14 August 2020 @ 04:02 pm
 
skatos telekanālu lietus, kuru manai mammai nesen izslēdza no paketes, kā viņai paskaidroja - deļ reitinga krituma, un to vispār neviens normāls cilvēks neskatās
viņa vispār ir par putinu un solovjovu, taču ir drausmīgi sašutusi, ka nespēj dzirdēt pretējo viedokli un bombardē mani ar telefona zvaniem

interesanti, ka pārdomas par līdera neeksistenci pārņem aizvien vairāk ekspertu
tādēļ pāriesim pie otrā punkta: kādēļ to visu nevar izbeigt ar armiju, kas zamočīs visu savā ceļā
atbilde: atšķirībā no mentiem, jebkāda armijas vardarbība pret miermīlīgajiem iedzīvotājiem ved džekus pie tribunāla, kas reāli nav 15 diennaktis obezjaņņikā, bet minimums 15 gadi kamerā
tādēļ viss netīrais darbs vienmēr ir policijai
 
 
14 August 2020 @ 03:52 pm
 
Nevar saprast, ko gribas vairāk - ar ričāgu pēc saldējuma vai plānās pankūkas
Patīkama dilemma
 
 
14 August 2020 @ 03:02 pm
Par cilvēka ietekmi uz ekosistēmu  
Izraka kaimiņš dīķi, ielaida karpas un laikam arī raudas. Pirms dīķa stārķa ligzdā bija paradti viens, retāk divi stārķēni. Nu jau laikam vairākas reizes ir bijuši arī četri, parasti ir trīs un visi izdzīvo. Karpas gan gadoties arī saknābtas. Gārni aizdzina, bet vienreiz kkad sen bija atnācis arī pelikāns, to ātri aizbiedēja
 
 
14 August 2020 @ 02:16 pm
 
Bieži es ar šādām lietām neaizraujos, bet tā Kroņa trīs sēņu zupa ir laba. Pasāļa, bet samērā daudz sēņu. 1:2 ēda zupu un dzēra buljonu no krūzītes. Citreiz gan jānovāra dārzeņi, ja taisa pliku, baigi šķidra, bet noteikti der arī ja ieliek jau izvārītus rīsus, makaronus vai tml. Garšīgs ātrais variants, droši vien der arī ja paņem līdzi ilgākai dzīvei pie dabas krūts

https://www.barbora.lv/produkti/senu-zupa-ar-3-veidu-senem-kronis-530-g
 
 
14 August 2020 @ 01:20 pm
 
kamēr mamma kameru priekšā grozās, bērni ēd:

 
 
14 August 2020 @ 12:49 pm
 
Saulē es pat drusku iedegusi esmu tik gaiša, ka daudzi kukaiņi vai nu nāk mani ēst vai uz manis medīt. Vienu mazu zirneklīti nācās nopūst trīsreiz :D
 
 
14 August 2020 @ 11:17 am
Holivudas kino  
Iespējams man ir sabojājusies spēja skatīties Holivudas kino. Mazliet pat žēl, jo ārpus festivālu filmām man atliek vienīgi sporta un mūzikas doķenes, un statndup komiķi. Seriāli mazāk par trim sezonām vispār ir retums.

Vispirms es ilgi pētīju Netflix piedāvājumu, lai secinātu, ka Latvijas Netflix nav pelnījis saņemt pilno abonēšanas maksu. Nopietni, kāpēc joprojām legālas iespējas noskatīties vai iegādāties filmu ir tik sarežģītas? Pēc tam es gāju cauri savam letteboksam, un lasīju atsauksmes. Pēc visa spriežot, es joprojām nemāku internetus.

Viena filma bija Stoker. Tomātos tai ir diezgan ievērojami 70%. Negaidīju šedevru, bet konkrētajā vakarā negribēju skatīties arī kādu nepārprotamu favorītu. Teorētiski filmai bija jāuzbur spriedze, bet faktiski tas bija dīvains stāsts, ko varētu izstāstīt piecos paplašinātos teikumos. Bija vairāki lieliski vizuāli un skaņas risinājumi. Tiešām, bez ironijas borderline ģeniāli, bet kopumā ar to bija stipri par maz, lai filma radītu jebkādu līdzpārdzīvojumu.

Otra filma bija Arrival, kuras tomātu reitings vispār ir kaut kas fantastisks. Varbūt tie vērtētāji vērtē tikai kaut kāda šaura subžanra filmas, tad šis fantastiski augstai vērtējums šķistu ļoti saprotams. Jau pirmajās minūtēs es pie sevis lūdzos, lai tikai tā nebūtu modernāka Independence Day versija. Nebija tik traki, filmai bija kaut kāda netriviāla doma, bet kopumā tomēr diezgan vienmuļi.

