Posted by [info]krii on 2021.04.18 at 19:47
Man būtu jāsāk pieci neatliekami darbi, un es jau četras stundas prokrastinēju un audzēju paniku, nespēdama saprast, ar kuru lai sāk.
Esmu Buridana ēzelis kvadrātā.

Posted by [info]klusais_okeans on 2021.04.18 at 19:03
kuras ir jūsu mīļākās filmas par pašnāvībām?

Posted by [info]virginia_rabbit on 2021.04.18 at 14:00
Tags:

Posted by [info]usne on 2021.04.18 at 11:31
šodien:
Pozitīvo gadījumu īpatsvars pret testētajiem: 7%.
Lieldienu atbalss jau kļūst dzirdama?

Posted by [info]virginia_rabbit on 2021.04.18 at 11:15
Tags: ,
Simo ir pac-man pidžama un sonica zeķes, viņš uzmostas ar saullēktu un iet geimot

Posted by [info]aborigens on 2021.04.18 at 09:57
tie kuru dabā ir nepiekrist, vienmēr atradīs veidu kā atrauties no vispārējā sabiedrības virziena un iet savu ceļu. kamēr tie kuru dabā būtu bijis piekrist un iekļauties, ir postmodernisma atspārdīti.

Post-truth is an adjective defined as ‘relating to or denoting circumstances in which objective facts are less influential in shaping public opinion than appeals to emotion and personal belief https://languages.oup.com/word-of-the-year/2016/

As philosopher Lee McIntyre argues, the logic and core arguments of postmodern thought were adopted also by right-wing populists and alt-right activists: “Even if right-wing politicians and other science deniers were not reading Derrida and Foucault, the idea made its way to them: science does not have a monopoly on the truth. It is therefore not unreasonable to think that right-wingers are using some of the same arguments and techniques of postmodernism to attack the truth of other scientific claims that clash with their conservative ideology”

Un tad vēl ir tāds džeks Arnolds Eizers, kas 2015. gadā centās ieviest Postmodern Stress Disorder, diemžēl, nekas pārlieku izstrādāts, tik vien kā nosaukums stilīgs. Ķipa salasies medijus, saskaties vardarbīgas bildītes un no tā ej šaut cilvēkus. "Could lead to many false positives". Es drīzāk gaidītu, ka šādu saikni varētu meklēt saistībā ar panikām un depresijām.

Posted by [info]usne on 2021.04.18 at 10:28
vēl vakar iznesu uz dzīvi dārzā cimbīdju, abus citrusus, lauru koku, vīģi (iekštelpās to īpaši mīl uzgrauzt kaķi, abi) ausu puķi.
iegādāju jaunu rozmarīnu un arī atstāju ārā. mazliet uztrauc jaunedēļas nakšu solītā gaisa t, kas nokritīs līdz 2 grādiem.
mazliet pārsteidz augi, kuri nav pārziemojuši dārzā, tā ir salvija un Rasbainieka dotā jiftīgā nezāļpiparmētra. Izdzīvojušas ir lavandas, aktinīdijas, godži augs, pūkainā piparmētra, kas laukos izsala pirmajā gadā. vīnogas vēl ir uz jautājumu, bet lieku vairāk uz to ka ir dzīvas.
šorīt FB ieraudzīju tieši cik liela un kāda ir sakne 10 gadus vecai ģipsenei, bet pieņēmu lēmumu, ka lai aug tomēr dobē zem logiem. kaimiņiem rozes, man ģipsenes.

Posted by [info]usne on 2021.04.18 at 10:23
vakar izpiķēju tomātus, ir tuvu pie 50 gab. stādu. palika pāri puse kastītes ar neizpiķētiem. pagaidām neceļas roka izmest, bet nevaru saprast vai ir ok kādam atdot vai tos vispār kādam var vajadzēt ? šķirne "romantika" no rimčika ķekaru tomātu sēklām izdiedzēti.
šorīt iesēju 10. gab. arbūzu "sugar baby", pāri plika vēl vismaz tik pat daudz sēklu.

