austra
16 November 2018 @ 08:34 am
 
un vēl man liekas, ka anša gabals "zemes stunda" ir kaut kas izcils, es pat nezinu, kāpēc, vai uzdzen nostaļģiju par Tiem Laikiem, vai ko. un ir skaidrs, ka arī dziesmas autors nebūt nedomā Šodienā.
tā ir jauna mūzika veciem cilvēkiem. vispriecīgākā es esmu tajos dienas brīžos, kad pa mašīnas radio trāpās to uztvert, tad es griežu uz visskaļāko, lai piedod satiksme un vēders.
 
 
austra
13 November 2018 @ 01:26 pm
 
es te lēnām kārtoju dzīvi.

viens
iesakiet labus mūverus. tādus, kas ne tikai atbrauc un jautri aizved, bet atbrauc, izjauc gultu, iekrāmē, aizved un atkal saliek.

divi
es varētu iet pie Sarkanā Krusta, bet man viņi nepatīk, tāpēc - varbūt jūs varat ieteikt, ko un kā es varētu iepriecināt, atdodot pieaugušo ratiņkrēslu un staiguli?
 
 
austra
13 November 2018 @ 01:20 pm
lielais kristaps  
vakar vakarā ap pusdivpadsmitiem no skatuves runāja kultūras ministre (Egona Dombrovska vārdiem - simtgades ministre Dace MelNbārde) un zālē kaut kur bļāva zīdainis.
zīdainis. ceremonijā. gandrīz pusnaktī.
kāpēc?

(bet kāds vismaz aizkulisēs iedeva Dombrovskim pa seju par visām šīm tūkstoš (es atvainojos, kā viņš pats saka - tūkstoc) kļūdām???)
 
 
austra
13 November 2018 @ 12:11 pm
 
meitene pie blakus galdiņa:
un Tu iedomājies, viņš ir tāds bērns, visu laiku izliekas, ka mani neredz. vakar biju teātrī un es speciāli izdarīju tā, lai man būtu viņam četras reizes garām jāiet, un - !!! - viņš pat nepaskatījās!
 
 
austra
01 November 2018 @ 12:51 pm
 
tā, es tikko apjuku. jaunajā mājā nav pieejams lattelecom. ko vēl cilvēki lieto? kas vispār piegādā internetu? vai varbūt moderni ir tikai visādas mobilo kastītes un viss? un reizi gadā paskatīties pa tv kādu kultūras notikumu arī gribētos, kā vispār tas notiek? vai ir droši, ka, piemēram, vienmēr visu ltv varēs dabūt tiešraidē internetā?
 
 
austra
28 October 2018 @ 05:26 pm
 
dārza darbi, dedzinām papīrus.
Ūpis pats ņurca un padod visus savus iekrātos zīmējumus (katru dienu iziet pāris a3 lapas - dažu mēnešu laikā tas ir milzīgs apjoms), izpluinī un padod picu iepakojumus, pamperu kastes un citus kartonus.
līdz ierauga vecā picas kastē šķēlītes maliņu, laimīgs iekožas, un, kad es atņemu, raud minūtes desmit.

mūžīgā cīņa starp garīgo un fizisko, vai ne.
 
 
austra
28 October 2018 @ 02:56 pm
 
atbraucām no berlīnes un bērnam ir iepaticies turku pops. vakar pirmsmiega ģimenes dejas griezām pie bučiņdziesmas, piemēram.
 
 
austra
19 October 2018 @ 07:52 pm
 
no ikejas man nevajag daudz, vien bezalkoholisko karstvīnu. paldies sezonai!
 
 
austra
18 October 2018 @ 01:22 pm
 
ak jā, es berlīnē neesmu bijusi jau trīs gadus, es noteikti vairs neko nezinu. ja mums tur tā uzspīdēs kāds platais vakars, kur jāiet? kur jāiet bārgājienā?
un vai ir kaut kādi jauni rajoni, kas jāapskata, vai, nezinu, jauna pasaules lieliskākā brančotava vai bibliotēka?
vai leijerkastnieks starp brandenburgas vārtiem un reihstāgu vēl stāv?

nu, tātad. varbūt ir kas lielisks, ko nepajautājusi neuzzinātu un palaistu garām.
 
 
austra
18 October 2018 @ 12:32 pm
 
savu pārības piecgadu jubileju nosvinējām, no plastmasas traukiem ēdot bēru mielasta atlikumus.

(dzīve ir nenormāli gara jeb tas, kas ir noticis pēdējos piecos gados, ir prātam neaptverams apjoms)
 
 
austra
16 October 2018 @ 10:48 am
 
nākamnedēļas berlīnes braucienam vakar atcēlās airbnb, nobukojām jaunu, tas arī atcēlās, šobrīd trešais mēģināums ir "pending". ja nebūs, tad uz berlīni nebrauksim, jo ir jāmācās lasīt zīmes. un jau šis pending miteklis ir pie ringa. šēnbergā pie ringa! tālāk es vairs nespēju dzīvot, bet tuvāk vairs nekā nav.
 
 
austra
09 October 2018 @ 02:59 pm
 
ā. un es vakar biju uz Homo Novus un jau mājupceļā aizmirsu. pilnīgi nekāda filma. protams, spēlēt spēli "kur tas filmēts? kur tas?" ir jauki, bet. skaņa ļoti traucēja. un, ē, formāts. jāuzsaka lieliskā Danas Reiznieces - Ozolas mazepizode, tas tiešām bija asprātīgi!

