septembris

Posted on 2020.09.18 at 20:20
man:: gribas tēju
skan: K. čeko Skaņu meža izsludinātos ārtistus
Tags:
visu dienu kliegdamas iet pāri dzērves. pāri un prom. arī daži zosu bari. tas vienmēr ir bēdīgi.
prokrastinējot pieaugušo cilvēku dzīvi, aizbraucu sēnēs. lai gan īsti jau nebija laika ne klimšanai pa mežu, ne pēc tam sēņu tīrīšanai. ļoti gribējās pabūt mežā. mežā vienmēr ir labi.
sēņu daudz, bet ne tādas, kā es gribēju (es cerēju uz seksīgajiem apšu kundziņiem).
salasīju groziņu ar visādām random bekām un pāris sauju gailenes. nopeldējos Niedrājā, vējš traki pūta un ūdens diezgan auksts.
uzvārīju beku krēmzupu un turpināšu prokrastinēt pieaugušo cilvēku dzīvi ar Heroes of Might and Magic III: Horn of The Abyss.

septembris

Posted on 2020.09.17 at 00:51
Tags: , ,
deviņos no rīta Cēsīs dabūju deviņus divniekus tehniskās apskates cedelē.
pārbraucu mājās, nolasīju avenes, cik nu bija gatavas, novācu vēl šo to, kam varētu skādēt rīt solītā apokalipse, pagulēju 25 min, nopeldējos Klievī (ūdens virskārta pat likās silta) un braucu uz pirmo sapulci jaunajā kabinetā. tur ir diezgan jauki. pēc sapulces pāris stundas melanholiski klīdu pa Akropoli, domājot par kostīmiem, kurus vajag topošajai izrādei, bet īsti nav skaidrs kādus un budžeta arī īsti nav, bet līdz pirmizdrāzei atlikušas 2 nedēļas. nopirku sev jaunu mugursomu un braucu atkal atpakaļ uz provinci. drausmīga tumsa visapkārt un ir vēl tikai septembris. kaķi jau gaidīja pie durvīm. jaunais kaķis laikam spēj (un vēlas) apēst neierobežotu daudzumu slapjās barības (un viņš pāris stundu laikā pēc uzlikšanas padirsa savu fancy atstarojošo kaklasiksniņu).

tik daudz kam vajag piķi.

es pis to pieaugušo cilvēku dzīvi.

septembris

Posted on 2020.09.15 at 21:56
man:: viss smird pēc dūmiem&riebjas
Tags: , ,
gaidīju to solīto atvasaru, bet manā pasaules nostūrī bija tikai ļoti tumšpelēka un mikla diena. silta gan.
novācu ķirbjus un gandrīz visas pupas. pagrabā smaržo pēc āboliem. paspēju gan tikai ap vienu antenovku kritušos salasīt.
nopeldējos Klievī.

gribēju iekārtoties uz cozy pupu lobīšanas vakaru ar podkāstu un sāku kurināt plītu. vispār nevilka. pa riņķiem spraucās augšā biezi dūmi. mēģināju nodedzināt avīzi skursteņa pēdā, kas parasti palīdz, bet tur vispār nekas nedega tikai sāka gāzties dūmi arī no turienes. atkal un atkal gaudoja dūmu detektors. kaķi pārbijušies un man uzvārījušās smadzenes. sāku ķeksēt spainī no plīts gruzdošās pagales, lai iznestu ārā un likās, ka es nosmakšu. tagad mans cozy vakars pārvērties sēdēšanā pēc dūmiem smirdošā mājā ar atvērtiem logiem, pa kuriem iekšā veļas svaigs gaiss, līdzi velkot arī septembra vakara miklumu, kura dēļ arī mēģināju iekurināt plīti.
nebija arī tā, ka pirmo reizi šoruden kurinātu. bijām kūruši arī iepriekš un skursteni/cukas arī jau iztīrījām. karoč, besī un riebjas un ļoti sabijos arī.
rīt vēl jāmēģina iziet tehniskā apskate, mašīnai, kurai nav bijis laika veltīt laiku. ļoti ceru, ka nedabūšu nevienu trijnieku un nepalikšu viena pati Cēsīs ar auto, ar kuru nedrīkst braukt (bremzes varētu būt reāls iemesls šādai iespējai).

visādi citādi ļoti priecājos par KVFR 7 gab SN nominācijām. visvairāk laikam par lielo formu.

septembris

Posted on 2020.09.10 at 17:58
skan: podkāsts par šamanismu
Tags: ,
šodien pirmo reizi šosezon iekurināju krāsni.
un uzliku abiem kaķiem atstarojošas kaklasiksniņas.
trīs dienas nav sanācis peldēt.

