austra
17 July 2018 @ 04:22 pm
 
nedēļas nogalē bijām pa manām bērnības takām Zvārtavā - pils un peldes un tāda bērnības garša. un tad vēl Tartu un jaunais lieliskais muzejs ar elpu aizraujošu iekārtojumu, bet manai gaumei pilnīgi nesvarīgu stāstu vai jēgu vai ko tur. pārāk daudz haosa, pārāk daudz modernības, pārāk maz konteksta.
un bērns pats pats uzkāpa munameģī! tur trāpījām uz torņa 79.-to dzimšanas dienu un apsveicēju koncertā uzstājās senioru deju kolektīvs no Alsviķiem. mana dzīve kļuva diezgan pilnīga.

(esam iebarikādējušies laukos, viss, lai tā rīgas dzīve iet, kur grib)
(Ūpis ēd mellenes ar pienu un nemaz tik daudz nenošmucējas)
 
 
skan: nick cave
 
 
austra
13 July 2018 @ 11:58 am
 
es ļoti reti braucu ar sabiedrisko transportu, bet nu gadījās - bērns pamodās pusotru vēlāk no diendusas kā plānots un uz centru bija jātiek, mašīnas nebija, kāpu ka nu autobusā.
autobuss bija nostājies tālu no bortiņa, ratu riteņi iekrita spraugā, es nevarēju ne uz priekšu ne atpakaļ, autobuss pilns ar cilvēkiem spēka gados, neviens man nepalīdz.
un tad
un tad es pirmo reizi skaļu nopurpināju publiski:
"neviens nepalīdz, visi sēž kā ķipīši!"

(mana latviešu valodas skolotāja ar mani lepotos)
 
 
austra
11 July 2018 @ 12:14 pm
 
kas man patīk vasarā? ātrums
pamosties astoņos, pabarot sevi un bērnu, salikt somu ar dvieli un grāmatu, spainīti un ūdeni, kotletēm un peldkostīmu, un jau pēc 40 minūtēm būt mašīnā uz jūru.
un tagad jau mājās, darīt darbus un būt pilsētnieks.
 
 
austra
10 July 2018 @ 08:39 am
 
paskrienot pa cibu pēdējās dienās, redzu žēlošanos, ko ta' tie svētki nav tādi dažādi, kāpēc tikai āriešu meitas, kur minoritātes un tālāk. un es nesaprotu, vai mēs esam bijuši uz dažādiem svētkiem vai kā.
mazākumtautību diena vērmanes dārzā, kur 12 stundas uz trim skatuvēm uzstājās pilnīgi viss pasaules zieds, kas dzīvo latvijā, vai bērnu folkloras diena, kur dziedāja un rotaļās gāja dažādās valodās, gājiens, kurā lepni piedalījās, piemēram, japānas koris, vai garīgās mūzikas koncerts Domā, vai visas tās līksmās lauku kapelas.

labi, protams, noslēguma koncerts ir vislielākais, un, ja dziesmu svētkus reducē tikai līdz tam, tad, protams, tikai latvieši un viss tāds balts un nacionāls. bet kāpēc tā nevarētu būt? tā ir tradīcija, tas ir kopkoris, kas dzied jau 145 gadus un lai taču dzied. pati dziesmu svētku nedēļa ir ļoti iekļaujoša un visiem visiem svētki.

// es neko nesaku par dejām, tās atnāca padomju laikā, tur ir tā imperiālisma sajūta, kaifu no tā neķeru, šīgada deju scenārijs vienkārši drausmīgs, bet nu tas tā
 
 
austra
09 July 2018 @ 11:00 am
 
nē, nu kā jau brīdinājāt, jāraud bija diži daudz pie Piena Ceļa, lai arī man kaut kur iekšā juka vārdi un dažbrīd aizgāja pa pnd taku.
ļoti patika, ka nekādas gaismu režijas, nekādu augšupcelošu pušku, nekādu spogulīšu beigās - es neatceros, kad tik skaidri, skaisti, vienkārši un līdz galam izbaudot īstas kordziesmas prieku tika dziedāta Gaismas Pils.

ļoti laba dziesmu secība.

(un paldies Mailītim par jauno estrādes apakšu - vienas dziesmas laikā es no sava vidiņa paspēju izskriet ārā, aiziet uz wc un atskriet atpakaļ!)
 
 
austra
07 July 2018 @ 09:18 pm
 
mēs tomēr tādi ārieši - nodomāju es, kad vakardien Māras Zemē mazas meitenes dejoja ar izlaistiem matiem un tas bija absolūts blondās gammas paraugdemonstrējums
 
 
austra
06 July 2018 @ 09:14 am
 
spīd un laistās un matos plastmasas vaiņagi spilgtās krāsās un omīšu vecums un tāds spars jeb cik interesanta ir diena, kuras laikā ieskatīties vērmanes dārzā minoritāšu kopu koncertos.
ūpis arī sajūsmā - dejo, sit plaukstas, griežas uz riņķi, iemaldās baksteidžā un šarmē kundzes.
 
