29 April 2017 @ 01:11 am
Gesse  
Stikla pēterīšu spēle
 
 
29 April 2017 @ 12:41 am
 
vispār jau bēdu ieleja tā pasaule. bet vienalga interesanti.
 
 
29 April 2017 @ 12:30 am
 
bērni mani nepalaida uz banketu
 
 
28 April 2017 @ 11:49 pm
 
vispār es domāju, ka cilvēki ir tikai feministi* vai idioti**


*liela daļa feministu neatzīst, ka ir feministi, un tas ir diezgan absolūti fine. vēl daļa negrib, lai viņiem piekar birkas, un tas ir superfine. kā mūsu performančpasākumvideo teica beibe: es neēdu gaļu, bet tāpēc vien nesaucu sevi par veģetārieti - tā ir izvēle, sevi var saukt kā vien sirsniņai kārojas. būt feministam = uzskatīt, ka sievietes ir tiesīgas būt līdzvērtīgas, tas arī viss, cik vienkārši un forši.

**tādi, kas domā, ka sievietes ir īpaši atpalikušas, ekstrēmi "citādākas", nepiemērotas pārāk daudz funkcijām, kas nav tieši saistītas ar cilvēku, kas nav sievietes, gēnu pavairošanu un visādu tādu sūdu. ai, vai arī happens to be sievietes un legitly domā, ka vīrietim viņas jāuztur, jo viņām ir vagīna, un vagīna tas ir pārāk smuki, lai to negribētu uzturēt un aprakt liliju kaudzē, neatkarīgi no visa cita konteksta... tas ir, kamēr viņas nebalso un mazgā traukus vai ko tamlīdzīgu.
 
 
28 April 2017 @ 11:30 pm
 
Ilgi meklēju Emīliju. Līdz atvēru skapi trešoreiz un pamanīju, ka mana Mazā-Melnā-Vakarkleita ir norauta vai noslīdējusi no pakaramā, un tajā ieligzdojies murrājošs melns kaķis.
 
 
28 April 2017 @ 11:24 pm
 
Mani šausmīgi kaitina, ja man māca, kā man vajadzētu justies vai ko ēst.
 
 
28 April 2017 @ 10:49 pm
 
mīļo sīrupiņ, a kā es agrāk izturēju pasākumus vienos un divos naktī? zinu jau, zinu - "laicīgi sāku" un ap to laiku jau veiksmīgi biju pālī. šobrīd, kad pālī būt negribas, bet pasākuma interesējošā daļa vienos tikai sākas... nu jā.
 
 
skan: https://soundcloud.com/podruga/kasetes-podruga-fade-away
 
 
28 April 2017 @ 09:24 pm
 
Tur kur es iedereetos es esmu devinjus gadus par veelu
 
 
28 April 2017 @ 09:21 pm
 
Angļu tēja "Hah-mad" ar īstu kaņepju garšu.
Tags:
 
 
28 April 2017 @ 09:03 pm
Pavisam īsi par feminismu.  
Feminisms kļūst vienkāršs un pilnīgi saprotams tajā brīdī, kad feministēm tiek uzdots vienkāršs jautājums - kādas konkrēti izmaiņas likumdošanā jūs gribētu, lai sasniegtu savus mērķus?
 
 
28 April 2017 @ 08:37 pm
 
Pilsēta mani nomierina un uzlādē gandrīz tikpat, cik neskartā daba. Ir kaut kas bezgala valdzinošs iespējā ieslīdēt anonīmā pūlī un nojaust visas tās trīsceturtdaļmiljona cilvēku dzīves, pulsējam blakus. Sievietes, skaistās, koptās, paviršās, ne visai glītās, starp viņām es savā noplukušajā jakā, ar nogurušu, nekrāsotu seju, vīrieši, kalsnie, vēderainie, muskuļainie, bērni ratiņos un ķekaros, melnādainu studentu pārītis, tūristi no Dienvidāzijas, baloži, kaķi, vārnas, mašīnas, steiga, rūpes, mīlestība, darbs, ziņkāre, apātija, riebums, bažas, miers. Mans pārskrējiens, mans pavediens šodienas Rīgas musturā, uzsmaidīt večiņai pie krustojuma, likt nobremzēt puisim bembī, novēlēt jauku vakaru pārdevējai, paspēt ielēkt trolejbusā, ieraudzīt bijušo mīļāko, palikt nepamanītai, iztraucēt baložu launagu, parunāties ar aptieķnieci, mans stāsts starp trīsceturtdaļmiljona cilvēku šodienas stāstiem.
 