Jocīgā atmiņa

Posted by [info]kochka on 2021.04.17 at 23:56
Tags:
Pa ceļam uz mājām redzēju meiteni garā kleitā, bieziem cirtainiem matiem. Viņa uz brīdi apstājās, lai ciešāk aplūkotu mājas sienu, kur spraugas starp akmeņiem aicina izzināt noslēpumus. Man šķiet, ka šo meiteni šajā apkaimē biju redzējusi jau martā, kad viņa kopā ar puisi brauca ar elektroskrejriteni un smējās. Kleita vai mētelis viņai toreiz bija zaļā krāsā. Šodien viņa izskatījās nopietna, domīga un kleita bija pelēka, ar daudziem volāniem. Nav ne jausmas, kāpēc viņu atceros. Varbūt tāpēc, ka viņa iemieso kaut kādas asociācijas ar kino.

Posted by [info]bozena on 2021.04.17 at 23:33
Tags:
Rajona Edo Suši blaknes ir milzīgs daudzums salvešu un milzīgs daudzums marinēta ingvera. Abi paliek pāri, kad suši apēsts.
Ko dara ar salvetēm, zinu, bet ko iesākt ar veselu burciņu laba ingvera?
(Mana iekšējā vecmāmiņa čukst - nu nemetīs taču ārā ēdienu).
Konkrēti mana vecmāmiņa tiešām nemeta ārā (karš, pēckarš), viņai no visa sanāca ēdams ēdiens. Ja ne citādi, tad vismaz mērce. Domāju, ko viņa būtu pasākusi ar ingveru.

Posted by [info]krii on 2021.04.17 at 16:32
Vai tikai man neiet tviteris, vai arī globālie ļaundari to ir salauzuši visiem, lai nespēlējas?

Posted by [info]bozena on 2021.04.17 at 15:08
Izvārīju nātru zupu. Izskatās pēc žļurgas. Un tā arī garšo. Nācās pielikt skābenes.
Vēl būs nātru-olu-loku pīrādziņi. Tas nav tā, kā izskatās. Vienkārši radiniece man bija salasījusi skaistas jaunās nātres. Nemetīs jau ārā.
Par nātrēm man ir stāsts, varbūt jau kādreiz esmu stāstījusi. Kad gaidīju Līzi, pirms kādiem gadiem 23 ap šo laiku, pāris mēnešus dzīvoju Vācijā, zaļajā Braunšveigas pilsētiņā. Viņiem tuvu pilsētas centram bija tāds kā krūmājs, paliela aizaugusi teritorija, kurai cauri tecēja upīte un bija izveidots gājēju un velosipēdistu celiņš. Tur auga skaistas, jo skaistas nātres.
Un tad man uznāca grūtnieces trakums pēc nātru zupas. Nebija gan tā, ka iepriekš katru pavasari būtu ēdusi nātru zupu. Bet pēkšņi man nātru zupa sāka rādīties sapņos.
Ņēmu šķēres un tašiņu un līdu krūmos pēc nātrēm. Garāmejošie vācieši drusku tā kā skatījās, bet domāju, ja kāds kaut ko jautās, teikšu, ka mani sauc Elīza, un man ir 11 brāļi gulbji.

Posted by [info]az on 2021.04.17 at 10:33
visu izdarīju. happy and loved and grateful and home. thank u, life.
brokastīs dabūju pirmo karsto cinnamon bun. cos you are and that is enough. jāiet ūdenī.

Astra Z

Posted by [info]ingmars on 2021.04.17 at 09:56
Izstāvēju rindu, saņēmu pirmo poti pret COVID-19. Otrā pote pēc 12 nedēļām.

Cov

Posted by [info]ingmars on 2021.04.17 at 07:26
Stāvu garā rindā uz vakcināciju pret COVID-19.

