Stopwatch hearts

> Jaunākais
> Arhivētais
> Draugi
> Par sevi
> Pajautā man.

Decembris 30., 2017


16:59
Šogad sāka mirt mākslinieki, kas arī man nozīmē kaut ko konkrētu personiski, un drusku sāku saprast tos, kas pēc kārtējām ziņām pieraksta pilnu feisbuku ar žēlabām.

Varels Deins (1969–2017). (klipu skatīties obligāti)
Kriss Kornels (1964–2017).
Česters Beningtons (1976–2017). Linkin Park pēdējais jeb pārpratuma albums tagad izklausās gandrīz vai pašironisks. Jo, protams, ka vajag rakstīt tādus tekstus kā krindžīgi klišejisko “We learn what doesn't kill us makes us stronger”. We learn that every single day, indeed.

Savukārt mans last.fm rāda, kā mainījušies mani klausīšanās paradumi. Gada laikā visbiežāk atskaņotās dziesmas lielākoties ir guilty pleasures. Kopš es vairs aktīvi par jaunu mūziku maz interesējos, galvā ieķeras tas, kas mani aizsniedz šķietami nejaušos jūtūbes ieteikumos, pa retam filmu skaņu celiņos un visai bieži publiskās vietās.

Tāpēc viens no maniem gada hītiem ir šis. Ļubļu.

Bushes of Love

(4 raksta | ir doma)

Decembris 24., 2017


16:16
Sniega izkausēta taka, kurā pa ceļam uz apņēmību dubļos ir iestigusi kāda traktora pamesta piekabe. Takas malā — bišu drava. Stropi ir koši sakrāsoti un numurēti un nostādīti lokanās līnijās. Bet stropos iekšā — bišu bezmiegs, kas lēni kā žāvas murskuļo starp kārēm un sargā temperatūru. Dažos stropos ir gandrīz kluss, bišu saujiņa zum tik tikko dzirdami. Eh, saka bitenieks un ieliek stropa sānā vēl vienu siltinājumu. Citos stropos tepat blakus ir par karstu. Jo nemierīgāk, jo kustīgāk, jo vairāk gribas ēst, un spēki dilst. Šādi viņas līdz pavasarim neizvilks, saka bitenieks, un noņem nost siltinājuma spilvenu ar Muminu. Būs vēsāk, būs lēnāka un varbūt ciešāka dzīvība. Viena bite paceļas spārnos un aizlido aukstuma vējā. Arī otra un trešā, pirms mājvieta atkal tiek aiztaisīta ciet. Viņas vairs neatnāks atpakaļ. No blakus stropa augšpuses siltinājuma bitenieks notrauc sauju mirušu bišu. Tagad tas ir citādi. Temperatūra un teritorija, reakcijas un režīms. Tagad tas vairs nav par medu un dzeloņiem, un dūmu smaržas pievilgušām rokām, bet gan par bišu sauju, kas paliek sniegā. No pēcpusdienas pamales saulgriežu saule dažas minūtes noskatās ar garu skatienu. Pavasaris ir tālu.

(ir doma)

Decembris 19., 2017


14:05
Saņēmu īsziņu: "Labdien, cien. pacient! Aicinām Jūs ciemos mūsu klīnikā..."

Pirmā doma: ooooukeijj..?

(1 raksta | ir doma)

Decembris 18., 2017


15:25
Lēnīgs autobuss ved mūs uz lidostas galu un viņējo malu, slalomā starp mūžīgi mirgojošām maldugunīm, kustīgām koferu un saiņu kaudzēm, lidmašīnām zem astes, apkārt, gar asti, zem astes, stāt un atkal braukt, un atkal pagaidīt. Aste, aste, vēl viena aste, viņu ir daudz, un viņas visas ir kā neizvingrināti muskuļi saspringuši pieskāriena gaidās.

Lidostas tālākajā galā — tur jau tā ir, ar nevērīgiem propelleriem un attāla prožektora ēnas mestu lielu X uz sāniem, kas noteikti nenozīmē pilnīgi neko, kā vien nejaušību. Labvakar good evening, — teic stjuarte, — good evening labvakar!

Un visiem, kas atsit galvu pret durvju aplodu, viņa mundri saka — uzmanīgi! Un vēl viņa vienam pasažierim saka: Mazs, bet žiperīgs — ar to ir domāta lidmašīna pati —, būsim galā drīzāk nekā plānots. ... tālāk ... )

(3 raksta | ir doma)

Decembris 16., 2017


17:59
Dienas prieks ir HDMI jeb kas notiek, kad bilde un skaņa pārvietojas pa vienu kontaktu un kad portatīvo datoru ražotāji iedomājas esam baigi gudrie un F1..F12 taustiņiem kā noklusētās saliek kaut kādas alternatīvās funkcijas.