septembris

Posted on 2020.09.08 at 14:40
Tags:
vakardien bija ļoti izteikta sajūta, ka beidzās vasara

septembris

Posted on 2020.09.03 at 23:37
man:: rīt agri jāceļas un jābrauc
Tags:
citās ziņās. es jau kādu laiku taisījos rakstīt gaudulīgu postu par to, kā man lūzt sirds, ka Vilnītis jāved atpakaļ uz Saļiku pie vecākiem. viņam BEIDZOT sāka ataugt kažoks un ir tik forši, ka viņš te ir un viņam te patīk. bet mums sākās darbs, trakā braukāšana un vairākdienu prombūtne un nevar jau viņu tā vienu atstāt.
bet tad, lai visu padarītu vēl sarežģītāku, mums uzradās otrs kaķis. tāds klasiski ruds, mazliet kautrīgs, bet ļoti saulains un itālisks. tāpēc nosaucu viņu par Rikardo. atnāca un vienkārši ievācās. ir kārtīgs un pieklājīgs, izskatās jauns, bet nav vairs kaķēns. naktīs nāk gulēt iekšā uz dīvāna, pa dienu arī ir tepat apkārtnē, palīdz man dārzā, visu pēta un brīnās un iesaistās. par brīnumu Vilnītim viņš neriebjas. viņi vienkārši saostās un pārējā laikā pārsvarā viens otru ignorē. es daudzmaz zinu visus apkārtnes regulāros kaķus, bet šāds nebija iepriekš manīts.
cik izdevās ievākt info, esot parādījies rajonā mazliet vairāk nekā pirms mēneša un dzīvojis krūmos. drusku piebarojis kaimiņienes kaimiņš, bet viņam pašam 2 ne visai draudzīgi kaķi. kaimiņiene bija ielikusi Smilčas FB grupā - tur tika izteikti minējumi par viņa dzīvesvietas adresi, kas neatbilda īstenībai.
tagad man ir divi kaķi un vēl lielāka nesaprašana, ko darīt ziemā, kad vairākas dienas nebūsim mājās.
kamēr bijām Padurē, bijām atstājuši logu šķirbā un kaimiņiene nāca viņus uz lieveņa barot un pārbaudīt kā viņiem iet. rītdien mana mamma uz pāris dienām atbrauks. aukstā laikā atstāt logu vaļā īsti nav variants (garš stāsts, bet īsumā - mājas atslēgas negribas kaimiņienei dot) un mammai ar ir sava dzīve un viņa droši vien labprātāk auklētu mazbērnus nevis kaķus.

septembris

Posted on 2020.09.03 at 23:25
Tags: , , ,
trešdienas vakarā sapaunājos un devos uz zirgu nometni Baldonē, pārrados svētdienas vakarā, pārpaunājos un pirmdien devos uz darba nometni Padurē, kur nodzīvojām četras dienas Padures muižā. šovakar pārrados, pārpaunājos un rīt došos uz mēģi Baltās nakts gājienam, kurā ieberzāmies. tad uz Tesiņas prezentāciju, tad Balto nakti un svētdien uz dzīvnieku komunikācijas semināru Baldonē un tad pārradīšos mājās. bet pirmdien ar zirgu brauksim uz noslēdzošo nodarbību treniņsemināru sērijā ar kruto treneri Siguldā. it kā jau viss forši, bet drausmīgi nogurdinoši arī.

pēc tam jāpaspēj uztaisīt jaunā izrāde, kam pirmizrāde ir oktobra sākumā, bet to vai viņai vispār ir nauda, uzzināsim septembra pēdējās dienās. un paralēli arī jāpārvācas no cirka uz zeļļu ielu.
gribētos arī kādu brīdi dārza novākšanai. kaut kā stulbi būtu, ja viss saaudzētais tur tā vienkārši paliktu un sapūtu.

septembri, tu drusku esi elle.

augusts

Posted on 2020.08.22 at 22:24
skan: līst
Tags:
kopš mans zirgs dzīvo Birzlejās, kur apkārt ir daudz lauksaimniecības zemju, manā cikliskā laika kartē ir jauns punkts. bez pirmā sniega, pirmās pastaigas pa sausu asfaltu kedās pavasarī, pirmās uzziedējušās pojenes, svīru ierašanās un aizlidošanas, pirmā lielā cūku pupu katla, brīža, kad zirgs sāk mest ziemas spalvu, pirmās lakstīgalas dziesmas un miljons citiem, tur ir arī punkts ar pirmajiem auļiem pa nokulta labības lauka rugājiem vasaras izskaņā. tas notika šodien.

