sheesh.

> Jaunākais
> Arhivētais
> Draugi
> Par sevi
> Pajautā man.
> previous 20 entries

Oktobris 8., 2015


09:55 - Choose life or Choose file
1.
Rīts uz nosarmojušajiem logu stikliem, uz kuriem pietrūkst siltuma uzvilkt smailijus. Uz ietves guļ gabalos salūzusi gaisma, ko asfalta dzirnas minošās pēdas pasper nost. No ābeļu zariem ir lielākoties pazudis prieks, palikušas tikai vēsas antonofkas. Autobusa pieturā stāv svaigi pamodušos vakardienas bulciņu smarža. Cilvēki arī stāv, pirmajās šā gada šallēs un cimdos. Un iet garām. Viņi ir, nevis lai ļautos bulciņām, bet lai vilktu arklu savos sapņu dārzos, urbtu ilgu šahtās un raktu kaismju atradnēs, kur kanārijputniņi nomaļos stūrīšos kāsē un pusdienlaikā spoguļojas izsviedrētās kafijas glāzē.

2.
Un viņi kustas. Un mēs kustamies — pa aritmiskām virsmām, aritmētiskām upēm un artēziskiem līdzenumiem, un no aisbergiem mūs sargā tikai titāniku airbagi, kuri tālredzīgi ir piepūsti tuvu klāt. Dienas krastos mums māj pilsētas sirdī iemūrēts dzejnieks, līksmi tiesneši nāk inventarizācijas inkvizīcijā, bet izsauktie ugunsdzēsēji un glābēji izpesta internetā iesprūdušu mākslīgo intelektu. Šahtās un dārzos dzirksteļo skaņas un pie zemajiem griestiem līp klāt irdeni teikumi. Dienas rit kā parasti.

3.
Kad maiņa beigsies, iebiezināts vakars vēl grebs laika asaras vēlu, un Ājūrvenēra pie griestiem iedegsies planšetēt jaunākās ziņas. Ar pirksta pieskārienu iegrūdis sīkziņu sakaru jūrā, tu katru tavas dzīves minūti atkal augšupielādēsi jūtūbē 48 stundu garumā un pēc tam atkal noregulēsi sevi uz septiņiem divdesmit. Un caur gaismas lauskām, caur rūtainu rūgtumu, caur uztūkušiem prātiem rīts uzaudīs sevi pa virsu vēlai vakardienai.

Un izrāde “Viens cēliens” trijos cēlienos turpināsies.

(ir doma)

Oktobris 7., 2015


13:29
Šodien piedalījos Saeimas komisijas sēdē — un pietika ar to ~50 minūtes šauro spraudziņu, lai redzētu tumsu. Viss jau ir korekti un laipni, bet process, pats process — sīkumu grumbuļainā saskaņošana, dokumentu ceļošana pa gariem gaiteņiem, lai pēdējās durvis būtu kā priekšpēdējais lauciņš spēlē Cirks ar stāvajām kāpnēm atpakaļ uz leju — tas ir tāds Sīzifa ceļš, kas noslīcina horizontus un izšķīdina diennaktis sekunžu sīknaudā. Kārtībai ir jābūt, dokumentiem jābūt v porjadke, par to diskusiju šeit nav un nevajag. Un tomēr, tomēr — nez, cik daudzi no šajās telpās sastopamajiem kādreiz sapņoja bīdīt Lielo Politiku, līdz attapās esam vien nebeidzamās rekursijās iestrēgušu dokumentu virzītāji.

(ir doma)

Oktobris 5., 2015


18:54
Nāk tumšais laiks, neaizmirstiet pagādāt stilīgus atstarotājus )

(16 raksta | ir doma)

Septembris 28., 2015


15:23
Piecus gadus un 1,5 biroja krēslus vēlāk mans work-at-home krekls, kurā apvienota atbilstoši kontrastaina ērtības + ieraduma vs. estētikas kombinācija, ir kļuvis arī par manu pirmo kreklu, kam ir izdilusi mugura. #sliktiieradumi

(9 raksta | ir doma)

