austra
16 October 2018 @ 10:48 am
 
nākamnedēļas berlīnes braucienam vakar atcēlās airbnb, nobukojām jaunu, tas arī atcēlās, šobrīd trešais mēģināums ir "pending". ja nebūs, tad uz berlīni nebrauksim, jo ir jāmācās lasīt zīmes. un jau šis pending miteklis ir pie ringa. šēnbergā pie ringa! tālāk es vairs nespēju dzīvot, bet tuvāk vairs nekā nav.
 
 
austra
09 October 2018 @ 02:59 pm
 
ā. un es vakar biju uz Homo Novus un jau mājupceļā aizmirsu. pilnīgi nekāda filma. protams, spēlēt spēli "kur tas filmēts? kur tas?" ir jauki, bet. skaņa ļoti traucēja. un, ē, formāts. jāuzsaka lieliskā Danas Reiznieces - Ozolas mazepizode, tas tiešām bija asprātīgi!

varbūt jāizlasa, lai saprastu, kāpēc varoņi rīkojās tā un tā. grāmata ir pārizdota, bet viņi par to plēš deviņas ādas!
 
 
austra
07 October 2018 @ 09:29 am
 
ir labāk, kā varēja būt, bet sliktāk, kā cerējām. es neredzu koalīciju.
 
 
austra
06 October 2018 @ 12:17 pm
 
Ūpis iemeta savas pirmās vēlēšanu aploksnes - gan manu, gan tēva. pirms tam, protams, viņš nekādīgi nevarēja saprast, kāpēc uz manis izvēlētā biļetena nevar zīmēt kaķi. Kamēr liku savus plusiņus un mīnusiņus, ļāvu viņam paņemt jebkuru citu lapu un veikt "savas atzīmes". tā nu sazīmēja pilnu Kaimiņa sarakstu ar kaķiem. sagadīšanās???
 
 
austra
05 October 2018 @ 02:08 pm
 
es pēdējā laikā, pfu pfu pfu, ļoti labi guļu. astoņas deviņas stundas kā baļķis. brīnišķīgi.
 
 
austra
05 October 2018 @ 12:47 pm
 
man visu laiku gribas sevī atrast veidu pateikt, ko es domāju par Progresīvajiem, bet cibā, nu cibā man nošaus par nepareizām domām, vai ne?
ko es domāju? es neticu, es neticu viņiem kā partijai, tā nav partija, tas ir klubiņš, klubiņš cilvēku, kas "Vēlas Mainīt Lietas", bet vai viņi nesabruks pie pirmā spiediena? vai viņi diez māk lasīt un rakstīt un savā labā izmantot birokrātiskus tekstus? vai viņi, protams, izņemot Putni, zinās, ko un kā darīt, lai viņu balsis tiktu ņemtas vērā? jā, smuki jau skan - mēs esam pieci procenti, tiksim iekšā. labi, tieciet, a ko tad? varbūt es esmu par vecu un manī vairs nav jaunības maksimālisma, bet labas idejas nevajag iedot traku entuziastu armijai Saeimā, trakiem entuziastiem ir jāstāv aiz reālpolitikas cilvēkiem, tiem ir jābūt darbīgās nvo un tiem ir jāturpina būt pilsoniski aktīviem, ietekmējot procesus no iekšpuses. (šāda partija, starp citu, nebūtu slikta pašvaldībā, kur ir daudz niansētāki skati uz procesiem - piemēram, progresīvajos atrodamie bērnu nama speciālisti būtu vērtīgi pašvaldība labklājības komitejās. varbūt tā tas nestrādā?)

mani uztrauc, cik ļoti latviešu partijās trūkst labu speciālistu, cilvēki ar uz politiku vērstu izglītību, ar pieredzi lielo kuģu kustināšanā, jo, būsim godīgi, tā vienkārši un plakani jau tā Saeima nestrādā.

tāpēc īstenībā šajās vēlēšanās nav izvēļu. nevis tā, ka ir viens variants, īsti nav variantu vispār. manuprāt, Pariešiem traucē naudas fons, JKP neatbalsta viendzimuma partnerību, kas man ir viena no retajām sarkanajām līnijām, Jaunā Vienotība ir stipri sliktos reitingos, nacionāļi un zemnieki, protams, pametami zem vilciena, artuss vienkārši kretīns.


(starp citu - Gobzems nesen uzrunāja jauniešus ar tekstu - būs pamatizglītība par brīvu! un brīvpusdienas! un visi jaunieši - jeij! un neviens viņiem neatgādina, ka viņiem JAU IR izglītība par brīvu un JAU IR brīvpusdienas. es izdomāju nākamajās vēlēšanās startēt ar apsolījumu, ka Latvijā, ja mani ievēlēs, būs 4 gadalaiki)
 
 
austra
04 October 2018 @ 12:32 pm
 
par džeku vaitu man ir viena lieta:

viņa matu izspūrums atjaunojas nanosekundē.
 
 
austra
01 October 2018 @ 04:47 pm
 
man patīk, cik ļoti netīšām es uzzināju, ka nevar balsot ar ID. pie tam, es par "pase vs ID" jau biju kaut kad domājusi - hmm, diez kā viņi ID iespiedīs zīmogu? aij, noteikti taču viss smuki elektroniski sasinhronizējas un viņi vienkārši pierakstīs ID numuru.
hā, bet skuju!
 
 
austra
01 October 2018 @ 01:36 pm
 
šodien baseinā viena meitene teica, ka neies dziļāk, jo viņai nepatīk, ka saslapst kakls. uz ko trenere maigi norādīja, ka - jā, tā jau esot, baseinos bieži var kļūt slapjš.
 
 
austra
28 September 2018 @ 10:46 am
vējam prieki  
Braucu pa mazu pārdaugavas ieliņu, vējš gaudo, lietus sitas stiklā, skatos - o, siltumnīca ielas vidū -, apbraucu un dudinu tālāk. Tikai pēc dažiem kvartāliem sāku smieties, bet kādam jau noteikti ļoti bēdīga šitāda būvju patvaļīga lidināšanās.
 
 
austra
27 September 2018 @ 04:32 pm
 
Ūpis uzvelk zaļas zeķes un lec un tad saka, ka viņš ir "khā". padomāju padomāju, sapratu, ka viņš ir varde. kvā!
 
 
austra
26 September 2018 @ 05:27 pm
 
laukos kaimiņu govis nav nekādas grāmatiņu varones, tāpēc Ūpis zina, ka govs saka nevis jautru "mū mū", bet gan "mgrhrhhhmmgr", resp - rūc.

tāpēc, kad mans bērniņš pieiet pie ledusskapja, rāda ar pirkstu un rūc, tad es zinu, ka grib pienu.
 
 
austra
24 September 2018 @ 04:15 pm
 
upd.//

Depo un Spiriti ir pasaules atbilde kastu jautājumam!
 
 
austra
24 September 2018 @ 11:32 am
 
klau, kur dabū kastes, lai pārvāktos? vai vēl eksistē "aiziet aiz rimčika un izvelk no mistkastēm"? ja jā, tad kā/kur?
vai arī visi pērk depo un raksta smukiem burtiem virsū "peldbikses, porcelāns, tenisa raketes"?
 
 
austra
24 September 2018 @ 11:20 am
 
man te tāda draudzeņu kliķe no maģistra laikiem, esam sešas, ļooooti atšķirīgas, bet turamies kopā jau desmit gadus. to piektdien nosvinējām ar viesnīcu, vakariņām un garum garām pļāpām. tajā naktī beidzās vasara, jo līdz četriem sēdējām uz terases vien kapučniekos, bet tad uzreiz gāziens, plus desmit un čuš.
tās bija deviņu stundu garas sarunas, pagulēt četras, un vēl brokastot gandrīz divas. ļoti patīkami ir šādi ārpusikdienas vakari, kas ir gan smieklīgi, gan saturīgi.

