maijs

Posted on 2019.05.17 at 22:29
Tags:
vēl es tiem, kas jūtas noilgojušies pēc grupas Dueta Kjū un kam drusku patīk teātris, iesaku apmeklēt šo izrādi.

maijs

Posted on 2019.05.17 at 22:23
Tags:
uff, nu pasaulē viss ir savās vietās. dzirdēju arī lakstīgalu. vairākas. vienkārši šogad nav tik tuvu pie mājām, toties ļoti tuvu ir pelēko strazdu kolonija. viņi ir ļoti skaļi un rosīgi, lai neteiktu vairāk. ņemas līdz pilnīgai tumsai un atsāk jau pirms trijiem naktī. tajā kņadā grūti sadzirdēt attālāku lakstīgalas pogošanu.

mēs nevaram kaut kā pa druskai noīsināt dažus citus mēnešus (piemēram, bezjēdzīgāko mēnesi gadā - fevrāli) un uz to rēķina uztaisīt garāku maiju?

Maijs

Posted on 2019.05.17 at 16:37
man:: Guļu zālē un anksēju
skan: Putni un vējš
Tags:
Joprojām šogad neesmu dzirdējusi lakstīgalu, bet tikko redzēju un dzirdēju divas svīres!!!! <3

maijs

Posted on 2019.05.13 at 15:19
Tags:
pavasaris provincē )

maijs

Posted on 2019.05.12 at 15:32
man:: sāp mugura un celis
skan: kāds no kaimiņiem pļauj zāli
Tags:
šogad kaut kā vieglāk ar dārzu iet. ne fiziski, bet psiholoģiski. mazāk trauksmes un vainas sajūtas. mamma arī liekas drusku nomierinājusies un vairs neliekas tik ļoti apsēsta ar to, lai par katru cenu neļautu man kļūdīties (un no tā kaut ko dabīgā ceļā iemācīties). tīri psiholoģiski (ne kādu konkrētu prasmju ziņā), palīdzēja arī tie mazie daiļdārzniecības kursiņi, kurus te provincē varēja bez maksas iziet rudenī. tur es sapratu, ka, ja vien tas nav nepieciešams primāri izdzīvošanai, tad dārzs ir vienkārši advancētāka smilšu kaste, kurā var darīt visu, kas patīk, vien ievērojot mazliet negrozāmus spēles noteikumus (tb gadalaikus un klimatiskos apstākļus un konkrētu augu vēlmes). un kā jau visās spēlēs - jo vairāk laika tām velti, jo augstākā līmenī vari tikt. man kopumā jau dārgu un laikietilpīgu hobiju pietiek līdz kaklam, tāpēc tas, ko man gribas panākt no dārza ir, lai viņš ilgtermiņā ir mazliet mežonīgs, mazliet noslēpumains, mājīgs, krāšņs un maksimāli pašpietiekams, tā lai ikdienišķā aprūpe būtu pēc iespējas vienkāršāka un mazprasīgāka. vēl man gribas, lai dārzs neizskatās pamests un nemīlēts un bēdīgs. manliekas, ka pagājšgad varēja redzēt, ka viņam trūkst mīlestības, bet es biju pārāk nepašpārliecināta, pārāk pilna ar vainas sajūtu, lai tur būtu vietas mīlestībai. bija arī ārprātīgi sauss visu vasaru. šogad es jūtos vairāk spējīga viņu mīlēt un ielaist viņa vajadzības savā privātajā telpā. vismaz pagaidām.
šobrīd cenšos uzturēt ar dārzu aktīvu dialogu, meklējot kompromisus starp viņa vajadzībām un manējām un neļaujot velnam paņemt visu roku. es arī jūtu, kā viņš sāk atvērties un pieņemt, ka ar viņu mēģina runāt citādāk, nekā runāts iepriekš. no tā izriet mani galvenie dārzkopības projekti, neskaitot pakāpenisku teritorijas pārplānošanu - mulčēt visur, kur man riebjas un riebsies ravēt, ierīkot augstās dobes ēdamajiem augiem, ieviest arvien vairāk skaistus un necimperlīgus daudzgadīgos augus (piemēram, pojenes), regulāri stiept no staļļa zirgu mēslus, lai atjaunotu augsni (īrnieces laikā zeme bija pārvērtusies pelēkās smiltīs) u.c.

dāviniet man mulčas maisus, kartona kastes (es lieku zem mizu mulčas kartonu) un lielus akmeņus (tos man vajag, lai pabeigtu iesākto garšaugu dārza projektu).