Nu jā, drusku bija bail sabojāt sev The Killing of a Sacred Deer skatīšanās pieredzi, savukārt Million Dollar Baby šķita pārāk acīmredzama izvēle, un es šo filmu atstāju kādam citam brīdim, kad negribēsies pārāk iespringt uz filmas meklēšanu. Man, protams, ir pieejams savs kinokritiķis un tā, bet tiešām neeskistē labas filmas, kas varētu interesēt tikai mani? Ir taču, piemēram, Lord of The Rings, kas vismaz atmiņā ir palikusi kā diezgan forša filma. Un pat ja tāda ir viena desmitgadē, kas tad ir pēdējās desmitgades Lord of The Rings? Avendžeri? Ja tā, tad tas ir drusku bēdīgi, jo jau ieraugot Marvel logo man pumpas metās.

Lai vai kā, ja nu kādam ir padomā kaut kas labs no Netflix, pārsteidziet mani. Kādu brīdi apsvēru domu paskatīties Mr Robot, bet es no šī seriāla neesmu redzējis veselas trīs sezonas, kas ir ļoti nopietns arguments pret, un tas, protams, nav atrodams Netflix.
Tags:
 
 
14 August 2020 @ 11:09 am
 
ciba, man nav taisnība, un jūs mani parliecinājāt, ka ja ne pats lukašenko, tad viņa administrācija ir pēdējie idioti
tādam šizofrēnijas līmenim ir grūti noticēt, kad pie galda sēž pieci mudaki, kādam taču jābūt ar saprāta dzirkstelīti

viena no krutākajām lietām, ko var izdarīt raiotā - novākt no skatuves līderi, lai padarītu neiespējamas nekādas pārrunas
respektīvi, piļīt uz antikompromisu
es šo tēzi labprāt pašrocīgi ierakstītu suna czi enciklopēdijā

vienkārši paskatieties, cik tas tagad ir lieliski
rinkēvičs arī saka, ka jāveido ir dialogs
dialogs ar ko? ar opozīcijas līderi, kuru viņi paši izpiļīja no valsts, un par kuru baltkrievijā vispār neviens nekaro, jo cilvēki ir sākuši karot par sevi?

no opozīcijas puses - kādēļ ir vispār jāveido dialogs ar cilvēkiem, kas miermīlīgus iedzīvotājus uz trotuāra vienkārši heračī ar stekiem?
a varbūt sākt veidot dialogu ar vācijas armiju, kas pizģīja poļus un ebrejus varšavas geto? viņīem ta ir līderis.

jau no seniem laikiem skaitās, ka novākt oponenta karali ir, tipa, kā nocirst hidrai galvu
es domāju, ka mūsdienās tas ir otrādāk, un to saprot arī kremlis ar navaļniju
konkrētā punktā hidra paliks tikai vēl spēcīgāka
 
 
13 August 2020 @ 10:06 pm
Es esmu zemes bērns  
Kārtējo reizi gribēju rakstīt par ego, taču sastapšanās ar skaistu mūziku radīja vēlmi paklusēt un doties ārā. Tur tiešām ir vasara. Mūzikā, aiz manas pilsētas robežām pastaigas laikā, sirdī. Ko tas mainīs, ja sākšu te spriedelēt, kā katrs vairāk vai mazāk dzīvojam uz citu rēķina?

Svešā skaistumā )
 
 
13 August 2020 @ 09:28 pm
vai šo jau redzējāt?  
 
 
13 August 2020 @ 08:10 pm
 
Es pēdējā laikā tik bieži redzu visādus murgus, ka pilnīgi jūtos nomākta, gaidot tos histoloģijas rezultātus. Vai tad nebija jābūt nākošajā dienā?
 
 
13 August 2020 @ 05:52 pm
 
Katrā pasakā vajag pūķi. Ždanoka ir "Mūsējo" pūķis. Visi viņu pamana, šausminās par ugunīgajiem spļāvieniem un baida bērnus ar ždanokpūķi.
Varētu šo lappusi aizlīmēt un mierīgi lasīt tālāk smuki un harmoniski. Lai bēni nekad neuzzinātu, ka ir tādi mūsu valstij nelojāli cilvēki.
 