man ļoti patīk tas attiecību plauktiņš, kurā ar zirgu esam nonākuši. gribas cerēt, ka no šī plauktiņa vairs nekad nenokritīsim. mums ir gājis visādi, arī grūti un sarežģīti un ir bijuši brīži, kad domāju, ka varbūt jāšķiras, jo man kaut kā nesanāk būt par tādu cilvēku, kāds šim zirgam vajadzīgs, bet izrādījās, ka tomēr sanāk. mēs vienkārši esam pārāk līdzīgi. reizēm tas ir labi, jo mēs saprotam viens otru. reizēm, ne visai, jo abi lecam vienā bezdibenī. tagad gan esam iemācījušies vairs to kopā nedarīt. vismaz man tā šķiet. es jūtos ļoti pagodināta, ka viņš ir gatavs pirms reaģēšanas domāt un būt visai racionāls - tas ir pretrunā ar prejanimāļa instinktiem, kuri saka, ka, ja daudz domāsi nevis kustināsi kājas, tevi apēdīs. un prejanimāļu bailes vienmēr ir īstas, pat, ja cilvēkam var izskatīties smieklīgas un muļķīgas. nujā, tāpēc es esmu priecīga un pateicīga, ka viņš manis dēļ ir gatavs tik ļoti riskēt (no sava prejanimāļa skatpunkta) un paļauties uz manām izvēlēm. un reizēm pat būt tam, kurš izstaro mieru un iedrošinājumu. protams, mums mēdz būt domstarpības un atšķirties viedokļi, bet mēs jūtamies droši viens ar otru un visu risinām ar dialogu, ne monologu palīdzību. manliekas, viņš jūtas labi šajā dzīvesvietā un šajā zirgu barā. viņa enerģijas burbulis ir mierīgs un gaišs un man ļoti patīk tā sajūta, kā viņš mani tajā ievelk, kad aizbraucu pie viņa. tur ir silti, maigi un saulaini. es ceru, ka viņš ar mani jūtas līdzīgi. pavisam, pavisam retas ir kļuvušas tās reizes, kad esam pavadījuši laiku kopā, bet ir sajūta, ka neesam satikušies. man bieži ir sajūta, ka lasām viens otra domas un abi zinām, kā otrs reaģēs un rīkosies. un es ļoti priecājos, ka viņš turpina būt dzirkstošs, rotaļīgs, dedzīgs un virmojošs, jo zinu zirgus, kas viņa vecumā ir jau izbalējuši un noguruši no dzīves un tas redzams, gan viņu sejās, gan jūtams enerģijā un attieksmē pret dzīvi.
vēl viņam pēdējā pusgada laikā ir izaugušas tik garas krēpes, kā nekad iepriekš. tādas garas, piesātināti melnas, zīdainas un spīdīgas. tajās ir kaut kas pirmatnējs. man nekad nav bijis nekāds īpašs krēpju fetišs un nav gribējies frīzieti, bet tagad kaut kā ļoti patīk tās viņa krēpes ķemmēt. varu darīt to ļoti ilgi un justies kā piecgadīga meitene, kas tikusi pie ponija.

tāda, lūk, man šobrīd zirgu dzīve. nākamnedēļ braucam kopā uz nometni uz četrām dienām. ceru, ka būs labs laiks, zirgam nebūs daudz stresa un ies forši.

augusts

Posted on 2020.08.19 at 22:20
Tags:
augusta otrās puses debesis klusas. svīres jau kādu nedēļu prom. Gaujienas kapusvētki pagājuši. saule pazūd pirms deviņiem. krēslā eju caur Pilskalna mežu un cenšos saplūkt viršus. virši zied. ezera ūdeņi tumši un silti, kā tēja. ceļas migliņa. par spīti tam tur joprojām ir vairāki bērni, kas lec ūdenī no laipas, kliedz un šļakstās. virs ūdens vakariņo sikspārņi un man gar degunu aizpeld čūska. krēslā nevar saprast kāda. mājupceļā pa ceļmalām rosās eži, no krūmiem uzglūn kaķi un aizvien spožāk trīsuļo zvaigznes. tvanīgi siltas un dzestri vēsas gaisa strēles sagūlušās kārtās, viena aiz otras. gaisā stāv putekļi. sen nav lijis. kaut kas saldi smaržo.

augusts

Posted on 2020.08.12 at 12:13
Tags:
tā kā šo dziesmiņu es iztērēju jau postā par Ameriku, tad tagad lai iet šī - Minsk city hardcore

augusts

Posted on 2020.08.11 at 22:05
Tags: ,
1) liekas ļoti stulbi, ka atverot valsts oficiālo ziņu portālu lsm.lv ir jāskrollē ļoti tālu uz leju, lai vispār uzskrollētu kādai random ziņai par Baltkrievijā notiekošo.