Dumpsterdiving Reimagined: Olio: £381

Posted by [info]217 on 2021.04.16 at 23:17
Tags:
Rītdien atkal par brīvu savāksim caur Olio aplikāciju mežonīgi milzīgu kasti ar ēdienu, ko Tesco atdod, jo šodien produktiem beidzās termiņš. Maizi var teikt vairs nesanāk pirkt vispār, tikai nenoorganizētos gadījumos, ja galīgi izbeigusies svaigā un R. nav izņēmis no saldētavas saldēto laicīgi un viņam jātaisa todien uz darbu līdzi maizītes.

Olio saka, ka kopā caur šiem jau esam savākuši par brīvu paiku, kas būtu izmaksājusi £381, bet es neteiktu, ka tas būtu tīrais ietaupījums, jo šādi vācot misenei paredzēto ņemam arī to, ko pa savu naudu nepirktu, nu, piemēram kkādus sagrieztos gatavos dārzeņu maisījumus vai bagels vai maizi tādos kvantumos, lol mums 1/4 no vienas saldētavas ir ar maizveidīgajiem aizkrauta.

Pārsvarā, viss ir ēdams. Ir sanācis pāris salātpakas tomēr izlidināt, jo dabonam jau ķeskainas. Bet daudz maz tagad ir skaidrs jau, ka vislabāk ņemt maizes/miltu izstrādājumus, vai dārzeņus, kas veseli vai sagriezti lielos gabalos, jo tad kvalitāte būs tāda, ka vēl nedēļu vismaz turēsies. Pārējais ir kā pagadās. No Pret A Manger viss ir ēdams vēl vairākas dienas.

Svaigas dilles arī rīt būs :)

Atgādināja, kā mēs kādreiz bariņā vilkām balaklavas un gājām tumsā vaktēt Spices konteinerus, bet notrusījām, jo laikam apsargi pīpēja pārāk tuvu, un gājām mājās ēdot kazenes tur, kur tagad Spice Home atrodas. Bet vismaz bija jautri :)

Astrassvētki

Posted by [info]virginia_rabbit on 2021.04.16 at 19:24
Tags:
ūuu, ūuu, bloody hell, effing bastards!

antivakseru pareģojumi nepiepildījās - cilvēki paši nāk un potējas

Posted by [info]virginia_rabbit on 2021.04.16 at 18:09
Tags: ,
mamma, es tev pateikšu, kāpēc tu esi pasaule! jo pa tevi staigā mazas ērcītes

(rāda zīmējumu ar gadalaikiem) šis ir rudens koks, šis ir ziemas koks, šis pavasara koks un šis ir o-mega-pavasara koks.

Posted by [info]misene on 2021.04.16 at 15:23

Posted by [info]klusums on 2021.04.16 at 16:23
Es nu jau vairākas dienas netieku vaļā no domas, ka cilvēki mani ienīst, es cilvēkiem nepatīku. Un vispār jau ir tā, ka ne vienmēr esmu sociāli izveicīga, mēdzu kaut ko sačakarēties, izturēties dīvaini vai nepiemēroti. Nemāku (vai arī nav atbilstoši/pieklājīgi) interesēties par lietām, kas interesē otrā, bet izrādīt interesi par to, kas neinteresē arī ne vienmēr izdodas. Es nemāku lasīt cilvēkus, bet vēl ļaunāk ir tas, ka viņi melo un slēpj savas emocijas, tāpēc īsti uztrenēt savu spēju lasīt cilvēkus es arī nevaru. Nu jā, un rezultātā es cilvēkiem nepatīku, to ka ienīst mani, nu tas jāatzīst ir pārāk skaļi teikts, pat, ja tā jūtos. Man pat īsti netraucē sajūta, ka es nekur neiederos, to ir salīdzinoši vieglāk pārdzīvot.

33min

Posted by [info]az on 2021.04.16 at 12:55
šodien pārpeldēju visu ūdeni, bet nebija gana, peldēju vēl līdz atnāca tik liels miers, ka gandrīz aizmigu ar sauli sejā. mirkli nezināju, ko darīt, bet saule uzvarēja. varbūt omītes dēļ.