Maijs

Posted on 2019.05.08 at 01:56
Tags:
Šodien plosījos pa dārzu (tīrīju gadiem nekopto ceriņu džungļus un iekārtojām augstās dobes) un jutu sevī savu māti. Viņa bija manī, tāda smagnēja, koncentrēta un nopietna. Man likās, ka es pat kustos un brīžiem runāju kā viņa. Tas bija ļoti savādi un es nevaru teikt, ka ļoti patīkami. Zato es daudz izdarīju (un esmu pārgurusi, līdz nemaņai, gluži kā allaž mana māte).

Tā vispār uzsāku permakultūras un viduslaiku klosteru dārzu iedvesmotu augsto dobju projektu. Redzēs, kas no tā sanāks, katrā ziņā lielākā cerība ir uz to, ka ievērojami samazināsies obligātās ravēšanas apjoms, jo tā, lūk, man nemainīgi riebjas (atšķirībā no manas mātes).

P.S. https://www.dailymail.co.uk/news/article-6812447/Women-turn-mothers-33-research-shows.html

maijs

Posted on 2019.05.06 at 03:15
Tags:
ņā, ārā viss šobrīd mirdzošs, kraukšķīgs un kluss. zālīte, puķītes, ķiršu ziediņi. viss, viss, viss.

Posted on 2019.05.03 at 01:05
Tags: ,
apollo.lv: Nedrīkst pagriezt lācim muguru, jāsāk ritmiski iet, lasot dzeju, pamazām virzoties tālāk no dzīvnieka.

maijs

Posted on 2019.05.02 at 22:54
Tags: ,
ārkārtīgi priecājos par lietu, tikai drusku, drusku nesaprotu, kāpēc tam obligāti bija jābūt novembra lietum, kāpēc tas nevarēja būt maija lietus.

aprīlis

Posted on 2019.04.30 at 15:55
Tags:
es tik ēdu sparģeļus un mulčēju.
nupat gan laikam beidzās gan sparģeļi, gan mulča.

aprīlis

Posted on 2019.04.26 at 01:32
man:: rīt KKF dedlains
skan: Beth Gibbons & the Polish National Radio Symphony
šīs dienas onkulītis Nr2 - A. Kalniņa ielas kāda apmēram 4. stāva dzīvokļa plaši atvērtajā logā, ar muguru pret skatītājiem garāmgājēiem stāvēja puskails vīrietis tērpies vien maisveidīgos šortos, kuru augšmala veidoja V-veida ieloku, tādējādi par trešdaļu atsedzot viņa kailo, bālo pēcpusi un rāmi mazgāja logu rūtis.
idilles kvintesence Nr2.

Aprīlis

Posted on 2019.04.25 at 14:07
Onkulītis man pretī vilcienā - sākumā iedzēra aliņu, tad uzgrauza čipsīšus un tagad mācās spāņu valodu no milzīgas kaudzes ar kopētām uzdevumu lapām.
Idilles kvintesence.

aprīlis

Posted on 2019.04.25 at 01:00
Tags: ,
ļoti ilgojos pēc lietus. gaiss tik sauss un pilns putekļu, ka negribas kārtīgi elpot. tikai drusku, ar plaušu augšgaliem ātri ieraut kripatiņu gaisa - tik cik nepieciešams, lai turpinātu dzīvot. Rīgā īpaši pretīgi, bet arī provincē nav labāk. liekas, ka smiltis vienkārši karājas gaisā un šūpojas vējā. dārzā zeme izkaltusi un saplaisājusi kā tuksnesī. mana āda uzvedas līdzīgi. un zirgs klepo.

