26 October 2016 @ 11:15 pm
 
Kaut kā jau otro dienu pārpiparoju ēdienu. Vakar bija Ļoti Asā Vista-rīsi-dārzeņi. Šodien Ļoti Asie Dārzeņi. Vispār jau es tikai nedaudz pagrābos no Jaunkundzes atvestās īstās gruzīnu garšvielas.
Tagad ēdot svilst mute un ausīs skan gruzīnu vīru kori.
 
 
26 October 2016 @ 11:07 pm
Atradu!  
Krišjānis ir šitas te:

https://de.wikipedia.org/wiki/Blut-und-Boden-Ideologie

protams, piešpricējot klāt dievu, bet nav liela atšķirība, šamējiem jau arī bija ``gott mit uns``
 
 
26 October 2016 @ 10:48 pm
 

te ir mana dzimteneee
smiiilšainais kraasts
 
 
26 October 2016 @ 10:22 pm
 
kopš 9 jau 4to reizi atraujos no rakstāmā, lai dotos zīdīt.
(es pat neeju čurāt, lai ietaupītu sekundes)
 
 
26 October 2016 @ 10:00 pm
---  
Pirmās stundas Mordorā.

Pēdējo reizi te biju 2000. gada augustā, lidojot caurbraucošā reisā no Kišiņevas. Un 2005. gadā, lidojot no Baku, bet tad nepametu Šeremetjevas teritoriju. Ar nepacietību gaidīju, kā tad nu tagad pēc tik ilga laika būs. Šā biznesa tripa līdzlidotāja pukstēja, cik ļoti negribas te ierasties, jo te viss būšot tik nomācošs, netīrs un brutāls. (Un viņa nosacīti zina, ko runā, jo ir te darba darīšanās uzturējusies gadus piecus – tiesa gan, pirms 20 gadiem).

Pagaidām pirmās divas stundas pavadījis, es teiktu – uzjautrinošs mikslis.

Gaidot draugu, kas mūs savāks no lidostas, pasūtījām vīnu bārā. Līdzbraucēja pinot grigio, es valpoličellu. Viņai atnesa to, ko viņa vēlējās, man – pat ne sliktu valpoličellu, pat ne sliktu itāļu sauso, bet kaut ko... fcuk, es nezinu – saskābušu monastirku, i guess. Jau labi! Ceļš no lidostas pa Ļeņingradas prospektu jau bija kas pilnīgi cits – viņiem ļoti patīk smuki izgaismot celtnes. Nu tāda permanentas akcijas "Staro Mordora" sajūta. Un tas tiešām iedod ļoti eiropeiskas un bagātas pilsētas sajūtu. Kas uzreiz makani neitralizē to baili, ka būs briesmīgi.

Viesnīca man ir lieliskā lokācijā – uz Tveras un Puškina stūra! Saucas "Paradiz Oteļ na Puškinskoj". Jākāpj trešajā stāvā pa pliku kāpņutelpu bez norādēm, ka būs viesnīca, bet toties ar visādiem smieklīgiem citiem iestādījumiem ar raibām izkārtnēm, piemēram, "Obuvj XXI veka". Patīkama aziātu meitene mani reģistrē un nepieņem karti, bet izstāsta, kur aiz stūra bankomāts. Izeju uz Tveras bulvāra. Nu – come on – normāla Eiropas metropole – stilīgi saģērbti jaunieši, gaišas, atvērtas sejas, katram otrajam rokā termokrūze, braukā ar skrejriteņiem (visriņķī tās smuki apgaismotās celtnes, kā jau teicu, kā arī smukas, tīrīgas ēstuves un kafijotavas). Izņemu naudu, nokāpju vietējā pagrabiņā "Elvi" līdziniekā – a tur jau cita publika, raupjāka, viens uz otru kliedzošāka, sejas noslēgtākas. Meklēju pirms iemigšanas maziņo. Figu! Mazākos iepakojumos par 0.5 četrdesmitgrādīgo nav. Nu tā, ka vienkārši nav. Nu labi – nopirku vienu Zeļonuju marku 0.5, nav jau jāizdzer līdz galam. (Stoļičkai viņi, lai apčakarētu mūsu tautsaimniecības flagmani, raksta virsū to pašu SPI, tikai kirilicā, un ražo paši kaut kur Kemerovā – paspēju jau izpētīt etiķeti).

