz. tad es pāris stundas pasēdēju Terapijā, gaidot kamēr vīrs izdarīs ģēlas un varēsim evakuēties uz provinci. likās, ka būs kluss un mierīgs un varēs padarīt darba lietas, bet visu laiku bija pilns ar čalojošiem cilvēkiem un nekas neliecināja neparkādiem ārkārtas stāvokļiem un ieteikumiem neapmeklēt publiskas vietas. vakarpusē, ceļā uz provinci, iebraucām Siguldas Rimi pēc maizes un... maizes nebija. pilnīgi tukši maizes plaukti. griķu plauktus nepētīju, jo totāli neinteresē, bet konservu un tamlīdzīgie plaukti bija drusku tukšāki nekā parasti, bet arī ne šausmīgi izgrābti. kam tiem siguldiešiem to maizi tik daudz vajag?

p.s. nepārtraukta domāšana par to cik bieži patiesībā mēs liekam rokas pie sejas (vidēji 15x stundā), kam es pieskaros PĒC kārtējās roku mazgāšanas un, kam es VISPĀR pieskaros ir tāds diezgan intensīvs mentāls darbs. vēl es jutu, ka man ir bail/neomulīgi publiski šņaukāties. man aukstajā sezonā vienmēr mēdz tecēt deguns, īpaši ejot pa āru vai ienākot no āra iekšā un īpaši izteikti, kad temperatūra ir ap nulli. bez nekādas saaukstēšanās vai slimuma vai iesnu sajūtas.

L&A

Posted on 2020.03.13 at 00:48
Tags: , ,
Klāva Lepnums un aizspriedumi Naciķī ir apburoši. vienlaikus skaisti un ironiski un skumīgi un smieklīgi un viegli un trausli un pa īstam un mazliet tizli. lepojos ar vīra komponēto mūziku arfai un čellam. lepojos ar visiem saviem foršajiem un talantīgajiem kolēģiem.
visādi citādi sirreāla sajūta un dzīres covid laikā. tieši pirms gāju uz izrādi parādījās ziņas par visa atcelšanu un ciet klapēšanu - uz tā fona pirmizrādei un pirmizrādes ballītei bija tāda vienlaikus salda un sēra noskaņa. tā it kā no kādām atvērtām durvīm visu laiku vilktu vēss vējš. aiz durvīm tumsa, neziņa un cerības, bet pagaidām vēl telpā silts, smiekli un dzērieni un mājās ceptas vafeles.

par covidu privātā līmenī baigi neuztraucos. dzīvoju privātmājā mazpilsētā. man mājās vienmēr ir ļoti daudz dažādas sausās pārtikas krājumu, jo ēst ir mans hobijs. pagrabā karpeļi un zaptes, akā savs ūdens un šķūnī malka. un krājkontā drusku naudas, ar kuru kādam laikam dzīvei mazpilsētā un rēķinu apmaksai pietiks. wc papīra gan nav pārāk daudz palicis. rīt pēc ārkārtas sapulces brauksim mājās un manliekas, mums ies forši. galvenais, lai vecākiem viss labi. par mammu mazliet uztraucos, jo tuvu pie 70 un smēķē nezcik desmitgades. ne-privātā līmenī gan situācija liekas visai satraucoša. priecājos, ka mūsu parasti kuslās amatpersonas pārāk nestiepa gumiju un izsludināja visus esošos ierobežojumus. par pieeju diagnostikai gan baigi nav ko priecāties.

janvāris

Posted on 2020.03.10 at 18:56
man:: norm
skan: The Cosmic Dead
Tags: ,
pelēkais un dubļainais un miklais janvāris )

marts

Posted on 2020.03.03 at 15:55
skan: Naba
Tags: , , ,
liekas, ka joga un/vai neirofīdbeks kustina kaut kādas apraktas un iecementētas un tālu noslēptas skumjas. no kurām gribas bēgt un izvairīties un stūķēt atpakaļ tumsā. kurām negribas skatīties acīs. tāpēc aug anksietijs. negribas jogu, negribas fāstot. gribas ēst un dreifēt pelēkā krēslā. bet es cenšos saņemties un čukstēt sev ausī Adrienes vārdus - your practice has your back. kaut kā ir jānoturas un kaut kā jāiznirst tām skumjām cauri, otrā pusē. manliekas, ka šī nav pirmā reize, kad viņas mēģina tikt ārā. es ļoti ceru, ka viņām izdosies un, ka man izdosies nestāvēt viņām ceļā (un nenoslīkt). citādi būs slikti.