aprīlis

Posted on 2019.04.22 at 23:13
Tags: , ,
šī vakara izjāde - kā vietējais safari. vispirms gandrīz iejājām migrējošu zosu barā. viņas slinki pacēlās spārnos un palidoja mazliet tālāk, kad bijām jau pavisam blakus. pēc tam slaidā lokā ar kuplu, saulstaru gaismā liesmojošu, asti aizskrēja lapsa. tad meža ielokā satikām brīnumdaiļu staltbriežu pāri. ļoti dižragains kungs ar kundzi. ilgi stāvējām un viens uz otru blenzām, līdz briežu pāris cēli iegāja mežā. pļavā, otrpus grāvim, kliedza dzērves, briksnājā bungoja pelēkā dzilna, pāri galvām, sasaukdamies, laidās kraukļu bariņš. stirnas pa ceļam sastapām neskaitāmas + vēl visi tie putni, kurus joprojām neesmu iemācījusies atpazīt. noslēgumā krāšņs saulriets, ar milzīgu degošu greipfrūtu vēl visai augstu virs horizonta.
kad jau kopā ar bērzu sulu bačoku kāpu mašīnā, lai dotos mājup, dzirdēju pūčutēva saucienu.

vakar dārzā satiku ezīti un aizvakar pasaulē skaistāko vāveri. viņa man tepat blakus dzīvo, bet ir visai kautrīga un ļoti reti rādās acīs.

pasaule ir skaista, bet pavasaris vēl skaistāks.

aprīlis

Posted on 2019.04.20 at 20:14
Tags:
man ļoti, ļoti patīk mans zirdziņš. viņš ir tik skaists un labs un mīļš.

aprīlis

Posted on 2019.04.17 at 18:16
Tags:
kādu laiku īsti negribas šeit neko rakstīt. mani tas mazliet mulsina, jo iepriekšējā pieredze rāda, ka nerakstās posmos, kad man iet vai nu ļoti labi vai ļoti slikti. šobrīd it kā neliekas ne viens, ne otrs. vai arī es kaut ko ļoti neesmu pamanījusi.

aprīlis

Posted on 2019.04.06 at 23:08
man:: prokrastinēju steidzamu darbu
Tags:
sacīts - darīts, jeb atgriezāmies Kornetos skaistā un skaidrā laikā.
rezultātā nolēmām, ka nāksies atgriezties vēl. šoreiz nevis laikapstākļu dēļ, bet tāpēc, ka nevar nemazam tur tā visu vienā dienā iztaigāt. tur ir ļoti skaisti.

Korneti u.c. )

aprīlis

Posted on 2019.04.06 at 21:55
Tags: , ,
2. aprīlis Cērtenē )

marts/aprīlis

Posted on 2019.04.02 at 23:28
Tags: ,
3 dienās esmu noskatījusies 6 izrādes. ja pieskaita vēl vakardienu, tad 5 dienās - 7.
*Man on the Moon
*No Kids
*The Money
*This is Not a Safe Space
*Confessions of a Cockney Temple Dancer
*Fat Blokes
*Klitaimnestra

top 3 - 1. Fat Blokes; 2. This is not a Safe Space; 3. The Money

pierakstu, jo būs jāraksta atskaite komandējuma sponsoriem. varētu rakstīt jau tagad, bet nevar, jo jāprokrastinē.
kopumā bija labs brauciens. baigi daudz domu galvā, bet kaut kā nedodas rokās. lidinās apkārt un neļaujas racionālai verbalizēšanai. kas sūdīgi no atskaites rakstīšanas viedokļa.

marts

Posted on 2019.03.27 at 02:20
man:: jāguļ
rīt dodos komandējumā uz pilsētu, kuru kāds dzejnieks nosaucis par poētiskāko Anglijas pilsētu un, kurā pirmo reizi Eiropā ticis diagnosticēts sifiliss.

Atpakaļ 20