austra
25 February 2017 @ 11:14 am
 
laikapstāklis ir tāds aprīļains
 
 
austra
24 February 2017 @ 12:04 pm
 
man kā izteikti māņticīgai jau ir pirmās jaunās dzīves korekcijas -
jāiemācās pieņemt, ka no gultas drīkst izkāpt ar kreiso kāju un ka drīkst dziedāt tukšā dūšā
Tags:
 
 
austra
12 February 2017 @ 07:49 pm
 
izstaigājām šodien garus gabalus pa tuvējo un ne tik tuvējo rajonu, un tad krūzes ielā starp visiem tiem industriālajiem monstriem pie vienas privātmājas stāv plastmasas telts - pirtiņa. un dārza tumbās skaļi skan Creedence Clearwater Revival.
es nevarēju beigt silti sirdī priecāties par tiem, kas tur sēž iekšā - ne viņus uztrauc apmākušais laiks, ne nesakārtotā vide apkārt, ne kaimiņu labsajūta.
viņi noteikti dzer alu un ēd garneles, tā es izdomāju.
 
 
austra
08 February 2017 @ 07:31 pm
 
šausmas, pamanīju, ka tiek rīkots pikets par iniciatīvu "sieviešu dienai būt brīvdienai", lai, citēju,
"panāktu izmaiņas likumdošanā un padarītu sieviešu dienu par oficiālu brīvdienu, nostiprinot dzimumu vienlīdzību kā Latvijas sabiedrības vērtību".

šī ir dzimumu vienlīdzība? āāāāāā
fak, kā es sadusmojos, muļķes muļķes muļķes!
 
 
austra
04 February 2017 @ 07:19 pm
 
tā tā tā
dobē ir izlīdušas dažas sīpolpuķes - ko darīt? aplikt ar sniegu, piesegt ar lapām, uzmaukt skujas?
sola taču baigmīnusus nākamnedēļ!
 
 
austra
29 January 2017 @ 12:25 pm
slims slims slims  
klepus un šņaukšana ir mans veids, kā trenēt vēdera muskulatūru.
 
 
austra
26 January 2017 @ 01:33 pm
 
es nodošu tos visus kākāefus un tad tā atpūtīšos, TĀ atpūtīšos!!!
 
 
austra
25 January 2017 @ 11:19 am
 
vakar nopirku aveņu tēju. es nekad īsti nepērku tējas, jo vasarās visu salasu pate, bet te - bija vajadzība. ar lielu interesi domāju - palasīšu pagatavošanu, lai arī taču nekā jauna te nevarētu būt. bet -

"Ieberiet tēju porcelāna vai keramikas tējkannā [..]"

*skumji nopūšas ar savu trīs eiro stikla bunduli, kas, acīmredzot, NEDER smalkām eko šmeko tējām*
 
 
austra
23 January 2017 @ 08:51 am
 
sestdien izveicām garu pastaigu pa lauku mežiem un purvainām pļavām.
acis visu laiku meklēja izplaukušas puķītes vai pumpurainus kokus, jo smarža, smarža bija apdullinoši pavasarīga! dubļi un saule, un bezvējš.
 
 
austra
20 January 2017 @ 09:20 am
 
pēdējā laikā esmu kļuvusi tāda apcerīga. mierīgāka vai. un man patīk statiski plūstošu lietu skaistums.

un tāpēc vakar, kad Peldošajos-Ceļojošajos II pirmā cēliena vidū atvērās priekšskars un no skatuves nāca skaista milzmigla un skanēja Nastavševs pie klavierēm, es biju gatava gandrīz nosist kundzi sev aiz muguras.
lūk, skats, kas īpaši rezonē ar manu sajūtu, mūzika un migla, nāk virsū, viss skaisti, bet viņa, izdomājusi, ka nu ir brīdis atelpai (jeb - uz skatuves taču nekas nenotiek), sāka lopsēt iekšā šokolādi, katru gabaliņu izņemot no čaukstpapīra, aiztaisot čaukstpapīru, atkal attaisot, izņemot, aiztaisot - un tā VISU dziesmu.

jebkurā gadījumā, absolūtu nepiekritīšu Radzobēm - nav tā izrāde nekāda izgāšanās. un ja kritiķu dāmas nebūtu tik daudz runājušas par homoseksuālismu, man pat PRĀTĀ nebūtu nācis šo izrādi centrēt ar šo topiku. un sievietes? sievietes ir burvīgas. kariķētas, bet burvīgas. burvīgas. lai arī, protams, izrādē ir vājas vietas, bet kopums ir skaists, pēcgarša laba, vizuāli iespaidīgi, nejēdzīgā garlaicība nolasās.

UN - pirmais cēliens beidzāa ar visu klaviervāku pacelšanu - tas izskatījās ledus sastrēgums palu laikā! ļoti ļoti iespaidīgi.

(otrais cēliens ir stipri vājāks, segliņa izkrīt no lomas un apnīk, tad ir nesaprotami sižeti, kas nočakarē peldējumu un ceļošanu)
 
 
austra
17 January 2017 @ 04:21 pm
 
ak, Māras soli!

lai arī neiedziļinājos pamatīgi, jo tad es uzceptos un kuram gan to vajag, tomēr iekrita acī "pilnveidot atbalsta sistēmu ģimenēm līdz bērna 1,5 gadu vecuma sasniegšanai"

un varbūt es kļūdos, bet
līdz pusotram gadam ir pabalsti, ir māmiņai iespēja būt ar mazuli visu laiku un ir salīdzinoši maz izdevumu, taču tieši pēc, tieši pēc šī pusotra gada visam ir potenciāls aiziet haosā.
kur es vien redzu, tas ir vissmagākais laiks. mamma atgriežas darbā, auklei nav naudas, bērna vajadzības aug, uz dārziņu vēl nevar/negrib, karantīnas mājās/dārziņos, utt.


lab i, bet ja godīgi - vai Mārai pašai bija bērni? tieši kāpēc šāds demogrāfijas programmas nosaukums?
(varēja taču ielikt Austras Bērni, piemēram, vai Zirņu Pāksts!)
 
 
austra
16 January 2017 @ 10:10 pm
nominācija, kurā ir viss, pilnīgi viss  
Nominācijā "Elektroniskās vai deju mūzikas albums" nominēts N'Works jeb Normunda Rutuļa albums "3.45", grupas "Oyaarss un dzejnieki" albums "Corpus Poesis", izpildītāja "Northern C" albums ar tādu pašu nosaukumu, dažādu izpildītāju albums "Otra Puse remiksi 1996-2016", kā arī grupas "Gas of Latvia" albums "Swan Lake".
 
 
austra
16 January 2017 @ 04:13 pm
 
sapnī visu laiku braucu peldēties un priecājos par ļoti iedegušām peldkostīma lencītēm sev uz muguras.
 
 
austra
09 January 2017 @ 04:30 pm
 
ziemas garrīti ir lieliski lasīšanai, taču mani dažreiz uztrauc, ka sestdienas rītos acis vaļā vēl tumsiņā, un tik agri jau lampu neslēgs, ne?, tāpēc sanāk nīkulīgi gaidīt, līdz iegaismosies diena grāmatu lasīšanai.

kopš ziemassvētkiem:

izlasīju Manna Budenbrokus. kas ir pilnīgs tāds deviņpadsmitā gadsimta romāns, man likās, ka neMannīgs. bet tāda atslodze un medus maize, ka sāc just līdzi varoņiem, ar kuriem īstenībā nav nekā kopīga. jūt līdzi varas, goda un statusa spēlēm un nenovēršamajam norietam.

izlasīju Repšes Bogenu (vienā dien­ā! izšķirstiet to grāmatu, sapratīsiet - viss ir kaut kādā milzfontā ar lielatstarpēm) un tur gan nav nekā. vai tas vispār ir romāns? nē, nepatīkami sadrumstalots (man parasti patīk lēkāšana pa gadu dekādēm!), kaut kāds neticams. un sākumā ļoti ļoti mežģīta un neīsta valoda, kas Repšei pašai, šķiet, izsmēlās grāmatas vidū un vairs uz beigām nebija. nepatika, bet nu katram savs, protams.

līdz pusei izlasīju Rubeņa Viņu un Viņu. ļoti grūti lasās, ļoti. tas ir labiem nodomiem klāts ceļš uz elli jeb grāmata ZPD stilistikā. kaut kāda visu laiku klātesoša attaisnošanās sajūta un pamatojumi, pamatojumi. domas lidojums ik pa mirklim pārtrūkst, un liekas, ka Rubenis cenšas mani atrunāt iesaistīties zema līmeņa attiecībās (kur nav mīlas, sapratnes, cieņas). kāpēc? vai tiešām grāmata ir domāta tādiem, kurus "vest uz pareizā ceļa"?
es kaut kā cerēju, ka manas sajūtas būs līdzīgas, kā klausoties viens pret vienu ar Rubeni, kas man dikti patika. un vēl - kurš tā atļaujas maketēt?!?!? visu laiku mainās burtu lielums, vienā teikumā var būt puse vārdu slīprakstā, tad pēkšņi pēdiņās, bulletpointi krāsaini, pēkšņi citā fontā.. nu bardaks, ārprātīgs bardaks.
bet es izlasīšu līdz galam, un gan jau tas nebūs velti.
 
 
austra
02 January 2017 @ 04:11 pm
 
ak jā, Kautskis atgādināja, ka
sporta zālē šodien taču bija tik patīkami vērot, ka pulka jaunu ļaužu mulsi mācās apieties ar skapīšu aizslēgšanas mehānismu.
dod visiem jaungada apņemšanos izturēt līdz pavasarim!
 
 
austra
30 December 2016 @ 11:54 am
 
šorīt pilnum pilna sporta zāle, vai tiešām visi šodien cenšas paspēt uz jaungada ballēm būt vingri un stingri?
 
 
austra
28 December 2016 @ 09:29 pm
 
un slavenās pēdējās sekundes būs jāskaita no 11? vai arī no 10 un tad divas reizes jāsaka 1?

http://www.delfi.lv/news/arzemes/2016-gada-pedejai-minutei-tiks-pievienota-papildu-sekunde.d?id=48353651

upd;// ak, nē, to jau darīs tikai Grīnvičas laiks, mums nāks klāt pa sekundei nakts melnumā, kad neviens vairs neko neskaitīs..
 
 
austra
28 December 2016 @ 03:19 pm
 
vai tas nav skumji? (ne fakts, bet veids)
http://ltv.lsm.lv/lv/raksts/27.12.2016-izdos-jaunu-zurnalu-literatura.-teatris.-kino.id87364/
 
 
austra
19 December 2016 @ 08:49 am
 
man ir tāda tradīcija: ceturtajā adventē pušķot eglīti ar draugiem, izsmieties un izēsties. un tā nu vakar sākās svētki.
un ja jāpalielās, tad -
egle mums ir viskuplākā pasaulē, kaut kāds kupluma konkursa grand prix. mēs viņu mežā jau pagājušo gadu noskatījām, un šogad bija izaugusi līdz vajadzīgajam izmēram. (vajadzīgais izmērs - liela, bet ielien mašīnā)
 
 
austra
09 December 2016 @ 04:51 pm
 
aizbraucu līdz poliklīnikai, noparkojos slikti, atmetu ar roku, izkāpu ārā, gāju prom, pārdomāju, iekāpu mašīnā un noparkojos labi.