vispār jau man iet labi. mans eksistences pamatstāvoklis pēdējā laikā ir pārsvarā labs, man neriebjas celties un būt un dzīvot un es jūtos visai mierīgi, rāmi un priecīgi. īpaši, ja spīd saule. miega traucējumi/bezmiegs arī, kā parasti, samazinās proprocionāli pieaugošajam dienas garumam un gaismas daudzumam.

koronavīruss atcēla marta otrajā pusē plānoto komandējumu uz Briseli. un pēc pāris minūtēm NABĀ pie Uldīša būs Līgas pH3.

Posted on 2020.02.29 at 21:24
Tags:
nra.lv: Visaktuālākā un neierastākā modes tendence šajā pavasarī būs melnas zeķes. Agrāk tās uzskatīja par pagātnes relikvijām un pēcpadomju vīriešu modes arhaismu. 2020. gada pavasari var uzskatīt par veco, labo trikotāžas tendenču atdzimšanas laiku. Brogi, sandales, loferi un kurpes kopā ar melnām zeķēm ir šī pavasara galvenā aktualitāte.

februāris

Posted on 2020.02.29 at 19:42
Tags:
attiecībā uz šo ziemu varam pārfrāzēt pantiņu: ziema ir balta no abiem galiem un pa vidu dubļi.

winter wonderland stila sniegs un smukums bija 1. un 2. decembrī un 27. - 29. februārī. vismaz manā skaistajā pilsētā.

februāris

Posted on 2020.02.25 at 21:33
Tags:
no rīta bija saule un tāds gaiss, kāds man tik ļoti, ļoti patīk. pirmajā mirklī ciets un kraukšķīgs un mazliet abrazīvs, bet ievelkot dziļāk - mīksts, maigs, glāsmains, samtainu saulstaru piestrāvots. tāds, kā vēsa kārtainās mīklas kūciņa ar trekna, bet gaisīga krēma pildījumu. pilns gaismas, labvēlības, solījumiem un cerībām. vienlaikus veldzējošs, barojošs un iedvesmojošs.
bet tagad snieg un putina miklu, pūkainu milzpārslu sniegs.

gaisā )

februāris

Posted on 2020.02.22 at 21:42
Tags:
es droši vien varētu sakombinēt visnotaļ atbilstošu apģērbu, bet tas nekā nespētu mainīt manas domas par šobrīdējiem laikapstākļiem kā sliktiem.
apkārt kauc un gaudo, šņāc un lokās, krāc un aurē, kratās un tirinās, ārdās un plosās, pūš un svelpj - sviežot un triecot lietu un slapju sniegu logos.

Posted on 2020.02.22 at 00:40
Tags:
tvnet: Monako ielās nodeg daudzu benzīngalvu sapnis

februāris

Posted on 2020.02.22 at 00:15
Tags:
bijām ar izrādi Cēsu nepilngadīgo kolonijā. tur gan šobrīd no ~40 ieslodzītajiem ir tikai daži nepilngadīgi. lielākā daļa 18-20, ir arī 22gadīgs. praktiski visi par tiešām smagiem noziegumiem un vidējais ieslodzījuma termiņš ~10 gadi.
atmosfēra ļoti nomācoša un drūma. bet skolotājas likās jaukas, lielākā daļa sargu arī, toties cietuma priekšnieks izstaroja ļoti anksietiska un autoriatāra father figure sajūtu, kas likās ļoti skumji. jo gan jau praktiski visiem tiem ieslodzītajiem ir savas privātās problēmas ar tēva figūru un šāds tēva figūras piemērs nepalīdz to veselīgi risināt. viņš gan nelikās ļauns, tikai noguris un tramīgs, bet nu es viņu redzēju visai neilgu laika posmu.
priecājos, ka aizbraucām (bija šaubas vai to darīt un komandā bija daži, kas bija ļoti pret braukšanu uz turieni). par spīti tai atmosfērai braucu prom ar tādu gaišu sajūtu, ka bija iespēja uz brīdi ienest čaļu ikdienā kaut ko citu. un biju pārsteigta par to cik viņi klusi un koncentrēti un uzmanīgi skatījās izrādi. es, protams, negaidīju, neko ļoti briesmīgu, bet skolotājas pašas bija izteikušas bažas par viņu spēju noturēt uzmanību.

Atpakaļ 20