austra
17 January 2017 @ 04:21 pm
 
ak, Māras soli!

lai arī neiedziļinājos pamatīgi, jo tad es uzceptos un kuram gan to vajag, tomēr iekrita acī "pilnveidot atbalsta sistēmu ģimenēm līdz bērna 1,5 gadu vecuma sasniegšanai"

un varbūt es kļūdos, bet
līdz pusotram gadam ir pabalsti, ir māmiņai iespēja būt ar mazuli visu laiku un ir salīdzinoši maz izdevumu, taču tieši pēc, tieši pēc šī pusotra gada visam ir potenciāls aiziet haosā.
kur es vien redzu, tas ir vissmagākais laiks. mamma atgriežas darbā, auklei nav naudas, bērna vajadzības aug, uz dārziņu vēl nevar/negrib, karantīnas mājās/dārziņos, utt.


lab i, bet ja godīgi - vai Mārai pašai bija bērni? tieši kāpēc šāds demogrāfijas programmas nosaukums?
(varēja taču ielikt Austras Bērni, piemēram, vai Zirņu Pāksts!)
 
 
austra
16 January 2017 @ 10:10 pm
nominācija, kurā ir viss, pilnīgi viss  
Nominācijā "Elektroniskās vai deju mūzikas albums" nominēts N'Works jeb Normunda Rutuļa albums "3.45", grupas "Oyaarss un dzejnieki" albums "Corpus Poesis", izpildītāja "Northern C" albums ar tādu pašu nosaukumu, dažādu izpildītāju albums "Otra Puse remiksi 1996-2016", kā arī grupas "Gas of Latvia" albums "Swan Lake".
 
 
austra
16 January 2017 @ 04:13 pm
 
sapnī visu laiku braucu peldēties un priecājos par ļoti iedegušām peldkostīma lencītēm sev uz muguras.
 
 
austra
09 January 2017 @ 04:30 pm
 
ziemas garrīti ir lieliski lasīšanai, taču mani dažreiz uztrauc, ka sestdienas rītos acis vaļā vēl tumsiņā, un tik agri jau lampu neslēgs, ne?, tāpēc sanāk nīkulīgi gaidīt, līdz iegaismosies diena grāmatu lasīšanai.

kopš ziemassvētkiem:

izlasīju Manna Budenbrokus. kas ir pilnīgs tāds deviņpadsmitā gadsimta romāns, man likās, ka neMannīgs. bet tāda atslodze un medus maize, ka sāc just līdzi varoņiem, ar kuriem īstenībā nav nekā kopīga. jūt līdzi varas, goda un statusa spēlēm un nenovēršamajam norietam.

izlasīju Repšes Bogenu (vienā dien­ā! izšķirstiet to grāmatu, sapratīsiet - viss ir kaut kādā milzfontā ar lielatstarpēm) un tur gan nav nekā. vai tas vispār ir romāns? nē, nepatīkami sadrumstalots (man parasti patīk lēkāšana pa gadu dekādēm!), kaut kāds neticams. un sākumā ļoti ļoti mežģīta un neīsta valoda, kas Repšei pašai, šķiet, izsmēlās grāmatas vidū un vairs uz beigām nebija. nepatika, bet nu katram savs, protams.

līdz pusei izlasīju Rubeņa Viņu un Viņu. ļoti grūti lasās, ļoti. tas ir labiem nodomiem klāts ceļš uz elli jeb grāmata ZPD stilistikā. kaut kāda visu laiku klātesoša attaisnošanās sajūta un pamatojumi, pamatojumi. domas lidojums ik pa mirklim pārtrūkst, un liekas, ka Rubenis cenšas mani atrunāt iesaistīties zema līmeņa attiecībās (kur nav mīlas, sapratnes, cieņas). kāpēc? vai tiešām grāmata ir domāta tādiem, kurus "vest uz pareizā ceļa"?
es kaut kā cerēju, ka manas sajūtas būs līdzīgas, kā klausoties viens pret vienu ar Rubeni, kas man dikti patika. un vēl - kurš tā atļaujas maketēt?!?!? visu laiku mainās burtu lielums, vienā teikumā var būt puse vārdu slīprakstā, tad pēkšņi pēdiņās, bulletpointi krāsaini, pēkšņi citā fontā.. nu bardaks, ārprātīgs bardaks.
bet es izlasīšu līdz galam, un gan jau tas nebūs velti.
 
 
austra
02 January 2017 @ 04:11 pm
 
ak jā, Kautskis atgādināja, ka
sporta zālē šodien taču bija tik patīkami vērot, ka pulka jaunu ļaužu mulsi mācās apieties ar skapīšu aizslēgšanas mehānismu.
dod visiem jaungada apņemšanos izturēt līdz pavasarim!
 
 
austra
30 December 2016 @ 11:54 am
 
šorīt pilnum pilna sporta zāle, vai tiešām visi šodien cenšas paspēt uz jaungada ballēm būt vingri un stingri?
 
 
austra
28 December 2016 @ 09:29 pm
 
un slavenās pēdējās sekundes būs jāskaita no 11? vai arī no 10 un tad divas reizes jāsaka 1?

http://www.delfi.lv/news/arzemes/2016-gada-pedejai-minutei-tiks-pievienota-papildu-sekunde.d?id=48353651

upd;// ak, nē, to jau darīs tikai Grīnvičas laiks, mums nāks klāt pa sekundei nakts melnumā, kad neviens vairs neko neskaitīs..
 
 
austra
28 December 2016 @ 03:19 pm
 
vai tas nav skumji? (ne fakts, bet veids)
http://ltv.lsm.lv/lv/raksts/27.12.2016-izdos-jaunu-zurnalu-literatura.-teatris.-kino.id87364/
 
 
austra
19 December 2016 @ 08:49 am
 
man ir tāda tradīcija: ceturtajā adventē pušķot eglīti ar draugiem, izsmieties un izēsties. un tā nu vakar sākās svētki.
un ja jāpalielās, tad -
egle mums ir viskuplākā pasaulē, kaut kāds kupluma konkursa grand prix. mēs viņu mežā jau pagājušo gadu noskatījām, un šogad bija izaugusi līdz vajadzīgajam izmēram. (vajadzīgais izmērs - liela, bet ielien mašīnā)
 
 
austra
09 December 2016 @ 04:51 pm
 
aizbraucu līdz poliklīnikai, noparkojos slikti, atmetu ar roku, izkāpu ārā, gāju prom, pārdomāju, iekāpu mašīnā un noparkojos labi.
 
 
austra
09 December 2016 @ 10:36 am
eh  
izstāvējām virtuālo rindu un tāpat pie stāvbiļetēm uz Stokhomas koncertu netikām.

(nopirkām Gdaņsku)
 
 
austra
08 December 2016 @ 08:30 am
gandrīz simboliski:  
aizvakar dabūju tiesības,
vakar pa dienu - rīdzenieka karti,
lai jau vakar vakarā ar to samaksātu par mašīnas parkingu pilsētā.
 
 
austra
01 December 2016 @ 10:33 am
"Vārna"  
ja uz skatuves ir stīgu kvartets, bungas un daudz visādu sintezatoru un citu skaņas pričendāļu, tad noteikti vienā brīdī kārtīgi iebliezīs. (izrādās, var bliezt stundu no vietas, izšaujot pulveri jau pirmajās minūtēs.)
ja uz skatuves ir apaļš tāds kā puscaurspīdīgs disks, tad noteikti kādā brīdī dejotāja ar ēnu palīdzību tēlos, kā viņa nevar izkļūt no kokona.
ja uz skatuves ir viens dejotājs un tas pats melnā, tad noteikti vienā brīdī melnais nokritīs un jaunietis būs atradis savu vietu dzīvē.

jeb

Vārna, protams, bija iespaidīga. jā, viņi visi ir profesionāļi, jā, publika sajūsmā lauza krēslus, jā, ir ieguldīts milzdarbs, bet pateikt, ko viņi ar to gribēja pateikt?

viss tik klišejisks, viss tik popsīgs, viss tik saskaldīgs pa nogriežņiem "tagad mēs rādam, kā mākam šito" un "tagad mēs rādam, kā mākam to"

varbūt gluži vienkārši vajag vairāk šādu uzvedumu, lai tie neaprobežotos tikai ar spēju parādīšanu.
 
 
austra
29 November 2016 @ 02:44 pm
jautājums rīgai  
kur pērk kvalitatīvu dziju?
 
 
austra
24 November 2016 @ 04:20 pm
 
kopš esmu pasākusi nedaudz biežāk izmantot sabiedrisko transportu (kādas 3 reizes nedēļā), es arvien vairāk brīnos par to, cik ļoti bieži un daudz trolejbusos, tramvajos un autobusos cilvēki dzer. iemet no mazām blašķītēm, rītos laiski dzer alu no bundžām, dala divlitrīgo džonu.

izskatās, ka tauta nodzeras ārprātīgos tempos.
 
 
austra
22 November 2016 @ 10:32 am
 
vakardien tikām pie savas jaunās gultas. 200x200.
ohoho, tas ir kaut kāds kuģis, plosts, atsevišķa māja!
lai gan pagaidām guļas jocīgi (nevar pierast pie plašuma un augstuma), izskatās lieliski.
 
 
austra
21 November 2016 @ 04:20 pm
 
aizbrauciet uz Egles sanatoriju Lietuvā. jūs nebūsiet pieredzējuši tik mīlamus kontrastus - jaunēku, brīnišķīgu apkalpošanu, inventāra un interjera pieklājīgu gaumīgumu, kas skaisti norāda "21. gadsimts, Eiropa" pret senilu kontingentu, barošanu "uz kaušanu" un absurdi smieklīgām procedūrām (skābekļa kokteiļi, propolisa inhalācijas, ietīšana dubļos), kas nepārprotami norāda "20. gadsimts, Padomju Savienība".

lieliski atpūtāmies, mēs bijām "jaunie un veselie". un, kad staigāju pa sanatoriju īsajos sportšortos, - lūk, kad es jutos visseksīgākā savā dzīvē.
 
 
austra
19 November 2016 @ 10:38 pm
 
ikejā šorīt bērni stāvēja rindā, lai iesēstos ziemassvētku vecīša klēpī.
ziemassvētku vecīša klēpī 19.-tajā (!!!) novembrī (!!!)
 
 
austra
15 November 2016 @ 02:43 pm
 
šodien nav mana diena. viss besī. viss nesanāk. pat raw gardenā bija negaršīgas pusdienas.
ļoti gribētos pačīkstēt, bet neviens jau nav vainīgs, ka tāda diena ņem un sakārto visas iespējamās neveiksmītes rindiņā.
 
 
austra
11 November 2016 @ 01:44 pm
 
mani vienmēr mulsina raudas un skumjas par vecu mūziķu nāvēm. vai tad viņiem ir jāpaliek pasaulē tikai mūsu priekam? vai tad viņi jau nav gana darījuši, lai mēs būtu pilnāki ar līdz kaulam labu mūziku? ko maina tāda nāve? neko.
es jau neesmu pret skumjām, bet.