ņāmiņu dienu

Posted by [info]virginia_rabbit on 2021.04.16 at 12:12
caur mācību kambara durvīm skan audzinātājas spalgais: "Eižen, tu uz māmiņu dienu sacerēsi par savu māmiņu dzejoli, bet tam jāpaliek noslēpumā"

Posted by [info]virginia_rabbit on 2021.04.16 at 11:13
mans pašnodarbinātā slogans varētu būt:
tulkoju un rakstu visiem woke pa lēto un nenožēloju neko!

Posted by [info]az on 2021.04.16 at 08:00
šorīt braucu gar upīti, ievas jau zaļo. bang bang.

Posted by [info]krii on 2021.04.16 at 05:25
Bet mīļo Kurvjziedīt! Kad tev pavasaris nav bijis hārdkōrs!

Posted by [info]slikts on 2021.04.15 at 16:15

Čaneloju Gedroicu un nosūtīju LTV vadītājam vēstuli


no need for a nanny

Posted by [info]ingmars on 2021.04.15 at 14:46
Es atbalstu pilngadīgu cilvēku tiesības izvēlēties riskēt ar savu dzīvību un veselību, kā arī darīt ar savu ķermeni to, ko viņi vēlas. Cilvēka dzīvība un ķermenis pieder viņam pašam.

selfish gene

Posted by [info]az on 2021.04.15 at 13:13
we can think of two divergent sexual "strategies" evolving. there was the large-investment or "honest" strategy. this automatically opened the way for small-investment exploitative strategy. the honest ones became eggs, and the exploiters became sperms.
the female sex is exploited, and the fundamental evolutionary basis for the exploitation is the fact that the eggs are larger than sperms

piedzīvojums

Posted by [info]ingmars on 2021.04.15 at 11:28
Divi čehu studenti aizbrauc uz Amsterdamu un pa abiem apēd vienu brauniju.

google sheets -> xls

Posted by [info]arkls in [info]pajautaa on 2021.04.15 at 11:12
Kā varu eksportēt Google sheets dokumentu (ar pievienotāt bildēm "Insert in cell") uz .xls formātu, lai bildes nenobrūk no savām piesaistītajām šūnām. (Bildes samazinās mazas un sastājas kolonnā un mazas)

Eksportējot uz PDF, viss strādā lieliski.

Lietoju Mac, .xls atveru tikai ar Numbers, Openoffice vai Quickpreview.

nope

Posted by [info]ingmars on 2021.04.15 at 10:37
Man nav īpaša viedokļa, piemēram, par BLM kustību, jo es dzīvoju Latvijā, nepavadu laiku ASV centrētos atbalsu kambaros un, kad domāju par politiku, tad manas domas pārsvarā ir par Latvijas un ES politiku. Manuprāt, daudzi ir pamanījuši tendenci internetā atrodamo amerikāņu politisko diskursu tieši piemērot vietējām vajadzībām, kā rezultātā cilvēki iesaistās karstās diskusijās par lietām, kuras ir aktuālas vienīgi tālu pāri okeānam. Es tajā nepiedalīšos, paldies, lai citi iet un spēlē "antifa pret alt-right".

P.S. Es ilgi neesmu dzirdējis kaut ko tik stulbu kā "vakcīna pret narkotikām". Mums nākotnē vajag arī vakcīnu pret vispārēju jautrību, lai cilvēki negūtu traumas, lecot uz galvas ūdenī, un nebrauktu pārgalvīgi ar auto.

