Maijs 2024   01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

Brīvdienas ar putniem

Posted on 2024.05.06 at 21:59
Tags:
Viens no labākajiem brīžiem brīvdienās bija vakar, kad vienkārši sēdēju, skatījos uz zaļumu kokos un centos ieklausīties putnos. Netālu no manis nolaidās mazs putniņš, iespējams, žubīte un sāka dziedāt tik skaļi, ka gandrīz aizkrita ausis. Vnk nebiju pieradusi, ka kāds putns dzied gandrīz man līdzās. Taču jutos ļoti pagodināta, ka putniņš nelido prom un tik dzied un dzied. Varēju mierīgi izpētīt krāsas, formu, pat nesaskumu, ka nav nekas paņemts līdzi skicēšanai. Pirmo reizi mūžā laikam pie manis tik tuvu bijis kāds putns, ja neskaita pīles, gulbjus, baložus, zvirbuļus un vārnas. Paldies, bija ļoti skaisti.

Mazās sakritības un trauslā robeža starp dzīvi un grāmatu

Posted on 2024.05.01 at 21:29
Mūzika: Icarus - White Hinterland
Tags:
Vakar gāju uz darbu kājām un forši izmirku siltajā lietū. Caur salijušajām brillēm viss rādījās tik izplūdis un fragmentārs, bet nekādus negadījumus uz ceļa neizraisīju. Tad saule mani nedaudz izžāvēja. Arī apmetnis bija mani pasargājis no samirkšanas. Pēc darba vilcienā lasīju grāmatu, kur galvenajam varonim lietusgāzes laikā patika aizvērt lietussargu un priecāties par ūdens pieskārieniem uz sejas.

Šodien bija skaista diena kādas mazpilsētas saulē pie jūras. Jo vairāk eju kājām, jo vairāk viegluma. Sajūta, ka viss smagums nokratīts nost.

Kopš atgriezies skaidrs prāts, nemitīgi daudz ko analizēju un redzu 10000 soļus uz priekšu, pat ja ne vienmēr tas ir vajadzīgs. Rāmā dzīves plūsma beigusies?

Sākumskolas skolnieču telefonsaruna

Posted on 2024.04.27 at 17:20
Tags: , ,
A: Skolā katru dienu jālasa. Apnicis!
B: Ej prom no tās skolas! Mums nekas nav jālasa, ir tikai dziedāšana.
Iejaucas mamma: Nav tādu skolu, kur nebūtu jālasa.
A: Dzirdēji? Nav tādu skolu, kur nav jālasa!
B: (..) Mani mīļākie priekšmeti ir matemātika un mūzika.
A: Manējais datorika.

Kad pazaudējam savu balsi, iestājas izmisums, bet, kad atrodam patieso...

Posted on 2024.04.26 at 12:40
Vai balss ir kā pirkstu nospiedumi, kas katram cilvēkam ir unikāli?

Sinonīms vārdam apmācies laiks

Posted on 2024.04.25 at 16:00
Tags: , ,
"Kad ir laiks fotografēt, vienmēr priekšā deķis".

Aiz maskas vienmēr ir cilvēks

Posted on 2024.04.23 at 02:06
Tags:
Vakar izlasīju Luīzes Pastores grāmatu Šis ir mans seriāls. Sen vairs neesmu nekāda tīne un arī tā nejūtos, bet grāmata ļoti aizkustināja. Lieliski uzrakstīta. Lai gan atšķirīga, bet noskaņas ziņā nedaudz atgādināja filmu Tizlenes. Nu tādā ziņā, ka pat ārēji stilīgie cilvēki var justies nedroši par sevi, vai viss ar viņiem ok. Un, jā, skaista meiteņu draudzība pāri visam. Dažas reizes pat paraudāju un pārdzīvoju līdzi. Arī deviņdesmito gadu beigu labs atspoguļojums, kaut gan man tur atgriezties negribas. Pati grāmata ir daudz dziļāka un nopietnāka nekā mans virspusējais apskats šeit (nāk miegs), redzēju pat sapnī kā galvenā varone manā vietā pasaka stingru nē, jo zina, kas viņai dzīvē ir svarīgākais, savu ceļu (sapnis bija par mani, bet kā filma, lomas manā vietā tēloja citi, daudz jaunāki cilvēki, tāpēc beigās šķita, ka nav nemaz par mani, jo tādā veidā tiek dota iespēja iepazīt daudzas citas man līdzīgas planētas). Vienā no grāmatas atvērumiem ir tests, kur var noteikt, kurš grāmatas varonis tu esi. Es, protams, sanācu pieaugušais, tātad par viņu grāmatā ir diezgan maz:)
Bet vispār tas bija pats vieglākais tests manā mūžā, kur nebija nekas daudz jāprāto, tikai jāseko norādēm, atbildot ar jā vai nē. Tev ir brilles? Jā. Tu noslēpumaini klusē vai mūžīgi vāries? Drīzāk pirmais nekā otrais variants, lai gan droši vien esmu kaut kur pa vidu, taču tik garlaicīga varianta tur, protams, nav. Tas arī viss, jau klāt testa rezultāts: "Apsveicu! Tu esi Juris! Tava superspēja ir tavās hameleonbrillēs - tu redzi citiem cauri kā rentgenā un tev sāp tas, ko tu viņos ieraugi. Tāpēc tev nav humora izjūtas un citi tevi var uzskatīt par sausiņu."

Uzraksts nr. 10

Posted on 2024.04.20 at 11:30
Tags: ,
I believe in power of tears.

Akmeņi un domas

Posted on 2024.04.19 at 23:31
Mūzika: Desperate Journalist - Hollow
Šajā pelēkajā un aukstajā dienā galvā sāka skanēt dziesma, kuras nosaukumu pa dienu nevarēju atcerēties (tikai tagad atnāca), bet videoklipu gan spēju labi vizualizēt, jo varbūt pati dziesma nemaz tā neuzrunāja. Klipā galvenā varone satika dažādus cilvēkus, kuri pēc sarunas aiz sevis atstāja akmeņus. Beigās jaunajai sievietei bija pilna soma ar akmeņiem, ko varētu interpretēt kā vainas sajūtu, cilvēku pārmetumus vai citu problēmu (smagumu) uzņemšanos. Varbūt pat nevajag nodalīt. Pēc darba aizgāju uz parku salasīt dabas materiālus darbnīcai. Neko neplūcu, ņēmu to, kas zemē nokritis, jo vajadzēja tikai piecus, plus akmeni. Viss salasījās tik viegls un gaisīgs, pat skaists ķiršu koka zieds mētājās zālītē. It kā gaidītu tieši mani. Vēl dīvaini aptvert, ka pavisam nesen jautājumi: kur es esmu? kāpēc esmu šeit? šķita tikpat ikdienišķi kā elpošana. Un tie parasti radīja tādu kā drošību un mazināja apjukumu ik reizi, kad tos uzdevu. Savādi aptvert, ka jau kādu gadu tādus sev vairs nevaicāju, jo svarīgāk bijis vispār piecelties, kustēties, nokļūt no viena punktu uz citu utt. Varbūt tiešām smadzenes ir tik garlaicīgas, ka visu šo laiku bijušas aizņemtas ar to, lai es izdzīvotu, nevis reflektētu? Bet nu ir tik laba sajūta, ka atkal spēju domāt! (Ja vien tā nav ilūzija, ka domāju, hehe)

Dungoju

Posted on 2024.04.18 at 23:46
Mūzika: Keitija Bārbale - Drāšu žogs
labāk nebūtu no sevis aizbēgusi
mājupceļš ir garāks aklai bezmugurkaulainai..

Mānīgā drošība

Posted on 2024.04.14 at 00:38
Mūzika: Girl in red - I'm back
Šķiet, ka pirmo reizi pa ilgiem laikiem naktīs vairs nelecu no gultas vairākas reizes, lai pārbaudītu, vai esmu aizslēgusi durvis. Un katru reizi tas ir mani tā kaitinājis, jo galīgi nav man raksturīga šāda apsēstība. Vienubrīd pat galvā pazibēja stulba doma, ka tas man no kāda ir pielipis. Protams, uzreiz to noraidīju kā absurdu un neloģisku, labi vēl, ka tik daudz saprāta man piemīt. Tikai ziemā uzzināju, ka tādas darbības veikt ir raksturīgi daudziem cilvēkiem, kad pēc sāpīgiem pārdzīvojumiem vajadzīga drošības sajūta.

Intraverta lēciens ekstravertuma bezdibenī

Posted on 2024.04.12 at 20:50
Tags: ,
Šodien apstaigāju apkaimes skolas un ļoti noguru. Ceļā uz atlikušo apciemojamo ēku šķita, ka esmu kļuvusi par 100 kilogramiem smagāka, tik grūti paiet, it kā man būtu uzkrauts viss pasaules smagums un nastas. Norakstīju šo nogurumu uz negulēto nakti. Bet tad notika kaut kas savāds. Kad iznācu no skolas un viss bija beidzies, smagums bija pazudis. Likās, ka ir pieauguši spārni un var pat lidot, jo esmu pēkšņi kļuvusi vieglāka par pūciņu. Varbūt tiešām esmu uzņēmusies nepareizos darbus. Man šķiet, ka tikai daļēji esmu iemācījusies būt par aizsargājošo pieaugušo savam iekšējam bērnam, ja skolas joprojām nedaudz biedē. Uz brīdi no drošās un paredzamās pieaugušo pasaules mani izsita gaisā jūtamais pusaudžu apjukums, bailes, nedrošība un mulsums.

Uzraksts nr. 9

Posted on 2024.04.12 at 04:00
Tags: , ,
"I'm not weird. I am limited edition."
(c) uzlīme tīņu žurnālā


Nezinu kādā sakarā tas teksts uzjundīja manī Išiguro romāna "Klāra un saule" noskaņas.

Mājīgums

Posted on 2024.03.26 at 22:24
Mūzika: Soko - No more home, no more love
Ar katru dienu viss šķiet aizvien gaistošāks, bet vai tāpēc būtu jāatsakās no domas veidot skaistu vidi sev apkārt? Novembrī,gatavojoties Ziemeļvalstu nedēļai, beidzot izlasīju Mazo Hygge grāmatu, par kuru sākotnēji smīkņāju, ka par tik vispārzināmām lietām nelasīšu. Šķiet, ka to pagātnes augstprātīgo daļu sevī vairs nepazīstu. 

Bet nu kopš grāmatas izlasīšanas ik pa laikam iedomājos par grāmatplaukta izveidi kāpņutelpā. Tikai, protams, neko nedaru, jo mājās esmu vakaros, kad cilvēki grib atpūsties, turklāt manas komunikācijas un socializācijas spējas dienas beigās ir izsmeltas. Un vispār šaubos, vai kaimiņi to sapratīs un atbalstīs. Jā, esam tikai šeit uz laiku. Kad pamazām rodas māju sajūta, atkal jādodas prom. Visgrūtāk laikam būs darbā pateikt par aiziešanu. No jauna jātrenē drosme.


Baltā krāsa jeb trīs grācijas

Posted on 2024.03.25 at 23:55
Tags: ,
Marta sākumā manā vāzē nonāca trīs rozes. Balta, sarkana un rozā. Izskatās, ka vislabāk pie manis jūtas baltā, joprojām lepni izslējusies stāv vāzē. Šķiet, nemaz nedomā par novīšanu kaut pagājušas divas nedēļas. Rozā sākumā šķita sanīkusi, bet, kad pārliku atsevišķā vāzē, atžirga un arī ilgi turējās. Šodien gan savīta. Laikam vissliktāk pie manis klājās sarkanajai. Jau pirmajā dienā nolieca "galvu" un tā te nonīkuļoja kādas piecas dienas. Iespējams, ka pirmo reizi novērtēju, cik rozes ir skaistas, lai gan šīs puķes man nekad tā īsti nav patikušas. Bet nu varbūt es tagad gandrīz visur sāku saskatīt skaisto, pat komposta bļodā dārzeņu mizu nejaušie krāsu salikumi fascinē. Nezinu, varbūt tiešām esmu jau nojūgusies vai vienkārši jautrībai un līdzsvaram pierakstu šādus niekus, jo par skumjo negribas te.

Svētdienas vienmēr ir skaistas

Posted on 2024.03.24 at 21:45
Tags: , ,
Pēc tik daudziem raibo tauriņu pavasariem aprīlī, šodien pirmo pamanīju balto. Jau martā. Gāju pa pilsētas klusākajām vietām un dzirdēju tik dažādu putnu dziesmas. Var teikt, ka no cilvēka skatpunkta, pabiju dabas koncertzālē.

Komiski, ka ieejot vienā no manām mīļākajām kafejnīcām, skanēja The Cure dziesma Friday I'm in love. Par pārsteigumu, mani tā nekaitināja, bet no prieka gribējās dejot, pat ja neesmu iemīlējusies. Varbūt vienīgi dzīvē.
Vēl atcerējos, ka pirms mēneša te skanēja Edija Vedera melanholiskā Society. Reizēm patīk uzspēlēt šo mazo sakritību mūzikas spēli. Skumjākais, ko šodien redzēju, bija melns kaķis bez astes.

Noklausīta saruna

Posted on 2024.03.23 at 20:29
Tags:
"Bet varbūt mēs visi esam idioti? Kurš būs tas gudrais, kas uzņemsies atbildību?"

Pastkarte pavasarim no ziemas

Posted on 2024.03.19 at 23:58
Tags: ,
Tikai tagad iedomājos, ka oficiālās pavasara atnākšanas priekšvakarā nupat būšu izlasījusi bērnu dzejas grāmatiņu par sarežģītajām ziemas un pavasara attiecībām (Ieva Samauska - Pavasaris lapsas alā).

Uzraksts nr. 8

Posted on 2024.03.17 at 14:55
Tags: ,
Ja tu te sēdi, tad tu esi.

Migranti

Posted on 2024.03.16 at 09:44
Tags: ,
Šorīt redzēju, kā viena putnu grupiņa atgriežas mājās.

Uzraksts nr. 7

Posted on 2024.03.15 at 09:22
Tags: , ,
Padoties aizliegts.

Atpakaļ 20