2) šis tāds ne visai svaigs, nogruzījos jau kādu laiku atpakaļ, bet ja jau izsakos par politiku/medijiem, tad pie reizes - ir visa tā riga.unseen jezga. protams, ka ar narkotočkām jācīnās un, protams, arī man negribētos dzīvot vienā poģītī vai blakus točkai, kuras tuvumā uzpildās nocietušies klienti un, protams, forši, ka ir kkāda pilsoniskā iniciatīva. bet visa tā retorika komentāros par padibenēm, kas jāiznīcina un jāaizslauka un kas tik vēl ne, arī no oficiālo iestāžu puses... atkarība ir slimība un visdrīzāk tās saknes meklējamas tajā pašā sabiedrībā un iekārtā, kas to tagad norej. vispār nekāda compassiona. nesen klausījos vienu podkāstu, kurā kāda ieviete, kas ikdienā strādā par sociālo darbinieci, par atkarībām teica, ka lai to uzveiktu, ir jāspēj vai nu pašam atkarīgajam vai tiem, kas ar viņiem strādā, atrast kaut ko, kas rada siltāku sajūtu par to warm tingling feeling, kas rodas konkrēto atkarību piekopjot (no sērijas, atkorķē pudeli un sajūties silti un labi, jo zini, ka pēc brīža būsi numb un kādu laiku nejutīsi to tukšumu, kas tevi bez tās vielas vai darbības grauž). ļoti piekrītu viņai. apmēram par to pašu ir arī Gabor Mate "In the Realm of Hungry Ghosts: Close Encounters with Addiction" - superīga, bet smaga grāmata.

augusts

Posted on 2020.08.10 at 00:12
Tags:
ļoti patika Sīļa izrāde par futbolu VVTF, lai gan man parasti Sīļa izrādes baigi neķer un futbols vispār necik neinteresē. priecājos, ka netīšām gadījās tur nokļūt. vizuāli baigi forši uztaisīts un garlaicīgi uz mirkli palika tikai, kad bija pagājusi jau stunda desmit un palikušas 20 min līdz beigām, lai gan tur viss tiešām bija par mani totāli neuzrunājošo futbolu.
tīšām bijām nokļuvuši Santu "Satikt" - tā man atkal nu tā. man interesēja tā sutartiņu lieta, man ļoti patīk sutartines un mēs ar Līgām arī pāris dziedam, bet tā izrāde kopumā nelīmējās kopā. audiāli tiešām skaisti un kruti, bet es laikam nesaprotu to laikmetīgās dejas valodu. sākumdaļā kopumā likās vnk krīpī, pa vidu brīžam tādi kā baltie laukumi (kad sajūta, ka moš vnk nav kkas izdomāts un tas aizpildīts ar kaut kādu kustēšanos, bet varbūt es ļoti kļūdos). pašas beigas gan bija smukas.

augusts

Posted on 2020.08.09 at 15:15
Tags:
baidos un negaidu to dienu, kad piecelšos, iziešu ārā, jutīšu, ka kaut kas nav tā, bet kādu brīdi nesapratīšu, kas tieši. un tad nāks atskārsme, ka svīres ir prom un debesis vairs nepiepilda viņu saucieni, kas apsola vasaru, sauli, gaismu, laimi un bezrūpību. tā diena būs ļoti, ļoti drīz.

augusts

Posted on 2020.08.08 at 10:14
skan: Low - Poor Sucker
Tags:
dārzs čum un mudž no bitēm, kamenēm un tauriņiem. ir arī dažas spāres. sienāži sisina. flokši smaržo un jau birst. pupas savijušās pirmatnējos džungļos - kaut kur, to stīgu galos ir ieeja debesīs. zālītē mirdz baltie dzidrie un kastēs salikti žāvējas sīpoli un ķiploki. strauji briest ķirbji, sarkst tomāti, bet gurķu biežņā allaž kāds gurķis paliek nepamanīts un pamanās pāraugt. kabači sagūluši zem lielajām kabačlapām kā tādi sivēni, baltiem, spīdīgiem sāniem. otrreiz zied salvija. istabā žāvējas klinģerītes, pelašķi un raudene. vajadzētu aiziet pēc vībotnēm un kaut kur atrast biškrēsliņus. zemeslode griežas un gaismas krišanas leņķi mainās, izstiepjas un sarūk.
vakaros zem šūpuļtīkla čabinās ezis, vārās lielais cūku pupu katls un lielajā gobā iesēžas Lielais Lācis. vasara vēl dejo, bet aizvien vairāk aizelšas un pagurst. nakts mostas agrāk un zvaigznes mirdz spožāk. tikai dunduri nav pamanījuši, ka sācies augusts. zirgi visu dienu snauž nojumēs un pazūd ganos tikai krēslā. un tur tālu, tālu bez mums notiek Sansusī.

