februāris

Posted on 2018.02.22 at 13:54
Tags:
To, ka ārā ir auksts var noteikt pēc tā, ka man gribas auzu pārslu putru. Nekādos citos apstākļos man viņu negribas.

februāris

Posted on 2018.02.21 at 14:19
Tags:
vakar stāvēju metra attālumā no Martina Gores. izdzēru divus aliņus (mazos) no Depeche Mode ledusskapja, bet ar to bija par maz, lai varētu sadūšoties pieiet un pateikt paldies par koncertu. viņš ir īsāks (un tievāks) par mani.

februāris

Posted on 2018.02.18 at 22:20
man:: prokrastinācija
skan: Veronika Povilionienė - Leliumoj
Tags: ,
es nespēju darīt to, kam es neticu

"Ziņas par Inčukalna Silakroga gaili"

Posted on 2018.02.15 at 20:58
skan: The Black Heart Procession
Visinteresantākais gailis, kāds Latvijā jebkad ir bijis, piederēja 80. gados krodziniekam J. Kaufmanim, Inčukalna Sila krogā, pie Vidzemes šosejas. Šis savādais mājas putns nebija vis, kā viņa brāļi un māsas, par dzīves vietu izredzējis kroga sētu, bet kroga bufetes istabu. Viņš bija mazs ēdējs, bet liels dzērājs. Neskaitāmas reizes dienā piegāja pie trauka aiz bufetes, kurā viņam stāvēja alus un degvīna atliekas, un strēba ar tādu kāri, ka gribot negribot bija jābrīnās, kur tik mazā radījumā var tik daudz alkohola ieplūst. Kad vairs negribējās sūkt, staigāja pa viesu istabām un dziedāja tik skaļā balsi, kā vistas un gaiļi ārā, laucinieku vezumu kurvjos, ievietoti pārdošanai Rīgā, no brīnumiem gari kaklus staipīja, un zirgi ausis vien spicēja. Bet kad sadzērās pār mēru, omulīgais, jokainais dziedātājs apklusa, streipuļoja apkārt, kamēr beidzot nozuda aiz bufetes, kur kā visi dzērāji mēdz nokrist: ar izstieptām kājām un izstieptu kaklu gulēja drīz uz vieniem, drīz uz otriem sāniem un brīžiem krāca tik stipri, kā viesi aiz smiekliem pušu plīsa. Izgulējies, pielīda atkal traukam un «lāpīja" paģiras. Vairāk kā desmit gadus spārnotais dzērājs pavadīja Sila kroga bufetes telpās un sagādāja jautrus brīžus no garā ceļa nogurušiem vidzemniekiem, kas toreiz, kad vēl Rīgas — Valkas dzelzceļa nebija, viņa dēļ bariem tur iegriezās. Reiz kādam garāmbraucošam krievu ģenerālim interesantais putns tā iepatikās, kā viņš to par dārgu naudu nopirka un paņēma līdzi.

Magazina, Nr.177 (04.10.1935)

Posted on 2018.02.15 at 16:53
Tags:
luterāņu bezdnīca

Posted on 2018.02.14 at 21:56
Tags:
pods devējam atdodas

Posted on 2018.02.14 at 01:28
Tags:
olimpimpiskās spēles

Posted on 2018.02.14 at 01:28
Tags:
tvnet: Ārsti šokā: 11 gadus veca zēna elkonī iemājo gliemezis

februāris

Posted on 2018.02.12 at 21:49
Tags:
vakar nosvinēju satikšanās un kopābūšanas septīto gada dienu ar zirgu. tas ir diezgan ilgs laiks, bet es joprojām turpinu brīnīties, ka vismaz viens mans bērnības sapnis ir tā ņēmis un piepildījies un, ka man ir pašai savs zirgs. joprojām šķiet samērā nereāli. būtu forši, ja piepildītos arī nākamais sapnis - dzīvot kopā ar to zirgu (un vēl vismaz vienu zirgu un suni un cūciņu un Vilnīti) savā privātajā īpašumā.

ziiirdziņš )

Leduskritumi

Posted on 2018.02.11 at 23:09
skan: Sarah Neufeld - From Our Animal
Tags: ,
sestdien devāmies meklēt leduskritumus ap Cēsīm. par maz ilgstoša un stingra sala, lai paspētu saveidoties ļoti iespaidīgi veidojumi, bet tāpat ļoti, ļoti forši. turklāt pabijām ļoti medžik vietās, kurās gribētu atgriezties arī citos gadalaikos. Piedodiet, atvainojiet, bet diena bija visai tumša, pelēcīga un dūmakaina, tāpēc ziepjtrauks nespēja izspiest no sevis pašas krutākās ilustrācijas.