 
13 August 2020 @ 04:28 pm
I love my life  
Tikko man bija neticami lielisks piedzīvojums - videozvans ar Valentino Rossi!
Kopā ar vēl diviem kolēģiem varējām ar viņu pacelt šampika glāzes un uzdod pāris jautājumus.
Es te divas nedēļas stresoju, kā mans kalnu internets pavilks šo videozvanu, bet beigās mans kalnu internets izturēja godam, kamēr Valentino treilera nets padevās mātes dabas - lietusgāzes priekšā un mums izdevās katram uzdot tikai 2 jautājumus.
Bet, katrā ziņā, ailītē "papļāpāt ar Valentino" es varu ielikt treknu krustiņu!
 
 
13 August 2020 @ 03:21 pm
robežas, robežas  
Vienīgais, kas mani pa īstam dara uzmanīgu jautājumā par Ždanokas iekļaušanu iekš "Mūsējām" ir tas, ka caur šādu tvērumu: izzināt personību, tās attīstības ceļu, apzināties, ka dažādiem viedokļiem ir tiesības līdzāspastāvēt, diemžēl, mēs kā sabiedrība esam hroniski uz grābekļiem kāpuši, jo viegli pieņemam patīkamo, izprotamo personības daļu, taču neievērojam darbus un nelabprāt nošķiram (patīkamo) personību no tās praktizētajām vērtībām: darbiem, praksēm, vārdiem.

Pavērojiet, ar cik vieglu roku allaž atrodas attaisnojums itinkā laba cilvēka nepiedodamai, bīstamai vai apdraudošai rīcībai- piemēram- varmāka, bet talantīgs mākslinieks;
neuzticams alkoholiķis, bet reizēm labs autors;
pilsēteles mērs ar neaprakstāmi brangu korupcijas un tiesiskuma piesmiešanas tvērienu, bet "smukas, bruģētas ielas un piemaksas pie penzijas" un tādā garā.

Atbalstu empātijas veicināšanu un cilvēciskā kodola atrašanu, taču nekritiski pieņemot un veidojot cilvēkstāstu, faktiski vari attaisnot ikvienu un tas nav kritiskās domāšanas trūkums lasītājiem, bet paškritikas trūkums, parastā nepadomāšana autoriem. (jā, arī raudošs šlesers priekšvēlēšanās ir no šīs pašas bezgaumīgās paletes).

Cilvēks tomēr ir viens veselums un nudien nav veselīgi nošķirt raksturu, profesiju, uzvedības musturi no personības vērtībām,
ar šo nošķīrumu esam ieguvuši dažādas (bīstamības) kalibra ākstus uz skatuvēm, trampus, putinus, šīzogobzemus un kantānes, jūlijas vai rībenas, kaitinošāko pasvītrot.

Vērtību jautājumi, tiem ir nozīme un dažkārt stiprāka par vajadzību būt pamācoši iekļaujošiem vai dumpinieciskiem tomēr ir vajadzība būt ar robežu izjūtu- par ko tu, tavs varonis stāv/ceļas un krīt un te nu TŽ atrašanās blakus VVF, Skulmei, Ķeniņai un citām granddāmām šķiet nevietā.
 
 
13 August 2020 @ 04:45 pm
 
šodien uzfilmējām filmu par Annu Ķeniņu un parunājām krievu radio Stuģija Andreja (par Rebeku Kohu galvenokārt)
Tags:
 
 
13 August 2020 @ 12:58 pm
 
nepagāja ne gadi, kā es beidzot tiku pagaršot izslavēto TRE. Būtisks nopelns tajā, protams, ir viņu nonākšanai Barona ielā no tik nesasniedzamas pakaļas kā Ziepītis.

lai būtu droša, ka nekļūdos, nobaudīju liellopa Pho divas dienas pēc kārtas, varētu arī trešo un ceturto, nu ļoti garšoja. Vīram nu tā, jo zaļumi ne pēc patikas.
Arī makaroni ar gaļu un dārzeņiem ļ.ok man, vīram nepatika.

