Augusts 2017   01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

Bibliotēkas

Posted on 2017.08.16 at 15:19
Reizēm nesaprotu, pēc kādiem kritērijiem bibliotēkās klasificē grāmatas. It īpaši t.s. "jauniešu literatūru". Piemēram, J. Gordera grāmata "Apelsīnu meitene" atrodama tikai bērnu bibliotēkas plauktā, savukārt Dž. Grīna "Mūsu zvaigžņu vaina" - pieaugušo nodaļā. Lai gan abu grāmatu lasītāji varētu būt viena vecuma. Bet nekas. Tā tikai tāda piekasība, jo bērnu grāmatu nodaļa atrodas turpat blakus un nekur tālu nav jāiet.

Rozā kaķu spilventiņi

Posted on 2017.08.01 at 23:11
Tags:
Kopš ieviesu Svītija personību, man ir iepatikusies rozā krāsa. Atliek paskatīties uz kaut ko rozā un kļūst priecīgāk.

Literatūras skolotāja

Posted on 2017.07.28 at 18:06
Mūzika: Ansis - Bērni
Tags:
Autobusā maza meitenīte stāstīja pasaku, bet likās, ka viņas mātei viss apnicis un nevar sagaidīt pasakas beigas. Pēc vairākiem izsaucieniem "klausies tālāk", meitenītei šī vienaldzība apnika un pasakas beigas norāva. Nē, šis nav nekāds apsūdzības ieraksts, jo varbūt arī man šķistu apnicīgi,ja katru dienu man stāstītu pasakas, kā princese meklē un atrod savas māsas.
Beigās izrādījās, ka sieviete, ko noturēju par meitenes mammu, ir viņas vecmāmiņa, kas man vidusskolā mācīja literatūru.

Muļķīgs dzejolītis iesākumam

Posted on 2017.07.25 at 00:04
Mūzika: Sleep Party People - I'm not human at all
Tags: ,
kad notix tas kas nekad nenotix
kad piepildīsies tas kas nav paredzēts
kad atnāx tas kas nav gaidīts
kad neatnāx tas kas ir gaidīts
kad nepiepildīsies tas kas ir paredzēts
kad nenotix tas kas vienmēr notix

tad būs citi dzejolīši

1973

Juris Kunnoss

Pink Floyd

Posted on 2017.07.23 at 22:30
Tags:
So you run and you run to catch up with the sun But it's sinking.

Asociāciju spēle

Posted on 2017.07.23 at 18:43
Mūzika: Joni Mitchell - Shine
Tags: ,
Grūti saprast, kāpēc pateicu tārpi par vārdu kāposts. Lai gan kāpostlapas ēd ne tikai kāpuri, bet arī gliemeži. Varbūt tāpēc, ka vēlāk kāpuri izaug par baltiem taureņiem.

Saistībā ar šo spēli gribēju pārlasīt Čapeka krājumu "Stāsti no abām kabatām". Diemžēl grāmatu kāds ir izmetis. Bet nekas. Pēdējā laikā es visu uztveru diezgan mierīgi.

Par vispārzināmo prāta dzīvi

Posted on 2017.07.19 at 02:07
Mūzika: Sufjan Stevens - Neptune
Laikam jābūt radikālam sapņotājam, lai spētu noticēt, ka eksistē absolūtā brīvā griba. Un vai es vienmēr varu ietekmēt savas domas? Pēdējā laikā cenšos atbrīvoties no sajūtas, ka nekas nav īsts un viss ir tikai prāta konstrukcija. Jo es vairs negribu dzīvot sapnī, pat ja tā šķiet tāda kā nolemtība. Bieži vien apjukums par to, kas ir īsts un kas nav, kļūst pat lielāks. Aizspogulāja valstībai nekad nebūs beigu, pat ja tās esmu izdomājusi krietni sen. Jaunas zināšanas, mīlestība un prieks. Bet vai ar to pietiek?

Pēdējā laikā prieka ir ļoti daudz. Taču ir pazudis virziens. Tāpēc arī sajūta, ka nekas vairs nav manās rokās. Pat ja es varu runāt, kustēties, kaut ko radīt, izdarīt izvēles, kļūdīties, meklēt atbildes, no jauna mēģināt radīt savu pasauli, apmainīties ar zināšanām.

Ko es uzzināju un iemācījos šīs dienas noslēgumā

Posted on 2017.07.05 at 20:24
Mūzika: Piano Magic - Music won't save you from anything but silenc
Tags:
Kāda jēga kaut ko par sevi stāstīt un skaidrot, jo runāšana kļūst bezjēdzīga? (vārdi nonivelējas un kļūst par tukšu skaņu). Tāpēc labāk izvēlos klusumu un atpūšos no nemitīgas runāšanas, jo dzīvē ir daudz svarīgākas lietas. Kādas? Piemēram, koncentrēšanas uz sevi, savām interesēm, pašizaugsmi. Nav jēgas tērēt savu enerģiju tam, lai uzturētu socializēšanās iespējamības ilūziju, iesaistoties muļķīgos konfliktos un drāmās.

Jāņi

Posted on 2017.06.25 at 19:27
Tags:
Pasaule ir tādā krāsā, kādā ir tava iztēle.

Draudi

Posted on 2017.05.25 at 22:44
Tags:
- Ja daudz muldēsi, nākamo stāstu rakstīšu par tevi.
- Nu un? Ja galvenais personāžs būšu es, tev nesanāks interesants stāsts un neviens to nelasīs.