Septembris 20., 2015


15:29
[info]unpy, ir kāda joma, kurā latviešiem ir bijusi ļoti liela, pat ja tikai netieša loma pasaules vēsturē, un tā ir saistīta ar nacionālisma dzimšanu. Stāsts ir par vienu no romantiskā nacionālisma ideju lielajiem ietekmētājiem Johanu Gotfrīdu Herderu. Laikā, kad viņš strādāja Rīgas domskolā (1764 — 1769), Herders iepazinās arī ar vietējo ļaužu folkloru, tai skaitā latviešu tautasdziesmām (kas vairuma izglītoto ļaužu vidū toreiz nešķita nekas ievērības cienīgs). No šiem novērojumiem Herderam radās doma, ka kopēja kultūra ir viens no fundamentālajiem elementiem, kas satur kopā konkrētu sabiedrību un nošķir vienu sabiedrību no citas.

Šī bija jauna ideja. Tā pati Herdera dzimtā Vācija līdz savai apvienošanai vienā nācijvalstī 19. gs. beigu pusē bija sastāvējusi no valstiskiem veidojumiem dažādās formācijās, kurus kopā tur daudzi citi apsvērumi. Taču Herders, no Rīgas pārcēlies atpakaļ uz veco Eiropu, kļuva par vienu no tiem, kas argumentēja — valstij ir jāapvienojas tieši uz vienojošās kultūras — kuras robežas cita starpā iezīmē folklora — pamata; tam ir jābūt starp svarīgajiem kritērijiem, kas noteic, uz kuru teritoriju un kuru cilvēku grupu pievienošanu valstij ir jāpretendē. (Protams, ka nacionālisma veidošanos un pieņemšanu ietekmēja arī daudzi citi faktori, tai skaitā Franču revolūcija un viss murskulis, kas izvērtās pēc tam un bija jūtams, protams, arī Vācijā.)

Kad kādu laiciņu vēlāk Latvija proklamēja savu neatkarību, bija jau pašsaprotami, ka valsts ir jāapvieno "etnogrāfiskajās robežās". Ideja, kas radusies Latvijā, caur Eiropu jau nogatavojusies atnāca atpakaļ arī pie mums pašiem.

(12 raksta | ir doma)

Septembris 14., 2015


15:52
Nākamā sērija attiecību blogā, šoreiz pateicoties Eimijas Šumeres šovam (kopš jūtūbē skatos viņas skečus, manas dzīves kvalitāte ir ievērojami augusi; sākt skatīt no tejienes, bet mans absolūtais favorīts ir šis).

Bet runa ir par ko citu. Par jēdzienu "nozagtie gadi": https://www.youtube.com/watch?v=QTt7ZEVBwJM

Kaut kad sen esmu dzirdējis it kā nopietnā sašutumā, bet varbūt arī tikai sadzīviskā anekdotē uzdzirkstītu epizodi, ka sieva vīram pēc laulības sabrukuma pārmet, ka ir viņam atdevusi savas dzīves labākos gadus. Man tas kaut kā līdz galam nav bijis saprotams, jo laiks taču rit abiem, un neapmierinošās attiecībās to izķērnā abi.

Bet konkrētajā gadījumā gadījums ir specifiskāks. Sieviete šeit grib precēties, grib ģimeni, gan jau, ka grib arī bērnus. Viņa jau ir gana pieaugusi, lai apzinātos, ka bioloģiskais pulkstenis tikšķ. Viņa grib stabilitāti, solījumus un to pildīšanu. Viņa grib kopību.

Vīrietis — konkrētajā gadījumā — ar saistību uzņemšanos nesteidzas. Viņš uz neko tādu, par ko sapņo meitene, iespējams, nav parakstījies, ja nu vienīgi kaut kad ir pateicis: "Varbūt kaut kad vēlāk." Un kāpēc gan lai būtu citādi, ja tā padomā. Meitene ir "normāla", viņa prom iet netaisās, ultimātus neizvirza, tāpēc dzīve ir ērta. Šādā situācijā viņš, atšķirībā no meitenes, jūtas stabili. Viņš nav šinīs attiecībās aizrauts, viņš varbūt apziņas stūrītī cer, ka kādreiz sastaps savu femme fatale, ar kuru būs nevis vienkārši "normāli", bet tā, ka jumtu rauj nost. Bet, kamēr tā nav, pašreizējā dzīve ir ok, viņš ir labi iekārtojies, un ne viņam par kaut ko ir jācīnās, ne kaut kas jāpierāda.