ilustrācijas )

februāris

Posted on 2018.02.09 at 13:18
Tags: ,
diez man ir veģetatīvā distonija?
īsumā: ik pa laikam manā dzīvē ir periodi, kad es naktīs drausmīgi svīstu. nu tā, ka jānomaina vairāki tkrekli un jāguļ uz dvieļa. pirmo tādu reizi atceros no 2008. gada rudens (kas nenozīmē, ka nav bijis iepriekš). tādi periodi uznāk un pāriet, reizēm var būt viena nakts, reizēm vairākas, reizēm ilgstoši (piemēram, pērnruden, kad strādāju reklāmas kantorī), svīšanas intensitāte arī atšķiras. reizēm ir viens slapjš krekls, reizēm nomainu vairākus - līdz pat 6-7 krekliem. kad man atklāja c hepatītu, svīšana tika norakstīta uz to. tāpēc biju visai nepatīkami pārsteigta un arī nobijusies, kad svīšana parādījās pēc izārstēšanās no hepatīta. so, kopš rudens esmu aktīvi nodarbojusies ar dažādiem izmeklējumiem, analīzēm un diagnostikām. vakar beidzot sagaidīju rindu uz sonogrāfiju par valsts naudu un šo fizisko problēmu meklēšanas procesu noslēdzu. rezultāti: man nav ginekoloģisku problēmu, nav problēmu ar estrogēna līmeni un citiem hormoniem, nav pāragra menopauze, nav vairogdziedzera problēmu, nav problēmu ar kādu vitamīnu trūkumu, nav tuberkulozes, nav problēmu ar nierēm un virsnierēm un sirdi, nav c hepatīta un HIV, nav hronisku iekaisuma procesu, nav limfomas un nav palielinātu limfmezglu vispār.
atliek psihosomatika un veģetatīvās nervu sistēmas traucējumi. laikam tiešām jāsaņemas aiziet pie psihiatra, jo psihoterapeite tikai plātīja rokas.

februāris

Posted on 2018.02.07 at 18:25
skan: Sonic Youth - Spinhead Sessions
Tags: ,
šodien bija otrā vai trešā reize, kad man kopā ar zirgu dodoties mežā, galvā ļoti spēcīgi rādās kāda savvaļas dzīvnieka tēls un mēs to dzīvnieku arī pastaigas laikā satiekam.
vienreiz, vēl Saļika stallī, man visu laiku galvā skanēja: "zaķis, zaķis, zaķis, zaķis" un, kad lēkšojām pa smilšu ceļu, tā galā, tieši mums blakus no krūmiem izlidoja milzu zaķis un aiznesās ieslīpi garām. šodien, jājot iekšā mežā, visu laiku domās uznira "stirna, stirna, stirna", tāpēc, kad bijām paveca, krūmaina izcirtuma vidū un zirgs sastinga un sāka ļoti ausīties, es jau uzreiz meklēju, kur tad nu viņa ir. un bija.šīs divas reizes laikam tādas spilgtākās, ko atceros, bet man liekas, ka ar stirnām bija vēl vismaz viena tāda. turklāt visi šie gadījumi ir bijuši tikai ejot kopā ar zirgu. es, protams, esmu redzējusi visādus savvaļas dzīvniekus arī bez zirga, bet tad parasti ir pēkšņi, negaidīti un bez iepriekšējas malšanās pa galvu.
diez kā tas darbojas? un, ko man darīt, ja kādreiz ejot dabā galvā sāk skanēt: "krokodils, krokodils, krokodils"?