 
28 April 2017 @ 08:05 pm
I've learned something today  
viss sākās ar tēmu par cannoli un to, vai cena 2 eur/gab ir adekvāta.
tad es ieraudzīju facebook eventu: Cannolo Meistarklase (hosted by Luigi Delikateses Tallinas iela) - burvīga iespēja iemācīties tieši to- pagatavot labākos cannoli! protams, visu var atrast un iemācīties internetā, bet personīga pieeja vienmēr ir labāka, jo sevišķi, ja Luigi māte nāk tieši no Sicīlijas un tiek solīta slepenā recepte kopā ar izcilajām sastāvdaļām.
in real life mums parādija kasti ar fabrikā gatavotām cannoli āriņām un pateica, ka šis ir pārāk grūts process, lai to tā vienkārši iemācītu. bet var nopirkt tās āriņas te. un superrecepte bija sablendēt rikotu ar mazliet cukura un amaretto pildījumam.
kā es tur teicu, ka man prieks par cilvēkiem, kuri māk pelnīt naudu!? :) nure, es šovakar samaksāju 10 eur par glāzi vīna, pāris siera krikšu un 3 desu šķēļu degustāciju. + 1.5 cannoli un burtiski 20 ml liķiera.
jāsaka, ka pārējās beibes izskatījās vēl vairāk vīlušās kā es.
taisnības labad gan jāpiebilst, ka rikota un mocarella bija patiešām burvīgi labi. un vīns arī garšīgs...
 
 
28 April 2017 @ 08:20 pm
 
esenelčiks weekly
ko teikt, mans iecienītais setings
- so i became a tough copper with a cigarrette
- and i became his partner in this, yeah!
 
 
28 April 2017 @ 07:19 pm
 
tā'n'tā, pa ceļam uz kuldīgu uzlikām beidzot noklausīties raidījumu šķērsām caur kuldīgu
un!
tur taču vispār necik nav grupas vilnis! pizģec, skuzējiet mans francisks

gribēju teikt, ka raidījuma garums ir tieši no meteora parciņa līdz tukuma krustam, un tad pacēlu acis, ieraudzīju, kas ir noticis ar tukuma krustu un stipri ohujēju
tukuma krusts tagad ir aplis! principā visa ventspils šosejas ģeogrāfija dirsā, skuzējiet mans francisks vēlreiz
kā mēs tagad atšķirsim tukuma apli no tukuma krusta?
 
 
28 April 2017 @ 07:07 pm
 
Es, protams, gribētu iestāties kādā partijā un kuplināt to tautiešu rindas, kuri nesēd rokas klēpī salikuši, bet gan Dara, un tad man nevarētu pārmest, ka Es Neko Nedaru, un es varētu bez sirdsapziņas pārmetumiem kritizēt valdību, bet man bail, ka tad drīzi vien nāktu klajā visādi kompromāti, kur pīpēju vīnogu lapas vai kaķuzāli (bete tas jau bija vēl skolas laikā), piemēram, vai stundu laikā dzēru kandžu aiz šķūnīša, vai studiju laikos lēkāju ballītē ar zvērādām apšūtā krūšturī, vai vēl ko briesmīgāku, ko es neteikšu. Tāpēc labāk nē, es teicu sev, lai to dara cilvēki ar tīru pagātni, jā!
Upd.
Jā, es atcerējos vēl, ka Klintonam savulaik kaitēja tas, ka viņš reiz bija uzvilcis kāsi, bet tas bija vēl pirms monikām, koledžas laikos, un arī tas, ka viņš mācēja spēlēt kādu mūzikas instrumentu, saksofonu, laikam, un tas arī nenāca par labu, jo nav labi, ja pārak tāds inteliģents.
 
 
28 April 2017 @ 06:05 pm
 
Pam pa ram, šogad noskrieti 1000 km! :) 90% ar ratiem.
 
