Posted by [info]pirmslietus on 2023.05.29 at 23:31
Atsekoju Skapim.

Posted by [info]ulvs on 2023.05.28 at 22:45
Dievs faking svētī Latviju!

Posted by [info]pikaso_ on 2023.05.28 at 19:59
dārzeņu kastē šonedēļ bija rabarberi. tik ļoti sapriecājos par tiem, ka palūdzu iemest tos tā pavairāk, lai varu visas bērnības garšas sataisīt. galvenokārt gribēju rekonstruēt baltmaizes - rabarberu sacepuma garšu no bērnības. bet bez baltmaizes.

šodien ķēros kūkai klāt. izmantoju našķoties Zanes recepti, kas pa lielam raksturo smilšu mīklas, sviesta kūkas un rabarberu savienojumu. un sanāca tik brīnišķīgi, ka esmu pārsitusi visas savas cerības par bērnības garšu un vēl pacēlusi to augstāk. protams, ka arī mazliet improvizēju recepti, jo ne visas lietas bija pieejamas un ne visas gribēju izmantot.

un pavadīju brīnišķīgu svētdienu ar māmuļu. un iedevu viņai līdzē kasti ar kūkas gabaliem, lai priecājas. kā arī ierādīja man rabarberu morsa recepti.

vēl tik daudz rabarberu palicis, ka morsošu un kūkošu vēl kādu brīdi. bet nākošos, ja vēl būs likšu saldētavā ziemai, kad uznāks kāre pēc svaiguma un pavasarīguma/vasaras sajūtas.

Posted by [info]virginia_rabbit on 2023.05.28 at 19:43
un kā tad motokross ar blakusvāģi?

par geimingu

Posted by [info]martcore on 2023.05.27 at 11:28
esmu nolēmis šovasar vēlreiz iziet visu ģeniālās videospēles bioshock triloģiju, vai laikam pat trīsarpusloģiju
piļīju pirmo, kur startā ir stāsts par to, ka rinoplastija ir fašisma ideju uzvara
visādi masefekti un bērnu batlrojāļi ir nonēfojuši manu šūtinga skillu

dies, kur smagi atgūt to atpakaļ, ja neesi gadu spēlējis normālus šūterus

nolikt no kātiem papucīti? (papucītim ir tikai ložmetējs, granātas un raķetes, paldies dievam, ka nav atombumbas vai kā tāda)
ar trīs seiviem uz "normal", kuros man bija katru reizi stratēģija, kā gūt panākumus, un visi tie beidzās ar kārtējo raķeti feisā + annuālo "F" uz pirmās palīdzības koferi
šī horroršūteru figņa ir daudz dramatiskāka par pirmo far cry, kurā vismaz bija skaidrs, kur iet un ko darīt

kaut kādā brīdī nelīst zem kamerām. būt pacietīgam. būt ļoti kreatīvam - normālās šūteru fiškas pirmajā biošpkā ne īpaši strādā, tas nav jums half-life, doom vai quake.
katrā aspektā darīt visu kvalitatīvāk.
tikai tā var saprast, ka pirmais bioshock ir nereāli skaista videospēle ar sirdi satriecošu dizainu, lielisku stāstu un fenomenālu geimpleju.

Posted by [info]nistagms on 2023.05.26 at 11:16

Latvija, Latvija, Latvija!

Posted by [info]ulvs on 2023.05.25 at 22:56
Jāatzīst, ka tik, cik man sanācis redzēt (un tas nav daudz, jo sāku tik no spēles ar Šveici), Latvijas izlase šogad spēlē sev netipiski baudāmu hokeju (Ar to es domāju - beigās uzvar). Prieks skatīties. Nav vairs nepārtrauktā spēle savā aizsardzības zonā un truls metiens pēc metiena pa mūsu vārtiem. Tiešām būs palīdzējis jaunais treneru korpuss? Vai arī tas, ka tēvzemes bērni spēlē uz savas zemīte palielina viņu Willpower un Resolve status par +20%? Iespējams abi.

Dievs svētī Latviju!

Par mūzikas spēli, aparatūru un būšanu par vājāko ķēdes posmu

Posted by [info]ulvs on 2023.05.25 at 13:30
Pēdējā laikā izdzīvoju pazemīgu (humbling) pieredzi saistībā ar t.s. musicmanship.

Tagad, kad man ir laba basa aparatūra- viss nepieciešamais, lai dārdinātu pagrabos, pļavās un stadionos-, esmu sapratis, ka savā mūzikas sistēmā es esmu vājākais ķēdes posms, a bottleneck if you will. Un kā nekāda jauna muzikālā aparatūra nemainīs šo faktu.