Tagad sēžu "Paradiz Oteļ" un man numurā pie gultas 30 cm no galvas ir milzīgs spilgti sarkans ugunsdzēsības skapis ar stikla lodziņu, kurā labi redzama saritināta šļūtene. Riktīgi ņirdzīgi. Ļoti labi var dzirdēt, kā kaimiņu numuriņā nokārto dabiskās vajadzības. Man te patīk tieši šo kontrastu dēļ. Man kļūst pilnīgi skaidrs, ka mēs – rietumnieki – viņus varam ļečīt miljoniem reižu, ka viņiem ir slikti dzīvot, bet viņus tas nekādi neiespaidos, jo fasāde viņiem ir absolūti tāpat kā pie mums, savukārt tas, kas aiz tās – un mums liktos nepieņemams – viņus neuztrauc nevienā acī.

Rīt 8.00 (starp citu no aprīļa līdz oktobrim Mordorā sakrīt ar mums laika zona, to tikai tagad uzzināju) jābūt tikties ar to, kādēļ te ierados.

UPD: Ak, jā! Un tajā pagrabiņā kasierei pie krūts bija bedžs, kas teica, ka viņa ir Paramonova. Un tad es, protams, momentā atcerējos savu mīļāko vietu no jz svens daiļrades par Nagetu Paramonovu, un spurdzu ka nu tik.
 
 
26 October 2016 @ 10:03 pm
 
skatos koena koncertierakstus, visu laiku smaidu un domāju, kā man nebija iekšā parīzē tik ilgi neēst, lai aizietu uz viņa koncertu toreiz.
 
 
26 October 2016 @ 09:49 pm
 
taisīju aso liellopa sutumu, dzēru alu un dancāju virtuvē pie superbesses un šausmīgi sailgojos pēc tīnreidžera dejām superbesses koncertā alus dvingā sasmakušā pagrabā, depo vai aptiekā. sezona takš klāt, kamon, džeki
 
 
26 October 2016 @ 09:39 pm
 
keiva balss visa tāda sāpju izbalināta, tāda klusināta, tāda caurduroša. koena balss tāda, it kā viņš pašu dzīvi smēķētu.

dilans? dilans var iet rakstīt grāmatas.
 
 
26 October 2016 @ 09:41 pm
 
 
 
26 October 2016 @ 09:33 pm
 
par to pašu.

tu stāvi tāds, pasaules apmulsināts, bāra vidū, un pēkšņi puspazīstams džeks tev norāda: es par tevi smējos!

tu stāvi tāds, vēl apmulsinātāks.

un tad viņš saka: pirmdien. pirmdien smējos.

un tad tu lēnām pasmaidi. sākumā aiz atvieglojuma. un pēc tam otrreiz aiz atvieglojuma.
 
 
26 October 2016 @ 08:53 pm
 
to džeina u.c.
 
 
26 October 2016 @ 08:01 pm
 
remonta dēļ neaizgāju uz taņas dzimšanas dienas ģenerālmēģi, par to besis. dzirdēju, ka tur dramaturģija pieprasa skatītājiem ēst, dzert un dancot, lūk, tādu teātra mākslu es saprotu. ja pie viena būtu opcija ieiet turpat dušā laika optimizācijas nolūkos, būtu pavisam vareni.

autoskolas dēļ savukārt netieku uz elīnu grāmatas prezentāciju (un sava eksemplāra savākšanu). iebāziet kāds to savu (tas ir, manu) apzinīgumu, kur saule neiespīd.

dzimšanas dienā plānoju tripot ar acetonu (nu, nebūs variantu).
 