 
austra
06 July 2018 @ 09:13 am
es izjāju prūšu zemi  
no šiem dziesmu svētkiem man ir jauna mīļākā dziesma
 
 
austra
03 July 2018 @ 04:43 pm
 
šorīt bērniņš mūs modināja nevis ar grāmatu pa pieri vai dīcot tikt pie mums gultā, bet gan atnesa ukuleli, spēlēja to un dziedāja mums dziesmiņu. es sajutos kā princese, absolūti brīnišķīgs veids, kā pamosties.
Tags:
 
 
austra
02 July 2018 @ 12:31 pm
 
vakar uzurrājām gājienam, es vicinājos ar puķēm, mēs apsmējām nosaukumus, sveicinājām draugus, visādi citādi lieliski pavadījām laiku šai kodolziemā. jo, kad rīga gāja, tad izsalis bija viss. pilnīgi viss.
 
 
austra
02 July 2018 @ 12:27 pm
 
sebbankā pie lodziņa blakus kāds kungs gribēju veikt darījumu savā kontā, uz ko darbiniece teicās, ka neredzot, ka viņam te būtu konts. uz ko kungs, nu jā, ka viņam swedbankā, bet vai tad neesot vienalga, abas taču esot bankas!
 
 
austra
02 July 2018 @ 11:36 am
 
lūk, mēs arī esam nonākuši līdz vecumam un temperamentam, kad festivāli kļūst grūti jeb ej un izskraidi pakaļ kādam, kurš to tik vien grib, kā līst ūdenī. it īpaši, ja Lampa ir tik un ap ūdeni.
bet nopietni - viņš ierauga ūdeni, sāk vilkt nost jaku un metas četrrāpus, lai smuki ar dibenu pa priekšu ielīstu iekšā. un tas viss sekundes laikā.
pagājušo nedēļu karstajā dienā bijām jūrā un tur es knapi paspēju atpamperot, kad jau kājas bija līdz ceļiem ūdenī. un tad viņš tur krīt un ceļas un šļakstās un ņurko un visādi mīl ūdeni.

no Lampas man visvairāk patika bērnu pilsētiņa, jā, jo mani vairāk aizrauj zinoo eksperimenti nekā pilsoniskas sarunas laikam.
bet, ja nopietni, no saturiskā viedokļa šī man bija vistuvākā lampa līdz šim. ieskaitot absolūti ģeniālo izrādi "daudzu rokās" koncertzālē un vīra diseni Malā.
 
 
austra
26 June 2018 @ 09:41 am
 
ja es būtu festivāls Lampa, tad savu mājaslapu es sauktu par lampafestivals, nevis festivalslampa, jo es tā tikai vien izlasu:
festivāl Slampa
 
 
austra
23 June 2018 @ 05:49 pm
 
mazu bērnu mammām vajadzētu nogulēt jāņu nakti, jo tad “gulēs visu vasariņu” - un tas būtu pats labumiņš!
 
 
austra
18 June 2018 @ 04:26 pm
 
Sproģis ar Ušakovu? wtf?
 
 
austra
18 June 2018 @ 02:53 pm
 
līst!
 
 
austra
17 June 2018 @ 08:59 pm
 
jūs visi tur dzērāt bolderājās, bet tādiem kā mēs, apbērnotiem, lieliskais pāris šodien piedāvāja pikniku ar spēlēm un ūdenspistolēm un galdu, kas lūza, un baļļu ar ledusaukstiem aliem. tā ir dzīve, es jums saku, un ja vēl beigās iedod norādes uz vietu, kur var pa pliko Svētē peldēties kopā ar gandrīz pieradinātu gulbi, tad nu. ak un ak!

// rūgts!
 
 
austra
14 June 2018 @ 12:30 pm
 
bieriņi esot vienīgā rīgas apkaime, kuras balsošanas rezultātos iepriekšējās pašvaldības vēlēšanās pirmajā vietā nebija Saskaņa.
sēžu Bulkā, ienāk divas vecas vecas krievu kundzītes, ilgi ilgi savstarpēji nevar vienoties, kādas kūkas un vai abas dzer kafiju, ja jau no rīta ir dzerts, bet tad pie letes viņas savu pasūtījumu veic latviski. lauzīti, bet latviski. un tas ir tik sirsnīgi
 
 
austra
13 June 2018 @ 12:26 pm
 
es vīru apprecēju lielākoties tāpēc, ka viņam negaršo arbūzi un tādejādi man mājās ne ar vienu nav jādalās. taču, ha ha ha, izrādās, esmu dzemdējusi lielāko arbūzmīli šaipus Urāliem un dalīšanās nu ir katras dienas sastāvdaļa.
Tags:
 
 
austra
11 June 2018 @ 01:34 pm
 
mums bija sestdien dārza, atvainojos, izkaltušā tuksneša lielballe.
un tas laikam ir vecums, jo - lielāko jautrību taisīja bērni, bet pieaugušie tik pieklājīgi daudz sanesa dzērienus, ka, man šķiet, mums tagad ir vairāk nekā ballītes sākumā, lai gan neviens mājā gluži skaidrā ar' neaizdevās.