26 February 2017 @ 07:15 pm
 
kas ir tas, ko es uzkrītoši neredzu un nesaprotu? (nopietni)
 
 
26 February 2017 @ 06:19 pm
 
Dainis Īvāns grib cirku
 
 
26 February 2017 @ 05:32 pm
 
Kāpņu telpā pie rorēm stāv sāls paka. Jau kādu nedēļu. Ražots Baltkrievijā.
Domāju, nez, ko tā stāv bez iemesla. Ka tikai nav novārdots.
 
 
26 February 2017 @ 05:25 pm
 
šodien rajons dedzināja otru masļeņicu, šoreiz ušakova oficiāli atsūtīto. nosvilinājuši kopīgi vienojās, ka paštaisītā bija labāka. also, ušakovs neesot izdomājis konkursus
Tags:
 
 
26 February 2017 @ 05:11 pm
 
Lūk, ko mums Vikipēdija stāsta par līvu Vastlāvja tradīcijām:

"Vastlāvji mums ir augsti svētki (..). To otrdienas vakaru pēc saules noiešanas meitas to Vastlāvju sāk dzīt. Tad tās skraida no vienām mājām uz otrām un dzied tādas bezkaunīgas dziesmas, ko kaunos še ierakstīt. Kad tās labu brīdi priekšnamā izbļaustījušās, tad saiminiece atver durvis un ielaiž istabā, kur tās vēl jo trakāki dzied. Ja ierauga vīrieti, tad plēš, rausta to zemē un vazā pa plānu apkārt. Nama māte pa tam uz galda salikusi lielu čupu pīrāgu (ar zivīm ceptus raušus), brandvīna blašķi un alus ķipi, un lielu bļodu ar vārītām pupām un zirņiem klāt, ved tad tos godīgos viesus pie tā piekrauta galda un lūdz, lai ēd un dzer, cik sirds saņem. Jo zināms, ja šos viesus labi nemielo, tad jēri un kazlēni visi klibos. Labi izmielots gāžas viss meitu tracis atkal projām uz citām majām un taisa tur tādus pašus godus".

(No Kolkas jūrmalas. "Ziņas un stāsti par Dieva valstības lietām." 1852.)
 
 
26 February 2017 @ 04:54 pm
 
Tajā nesasniedzamajā dzīves posmā, kad man būs daudz naudas un arī daudz brīva laika, es noteikti rīkošu meteņu karnevālus draugu un paziņu lokā. Ar lielu ēšanu, dzeršanu, kaut kādām neprātīgām orģijām, ugunskuriem, uguņošanām, zirgu peldēm šampanietī, klasiskās mūzikas koncertiem, tverkinga sacīkstēm un visu citu, kas nu tur piederas.Protams, tad kad mani ievēlēs par prezidenti (nevis parlaments, bet visa tauta, cerams, lai pilnvaras attiecīgi būtu lielākas), mans pirmais rīkojums būs par Meteņa brīvdienu izsludināšanu un ierakstīšanu Satversmes Preambulā.
Jebšu šis gada depresīvākais laiks bez ugunīm, orģijām un alkohola nav panesams, patiesi, patiesi.
 
 
26 February 2017 @ 04:33 pm
 
nesaprotu, kādēļ lietotāji intenormal vai unpy uzskata, ka es rakstu savus ierakstus narkotisku vielu iespaidā
biedri, jūs nekad neesat mēģinājuši izmantot savas smadzeņu un iztēles iespējas? tās ir simtreiz jaudīgākas par visu ķīmiju kopā ņemot. nevis vot beigās mums maļēvičs ar džeksonu polloku glezno gleznas zem vielām, peļevins raksta romānus sarijies skābi, un es kaut ko hujārīju pārpīpējies zāli.
 
 
26 February 2017 @ 04:01 pm
 
В последний день масленичной недели происходил ритуал проводов Масленицы, который в разных губерниях России заключался как в сожжении чучела Масленицы (зимы-Мораны[58]), так и в его символических похоронах[59]. Сожжение чучела было традиционно для северных, центральных и поволжских губерний. Чучело Масленицы везли участники масленичного поезда (иногда в нём насчитывалось несколько сот лошадей). В костёр с горящим чучелом бросали традиционную поминальную пищу (блины, яйца, лепёшки). В Поволжье, в частности в Татарстане, также существует традиция бросания в костёр специальных масленичных кукол, с которыми уходили все невзгоды[60].

В южнорусских, среднерусских, западных и ряде поволжских губерний был распространён ритуал похорон Масленицы. В различных губерниях ритуал отличался[61].

Наиболее архаичным является обряд, при котором действия участников носят эротическую окраску:

В Онежском уезде Архангельской губернии в последний день праздника по селу таскали поставленную на старые дровни шлюпку в которой лежал заголенный сзади вымазанный суриком мужик. На р. Тавде распорядители проводов — Масленица и Воевода, совершали после объезда деревни пародию на очистительный от напасти обряд. Они раздевались догола и в присутствии всех собравшихся зрителей имитировали своими движениями мытье в бане. В других местностях «король» праздника иногда произносил положенные ему по чину торжественные речи на морозе в полностью обнаженном виде или, кривляясь, оголял при всех «срамные» части тела[59].

В других губерниях прощание с Масленицей выступало как пародия похоронной процессии. Её участники носили по деревне чучело в корыте, люльке или специальном ящике-гробе. В процессии участвовали «поп» (девушка в ситцевой ризе с бородой из пеньки или шерсти; роль мог исполнять и мужчина), «дьякон» с «дьячком», а также группа плакальщиц, замыкавшая шествие. В ряде случаев такое прощание с Масленицей приобретало черты масленичного поезда, где чучело помещали в сани, которые часто везли не лошади, а мужчины, после её сжигали по поверьям, что это принесёт хороший урожай[62].
 
 
26 February 2017 @ 03:41 pm
 
Olis noliek uz playktiņa salauztu mašīnīti, paķer manu telefonu un fotografē
- mam, es nofotografēšu, ka tā mašīna ir salūzusi, tu pēc tam aizsūti omei bildi, lai viņa zin kàdu jaunu mašīnu man vajag.

Kaut kur viņam ir pazudusi sapratne, ka visu nevar nopirkt. Ome pati izlaidusi.
Tags:
 
 
26 February 2017 @ 02:42 pm
 
Vispār tā kopumā es dzīvo mūziku krogos neatbalstu. Gluži pretēji, uzskatu, ka tas vispār būtu jāaizliedz. Bet Prāgas Roxy pozitīvā īpatnība ir tāda, ka tur var ērti iekārtoties dīvāniņā, priekšā pivcis, rokā cigarete, un tur fonā tev dzīvajā spēlē Thievery Corporation, un tas ir ļoti vareni, es jums teikšu.

Pasākums, starp citu, ļoti patīkams, nekādu haltūru, pieci solisti, nesaprotams skaits mūziķu ar nesaprotamiem instrumentiem, ģitārists, kurš pēc koncerta beigām palika grozoties pa skatuvi un manāmi nekur projām netaisījās, kamēr no aizkulisēm neparādījās basists ar alus pudeli rokā, un tas šim parāda to dzērienu un kakbe saka 'eu, nāc taču, ejam alu dzert' un šis tāds attopas un 'ā, jā, ok, ejam!', beidzot aiziet. Un arī pats koncis, pēc mazliet slinka ievada, izrādījās pilnīgi draivīgs, pat nesagribējās noskaņai nekādas dabas veltes uzpīpēt, pie Warning Shots likās, ka nabaga Roksijam jumtu nonesīs, bet par laimi nevar jau, jo Roksijs ir divus stāvus pazemē.

Vakars izdevies, vārd'sakot, dodiet vēl.

Un vēl kaut kā incanti kļuva, lūk, ārtisti uz skatuves bez kautrēšanās un ceremonēšanās pīpē savā nodabā, nu labi, pie mums [vēl] drīkst, a kā ir tajās valstīs, kur tas ir noliegts? Viņiem palūdz nodzēst? Uzliek sodu? Kā tas strādā?
 
 
: OK
skan: Thievery Corporation Live on KEXP
 
 
26 February 2017 @ 03:08 pm
 
dinamiskā pilsēta ar lattēm, zīniem un atklāšanas banketiem no manis ir ļoti tālu. mani apvāršņi ir siekalains rotaļu robots ar galvā uzmauktu matrošku un Ingmāra jaunais mākslīgais tetovējums.
 
 
26 February 2017 @ 02:24 pm
 
DELFI. Vai tiešām tev ir jābūt tādai, kādu tevi vēlas redzēt sabiedrība? Ne vienmēr tev jāģērbjas, jāizturas un jābūt tādai, kā visi citi. Atceries, dienas beigās vienīgais cilvēks, ar kuru tev ir jāsadzīvo, esi tu pati.
 
 
26 February 2017 @ 01:52 pm
 
DELFI. Gada sākumā Latvijā samazinājies trūcīgo cilvēku skaits.
 
 
26 February 2017 @ 01:51 pm
 
DELFI. Pievilcīgā gaišmate Yana Bruk ir viena no populārākajām "Instagram princesēm" Latvijā – viņa tur pulcējusi vairāk nekā 17 tūkstošus sekotāju, kurus regulāri priecē ar ļoti pikantiem un izaicinošiem foto un video. Ne velti viņa tiek dēvēta par "neķītreli".
 
 
26 February 2017 @ 06:43 pm
 
no rīta sūdzējos, ka man ir vāju kārniņas.
 
 
26 February 2017 @ 01:33 pm
 
DELFI. Martins Dukurs kļūst par pieckārtējo
 
 
26 February 2017 @ 12:18 pm
 
Macbeth (2015)
Tags:
 
 
26 February 2017 @ 12:02 pm
arī cirslītis  
Gribēju pilināt uz mēles D vitamīnu, bet uzpilināju joda šķīdumu.
Veeeeeeeeeeee!
 
 
26 February 2017 @ 11:50 am
kaimiņu būšana  
jauns pavērsiens: šodien Ragana atnāca, jo mums esot jānotīra maliņa, citādāk viņa iešot uz banku [par mums sūdzēties]. like wtf?! tik, cik sapratu no viņas lauzītās valsts valodas (1:0 manā labā muhahahā) tur viņai kkas tekot. sirdsapziņa tīra: uz balkona nav ne sniegpārsliņas /viss jau nokusis/. neko citu neesmu paredzējusi tīrīt: neesmu novērojusi, ka citi to darītu (pa logu gana plašs skats uz daudzstāvenēm), nejūtu vajadzību. labu veiksmi viņai skriet pa visām Rīgas bankām par mums sūdzēties /nabaga darbinieki. nedodu ne 5, ka aizies arī un mēģinās noskaidrot kurā tad mēs to kredītu būtu ņēmuši lai - ko tieši? panāktu, ka banka pamatojoties uz to pašu neko neiekasē tos 40+ tūkstošus par divistabu dzīvokli mikrorajonā? it kā mēs no brīvas gribas, bez spaidiem un maldiem būtu gatavi pirkt ŠO nekustamo īpašumu (ar divām Raganām komplektā)/
šis man atgādina kādēļ tajā tālajā 2001.gadā visi bijām tik lielā sajūsmā, ievācoties privātmājā: nav kaimiņu.
 
 
26 February 2017 @ 11:45 am
 
in Danish for having your period is "Der er kommunister i lysthuset"