Tā ir patīkama apziņa - ka viss, kas man tagad atliek, nav atkarīgs no naudas, bet no paša gribasspēka. Jo skaidrs, ka mūzikas teorijas pamatu apguve nav saistīta ar talanta esamību vai neesamību, bet gan gribu un pacietību. Tīra graindošana.

Jāatzīst, es agrāk biju sasodīti spītīgs cilvēks - neizmantodams youtube mūzikas pamatu tutoriāļus (un tagad jau chatGPT, kas man ļoti jauki izskaidroja par SUS akordu veidošanu). Jūtu, ka pus gada laikā, kopš paralēli fokusējos uz teoriju, mana spēlētprasme un muzikalitātes izjūta ir augusi.

Tai pat laikā apzinos, ka, ja visi nokļūtu pie šīs atziņas, mūzikas instrumentu tirgus nebūtu diezko priecīgs. Cilvēki pārstātu pirkt pedāļus un instrumentus, cerībā, ka tas darīs viņus laimīgus (nespējot līdz galam īstenot laimi muzikāli bāzes teorijas nezināšanas dēļ; been there, fel that).

Posted by [info]authenticity on 2023.05.25 at 09:02
Vnk nav vārdu (pieklājīgu), lai aprakstītu to vājprātu, kas notiek Rīgas centrā.

Posted by [info]pirmslietus on 2023.05.25 at 01:07
Miegainības testā ieguvu 8 punktus. Mājas darbā miega apnojas tests. Drusku vēlāk viņa uzkāpa ceriņā un netika vairs lejā. Mazliet kā ceļamkrāns palīdzēju ar nokļūšanu uz zemes.
Neatradu laimītes ceriņos, bet citur.

—-

Posted by [info]meness_berns on 2023.05.24 at 20:45
2002. gads
———————————-

RL: Kā jūs komentētu Borisa Berezovska izteikumu, ka Krievijā atdzimst nacisms? Ka vācu nacisms salīdzinājumā ar to ir bērnu spēle?

Pozners: Es diezgan labi pazīstu Borisu Abramoviču Berezovski, un viņš, bez šaubām, ir gudrs cilvēks, kurš prot ļoti pārliecinoši argumentēt vienu vai otru uzskatu. Un — vienādi veiksmīgi. Taču es viņa spriedumiem par Krieviju šodien nepievērstu nopietnu uzmanību. Tos diktē pavisam konkrēti mērķi. Runājot pēc būtības, ja nacisms rastos Krievijā, tas būtu šausmīgāks nekā Vācijā. Taču es tādu iespēju nesaskatu. Jā, ir grupējumi, īpaši jaunatnes vidū –– lai gan ne tikai –– kas ir acīmredzami nacistiski orientēti. Ir ārkārtīgi spēcīgi izteikts šovinisms. Varas iestādes nevēlas tam pievērst uzmanību, nevēlas ar to cīnīties, nevēlas atzīt, ka tā ir. Jā, tas ir fakts, ka Krievijā šodien ir vairāk nekā 300 izdevumu, kas ir acīmredzami nacistiski. Atsevišķi sabiedriski darbinieki, gubernatori, militārpersonas nekautrējas publiski paust uzskatus, kas sasaucas ar nacistiskiem, tas arī ir fakts, un fakts, ka viņi netiek sodīti. Taču Krievijā, manuprāt, nav nekā tāda, kas atgādinātu Vāciju, teiksim, īsi pirms nacistu nākšanas pie varas.

Kad gulošais mostas

Posted by [info]inese_tk on 2023.05.24 at 11:45
biju pierezervējusi sev divas vietas šovakar, 19:00, cirkā uz zombiju slēgto pirmizrādi (īstā pirmizrāde aiznākamnedēļ Helsinkos un rudenī Rīgā), bet mani nācēji netiek. kāds grib atnākt paskatīties?

https://www.kvadrifrons.lv/play/49

UPD: viena vieta aizņemta, otra vēl brīva.

nEtIcAmAs eMocIjAs

Posted by [info]ulvs on 2023.05.24 at 00:11
Latvija tika ceturtdaļfinālā, jo es apzināti šogad neskatījos hoķi. Vienkārši zināju, ka kārtējo gadu skumji zaudēsim (ja nebūtu iedarbināts Lielais Hadronu Pātrinātājs, simts punkti būtu papisuši kā parasti), tāpēc negribēju lieki tērēt nervus. Katru reizi, kad skatījos agrāk, latvieši vienmēr smagi aplauzās.

Labi, labi, jāatzīst, es tomēr skatījos kādas 2/3 šī vakara spēles pret Šveici.

Dievs svētī Latviju, mūs dārgo tēviju!


P.S.
Tāpat zaudēsim Zviedrijai ceturtdaļfinālā

Posted by [info]virginia_rabbit on 2023.05.23 at 22:45
E apjucis: "es sēžu kambarītī, animēju
un dzirdu, ka kaimiņš pa laikam skaļi saka LATVIJA"

Posted by [info]pikaso_ on 2023.05.22 at 17:59
kristāliņi.

īss pēdējo mēnešu apskats

Posted by [info]ulvs on 2023.05.22 at 01:01
Kopumā universitātē iet apmierinoši. Gatavojos otrajam administratīvā procesa kontroldarbam, kas būs rīt 16.30. Nevaru sagaidīt nākošo pavasari, kad būs garām visi priekšmeti un kursa darbs, lai varētu uzrakstīt bakalaura darbu un noslēgt šo pārāk ilgo posmu.

Cibā iegriežos bieži, taču izmantoju to vairāk saviem pierakstiem. Varbūt reizi nedēļā ieeju draugu listē, leitestus kopš šizofrēniķa uzvaras gājiena aiztikt negribas. Sliktas asociācijas.

Kopš marta cenšos vismaz divreiz nedēļā apmeklēt trenažieru zāli (sanāk diezgan labi). Nepilnos 3 mēnešos esmu ieguvis diezgan maskulīnu muskuļu definīciju. Jāpiestrādā vēl pie vēdera un kājām. Mugura in progress. Bet par to nav stāsts. Es jūtos dzīvē nesalīdzināmi labāk un pārliecinātāk, mana atmiņa un runasspējas ir uzlabojušās. Manuprāt, tas ir patētiski, ka cilvēks nav spējīgs apmeklēt zāli, uzstājot, ka viņam nepatīk tā publika. Kāda publika? Tur iet visi - resnie, dumjie, skaistie, vidējie, tievie. Tur iet cilvēki, kuri lietas labā kaut ko vēlas darīt nevis kurnēt uz savas aizspriedumainās, smalkās dirsas.

Kopš atkal studēju un trenējos, manī ir pieaudzis nepatikas apjoms pret cilvēkiem, kuru argumenti par kaut kā neizdarīšanu man vienmēr šķituši gaužām nožēlojami un balstīti nevis patiesā spēju apcerējumā, bet emocijās. Var teikt, ka es vairāk trigerojos no citu neizdarības un slinkuma. Priecātos, ja mani tikpat triggerotu paša neizdarība. Jo tā joprojām ir prevalenta vienība, kas grauž mani.
Potenciāla neapzināšana un neīstenošana ir ne tikai noziegums pašam pret sevi, bet sev mīļajiem un tuvajiem.

Uz neredzēšanos.

Posted by [info]virginia_rabbit on 2023.05.21 at 08:54
man vajag ideju, lai pamostos

Posted by [info]honeybee on 2023.05.20 at 20:19
Tas īsais relax mirklītis, kad tulkojums ir ne tikai pabeigts, bet arī pašizlasīts un nosūtīts redaktorei.
Šoreiz pārsteidzoši tīrs, lai arī tulkots lielākoties kaut kādos dīvainos apstākļos. Bet varbūt žanrs vieglāks (kvalitatīvs čiklits).

Posted by [info]nistagms on 2023.05.20 at 17:04
Mūzika: Nick Cave & The Bad Seeds - A Box for Black Paul
Ir pieņemts kaut kāds konkrēts stāvdrāžu izraisīto avāriju upuru skaits, kas jāsasniedz, lai tie beidzot tiktu aizliegti Rīgā? Tas katrā ziņā palielinās šķietami strauji.

Posted by [info]pirmslietus on 2023.05.16 at 16:00
Jaunajā (nu jau tekošajā) gadā apņēmos nekrākt. Pēc nedēļas gaidāma pirmā konsultācija pie miega speciālista. Cik neierasti ir apdeitoties par šo maija vidū. Vēl neierastāk ir tas, ka šī ir pirmā apņemšanās, kuru plānoju īstenot.

Vakars kapos bija pasakains. Nav brīnums, ka Varde tik bieži iet uz turieni.
Raiņa pieminekļa ansamblis, manuprāt, būtu izcili piemērots skapja branču un drag cilvēku pasākumu rīkošanai. Ir erotika, ir skatuve, ir grieķiskas kolonnas latviski kantaina, mazliet pelēka kaļķakmens izpildījumā. Dodiet Bruno 3 dienas un mūsu gejisko kultūrvietu skaits augs griezdamies kā ābele uz āderes.

Atpakaļ 20