Posted by [info]san on 2021.04.15 at 09:29
Tags:
Esam atgriezušies Lauziņās. Sildam ķepiņas pie ugunskura un atceramies ziemeļus.
Te ir visi stāsti no ekspedīcijas

Un daži episki video.

https://youtu.be/82ja_QijbywTjakta FTW

https://youtu.be/y6W9EksJ4UATjakta hut

https://youtu.be/0uX1zU_pZz0Diena uz ezera

Posted by [info]klusums on 2021.04.14 at 21:31
Izvēle - rīt slikta atzīme vai arī tagad(!) sāku mācīties. Man riebjas upurēt savu miegu. Man arī besī, ka es esmu tāda nejēga, kas laicīgāk to nespēja izdarīt un joprojām jūtas kā nejēga, kas visu tikai sačakarēs nevis sagrābs kaut ko pēdējā brīdī. Un vēl kursadarbs... viss būtu labi, ja man būtu vēl kādas divas nedēļas laika, bet pirmdien ir melnrakstam jābūt gatavam (kas principā ir pabeigts darbs un tad vadītājs izvērtē vai tur vispār ir kas jēdzīgs un vai visu pārrakstīt līdz nodošanas laikam). Nu... ja melnrakstu nenodod laicīgi, tad ir mīnus viena balle nevis beigta balle. Un rīt kontroldarbs, ja nemaldos pie šī pasniedzēja vajadzēja būt sekmīgai atzīmei kontroldarbā, ja ne, jāpārraksta, kas prōtams ir problēmu atlikšana uz vēlāku, bet... man jau laikam jāsamierinās, ka es nevaru kā "visi" un "kā man šķiet pareizi". Un pat ja būs tizla atzīme un nebūs jāpārraksta, nu akdievs! Man lielākoties ir labas atzīmes. Maģistros es tikšu, ja pat neiropsiholoģijā būs kaut kas viduvējs vai pat četri.

[aiziet paskatīties savas atzīmes]
"Vidējā svērtā atzīme A un B daļas kursiem = 8.476". Gribas uzreiz par tām zemākajām (2x7) atzīmēm besīties. Kognitīvo psiholoģiju uz leju pavilka tas, ka man uznāca melnie uz eksāmenu. Un kritiskā domāšana - man nebija iespējas apmeklēt nevienu lekciju un lielāko daļu semināru + tas, ka nespēju daiļi un kritiski izteikties gala esejā. Daļēji, jo nezināju ko, ko no manis sagaida, bet es neesmu arī tik daiļrunīga or smth. Anyway... norakstāma neesmu. Mans gala mērķis nav labas atzīmes, bet gan pabeigti maģistri, lai varu strādāt jomā. Jā, zināšanas ir būtiskas, bet augstskola nav vienīgais un ar augstskolu arī nekas nebeigsies, es pat nedomāju kursus, lai kļūtu par terapeitu, bet tas, ka regulāra izglītošanās ir *būtiska* arī tad, kad ir pabeigts ar papīru. Es domāju, ka man nekad nepazudīs vēlme (un cenšanās) būt labākai, kā esmu. Tas pat mierina.

Jebkurā gadījumā šobrīd svarīgākais - savākt savus nervus. Atzīmes ir indikators cik labi man tas izdodas. Ok, tagad ir meh, jā, es netieku galā, bet tas praktiski jau ir pagātnē. Svarīgākais ir šeit un tagad, nav vērts pārmest sev par pagātni. Ir jāsavāc savi nervi tagad. Man ir pat labi rīki, kas darbojas. Un nervu savākšana ir labākais un gudrākais, ko es sev varu nodarīt. Un miegs, lai tiek man arī tas miegs, ko nu vairs. Negribu sevi sodīt, labāk satikšos ar sekām. Svarīgi ir turpināt censties.

Posted by [info]krii on 2021.04.14 at 19:51
Cik labi tomēr, ka man nav nedz mašīnas, nedz ieroča.
Cirvis gan ir, jā...