 
26 October 2016 @ 08:02 pm
 
jānopērk vēl balderjāņu tabletes. ja laicīgi iedzer, moš samazinās aiz bēdām apēstā cukura daudzums
 
 
26 October 2016 @ 07:08 pm
 
Bārā TAKA šovakar 21:00 dažu manu filmiņu retrospektīva. Pašas jaunākās filmas gan tur nebūs, toties būs septiņas citas (dažas no tām tikai pāris minūtes garas), to skaitā gan "Četri mielasti" un "Zeme ir visvientuļākā planēta", gan Sibīrijā uzņemtā dokumentālā filma no 2008. gada. Filmas tiks rādītas hronoloģiski, līdz ar to varbūt būs interesanti apskatīties, cik strauji astoņu gadu laikā ar Sony Z1 filmētas studentu etīdes 4:3 formātā pamazām pāraugušas 2K formāta īsfilmās. Visām filmām būs arī angļu subtitri. Dažās lomās arī daži cibiņi.
 
 
26 October 2016 @ 07:03 pm
 
vakar atļāvos trīs stundas pabūt slima
 
 
26 October 2016 @ 04:51 pm
 
Es bērnam: ja tev pa nakti būs slikti, pasauc mani 
Bērns: labi, bet es saukšu klusām, lai tētis nepamostas 
Es: nē, sauc kārtīgi, nekas, ka tētis pamodīsies. 
Bērns: nu, mam, tu laikam nesaproti - tētis jau nav mamma, tikai mammas māk ārstēt mazos bērniņus, jo viņām ir visi instrumenti.
 
 
26 October 2016 @ 04:08 pm
 
cik maksā izdot grāmatu? vai grāmatu iespējams izdot par velti? cik jelgavas 94 autors izdeva par grāmatas izdošanu un cik viņš nopelnīja?
 
 
26 October 2016 @ 01:35 pm
 
Šodien kaut kas lika aizdomāties par sevi attiecībās vs sevi single. Padomāju, paurķējos atmiņās un tad saņēmos nopūst sentimenta putekļus no tām atmiņām. Jāatzīst, ka visas attiecības, kuras man bijušas, ir darījušas mani eventually ļoti nelaimīgu. Lai cik vientuļi reizēm nebūtu esot single, tas mega nelaimīgums, kas vienmēr bijis attiecībās, tas ir bijis daudz, daudz lielāks.

Vēl te vakar tā soļoju no MP uz staciju un sapratu, ka manā dzīvē ir vēl dažas totāli nenodefinētas attiecības ar dažiem cilvēkiem, bet nez kāpēc tās mani tā negrauž kā tā Marlīnes lieta. Ir cilvēki, ar kuriem man ir kaut kāda tuvība, bet tak nezinu īsti - kāda un kā to saukt. Un vispār tas nesagādā nekādas problēmas tādā pat garā turpināt - nenodefinēti.

Jā, zinu jau, ka gribēju beigt rakstīt par šo tēmu, bet man ir tiesības pārdomāt, hehe. Bet varbūt beidzot izdosies atslābt, hehe.
Tags: , ,
 
 
26 October 2016 @ 03:10 pm
akumulatoru - studijā!  
Tā ka esmu aizmārša, neesmu paņēmis līdz pareizo telefona lādēšanas vadu. Telefons nomira nupat. Un es sapratu, ka man nav ko lasīt transportā, nav pulksteņa, nav ļoti daudz kā tāda, bez kura negribu iztikt.
Ņemiet vērā, ka sazvanāms būšu ap 20.00 vakarā, kad atbraukšu mājās.
Un dodiet man paskatīties acīs tam marketinga speciālistam, kurš izdomāja, ka smartfoniem jābūt pēc iespējas plānākiem, ziedojot baterijas ietilpību.
 
 
26 October 2016 @ 03:07 pm
oktobris  
ja jājot pa mežu vērīgi skatās krūmos, tur var pamanīt acis. ja skatās vēl vērīgāk, var ieraudzīt, ka acis nāk komplektā ar stirnu. pajāju viņai garām pāris metru attālumā, visu laiku saglabājot acu kontaktu.