Tā gadās. Man šķiet, ka tā regulāri gadās. Vēl nesen Delfu pirmajā lapā redzēju virsrakstu: "Mīl, bet neprec! Kāpēc vīrieši kavējas iestūrēt laulības ostā?" Un tā nu sievietes gaida, gaida, gaida un varbūt nesagaida. Un tad aizvainoti paziņo par "nozagtajiem gadiem".

Bet šeit es tomēr nesaprotu: cik ļoti tā ir čaļa atbildība, ka meitene beigās attopas nerealizējusi savu ieceri?

Ja čalis kaut ko konkrētu solīja, bet solījumu nepildīja, tur jautājumu ir mazāk. Bet, ja komunikācija nav bijusi tik kristālskaidra, tad pienācīgās uzvedības modeļi, kā kuram vajadzēja rīkoties, tiks uzmeklēti "vispārpieņemtajās" vīriešu un sieviešu uzvedības normās (kristīgajās vērtībās, latviskajā dzīvesziņā, utt.). Pat ja tas ir tikai tāds konstrukts — kādas šīs normas ir Latvijas sabiedrībā? Jūsu galvās?

Un tad es lasu jūtība komentāros, piemēram šādus tekstus —
i think that you have 1 year to figure stuff out. If at the end of that year you still aren't sure you want to marry the person, then end it, and if you do want to marry them, start making arrangements on the proposal. then you have an entire other year to propose. but bottom line, at the end of year two there had better be a ring or your being a total dick, and this is coming from a dude.
— un domāju: cik ļoti čalis ir atbildīgs par meitenes nepiepildīto gaidīšanu, un cik ļoti par to tomēr ir atbildīga pati meitene? Kāda validitāte ir šajos pašos komentāros sastopamajam uzskatam, ka čalim, ja viņš pēc kāda puslīdz cienījama laika vēl nezina, vai meiteni precēt, ir jālaiž meitene vaļā, lai viņa vēl paspēj atrast kādu citu piemērotāku?

Ja meitene ir tāda, kas pati nespēj realizēt savas intereses un apjaust situāciju, gan jau ka var teikt, ka čalis būtu džentlmenisks, attiecības pārtraucot. Bet nu tomēr ar šādu lomu sadalījumu, kurā meitenes tikai gaidas no puiša faktiski tiek uzskatītas jaut ko, kas puisim ar to pašu uzliek pienākumus, ir nedroša stratēģija. Beigās jau, protams, varēs saukt puisi par egoistu un gadu nozadzēju, bet tas nekādi nepalīdzēs izvairīties no fakta, ka dzīve iet, bet meitenes vēlmes turpina palikt nepiepildītas.

Kā uz šo skatāties jūs? Puišiem ir jāatšuj meitenes, ar kurām ir normālas attiecības, bet kuras negribas precēt?

(52 raksta | ir doma)

Septembris 13., 2015


13:32 - delete forever
Man uz spamkasti ir atrakstījusi Božena Horņjakova. Tiesa gan, maskējoties aiz, šķiet, pat reālas (internetā atrodamas) personas, Alabamas universitātē Hantsvilā strādājošā Zaharija Horvata e-pasta adreses. Božena prasa, vai viņa varot dabūt minūti mana laika. He, nāc un paņem, ja vari.

(2 raksta | ir doma)

Septembris 8., 2015


17:25
Nozuda telefons. Uz galda nebija, kabatās nebija, uz palodzes nebija.
Ledusskapī nebija.

— Kur tu esi? — nosūtīju tam īsziņu no interneta.
Un telefons atsaucās. No gultas. Pazudis palagos.

(34 raksta | ir doma)

Septembris 7., 2015


21:17
Prokrastinējot aizgāju apliecināt savu maskulinitāti un salaboju virtuves izlietni.