Posted by [info]rasbainieks on 2021.04.14 at 18:28
runājot par šitāmte "civilizāciju un vērtību sadursmēm", es te tā iedomājos
mums ir t.s. tradicionālo vērtību piekritēji, un šai grupai ir apakšgrupa, kura dara visu, lai viņiem būtu pēc iespējas vairāk bērnu
bet, jo vairāk tev bērnu, jo lielāka iespēja, ka kāds no viņiem būs homoseksuāls
ko ar šo paradoksu?

mašīnu pasaule, vāģi ar acīm un pistolēm

Posted by [info]virginia_rabbit on 2021.04.14 at 18:12
Tags: , ,
Tiklīdz "VW Touareg" vēlējās nogriezties uz G. Astras ielu, "BMW X5" tam aizšķērsoja ceļu un sāka šaut pa atvērto aizmugurējā pasažiera logu.

igaunijas modelis

Posted by [info]ingmars on 2021.04.14 at 10:45
Varbūt mēs jau dzīvojam Igaunijā?

manas domas

Posted by [info]ingmars on 2021.04.14 at 10:38
Es domāju, ka pēc visa, kas noticis, extranjero ir jāizdzēšas no cibas.

Posted by [info]teja on 2021.04.14 at 09:32
man pietrūkst, ka LV oligarhu un noziedzīgo shēmu bīdītāju dinastijās (jo pašlaik jau noteikti ir uzaugusi otrā un pat trešā paaudze) celtos kādas melnās aitas, kas cīnās par labu pārvaldību vai vides aizsardzību vai personu ar invaliditāti tiesībām.

Posted by [info]slikts on 2021.04.14 at 02:56

Vēl par patieso “kanceļu kultūru”: Ungārija pirms pāris gadiem aizliedza dzimtes studijas, tieši ierobežojot akadēmisko brīvību, un cits labējo mīlulis, Bolsanaro, vēršas pret filozofiju un socioloģiju vēl plašāk. Tā ir galēji labējo kampaņa pret veselām izpētes jomām kā tādām ar virkni nopietniem piemēriem pasaulē, un argumentācija tam būtībā ir tā pati “kultūrmarksisma” sazvērestība.


Posted by [info]bozena on 2021.04.13 at 23:26
Tags:
Suņa dēļ esmu iepirkusi pārgājienu zābakus un drēbes, jo mums jāstaigā. Šodien maz nogājām, tikai septiņi ar pusi km. Bet labā brīvdienā varam noiet 15 - 20.
Būs taisnība tam kinologam kurš teica, ka sunim patiesībā dzīvoklī ir īstā vieta - viegli savācams, civilizēts kustonis. Režīms, kārtība.
Bijām aizbraukuši vasaras mājā pastrādāt. Tur nācās Sauraju siet pie ābeles, jo mums nav vērā ņemama žoga. Agrāk te vispār nevienam nebija žogu. Tikai dzīvžogi. Tā bija kaut kā pieņemts, varbūt pat bija tādi noteikumi, ka to vairs atceras. Un ko līdzētu žogs, ja kungs māk izlīst pa vārtapakšu? Samurajs jau nebēg, viņš neklaiņo, tikai aiziet līdz ielas galam iepazīties ar patīkamajiem kaimiņiem un apriet tos viņaprāt durikus, kas aiz drāšu žogiem. Un tad atrodas pēkšņi no nez kurienes ar zināmu pārteiguma izteiksmi purniņā. Jūs mani saucāt? Es jau tepat biju!
Vai, piemēram, izlec no kaimiņdārza ar kaut ko, kas neptīkami atgādina beigtu peli vai kurmi, zobos un sāk objektu rīt lieliem kumosiem. Viņa peļu diēta man liek pacelt vienu uzaci. Un otru nolaist. Domāju par uzpurni.

Ietekme un māņticība

Posted by [info]piecis on 2021.04.13 at 22:54
Šodien cilāju baļķi. Gana smagu, lai nebūtu viegli pacelt, gana garu, lai būtu problemātiski manevrēt. Tad es izdzirdēju savā galvā Vairas uzrunu: "mēs esam stipri, mēs esam vareni ..."