 
28 April 2017 @ 05:29 pm
 
runājot par patriarhālo struktūru apbižotajām nabadzītēm (c) chimera
es jau kādu laiku gribu jums iedot izlasīt šo nelielo stāstiņu:
https://twitter.com/i/moments/839950218099576832
principā tuvākā vienkāršotā simulācija tam, kas totāli properlīgā irl eksperimentā būtu salīdzināt attieksmi pret vienu un to pašu cilvēku, kad viņš ir sieviete un kad viņš ir tranzitējis par vīrieti (ir tādas aptaujas, ja kas)

bij reiz tāds gadījums, sēžam es&kic ar vik&dū mūsu bangkokas štābiņā, dū kādā stūrītī lasa internetus, un piepeši, izlasījis cibā kaut ko par feminismu, no stūrīša izsprāgst ārā ar jautājumu "a ko, es varbūt dzīvoju kopā ar feministi?", kur no pēdējā vārda jūtami pil riebums
(ja jums ir gadījies saskarties ar drusku vai stipri satrakojušos dūriņu, kuram šķiet, ka viņa brīvību kāds ir sataisījies ierobežot, tad jūs zināt, par ko es)
ar to sākās diskusija visa vakara garumā, kurā mēs ar viku mūsu zēniem mēģinājām paskaidrot, kā pat mūsu visnotaļ privileģētās dzīves, ja skatāmies globālā mērogā, skar dzimumu nelīdztiesība, kaut vai kā tas ir, ka tavu teikto uzklausa tikai tad, kad to pasaka džeks
(protams, ne velti mēs savās dzīvēs esam ilgi gājušas uz to, lai tādas huiņas ar mums notiktu iespējami mazāk, domājams tāpat kā augšcitētā chimera, kurai patīk ieņirgt par apbižotajām nabadzītēm)
un vai zināt – viss kā pret sienu
aroniski, ka kic&dū vispār dzīvē ir diezgan ok feministi, bet reizē arī visai kaismīgi uzskata, ka mūsdienās jau nu sievietēm problēmu nav vispār nekādu, īpaši jau nu latvijā
kaut kas tajā ir, ka tādai cita pieredzei nav iespējams noticēt (for me, this was shocking, for her, she was used to it)
bet tas ir tāds interesants brīdis, kad ciešā un tuvā tusiņā ir tik neiespējami saprasties par to, kas vienai pusei ir pašsaprotams, bet otrai pusei pilnīgi svešs un neticams
izstrīdējušies līdz bezspēkam un izdzēruši pēdējos aliņus, mēs gājām gulēt
ja man pa rokai toreiz būtu bijis augšminētais stāstiņš, varbūt būtu gājuši gulēt mazliet citādāki

un раз уж пошла такая пьянка, lai iet huiņa ar linkiem (c) martcore
dāma no šī paša stāsta raksta par to pašu, un man gribas jums īpaši izcelt vienu citātu:
I would also like the record to show that I developed a trucker’s mouth and bawdy sense of humor precisely because I’ve always had to act “like a man” to be found funny and be accepted in male spaces.

nu un tad vēl viens stipri tuvu tēmai:
In the last year or so, we saw this study, from America, and it broke our hearts a bit, because it explains so much: in a mixed-gender group, when women talk 25 per cent of the time or less, it's seen as being "equally balanced". And if women talk 25–50 per cent of the time, they're seen as "dominating the conversation". And we remembered all the times on social media, or in conversations, an angry man has said, "Women are WINNING now. Women are EVERYWHERE. It is MEN who are being silenced", and it all made sense.
tas atkal no šī, kas ir vecs un labs un ļ. izklaidējošs, bet varbūt jūs kāds neesat lasījuši un jums akurāt nav nekā tāda svarīga vai steidzama darāma piektdienas vakarā
 
 
28 April 2017 @ 05:18 pm
 
Sen nebija nekas tik jauki atkarību izraisošs lietots. Joprojām prieks.

https://www.youtube.com/watch?v=fDLAFIhfFy4
 
 
28 April 2017 @ 05:11 pm
 
mērču encefalīts
 
 
28 April 2017 @ 04:36 pm
 
kas būs vakariņās? burtiņu makaroni un iekosti nageti no visādām virsmām

Tags: