23 May 2015 @ 02:53 am
Par to ja nebūtu cibas.  
Nezinātu, ka jāpaskatās ar ko Lv šogad iet Eu. Laba matemātika. Viss ir, pirmā paņēma mežģīnīte un pat dubstepiņš ir, man patīk, klausīšos 3o reizi.
Ja vien tā nav kaut kāda blakne.
 
 
23 May 2015 @ 02:27 am
Par resniem pirkstiem.  
Ja gratisko kļūdu vairāk par pierasto, tātad bakstu telefonu.
Un ja par telefonu, esmu vīlusies... Divu gadu laikā otreiz salūza, šoreiz skaļrunis, sabira sietiņš.
Burti arī izbira kā zobi. Tagad palicis tikai "O„.

Un fotoaparāts vairs nefočē kā āgrāk... Pārdošanās bija jau sen iecetēta, ja ņem vērā neierasto kvalitātes iztrūkumu.
 
 
23 May 2015 @ 02:05 am
 
es esmu eskimosssss
 
 
23 May 2015 @ 12:52 am
 
Nav pat laika ieraxtīt kā putninš dzēra kafiju no porcelāna tasītes (nepaspēju nofočët)
 
 
23 May 2015 @ 01:22 am
Par defektivitāti.  
Kad samierinājos ar to, ka jāpaliek nekurienes vidū, mani aizveda uz citu. Uz Brieža kalnu.
Tik skaista pa zemi lienoša ir migla! Gaisīga, cita smaga un elpu aizraujoša, jo jāapstājas nekā beredzošā. Tās neapmierinātas kā sievietes ievijas tevī.

Un pīpīte, visu skumju mākoņu aizbībītāja! Pārsmējusies, saullēktā čurāju pie trasformātāja kosmosa skaņu pavadīta, enerģijas vilnī.

Tas radīja jau citu iemeslu smieklam. Transformators.

Vienmēr esmu gribējusi spontānus ceļojumus. Un tev neko mesakot tiec iesēdināts mašīnā un nolaupīts.

Man likās, ka esmu diezgan puritāniska izaugusi, bet tagad redzu, ka nē, ir briesmīgāki gadījumi. Kāpēc vīrieša bauda būtu jāvērtē augstāk, sievietes baudu nolīdzinot līdz zemei? Dzimumu diskriminācijā būtu jāiedziļinās dziļāk.

Mums katram savs defekts.
 
 
23 May 2015 @ 12:23 am
 
Dublēšana, tas ir normāli, sinhronizācija- ikdiena, šērot sevi vispār nav grēks, sāpītes ir kanoniskas, tādēļ pastāstīšu arī te.

Mans tēvs bija Tautas frontē, visas reģiona sapulces notika mūsu virtuvē, viņa brāli par Tādām lietām izmeta no augstskolas un - armija v tmje tarakaņi, vecmamma tā arī nekad neiestājās partijā, tā, kura iestājās, no trīs gadu vecuma man stāstīja, ka ļeņins-staļins-hitlers ir vienlīdzīgs pjorais īvls, māte medicīnas institūtā partvēsturi gāja kārtot ar sarkanbaltsarkano karodziņu pie žaketes, uz barikādēm tēvu pavadīja kā uz mūžīgiem laikiem, bet teica-ej!, pirmais Latvijas karogs, kuru pacēla virs pagastmājas pēc neatkarības atgūšanas, bija mammas un manis pirkts (vilka mani pa šķērsielām uz pagrabiem), bet tad skaistajā brīvībā es aizgāju pirmajā klasē, kur fiksi no partskolas par patrioti pārkvalificējusies audzinātāja:

- čmorija manu māti par to, ka man nav vietas latviešu skolā, jo mājās es runāju krieviski un mani bija jāņem ārā katru mīļu dienu- te par plato un šauro e (kas vispār ir čangaliska fiška), te par to, ka trīsstūri uz lapas pārāk lielu uzzīmēju- man ir slāvu lielummānija, te par to, ka sajaucu vārdus lamāties un bārties;
- katru dienu man teica, ka es nekad neiemācīšos latviešu valodu īstajā līmenī (arī tādēļ es joprojām tik slikti rakstu, jo es viņai ticēju). Mana māsa aizgāja skolā pēc pacēluma, tādēļ dabiski varēja izpausties savā iedzimtībā, līdzās dabaszinībām, tur figurē filoloģija, tā, ka pat krievu atzars gan gaišajos ulmaņlaikos, gan sūrajos padomjlaikos pasniedza latviešu pie karas iespējas un izdevības, kur es paliku, jā, māsa- plēsa godalgotas vietas valodas olimpiādēs). Nelaida mani uz daiļlasīšanas konkursiem pat tad, kad mani apstiprināja citu skolotāju žūrija. Kad klase gatavojās tautisko deju skatei, par brīnumu deju skolotājai, ģenerālmēģinājuma laikā brutāli izrāva mani no sudmaliņām un iesvieda stūrī ar vārdiem- te tev nav nekāda slāvu mākslas vingrošana- nestiep pirkstgalu!
- kaut kādā muzejā bija jāvelk rokas pāri Lielvārdes jostai ar domu, ka tajā vietā, kur sāk sildīt, tā ir tava zīme, viņa izmeta, ka uz mani tas neattiecas; Bet kad dedzināja klasē kadiķus, lai izdzītu ļaunos garus, uzkrītoši skatījās uz mani, kā arī nepārprotami norādīja - arī arī ar māliem es loģiski, ka nespēšu iemācīties apieties;
- uz "balto stundu" (tautiskā audzināšana) regulāri nāca vilcene no folkloras kopas Vilcens (tās ir tās kopas "Vilki" sievas), mums vajadzēja stāties aplī un jādzied tautasdziesmas, viņa teica- tas, kuram nemetas zosāda, nav īsts latvietis, tam nav dvēseles, un es satraucos kā muļķe un cerēju, ka metīsies;
- ietekmējoties no audzinātājas attieksmes, klases bērni man teica, ka es nedrīkstu slidināties pa foršajām margām, man ir jāslidinās pa salauztajām, jo es esmu krievene. Un dīca "pasaki vēls, pasaki jēls". Vēlāk, kad sāka plosīt hormoni, puišiem tas transformējās uz "sieviete kā dieviete, žēl tikai, ka krieviete";
- bet pirmā reize, kad es sava bērna prātā nodomāju kaut ko, ko sava pieaugušā leksikā tulkoju kā "nu, ti dura, bļa", bija tad, kad badīgajos 90tajos vienas klases biedrenes tēvs (baltkrievs vispār, bet kuru pisa), tālbraucējs, atnesa mums uz klasi kasti ar āboliem un teica- ja tut detiškam jabloki priņos, bet skolotāja atbildēja - atvainojiet, bet šeit nerunā krieviski! (viņš vēl tā kautrīgi- da, ja poņimaju, no jabloki kuda položitj?);
- par spīti visam augstāk minētajam, krievu valodas skolotāja mēģināja man iestāstīt, ka es nepareizi saku un neizšķiru ы и и (Булшит!), bet tas tika skaidrots ar to, ka vienkārši neesmu savā vidē;
- bet tad, kad uz 9 .klases izlaidumu atvilkās visas "otrās mātes" no sākumskolas, tās pētīja manu liecību, skatījās uz maksimumu, ko es, par spīti tautiskinaciopnālajiem kompleksiem izspiedu (7 latviešu valodā; 9 latviešu literatūrā; 10 vēsturē), nošņāca, ka es vienmēr esmu bijusi spītīga.

Ko bez tā, ka arī gribu pažēloties, gribu pateikt, to, ka ne sūda ne kādus 3 gadus, pāris mēnešus apstrādes, un graudi kritīs pareizā augsnē- saplēsīsim viens otru, mani vispār, tie, kas pirmie atnāks (vainu krievi fašistu, vai latvieši vati, bet nomiegs).
 
 
23 May 2015 @ 12:11 am
 
Рецепт засолки утиных яиц (куриные тоже пойдут, но утиные вкуснее)

Для 50 утиных яиц 4 литра воды, 600 грамм крупной соли, 100 г байцзю (китайской водки, думаю, что другая водка тоже пойдет) и специи (какие непонятно, пишут 5 ароматных специй).

1. Вымыть яйца, просушить.

2. Высыпать соль в воду, довести до кипения, кипятить до растворения соли

3. Добавить байцзю и специи

4. Раствор остудить.

5. Положить яйца в посудину, влить раствор соли с водкой, который уже остудили.

6. Накрыть крышкой и оставить на 30-45 дней.

7. Через 30 дней яйца будут соленые, через 45 дней желток станет масляным
 
 
22 May 2015 @ 11:41 pm
Tīri informācijai.  
Staigājot bez biksēm, audzējiet tagad 30 dienas trauslumu, ja. Vai vismaz visu savu saraksti blieziet tādā fontā.
 
 
22 May 2015 @ 11:34 pm
pre  
Nez, vietējā kultūrvide ir tik neizskaidrojami riebīga, ka vienīgais glābiņš no tās man pagaidām ir tikai disertācija un vīrieši (protams, ne tie, kas laiza pakaļu visiem pēc kārtas).
 
 
: apathetic
skan: Bērnības milicija
 
 
22 May 2015 @ 10:54 pm
anarchy  
un nevajag vainot nekādus matriksus, sistēmas un reptiloīdus, ka beigās cilvēki sanāk aroganti dolbajobi - pie tā vainīgi ir tikai viņi paši, un viņu nākamajās paaudzēs filtrētā kultūra un "tradīcijas". izvēle ir vienmēr, un viens cilvēks var apgāzt visu pasauli, lai ko tur jums svētie raksti nemācītu
 
 
22 May 2015 @ 10:28 pm
 
skatos "Twin Peaks" 1mo sezonu.
ekselents seriāls. pilnīgi - kur es agrāk biju? visa tā bagātīgā 80/90to gadu antruāža. uh und ah!

ārā ir īsts maija vakars. var izripot cauri dažādiem smaržu viļņiem, kad viss patīk, ir pareizi un nav vasaras nepaspētās skumjas. izsalēmu iestādīt cidoniju krūmu.
Tags:
 
 
22 May 2015 @ 09:26 pm
jaunais darbs  
šodien aizpildīju visus darba pieteikumus rotācijai, mīļo Dieviņ, lai ir labs!
 
 
22 May 2015 @ 09:42 pm
maijs  
ārā viss tā smaržo, ka bezmaz galva griežas.
un lakstīgalas!

es gribētu, lai maijs ir vismaz 2 mēnešus pēc kārtas. nafig novembris var vilkties nezcik mēnešus, bet maijs nevar?
 
 
 
21 May 2015 @ 03:06 pm
sniegpārsliņas ir dažādas kā mēs  
Vakar maģiskajā autobusā garām paspraucās trīs bērneļi, ap 9-10 gadus veci, kas brauca uz ebreju skolu. Divi puikas un meitenīte. Es jau mēģināju saīgt par grūstīšanos, jo visiem bija mugursoms, bet tad atmaigu, jo jaunieši ļoti izturēti diskutēja par savām sekmēm mācību priekšmetos - krievu valodā, latviešu valodā, mūzikā un ivritā. Izklausījās, ka viņi ļoti nopietni nododas mācību procesam. Nekas cits viņus neatšķīra no krievu vai latviešu sīčiem. Vēl vienam puikam rokā bija āra termometrs un mazītiņš kaktusiņš, bet man liekas, ta tas bija vajadzīgs kādām tur dabaszinībām, tāpēc to nevar uzskatīt par īpašu pazīmi.
Kad mans papus bija mazs, vēl pirms kara, viņš mācījās krievu skolā, un skola atradusies tādā laukumā (es slikti pārzinu Liepāju, tāpēc nevarēšu pateikt, kur tas ir), kur pāri pretī bijusi žīdu skola (tāds bijis arī oficiālais nosaukums). Krievu skolas skolniekiem nav bijis lielāka prieka, kā kāpt uz galdiem un pa logu skatīties pa žīdu skolas logiem, kādas viņiem cepurītes un peisas, un kā viņi skaita lūgšanas pirms stundām. Ar žīdu skolas skolniekiem draudzība bijusi galvenokārt tāda, ka abi etniskie grupējumi spēlējuši futbolu- Urugvaja pret Paragvaju un gājuši kāpās boksēties. Manam papiņam vienīgajam bijuši īsti boksa cimdi, kurus viņam nopircis tēvs, attiecīgi mans ģeduška. Tos tad visi vilkuši pēc kārtas.
 
 
22 May 2015 @ 08:25 pm
Visai skarbi.  
Izlasīju vācijā studējoša krievu jaunieša stāstu par dzimtenes apciemojumu, aizdomājos. Cik, nez, mums vajadzētu laika, lai nogāztos turpat? Trīs gadus? Piecus? Septiņus?
 
 
22 May 2015 @ 07:15 pm
jūnijs  
jogot pludmalē ir tik debešķīgi. man agrāk likās, ka tas ir tā vnk stilīgi, bet tas ir reāli ērti un forši. un mums ļoti paveicās ar laikapstākļiem (un lakstīgalu blakus krūmā).
un ļaujiet jums padevīgi ziņot, ka sākot ar jūniju, trešdienās 10:00 no rīta, Jūrmalā (visdrīzāk Dzintaru/Majoru rajonā), notiks bezmaksas jogas nodarbības (t.i. uz Jūrmalas domes rēķina) mana pasniedzēja Arņa Siliņa vadībā. visi velkomēti.
oficiāls info sekos, kad [info]elina apstrādās šodien sabildētās bildes.
Tags:
 
 
22 May 2015 @ 07:11 pm
Rīgas ielas  
Sveicināti,

vai kaut kur internetā ir pieejams Rīgas ielu alfabētisks saraksts?
 
 
22 May 2015 @ 07:04 pm
 
ar vien vairaak saak tracinaat piektdienu straadaashana. tas ir kaa latvijaa sestdienaas rukaat, saakot divos peecpusdienaa un liidz pusnaktij. kameer es ofisaa, visi paareejie pa baseinballiiteem. un veel suuta man bildiites ar pilnu/iztukshotu taru un laimiigaam sejaam.

straadaajam taalaak.
 
 
22 May 2015 @ 04:42 pm
 
Mani reāli uzbudina šādi miksi. Manas ausis un smadzenes jūtas daudz labāk šajā patīkamajā nepārblīvētajā vidē. Izbaudiet šo burvīgo gabalu!

Tur viens cilvēks komentāros minēja, ka tas bija labākais laiks britu kultūrā. Un es savā ziņā viņam laikam piekritītu. 
 
 
skan: Small Faces - Itchycoo Park