Runājot par 13. datumu: atlicis bija izrakt pēdējo bedrīti šodienai. Tādu, uz septiņdesmit centimetriem, lai varētu tur iedabūt smago, nemanevrētspējīgo baļķi. Iepriekšējās visas bedrītes izdevās ļoti ātri, bet te - apmēram 40 centimetru dziļumā priekšā akmens. Tāds konkrēts. Ar lāpstu neizkustināms, ar lauzni neaizķerams, ar āmuru nesasitams. Pēc vismaz pusstundas cīņas, akmens padevās tikai krievu lamuvārdiem. Atbalstos ar roku pret baļķu čupu atpūsties un atvilkt elpu. No baļķu starpas izlien pirmā pamodusies lapsene, daudz nedomādama uzlido pa taisno man uz rokas un iehujārī tā, ka joprojām pirksts piepampis. Tikai nav precīzi skaidrs no kā - no tā, ka lapsene iekoda vai no tā, ka es viņu ar lāpstu nositu.

Posted by [info]rkktzd on 2021.04.13 at 22:11
skrīnšrots

Posted by [info]virginia_rabbit on 2021.04.13 at 21:43
Tags:
Poll #21437
Open to: All, results viewable to: All

.

View Answers

kosmoss
19 (63.3%)

haoss
11 (36.7%)


Posted by [info]virginia_rabbit on 2021.04.13 at 19:43
Tags:
Vecmamma: mūsu ciemā visi atsaka Astra Zeneka, bet es pateicu "jā", jo jūs man teicāt. Tad nu es pirmā iešu potēties. Televīzijā teica, ka Zeneka mainīs nosaukumu, lai cilvēki vairak piesakās.

Posted by [info]virginia_rabbit on 2021.04.13 at 17:51
Tags: , ,
man patīk skatīties uz tavām spalvām, ta ir tāda pasaule, kurā varetu dzīvot kāds maziņš

Posted by [info]rasbainieks on 2021.04.13 at 17:36
starp citu, fun fact uz tā fona, ka latvijā ģimenes ārsti nevarot vairs atrast nevienu, kurš gribētu astra ženēvu zenecu un drīkstētu potēties (pārspīlēju tikai mazdrusciņ)
no vjetnamas, uz kuras strikti slēgto robežu atvēršanu mēs te šaurā lokā esam šaušalīgi gaidījuši, sāk pienākt pirmās cerīgās ziņas
vēršot vaļā robežas potētajiem, bet tikai ar tām vakcīnām, kuras ir apstiprinātas lietošanai vjetnamā
tās šobrīd ir tieši divas – astra zeneca un sputņiks

Posted by [info]klusums on 2021.04.13 at 16:04
Turpinu (caur piespiešanos un ar prokrastinēšanu) strādāt ar vizualizācijām un pārliecībām. Jāsaka, visai interesanti. Dažas pārliecības ir smagas un grūti kustināmas, kuras vienā dienā nevar paveikt (Piem, man neizdosies, esmu sliktākais cilvēks zemes virsū un cilvēki mani ienīst), citas atkal atrisināmas pāris minūšu laikā. Nezinu vai ir vērts īpaši pierakstīt kāds ir bijis ceļš cauri pārliecībām, kad tās ir atrisinātas, tās kļūst tik garlaicīgas un nekādas, ar katru šūnu jūtu, ka nav par mani. Turklāt ar savu woo woo metodi es tās varu atrast pāris minūšu laikā gandrīz vienmēr. Bet tomēr reizēm gribas brīnīties.

Piemēram tagad, kad es mēģinu sevi pārliecināt, ka man izdosies lietas, to atrisinot man nākamajā dienā tāpat bija milzu trauksme un nekas negāja uz priekšu. Un izrādās man ir bail no tā, ka man izdosies. Un kāpēc? Un te seko visas sliktās pasaules lietas - mani nicinās, mani nemīlēs, no manis novērsīsies utt. Vēlāk to pašu varēju attiecināt arī uz darīšanu kā tādu, ne tikai izdevušos darīšanu. Pie pozitīvajām afirmācijām un vizualizācijām pilnīgi galva sāpēja. Jā, nav nekās jaunums, ka man uz darīšanu ir klemme, bet šie teksti neviļus liek domāt no kurienes tas. Par to paliek smagi un domīgi, kaut gan konkrēti nekā sakāma nav.