Posted on 2018.02.06 at 23:20
Tags:
tvnet: Sniega un apledojuma dēļ valsts liekākajā daļā apgrūtināta brukšana

februāris

Posted on 2018.02.06 at 00:49
man:: rīt 8:45 jābūt sapulcē
skan: ASMZ Live 2005
Tags: ,
jūtos kā normāls tīnis - darba nav (it kā ir, bet nav, bet ir), kurīju gandžu (Northen Lights), skatos multenes (Mr. Pickles) un ceru, ka muteres sametīs naudu mašīnas remontam (sajūgs un spararats, bļe).

aprīlis

Posted on 2018.02.05 at 21:45
Tags: , ,
dzīvē ir miljons garlaicīgu dienu, kurās nav ko darīt, kāpēc tad visam foršajam jānotiek vienlaicīgi un savstarpēji ļoti attālās lokācijās?
piemēram, uz 7. aprīli ir pārcelts Mario Batkoviča koncerts, 7. aprīlī Tesa spēlē Tallinā un 7. aprīlī būs manu putnu kursu ekskursija uz Lubānu.
kā man tagad būt?

februāris

Posted on 2018.02.02 at 23:15
skan: Efrim Menuck - Pissing Stars
Tags: , , ,
Vija Celmiņš piestāv muzeja kupola zālei gandrīz tikpat labi, kā Boiko Sāls kristāli. atkārtoti apmeklēju "1243 ziņas", atkārtoti patika. pēc tam piezvanīju mammai, paziņoju, ka gribu ēst un, ka pēc stundas būsim. pasaulē joprojām nav nekā daiļāka par Vilnīti. un šodien iznāca mana mīļā Efrima Menuka jaunais soloalbis.

dzīvei būtu jābūt skaistai, bet man sāp gudrības zobs un līdz tikšanai pie manas zobārstes jāgaida vēl gandrīz viss mēnesis. toties man kaut kas ir normalizējies attiecībās ar tēvu. vairāk liekas mīļš, nekā kaitinošs. ceru, ka šī sajūta nav pārāk pārejoša.

februāris

Posted on 2018.02.01 at 23:24
skan: Tool - Jimmy
Tags: ,
īsi pirms mondiņam sapisās sajūgs

janvāris

Posted on 2018.02.01 at 00:51
man:: nezinu
skan: Esmerine - Snow Day for Lhasa
Tags:
ilustrētais janvāris )

janvāris

Posted on 2018.02.01 at 00:13
Tags:
Vispār es viņas taisīju dienu pirms Līgu ieraksta un iespējams jau esmu kādu sastāvdaļu aizmirsusi, bet

tofu-pīnatbatera bumbiņas )

janvāris

Posted on 2018.01.30 at 03:16
man:: kāpēc es neguļu?
Tags:
"A. J.: - Padomāsim, kas notiks nākamajā dienā - pēc tam, kad maisu saturs tiks nopublicēts. Man kā cilvēkam, kas to visu vēro no malas, patiesībā ir vienalga. Taču mani uzrunā skolotāja, kas trīsdesmit gadus ir mācījusi saviem skolēniem par latviešu kultūras darbiniekiem, stāstot, ka viņi bijuši izcilības. Kas notiks ar izglītības sistēmu, ar kultūru? Nu, nevar taču izlabot un sasmelt to, kas nepareizi izdarīts 1990., 1991. un citos gados. Ko ar šo «mantojumu» iesākt? Ja maisi tiks publicēti - un tas acīmredzot tā notiks -, būs dzimtas, kuras dzīvos ar štempeli uz pieres, kas nozīmēs - viņi ir zemāka kasta, viņiem radinieks ir bijis čekas aģents. Tas, kas tagad notiek, ir latviešu sarīdīšana. Kaitina, ka paši latvieši to neredz un nesaprot. Ir dažas emocionālas dāmas, kuras padomju laikos varbūt bērnudārzā gāja, bet tagad pieprasa publicēt aģentu sarakstus..."

ja skolotāji labi mācītu vēsturi un totalitāras varas darbības principus, tad nebūtu jāsatraucas, ka atverot čekas maisus sagrūs latviešu kultūra. drausmīgi stulba intervija.
es, piemēram, nejūtos emocionāla dāma, bet man ļoti gribas, lai atver čekas maisus, es ceru, ka varbūt varētu kaut ko vairāk uzzināt par savu vecvectēvu. lai gan viņš varētu būt arī no cita plauktiņa un atrasties nevis maisā, bet kādā kastītē (visdrīzāk Maskavā). un, ja viņam liekas, ka būs dzimtas, kas dzīvos ar štempeli uz pieres, tas nozīmē, ka viņš pats ir gatavs tos štempeļus spiest un džadžot. nešaubos, ka kādam būs nepatīkami, bet ir pagājis pietiekami ilgs laiks, lai normāli, izglītoti, ar veselo saprātu un emocionālo inteliģenci apveltīti pieauguši cilvēki gluži labi spētu čekas maisos atrodamo pārstrādāt.

Atpakaļ 20