varbūt jāizlasa, lai saprastu, kāpēc varoņi rīkojās tā un tā. grāmata ir pārizdota, bet viņi par to plēš deviņas ādas!
 
 
austra
07 October 2018 @ 09:29 am
 
ir labāk, kā varēja būt, bet sliktāk, kā cerējām. es neredzu koalīciju.
 
 
austra
06 October 2018 @ 12:17 pm
 
Ūpis iemeta savas pirmās vēlēšanu aploksnes - gan manu, gan tēva. pirms tam, protams, viņš nekādīgi nevarēja saprast, kāpēc uz manis izvēlētā biļetena nevar zīmēt kaķi. Kamēr liku savus plusiņus un mīnusiņus, ļāvu viņam paņemt jebkuru citu lapu un veikt "savas atzīmes". tā nu sazīmēja pilnu Kaimiņa sarakstu ar kaķiem. sagadīšanās???
 
 
austra
05 October 2018 @ 02:08 pm
 
es pēdējā laikā, pfu pfu pfu, ļoti labi guļu. astoņas deviņas stundas kā baļķis. brīnišķīgi.
 
 
austra
05 October 2018 @ 12:47 pm
 
man visu laiku gribas sevī atrast veidu pateikt, ko es domāju par Progresīvajiem, bet cibā, nu cibā man nošaus par nepareizām domām, vai ne?
ko es domāju? es neticu, es neticu viņiem kā partijai, tā nav partija, tas ir klubiņš, klubiņš cilvēku, kas "Vēlas Mainīt Lietas", bet vai viņi nesabruks pie pirmā spiediena? vai viņi diez māk lasīt un rakstīt un savā labā izmantot birokrātiskus tekstus? vai viņi, protams, izņemot Putni, zinās, ko un kā darīt, lai viņu balsis tiktu ņemtas vērā? jā, smuki jau skan - mēs esam pieci procenti, tiksim iekšā. labi, tieciet, a ko tad? varbūt es esmu par vecu un manī vairs nav jaunības maksimālisma, bet labas idejas nevajag iedot traku entuziastu armijai Saeimā, trakiem entuziastiem ir jāstāv aiz reālpolitikas cilvēkiem, tiem ir jābūt darbīgās nvo un tiem ir jāturpina būt pilsoniski aktīviem, ietekmējot procesus no iekšpuses. (šāda partija, starp citu, nebūtu slikta pašvaldībā, kur ir daudz niansētāki skati uz procesiem - piemēram, progresīvajos atrodamie bērnu nama speciālisti būtu vērtīgi pašvaldība labklājības komitejās. varbūt tā tas nestrādā?)

mani uztrauc, cik ļoti latviešu partijās trūkst labu speciālistu, cilvēki ar uz politiku vērstu izglītību, ar pieredzi lielo kuģu kustināšanā, jo, būsim godīgi, tā vienkārši un plakani jau tā Saeima nestrādā.

tāpēc īstenībā šajās vēlēšanās nav izvēļu. nevis tā, ka ir viens variants, īsti nav variantu vispār. manuprāt, Pariešiem traucē naudas fons, JKP neatbalsta viendzimuma partnerību, kas man ir viena no retajām sarkanajām līnijām, Jaunā Vienotība ir stipri sliktos reitingos, nacionāļi un zemnieki, protams, pametami zem vilciena, artuss vienkārši kretīns.


(starp citu - Gobzems nesen uzrunāja jauniešus ar tekstu - būs pamatizglītība par brīvu! un brīvpusdienas! un visi jaunieši - jeij! un neviens viņiem neatgādina, ka viņiem JAU IR izglītība par brīvu un JAU IR brīvpusdienas. es izdomāju nākamajās vēlēšanās startēt ar apsolījumu, ka Latvijā, ja mani ievēlēs, būs 4 gadalaiki)
 
 
austra
04 October 2018 @ 12:32 pm
 
par džeku vaitu man ir viena lieta:

viņa matu izspūrums atjaunojas nanosekundē.
 
 
austra
01 October 2018 @ 04:47 pm
 
man patīk, cik ļoti netīšām es uzzināju, ka nevar balsot ar ID. pie tam, es par "pase vs ID" jau biju kaut kad domājusi - hmm, diez kā viņi ID iespiedīs zīmogu? aij, noteikti taču viss smuki elektroniski sasinhronizējas un viņi vienkārši pierakstīs ID numuru.
hā, bet skuju!
 
 
austra
01 October 2018 @ 01:36 pm
 
šodien baseinā viena meitene teica, ka neies dziļāk, jo viņai nepatīk, ka saslapst kakls. uz ko trenere maigi norādīja, ka - jā, tā jau esot, baseinos bieži var kļūt slapjš.
 
 
austra
28 September 2018 @ 10:46 am
vējam prieki  
Braucu pa mazu pārdaugavas ieliņu, vējš gaudo, lietus sitas stiklā, skatos - o, siltumnīca ielas vidū -, apbraucu un dudinu tālāk. Tikai pēc dažiem kvartāliem sāku smieties, bet kādam jau noteikti ļoti bēdīga šitāda būvju patvaļīga lidināšanās.