Stopwatch hearts

> Jaunākais
> Arhivētais
> Draugi
> Par sevi
> Pajautā man.

Maijs 12., 2023


08:52
Saņēmu ziņu no alternatīvās laika līnijas: "Dear colleagues, thank you for those who participated in our meeting last week, June 5th."

(2 raksta | ir doma)

Aprīlis 14., 2023


17:26 - iespējas.
LETA. [Saistībā ar obligāto militāro dienestu pulkvedis] Gaugers slavēja armijas iespējas, kas dod iespēju par velti izmantot valsts sniegtās iespējas, kā arī nodrošināt savu kompetenci starptautiskajā jomā, jo arī VAD karavīriem būs iespēja darboties kopā ar Ādažos izvietotajiem NATO valstu karavīriem.

(3 raksta | ir doma)

Marts 27., 2023


18:08
Kad esmu iesniedzis pieteikumu kādā ārzemiskā padarīšanā, kurā ir konkurss un sacensība, un kad padarīšanas organizatori atraksta atbildi, bieži vien izdodas atbildi noprast pat bez konkrētā teikuma atrašanas vēstulē.

Noraidījuma vēstulēm ir pāris stabili indikatori:
1) Sākas ar pateicību par piedalīšanos
2) Tiek norādīts uz lielu konkurējošo pieteikumu skaitu, kam būtu jādarbojas kā mierinājumam

Pēc tam kaut kur parasti seko konkrētais teikums: soz, bet šoreiz nē.

Šodien saņēmu e-pastu, kurš pēc struktūras ļoti atgādināja noraidījuma epastu, tāpēc, ieraugot vēstulē frāzi "We are pleased to invite you to..", biju drīzāk pārsteigts nekā priecīgs (un kas tur vispār ko priecāties, ka jāstrādā vēl vairāk). Vai nu es nemāku lasīt apstiprinājuma vēstules, vai arī viņi tās nemāk rakstīt.

(3 raksta | ir doma)

Marts 14., 2023


17:22
Dažkārt gadās dzirdēt visādas teorijas, ka Elviss Preslijs patiesībā ir dzīvs, Džons Lenons varbūt arī, bet mēs, visi pārējie, toties jau sen pagalam. Lai kā tur arī nebūtu, kāds šodien saņemts e-pasts liecina, ka Vladimirs Visockis gan tik tiešām ir dzīvs un strādā interneta veikala klientu apkalpošanas nodaļā.

(ir doma)

Februāris 16., 2023


23:02
Izlasīju Washington Post rakstu par to, kā ar ChatGPT bagātinātais Bing meklētājs nenovēršami piedāvā ne vienkārši kļūdainu, bet pat absurdu informāciju. Piemēram, ka Toms Henks esot bijis tas, kurš paziņo par Votergeitas skandālu.

Devos arī pats pie ChatGPT prasīt, lai iedod man kādu sazvērestības teoriju par Tomu Henku. Šis sacīja, ka nedošot, jo sazvērestības teorijas ir sliktas un tā vietā esot jāturas pie faktiem un pierādījumiem. Atbildēju, ka mums pilni kinoteātri, grāmatnīcas un bibliotēkas ar materiālu, kam nav nekāda sakara ar realitāti. Ja būtu visu laiku jāturas pie faktiem un pierādījumiem, tad šīs lietas nevarētu eksistēt.

ChatGPT piekrita, bet norādīja, ka daiļliteratūra un spēlfilmas esot priekš izklaides, un tas ir kas cits nekā sazvērestības teorijas, kas var nodarīt kaitējumu īstiem indivīdiem un grupām.

Sacīju, ka nu ta lai uzraksta man sazvērestības teoriju, kas būtu priekš izklaides. Un ChatGPT beidza tiepties un uzrakstīja arī. Ne ļoti oriģinālu un ne visai atbilstošu tam, ko vismaz es saprotu ar sazvērestības teoriju, bet tomēr.

Kas Toms Henks ir patiesībā )

(11 raksta | ir doma)

Februāris 11., 2023


12:44
Šogad aprit 20 gadi, kopš Linkin Park izdeva savu otro albumu "Meteora".

Man ir atmiņa no 2003. gada pavasara — ir saulaina un silta diena, es stāvu Ģertrūdes ielas tramvaja pieturā, austiņās klausos radio, kur piesaka albuma pirmo singlu "Somewhere I Belong". Dīdžejs atstāsta grupas dalībnieku sacīto par milzīgo spiedienu, kāds ir pēc tam, kad esi radījis ārkārtīgi veiksmīgu debijas albumu, un tagad visi gaida turpinājumu. Stāstīja arī par to, cik daudz piedziedājuma versiju viņi šai dziesmai radīja, kamēr nosprieda, ka būs gana labi. Iespējams, šī informācija pirmajā klausījuma reizē radīja sajūtu, ka piedziedājums izklausās mazliet tāds kā samocīts, sterils, ar tehnisku pieeju radīts. Bet pašlaik nu jau patīk.

Bet. Tagad lasu, ka "Somewhere I Belong" tika izlaista jau 24. februārī, kas ir par agru priekš ainas manā atmiņā, un diez vai dziesma līdz Latvijai nonāca tikai mēnešus vēlāk.

Par godu albuma 20. gadadienai Linkin Park nupat izdevuši dziesmu "Lost", kas ir no albuma ierakstu sesijām, taču albumā tolaik netika iekļauta. Klausoties var nojaust, kāpēc šī toreiz tika atstāta malā (dziesmai ir maz tādu kvalitāšu, kādu nebūtu dziesmām, kas albumā tika), bet toties tagad ir tiiiik labi dzirdēt kaut ko jaunu ar Česteru — un kaut ko, kas skan tā, kā Linkin Parkam piestāv skanēt.

(2 raksta | ir doma)

Decembris 21., 2022


10:16
Pirms pāris mēnešiem manas mājas dzīvokļu pastkastītēs parādījās aptaujas anketa par namu pārvaldnieka maiņu.

Kādu nedēļu vēlāk saņēmām vēl vienu ziņu, kurā dzīvokļu īpašnieki tika mudināti balsošanā iesaistīties. Lai zvanot, uz visiem jautājumiem atbildēšot, kā arī pievienošot mājas vacap čatiņam. Ojā, es nodomāju, to tikai man vēl dzīvē vajadzētu — vēl vienu pastāvīgi vētrainu čatiņu, kurā lasīt par visu, kas kādam uz sirds. Aptauja un komunikācija par to atstāja haotiski enerģiskas darbības iespaidu, kur vienīgais, kas bija skaidrs: namu pārvaldnieks ir jāmaina, un jāmaina uz kādu citu, jau noskatītu. Klāt pielikti arī jaunā apsaimniekotāja tarifi, kas ir ievērojami lielāki nekā pašlaik. Kāpēc jāmaina un kāpēc tā vietā ir jābūt tieši šim, acīmredzot varēja noskaidrot tikai piekrītot sevi pakļaut gandrīz garantētai spama un drāmas plūsmai. Nešķita tā vērts.

Nedēļas gāja, un pastkastītēs nonāca vēl viena informatīva lapiņa. Balsojums noslēdzies, un lielākā daļa dzīvokļu esot atbalstījuši priekšlikumu mainīt pārvaldnieku. Tas šķita vērā ņemams rezultāts, jo parasti šinī mājā balsošanas ne ar ko nebeidzas — vismaz, kamēr runa ir par jebko, kas saistās ar lielākiem maksājumiem. Pirms dažiem gadiem namu pārvaldnieks piedāvāja visā mājā centralizēti nomainīt savu laiku nokalpojušos stāvvadus, kas ir nepieciešams darbs, bet arī prasītu zināmas papildu izmaksas no katra dzīvokļa. Balsojumā neatbalstīja pat to. Nospriedu, ka drāmatiskā komunikācija no aptaujas rīkotājas šoreiz laikam taču būs iedarbojusies. Nu, vai arī kaut kas sashēmots.

Vēl pēc kāda laika esošais nama pārvaldnieks visiem dzīvokļiem atsūtīja epastu, kurā informēja, ka ir saņēmis dokumentus par notikušo balsojumu, taču balsojums nav uzskatāms par juridiski saistošu gan tehnisku, gan strukturālu nepilnību dēļ. No tām lielākā — dzīvokļu īpašnieku kolektīvais līgums ar namu pārvaldnieku paredz, ka līgumu var lauzt tikai ar 2/3 dzīvokļi īpašnieku lēmumu, bet konkrētā aptauja rāda, ka esošo līgumu izbeigt vēlas tikai drusku vairāk nekā puse.

Tagad man ir jādomā par to, kā uz šo reaģē aptaujas organizētāja, kuri tik ļoti bija nopūlējusies, lai balsojumu dabūtu cauri, taču nebija kārtīgi izlasījusi attiecīgos likumus un līgumu ar pārvaldnieku. Mājas čatiņā noteikti, ka notiek sociāli un mākslinieciski augstvērtīga performance vairāku dienu garumā. Sāku drusku nožēlot, ka nepievienojos.

(2 raksta | ir doma)

Novembris 30., 2022


19:29
Šodien svarīga tikšanās, nevajadzētu nokavēt. Vajadzētu doties tā, ar rezervīti, lai bez lieka stresa. Tādēļ pieceļos jau pusotru stundu pirms izvēlētā izbraukšanas laika, lai būtu drošs, ka būs gana daudz laika izkasīties no mājas. Gandrīz gatavs dienai jūtos esmu jau pēc minūtēm 40, tāpēc nospriežu, ka pārējo laiku būtu lietderīgi pavadīt, lasot rīta ziņas un kārtojot zeķes. Aizlasos un aizskatos, tāpēc laikā, kurā plānots iziet no dzīvokļa, attopos, ka vēl tak zobi jāmazgā, žakete jāizvēlas, kurpes jānospodrina. Nonācis līdz mašīnai, attopos, ka ir taču ziema, mašīna apsnigusi, un atsniegošanas procedūru savos laika patēriņa aprēķinos neesmu iekļāvis. Pa rīta sastrēgumiem stumdos stresā un galamērķi sasniedzu tik tikko laikā.

Kas man vainas?

(2 raksta | ir doma)

Oktobris 3., 2022


07:58
Nesmaidīt 20m no ieejas. Sods par neatļautu smaidīšanu — 5 kabači.

(6 raksta | ir doma)

Septembris 14., 2022


12:51
Reiz ar mani notika autobraucēju TAS — ieslēdzu atslēgu mašīnā.

Pirmā doma pēc tam, kad atklāsme par faktu bija aizrāpojusi līdz smadzenēm — a man šķita, ka šitā notika vien agrāk, cērtot ciet moskvičus un žiguļus. Otrā doma savukārt bija tāda, ka manas attiecības ar šo auto ir mērķtiecīgi vedušas uz šo brīdi.

Jāsāk ar to, ka ir mašīnas, kuras ir «simply clever» — un ar to es domāju ne tikai škodas — nu, un tad ir volvo. Simplī klevā mašīnām ir visādas atjautīgas fīčas, par kurām tu nekad pats neiedomātos, ka tādas gribi, bet, kad tādas esi reiz sastapis, to pēc tam visur citur pietrūkst. Bet pats galvenais, kas ir raksturīgs simplī klevā mašīnām — tās neliks īpašniekam iet čakarīgu un riskiem bagātinātu ceļu, lai apmierinātu vienkāršas vajadzības. Es, protams, neapgalvoju, ka simplī klevā mašīna spētu bloķēt jebkādu manu epikfeilo performanci, bet tā vismaz nekaitinātu veidā, kurš uz tādām performancēm provocē.
... tālāk ... )

(15 raksta | ir doma)

Septembris 1., 2022


19:33
Pirms dažām dienām braucot autobusā, klausījos divu džeku sarunā. Runāja par smagās tehnikas labošanu, bērnu audzināšanu, dzeršanu, paziņām, kas atsēdējuši cietumā, un citām svarīgām lietām. Bet tā krievu lamuvārdiem piesātinātā valoda — klausījos un domāju, ka laikam jau tā ir norma. Valoda savvaļā.

Bet tikmēr mehāniķis, kas šajās dienās labo manu mašīnu un vacapā sūta bildes un atjauninājumus par situāciju, ne tikai raksta saliktos paplašinātos teikumos un pareizi liek komatus, bet pat "Tu" raksta ar lielo burtu.

Tas, ka šīs vacapa ziņas mani tā iepriecina, laikam ir kraujākais atgādinājums par to, cik viegli ir zaudēt atskaites punktu par to, kā būtu jābūt.

(ir doma)

Augusts 14., 2022


14:17
Perifērijas PMLP nodaļa. Pie blakus galdiņa darbiniece vaicāja apmeklētājai: "Vai jūsu e-pasta adrese joprojām ir mazaa @ ..?"
Apmeklētāja gan informēja, ka esot adresi nomainījusi uz vards.uzvards@.

(5 raksta | ir doma)

Jūlijs 19., 2022


17:39
Es saprotu, ka var pazust dažādas lietas. Dokumenti var pazust, nauda var, kāmis, zeķes un daudz kas cits.

Bet man ir pazudusi slota. Kā dzīvoklī var pazust SLOTA, kāds var man šito paskaidrot? Staigāju jau kuro apli pa istabām, skatos kaktos un stūros. Nu nav taču viņa tik maza, lai varētu aizslīdēt aiz ledskapja un neviens viņu tur nekad neieraudzītu.

Upd. Atradās aizdurvē.

(13 raksta | ir doma)

Janvāris 19., 2022


10:55
Ziņās: "Sasoli EP priekšsēdētāja amatā nomaina Metsola"

Vidējais latvietis: "Gan jau, ka neko labu tas nesola."

(2 raksta | ir doma)


> Go to Top
Sviesta Ciba