// vispār - nesteidzīgi brokastot ir katra cilvēka pamattiesība, es gribētu to iekļaut satversmē.
 
 
austra
20 September 2018 @ 11:01 am
 
tā kā liela daļa no mājsaimniecības, ieskaitot pašu jaunāko un mani, esam slimi, tad šorīt mēs neviens neuztraucāmies, ka Ūpis pamodās stundu vēlāk, lai gan nozīmē kavētu darbu. (vai ir kāds ar mazu bērnu, kurš lieto modinātāju?)

tam jaunākajam vairākas dienas puņķi līdz ceļgaliem, bet laimīgs un jautrs; man, savukārt, viss slikti, galvu noliekt nevar, āda sāp un miegs nāk. uz nakti izkarinām guļamistabā ķiploku vai sīpolu un tad no rīta mostamies, smaržojot pēc buljona.

bet vakar sēdējām dārzā šortos, viens no mums lasīja zīles un ābolus, otrs lasīja grāmatu un bija tik silti un jauki un atvasara, Tu forša!
 
 
austra
18 September 2018 @ 03:10 pm
 
katru rītu Ūpis pamostas, izlien no migas un dodas pasaulē. pasaule - tas ir grāmatplaukts. paņem kādu grāmatu un nāk atpakaļ, ielien pie mums gultā un lasa. kad apnīk, pamodina un aicina skaidrot grāmatā redzēto. es gribētu sākt zīlēt ar šiem viņa gājieniem.
jo
dažreiz viņš atnes ābeci, grāmatu par kaķīšiem vai Stārasti. dažreiz atkal ir pieķēries "mēs, XX gadsimts" sērijai un šķirsta Dunu vai Bogeni. mēdz gadīties, ka izvelk arī kādu enciklopēdiju vai dzejas grāmatu.
bet šorīt! šorīt ievilka gultā Bībeli! Bībeli! kas, ko, mēs pa sapņiem daudz grēkojuši būtu, vai?
Tags:
 
 
austra
17 September 2018 @ 01:30 pm
homo novus  
es visu laiku gribēju pateikt, cik ļoti man patika Homo Novusā redzētā igauņu "Darbnīca". tā bija lieliska lieliska izrāde, kas dekonstruē visu, un atstāj brīnumainu pēcgaršu, kurā dominē "nekam nav jēgas", bet tādās saldās noskaņās.
un cik šī bija jauka, tik "Kā saka daba" bija briesmīga, es atļāvos aiziet prom pa vidu, jo tas nebija līdz galam profesionāli (esmu dzirdējusi daudz labākus dabas attēlojumus ar cilvēka balsi, man nelikās - "ak, putniņš dzied, o, bet tas taču cilvēks!" man likās - "ak, cilvēks dzied, izliekoties, ka ir putniņš!"), kā arī es pilnībā nespēju izturēt sliktu skatuves kultūru. netīras zeķes, mobilos telefonus, atstātus kabatās, nekoptu apģērbu. tas viss izskatījās pēc slikta balagāna.

"esi sveicināta, bezjēdzība" bija jauka, piemīlīga, manuprāt, vecišķi teatrālie līdzekļi, bet izrāde aizrāva. ā, un kas vēl? protams, brīnumainais "Nezināmais nezināmais" - ak, forma! ak, partitūra! ak, vietas pielāgojums!
 
 
austra
12 September 2018 @ 04:10 pm
 
sakārtoju zeķu plauktu, un - tā jau man likās! - no pirms gada (!!!) iegādātajiem 10 balto īszeķu pāriem ir palikuši trīs. 3!
kas man zog zeķes?
 
 
austra
06 September 2018 @ 01:34 pm
 
rītā vīrs netiek uz "Esi sveicināta, bezjēdzība"
vai kādu no jums interesētu no manis nopirkt biļeti? pirku pa 15, pārdošu pa 12, vietas nav norādītas, ar mani kopā nav jāsēž. 20:00 Dirty Deal Teatro Talsu ielā.

https://www.bilesuparadize.lv/lv/performances/performance/16023

Done!