Nav jau nemaz obligāti jādodas ārā

Posted on 2017.05.19 at 20:33
Tags: ,
Paskatījos pa logu un pamanīju, ka pa zaļo zāli aizlavās melns kaķis. Nez, vai kaķu spēlē man varētu ieskaitīt vienu punktu par šo?

Sapņu pasaules iemītnieki

Posted on 2017.05.11 at 02:34
Tags:
Izrādās, ka Ziepniekkalnā ir Putnu, Spārnu un Sapņu iela.

Man klājas tik labi, it kā tā būtu konspirācija

Posted on 2017.04.30 at 19:36
Mūzika: The Cure - A Chain of Flowers
Tags:
Starptautiskajā dejas dienā "uzdejojām valsi". Pēc stundas vienā no dzīvākajām pilsētas ielām, kur nav nekādas floras un faunas, man garām noplivinājās raibs tauriņš, parādot mēli muļķīgajām divkāju iedomām par spēju lidot. Savukārt vakardienas lietus dienā manas acis aizmigloja krāsains lietussargs un bērnu spēļu laukumi. Tāpēc zaudēju modrību un manā pasakā bruņinieks vairs nespēja izglābt princesi. Pasaule uz brīdi nogrima pelēkā apātijā.

Taču par spīti visam joprojām nespēju beigt sajūsmināties par mikrorajonu kaķumīļu izdomu, ierīkojot šiem dzīvnieciņiem aizvien foršākas slēptuves un barotavas. Viss pagaidām ir līdzsvarā.

Ja vēlies dabūt laukā no galvas kādu dziesmu, iestati to kā telefona zvana skaņu

Posted on 2017.04.28 at 17:01
Tags:
Tā nu tas notiek. Zombijstāvoklī ievelies autobusā ar nodomu izgulēties, bet laikam tomēr neesmu tik miegaina, jo spēju saklausīt aizmugurē sēdošā pasažiera telefona zvana melodiju, kas ir grupas Mixeri dziesma "Esi reāls". Ļoti labs soundtreks šīs dienas pirmajai pusei manā dzīvē. Darbi ir nodoti, bet paralēlajā realitātē nav izdarīts nekas.

Muzejs un izklaides

Posted on 2017.04.24 at 15:44
Mūzika: Земфира - Деньги
Tags:
No vienas puses, es labi saprotu tos Ņujorkas intelektuāļu gaušanos, ka Ņujorkas Modernās mākslas muzejs kļuvis par tādu kā lielveikalu, kur cilvēku pūļi nāk izklaidēties un pavadīt brīvdienas. Taču man diezgan labi patīk muzeja darbinieku rīkotie publiskie izglītības pasākumi. Un viena no piedāvātajām spēlēm muzejā šķiet līdzīga ALIAS - http://moma.org/momaorg/shared/pdfs/docs/learn/moma_everyones-a-critic.pdf

Under attack White calmly plays Qg6

Posted on 2017.04.14 at 11:15
Mūzika: Linkin Park - Forgotten
Šaha spēlēšana mani nomierina, jo tur, tāpat kā dzīvē, neļaujos provokācijām. Pat ja pretinieks grib iedzīt manu Dāmu stūrī, mierīgi spēlēju tālāk un turpinu domāt gājienus uz priekšu līdz visi slazdi sabrūk. Reizēm šķiet, ka arī dzīvē daudz ko var atrisināt, paliekot mierīgam.

Kontrasti

Posted on 2017.04.08 at 21:14
Cik forši, ka viss sakrita tā, ka šīvakara LALIGABAS pasākumā uzstājās arī Uldis Bērziņš. Tā es atcerējos, cik neparasti un jauki skan turku valoda, kā arī savas nedaudz trakās un smejošās turku paziņas, savus pretmetus. Nezinu, kāpēc pēdējā laikā mani vairāk uzrunā citu valstu poētu sarakstītais, lai gan ar prātu saprotu, ka daudzi latvieši raksta ļoti kvalitatīvu dzeju.

3

Posted on 2017.04.07 at 13:43
Tags:
3. autobuss ir tieši tāds, kā Annas Auziņas dzejolī. Pļavniekos tas tiešām ir tik miegains un apātisks,ka brīžiem pat nesaproti, kāpēc esi vēl šeit. Taču pēc 3. janvāra ielas pieturas autobuss pamatīgi šašūpojas un sāk traukties āātrāk. Un tad var domās lidot.

Novirzīšanās no iepriekšnoteiktā maršruta

Posted on 2017.04.03 at 23:40
Mūzika: Vagabon - Cold Apartment
Neviens nekad nav sapratis, ko man nozīmē garas pastaigas vienatnē (apmēram piecu stundu garas). Droši vien nevienam nekad tas nav šķitis normāli, ja vazājies tik ilgi bez pārtraukuma. Gan bijušajiem darba kolēģiem, tā saucamajiem draugiem un paziņām. Pat dīvainākais droši vien ir tas, ka pēc tādām pastaigām nemaz nejūtos pārāk nogurusi. Man ir daudz vairāk enerģijas nekā tad, ja laiku pavadu sēžot vai guļot.

Dzīres aiz slēģiem

Posted on 2017.03.28 at 13:14
Mūzika: Edavārdi - Man vajag ticēt
Tags:
Sapnis, kas atkārtojas. Tukšas pilsētas ielas bez cilvēkiem, bez satiksmes. Daudz skaistu, majestātisku ēku. Taču to varenums ir smagnējs un nomācošs. Iespaidīgi pieminekļi bez dzīvības. Sastingums ik uz soļa. Iespējams, tas ir mans spoguļattēls. Cilvēks bez emocijām. Redzamas tikai prāta celtnes. Taču lielākoties redzams nav nekas.

Atpakaļ 20