Bet fritētie springroļļi nepatīkami pārsteidza ar cenas un kvalitātes nesasaisti, cieti, iekožoties tek eļļa aumaļām.

bet atkal, fritētie ananāsi, ak, kā pārēdos.

upd. kā mūždien neapmierinātais, aizmirsu piebilst, ka man teica, ka būs jāgaida 15 minūtes, bet beigās tās bija 28.
Tags:
 
 
13 August 2020 @ 12:03 pm
 

"Personīgā izvēle, protams, ir katra paša ziņā, tomēr pamatlietas, kas pārbaudītas gadsimtu gaitā, būtu jāievēro.
Pamatlietas varētu būt:

          • Cilvēka dzīvība ir galvenā vērtība,

          • Visi cilvēki ir līdztiesīgi,

          • Cilvēki ir atšķirīgi, katrs indivīds ir savdabīgs,

          • Agresija (genocīds, karš) nav pieļaujama jebkurās tās izpausmēs,

          • Miers – tas ir stāvoklis bez kara."

nav skaidrs, kāpēc autors kā pirmo ar agresiju saprot genocīdu, un ar otro - karu. tipa, citas agresijas formas vispār neeksistē, vai arī tā nav agresija 
bet tas viss ir figņa
jo "miers - tas ir stāvoklis bez kara", tas ir tik smieklīgs apgalvojums 2020.g. un skats no alas, nezinu pat, bļaģ, ejiet tur harari pārlasiet, kāpēc tas jau sen nav tā   
 
 
13 August 2020 @ 12:20 pm
kas ir "cilvēks"?  
Iz sarunas pie alus kausa lokālajā kultūras un atpūtas centrā:
- Dievs taču radījis mūs pēc sava ģīmja un līdzības. Tā teikts Rakstos.
- Tiesa gan. Un dzīves uzdevums ir šim bezspalvu pērtiķim izaugt par cilvēku. Priekš tam viņam ir dota brīvā griba. Taču ne katram tas izdodas.
Tags:
 
 
13 August 2020 @ 10:52 am
 
izspēlēju vai izlasīju vizuālās noveles steins gate romantisko spinofu "darling, you idiot!"
man ļoti patika vispār
taču, kāpēc galvenajiem varoņiem visu nedēļu nedarbojās phonewave?

lūk, te jums būs pirmais uzdevums kvantu fizikas stīgu teorijā

teiksim, jūsu rīcībā ir agregāts, ar kuru palīdzību tu pats sev vari nosūtīt pagātnē ziņu uz mobilo telefonu
kuru jūsu "pagātnes es" interpretēs pareizi un izdarīs visu, kā jūs teicāt, šādi tauriņa nezināmos efektos mainot vēsturi
ja jūs no šī agregāta nosūtīsiet sev ziņu pagātnē "liecies mierā un neizgudro agregātu", kādas sekas tas izraisīs tajā nākotnē, no kuras šī ziņa ir nosūtīta?
 
 
13 August 2020 @ 10:02 am
: gurķi un negurķi  
samarinēju divas burciņas ar pārliešanas metodi. neviena burka nesaplīsa, gurķi kā uz burvja mājiena mainīja krāsu, šodien viena jāprovē, lai zinātu, vai marināde nav salaista dēlī.
tagad man ir vēl lielāka kaudze ar gurķiem, nekā pirms tam, jo vakarā atveda vēl, bet brīvroku režīma nebija, jo.
kā par spīti notikusi anarhija - bērns pie vecvecmammas gulējis diendusu no 13.00 līdz 16.00. līdz 16.00, karl! vai jūs zināt, ko tas nozīmē mūsmājās? pateikšu priekšā - pie tās stundas, kurā bērns ir pamodies, pieskaiti klāt sešas stundas (16.00 + 6 h = 22.00) - tikos bērns ies gulēt. bet ja ir galīgi izsists grafiks (piemēram, no diendusas pamodies 16.00!), tad skaiti visas septiņas stundas klāt. nēn, protams, kas ta viņiem - 17.00 bērnam atbraucām pakaļ, un tālāk jau viņiem galva nesāp. es esmu ļoti iecietīga, un nekad nepārmetu un cenšos neaudzināt pieksatītājus, bet vot, ka viņi nepiezvanīs un nepajautās: "klau, šodien viņš netipiski vēlu aizmiga, līdz cikiem dot viņam gulēt?" tas manu iecietību tomēr var nogalēt (ar daudziem piegājieniem; esmu ļoti iecietīga, i mean it), jo esmu teikusi, lai zvana netipiskās situācijās vai tad, ja nav par kaut ko pārliecināti. tak nē. situācija netipiska, bet neskaidrību, kā izskatās, nav nekad. paši vainīgi, šodien bija jāklausās no manis lekcija par to, ka bērnam nedod gulēt ilgāk par 14.00. gulēt jāiet, maksimums 12.00. un visi būs laimīgi.

tātad, vai izdosies samarinēt atlikušos gurķus, nezinu. redzēs, kā kārtis kritīs.