Auditorijā attaisīju prezentāciju un pa vecam paradumam spiedu F5, kas normālos datoros powerpointu atver slaidšova režīmā. A manam datoram šī, īstā F5 funkcija ieslēdzas tikai ar Fn+F5. Ar F5 toties var dabūt "play/stop". Tā nu gribēju taisīt vaļā prezentāciju, bet gaidītā efekta vietā bija negaidīts efekts — diezgan skaļi sāka skanēt Snuff.

(ir doma)

Decembris 9., 2017


23:43 - neesmu pārliecināts, ka šogad no formulas ir konstruējies kas konceptuāls, bet cienīšu tradīciju
Vakar eksperimentālā kārtā nodarbojos ar kreiso ideju propagandu. Man ir dilemma. Sākumā iemīļotajā mazveikalā pie kases līdzās tādiem ierastiem priekšmetiem kā šokolādes, prezervatīvi un baterijas parādījās zvaigznītes ziede un aktivētā ogle. Pirmais taurenis bija kamene. “Kas, tev naudu nav kur likt, ka šitā jāšķiežas?!” Šamanis pie manis ir nācis ilgi. Visnežēlīgākais mēnesis ir jūlijs. Rīgas nomaļās apkaimes man ir inkognitās zemes un dārgumu salas. И вновь продолжается бой. Kā šaibas rīt pārstājis pacients… sarakstoties mesendžerī, vārdu "nepārsteidz" uzrakstīju kā "nepārsteids". Uz galda deg sveces centimetrs.

(ir doma)

Decembris 5., 2017


21:27
Neskati vīru pēc cepures.
Neskati sievu pēc..?

Jā, ko par šo saka tautas dzīvesziņa?

(5 raksta | ir doma)

Decembris 4., 2017


15:43
"Skatos, jums divi kaķi — viens gudrs, otrs ne pārāk," sacīja lielveikala kasieris, novērtējis nākamā pircēja uz lentas sakrautās barības iepakojumus.

"E?" — teica pircējs.

"Viens ēd "Felix", otrs kaut ko citu," — pārdevējs paskaidroja, norādot uz barības markām. Jo vispār jau ir paredzēts, ka cilvēki uz veikalu iet sagatavojušies un produktus izvēlas atbilstoši reklāmas saukļiem, un spēj uzturēt reklāmu vēstījumos balstītas sarunas ar tirdzniecības personālu. Piemēram, pie "Felix" tiek "gudri kaķi".

"Man ir četri kaķi, un visi gudri," — pārdevējs lepni piebilda. Bet pircējs laikam tā arī palika nesapratis, par ko ir runa.

Kaķa viedoklis par šo incidentu nav zināms.

(7 raksta | ir doma)

Novembris 28., 2017


19:09
Ir piecpadsmit minūtes pirms diviem, un krogū sāk skanēt klavieres. Viņam mugurā treniņtērps un rokās pasmagi pirksti, kas māk mazliet atskaņojušos Mēnesnīcas sonāti.

Ir desmit minūtes pirms diviem, un viņš spēlē, aizvien skaļāk un aizrautīgāk. Drīz krogu slēgs, un šis ir sonātes laiks, saprotiet, kā gribat, bet, ja nesaprotat, tas nekas, tāpat ir laiks doties mājup.

“Vai nevar klusāk?” — Sonāti pārkliedz jautājums no atlikušā apdzīvotā galdiņa. Skaņdarbs apklust pusfrāzē, treniņtērps mirkli sēž nekustīgs, līdz nosvērti pieceļas, pieiet pie galdiņa, ietur ciešu pauzi un ar pārliecību, cietu kā nepabeigtas mūzikas skolas diploma rāmis, saka: “Es pirms slēgšanas šeit drīkstu spēlēt.” “Jā, spēlē, spēlē, taču,” viņam atbild balsī, kas zaudējusi sacensības garu. “Bet tikai klusāk, labi?”

Ir piecas minūtes pirms diviem, un krogū atkal skan Mēnesnīcas sonāte, mazliet klusāk gan, bet tomēr šo pirkstu smagumu slaidāku tā arī vairs nedarīs nekas — ne atlikušās minūtes, ne klavieru peldošās skaņas aprītās sarunas no blakusgaldiņa, ne viesmīles nopūta, stāvot durvīs.

(2 raksta | ir doma)

Novembris 17., 2017


21:07
Mana savulaik iemīļotā vokāli instrumentālā ansambļa Anathema jaunākais albums ir šā gada jūnijā izdotais The optimist. Tā kā pēdējos pāris gadus mūziku diemžēl vairs īpaši daudz neklausos, šis fakts kaut kad ap to laiku slīdējis garām bija, taču nevarētu teikt, ka tam biju piešķīris īpašu nozīmi. Tik vien tā, ka pazibēja kaut kur albuma vāciņš ar mašīnas starmešiem un nosaukumu. Optimists, ne.

Anathema sāka kā death/doom grupa, bet 90. gadu vidū pamazām, bet stabili aizgāja no šī žanra prom — uz gōtisko metālu/roku, alternatīvo roku, postroku. Bet pat tad, kad viņi jau bija stabili pametuši savas sākotnējās skaniskās inkarnācijas, viņu veikums idejiski, konceptuāli nereti bija, teiksim tā, pasmags.

Ilustrācija — 2001. gadā izdotais A fine day to exit. Nosaukums kopā ar albuma vāciņu — un šis ir viens no viskrutākajiem vāciņiem starp tiem albumiem, kas ir manā kolekcijā —, man šķiet, ir gana izsmeļošs.

izskatās šādi )

(3 raksta | ir doma)

Oktobris 29., 2017


02:53
Viņš ar pirktgaliem vai krūzīti, vai āmuru, vai jebko citu, kas pieejams — sit pa virsmu un uzsit, daudz un bieži, un gandrīz vienmēr, un tomēr minstinās pa retam, pa sekundes daļai, pa šaubai.

Uzsitienos kalni aug un skrāpē, un viļņi nāk un žūst, un smiltis ielīst gultņos un čīkst un skrapst, un lauž sev ceļu, un dod karstu siltumu, kas tērē sevi — līdz atnāk cilvēks cits ar instrumentu kasti un tirgus zināšanām, un nanotehnologa rokasgrāmatu.

Viņš visu atdzesē un noslīcina nevērīgi profesionālos pieskārienos, un viss ir atkal klusi un labi. Sit un uzsit, pa virsmu, pa ritmu, pa šaubu.

Vai tu tā māki? Un tu? Droši vien, ka nē.

(ir doma)

Septembris 28., 2017


20:47
manic street preachers — autumnsong

Voah, ar zināmu pārsteigumu konstatēju, ka pagājuši ir desmit gadi kopš šī.

Pirms desmit gadiem man rudenī bija pieklīdusi mašīna, un spilgtākais, ko no tā laika atceros, ir dzeltējošās lapas, kas skrien pāri ceļiem. Toreiz tas skats šķita kā pirmoreiz, un nākamos rudeņus, skatot ko līdzīgu, es atminējos tieši to septembri.

Un pirms tiem desmit gadiem rudenī es klausījos togad iznākušo "Send Away the Tigers". Man patika domāt, ka viss albums ir vairāk vai mazāk par rudeni, lai gan zinu, ka ne uz to pusi — tur citstarp netrūkst arī politisku refleksiju par Džordža Buša laika ārpolitiku. Taču, ja ir vēlme, to var ignorēt, un arī iekš, teiksim, "Imperial Bodybags" vai "Rendition" saskatīt kaut ko tieši rudenīgu.

Nevienā citā Manic Street Preachers albumā man tā arī nav sanācis iebraukt. Gan pirms, gan pēc tam ir bijis viskautkas sakarīgs, bet nu tā, ka patīk viss albums, un viss šķiet jēgpilni — tā nē. Pat no lirikas viedokļa tik bērnišķīgajā "Autumnsong" tajā laikā acīmredzot nebija nekā daudz kaitinoša vai uzaci paceļoša. Tagad skatos uz to klipu un nevaru saprast, vai tajā attēloto norišu kontekstā jūtos jaunāks vai vecāks nekā 2007.

Un mašīnas arī vairs tā vienkārši nav pieklīdušas. Tagad visi ir pieauguši, un ir jārunā pieaugušo valodā, tai skaitā — cik tu par to gribi maksāt, kāds ir ekonomiskais pamatojums, un viss pārējais saskaņā ar projekta tāmi un cenrādi.

(ir doma)


> Go to Top
Sviesta Ciba