augusts

Posted on 2020.08.04 at 18:37
man:: emo trash
skan: nekas neskan
Tags: ,
šodien gribas gulēt uz grauzdētas maizes matrača, kas apklāts ar pesto un biezām, treknām tomātu šķēlēm un dreifēt bezgalīgā, izkusuša siera okeānā, ik pa brīdim uztriecoties kādai veģetāra burgera vai falafela salai. paldies manai ģimenei un šoreiz īpaši mammai par to. viņa izcili filigrāni prot lēkāt pa visām trim Karpmana trīsstūra šķautnēm un ar tām bakstīt citu cilvēku robežās un reizēm tas ir pārāk spēcīgs trigeris, lai es spētu saglabāt cietu pamatu zem kājām un nereaģēt.

Posted on 2020.08.01 at 02:15
Tags: ,
noklausījos testa versiju Rolanda dziesmai. nevar saprast - būs tiešām forši vai man likās forši kā insaiderim.

Posted on 2020.07.31 at 02:04
man:: būtu jāguļ
skan: Ik pēc 10 min gāž un ducina
Tags:
Tvnet: ASV visās malās parādījušās mistiskas ķīniešu sēklu paciņas

apsveicu sevi ar 15 gadiem cibā

Posted on 2020.07.29 at 16:12
Izveidots: 2005-07-29 09:51:38
Žurnāla ieraksti: 4,387
Nopūtas: Izdvestas: 9,531 – Saņemtas: 12,882

Jūlijs

Posted on 2020.07.26 at 01:29
man:: Tēja
skan: Pilnīgs klusums
Tags: ,
Vakar stundu pirms pusnakts peldēju tumsā, vējā un lietū. Starp sikspārņiem. Šovakar pusnaktī ūdens virsma gluda un nekustīga kā ledus, vien viegli trīsuļo zvaigžņu atspulgi un debesīs vēl atspīd kripatiņa gaismas. Komēta ir prom. Klāt pirmā perseīda. Viņas nāk, lai uzmirdzētu un dziestot rautu vasaru sev līdzi tumsā. Pa kumosam vien, pa kumosam vien.
Vēsi un atturīgi tavu vakaru apskāvieni, jūlij. Vismaz ezera ūdenī vēl pagaidām glabājas saule. August, es ceru, ka tu būsi maigāks un kaislīgs.

jūlijs

Posted on 2020.07.24 at 14:25
Tags: ,
kaut kā ļoti jocīgi, ka sezona "beidzās" 12. martā ar Lepnuma un aizspriedumu pirmizrādi Naciķī un sezona "atsākas" 23. jūlijā, ar Sidraba šķidruma pirmizrādi Dailē, turklāt abām mūziku komponējis mans vīrs.
Šķidrums likās ok. man tā īsti nepatika materiāls jau tad, kad mēs viņu paši neuztaisījām. tēmas aktuālas, dialogi asprātīgi (ne visi protams), bet kopumā jau tas nekur neved. gāju ar lielām bažām un ļoti zemām ekspektācijām, jo biju saklausījusies virtuves stāstus (tā mākslas tempļa galveno priesteru izrīcības ir epic shit), likās, ka pēc beigām būs jāskrien prom, lai nav jārunā ar draugiem, kas piedalījās tapšanā (dzirdēju jau baumas, kā visi runājuši, ka Inesei riebsies), bet tas laikam bija labi. nu tās zemās ekspektācijas. beigu beigās bija visai ok. izspiests maksimums no tā materiāla, ko varēja izspiest, turklāt lielajai zālei (sākumā bija runa par dārzu vai mazo zāli). izskatījās smuki, skanēja smuki un nebija gari, bija smieklīgi vietām un ļoti superīgas sliekas. daža laba aktierspēles kvalitāte gan likās apšaubāma. publika arī izklausījās visai atsaucīga un gan dzīvoja līdzi, gan smējās, gan brangi aplaudēja.
karoč nav nekāda izgāšanās vai pilnīga neveiksme, bet jumtu nost arī nerauj. tāda normāla izrāde.

Atpakaļ 20