(14 raksta | ir doma)

Augusts 21., 2015


16:13 - Summer-sault
Latvijas perifēriju ciematos sastopamās padomju laikos tapušas daudzdzīvokļu mājas man ir šķiet kaut kas drusku amizants, kā anatopisms. Iedomājies, tu brauc pa smilšainiem ceļiem, apkārt džungļi, pļavas, pa kādai viensētai un lopu bariņam — nu, īsti lauki, kā pienākas. Un tad iebrauc “centrā”, kas ir faktiski turpat pļavas malā uzstutētas pāris standartizētas namu kastītes kā sava laika ērtību un valdības vēlības augstākais punkts. Dažkārt starp namu kastītēm ir redzams arī kāds iepriekšējo civilizāciju līmenis ar smalkākiem vai vismaz savrupākiem namiem, varbūt pat kāda sena aleja, pa kuru noasfaltēta ir ciemata galvenā iela. Bet citkārt iepriekšējo līmeņu tur nav un nekad nav bijis. Ir tikai pļava, varbūt mežs, varbūt kāda izdzisusi rūpnīca, bet, pats galvenais — dažas kastīšu mājas blakus.

Par to iedomājos viņvakar, braucot ar velosipēdu Rīgā iekšā no Dreiliņu/Pļavnieku puses (īsti nezinu, kur tur ir robeža). Vispār jau skats ir ļoti līdzīgs tam pašam perifērijas skatam — vispirms pļava, īsta smaržīga augusta pļava, un tad pļava beidzas, un uzreiz ir daudzdzīvokļu mājas. Tiesa, ar atšķirību, ka pēc pārsimt metriem mājas nebeidzas atkal pļavā, bet pāraug īstos un milzīgos Pļavniekos.

Taču vakara siltajā un dziestošajā gaismā un pamazām izsīkstošajā satiksmē šis robežstāvoklis ir pat skaists. Viens otru nomainošie, taču gadu desmitu strikti nošķirti namu arhitektūras stili no tik ierastā un dienasgaismā nomācošā un nedzīvā aploka pārvēršas aizraujošā labirintā. Dreiliņu jauno namu pagalmā iedomājos par to, ka šis varētu būt bijis mēģinājums pārvērtēt padomju laika tipveida daudzdzīvokļu māju rajonu būvniecības pamata idejas, taču man nav ne jausmas, kā pateikt, vai tas izdevies veiksmīgi. Tad pamanīju kādu bentliju un nodomāju, nez, cik ļoti par šiem dzīvokļiem ņemto kredītu vērtība atbilst to būves kvalitātei. Par Pļavniekiem tomēr ir drusku vairāk skaidrs.

Deglava, Ulbrokas un Dzelzavas ielas asfalts ir raits, bet ielas malā šur tur nepļautās zāles un pāraugušie augi stiepjas ne tikai pret nespodrajām debesīm, bet arī braucēju stilbiem un rokām — un, jo ātrāk tu brauc, jo naskāk, taču vienlaikus arī ar tik paredzamu vienaldzību šī pļava tevi iepļaukā. Hit me baby one more time, es nodomāju. Man jau sen vairs nav savu pļavu, savu labības lauku, kuros rudenī skatīties kombainus un izkulto salmu smaržā lasīt un mirkļa noliegumā aizmirst septembra tuvumu. Taču pa retam pilsēta kā veicināšanas balvu — vai varbūt kā uz vienkārša papīra nodrukātu diplomu par piedalīšanos — man iedod kaut ko, kas ļauj vismaz atcerēties, iedomāties un piedzīvot kaut ko līdzīgu un no jauna.

Šie mirkļi ir īsti, tie ir bagāti ar pirmreizīgumu tajā pašā pilsētā, kur tik ilgi jau būts. Un gan jau arī šī pilsēta ir tikai tāds skumji pārprasts ciemats pļavas malā vai varbūt tuksneša malā, kur suņi rej, bet oāzes iet tālāk, tālāk prom. Bet es esmu tepat, vēl vienmēr tepat, ķeru vilni un meklēju savas ieraudzīšanas, būšanas, varēšanas, ļaušanās un kustēšanās robežas.

Tā paiet vasara pilsētā, mana vasara pilsētā.

(7 raksta | ir doma)

Augusts 20., 2015


23:30
— Re, saldējums, — ievērtējusi, no kādām ierobežotas daudzveidības produktu vienībām sastāv mans vakara pirkumu klēpis, sacīja aiz muguras stāvošā meitene puisim. Un uzreiz ar tādu kā vilšanos retoriski jautāja: — A mēs kam naudu tērējam?

Uzmetu skatienu tam, kas sagūlies uz kases lentas aiz maniem saldējumiem. Saldā krējuma ķobis un kaudze biezpiena sieriņu "Kārums". Arī jau nav slikti, — nodomāju es.

(2 raksta | ir doma)

Augusts 18., 2015


18:21
Kādu dienu laboratorijā Vielas Paraugā iemājoja kaprīzes, un tā šūnas vairs negribēja augt. Paraugs knosījās dažnedažādajos petri traukos, bet nekur tam nebija gana labi. Te par sausu, te par aukstu, te barība nenāk no ekoloģiski pareiza avota, bet tur atkal mākslīgais laboratorijas apgaismojums traucējot uzņemt dabīgās un spēcinošās kosmosa enerģijas. Lai liekot viņu mierā, pārskatot savas torsionu čakras un pienākot vēlāk, Laborantei ņurdēja Vielas Paraugs.

— Nu neko, — sacīja Laborante, un ar vieglu roku izlēja Vielas Paraugu izlietnē un devās pēc jauna. — Nāksies man strādāt arī pa nakti.
— Ahhh, torsioni..., — izlietnē nodomāja Vielas Paraugs.

(2 raksta | ir doma)

Augusts 12., 2015


15:59 - garo distanču vienatne
No Juglas Zolitūde ir sasniedzama gandrīz vai taisnā līnijā, tikai beigās maršrutā ir tāds kā ķeksītis galā. Es nezinu, vai Juglas īstās mežacūkas ir izķertas, bet pārnestās nozīmes mežacūkas jau nu pilnīgi acīmredzami tepat vien ganās, un es dodos meklēt patvērumu tumšajā tūrismā uz Vientulību jeb Zolitūdi.

Nekad iepriekš nebiju bijis Zolitūdē — caurbraucama dzelzceļa stacija ar šādu nosaukumu jau nu neskaitās. Ar neko citu kā daudzdzīvokļu kvartāliem tā pa gabalu arī nesaistās, pat ja apkaimes vēsture sola vēl arī daudz citādāku stilistisku ietekmju. Bet Zolitūdē atrodas Priedaines iela, un tajā savukārt savulaik bija Maksimas veikals, kurš sabruka. No šejienes arī doma par tumšo tūrismu, jeb traģisku notikumu vietu apmeklēšanu. Viss trauksmainākais, aizskarošākais, bēdīgākais jau ir noticis — un nav nepieciešams par to lasīt pasaku grāmatas un skatīties spēlfilmas, kuras turklāt vēl nereti tavā uztverē dodas ar apsolījumu, ka tas viss jau ir izdomāts un pa jokam. Bet tas, kas nudien ir noticis — tur viss ir pa īstam, un ir krietni mazāk kompromisu ar realitāti.

... tālāk ... )
Mūzika: Iron Maiden — The Loneliness of the Long Distance Runner

(4 raksta | ir doma)

Augusts 7., 2015


02:36
Такая ночь! Я не могу. Ir pārāk vēls, lai paliktu, kur nu kurš ir ieķepis dienas svelmē, un pārāk agrs, lai dotos mājās — aizmigt tāpat ir grūti. Tāpēc es kustos un slalomoju starp kājām pilsētai, kas arī neguļ. Ar velosipēdu uz tilta apdzenu kādu vēlu meiteni, un mēs sasmaidāmies. Centra krēslā iekšēji starojošam trolejbusam aizmugurē pieķēries skrituļslidotājs, mēs abi apmaināmies ar gaisā paslietiem īkšķiem, un pieturā viņu apdzenu. Bet mazliet tālāk starp luksofora dzeltenās un sarkanās krāsas lauskām pāri krustojumam skrien bars bez sejas. Gribēju apdzīt arī viņus, bet pēdējā brīdī ātruma vietā tomēr izvēlējos bremzes.

Tāda nakts, kurā vienlaikus notiek visa mana vasara no maija līdz septembrim. Vienos metros kaut kas no ziedēšanas nosvīdis līp pie riepām, nākamajos smaržo neredzamais ezers pilsētā un vēl pēc tam — sprunguļus ceļā met vēsās straumes, no kurām miglai ar salmiņu uzsūkt visa pastāvošā īslaicīgumu. Vienos metros ir starppilsētu uzvelkamo vilcieniņu elpa un nenotikušais liepziedu neprāts, nākamajos kā no cita kontinenta ieplēn rītdienas garāmslīdošās sejas no šo-sejas ar vakardienas smaržām kādām simtu sešām vai otrādi, un vēl pēc tam — kaut kas no desmit gadus senas nekad nenotikušas pagātnes un nenosakāmas temperatūras rokās sadošanās tagadnes.

Tas ir tā, ka puskvadrātkilometrā ir sakrauts viss — no mehāniskiem arbūziem līdz cilvēciskām azotēm un atpakaļ, programmētajā civilizācijā. Te ir viss, un varētu tikai pastiept roku un tikai pavērst skatienu īstajā virzienā. Bet manas rokas ir uz stūres un mans skatiens ir uz asfalta, un es pats līdz ar citiem tam katru sekundi pārbraucu pāri. Viss notiek tieši tagad, un vienlaikus tas ir jau gandrīz beidzies — šis veloceliņa posms, kurā ambientie metri notiek atkal un atkal no jauna, un vienlaikus tikai šo brīdi, lai pēcāk nekad vairs — šī acumirklīgā un, kas zina, varbūt iedomātā saprašanās ar pilsētu, šīs kā sunim interesantās smaržas un tēli un traukšanās naktī it kā uz kādu mērķi, pat ja īsta mērķa tur jau nemaz nav.

Kustība sniedz tukšu, bet tomēr mieru, jo kaut kas — vismaz kaut kas — tur, noklusējuma maršruta galā, būs. Bet apstāties pirms tam, te un tagad, pieskarties ciešāk nekā spēj skatiens ----- tāda nakts, es nevaru.
Tags:

(2 raksta | ir doma)

Augusts 4., 2015


13:00
Hei, beib, esmu pieprasīts 70. gadu protohipsters, man ir iekārojamais mopēds Rīga — 7! )

Meklējiet Dizaina putekļos!

(3 raksta | ir doma)

Jūlijs 20., 2015


15:11
Vakarnakt ienāca prātā doma par vafelēm. Tām prastajām sveramajām, bet ar šokolādes pildījumu. Nebiju par ko tādu domājis vismaz kopš tā smieklīgā gadījuma ar dāņu profesora transtaukskābēm, bet uzturā lietojis vēl senāk. Bet vakarnakt nevarēju aizmigt un domāju. Par virsmu, struktūru, trauslumu un blīvumu. Un to, kā pret vafeļu asajām malām rīvējas mēle. Un, jo vairāk domāju, jo bezcerīgāka šķita aizmigšana. Kur lai nakts vidū dabū vafeles?

Šodien iegāju iemīļotajā mazveikalā un nopirku. Pavisam drusciņ. Viņas tagad celofāna maisiņā stāv uz galda man priekšā. Es uz viņām paskatos, bet galīgi vairs nedomāju. Mirklis ir prom.

Mūzika: Dream Theater — Wait for Sleep

(10 raksta | ir doma)

Jūlijs 16., 2015


13:46
Biju aptiekā, kurā strādā vienai no Teda Mouzbija bijušajām draudzenēm līdzīga būtne. Šī tagad būs mana iemīļotā aptieka. Es pat apgādājos ar aptiekas klienta karti.

(1 raksta | ir doma)

Jūnijs 8., 2015


21:30
Kad biju maziņš, man šķita, ka vislabākais laiks gadā ir pēc jāņiem — tad viss beidzot un pavisam ir līdz galam uzplaucis, meži nostabilizējušies līdzīgā zaļumā, pļavas sasmilgojušas un strazdulēni izvesti. Jo tad tu droši zini, ka visa gaidīšana ir beigusies, vasara beidzot ir atnākusi un viss ir tik labi, tik silti un tik pilni, cik vien iespējams.

Tagad tas ir mainījies. Tagad visskaistākais laiks ir tas, kurā viss sākas, bet vēl nav noticis; laiks, kurā ārs vēl pilnībā nav izplaucis un izziedējis; vilnis vēl nav līdz galam atnācis un ainava nav zaudējusi mainīgumu. Tieši šis laiks pirms jāņiem, kurā kaut kas jauns vēl joprojām tikai būs, saule turpinās nākt tuvāk un ilūzijas augs lielākas.

Bet tad ar nedzirdamu krakšķi gads pārlūzīs. Būs jūlijs ar saldējuma kociņu mājelēm uz rakstāmgalda un kedām smilīs, būs ērti un lieliski — bet vienlaikus tas viss jau ir summertime sadness.

Jo vairāk piedzīvots, jo stiprāk novērtēju to, kas vēl tikai būs.
Tags:

(7 raksta | ir doma)

Jūnijs 1., 2015


21:21 - Unnamed Rd. 33
Kad vilcieni beidz kursēt un sliedes tiek demontētas, pāri paliek tukšas staciju ēkas, uzbērums un tilti. Tilti ir pamatīgi, tos nevar nospert, toties pa tiem var turpināt soļot pāri — un uz tiem var zīmēt sirsniņas.

Sensenos laikos, kad uzbūvēja vilciena posmu Rīga — Ērgļi, uzbūvēja arī tiltu pāri Mazajai Juglai. Vagoni tiltu jau sen vairs nešķērso, taču pats tilts gan acīmredzot tiek pieskatīts — ir kāds, kas nomaina vecos dēļus, lai cilvēki neielūst iekšā, un nokrāso metāla konstrukcijas.

Un, protams, vietējā publika pati arī visu ko krāso. Redzams, ka šeit aktīvs ir vietējais Pakmana fanu klubs, tāpat arī kāds krievu valodā uzrakstījis pamācību, ka nevajag atcerēties dienas, bet gan mirkļus. Es atceros gan mirkļus, gan dienas — tai skaitā tās, kurās vajag no pilsētas nokļūt uz M. Juglas tiltu.

klik )
Mūzika: Сектор газа — Life

(8 raksta | ir doma)

Maijs 29., 2015


15:43
Mēs satiksimies ielas vēsajā pusē, būs gadsimts pagājis, un mirklis būs atkal jauns. Es tevi klusēšu kā toreiz, no zibatmiņas izlobītā rītā, saprotošā klātbūtnē ar izpletņiem lēks koncepti un konstrukti tālu un novēlota īstenība — vēl tālāk.

Dienas pagājības ilgumā būs salīmējušās viena otrai virsū, tās būs palikušas biezas un stipras, taču necaurspīdīgas. “Atceries, kā tu toreiz sacīji, ka mums pieder viss laiks šajā pasaulē?” tu pēkšņi pajautāsi, un es atbildēšu ar viegli rezignētu uzjautrinājumu. Laiks nu ir iemainīts un realizēts, pēc izdevīgāka vai mazāk izdevīgāka kursa, tas ir ieslēgts izvēlēto ceļu un nejaušo notikumu kastītēs; to atslēga gan netraucēti karājas turpat pie sienas, bet tik sen neviens pēc tās nav aizsniedzies.

Vēl brīdi pikti putni aiz loga savu vienatni knābās, lai pēc tam kā sareibušas gaismas no jumta kristu zemē. Vēl nevaļīgas apkaklītes bēgs no goda sardzēm, savās aizlietajās laimītēs izsprukušas no pēcpusdienas piekusušajiem birojiem ar to lētajām durvīm un smīkņājošo caurvēju. Es tikmēr skatīšos, kā iedegas un nodziest gaisma virs durvīm ar uzrakstu “avārijas ieeja” un klausīšos tevī kā dzejā bez valodas.

Tad ar acetona smaržu noziedēs ceriņi, es spiedīšos autobusa sociāli pārpildītajā normativitātē, kas brauks pa ziedputekšņiem balinātiem gājēju celiņiem, un kabatās noslēptās plaukstās sazvērnieciski glabāšu maija vārdu klātbūtnes sekundes kā herbārija lapas.

(8 raksta | ir doma)

> previous 20 entries
> Go to Top
Sviesta Ciba