Varbūt beidzot man man pagātne paliek pagātnē. Kā izbalējušas bildes. Īstenībā pat pāris dienas atpakaļ es liku pārliecību, ka pagātne ir pagātnē, es esmu šeit un tagad. Laikam pagājusi arī uz vēlāku pagātni, jo tā jau tas bija kā pozitīvā pārliecība pašpārmetumiem, ka divas dienas esmu izniekojusi nespējot saņemties. Tā ir jauka apziņa, ka pagātne ir pagātnē, es jau sen tā uzskatu, bet nekad nebija tik dziļas pārliecības par šo.

Posted by [info]slikts on 2021.04.13 at 14:56
Tags:

Par konservu vajāšanas kompleksu un “kanceļu kultūras” morālo paniku: tā ir groteska diskusija, ja to nostāda perspektīvā. Labējo maize un sāls ir nevis vienkārši vajāt, bet legāli vajāt sev neērtus uzskatus; tiešs nesens piemērs tam ir poļu rakstnieks, kuru mēģina sodīt par to, ka viņš (pamatoti) nosauca prezidentu Dudu par “debilu”. Cits piemērs ir Krievijas “LGBT propagandas” likums, kas būtībā kriminalizē cilvēktiesību aizstāvību. Vietējie iesalniekveidīgie, kas runā par “LGBT ideoloģiju”, principā vedina uz to pašu, un mēģināt vēlreiz sašleserot Satversmi ir solis uz to. Tieši tāpat, atsaldēti “ienaidnieku saraksti” ir iebiedēšana. “Kriminālmarksisma” jēdziens pastāv kontekstā ar vēlmi kriminalizēt politisko opozīciju. Langai nesen bija domugrauds, ka lietot vārdu “naciķi” esot kriminālpārkāpums.

Tikmēr kas ir pretējie piemēri? Alvis sūda Hermanis, kurš pats sevi Vācijā nokancelēja par rasismu, un kurš joprojām ir ietekmīgā amatā, un kuram nav ne mazāko problēmu tapt sadzirdētam sabiedrībā? Tikmēr par to, ka viņu iedrošinājās kritizēt, Kultūrkaru Satori nupat publicēja anonīmu šļuru, kurā nosauca kritiķi par alkoholiķi.

Vai piemērs kancelēšanai ir tas, ka nespēj ievērot Twitter noteikumus? Twitter ir pilns ar antiwoke cilvēkiem, un, lai panāktu, ka tevi izmet, ir jādara kaut kas īpašs (jāspamo, jāuzmācas, jāpārkāpj likumi vai tamlīdzīgi).

Un tad ir ikdienišķā apmelošana: piemēram, es pilnīgi pamatoti par šo varētu vērsties policijā.

Tas viss arī tiek attaisnots ar cirkulāru loģiku: mums ir jāvēršas pret viņiem pirms viņi vēršas pret mums. Tas nekas, piemēram, ka man ir gadiem konsekventi pausti uzskati pret autoritārismu; cilvēkiem, kuri paši šķiro diktatorus sliktajos un labajos (kā Ulmani), tas netraucē mēģināt pārmest autoritārismu, balstoties izplūdušās asociācijās.


Posted by [info]lilja_brik on 2021.04.13 at 14:34
nevainība ir līmeni augstāk nekā inovācija.

vai varbūt labāk lietot "naivums", žēl, ka latviski nav pietiekami neitrāla vārda šim prāta/jūtu stāvoklim, kam nebūtu nedz seksuālu, nedz noniecinošu konotāciju.

Atpakaļ 50